Academic literature on the topic 'Суднобудування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Суднобудування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Суднобудування"

1

Дакі, О. А., В. В. Ткаченко, О. В. Левченко, and О. В. Кущ. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ВІБРАЦІЇ В МАШИННИХ ВІДДІЛЕННЯХ ТЕПЛОХОДІВ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 42–53. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.07.

Full text
Abstract:
Суднобудування у світі є галуззю, яка досить динамічно розвивається з високою капіталізацією. Слід зауважити , що це не лише прибуткове виробництво, а ще й наукоємне. Для будівництва суден використовуються новітні наукові методи у сфері матеріалознавства, навігації, енергетичних установок. Відомо, що вібрації та удари супроводжують роботу багатьох машин і механізмів, знижуючи їх надійність і довговічність, а також шкідливо впливають на здоров'я людини. Серйозна ситуація у сфері захисту від вібрацій склалася на засобах водного транспорту. Розвиток сучасних суднових енергетичних установок пов'язаний, з одного боку, зі збільшенням потужності механізмів, які є в багатьох випадках джерелами інтенсивного шуму і вібрацій, з іншого боку - значними масштабами використання точних приладів і апаратури різного призначення, чуттєвих до вібрацій. Таким чином, віброзахист становить значний інтерес як для суднобудівників, так і для фахівців із суднових енергетичних установок, оскільки вібрація суднового корпусу і його окремих елементів може викликати в корпусі судна появу втомних тріщин, порушити нормальну роботу суднової апаратури і різних вимірювальних приладів, установлених на борту судна, створити негативні умови для перебування пасажирів і членів екіпажу на борту протягом порівняно тривалого часу. На даний момент питання зниження вібрації займає визначене місце в теорії і практиці суднобудування. Усі судна проходять перевірку вібраційної і шумової активності. Увага приділяється системам зниження активності джерел вібрації і шуму. Крім того, методи проектування передбачають істотне зниження вібрації вже на стадії технічного завдання за рахунок спеціального розташування приміщень щодо джерел вібрації і шуму, раціонального вибору конструкції корпуса, товщини листів обшивки, тощо. Значний науковий інтерес представляють собою методи розрахунку вібраційних сил та моментів для розроблення обґрунтованих рекомендацій щодо зміни в конструкції суден для отримання прийнятних показників. Також важливим завданням є розробка критеріїв оцінювання віброзахисту суден, які можна використовувати як при суднобудуванні, так і при виконанні заходів з модернізації існуючого флоту. Конструктивне вдосконалення пружних систем, що веде до зменшення вібронавантажень корпусу судна є достатньо важливим науковим напрямком, розвиток якого відповідає розвитку сучасних поглядів на суднобудування. Проектування пружних систем суднових енергетичних установок є досить трудомісткою задачею і вимагає визначеного ступеня автоматизації розрахунків. При проектуванні транспортних суден з головними малооборотними дизелями варто враховувати такі особливості, як їх неврівноваженість та компонування, а також взаємодію з корпусними конструкціями. Ключові слова: вібрація, механіка твердого тіла, пружні системи, суднобудування, суднові двигуни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рижева, Н. "Традиції суднобудування за козацької доби." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Українознавство, Вип. 10 (2006): 23–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Саричев, Вячеслав. "КОЗАЦЬКА ЧАЙКА ТА СУДНОБУДУВАННЯ В ЧОРНОМОРСЬКОМУ БАСЕЙНІ XVI–XVIII СТОЛІТЬ." KELM (Knowledge, Education, Law, Management) 2, no. 8 (July 13, 2021): 88–93. http://dx.doi.org/10.51647/kelm.2020.8.2.14.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються схожість суднобудівних традицій різних народів країн басейну Чорного моря XVI–XVIII століть. Встановлено, що внаслідок цього поширилося використання Османською імперією малих річкових та морських суден. Зокрема, це були османські чайки для захисту від козацьких набігів гирл Дунаю та Дніпра. Водночас еволюція козацьких чайок та дунайських сайок відбувалася в напрямку збільшення їх артилерійської потужності та універсальності через протистояння з османськими суднами. Цей взаємний вплив був наслідком схожих природних умов розвитку суднобудування народів чорноморського басейну, а також пер- манентної мілітаризації життя європейського фронтиру. Він засвідчив високий рівень суднобудування народів, які були здатні сприйняти зовнішній досвід, що збагачував їхні традиції та стимулював розвиток різних галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оганян, Г. А. "Шляхи перетворення суднобудування на джерело доходів держави." Фінанси України, no. 3 (2000): 72–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рижева, Н. О. "Морське суднобудування в Україні (ХІХ - поч. ХХ ст.)." Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету, no. 17 (2004): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марків, Володимир Миколайович. "Педагогічна діяльність народних шкіл Південно-Східної України у XIX столітті (історико-педагогічний аспект)." Освітній вимір 48 (May 11, 2016): 120–24. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v48i0.2403.

Full text
Abstract:
Марків В.М. Педагогічна діяльність народних шкіл Південно-Східної України у XIX столітті (історико-педагогічний аспект). У статті розглядається питання формування вчительського персоналу в XIX столітті для початкових класів. Історичний контекст становить XVIII – на початку XIX століття, коли відбувається активний процес колонізації Північного Причорномор’я (побудова нові міст – Херсона, Миколаєва, Одеси, великої кількості містечок і сіл; розвиток промисловості, торгівлі, суднобудування, сільське господарства; виникнення і функціонування перших осередків освіти – народних шкіл, актуалізація питання щодо їх кадрового складу).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Давиденко, О. Б., and Т. П. Задорожна. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ." Pedagogical Sciences: Theory and Practice, no. 3 (January 10, 2022): 27–31. http://dx.doi.org/10.26661/2786-5622-2021-3-03.

Full text
Abstract:
Проаналізовано особливості навчання англійської лексики на спеціальності «Суднобудування», систематизовано інформацію щодо використання інноваційних технологій для ефективного викладання та вивчення англійської лексики спеціального професійного напряму. Окреслено мету статті, яка полягає у дослідженні особливостей впровадження та використання інноваційних технологій для ефективнішого навчання англійської лексики на технічній спеціальності. Проаналізовано наукові джерела з цього питання і зроблено висновок про високий рівень зацікавленості викладачів та студентів технічних вищих навчальних закладів у впровадженні інноваційних технологій для навчання англійської мови. Підкреслено особливу важливість вивчення іноземної лексики професійного спілкування на немовних спеціальностях як частини професійного спілкування технічної спрямованості. Виявлено недостатню висвітленість цієї проблеми серед широких мас, незважаючи на високий рівень актуальності цього питання. Визначено основні переваги використання інноваційних комп’ютерних технологій для навчання англійської лексики на немовних спеціальностях. Розглянуто основні інноваційні ресурси, які використовуються багатьма закордонними спеціалістами для ефективного вивчення англійської лексики студентами. Виокремлено три найефективніші платформи для впровадження у вивчення англійської мови інноваційних технологій, зокрема інтернет-ресурси. Визначено основні призначення кожного ресурсу та поєднано їх значення з основними етапами вивчення іноземної мови в технічному університеті. Наведено конкретні приклади використання вибраних онлайн-платформ у вивченні англійської лексики студентами. Виявлено особливу ефективність комплексного використання усіх трьох ресурсів для ефективної реалізації поетапного вивчення нової лексики, закріплення вже вивченої та використання її на практиці для кращого засвоєння. Зроблено узагальнюючі висновки щодо вивчення цього питання та наведено перспективи подальшого дослідження особливостей використання інноваційних технологій у вищих навчальних закладах на спеціальності «Суднобудування». Надано бібліографічний список.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Рижева, Н. "Екскурс у базисні засади дослідження історії суднобудування в Україні XIX століття." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Українознавство, вип. 9 (2005): 20–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рижева, Н. "Екскурс у базисні засади дослідження історії суднобудування в Україні XIX століття." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Українознавство, вип. 9 (2005): 20–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пісьменна, К. "Впровадження лізингу на ринку суднобудування в контексті державного регулювання господарських правовідносин." Підприємництво, господарство і право, no. 6 (2007): 23–27.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Суднобудування"

1

Крамаренко, О. М., О. М. Крамаренко, and O. Kramarenko. "Роль банківського кредитування у розвитку суднобудування в Україні." Diss., Одеський національний економічний університет, 2013. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3991.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблеми посилення ролі банківського кредитування у розвитку українського суднобудування, задля відродження вітчизняного флоту та сприяння створення іміджу України як морської держави. Узагальнено основи банківського кредитування та особливостей його використання у суднобудуванні, а саме: уточнено сутність та принципи банківського кредитування реального сектора економіки його функції, специфіку банківського кредитування суднобудівних підприємств та її обумовленість особливостями галузі, уточнено загальний стан українського флоту та суднобудівної галузі України та їх роль в економіці країни, узагальнено та уточнено механізм формування банківського консорціуму задля кредитування суднобудівних підприємств. Досліджено використання вітчизняними банками позичкових та лізингових операцій які застосовуються ними у суднобудуванні, при цьому вказані операції розглядаються як альтернативні шляхи забезпечення галузі грошовими ресурсами. Встановлено наявність суттєвих переваг лізингу у порівнянні зі традиційним кредитуванням, як для лізингодавця (банку, або його дочірньої лізингової компанії) так і для лізингоотримувача (суднобудівного підприємства або судноплавної компанії). Розроблено пріоритетні напрями розвитку кредитних взаємовідносин банків з суднобудівною галуззю в Україні, які, насамперед, стосуються покращення державного регулювання банківського кредитування галузі. Запропоновано удосконалення методики створення та моніторингу банківського консорціуму, який передбачено утворити з метою відродження вітчизняного суднобудування. Вказана методика містить алгоритм етапного задоволення потенційного попиту суднобудівних підприємств на кредитні ресурси за допомогою виконання банківським консорціумом позичкових та лізингових операцій. Розроблено науково-методичні підходи задля вдосконалення лізингових операцій банківського консорціуму з підприємствами суднобудівної галузі, із зазначенням факторів зацікавленості банків щодо участі у вказаному консорціумі.
Исследованы проблемы усиления роли банковского кредитования в развитии украинского судостроения, что направлено на возрождение отечественного флота и формирование имиджа Украины как морской державы. Обобщены и расширены основы банковского кредитования и особенности его использования в судостроении. Для этого уточнены сущность и принципы банковского кредитования реального сектора экономики, а так же его функции. Кроме того, уточнена специфика банковского кредитования судостроительных предприятий и ее обусловленность особенностями отрасли, зависимость от предмета кредитования, а именно, от специфических характеристик производственной деятельности судостроительных предприятий, в т. ч. особенностей их денежного оборота. Обобщены современное состояние украинского флота и судостроительной отрасли Украины, ее роль в экономике страны. Расширен и углублен механизм формирования банковского консорциума для кредитного обеспечения судостроительных предприятий. Исследовано использование украинскими банками и их дочерними лизинговыми компаниями ссудных и лизинговых операций для обеспечения развития отечественных судостроительных предприятий. Для этого исследовано использование украинскими судостроительными предприятиями банковских кредитных ресурсов. Выполнен так же анализ использования отечественными банковскими учреждениями и их дочерними лизинговыми компаниями ссудных и лизинговых операций в судостроительной отрасли. При этом указанные операции рассматриваются как альтернативные пути обеспечения предприятий отрасли необходимыми им временными денежными ресурсами. Установлено наличие значительных преимуществ лизинга в сравнении с традиционным кредитованием как для лизингодателя (банка либо его дочерней лизинговой компании) так и для лизингополучателя (судостроительного предприятия или судоходной компании). Разработаны приоритетные направления развития кредитных взаимоотношений банков с судостроительными предприятиями в Украине. Предложены изменения экономико-правовых положений, которые направлены на улучшение государственного регулирования банковского кредитования отрасли. Усовершенствованна методика создания и мониторинга банковского консорциума, который предполагается сформировать с целью возрождения отечественного судостроения. Указанная методика содержит алгоритм поэтапного удовлетворения потенциального спроса украинских судостроительных предприятий на кредитные ресурсы за счет выполнения банковским консорциумом лизинговых и кредитных операций. Разработаны научно-методологические подходы для усовершенствования лизинговых операций банковского консорциума с предприятиями судостроительной отрасли, в т. ч. предусмотрены факторы заинтересованности банков для привлечения их к работе в консорциуме.
The problem of the role of bank lending in the development of Ukrainian shipbuilding, for recovery of the domestic fleet and promoting the creation of the image of Ukraine as a maritime state. Generalized basis of bank lending and features of its use in shipbuilding, namely the essence and principles of bank lending to the real economy its features, specific bank lending shipyards and its conditionality features field specifies the general condition of the Ukrainian fleet and the shipbuilding industry of Ukraine and their role in economy, summarized and clarified the mechanism of the formation of a consortium of banks for lending shipyards. Investigated the use of domestic banks lending and leasing them used in shipbuilding, and these operations are considered as alternative ways of providing financial resources industry. The presence of significant advantages of leasing compared to traditional credit for the lessor (the bank or its subsidiary leasing company) and for the lessee (shipyard or shipping company). A priority directions of development of credit relations between banks shipbuilding industry in Ukraine, which primarily relate to improving state regulation of bank lending sector. A method of improving the creation and monitoring of the banking consortium that provides form to revitalize the domestic shipbuilding. The specified method contains the algorithm phased meet potential demand shipyards for credit by executing bank consortium lending and leasing transactions. The scientific and methodological approaches to improving leasing bank consortium with companies shipbuilding industry, indicating the factors of interest of banks to participate in said consortium.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рижева, Н. О. "Суднобудування в Україні: етапи й особливості розвитку (від давнини до початку ХХ ст.)." Diss. of Doctor of Historical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рогов, В. Г., and V. H. Rogov. "Формування морегосподарських інтегрованих корпоративних структур: зарубіжний досвід." Thesis, 2019. http://eir.nuos.edu.ua/xmlui/handle/123456789/2853.

Full text
Abstract:
Рогов, В. Г. Формування морегосподарських інтегрованих корпоративних структур: зарубіжний досвід / В. Г. Рогов // Матеріали всеукр. наук. екон. читань з міжнар. участю «Трансформація економічних процесів у морегосподарському комплексі України», 17–18 груд. 2019 р. – Миколаїв : Вид. Торубара В. В., 2019. – С. 256–259.
Доповідь присвячена висвітленню світового досвіду інтеграції підприємств суднобудування та створення морегосподарських кластерів. Наведено приклади інтегрованих корпоративних структур.
The report focuses on the worldwide experience of shipbuilding enterprises integration and maritime clusters creation. The examples of integrated corporate structures are given.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Благодатний, В. В., І. В. Ремешевська, and К. В. Шадоріна. "Комплексна оцінка екологічної безпеки ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан»." Thesis, 2012. http://hdl.handle.net/123456789/1277.

Full text
Abstract:
Благодатний, В. В., Ремешевська, І. В., Шадоріна, К. В. Комплексна оцінка екологічної безпеки ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» / В. В. Благодатний, І. В. Ремешевська, К. В. Шадоріна. // Матеріали VII Міжнар. наук.-техн. конф. "Проблеми екології та енергозбереження в суднобудуванні". – Миколаїв : НУК, 2012.
Функціонування суднобудівного підприємства супроводжується рядом вимог, як до процесу і продукції виробництва, так і до його екологічної безпеки. Суднобудівні підприємства України за рівнем вимог до екологічної безпеки підприємств потребують вживання додаткових заходів із зниження негативного техногенного впливу виробничих процесів на природне навколишнє середовище й людину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Слободян, С. О., Ю. М. Харитонов, S. Slobodian, and Y. Kharytonov. "Shipbuilding 4.0: виклики до вищої освіти." Thesis, 2020. http://eir.nuos.edu.ua/xmlui/handle/123456789/4767.

Full text
Abstract:
Слободян, С. О. Shipbuilding 4.0: виклики до вищої освіти = Shipbuilding 4.0: challenges to higher education / С. О. Слободян, Ю. М. Харитонов // Матеріали ХІ міжнар. наук.-техн. конф. "Інновації в суднобудуванні та океанотехніці". В 2 ч. – Миколаїв : НУК, 2020. – Ч. 1. – С. 24–27.
Анотація. Виконано аналіз стану суднобудування в світі. Визначені основні тренди, які впливають на подальший розвиток суднобудівної галузі, а також складові четвертої індустріальної революції. Розглянуті елементи інноваційної платформи Shipbuilding 4.0. Обговорюються основні напрямки реформування вищої освіти для її відповідності завданню впровадження платформи Shipbuilding 4.0 в Україні.
The results of the analysis of the current state of shipbuilding in the world are given. The main trends that affect the further development of the shipbuilding industry and the components of the fourth industrial revolution are identified. The components of the innovative platform Shipbuilding 4.0 are considered. The main directions of reforming higher education for its compliance with the task of implementing the Shipbuilding 4.0 platform in Ukraine are discussed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Блінцов, С. В. "Ідентифікація параметрів підводного апарата для задач керування на базі інверсної моделі." Thesis, 2012. http://eir.nuos.edu.ua/xmlui/handle/123456789/1290.

Full text
Abstract:
Блінцов, С. В. Ідентифікація параметрів підводного апарата для задач керування на базі інверсної моделі / С. В. Блінцов // Матеріали III Міжнар. наук.-техн. конф. "Інновації в суднобудуванні та океанотехніці". – Миколаїв : НУК, 2012.
Розроблений підхід до ідентифікації коефіцієнтів об’єкта керування, динаміка якого описується нелінійним диференціальним рівнянням першого порядку, дає змогу ви- конувати його ідентифікацію в задачах автоматичного керування в умовах невизначеності власних параметрів об’єкта та зовнішніх збурень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Блінцов, В. С., Д. В. Костенко, О. К. Жук, and Д. О. Жук. "Перспективні напрямки розвитку систем електроживлення безлюдних телекерованих підводних апаратів." Thesis, 2012. http://eir.nuos.edu.ua/xmlui/handle/123456789/1288.

Full text
Abstract:
Перспективні напрямки розвитку систем електроживлення безлюдних телекерованих підводних апаратів / В. С. Блінцов, Д. В. Костенко, О. К. Жук, Д. О. Жук // Матеріали III Міжнар. наук.-техн. конф. "Інновації в суднобудуванні та океанотехніці". – Миколаїв : НУК, 2012.
Однією з важливих науково-практичних задач, пов’язаних з інтенсивним освоєнням ресурсів Світового океану, є виконання робіт, спрямованих на дослідження його донної поверхні. Основними технічними засобами для виконання відповідних робіт безпосередньо на дні моря (водоймищ) є безлюдні телекеровані підводні апарати (БТПА) зі спеціалізованим технічним обладнанням і системами відеоспостереження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography