Academic literature on the topic 'Ступінь очистки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ступінь очистки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ступінь очистки"

1

Миронюк, Олег, Віктор Шевчук, and Ростислав Паславський. "Дослідження двоступінчатого фільтра тонкої очистки дизельного пального." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 49–56. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.049.

Full text
Abstract:
Обґрунтована необхідність очистки дизельного пального в системах живлення дизельних двигунів від механічних забруднень і води. Видалення забруднень з пального може здійснюватися з використанням різних методів, в основі яких лежать хімічні, фізико-хімічні і фізичні процеси. Найпоширенішими є фізичні методи очистки та зневоднення пального з використанням фільтрувальних пористих перегородок. З’ясовано переваги та недоліки гідрофобних і гідрофільних фільтрувальних матеріалів. Перспективним є забезпечення безперервної регенерації гідрофобної фільтрувальної поверхні з використанням гідродинамічного ефекту без використання додаткових пристосувань. Матеріалом для гідрофобної перегородки слугувала металева сітка з фторопластовим покриттям. Проведено дослідження з визначення ефективності зневоднення пального, водопроникності та гідравлічного опору гідрофобних перегородок із різним прохідним перерізом комірок пор фільтрувального матеріалу. Кращими фільтрувальними властивостями володіє сітка № 004, яка прийнята матеріалом для фільтрувального елементу фільтра тонкої очистки пального. Запропонований фільтр виконаний двоступінчатим. У першому ступені відбувається основна очистка палива від забруднень і води, у другому – додаткова очистка та повернення забруднень назад у бак. В обох ступенях використовується фільтрувальний елемент, пориста перегородка якого виконана у вигляді зрізаного конуса з гідрофобного матеріалу. Проведено розрахунок габаритних розмірів гідродинамічного фільтра з умови рівності потоку пального у всіх його прохідних перерізах. Проведені випробування довели ефективність запропонованого фільтра з водовідокремлення та збільшення його ресурсу роботи порівняно зі серійними фільтрами тонкої очистки дизельного пального.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бурлака, О. А., С. В. Яхін, and О. У. Дрожчана. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ СОЛОМИСТОСТІ ТА СТУПЕНЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ МОЛОТАРКИ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНИХ КОМБАЙНІВ ACROS-530 ТА «JD-9500» НА ЯКІСТЬ ОБМОЛОТУ ЗЕРНА ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2019): 293–303. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.38.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є визначення впливу соломистості хлібної маси та ступеня завантаженнямолотарки зернозбиральних комбайнів ACROS-530 та «JD-9500», що виконані за класичною танген-ціальною схемою обмолоту зерна на якість сепарації – втрати зерна за комбайном та засміченістьбункерного зерна на збиранні озимої пшениці прямим комбайнуванням в агрокліматичних умовахПолтавського району Полтавської області. Експериментальні данні були отримані шляхом вимірю-вань змінних технологічних режимів роботи зернозбиральних комбайнів ACROS-530 та «JD-9500».На основі аналізу експериментальних даних побудовані поверхні відгуку, що характеризують залеж-ність між висотою зрізу рослин Х1, см; засміченістю бункерного зерна Y1, %; та втратами зернаZ1, % (збирання озимої пшениці комбайнами ACROS-530 та «JD-9500» на швидкості руху4,5 км/год.). Можливо зазначити, що, для агротехнічних умов Полтавського району, при збираннізерна озимої пшениці прямим комбайнуванням з урожайністю до 5т/га рекомендована висота зрізузнаходиться в діапазоні 5…15 см. При цьому збільшення висоти зрізу покращує ефективність робо-ти сепарувальних механізмів комбайнів. Тому, якщо потрібно зібрати майже всю солому, рекомен-довано зменшувати швидкість руху відносно базових налаштувань комбайнів. А якщо частину соло-ми можливо залишити у якості органічних добрив, – критерієм завантаження комбайна є втратиза молотаркою та засміченість зерна, що транспортується в бункер. Також досліджені залежнос-ті між швидкістю руху зернозбиральних комбайнів ACROS-530 та «JD-9500» – Х1ʹ, км/год; засміче-ністю бункерного зерна Y1, %; та втратами зерна Z1, % при фіксованій висоті зрізу – 7…10 см.Кращі показники якості обмолоту зерна отримані при швидкості руху обох комбайнів 4,5…5 км/год.Але за умов однакової, з розрахунку на одиницю ширини молотарки, пропускної спроможності ком-байнів втрати зерна на комбайні «JD-9500» (на 0,5…1 % менше) та ступінь засміченості бункерно-го зерна (на 2…3,5 % менше) в порівнянні з комбайном ACROS-530. Це обумовлено більш досконалимиконструктивними рішеннями повітряно-решітної очистки комбайну «JD-9500». Отримані нами ре-зультати досліджень у вигляді рекомендацій доцільно використовувати в роботі інженерних таагрономічних служб при проведенні контролю якості та технологічного налаштування зернозбира-льних комбайнів, що сконструйовані за класичною схемою молотильно-сепарувального пристрою, наобмолоті озимої пшениці в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствахПолтавського району Полтавської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kurnosenko, D. V., V. P. Savchuk, and E. V. Bilousov. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ХАРАКТЕРИСТИК МАСЛЯНИХ ФІЛЬТРІВ ТИПУ «SPIN-ON» НА РОБОЧІ ПАРАМЕТРИ МАСЛЯНОЇ СИСТЕМИ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 52–64. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.05.

Full text
Abstract:
Вступ. Шляхом підвищення ефективності високообертових дизельних двигунів (ВОД) є оптимізація роботи елементів системи мащення – зменшення насосних витрат. Підвищені витрати на привід масляних насосів пов’язані з роботою двигуна на високов’язких маслах, роботою непрогрітого двигуна й експлуатація двигуна із забрудненим масляним фільтром. На ступінь забруднення моторного масла впливає режим роботи дизельного двигуна, кліматичні умови експлуатації, якість дизельного палива, марка застосовуваного моторного масла. Мета. Стаття присвячена стендовим дослідженням робочих параметрів масляних фільтрів і їх впливу на експлуатаційні показники масляного насоса в широкому діапазоні частот обертання. Результати виконаних досліджень наведено у вигляді графічних залежностей. У статті представлено залежності витрати моторного масла в напірну магістраль, лінію зливу та значення продуктивності масляного насосу при використанні чотирьох різних моделей масляних фільтрів: ФМ 009-1012005, WL7133, SM 108 і M-019 (забруднений). Додатково отримано залежності тиску після масляного насоса, після масляних фільтрів і значення падіння тиску на масляних фільтрах від частоти обертання вхідного валу масляного насосу. Висновки. У статті після проведення експериментальних досліджень контуру подачі й очистки моторного масла системи мащення з використанням чотирьох моделей масляних фільтрів типу «spin-on» нами отримано графічні залежності витрати моторного масла масляним насосом до головної масляної магістралі й до лінії зливу. Додатково визначено вплив досліджуваних режимів на розподіл тиску моторного масла, що створюється масляним насосом, тиску в напірній магістралі, перепаду масляного тиску на досліджуваних масляних фільтрах і з урахуванням розрідження на лінії всмоктування. Представлені залежності дають можливість здійснити оцінку роботи запобіжного клапану масляної системи і стану фільтруючого елементу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Buialska, Nataliia, Elena Kupchik, and Natalia Denisova. "ВИКОРИСТАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ КОНЦЕНТРАЦІЇ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ У МОЛОЧНІЙ СИРОВИНІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 181–88. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-181-188.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Одними з найсильніших за дією та найбільш поширених хімічних забруднювачів харчових продуктів, зокрема молочних, є важкі метали. На сьогодні є нагальна потреба у визначені їх вмісту та пошуку шляхів зменшення ризиків, викликаних споживанням забрудненої продукції. Постановка проблеми. Перерозподіл важких металів у ході технологічних процесів не завжди забезпечує отримання продуктів із безпечним рівнем токсичних металів, тому необхідним є підбір сорбентів та пошук оптимальних технологічних режимів детоксикації вихідної молочної сировини. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Вирішенню наукових та практичних питань, пов’язаних із моніторингом важких металів у харчових продуктах та розробкою способів їх елімінації, присвячені роботи багатьох відомих учених та практиків. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У літературних джерелах практично відсутні відомості про вміст важких металів у сухому молоці. У роботах, присвячених вибору сорбентів для детоксикації вихідної молочної сировини, не завжди враховано їхній вплив на вміст у молоці кальцію, білку, жиру тощо. Постановка завдання. Мета роботи – визначити вміст важких металів у сухому молоці, проаналізувати шляхи їх надходження та на основі отриманих результатів розробити технологічні режими та способи детоксикації важких металів. Виклад основного матеріалу. Наведені результати аналізу вмісту важких металів у сухому молоці. Запропоновані методи зниження концентрації Pb та Cd в молочній сировині з використанням сорбентів. Досліджений вплив сорбентів на якість сировини. Встановлено, що застосування поліфаму не впливає на органолептичні та основні фізикохімічні показники молока. Визначений ступінь очистки молока-сировини від важких металів. Встановлені оптимальні умови процесу детоксикації поліфамом (температура, час експозиції сорбенту та його концентрація). Висновки відповідно до статті. Проведені дослідження дозволяють використовувати молоко-сировину з підвищеним вмістом важких металів в подальшому виробництві молочних продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zamai, Zhanna, Svitlana Borovik, Ihor Kostenko, Hennadij Pasov, Nataliia Buialska, and Serhii Tsybulia. "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИ ВОДОПІДГОТОВЦІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇЇ АВТОМАТИЗАЦІЇ НА ПРИКЛАДІ ВИРОБНИЦТВА ПИТНОЇ ВОДИ «СІВЕРСЬКА»." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 220–28. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-220-228.

Full text
Abstract:
В роботі вирішено проблему розрахунку іонного складу води після змішування на ТОВ «Нептун» (смт. Мена Чернігівської області). Для додаткової мінералізації очищеної води після другого ступеня системи очистки компанії ECOSOFT (зворотній осмос) пропонується змішування її з водою після першого ступеню очистки (іонообмінний). Для оперативного визначення концентрацій кожного йону у результуючій воді використовується електронний табулятор Microsoft Office Excel. Для точного дозування води у відповідності з обраним коефіцієнтом змішування рекомендується цифровий давач рівня води ECMS. Автоматизація дасть можливість виробляти продукцію різного складу в залежності від замовлень споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Русаков, Игорь Юрьевич, Владимир Леонидович Софронов, and Юрий Николаевич Макасеев. "Очистка циркония от гафния из фторидных расплавов с щелочными металлами." Izvestiya Tomskogo Politekhnicheskogo Universiteta Inziniring Georesursov 329, no. 9 (October 3, 2018): 125–33. http://dx.doi.org/10.18799/24131830/2018/9/2095.

Full text
Abstract:
Актуальность исследования обусловлена тем, что в атомной энергетике требуется ядерно-чистый цирконий, содержащий не более 0,01-0,05 мас. % гафния, т. к. последний имеет высокое сечение захвата «тепловых» нейтронов. «Сухая» фторидная технология переработки цирконий-содержащего сырья состоит из стадий фторирования элементным фтором сырья, очистки от примесей и разделения тетрафторидов циркония и гафния, а также металлотермического получения циркония, гафния и сплавов на их основе. Наиболее трудной операцией является очистка тетрафторида циркония от тетрафторида гафния, т. к. их свойства весьма близки. Цель работы: определение и исследование наиболее эффективного способа очистки тетрафторида циркония от гафния, пригодного для использования в промышленных условиях. Методы исследования: теоретический расчёт и экспериментальное определение коэффициента разделения фторидов циркония и гафния в расплаве фторида калия. Результаты. Проведены расчёты, которые показали, что использование фторида калия увеличивает коэффициент разделения тетрафторидов циркония и гафния по сравнению с вакуумной сублимацией без разделительных агентов; увеличение содержания фторида калия в разделяемой смеси фторидов приводит к увеличению эффективности процесса разделения и при содержании фторида калия 0,12 мас. долей коэффициент разделения достигает максимального значения; температура незначительно влияет на коэффициент разделения тетрафторидов циркония и гафния. Эксперименты подтвердили результаты расчёта, что при начальной концентрации фторида калия 12 мас. % и степени сублимации 68,0 %, коэффициент очистки составляет 2,59. Несмотря на то, что коэффициент очистки в присутствии фторида калия достаточно высокий, однако за одну ступень разделения снизить концентрацию гафния в тетрафториде циркония с 2 до 0,05 % и ниже не удаётся. Поэтому были проведены несколько последовательных процессов сублимации тетрафторида циркония. Десублимат, полученный после двукратной вакуумной сублимации тетрафторида циркония с содержанием гафния 0,82 мас. %, спекали с фторидом калия и подвергали вакуумной сублимации. Полученный десублимат исследовали на содержание в нём гафния, смешивали с фторидом калия, и так опыт повторяли несколько раз. Из результатов опытов следует, что, хотя эффективность очистки снижается по мере уменьшения концентрации гафния, достаточно шести циклов очистки для получения тетрафторида циркония реакторной (ядерной) чистоты. Выводы. Предложены и исследованы методы разделения тетрафторидов циркония и гафния из фторидных расплавов с щелочными металлами. Было показано, что коэффициент разделения тетрафторидов достигает значения 2,59. Этот метод позволяет получить тетрафторид циркония реакторного качества.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kychko, Iryna, and Alla Kholodnytska. "РАЦІОНАЛЬНЕ ВОДОКОРИСТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ЯКІСНОЮ ПИТНОЮ ВОДОЮ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ТА ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 2(26) (2021): 7–17. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-7-17.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано, що якість водних ресурсів є одним із вагомих чинників тривалості життя. Систематизовано джерела забруднення водних ресурсів України, розглянуто категорії стічних вод у розрізі ступеня їх очищення. Обґрунтовано за допомогою емпіричних, статистичних методів, а також порівняння, систематизації та узагальнення вплив рівня забруднення водних ресурсів на демографічні процеси та розроблено коригуючі заходи водокористування щодо запобігання погіршення якості води, негативних наслідків споживання населенням водних ресурсів. Визначено, що для покращення екологічних показників водних ресурсів України необхідно вирішити такі завдання, як зменшити рівень забруднення стічних вод шляхом реконструкції і ремонту каналізаційних мереж і споруд та використання сучасних технологій очистки води; сприяти на державному рівні формуванню екологічних потреб, що може суттєво зменшити рівень забруднення; створювати програми стимулювання соціальної відповідальності бізнесу за допомогою фінансових, адміністративних важелів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ліннік А.Ю. к.т.н., Диня В.І. к.т.н., Фльонц О.В. к.т.н., and Дубчак Н.А. к.т.н. "АНАЛІЗ КОНСТРУКЦІЙ ОЧИСНИКІВ ГИЧКИ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ." Перспективні технології та прилади, no. 15 (December 29, 2019): 51–57. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2019-15-7.

Full text
Abstract:
Якісне очищення голівки коренеплоду цукрових буряків від гички є одним із важливих факторів, який впливає на подальше викопування, зберігання та переробку коренів на цукор. Оскільки при наявності залишків гички та пошкоджень тіла кореня погіршуються умови зберігання коренеплодів, збільшуються затрати на транспортування сировини та втрати її під час зберігання та переробки слід застосовувати раціональну технологію очистки та відповідні машини. З метою визначення раціональної технології і застосування пристроїв для очищення коренів проведено аналіз існуючих технологій та конструкцій машин для очищення гички з поверхні голівок коренеплодів цукрових буряків виходячи з умов підвищення якості процесу очищення та зниження ступеня пошкодження тіла коренеплоду із урахуванням характеристик посівів – урожайність, засміченість бур’янами, рельєфом поля, тощо. Зосереджено увагу на конструктивних рішеннях очисників для очищення гички буряків на корені та розглянуто ряд конструкційно відмінних очисних пристроїв, визначено особливості роботи кожної конструкції та проведено аналіз якісних показників роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Литвиненко, В. А., А. С. Лановой, and Д. И. Обухов. "Implementation of a recycling water supply system at a plant for the production of mineral fertilizers." Vodosnabzhenie i sanitarnaia tehnika, no. 8 (August 16, 2021): 24–29. http://dx.doi.org/10.35776/vst.2021.08.04.

Full text
Abstract:
Внедрение оборотного водоснабжения является важным фактором снижения негативного воздействия на окружающую среду промышленными предприятиями. В 2007 г. специалистами ЭКОС Групп были построены и введены в эксплуатацию очистные сооружения для сточных вод завода по производству минеральных удобрений. Вводу в эксплуатацию предшествовали полноценные опытно-промышленные испытания на пилотной установке производительностью 1 м3/ч. Предварительные пилотные испытания являются наиболее верным шагом при реализации проектов по возведению канализационных очистных сооружений. На пилотной установке были апробированы предлагаемые технологические решения: дозы химических реагентов, последующее осветление, фильтрация и сорбция на безнапорных фильтрах. В результате были определены технологические параметры, принятые к проекту, и основные показатели качества исходной сточной воды. Эффективность очистки при фильтровании через ершовый фильтр составила до 80%. Показана необходимость усреднения исходных сточных вод и использования ступени биологической очистки. По завершении работ заказчик получил надежные, простые в эксплуатации очистные сооружения, что позволило прекратить сброс сточных вод в городскую канализацию и сократить собственное водопотребление на производственные нужды. The introduction of recycling water supply is an important factor in reducing the negative impact of industrial enterprises on the environment. In 2007, experts from ECOS Group built and commissioned wastewater treatment facilities for a mineral fertilizer plant. Commissioning was preceded by full-fledged pilot tests in a pilot plant with a capacity of 1 m3/h. Preliminary pilot tests are a smart move in the implementation of projects for the construction of wastewater treatment facilities. The proposed process solutions were tested in the pilot plant: dosages of chemicals, subsequent clarification, filtration and sorption in gravity filters. As a result, the process parameters and the main indicators of the quality of raw wastewater were determined. The filtration efficiency in a ERSH was up to 80%. The necessity of raw wastewater balancing and the use of a biological treatment stage is shown. Upon completion of the work, the customer received reliable, easy-to-work treatment facilities; effluent discharge into the municipal sewer was ceased and the water consumption for the production needs was reduced.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Егорова, Ю. А., С. В. Степанов, О. И. Нестеренко, and Т. А. Стрелкова. "Study of the chemical removal of phosphorus at the municipal wastewater treatment facilities of the Samara urban district." Vodosnabzhenie i sanitarnaia tehnika, no. 9 (September 13, 2021): 32–37. http://dx.doi.org/10.35776/vst.2021.09.05.

Full text
Abstract:
Определены параметры реагентного удаления фосфора из сточных вод г. Самары. Исследования проводились методом пробного коагулирования исходной и осветленной сточной воды и иловой смеси аэротенков. Установлено, что при одинаковых дозах реагента наиболее глубокое удаление фосфора происходит из иловой смеси. При использовании сульфата алюминия удаление фосфора фосфатов происходило на 0,3–1,6 мг/л глубже, чем при обработке полиоксихлоридом алюминия «Аква-Аурат-30Ô», в зависимости от исходных концентраций. Содержание остаточного алюминия в очищенной воде при использовании «Аква-Аурат-30Ô» в среднем было на 8% ниже, чем при использовании сульфата алюминия, – 0,1680,221 мг/л против 0,1730,274 мг/л. Сравнительные результаты реагентной обработки коагулированием с применением флокулянтов и без них показали, что дополнительное дозирование флокулянта не привело к повышению эффективности удаления фосфора. Определено, что при концентрации фосфора фосфатов в иловой смеси 3,7–5,2 мг/л для достижения эффективности очистки выше 85% требовался 1,3–1,8-кратный избыток сульфата алюминия, а при более низких концентрациях 1,23–1,87 мг/л данная эффективность достигалась лишь при 3,1–5-кратном избытке реагента. Результаты исследований использованы в проекте реконструкции сооружений доочистки канализационных очистных сооружений г. Самары, которым предусмотрено химическое удаление фосфора в дополнение к улучшенному процессу биологического удаления фосфора. Принятая расчетная доза сульфата алюминия 10 мг/л по товарному продукту позволит снизить концентрацию фосфатов после основной ступени биологической очистки с 0,53 до 0,2 мг/л. The parameters of the chemical removal of phosphorus from wastewater in Samara have been determined. The studies were carried out by the method of trial coagulation of raw wastewater, primary effluent and mixed liquor from the aeration tanks. It was found that at the same doses of the chemical, the enhanced removal of phosphorus occurs from the sludge mixture. While using aluminum sulfate, the removal of phosphorus phosphates was enhanced by 0.3–1.6 mg/l more than while adding Aqua-Aurat-30TM aluminum polyoxychloride, depending on the initial concentrations. The concentration of residual aluminum in the effluent while using Aqua-Aurat-30TM was on average 8% lower than while using aluminum sulfate – 0.168–0.221 mg/l versus 0.173–0.274 mg/l. Comparative results of the chemical coagulation with the use of flocculants and without them showed that additional dosing flocculant did not result in an increase in the efficiency of phosphorus removal. It was determined that to achieve above 85% treatment efficiency at a phosphorus-phosphate concentration in the mixed liquor of 3.7–5.2 mg/l, a 1.3–1.8-fold excess of aluminum sulfate was required, and at lower concentrations of 1.23– 1.87 mg/l, this efficiency was achieved only with a 3.1–5-fold excess of the chemical. The research results were used in the project of upgrading a tertiary treatment plant at the Samara wastewater treatment facilities, that provided for the chemical removal of phosphorus in addition to the enhanced process of biological removal of phosphorus. The accepted calculated dose of aluminum sulfate 10 mg/l for a commercial product will reduce the concentration of phosphates after the main stage of biological treatment from 0.53 to 0.2 mg/l.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ступінь очистки"

1

Райко, Валентина Федорівна, and Мусій Абрамович Цейтлін. "Дослідження особливостей пиловловлювання на протитечійних контактних елементах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39314.

Full text
Abstract:
Досліджено характеристики вловлювання тонкодисперсого пилу та утворення відкладень накипу на зрошуваних ґратчастих та дiрчастих протитечійних (провальних) тарілках з великою перфорацією. Знайдено, що ступень вловлювання полідисперсного пилу з медіанним розміром часток 23 мкм на гратчастих тарілках дещо вищий ніж на дірчастих. Ступень очистки газу найбільш залежить від швидкості газу у повному перерізі апарату і має максимум в діапазоні 1,5 – 2,0 м/с, який становить 99,8 % при частці вільного перетину тарілок 15 % та зменшується до 99,2 при вільному перетині 35 %. Істотного впливу зрошення на досліджуваний параметр не виявлено. Дослідження утворення накипу показали, що найбільший вплив на швидкість утворення відкладень на тарілках мають концентрація гідрокарбонату кальцію та температура. Менший, але помітний вплив мають також швидкість газу та густина зрошення. Для усіх знайдених залежностей отримані апроксимаційні рівняння.
The characteristics of capture fine dust particles and formation of scale deposits on irrigated lattice and hole counter-current trays with a large perforation are investigated. It was found that the capture stage of a polydisperse dust with a median particle size of 23 μm on lattice plates is somewhat higher than that of the hole. The gas purification stage most depends on the gas velocity in the free section of the apparatus and has a maximum in the range of 1.5 - 2.0 m / s, which is 99.8% with a free section of the plates 15% and decreases to 99.2 with a free intersection 35%. Significant influence of irrigation on the investigated parameter was not detected. Investigations on the formation of scale have shown that the greatest influence on the rate of formation of sediment deposits on the plates has the concentration of calcium bicarbonate and temperature. Smaller but also noticeable effects have the speed of gas and irrigation density. Approximation equations are obtained for all the dependences found.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бордун, І. М., В. В. Пташник, and О. М. Наконечна. "Контроль ступеня очищення води за зміною густини струму під час електрохімічної активації." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43551.

Full text
Abstract:
Вода – один із найцінніших природних ресурсів, що є основою всього живого, однак усе частіше постає гостра проблема її забруднення. Серед небезпечних домішок виділяють нітрати, які завдають значної шкоди здоров’ю людини та оточуючому середовищу загалом. Вміст нітратів чітко регламентується державними стандартами різних країн, так для України, Росії і ЄС ГДК становить 50 мг/л, а у США – 10 мг/л. Одним з ефективних методів очистки води від різних забрудників є електрохімічна активація (ЕХА). Цей метод дозволяє досягнути значних успіхів у зменшенні вмісту нітратів, однак дієві методи контролю ступеню очистки досі не розроблені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Каракчиев, А. С., and A. S. Karakchiev. "Разработка варианта модернизации 1 ступени очистки воздуха для ГПА-Ц-16 : магистерская диссертация." Master's thesis, 2019. http://hdl.handle.net/10995/76701.

Full text
Abstract:
В работе проведено исследование двухфазного течения потока в инерционном пылеуловителе со штампованными решетками и батарейного циклона для газоперекачивающего агрегата ГПА-Ц-16 на базе конвертированного двигателя НК-16СТ. В результате исследований было определено гидравлическое сопротивление, глубина очистки, структура течения. Проведен анализ потерь давления и структуры течения в его элементах.
In work the research of a two-phase current of a stream in the inertial dust collector with stamped lattices and a battery cyclone for the gas-distributing GPA-С-16 unit on the basis of the converted NK-16ST engine is conducted. As a result of researches the hydraulic resistance, cleaning depth, structure of a current was determined. The analysis of pressure losses and structure of a current in its elements is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography