To see the other types of publications on this topic, follow the link: Структурні дескриптори.

Journal articles on the topic 'Структурні дескриптори'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 27 journal articles for your research on the topic 'Структурні дескриптори.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Былинская, Наталья. "СОЦИАЛЬНЫЕ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ОБ ОТЦОВСТВЕ У МУЖЧИН И ЖЕНЩИН, СОСТОЯЩИХ И НЕ СОСТОЯЩИХ В БРАКЕ." Психологія: реальність і перспективи, no. 14 (April 1, 2020): 35–41. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi14.148.

Full text
Abstract:
В настоящей статье обсуждается феномен «отцовство» в контексте научных и житейских, обыденных представлений, изложены результаты изучения структуры и содержания представлений об отцовстве, существующих в сознании мужчин и женщин. Сравнительный анализ структуры и содержания представлений показал, что в содержании представлений об отцовстве у мужчин и женщин, состоящих и не состоящих в браке, есть общие и специфические дескрипторы. Общие свидетельствуют о единстве понимания, а специфические указывают на различие в представлениях об отцовстве: они в значительной мере уникальны и индивидуальны для каждого человека. Установлено, что структура и содержание представлений об отцовстве имеет качественные и количественные особенности, характерные для представителей разного пола. По структуре и содержанию представления об отцовстве у мужчин, состоящих и не состоящих в браке, являются довольно простыми, в то время как у женщин со вступлением в брак, представления об отцовстве усложняются, становятся глубже и чувственнее.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Gorokhovatskyi, V., A. Vasylchenko, K. Manko, and R. Ponomarenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ МОДИФІКАЦІЙ МЕТОДУ ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ ОБ’ЄКТІВ ЗА ОПИСАМИ У ВИГЛЯДІ МНОЖИНИ ДЕСКРИПТОРІВ КЛЮЧОВИХ ТОЧОК." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 74–78. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.074.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є моделі для встановлення ступеня релевантності зображень у просторі дескрипторів ключових точок зображень для реалізації структурних методів розпізнавання зорових образів у системах комп’ютерного зору. Метою є проведення експериментального дослідження ефективних за параметром швидкодії модифікацій способів встановлення подібності описів у просторі дескрипторів ключових точок на підставі апарату аналізу бітових даних. Завдання: розроблення математичних та програмних моделей оброблення даних при обчисленні подібності структурних описів, вивчення властивостей та особливостей застосування цих моделей, оцінювання ефективності за результатами оброблення конкретних зображень. Застосовуваними методами є: детектор BRISK для формування дескрипторів ключових точок, інтелектуальний аналіз даних, метод кластеризації к-середніх, методи побітового оброблення та підрахунку частоти входження даних, теорія хешування бітових даних, програмне моделювання. Отримані такі результати. Методи класифікації зображень з використанням подібності описів у просторі дескрипторів ключових точок отримують подальший розвиток та застосування на підставі впровадження апарату аналізу бітових даних. Кластерне подання описів не тільки скорочує час оброблення, але й показує чутливість модифікації методу до незначних особливостей зображення і його можливість широкого застосування у системах комп’ютерного зору. Хешування опису без втрати даних суттєво прискорює (у експерименті у сотні разів) процес обчислення ступеня релевантності описів. Вибрана хеш-функція може впливати на результат і сприяти покращенню рівня розрізнення зображень. Побудова узагальненого опису у вигляді спільного дескриптора значно скорочує час обчислень, при цьому виникає потреба у попередньому обробленні опису з метою формування скороченого опису із списку значущих дескрипторів. Висновки. Наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні методу структурного розпізнавання зображень на основі опису як множини дескрипторів ключових точок шляхом застосування апарату кластеризації, виявлення узагальнених властивостей та хешування даних для визначення модифікованих мір релевантності аналізованих та еталонних описів. Практична значущість роботи – досягнення суттєвого рівня підвищення швидкодії обчислення релевантності зображень, підтвердження результативності запропонованих модифікацій на прикладах зображень, отримання прикладних програмних моделей для дослідження та впровадження методів класифікації у системах комп’ютерного зору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Gorokhovatskyi, V., A. Zaporozhchenko, Т. Siryk, and O. Tarasenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ОЗНАК РОЗПОДІЛІВ ДАНИХ ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ РЕЛЕВАНТНОСТІ ОПИСІВ ЗОБРАЖЕНЬ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 68–73. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.068.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є моделі ознак розподілів даних дескрипторів ключових точок для вирішення задач розпізнавання та класифікації візуальних об’єктів у системах комп’ютерного зору. Метою є дослідження модифікації методу структурної класифікації на підставі зіставлення розподілів даних для фрагментів дескрипторного опису зображення. Завдання: розроблення математичних та програмних моделей для ефективного за швидкодією обчислення релевантності описів на підставі розподілів даних, вивчення властивостей цих моделей, оцінювання результативності у задачі класифікації зображень. Застосовані методи: детектор ORB для формування дескрипторів ключових точок, статистичний аналіз даних, методи побудови розподілів бітових даних, апарат метричного визначення релевантності, програмне моделювання. Отримані результати. Перехід від опису як множини дескрипторів до розподілів фрагментів, побудова та зіставлення розподілів забезпечують достатню результативність класифікації. Класифікація виконується у кілька разів швидше, ніж при використанні безпосередньо множини дескрипторів. Висновки. Наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні методу структурної класифікації зображень на основі впровадження блочної структури опису із використанням значень розподілу для фрагментів множини дескрипторів. Практична значущість – досягнення суттєвого рівня підвищення швидкодії при обчисленні релевантності для класифікації, підтвердження результативності запропонованого простору ознак на прикладах зображень, отримання прикладних програмних моделей для дослідження та впровадження методів класифікації у системах комп’ютерного зору
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Klenina, O. V., T. I. Chaban, V. V. Ogurtsov, I. G. Chaban, and N. S. Seneta. "QSAR АНАЛІЗ АНТИОКСИДАНТНОЇ АКТИВНОСТІ НОВИХ КОНДЕНСОВАНИХ ПОХІДНИХ НА ОСНОВІ 4-АЗОЛІДОНІВ." Фармацевтичний часопис, no. 3 (September 27, 2018): 5–16. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2018.3.9376.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Провести QSAR аналіз антиоксидантної активності для ряду N3 заміщених похідних 3H-тіазоло[4,5-b]піридин-2-ону для встановлення об’єктивних характеристик кореляції “структура – антиоксидантна активність” та створення теоретичної платформи для спрямованого синтезу потенційних “лікоподібних” молекул серед похідних даного класу сполук. Оцінити статистичну якість та прогнозуючу здатність одержаних моделей.Матеріали і методи: обчислення молекулярних дескрипторів, алгоритм систематичного пошуку оптимального набору дескрипторів, метод множинної лінійної регресії, QSAR аналіз.Результати й обговорення. Проведено QSAR аналіз антиоксидантної активності 29 нових похідних 3H-тіазоло[4,5-b]піридин-2-ону. За результатами проведеного QSAR аналізу було визначено, що антиоксидантна активність досліджуваних сполук залежить головним чином від величин дескрипторів, які визначають двохвимірну (2D) та просторову (3D) структуру їх молекул. Було одержано ряд двох- і трьохпараметричних QSAR моделей. Інтерпретація цих моделей свідчить, що радикалпоглинаюча активність речовин залежить від наявності в їх молекулах певних функціональних груп та структурних фрагментів, зокрема присутність у молекулах речовин структурних фрагментів із сумою топологічних відстаней, рівною 2, термінальні атоми яких мають високі значення електронегативності, є небажаним. Вищому значенню антиоксидантної активності відповідає мінімальний перерозподіл зарядів між кожною парою атомів у молекулі, розташованими на топологічній відстані 6. Активність сполук також зростає, коли важкі атоми знаходяться у молекулярному просторі ближче до центру молекули, причому перевага надається парам важких атомів, топологічна відстань між якими дорівнює 6. Зростання активності речовин відбувається, якщо розсіювання потоку електронів групою атомів буде відбуватися переважно за рахунок атомів з високою електронегативністю. Також було доведено наявність лінійної залежності між активністю сполук та 3D молекулярним розподілом атомних мас, електронегативностей та здатностей до поляризації у сферичних об’ємах з радіусами 7,0-7,5 Å та 14,0-15,0 Å.Висновки. Висока статистична якість та прогнозуюча здатність одержаних двох- і трьохпараметричних QSAR моделей свідчать про можливість їх подальшого використання для віртуального скринінгу бібліотек похідних тіазоло[4,5-b]піридин-2-ону як потенційних антиоксидантних засобів. Публікація містить результати досліджень, проведених при грантовій підтримці Держаного фонду фундаментальних досліджень за конкурсним проектом № 31411.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Васильев, Павел Михайлович, Андрей Николаевич Кочетков, Лаура Рифатовна Яналиева, Виктория Викторовна Ворфоломеева, Валентина Андреевна Бабкова, Геннадий Михайлович Бутов, В. В. Бурмистров, and О. А. Попов. "Иерархическая оценка структурного сходства фармакологически активных соединений." Химико-фармацевтический журнал 54, no. 10 (October 28, 2020): 37–41. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2020-54-10-37-41.

Full text
Abstract:
Разработан метод оценки структурного сходства фармакологически активных веществ на основе иерархического описания структуры соединений дескрипторами языка QL различной степени сложности. Показано, что предлагаемый коэффициент QL-сходства позволяет различать структурно очень сходные соединения. Методом сходства к эталонам с помощью программного комплекса ИТ «Микрокосм» проведен поиск in silico ингибиторов реакции Майяра среди новых производных адамантана. В эксперименте in vitro найдены 2 соединения, превышающие по активности вещество сравнения аминогуанидин, и 7 соединений, сопоставимые с ним по активности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Gorokhovatskyi, V., S. Gadetska, and R. Ponomarenko. "СТАТИСТИЧНІ РОЗПОДІЛИ ТА ЛАНЦЮЖКОВЕ ПОДАННЯ ДАНИХ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ РЕЛЕВАНТНОСТІ СТРУКТУРНИХ ОПИСІВ ВІЗУАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 52 (December 13, 2018): 87–92. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.6.087.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є моделі для встановлення рівня релевантності зображень у просторі розподілів для дескрипторів ключових точок при розпізнаванні візуальних об’єктів у системах комп’ютерного зору. Метою є створення методу структурного розпізнавання зображень на підставі впровадження ланцюжкових моделей даних із використанням ймовірнісних розподілів множини дескрипторів. Завдання: розроблення математичних та програмних моделей для ефективного за швидкодією аналізу даних при визначенні релевантності структурних описів, вивчення властивостей, атрибутів застосування, значень параметрів цих моделей, оцінювання результативності за наслідками оброблення конкретних зображень. Застосовуваними методами є: детектор BRISK для формування дескрипторів ключових точок, апарат інтелектуального аналізу даних, методи побітового оброблення та побудови розподілів бітових даних, апарат метричного визначення релевантності, програмне моделювання. Отримані такі результати. Перехід від опису множин дескрипторів до ймовірнісних розподілів фрагментів і зіставлення образів у просторі розподілів забезпечують необхідну результативність розпізнавання. Оброблення та аналіз даних виконується у сотні разів швидше, ніж традиційний підрахунок голосів. Оброблення та аналіз сполучень бітів формує значимі властивості для сукупності елементів опису зі збереженням структури даних і їх уніфікації. Зі збільшенням числа бітів у фрагменті розподілу зростає відстань між зображеннями, що сприяє збільшенню ступеня їх розрізнення. Ланцюговим поданням та застосуванням розподілів створюється новий простір даних, що дає можливість суттєво покращити показники функціонування систем розпізнавання зображень. Висновки. Наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні методу структурного розпізнавання зображень на основі впровадження узагальненої ланцюгової структури опису із використанням значень розподілу для фрагментів множини дескрипторів ключових точок, що змістовно відображають властивості зображень об’єктів і забезпечують результативне розпізнавання. Практична значущість – досягнення суттєвого рівня підвищення швидкодії обчислення релевантності, підтвердження результативності запропонованих модифікацій на прикладах зображень, отримання прикладних програмних моделей для дослідження та впровадження методів класифікації в системах комп’ютерного зору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Белый, Александр Владимирович, Наталья Ивановна Белая, and Виктор Сергеевич Дорошкевич. "REACTIONS OF HYDROXIBENZOIC ACIDS WITH 2-AMIDINOPROPAN-2-PEROXYL IN ACID MEDIA." Вестник Тверского государственного университета. Серия: Химия, no. 1(39) (March 19, 2020): 81–95. http://dx.doi.org/10.26456/vtchem2020.1.10.

Full text
Abstract:
Методом хемилюминесценции определена реакционная способность гидроксибензойных кислот при взаимодействии с 2-амидинопропан-2-пероксильными радикалами, генерированными при термическом распаде азоинициатора 2,2ʹ-азобис(2-амидинопропан) дигидрохлорида в фосфатном буфере при рН=2. Установлена зависимость между антирадикальной активностью и молекулярными дескрипторами кислот, связанными с механизмом их антирадикального действия, в виде полуэмпирического линейного однофакторного уравнения. Полученная связь «дескриптор-активность» может быть основой для прогнозирования антирадикальных свойств фенолокислот и подобных им структур в водных средах. The reactivity of hydroxybenzoic acids in the reaction with 2-amidinopropane-2-peroxyl radicals generated by thermal decomposition of azoinitiator 2,2ʹ-azobis(2-amidinopropane)dihydrochloride in phosphate buffer at pH=2 was determined using chemiluminescence method. The relationship between the molecular acid descriptors, associated with the mechanism of their antiradical action, and antiradical activity in the form of a semi-empirical linear one-factor equation was established. The obtained «descriptor-activity» relationship can be used as a basis for predicting the antiradical properties of phenolic acids and similar structures in aqueous media.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Gorokhovatskyi, V., D. Rudenko, and Т. Siryk. "ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ІЄРАРХІЧНИХ ОЗНАК ПРИ БЛОЧНОМУ ПОДАННІ ОПИСУ У СКЛАДІ МНОЖИНИ КЛЮЧОВИХ ТОЧОК ЗОБРАЖЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 69–73. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.069.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є ієрархічні моделі для встановлення ступеня релевантності описів зображень при розпізнаванні візуальних об’єктів у системах комп’ютерного зору. Метою є розроблення модифікації методу структурного розпізнавання на підставі впровадження блокових моделей даних із інтегруванням ймовірнісних розподілів. Завдання: розроблення математичних та програмних моделей для ефективного за швидкодією ієрархічного оброблення даних при визначенні релевантності структурних описів, вивчення властивостей цих моделей, оцінювання результативності при обробленні зображень. Застосовуваними методами є: детектор ORB для формування дескрипторів ключових точок, інтелектуальний аналіз даних, методи побудови розподілів бітових даних, апарат метричного визначення релевантності, програмне моделювання. Отримані такі результати. Перехід від опису множин дескрипторів до розподілів фрагментів, побудова ієрархічних ознак забезпечують необхідну результативність розпізнавання. Оброблення та аналіз даних виконується у кілька разів швидше, ніж на підставі розподілів. Висновки. Наукова новизна дослідження полягає в удосконаленні методу структурного розпізнавання зображень на основі впровадження блочної структури опису із використанням інтегрованих значень розподілу для фрагментів множини дескрипторів. Практична значущість – досягнення суттєвого рівня підвищення швидкодії при обчисленні релевантності, підтвердження результативності запропонованих ієрархічних ознак на прикладах зображень, отримання прикладних програмних моделей для дослідження та впровадження методів класифікації системах комп’ютерного зору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хайруллина, Вероника Радиевна, Анатолий Яковлевич Герчиков, Алексей Александрович Лагунин, and Феликс Александрович Зарудий. "QSAR-моделирование ингибиторов тимидалатсинтазы в ряду производных хиназолина." Химико-фармацевтический журнал 51, no. 10 (October 26, 2017): 33–37. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2017-51-10-33-37.

Full text
Abstract:
Тимидилатсинтаза является лекарственной мишенью противоопухолевых препаратов класса антиметаболитов. Несмотря на использование таких препаратов в клинике, они обладают рядом сильно выраженных побочных эффектов и накапливаются в тканях. Поэтому необходим поиск и создание новых менее токсичных ингибиторов тимидилатсинтазы. С использованием программы GUSAR 2013 изучена количественная связь «структура — активность» в ряду ингибиторов тимидилатсинтазы антифолатного типа в диапазоне значений величины IC50 0,52 – 24800,00 нмоль/л. На основе MNA- и QNA-дескрипторов с использованием самосогласованной регрессии, построены статистически значимые модели QSAR для прогноза численных значений IC50, которые характеризуются высокой точностью прогноза для структур обучающих и тестовых выборок (Rtrain2: 0,855 – 0,922; Rtrain3: 0,810 – 0,895; Rtest12: 0,734 – 0,790; Rtest22: 0,800 – 0,835).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Mishenina, Tetyana M., and Iryna A. Selyshcheva. "Формування змісту інтегративного курсу «Лінгвокультурологія» у фаховій підготовці філологів із додатковою спеціальністю «Історія»." Educational Dimension 56, no. 4 (March 29, 2021): 143–61. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v56i4.4439.

Full text
Abstract:
Публікація присвячення питанню формуванню змісту інтегративного курсу «Лінгвокультурологія» у процесі фахової підготовки філологів із додатковою спеціальністю «Історія». Зміст курсу розглядається з огляду на провідну функцію як основу для інтегрування змісту фахового навчання на фундаментальному й методологічному рівнях. У процесі розроблення курсу інтегрування ураховувався ступінь інтегрування предметний (у межах курсу); міжпредметний (у межах суголосних дисциплін, важливим чинником є врахування засвоєння категорійного апарату галузі в тісному взаємозв’язку з іншою (Лінгвістика й Історія); ролі курсу в системі, взаємовплив курсів фахового спрямування (у змісті освітнього процесу). Міждисциплінарна взаємодія у процесі підготовки майбутніх філологів забезпечує ефективність у формуванні компетентностей, необхідних для розширення уявлення про лінгвокультурологію, яка визначає взаємозв’язок і взаємодію культури й мови у їх функціонування й узагальнює цей процес як цілісну структуру одиниць у їх єдності мовного й культурного змісту. Обґрунтовано змістові блоки у структурі курсу «Лінгвокультурологія»: Лінгвокультурологія як наука і навчальна дисципліна. Дискурсивно-прагматичні характеристики лінгвокультурних універсалій. Історико-культурні дескриптори лінгвокультурологічного дискурсу. Категорійно-понятійний апарат у змісті інтегративного курсу подається відповідно до теми. Зміст виокремлених тем (1.1. Онтологія лінгвокультурології. Взаємозв’язки лінгвокультурології з іншими галузями знання. 1.2. Ціннісно-комунікативна природа лінгвокультурології. Поняття лінгвокультуреми в інформаційно-семіотичному полі культури. 1.3. Мовна картина світу. Мовно-культурна особистість. 2.1. Моделі світу як історичний тип культури і когнітивно-культурний сценарій діяльності особистості. Вербалізація моделей світу в українській та інших лінгвокультурах: зіставний аспект. 2.2. Поняття про фонові знання. Функційний і світоглядний складники безеквівалентної й еквівалентної лексики як механізм вираження етнокультурної специфіки. Концепт та його репрезентація в різних видах мистецтва. 2.3. Пареміологічна репрезентація етномовної свідомості в українській й інших лінгвокультурах: зіставний аспект. 3.1. Лінгвокультурема в ґенезі української культури: традиції і трансформації. 3.2. Релігійні й культурно-рефлексійні детермінанти культури. Толерантність й емпатія як дескриптори сучасної моделі міжкультурної комунікації.) описано з урахуванням принципів науковості, наступності і послідовності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Osipov, Alexander Leonidovich, Veronica Pavlovna Trushina, and Fedor Leonidovich Osipov. "QSPR МОДЕЛИРОВАНИЕ ТЕПЛОЕМКОСТИ АЛЬДЕГИДОВ." Siberian Journal of Life Sciences and Agriculture 12, no. 1 (March 12, 2020): 92. http://dx.doi.org/10.12731/2658-6649-2020-12-1-92-97.

Full text
Abstract:
В статье исследуются QSPR модели предсказания теплоемкости химических веществ семейства альдегидов. Исследование параметра теплоемкости осуществляется с помощью разработанных моделей с использованием следующих факторов: топологических индексов; структурных дескрипторов; информационного индекса, связанного с функцией Шеннона. Проведены вычислительные эксперименты, показывающие высокую эффективность предложенных QSPR зависимостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Gadetska, S., and V. Gorokhovatskyi. "ЗАСТОСУВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ МІР РЕЛЕВАНТНОСТІ ДЛЯ ВЕКТОРНИХ СТРУКТУРНИХ ОПИСІВ ОБ’ЄКТІВ У ЗАДАЧІ КЛАСИФІКАЦІЇ ЗОБРАЖЕНЬ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 50 (September 12, 2018): 62–68. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.4.062.

Full text
Abstract:
Вирішується задача класифікації зображень у просторі ознак дескрипторів особливих точок з поданням опису у кластерному виді і використанням статистичних мір для обчислення релевантності описів. Проведено аналіз особливостей застосування статистичного та метричного класифікаторів при визначенні рівня релевантності структурних описів. Виконано порівняння характеристик мір релевантності на розрахункових прикладах. Запропоновано використання розходження Кульбака-Лейблера як універсальної і ефективної міри для задачі класифікації. Підтверджена результативність запропонованого підходу для прикладних баз зображень. Наукова новизна дослідження полягає у розвиненні методу структурного розпізнавання зображень на основі кластерного опису множини дескрипторів особливих точок шляхом застосування апарату статистичних мір для визначення релевантності аналізованих та еталонних даних і побудови класифікаційних висновків у просторі кластер – еталон. Практична значущість роботи – отримання прикладних розрахункових моделей для застосування методів класифікації і підтвердження їх результативності в конкретних прикладах базах зображень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мясниченко, Владимир Сергеевич, Павел Викторович Матренин, and Николай Юрьевич Сдобняков. "PREDICTION OF BONDING ENERGY BY STRUCTURAL DESCRIPTORS OF METAL NANOALLOYS." Physical and Chemical Aspects of the Study of Clusters, Nanostructures and Nanomaterials, no. 13 (December 23, 2021): 495–502. http://dx.doi.org/10.26456/pcascnn/2021.13.495.

Full text
Abstract:
Обсуждается проблема предсказания энергии связи для тернарных металлических наночастиц и построение моделей обучения на базе структурных дескрипторов. Были построены регрессионные зависимости удельной межатомной энергии связи для тернарной наносистемы Au - Ag - Cu. Использовался ряд из пяти радиальных признаков, зависящих от попарного межатомного расстояния дескрипторов структуры наночастицы. Для более корректной оценки точности была применена кросс-валидация, далее полученные на валидационных частях выборки результаты усреднялись. Полученная модель ограниченно предсказывает значение удельной межатомной энергии связи внутри группы данных для наночастиц одного состава, а для всей выборки средняя по модулю ошибка составляет 14%. При этом модель практически безошибочно определяет состав наночастицы из нескольких вариантов. Наибольшее значение коэффициента детерминации на всей выборке получено с помощью ансамблевого алгоритма случайный лес. Обнаружена отрицательная корреляция между энергией связи наносплава и положением первого пика радиальной функции распределения для атомов меди. The problem of predicting the binding energy for ternary metal nanoparticles and the construction of learning models based on structural descriptors are discussed. Regression dependences of the specific interatomic bond energy were constructed for the ternary Au - Ag - Cu nanosystem. A number of five radial features were used, depending on the pairwise interatomic distance of the nanoparticle structure descriptors. For a more correct assessment of the accuracy, cross-validation was applied, then the results obtained on the validation parts of the sample were averaged. The resulting model limitedly predicts the value of the specific interatomic binding energy within a group of data for nanoparticles of the same composition. For the entire sample the average error in modulus is 14 %. In this case, the model almost accurately determines the composition of a nanoparticle of several variants. The largest value of the coefficient of determination in the entire sample was obtained using an ensemble random forest algorithm. A negative correlation was found between the binding energy of the nanoalloy and the position of the first peak of the radial distribution function for copper atoms.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Osipov, Alexander L., and Veronika P. Trushina. "QSAR МОДЕЛИРОВАНИЕ АНТИБАКТЕРИАЛЬНОЙ АКТИВНОСТИ ПРОИЗВОДНЫХ 1,2,4-ТРИАЗОЛА." Siberian Journal of Life Sciences and Agriculture 13, no. 3 (June 30, 2021): 276–87. http://dx.doi.org/10.12731/2658-6649-2021-13-3-276-287.

Full text
Abstract:
Цель. Разработка эффективных QSAR моделей предсказания антибактериальной активности для производных 1,2,4-триазола. Методы и материалы исследования. Материалом для научных исследований послужили экспериментальные данные антибактериальной активности производных 1,2,4-триазола. Исследования проводились с помощью методов: QSAR моделирования, программирования, регрессионного многомерного анализа с помощью молекулярных дескрипторов. Результаты. В работе описываются и анализируются математические модели предсказания антибактериальной активности на основе физико-химических параметров химических веществ. Проведены вычислительные эксперименты, которые продемонстрировали эффективность предложенных моделей. Сравнительный анализ моделей позволил выявить модель с наилучшими статистическими характеристиками: МАЕ=0,11; МАРЕ=10,74; точность прогноза=89,26%; MSE=0,0186; RMSE=0,1363. Заключение. Были разработаны QSAR модели для прогнозирования антибактериальной активности двадцати восьми производных 1,2,4-триазола. В качестве факторов в моделях использовались от одного до шести молекулярных дескрипторов, порождаемых автоматически из структурных формул. Выбраны наилучшие модели на основе вычисленных статистических характеристик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Dolgonosov, Anatoly M. "Модель межмолекулярного взаимодействия общего типа между молекулой и жидкой фазой, основанная на теории обобщенных зарядов." Сорбционные и хроматографические процессы 20, no. 3 (July 15, 2020): 343–61. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2020.20/2871.

Full text
Abstract:
В рамках проблемы моделирования методов высокоэффективной хроматографии предлагаемая статья посвящена обоснованию тех аспектов теории межмолекулярного взаимодействия, которые важны для описания селективности хроматографических неподвижных фаз и, в конечном счете, для априорного расчета хроматографического удерживания. Дается краткое изложение теории обобщенных зарядов, ее приложения для межатомных связей (гомополярная и донорно-акцепторная связи) и межмолекулярных сил (неэмпирическое представление потенциала Леннард-Джонса). Приводится описание водородной связи как связи гидридов без электронного обмена и соответствующего разделения зарядов. Каждый раздел теории прошел проверку экспериментальными данными, результаты которой приведены в литературных ссылках и частично представлены в статье. Энергия межмолекулярного взаимодействия согласно предложенной модели содержит три независимые группы величин, описывающих неполярные, полярные силы и водородные связи. Каждая из сил представлена своим молекулярным дескриптором – соответственно обобщенным зарядом, дипольным моментом и двумя числами, отражающими способность молекулы быть донором или акцептором водородной связи. С помощью теории обобщенных зарядов получены связи «структура - свойство» для всех составляющих энергии межмолекулярного взаимодействия. В частности, описан вклад водородной связи в общую энергию межмолекулярного взаимодействия как произведение пороговой величины, имеющей квантово-механическую природу, и вероятности правильного расположения взаимодействующих молекул. Указанная вероятность определяется как вероятность попадания системы взаимодействующих молекул в узкий потенциальный колодец и выражается через параметры молекулярной структуры. Развитая модель успешно применена для априорной оценки теплоты парообразования воды, спиртов и кислот, что послужило проверке разработанного подхода
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Андреева, Елена Петровна, Алексей Николаевич Прошин, Игорь Викторович Серков, Людмила Николаевна Петрова, and Сергей Олегович Бачурин. "Использование молекулярных топологических дескрипторов для кластеризации базы данных производных изотиомочевины в рамках изучения зависимости структура — активность." Химико-фармацевтический журнал 51, no. 4 (April 21, 2017): 20–29. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2017-51-4-20-29.

Full text
Abstract:
Произведена успешная кластеризация базы данных производных S,N,N,N’-тетразамещенных изотиомочевин, обладающими нейропротекторными свойствами, с целью изучения количественной связи структура — активность. Кластеризация методом к-средних проводилась в факторном пространстве топологических дескрипторов с последующим объединением выделенных кластеров на основе анализа внутри- и межкластерных расстояний. Первоначальное число кластеров в методе к-средних определялось, исходя из количества итераций, за которое было получено решение. Для оценки однородности базы данных и выделенных кластеров использовался коэффициент разнообразия. Графическое представление соединений, входящих в базу данных, в виде точек факторного пространства позволяет сделать вывод об успешности данного метода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Доломатов, М. Ю., Т. М. Аубекеров, О. С. Коледин, К. Р. Ахтямова, Э. В. Вагапова, and Э. А. Ковалева. "Дескриптор модели структура–свойство для расчета критической температуры фазового перехода жидкость–пар с топологическими характеристиками молекул алкенов." Журнал физической химии 93, no. 12 (2019): 1804–9. http://dx.doi.org/10.1134/s0044453719120069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Гуда, С. А., А. С. Алгасов, А. А. Гуда, А. Мартини, А. Н. Кравцова, А. Л. Бугаев, Л. В. Гуда, and А. В. Солдатов. "Поиск аналитических зависимостей между дескрипторами спектров рентгеновского поглощения и локальной атомной структурой вещества на основе машинного обучения." Поверхность. Рентгеновские, синхротронные и нейтронные исследования, no. 9 (2021): 49–54. http://dx.doi.org/10.31857/s1028096021090053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Рябова, Марьям А. "Особенности семантического слоя образа мира представителей коренных малочисленных народов Севера юношеского возраста." Российский психологический журнал 17, no. 4 (December 30, 2020): 80–97. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2020.4.6.

Full text
Abstract:
Введение. В статье представлены результаты эмпирического исследования специфики образа мира (семантический слой) представителей коренных малочисленных народов Севера юношеского возраста. В целях экспериментального исследования применялась трехуровневая модель образа мира; эмпирическое описание специфики образа мира представителей коренных этносов юношеского возраста с использованием указанной модели проведено впервые. Представлено обоснование актуальности изучения этнокультурной специфичности образа мира коренных малочисленных народов Севера (КМНС). Методы. Выборку исследования составили 225 человек в возрасте от 16 до 25 лет, проживающих на территории Севера и Северо-Востока России, 110 – представители коренных малочисленных народов Севера, 115 – представители некоренного населения. Использована методика группового ассоциативного эксперимента. Результаты и их обсуждение. Выявлено наличие неслучайных различий в структурах семантического оценивания, свидетельствующее о специфике семантического слоя образа мира представителей коренных народов Севера. У испытуемых из числа коренной молодежи в ассоциациях на стимул «моя жизнь 5 лет назад» первые ранги соответствуют дескрипторам: «школа», «учеба», «друзья»; стимул «моя жизнь сейчас» – «учеба», «работа», «спорт»; стимул «моя жизнь через 5 лет» – «работа», «семья», «дети»; стимул «природа» – «красота», «лес», «животные»; стимул «человек» – «добрый», «друг», «разумный»; стимул «счастье» – «семья», «любовь», «дети». У испытуемых из числа некоренной молодежи в ассоциациях на стимул «моя жизнь 5 лет назад» первые ранги соответствуют дескрипторам: «школа», «друзья», «беззаботная»; стимул «моя жизнь сейчас» – «учеба», «любовь», «работа»; стимул «моя жизнь через 5 лет» – «семья», «работа», «дети»; стимул «природа» – «лес», «красота», «море»; стимул «человек» – «добрый», «личность», «разумный»; стимул «счастье» – «семья», «любовь», «дети». Выявленные различия при сопоставлении ассоциативных семантических универсалий свидетельствуют о детерминированности ассоциативных связей различным субъективным опытом и контекстом культуры.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Реан, Артур Александрович. "Семья, социальные установки и асоциальное поведение детей и подростков." Российский психологический журнал 12, no. 1 (March 31, 2015): 29–40. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2015.1.3.

Full text
Abstract:
Рассматриваются вопросы взаимосвязи социальных установок и асоциального поведения детей и подростков. Анализируется вопрос о взаимосвязи установки и социального поведения в связи с такими факторами, как сила/ слабость, четкость/амбивалентность установки, а также влияние фактора ситуации. Рассматриваются результаты эмпирических исследований ценностных ориентаций, морально-психологических установок молодежи на выборках старшеклассников и студентов. Семья рассматривается как фактор, одновре- менно обусловливающий как формирование социальных установок, так исамого асоциального поведения. Анализируются современные подходы и результаты эмпирических исследований условий, при которых социальные установки личности непосредственно влияют на асоциальное поведение, апри которых нет. Обсуждаются вопросы влияния на асоциальное поведение детей и подростков структурной ипсихологической деформации семьи. Подчеркивается, чтовплане детерминации асоциального поведения несовершеннолетних приоритет принадлежит психосоциальной деформации семьи. Показано, какие стили родительского воспитания и при каких условиях непосредственно влияют на формирование агрессивного поведения. Отмечается, что недостаточный надзор за ребенком является более важным фактором делинквентности, чем неблагоприятное социально-экономическое положение. Анализируются результаты эмпирических исследований, из которых следует, что важным условием развития социально отклоняющегося поведения является не только негативное социальное научение, но и фрустрация, возникающая при отсутствии родительской любви. Показано, что центральное место в системе отношений детей и подростков принадлежит матери. Установлено, что снижение положительного отношения к матери, увеличение негативных дескрипторов при описании матери коррелирует с общим ростом негативизации всех социальных отношений личности. Подчеркивается, что взаимоотношения между родителями и ребенком, характеризуемые непоследовательностью, так же как и высокая конфликтность, наиболее значительно способствуют научению ребенка агрессии как способу разрешения межличностных конфликтов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Melnyk, O. S., and R. P. Bazylevych. "Система ідентифікації оригіналу відео за його фрагментом з використанням згорткових нейронних мереж." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 3 (April 29, 2021): 94–100. http://dx.doi.org/10.36930/40310315.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні сучасні та популярні підходи до вирішення задач розпізнавання ознак зображень і відео. Встановлено переваги та недоліки актуальних методів оброблення візуальної інформації, а також сучасні невирішені проблеми, пов'язані із цим сегментом робіт. Спираючись на сучасний стан досліджень з цієї предметної області, запропоновано нову систему, призначення якої "навчитись" ідентифікувати відео за його фрагментом, враховуючи характеристики зображеного у відеоряді. Першим етапом аналізу відео є його розбиття на окремі кадри, враховуючи зміну ентропії, колірної схеми та структурні відмінності сцени. Спираючись на сучасні методи, реалізовано алгоритм перетворення відео в набір кадрів. Виявлено, що компактне представлення відео у вигляді набору ключових кадрів дає змогу виділити основні контекстні характеристики. Враховуючи сучасні методи визначення характеристик зображень та ефективність машинного навчання, вирішено застосувати згорткові нейронні мережі для визначення векторних представлень. Під час вибору коректної архітектури та моделі нейронної мережі здійснено порівняльний аналіз ефективності їх роботи з використанням бази ImageNet. В наступних етапах, роботу із відео буде представлено у вигляді маніпуляції із векторами характеристик кожного кадру. Запропоновано спосіб пошуку збігу фрагментів, враховуючи оцінку кута між векторами представлень кадрів. Для покращення оптимізації пошуку розглянуто способи застосування методів індексації векторного простору кадрів. Варто застосувати цей підхід оптимізації, щоб уникнути різкої деградації ефективності пошуку із збільшенням бази. Унаслідок виконаної роботи реалізовано програмну систему у вигляді вебаплікації, яка демонструє пошук відео за його фрагментом. Проте це тільки прототип для візуалізації процесу. Під час проведення експериментів оцінено вплив та залежність довжини відео, його роздільної здатності та обсягу тестової бази від ефективності процесу пошуку. Передусім ця робота є актуальною через цінність досліджень в напрямку розвитку методів оброблення та аналізу відеоконтенту. Виявлено, що ця система має подальший розвиток та право на існування, якщо врахувати майбутні оптимізації пошуку та покращення вилучення дескрипторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Кириченко, С. В., and Г. В. Овсянко. "ВИКЛАДАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТЕХНІЧНИХ ЗВО В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 3 (April 29, 2021): 175–80. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-2-26.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються ключові методи та технології для вищих навчальних закладів, що допомагають студентам технічних спеціальностей в опануванні іноземної мови. Виявлено, що викладання англійської мови професійного спілкування онлайн сприяє реалізації багатьох методів та креативних підходів на практичних заняттях. Охарактеризовано основні завдання для викладачів англійської мови професійного спілкування: розроблення нової структури організації занять, мотивування студентів до пізнавальної діяльності та навчання їх основам роботи в онлайн-режимі; планування самостійної роботи студентів. Згідно з дескрипторами, визначеними у Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти, зміст навчальної дисципліни «Англійська мова професійного спілкування» має базуватися на міжнародних рівнях володіння іноземною мовою, враховувати попередній досвід студентів, формуватися на академічних знаннях та професійних уміннях. Метою вивчення цієї дисципліни є здатність використовувати англійську мову у письмовій та усній формі як у побуті, так і під час виконання професійних обов’язків. Відзначено важливість науково-технічної довідкової автентичної літератури із сайтів та блогів практикуючих спеціалістів. Розвитку лексичної компетенції також сприяє вико- ристання аудіопідкастів з інженерної тематики Engineering Podcasts. Джерелом відеоматеріалів є сайти YouTube, Puzzle-English, FluentU, English-films.com, BBC, CNN World News, ABC News та інші. Наголошено на важливості інформаційного середовища, яке створює умови реального спілкування іноземною мовою шляхом обміну інформацією зі студентами інших країн. Проаналізовано проблеми викладання англійської мови професійного спілкування в системі дистанційного навчання. Визначено, що для успішної професійної освіти студентів необхідно розроблювати гнучкі програми з різноманітними формами і методами навчання згідно із сучасними освітніми стандартами. Провідна ідея статті полягає в тому, що дистанційне навчання стає одним із пріоритетних напрямів модернізації вищої школи в Україні та в усьому світі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Малихіна, Яна, and Алла Брацлавська. "ТЕСТУВАННЯ ЯК МЕТОД КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ СПЕЦІАЛІСТІВ ВІЙСЬКОВОЇ АВІАЦІЇ ЗА ВИМОГАМИ МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ (ІКАО)." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 16, no. 1 (June 12, 2021): 267–78. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v16i1.704.

Full text
Abstract:
У статті розглядається тестування як метод контролю якості знань з англійської мови курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба, з урахуванням особливостей військової авіації. Метою контролю є визначення відповідності якості знань курсантів рівневі 4 (операційний) за шкалою ІКАО, під час вивчення дисципліни “Іноземна мова професійного спрямування” у процесі професійної підготовки військових льотчиків та офіцерів бойового управління у ХНУПС. Тести для льотчиків, офіцерів бойового управління та диспетчерів військової авіації у ХНУПС повинні не тільки відповідати стандартам ІКАО, але також мають містити автентичні матеріали з військової тематики, без яких неможлива підготовка таких спеціалістів до ефективної роботи у спільному повітряному просторі з іноземними військовими авіаційними фахівцями та їхньої взаємосумісності під час спільних навчань. Співвідношення між кількістю завдань з військової та цивільної тематики має бути на користь військової авіації, бо курсанти набувають саме військову спеціальність. Тест ІКАО складається з 5-ти завдань для перевірки розуміння на слух та спроможності розмовляти англійською мовою. Результати тесту оцінюються за допомогою 6-ти холістичних дескрипторів: вимова, плавність та швидкість мовлення, використання граматичних структур, вживання лексики, розуміння на слух та взаємодія з рейтером під час розмови. Ефективність упровадження таких мовних тестів була доведена за допомогою експерименту, проведеного з курсантами льотного факультету у ХНУПС. Результати експерименту продемонстрували, що експериментальна група, яка була протестована за допомогою тестів, що містили більшу кількість завдань з військовою лексикою, та мали у своєму складі відкриті форми контролю, впоралася із завданнями успішніше. Мовні тести ІКАО, розроблені рейтерами кафедри авіаційної англійської мови ХНУПС, можна вважати валідними, достатньо об’єктивними та надійними. Такі тести довели свою ефективність і можуть у подальшому використовуватися під час тестування майбутніх військових льотчиків та офіцерів бойового управління за вимогами ІКАО у ХНУПС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Мурашко, Д. И., А. Д. Таганович, and Н. Н. Ковганко. "Prospects of the Use of Potential New Biomarkers of Malignant Neoplasms: the Determining HIF-1α, CD44v6 Receptor and Hyaluronic Acid Levels in Non-Small Cell Lung Cancer Diagnosis." Лабораторная диагностика. Восточная Европа, no. 1 (March 29, 2022): 38–47. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2022.11.1.014.

Full text
Abstract:
Введение. Немелкоклеточный рак легкого (НМКРЛ) занимает второе место в структуре смертности от онкологических заболеваний в Республике Беларусь. Он подразделяется на три гистологических подтипа: аденокарциному (АК), плоскоклеточный рак (ПКРЛ) и крупноклеточный рак (КРЛ). Поздняя диагностика существенно ухудшает прогноз течения этого заболевания. Существует потребность в поиске информативных биомаркеров, позволяющих судить о распространенности опухолевого процесса, особенно на ранних стадиях НМКРЛ.Цель. Изучить уровень CD44v6, HIF-1α и гиалуроновой кислоты (ГК) в периферической крови пациентов с НМКРЛ, с тем чтобы оценить целесообразность использования показателей приведенных тестов в диагностике заболевания.Материалы и методы. Материалом служила кровь 218 пациентов с НМКРЛ, 13 пациентов с гамартомой легкого и 42 здоровых человек. Концентрацию ГК и HIF-1α в сыворотке крови определяли методом иммуноферментного анализа. Относительное количество клеток лейкоцитарного ряда, снабженных рецептором CD44v6, и интенсивность флюоресценции в них комплекса этого рецептора с антителом (MFI), пропорциональную плотности расположения CD44v6 в мембране клеток, измеряли методом проточной цитометрии.Результаты. Доля гранулоцитов, снабженных CD44v6, в крови пациентов cо II, III и IV стадиями заболевания существенно превышает таковую у здоровых людей. Плотность расположения этого рецептора в гранулоцитах при II, III и IV стадиях НМКРЛ демонстрирует значительный рост по сравнению с соответствующим показателем клеток крови представителей контрольной группы. Концентрация HIF-1α в сыворотке крови пациентов с ранними (I–II) стадиями НМКРЛ статистически значимо не отличается от таковой здоровых лиц и пациентов с гамартомой, однако демонстрирует существенный рост на III–IV стадиях заболевания по сравнению с I стадией. Уровень ГК в крови пациентов с НМКРЛ значительно превышает таковой у здоровых людей и пациентов с гамартомой уже на I стадии заболевания и еще более существенно возрастает на последующих стадиях. Концентрация этого показателя в сыворотке крови оказалась выше у пациентов с бóльшим размером опухоли, наличием метастазов в регионарные лимфоузлы и внутренние органы. Корреляционный анализ подтвердил наличие связи средней силы уровня этого параметра в крови пациентов со стадиями НМКРЛ и дескрипторами опухоли.Измерение концентрации ГК в сыворотке крови пациентов позволяет диагностировать ранние стадии НМКРЛ с диагностической чувствительностью 94,4% и диагностической специфичностью 65,8% при пороговом значении концентрации ее в сыворотке крови 12,4 мкг/л. Пороговое значение уровня этого показателя 22,5 мкг/л может использоваться для дифференцирования I и II стадий НМКРЛ (диагностическая чувствительность – 81,3%, диагностическая специфичность – 70,6%). У 83,0% пациентов с III–IV стадиями НМКРЛ концентрация ГК в крови превышает пороговое значение 27,6 мкг/л. Диагностические параметры использования уровня ГК в крови с целью оценки наличия и распространенности НМКРЛ превышают результаты определения концентрации опухолеассоциированного антигена CYFRA 21-1. Introduction. Non-small cell lung cancer (NSCLC) takes the second place in the structure of cancer morbidity in Belarus. It is classified into three histological types: adenocarcinoma (AC), squamous cell carcinoma (SCC) and large cell carcinoma (LCC). Late diagnosis significantly worsens prognosis of this disease. There is a need to search for available and informative biomarkers, which can allow to assess the prevalence of NSCLC, especially in its early stages.Purpose. To analyze the level of CD44v6, HIF-1α and hyaluronic acid (HA) in the peripheral blood of patients with NSCLC in order to assess the feasibility of its use in the diagnosis of NSCLC.Materials and methods. The material was the blood of 218 NSCLC patients, 13 lung hamartoma patients and 42 healthy people. HIF-1α and HA serum levels were determined by ELISA. Relative number of leukocytes supplied with CD44v6 and its density in the cells (MFI) were measured by flow cytometry.Results. Relative number of granulocytes supplied with CD44v6 in patients with stage II, III, IV NSCLC is significantly higher than in healthy people. MFI CD44v6 in granulocytes is higher in patients with stage II, III, IV NSCLC compared with healthy people. HIF-1αserum level in patients is the same as in сontrol group and lung hamartoma patients, but it is significantly increases in patients with III–IV stages NSCLC compared with stage I. HA serum level in stage I NSCLC patients is higher than in healthy people and lung hamartoma patients, and it increases even more in stages II, III and IV. Moreover, its serum level is higher in patients with T >5 cm compared with T <5 cm and also higher in patients with lymph node and distant metastases. Correlation analysis verified medium strength correlation between HA serum level and NSCLC stage.Measuring of HA serum level allows to diagnose NSCLC early stages with 94.4% diagnostic sensitivity and 65.8% specifity (cutoff value 12.4 ng/ml). The cutoff value of this parameter22.5 μg/L can be used to differentiate stages I and II of the disease (sensitivity – 81.3% and specifity – 70.6%). In 81.0% of patients with later stages NSCLC HA serum level is higher than cutoff value 27.6 μg/L. The diagnostic parameters of HA serum level measurement in NSCLC patients are higher compared with CYFRA 21-1 determination in blood serum.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Мітягін, Олег, Дмитро Вітер, and Володимир Карпенко. "ФОРМУВАННЯ МОДЕЛІ ПРОФЕСІЙНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ З УРАХУВАННЯМ ПРОЦЕДУР ОПЕРАТИВНОГО ПЛАНУВАННЯ НАТО." Військова освіта, November 2, 2021, 64–78. http://dx.doi.org/10.33099/2617-1783/2021-43/64-78.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано стан та перспективи розвитку професійної військової освіти (ПВО) як фактору трансформації системи військової освіти (СВО) України. Запропоновано модель системи професійної військової освіти офіцерів, відповідно до її структурних елементів сформовано та описано професійні компетентності (дескриптори). Визначено перспективи розвитку системи професійної військової освіти у контексті набуття офіцерами навичок оперативного планування за стандартами НАТО. Надано практичні рекомендації щодо підготовки офіцерів Збройних Сил України на оперативному рівні військової освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Рыженко, В. П., А. А. Рыжов, И. Ф. Беленичев, and С. В. Левич. "Комплексный подход к разработке и созданию компьютерной программы виртуального скрининга антиоксидантной активности." Фармакологія та лікарська токсикологія 14, no. 1 (March 27, 2020). http://dx.doi.org/10.33250/14.01.043.

Full text
Abstract:
Патогенез многих распространенных заболеваний человека (в том числе патологии сердечнососудистой системы, дыхательных путей, злокачественные новообразования) имеет достаточно четко очерченную свободнорадикальную фазу. Поэтому важной задачей современной фармакологии является поиск и создание высокоэффективных антиоксидантов. Для предварительной оценки антиоксидантной активности (АОА) разрабатываются информационные технологии и компьютерные программы виртуального скрининга. Поэтому разработка подходов к созданию компьютерных программ прогноза АОА, а именно скавенджеров NO, является перспективным и актуальным направлением современной фундаментальной медицины. Цель исследования – на основании комплексного математико-теоретического подхода и результатов фармакологических исследований в ряду производных ксантина разработать высокоселективную программу виртуального скрининга АОА. В качестве объекта исследования было отобрано 122 соединения, производные ксантинил7-ацетатных и ксантинил-8-тиоацетатных кислот и 3-R-гидроксиметилксантинов. Для этих соединений были проведены квантово-химические расчеты энергетических дескрипторов молекулярных орбиталей, а также проведено исследование антиоксидантной активности in vitro по ингибированию NO в системе фотоиндуцированного окисления нитропруссида натрия. Проведен расчет корреляционной зависимости между квантово-химическими параметрами соединений и АОА по ингибированию NO. Показано использование электронно-топологического подхода, который позволяет производить поиск молекулярных фрагментов-признаков активности. Были рассчитаны квантово-химические параметры исследуемых молекул с помощью метода CNDO/2. Рассчитаны показатели энергии предельных орбиталей (НВМО, ВЗМО), показатели абсолютной жесткости молекулы, абсолютной электрической негативности молекулы. На основании этих данных рассчитаны показатели реактивного индекса. Кроме того, рассчитана зависимость антиоксидантного действия (по ингибированию NO) веществ от их квантово-химических дескрипторов и определена функция их зависимости. Определена корреляционная зависимость АОА от квантово-химических показателей. Для создания программного обеспечения с целью скрининга потенциальных скавенджеров NO были выбраны квантово-химические дескрипторы. При этом, исходя из химической природы и реакционной способности активных форм азота,особое внимание следует уделить энергиям высшей занятой и низшей вакантной молекулярных орбиталей, а также индексу реактивности Фукуи. Разработанная на основе комплексного подхода (совокупности теоретических концепций, математических методов и правил, и реализующих их алгоритмов) новая компьютерная программа прогноза является высокоэффективным инструментом виртуального скрининга скавенджеров NO в ряду вновь синтезированных структурно-сходных азагетекроциклов, что доказано вычислительным тестированием и подтверждено экспериментальными исследованиями. Так, применение новой компьютерной программы для прогноза АОА позволило выявить у вновь синтезированного соединения – гидразида 8-бензиламинотеофиллинил-7-уксусной кислоты (С-3) свойства скавенджера NO, что подтверждено в опытах in vitro.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

"NEW MOLECULAR DESCRIPTOR OF THE "STRUCTURE-PROPERTY" MODEL FOR THE ESTIMATION OF IONIZATION POTENTIALS OF NAPHTHOAND ANTHRAQUINONES." Журнал структурной химии 56, no. 5 (2016). http://dx.doi.org/10.15372/jsc20150503.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography