Academic literature on the topic 'Структурний підхід'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Структурний підхід.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Структурний підхід"

1

Михнюк, Сергій. "КРИТЕРІЇ, ПОКАЗНИКИ ТА РІВНІ СФОРМОВАНОСТІ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ." Social Work and Education 8, no. 1 (April 2, 2021): 66–76. http://dx.doi.org/10.25128/2520-6230.21.1.5.

Full text
Abstract:
У статті спроєктовано систему критеріїв, показників, рівнів вимірювання результативності процесу підготовки соціальних працівників до педагогічної взаємодії та визначено шкалу для подальшої емпіричної роботи. Доведено, що у процесі проєктування критеріїв і показників дослідження учені послуговуються теоретично обґрунтованою структурою досліджуваного процесу (діяльнісно-структурний підхід) або результату (результативно-структурний підхід) залежно від наукових інтересів і предмету пізнання. Відповідно до структури готовності майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії охарактеризовано особистісно-мотиваційний, змістово-когнітивний, діяльнісно-комунікативний, оцінно-рефлексивний критерії її вимірювання та відповідні показники. Описано авторську методику оцінювання рівня сформованості як окремих структурних компонентів готовності майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії, так і загальний рівень готовності майбутніх соціальних працівників до педагогічної взаємодії у процесі вивчення фахових дисциплін. Охарактеризовано високий, середній, низький рівні готовності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Максименко, Ж. В. "СТРУКТУРНИЙ ПІДХІД МЕТОДИКИ ОЦІНЮВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ." Підприємництво та інновації, no. 12 (July 3, 2020): 20–26. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/12.3.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто парадигму оцінювання інтелектуального капіталу. Досліджено гносеологію інтелектуального капіталу. Систематизовано дослідницькі підходи науковців до структурних компонентів інтелектуального капіталу. Обґрунтовано систему показників структурного підходу до оцінювання інтелектуального капіталу. Узагальнено структурні компоненти та методологію оцінювання інтелектуального капіталу на державному рівні управління. Розглянуто формування інтелектуального капіталу на різних рівнях людського розвитку. Досліджено готовність національної економіки на основі Індексу економіки знань до інноваційної моделі розвитку. Обґрунтовано значення основних структурних компонентів програми «Знання задля розвитку». Автором запропоновано алгоритм методики SC-оцінювання інтелектуального капіталу за структурного підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кияниця, Є. О. "Імідж організацій соціокультурної сфери: структурний підхід." Вісник Харківської державної академії культури, Вип. 44 (2014): 78–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Полупан, Олена Вікторівна, Галина Миколаївна Подус, and Іван Федорович Омеляненко. "Сучасний підхід до викладання курсу «Загальна фізика» у ЗВО." Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 13, no. 3 (December 25, 2015): 129–35. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v13i3.993.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні підходи до викладання фізики за допомогою комп’ютерних технологій. Мета: зробити вивчення фізики у ВНЗ динамічним, інтенсивним, економічним, зробити навчання таким, щоб допомогти студенту сформувати цілісну картину фізики. Завдання: 1) особливості викладання фізики у ЗВО; 2) інноваційний підхід до проведення занять з фізики у ЗВО. Об’єкт дослідження: процес підготовки майбутніх фахівців. Предмет дослідження: теорія і практика навчання основам фізики. Методи дослідження: класифікація, систематизація, системно-структурний аналіз. Результати: показано використання компетентнісного підходу при викладанні дисципліни «Загальна фізика», можливості підвищення якості фізичної освіти. Висновки: в результаті застосування розробленого методу узгодженого проведення занять з розв’язанням задач і лабораторних робіт на основі підходу до навчання як до послідовності навчальних моделей наукових досліджень підвищилася якість знань, умінь і навичок при розв’язанні задач і при виконанні лабораторних робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Онуфрієнко, О. В. "Структурний підхід до функціональної діяльності держави: перспективи вдосконалення." Держава та регіони. Право, no. 1 (2008): 18–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білозьоров, Є. В. "ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХІД ЯК ОБ’ЄКТ ГНОСЕОЛОГІЇ ПРАВНИЧОЇ НАУКИ." Kyiv Law Journal, no. 1 (May 11, 2022): 7–11. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.1.1.

Full text
Abstract:
Анотація. Стаття присвячена з’ясуванню стану дослідження вітчизняною правничою наукою діяльнісного підходу як теорії та засобу пізнання правових явищ. Висвітлюється проблематика діяльнісного підходу як елементу методології сучасного правознавства та здійснена класифікації наукових праць, об’єктом пізнання яких є діяльнісний підхід. Акцентується увага на тому, що розуміння права на основі положень нормативістського світогляду, за якого право сприймається лише як воля публічної влади, відображена у тексті законодавства, обумовлювало використання методів, спрямованих на з’ясування змісту правових явищ через дослідження юридичних приписів. Європейський вектор розвитку України та гармонізація національного законодавства з acquis communautaire є чинниками зміни методологічної парадигми сприйняття права. Наголошується, що використання діяльнісного підходу для дослідження правових явищ залишається недостатньо дослідженою тематикою; вітчизняні науковці переважно акцентують увагу на окремих аспектах використання діяльнісного підходу у царині права. Аналіз джерельної бази дослідження діяльнісного підходу як складової правознавства став підставою виокремлення двох груп джерел. Першу групу складають наукові роботи, об’єктом гносеології яких є діяльнісний підхід як структурний компонент сучасної правничої методології. Ця група наукових робіт поділяється на наступні підгрупи: джерела, у яких висвітлюється проблематика методології як засобу гносеології правових явищ; джерела, у яких висвітлюється проблематика безпосередньо діяльнісного підходу як складової частини методології. В науковій літературі наводяться як позитивні висловлювання щодо можливостей пізнання правових явищ методологічним інструментарієм, що ґрунтується на загальнонауковій парадигмі. Відсутній єдиний підхід щодо елементів методології сучасного правознавства. Другу групу входять наукові роботи, об’єктом гносеології яких є діяльнісний підхід як складова правознавства у контексті теорій розуміння права. Значна частина цих робіт присвячена комунікативній теорії права, основні положення і висновки якої можуть бути основою діяльнісного підходу до розуміння права. Резюмується, що природа правових явищ є фактором доцільності використання методологічного плюралізму та можливості застосування до пізнання права діяльнісного підходу. Окремі західні вчені, розглядаючи діяльність правників як джерело права, не акцентують увагу на положеннях діяльнісної теорії; діяльнісний підхід як засіб гносеології правових явищ є предметом уваги переважно вітчизняних науковців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Козинцева, Тетяна, Андрій Синах, and Ірина Дулебова. "Інноваційний потенціал сучасних культурних стратегій: український контекст." Socio-Cultural Management Journal 4, no. 1 (June 27, 2021): 34–56. http://dx.doi.org/10.31866/2709-846x.1.2021.235687.

Full text
Abstract:
Вступ. Креативні і культурні індустрії внесли значні корективи в сучасні світові економічні процеси, що провокує підвищений інтерес до культурної сфери в цілому і до культурної стратегії зокрема. Мета і методи. Мета статті – виявити інноваційний потенціал культури в сучасних умовах і способи його реалізації через культурні стратегії та креативні індустрії як у загальнолюдському, так і в українському контексті. Методологічною основою дослідження є системно-структурний метод, метод формально-логічного дослідження, аналіз, компаративістський метод, СМД-методологія, деконструктивістський підхід. Результати. Комплексний підхід до аналізу культури дозволяє розглядати її як відкритий простір мережевої взаємодії людей, етносів, націй, які є суб’єктами інновацій в економічній, політичній і культурній сферах. Розвиток культурної сфери презентовано через формування вертикально-горизонтальних взаємодій між культурною стратегією, культурною політикою і креативними індустріями. Висновки. Україна на сьогоднішній день переосмислює роль культури в цілому і культурної стратегії зокрема, зіткнувшись із проблемою формування цілісного україноорієнтованого простору. Новий підхід до структури культури включає в себе не інституції, а творців і споживачів культурного продукту, які ініціюють створення єдиного культурного простору. Це дозволяє виявити інноваційний потенціал культури та культурної стратегії. Інноваційна культурна стратегія України та її реалізація через культурну політику і креативні індустрії може слугувати як консолідації суспільства, так і вирішенню економічних проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карпіловська, Є. "Системно-структурний підхід до вивчення динаміки сучасної української мови: здобутки та перспективи." Українська мова, no. 4 (60) (2016): 41–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kazarian, G. G., and R. V. Gryshova. "Методологічні підходи до формування системи соціально- економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 5 (October 30, 2018): 105–14. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2018.05.13.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовані особливості формування системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Визначені методологічні підходи до формування системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями (компонентний, функціональний, структурний, інтегративний). Здійснена систематизація принципів системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями та визначена їх сутність (методичні та організаційні). Доведено, що успішність функціонування як усієї системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями у цілому, так і її окремих компонентів значною мірою залежить від того, наскільки комплексно та системно здійснено підхід до її інституційного регулювання. Ідентифіковані методи інституційного регулювання системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Запропонована структура ключових елементів системи соціально-економічного забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Крижко, О. А. "ПОНЯТТЯ МОТИВАЦІЇ МОВНИХ ОДИНИЦЬ ЯК СПІВВІДНОШЕННЯ МОВНОГО ЗНАКА ТА ЗНАЧЕННЯ." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 2 (April 9, 2021): 96–105. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2020-2-14.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема мотивації мовних одиниць як співвідношення мовного знака та значення. Зокрема, акцентується увага на специфіці самого мовного знака, яка зумовлена передусім його асиметричною природою, оскільки будь-які фактори зміни завжди призводять до зсуву відношень між означуваним і означувальним. Крім того, аналізуються основні властивості й ознаки мовного знака, подаються різноманітні підходи до визначення типів семантичних знакових відношень, виділяються асиметричні відношення у словесному знакові (нульова асиметрія, синтагматична асиметрія, парадигматична асиметрія), вказуються наслідки асиметрії словесного знака. У дослідженні зазначається, що словесні знаки як категорії лексичної семантики одночасно належать і семантичній структурі – одній з окремих субструктур загальної структури мови, і рівню лексики. Як семантичні категорії вони базуються на семасіологічних ознаках, а як категорії лексичного рівня мають також формальне вираження, тобто категоріям лексичної семантики властиве змістовно-формальне відбиття. Необхідно розрізняти семасіологічний і ономасіологічний підхід до їх вивчення, тобто кожну з категорій можна визначити у змістовому та значеннєвому планах. Із семасіологічного погляду гомосемні одиниці – це омолексемні полісемеми, з ономасіологічного – полісемемні омолексеми, а гетерогенні – полілексемні омосемеми й омосемемні полілексеми. З погляду співвідношення словесного знака й лексичного значення категорії лексичної семантики визначаються в аспекті топологічної / диференційної лінгвістики, проте структурний підхід до значення ще повністю не відповідає на питання взаємозумовленості знака та значення. Значення виникає в тих випадках, коли існують концептуальні зв’язки певного виду, що поєднують концепти як дискретні змістові сутності свідомості. Ці зв’язки можуть бути імплікаційними, порівняльно- класифікаційними та семіотичними (знаковими). Одним з основних положень лінгвістичної теорії є принцип довільності мовного знака, тобто як неумотивованість, як відсутність зв’язку між означувальним і означуваним, однак у системі мови мовний знак виявляється відносно мотивованим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Структурний підхід"

1

Ілляхова, М. В. "Структурний підхід до визначення феномену соціального часу (межі та можливості застосування)." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Глухова, Світлана Вячеславівна. "Систематизація підходів щодо сутності поняття "персонал" підприємства." Thesis, Полтавський університет економіки і торгівлі, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33448.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Торой, Іллка, Надія Петрівна Ткачова, and Анна Валеріївна Кобєлєва. "Методологічне дослідження терміну "конкуренція"." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26243.

Full text
Abstract:
Розглянуто методичні підходи до визначення терміну "конкуренція". Запропоновано визначати цю дефініцію як показник стабільності підприємства та його продукції на цільовому ринку промислового підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терехов, Є. М. "Структурно-ієрархічний підхід до аналізу інтеграційних процесів." Thesis, Черкаський банківський інститут Університету банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59815.

Full text
Abstract:
Класифіковано структурні рівні інтеграції національних економічних систем.
Классифицированы структурные уровни интеграции национальных экономических систем.
Classified structural levels of integration of national economies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сергієнко, О. В. "Резервний підхід до визначення структури страхового тарифу." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63030.

Full text
Abstract:
Задача визначення величини страхового тарифу (СТ) є однією із основних у процесі організації діяльності страховика. Від її оптимального рішення залежить не лише ефективність взаємовідносин між страховиком і страхувальником, але й добробут страхової компанії в цілому, оскільки правильність проведених розрахунків є основою забезпечення у майбутньому її фінансової стійкості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петришен, О. І. "Комплексний підхід до аналізу структурних змін нирок за умов антропогенного впливу." Thesis, БДМУ, 2021. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18491.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кривич, Яна Миколаївна, Яна Николаевна Кривич, and Yana Mykolaivna Kryvych. "Структурно-компонентний підхід до формування та використання інноваційного потенціалу банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62661.

Full text
Abstract:
Досліджено термінологічні проблеми формування структури інновацій-ного потенціалу банку, поглиблено розуміння сутності економічної категорії «інноваційний потенціал банку», удосконалено науково-методичний підхід до формування структури інноваційного потенціалу банку.
Investigated the terminological problems of structure formation innovative capacity of the bank, and deepened understanding of the nature of economic-ray category innovation potential of the bank, improved scientific and methodical approach to the formation of the structure of the innovation capacity of the bank.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єршова, Наталя Юріївна. "Методичний підхід до аналізу платоспроможності для прогнозування розвитку бізнес-структур." Thesis, Одеський національний політехнічний університет, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37887.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Таралло, Володимир Леонідович, Василь Едуардович Кардаш, Марія Захарівна Вацик, and Іван Семенович Білик. "Структурні засади викладання зв'язку здоров'я населення і системи його охорони: системний підхід." Thesis, Кредитно-модульна система організації навчального процесу у вищих медичних (фармацевтичному) навчальних закладах України на новому етапі : матеріали Х ювілейної Всеукраїнської навчально-наукової конференції з міжнародною участю (Тернопіль 18-19 квітня 2013 р.) : у 2 ч. / Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського - Тернопіль : ТДМУ. 2013. - Ч. 2., 2013, 2013. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/8527.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дрогомирецька, Мар'яна Іванівна. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ЩОДО ОЦІНКИ СТРУКТУРИ ЧАСОВОГО РЯДУ ІНДЕКСУ СПОЖИВЧИХ ЦІН ПІДПРИЄМСТВАМИ АГРОПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ." Thesis, Дніпропетровська державна фінансова академія, 2012. http://dspace.uccu.org.ua/handle/123456789/569.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Структурний підхід"

1

Савосько, В. М., М. О. Квітко, Ю. В. Лихолат, І. П. Григорюк, and М. М. Назаренко. Лісові культурфітоценози Криворізького гірничо-металургійного регіону. Видавництво Ліра-К, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2905.

Full text
Abstract:
В Криворізькому гірничо-металургійному регіоні з позицій екосистемного підходу досліджені лісові культурфітоценози. Встановлено, що лісові культурфітоценози регіону, котрі розташовані в контрастних екологічних умовах та зазнають постійного стресового впливу, характеризуються наявністю прихованих негативних явищ в деревостані. Зокрема, це: несформованість вертикальної структури, ущільнення насаджень, ослаблений та сильно ослаблений життєвий стан, дисбаланс у співвідношенні абсолютних та відносних біометричних показників (густота, висота і діаметр стовбура дерев, сума площ поперечних перерізів, запас стовбурної деревини) між першим, другим та третім ярусами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Структурний підхід"

1

Горбачова, О. М., Л. Л. Турова, and В. В. Смілянець. "МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ АЕРОПОРТОВИХ КОМПЛЕКСІВ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-16.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз структури витрат аеропорту, оскільки саме вони становлять основу формування собівартості наданих послуг. Обґрунтовано, що для розрахунку повної виробничої собівартості виробництва конкретної аеропортової послуги доцільно вибрати один підрозділ, який акумулює всі витрати і, відповідно, прибуток від виробництва даної послуги аеропортового комплексу. Визначено основні принципи формування собівартості виробництва аеропортової послуги. Пропонований у роботі методичний підхід до розрахунку собівартості виробництва окремих центрів витрат дає змогу розрахувати витрати на виробництво кінцевих послуг аеропорту, провести аналіз прибутку і виявити основні напрями зниження витрат та підвищення прибутку за окремими напрямами діяльності аеропорту. Формування кінцевої вартості виробництва аеропортової послуги відбувається у центрі акумуляції прибутку за допомогою накопичення інформації про внутрішньогосподарські зв’язки центрів акумуляції прибутку з допоміжними підрозділами аеропорту. Методичні принципи формування витрат аеропорту за допомогою показників центрів витрат та внутрішньогосподарських зв’язків між підрозділами допомагають також вирішити завдання економічного планування і бюджетування діяльності кожного допоміжного та виробничого підрозділу. Запропонована структура собівартості послуг аеропорту дає змогу вирішити низку управлінських завдань – від аналізу рентабельності послуг за допомогою операційного аналізу до обґрунтування рішень в інвестиційній і фінансовій сферах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нікішина, О. В., С. А. Бондаренко, and О. О. Зеркіна. "СЕЛЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У КООРДИНАТАХ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-26.

Full text
Abstract:
Результатом дослідження є методичне забезпечення комплексної оцінки домінант ІІП на засадах сталого розвитку. Виокремлено п’ять домінант ІІП, а саме: (1) достатнє інвестиційне забезпечення раціонального природокористування національної економіки; (2) інвестиційне забезпечення наукових досліджень та інновацій за напрямом сталого розвитку; (3) відновлення, стале використання та охорона складників природно-ресурсного потенціалу національної економіки; (4) зниження екодеструктивного впливу соціально-економічної системи на стан навколишнього природного середовища; (5) підвищення екологічних аспектів якості життя населення. Кожна домінанта потребує введення відповідних їй оціночних індикаторів. Авторами розширено систему національних індикаторів сталого розвитку в межах ЦСР. У пропоновану систему індикаторів інтегровано європейські та авторські економіко-екологічні показники, орієнтовані на поглиблену оцінку інвестиційного та природно-ресурсного потенціалу у видовому і структурно-секторальному вимірах, взаємозв’язку інвестиційного та екологічного складників природокористування. На підставі результатів комплексної оцінки визначено складники домінант ІІП та завдання з найнижчим ступенем впровадження, а саме: Домінанти 1 і 2, завдання підвищення енергоефективності Домінанти 3, завдання зниження відходоємності Домінанти 4, завдання покращення стану здоров’я населення Домінанти 5. Обґрунтовано головні напрями та шляхи підвищення ступеню впровадження домінант ІІП, зокрема: (1) зростання державних видатків на НДР та інновації за напрямом «Енергетика та енергоефективність», «Раціональне природокористування», поновлення фінансування «Наук про життя» в аспекті інноваційного розвитку медицини; (2) стимулювання суб’єктів господарювання до впровадження енергозберігаючих технологій, екологічно чистих виробництв та екоінновацій шляхом зниження ставки екологічного податку; (3) створення сприятливого інституційного середовища для розширеного відтворення лісів та сталого розвитку лісового господарства; (4) стимулювання вітчизняних інвесторів до екологічно орієнтованих капіталовкладень у сфері поводження з відходами; (5) розвиток міжсекторального партнерства для впровадження домінант ІІП. Пропонується впровадження селективного підходу у формування державної інноваційно-інвестиційної політики розвитку регіонів, спираючись на ідентифіковані Домінанти, виділені згідно з координатами Цілей сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Структурний підхід"

1

Воронцов, А. І. "Структурний підхід до тренування в дівочому боксі." In PHYSICAL CULTURE AND SPORTS IN THE EDUCATIONAL SPACE: INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-044-5-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поролов, Олександр. "МАТРИЧНИЙ ПІДХІД ЩОДО ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ БІЗНЕС-СТРУКТУРИ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES, chair Лора Пронкіна. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v1.23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ярошенко, Олександр. "ЗАГАЛЬНІ ПІДХОДИ ЩОДО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ШТАБУ РЕМОНТНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ДО СТАНДАРТІВ НАТО." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v1.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Структурний підхід"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, Микола Іванович Стрюк, and Андрій Миколайович Стрюк. Методичні підходи до формування мобільних навчальних матеріалів. [б.в.], November 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/967.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто основні підходи до проектування та реалізації змістового наповнення мобільного навчання, вплив теорій мікронавчання, соціального конструктивізму та конструкціонизму на формування навчальних об’єктів як структурних одиниць мобільних навчальних матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лов’янова, І. В. Компетентнісний підхід до навчання старшокласників математики у системі психолого-педагогічних підходів до особистості випускника профільної школи. Національний авіаційний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2356.

Full text
Abstract:
У статті продемонстровано, як компетентнісний підхід в освіті пов’язаний з особистісно зорієнтованим і діяльнісним підходами до навчання. Представлено його реалізацію у процесі математичної підготовки старшокласників через побудову структурно-змістової предметно-математичної компетентнісної моделі випускника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Данильчук, Г. Б., and Володимир Миколайович Соловйов. Динаміка ентропії спектру графа в умовах фінансових криз. Aspekt Publishing, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1169.

Full text
Abstract:
Застосування методів аналізу графа до топологічної структури складних систем є сучасним інструментом при визначенні характеристик складності природи. Ми застосували концепцію ентропії спектру графа для кількісної характеристики складності фінансових мереж. У цьому дослідженні ми використовували ентропію спектру графа, щоб визначити відмінності в складності мереж. роілюстровано корисність і придатність запропонованого підходу шляхом порівняння складності мереж фондових ринків у типових умовах і в періоди криз. Такий підхід сприяє більш глибокому розумінню складних мережних систем і може застосовуватися при передбаченні та контролі колективної динаміки фондових ринків в періоди фінансових криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гарлицька, Т. С. Теоретико-методологічні принципи вивчення міського мовлення в лінгвістиці. Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3909.

Full text
Abstract:
У статті розглядається поліпарадигмальний підхід до наукового дослідження мови міста, що ґрунтується на традиційній системі наукових парадигм: порівняльно-історичній, системно-структурній та антропоцентричній. Основна увага зосереджена на соціолінгвістичному та лінгвокультурологічному напрямках дослідження міського мовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мантуленко, Світлана Вікторівна, and Ольга Володимирівна Бондаренко. Структурно-динамічні зміни адміністративно-територіального поділу Дніпропетровської області: історико-географічний аспект. Чернівецький національний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1771.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано структурно-динамічні зміни адміністративно-територіального поділу Дніпропетровської області з позиції історико-географічного підходу. Розглянуто сутність понять «територіальний устрій», «адміністративно-територіальний поділ», «адміністративно-територіальна одиниця». Визначено етимологію поняття «область». Здійснено оцінку сучасного стану територіального поділу області в контексті адміністративно-територіальної реформи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Братченко, Людмила Євгеніївна, and Олена Олексіївна Комарова. Характеристика структури системи пенсійного забеспечення сучасної України. ORT Publishing Schwieberdinger Str. 59 70435 Stuttgart, Germany, February 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3275.

Full text
Abstract:
У роботі досліджуються категорії «пенсія», «пенсійне забезпечення», «пенсіонер», «пенсійна система». Розглядається історія пенсії та її зміни із розвитком держав, а також, як при цьому змінювалася й ідеологія пенсії. Досліджуються різні підходи науковців щодо визначення понять «пенсія» і «пенсійне забезпечення» та розглядаються відмінні ознаки пенсійного забезпечення (пенсійне законодавство, що встановлює коло забезпечуваних осіб, які мають право на певні види пенсій; джерела фінансування певних видів пенсій; умови пенсійного забезпечення; розміри видів пенсійного забезпечення; органи управління пенсійного забезпечення). Аналізується пенсійна система, яка є відкритою і постійно перебуває під впливом різних зовнішніх чинників, а саме: політичних, демографічних, макро та мікроекономічних, соціальних, трудових, пенсійних. Розглядаються національні моделі пенсійного забезпечення: за особливостями формування фінансових ресурсів (солідарна та накопичувальна система); за структурною побудовою (державне та недержавне пенсійне забезпечення); за стратегіями (солідарна, накопичувальна та змішана стратегія пенсійного забезпечення). Розглядається сучасна пенсійна система України, яка містить у собі відносини по формуванню, призначенню і виплаті пенсій в трирівневій пенсійній системі. Акцентується увагу на те, що сьогодні в Україні функціонують лише перший і третій рівні. Проте, третій рівень (недержавне пенсійне забезпечення) не є ефективним і не користується довірою громадян України. Автори висловлюють свою думку з приводу того, що є причинами цієї недовіри та, що необхідно зробити для того, аби сприяти розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення, за яких умов українці зможуть масово та добровільно користуватись НПФ, забезпечуючи собі гідні умови життя у періоді набуття статусу пенсіонер України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Каневська, Ольга Борисівна, and О. Н. Глущенко. Особенности лексической репрезентации ценностных категорий в художественной картине мира А. Городницкого. КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5874.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості використання лексичних репрезентатів ціннісних категорій у художній картині світу О. Городницького. Проведений аналіз поетичних текстів засвідчив, що підґрунтям ціннісної картини світу автора є дуалістичний підхід к світу загалом, дихотомія «добро – зло». Установлено, що безпосередніми виразниками смислової специфіки визначеної дихотомії є окремі, системно співвіднесені один з одним структури, як-от: «правда – неправда», «щастя – біда», «життя – смерть», «батьківщина – чужина», «радість – смуток» тощо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Щербина, С. М. Формування ґендерної культури майбутніх учителів на заняттях зі спецкурсу «Ґендерна педагогіка». ВЦ КДПУ, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3099.

Full text
Abstract:
У статті зазначено, що ґендерна культура – це соціально обумовлений рівень розвитку особистості, що визначає соціальну поведінку чоловіків і жінок та взаємини між ними. Ґендерна культура майбутнього вчителя – комплексне поняття, що включає формування особистості через ґендерну інформованість, сформовані особистісні якості (егалітарна свідомість, ґендерна чутливість) та уміння й здатність до протидії будь-яким проявам ґендерної дискримінації. Автором виділені та розкриті критерії та структурні компоненти ґендерної культури майбутнього вчителя: когнітивний, емоційно-оцінний (ціннісно-смисловий) та практичний (поведінковий). У статті зазначено, що формування ґендерної культури майбутніх учителів буде протікати успішно за умови вдосконалення загальнопедагогічної, фахової, методичної підготовки майбутніх учителів у відповідності до потреб ґендерного навчання і ґендерного виховання. Це може відбуватися шляхом внесення у діючі навчальні дисципліни інформації щодо основ ґендерного навчання і ґендерного виховання, розробки та впровадження нових спецкурсів, зокрема спецкурсу «Ґендерна педагогіка». Зміст спецкурсу «Ґендерна педагогіка» передбачає ознайомлення майбутніх учителів з теорію, методикою та технологією реалізації ґендерного підходу в навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Соловйов, В. М. Кореляційна динаміка мір складності та фінансових криз. Цифрова типографія, October 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1203.

Full text
Abstract:
Досягнення останніх років фундаментальних наук при описі топологічних і темпоральних властивостей складних динамічних систем дають надію на успіх і при дослідженні складних соціально-економічних систем [1]. В роботі розглянуто особливості адаптації концепції складності в соціально-економічних системах. Показано, що парадигма складності є логічним підґрунтям побудови прогностичних моделей поведінки фінансових систем в умовах волатильної динаміки світової економіки. Широкий спектр мір складності використано для аналізу порівняльної динаміки складності систем в умовах фінансової кризи. Вказані міри можуть бути розраховані як для вихідного сигналу, так і для відновленої з нього мережної структури. Нами створено і адаптовано для моделювання фінансових ринків потужний і різнобічний спектр мір складності [2]. Так, серед мір інформаційного блоку використовуються моно- і мультимасштабні міри: - Лемпеля-Зіва, ентропії Шеннона, Тсалліса і Реньї, ентропії подібності, шаблонів, перестановок, вейвлет-ентропія, індекс незворотності часових рядів. Хаос-динамічний блок є більш об’ємним і потужним. До нього у якості мір складності входять: - показники Ляпунова, включаючи масштабно-залежну версію, фрактальні міри: фрактальна розмірність, декілька модифікацій розрахунку коефіцієнта Херста, спектр сингулярності (мультифрактальності), рекурентні міри складності, які одержуються в результаті побудови та кількісного аналізу рекурентних діаграм та інші. У випадку аналізу мережної структури розрізняють кореляційні, рекурентні і візуальні підходи для побудови мір складності. До топологічних мір відносяться, наприклад, коефіцієнт кластеризації, ступінь вершини та ін. Спектральними мірами є алгебраїчна зв’язність, енергія графа, спектральний розрив, тощо. Всі вказані міри реалізовані у вигляді процедур ковзного вікна, які дозволяють слідкувати за динамікою вибраної міри, порівнювати власне з динамікою вихідного ряду і робити висновки щодо моніторингу та попередження кризових явищ [3]. Показано, що в залежності від природи міри вона поводить себе характерним чином у передкризовий, власне кризовий та після кризовий періоди, що дозволяє будувати ефективні індикатори-передвісники кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography