Academic literature on the topic 'Структура поверхні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Структура поверхні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Структура поверхні"

1

Петрова, Н. В., І. М. Яковкін, and О. М. Браун. "Структури адсорбованих шарів Cl на поверхні Ag(111)." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 4 (February 14, 2022): 359. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.4.359.

Full text
Abstract:
Наявність латеральної взаємодії між адсорбованими на поверхні Ag(111) атомами хлору приводить до формування структури (√3 × √3)R30º при ступені покриття 0,33. Ця структура спостерігається експериментально методом дифракції повільних електронів та СТМ за умови достатньо низької температури підкладки. При збільшенні температури відбувається розупорядкування структури, внаслідок чого при кімнатній температурі дифракційна картинка вже не містить характерних рефлексів. Моделювання методом Монте-Карло з використанням параметрів енергії латеральної взаємодії, розрахованих за допомогою методу теорії функціоналу електронної густини, дозволило з'ясувати важливі особливості формування поверхневих структур та переходу порядок–непорядок, що відбувається з ростом температури. Показано, зокрема, що перехід є дуже різким, що пояснюється достатньою кількістю вільних адсорбційних центрів для цієї структури при суттєвійвідштовхувальній взаємодії між адатомами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гришко, Анна. "СТРУКТУРА И СВОЙСТВА ДИСПЕРСНО-АРМИРОВАННОГО КОМПОЗИЦИОННОГО ВЯЖУЩЕГО МАТЕРИАЛА." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(102) (April 27, 2019): 30–33. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2021-102-05.

Full text
Abstract:
Для визначення впливу поверхні розділу на морфологію кристалів, формування каркаса і структуру затверділої суміші, проведено ряд досліджень на гіпсових і цементних в'яжучих речовинах. Спочатку досліджували формування структури у водному середовищі – потім з добавкою ПАР. Далі для визначення впливу твердої поверхні на процеси гідратації вводили дискретні волокна. При цьому аналіз результатів показує, що крім армуючої дії волокон, значну роль відіграє межа розділу волокно-матриця, активність і величина поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Афанас’єва, Т. В., О. А. Гринчук, І. П. Коваль, and М. Г. Находкін. "Структура чистих Si−Si, Ge−Ge та змішаних аддимерів Si−Ge на поверхні Si(001)." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 3 (February 15, 2022): 240. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.3.240.

Full text
Abstract:
Використовуючи кластерні квантовохімічні та гібридні квантово-хімічні–молекулярно-механічні розрахунки з перших принципів (ab initio), досліджено адсорбцію Ge на поверхню Si(001). Розрахунки з врахуванням конфігураційної взаємодії (кв)використовувалися для визначання геометричної та електронної структури чистих Si–Si, Ge–Ge, та змішаних Si–Ge аддимерів на поверхні Si(001). Як чисті Si–Si, Ge–Ge, так і змішані Si–Ge аддимери – не нахилені до поверхні та носять бірадикальнийхарактер. Довжини зв'язків чистих Si–Si та змішаних Si–Ge аддимерів становлять 2,35 Å, 2,45 Å та 2,41 Å відповідно. Утворення чистих Ge–Ge аддимерів на поверхні Si(001) є більш енергетично вигідним, ніж утворення змішаних аддимерів Si–Ge. Заселеності натуральних антизв'язуючих орбіталей чистих Si–Si, Ge–Ge та змішаних Si–Ge аддимерів становлять 0,56, 0,65 та 0,66 відповідно. Натуральні заселеності антизв'язуючих орбіталей для димерів поверхні становлять 0,35. Бірадикальний характер був більший у випадку аддимерів. Також розглянуто вплив прикладеної до вістря напруги на натуральні заселеності антизв'язуючих орбіталей чистих Si–Si та змішаних Si–Ge аддимерів поверхні Si(001). Під дією напруги вістря спостерігалася зміна плетності чистого аддимера Ge–Gе з синглету на триплет.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гудз, Г. С., М. І. Герис, І. Я. Захара, and М. М. Осташук. "Моделі визначення впливу вмісту вуглецю в електроді на властивості деталей машин під час вібродугового наплавлення." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 2 (June 4, 2020): 83–87. http://dx.doi.org/10.36930/40300215.

Full text
Abstract:
Для відновлення ресурсу деталей машин широко застосовують різні способи наплавлення їхніх поверхонь. Встановлено, що найкращі результати показують способи вібродугового наплавлення через слабкий нагрів відновлюваної деталі, незначну величину термічного впливу, внаслідок чого хімічний склад та фізико-механічні властивості деталі майже не змінюються. З'ясовано, що застосуванням електродного дроту з відповідним вмістом вуглецю можна отримати всі види загартованих структур наплавленого металу, який характеризується достатньо високою твердістю та зносостійкістю. Виявлено, що структура та твердість наплавленого металу виходить неоднорідною, на межі оплавлення деяких валиків трапляються пори й мікротріщини. Великі внутрішні розтягувальні напруження, що виникають у покритті, й дефекти структури, у вигляді пор та мікротріщин, різко знижують втомну міцність деталей, що працюють за знакозмінних навантажень. Тому у роботі наведено результати досліджень, які показують залежність втомної міцності і твердості поверхні деталі під час наплавлення зразків електродом з різним вмістом вуглецю без охолоджувальної рідини (в атмосфері повітря та вуглекислого газу) і з охолоджувальною рідиною за подачі її на наплавлюваний зразок на різних режимах. Ці залежності відображають зв'язок між досліджуваними змінними і можуть бути подані у вигляді математичних моделей, які бувають лінійними та нелінійними. Для отримання моделі за певним алгоритмом опрацьовано масиви вхідних і вихідних даних, для яких методом найменших квадратів визначено числові значення коефіцієнтів моделі. Опрацювання емпіричних залежностей твердості поверхні наплавлених зразків від вмісту вуглецю в електроді дало змогу побудувати лінійну модель, а для втомної міцності деталі від вмісту вуглецю – параболічну. Розраховані коефіцієнти кореляції підтвердили достовірний характер отриманих моделей для визначення впливу вмісту вуглецю в електроді на твердість поверхні та втомну міцність деталі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Каіров, О. С., O. O. Лимар, and В. Я. Ошовський. "ВПЛИВ КАРБІДОТИТАНОВИХ ПОКРИТТІВ НА ЗНОСОСТІЙКІСТЬ ТОРЦЕВИХ ФРЕЗ ЗІ ШВИДКОРІЗАЛЬНОЇ СТАЛІ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 33, no. 1 (February 3, 2022): 76–85. http://dx.doi.org/10.15421/4221007.

Full text
Abstract:
Наведено результати експериментальних досліджень зносостійкості ріжучих зубів торцевих фрез зі швидкорізальних сталей з карбідотитановим покриттям при обробці конструкційних хромистих сталей. Показано вплив технології нанесення зміцнюючих покриттів на їх структурні параметри і властивості, працездатність ріжучого інструменту. Описана методика проведення експерименту. Виконано рентгеноспектральний аналіз хімічного складу поверхневого шару різців. Представлена структура поверхні зносу і крихкого руйнування ріжучих зубів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Олємской, О. І., О. В. Ющенко, and Т. І. Жиленко. "Дослідження умов ієрархічної конденсації поблизу фазової рівноваги." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 5 (February 13, 2022): 474. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.5.474.

Full text
Abstract:
Запропоновано новий механізм утворення фази, який досліджується експериментально і теоретично на прикладі квазірівноважної стаціонарної конденсації в іонно-плазмовому розпилювачі. Отримано конденсати міді, які показують, що під час напилення реалізується режим самозбирання, результатом якого є характерна сітчаста структура. Отримана при цьому фрактальна картина розподілу зародків конденсату на поверхні підкладки нагадує картину, що спостерігаєтьсяу процесі утворення фази, обмеженому дифузією. Показано, що зародки конденсату формують статистичний ансамбль ієрархічно супідпорядкованих об'єктів, розподілених в ультраметричному просторі. Для опису цього ансамблю знайдено рівняння Ланжевена і Фоккера–Планка, які дозволяють визначити стаціонарний розподіл значень термодинамічного ефекту конденсації і відповідний потік імовірності. Отримано часові залежності імовірності формування розгалуженої структури конденсату, використання яких дозволяє пояснити формування сітчастої структури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Габ, Ангеліна Іванівна, Дмитро Борисович Шахнін, Віктор Володимирович Малишев, Тетяна Миколаївна Нестеренко, Володислав Ростиславович Румянцев, and Ольга Русланівна Бережна. "КОМПОЗИЦІЙНІ ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ НІКЕЛЮ: ОДЕРЖАННЯ, СТРУКТУРА, ВЛАСТИВОСТІ (ОГЛЯД)." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 44–55. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-06.

Full text
Abstract:
Здійснено систематизацію літературних даних щодо одержання композиційних електрохімічних покриттів на основі нікелю, структури та властивостей покриттів нікелю з частинками ультрадисперсних алмазів, фулерену, фторопласту, різних сполук металів. Найбільшого поширення серед композиційних електрохімічних покриттів (КЕП) набули покриття з нікелевою матрицею, які характеризуються високою твердістю та зносостійкістю, а також стійкістю в корозійних середовищах. В останні роки значну увагу приділяють нікелевим покриттям, що містять як дисперсну фазу ультрадисперсні алмази (наноалмази; УДА), фулерен С60 і фторопласт (тефлон). Для осадження КЕП нікель-УДА Зазвичай використовують класичні сірчанокислі електроліти. УДА позитивно впливають на якість нікель-алмазних покриттів. Коефіцієнти тертя, порівняно з нікелевими покриттями, зменшуються з 0,43 до 0,33, а мікротвердість зростає з 2,45 до 4,31 ГПа. Деталі, покриті КЕП-нікель-УДА, можуть служити в 20 разів довше ніж деталі з нікелевим покриттям. При осадженням алмазних шарів з нікелевим покриттям на різальних інструментах одержують рівномірні КЕП із вмістом частинок від 20000 до 25000 на см2 поверхні. Входження наноалмазних частинок до нікелевої матриці призводить до зменшення розміру зерна, утворення дислокацій у вигляді клубків і сіток уздовж меж зерен. КЕП нікель-УДА має стовпчасту структуру. Збільшення мікротвердості За включенням бору в нікель-алмазні КЕП, можливо, пов’язане з переходом від стовпчастої до ланцюго-розширеної структури. Введення в сірчанокислий електроліт нікелювання частинок фулерену С60 полегшує катодний процес осадження КЕП нікель-фулерен. Одержаний КЕП має шорстку поверхню, мікровиступи якої утворюються за зарощуванням дисперсних частинок металом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бабич, Віталій, and Юрій Олександрович Шостачук. "Можливості використання лазерних пристроїв при обробці друкованої паперової продукції." Технологія і техніка друкарства, no. 1(71) (April 5, 2021): 70–77. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(71).2021.233605.

Full text
Abstract:
У процесі роботи проведено аналітичний огляд існуючих видів паперів, визначена їх структура, особливості поверхні і механічні характеристики та інші параметри паперових матеріалів, а також визначено особливості виконання окремих технологічних процесів з можливістю використання лазерних пристроїв. Для оптимізації якості при обробці паперових матеріалів з використанням лазерів необхідно визначати певні параметри матеріалів та їх відповідність лазерному випромінювачу відповідно до зазначеного процесу, основними з яких є довжина хвилі випромінюваного світлового променю, потужність лазерного променю, швидкість обробки матеріалу, кількість аркушів у стопі, а також якість та обробка поверхні матеріалу).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Деревянко, Виктор, Наталья Кондратьева, and Анна Гришко. "СТРУКТУРА И СВОЙСТВА ПОЛУГИДРАТА СУЛЬФАТА КАЛЬЦИЯ, МОДИФИЦИРОВАННОГО УГЛЕРОДНЫМИ НАНОТРУБКАМИ." Будівельні матеріали та вироби, no. 1-2(101) (April 24, 2019): 36–39. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2020-101-06.

Full text
Abstract:
У даній статті приведені дослідження впливу концентрації наномодифікаторів у вигляді вуглецевих нанотрубок на структуру та фізико-хімічних властивості напівгідрату сульфату кальцію. При одинаковому вмісті наномодифікатора в гіпсовій матриці максимальне збільшення міцності досягається за рахунок використання вуглецевих нанотрубок, функціоналізованих гідроксильними групами, і становить 27–29 %. Збільшення міцності гіпсової композиції, що містить вуглецеві нанотрубки, відбувається з початком прискорення процесу кристалізації дигідрату сульфату кальцію на поверхні графену
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

О.О. Підмурняк, А.Я. Ганзюк, and О.І. Стремецький. "СТРУКТУРА, МІНЕРАЛЬНИЙ ТА ХІМІЧНИЙ СКЛАД СЕЧОВОГО КАМІННЯ." Наукові нотатки, no. 67 (January 31, 2020): 107–16. http://dx.doi.org/10.36910/6775.24153966.2019.67.17.

Full text
Abstract:
Інтерпретовано ІЧ-спектри досліджуваних конкрементів та встановлено їх мінералогічний склад. Відношення каменів змішаного типу до тої чи іншої групи проводили по основній компоненті, яка становить більше 50% всієї мінеральної основи. Досліджено поверхні зразків уратного каміння за допомогою атомно-силової мікроскопії; отримано 2D i 3D фото, оцінено розміри наночастинок, що входять до їх складу. Рентгеноструктурний аналіз підтвердив мінералогічний склад уратного каміння, який взаємопов'язаний з результатами ІЧ-спектроскопії. Проаналізовано показники елементного складу конкрементів, які корелюють зїх мінералогічним складом згідно з результатів ІЧ-спектроскопії. Охарактеризовано основні фізико-хімічні показники води та встановлено кореляцію між ними та мінералогічним складом досліджуваного уратного каміння. Використання сучасних методів аналізу, а саме: рентгеноструктурного, рентгенофлуорисцентного, ІЧ-спектроскопії, атомно-силової спектроскопії дає можливість оцінити структуру, хімічний та мінералогічний склад досліджуваних конкрементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Структура поверхні"

1

Мельниченко, Людмила Юріївна. "Оптичні властивості та електронна структура поверхні міді, алюмінію та титану." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КУ ім.Т.Шевченка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грабко, Р. В. "Формування структури і властивостей покриття на поверхні різального інструменту." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70977.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню залежності впливу різних технологічних режимів нанесення на мікроструктуру, мікротвердість і механічні властивості. За результатами проведених досліджень встановлено вплив на структуру, мікроструктуру та мікротвердість дослідних зразків; зміни структурно-фазового стану; вивчено механічні властивості. Розроблена технологія нанесення зносостійкого покриття на основі модифікованого нітриду титану: визначені технологічні параметри процесу, запропоновані компоновані схеми установки для нанесення покриття, дані рекомендації по вибору матеріалів і хімічному складу зносостійкого покриття. Визначено найбільш вигідний технологічний режим нанесення покриття для досягнення максимальної мікротвердості. Найбільш оптимальним є режим напилення при тиску газу Р = 0,04 Па і струму дуги І = 120 А. Дослідним шляхом виявлено зменшення інтенсивності зношення. Дослідження на зносостійкість показали зменшення глибини лунки зносу в 2 рази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Малахов, Дмитро Сергійович. "Зміцнення поверхні сплаву АМг6 комбінованою високоенергетичною обробкою." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/41423.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фізико-хімічні процеси, які відбуваються внаслідок електроіскрового легування титаном, вольфрамом, міддю та ультразвуковою ударною обробкою поверхні алюмінієвого сплаву АМг6. Мета роботи – синтез композиційних покриттів на поверхні сплаву АМг6 електроіскровим легуванням Ti, W та Сu з подальшою ультразвуковою ударною обробкою. Методи дослідження – мікродюрометричний, рентгеноструктурний та мікрорентгеноспектральний аналіз, просвічувальна електронна мікроскопія, а також випробування на корозійну стійкість. Практичне значення – одержані в роботі наукові результати представляють практичний інтерес для машинобудування та авіаційної галузі. Результати досліджень – запропоновано ефективний спосіб зміцнення поверхневого шару алюмінієвого сплаву АМг6 за допомогою комбінованої обробки – ЕІЛ та УЗУО. Електроіскрове легування сприяє зміцненню поверхні за рахунок утворення в приповерхневому шарі товщиною до 25 мкм інтерметалідних фаз – Al3Ti, Al18Ti2Mg3, Al12W, Al5W, Аl2Cu та Al6Mg4Cu. Ультразвукова ударна обробка обумовлює диспергування субзеренної/зеренної структури, підвищує твердість на 70-80 % та сприяє інтенсифікації масопереносу легуючого елементу. Результатом комбінованої обробки є підвищення мікротвердості (до 3,5 разів) та корозійної стійкості поверхневих шарів сплаву АМг6 у порівнянні з вихідним станом
The object of research - physico-chemical processes that occur as a result of electrospark doping with titanium, tungsten, copper and ultrasonic shock treatment of the surface of the aluminum alloy AMg6. The purpose of the work is the synthesis of composite coatings on the surface of AMg6 alloy by electrospark doping of Ti, W or Cu with subsequent ultrasonic shock treatment. Research methods - microdiurometric, X-ray structural and micro-X-ray spectral analysis, transmission electron microscopy, as well as tests for corrosion resistance. Practical significance - the scientific results obtained in this work are of practical interest for the mechanical engineering and aviation industries. Research results - an effective way to strengthen the surface layer of aluminum alloy AMg6 using a combine processing - EDA and UIT. Electrospark doping helps to strengthen the surface due to the formation of intermetallic phases - Al3Ti, Al18Ti2Mg3, Al12W, Al5W, Al2Cu and Al6Mg4Cu in the near-surface layer up to 25 μm thick. Ultrasonic shock treatment determines the dispersion of the subgrain / grain structure, increases the hardness by 70-80 % and enhances the mass transfer of the alloying element. The result of the combined treatment is an increase in microhardness (up to 3.5 times) and corrosion resistance of the surface layers of the AMg6 alloy compared to the initial state.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Журавель, А. А., Людмила Георгіївна Добровольська, and Сергій Семенович Добротворський. "Вплив режимів різання на глибину поверхневого шару та розподіл температури поверхні деталі з твердістю HRC 35-40 при високошвидкісному фрезеруванні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/9477.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малахов, Дмитро Сергійович. "Зміцнення поверхні сплаву АМг6 електроіскровим легуванням Cu та ультразвуковою ударною обробкою." Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/29191.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фізико-хімічні процеси, які відбуваються внасідок електроіскрового легування міддю та ультразвукової ударної обробки поверхні алюмінієвого сплаву АМг6. Мета роботи – синтез композиційних покриттів на поверхні сплаву АМг6 електроіскровим легуванням Сu з подальшою ультразвуковою ударною обробкою. Методи дослідження – мікродюрометричний, рентгеноструктурний та мікрорентгеноспектральний аналіз, просвічувальна електронна мікроскопія, а також випробування на корозійну стійкість. Практичне значення – одержані в роботі наукові результати представляють практичний інтерес для машинобудування та авіаційної галузі. Результати досліджень – запропоновано ефективний спосіб зміцнення поверхневого шару алюмінієвого сплаву АМг6 за допомогою комбінованоїобробки – ЕІЛ та УЗУО. Електроіскрове легування мідним електродом сприяє зміцненню поверхні за рахунок утворення в приповерхневому шарі товщиною до 25 мкм інтерметалідних фаз – Аl2Cu та Al6Mg4Cu. Ультразвукова ударна обробка обумовлює диспергування субзеренної/зеренної структури, підвищує твердість на 70-80% та сприяє інтенсифікації масопереносу легуючого елементу. Результатом комбінованої обробки є підвищення мікротвердості (в 3,5 рази) та корозійної стійкості поверхневих шарів сплаву АМг6 у порівнянні з вихідним станом.
The object of research is the physical and chemical processes that take place near the electrosurgical doping of copper and ultrasonic shock treatment of the surface of aluminium alloy AMg6. The purpose of the work is the synthesis of composite coatings on the surface of AMg alloy by the electrospray doping of Cu followed by ultrasonic shock treatment. Methods of research - microdyrometric, X-ray and micro-ray diffraction analysis, transdermal electron microscopy, as well as corrosion resistance tests. Practical significance - the scientific results obtained in the work are of practical interest to the mechanical engineering and aviation industry. The results of the research - an effective way to strengthen the surface layer of aluminium alloy AMg6 with the help of combined processing - EIL and UIT. Electrospray doping with copper electrode helps to strengthen the surface due to the formation in the near-surface layer up to 25 microns of intermetallic phases - Al2Cu and Al6Mg4Cu. Ultrasonic shock treatment causes the dispersion of the sub-grains / grain structure, increases the hardness by 70-80 % and promotes the intensification of the mass transfer of the alloying element. The result of the combined treatment is an increase in microhardness (3,5 times) and corrosion resistance of the surface layers of AMg6 alloy as compared to the initial state.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Опанасюк, Анатолій Сергійович, Анатолий Сергеевич Опанасюк, Anatolii Serhiiovych Opanasiuk, and А. О. Салогуб. "Вивчення структури поверхні полікристалічних плівок Zn2SnO4." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67892.

Full text
Abstract:
Полікристалічні плівки Zn2SnO4 були отримані хімічним методом пульсуючого спрей-піролізу. Джерелом Sn та Zn слугували водні розчини 0,25 M пентагідратутетрахлориду олова і 0,5 M гексагідрату нітрату цинку. Температура скляної підкладки при нанесені шарів Zn2SnO4 змінювалась в діапазоні 250-450 ºС з кроком в 50 ºС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рассоха, Олексій Миколайович, Ганна Миколаївна Черкашина, and І. С. Корнева. "Фурано-епоксидні антикорозійні покриття градієнтної структури на поверхні будівельних залізобетонних виробів." Thesis, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48747.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Швачко, Світлана Олексіївна, Светлана Алексеевна Швачко, and Svitlana Oleksiivna Shvachko. "Поверхневі та глибинні структури текстів малого жанру." Thesis, Видавництво Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/2875.

Full text
Abstract:
The article in question deals with the nature of small genre texts, their structure and semantic charge. The texts are being analyzed within the paradigm of other texts – both typical and intypical. The article focuses upon the humorous authorised stories the linguo-creative function of which realises a humorous effect due to the violation of traditional social/ linguistic experience.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дудко, В. А., and А. В. Миронюк. "Создание иерархической структуры супергидрофобных поверхностей методом растрескивания." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46961.

Full text
Abstract:
Супергидрофобные поверхности с углом смачивания выше 150° и гистерезисом угла скатывания ниже 10° характеризуются высокими водоотталкивающими свойствами, а также способностью самоочищаться. Одним из способов достижения низкого гистерезиса угла скатывания является использование поверхностей с иерархической текстурой. Этот эффект может быть использован в технологиях самоочищающихся окон, фасадных покрытий, тканей и солнечных панелей [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Закалюжна, Наталія Валеріївна, Наталья Валерьевна Закалюжная, and Nataliia Valeriivna Zakaliuzhna. "Ідентифікація зображень нано та мікро-структур досліджуваної поверхні за допомогою інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40646.

Full text
Abstract:
Розпізнавання та дослідження частинок кластерних матеріалів із застосуванням скануючого тунельного мікроскопа (СТМ) є важливим етапом при створенні нових перспективних матеріалів на їх основі. Оскільки СТМ дозволяє отримувати топографічні зображення поверх- ні постійного тунельного струму, то ідентифікація подібних СТМ- зображень досить ускладнена і вимагає залучення достовірних зобра- жень, побудованих теоретичним шляхом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Структура поверхні"

1

Паранько, Ігор Степанович, and Володимир Леонідович Казаков. Водні геосистеми Криворіжжя. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5025.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано водні системи Криворіжжя, які представлені поверхневими та підземними водами. Структура поверхневих вод склалася внаслідок тривалої історії розвитку території регіону, а також сучасних природничо-географічних процесів, які зумовлені зональними й азональними ландшафтними чинниками. Підземні води знаходяться нижче земної поверхні в порах і тріщинах гірських порід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Структура поверхні"

1

Піддубний, Б. А., and Володимир Миколайович Соловйов. Комп’ютерне моделювання радіаційно-стимульованої стабілізації (001) Si поверхні. РВГІЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1025.

Full text
Abstract:
Поверхні, границі розподілу напівпровідників відіграють суттєву роль в процесі формування й функціонування значної кількості приладів та структур сучасної мікроелектроники. Ідеальна поверхня є неврівноваженою структурою, і в залежності від умов її одержання, відпалу, пасівації може трансформуватись в один з більш ніж 300 відомих станів. В сучасних теоретичних дослідженнях важливу роль відіграє комп’ютерне моделювання. Воно дозволяє дослідити атомну структуру, електронні, коливальні й оптичні властивості поверхні. В даній роботі методом молекулярної дннамики з потенціалом Стілінджера-Вебера досліджено особливості релаксації (001) поверхні кремнія при кімнатній температурі за нормальних умов, а також при її опроміненні низькоенергетичними іонами. Поверхня (001) Si була обрана з огляду на те, що вона є найбільш якісною при одержанні її методом молекулярно-променевої епітаксії і для неї ще не одержано в повній мірі переконливих експериментальних і теоретичних даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography