Journal articles on the topic 'Стратифікація'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Стратифікація.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Стратифікація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Поспєлов, С. В., М. М. Опара, К. С. Панченко, В. М. Здор, and В. Я. Солоп. "ПОСІВНІ ЯКОСТІ НАСІННЯ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН ЗАЛЕЖНО ВІД ЇХ СТРАТИФІКАЦІЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 26, 2021): 156–62. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.19.

Full text
Abstract:
Досліджено посівні якості насіння лікарських рослин: калачиків лісових (Malva sylvestris L.), ехіна-цеї пурпурової (Echinacea purpurea (L. Moench.), ехінацеї блідої (Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.), звіробою звичайного (Hypericum perforatum L.) та волошки синьої (Centaurea cyanus L.) залежно від дії стратифікації при температурі +3 0С протягом 15, 30 та 45 діб. Контролем слугувало насіння, яке зберігалося такий же термін за температури +20 0С. У насіння калачиків лісових після стратифі-кації тривалістю 15 діб енергія проростання суттєво зростала на 65,6 %, а лабораторна схожість – на 46 % відносно контролю; більш тривале витримування насіння було малоефективним. У ехінацеї пурпурової стратифікація суттєво збільшила вказані показники. Енергія проростання зросла на 9–20 % і становила 78–82 %, а енергія проростання – на 10,2–13,4 % і досягла 93 % після 45 діб стратифікації. Внаслідок стратифікації насіння ехінацеї блідої енергія проростання через 15 діб зросла в 1,3 раза (до 72 %), через 30 діб – в 1,36 раза (до 79 %), а через 1,5 місяця – в 1,26 раза (до 82 %) відносно контролю. Такі закономірності простежувалися і при визначенні лабораторної схо-жості. Наші дослідження насіння волошки синьої свідчать, що стратифікація протягом 15 діб не призвела до суттєвого збільшення як енергії проростання, так і лабораторної схожості. Більш тривалий термін дії понижених температур призвів до суттєвого збільшення енергії проростання на 7,5‒10,0 %, і недостовірно вплинув на лабораторну схожість (+3,4% – +5,7 % до контролю). Вивчення впливу стратифікації на насіння звіробою свідчить, що після 15–30 діб стратифікації енергія проростання збільшилась на 2–3 % до контролю, а через 45 діб – на 13 %. Лабораторна схожість зросла в 1,05; 1,09; 1,18 раза відповідно, що свідчить про ефективність витримування на-сіння звіробою 1,5 місяця при понижених температурах. Зроблено висновок про ефективність за-стосування стратифікації насіння лікарських культур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Яремко, Я. П. "Стратифікація концепту." Мовознавство, no. 1 (2009): 60–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Купрікова, С. "Соціальна стратифікація у науковому просторі." Вісник Донбаського державного педагогічного університету. Серія: Соціальна педагогіка і соціальна робота, вип. 1 (2013): 40–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Білозерська, С. І. "Соціальна стратифікація як передумова виникнення конфлікту." Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія психологічна, Вип. 2 (1) (2012): 21–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Борділовська, О. А. "Соціальна стратифікація індуїстсько-буддійської імперії Харші." Східний світ, no. 4 (2003): 26–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Остапенко, М. А. "Соціальна і політична стратифікація: кореляція понять." Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія 22 : Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, вип. 6 (2011): 119–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Черкашин, С. В. "ГОРИЗОНТАЛЬНА СТРАТИФІКАЦІЯ ЯК ЗАПОРУКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ НІМЕЦЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ." Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, no. 50 (2018): 86–99. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1548.2018.50.06.

Full text
Abstract:
Автор зазначає, що головним завданням професійної підготовки фахівців з академічною освітою є прищеплення студентам ключових компетенцій, у тому числі соціальних, комунікативних, медійних тощо. Проте на задній план відсувається компетентність, котра ґрунтується на наукових знаннях. Ця компетентність відповідає науковому елітарному характеру німецької університетської освіти і забезпечує підготовку тих спеціалістів, котрі можуть забезпечити вироблення університетами унікального освітнього продукту. Саме цього продукту потребує сучасний ринок освітніх послуг. Проте його продукування, на думку автора, можливо за умови диверсифікації і збереження елітарного характеру німецької університетської освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кудря, І. Г. "Клас і соціальна стратифікація в добу глобалізації." Практична філософія, no. 4 (42) (2011): 9–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Черкашин, С. В. "Горизонтальна стратифікація як запорука конкурентоздатності німецьких університетів." Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, Вип. 50 (2018): 86–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bobul, Ivan. "Провідні тенденції жанрової стратифікації українського вокально-естрадного виконавства." Музичне мистецтво і культура 23 (November 30, 2016): 58–68. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2016-23-58-68.

Full text
Abstract:
Мета роботи постає як визначення тих тенденцій жанрової стратифікації українського вокально-естрадного виконавства, що вказують на його власну системну художню організацію. Методологія дослідження зумовлена поєднанням гносеологічного мистецтвознавчого та текстологічного музикознавчого підходів на основі культурологічного дискурсу. Наукова новизна роботи полягає у виявленні чотирьох провідних тенденцій розвитку вокально-естрадної жанрової системи, що надають їй художньо-творчої та культурно-семантичної автономії – театралізації, фестивалізації, академізації та персоналізації. Висновки. Вокально-естрадне виконавство в Україні є найбільш широкою та об’ємною за жанровими складовими сферою музично-сценічної творчості, що має власну систему гносеологічних та аксіологічних ознак, виводить сучасне і актуальне на рівень універсальних категорій – скерована до ідеї всезагального глобалізованого соціуму, надаючи ціннісного темпорального виміру повсякденній свідомості, веде до нової академізації, тому базується на принципах професійної композиторської й виконавської творчості та здійснює стильові і стилістичні інновації. Підпорядковуючи ліричну, індивідуально-особистісну образну сферу, надає їй особливої художньо-ігрової концептуалізації.Ключові слова: українське вокально-естрадне виконавство, жанрова стратифікація, театралізація, фестивалізація, академізація, персоналізація, художньо-ігрова концептуалізація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Кузьмук, О. "Соціальна стратифікація суспільства: теоретична та емпірична інтерпретація поняття." Соціологічні студії, no. 1 (12) (2018): 27–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Моісєєва, Н. О. "ТЕМАТИЧНА СТРАТИФІКАЦІЯ НЕОЛОГІЧНОГО КОРОНАВІРУСНОГО ЛЕКСИКОНУ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ." Nova fìlologìâ 1, no. 81 (June 23, 2021): 232–37. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-81-1-35.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню актуальних змін у лексичному складі німецької мови, а саме неологічних одиниць, які з’явилися у зв’язку зі всесвітньою пандемією коронавірусу. Актуальність дослідження зумовлена самою постановкою проблеми, оскільки питання впливу сьогоднішньої всесвітньої епідемії на лексичний склад різних мов очевидні як носіям, так і дослідникам цієї сфери. Методологічну основу дослідження становить системно-функціональний підхід. У роботі диференціюються терміни «неологізм», «оказіоналізм», «лексична інновація», «неологічна одиниця», аналізуються релевантні для опису нової коронавірусної реальності лексеми. Джерелом матеріалу слугував онлайн-словник неологічної короналексики Інституту німецької мови ім. Лейбніца, який збирає та документує лексичні інновації «нової реальності», а також наводить приклади вживання, відібрані з автентичних німецьких ЗМІ. Автор розглядає окремі позамовні чинники, серед яких запроваджені санітарно-епідеміологічні правила, превалюючі настрої у суспільстві, зміна моделей міжособистісної приватної комунікації, форматів роботи та навчання, організації відпочинку та дозвілля, а також галузі суспільного життя, яких зміни торкнулися найгостріше. Окрема увага звертається на медикалізацію мовлення загалом та її роль у поповненні неологічного лексикону сучасної німецької мови. У фокус дослідження потрапляють терміни Corona, Covid, COVID-19 і їхні словотвірні похідні, які утворюють найчисельнішу групу неологічних одиниць коронавірусної епохи. Наводяться роздуми про внутрішню мотивацію запозиченого з англійської мови та поширеного у багатьох лінгвокультурах неосемантизма Social Distancing, а також його альтернативних форм soziale Distanz і soziale Distanzierung, утворених у німецькій мові шляхом калькування. Німецька мова як соціальне явище дуже продуктивно реагує на переформатування життя та свідомості мовців у зв’язку з пандемією, активно генеруючи нову лексику, яку в запропонованій науковій розвідці класифіковано за найпоширенішими лексико-тематичними групами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Лібанова, Е. "Соціальна стратифікація українського суспільства і передумови становлення середнього класу." Нова політика, no. 1 (2002): 5–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Супрун, І. С. "Біостратиграфія палеогенових відкладів України за нанопланктоном (історія вивчення, стратифікація)." Геологічний журнал, no. 4 (2017): 23–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Колеснік, В., and O. Ролик. "Онтологічна стратифікація ІТ-інфраструктури при управлінні якістю ІТ- послуг." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 38 (May 31, 2021): 28–35. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.38.2021.232954.

Full text
Abstract:
Розвиток складних інформаційних систем спричиняє появу великої кількості проблем, пов’язаних з управлінням. При цьому ключовою складовою будь-якої системи інформаційного суспільства є ІТ-інфраструктура, і для того, щоб мати можливість забезпечувати споживачів необхідними послугами, варто впровадити підхід до управління якістю послуг в ІТ-інфраструктурі. Стаття присвячена розвитку існуючого підходу до управління якістю послуг. Розглядається стратифікаційний підхід до розбиття складної ієрархічної системи. Запропоновано вдосконалення стратифікаційного розбит- тя на основі онтологічного опису цільового призначення використання ІТ-інфраструктури, що дозволяє врахувати специфіку поведінки ІТ-послуг у залежності від доменної області, у якій відбувається надання цих послуг. Окрім того, запропоноване розбиття базується на дедуктивному розгляді системи із подальшим збільшеннямкількості деталей на наступних етапах розгляду. Такий підхід дозволяє узгодити поведінку ІТ-інфраструктури на різних онтологічних рівнях, а також виявити залежності між цими рівнями. Для управління якістю на верхніх онтологічних рівнях, де конкретні властивості компонентів системи невідомі, використано статистичне керування процесом, яке спирається на статистичні властивості процесів, що протікають в ІТ-інфраструктурі. Бібл. 15, іл. 3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Галик, В. "Соціальна стратифікація населення "Галицької Каліфорнії" у творчій спадщині Івана Франка." Проблеми гуманітарних наук. Серія "Історія", вип. 34 (2014): 42–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Ковальська, Л. А. "Соціальна стратифікація радянського партизансько-підпільного руху в роки Великої вітчизняної війни." Історична пам"ять, no. 28 (2012): 63–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Kuzmuk, Olga. "Social Stratification of Society: Theoretical and Empirical Interpretation of the Concept." Sociological studios, no. 1(12) (2018): 27–31. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2018-01-27-31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Libanova, E. M. "The social stratification of Ukrainian society: an attempt of statistic identification and measurement." Ukrainian Society 2003, no. 1 (December 19, 2003): 146–64. http://dx.doi.org/10.15407/socium2003.01.146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Panasenko, S. І., S. О. Guryev, V. D. Sheyko, and О. А. Shkurupiy. "КЛІНІКО–ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ТРЕНДИ СУЧАСНОЇ ТОРАКОАБДОМІНАЛЬНОЇ ПОЛІТРАВМИ." Klinicheskaia khirurgiia, no. 9 (July 29, 2017): 58. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2017.09.58.

Full text
Abstract:
Проведене концептуальне клініко–епідеміологічне дослідження поєднаної торакоабдомінальної травми (ПТАТ) на основі аналізу 2009 медичних карт. Клінічний діагноз та судово–медичні висновки трансформовані у коди шкали ВПХ(П)–МТ. Основним завданням було виділення клініко–епідеміологічних груп, що найкращим чином апроксимують процеси розподілу сучасної травми залежно від тяжкості ушкодження (ТУ). Для цього проведена багатовимірна стратифікація даних тяжкості травми шляхом кластеризації. Встановлено, що сучасна ПТАТ має чітку структуризацію на клініко–епідеміологічні групи, клінічний профіль яких визначається тяжкістю домінуючого ушкодження певної анатомо–функціональної ділянки (АФД). Травма грудей є найбільш частим домінуючим ушкодженням в структурі ПТАТ. Формальні ознаки політравми виявляють у 29,2% постраждалих, принциповим напрямком покращення результатів лікування слід вважати розробку методів лікування за принципами хірургічної тактики «damage control».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Черкашин, С. В. "НІМЕЦЬКІ НАУКОВО-ДОСЛІДНІ УНІВЕРСИТЕТИ В ПРОЦЕСІ КОНВЕРГЕНЦІЇ СВІТОВОЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ." Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, no. 51 (2018): 7–19. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1548.2018.51.01.

Full text
Abstract:
Автор статті зазначає, що німецький університет як інституція позиціонує себе науково-дослідним закладом вищої освіти, у котрому з початку ХІХ ст. було започатковано принцип свободи і єдності навчання і науки. Проте цей концепт університетської освіти було реалізовано в повному обсязі лише наприкінці ХІХ ст., коли з’явились сприятливі для цього умови. Однак, на думку автора, різке збільшення кількості студентів і масштабів дослідження викликали значний дисбаланс у фінансуванні, в наслідок чого університетська фундаментальна наука відокремилась від освіти. Збереження балансу між університетською наукою і освітою в сучасному інформаційному суспільстві є ще більш складним завданням в умовах хронічного недофінансування цієї сфери з боку держави, через що єдиним можливим шляхом покращення актуального стану університетів є, на думку автора, упровадження в діяльності університетів ринкових стосунків, диверсифікація і горизонтальна стратифікація університетської освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Shevchuk, O., and D. Pustovoitova. "STRATIFICATION OF CRETACEOUS DEPOSITS OF THE SECTION ¹ 29 – ZAKHIDNOÎKTYABRSKA (KARKINITSKO-NORTH CRIMEAN TROUGH) BY PALYNOLOGICAL DATA." Visnyk of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Geology, no. 3 (94) (2021): 27–36. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2713.94.03.

Full text
Abstract:
The Karkinitsko-North Crimean trough is a promising region of Ukraine for the search for hydrocarbons, and one of the main oil and gas complexes is the Cretaceous.Therefore, a detailed biostratigraphic subdivision of the Cretaceous sediments is important and necessary, which are the basis for further prospecting work and for the correlation of North Crimean trough with the similar age deposits of the adjacent regions. The Neocomian strata are especially problematic for subdivision and correlation. According to the results of the study of microphytofossils, the stratification of Cretaceous deposits of the Karkinitsko-North Crimean trough was carried out on the example of the supporting well ¹ 29 – Zakhidnoîktyabrska. There are four spore-pollen complexes: Barremian, Aptian, Albian and Cenomanian. For the first time, the Cretaceous deposits were dissected according to the systematic composition of dinocysts, as well as the paleontological characteristics of sediments by other groups of microfossils – spores and pollen of higher plants, remnants of green algae, acritarchsand miñroforaminifers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Salii, Z. V., S. I. Shkrobot, and L. S. Milevska-Vovchuk. "Стратифікація факторів, що впливають на формування когнітивного та неврологічного дефіциту у хворих із наслідками черепно-мозкової травми." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 7.77 (December 1, 2015): 52–56. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.7.77.2015.78135.

Full text
Abstract:
Проведено обстеження 280 хворих із наслідками черепно-мозкової травми (ЧМТ) з метою встановлення факторів, що впливають на формування когнітивного та неврологічного дефіциту. Проаналізовано роль віку пацієнтів, катамнезу травми, концентрації клітин із підвищеним вмістом АФК+, а також відсотка лейкоцитів периферичної крові в стадії некрозу та апоптозу. Незалежно від тяжкості ЧМТ зафіксовано слабкий негативний кореляційний зв’язок між віком пацієнтів, терміном травми та ступенем когнітивного (МоСА-тест) дефіциту. Встановлено середньої сили різнонаправлений кореляційний зв’язок між відсотком лейкоцитів периферичної крові в стадії апоптозу та тяжкістю неврологічного (NOS-TBI) й когнітивного дефіциту. Найбільш виражений негативний кореляційний зв’язок між МоСа-тестом та АФК+, АnV+, РІ+ був у пацієнтів із наслідками легкої ЧМТ та при катамнезі травми до 1 року й понад 10 років. Вплив віку пацієнтів, терміну травми та АФК+, АnV+, РІ+ на тяжкість неврологічного дефіциту при тяжкій і середньої тяжкості ЧМТ був на рівні слабкого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Fedorova, Alexandra. "До питань становлення комунікативно-прикладного жанру «класична музика в сучасній обробці» і функціонування академічних творів у масовій музичній культурі." Музичне мистецтво і культура, no. 25 (December 20, 2017): 176–85. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-25-176-185.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Стаття присвячена огляду сучасного масового музично-комунікативного простору. Розглядаються питання функціонування класичної музики в рамках комунікативно-прикладного жанру «класика в сучасній обробці» і сучасних маскультурних напрямках. Обґрунтовується необхідність аналізу існування академічної музики в сучасному трактуванні, так як ігнорування цього веде до заперечення сучасної музичної повсякденності, яка продовжує розвиватися і існувати. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного, герменевтичного, системно-логічного методів. Зазначений методологічний підхід дозволяє розкрити історію та проаналізувати процеси виникнення та існування об’єкта дослідження, проаналізувати питання тлумачення нетрадиційного викладу музики. Наукова новизна. Елементи класичних музичних творів, їх фрагменти або твори цілком в існуючій маскультурі використовуються по суті як новий жанр – жанр в узагальненому значенні як «класична музика в сучасній обробці». Ми визначаємо «класичну музику в сучасній обробці» в системі стратифікація музичної форми як «один з стратів при розподілі безлічі музичних форм на верстви (страти) шляхом об’єднання різноманітних відтінків музичних форм з приблизно однаковим музикознавчим статусом». Висновки. Багато зразків сучасного використання академічної музики є суперечними з точки зору художньої цінності. Свобода в їх трактуванні і використанні призводить до появи якоїсь серединної культури, яка виражається у зближенні музики високої традиції і масової музичної культури. Доцільно виділити «класичну музику в сучасній обробці» як один з стратів при розподілі безлічі музичних форм на страти.Ключові слова: класична музика, класика в сучасній обробці, масова музична культура, музичні страти, жанр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ashcheulova, T. V., O. A. Kochubiei O.A, and T. G. Ovrakh. "PREVENTIVE CARDIOLOGY, PRECLINICAL DIAGNOSES: OLD PROBLEMS – NEW APPROACHES." Inter Collegas 4, no. 1 (April 6, 2017): 5–8. http://dx.doi.org/10.35339/ic.4.1.5-8.

Full text
Abstract:
PREVENTIVE CARDIOLOGY, PRECLINICAL DIAGNOSES: OLD PROBLEMS – NEW APPROACHESAshcheulova T.V., Kochubiei O.A., Ovrakh T.GThe article discusses the new Guidelines on cardiovascular disease prevention in clinical practice (2016) which summarized novel approaches of detection of such risk factors as overweigh, obesity, abdominal obesity, smoking, dyslipidemia (cholesterolemia, triglyceridemia), blood pressure (BP) levels, glucose, insulin, insulin resistance, inflammatory markers, such as c-reactive protein, which can be widely used in practice.KeyWords: Cardiovascular disease, preventive cardiology, risk assessment and stratification, strategy for prevention of cardiovascular diseases. ПРЕВЕНТИВНА КАРДІОЛОГІЯ, ДОКЛІНІЧНА ДІАГНОСТИКА: СТАРІ ПРОБЛЕМИ - НОВІ ПІДХОДИАщеулова Т.В., Кочубєй О.А., Оврах Т.Г. У статті розглядаються нові рекомендації з профілактики серцево-судинних захворювань в клінічній практиці (2016 г.), що узагальнюють нові підходи виявлення таких факторів ризику, як надмірна маса тіла, ожиріння, абдомінальне ожиріння, куріння, дисліпідемія (холестеринемія, тригліцеридемія), артеріальний тиск (АТ), рівень глюкози, інсуліну, резистентність до інсуліну, запальні маркери, такі як С-реактивний білок, які можуть знайти широке застосування у практичній охороні здоров’я.Ключові слова: Серцево-судинні захворювання, профілактична кардіологія, оцінка і стратифікація ризику, стратегія профілактики серцево-судинних захворювань. ПРЕВЕНТИВНАЯ КАРДИОЛОГИЯ, ДОКЛИНИЧЕСКАЯ ДИАГНОСТИКА: СТАРЫЕ ПРОБЛЕМЫ - НОВЫЕ ПОДХОДЫАщеулова Т.В., Кочубей О.А., Оврах Т.Г. В статье рассматриваются новые рекомендации по профилактике сердечно-сосудистых заболеваний в клинической практике (2016 г.), обобщены новые подходы выявления таких факторов риска, как избыточная масса тела, ожирение, абдоминальное ожирение, курение, дислипидемия (холестеринемия, гипертриглицеридемия), повышение артериального давления, уровень глюкозы, инсулина, резистентность к инсулину, маркеры воспаления, такие как С-реактивный белок, которые могут найти широкое применение в практическом здравоохранении.Ключевые слова: сердечно-сосудистые заболевания, профилактическая кардиология, оценка и стратификация риска, стратегия профилактики сердечно-сосудистых заболеваний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Абоімова, О. М. "Особливості репродуктивної здатності видів роду Juglans L. у колекційних насадженнях національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 4 (September 17, 2020): 41–45. http://dx.doi.org/10.36930/40300407.

Full text
Abstract:
У 2016-2017 рр. визначено показники репродуктивної здатності видів роду Juglans L. Методи проведення досліджень: біолого-статистичні (візуальні спостереження та аналіз отриманих результатів), лабораторні (дослідження фертильності пилкових зерен). Виявлено, що частка фертильного пилку становила від 92,3 % (J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch.) до 70,4 % (J. mandshurica Maxim.). Виявлено, що частка стерильного пилку найнижча у рослин J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch. (7,6 %), вища – у рослин J. ailantifolia Carrière (35,1 %). З'ясовано, що показники реальної насіннєвої продуктивності видів роду Juglans L. найвищі у J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch. (10,7), а найнижчі – у J. microcarpa Berland. (0,5). Встановлено, що середнє значення потенційної репродуктивної здатності найвище у J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch. – (23,3), а найнижче – у J. microcarpa Berland. (1,6). Коефіцієнт продуктивності дослідних видів виявився найвищим у J. mandshurica Maxim. (80,1), а найнижчим – у J. major (Torr.) A. Heller (33,3). Найбільший врожай (6 балів) у дослідних рослин J. nigra L. зафіксовано у 2018 р., а найменший (2 бали) – у рослин J. microcarpa Berland. у 2017 р. Встановлено, що нежиттєздатного насіння дослідних видів в умовах інтродукції найбільше у J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch. (3-2,7 %), а найменше – у J. mandshurica Maxim. (0,6-0,7 %). Виявлено, що стратифікація насіння видів роду Juglans L. в умовах інтродукції становить від 120 (60) (J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch.) до 145 днів (J. nigra L., J. cinerea L.). Найкраща схожість насіння для більшості дослідних видів Juglans L. спостерігалась під час осіннього посіві в ґрунт з оплоднями – до 92 % (J. regia L.). Найгіршими виявились показники схожості насіння J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch. (10 %). Дослідження показників репродуктивної здатності рослин роду Juglans L. показало, що отримані результати відрізняються між рослинами різних видів, проте види роду Juglans L. формують високу частку фертильного пилку – від 92,3 % (J. regia L. f. fertilis Petz et Kirch.) до 70,4 % (J. mandshurica Maxim.), щорічно плодоносять, формують виповнене схоже насіння, що говорить про адаптацію в умовах інтродукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Галушка, З. "Соціально-економічні чинники стратифікації трансформаційного суспільства." Економічна теорія, no. 3 (2009): 50–59.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Vorobyov, Y., and I. Tereschenko. "Моделювання температурного розшарування в головному циркуляційному трубопроводі за природної циркуляції теплоносія першого контуру для оцінки термошоку корпусу реактора за допомогою коду RELAP5/MOD3.2." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(57) (March 13, 2013): 14–21. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.1(57).03.

Full text
Abstract:
Проведено розбиття холодних та гарячих ниток моделі реактора ВВЕР-1000 для комп’ютеронго коду RELAP5/MOD3.2 на два рівні за висотою для моделювання стратифікованих течій в головному циркуляційному трубопроводі в разі подачі води від системи охолодження активної зони. Модель протестовано з використанням експериментальних даних щодо перемішування та стратифікації в холодній нитці. Порівняння результатів розрахунку течі з незачиненням запобіжного клапана компенсатора тиску з експериментальними даними показало покращення опису перехідного процесу. Модель може застосовуватися для оцінки явищ за очікуваної термічної стратифікації теплоносія в холодних нитках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kovalisko, N. V. "Profession as a criterion of social stratification." Ukrainian society 20, no. 3 (June 9, 2007): 44–53. http://dx.doi.org/10.15407/socium2007.03.044.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Шушпанов, Д. "Суть та причини економічної стратифікації: світовий досвід." Регіональні аспекти розвитку і розміщення продуктивних сил України, Вип. 10 (2005): 192–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Малиш, Л. О. "Класичні принципи та правила досліджень соціальної стратифікації." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 196 (2017): 3–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Ліпіч, Л. М. "Теоретичні погляди на роль освіти як фактору стратифікації." Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія "Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи", вип. 39 (2017): 297–303.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Ярема, Н. С. "Формування поняття стратифікації суспільства в українській філософській думці." Гілея, Вип. 120 (№ 5) (2017): 186–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Галицька, Є. А. "Відображення соціальної стратифікації в парфумерно-косметичному номінативному регістрі." Мовні і концептуальні картини світу, Вип. 59 (2017): 35–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Vorobyov, Y., and A. Nosovskiy. "Теоретичне та експериментальне моделювання теплогідравлічних умов в опускній ділінці реактора у застосуванні до проблем стратифікації та перемішування." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(54) (April 25, 2012): 13–18. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.2(54).03.

Full text
Abstract:
Наведено огляд фізичних явищ, теоретичного пояснення та способів моделювання теплогидравлічних умов в опускній ділянці ядерного реактора і холодних нитках у застосуванні до проблем стратифікації та перемішування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Malysh, L. O. "New sociological approaches to the measurement of social stratification." Science and Education a New Dimension VI(146), no. 24 (December 8, 2017): 63–67. http://dx.doi.org/10.31174/send-hs2017-146v24-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kovalisko, N. V. "Dynamic aspects of social stratification: specificity of social mobility." Ukrainian Society 18, no. 1 (February 12, 2007): 7–15. http://dx.doi.org/10.15407/socium2007.01.007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Хуткий, Д. О. "Емпіричні індикатори стратифікації сучасних суспільств у процесі міжсуспільного вібору." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 148 (2013): 44–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Хуткий, Д. О. "Емпіричні індикатори стратифікації сучасних суспільств у процесі міжсуспільного вібору." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 148 (2013): 44–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Хуткий, Д. О. "Емпіричні індикатори стратифікації сучасних суспільств у процесі міжсуспільного вібору." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 148 (2013): 44–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Хуткий, Д. О. "Емпіричні індикатори стратифікації сучасних суспільств у процесі міжсуспільного вібору." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 148 (2013): 44–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Білинський, М. "Прецедентні контексти в етимологічній стратифікації історичного тезауруса англійської мови." Іноземна філологія, Вип. 123 (2011): 11–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Savchuk, V. I. "Genre stratification of the U.S. presidential speeches." Science and Education a New Dimension VI(152), no. 45 (February 20, 2018): 66–69. http://dx.doi.org/10.31174/send-ph2018-152vi45-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Nikiforova, Yevheniia, Olha Havryliuk, and Elizaveta Galitska. "Perfume and cosmetic naming register as the reflection of social stratification." Current issues of Ukrainian linguistics: theory and practice, no. 43 (2021): 76–96. http://dx.doi.org/10.17721/apultp.2021.43.76-96.

Full text
Abstract:
The article deals with the perfume and cosmetic naming register investigation in the aspect of its function as a source of lexical units used for further formation of naming units. The objects of this research are basic naming components that are distinguished within the structure of naming complexes represented in perfume and cosmetic goods. The naming integrated complex which represents the perfume and cosmetic name consists of four nominative components functioning in the mutual correlation. The initial position is connected with the A-brand component, the second position correlates with the B-basic component, the third one is the C-generic name component and the last is the D-functional-descriptive component. The leading position belongs to the B-component as a bearer of the basic name representing the corresponding item on the consumer goods market. The market segment correlates with consumers' social and economic status mutually. The market segment net functions as a factor indicating and underlying social stratification in the perfume and cosmetic naming space. The goods names that belong to the natural language according to the source of their origin are divided into two substantial groups (names of onym origin, names of appellative origin). The first group is formed involving transonymisation, the second one includes onymisation and is divided into various lexico-semantic groups. The involvement of anthroponym and toponym registers for creating perfume names is based on the basic knowledge of the recipients. The appellative naming register is an inexhaustible source for inventing perfume names. The differentiation of the naming register in its appellative part led to the separation of nine lexico-grammatic groups. Borrowings create the third source of perfume names. The fourth source of perfume and cosmetic names comprises artificially created words. If the perfume and cosmetic naming integrated complex consists of four components, the perfume and cosmetic naming register consists of four groups as well. These groups were distinguished according to the ways of name creation. The social stratification is reflected in the register in various ways. The first is an extralinguistic one according to three market segments. This way correlates with the A-brand component. The second is a linguistic way and correlates with the B-basic component. The linguistic way of social stratification is divided into explicit and implicit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Мацелюх, І. "До проблеми стратифікації церковних правопорушень Руської держави в історіографічній літературі." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 1 (104) (2017): 41–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Kryuchko, T. O., I. N. Nesina, and M. O. Rumyantseva. "Діагностичне значення комп’ютерної інтрагастральної рH-метрії у дітей із синдромом функціональної диспепсії." CHILD`S HEALTH, no. 4.39 (April 1, 2012): 71–73. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.0.4.39.2012.100892.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті показання до застосування у клінічній практиці малоінвазивного ­експрес-методу інтрагастральної рН-метрії у дітей, що дозволяє діагностувати кислотоутворюючу та кислотонейтралізуючу функції шлунка при функціональній диспепсії, а надалі використовувати даний метод як індикатор ефективності антисекреторної терапії та стратифікації диференційованих рекомендацій у плані корекції секреторних порушень при функціональній диспепсії у дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Марченко, Роман. "До питання про стратифікацію відкладів Сухівської світи за форамініферами (потік Кобилець)." Геологія і геохімія горючих копалин, no. 1/2 (174/175) (2018): 98–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

ТАРАСУН, Валентина. "Стандартизація як механізм управління процесом розвитку і навчання дітей з аутизмом." EUROPEAN HUMANITIES STUDIES: State and Society, no. 1 (April 14, 2020): 161–74. http://dx.doi.org/10.38014/ehs-ss.2020.1.12.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються стан дослідження дискусійної проблеми стандартизації процесу навчання і розвитку дітей з аутизмом. Мета статті полягає у висвітлені можливих шляхів впровадження уніфікації як методу стандартизації процесу розвитку і навчання дітей з аутизмом. Під уніфікацією ми розуміємо ефективний метод скорочення зайвого різноманіття спеціальних методів, технік, методик, прийомів, завдань для приведення корекційно-розвиткового процесу на певних його етапах до єдиної системи і однотипності. Однією з визначальних причин звернення до методу уніфікації є превалентність – невпинно зростаючий показник загальної кількості розладів аутизму за певний період часу. Як наслідок, аутологу все складніше здійснювати корекцію розвитку дітей виключно індивідуально чи з малочисельними групами. Ця обставина вимагає знаходження шляхів стандартизації такої допомоги за рахунок впровадження уніфікації із застосуванням методу стратифікації, тобто розшарування симптомів. Перший шлях, який пропонують психологи і нейропсихологи, спрямований на розширення діагностики спектра аутичних порушень у дітей з виділенням трьох його форм. Другий шлях досягнення стратифікації пропонується здійснити на початковому етапі корекційно-розвиткової роботи з урахуванням результатів досліджень в галузі нейронаук про непряме стимулювання функцій кіркових і підкіркових структур мозку дитини. Упровадження уніфікованого підходу створить умови для орієнтації процесу розвитку і навчання дітей з аутизмом на спільність вимог до змісту, який може бути представлений в освітніх стандартах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Сябренко, Г. П., І. І. Кириченко, А. С. Шкляр, Г. А. Терещенко, Е. О. Приходько, and А. О. Деміхов. "ПСИХОЛОГІЧНІ ТА МЕТАБОЛІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ І СТУПЕНЯ ТА ДИСГАРМОНІЙНОЮ ЖИРОВОЮ КОМПОНЕНТОЮ МАСИ ТІЛА." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 1 (May 22, 2021): 92–99. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.1.12094.

Full text
Abstract:
Резюме. Профілактика артеріальної гіпертензії (АГ) є менш вартісним і значно безпечнішим процесом, ніж такі інтервенції, як аортокоронарне шунтування і діаліз, необхідність в яких може виникнути при не виявленні та безсимптомному перебігу АГ. Проблема виявлення молодих людей із АГ на ранньому етапі, стратифікація серцево-судинного ризику (ССР), індивідуальний підбір адекватної терапії, а також упровадження профілактичних заходів щодо найпоширеніших факторів ССР, у тому числі з надмірною масою тіла (НМТ), на етапі первинної ланки медичної допомоги потребує подальшого вивчення. Мета дослідження – вивчити клініко-метаболічні особливості осіб молодого віку з АГ І ступеня та НМТ. Матеріали і методи. У дослідженні обстежено 74 пацієнти у віці 18–44 роки з веріфікованим діагнозом АГ І ступеня та НМТ, яких поподілили на дві клінічні групи, залежно від рівня ССР (21 пацієнт із низьким ССР (нССР), та 53 особи з помірним ССР (пССР). Після підписання інформованої згоди пацієнта, на основі аналізу скарг, анамнезу, фізикальних та лабораторних методів обстеження, ультразвукового дослідження та визначення рівня ССР, респондентів поділили на дві групи. При обчисленні ССР за допомогою онлайн-калькулятора розраховували сумарний ССР за рівнем САТ, ЗХ, ЛПВЩ та статусом тютюнокуріння, а також ССР за ІМТ. Оцінку АТ виконували шляхом вимірювання САТ і ДАТ механічним приладом MicrolifeBPAG1-20 (Швейцарія). При вимірюванні антропометричних показників визначали масу тіла (кг), зріст (м). На основі цих параметрів обчислювали індекс маси тіла (ІМТ) і оцінювали ступінь ожиріння. Результати. При клініко-лабораторному обстеженні пацієнтів молодого віку з АГ І ступеня та НМТ, яких поділили на осіб з низьким серцево-судинним (нССР) та помірним серцево-судинним ризиком (пССР), з’ясовано, що: – частота ранніх серцево-судинних захворювань серед батьків хворих, яку достовірно (р<0,001) частіше реєстрували в групі з помірним ССР, ніж серед пацієнтів із низьким ССР (відповідно серед (98,1±1,9) % та (61,9±10,6) % пацієнтів, р<0,001); – підвищення рівня вмісту загального холестерину (ЗХ) у сироватці крові понад 5,0 ммоль/дм3 виявлено серед (96,2±2,6) % пацієнтів з пССР та достовірно (р<0,001) менш часто в групі з нССР – серед (61,9±10,6) % осіб; – зниження рівня вмісту TNFα менше 95,0 пкг/см3 виявлено серед (73,6±6,1) % пацієнтів із помірним ССР та достовірно (р<0,01) менш часто в групі з нССР – серед (28,6±9,9) % осіб, що пояснюється меншою частотою осіб з більш високими показниками ІМТ. Визначено математичну функціональну залежність між вмістом TNFα та ІМТ і обґрунтовано номограму оцінювання TNFα залежно від ІМТ; – виявлено більш високі рівні вмісту лептину серед (81,1±5,4) % пацієнтів із пССР та достовірно (р<0,01) менш часто в групі з нССР – серед (38,1±10,6) % осіб. Визначено математичну функціональну залежність між вмістом лептину сироватки крові та ІМТ і обґрунтовано номограму оцінювання лептину залежно від ІМТ. Висновки. Зростання ССР у хворих на АГ І ступеня та НМТ пов’язане з низкою ФР та метаболічними особливостями пацієнтів. Результати аналізу факторів-кандидатів для оцінювання ССР показали, що з 23 клініко-лабораторних та анамнестичних ознак лише для 7-ми з них властиві достовірні (р<0,05) прогностичні показники стосовно оцінки ССР у молодому віці за наявності АГ І ступеня у поєднанні з НМТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Rykov, S. O., L. V. Natrus, and A. V. Burdey. "АСОЦІАТИВНИЙ ЗВ’ЯЗОК ПОЛІМОРФІЗМУ Ile105Val гена GSTP1 З ПЕРВИННОЮ ВІДКРИТОКУТОВОЮ ГЛАУКОМОЮ." Archive of Ukrainian Ophthalmology 6, no. 1 (September 28, 2021): 40–45. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.6.1.2018.172268.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначити роль поліморфізму Ile105Val гена GSTP1 у розвитку первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ). Генотипування проведено на 172 хворих з ПВКГ I–IV стадій, усі пацієнти були розподілені на 4 групи: до 1-ї групи увійшли пацієнти з початковою стадією ПВКГ, до 2-ї групи – з розвинутою ПВКГ, до 3-ї групи – з подальшим прогресуванням та звуженням полів зору, відповідно, до 4-ї групи – з термінальною стадією ПВКГ. До контрольної групи було відібрано 98 пацієнтів, у жодного з яких не було діагнозу глаукома. У результаті проведеного дослідження виявлено варіабельність частоти поліморфізму Ile105Val гена GSTP1 у пацієнтів з ПВКГ. Виявлено асоціацію мутантного гомозиготного генотипу Val/Val з розвитком ПВКГ (χ2=7,16, р=0,03; ВШ=2,71, ВІ=117–2,54), що при стратифікації за стадією глаукоми зберігалося для III-ї та IV-ї стадій. Встановлено асоціацію алелі Val гена GSTP1 з розвитком ПВКГ при аналізі між групами “випадок-контроль” (р=0,01). Наявність алелі Val вірогідно збільшувала імовірність розвитку глаукоми (χ2=7,6, р=0,01; ВШ=1,73, ВІ=1,17–2,54), що при стратифікації за стадією глаукоми зберігалося для ІІ-ї та ІІІ-ї стадій. Отримані дані свідчили, що роль генетичних чинників мала суттєве значення для розвитку ПВКГ, оскільки був визначений зв’язок як гомозиготного генотипу Val/Val, так і мутантної алелі Val з глаукоматозним процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography