Academic literature on the topic 'Стиль дизайну'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Стиль дизайну.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Стиль дизайну"

1

Бублик, А. "Дизайн веб-сторінки, як основа зручності читання, утримання та естетики сучасного веб-сайту." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 45 (December 21, 2021): 5–11. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-45-01.

Full text
Abstract:
У статті розкрито принципи дизайну веб-сторінки, як основи зручності читання, утримання та естетики сучасного веб-сайту. Наголошується, що під терміном веб-дизайн продовжують розуміти саме проектування структури веб-ресурсу, забезпечення зручності користування ним. Обґрунтовується, що особливість веб-дизайну полягає в тому, що він (веб-дизайн) це не оформлення виробу, не незначна і додаткова його частина, а виріб. Підкреслено, що проектуючи сайт, веб-дизайнер створює повноцінний продукт, а не лише оформлює його, тому веб-дизайнер виступає як творець кінцевого виробу. Зазначається, що веб-дизайнер сьогодні – один із знакових соціально-культурних акторів сучасного суспільства. Він є не просто рядовим членом соціуму, на відміну від більшості користувачів, може сам проектувати, впроваджувати та розвивати технології, і, отже, ставати не просто «декоратором сайтів», але їх архітектором. Наголошується, що веб-дизайн є не лише інструментом моделювання простору культури, а й принципово новою мовою, яка, у свою чергу, впливає на мислення та культуру користувачів. Запропоновано, з метою вирішення окресленої проблеми виявити, синтезувати та використовувати кілька підходів у розробці сучасної веб-сторінки. Зазначається, що художнє проектування інтернет-сайтів включає вимоги технічної естетики до сайтів, облік формотворчих факторів (призначення, функції, конструкція, технологія розробки, стиль, мода, національні традиції та ін.) при проектуванні сайтів, закономірності та засоби композиції у художньому проектуванні сайтів, рекомендації та якість сайтів. Пропонується, з метою вивчення веб-дизайну як складної, структурованої та динамічної мови інтернет-культури впроваджувати некласичне спрямування у мовознавстві, що обґрунтовує теорію про провідну роль мови у формуванні мислення. Наведено опис кількох прикладів сучасних веб-сайтів, які застосовують кілька жанрів на своїх сторінках, виявлено переваги їх функціонування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вергунова, Наталія Сергіївна, Сергій Віталійович Вергунов, and Олександр Миколайович Левадний. "НЕОПЛАСТИЦИЗМ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ПРОЄКТНО- ХУДОЖНЮ КУЛЬТУРУ КІНЦЯ XX – ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТТЯ: ПІТ МОНДРІАН І ТЕО ВАН ДУСБУРГ." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 44 (June 25, 2021): 185–94. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.44.2021.235424.

Full text
Abstract:
Мета статті – з’ясувати стан наукової розробленості процесу формування та розвитку неопластицизму як художнього напряму в цілому та групи «Де Стиль» зокрема; осмислити основні віхи й переломні моменти неопластицизму, розглянути проєктну діяльність його представників кінця ХХ – початку ХХ ст. Методи дослідження. Застосовано історико-порівняльний метод, що сприяв виявленню передумов формування неопластицизму в Європі на початку XX ст.; історико-порівняльний метод використовувався у зв’язку з хронологічним методом, що дало змогу докладно розглянути основні історичні віхи мистецького спрямування неопластицизму в часовій послідовності; завдяки методу художньо-композиційного аналізу на основі художніх творів різних періодів життя П. Мондріана простежено розвиток неопластицизму. Наукова новизна роботи полягає в комплексному дослідженні джерел, що розкривають вплив неопластицизму на проєктно-художню культуру кінця XX – початку XXI ст.; висвітлено основні віхи й переломні моменти неопластицизму в розрізі проєктної діяльності його представників; представлено прояв його перших міждисциплінарних ознак, оскільки саме цей аспект є недостатньо розкритим в навчальній та професійній літературі з дизайну. Висновки. Естетика неопластицизму, що сформувалася на основі художніх та ідеологічних пошуків П. Мондріана, із самого початку знайшла відображення не тільки в образотворчому мистецтві, але й у графіці (Т. Дусбург), скульптурі (Ж. Вантонгерло), дизайні та архітектурі (Г. Рітвельд), що свідчить про набуття цим художнім напрямом перших міждисциплінарних ознак. Теоретичний внесок П. Мондріана в започаткування та функціювання неопластицизму є безперечним, проте саме активна діяльність Т. Дусбурга сприяла поширенню неопластичного мистецтва та забезпечувала цілісність і спільність представників творчої групи «Де Стиль». Г. Рітвельд один із перших докладно трансформував ідеологічні і художні константи П. Мондріана з двовимірної площини образотворчого мистецтва в тривимірний світ об’єктів дизайну та архітектурних споруд.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Khoroshkov, L. M., and N. P. Derevianko. "Проект реконструкції та озеленення прилеглої території обласної бібліотеки імені М. Горького (Запоріжжя)." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 6 (June 27, 2019): 28–31. http://dx.doi.org/10.15421/40290605.

Full text
Abstract:
Озеленення великих муніципальних об'єктів міст, зокрема будівель бібліотек, міських рад, лікарень, університетів – це один з основних принципів міського будівництва загалом. Зазвичай території, прилеглі до цих об'єктів – високодекоративні, вони відкриті для відвідувачів і нерідко стають візитівкою міста, а подекуди і всього регіону. Вони розташовані у центральних районах міст та на головних вулицях, тому щодня потрапляють у поле зору великої кількості людей. Такого плану території у великих містах України переважно вже приведено до належного стану, проте територія, прилегла до обласної бібліотеки, й досі перебуває у занедбаному стані. Територія проектування обласної бібліотеки імені М. Горького розташована у центральній частині Запоріжжя та потребує повної реконструкції як з погляду будівельних робіт, так і з ландшафтного дизайну. Розроблено проект реконструкції та озеленення території, прилеглої до бібліотеки. За допомогою інвентаризації встановлено такі показники, як баланс території, видовий та породний склад дерев і чагарників, їх кількість, їх стан і особливості, що значно змінить зовнішній вигляд та усучаснить об'єкт озеленення, а також покращить доступ до об'єкта. На вибір стилю проекту благоустрою та озеленення вплинули такі чинники, як: загальний стиль озеленення центральних майданів міста, наявність яскраво вираженої партерної зони, зовнішній вигляд будівлі бібліотеки. Було обрано регулярний стиль, за допомогою якого пропонуємо втілити оригінальні ідеї озеленення та благоустрою території бібліотеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вергунова, Наталія Сергіївна, and Сергій Віталійович Вергунов. "МІЖДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ НЕОПЛАСТИЦИЗМУ НА ПРИКЛАДІ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОМАСА ГЕРРІТА РІТВЕЛЬДА." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 45 (December 17, 2021): 224–32. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.45.2021.247399.

Full text
Abstract:
Мета статті — розкрити міждисциплінарний потенціал неопластицизму в контексті дослідження проєктної діяльності одного з яскравих представників групи «Де Стиль» Томаса Герріта Рітвельда. Для вивчення стану досліджуваної проблеми були використані наступні методи: комплексного історико-культурного і стилістичного аналізу, що дозволив осмислити проєктну діяльність Т. Г. Рітвельда в контексті фактичних соціальних та культурних тенденцій розвитку європейського суспільства того часу; хронологічного аналізу і синтезу — для узагальнення історико-культурних завдань і мистецьких трансформацій у проєктній діяльності Т. Г. Рітвельда; аналітично- систематичний — для систематизації результатів дослідження проблеми. Наукова новизна роботи полягає у розкритті міждисциплінарного характеру течії неопластицизму, висвітленні основних віх цього багатозначного розвитку в розрізі проєктної діяльності Томаса Герріта Рітвельда, оскільки саме цей аспект є недостатньо розкритим в навчальній та професійній літературі з дизайну. Висновки. Трансформація неопластицизму в міждисциплінарний була неможлива без проєктної діяльності Томаса Герріта Рітвельда, який одним із перших перетворив образотворчі якості неопластицизму в тривимірні, що проявилося в безлічі його новаторських об’єктів дизайну та архітектурних споруджень. Починаючи з будинку Трус Шредер в 1924 році та впродовж всієї проєктної діяльності Г. Рітвельд експериментував з матеріалами, конструкціями та технологіями, розроблюючи індивідуальні проєктні рішення під кожний окремий випадок в об’єктах дизайну та архітектури. Щодо візуального сприйняття цих об’єктів, то в них графічна виразність неопластицизму знайшла нове тривимірне відображення. Додавання глибини, перспективи та різних площин розкриття перетворило неопластичне мистецтво в неопластичний дизайн та архітектуру. Навіть сьогодні ці проєкти, а деякі з них майже сторічної давнини, все ще мають сучасний вигляд та новаторське значення, що надихає митців із різних країн та різних творчих галузей доповнювати здобутки проєктно-художньої культури власними «неопластичними» розробками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Степанова, Степанова. "Дизайн логотипа как основа культуры фирменного стиля. Его функции и основные элементы." International Culture & Thechnology Studies 7, no. 1 (2022): 45–55. http://dx.doi.org/10.17586/2587-800x-2022-7-1-45-55.

Full text
Abstract:
Данная статья как результат исследовательского процесса, создана на основе личного опыта. Цель исследования — выявление коммуникативно-визуальных особенностей типографики дизайна логотипа. Она будет интересна обучающимся, студентам художественных направлений по специальностям графический дизайнер и веб-дизайнер. Статья раскрывает понятие «фирменный стиль», посвящая в разнообразие его элементов: фирменный знак, шрифт, цвет. Основываясь на предыдущих исследованиях, в статье обобщены теоретические подходы к понятию логотипа; приводятся наиболее яркие примеры существующих наработок в этой области. Описываются средства дизайна логотипа, приводятся методы разработки. Представлены основные виды логотипов, их классификация по типам исполнения. Так же в статье поясняется такое современное понятие, как айдентика, и чем она отличается от фирменного стиля, с которым часто её путают. Данное исследование имеет практический характер, и содержит советы, которые помогут при взаимодействии с реальным заказчиком.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Потрашкова, Л. В. "Систематизація креативних прийомів побудови графічної композиції." Системи обробки інформації, no. 2(165) (May 21, 2021): 48–53. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2021.165.06.

Full text
Abstract:
Мета цього дослідження – розробка класифікації типів новизни у графічній композиції та відповідна систематизація креативних прийомів графічного дизайну. Графічний дизайн розглядається як процес, який має вхід та вихід. На вхід зазначеного процесу надходить зміст інформації (повідомлення, message), який необхідно передати. Виходом (результатом) процесу є графічна композиція. У роботі виявлено складники графічної композиції та їхні атрибути і на цій основі запропоновано класифікацію типів новизни у графічному дизайні. У відповідність виявленим типам новизни зіставлено групи креативних прийомів. Застосування креативних прийомів проілюстровано на прикладі розробки фірмового графічного стилю для факультету інформаційних технологій ВНЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Григорова, Лариса. "Розробка авторських фактур та їх використання у дизайн-проектуванні сучасного одягу." Professional Art Education 2, no. 1 (April 15, 2021): 35–44. http://dx.doi.org/10.34142/27091805.2021.2.01.05.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роль авторських фактур у контексті дизайн-проектування сучасного одягу; проаналізовано колекції студентів кафедри дизайну, факультету мистецтв, ХНПУ імені Г.С. Сковороди з точки зору інноваційної розробки фактурних поверхонь і їх використання. Результати показали, що тема вибору поверхів матеріалу в дизайні сучасного одягу дуже актуальна і вимагає постійної інноваційної розробки для отримання нових фактурних рішень. Зазначено, що у сучасному дизайні фактура активно впливає на формоутворення, пластику, композицію і силует костюму, акцентує увагу на певних ділянках поверхні виробу, підсилює природну виразність використаного матеріалу, а також є важливою для визначення стилю. Поєднування різних фактурних поверхів дає можливість досягти різноманітності рішень у підході до створення костюму та його обробки, а також підвищує естетичний статус моделі. Визначено, що для створення фактурних поверхонь можна використовувати різні прийоми виготовлення, а саме: використання контрастних і нюансних поєднань фактур; випалювання на основі витинанки; використання традиційної витинанки у поєднані з печворком; квілінг; вишивка; перфорація; строчки та пришивні елементи; защипи і утворення складок; розтягування, тертя, тиснення; нанесення об’ємних малюнків та фотограми; насичення фактури об’ємними доповненнями (ворс, вузли, букле, каміння, кисті, джгути). Аналіз способів створення авторських фактур на основі робіт студентів кафедри дизайну ХНПУ імені Г.С. Сковороди дозволяє глибше переосмислити вплив фактурних поверхонь для втілення дизайнерської ідеї, а саме: виразності образу, композиційного рішення, ступеня об’ємності одягу, її маси, щільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шрамко, Тетяна Вікторівна. "ТРАНСФОРМАЦІЯ АНІМАЛІСТИЧНОГО ОБРАЗОТВОРЧОГО ТОВАРНОГО ЗНАКУ В КОНТЕКСТІ ЕВОЛЮЦІЇ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 44 (June 25, 2021): 234–41. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.44.2021.235444.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити особливості технічних і стилістичних змін анімалістичного образотворчого товарного знаку в процесі розвитку графічного дизайну XX – початку XXI ст. Методологія дослідження. Застосовано аксіологічний метод (з метою визначення значущості об’єкта дослідження для носіїв культури); методи семантичного й структурно- семантичного аналізу (для виявлення культурних сенсів анімалістичних образів товарних знаків); структурно- функціональний метод і метод сучасної герменевтики (для інтерпретації сенсів); еволюційний метод (для виявлення технічних і стилістичних змін анімалістичного образотворчого товарного знаку в історичній ретроспективі) та ін. Наукова новизна. Досліджено особливості технічних і стилістичних змін анімалістичних образотворчих товарних знаків у процесі розвитку графічного дизайну XX – початку XXI ст. на прикладі провідних світових автомобільних компаній; уточнено поняття «товарний знак»; проаналізовано культурні сенси анімалістичних образів товарних знаків «Ferrari», «Peugeot», «Jaguar» та «Lamborghini». Висновки. Виявлено, що трансформація анімалістичних образотворчих товарних знаків провідних автомобільних фірм насамперед залежить від змін корпоративного стилю, вимог ринкової кон’юнктури та маркетингових цілей. Вектор пошуку новаторських форм візуальної виразності товарного знаку відповідає актуальному стану графічного дизайну – його активний розвиток впливає на образотворчі якості товарних знаків, ускладнення інформаційної насиченості. Особливості подавання знакової інформації, характерні для певних історико-культурних періодів, у контексті еволюції анімалістичних товарних знаків проявилися в змінах їхньої стилістичної змістовності, практично не торкаючись символічного навантаження. Сьогодні в графічному дизайні товарних знаків активно використовуються візуальні репрезентації тварин, проте анімалістичні образи переважно позбавлені семантичної глибинності – вони тлумачаться зазвичай як щось тривіальне, котре здатне привернути увагу споживача, а внаслідок втрати прихованого сенсу образ тварини перетворюється на симулякр, який трансформується засобами графічного дизайну відповідно до вподобань масового споживача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Доде, З. В. "Бестиарий на "монгольских" шелках. Стиль и семантика дизайна." Археология, этнография и антропология Евразии, no. 2 (2007): 100–113.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Петровская, Юлиана, and Татьяна Коростель. "ДИЗАЙН ИНТЕРЬЕРА ЖИЛИЩА С ПРИМЕНЕНИЕМ ЭКО МАТЕРИАЛОВ." SWorldJournal, no. 03-02 (February 28, 2018): 46–49. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-03-02-032.

Full text
Abstract:
В роботі висвітлено методи формування дизайну інтер'єру житла в екологічному стилі, а також використання елементів та матеріалів. Визначені основні засоби та елементи, що сприяють оптимальному створенню проекту. Відображено виникнення екодизайну, як самос
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Стиль дизайну"

1

Сюр, О. М. "Особливості елементів дизайну стилю ампір." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11641.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ерфан, К. А., and А. В. Шульга. "Особливості застосування стилістики архітектури європейського середньовіччя в сучасних тенденціях веб-дизайну." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11698.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сміян, А. П. "Принципи формоутворення елементів дизайну українського бароко." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11638.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дубрівний, П. І. "Мінімалізм як функціонально-естетична основа графічної складової веб-дизайну." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13412.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дєнчік, В. В. "Особливості вибору кольорів при створенні дизайну бізнес-сайту." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13562.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Скоробагатько, Т. А. "Дослідження особливостей розвитку дизайну періоду 60-х–70-х років ХХ століття." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9213.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Михайлова, Рада, Олена Вишневська, Наталія Ришкевич, Аліна Піголь, and Аріна Кідалова. "Навчання фахівців з дизайну в процесі вивчення теми "Японський стиль в інтер’єрі"." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18158.

Full text
Abstract:
Представлено методику викладу навчального матеріалу в процесі вивчення японської стилістики як актуального аспекту дизайну середовища. Акцентовано увагу на елементах традиційного інтер’єру японського житла та творах художньої культури Японії, що стали зразками для формування креативних ідей етнодизайну багатьох європейських та американських фахівців. Запропоновано варіанти дизайнерських рішень та пропозицій щодо застосування понять, навичок та вмінь стилізації інтер’єру в "японському стилі" на практиці.
The method of teaching material in the process of studying Japanese stylistics as a relevant aspect of environmental design is presented. Emphasis is placed on the elements of the traditional interior of Japanese housing and works of Japanese art culture, which have become models for the formation of creative ideas of ethnic design of many Western European and American professionals. Variants of design solutions and proposals for the application of concepts, skills and abilities of interior styling in the "Japanese style" in practice are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ахрамєєва, А. Ю. "Особливості розвитку графічного дизайну обкладинок музичних альбомів." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11639.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Колісник, Олександра, Костянтин Чернявський, and Соломія Мисак. "До проблеми мистецького контексту дизайну." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9982.

Full text
Abstract:
Аналізуються особливості сучасного соціального явища, яким є дизайн, його зв'язок із традиціями мистецтва та розглядаються подальші інноваційні тенденції дизайну як креативної діяльності, що зумовлені соціальними викликами інформаційного суспільства.
We are analyzing the peculiarities of the contemporary social phenomenon, which is the design, its connection with the traditions of art and further innovative trends of design as creative activity, which are caused by social challenges of the information society.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сухецька, Я. А. "Перспективні тенденції в індустрії графічного дизайну." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11643.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Стиль дизайну"

1

Винничук, М. С., Д. В. Видолоб, and Н. В. Подковиря. "Особливості дизайн-проектування чоловічих прикрас в етнічному стилі." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-103.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography