Journal articles on the topic 'Сталь 25Х'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Сталь 25Х.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Сталь 25Х.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Татарченко, G. O., І. І. Медвідь, and Н. І. Белошицька. "Циклическая ползучесть конструкционной стали 03Х13АГ19 при глубоком охлаждении." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 7(255) (December 17, 2019): 80–82. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2019-255-7-80-82.

Full text
Abstract:
Приводятся данные экспериментального исследования по вы­явлению влияния глубокого охлаждения на малоцикловую усталость и циклическую ползучесть конструкционной сталі в интервале темпе­ратур 293-77К. Исследуется характер деформирования и разрушения стали в условиях глубокого охлаждения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Iantsevitch, Carolina. "ЖАРОСТІЙКІСТЬ ДИФУЗІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ХРОМУ ТА КРЕМНІЮ НАНЕСЕНИХ НА ВУГЛЕЦЕВУ СТАЛЬ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 61–67. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-61-67.

Full text
Abstract:
У роботі представлені результати дослідження жаростійкості дифузійних хромосиліцидних покриттів нанесених на сталь 45 газовим методом. Встановлено, що при комплексному хромосиліціюванні сталі 45 формуються покриття, що складаються з двох шарів: карбідів хрому Сr23C6, Сr7C3та твердого розчину Si та Cr в α-Fe. Загальна товщина покриттів становить 100 мкм, мікротвердість дорівнює 19,5 ГПа. За кінетичними залежностями окислення в температурному інтервалі 800-1000°С побудовано параметричну діаграму жаростійкості, яка дозволяє про-водити оцінку довговічності захисного дифузійного хромосиліцидного покриття при різних температурах до 1000°С. Показано, що отримані покриття визначаються високою жаростійкістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Annenkov, Igor. "ОСОБЛИВОСТІ УМОВ ПІДГОТОВКИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ КАДРІВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ЕЛЕКТРОМАШИНОБУДУВАННЯ В 1920-Х РР." Scientific notes on Ukrainian history, no. 46 (July 10, 2019): 250–56. http://dx.doi.org/10.31470/2415-3567-2019-46-250-256.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є визначення основних особливостей умов підготовки науково-технічних кадрів для електромашинобудівної сфери УСРР. За допомогою порівняльно-історичного, діахронічного і синхронічного методів вивчено вплив упродовж 1920-х рр. характеру функціонування українського електромашинобудування в складі єдиного народногосподарського комплексу СРСР на умови підготовки науково-технічних кадрів для цієї галузі. Встановлено, що первісне український електромашинобудівний сектор не розглядався союзним урядом як одна з рушійних сил розпочатих ним процесів індустріалізації та електрифікації країни. Причиною цьому стали як брак в українських підприємств власного наукового супроводу виробництва сучасних електричних машин, так і відсутність можливості здійснювати таке забезпечення існуючими в республіці непромисловими профільними науково-технічними підрозділами. При тому розпочався процес закриття цих підприємств, який утім не знайшов свого завершення, оскільки в середині 1920-х рр. був зупинений. З’ясовано, що в цей час у Харкові фундується великий осередок виробництва військово-морської електротехніки на основі конструкцій та технологій, наданих німецькою електротехнічною фірмою «АЕГ». Підставою для цього, в першу чергу, став досвід «АЕГ» у такого роду співробітництві з Російською імперією напередодні І Світової війни, а також те, що підчас цієї війни відповідне устаткування вироблялося на Харківському заводі згаданого концерну, в наступному в нього секвестрованому. З певною затримкою в півтори-два роки, там же був організований масовий випуск електричних машин цивільного виконання, виготовлення яких також здійснювалося за технічною документацією «АЕГ». Таким чином, у місті почала стрімко зростати потреба на профільні науково-технічні кадри, що стало причиною подальшої концентрації підготовки таких фахівців саме в Харкові, у місцевому Технологічному інституті. Разом із указаним раніше, визначено, що загальний рівень надаваних «АЕГ» та іншими зарубіжними фірмами профільних знань перевищував наявний в українських вищих технічних навчальних закладах, що стало головною особливістю умов підготовки в УСРР науково-технічних кадрів для республіканського електромашинобудування впродовж 1920-х рр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Mazharova, Lina A. "ГОСУДАРСТВО И БИЗНЕС В ЦИФРОВОЙ ЭКОНОМИКЕ: МЕХАНИЗМЫ ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ." Krasnoyarsk Science 10, no. 3 (September 30, 2021): 7–25. http://dx.doi.org/10.12731/2070-7568-2021-10-3-7-25.

Full text
Abstract:
Статья посвящена актуальной проблеме взаимодействия государственного и частного сектора в современных условиях цифровой экономики. Состояние вопроса: автором проанализированы существующие научные подходы к определению феномена «цифровой экономики», выделению ее признаков, этапов развития и влияния на общественную жизнь. На основании анализа сделан вывод, для дальнейшего развития цифровой экономики важной задачей является институциализация, то есть создание «правил игры» для экономических субъектов в новых условиях. Ведущим субъектом такого процесса может стать только государство, поэтому говорить о сокращении его роли преждевременно. В этой связи, целью исследования является анализ возможностей взаимодействия государства и бизнеса в целях дальнейшего развития цифровой экономики. Материалы и методы исследования: методологией исследования стала неоинституциональная экономическая теория, в частности модель рационального поведения. В соответствии с ней функции государства в цифровой экономике обоснованы посредством анализа трансакционных издержек. Результаты исследования: по итогам исследования сделан вывод, что одним из перспективных механизмов взаимодействия может стать государственно-частное партнерство. Потенциал государственно-частного и муниниципально-частного партнерства как инструмента цифровизации экономики на настоящий момент не полностью реализован, что связано с проблемой оценки рисков и выгод проектов, а также возможностей их распределения. Решение проблемы возможно за счет формирования «банка» форм сотрудничества, которые могут стать механизмами эффективного взаимодействия государства и бизнеса. Примеры таких механизмов для наиболее проблемных представлены в исследовании.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yiwen, Zhang. "Оперна творчість Дж. Пуччіні як феномен пізньоромантичного розуміння теми «вічно жіночного»." Музичне мистецтво і культура, no. 25 (December 20, 2017): 76–87. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-25-76-87.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити притаманні Дж. Пуччіні тенденції інтерпретації жіночих образів в опері, виявити їх сталу естетичну складову як ідеалізацію образу, найбільш характерні стилістичні мовні показники. Методологія роботи визначається синтезом жанрово-естетичного та стилістичного підходів, орієнтована і на аналітичне поглиблення, і на ціннісні узагальнення. Наукова новизна статті полягає у виявленні складної жанрової контамінації як основи оперного методу Пуччіні, що безпосередньо реалізується в образах жіночих персонажів (на прикладі образу Мімі з «Богеми»). Висновки статті дозволяють стверджувати, що ідеалізоване піднесення образу відбувається в опері разом з підсиленням мелодраматичного начала, засобів виразовості, притаманних мелодрамі. Загострюючи трагедійну інтенцію образу, вони виводять його за межі сюжетної композиції до культурно-семантичного простору «вічних» персоніфікацій ідеї жертовного кохання. Ключові слова: стиль Дж. Пуччіні, мелодрама, трагічне, оперний образ, жертовне кохання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kapliyenko-Iliuk, Yulia. "Втілення національної тематики в творчості Йосипа Ельгісера." Музичне мистецтво і культура 23 (November 30, 2016): 25–35. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2016-23-25-35.

Full text
Abstract:
Мета статті – характеристика творів єврейської тематики в фортепіанній та вокальній творчості одного з буковинських композиторів сучасності – Йосипа Ельгісера. Методологія. Застосовано методи історико-культурологічного, теоретичного та жанрово-стильового аналізу, що дозволило визначити особливості творів єврейської тематики в контексті дослідження музики композитора. Наукова новизна полягає у висвітленні єврейської тематики в музиці, аналізі творів Йосипа Ельгісера – буковинського композитора, творчий стиль якого малодосліджений у сучасному музикознавстві. Висновки. Творчість Йосипа Ельгісера надзвичайно оригінальна та самобутня. Більша частина його творчості – це фортепіанна музика, у різних жанрах якої розкрилися особливості його творчого стилю. Основна частина доробку Ельгісера – програмна музика, яка тісно пов’язана з життям композитора. Особливо важливою темою його творчості стала трагічна доля єврейського народу. Створюючи музичні картини та портрети у вигляді фортепіанних мініатюр, Ельгісер поєднував їх в цикли під загальними програмними назвами.Ключові слова: єврейська народна пісня, обробки єврейських пісень, єврейська фортепіанна музика, фортепіанний цикл, композитори Буковини, творчість Й. Ельгісера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мкртчян, Г. М., and И. Ю. Блам. "Экотуризм и природоохранная деятельность до и после пандемии COVID-19." Журнал «ЭКО» 51, no. 2 (February 1, 2021): 25. http://dx.doi.org/10.30680/eco0131-7652-2021-2-25-39.

Full text
Abstract:
<span>Пандемия коронавируса привлекла внимание к экологическим и финансовым рискам, связанным с природоориентированным туризмом, заставив пересмотреть устоявшееся в современной экономической литературе мнение об экотуризме как о наилучшей альтернативе неустойчивому использованию природных ресурсов и как о важном (а иногда и единственно возможном) источнике финансирования природоохранной деятельности. Восстановление экосистем, наблюдаемое после введения противоэпидемиологических ограничений, показало, что экотуризм наносит масштабный ущерб экологическим системам на популярных направлениях, и стало дополнительным доказательством необходимости жесткого контроля рекреационной нагрузки и создания адаптированной к требованиям заповедных территорий инфраструктуры. В то же время остановка туристического потока в тех регионах, где основным источником финансирования природоохранной деятельности были доходы от природоориентированного туризма, стала причиной резкого снижения уровня жизни местного населения, вызвавшего значительное увеличение случаев нелегального использования природных ресурсов и сокращение численности редких и исчезающих видов флоры и фауны. По мнению авторов, сложившаяся ситуация позволяет сделать вывод о том, что финансирование природоохранной деятельности должно осуществляться не только за счет доходов от экотуризма, но и поддерживаться государством и международными организациями. Частно-государственное партнерство могло бы обеспечить эффективное развитие экотуризма с соблюдением всех экологических требований и, обеспечив общественную поддержку развития системы особо охраняемых природных территорий, позволило бы привлечь дополнительные средства для природоохранной деятельности.</span>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лыгденова, В. В., and О. Б. Дашинамжилов. "Региональные аспекты демографической модернизации бурятского населения на примере Иркутской и Читинской областей во второй половине XX – начале XXI веков." Вестник антропологии (Herald of Anthropology), no. 2 (50) (2020): 241–54. http://dx.doi.org/10.33876/2311-0546/2020-50-2/241-254.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются особенности демографического перехода бурят, проживающих в Иркутской и Читинской областях в 1959–2010 гг. Выявлено влияние социально-экономических и историко-культурных особенностей на демографическую динамику бурятского населения и представлен сравнительный анализ с демографической ситуацией в Бурятской АССР (Республикой Бурятия). Обнаружены и проанализированы территориальные различия численности, естественного движения и охарактеризованы темпы демографической модернизации бурят. Результаты исследования подтвердили, что интенсивность демографического перехода у бурят была разной, хотя данный процесс во всех районах преимущественного расселения имел много общих черт. Во всех трех регионах он соответствовал “японско-мексиканской” модели, которая характерна для обществ догоняющего типа. Определенные отличия возникли в основном из-за особенностей исторического развития Иркутской и Читинской областей в XX столетии. Главными особенностями демографического развития бурят в Предбайкалье являлись исторически тесные контакты с русским населением. Следствием этого стали: интенсивное развитие земледелия и распространение русскоязычия. Кроме того, Иркутская область исторически являлась одним из самых промышленно развитых регионов Сибири. Все это опосредованно оказало воздействие на социальный и образовательный состав, культурное развитие и, соответственно, воспроизводственные процессы бурятского населения. Демографический переход шел медленнее в Читинской области. индустриализация и урбанизация, распространение городского образа жизни в меньшей степени затронули область, что стало основными причинами сохранения высокой рождаемости у бурятского населения. Если в Иркутской области скорость демографического перехода первоначально была более высокой, чем в Республике Бурятия, то с середины 1970-х годов темпы его развития сравнялись.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kryvchyk, Liliia, Tetiana Khokhlova, and Viktoriia Pinchuk. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ПРЕСОВОГО ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ПРЕСУВАННЯ НЕРЖАВІЮЧИХ ТРУБ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 5-6 (December 27, 2019): 47–56. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2019-5-6-47-56.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є удосконалення технології термічної обробки основного трубопресового інструмента – голки-оправки для пресування неіржавіючих труб на трубопрофільних пресах для подальшого вибору оптимальних режимів термозміцнення.Методика. Для проведення дослідження з поковок діаметром 250 мм були вирізані зразки розміром 10×10×55 мм і піддані остаточній термічній обробці в цехових умовах при різних температурних режимах загартування, відпуску і хіміко-термічної обробки. Виготовлення мікрошліфів зводилось до виконання наступних операцій: шліфування, полірування й травлення. Проведено мікроструктурний аналіз зразків і визначена твердість після різних режимів термічної обробки.Результати. Побудовані і досліджені графіки залежності твердості зразків від температури загартування, відпуску, запропонований оптимальний режим газового азотування (що підтверджено результатами замірів твердості) для отримання високих експлуатаційних властивостей трубопресового інструмента і отримання необхідного балу зерна, проведено дослідження структури азотованого шару (мікроструктурне і електронне). Результатом роботи є розробка оптимального режиму термозміцнення інструмента (голки-оправки) (загартування з двократним відпуском і послідуючим азотуванням замість традиційного режиму – загартування з трикратним відпуском), що підвищує міцність, зносо- і теплостійкість сталі шляхом утворення стійких у процесі нагрівання карбідів, нітридів, боридів і т. п. В результаті сталь здобуває високу твердість на поверхні HRC 71 – 72, що не змінюється при нагріванні до 400 – 450 °С, високу опірність зношуванню, високі границі витривалості, корозійну стійкість.Наукова новизна. Вперше науково обґрунтовано вибір більш ефективного режиму термозміцнення трубопресового інструмента (з проведенням мікроструктурних досліджень), що дозволяє його використовувати в реальних умовах виробництва неіржавіючих труб на трубних підприємствах «ПрАТ Сентравіс Продакшн Юкрейн», «ТОВ ВО Оскар» та ін.Практична цінність. Удосконалення технології термічної обробки голки-оправки (загартування з відпуском і послідуючим азотуванням замість звичайної технології – загартування з відпуском) дозволить збільшити стійкість пресового інструмента на 30 % та знизити витрати по переробці виготовлення неіржавіючих труб, а також покращити якість внутрішньої поверхні труб (відсутність плівок, порізів та інших дефектів неіржавіючих труб).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бареева, Екатерина Дмитриевна, and Оксана Николаевна Прохорова. "Антикризисные меры по развитию внутреннего туризма в России." Экономика. Информатика 48, no. 2 (June 30, 2021): 252–63. http://dx.doi.org/10.52575/2687-0932-2021-48-2-252-263.

Full text
Abstract:
По прогнозам Всемирной туристской организации, потери мирового рынка туризма в 2020 году составили 70 %. Вместе с тем сложившаяся ситуация дала стимул к модификации туристской отрасли. В частности, одна из задач российской экономики заключается в поддержке рынка туризма путем формирования новых направлений развития отрасли. Гипотеза данной работы: пандемия 2020 года стала причиной развития внутреннего туризма не только по традиционно популярным направлениям, но и по удаленным туристическим поездкам в такие регионы как: Карелия, Камчатка, Бурятия, Хакасия, Алтай и др. Целью написания данной работы является на основе систематизации антикризисных мер в индустрии туризма сформулировать основные направления поддержки и развития внутреннего рынка туризма Российской Федерации, способствующие восстановлению туристской отрасли в ближайшей перспективе. В работе были рассмотрены проблемы, связанные с выполнением данных задач. Методами исследования стали сравнение, моделирование и наблюдение. Обзор антикризисных мер и состояния рынка туризма в Российской Федерации показывает, что внутренний рынок был готов к изменениям. В статье предлагаются ключевые направления поддержания и развития внутреннего туризма в России в современных условиях. Государство оказывает значительные единовременные компенсации и другие меры по поддержке отрасли во время кризиса. Также Стратегия развития туризма в России направлена в основном на внутренний рынок, поэтому ее выполнение во многом будет способствовать восстановлению отрасли. Стоит отметить, что правительству Российской Федерации на данном этапе стоит обратить внимание на факторы, сдерживающие темпы восстановления рынка и принять необходимые меры. Несмотря на реализованные меры, не все регионы получили поддержку, а также стоимость путевок до сих пор остается на высоком уровне. Следующим шагом в исследовании авторов станет вопрос оценки эффективности финансовых механизмов развития внутреннего туризма в регионах на примере Республики Карелия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Колесніченко, С. Л. "АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ЛЕЦИТИНУ В ЗАКЛАДАХ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА." Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, no. 25 (May 11, 2021): 45–51. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-25-06.

Full text
Abstract:
Мотивації споживачів сьогодні свідчать про те, що основна увага приділяється інгре- дієнтному складу та якості продукції харчування. Це зумовлює необхідність виробництва продуктів, які відповідають сучасним уявленням напряму здорового харчування. Також одночасно висока харчова цінність, новизна та функціональні властивості страв істотно впливають на конкурентну здатність підприємств ресторанного господарства. Нині лецитини стали обов’язковим рецептурним компонен- том більшості продуктів на базі водно-жирових емульсій, морозива, сирів, кондитерських виробів тощо. Виділяються два аспекти доцільності споживання лецитинів у харчуванні: 1) технологічний – для конструювання харчових систем; 2) профілактично-лікувальний – для поповнення фізіологічної потреби організму та корекції порушень обміну речовин. У ресторанному господарстві лецитини використовують нешироко, а саме: тільки в технологіях молекулярної кухні у виробництві пін та повітряних соусів. Тому метою роботи стала розробка рецеп- тури та технології приготування капсульованих емульсійних соусів ыз застосуванням лецитину, агар- агару та масляних екстрактів прянощів. У роботі обґрунтовано теоретичну і практичну доцільність створення капсульованого соусу. Лецитинова композиція лецитин–масляні екстракти прянощів–вода мінеральна з додаванням агар- агару має упорядковану структуру ламелярної емульсії, що сприяє вбудуванню в її склад, збереженню від негативного впливу та поліпшенню органолептичних показників біологічно активних речовин, а також їх кращому засвоєнню. Також рослинні лецитини можуть розглядатися як фізіологічні функ- ціональні нутрієнти з високою ефективністю фізіологічного впливу для страв лікувально-профілак- тичного призначення. У роботі представлено мікрофотографії подрібнених прянощів у минаючому світлі та фотографію зразка капсульованого соусу у поляризаційному світлі. Надана органолептична характеристика одержаного продукту. Обґрунтовано термін зберігання розробленого капсульованого соусу на основі показників мікробіологічної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Лопатина, М. Ю. "АНТИЧНЫЕ МОТИВЫ В ЭПИСТОЛОГРАФИИ ЭНЕЯ И ПРОКОПИЯ ГАЗСКИХ." Via in tempore. История. Политология 47, no. 2 (August 5, 2020): 251–58. http://dx.doi.org/10.18413/2687-0967-2020-47-2-251-258.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматривается эпистолярное наследие Энея и Прокопия Газских, чье творчество выпадает на сложный период истории, переход от античной эпохи к средневековой. В ходе анализа писем мы пришли к выводу, что основной задачей авторов являлось сохранение античной риторической традиции, роли «софиста» и поиск софистического самоопределения уже в христианизированном обществе. Проанализирована текстуальная традиция писем Прокопия и Энея, их адресаты, основные темы, стиль написания, ссылки на классических авторов. На основе проведенного исследования мы можем заключить, что влияние античной культуры оставило глубочайший след даже в переписке между людьми, интеллектуалами, ведь риторические и литературные мотивы, используемые авторами, чтобы придать красочность письму, должны быть поняты и оценены адресатом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Pauls, V. Yu, M. F. Zhdanovich, V. I. Plekhanov, and Yu P. Gurov. "STUDY OF THE STRENGTHENED LAYER OF STEEL 40Mn2 AFTER ELECTRODIFFUSION PROCESSING." REPAIR RECONDITIONING MODERNIZATION, no. 11 (November 2020): 36–38. http://dx.doi.org/10.31044/1684-2561-2020-0-11-36-38.

Full text
Abstract:
The electrodiffusion processing is considered, which creates conditions for "upward diffusion" of alloying elements into the hardened surface. It has been found out that an increase in the microhardness of the surface of 40Mn2 steel was 1,18-1,51 times up to a depth of 250-350 μm with an increase in chromium concentration by 1,9 times.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Orlova, E., A. Orlov, A. Solomatin, and I. Zasorin. "INFLUENCE OF OXYGEN IN SODIUM ON PERMEABILITY OF SODIUM IN STEEL." PROBLEMS OF ATOMIC SCIENCE AND TECHNOLOGY. SERIES: NUCLEAR AND REACTOR CONSTANTS 2019, no. 1 (March 26, 2019): 124–31. http://dx.doi.org/10.55176/2414-1038-2019-1-124-131.

Full text
Abstract:
And widely used on the nuclear power plants (NPP) sodium is the most studied. The vital issue limiting its application is powerful exothermic interaction with water. Temperature of a torch of burning of sodium at contact with water vapor reaches 1600 K. The problem of protection of steel tubes against destruction at emission of water vapor in sodium is solved by timely detection of a small leak today. Generally in contact with sodium threefold oxides are stable. Penetration of sodium into steel leads to damage of structural material in the presence of chemical reaction with formation of ferro-chromates of sodium and is defined by oxygen level in sodium of existence of these compounds. Formation of compounds of sodium with iron and chrome in steel at its contact with sodium hydroxide submits to dependence on time in degree 0.5 that testifies to the diffusive mechanism of interaction. Penetration of sodium into steel 10X18H9, 10X18H10T with formation of the Na (FexCr1-x)O2 compound on a surface there were also zones with the volume structure aligned (α) in deeper layers as a result of contact with NaOH during 6 h at 1000 K made about 250 microns. At the same time, NaCrO2 on the surface of chrome for lack of iron does not exceed 30 microns and has anticorrosive properties and also high electrical resistance (about 1 megohm). It is shown that the distilled sodium gets in steel 10X2M and 10X18H10T at 923 and 1023 K to for 500 h on depth less than 2 microns, i.e. it is occluded in blankets and has no significant effect on properties of steel.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Frolov, Ya V., K. G. Domina, and V. V. Andreiev. "Порівняльний аналіз результатів моделювання та оцінки пророблюваності структури сталі 09Г2С в процесі поздовжньої прокатки трубної заготовки Ø 250 мм." Обробка матеріалів тиском, no. 1(48) (November 1, 2019): 170–78. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2019-170(48).

Full text
Abstract:
Фролов Я. В., Дьоміна К. Г., Андреєв В. В. Порівняльний аналіз результатів моделювання та оцінки пророблюваності структури сталі 09Г2С в процесі поздовжньої прокатки трубної заготовки Ø 250 мм // Обробка матеріалів тиском. – 2019. – № 1 (48). – С. 170–177. Для розвитку методу оцінки деформованого стану металу зі зміни параметрів колишньої дендритної структури в роботі виконано аналіз напружено-деформованого стану, який сформувався під час прокатки в останньому, круглому, калібрі кліті 900 трубозаготівельного стану 900 / 750 – 3, і зіставлення результатів математичного моделювання з оцінкою пророблюваності структури трубної заготовки Ø 250 мм. Результати математичного моделювання та металографічного аналізу показали хорошу збіжність. На підставі отриманих результатів визначено зони активної і пасивної деформації та їх розташування в напрямку ½ вертикальної осі поперечного перерізу дослідженої заготовки. Глибина зони прилипання становить 12,5 мм, зона інтенсивної пластичної деформації зосереджена на відстані 50–112,5 мм від центру заготовки, центральні шари заготовки є зоною пасивної деформації. Вперше показано, що зміна зсувного напруження τzx повністю відображає характер зміни коефіцієнта пророблюваності структури К крупносортного прокату. При дослідженні впливу деформаційної дії на мікроструктуру сталі використання її структурної складової – хімічної неоднорідності, що успадковується від дендритної ліквації кремнію та марганцю, – дозволяє виконати не тільки кількісну оцінку інтенсивності та локалізації деформації, але і якісно судити про зміну напруження зсуву по перерізу заготовки. Подальші дослідження в даному напрямку дозволять розширити теоретичні уявлення про формування напружено-деформованого стану металу в високих осередках деформації при прокатці та стати підставою для розробки практичних рекомендацій щодо вдосконалення технології виробництва крупносортного прокату
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Козлова, Наталия Николаевна. "WHY THE USSR DID NOT BECOME: LESSONS FOR SOCIALISM OF THE FUTURE." Вестник Тверского государственного университета. Серия: Экономика и управление, no. 3(55) (September 27, 2021): 245–50. http://dx.doi.org/10.26456/2219-1453/2021.3.245-250.

Full text
Abstract:
В обзоре дана характеристика основных докладов Международной научной конференции, посвященной анализу причин и уроков ухода СССР с исторической арены. В частности, обозначены основные положения докладов участников дискуссий, а также теоретические и методологические подходы к анализу советского прошлого. Показано проблемное поле, обсуждавшееся на пленарных заседаниях, семинарах и круглых столах конгресса. The review describes the main reports of the International Scientific Conference devoted to the analysis of the reasons and lessons of the departure of the USSR from the historical arena. In particular, the main provisions of the reports of the participants of the discussions, as well as theoretical and methodological approaches to the analysis of the Soviet past are outlined. The problem field discussed at the plenary sessions, seminars and round tables of the congress is shown.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Найденова, А. Е. "Международно-правовое регулирование однополых браков: проблемы и пути решения." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 79, no. 6 (2021): 74–76. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-11-2021-254.

Full text
Abstract:
В представленной статье автор поднимает достаточно актуальную проблему в наши дни: правовое регулирование однополых браков в разных странах. На основе правового положения данного института в Российской Федерации приводится сравнительный анализ законодательства в этой сфере в других странах. Также автор рассматривает исторический аспект данного вопроса, с какого момента вообще подобные правоотношения стали официальными. Какое отношение российского законодателя к рассматриваемому вопросу в настоящее время. Также автор рассматривает такой институт, как гражданское партнерство: выход из ситуации или ущемление прав? В статье будут рассмотрены различные точки зрения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Романишина, Людмила, and Богдан Крищук. "НАСТАВНИЦТВО ЯК ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЛІДЕРІВ – МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 9(103), no. 9(103) (November 30, 2020): 248–59. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.09/248-259.

Full text
Abstract:
Військове командування провідних країн-членів та партнерів НАТО давно визнало наставництво важливим процесом формування військових лідерів, низка молодих талановитих офіцерів яких вже становлять значний відсоток корпоративного військового керівництва. Уміння керувати людьми є найважливішою рисою офіцера, тому головною особливістю військового керівництва стало прагнення виховувати серед військовослужбовців більше лідерів, а не послідовників. Лідерство повинно стати серцевиною військової організації, що передбачає створення необхідних педагогічних умов професійної підготовки майбутніх військових фахівців у закладах вищої освіти на засадах наставництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Кузин, В. И., А. Г. Мнацаканян, and А. Г. Харин. "ИННОВАЦИОННЫЕ АСПЕКТЫ ЦИФРОВИЗАЦИИ РОССИЙСКОЙ ЭКОНОМИКИ." Социально-экономические и финансовые аспекты развития Российской Федерации и её регионов в современных условиях, no. 1 (April 23, 2020): 247–55. http://dx.doi.org/10.36684/20-2020-1-247-255.

Full text
Abstract:
Важным элементом развития экономики в последнее время стали процессы цифровизации, что привело к формированию понятия цифровой экономики. Цифровизация является многоаспектным явлением и может рассматриваться с различных точек зрения, в настоящей статье она рассматривается как процесс инноваций. Инновации понимаются как нововведения, опирающиеся на современные информационные технологии, создающие высокоэффективную среду управления. В качестве основополагающей гипотезы данной работы выступает тезис о том, что цифровизация является элементом инноваций, поэтому ее развитие определяется в первую очередь объемом ресурсов, направляемых на нее.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Wenli, He. "Інтерпретативно-стильові підходи до фортепіанного мистецтва Ф. Шопена." Музичне мистецтво і культура, no. 25 (December 20, 2017): 350–60. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-25-350-360.

Full text
Abstract:
Мета даної роботи – обгрунтувати шляхи вивчення фортепіанної музики Ф. Шопена як «мистецтва гри», що має широкі стильові витоки, тому передбачає особливі способи інтерпретації, синтез інтерпретативних оцінок та виконавських прийомів. Методологія статті зумовлена культурологічним національно-стильовим та композиційно-стилістичним підходами, передбачає залучення епістемологічної позиції, дозволяє виокремлювати стильове мислення Шопена як унікальний образно-когнітивний феномен. Наукова новизна статті полягає у визначенні піаністичного стилю Шопена як авторського на засадах епістемологічної класифікації, вилучені його провідних показників у єдності з динамікою звукотворчого хроноартикуляційного процесу. Висновки вказують на особливе місце фортепіанної творчості Ф. Шопена в розвитку романтичного методу та наданні даному методу значущості історичної домінанти фортепіанно-виконавської культури, що тісним чином пов’язана з музично-виразовою системою, тобто висловлює себе, насамперед, музичною мовою.Ключові слова: фортепіанне мистецтво, стиль Ф. Шопена, інтерпретація, когнітивний стиль, романтичний метод, музично-стильова домінанта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Королев, А. А. "WI?NIEWSKI R. THE BEGINNINGS OF THE CULT OF RELICS. OXFORD: OXFORD UNIVERSITY PRESS, 2019. XIV + 258 p. ВИШНЕВСКИЙ Р. ВОЗНИКНОВЕНИЕ КУЛЬТА РЕЛИКВИЙ. ОКСФОРД: ИЗДАТЕЛЬСТВО ОКСФОРДСКОГО УНИВЕРСИТЕТА, 2019. XIV + 258 с., "Средние века"." Средние века, no. 3 (2021): 168–83. http://dx.doi.org/10.7868/s0131878021030107.

Full text
Abstract:
Культ реликвий, унаследованный от поздней античности, стал одной из главных особенностей средневекового христианства. К этой теме обращаются многие медиевисты, поэтому систематический обзор состояния культа в предшествующую эпоху представляет определенный интерес. В своей книге Роберт Вишневский последовательно описывает разные аспекты почитания реликвий в IV–VI вв., обращая особое внимание на способы вступить в контакт со святыней и использовать ее сверхъестественную силу на благо людей. Автор делает интересные наблюдения, которые проливают свет на причины и обстоятельства широкого распространения культа реликвий. Вместе с тем концепция автора вызывает возражения: то, что Вишневский понимает под возникновением культа, можно считать скорее очередным этапом его развития. Рассматривая культ реликвий с определенной точки зрения и руководствуясь средневековыми критериями, автор отрицает его существование до середины IV в. Рецензент высказывает несогласие с этой позицией и приводит свидетельства раннехристианских источников о мемориальном, идеологическом и культовом значении гробниц святых.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Mikhailov, Yu O., N. A. Kokorin, V. V. Tarasov, S. N. Knyazev, and I. S. Trifonov. "Cryogenic Hardening Technology for Efficiency of Processing Tools Made of Х12МФ Steel." Bulletin of Kalashnikov ISTU 20, no. 4 (December 20, 2017): 23. http://dx.doi.org/10.22213/2413-1172-2017-4-23-25.

Full text
Abstract:
Проведено сравнительное исследование абразивной износостойкости стали Х12МФ после упрочнения с использованием термической обработки и технологии нанесения наноструктурированных PVD-покрытий в сочетании с последующим криогенным воздействием. Лабораторные исследования и эксплуатационная апробация предложенной упрочняющей технологии показали, что использование криогенной обработки является эффективным средством повышения ресурса (износостойкости) инструмента из стали Х12МФ, и данный вид обработки можно рекомендовать к более широкому промышленному использованию. Технология предусматривает охлаждение металла, прошедшего закалку и отпуск, до температуры жидкого азота, выдержку при этой температуре и последующий низкий отпуск. Образцы, подвергнутые криогенной обработке, менее чувствительны к увеличению абразивной зернистости, при этом характеристики износостойкости образцов на 19-22 % выше по сравнению с образцами после термообработки. Технология нанесения наноструктурированных PVD-покрытий позволяет повысить износостойкость на 51-66 % по сравнению с технологией термообработки образцов и на 38-59 % по сравнению с криогенной обработкой. Комбинированная технология нанесения PVD-покрытия и криогенной обработкой позволяет получить прирост износостойкости на уровне 61-71 % по сравнению с термообработкой и на 14-20 % по сравнению с PVD-покрытием без криогенной обработки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Білик, О. М., Л. М. Головач, В. Я. Кочерга, Л. Я. Харченко, and Г. Д. Поспєлова. "БІОРІЗНОМАНІТТЯ ДИКИХ ВИДІВ РОСЛИН ПОЛТАВЩИНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ЦІННОГО ГЕНЕТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 26, 2021): 172–79. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.21.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження біорізноманіття диких видів рослин Полтавської області. Ви-значено, що нині в Полтавській області як центрі аграрно-промислового розвитку відбуваються змі-ни видового складу та поширення рослин. Домінуючими стали угруповання агрокультурної рослинно-сті та польових бур’янів, рудеральної рослинності, штучних деревних насаджень. Зважаючи на це, метою статті стало виявлення місць зростання та збір зразків для збереження генетичного різно-маніття дикорослої флори Полтавської області. Методика дослідження включала обстеження це-нозів, збір насіння кормових, лікарських, технічних, овочевих і декоративних культур під час експеди-цій у середині серпня. Окремо відмічали осередки червонокнижних та регіонально рідкісних рослин. Дослідження розпочалися 2016 року в межах пошукової програми – «Залучення до Національного генбанку рослинних форм народної селекції та диких споріднених видів культурних рослин, адаптова-них до умов центрального Лісостепу України» та тривають дотепер. За цей період було зібрано 254 зразки культур, а загальна довжина маршруту склала 580 км. На виконання цього завдання було організовано та проведено комплекс робіт із експедиційного обстеження територій природно-заповідного фонду, природно-історичних святинь (курганів та ін.) та пам’яток садово-паркового мистецтва в межах Полтавської області. Вивчення рослинного покриву історичних пам’яток: кур-ганів, майданів та могильників свідчить про те, що переважно представлена збережена у природ-ному стані та цінна в науковому відношенні рослинність та флора. При узагальненні зібраних даних встановлено, що власне степова рослинність збереглася на верхівках або валоподібних підвищеннях історичних пам’яток, насамперед, тих, на яких знаходяться (або знаходилися) геодезичні знаки. Залучений насіннєвий і посадковий матеріал характеризується показниками адаптивності до стре-сових факторів середовища, стійкості до біотичних чинників. Цінними є зразки дикорослих кормових бобових і злакових трав, диких родичів олійних культур, диких родичів технічних культур та ін. Зіб-рані зразки передано в ресурсні підрозділи установ-виконавців НТП «Генофонд рослин», що спеціалі-зуються на відповідних культурах, для поглибленого вивчення за господарськими і біологічними озна-ками та властивостями, подальшого включення кращих із них до Національного генбанку рослин України та використання в селекційних, наукових та інших програмах установами України. Цінність матеріалу полягає в тому, що він є ендемічним українським, отже адаптований до умов України. Результати експедиції свідчать про доцільність подальшого обстеження, охоплюючи інші населені пункти України та залучаючи більш широке різноманіття видів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Morgunov, L. Yu Morgunov. "Type 3 diabetes mellitus: is there a chance to become famous?" Pharmateca 4_2022 (April 16, 2022): 18–25. http://dx.doi.org/10.18565/pharmateca.2022.4.18-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Эскерханова, Л. Т. "ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ПРОФЕССИОНАЛЬНУЮ ИДЕНТИЧНОСТЬ БУДУЩИХ СПЕЦИАЛИСТОВ В СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЕ." Известия Чеченского государственного университета, no. 1/25 (March 2022): 124–28. http://dx.doi.org/10.36684/12-2022-25-1-124-128.

Full text
Abstract:
В современном обществе профессиональная идентичность служит одним из важнейших показателей личностной зрелости, психического благополучия и социальной успешности человека, поэтому она должна стать предметом научного и практического интереса. Категория профессиональная идентичность рассматривается как связующий механизм, обеспечивающий органичное единство между когнитивно-познавательными и личностными качествами специалиста в процессе профессиональной деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Муратбакиева, Анастасия Дмитриевна. "ПТИЦА С ЛИЧИНОЙ НА ГРУДИ: ИКОНОГРАФИЯ И ФУНКЦИЯ." Археология Евразийских степей, no. 5 (October 29, 2021): 285–96. http://dx.doi.org/10.24852/2587-6112.2021.5.285.296.

Full text
Abstract:
Урало-сибирское культовое металлическое литье насчитывает множество образов, одним из которых является образ так называемой «птицы с личиной на груди». Подобный образ встречается в металлопластике пермского (IV-XI вв. н.э.), печорского (VI-IX вв. н.э.) и западносибирского (V-IX вв. н.э.) звериных стилей. В историографии большая часть исследований посвящена семантике образа. Вопросу иконографии уделено мало внимания, хотя некоторые иконографические признаки могут стать территориальными и хронологическими маркерами. Иконографию данного образа затрагивали в своих работах Ф.А. Теплоухов, А.В. Шмидт, Я.А. Яковлев, Л.А. Панкратова, Т.Ю. Туркина. В данной работе рассматриваются такие признаки, как количество голов орнитоморфной фигуры, видовая принадлежность головы и поза. На основании данных признаков выделено несколько групп, имеющих временную и территориальную привязку. Кроме того, выделены такие формы личин на груди, как личина без контура, личина сердцевидной формы, личина овальной формы. Согласно мифологии угорских народов, душа человека после смерти ищет себе пристанище, которыми и являлись металлические птицы. Ещё одним примером являются находки птиц иткульской культуры, расположенные на вершинах гор. По мнению В.Д. Викторовой, данные фигурки использовались как вместилища душ умерших металлургов. На основании мифологии, местонахождений и этнографических параллелей были выделены возможные функции подобных изображений: вотивные предметы, украшения, вместилища душ умерших. Библиографические ссылки Анучин Д.Н. К истории искусства и верований у приуральской чуди. Чудские изображения летящих птиц и мифических крылатых существ // Материалы по археологии восточных губерний России. Т. 3. М.: Типография М.Г. Волчанинова, 1899. С. 87–160 Бауло А.В. Древняя бронза из этнографических источников и случайных сборов. Новосибирск: Новосибирск: ИАЭТ СО РАН, 2016. 260 с. Белавин А.М. Антропоморфные фигуры Северной Евразии: Перун, Войпель или Нуми-Торум // Археология Арктики. Материалы международной научно-практической конференции, посвященной 80-летию открытия памятника археологии «Древнее святилище Усть-Полуй». Доклады. Салехард, 27-30 ноября 2012 г. / Отв. ред. Н.В. Федорова. Екатеринбург: Издательство «Деловая пресса», 2012. С. 131–137. Белавин А.М. Об этнической принадлежности пермского средневекового звериного стиля // Труды КАЭЭ. Вып. I–II / Под ред. А.М. Белавина. Пермь: ПГГПУ, 2001. С. 14–24. Богданов М.В. Художественные особенности фигурки крылатого медведя из Васюганского клада (опыт семантической дешифровки) // Вестник Санкт-Петербургского университета. История. 2008. Сер. 2. Вып.2. С. 163–169. Викторова В.Д. Сокровища филина. Духовная культура древних металлургов Зауралья. Уральская библиотека. URL: http://urbibl.ru/Stat/Kladi/sokrovasha_filina.htm (Дата обращения: 02.03.2020) Владыкин В.Е., Христолюбова Л.С. Этнография удмуртов: Учебное пособие по краеведению. 2-е изд., перераб. и доп. Ижевск: Удмуртия, 1997. 245 c. Генинг В.Ф. Структура археологического познания: проблемы социально-исторического исследования. Киев: Наукова думка, 1989. 296 с. Ермолаев А.П. Описание коллекций Красноярского музея. Отдел археологический. Ишимская коллекция. Красноярск: типография, б. М.И. Абалакова, 1914. Зыков А.П., Федорова Н.В. Холмогорский клад: коллекция древностей III-IV веков из собрания Сургутского художественного музея. Екатеринбург: Сократ, 2001. 176 c. Кардаш О.В. Ритуальный комплекс кулайской культуры на Соровских озерах // Барсова гора: древности таежного Приобья / Отв. ред. А. Я. Труфановю Екатеринбург-Сургут: Уральское издательство, 2008. С. 207–218. Коренюк С.Н., Майстренко Д.А. Скородумский «клад» // Шестые Берсовские чтения / Отв. ред В.М. Морозов. Екатеринбург: Квадрат, 2011. C. 139–146. Косарев М.Ф. Основы языческого миропонимания: по сибирским археолого-этнографическим данным. М.: Ладога-100, 2003. 352 с. Кулябина Н.В. Наследие Камской чуди: Пермский звериный стиль: из собрания Пермского краеведческого музея: Каталог. Пермь, 2013. 267 с. Могильников В.А. Находки из с.Пиковки // СА. 1969. №3. 1969. С. 254–259. Новокрещенных Н.Н. Гляденовское костище // Труды Пермской ученой архивной комиссии. Т. XI. Пермь, 1914. С. 19−97. Оборин В.А. Древнее искусство народов Прикамья. Пермский звериный стиль. Пермь: Пермское кн. изд-во, 1976. 189 c. Оборин В.А., Чагин Г.Н. Чудские древности Рифея: Пермский звериный стиль. Пермь: Пермское кн. изд-во, 1988. 178 с. Оятева Е.И. Искусство Прикамья по материалам художественной металлической пластики. Пермь: Перм. гос. пед. ун-т, 2003. 127 с. Панкратова Л.В. Иконография птицевидных образов с развернутыми крыльями в Кулайской металлопластике // Вестник Томского государственного университета. История. 2013. №3 (23). С. 259–265. Парабельское культовое место. Томский областной краеведческий музей им. М. Б. Шатипова. URL: https://tomskmuseum.ru/catalog/7/21/. (Дата обращения: 28.04.2020) Сладкова Л.Н. Рогалихинский клад // Древние культы, обряды, ритуалы: памятники и практики / Гл. ред. Е.П. Токарева. Зимовники: Зимовниковский краеведческий музей, 2015. C. 150–160. Спицын А.А. Шаманские изображения // ЗОРСА Т. VIII. Вып. 1. СПб, 1906. С. 29–145. Теплоухов Ф.А. Древности Пермской чуди в виде баснословных людей и животных / Пермский край. Вып.2. Пермь, 1893. 74 c. Туркина Т.Ю. Орнитоморфные мотивы в искусстве населения Европейского Северо-востока в I тыс. до н.э. – I тыс.н.э. // Известия Коми научного центра УрО РАН. 2014. Вып.1 (17). С. 94–102. Чернецов В.Н. Бронза Усть-Полуйского времени // МИА. №35. / Под ред. А.В. Збруевой. М.: АН СССР, 1953. C. 121–178. Чижова Л.В. К вопросу об идеологии средневекового населения Прикамья (по сюжетам культового литья) // СА. 1982. №3. С. 81–96. Чижова Л.В. Культовое литьё лесной полосы Евразии в системе анимистических представлений угро-самодийцев // Новые археологические исследования на территории Урала / Отв. ред. Р.Д. Голдина. Ижевск: УдмГУ, 1987. С. 121–134. Шмидт А.В. К вопросу о происхождении пермского звериного стиля // Сборник МАЭ. Вып 6. / ред. Е. Карский. Л.: АН СССР, 1927. С. 125–164. Щапова Ю.Л. Археология и морфология // СА. 1991. № 2. С. 120–131. Чемякин Ю.П., Кузьминых С.В. Металлические орнитоморфные изображения раннего железного века Восточной Европы, Урала и Западной Сибири // Тверской археологический сборник. Вып.8 Т.II. / Отв. ред. И.Н. Черных. Тверь: Триада, 2011. C. 43–74. Яковлев Я.А. К проблеме классификации и семантики орнитоморфных изображений с раскрытыми крыльями эпохи железа из Приобья // Материалы и исследования культурно-исторических проблем народов Сибири / Отв. ред. Л. А. Чиндина. Томск: Изд-во Томского ун-та, 1996. С. 178–197.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Липски, Станислав Анджеевич. "Государственная политика в области обеспечения плодородия земель в постсоветской России." Аграрная Россия, no. 11 (December 1, 2013): 25–29. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2013-11-25-29.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрены основные меры организационно-правового характера, направленные на сохранение и повышение плодородия земель. Сделан вывод, что в части законодательного обеспечения в данной области ключевые вопросы сравнительно урегулированы. Последовательно реализуемые федеральные целевые программы стали давать эффект только в последние годы. Предложены первоочередные меры в части организации контроля и информационного обеспечения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Коновалов, М. А., В. В. Ульянов, and М. М. Кошелев. "Simulation of Water and Liquid-Metal Coolant Heat Transferin Continuous Casting Machine." Успехи кибернетики / Russian Journal of Cybernetics, no. 1 (March 25, 2022): 49–52. http://dx.doi.org/10.51790/2712-9942-2022-3-1-7.

Full text
Abstract:
На сегодняшний день тепло, отводимое от машин непрерывного литья заготовок, сбрасывается в окружающую среду и практически не используется. Одним из способов сокращения энергетических затрат при производстве стали является замена воды на жидкометаллический теплоноситель в контуре охлаждения кристаллизатора и повышение температуры до уровня, достаточного для осуществления паросилового цикла с последующей генерацией электроэнергии [1, 2]. Установлено, что наиболее приемлемым жидкометаллическим теплоносителем при охлаждении кристаллизуемой стали в машинах непрерывного литья заготовок является свинец-висмутовая эвтектика. На основе сравнительного анализа охлаждения различными теплоносителями затвердевающей стали в кристаллизаторе круглого сечения с использованием кода OpenFOAM показано, что эффективность охлаждения практически идентична при охлаждении водой и охлаждении свинец-висмутовой эвтектикой. При этом наибольший поток тепла, снимаемый с кристаллизатора, достигается при величине подогрева теплоносителя от 180 ∘С на входе в кристаллизатор до 400 ∘С на выходе. Для оценки целесообразности предлагаемого решения выполнен тепловой расчет парогенерирующего контура. Показано, что КПД паросилового цикла составит ∼ 32 %. При условии работы на одном предприятии шести кристаллизаторов на протяжении года (250 рабочих дней) количество выработанной электроэнергии составит примерно 6,2 млн кВтч. To date, heat to be dissipated in a continuous casting machine is discharged in the environment and not utilized much. A way of saving energy in steel production is replacing the watercooling system with liquid-metal coolant to increase the temperature sufficiently to produce steam and, subsequently, electricity [1, 2]. We identified that lead-bismuth eutectic is the most suitable liquid coolant for continuous casting machines. We performed a simulation of the heat transfer process during steel solidification with various coolants with OpenFOAM. The cooling efficiency is virtually identical for water and lead-bismuth eutectic. The max dissipated heat flux occurs when the inlet coolant temperature is 180 ∘C and the outlet coolant temperature is 400 ∘C. To check the feasibility, we analyzed the steam generation efficiency. It would be ∼ 32 %. For six machines, 6.2 mln. kWh can be generated annually.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Andreev, Alexandr Alexeevich, and Anton Petrovich Ostroushko. "135th birth anniversary of Alexander Fleming (The beginning of the era of antibiotics is dedicated)." Vestnik of Experimental and Clinical Surgery 9, no. 3 (January 13, 2017): 255. http://dx.doi.org/10.18499/2070-478x-2016-9-3-255-256.

Full text
Abstract:
В 1999 году журнал «Time» включил Александра Флеминга в список 100 героев и кумиров XX века, заявив, что «открытие Флеминга породило огромную фармацевтическую промышленность, производящую синтетические пенициллины, направленные на борьбу с некоторыми самыми древними заболеваниями человечества, в числе которых сифилис, гангрена и туберкулез». По некоторым оценкам антибиотики спасли свыше 200 миллионов человек, а их открытие прибавило примерно 20 лет к средней продолжительности жизни человека в развитых странах.Александр Флеминг родился 6 августа 1881 года. В 1906 году получил степень Бакалавра Медицины и Бакалавра Хирургии с отличием и стал членом Королевского колледжа хирургов. В 1908 году он получает степень магистра и бакалавра наук в Лондонском университете. В 1922 году Александр Флеминг открывает лизоцим. В1928 г. он становится профессором бактериологии. 7 марта 1929 года, А. Флеминг выделил и описал свойства пенициллина. 12 февраля 1941 года пенициллин был впервые применен для лечения человека. В 1943 году началось промышленное производство антибиотика.В 1944 году Флеминг был возведен в рыцарское достоинство. В 1945 году Нобелевская премия по физиологии и медицине была присуждена А.Флемингу, Х.У.Флори и Э.Б.Чейну «за открытие пенициллина и его целебного воздействия при различных инфекционных болезнях». В 1928–1946 годах А. Флеминг работал профессором микробиологии Лондонского университета, в 1947 возглавил Институт Райта–Флеминга, в 1951–1954 был ректором Эдинбургского университета.А. Флеминг был удостоен 25 почетных степеней, 26 медалей, 18 премий, 30 наград и почетного членства в 89 академиях наук и научных обществах, в том числе, Лондонского королевского общества (1943), Парижской академии наук (1946), Первый президент общества общей микробиологии.Александр Флеминг скончался от инфаркта миокарда 11 марта 1955 года. В 2009 году изображение Флеминга размещено на новой купюре в 5 фунтов стерлингов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Хасиева, А. К., and М. Ш. Алдиева. "МЕТАФОРИЧЕСКИЕ ИНТЕРНЕТ-ТЕРМИНЫ В АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕ." Материалы Всероссийской научно-практической конференции молодых ученых «Наука и молодежь», no. 1 (November 13, 2020): 249–53. http://dx.doi.org/10.36684/30-2020-1-249-253.

Full text
Abstract:
Статья посвящена исследованию метафорических Интернет-терминов в английском языке. Терминологическая метафора стала объектом подробного изучения сравнительно недавно. Большинство исследователей-лингвистов, начиная с Аристотеля, считали перенос значения инструментом литературного творчества, однако со второй половины XX века метафора начинает трактоваться как явление общеупотребительного языка. Хотя различные типы терминов имеют межъязыковой интерес, мы считаем, что метафорические термины заслуживают особого внимания. Во-первых, метафоры всех типов, как известно, трудно перевести, и они создают уникальные проблемы для специализированных языков. Во-вторых, метафоры становятся все более частыми в специализированных областях из-за тенденции к удобству для пользователя. Поскольку метафоры выражают незнакомые концепции в знакомых терминах, они играют важную роль в удобном для пользователя общении.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Таштамиров, Магомед Русланович, and Хава Хаса Хачукаева. "ВЛИЯНИЕ ПАНДЕМИИ COVID-19 НА РЫНОК ТРУДА В РОССИИ." 3 Всероссийская научно-прак. конф. «Социальн-экономические и финансовые аспекты развития РФ и ее регионов в современных условиях», no. 3 (May 27, 2022): 248–54. http://dx.doi.org/10.36684/62-2022-3-248-254.

Full text
Abstract:
Фактор коронакризиса однозначно вписан в мировую экономическую историю как один из сильнейших детерминант экономической рецессии мирового хозяйства. Актуальность исследований, посвященных степени воздействия COVID-19 на различные сектора и отрасли экономики будет достаточно высокой на протяжении нескольких лет в зависимости от выявления новых факторов проявления данного кризиса. Данная статья направлена на выявление масштаба влияния параметров вспышки COVID-19 на состояние рынка труда с точки зрения двух основных показателей: уровень безработицы и численность безработных. Основным методом исследования стали эконометрические инструменты, такие как парная корреляция Пирсона и метод множественной регрессии. В результате проведенного исследования выявлена высокая степень зависимости рынка труда России от динамики протекания COVID-19 с точки зрения трех его параметров.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Drobina, Lily. "Формування українсько-молдавських відносин у 1650 р." Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія 1, no. 45 (June 15, 2017): 18–25. http://dx.doi.org/10.31861/hj2017.45.18-25.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про встановлення дипломатичних стосунків між Україною і Молдавією в період національно-визвольної революції Б.Хмельницького на початку 1650-х рр. Близькими сусідами України в Придунайському регіоні були православні Молдавія та Валахія і протестантська Трансильванія. Усі вони перебували водночас у васальній залежності від Османської імперії і в близьких стосунках з Річчю Посполитою. Господар Молдавії Васілє Лупу особливо тісно співпрацював з польським урядом і перебував у близьких родинних стосунках з литовським гетьманом Я.Радзивіллом. І хоча Лупу висловлювався за приязні стосунки з потужним сусідом, яким стало в цей час Військо Запорозьке, однак насправді вів подвійну гру та підтримув тісні взаємини з польським керівництвом. Ключові слова: Молдавія, Кримське ханство, Османська імперія Б.Хмельницький, Лупу, козаки, орда, дипломатичні відносини, коаліція
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Косицкая, Фаина Леонидовна. "SKILLS OF A MODERN TEACHER IN THE NEW ONLINE ERA (BASED ON THE MATERIALS OF THE SUMMER SCHOOL OF TEACHERS – 2020)." Pedagogical Review, no. 6(34) (December 14, 2020): 251–59. http://dx.doi.org/10.23951/2307-6127-2020-6-251-259.

Full text
Abstract:
В конце июня 2020 г. состоялась очередная Летняя школа преподавателей – 2020 (далее – Школа), организованная издательством «Юрайт» в формате вебинаров. В фокусе внимания участников Школы было пять актуальных навыков цифрового образования, необходимых для дистанционного обучения: онлайн-оценивание, анализ данных, психология и мотивация онлайн-обучения, планирование практик и стажировок, организация процессов и оформление документации. Трансформация высшего образования в условиях пандемии – от шока к цифровой педагогике – стала главной темой всех выступлений и дискуссий Школы (более 40 докладов, две панельные дискуссии). Пандемия ускорила и обнажила уже сложившиеся тренды, современные условия ускорили внедрение онлайн-технологий удаленного преподавания. Экстренный переход в онлайн заставил университеты работать в самых экстремальных условиях: авторы создавали и актуализировали учебные материалы и тесты под нужды нового формата обучения. В связи с новой реальностью меняется роль системы образования, отношение общества к образованию, место преподавателей и их роль в создании добавленной ценности для студента, моделируются методики преподавания. В рамках данного обзора остановимся на отдельных темах и докладах. At the end of June 2020, the next Summer School of Teachers – 2020, organized by the Urayt Publishing House in the format of webinars.The participants of the School focused on five relevant digital education skills necessary for distance learning: online assessment, data analysis, psychology and motivation of online learning. planning of practices and internships, organization of processes and paperwork. The transformation of higher education in the context of a pandemic – from shock to digital pedagogy – became the main topic of all speeches and discussions of the School (more than forty reports, two panel discussions). The pandemic has accelerated and exposed the trends already established, modern conditions have accelerated the introduction of online technologies for remote teaching. 2020 has become a year of challenge to Russian education, a year of extreme changes. The emergency transition to online forced universities to work in the most extreme conditions: the authors created and updated teaching materials and tests for the needs of the new teaching format.The Summer School of Teachers was devoted to understanding what had emerged in higher education (e.g. redesigning the local regulatory framework, using digital traces of student and teacher activities to make managerial decisions, retaining students, transforming traditional learning, transforming universities, AR and VR technologies), forecasts for the future (e.g.virtual reality as a tool for practical learning). In connection with the new reality, the role of the education system, the attitude of society to education, the place of teachers and their role in creating added value for the student are changing, teaching methods and skills are changing too. In this review, we will focus on individual topics and reports.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Гнатюк, Михайло. "РІЗЬБЯР МИКОЛА ГРЕПИНЯК І НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО ГУЦУЛЬЩИНИ." Українознавчі студії, no. 19 (March 27, 2018): 247–59. http://dx.doi.org/10.15330/ukrst.19.247-259.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює творчий шлях відомого майстра і художника МиколиІвановича Грепиняка. Нині він патріарх сухої різьби та інкрустації, найбільшдосвідчений різьбяр на дереві і одночасно знавець народних промислів і ремесел наГуцульщині. Його твори зберігаються в багатьох музеях України, приватнихколекціях і за кордоном. Микола Іванович відомий численними публікаціями протворчість своїх земляків митців, успіхам яких щиро радіє. Член Національнихспілок художників і майстрів народного мистецтва, автор нарисів і книг з народного мистецтва. Уродженець села Брустури на Гуцульщині – осередку народних художніх промислів: різьбярства, бондарства, художнього металу (мосяжництва), вишивки, писанкарства, виробів із сиру, з юних років став їх дослідникомі популяризатором.Значне місце в творчості М. Грепиняка посідають графічні твори, зокремаекслібриси. Це оригінальне мініатюрне мистецтво, а також живопис, як іскульптуру, майстер опановував самотужки, під впливом професійних художників Є. Сагайдачного, В. Гуза, Г. Масика. Особливо ефективними ставали поради мистецтвознавців Ірини Матасяк, О. Соломченка, фотографа Я. Дацюката інших.Значний доробок М. Грепиняка в оформленні місцевих храмів: виготовлявсвічники, тетраподи, хрести напрестольні, ручні і процесійні, патериці, скарбнички, рамки оздоблені сухою різьбою та інкрустацією.Окремо відзначимо педагогічну діяльність майстра. Чимало його учнів обрали творчі професії, стали художниками, різьбярами, вчителями і загаломуспішними людьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Станішевський, Валентин. "ГЕНЕЗИС СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 244–55. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-244-255.

Full text
Abstract:
Розглядаються наукові погляди на генезис формування та роз- витку державно-приватного партнерства у сфері економіки. Доведено, що на теренах України розвиток відносин між державою та бізнесом, на сьо- годнішній день, знаходиться на початковій стадії, оскільки ще не створено інституціональну основу для здійснення ефективного публічно-приватного партнерства. Така ситуація спричинює необхідність наукового обґрунтуван- ня змісту державно-приватного партнерства та його значення для розвитку суспільних відносин, а також способів та форм його реалізації. Визначено, що для приватного сектору XXI ст. стало поштовхом щодо набуття статусу рівноправного партнера держави для повноправної участі у розв’язанні стра- тегічних завдань країни щодо розвитку соціально-економічної сфери. Про- цес розширення співробітництва між приватним та державним сектором у багатьох країнах світу має бути одним із шляхів виходу з кризового стану економіки, важливим кроком поступового її відновлення та впровадження нових антикризових планів. Обґрунтовано, що першою згадкою про публіч- но-приватне партнерство була поява такої форми приватизації, як відкуп — процес передачі приватній особі від держави права на стягнення податків, а також інших зборів та платежів на певний період і з відповідними умовами. Відкупна система базувалась на передачі виключного права на одержання усіх видів доходів від певної діяльності, або від користування певними благами від держави до приватної особи, або організації на основі повернен- ня. Найбільший позитивний вплив система відкупів мала у напрямі збору податків через: велику кількість недоліків у функціонуванні тогочасної сис- теми публічного адміністрування, слабкість фіскальної системи, відсутність в органах публічної влади точної інформації про суб’єктів сплати податків. При цьому, участь приватних осіб збільшувала ефективність процесу збору та швидкість наповнення казни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Майснер, Татьяна Николаевна. "БИОЦЕНТРИЗМ КАК МИРОВОЗЗРЕНЧЕСКАЯ МОДЕЛЬ УСТОЙЧИВОГО РАЗВИТИЯ СОВРЕМЕННОГО ОБЩЕСТВА." Bulletin of the South-Russian state technical University (NPI) Series Socio-economic Sciences 15, no. 2 (May 15, 2022): 255–62. http://dx.doi.org/10.17213/2075-2067-2022-2-255-262.

Full text
Abstract:
Цель исследования заключается в рассмотрении биоцентризма как новой мировоззренческой модели устойчивого развития современного города. Методологической основой исследования являются аксиологический подход, концепции биоэтики, глубинной экологии, теории коэволюции, теории устойчивого развития города как урбоэкосистемы. Результаты исследования. Решение экологических проблем современного города возможно только на основе формирования новой мировоззренческой парадигмы, которая бы утверждала гуманистическое отношение к природе. Кризисная ситуация, сложившаяся в последние десятилетия в экологии городской среды, отчасти является следствием доминирования антропоцентрического мировоззрения и потребительской психологии, которые длительное время определяли отношения в системе «человек — природа». Мировоззренческой парадигмой, способной изменить антропоцентристкие установки и потребительскую модель отношения человека к природе, может стать осознанный биоцентризм. Перспективы исследования. Работа открывает перспективы для дальнейшего исследования ценностных оснований для устойчивого развития урбанистической цивилизации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Воробьев, И. Ю. "ПЕАН В ЧЕСТЬ АНТИОХА I СОТЕРА (Luc. Zeux. 11): РЕПРЕЗЕНТАЦИЯ ИДЕОЛОГИИ ДИНАСТИИ СЕЛЕВКИДОВ." Via in tempore. История. Политология 47, no. 2 (August 5, 2020): 245–50. http://dx.doi.org/10.18413/2687-0967-2020-47-2-245-250.

Full text
Abstract:
Традиционный для древнегреческой религии гимн Аполлону – пеан в эллинистический период стал посвящаться правителям: поэты занимались созданием поэтических произведений, восхвалявших царский дом. В статье анализируется фрагмент сочинения Лукиана: после битвы с галатами армия поет пеан в честь Антиоха I Сотера. Автор статьи рассматривает данный эпизод, сравнивая с другими случаями исполнения пеанов. Обосновывается, что изучаемый хоровой гимн царю имел традиционный текст и не был создан придворным поэтом. Сделан вывод о том, что пеан, исполненный воинами после победы над галатами, наглядно демонстрирует основные положения идеологической политики Селевкидов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Lysenko, Nelly. "Сучасна дошкільна освіта: шлях від традицій – до інновацій." Освітній простір України, no. 12 (June 19, 2018): 14–25. http://dx.doi.org/10.15330/esu.12.14-25.

Full text
Abstract:
Актуальність сучасних підходів до проекологічної освіти зумовлює сучасний стан природного довкілля. Традиційно її розглядають у руслі завдань ознайомлення дітей з природою. Основи екологічної спрямованості змісту знань про живу і неживу природу закладені у працях відомих педагогів – представників європейських освітніх систем: Я.А.Коменський, Ф.Фребель, С.Френе, а також послідовників їхніх ідей в Україні: С.Русова, В.Сухомлинський, К.Ушинський та ін. Спираючись на наукові підходи біологів, екологів, фахівців у галузі охорони природи для дітей дошкільного віку рекомендовані знання, які доступні для їхнього сприйняття. Це знання про атмосферу, ґрунти, води, рослин і тварин та ін. включно із процесами, які у них відбуваються. Відповідно природне довкілля постає перед дошкільником як цілісне і неподільне з яким людина взаємодіє, пізнає і охороняє. Природа є її житлом, їжею, одягом, натхненням для творчості і діяльності. Згубний вплив на рослини, тварини, озера і ріки обмежує позитивний і об’єктивний погляд у майбутнє. Відповідно проекологічну освіту слід розпочинати змалку для того, щоб кожна дитина оволоділа не лише знаннями про природу, а й практичними навичками її охорони.Зміст проекологічної освіти є досить багатогранним і різностороннім, отож дітям її визначають як знання про світ, у якому вони живуть; про повітря, яким вони дихають; про їжу, якою вони харчуються; про оточення дорослих і однолітків, з якими вони спілкуються; про стиль життя їхньої сім’ї і родини.Новітні освітні технології передбачають неподільну єдність між науковими знаннями та виховними цілями, які вони реалізують. Відповідно вони взмозі змінювати стиль і якість життя дітей та їхніх батьків. Проекологічна освіта опирається на наукові основи організації керівництва нею у закладах дошкільної освіти та на принципи дошкільної дидактики. Її зміст може бути зреалізований у різних формах. У статті наведено приклад організації зеленого дошкілля у Республіці Польща в руслі ініціатив Міжнародної фундації прихильників природи “Children and Nature Network”. Практика зеленого (лісового) дитячого садка спрямована на максимальне залучення дітей до використання проектних методів пошуково-дослідницької діяльності у пізнанні природного довкілля. Такі методи покликані забезпечити дітям широкий обсяг інформації як основи їх проекологічної освіти. Досвід колег із Республіки Польща спонукає теоретиків і практиків дошкільної освіти до активних пошуків форм співпраці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Mishakin, V. V., A. V. Gonchar, V. A. Klushnikov, and K. V. Kurashkin. "STUDY OF THE EFFECT OF PLASTIC DEFORMATION ON THE CRYSTALLOGRAPHIC TEXTURE AND ACOUSTIC CHARACTERISTICS OF LOW-ALLOY STEEL." Problems of strenght and plasticity 83, no. 3 (2021): 255–64. http://dx.doi.org/10.32326/1814-9146-2021-83-3-255-264.

Full text
Abstract:
he article presents the results of a study of the influence of plastic deformation on the change in the coefficients of the orientation distribution function (ODF) W400 and W420 of low-alloy steel 09G2S. To calculate the ODF coefficients, the velocities and times of propagation of shear and longitudinal bulk elastic waves and their ratios were used. The physical interpretation of the ODF coefficients W400 and W420 is given. The W420 coefficient depicts the effect of birefringence of shear bulk elastic waves, the W400 ratio is linearly related to Poisson's ratio. Both coefficients are structurally sensitive characteristics and are used to assess the state of materials by non-destructive testing methods. As a results of the study, it was found that the characteristic areas on the tension diagram: the yield area, the area corresponding to parabolic hardening, the beginning of neck formation, have a corresponding display on the dynamics of changes in the coefficients of the orientation distribution function. The yield area is characterized by an active change in the characteristics of the texture. Hardening leads to a decrease in the intensity of change in the coefficients of the orientation distribution function. Expressions are given that relate changes in Poisson's ratio to the value of hardening of the steel under study, the parameter of acoustic anisotropy with the value of plastic deformation. The calculated values of the hardening value according to the data of acoustic measurements are in good agreement with the hardening value obtained by analyzing the tensile diagram. The error in determining the magnitude of plastic deformation by the acoustic method was no more than 0.3%. It was found that monitoring the elastic characteristics by the acoustic method makes it possible to effectively assess the state of plastically deformed steel by a non-destructive testing method.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Акинфиева, Т. В. "Собственность супругов по праву Испании." Moscow Journal of International Law, no. 1 (March 30, 2012): 241–54. http://dx.doi.org/10.24833/0869-0049-2012-1-241-254.

Full text
Abstract:
Вопрос о правоотношениях собственности супругов является одним из самых сложных в семейном законодательстве любой страны. Однако опыт Испании является ярчайшим примером того, насколько многообразно и четко регламентировано правовое решение этого вопроса на территории одного государства.В Испании не существует отдельного семейного кодекса, а все правоотношения супругов регулируются положениями Гражданского кодекса 1889 г. Нормы ГК Испании являются нормами общего характера, помимо которых в Испании применяются исторически сложившиеся на протяжении веков локальные нормы, действие которых носило строго территориальный характер. В процессе нормотворческой деятельности такие нормы стали приобретать силу закона. Причем локальные нормы имеют превалирующее значение на данных территориях, а нормы общего характера являются дополняющими.Что касается общих норм, регулирующих правоотношения собственности супругов, то в ГК Испании этому разделу посвящены 129 статей. Такой очень детальный подход к правовому решению, в частности вопроса о разделе имущества в случае развода, представляет значительный интерес для российского законодательства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Popov, V. N. "Evaluation of Convective Mass Transfer during Pulsed Laser Heating of Steel Surface." Siberian Journal of Physics 13, no. 4 (2018): 25–34. http://dx.doi.org/10.25205/2541-9447-2018-13-4-25-34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Kalinina, A. S., I. S. Polkovnikov, and A. B. Shein. "INVESTIGATION OF SOME COMPOSITIONS OF THE «SOLING» SERIES AS CORROSION INHIBITORS FOR LOW-CARBON STEEL IN ACIDIC MEDIA." Вестник Пермского университета. Серия «Химия» = Bulletin of Perm University. CHEMISTRY 11, no. 4 (2021): 254–62. http://dx.doi.org/10.17072/2223-1838-2021-4-254-262.

Full text
Abstract:
The inhibiting effect of some compositions of «Soling» series on low-carbon steel St3 in solutions of 5% and 15% HCl and 5% H2SO4 has been studied by the methods of polarization and gravimetric measurements. The protective action and the coefficient of inhibition of the corrosion process are calculated, the slopes of the Tafel sections in the cathode and anode regions of the polarization curves have been calculated. The influence of inhibitors on the kinetics of partial electrochemical reactions has been determined. The state of the surface of the samples has been estimated using micrographs. The high efficiency of inhibitors in acidic media has been shown.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Хамзатова, З. Р. "ТВОРЧЕСТВО НИДЕРЛАНДСКОГО ХУДОЖНИКА ЯНА ВЕРМЕЕРА ДЕЛФТСКОГО." Известия Чеченского государственного университета, no. 1/25 (March 2022): 144–48. http://dx.doi.org/10.36684/12-2022-25-1-144-148.

Full text
Abstract:
В XVII в. Нидерланды, став одной из ведущих экономических держав, начинают задавать тон в европейской культуре и искусстве, в котором начинается новый важный этап развития, связанный с так называемой делтфской школой и «Золотым веком голландской живописи». Одним из ярчайших представителей этой школы является Ян Вермеер – нидерландский художник, предопределивший многие колористические искания последующего периода. На его творчество оказали влияние известные художники, и сам он стал одним из ведущих мастеров в бытовом и портретном жанре.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Vorobyova, Victoria, and Olena Chyhyrynets. "ПРОТИКОРОЗІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ НАНОРОЗМІРНИХ ПЛІВОК, УТВОРЮВАНИХ ЛЕТКИМИ ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, no. 3-4 (November 27, 2019): 7–13. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2019-3-4-7-13.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка екологічно безпечного леткого інгібітора для захисту від атмосферної корозії вуглецевої сталі на основі рослинних відходів, а саме вичавок промислової переробки абрикоса. Методика. Протикорозійну ефективність летких фракцій інгібітора оцінено методами прискорених корозійних випробувань. Морфологію та товщину утворених плівок вивчено за допомогою скануючої атомно-силової мікроскопії. Результати. Встановлено, що високо захисна плівка летких органічних сполук вичавок абрикоса товщиною до 250 нм формується не менше, ніж 48 годин, забезпечуючи гальмування анодної і катодної реакцій корозії в умовах періодичної конденсації вологи. В оптимальній концентрації летких сполук забезпечується повний захист металу від корозії. Наукова новизна. Показано, що вичавки промислової переробки абрикоса є сировиною для створення ефективного екологічно безпечного інгібітору для тимчасового захисту металопрокату від атмосферної корозії. Визначено особливості процесу формування захисної плівки та її товщину. Практична значимість. Результати свідчать про ефективність використання пакувальних матеріалів з вітчизняними леткими інгібіторами на основі рослинних відходів (вичавок абрикосу) для використання виробниками металопрокату з метою підвищення конкурентоспроможності металопродукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Qianping, Guo. "Эстетические и композиционные основания декламационного-мелодического речитативного стиля оперы С. Барбера «Ванесса»." Музичне мистецтво і культура, no. 25 (December 20, 2017): 361–73. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2017-25-361-373.

Full text
Abstract:
Цель статьи – выявить и обосновать принципы вокального языка, особенности вокального интонирования в опере С. Барбера «Ванесса». Методология работы образована жанрово-композиционным и стилистическим подходами, включает эстетические типологические позициями. Научная новизна исследования обусловлена последовательным анализом и семантической типологией содержания оперы С. Барбера «Ванесса», обоснованием стилеобразующей роли оперного речитатива с его специфическими декламационной и мелодической сторонами. Выводы. Данная статья позволяет обнаруживать в оперном речитативном стиле главное авторское жанровое новаторство С. Барбера, а также раскрывать сложную образную игру персонажей, психологическую глубину оперных актантных характеристик как обусловленную способами вокально-речитативного интонирования.Ключевые слова: оперная композиция, декламационный речитатив, мелодический речитатив, экспрессивность, нарративность, стиль, творчество С. Барбера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Я. В. Єрмоленко. "СТАН НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНСТИТУТУ КОНСТИТУЦІЙНОЇ СКАРГИ В УКРАЇНІ." Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, no. 90 (August 25, 2020): 14–25. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.90.14-25.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто наукові праці вітчизняних і зарубіжних правників, що прис-вячені інституту звернення громадян у формі скарги, а також роботи, у яких конститу-ційна скарга аналізувалася або ж як безпосередній предмет дослідження, або ж як явище правової дійсності, пов’язане з іншими феноменами. На основі аналізу цих нау-кових праць виокремлено два етапи розвитку ідеї конституційної скарги як складової механізму охорони прав людини в юридичній науці України, а саме: 1) підготовчий, на якому правниками було обґрунтовано теоретичні положення, що стосуються інсти-туту звернення громадян як юридичного засобу захисту їх прав та впливу на діяльність органів публічної влади; ці роботи стали теоретичним підґрунтям для подальшого ро-звитку інституту звернення громадян; 2) основний етап, що характеризується активіза-цією наукових пошуків, предметом дослідження яких став інститут конституційної скарги, як різновид судової скарги. Здійснений аналіз дозволив виокремити коло про-блемних питань, які пов’язані з функціонуванням інституту конституційної скарги в Україні і є актуальними для сучасної правничої науки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Sukhomlyn, Valentyna. "Stable word-combinations with a verbal component as the expressive means of subjective modality in german publicistic writing: the pragmatic aspect." Vìsnik Marìupolʹsʹkogo deržavnogo unìversitetu. Serìâ: Fìlologìâ 13, no. 22 (2020): 244–50. http://dx.doi.org/10.34079/2226-3055-2020-13-22-244-250.

Full text
Abstract:
The paper is devoted to the study of stable word-combinations with a verbal component, which are seen in the context as the expressive means of subjective modality. German online texts on political, social and sports topics were analyzed in this research. In this paper the functional approach is applied to the study of the above-mentioned linguistic phenomenon. It was proved that stable word-combinations with a verbal component indicate features of phraseological unities and phraseological combinations and are quite common in German publicistic texts. The word-combinations are identified differently: the expression of subjective modality as subjective modality has different markers, splitting into deontic (markers: necessary, possibly, accidently), epistemic (markers: proved, disproved, not resolved), aletic (markers: obligatory, prohibited, allowed), axiological (markers: good, bad, neutral). In the texts under consideration, stable word-combinations with a verbal component can be seen as lexical-syntactic units that enhance the expression of axiological modality as all analyzed examples have good, bad, and neutral markers in the context. Stable word-combinations with a verbal component are linguistic expressions of the force of figurative thinking (German Bildkraft), which has two components: visibility (German Bildhaftigkeit) and imagery / colourfulness (German Bildlichkeit). Visibility, to which stable word-combinations with a verbal component apply, is related to the direct meaning of all semantically relevant words and collocations. Therefore, the wider the semantic space of such words and collocations is, the higher degree of visibility and depth of meaning of such lexical and lexical-stylistic units can be observed, because each individual meaning element defines our understanding of the topic that is described, makes this description more detailed and complements our imagination. Stable word-combinations with a verbal component constitute a complementary element expressing subjective modality that reinforces the influence on the addressee. As the means of expressing subjective modality, these lexical-syntactic units can only be considered together with other lexical units in a context.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Ermakova, G. A., M. P. Savirova, N. I. Yakimova, and O. G. Vladimirova. "Sense-making style of G. N. Aigi (in the context of considerations of style of G. Buffon, Ch. Baudelaire)." Vestnik of the Mari State University 13, no. 2 (2019): 241–50. http://dx.doi.org/10.30914/2072-6783-2019-13-2-241-250.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Зотов, Виталий Владимирович, Виктор Михайлович Захаров, and Виктор Александрович Сапрыка. "Цифровизация публичного управления: электронная демократия vs электронное правительство." NOMOTHETIKA: Философия. Социология. Право 46, no. 2 (June 30, 2021): 250–62. http://dx.doi.org/10.52575/2712-746x-2021-46-2-250-262.

Full text
Abstract:
Сегодня концепция публичного управления претерпевает эволюцию в сторону идеи государства как цифровой платформы. Акцент делается на новом формате взаимодействия граждан с государством: диалог и партнёрство. Но такой переход нуждается в легитимизации общественным мнением. Целью исследования стало изучение мнения населения и экспертов о цифровизации публичного управления в контексте развития концепций «электронного правительства» и «электронной демократии». Результаты опросов показывают, что поддержка продвижения в России данных концептов среди экспертов больше, чем среди населения. По мнению большинства, «электронная демократия» будет способствовать получению информации по принимаемым властью решениям, проведению опросов и голосований по актуальным проблемам, подаче коллективных обращений, петиций; получению информации о деятельности органов власти, упрощению жалоб на действия/бездействия власти, активизации контроля граждан за качеством услуг. Это свидетельствует о схожести данных проектов в части обеспечения транспарентности государства. Данные об использовании электронных площадок, реализующих функционал «электронной демократии» и «электронного правительства», показывают большее проникновение второго проекта в цифровое сетевое пространство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Skorokhodov, Dmitriy M., Sergey S. Basov, Vyacheslav A. Denisov, and Aleksey S. Sviridov. "MICROHARDNESS OF BORIDE COATINGS OBTAINED ON 65G STEEL FROM DIFFERENT COMPOSITIONS OF BORATING MIXTURES." Tekhnicheskiy servis mashin 2, no. 143 (June 2021): 144–50. http://dx.doi.org/10.22314/2618-8287-2021-59-2-144-150.

Full text
Abstract:
The surface of the working organs of tillage equipment is subject to wear during operation. To obtain a surface layer of a part with high hardness and strength, corrosion resistance and abrasive resistance, there are used methods of chemical-thermal treatment, which consist in simultaneously exposing the surface to temperature and substances that can react chemically with the organ material. In this article, we consider the method of diffusion boronizing in coatings using the method of non-contact heating by high-frequency currents to study the microhardness of various boride coatings. (Research purpose) The research purpose is in studying the mechanical properties of boride coatings obtained by boronizing by heating 65G steel with high-frequency currents using various borating mixtures. (Materials and methods) An HDTV-40AV furnace was used to study the processes of boronizing using high-frequency surface heating. The temperature of the boronizing process was 950-1250 degrees Celsius, and the saturation process time was 40-180 seconds. Boron-carbide-based compositions were used. (Results and discussion) As a result of the studies, the microhardness of samples with different compositions of boronizing mixtures was studied. 65G steel was boronized. (Conclusions) According to the results of the study, the greatest microhardness was obtained using composition 6, containing manganese boride crystals (HV100 of 27570 megapascals, coating thickness of 250 micrometers) for a time of 120 seconds. However, the most suitable and less expensive to use in the agricultural industry were compositions based on boron carbide.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography