Academic literature on the topic 'Співробітництво Україна – ЄС'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Співробітництво Україна – ЄС.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Співробітництво Україна – ЄС"

1

Гороть, А. "Генезис формування договірної бази регіонального співробітництва України та Республіка Польща." Історико-правовий часопис 15, no. 1 (February 18, 2021): 29–34. http://dx.doi.org/10.32782/2409-4544/2020-1/6.

Full text
Abstract:
Сучасні міжнародні відносини характеризуються інтенсивними інтеграційними процесами, серед яких важливу роль відіграє транскордонне, регіональне та міжрегіональне співробітництво. Україна, завдяки вигідному геополітичному положенню має великі потенційні можливості щодо його розвитку.Але потрібно відмітити, що процес формування цих відносин має ряд особливостей. За часи існування незалежної України регіональне співробітництво формувалося під впливом ряду чинників,як зовнішніх так і внутрішніх, які мали значний вплив на такі процеси. Саме, ретроспективний огляд цих стосунків показує, що їхнє становлення відбувалося як складний і суперечливий процес, хоч в ньому домінували тенденції до порозуміння, взаємозближення двох сусідніх держав. Нормативно-правова база регіональних зв’язків між Україною і Республікою Польща з другої половини 90-х років значно наблизилась до кращих європейських зразків. Хоч в Україні потрібно було багато зробити для завершення формування національної законодавчої бази, яка б у повному обсязі визначила правові засади та регулювала регіональне співробітництво. Зокрема, фактом є те, що й після 1996 р., коли єврорегіони «Карпати» і «Буг» почали функціонувати, жоден закон України не визначав категоріального апарату щодо регіонального співробітництва і особливостей функціонування прикордонного регіону на зовнішньому ринку. З політичної точки зору, підтримка високого рівня транскордонних відносин України і Польщі, а втім України і ЄС, загалом сприяло становленню проринкової, прозахідної орієнтації українського суспільства, що позитивно вплинуло на увесь європейський інтеграційний процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Venger, Vitalii. "ПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ПРОМИСЛОВІЙ СФЕРІ: ІНТЕРЕСИ КИТАЮ ТА МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 1 (October 11, 2018): 4–13. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0101.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто існуючий стан українсько-китайського співробітництва. Виявлено, що на сучасному етапі українсько-китайські відносини зазнають певного випробування. За період незалежності України ці відносини, загалом, розвивалися по висхідній та досягли найвищої точки розвитку у грудні 2013 р., коли був підписаний Договір про дружбу та співробітництво. Наразі політичні зміни, що відбулися в Україні дещо призупинили розвиток двосторонніх відносин. Розкрито основні напрями співпраці КНР з іншими країнами в контексті проекту "Один пояс, один шлях". У цьому контексті виявлено, що Китай є свідомим прихильником української євроінтеграції та завжди визначав Україну як «важливу державу в Європі». Зокрема, керівництво Китаю вітало підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС та розглядає залучення України до розбудови «Нового економічного поясу – Великий шовковий шлях», що є особистою ініціативою голови КНР. У разі успішної реалізації амбітного китайського плану – Україна матиме принципово нове геополітичне місце «першої європейської країни на Шовковому шляху». Проаналізовано можливості та переваги України у разі залучення її до проекту "Один пояс, один шлях". До них належать: активізація торговельно-економічної співпраці шляхом збільшення обсягів торгівлі товарами з високою доданою вартістю та продукцією сфери високих технологій; реалізація великих проектів; розширення взаємних інвестицій; поглиблення співпраці в сферах високих технологій, таких як, авіація, суднобудування, біоінженерія, розробка нових матеріалів тощо. Визначено перспективні напрями українсько-китайського співробітництва. Доведено, що найпотужнішу і довготривалу базу для співробітництва між Україною та КНР становлять наука і технологія. В умовах необхідності швидкої та ефективної модернізації української економіки, налаштування її на рейки сучасного світового ринку інвестиційні, виробничі та науково-технологічні можливості КНР можуть стати для України вагомим ресурсом розвитку та модернізації відповідних галузей економіки, поштовхом до відновлення позицій нашої держави на світових ринках технологій. Також це дає можливість китайському бізнесу зайняти відповідні ніші на українському ринку, що нині інтегрується з ЄС. Серйозні перспективи відкриває взаємодія України і КНР у такій структурно утворювальній сфері як прокладання транспортних коридорів та постачання азійських товарів до країн Європи. Окреслено потенційні загрози від активізації двостороннього співробітництва у промисловій сфер, що полягають, насамперед, у можливій зміні цільового призначення інвестицій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Губерський, Л. В. "Вітальне слово [учасникам конференції "Україна - Польща: співробітництво в умовах політики сусідства ЄС"]." Актуальні проблеми міжнародних відносин. Європейські дослідження, Вип. 69, ч. 1 (2007): 3.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tymechko, I. R. "ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ СПІВРОБІТНИЦТВА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В ТРАНСКОРДОННОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ I ЄС." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 208–15. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.208-215.

Full text
Abstract:
Прикордонні територіальні громади отримали додаткові фінансові можливості в умовах євроінтеграції. Метою статті є обґрунтування фінансових інструментів співробітництва територіальних громад в транскордонному просторі України та ЄС. Виявлено, що співробітництво територіальних громад в транскордонному просторі відрізняється за розміром, сфери діяльності, консолідації чи інституціоналізації, коливаючись між проведенням консультацій або вибіркового співробітництва (конкретне питання) і програмами та створення спільних інститутів (комітети, асоціації, робочі групи тощо). Запропоновано виокремити співробітництво в транскордонному просторі як транскордонне співробітництво, як транснаціональне співробітництво, як міжрегіональне співробітництво. Європейський Союз здійснює фінансову підтримку транскордонного співробітництва шляхом використання ряду ініціатив, програм та проектів, а саме: INTERREG, PHARE CBC, TACIS CBC, PHARE CREDO, MEDA, CARDS, LACE. Європейський інструмент сусідства та партнерства як інструмент сприяння економічному та більш глибокому політичному співробітництву, надання допомоги для використання специфічних можливостей та вирішення проблем територій, що мають єдиний кордон з країнами ЄС або географічно близько знаходяться до країн-сусідів ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Aliksiychuk, Alexey Vasilyevich. "АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ МІЖПАРЛАМЕНТСЬКОЇ ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНИ ТА ЄС." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, no. 2 (December 25, 2021): 26–34. http://dx.doi.org/10.15421/352121.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються тенденції розвитку міжпарламентської взаємодії України та ЄС для формування демократичної держави з метою підвищення ефективності діяльності парламенту як одного із важливих структурних елементів забезпечення ефективного функціонування суспільства в сучасних умовах. Проаналізовано міжпарламентську взаємодію України та ЄЄ, яка базується на діяльності Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС, Комітету парламентської асоціації Україна-ЄС, Комітету з питань інтеграції України до ЄС, Верховної Ради України та Європейського парламенту, які забезпечують дотримання законодавства для розвитку сучасного парламентаризму в Україні та забезпечення інституційної та процедурної європеїзації українського парламентаризму. Встановлено, що у період з 1998 по 2014 рік європейські та українські законодавці проводили засідання Комітету парламентського співробітництва загалом 16 раз, які дали можливість сторонам підвести підсумки співпраці між Україною та ЄС, визначити пріоритети співпраці найближчим часом, обговорити розвиток подій в Україні та ЄС та узгодити актуальні міжнародні проблеми. Визначено, що з початку діяльності Комітету парламентської асоціації до 2021 року було проведено 11 засідань, щодо імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, ситуації з безпекою на Сході України та щодо процесу реалізації реформ в ключових сферах України (реформування судової та виборчої систем, забезпечення процесу децентралізації, реформування державного управління та подолання корупції в країні). Встановлено, що законопроектна робота Комітету з питань інтеграції України до ЄС полягає в аналізі тих законопроектів, що належать до сфери, яка регулюється актами права ЄС та Угодою про асоціацію; складанні висновків, щодо відповідності цих законопроектів європейському праву та положенням Угоди про асоціацію; перевірці інших нормативно-правових актів та проектів законів України на їх відповідність acquis ЄС, для того щоб недопустити ратифікацію законодавчих актів, які суперечать законодавству ЄС та Угоді про асоціацію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Юдін, В. Ю. "ЦИФРОВА ПЛАТФОРМА ЯК ОДИН ІЗ НАПРЯМІВ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ І ДЕЯКІ АСПЕКТИ ЇЇ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Law sciences, no. 9 (August 9, 2021): 13–22. http://dx.doi.org/10.36477/2616-7611-2021-09-02.

Full text
Abstract:
У XXI столітті інформаційно-комунікаційні технології стануть провідним фактором, який суттєво вплине на розвиток суспільства. Багато країн вже усвідомили переваги свого розви- тку та розповсюдження. Сьогодні в Україні існує відчутна потреба в нормалізації нових відносин, що виникають у зв’язку зі стрімким розвитком комп’ютерних технологій. Одним із пріоритетних напрямів побудови та подальшого розвитку інформаційного суспільства в нашій країні є створення нормативної бази, яка регулює інформаційні відносини на законодавчому рівні. Законодавчі відносини, пов’язані з інформацією та інформаційно-комунікаційними технологіями, визначені як пріоритетні. Так, Угода між Україною та ЄС про науково-технічне співробітництво (4 липня 2002 р.) Визначає технології інформатизації суспільства серед одинадцяти напрямків співпраці. Закон України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» серед семи і п’ятих пріоритетів визначає нові комп’ютерні засоби та технології для інформатизації суспільства. За останнє десятиліття Україна прийняла низку законів та нормативних актів, які складають основу правового регулювання у сфері інформаційних відносин, зокрема електронного документообігу. Правова база побудована на принципах відкритості та свободи інформації, гарантованої інформа- ційної безпеки особистості, суспільства, держави відповідно до Конституції України. Законодавство регулює суперечності між потребами особистості, суспільства та держави у розширенні вільного обміну інформацією та певними обмеженнями щодо її розповсюдження. Розвиток зв’язків з громадськістю став загалом вимогою до розробки, вдосконалення та оновлення нормативної бази України, створення спеціальних правових норм та норм, що регулюють сферу інфор- маційних відносин. Вирішення проблем реформування економіки України та інтеграції національного ринку у світову економічну систему вимагає впровадження сучасних інформаційних систем та технологій у діяльність вітчизняних компаній. Стан та розвиток електронної комерції значною мірою визначають темпи під- ходу країни до побудови інформаційного суспільства, створюють основу для прискорення інтеграції її економіки у світ. Тому проблема розвитку електронної комерції та її впровадження за допомогою цифрових платформ в Україні є безперечно актуальною. У зв’язку із цим була проаналізована чинна нормативна база, що регулює діяльність компаній елек- тронної комерції, які використовують цифрові платформи та їх облік для визначення сфер подаль- шого вдосконалення. У ході дослідження були використані методи систематизації та узагальнення під час розгляду низки нормативно-правових актів, що регулюють діяльність підприємств електро- нної комерції, що працюють на цифрових платформах в Україні. Крім того, у статті проаналізовано такі структури, як цифрові платформи, та розкрито еко- номічну суть такого явища, як цифрові платформи, та основні підходи до правового регулювання їх використання комерційним законодавством. На сьогодні цифрові платформи є найбільш актуальним і важливим напрямком розвитку цифрової економіки та її найбільш очевидним проявом. Цифрові плат- форми – це механізм, за допомогою якого здійснюється перехід до цифрової форми більшості сфер економічної та соціальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шестаковська, Т. Л. "ВПЛИВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1-2 (December 4, 2020): 354–69. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.354-369.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються тенденції та перспективи розвитку економічних відносин між Україною та ЄС із використанням сучасних методів оцінки. Окреслено геополітичні пріоритети інтеграційної стратегії України, визначено правові аспекти відносин між Україною та ЄС, проаналізовано основні напрямки співпраці між Україною та ЄС. Обґрунтовано особливості розвитку економічної політики України в контексті інтеграції до ЄС, підтверджуючи те, що в сучасному глобальному суспільстві відбуваються трансформаційні процеси, в яких Україна бере та повинна брати участь. Також аналізуються сучасні проблеми національних стратегій інтеграції в контексті основних аспектів розвитку ЄС. Запропоновано використання економетричного методу для прогнозування ефективності співробітництва між ЄС та Україною у контексті розвитку економічної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Dubovich, І., O. Shvayka, K. Vasylyshyn, and Т. Fomicheva. "Особливості транскордонного економіко-правового співробітництва України з Європейським Союзом у сфері екологічного туризму." Наукові праці Лісівничої академії наук України, no. 16 (May 31, 2018): 115–22. http://dx.doi.org/10.15421/411813.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості виникнення та формування екологічного туризму. Поява екологічного туризму пов’язана з пошуком належних підходів щодо охорони навколишнього природного середовища та створення умов для реалізації концепції сталого розвитку. Розглянуто важливість розвитку екологічного туризму на прикордонних територіях України та держав-сусідів ЄС. Акцентовано увагу на потенціалі розвитку екологічного туризму в прикордонних регіонах України та ЄС з урахуванням чинника децентралізації управління та самостійності територіальних громад. Обґрунтовано, що транскордонне співробітництво України з державами ЄС у галузі екологічного туризму спрямоване на: підвищення іміджу прикордонних регіонів України і ЄС; поглиблення партнерських відносин між туристичними підприємствами та організаціями не тільки на рівні прикордонних регіонів, але й на рівні України та держав-сусідів загалом; вивчення та впровадження досвіду сусідніх держав для регіонального економіко-правового регулювання та стимулювання екологічного туризму; налагодження контактів з іноземними представництвами, громадськими організаціями тощо. Розроблено пропозиції щодо належного співробітництва на транскордонному рівні між Україною та країнами ЄС у сфері екологічного туризму. Наголошено, що екологічний туризм відіграє важливу роль для соціально-економічного розвитку і підвищення рівня добробуту населення в прикордонних регіонах України та сусідніх держав ЄС. Запропоновано розробити нормативно-правові акти, які би повністю регулювали економіко-правові аспекти розвитку екологічного туризму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнелюк, О. А., and В. В. Матюшок. "ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ." Підприємництво та інновації, no. 20 (October 29, 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/20.2.

Full text
Abstract:
Участь регіонів України в транскордонному співробітництві сприяє прискоренню євроінтеграційних процесів України та є ефективним інструментом досягнення Цілей сталого розвитку. Важлива роль у розвитку транскордонного співробітництва належить створенню і реалізації програм сусідства. Зокрема, це стало одним з ефективних способів залучення фінансів ЄС. Аналіз соціально-економічного розвитку регіонів України свідчить про недостатнє використання ними потенціалу транскордонної співпраці, у зв’язку з чим постає необхідність активізації транскордонного співробітництва. Необхідною умовою досягнення перспектив сталого просторового розвитку регіонів є розроблення ефективної стратегії транскордонного співробітництва. Поширення пандемії також сформувало потребу в удосконаленні існуючого механізму співпраці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Попко, С. М. "РЕФОРМУВАННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ТА ОСОБЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (1991–2020 рр.)." Воєнно-історичний вісник 37, no. 3 (September 30, 2020): 173–90. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-37-3-173-190.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються місце, зміст і форми міжнародної співпраці Збройних Сил України у різні періоди їх реформування протягом 1991–2020 рр. Міжнародне співробітництво Збройних Сил України (ЗСУ) проаналізовано за окремими напрямами: військово-політичне співробіт- ництво, військово-технічна співпраця, досягнення оперативної сумісно- сті зі збройними силами держав — членів НАТО та ЄС, верифікаційна діяльність. Розглядаються суть та особливості періодизації як одного з основних методологічних аспектів наукового дослідження, наводиться аналіз різних підходів вітчизняних науковців до періодизації історії Збройних Сил України та їх міжнародного військового співробітництва протягом 1991–2020 рр. Ключові слова: Збройні Сили України, Міністерство оборони України, періодизація, методологія, міжнародне військове співробітництво.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Співробітництво Україна – ЄС"

1

Дідора, Ілона Ігорівна. "Сучасна інтеграційна політика ЄС та Україна." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11238.

Full text
Abstract:
Зовнішня політика є важливим фактором становлення держави як міжнародного гравця і в пошуках зовнішньополітичного курсу України, з моменту становлення її незалежності, обрано курс європейської інтеграції. Внутрішньо-економічні та зовнішньо-політичні проблеми України потребують залучення зовнішніх партнерів для їх вирішення, Європейський Союз є потужним та вигідним партнером для України, дослідження питання інтеграційного процесу, загроз та перспектив для співробітництва з ЄС є перспективою для розвинутої та демократичної держави. Перший розділ розкриває теоретичні, історичні та законодавчі аспекти інтеграційної політики ЄС та місця в них України. У другому розділі проведено детальний аналіз основних сфер діяльності України та ЄС, їх розвитку в перерізі з зовнішніми загрозами та впливами. Також розглянуто основні засади інтеграційної політики ЄС та стану основних сфер діяльності Європейського Союзу У третьому розділі побудовано когнітивну та тренд-сезонну моделі розвитку інтеграційних процесів ЄС та України. Проведено прогноз міграції Європейського Союзу як невід’ємної складової інтеграційної політики ЄС та впливу її на інтеграційну політику України. Результати роботи можуть бути використані при подальшому дослідженні даної теми та використані у темах навчальних курсів, які стосуються інтеграційних процесів ЄС та України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Костюченко, Надія Миколаївна, Надежда Николаевна Костюченко, Nadiia Mykolaivna Kostiuchenko, and М. В. Коваль. "Україна та ЄС: проблеми, наслідки та перспективи співробітництва." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14890.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ольховік, М. В., and В. І. Жуда. "Співробітництво України та ЄС у сфері безпеки польотів." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53300.

Full text
Abstract:
Система авіаційної безпеки є одним із головних аспектів розвитку авіаційної галузі в Україні. Її забезпечення покладається на структурний підрозділ Державної авіаційної служби України, який в свою чергу складається з наступних елементів: відділу аналітичного забезпечення; відділу контролю якості авіаційної безпеки; відділу нормативного забезпечення; відділу підготовки з авіаційної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Борщевський, Віктор Валентинович. "Оптимізація українсько-польського економічного співробітництва в процесі наближення України до ЄС." Diss. of Doctor of Economic Sciences, КНУТШ, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мельник, Леонід Григорович, Леонид Григорьевич Мельник, Leonid Hryhorovych Melnyk, Олександр Михайлович Маценко, Александр Михайлович Маценко, Oleksandr Mykhailovych Matsenko, Вікторія Вадимівна Гаврилова, et al. "Трансформація та сестейнізація автотранспорту як запорука рівноправного співробітництва України та ЄС." Thesis, Дніпро, 2018. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80497.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лукаш, Ольга Анатоліївна, Ольга Анатольевна Лукаш, Olha Anatoliivna Lukash, and Л. М. Сидоренко. "Дослідження принципів створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43682.

Full text
Abstract:
В рамках підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС перед Україною постає необхідність виконання директив Угоди, що має її наблизити до європейських норм та стандартів. Проте складність імплементації директив у сфері питань торгівлі в умовах економічної та соціальної нестабільності потребує значної підготовки з боку нашої держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Панченко, А. С. "Проблеми пристосування України до торгового режиму країн ЄС в умовах глобалізації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22419.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кононець, І. "Україна та ЄС: шляхи до співробітництва." Thesis, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/5352.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сумрій, Ілля Геннадійович. "Перспективи розвитку зовнішньоекономічного співробітництва України та ЄС." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2611.

Full text
Abstract:
Сумрій І. Г. Перспективи розвитку зовнішньоекономічного співробітництва України та ЄС: досвід для України : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник Д. І. Бабміндра. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 106 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 106 с., 9 рис., 7 табл., 56 джерел. Об’єктом дослідження є розвиток економічних відносин України та ЄС. Предметом дослідження є короткотермінові та довготермінові перспективи розвитку економічних відносин України та ЄС. Мета роботи – обґрунтування теоретичних засад, методичних підходів та практичних рекомендацій щодо розвитку економічних відносин України та ЄС. Метод дослідження – діалектичний метод наукового пізнання, метод теоретичного узагальнення, системного аналізу, синтезу, методи статистичного та математичного аналізу, методи порівняльного аналізу. В роботі досліджуються теоретичні основи зовнішньоекономічних відносин України та ЄС; регіональної політики, як чинника розвитку зовнішньоекономічних відносин країни; методологічні основи досліджень зовнішньоекономічних відносин країни. Проаналізовано тенденції торговельно-економічної співпраці України та ЄС та інвестиційну політику України та ЄС. Розглянуто проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічних відносин України та ЄС; надано сценарії розвитку економічних відносин України та ЄС.
EN : Qualifying work: 106 pp., 9 figures, 7 tables, 56 sources. The thesis covers the substantiation of theoretical principles, methodological approaches and practical recommendations for the development of economic relations between Ukraine and the EU. In accordance with the purpose of the research in the work set the following objectives: establish the essential content and main characteristics of the concepts: "foreign economic relations", "international cooperation", "regional development"; consider regional policy as a factor in the development of foreign economic relations of the country; to consider the methodological bases of the study of foreign economic relations of the country; analyze the development of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU; analyze the investment policy of Ukraine and the EU; to identify problems and prospects of Ukraine-EU integration; review scenarios for the development of foreign economic relations between Ukraine and the EU. The subject of research is the foreign economic relations of Ukraine. The subject of the study is regional policy, as a factor in the development of foreign economic relations of the country. It is specified: the essence of the categories "foreign economic relations", "region", and formulated the author's definition of the concepts of "foreign economic relations" (instrument of influence on the economic system of the state, carried out through the mechanism of foreign economic activity, the totality of trade and economic, monetary and financial and credit-settlement, industrial-economic, cooperative, and scientific-technical relations of the country with foreign states; a complex system of various forms of international cooperation of states and their subjects in all x sectors of the economy); "Region" (integral socioeconomic system, which is a definite territorial unit with its structural elements of interconnections); The problems and prospects of development of external economic relations of Ukraine and the EU are revealed. The practical significance of the results obtained is to develop theoretical and methodological provisions for the further development of foreign economic relations between Ukraine and the EU, which substantially complements the previously developed provisions for improving the country's foreign economic development.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Безугла, Еліна Василівна. "Пріоритети торгівельно-економічного співробітництва України та ЄС." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3648.

Full text
Abstract:
Безугла Е. В. Пріоритети торгівельно-економічного співробітництва України та ЄС : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник В. М. Вишняков. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 107 с.
UA : Кваліфікаційна робота: 107 с., 19 рис., 9 табл., 54 джерела. Об’єктом дослідження є розвиток торговельно-економічного співробітництва України та ЄС. Предметом дослідження є короткотермінові та довготермінові перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва України та ЄС. Мета роботи – обґрунтування теоретичних засад, методичних підходів та практичних рекомендацій щодо розвитку торгівельно-економічного співробітництва України та ЄС. Метод дослідження – діалектичний метод наукового пізнання, метод теоретичного узагальнення, системного аналізу, синтезу, методи статистичного та математичного аналізу, методи порівняльного аналізу. В роботі досліджуються теоретико-методологічні основи торговельноекономічного співробітництва України та ЄС. Розкрито становлення та розвиток економічних відносин України та ЄС. Проаналізовано інвестиційне співробітництво між Україною та ЄС. Розглянуто методологічні основи досліджень торговельно-економічних відносин України та ЄС. Проаналізовано тенденції торговельно-економічної співпраці України та ЄС. Розглянуто проблеми та перспективи розвитку торговельно-економічної співпраці України та ЄС.
EN : Qualifying work: 107 pp., 19 figures, 9 tables, 54 sources. The object of research is the development of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU. The subject of the study is short-term and long-term prospects for the development of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU. The purpose of the work is to substantiate the theoretical principles, methodological approaches and practical recommendations for the development of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU. Research method – dialectical method of scientific knowledge, method of theoretical generalization, system analysis, synthesis, methods of statistical and mathematical analysis, methods of comparative analysis. The paper investigates the theoretical and methodological foundations of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU. The formation and development of economic relations between Ukraine and the EU are revealed. Investment cooperation between Ukraine and the EU is analyzed. The methodological bases of researches of trade and economic relations of Ukraine and the EU are considered. Trends in trade and economic cooperation between Ukraine and the EU are analyzed. Problems and prospects of trade and economic cooperation between Ukraine and the EU are considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Співробітництво Україна – ЄС"

1

Химинець, В. В., А. А. Головка, and О. І. Мірус. Транскордонне співробітництво як інструмент місцевого та регіонального розвитку. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.13.

Full text
Abstract:
Децентралізація та субсидіарність як засадничі принципи реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади створюють на локальному рівні, зокрема, умови для активізації транскордонного співробітництва (далі – ТКС) як одного з інструментів розвитку громад і регіонів України. В останнє десятиліття активно формується мережа горизонтальних економічних, культурних, освітніх та наукових взаємозв’язків між прикордонними регіонами України та країнами ЄС, яка забезпечує взаємодію органів влади та місцевого самоврядування, бізнесу, університетів, наукових установ, організацій громадянського суспільства. Серед сприятливих чинників розвитку такої взаємодії варто виділити географічну близькість (близькість до кордонів країн ЄС – Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії), цільову довгострокову політику ЄС щодо макрорегіонів (макрорегіональна стратегія ЄС для Дунайського регіону, та перспективи створення Карпатського макрорегіону); організаційні можливості (досвід проєктного менеджменту та реалізації ініціатив у сфері ТКС, потенціал агенцій регіонального розвитку; історичні та соціокультурні зв’язки, передусім західноукраїнських територій із європейськими країнами; науково експертний потенціал; зовнішньополітичний вектор України (прагнення до інтеграції в євроатлантичний цивілізаційний простір).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Оцінка екологічної складової двостороннього співробітництва між Україною та ЄС. Львів: Ресурсно-аналітичний центр "Cуспільство і довкілля", 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Співробітництво Україна – ЄС"

1

Сурілова, О. О., and Ахмад Зубайр. "Співробітництво між Україною та ЄС у сфері використання надр у контексті сталого розвитку мінерально-сировинного комплексу." In CHALLENGES AND PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF LEGAL SYSTEMS IN UKRAINE AND EU COUNTRIES: COMPARATIVE ANALYSIS, 161–79. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2019. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-571-83-1-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography