Academic literature on the topic 'Способи утворення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Способи утворення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Способи утворення"

1

Остроушко, Оксана Андріївна. "Структурні типи назв страв у «Практичній кухні» Ольги Франко." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 16 (October 27, 2017): 399–412. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v16i0.128.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано більше 1000 найменувань страв із кулінарної книги Ольги Франко «Практична кухня». З’ясовано, що однослівні найменування (близько 14 %) засвідчують типові для української мови способи утворення назв страв та семантичні зміни, що при цьому відбуваються; наведено приклади суфіксальних дериватів, назв, утворених лексико-семантичним способом та шляхом запозичення. Визначено та описано основні типи складених найменувань страв, більшість із яких становлять двоскладні словосполучення (більше ніж 68 %). Типовими для них є структури з головним іменниковим компонентом та залежним прикметником (дієприкметником) чи іменниково-прийменниковим сполученням. Залежні компоненти у своїй більшості вказують на необхідні інгредієнти страви або способи кулінарної обробки продуктів. Водночас назви не містять надмірної деталізації. Описано способи подальшого ускладнення базових структур та утворення на їх основі три-, чотири- та п’ятикомпонентних назв страв. У проаналізованих назвах страв засвідчено майже повну відсутність образних найменувань і таких, що містять яскраво виражену оцінку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Філюк, Л. М. "Способи утворення морської термінології англійської мови." Сучасні дослідження з іноземної філології, Вип. 14 (2016): 239–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Синдега, Р. "Способи утворення англомовної комп"ютерної лексики." Вісник Львівського університету ім. Івана Франка. Серія іноземні мови, Вип. 17 (2010): 47–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ГРИБІНИК, Юлія, and Тетяна ГАЛАЙ. "СЕМАНТИЧНІ СПОСОБИ УТВОРЕННЯ ТЕРМІНІВ ГЕОДЕЗИЧНОЇ СФЕРИ." Humanities science current issues 2, no. 19 (May 20, 2019): 60–63. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4863.2/19.167754.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Куйбіда, Х. І. "СЛОВОТВІР ПРИКМЕТНИКА (НА МАТЕРІАЛІ ДАВНЬОГРЕЦЬКОЇ МОВИ)." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 2 (April 9, 2021): 106–13. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2020-2-15.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено основні словотвірні особливості похідних прикметників давньогрецької мови. Спершу в роботі окреслено відмінності між первісними та похідними одиницями. Похідні ад’єктиви розглянуто з погляду словотвірної структури та словотвірної мотивації. Наведено теоретичну класифікацію способів словотворення, яка найбільше відповідає специфіці давньогрецької мови. Окремо виділено групу похідних слів, утворених за допомогою однієї основи, та групу слів, які утворюються на базі двох основ. Проаналізовано детальніше суфіксацію та префіксацію як основні способи афіксального словотворення. Виділено найбільш характерні для давньогрецького ад’єктива словотвірні форманти (суфікси, префікси, інтерфікси). Серед способів складання найпродуктивнішим є основоскладання. Ад’єктивні композити розглянуто відповідно до їхніх структурних елементів, моделей утворення, словотвірного значення. Щодо типу відношення між компонентами композитів, виділено адитивний і детермінативний типи зв’язку. Окрему увагу присвячено екзоцентричним за семантичними ознаками детермінативним складним прикметникам типу багувриги, наявність яких вважається невід’ємною особливістю давньогрецької мови. Словоскладання, як зазначено, не є характерним для системи давньогрецького прикметника способом словотворення. Юкстапозити- ад’єктиви утворилися здебільшого на базі словосполучень із першим адвербіальним компонентом. Звернено увагу також на особливості внутрішньої мотивації складних слів, виділено спільні та відмінні риси словосполучення та композита. Окремим аспектом аналізу словотвірних особливостей грецьких ад’єктивів у представленій праці є з’ясування дериваційних можливостей аналізованих похідних як ціліснооформлених одиниць, що стосується їх активності в утворенні вторинних дериватів. Словотвірні потенції давньогрецьких похідних прикметників як твірних баз у подальших процесах деривації продемонстровано на основі понять словотвірної пари та словотвірної парадигми, що становлять безпосередній зв’язок між дериватами та твірними лексичними одиницями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пестушко, А. В., and В. Б. Гончарова. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТИПОЛОГІЇ МОРФЕМ В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ МОВАХ." Nova fìlologìâ, no. 82 (August 11, 2021): 205–9. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-33.

Full text
Abstract:
Пропонована стаття присвячена дослідженню типології морфем в англійській та українській мовах. У статті проаналізовано продуктивність англійських словотвірних суфіксів та префіксів та охарактеризовано способи словотвору в сучасній англійській та українській мовах. У процесі роботи висвітлено основні етапи наукової думки в галузях лінгвістики та морфології, розглянуто такі поняття, як «морфема», «словотвір» «префікс», «суфікс», а також проаналізовано зразки прикладу морфем англійської мови та здійснено їх типологічний аналіз українською мовою. Проведено системний аналіз будови виразників цієї категорії, з’ясовано їхні функціональні диференційні ознаки. Визначено площини спільного та відмінного у структуротвірному вимірі. Виділено й описано функціональні моделі та морфонологічні перетворення, які супроводжують процес виникнення демінутивів. Зʼясовано, що англійська лексика характеризується продуктивністю афіксального способу словотворення, який є підвидом морфологічного способу. Встановлено, що одними з найпродуктивніших способів іменникового словотвору є суфіксальний та префіксальний спосіб. Суфікс та префікс володіють семантичною функцією і можуть відображати належність деривата до певної семантичної групи. У статті виявлено та проаналізовано семантичні груп відповідно до значення, якого набувають похідні іменники, приєднуючи суфікси й префікси до похідної основи. Проаналізовано продуктивність дієслівних, іменникових і прикметникових основ у процесі утворення похідних іменників в українській мові. Виділено й проаналізовано словотвірні типи морфем, з’ясовано продуктивність словотвірних моделей в англійській та українській мовах. Встановлена відповідність різних видів словотвірних моделей у процесі утворення похідних лексичних одиниць різних сфер вживання у досліджуваних мовах. Крім того, у статті розглянуто порівняльний аспект вивчення морфологічного словотвору в англійській та українських мовах на прикладі префіксів та суфіксів та охарактеризовані спільні та відмінні риси морфем в англійській та українській мовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лемішка, О. Я. "Джерела та способи утворення неологізмів у англомовному медичному дискурсі." Проблеми семантики, прагматики та когнітивної лінгвістики, Вип. 20 (2011): 244–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Карпюк, Валентина Андріївна. "Класифікація способів словоскладання в сучасній німецькій мові." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 14 (January 15, 2016): 75–81. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v14i0.207.

Full text
Abstract:
Метою цього дослідження є спроба більш повної класифікації типів словоскладання неологізмів сучасної німецької мови. Існують різноманітні способи словотворення, які відрізняються продуктивністю і частотністю використання. Основним способом продукування новотворів з вираженою домінуючою тенденцією є словоскладання, під яким розуміють утворення цілісно оформлених складних слів на базі двох (або більше) простих. Вихідною базою при словоскладанні є або рівноправні лексичні одиниці, або словосполучення. Словоскладання є найбільш продуктивним і поширеним типом словотворення в німецькій мові. Це пояснюється тим, що слова-композити, які складаються з двох і більше компонентів, слугують зручним засобом для передачі складних понять у стислій, компактній формі, а семантичні комбінаторні можливості складових компонентів практично безмежні. Проаналізовані класифікації типів словоскладання та їх особливості дають змогу запропонувати класифікацію основних типів утворення складних слів, а саме: детермінативні композити, основними типами яких є атрибутивні композити, композити з пояснювальною функцією, зондеркомпозити, фразові композити; сурядні композити та деякі зразки зрощень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Журкова, О. Л. "СЛОВОСКЛАДАННЯ ТА СЛОВОЗЛИТТЯ ЯК СПОСОБИ УТВОРЕННЯ НЕОЛОГІЗМІВ ПАНДЕМІЇ COVID‑19 В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ." Nova fìlologìâ, no. 83 (November 10, 2021): 85–90. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-83-12.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується доцільність вивчення неологізмів сучасної англійської мови, що репрезентують концептосферу «пандемія COVID‑19». Актуальність дослідження пояснюється підвищеною увагою до впливу коронавірусу на лінгвістичні процеси, у тому числі появу загальномовних та оказіональних інноватів, які становлять не лише науковий інтерес, а й суспільно-соціальну вагу. У розвідці здійснюється спроба аналізу способів збагачення сучасної англійської мови коронавірусними мовними одиницями на прикладах неологізмів, відібраних з англомовних сайтів та Інтернет-видань британської та американської преси. Під неологізмами розуміються нові слова, що закріплюються в мові і створені актом номінації; можуть з’являтися для позначення нових понять або для позначення по-новому вже наявних понять. Дослідження практичного матеріалу доводить, що збільшення словникового складу англійської мови відбувається переважно через зміну значення наявних понять і шляхом словотворення. Крім того, виявлено, що серед неологізмів пандемії COVID‑19 переважають такі, що утворені способами словоскладання (compounding) і словозлиття (blending), тоді як найбільш продуктивними компонентами для новоутворених слів-блендів є coronavirus/corona, COVID, quarantine, lockdown. Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення лексичних одиниць-блендів, а спосіб словозлиття/блендингу переходить з розряду другорядних у категорію основних. Пандемійні бленди (контамінанти) не тільки називають нові поняття й реалії в стислій формі, а й виконують емотивну функцію, унаслідок чого інновати часто отримують негативне конотативне значення через несхвальне емоційне ставлення до пандемії як такої. Зазначимо, що пропонована стаття не претендує на вичерпність, оскільки пандемія COVID‑19 і досі триває, що спричиняє щоденну еволюцію нових слів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kisyakova, M. A., G. P. Gavrilyuk, O. S. Voronkova, E. A. Sirokvasha, and A. I. Vinnikov. "Ліпосоми: структура, властивості, способи введення в організм із терапевтичною метою." Biosystems Diversity 18, no. 1 (July 27, 2010): 52–57. http://dx.doi.org/10.15421/011008.

Full text
Abstract:
Проаналізовано дані літератури, присвячені питанням будови, властивостей та процесу утворення ліпосом. Розглянуто переваги ліпосом при застосуванні їх у медицині. Охарактеризовано способи введення ліпосом у організм. Узагальнено дані про механізми взаємодії ліпосом із клітинами, особливості ліпідного складу ліпосом і залежність від цього їх тропності до певних органів і тканин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Способи утворення"

1

Кобякова, Ірина Карпівна, Ирина Карповна Кобякова, Iryna Karpivna Kobiakova, and А. Г. Шепотько. "Способи утворення англійської юридичної термінології." Thesis, В, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кобяков, Олександр Миколайович, Александр Николаевич Кобяков, Oleksandr Mykolaiovych Kobiakov, and А. М. Ляпа. "Способи утворення англійської юридичної термінології." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26179.

Full text
Abstract:
Юридична термінологія виступає найбільш важливою та інформативною частиною мови права. Питання юридичної термінології є досить актуальним. Без термінів неможливо максимально точно викласти законодавчу думку. Юридична термінологія допомагає досягти максимальної лаконічності юридичного тексту. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26179
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Самсоненко, О. О. "Нові способи стібків вузлової структури." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8593.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кобякова, Ірина Карпівна, Ирина Карповна Кобякова, Iryna Karpivna Kobiakova, and Д. С. Філіп’єва. "Скорочення в сучасній англійській мові: способи утворення та особливості функціонування." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13019.

Full text
Abstract:
В сучасній англійській мові спостерігається розвиток ролі скорочень. Перші скорочення з’явились ще тоді, коли існував так званий фонетичний запис. Абревіації у сучасному розумінні цього слова почали застосовуватися шумерами у ІV тисячолітті до нашої ери. Переходячи через античну епоху у Середньовіччя, скорочення з підвищенням грамотності англомовного суспільства та процесом стандартизації англійського мовлення ставали все більш розповсюдженими. Хоча пуристи закликали до вживання мови королівського двора як еталону, скорочення втрачали соціальну маркованність та перетворювалися на звичайне явище життя, у всіх соціальних прошарках та сферах. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13019
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Провозьон, Аліна Василівна. "Неологізми в соціальних мережах: лінгвоперекладацький аспект." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11587.

Full text
Abstract:
В роботі було досліджено сучасну лексику соціальних мереж Twitter та Facebook, здійснено аналіз сленгових неологізмів соціальних мереж, розглянуто структуру, класифікацію неологізмів, а також досліджено способи перекладу англомовних неологізмів на українську мову та визначено аспекти розв’язання перекладацьких проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Писаренко, Д. Д., О. П. Заровний, and О. П. Манойленко. "Структура високоеластичного зигзагоподібного ланцюгового стібка та засоби його реалізації." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19213.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яценко, Артем Віталійович. "Дослідження механізму утворення настилів в доменній печі та розробка методів їх запобігання." Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5406.

Full text
Abstract:
Яценко А. В. Дослідження механізму утворення настилів в доменній печі та розробка методів їх запобігання : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 136 "Металургія" / наук. керівник О. Г. Кириченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 79 с.
UA : У роботі ставиться завдання розробити з урахуванням вже наявних технологій механізм утворення настилів та методи їх запобігання. Представлений аналітичний огляд настилєутворення в сучасних умовах доменної плавки; проаналізований вплив цинку на утворення настилів; наведений вплив лугів на роботу доменної печі та методи запобігання утворення настилів. Досліджені умови настилєутворення; прихід та накопичення цинку в доменній печі; розглянутий вплив лужних оксидів на стійкість вогнетривкої кладки та техно-логічні та технічні прийоми видалення цинку з доменної печі; запропонований метод обвалення настилів за допомогою суміщення теплового і механічного удару; до-сліджений «гвинтовий» спосіб завантаження доменної печі; розглянутий вплив фу-терівки на процес шлакоутворення; наведені нові процеси виведення цинку з циклу «аглофабрика - доменна піч».
EN : The task is to create, on the basis of existing technologies, a mechanism for the formation of decking and ways to prevent them. An analytical review of flooring in modern conditions of blast-furnace smelting is presented; analyzed the effect of zinc on the formation of decking; the influence of alkalis 7 on the operation of the blast furnace and methods of preventing the formation of decks are given. The conditions of flooring have been investigated; the arrival and accumulation of zinc in the blast furnace; the influence of alkali oxides on the stability of refractory masonry and technological and technical methods of removing zinc from a blast furnace are considered; a method of flooring collapse by combining thermal and mechanical shock is proposed; investigated the "screw" method of charging the blast furnace; the influence of lining on the process of slagging is considered; new processes of zinc removal from the cycle "sinter plant - blast furnace" are presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Способи утворення"

1

Pezhynska, O. M. "СПОСОБИ УТВОРЕННЯ ФРАНЦУЗЬКИХ ТОПОНІМІВ, ПОХІДНИХ ВІД АНТРОПОНІМНИХ НАЗВ." In SCIENTIFIC DEVELOPMENTS OF EUROPEAN COUNTRIES IN THE AREA OF PHILOLOGICAL RESEARCHES, 396–414. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-56-3.2.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Способи утворення"

1

Сивак, А. О. "Способи утворення неологізмів, які використовуються при висвітленні подій, пов’язаних із пандемією COVID-19." In PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES: AN EXPERIENCE AND CHALLENGES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-073-5-1-71.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Способи утворення"

1

Остроушко, О. А. Структурні типи назв страв у «Практичній кухні» Ольги Франко. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1469.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано більше 1000 найменувань страв із кулінарної книги Ольги Франко «Практична кухня». З’ясовано, що однослівні найменування (близько 14 %) засвідчують типові для української мови способи утворення назв страв та семантичні зміни, що при цьому відбуваються; наведено приклади суфіксальних дериватів, назв, утворених лексико-семантичним способом та шляхом запозичення. Визначено та описано основні типи складених найменувань страв, більшість із яких становлять двоскладні словосполучення (більше ніж 68 %). Типовими для них є структури з головним іменниковим компонентом та залежним прикметником (дієприкметником) чи іменниково-прийменниковим сполученням. Залежні компоненти у своїй більшості вказують на необхідні інгредієнти страви або способи кулінарної обробки продуктів. Водночас назви не містять надмірної деталізації. Описано способи подальшого ускладнення базових структур та утворення на їх основі три-, чотири- та п’ятикомпонентних назв страв. У проаналізованих назвах страв засвідчено майже повну відсутність образних найменувань і таких, що містять яскраво виражену оцінку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Колоїз, Ж. В. У лексичній робітні Олеся Гончара. Національний гірничий університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/526.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про індивідуально-авторські утворення, засвідчені в романі Олеся Гончара „Собор”; проаналізовано їхні формально-структурні та функціонально-стилістичні особливості; з’ясовано семантичні особливості окремих груп новотворів, їхню дериваційну базу та способи продукування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колоїз, Ж. В. Індивідуально-авторські неологізми в романі Василя Барки «Жовтий князь». Вид-во УжНУ «Говерла», 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/529.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про індивідуально-авторські утворення, засвідчені в романі Василя Барки «Жовтий князь»; проаналізовано їхні формально-структурні та функціонально-стилістичні особливості; з’ясовано семантичні особливості окремих груп новотворів, їхню дериваційну базу та способи продукування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бережна, М. В. Антропонімія дитячої літератури жанру фентезі. З, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2477.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено іменам власним в романі Дж. К. Ролінґ циклу "Гаррі Поттер". Мова йде про специфіку імен власних у творах жанру фентезі, їх функції, способи утворення і види. Дослідження виконано на матеріалі 399 антропонімів, відібраних методом наскрізної вибірки з чотирьох перших романів циклу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вербовий, М. В. До питання походження псевдослов’янізмів українських покрайніх записів, зібраних І. Панькевичем. Криворізький державний педагогічний університет, 1999. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4301.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані найпоширеніші способи утворення писарями псевдослов’янізмів у текстах покрайніх записів. Автор розглядає фонетичні, морфемні, правописні та стилістичні особливості слов’янізмів-новотворів ХVІІ – ХVІІІ ст. Тексти покрайніх записів, як свідчить наведений матеріал, зроблені переважно живою українською мовою, розмовний характер якої писарі нейтралізували вживанням (псевдо)слов’янізованих слів чи форм. У суті речі це готувало ґрунт для літературної мови на народній основі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гладка, О. В. Особливості утворення фонологічних неологізмів в англійській мові. Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2014.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості утворення фонологічних неологізмів в англійській мові; конкретизовано поняття «фонологічні неологізми»; уточнено стадії інтеграції нових слів; визначено місце фонологічних неологізмів у класифікації за способом творення; виокремлено підгрупи фонологічних неологізмів; виявлено продуктивність фонологічного способу утворення нових слів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Царук, О. В. Про деякі найдавніші риси українського синтаксису. Чернівецький державний університет, 1997. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2296.

Full text
Abstract:
Проаналізовано деякі найдавніші риси українського синтаксису. Наголошено, що система ідіоматичного синтаксису виходить за межі традиційного синтаксису як науки, зокрема, усталені синтаксичні звороти (формули) переходять у словоформи, утворені лексико-синтаксичним способом. Такі лексеми розглянуто як симбіоз синтаксичних і дериваційних властивостей, а також специфічної семантичної мотивації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography