Journal articles on the topic 'Спортивна школа'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Спортивна школа.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Спортивна школа.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Yalovyk, Volodymyr, Anton Yalovyk, and Andrii Marchuk. "Історія розвитку спортивної ходьби на Волині в роки незалежної України." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 3(55) (September 30, 2021): 42–47. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-03-42-47.

Full text
Abstract:
Актуальність. На Волині спортивна ходьба в роки незалежної України стає однією із провідних дисциплін легкої атлетики. У процесі розвитку спортивна ходьба відіграла значну роль у прославленні Волині й України на міжнародних змаганнях різного ґатунку. Спортсмени, які займаються спортивною ходьбою, зроби- ли значний внесок у розвиток легкої атлетики на Волині, України, Європи та світу. Розвиток спортивної ходьби оцінюється результатами підготовки спортсменів високого класу та їх успішними виступами на змаганнях. Неодноразово на європейських і світових змаганнях піднімався прапор України й грався Гімн нашої держави на честь перемоги наших спортсменів. Результати виступів спортсменів не завжди об’єктивно висвітлюються та з роками вони стають забуті. Мета дослідження – проаналізувати історичний розвиток спортивної ходьби на Волині в роки незалежності України. Методи дослідження. Історико-педагогічний аналіз архівних документів, звіти спортивних організацій («Спартак», «Динамо», «Колос», «Україна», «Авангард» ) спортивного управління Волинської обласної держадміністрації, опитування тренерів та керівників спортивних товариств, ДЮСШ, інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Результати дослідження. Аналіз та узагальнення архівних даних, опитування тренерів дали можливість розкрити історичний розвиток спортивної ходьби на Волині. Спортивні організації в 1991 році, після розпаду СРСР, змогли зберегти цей вид легкої атлетики. Із роками поступово розширювалося коло організацій, що сприяли розвитку спортивної ходьби на Волині. Це дало можливість спортсменам Волині досягати значних результатів й успішно виступати на міжнародних змаганнях. За роки незалежності України на Волині підготовлено 7 учасників Олімпійських ігор, 15 – МСУМК, 31 – МСУ, 100 – КМСУ. Спортсмени Волині за цей період на кубках і чемпіонатах Європи та світу здобули 11 золотих, 6 срібних і 4 бронзових нагород. Висновки. Здійснений історико-педагогічний аналіз розвитку спортивної ходьби на Волині дав змогу виокремити певні досягнення спортсменів у незалежній Україні. Великий внесок у розвиток спортивної ходьби на Волині зробили: ВНУ імені Лесі Українки, Любешівська дитячо-юнацька школа. ВНУ ім. Лесі Українки стала базою для забезпечення дорослих спортсменів, а ДЮСШ смт Любешова – дітей шкільного віку в проведенні тренувальних занять. Крім того, вищеназвані заклади відіграють важливу роль у житті спортсменів, дають можливість підвищувати спортивну майстерність і прославляти Україну та Волинь на міжнародних змаганнях різного ґатунку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Vilchkovsky, Edward. "Особливості підвищення рухової активності учнів загальноосвітніх шкіл США." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(46) (June 30, 2019): 9–15. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-02-09-15.

Full text
Abstract:
Актуальність. Масові дослідження стану здоров’я учнів американських шкіл, які проводились у 80-х роках ХХ ст., показали, що в них значно знизилися показники тренованості серцево-судинної системи. Значна частина учнів старших класів мала зайву масу тіла й ожиріння. Тому зроблено висновки, що основними чинниками, які негативно впливають на стан здоров’я, фізичний розвиток і рухову підготовленість дітей та учнівської молоді, є режим гіподинамії (малої рухової активності в значної частини школярів); другий чинник пов’язаний із незначною кількістю уроків фізичного виховання в деяких школах (один−два рази на тиждень) та невдалою організацією спортивно-масової роботи зі школярами в позаурочний час. Мета дослідження – проаналізувати та узагальнити досвід загальноосвітніх шкіл США щодо організації й змісту рухової активності учнів у позаурочний час. Методи дослідження – аналіз літератури з теорії та методики фізичного виховання, педагогіки й документів, які стосуються реформування шкільної освіти у США, матеріалів науково-практичних конференцій із проблеми фізичного виховання школярів. Результати дослідження. У зв’язку із ситуацією, яка склалася з реалізацією оздоровчих завдань у навчальних закладах США, Президентська рада з фізичної підготовки та спорту розробила рекомендації для керівництва освіти в штатах, директорів шкіл і вчителів фізичної культури. Особливістю фізичного виховання в американських школах є те, що в кожному штаті для шкіл розробляються свої навчальні плани. Тому кількість уроків фізичного виховання в різних типах шкіл та класах може мати свої відмінності. Для проведення позакласної спортивно-масової роботи в школі вчитель складає факультативну програму. Зміст її становлять ті види спорту, які обрані учнями для позакласних спортивних занять. Учитель може також скласти комбіновану програму з фізичної культури, яка поєднує основну та факультативну програми. Учителям фізичної культури рекомендується включати до програми такі види фізичних вправ і спорту, як спортивні ігри, гімнастика та акробатика, танці, водні види спорту, легка атлетика, єдиноборства й обов’язково рекреаційні види спорту, якими людина може займатися протягом усього життя. При цьому враховується спортивна база школи, регіональні, кліматично-географічні умови та інтерес учнів до цих спортивних дисциплін. Висновки. Фізичне виховання є обов’язковою складовою частиною системи шкільної освіти США. Воно реалізується у формі уроків, індивідуальних занять фізкультурою та спортом у позаурочний час (спортивні секції, рекреаційні заняття, змагання та ін.). Програма з фізичної культури в американських школах спрямована на підвищення всебічної фізичної підготовленості учнів, формування в них стійкої мотивації до рухової активності та створення здорового стилю життя, виховання позитивних моральних і вольових якостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Vilchkovski, Eduard, and Volodymyr Pasichnyk. "Організація та зміст фізичного виховання в чеських школах." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(42) (July 26, 2018): 5–12. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-05-12.

Full text
Abstract:
Чехія має давні традиції у створенні національної системи фізичного виховання й спорту, а також оригінальну систему сокольської гімнастики, яка отримала в другій половині ХIХ ст. широку популярність не тільки в європейських країнах, що розміщувалися поблизу Чехії, а й також у Росії, Франції, Великобританії, США та інших державах світу. Завдання дослідження – проаналізувати сучасну систему фізичного виховання школярів у Чехії. Результати дослідження. Система фізичного виховання в чеських школах складається з двох взаємодоповнювальних блоків: навчальний процес із фізичного виховання, який передбачає три уроки щотижня та позакласну спортивно-масову роботу, що проводиться факультативно для всіх бажаючих учнів. Програми з фізичного виховання включають основну гімнастику; спортивні ігри; танцювальні вправи; плавання, лижі, ковзани (взимку), якщо школа має умови для проведення цих занять. Міністерство освіти, молоді і спорту видає базові програми з фізичної культури для учнів усіх типів шкіл. Висновки. У чеських школах, починаючи з 90-х років ХХ ст., широко реалізовуються новаторські концепції: «Школа здоров’я» й «Спорт для всіх». Вони спрямовані на активну боротьбу з негативними явищами в суспільстві (алкоголізмом, наркоманією, тютюнопалінням), а також на роботу зі створення профілактичних заходів проти цивілізаційних захворювань, які стали пандемією за останні 30 років у Європі та інших континентах світу. Державна програма «Спорт для всіх» передбачає поширення занять спортом не лише серед учнів шкіл, але і серед їхніх батьків та інших вікових груп чеського населення, створення масовості в активному відпочинку всього суспільства, а також селекції та підготовці резерву для збірних спортивних команд країни. Сучасна система фізичного виховання школярів у Чеській Республіці спрямована на зміцнення здоров’я, покращення фізичного розвитку та рухової підготовленості дітей і молоді збільшенняя годин на уроки фізичного виховання, поширення масовості занять фізкультурою та спортом у позаурочний час, організації регулярних спортивних занять і змагань за допомогою спортивних клубів, створення в школах спортивних класів для здібних учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дейнеко, Альфія. "ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДИКИ РОЗВИТКУ ГНУЧКОСТІ СПОРТСМЕНОК 8-9 РОКІВ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ СПОРТИВНОЮ ГІМНАСТИКОЮ." Слобожанський науково-спортивний вісник 5, no. 79 (October 26, 2020): 27. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-5.004.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтувати ефективність використання авторської методики розвитку гнучкості спортсменок 8-9 років, які займаються спортивною гімнастикою. Матеріал і методи: дослідження проводилося на протязі року з групою спортсменок (12 гімнасток), що займаються спортивною гімнастикою у Школі вищої спортивної майстерності м. Харкова. Педагогічний експеримент був організований з метою вдосконалення змісту навчально-тренувального процесу в спортивній гімнастиці. Розроблена в ході дослідження методика складалася з відповідно підібраних засобів та методів спрямованих на забезпечення поступового і планомірного підвищення рівня розвитку гнучкості юних гімнасток. Після проведення початкового тестування рівня розвитку гнучкості у тренувальний процес гімнасток досліджувальної групи була додатково включена спеціально розроблена авторська методика, яка застосовувалась в основній частині тренувального заняття (10-12 хв). Для виявлення ефективності авторської методики було використано аналіз і узагальнення літературних джерел, педагогічне спостереження, тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. Результати: за результатами проведеного експерименту було виявлено покращення практично всіх досліджуваних показників, а саме суттєво покращились результати виконання шпагату на ліву ногу (45%) та вправи гімнастичний міст (20%). Висновки: отримані результати проведеного дослідження показали ефективність використання запропонованої методики розвитку гнучкості гімнасток 8-9 років (різниця між середньогруповими результатами, показаними гімнастками у більшості тестових завдань є статистично достовірною). Ключові слова розвиток гнучкості, спортивна гімнастика, гімнастки 8-9 років, тестування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lebediev, Serhii, Sergey Zhurid, Svyatoslav Koval, and Victor Shalenko. "Control of physical and technical readiness of football players at the stage of specialized basic training." Слобожанський науково-спортивний вісник 1, no. 26 (March 31, 2022): 14–19. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2022-1.003.

Full text
Abstract:
Мета: визначити на початку підготовчого періоду вихідний рівень фізичної та технічної підготовленості футболістів 2006 р.н. різних дитячо-юнацьких команд м. Харкова. Матеріал і методи: дослідження проводилося в серпні 2021 року. Контингент обстежуваних - спортсмени у кількості 56 футболістів ДЮФК (дитячо-юнацький футбольний клуб) «Арсенал» м. Харкова та ДЮСШ (дитячо-юнацька спортивна школа) № 7 м. Харкова, вік яких становив у середньому 14,6 років. Були визначені технічні та фізичні показники, які характеризують рівень підготовленості футболістів до початку змагального сезону. У дослідженні були використані такі методи: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне тестування, методи математичної статистики. Результати: у роботі встановлені статистично достовірні відмінності між технічними показниками: в тесті біг 30 м (з м’ячем) (р <0,05; t=2,18), вкидання м’яча з-за бічної лінії (р<0,05; 2,88); у показниках з фізичної підготовленості статистично достовірні зміни були виявлені у тестах «Іллінойс» (р <0,05; t=2,72), човниковий біг 7х30 м (р<0,05; t=2,48), при цьому гравці ДЮФК «Арсенал» долають відстань швидше (р<0,05; t1=2,10; t2=2,05; t3=2,06; t7=2,15) на першому, другому, третьому та сьомому відрізках ніж гравці ДЮСШ № 7. У тесті на витривалість човниковий біг 5х30 м гравці ДЮФК «Арсенал» швидше (р<0,05; t=2,12) пробігають, ніж гравці ДЮСШ № 7, при цьому на першому та третьому відрізках гравці ДЮСШ № 7 повільніше (р<0,05; t1=2,75; t3=2,05) долають відстань, ніж футболісти ДЮФК «Арсенал». Висновки: аналіз спеціальної літератури свідчить, що сучасна науково-методична база в аналізі технічної та фізичної підготовленості у футболі є недостатньо вивченою для того, щоб забезпечити ефективну підготовку юнаків до вищих спортивних досягнень. У результаті дослідження встановлено статистично достовірні відмінності у показниках з фізичної та технічної підготовленості між ДЮФК «Арсенал» та ДЮСШ № 7 м. Харкова. Визначено, що футболісти 2006 року народження мають низький рівень функціональної працездатності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Крушельницкая, Ольга Б., and Вероника Э. Терентьева. "Психологические особенности мотивации детей к занятию спортивной гимнастикой." Российский психологический журнал 17, no. 4 (December 30, 2020): 21–33. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2020.4.2.

Full text
Abstract:
Введение. Мотивация спортивной деятельности, как правило, рассматривается в педагогических работах, в то время как ее психологические основания остаются недостаточно изученными. В представленном исследовании выявлены и проанализированы связи между мотивацией детей к занятию спортивной гимнастикой, их социометрическим статусом, уровнем тревожности и особенностями родительского отношения в семье. Методы. В исследовании участвовали 95 детей старшего дошкольного и младшего школьного возраста, занимающихся спортивной гимнастикой более года. С целью выявления психологических и социально-психологических особенностей мотивации детей использовались: тест-опросник родительского отношения (А. Я. Варга, В. В. Столин), тест тревожности «Выбери нужное лицо» (Р. Тэммл, М. Дорки, В. Амен), шкала явной тревожности CMAS (адаптация А. М. Прихожан), методика оценки уровня спортивной мотивации обучающихся (адаптация методики Н. Г. Лускановой, сделанная О. Н. Степановой и А. Н. Волковой), социометрия, статистическая обработка данных. Результаты. Выявлены статистические значимые различия показателей, характеризующих детей с разным уровнем мотивации. Доказано, что наиболее мотивированные к учебной спортивной деятельности дети имеют, в зависимости от типа семейного воспитания, средний или высокий уровни тревожности и занимают высокие или низкие позиции в интрагрупповой структуре спортивной ученической группы. Родительское отношение к этим детям характеризуется высоким уровнем принятия и кооперации, что выражается в позитивном внимании к интересам ребенка, уважении, поощрении самостоятельности и инициативы. Обсуждение результатов. Результаты исследования позволяют внести вклад в научные представления о психологических условиях оптимизации мотивации детей к спортивным занятиям. Полученные результаты могут использоваться в программах повышения психологической компетентности спортивных тренеров и открывают перспективы дальнейшего исследования социально-психологических факторов мотивации спортивной деятельности детей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Матвієнко, Ірина. "Формування мотивації школярів до занять фізичною культурою та спортом у закладах загальної середньої освіти." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (April 20, 2021): 81–85. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.3.81-85.

Full text
Abstract:
Анотація. На сьогодні залишається недостатньо висвітленим механізм залучення учнівської молоді до позаурочних та позашкільних форм фізичного виховання, зацікавленість до занять спортом у системі дитячо-юнацького та масового спорту, що сприятиме підвищенню їх мотивації до фізичних вправ на уроках фізичної культури. Мета. Вивчити вмотивованість школярів до відвідування уроків фізичної культури та спортивних секцій та вплив учителів фізичної культури, тренерів і батьків на формування інтересу до занять руховою активністю. Методи. Аналіз літературних джерел та мережі Інтернет, узагальнення, систематизація, методи математичної статистики. Результати. Визначено зниження інтересу школярів до занять фізичними вправами, відвідування обов’язкових форм занять фізичною культурою в школі, що, в свою чергу, виявляється і у відвідуванні спортивних секцій. Відповіді опитаних школярів свідчать про бажання відвідувати уроки фізичної культури, лише незначна їх частина відвідує спортивні секції, переважна частина не займається спортом. У ході дослідження виявлено зацікавленість учнів та батьків у заняттях на базі школи. Зміст проведення вільного часу школярів, за даними опитування, свідчить про природну потребу дітей у руховій активності та інтерес до фізичних вправ. Не сформовано мотивацію до систематичних занять руховою активністю. Доведено необхідність формування дієвого механізму організації рухової активності школярів та підвищення їх мотивації шляхом урахування інтересів у навчальний та позанавчальний час, налагодження співпраці зі спортивними клубами, ДЮСШ, визначення чітких критеріїв оцінювання мотивації до занять фізичною культурою та різними видами рухової активності і заходів до її підвищення. Ключові слова: мотивація, рухова активність, фізична культура, урок, спортивні секції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Долбишева, Н. Г., Л. П. Черкашина, С. Є. Мустяца, О. В. Шевченко, І. М. Яремко, and А. В. Черноколенко. "ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ В НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ДІВЧАТ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ БОКСОМ, НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 1 (September 28, 2021): 140–50. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-1-20.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – здійснити порівняльний аналіз особливостей планування фізичного навантаження фізичної підготовки та визначити рівень фізичної підготовленості дівчат 10–12 років, які займаються боксом, на етапі початкової підготовки першого та другого року тренувань. Були використані такі методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел та програмно-нормативних документів, педагогічний експеримент, педагогічні спостереження, контрольне тестування, методи математичної статистики. Організація дослідження. Дослідження здійснювалося на базі комунального позашкільного закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа № 12» Дніпровської міської ради. У досліджені брали участь 43 спортсменки віком 10–12 років, які займались боксом. Оцінка рівня фізичної підготовленості здійснювалася за контрольними тестами, які прописані в програмі ДЮСШ. Результати дослідження. На етапі початкової підготовки в процесі підготовки дівчат, які займаються боксом, пріоритетною стороною є загальна та фізична підготовка спортсменок (перший рік тренувань складає 188 годин, другий – 261 годин). Визначення рівня фізичної підготовленості на початку та наприкінці першого та другого року тренувань дозволило встановити достовірний приріст розвитку фізичних якостей при р ˃ 0,05-0,001. Однак необхідно звернути увагу на підбір засобів та методів, спрямованих на розвиток швидкісних здібностей у дівчат 10–11 років та витривалості у дівчат 11–12 років, виходячи за рамки рекомендацій, наведених у програмі ДЮСШ. Висновки. Результати дослідження свідчать про ефективність засобів на методів фізичної підготовки, наведених у програмі ДЮСШ. Рекомендується розглянути питання включення до програми тестів з оцінки функціональних можливостей організму дівчат 10–12 років. Це пов’язано з тим, що, по перше, дівчата даного віку перебувають у препубертатному періоді статевого дозрівання, по друге, отримані дані дозволять дати більш повну інформацію про адекватність планування інтенсивності фізичних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Андріанов, Тарас. "Компетентність майбутніх учителів у проведенні фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з учнями." Освітній вимір 41 (May 8, 2014): 3–7. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v41i0.2855.

Full text
Abstract:
Андріанов Т. В. Компетентність майбутніх учителів у проведенні фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з учнями. У статті подано наукове обґрунтування процесу формування фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової компетентності майбутніх учителів школи, розкрито специфіку і принципи, які визначають сучасний зміст фізичного виховання у вищій школі та забезпечують його у професійній діяльності
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мельниченко, Н. Ю. "ДИАЛОГ КУЛЬТУР СТРАН РОССИИ И ЯПОНИИ В ПРОБЛЕМЕ ФОРМИРОВАНИЯ ЦЕННОСТНЫХ ОРИЕНТАЦИЕЙ УЧАЩИХСЯ СПОРТИВНОЙ ШКОЛЫ ЕДИНОБОРСТВ." Известия Чеченского государственного университета, no. 1/25 (March 2022): 101–6. http://dx.doi.org/10.36684/12-2022-25-1-101-106.

Full text
Abstract:
Проблема формирования ценностных ориентаций личности приобретает сегодня особую актуальность, обусловленную высокой степенью неопределенности и кризисом духовно-нравственных оснований жизнедеятельности человека. В данной статье даётся описание воспитательной системы детско-юношеской спортивной школы, одновременно применяющей средства культуры стран России и Японии. Предметом интереса выступает воспитательный потенциал восточного боевого единоборства «Сётокан», позволяющий эффективно решать проблему формирования ценностных ориентаций учащихся. Автор полагает, что наибольшую педагогическую ценность в этом виде спорта представляет его одновременная опора на культуру России и Японии, философская направленность и существующая система традиций и ритуалов. Средства и векторы воспитания в восточном боевом единоборстве диктуются императивами, написанными Учителем, основателем каратэ Г. Фунакоси. Спецификой образовательной деятельности детско-юношеской спортивной школы является выстраивание учебно-тренировочного процесса в понимании младшими школьниками равной значимости обеих культур. Обучение ведётся одновременно на русском и японском языках. На особо значимом месте в спортивном помещении (Шомен) одновременно размещены флаги, символика обеих стран и портреты российского президента и Учителя Гитина Фунакоси как знак почтения стране, в которой живут дети, и стране, создавшей и практикующей восточное боевое единоборство. Оригинальным для системы дополнительного образования является проговаривание учащимися в начале и по окончании тренировки Клятвы (додзе-кун). Императивы додзе-кун, с точки зрения автора, представляют собой самое сильное средство актуализации представления о нравственных ценностях, формирующее у детей осознанное и глубокое их понимание и принятие. Методами исследования выступают анализ психолого-педагогической литературы, изучение и обобщение практик спортивных единоборств по формированию нравственных ценностных ориентаций личности; беседа; педагогическое наблюдение; анализ практической деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Заборняк, Станіслав, Богдан Мицкан, and Тетяна Мицкан. "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ ГАЛИЧИНИ (1868–1918 рр.)." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 35 (January 4, 2021): 32–42. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.35.32-42.

Full text
Abstract:
Мета. Розкрити особливості функціонування фізичної культури в школах Галичини (1868–1918 рр.). Методи. Джерельною базою дослідження були архівні матеріали міст Перемишля, Львова,Іван-Франківська, Тернополя, пов’язаних з діяльністю закладів середньої освіти в Галичині за часівАвстро-Угорської імперії. Результати. Розвиток організованої української фізичної культури в школахГаличини бере свій початок з другої половини ХІХ століття. Офіційно це розпочалося з публікації в 1868р. Радою національної школи циркуляру, який зобов’язував шкільну владу вводити в навчальні програминародних шкіл фізичну культуру та організовувати семінари для підготовки вчителів цього профілю.Починаючи з 1890 р. усі вчителі були зобов’язані залучати шкільну молодь до участі в оздо-ровчо-рекреаційних заходах з використанням фізичних вправ. З іншого боку, директори шкіл мали нада-вати щорічні окремі звіти про діяльність школи з фізичної культури. Важливим кроком щодо покра-щення фізичної підготовки учнів було запровадження у 1901 р. двох уроків з фізичної культури протягомтижня. Проте через брак кваліфікованих вчителів фізичної культури в народних школах та гімназіяхфізична підготовка учнів не завжди здійснювалася в необхідному обсязі. Для покращення рівня фізичноїпідготовленості школярів велике значення мало проведення методичних конференції з директорами тавчителями фізичної культури. Це підтверджується шкільними звітами, які містять дані, як про фізич-ний розвиток, так і фізичну підготовленість учнів, починаючи з 1896 р. Під час проведення уроків фі-зичної культури використовувалися гімнастичні й легкоатлетичні вправи (біг, стрибки, метання), рух-ливі та спортивні ігри, їзда на велосипеді, плавання у відкритих водоймах, а в зимовий період катання налижах, санах і навіть крикет. Із позаурочних форм фізичної підготовки популярними були ігри і забавипід час перерв, а з позашкільних – піші туристичні мандрівки. Висновок. Отже, у період 1968-1918 рр вшколах Галичини (українських і польських) були закладені основи сучасної фізичної підготовки шкільноїмолоді, а відтак й ефективного контролю за станом цього процесу в школах, що може бути вико-ристано й на сучасному етапі формування компетентностей учнів з фізичної культури й здоровогоспособу життя.Ключові слова: школа, учні, фізична культура.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

ЗОЗУЛЯ, Катерина. "ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ХОРЕОГРАФІЇ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СЬОГОДЕННЯ." Acta Paedagogica Volynienses, no. 4 (November 26, 2021): 74–82. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.4.12.

Full text
Abstract:
У статті досіджено та проаналізовано організацію навчання хореографії дітей молодшого шкільного віку в позашкільних закладах у контексті сьогодення. Мета дослідження – проаналізувати особливості організації навчання хореографії дітей молодшого шкільного віку в позашкільних закладах освіти. Зазначено, що на сучас- ному етапі організація навчання хореографії згідно із Законом «Про позашкільну освіту» та Положенням про позашкільний навчально-виховний заклад може відбуватися в комплексних позашкільних навчально-виховних закладах (палаци та будинки для дітей і юнацтва, центри дитячої й юнацької творчості, які включають творчі об’єднання за інтересами: гуртки, секції, ансамблі, театри) та профільних позашкільних навчально-виховних закладах (початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, школи мистецтв, дитячо-юнацькі спортивні школи тощо). У процесі написання статті були застосовані методи аналізу, синтезу та теоретичного узагаль- нення науково-методичної літератури. Визначено головне завдання та мету навчання хореографії молодших школярів у закладах позашкільної осві- ти. Вивчено та узагальнено педагогічно цінний досвід організації навчання хореографії дітей молодшого шкіль- ного віку в позашкільних закладах України. Подано аналіз відомих художніх колективів, танцювальних та хорео- графічних гуртків, ансамблів народного, сучасного та сучасного спортивно-бального танцю. Установлено, що навчання хореографії дітей молодшого шкільного віку в позашкільних закладах на сучасному етапі відбувається в аматорських колективах та в профільних мистецьких установах. З’ясовано, що навчання хореографії в танцювальних та хореографічних гуртках, ансамблях та студіях відбувається на основі автор- ських програм керівників, які складені на основі програм із позашкільної освіти художньо-естетичного напряму. Автор убачає перспективи подальших досліджень у подальшому вивченні теорії й практики організації навчання хореографією як у новій українській школі, так і у позашкільних закладах освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Черних, Тетяна, and Вячеслав Мулик. "Встановлення кореляційної залежності засвоєння базових вправ спортивної акробатики від використання окремих спеціально-підготовчих вправ юних акробатів-початківців 6-7 років." Слобожанський науково-спортивний вісник 3, no. 83 (June 23, 2021): 26–32. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-3.004.

Full text
Abstract:
Мета: визначити кореляційний взаємозв'язок базових вправ початкової підготовки юних акробатів та спеціально-підготовчих вправ, що використовуються для їх засвоєння. Матеріал і методи: дослідження проводилося на базі комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Слобідського району м. Харкова. У дослідженні брали участь 14 дітей 6-7 років, які займалися спортивною акробатикою у спортивно-оздоровчих групах, на участь яких було отримано згоду батьків. На початку дослідження, після ознайомчих занять, було проведено контрольне тестування виконання базових вправ «ластівка», «перекид вперед», «колесо», «берізка», «місток», після чого проведено підготовчий етап (20 занять) з використанням спеціально-підготовчих вправ для розвитку рухових якостей, необхідних для виконання зазначених базових вправ та проведено повторне тестування, оцінка якого здійснювалася за 10-бальною шкалою. Після цього проведено кореляційний аналіз залежності базових акробатичних вправ від спеціально-підготовчих вправ, які використовувалися для їх виконання. Результати: у процесі використання комплексів спеціально-підготовчих вправ підвищилась якість виконання базових вправ за рахунок використання спеціально-підготовчих вправ у вправі «ластівка» (t=3,94; p<0,001), «перекид вперед» (t=2,90; p<0,05), «колесо» (t=2,12; p>0,05), «берізка» (t=2,67; p<0,05), «місток» (t=2,59; p<0,05). Висновки: у результаті досліджень встановлено кореляційний взаємозв'язок базових акробатичних вправ з окремими спеціально-підготовчими вправами, які використовуються під час їх навчання. Ключові слова: базові акробатичні вправи, юні акробати, кореляція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Симень, Владимир Петрович. "MODEL OF SPORTS TRAINING OF KETTLEBELL-LIFTERS AT A SPORTS SCHOOL." Bulletin of the Chuvash State Pedagogical University named after I Y Yakovlev, no. 1(110) (March 30, 2021): 207–15. http://dx.doi.org/10.37972/chgpu.2021.110.1.025.

Full text
Abstract:
На основе аналитического обзора научно-методической литературы, анализа и обобщения собственного опыта спортивной и педагогической деятельности с позиций системного и деятельностного подходов в статье представлена модель спортивной подготовки гиревиков в процессе обучения в спортивной школе. Концептуальные положения теории деятельности позволили построить модель в соответствии с сущностью и содержанием гиревого спорта как вида деятельности. Системный анализ и системный синтез привели к идее выявления целевой, содержательной, технологической и управляющей составляющих модели. Цель спортивной подготовки - сформировать мастерство гиревика-спортсмена на основе рационального планирования и организации процесса тренировки как интегральной характеристики, обусловливающей готовность к демонстрации наивысших спортивных результатов. Содержательный компонент состоит из теоретических, практических и методических знаний, умений и навыков (знаний-знакомств, знаний-копий, знаний-творений). В процессуальный компонент включены теоретические знания основ гиревого спорта, методические знания, умения и навыки эффективного планирования, рациональной организации и продуктивного проведения тренировочных занятий, судейства соревнований и инструкторской деятельности. В процессуальном компоненте также содержатся практические знания, умения и навыки, выражающиеся в овладении способностью подготовиться технически, физически, тактически и психологически к результативному участию в соревнованиях. Внедрение модели спортивной подготовки в отделениях гиревого спорта спортивных школ позволит эффективно планировать и организовывать тренировочные занятия по формированию готовности к демонстрации высоких спортивных результатов. The article presents a model of sports training for kettlebell-lifters at a sports school, basing on the analytical review of scientific and methodological literature, analysis and generalization of the author’s experience in sports and pedagogical activities from the standpoint of systemic and activity approaches. Conceptual provisions of the theory of activity made it possible to construct a model in accordance with the essence and content of kettlebell-lifting. System analysis and system synthesis led to the idea of identifying the target, meaningful, technological and control components of the model. The goal of sports training is to form the skill of a kettlebell-lifter on the basis of rational planning and organization of the training process as an integral characteristic that determines the readiness to demonstrate the highest sports results. The content component consists of theoretical, practical and methodological knowledge, skills and abilities (knowledge-acquaintance, knowledge-copy, knowledge-creation). The procedure component includes theoretical knowledge of the basics of kettlebell-lifting, methodological knowledge, skills and abilities of effective planning, rational organization and productive conduct of training sessions, judging competitions and coach activities. The procedure component also contains practical knowledge, abilities and skills expressed in mastering the ability to prepare technically, physically, tactically and psychologically for effective participation in competitions. The introduction of a model of sports training in the kettlebell-lifting departments of sports schools will effectively plan and organize training sessions to form readiness to demonstrate high sports results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Черних, Тетяна, Вячеслав Мулик, Тетяна Скалій, and Дар’я Окунь. "ЗАСТОСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНО-ПІДГОТОВЧИХ ВПРАВ ДЛЯ ЗАСВОЄННЯ БАЗОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СПОРТИВНОЇ АКРОБАТИКИ ЮНИМИ СПОРТСМЕНАМИ-ПОЧАТКІВЦЯМИ." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 80 (December 21, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-6.002.

Full text
Abstract:
Мета: розробити комплекси спеціально-підготовчих вправ та визначити ефективність їх застосування при засвоєнні базових вправ у акробатів-початківців. Матеріал і методи: дослідження проводилося на базі Комплексної дитячої спортивної школи № 6 Слобідського району (м. Харків). У дослідженні брали участь 28 дітей 6–7 років, які займаються спортивною акробатикою у спортивно-оздоровчих групах. Контрольна група (n=14) проводила тренувальний процес за програмою ДЮСШ, експериментальна (n=14) із застосуванням спеціальних вправ до кожного базового елементу («ластівка», «стійка на лопатках», «берізка», «перекид вперед», «колесо», «місток») у підготовчій частині заняття. Наприкінці річного тренування проведено контрольне тестування виконання базових елементів юних акробатів 6-7 років досліджуваних груп, яке оцінювалося 5 експертами за 10-бальною шкалою оцінки їх виконання. Результати: у процесі застосування комплексів спеціальних вправ для кожного базовго елементу юних акробатів 6-7 років отримано достовірно кращі результати оцінювання по відношенню до контрольної групи у виконанні вправ «ластівка» (t=6,25; p<0,001), «стійка на лопатках» (t=7,89; p<0,001), «перекид вперед» (t=4,00; p<0,001), «колесо» (t=4,69; p<0,001) та «місток» (t=4,33; p<0,001). Висновки: у результаті досліджень встановлено, що застосування розроблених комплексів спеціальних вправ для засвоєння базових елементів юними акробатами 6-7 років ефективно впливає на формування елементів техніки базових вправ та психофізіологічних показників, що забезпечує їх виконання. Ключові слова: юні акробати, базові елементи техніки, кореляція, м’язові групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Дашаев, К. А. "СПОРТИВНО ОРИЕНТИРОВАННОЕ ФИЗИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ УЧАЩИХСЯ 8 – 9 КЛАССОВ СРЕДСТВАМИ ПЛЯЖНОГО ВОЛЕЙБОЛА В УСЛОВИЯХ ШКОЛЬНОЙ СЕКЦИИ." Известия Чеченского государственного университета, no. 4/24 (October 27, 2021): 144–51. http://dx.doi.org/10.36684/12-2021-24-4-144-151.

Full text
Abstract:
Программа по физической культуре в общеобразовательных школах предусматривает применение различных видов спорта в качестве основных средств, обеспечивающих решение образовательных, воспитательных, оздоровительных задач. Базовая часть программы предполагает применение традиционных видов спорта (легкая атлетика, гимнастика, спортивные игры). Вариативная часть позволяет использовать виды спорта с учетом национальных традиций, существующих в конкретном регионе Российской Федерации или с учетом климатических условий. Вариативная часть программы, как правило, реализуется в процессе секционных занятий избранным видом спорта. Занятия пляжным волейболом требуют благоприятного теплого климата на протяжении всего учебного года, который отмечается только в южных регионах страны. В этой связи предпринятая в статье попытка обоснования вопросов применения пляжного волейбола в условиях школьной секции, имеющего строгую спортивно-ориентированную направленность, показала свою высокую эффективность в экспериментальных условиях, что позволяет рекомендовать этот подход при организации системы внеурочного физического воспитания в общеобразовательных школах южных регионов Российской Федерации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Ажиппо, О. Ю., and А. С. Бондар. "Особливості рекреаційної та фізкультурно-спортивної діяльності дітей та молоді в Україні." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (January 23, 2014): 41–46. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2014.1.41-46.

Full text
Abstract:
Раскрыты организационные особенности рекреационных форм занятий детей и молодежи, которые реализуются через системы физического воспитания в учебных заведениях и детско-юношеского спорта во внешкольных заведениях и учреждениях спортивно-оздоровительной направленности. Рекреационные формы физического воспитания разнообразны и просты в применении, они введены в школьную практику с конца ХІХ в. Ежегодно в среднем 2 300 000 детей в период каникул посещают оздоровительные лагеря. В Украине это 17 300 учреждений. Массовый детско-юношеский спорт решает оздоровительные задачи, способствует расширению двигательной активности, отбору в спорт высших достижений. Кроме того, у нас в стране функционируют 1664 детскоюношеские спортивные школы, которые регулярно посещают 601 993 учащихся, что составляет 10,8 % общего количества детей 6–18 лет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Savolainen, Oksana, Valerii Kuznetsov, Oleksandr Valkevych, Roman Cherkashyn, and Nadiia Karabanova. "Удосконалення швидкісно–силових якостей спринтерів на етапі початкової підготовки." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 4(48) (December 31, 2019): 117–23. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-04-117-123.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження. У статті розглянуто роботу в дитячо–юнацьких спортивних школах на етапах початкової підготовки, які відрізняються великим різноманіттям засобів та методів тренування, які вимагають від юних спортсменів прояву організованості, ініціативи, що сприяє вдосконаленню всіх фізичних якостей та вихованню організаційних навичок та працелюбності дітей. Здійснюване в тісному зв’язку з розумовим, моральним, естетичним вихованням і трудовим навчанням фізичне виховання та спорт, зокрема, сприяє всебічному розвитку юних спортсменів. Підвищення ефективності підготовки юних спортсменів – найбільш гостра проблема школи спорту. Роботу багатьох спортивних шкіл характеризують втрати спортивних дарувань, а також незацікавленість дітей у спорті. Традиційними стали роз’єднаність загальноосвітніх і спортивних шкіл у вирішенні завдань масового юнацького спорту, недостатня відповідність організаційних форм підготовки досягненням сучасної методики. Мета дослідження – розробити і експериментально обґрунтувати програму розвитку швидкісно–силових якостей легкоатлетів на етапі початкової підготовки. Завдання дослідження полягало у визначенні рівня розвитку швидкічно-силових якостей спортсменів на етапі початкової підготовки, розробка програми розвитку швидкісно - силових якостей спринтерів, перевірка ефективності даної програми. Методи дослідження: аналіз науково–методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. Резуль­тати дослідження. Результати проведених досліджень засвідчують, що під впливом розробленої технології показники швидкісно–силових якостей юних спортсменів вірогідно покращились: з бігу на 30 м з низького старту на 6,63 %, з бігу на 30 м з ходу – на 7,09 %, з бігу 300 м – на 1,27 %, стрибка у довжину з місця – на 4,21 % та кидка ядра двома руками на 41,4 %. Результати проведеного педагогічного експерименту свідчать про те, що навчально– тренувальний процес спортсменів на етапі початкової підготовки має свою специфіку, зумовлену їх анатомо–фізіологічними і психологічними особливостями, а також пристосуванням до нових умов, які виникають в результаті поєднання тренування з навчанням у школі. Тому є необхідність у пошуках нових прийомів та методів тренування, що враховували б виявлені особливості. Ключові слова: контроль, навантаження, тренувальний процес, фізичний стан, швидкісні якості, силова підготовленість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Криштанович, Світлана. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ СПОРТИВНИХ МЕНЕДЖЕРІВ: НАУКОВІ ПІДХОДИ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 14 (September 21, 2018): 44–50. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2017.14.44-50.

Full text
Abstract:
Проведений нами аналіз наукових праць, присвячених формуванню професійної компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту в умовах динамічних змін на ринку праці, свідчить, що ця проблема як в теоретичному, так і в методологічному аспектах, досліджена недостатньо. Зокрема, ґрунтовно не проаналізовані наукові підходи до реалізації завдань ефективної професійного підготовлення цих фахівців. Своєчасність і доцільність застосування методології у процесі формування професійної компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту зумовлена необхідністю розв‘язання певних протиріч, а саме, між: замовленням суспільства на компетентного спортивного менеджера та недостатніми можливостями вітчизняної освітньої системи в процесі їх підготовлення; існуючою уніфікованою системою підготовлення майбутніх фахівців для сфери фізичної культури і спорту та необхідністю впровадження інновацій у навчально-виховний процес вищої школи; усвідомленням студентами необхідності й значущості розвитку професійної компетентності та недостатнім досвідом і рівнем її сформованості; необхідністю самовдосконалення та розвитку професійних знань, умінь і навиків викладачів в умовах швидкоплинного освітнього середовища та їхньою неспроможністю швидко й оперативно адаптуватися до цих умов. Усунення зазначених суперечностей вимагає переусвідомлення концептуальнометодологічних підходів до підготовки майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту, формування у них професійної компетентності. Систему методологічних підходів до формування професійної крмпетентності майбутніх спортивних менеджерів визначають системний, теоретико-пізнавальний, компетентнісний, діяльнісний, особистісно орієнтований, технологічний, інтегративний та інші підходи. Нами було розглянуто зміст і суть цих підходів. Це дало змогу встановити основні вимоги до формування професійної компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури і спорту та розуміння побудови навчального процесу у вищій школі для підготовки даних фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

ВЛАСОВА, Т. А. "KOMSOMOL MOVEMENT AND STUDENT BUILDING ORDERS IN THE USSR: ORIGINS AND CONSEQUENCES." Вопросы национальных и федеративных отношений, no. 6(75) (June 25, 2021): 1766–71. http://dx.doi.org/10.35775/psi.2021.75.6.006.

Full text
Abstract:
Автором статьи, на архивных документах которые впервые вводятся в научный оборот, рассматривается Призывная компания по Ульяновской области в 1943-1944 гг. которая проходила на среднем уровне. Несмотря на всю полноту проводимых мероприятий, существовали определенные проблемы по этому виду подготовки. Предпринята попытка количественного и качественного анализа призывной компании в годы войны. Призываемые, через военкоматы, на службу в Красную Армию не все соответствовали требуемым здоровьем и грамотностью. Большую работу по подготовки к призыву проводили школы, однако существовали некоторые проблемы. Например, вся спортивно-массовая работа проходила в основном на улице, что не давало возможности судить о комплексной проводимой военно-физкультурной подготовке. В зимний период проводилась в основном только лыжная подготовка. Но, тем не менее, в тяжелых материально-технических и кадровых условиях школы осуществляли необходимую подготовку не только в учебном плане, но и военно-физкультурном воспитании подрастающего поколения. Беседы о Красной Армии с учащимися проводились систематически. С большим интересом учащиеся относились к беседам о событиях Великой Отечественной войны и героическом прошлом советского народа. Что касается организации политико-воспитательной работы в учебных заведениях, то здесь можно было выделить следующее. В большинстве школ были организованы строевые подразделения из учащихся.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Постнов, Юрий Михайлович, and Любовь Ивановна Костюнина. "ORIENTATION OF PHYSICAL CULTURE AND SPORTS WORK WITH STUDENTS WITH DEVIANT BEHAVIOR IN THE CONTEXT OF NETWORK INTERACTION BETWEEN THE UNIVERSITY AND THE SCHOOL." Bulletin of the Chuvash State Pedagogical University named after I Y Yakovlev, no. 2(111) (July 7, 2021): 196–203. http://dx.doi.org/10.37972/chgpu.2021.111.2.024.

Full text
Abstract:
В статье исследованы возможности сетевого взаимодействия образовательных организаций высшего и общего образования в психолого-педагогической коррекции поведения учащихся с различными формами проявления социальной девиации на основе социально-ориентированного проекта физкультурно-спортивной деятельности, реализуемого студентами педагогического вуза под руководством педагогов-методистов. Педагогическое исследование было организовано на базе педагогического вуза и базовых школ педагогических практик студентов факультета физической культуры и спорта. Результаты исследования свидетельствуют о том, что сетевая форма позволяет интегрировать материально-технические, интеллектуальные, воспитательные ресурсы вуза и школы и обеспечивает большую эффективность превентологической работы с девиантными учащимися. Авторами отмечено, что проблема коррекции поведения девиантных подростков является комплексной, в решении которой должны взаимодействовать социальные педагоги, психологи, классные руководители, специалисты физической культуры и спорта, муниципальных органов управления образованием и учреждений внутренних дел. Определены условия эффективности дальнейшей реализации сетевого взаимодействия «вуз - школа» в коррекции поведения девиантных учащихся средствами физкультурно-спортивной деятельности. Результаты исследования представляют профессиональный интерес для учителей физической культуры, социальных педагогов, психологов. The article examines the potential of network interaction of educational organizations of higher and general education in the psychological and pedagogical correction of students’ behavior with various forms of social deviation on the basis of a socially-oriented project of physical culture and sports activities implemented by students of a pedagogical university under the guidance of methodologists. The pedagogical research was held on the basis of the pedagogical university and the basic schools of pedagogical practices of students of the Faculty of Physical Culture and Sports. The results of the study indicate that the network form allows integrating the material, technical, intellectual, and educational resources of the university and school and provides greater efficiency of preventive and correctional work with students with deviant behavior. The authors note that the problem of correcting the deviant behavior in adolescents is a complex one, in solving which social educators, psychologists, class teachers, specialists in physical culture and sports, municipal education authorities and internal affairs institutions should cooperate. The conditions for the effectiveness of further implementation of the “university-school” network interaction in correcting the behavior of deviant students by means of physical culture and sports activities are determined. The results of the study are of professional interest for physical education teachers, social educators, and psychologists.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Биналиев, А. Т., Э. В. Мануйленко, and Т. Г. Ефремова. "Обоснование комплексов взаимосвязанных технико-тактических действий при ведении борьбы стоя и методик их применения (на примере сборной команды государственного бюджетного учреждения Ростовской области «Спортивная школа олимпийского резерва № 1»)." TIDINGS of the Baltic State Fishing Fleet Academy: Psychological and pedagogical sciences (Theory and methods of professional education) 3, no. 57 (September 29, 2021): 177–81. http://dx.doi.org/10.46845/10.46845/2071-5331-2021-3-57-177-181.

Full text
Abstract:
Рассматриваются комплексы взаимосвязанных технико-тактических действий при ве-дении борьбы стоя и методик их применения. Раскрываются основополагающие аспекты дзю-до, обозначены критерии оценки проведенных поединков в соревновательный период, представ-лены результаты практического применения выработанной методики на примере сборной ко-манды Государственного бюджетного учреждения Ростовской области «Спортивная школа олимпийского резерва № 1». Предлагаются обязательные в тренировочном процессе тактико-технические комплексы при ведении борьбы стоя
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Айдамирова, Х. У., and Ш. И. Булуева. "КРУЖОК КАК ФОРМА ФОРМИРОВАНИЯ ПОЗНАВАТЕЛЬНОЙ МОТИВАЦИИ МЛАДШИХ ШКОЛЬНИКОВ ВО ВНЕУРОЧНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ." ХI Ежегодная межрегион. студ. научно-прак. конф. «Взгляд современной молодежи на актуальные проблемы гуманитарного знания», no. 11 (March 24, 2022): 64–71. http://dx.doi.org/10.36684/60-2022-11-64-71.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрена внеурочная форма деятельности – кружок как способ формирования познавательной мотивации младших школьников во внеурочной деятельности. Познавательная мотивация важна не только для достижения образовательных результатов в школе, но и для самореализации обучающихся. Ученик с низкой познавательной мотивацией, как правило, отрицательно относится к школе, к учению, проявляет пассивность и равнодушие к урокам и занятиям и, как следствие, рискует оказаться в числе слабоуспевающих. Рассмотрены различные теории, где изучалась познавательная мотивация младших школьников, благодаря чему были разработаны концептуальные основы онтогенеза мотивационной сферы в дошкольном и школьном возрастах. Познавательная мотивация младших школьников зависит от социально-экономических, социокультурных условий жизни, поэтому изучение мотивационной сферы младших школьников не теряет своей актуальности – изменение внешних условий отражается на иерархии мотивов обучающихся. Педагогам необходимо проводить работу по формированию познавательной мотивации, используя все имеющиеся для этого ресурсы школы. Во внеурочных формах школьники могут проявить свои аналитические способности, показать кругозор, эрудицию, что способствует повышению их познавательного интереса. Внеурочная деятельность, реализуемая в формах, отличных от урочной (творческие студии, кружки, спортивные секции и клубы, экскурсии, соревнования, олимпиады, научные исследования, интеллектуальные клубы, общественно полезная деятельность и др.), содержит большой потенциал для развития познавательной мотивации младших школьников при наличии определенных педагогических условий в образовательной организации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Isamullaeva, D. R., and I. A. Romanovskaya. "SPORTS SCHOOL AS A SELF-TRAINING ORGANIZATION." Современные наукоемкие технологии (Modern High Technologies) 2, no. 12 2016 (2016): 359–62. http://dx.doi.org/10.17513/snt.36451.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Дрюков, Олександр, and Володимир Дрюков. "Фехтування на Іграх ХХХII Олімпіади в Токіо: підсумки і напрями вдосконалення олімпійської підготовки." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (February 2, 2022): 20–27. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.20-27.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто і проаналізовано виступи українських спортсменів на Іграх ХХХII Олімпіади, а також здійснено аналіз досліджень проблеми удосконалення їх підготовки. Мета. Проаналізувати спортивні досягнення українських фехтувальників на Іграх Олімпіади в Токіо. Методи. Аналіз літературних джерел, даних мережі Інтернет, технічних протоколів. Результати. У ході дослідження виявлено, що результати виступів збірної команди України на Іграх ХХХII Олімпіади можна вважати задовільним. Відмічається, що сьогодні система розвитку фехтування в Україні не є оптимальною. Спостерігається явний дефіцит сучасних центрів підготовки спортсменів, неефективне бюджетне і позабюджетне фінансування, недосконалість нормативно-правового, організаційно-управлінського, науково-методичного, медичного, інформаційного та кадрового забезпечення. Таким чином, стратегія розвитку фехтування у сучасних умовах розвитку України вимагає формування та наукового обґрунтування концептуальних основ для успішного та динамічного розвитку цього виду спорту. Для оцінювання сучасного стану функціонування і розвитку фехтування було проведено PEST-аналіз. Встановлено, що в групі політико-правових факторів найбільш значущими є: законодавча підтримка розвитку видів спорту; у групі економічних – фінансування і матеріально-технічне забезпечення спортивних шкіл; у групі соціальних – рівень тренерсько-викладацьких кадрів та умов праці у спортивних школах; в групі технологічних – інноваційні технології та їх вплив на розвиток фехтування. Результати проведеного дослідження свідчать, що розвиток фехтування гальмує ряд факторів макросередовища і умов, які потребують проведення певних реформ. Як показує дослідження, процес функціонування і розвитку фехтування в сучасних умовах потребує формування принципово нових економічних основ і пошуку організаційно-правових форм їх функціонування. На нашу думку, це перехід від екстенсивної моделі розвитку видів спорту, яка сьогодні використовується в Україні, до інноваційної. Таким чином, для забезпечення у подальшому завоювання призових місць на Олімпійських іграх необхідна розробка моделі інноваційного розвитку фехтування на основі стратегічного партнерства між державою, громадськими спортивними організаціями, наукою, сферою освіти і бізнесу. Ключові слова: Ігри Олімпіад, підсумки, PEST-аналіз, фехтування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Болозин, Андрей Александрович. "ГОТОВНОСТЬ И РЕСУРСНЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ МОЛОДЕЖИ К УЧАСТИЮ В МАССОВОЙ СПОРТИВНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ." Bulletin of the South-Russian state technical University (NPI) Series Socio-economic Sciences 14, no. 4 (August 29, 2021): 17–22. http://dx.doi.org/10.17213/2075-2067-2021-4-17-22.

Full text
Abstract:
Цель исследования состоит в том, чтобы рассмотреть возможности для занятий массовым спортом для российской молодежи в возрасте 21–30 лет. Речь идет, во‑первых, об отношении молодежи как социальной группы к возможностям заниматься массовым спортом (ценности, потребности, интересы), и во‑вторых, о соответствии между наличием устойчивых потребностей, отрефлексированных ценностей и выраженных интересов финансовым возможностям молодежи, необходимых для реализации вышеуказанных ценностей, потребностей и интересов в области массового спорта. Методологической основой исследования является экспертный опрос, проведенный автором (N = 90) в трех субъектах федерации (Краснодарский край, Астраханская и Ростовская области) на основе авторской анкеты. В качестве экспертов выступили преподаватели физической культуры в вузах, тренеры спортивных школ, сотрудники профильных подразделений в системе государственного и муниципального управления по работе с молодежью. Результаты исследования. Молодежь в возрасте 21–30 лет в основном обладает устойчивым отношением к массовому спорту как социальной ценности. В то же время проанализированные барьеры препятствуют молодежи стать участником спортивно-массовой деятельности, так как доступность к ней ограничена доминированием в этом сегменте платных услуг. В результате одна из наиболее активных социальных групп оказывается вовлеченной в массовый спорт в наименьшей степени, чем другие возрастные группы. Перспективы дальнейших исследований автор видит в дальнейшей разработке теоретических, методологических и организационно-технологических проблем повышения доступности молодежи массового спорта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Петрова, К. В., and И. В. Мешкова. "Круговой и интервальный методы общей физической подготовки как фактор влияния на психическое состояние юных дзюдоистов." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 75, no. 3 (July 2021): 135–38. http://dx.doi.org/10.18411/lj-07-2021-111.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается проблема влияния кругового и интервального методов на психическое состояние юных дзюдоистов на начальном этапе общей физической подготовки в учебно-тренировочном процессе. Представлены результаты исследования, в котором приняли участие обучающиеся МБУ «Спортивная школа № 2» (юные дзюдоисты) 10–11 лет в количестве 30 человек (мальчики). После проведения формирующего эксперимента был установлен эмпирический факт, что психические состояния юных дзюдоистов, занимающихся по круговому методу, характеризуются меньшей напряженностью, большей активностью и позитивностью, по сравнению с психическим состоянием юных дзюдоистов, занимающихся по интервальному методу общей физической подготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Bairamov, Ruslan, and Anastasiia Bondar. "Сумо в житті сучасних дітей та молоді." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(46) (June 30, 2019): 3–8. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-02-03-08.

Full text
Abstract:
Актуальність. Розвиток дитячо-юнацького спорту має особливе значення, оскільки вирішує важливе питання залучення дітей до занять фізичними вправами, створює підґрунтя для розвитку резервного спорту та спорту вищих досягнень. Серед дітей і молоді дедалі популярнішим стає сумо. Збільшується кількість вихованців у дитячоюнацьких спортивних школах, які займаються сумо, підвищується рівень їхніх спортивних досягнень на міжнародних змаганнях, однак на сьогодні відсутні наукові дослідження щодо визначення ролі та місця сумо в житті сучасних дітей і молоді. Мета дослідження – визначення ролі сумо в житті сучасних дітей та молоді. Методи дослідження – аналіз літературних джерел і документів, опитування (анкетування), методи математичної обробки даних. Результати дослідження. У ході дослідження схарактеризовано сучасний стан розвитку сумо в дитячоюнацьких спортивних школах Харківської області, подано аналіз Навчальної програми «Сумо» для дитячоюнацьких спортивних шкіл, проведено соціологічне дослідження з метою визначення ставлення сумоїстів до сучасного стану та перспектив розвитку сумо в нашій країні. З’ясувалося, що більшість спортсменів вважають сумо видовищним видом спорту й достатньо популярним у нашій країні, однак потрапляють у цей вид спорту завдяки друзям, батькам та тренерам, що свідчить про низький рівень маркетингової діяльності фізкультурно-спортивних організацій із сумо та недостатню поінформованість населення про цей вид спорту через засоби масової інформації. Висновки. Сумо відіграє важливу роль у житті дітей та молоді, оскільки в процесі занять сумоїсти не лише розвиваються фізично – у них формується система моральних цінностей, відповідно до головних принципів сумо. На думку більшості опитаних спортсменів, для подальшого розвитку сумо в Україні потрібно покращити матеріальнотехнічні умови для проведення тренувальних занять із цього виду спорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кульчицкий, В. Е., Г. А. Литвина, and Н. В. Корманенко. "Цифровизация физического воспитания обучающихся и спортивный образовательный процесс в школах." ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 82, no. 5 (2022): 53–55. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-02-2022-197.

Full text
Abstract:
Развитие и распространение цифровизации всех социальных и экономических сфер происходит достаточно интенсивно. Специалисты в области физической культуры и спорта значительное внимание уделяют применению новых подходов в физической и спортивной подготовке, в том числе внедрению информационных технологий в различные образовательные программы. В данной статье анализируется использование информационных сервисов и применение цифровых технологий при реализации различных образовательных программ в области физической культуры и спорта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Деревянченко, П. О., and Е. Е. Басанова. "ОСОБЕННОСТИ МОТИВАЦИОННОЙ НАПРАВЛЕННОСТИ МАЛЬЧИКОВ И ДЕВОЧЕК, ОБУЧАЮЩИХСЯ В СПОРТИВНОЙ ШКОЛЕ." ХI Ежегодная межрегион. студ. научно-прак. конф. «Взгляд современной молодежи на актуальные проблемы гуманитарного знания», no. 11 (March 24, 2022): 85–89. http://dx.doi.org/10.36684/60-2022-11-85-89.

Full text
Abstract:
В статье раскрыто понятие мотивационной направленности, рассмотрена и проанализирована мотивация мальчиков и девочек, обучающихся в спортивной школе и занимающихся различными видами спорта. Авторы приводят результаты собственного исследования, организованного при помощи методик по выявлению уровня мотивации достижения, доминирующих целей и личностных смыслов занятий спортом. Как показало проведенное исследование, мотив к достижению успеха ярче выражен у мальчиков. Они направлены на успешную деятельность, от которой стремятся получить хороший результат, мальчики обычно целенаправленны и имеют сильную мотивацию, их желание достигать победы сильнее. А мотив к избеганию неудач ярче выражен у девочек, чем у мальчиков. Девочки больше обращают внимание на то, что у них не получается, обычно они стараются делать так, чтобы неудач было как можно меньше. У девочек проявляется тревожность из-за неверия в себя и в свои силы, что мешает им в реализации успешных целей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Pavlova, Iuliia, and Olena Zastavska. "Вплив занять кросфітом на психічний стан та якість життя молоді." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 1 (45) (May 24, 2019): 62–70. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-01-62-70.

Full text
Abstract:
Актуальність. Незважаючи на значні напрацювання, детальне вивчення біологічних, соціальних та поведінкових аспектів і значення рухової активності для психічного здоров’я людини, відкритими для розгляду й дискусії залишаються питання розуміння механізмів впливу фізичної активності на психічне здоров’я дітей та підлітків. Мета статті – оцінити вплив занять кросфітом на психічний стан і показники якості життя осіб підліткового віку. Методи. У дослідженні взяли участь 14 осіб віком 14–16 років. Тренування з кросфіту тривалістю 1 год відбувалися тричі на тиждень упродовж двох місяців. До складу тренувань входили багатофункціональні комплексні вправи переважно силової спрямованості, які учасники виконували в аеробному режимі в зоні високої інтенсивності, тривалістю не більше ніж 20 хв. Для оцінювання якості життя застосовували анкету PedsQL™ (Generic Core, український варіант для респондентів віком 13–18 років). Уявлення учасників про самого себе («Я»-концепція) вивчали за оцінкою фізичного «Я», настрою, спортивної й академічної компетентностей. Залежні між собою непараметричні вибірки порівнювали за допомогою Z-критерію Вілкоксона. Результати. Після участі у 8-тижневій програмі спостерігали зростання (p<0,01) рівня фізичної підготовленості за результатами виконання комплексів вправ. Середні значення всіх показників «Я»-концепції зростали після участі в про- грамі. Позитивну динаміку спостерігали для показників «Настрій» (р=0,09), «Спортивна компетентність» (р=0,09), «Академічна компетентність» (р=0,10). По завершенню програми показники якості життя зросли на 4–10 балів та перевищували значення 75 балів. Зміни спостерігали щодо показників шкал «Фізичне функціонування» (на 10 %, p=0,1), «Емоційне функціонування» (на 14 %, p=0,09) і «Функціонування в школі» (на 15%, p=0,03). Висновки. Одночасно зі збільшенням рівня фізичної підготовленості, 8-тижневі тренування з кросфіту сприяли зростанню впевненості в собі, поліпшенню настрою. В учасників програми спостерігали зростання показників якості життя на 10–15 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Кожокар, Марина, Тарас Палагнюк, Іван Васкан, Тетяна Дороніна, Олександра Цибанюк, Наталія Гнесь, and Тетяна Лясота. "ОСОБЛИВОСТІ НОРМАТИВНОГО ТА МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ АВСТРО-УГОРСЬКОЇ ІМПЕРІЇ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 6 (July 6, 2021): 305–16. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.051.

Full text
Abstract:
Авторами статті проаналізовано нормативне та методичне забезпечення фізичного виховання дітей та молоді Австро-угорської імперії. Розглянуто інструкції щодо організації навчання в реальних школах та гімназії кінця ХІХ – початку ХХ ст, окреслено вимоги до учителя фізичної культури, визначено обов’язкові організаційні здібності, його обізнаність не тільки в системах гімнастики, а рухливих та спортивних іграх, вправах легкої атлетики тощо. Виокремлено норми виконання основних рухів, зокрема стрибків у висоту та довжину. Проаналізовано журнали даного періоду, що на своїх сторінках висвітлювали методичні аспекти організації фізичного виховання в школах імперії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Kislyakov, Pavel Aleksandrovich, Aleksey Gennadevich Udodov, Ekaterina Igorevna Dubrovinskaya, and Valeriy Panteleevich Kartashev. "ПРОГРАММА СОПРОВОЖДЕНИЯ ОБЕСПЕЧЕНИЯ СОЦИАЛЬНО-ПСИХОЛОГИЧЕСКОЙ БЕЗОПАСНОСТИ ДЕТЕЙ С НАРУШЕНИЯМИ ИНТЕЛЛЕКТА." Sovremennye issledovaniya sotsialnykh problem 9, no. 2 (April 5, 2018): 55. http://dx.doi.org/10.12731/2218-7405-2018-2-55-69.

Full text
Abstract:
В статье представлено описание авторской программы сопровождения обеспечения социально-психологической безопасности детей с нарушениями интеллекта, обучающихся в школе-интернате VIII вида.Объектом исследования выступили дети с нарушениями интеллекта. Предметом исследования – особенности формирования у детей с интеллектуальными нарушениями социально-психологической безопасности.Методологическую основу составили подходы специальной психологии (Л.С. Выготский, С.Л. Рубинштейн, О. Шпек).Результаты работы. Комплексное психолого-педагогическое сопровождение обеспечения социально-психологической безопасности детей с нарушениями интеллекта отражает содержание психолого-педагогических задач (целевая функция) и технологии их решения (инструментальная функция) направленных на уменьшение внутренних и внешних факторов риска. Целевыми функциями являются: социальная и психологическая адаптация, личностно-развивающая, функция социальной поддержки и психолого-педагогической помощи, профилактическая и коррекционная функция. Психолого-педагогическими задачами являются формирование умений и навыков безопасного поведения и противостояния опасностям за счет развития соответствующих социальных навыков, психических, физических и когнитивных способностей, установления реального и более комфортного контакта с социальной (в том числе городской и образовательной) средой, что способствует обеспечению индивидуальной защищенности и психосоциального благополучия, поддержке душевного равновесия, развитию гармоничной личности, облегчению адаптации к социальной среде, коррекции факторов риска дизонтогенеза. Программа включает в себя содержательный, технологический и диагностический модули. В основу конструирования учебной информации в области безопасности нами положен принцип инегративности – межпредметная кооперация учебных предметов; сочетание обязательных базовых курсов и внеучебной воспитательной и коррекционной работы. Технологическое обеспечение включало в себя следующие методы обучения: интерактивные (психотехники развития личности, субъективности); игровые (ролевые игры); эвристические (анализ конкретных ситуаций). Программа включала следующие внеаудиторные мероприятия: программа «Безопасное колесо», спортивный праздник «День защиты детей», военно-спортивная игра «Зарница», программа «Православие – путь к духовной безопасности русского человека и русского народа».Область применения: система специального образования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Мацола, К. В. "СТАВЛЕННЯ БАТЬКІВ МОЛОДШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ." Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, no. 4 (April 18, 2022): 59–64. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-4-08.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати анкетного опитування батьків дітей дошкільного віку, які відвідують заклад дошкільної освіти в сільській місцевості. Виявлено, що рівень залученості дітей до спеціально організованих форм фізичного виховання є низьким (21,1%). Натомість діти займаються різними видами діяльності, що не пов’язані з руховою активністю: конструюванням, ліпленням, музично-ритмічною діяльністю, переглядом телепередач, іграми на електронних гаджетах тощо. Під час прогулянок 63,2% дітей грають у рухливі та спортивні ігри. Така ситуація може пояснюватися спортивними традиціями у сім’ї, точніше їх відсутністю. Опитування батьків показало, що 73,8% з них не займаються або не займалися спортом та не мають спортивних розрядів. При цьому 89,5% опитаних визнають важливість дотримання здорового способу життя всіма членами сім’ї. Серед головних факторів здорового способу життя батьки називають: достатнє перебування на свіжому повітрі, заняття фізичними вправами, сприятливу психологічну атмосферу та повноцінний сон, дотримання режиму дня та гігієнічні фактори, загартовування. Велику роль у зміцненні та збереженні здоров’я дітей респонденти відводять закладу дошкільної освіти, який відвідують їхні діти. Більшість батьків задоволені організацією роботи дошкільної установи за такими показниками: доброзичливе ставлення до дітей, турбота про здоровий спосіб життя дітей, висока якість підготовки до школи, якісне харчування, достатня матеріально-технічна база, індивідуальний підхід до дитини. Загалом рівень організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільній установі можна охарактеризувати як задовільний. У ЗДО використовуються різні форми організації освітнього процесу з фізичного виховання. При цьому причинами низької залученості дітей до рухової активності можуть бути: недостатній рівень організації фізичного виховання в сім’ї, соціально-економічні умови життя родини, відсутність фізкультурно- оздоровчих груп, які б зацікавили дитину, в регіоні проживання тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Шевченко, О. В. "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ СПОРТИВНО-ХОРЕОГРАФІЧНИХ ДИСЦИПЛІН." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki, no. 2 (November 12, 2021): 158–62. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-2-25.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовуються шляхи формування професійної культури в майбутніх учителів спортивно-хореографічних дисциплін інноваційними засобами фізичної культури, спорту і мистецтва. З’ясовано, що студенти під час навчання в закладі загальної середньої освіти повинні долучатися до процесу формування професійної культури на усвідомленому рівні, а потім вдосконалювати її для досягнення більш високих результатів у професійній діяльності. Доведено, що провадження інноваційних технологій у сучасну освіту суттєво прискорює передавання знань і накопиченого технологічного та соціального досвіду людства не тільки від покоління до покоління, а й від однієї людини до іншої. Сучасні інноваційні технології, підвищуючи якість навчання й освіти, дають змогу особистості успішніше й швидше адаптуватися до навколишнього середовища, соціально-економічних змін, сприяють розвитку інноваційного мислення та креативності. Освітні інновації вишу полягають у сучасному моделюванні, організації нестандартних лекційних та практичних занять; індивідуалізації засобів навчання; розробці нової системи контролю оцінки знань; застосуванні комп’ютерних, мультимедійних технологій, навчально-методичної продукції нового покоління. У підготовці майбутнього вчителя особливе місце посідає формування педагогічної культури. Лише в культурному середовищі можуть сформуватися фахівці, здатні вільно й широко мислити, створювати інтелектуальні цінності, яких завжди потребує школа, суспільство загалом. Культура є підґрунтям формування особистості педагога. На думку науковців, неможливо опанувати будь-яку професію без всебічного розвитку особистості, фізичного, морального, духовного тощо. Доведено, що розробка нових науково-методичних засад у галузі вищої хореографічної освіти належить до актуальних проблем загальної естетичної культури та вимагає подальшої розробки та удосконалення теоретичного курсу з опанування студентами психолого- педагогічних компонентів в освітній діяльності. Сприятливими умовами для набуття майбутніми педагогами професійного педагогічного досвіду є проведення майстер-класів, що передбачає набуття студентами можливості ознайомитися з різними формами подачі матеріалу, сформувати уявлення про поліваріативність методик проведення занять, здійснити їх порівняльний аналіз, узагальнення, визначити шляхи формування власної методики викладання спортивно-хореографічних дисциплін з урахуванням передового педагогічного досвіду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мирошниченко, Євген, Юрій Тропін, and Юлія Коваленко. "МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ КВАЛІФІКОВАНИХ КІКБОКСЕРІВ." Слобожанський науково-спортивний вісник 5, no. 79 (October 26, 2020): 20–26. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-5.003.

Full text
Abstract:
Мета: визначити модельні характеристики психофізіологічних показників кваліфікованих кікбоксерів. Матеріал і методи: аналіз науково-методичної інформації, джерел Інтернету та узагальнення провідного практичного досвіду, психофізіологічні методи дослідження, методи математичної статистики. У дослідженні брали участь 30 кваліфікованих кікбоксерів, які тренуються в спортивних школах міста Харкова і є членами Харківської обласної федерації кікбоксингу WPKA. Вік учасників від 18 до 22 років. Спортсмени мали кваліфікацію майстер спорту і кандидат в майстри спорту. Результати: на основі аналізу науково-методичної інформації, джерел Інтернету і узагальнення передового практичного досвіду було виявлено, що специфіка змагальної діяльності в ударних видах єдиноборств впливає на рівень розвитку психофізіологічних реакцій, що забезпечують високий спортивний результат. Виконано оцінку простих, складних моторних реакцій і специфічних сприйнять кваліфікованих кікбоксерів. Результати дослідження свідчать про однорідність показників простих і складних реакцій, так як коефіцієнт варіації знаходиться в межах від 5,48 % до 10,07 %, крім показника складної реакції на об'єкт, що рухається, який має високий коефіцієнт варіації (26,10 %). Показники специфічних сприйнять мають високий коефіцієнт варіації (від 14,02 % до 39,01 %). Це пояснюється тим, що специфічні сприйняття відображають, в більшій мірі, індивідуальний, генетично зумовлений, характерний для конкретного спортсмена психофізіологічний стан. На підставі отриманих результатів визначені модельні характеристики сенсомоторних реакцій і специфічних сприйнять кваліфікованих кікбоксерів. Висновки: пройдений аналіз і представлені моделі стали основою для розробки оціночних критеріїв сенсомоторних реакцій і специфічних сприйнять кваліфікованих кікбоксерів. Розроблені модельні характеристики психофізіологічних показників кваліфікованих кікбоксерів можуть стати основою для відбору спортсменів при формуванні команди. Ключові слова модельні характеристики, психофізіологічні показники, сенсомоторні реакції, специфічні сприйняття, кваліфіковані кікбоксери
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Іващенко, Андрій, and Альона Іващенко. "СТРУКТУРА ПОЗААУДИТОРНОЇ РОБОТИ ТА ЇЇ РОЛЬ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ." Society. Document. Communication, no. 6/2 (July 3, 2019): 77–94. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-6/2-77-94.

Full text
Abstract:
У статті розглядається поняття «позааудиторна робота університету», вона вивчається як особлива форма організації студентського життя поза розкладом занять у вищій школі на принципах зацікавленості та добровільності, що створює умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації майбутніх психологів. Позааудиторна робота є логічним продовженням аудиторних занять і проходить паралельно з ними. Вона допомагає успішно навчатись, розвиває ініціативу, сприяє розумовому, фізичному, естетичному зростанню, задовольняє культурні запити та спрямовує енергію на творчу корисну діяльність студентів, зокрема майбутніх психологів. На нашу думку, вона має найбільш ефективний вплив на ціннісну спрямованість особистісного саморозвитку майбутніх психологів. Значення позааудиторної роботи щодо особистісного саморозвитку майбутніх психологів зумовлене тим, що вона ґрунтується не на примусі, а на принципах добровільності, врахуванні їхніх інтересів, здібностей та прагнень. Проте у сучасних умовах в організації позааудиторної роботи вищої школи, вплив на особистісний саморозвиток студентів через недостатню розробку її змістової сторони й методичного забезпечення займає не пріоритетне місце. В процесі теоретичного аналізу особливостей структури позааудиторної роботи майбутніх психологів було виокремлено такі її складники: культурно-дозвіллєва діяльність за інтересами, спортивно-оздоровча діяльність, самостійна навчально-наукова діяльність, студентське самоврядування. З’ясовано, що за кількістю учасників виділяють такі форми позааудиторної діяльності: індивідуальні, групові, масові та комплексні. Характер позааудиторної роботи університету сприяє практичному застосуванню таких методів: інтерактивних, проблемних, проектних, методів стимулювання й мотивації, самоконтролю та самовиховання тощо. Позааудиторна робота сприяє формуванню моральних якостей майбутніх психологів, розвитку їх творчого потенціалу, формуванню особистісного стилю діяльності та поведінки, розвитку потреби та навичок самоосвітньої діяльності, вихованню здорового способу життя, розвитку вольових, лідерських та організаторських якостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Гудовсек, Оксана Анатоліївна. "СИСТЕМА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ РІВНЕНЩИНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ." Інноватика у вихованні 1, no. 11 (May 30, 2020): 92–99. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i11.271.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи освіти в Україні. Встановлено, що сучасна система позашкільної освіти включає державні, комунальні, приватні заклади; гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об’єднання на базі закладів загальної середньої освіти; клуби та об’єднання за місцем проживання. На основі аналізу архівних джерел окреслено систему позашкільної освіти Рівненщини. Визначено, що, починаючи з 50-х рр. ХХ ст., на теренах нашої області щороку відкривалися нові заклади позашкільної освіти (будинки піонерів, музичні школи, художні школи, станції юних техніків тощо), в яких працювали гуртки різних профілів. Найбільш поширеними були гуртки мистецького спрямування, зокрема: художнього слова, драматичні, хорові, музичні (духові, струнні, народні інструменти), танцювальні, бальні, художньої вишивки, фотогуртки, майстрів ліплення, теслярів, образотворчого мистецтва, лялькові театри тощо. Встановлено, що на кінець 60-х рр. ХХ ст. на Рівненщині функціонувало 18 будинків піонерів у дев’ятнадцяти населених пунктах області та були відкриті музичні школи в Рівному, Дубному, Острозі, Сарнах, Березному, Володимирці, Дубровиці. На кінець 60-х років ХХ ст. мережа музичних шкіл охопила практично всі районні центри Рівненської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Yezhova, Olga, Olexandr Stepanenko, Valentyna Buivalo, Dmytro Voropaiev, Olga Sytnyk, and Svitlana Korol. "Адаптація шкали VISA-P для україномовних пацієнтів з пателлярною тендінопатією та її надійність." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 2(54) (July 1, 2021): 120–25. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-02-120-125.

Full text
Abstract:
Актуальність. Серед спортсменів значну поширеність має пателлярна тендінопатія, що вимагає складної та тривалої фізичної реабілітації. Аналіз наукової літератури засвідчує, що надійним інструментом для моніторингу процесу лікування й фізичної реабілітації осіб із пателлярною тендінопатією є шкала VISA-P, розроблена австралійським Вікторіанським інститутом спорту в 1998 р. Шкала VISA-P дає змогу оцінити рівень прояву симптомів, здатність виконати прості функціональні тести та можливість займатися спортом. Методологія дослідження. Шкала VISA-P складається з восьми запитань, що оцінюють прояви болю в колінних суглобах під час повсякденного життя або стосуються здатності брати участь у спортивних заходах. Під час процедури перекладу англійської версії шкали VISA-P дотримувалися загальновизнаних основних етапів. У всіх досліджуваних документували демографічні характеристики (стать, вік і кількість спортивних годин на тиждень). Для оцінки надійності тестування проводили двічі з інтервалом у один тиждень. Рівень відмінності між результатами двох тестувань проводили за критерієм Пірсона (χ2). Внутрішню узгодженість запитань шкали VISA-P визначали за значенням α-Кронбаха. Усі статистичні аналізи проводили з використанням STATISTICA версії 6.0. Застосовано рівень значущості 5 %. Результати роботи. Шкала VISA-P виявилася надійною та достовірною, що підтвер- джується коефіцієнтом середньої кореляції (0,47) та значеннями α-Кронбаха (0,72 та 0,75 для першого й другого тестувань). Середній бал VISA-P (±SD) становив 82,67 (±15,71) та 84,06 (± 19,04) бала відповідно для першого та другого тестувань. Розрахунок критерію Пірсона (χ2) для кожного запитання під час першого та другого тестувань перебував у межах від 0,7 до 3,32, що відповідало р>0,05. Про належну сенситивність україномовної версії шкали VISA-P свідчить відсутність «ефекту стелі» і «ефекту підлоги». Обмеження цього дослідження полягає в залученні до анкетування студентів, у яких не підтверджено інструментально пателлярну тендінопатію. Висновки. Україномовна версія шкали VISA-P еквівалентна оригіналу, має задовільну надійність тестування та може слугувати інструментом моніторингу за процесом фізичної реабілітації спортсменів з пателлярною тендінопатією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Петрушко, М. П., and І. О. Кабасова. "Взаємозв’язок типу вищої нервової діяльності з роботоздатністю спортивних коней групи конкуру." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 29, 2018): 112–14. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2018.01.20.

Full text
Abstract:
У даній роботі проведені дослідження взаємозв’язку типу вищої нервової діяльності (ВНД) коней з показаною ними працездатністю під час участі у змаганнях з подолання перешкод. Дослідження проводилися на 10 головах коней групи конкуру Дергачівської дитячо-юнацької кінно-спортивної школи, які мали досвід участі у змаганнях з подолання перешкод. Встановлено, що найбільш перспективними для використання у конкурі є коні сильного врівноваженого рухливого типу ВНД; коні сильного врівноваженого інертного типу ВНД підходять для участі у змаганнях під вершниками початківцями та в якості коней хобі-класу; коні сильного неврівноваженого типу ВНД мають нереалізований спортивний потенціал та потребують системи тренінгу, що скерована не тільки на розвиток фізичних якостей, але і на підвищення стресостійкості в умовах змагань. In this work, studies have been carried out on the relationship between the type of higher nervous activity (GNI) of horses and their shown working capacity during participation in competitions to overcome obstacles. The research was conducted on 10 heads of horses of the jumping group of the Dergachevska children's and youth horse riding school, who had experience of participating in competitions to overcome obstacles. It is established that the most promising for use in the competition are horses of strong, balanced mobile type of GNI; The horses of strong balanced inert type of GNI are suitable for participation in competitions under the beginning riders and as hobby-class horses; horses of a strong unbalanced type of GNI have unrealized sports potential and need a training system that is aimed not only at developing physical qualities, but also to increase stress resistance in competition conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Сорокін, Андрій. "ЛУЦЬКИЙ ПЕРІОД ЖИТТЯ О. МОСІЮКА." Litopys Volyni, no. 24 (July 9, 2021): 28–35. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2021.24.04.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню луцького періоду життя О. Мосіюка, відомого як політичний діяч межі 1980–1990-х рр., зокрема як член Народного Руху України та заступник голови Київської міської Ради народ- них депутатів I (XXI) скликання. З’ясовано, що нині сторінки біографії О. Мосіюка до початку його публічної політичної діяльності напр. 1980-х рр. не знайшли висвітлення в історіографії. Виявлено, що луцький період життя О. Мосіюка пов’язаний із дитячим, шкільним, студентським та трудовим етапами його біографії, зага- лом охоплюючи 1955–1980 рр. і завершуючись разом зі вступом до аспірантури Інституту фізики АН УРСР. З’ясовано, що О. Мосіюк народився і зростав у родині Миколи Марковича і Тамари Миронівни Мосіюків, що були представниками української інтелігенції відповідно із Волинської та Дніпропетровської областей. Досліджено особливості дитячих років О. Мосіюка і зроблено висновок про важливу роль у становленні його світогляду читання низки творів української та зарубіжної художньої літератури, відзначення в родинному колі українських свят, споглядання історичної спадщини м. Луцька, а також приховуваної опозиційності батька. Виявлено, що в шкільні роки О. Мосіюк поєднував навчальну та спортивну активність, захоплюючись як вивченням фізики, так і спортивними заняттями, беручи участь у шкільних предметних олімпіадах та спортивних змаганнях. Великі успіхи в опануванні фізики і математики зумовили нонконформізм О. Мосіюка, що поглибився в студентські роки і проявлявся як безпосередньо в процесі навчання, так і у світогляді та дозвіллі. Останніми віхами луцького періоду життя О. Мосіюка стали викладання фізики в середній школі № 19 м. Луцька та робота інженером у Луцькому державному педагогічному інституті. Таким чином, луцький період життя О. Мосіюка, охопивши перші 25 років його життя, сприяв закладанню фундаменту його наукової кар’єри як фізика та його політичних поглядів, втілених у його подальшій громадсько-політичній діяльності. Актуальним напрямом майбутніх досліджень є вивчення дитячих та юнацьких років інших сучасних українських політичних діячів, що народилися і зростали у Волинській області, проте стали відомими за її межами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Подкопаєва, Ю. В., and О. В. Гірчук. "УМОВИ ФОРМУВАННЯ ТА ТРАНСФОРМАЦІІ САМОСТАВЛЕННЯ У ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ." Психологія: реальність і перспективи, no. 12 (November 3, 2019): 184–90. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi12.71.

Full text
Abstract:
У статті висвітлений теоретичний аналіз особливостей формування самоставлення у дітей та підлітків. Проаналізовано зміни,які відбуваються у моделі поведінки школярів. Констатовано, що соціального-психологічні умови суттєво впливають на процес формування самоставлення особистості учня:школярі молодшого шкільного віку орієнтуються на зовнішню оцінку, а підлітки прагнуть розуміти себе. Подано результати емпіричного дослідження в учнів молодшого шкільного та підліткового віку. Виокремлено умови формування та трансформації самоставлення у дітей і підлітків: формування адекватної самооцінки; розвиток самосвідомості; освітні умови, які гармонійно розвивають дитину; психологічна готовність до школи; взаємодія з першим вчителем, шкільне оточення; сімейні стосунки; соціальна комунікація; позашкільні творчі та спортивні заняття або хобі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Зузиева, С. А., and Б. Р. Закраилова. "ОСОБЕННОСТИ ОРГАНИЗАЦИИ ВНЕУРОЧНОЙ ПОЗНАВАТЕЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ОБУЧАЮЩИХСЯ ШКОЛЫ." ХI Ежегодная межрегион. студ. научно-прак. конф. «Взгляд современной молодежи на актуальные проблемы гуманитарного знания», no. 11 (March 24, 2022): 94–100. http://dx.doi.org/10.36684/60-2022-11-94-100.

Full text
Abstract:
В статье раскрыто содержание понятия «внеурочная познавательная деятельность» – одного из основных компонентов образовательного процесса и одной из форм организации свободного времени обучающихся, которая направлена на решение задач их воспитания и социализации. Рассмотрены принципы и особенности организации внеурочной познавательной деятельности на уровне начального общего образования: отсутствие постоянного контроля результатов детей, что позволяет создать более комфортную, спокойную среду для обучающегося, формирует отношение равноправия между обучающимся и учителем; содержание внеурочной деятельности построено с учетом интересов, желаний, потребностей школьников, родителей, учителей; внеурочная деятельность позволяет в большей степени раскрыться таланту обучающихся, дает возможность проявить инициативу на занятиях; внеурочная деятельность носит добровольный характер; содержание внеурочной познавательной деятельности основывается на исследовании интересов и потребностей обучающихся различного возраста; широко используются разнообразные формы, средства и методы воспитательной работы; используется различное образовательное пространство (актовые, спортивные залы, места для прогулок, экскурсий и т.д.); привлечение родителей, обучающихся старшей и средней школы для передачи опыта социальной жизни; внеурочная деятельность может быть реализована в каникулярное время, выходные дни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Карасєвич, Сергій. "ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, no. 1(65) (January 23, 2017): 58–71. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2017.01/058-071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Помещикова, Ірина, and Ярославна Асєєва. "Вплив вправ з м’ячем на координаційні здібності юних спортсменів 8-9 років, які займаються тенісом настільним." Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no. 81 (February 22, 2021): 71–78. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-1.010.

Full text
Abstract:
Мета: розробка підходів щодо покращення координаційних здібностей юних спортсменів у тенісі настільному під впливом спеціально підібраних вправ із тенісним м’ячем. Матеріал і методи: у дослідженні приймали участь дві групи юних вихованців дитячо-юнацької спортивної школи №11 м. Харкова у віці 8-9 років у загальній кількості 24 осіб (контрольна група, n=12, експериментальна група, n=12). Для визначення показників прояву координаційних здібностей використовувались тести, рекомендовані навчальною програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл з настільного тенісу. Педагогічний експеримент тривав 3 місяці та полягав у впровадженні в практику експериментальної групи спеціально підібраних вправ. Результати: введення у навчально-тренувальний процес експериментальної групи вихованців 8-9 років з настільного тенісу вправ з тенісним м’ячем, спрямованих на розвиток координаційних здібностей, було виявлено достовірне покращення показників тестових вправ: у набиванні тенісного м’яча на ракетці за 1 хв., на внутрішній і на зовнішній стороні ракетки та чергуючи сторону ракетки, біг боком навколо столу, біг по вісімці (р<0,05). В тестах підкидання і ловля тенісного м’яча двома руками за 30 с, перенесення м’ячів, під час пересування у 3-х метровій зоні вірогідної відмінності виявлено не було (р>0,05). Висновки: покращення прояву показників координаційних здібностей у дітей 8-9 років експериментальної групи, які займаються настільним тенісом після впровадження спеціально підібраної системи вправ із тенісним м’ячем становили: у тесті «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на внутрішній стороні ракетки» – 25,3 %, «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на зовнішній стороні ракетки» – 27,3 %, «Набивання тенісного м’яча на ракетці за 1 хв. на внутрішній і зовнішній стороні ракетки по черзі» – 39,0 %, «Підкидання і ловля тенісного м’яча двома руками не вище голови за 30 с» – 5,5 %, «Біг боком навколо столу» – 5,8 %, «Біг по вісімці» – 2,5 %, «Перенесення м’ячів, під час пересування у 3-х метровій зоні» – 2,7 %. Ключові слова: теніс настільний; координаційні здібності; вправи із м’ячами; вправи із ракеткою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Юзупкина, Евгения Сергеевна. "Детско-юношеские спортивные школы Кемеровской области во второй половине 1980-х – середине 2000-х гг." Общество: философия, история, культура, no. 10 (October 15, 2018): 105–8. http://dx.doi.org/10.24158/fik.2018.10.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Хамзатов, Х. Х. "РАЗВИТИЕ КООРДИНАЦИОННЫХ СПОСОБНОСТЕЙ НА УРОКАХ ФИЗКУЛЬТУРЫ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ БАСКЕТБОЛА." Итоговая научно-практическая конференция профессорско-преподавательского состава, посвященная году науки и технологии, no. 1 (March 19, 2021): 457–62. http://dx.doi.org/10.36684/36-2021-1-457-462.

Full text
Abstract:
Координационные способности лежат в основе многих двигательных действий, которые должны демонстрировать занимающиеся на уроках физической культуры общеобразовательных школ. Для развития координационных способностей на уроках физической культуры учителя применяют различные средства, среди которых одними из наиболее эффективных являются спортивные игры, в частности баскетбол. В процессе обучения технике игры и организации физической подготовки ученики приобретают новые сложно координационные двигательные навыки. В статье рассматриваются вопросы эффективного развития координационных способностей на уроках физкультуры с использованием баскетбола. С этой целью проведен педагогический эксперимент, который позволил проверить различные подходы к организации физической подготовки в процессе занятий баскетболом на уроках физической культуры.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Драч, Тамара. "ВАЖЛИВІСТЬ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ДЛЯ ВИКОНАВЦІВ З ПОВІТРЯНОЇ АКРОБАТИКИ НА ПОЛОТНАХ." Молодий вчений, no. 1 (101) (January 31, 2022): 47–50. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-1-101-10.

Full text
Abstract:
Питання важливості хореографічної підготовки у техніко-естетичних видах спорту піднімалося в сучасній літературі неодноразово. В даний час на горизонті нових видів спорту з’явився такий вид як повітряна акробатика на полотнах. У зв’язку зі збільшенням популярності цих напрямків зростає і потреба у методичній та технічній підготовці як тренерів так і виконавців, розробляються програми, які дозволять виконавцям досягнути більших творчих та спортивних успіхів на цьому знарядді. Тож, метою нашого дослідження постало питання дослідити важливість хореографічної підготовки виконавців, котрі займаються на повітряних полотнах. Завдяки проведеному дослідження, ми вивчили сучасні публікації , які допоможуть нам у вирішенні цієї наукової проблеми, провели педагогічний експеримент на базі Школи повітряної акробатики « Шоколад» (м. Львів) та розробили експериментальну програму хореографічної підготовки артистів та спортсменів, котрі займаються на повітряних полотнах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Исакова, М. А., and С. И. Байсултанова. "ЭФФЕКТИВНОСТЬ МЕТОДИКИ ФОРМИРОВАНИЯ КООРДИНАЦИОННЫХ СПОСОБНОСТЕЙ У СТУДЕНТОК ЭЛЕМЕНТАМИ ХОРЕОГРАФИИ НА ЗАНЯТИЯХ ПО ФИЗИЧЕСКОЙ КУЛЬТУРЕ." Известия Чеченского государственного университета, no. 3/23 (October 25, 2021): 151–57. http://dx.doi.org/10.36684/12-2021-23-3-151-157.

Full text
Abstract:
Повышение эффективности занятий по физической культуре со студентами является одной из ключевых задач высшей школы. Происходящие изменения в отечественной системе высшего образования свидетельствуют о том, что традиционные виды двигательной активности в полной мере не удовлетворяют потребности современных студентов, так как не всегда обеспечивают достижение высокого уровня физической подготовленности, которая определяет общую работоспособность индивида в процессе предстоящей профессиональной деятельностью. Многие профессии связаны с выполнение трудовых функций, которые требуют от специалиста высокого уровня развития координационных способностей. В этой связи применение средств спортивной хореографии на занятиях по физической культуре со студентами в вузе позволяет с высокой эффективностью решать вопросы повышения координационных способностей. Материалы статьи посвящены экспериментальному обоснованию и оценке эффективности методики формирования координационных способностей у студенток элементами хореографии на занятиях по физической культуре.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Lozovyi, Anatolii, and Volodymyr Serhіienko. "Цивилизационные и исторические аспекты современного каратэ." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 4(56) (December 31, 2021): 10–18. http://dx.doi.org/10.29038/10.29038/2220-7481-2021-04-10-18.

Full text
Abstract:
Актуальность. В современном мире существует большое количество разнообразных боевых систем, стилей, школ и организаций, в той или иной степени связаных с каратэ, однако отсутствуют их систематизация и классификация, которая бы стала основой для разработки унифицированных программ неформального образования для современных форм каратэ. Цель и методы исследования. Цель исследования – систематизация ныне существующих форм каратэ на базе более глубокого и всестороннего определения изначальной сущности каждой из форм современного каратэ с использованием цивилизационно-исторического подхода, что включает: а) изучение влияния цивилизационных, исторических и социальных факторов как системо образующих для различных форм каратэ; б) сравнение исторических форм каратэ с точки зрения отнесения их к различным учебным секторам европейской академии EurEthICS ETSIA. В работе использована теория локальных цивилизаций применительно к предложенной ранее собственной классификации боевых систем. В результате исследования рассматривается современное каратэ в трех разных парадигмах: 1) Будзюцу – совокупность воинских умений; 2) Будо – японская система военизированного воспитания; 3) спорт – каратэ как спортивное единоборство, к которым могут быть отнесены пять исторических форм каратэ: Будзюцу; традиционные рю; стилевое (Будо) каратэ; генеральное каратэ; спортивное каратэ. Определяются принципиальные различия между ними, как основание для создания отдельных учебных программ. Выводы. Предложенная систематика может быть основой для универсальных программ обучения экспертов для каждой формы каратэ, а также валидации результатов неформального профессионального образования в соответствующих учебных секторах EurEthICS ETSIA.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography