Journal articles on the topic 'Спермін'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Спермін.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Спермін.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шостя, А. М., and І. В. Сарнавська. "ВПЛИВ ВІТАМІННОЇ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ У КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 134–41. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.17.

Full text
Abstract:
Серед факторів, що впливають на відтворну здатність свиней, суттєву дію мають умови утримання. Однією зі складових умов утримання тварин є температура у приміщенні, особливо у літню пору року, коли вони піддаються температурному стресу. Це супроводжується прискоренням процесів пероксидації, що негативно впливає на відтворювальну здатність. Метою було з’ясувати особливості впливу вітамінної кормової добавки на якість спермопродукції у кнурів-плідників залежно від температурних умов. В експерименті використано 6 кнурів-плідників великої білої породи, аналогічними за віком, живою масою та якістю спермопродукції, з яких сформовано 2 групи тварин по 3 голови в кожній: І (контрольна) та ІІ (дослідна). Тривалість експерименту становила 120 діб, у тому числі: підготовчий – 30, основний – 60 (згодовування вітаміну А, вітаміну Е, аскорбінової кислоти) та заключний – 30 діб. В основному періоді досліду раціон кнурів-плідників контрольної групи раціон залишався без змін, а у дослідній до нього додавали вітамінну добавку (вітамін А, вітамін Е та аскорбінову кислоту). Рівень вітамінів антиоксидантної дії у раціоні другої дослідної групи був вищим відповідно на 10 % порівняно з контрольною групою. Якість спермопродукції контролювали за: масою еякуляту, концентрацією, рухливісттю та переживаємість сперміїв. У спермальній плазмі і спермі визначали стан прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Встановлено, що утримання кнурів-плідників умовах підвищених температур супроводжується зниженням показників спермопродукції: концентрації сперміїв –29,0 % (р<0,001), кількості живих сперміїв у еякуляті – 35,5 %, загальна кількість сперміїв – 25,6 %, рухливості сперміїв – 15,5 % (р<0,001) та їх переживаємості на 23,3% (р<0,001). Це супроводжується зміною біохімічних показників у спермі і спермальній плазмі за дії теплового фактору вже на 45-ту добу: збільшення вмісту дієнових кон’югатів у плазмі сперми у 1,6 рази (р<0,01) та цільній спермі у 1,2 рази (р<0,05), а також зменшенні кількості вітаміну А (р˂0,01) у даних секретах. Додаткове введення вітамінів А, Е і С до складу раціону кнурам-плідникам підвищує якість спермопродукції: об’єм еякуляту (р<0,001), концентрацію (р<0,001), рухливість (р<0,05) і виживаністю сперміїв (р<0,001), що сприяє покращенню запліднювальної здатності сперміїв. Такі зміни відбуваються на тлі переважання концентрації вітаміну А у плазмі сперми (р˂0,01) і спермі (р˂0,001), вітаміну Е у спермі (р˂0,01), а також підвищення активності супероксиддисмутази в спермальній плазмі (р˂0,01) і цільній спермі (р˂0,05) відносно інтактних тварин. Ключові слова: кнури-плідники, вітамін А, вітамін Е, аскорбінова кислота, спермопродукція, спермії, пероксидація, тепловий стрес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kornjat, S., I. Yaremchuk, O. Andrushko, D. Ostapiv, M. Sharan, and A. Chajkovska. "Інтенсивність окисних процесів у спермі кнурів за додавання наносукцинатів металів у розріджувач «Екосперм»." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 352–57. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.46.

Full text
Abstract:
Метою роботи було дослідити вплив комплексів наносукцинатів мангану, міді та цинку в складі середовища «Екосперм» для розрідження еякулятів кнурів на якість сперміїв протягом зберігання. Встановлено, що додавання в розріджувач еякулятів кнурів наносукцинатів мікроелементів впливає на інтенсивність окисних процесів у спермі, виживання й активність ензиму-маркера запліднювальної здатності сперміїв сукцинатдегідрогенази. Оптимальною концентрацією, яка забезпечує нормалізацію окисних процесів і високе виживання сперміїв у розрідженій спермі кнурів є 0,01 мл/мл середовища Mn2+- (0,1 мг/л), Сu2+- (0,04 мг/л) і Zn2+- (0,6 мг/л) наносукцинатів. Збільшення концентрацій наносукцинатів мікроелементів в розріджувачі понад оптимальні величини інгібує дихальну активність сперми та знижує активність сукцинатдегідрогенази статевих клітин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Король, П. В., С. О. Костенко, О. М. Коновал, М. С. Дорошенко, Л. Лу, А. М. Чепіга, О. В. Сидоренко, et al. "ОПТИМІЗАЦІЯ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕДУР ПІДГОТОВКИ СПЕРМИ ДО ТРАНСФЕКЦІЇ ДНК З ЛІПОФЕКТАМІНОМ." Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія 1, no. 23 (2021): 52–58. http://dx.doi.org/10.34142/2708-5848.2021.23.1.07.

Full text
Abstract:
З метою аналізу впливу трансфекції з ліпофектаміном на запліднювальну здатність сперміїв качурів (Anas platyrhynchos Linnaeus, 1758) породи Shaoxing проведено аналіз яєць та ембріонів 11 качок породи Shaoxing, які були запліднені спермою 13 качурів, обробленою ліпофектаміном. Птиця відповідала стандарту породи Shaoxing. Качок у віці десяти місяців відбирали за умови їх несучості ≥ 90% та плодючості ≥ 90% після штучного осіменіння. Качурів відбирали зі стабільним рефлексом спермовіддачі при стимуляції методом масажу поперекової частини тулуба. Сперму збирали в конічні полістирольні чашки з подальшим розведенням до 1: 1 середовищем OPTI-MEM (Invitrogen, США) та транспортуванням до лабораторії (протягом 15–20 хвилин після збору) для оцінки якості та трансфекції сперми. Рухливість і концентрацію сперматозоїдів оцінювали за стандартними методиками під оптичним мікроскопом. Для трансфекції сперматозоїдів 300 мкл плазмідної ДНК (25 нг/мл кожного вектора) змішували з 1 мл середовища OPTI-MEM. Тим часом 300 мкл Lipofectamine® 2000 (Invitrogen, США) змішували з 1 мл середовища OPTI-MEM. Після того, як два розчини інкубували протягом 5 хвилин при кімнатній температурі, їх об'єднували та інкубували при кімнатній температурі ще 20 хвилин. Сперму двічі центрифугували (1000g, 10 хв), надосадову рідину видаляли і проводили розведення осаджених клітин сперми середовищем OPTI-MEM 1: 1. Комплекс ДНК-Lipofectamine® 2000 додавали до клітин сперми після другого центрифугування, та видалення надосадової рідини, потім його перемішували та інкубували при кімнатній температурі протягом години. Після трансфекції рухливість сперматозоїдів знову оцінювали для визначення якості сперми. Трансфіковані клітини сперми використовували для глибокого штучного запліднення. За одне запліднення було взято п’ятсот мільйонів сперматозоїдів. Після осіменіння качок трансфікованими сперматозоїдами яйця збирали і інкубували протягом 10 або 28 днів, потім виділяли ембріони або вирощували каченят. Для контролю впливу проведених маніпуляцій зі спермою під час проведення трансфекції на її запліднюючу здатність, експеримент побудували методом груп-аналогів, було відібрано 11 качок яких осіменяли інтактною спермою. В дослідній групі заплідненість становила 52,2±4,97%, що достовірно відрізнялось від групи контролю 84.1±5.83% (p < 0.01). Виводимість становила 47.18% (67 каченят з 142 запліднених яєць)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Стояновський, В. Г., С. О. Усенко, А. М. Шостя, В. І. Березницький, О. О. Усенко, and Є. В. Слинько. "ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНИЙ ГОМЕОСТАЗ У СПЕРМІ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ З РІЗНИМИ ТИПАМИ ВИЩОЇ НЕРВОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 196–204. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.22.

Full text
Abstract:
Досліджено особливості впливу типів вищої нервової діяльності на формування прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у еякулятах кнурів-плідників. Використовуючи рухово-харчову мето-дику, було протиповано дорослих кнурів-плідників великої білої породи віком 24‒36 місяців за основ-ними типами вищої нервової діяльності. Було сформовано чотири групи по 3 голови в кожній. До I-ї групи було віднесено тварин сильного врівноваженого жвавого (рухливого); II групи – сильного врів-новаженого спокійного (інертного); III групи – сильного неврівноваженого (нестримного); IV групи – слабкого типів вищої нервової діяльності. Сперму отримували від кнурів-плідників, мануально розді-ляючи еякулят на 4 фракції – F1 – перша, F2 – друга, F3 – третя, F4 – четверта. Встановлено, що у кнурів-плідників показники спермопродукції і перебіг процесів пероксидації обумовлюється типом їх вищої нервової діяльності. У тварин сильного неврівноваженого і слабкого типів ВНД перебіг проце-сів пероксидації відбувається більш інтенсивно, система антиоксидантного захисту перебуває на нижчому рівні – менша активність супероксиддисмутази (р<0,05), концентрація аскорбінової кис-лоти (р<0,001), вітаміну А (р<0,01–0,001) та вітаміну Е (р<0,001). При мінімальній масі еякулятів та насиченості сперміями в особин слабкого типу ВНД (р<0,001). З’ясовано, що насиченість спермі-ями сперми істотно впливає на перебіг процесів пероксидації. Спермії із другої фракція еякуляту ха-рактеризувались найвищою виживаністю, третьої ‒ більш швидко втрачають функціональну акти-вність. Функціональна активність сперміїв і особливості формування ПАГ залежать від типів ВНД – вірогідне прискорення процесів пероксидації в сильного неврівноваженого і слабкого - більша конце-нтрація дієнових коньюгатів, дегідроаскорбінової кислоти. У тварини сильного врівноваженого жвавого і спокійного типів ВНД спостерігається вищий рівень антиоксидантного захисту – актив-ність каталази, супероксиддисмутази, кількість відновленого глутатіону, аскорбінової кислоти і вітаміну Е. У першій і четвертій фракціях еякулятів встановлено відсутність активності СОД, вмісту вітаміну А та вітаміну Е, що визначає низьку функціональну активність та виживаність сперміїв. Ці фракції від сильного неврівноваженого і слабкого типів ВНД характеризуються вірогід-но вищим вмістом ДК (р<0,05–0,01) і ТБК-активних комплексів (р<0,05–0,001), а також нижчою кількістю АК (р<0,01), відновленого глутатіону (р<0,05) та активністю СОД.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Hrymak, K. "Вплив режиму використання та періоду сезонної активності на кількісні і якісні показники спермопродуктивності баранів-плідників породи Оксфорд Доун." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 339–45. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.44.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати експериментальних досліджень із вивчення кількісних і якісних показників сперми за різних режимів використання баранів-плідників 4, 6 та 8 еякулятів за тиждень, у непарувальний та парувальний періоди. Доведено, що у непарувальний період за одержання 4 еякулятів за тиждень, порівняно з отриманням 6 і 8, об’єм еякуляту був більшим, відповідно, на 3,4 і 17,2 %, концентрація сперміїв у ньому ― на 4,3 і 10,2 %, активність свіжоодержаних сперміїв – вищою на 0,8 і 2,8 %, активність деконсервованих сперміїв ― на 3,0 і 7,6 %, резистентність сперміїв ― на 9,6 і 20,6 %, виживаність сперміїв ― на 6,0 і 14,4%, показник абсолютного виживання ― на 3,8 і 10,3 %. У парувальний період за вищевказаного режиму об’єм еякуляту був більшим на 10,3 і 22,6 %, концентрація сперміїв ― на 7,1 і 16,7 %, активність свіжоодержаних сперміїв –вищою на 3,6 і 9,6 %, активність деконсервованих сперміїв ― на 5,4 і 10,8 %, резистентність ― на 7,9 і 17,1 %, виживаність сперміїв ― на 4,1 і 11,5 %, показник абсолютного виживання ― на 3,1 і 5,6 %. Вивченням спермопродуктивності баранів-плідників за періодами сезонної активності виявлено, що у парувальний період, порівняно з непарувальним, основні показники свіжоодержаної сперми, за досліджуваними режимами, були вищими в середньому на 12,4‒45,6 %, глибокозамороженої сперми ― на 4,5‒16,5 відсотка. Отже, результати проведених досліджень вказують на те, що вищою біологічною повноцінністю володіють деконсервовані спермії, і відповідають вимогам Інструкції із штучного осіменіння овець, одержані в обидва періоди сезонної активності. (цілорічно), за режиму 4 еякуляти за тиждень
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Khramkova, O. M., and M. G. Povod. "ОЦІНКА КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ СУЧАСНИХ ГЕНОТИПІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ЇХНЬОЇ СПЕРМОПРОДУКТИВНОСТІ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (38) (September 30, 2019): 91–95. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2019.3.11.

Full text
Abstract:
В статті досліджувались показники спермопродукції кнурів порід ландрас, йоркшир та внутрішньопородного типу УВБ-3, а також синтетичних ліній – MaxGrow, MaxTer і OptiMus. Встановлено, що за показником концентрації сперміїв найкращими виявилися кнури внутрішньопородного типу УВБ-3, які переважали тварин інших досліджуваних груп на 27,5-82,1 млн/мл. Установлено, що термінальні кнури МахТer мали досить високу концентрацію сперміїв – 286,6±6,00 млн/мл, рухливість – 8,7 балів та найбільшу кількість отриманих спермодоз – 30,0±0,71шт. Від кнурів MaxGrow отримано найбільший об’єм еякуляту (р ≤ 0,001), що на 63,2 мл (17,9 %) більше за їх аналогів внутрішньопородного типу УВБ-3. У кнурів породи ландрас відзначався більший об’єм еякуляту, але досить низька концентрація сперміїв. Оцінка репродуктивних якостей кнурів, за відтворювальними якостями осіменених їх спермою свиноматок показала, що найкращі показники мали свиноматки, яких осіменили спермою термінальних кнурів синтетичних ліній. Термінальні кнури ліній MaxGrow, MaxTer та OptiMus мали значну перевагу за якістю сперми, що дозволяє більш ефективно використовувати їх, як батьківську форму, для отримання товарних гібридів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kornjat, S., N. Kuzmina, M. Sharan, D. Ostapiv, S. Kava, O. Chajkovska, O. Panych, I. Atamaniuk, and T. Stetsko. "Якість еякулятів кнурів, залежно від походження." Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, no. 2 (September 18, 2019): 346–51. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.45.

Full text
Abstract:
Досліджували фізіолого-біохімічні характеристики еякулятів кнурів у зв’язку з породною належністю (п’єтрен, макстер, ландраc, дюрок і помісь: велика біла порода×ландрас). Встановлено, що фізіологічні показники якості еякулятів залежать від породи кнурів. Вищим об’ємом еякуляту характеризуються помісні кнурі велика біла порода×ландрас (207,0±29,21мл), а концентрацією сперміїв – породи п’єтрен і макстер (0,40 – 0,43×109/мл). Кількість живих сперміїв в еякулятах кнурів досліджених порід не відрізнялась (78,7 – 80,3 %). Максимальні величини дихальної активності (0,66±0,09 нг-атом О2/0,1 мл×хв) і активності СДГ (17,9±3,43 од/0,1 мл×год) характерні для сперми кнурів породи дюрок, а відновної здатності (0,11±0,03 mV/ 0,1мл×хв) і активності ЦХО (32,9 ±5,15 од/0,1 мл×год) - для породи макстер. Найвище виживання сперміїв (90,3 – 92,0 год) встановлено у спермі кнурів порід макстер та ландрас.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шостя, А. М., Я. М. Ємець, О. Г. Мороз, І. І. Ступарь, І. В. Павлова, and М. М. Маслак. "ВПЛИВ ГОМОГЕНАТУ ТРУТНЕВИХ ЛИЧИНОК НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ У КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 27, 2019): 113–18. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.14.

Full text
Abstract:
Сучасний етап розвитку репродуктивних біотехнологій характеризується широким використан-ням методів екологічно-безпечного впливу на відтворювальну здатність тварин, серед яких особливемісце відводиться застосуванню природних стимуляторів тваринного походження, одним із яких єгомогенат трутневих личинок. Метою досліджень було встановити вплив гомогенату трутневихличинок на формування прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу та якість сперми у кнурів-плідників. В експерименті використані дорослі кнури-плідники великої білої породи, аналоги за віком,живою масою та якістю спермопродукції, яким згодовували гомогенат трутневих личинок. Виявле-но, що додаткове згодовування гомогенату трутневих личинок кнурам-плідникам істотно впливаєна якісні та кількісні показники сперми: збільшує вагу еякуляту на 10 %, концентрацію сперміїв ‒16,1 %, кількість сперміїв в еякуляті – 33,5 %, рухливість сперміїв – 10,6 % та їх виживаність –14,7 %. Ці позитивні ефекти тривають щонайменше місяць, це проявляється у вигляді більшої масиеякуляту (р<0,001), кількості живих сперміїв в еякуляті (р<0,001), а також їх рухливості (р<0,001) івиживаності (р<0,001). Встановлено істотний вплив згодовування кнурам-плідникам гомогенатутрутневих личинок на формування прооксидантно- антиоксидантного гомеостазу у спермі, якийпроявлявся у сповільненні перебігу процесів пероксидації, що підтверджується меншим вмістом ДКта вищою активністю супероксиддисмутази на 30 % та каталази – 12,8 %. Еякуляти кнурів-плідників, що отримували добавку в завершальний період характеризуються вищим рівнем системиантиоксидантного захисту: більша активність супероксиддисмутази (р<0,001) і каталази (р<0,01),а також насиченістю аскорбіновою кислотою та відновленим глутатіоном. Встановлено, що осі-меніння спермодозами кнурів-плідників, що вживали гомогенат трутневих личинок, підвищує заплід-неність і багатоплідність свиноматок. Ефект післядії цієї біологічно активної добавки триває що-найменше 30 діб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Безусов, Анатолій Тимофійович, Тетяна Анатоліївна Манолі, Тетяна Іванівна Нікітчіна, and Яна Олегівна Баришева. "ЩОДО ПИТАННЯ ПРО УТВОРЕННЯ БІОГЕННИХ АМІНІВ У ХАРЧОВИХ ПРОДУКТАХ." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 40–46. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1152.

Full text
Abstract:
У статті показано, що особливої популярності останнім часом набувають фермен-товані продукти. Однак у процесі виробництва зрілих вин, сирів, ковбас і багатьох рибних продуктів утворюються біогенні аміни в результаті декарбоксилювання вільних амінокислот під дією ферментних систем мікробного походження при порушенні умов зберігання. Біогенні аміни - це група азотовмісних органічних сполук з аліфатичною (путресцин, кадаверин, спермін, спермидин), ароматичною (тирамін, фенілетиламін) або гетероциклічною (гістамін, триптаміну) структурою. Деякі з них мають велику біологічну активність (гістамін, серотонін, дофамін, тирамін), інші (путресцин і кадаверин) підсилюють токсичну дію гістаміну на організм людини. В окремих випадках, коли вміст гістаміну в десятки разів перевищує гранично допустимий рівень, риба може набувати гострого смаку. Отруєння гістаміном можуть мати летальний результат. Аналіз літературних даних показав, що до причин утворення біогенних амінів відносять: мікробіологічну якість вихідної сировини, умови і терміни зберігання сировини і готової продукції, наявність декарбоксілазно позитивних мікроорганізмів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuzminov, B. P., T. S. Zazulyak, D. D. Ostapiv, and N. Ye Yunak. "Evaluation of cytotoxicity of different concentrations of minoxidil-containing lotion using test object – bull sperm cells." Ukrainian Journal of Modern Toxicological Aspects 85, no. 1 (April 7, 2019): 49–52. http://dx.doi.org/10.33273/2663-4570-2019-85-1-49-52.

Full text
Abstract:
Мета. Оцінити цитотоксичний вплив різних концентрацій лосьйону, що містить міноксидил. Як тест-об'єкт використано суспензію сперміїв бугая. Проби сперми ділили на контрольну та дослідні: з додаванням 5 % та 10 % лосьйону, що містить міноксидил. Методи досліджень — визначити виживання сперміїв (год) за температури 2–4°C до припинення поступального руху, дихальну активність — полярографічно (нг-атом О2/хв х 0,1 мл сперми) за температури 38,5°С і відновну здатність — потенціометрично (mV/хв х 0,1 мл сперми), активність сукцинат-дегідрогенази (СДГ; од/год х 0,1 мл сперми) і цитохромоксидази (ЦХО; од/годх 0,1 мл сперми). Висновки. Встановлено, що дихальна активність і відновна здатність сперми залежить як від дози, так і концентрації міноксидилу у складі лосьйону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Некрасов, Александр Александрович, Николай Александрович Попов, and Байлар Садраддинович Иолчиев. "Влияние биологической полноценности спермы быков-производителей канадской селекции на репродуктивные показатели коров отдельного стада." Аграрная Россия, no. 2 (February 21, 2017): 18–21. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2017-2-18-21.

Full text
Abstract:
Исследовано влияние качества спермы быков-производителей на репродуктивные показатели стада. Материалом для исследования послужила замороженно-оттаянная сперма быков-производителей канадской селекции (n = 6), которую использовали для осеменения коров и телок на ферме «Дубровицы» ФГУП «Кленово-Чегодаево». Концентрацию и подвижность сперматозоидов оценивали с помощью компьютерной технологии Computer-assisted semen analysis (CASA). Состояние хроматина в сперматозоидах изучали методом акридин-оранжевого теста с флуоресцентной микроскопией. Морфологию и целостность акросом оценивали с использованием Дифф-Квик окраски. Всего на ферме «Дубровицы» плодотворно были осеменены 161 корова и 29 телок, от них получены 180 телят, из них 97 бычков и 83 телки. Установлено, что одним из биотических факторов, влияющих на репродуктивные показатели, является состояние ДНК в хроматине. От степени фрагментации ДНК в хроматине сперматозоидов зависит их оплодотворяющая способность и другие показатели фертильности быков-производителей. Уровень воспроизведения обусловлен репродуктивным потенциалом как коров, так и быков-производителей. Для комплексной оценки качества спермы быков-производителей необходимо использовать компьютерные технологии с привлечением максимального числа показателей, в том числе наследственного материала, содержащегося в сперматозоидах. Целесообразно при оценке быков-производителей вести учет благополучия отелов, выбытия коров после патологических отелов, абортов, мертворождаемости. Благополучие отелов способствует увеличению сроков последующего производственного использования коров, осемененных спермой быков-производителей, характеризующихся легкими отелами. Для достоверной оценки биологической полноценности спермы необходимо использовать дополнительный показатель, а именно степень фрагментации ДНК в хроматине. У быков-производителей с высокой степенью фрагментации ДНК получены низкие результаты оплодотворяемости.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Шостя, А. М., І. В. Сарнавська, В. С. Тендітник, Л. М. Кузьменко, В. Г. Слинько, and Б. С. Шаферівський. "ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНИЙ ГОМЕОСТАЗ У КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ УТРИМАННЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 166–73. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.18.

Full text
Abstract:
Статева активність кнурів-плідників значною мірою перебуває під впливом умов утримання, го-дівлі та інтенсивності використання. До лімітуючих параметрів із утримання кнурів-плідників на-лежить температурний режим у приміщенні. Зазвичай у літню та зимову пори року ці тварини пе-ребувають в умовах температурного стресу, який супроводжується прискоренням процесів перок-сидації, зниженням якості спермопродукції та запліднювальної здатності сперміїв. Мета до-сліджень полягала у з՚ясуванні особливостей формування прооксидантно-антиоксидантного гомео-стазу у кнурів-плідників в умовах температурного стресу. У експерименті використано 6 дорослихкнурів-плідників миргородської породи віком від 18 до 24 місяців. Тривалість експерименту станови-ла 120 діб, зокрема: підготовчий – 30, основний – 60 (згодовування вітаміну А, вітаміну Е, аскорбіно-вої кислоти) та заключний – 30 діб. Рівень цих біологічно активних компонентів у раціоні другої дос-лідної групи був вищим відповідно на 10 % порівняно з контрольною групою. Отримані еякуляти оці-нювали за стандартними показниками, а у спермальній плазмі і спермі кнурів-плідників визначалиінтенсивність пероксидного окиснення. На якість спермопродукції у кнурів-плідників істотно впли-ває температурний режим їх утримання. Перебування тварин у приміщеннях із підвищеною темпе-ратурою супроводжується зменшенням об’єму еякуляту на 7,5 %, концентрації – 12 % та вижива-ності – 16,0 %. Такі зміни відбуваються на тлі підвищення активності СОД, каталази та ТБК-активних сполук у спермі та спермальній плазмі, а також зменшення насиченості аскорбінових кис-лот (р<0,05… р<0,001) та вітаміну Е. Утримання кнурів-плідників у приміщенні зі зниженою тем-пературою супроводжується зменшенням об’єму еякуляту на 7,7 %, загальної кількості сперміїв –17,4 % та їх виживаності – 17,5 %. В основі погіршення якості спермопродукції полягає прискоренняпроцесів пероксидного окиснення – накопичення вмісту ТБК-активних сполук у спермі та спермаль-ній плазмі. Введення до основного раціону водорозчинних форм вітамінів-антиоксидантної дії кну-рам-плідникам в умовах високих та низьких температур позитивно впливає на показники спермопро-дукції: підвищення об’єму еякуляту, концентрації сперміїв та їхньої виживаності. Згодовування ві-тамінної добавки кнурам-плідникам підвищує кількість вітаміну А і вітаміну Е у спермі і спермаль-ній плазмі, знижує вміст аскорбінової і дегідроаскорбінової кислот, стимулює активність СОД такаталази, а також гальмує процеси пероксидного окиснення ‒ зменшення ТБК-активних сполук(р<0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Павлова, І. В. "МОРФО-ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СПЕРМІЇВ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ РІЗНИХ ПОРІД ПІД ЧАС ТЕПЛОВОГО СТРЕСУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 25, 2020): 189–95. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.21.

Full text
Abstract:
Досліджено вплив речовин гумінової природи на морфо-фізіологічні показники сперміїв кнурів-плідників під час теплового стресу. Встановлено, що розвиток теплового стресу протягом місячно-го періоду погіршує якість спермопродукції у кнурів-плідників – зменшує масу еякуляту, кількість сперміїв та їхню рухливість у полтавської м’ясної породи відповідно на – 23,7 %, 21,9 % та 14,6 %, а у червоно-білопоясої м’ясної – 28,4 %, 17,6 % та 22,9 %. Тепловий стрес знижував загальну кількість сперміїв в еякулятах кнурів-плідників обох порід дослідних груп, однак згодовування гуматів сприяло послабленню дії цього фактору на 60-ту добу у ПМ 9,4% та ЧБП 15,6% відносно контрольних груп. Виживаність сперміїв у разі дії негативного фактора істотно знижувалася в період експерименту, проте спермії кнурів-плідників ПМ були більш стійкими та переважали за функціональною активні-стю порівняно із тваринами породи ЧБП на 30-ту добу – 24,1% та 60-ту добу – 14,6 %. Під час те-плового стресу на 30-ту добу експерименту у еякулятах кнурів-плідників морфометричні показники сперміїв змінювались: загальна довжина зменшувалась у полтавської м’ясної породи на 2,3% (р<0,01) та в червоно-білопоясої м’ясної породи на 2,6 %, а довжина головки відповідно на 30,2% (р<0,001) та 5,4 % (р<0,001). У тварин інтактної групи полтавської м’ясної породи під впливом те-плового фактору виявлено більшу кількість патологічних форм сперміїв на 30-ту добу – 17,1 % та 60-та доба експерименту їх зменшення на 4,5 %. Тоді як у червоно-білопоясої м’ясної породи анома-льні форми сперміїв мали більш суттєву тенденцію до їхнього збільшення відповідно на 54,8 % та 34,2 %. Згодовування кнурам-плідникам гуматів підвищувало адаптаційну здатність породи полтав-ська м’ясна – в напрямі збільшення концентрації сперміїв по закінченні основного періоду 13,8 % та виживаності відповідно на 11,5 %. Тоді як у тварин червоно-білопоясої м’ясної породи відмічено ли-ше збільшення концентрації сперміїв відповідно на 14,7 %. Вживання гуматів протягом 60-ти діб підвищує адаптаційну здатність до теплового стресу – збільшує довжину сперміїв на 7,3 % у пол-тавської м’ясної породи і на 9,7% у червоно-білопоясої м’ясної породи зі зниженням кількості пато-логічних форм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Pokhyl, Volodymyr, Elena Pokhyl, Lyudmyla Mykolaychuk, and Roman Pavlenko. "ВПЛИВ КОРМОВОЇ ДОБАВКИ ОРГАНІЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ НА СТАТЕВУ АКТИВНІСТЬ БАРАНІВ-ПЛІДНИКІВ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 3 (42) (November 30, 2020): 57–62. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.3.10.

Full text
Abstract:
Організація збалансованої годівлі, що задовольняє потреби плідників в поживних речовинах і вітамінах, за певного фізіологічного стану і рівня продуктивності - один з головних чинників процесу забезпечення повноцінного сперматогенезу та якісних показників сперми. У зв'язку з тим, що з багатьох причин спостерігається дефіцит білку в кормових раціонах (ціноутворення, якість кормових засобів, конкуренція), то забезпечення достатньої кількості протеїну в ньому є однією з головних умов отримання якісної спермопродукції. Наведено результати досліджень впливу кормової добавки «Бефіто» органічного походження на відтворювальну здатність і якість спермопродукції баранів-плідників породи овець - придніпровська м’ясна. Встановлено, що використання кормової добавки «Бефіто» в раціонах забезпечує покращення процесу сперматогенезу та впливає на підвищення кількісних і поліпшення якісних показників спермопродукції. Рівень часу на отримання одного еякуляту у плідників 9,1-10,8 с, що вказує на їх високу статеву активність та потенцію. Об’єм отриманого еякуляту баранів дослідної групи на 11,7 %, активність сперміїв на 3,7 %, концентрація сперміїв в еякуляті на 13,9 % більше в порівнянні з однолітками контрольної. Перевага плідників дослідної групи спостерігається за загальною кількістю сперміїв в еякулятіі становить + 27,3 %. При цьому не спостерігається тератогенності статевих клітин. Рівень патологічних спермальних форм в еякулятах в межах фізіологічної норми (< 14 %). Враховуючи середній об’єм еякуляту від баранів-плідників дослідної групи, було отримано15,8 спермодоз в розрахунку на 1 голову проти 14,2 в контролі, що на 11,3 % більше. Отримані результати дозволяють вважати доцільним застосування кормової добавки «Бефіто» для поліпшення процесу сперматогенезу та якості сперми і рекомендувати як найбільш ефективної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Piddubna, Lyudmyla, and Daria Zakharchuk. "ВПЛИВ ГЕНОТИПОВИХ ТА ПАРАТИПОВИХ ФАКТОРІВ НА СПЕРМОПРОДУКТИВНІСТЬ БУГАЇВ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 2 (41) (October 26, 2020): 62–68. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.2.10.

Full text
Abstract:
Досліджено вплив генотипових та паратипових факторів на спермопродуктивність голштинських бугаїв чорно- і червоно-рябої масті ТОВ «Українська генетична компанія» Житомирської області. Плідники були завезені з Німеччини та Нідерландів і перебували в однакових умовах годівлі, утримання та використання. Якісні та кількісні показники спермопродукції визначали з використанням аналізатора сімʼя IVOS (система CASA). Оцінку нативної сперми проводили за ДСТУ 3535-97. Силу факторів впливу на показники спермопродуктивності бугаїв визначали однофакторним дисперсійним аналізом. Піддослідні бугаї в умовах ТОВ «Українська генетична компанія» загалом характеризуються високим відтворювальним потенціалом. Упродовж року від них отримано в середньому 106,4 якісних еякуляти, 542,0 мл якісної нативної сперми та 28361 шт. спермодоз. Річні показники спермопродуктивності виявилися досить варіабельними (Cv=9,2-60,8 %), що засвідчує значні індивідуальні особливості плідників. Кількість отриманих якісних еякулятів коливається в межах 32-173 шт., нативної сперми – 201-1016 мл, отриманих спермодоз – 5755-61920 шт. Об’єму еякуляту становить 3,77-7,30 мл, концентрація сперміїв в еякуляті – 1,51-3,52 млрд/мл, їх рухливість – 7,2-8,3 бала. Результати досліджень свідчать про вагомий вплив генетичних факторів на формування спермопродуктивності голштинських плідників. Від генотипу бугая та його адаптаційних можливостей більш ніж на 40 % залежить кількість та якість отриманих еякулятів і вихід спермодоз. Лінійна належність плідника значною мірою впливає на об’єм еякуляту (19,3 %) та концентрацію сперми (30,6 %). Кожна лінія вірогідно відрізняється за більшістю досліджених показників спермопродуктивності та має свої особливості. Частки впливу масті та еколого-генетичного походження бугая на кількісні і якісні показники сперми мінімальні (0,2-2,5 %). Виявлена сезонна динаміка спермопродуктивності голштинських бугаїв. Пік статевої активності припадає на весняний сезон – 31,6 шт. якісних еякулятів (Р˂0,05) та 158,0 мл нативної сперми (Р>0,05) від одного бугая. Найбільший вихід спермодоз спостерігається у зимово-весняний період – 7851-8069 шт., найменший у літньо-осінній – 6149-6293 шт. Більші за об’ємом еякуляти зафіксовано влітку та восени – 5,23-5,28 мл, менші взимку та навесні – 4,90-5,00 (Р˂0,001). Рухливість сперміїв в еякулятах вища у холодну пору року (осінь-зима) – 7,9-8,0 бала, нижча у теплу (весна-літо) – 7,4-7,7 бала (Р˂0,001). Сила впливу сезону року на відтворну функцію бугаїв складає 0,8-9,3%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Шостя, А. М., А. С. Сябро, І. І. Ковальчук, О. О. Краснощок, Є. В. Чухліб, and В. І. Березницький. "ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНИЙ ГОМЕОСТАЗ У СПЕРМІ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ПІД ЧАС ВЖИВАННЯ РІЗНИХ КОРМОВИХ ДОБАВОК." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 25, 2021): 181–87. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.02.22.

Full text
Abstract:
Розвиток оксидаційного стресу є однією з головних причин зниження фертильності кнурів-плідників. Це обумовлено обмеженою антиоксидантною здатністю сперміїв пригнічувати генеру-вання активних форм Оксигену, що робить їх вразливими до змін прооксидантно-антиоксидантногогомеостазу в організмі. Метою досліджень було дослідити вплив цитрату Міді та гомогенатутрутневих личинок на якість спермопродукції і формування прооксидантно-антиоксидантногогомеостазу у спермі кнурів-плідників. В експерименті було використано 9 дорослих кнурів великоїбілої породи, аналогів за віком, живою масою та якістю спермопродукції, з яких сформовано 3 групитварин по 3 голови в кожній. Дослідні кнури-плідники ІІ групи додатково до основного раціону отри-мували цитрат Міді (5 %), а ІІІ групи – комплекс цитрату Міді (5 %) з гомогенатом трутневихличинок. Встановлено, що введення до раціону цитрату Міді сприяє вірогідному збільшенню масиеякуляту (р<0,001), загальної кількості сперміїв (р<0,01) та їх живих форм (р<0,001). Такі змінивідбуваються за рахунок зменшення вмісту дієнових кон’югантів та ТБК-активних сполук у спермівідповідно на 20,1 % та 8,3 % з одночасним зниженням активності супероксиддисмутази на 19,1 %та каталази на 24,6 %, що вказує на сповільнення процесів пероксидації. Додаткове згодовуванняцитрату Міді (5 %) в поєднанні з гомогенатом трутневих личинок на 45 добу споживання вірогіднопідвищує масу еякуляту (р<0,001), кількість живих сперміїв (р<0,001) та їх виживаність (р<0,05).Споживання цієї комплексної добавки кнурами-плідниками інтенсифікує процеси пероксидації у спе-рмі – збільшує концентрацію дієнових кон’югантів на 17,1 % (30 доба) і 20,5 % (45 доба) та підвищуєвміст ТБК-активних сполук у прооксидантному буфері, що супроводжується зниженням активнос-ті супероксиддисмутази (р<0,05). Такі зміни відбуваються на тлі максимального рівня рухливостіта виживаності сперміїв. Отже, згодовування цитрату міді (5 %) в комплексі з гомогенатом трут-невих личинок сприяє підвищенню функціональної активності сперміїв за рахунок оптимізаціїформування прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Мирошниченко, Інна, and Любов Жоріна. "Вивчення відтворювальної здатності кролематок гібридних кросів при використанні штучного осіменіння у комплексі з гормонотерапією в умовах приватної кролеферми." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, no. 1 (52) (March 31, 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.vet.2021.1.6.

Full text
Abstract:
У статті подано інформацію щодо технологічного процесу штучного осіменіння кроликів (ШО): отримання сперми, оцінка якості еякуляту та його розведення, оцінка технологій введення сперми у статеві шляхи самок що були проведенні на базі приватної кролеферми, яка спеціалізується на розведенні гібридних кросів кроликів, а саме ліній HYPLUS. Ефективність ШО залежить на сам перед від якості батьківського поголів’я та методу введення сперми. Вагінальне введення є найбільш простим і найменш інвазійним методом. Перед проведенням ШО усіх тварин необхідно обстежити з метою виключення фізіологічних відхилень. За для отримання максимальних показників усіх кролиць запліднюють у період статевої охоти, синхронізація якої досягається введенням гормональних препаратів на основі сироватки гонадотропіну жеребних кобил (ГСЖК). Ефективність використання препарату визначається за допомогою зовнішнього огляду статевих органів. Для осіменіння обираються кролиці з вираженою припухлою, овальною петлею, яскраво червоного або бузкового кольору складчастість слизової оболонки якої добре виражена. Значним фактором в успішності ШО є вибір оптимального часу. Найбільш ефективним за часом осіменіння необхідно проводити не пізніше ніж за 30-60 хвилин після отримання сперми її оцінки і розведення. Оптимальна ступінь розведення сперми визначається за її якістю і густотою. Сперму у кроликів поділяють на три типи: густу, середню і рідку. Для розведення використовують різноманітні розчинники, які мають у своєму складі речовини для підтримання енергетичного балансу сперматозоїдів, буферні компоненти, солі, комплекс антибіотиків широкого спектру дії та компоненти для підтримання осмотичного тиску та стабілізації кислотності (рН). Для введення сперми використовують спеціалізовані одноразові катетери, після чого необхідне внутрішньо м’язове введення синтетичного нанопептиду, аналогу гонадотропін-релізінг гормону ЛГ-РТ-люберина для стимуляції виходу зрілих яйцеклітин з яєчників у статеві шляхи кролиці. Для одержання прибутків і швидкості відтворення поголів’я було розроблено найбільш ефективну методику відтворення з використанням гормональних засобів Фоллігон, Сергон 500 і Сурфагон за оптимальною схемою і дозами, та використання напів щільних окролів для максимальної ефективності і недопущення виснаження маточного поголів’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Ятусевич, В. П., Т. В. Петрукович, and И. А. Никитина. "Adaptive Abilities of Foreign Breeding Boars in Conditions of Industrial Technology." Vestnik APK Verhnevolzh`ia, no. 3(55) (September 30, 2020): 51–56. http://dx.doi.org/10.35694/yarcx.2021.55.3.010.

Full text
Abstract:
Проведена оценка хряков разных пород чешской селекции по собственной продуктивности, качеству спермопродукции и оплодотворяющей способности спермы, а также продуктивности чистопородных и помесных свиноматок при осеменении их спермой хряков пород ландрас, йоркшир и дюрок в условиях промышленного комплекса. Установлено, что средний объём эякулята составил по породам: дюрок – 224 мл, ландрас – 229 мл, йоркшир – 209 мл, концентрация сперматозоидов – 0,274, 0,330 и 0,303 млрд./мл соответственно. У хряков породы ландрас с одного эякулята было получено 20,2 спермодоз, что на 18,1–23,1% достоверно больше (Р £ 0,001), чем у пород йоркшир и дюрок. Оплодотворяющая способность спермы хряков породы дюрок составила 84,42%, йоркшир – 81,65 и ландрас – 81,47%. В сочетаниях йоркшир × йоркшир и ландрас × ландрас оплодотворяемость была на уровне 78,2 и 78,3%, йоркшир × ландрас и ландрас × йоркшир – 82,2 и 83,7% и (йоркшир × ландрас) × дюрок – 84,4%. У свиноматок, осеменённых спермой хряков породы дюрок, многоплодие составило 9,9 гол., количество поросят к отъёму достигало 10,4 гол. и масса гнезда при отъёме – 93,5 кг; при использовании йоркшир – 10,1 гол., 10,3 гол. и 91,2 кг и ландрас – 10,1 гол., 10,1 гол. и 91,0 кгсоответственно. С учётом качества спермопродукции спермой хряков породы ландрас в течение года можно оплодотворить на 93–102 матки, или на 16,4–18,3% больше, чем спермой производителей пород дюрок и йоркшир. The assessment of Czech selection different breeds boars on their own productivity, quality of semen production and semen fertilizing capacity as well as the productivity of purebred and crossbred sows when inseminated with semen of boars of Landrace, Yorkshire and Duroc breeds in an industrial complex. It was established that the average ejaculate volume was by breed: Duroc – 224 ml, Landrace – 229 ml, Yorkshire – 209 ml, sperm concentration – 0.274, 0.330 and 0.303 billion/ml, respectively. In Landrace boars, 20.2 sperm doses were obtained from one ejaculate, which is 18.1–23.1% significantly higher (P £ 0.001) than in Yorkshire and Duroc breeds. The fertilizing capacity of sperm of boars of the Duroc breed was 84.42%, Yorkshire – 81.65 and Landrace – 81.47%. In combinations Yorkshire × Yorkshire and Landrace × Landrace, fertility was 78.2 and 78.3%, Yorkshire × Landrace and Landrace × Yorkshire – 82.2 and 83.7% and (Yorkshire × Landrace) × Duroc – 84.4 %. In sows inseminated with the semen of Duroc breed boars, the multiple prolificacy was 9.9 heads, the number of piglets for weaning reached 10.4 heads and litter weight at weaning – 93.5 kg; when using Yorkshire – 10.1 heads, 10.3 heads and 91.2 kg and Landrace – 10.1 heads, 10.1 heads and 91.0 kg, respectively. Taking into account the quality of semen production by semen of Landrace boars during the year it is possible to fertilize 93–102 heifers or 16.4–18.3% more than with semen from breeders of Duroc and Yorkshire breeds.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Zeldin, Valeriy, Volodymyr Kozyr, and Olexandr Sokrut. "КОНТРОЛЬ СТАНУ КРОВІ ТА ЯКОСТІ СПЕРМИ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІДТВОРЕННЯ СТАДА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 4(43) (December 25, 2020): 38–44. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.6.

Full text
Abstract:
Досліджено біохімічний склад крові та сперми кнурів-плідників племпідприємств великої білої породи, української м’ясної, харківської та дніпропетровської селекції. Встановлень, що середні біохімічні показники крові і сперми кнурів не виходили за межі біологічної норми. Середня кількість сперматозоїдів у відфільтрованому еякуляті кнурів дослідних генотипів була в межах 42,441- 54,648 млрд., при величині еякуляту 202,0±6,3-248,4±10,2 мл та концентрації сперматозоїдів, що рухаються прямолінійно поступово 0,21±0,003 – 0,23±0,01 млдр. мл. Має місце високо вірогідна різниця за об’ємом відфільтрованого еякуляту між плідником української м’ясної породи дніпропетровської та харківської селекцій на користь першої. Коефіцієнт кореляції між Рh сперми кнурів дослідних генотипів і концентрацією сперматозоїдів в 1 см склав -0,323 (велика біла порода) – 0,294 (українська м’ясна порода харківської селекції), - 0,208 (українська м’ясна порода дніпропетровської селекції). Рівень репрезентабельності величин розрахованих коефіцієнтів кореляції між ознаками був в межах Р>0,05- Р<0,05. Середня кількість одержаних спермо доз з одного еякуляту становила 8,5 доз (м’ясна порода харківської селекції) та 10,9 дози українська м’ясна порода дніпропетровської селекції) при величині показника 10,0 доз у кнурів великої білої породи. Запліднюваність маточного поголів’я від першого осіменіння в залежності від методу розведення була в межах 62,5-83,1 % при величині рівня репродуктивної здатності свиноматок 8,7±0,18 – 11,7±0,25 поросят на один опорос, що в цілому характеризує якість маточного поголів’я в здатності до запліднення за один статевий цикл та рівня племінної роботи в стаді у напрямку вдосконалення ознаки з низьким ступенем її успадкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Ladyka, V. I., Y. I. Sklyarenko, and Y. M. Pavlenko. "Перспективи збереження лебединської породи." Animal Breeding and Genetics 55 (May 15, 2018): 225–35. http://dx.doi.org/10.31073/abg.55.31.

Full text
Abstract:
В статті вивчений сучасний стан племінних стад лебединської породи, її кількісний та якісний склад. Досліджено генеалогічна структура племінних стад. Встановлено, що значна частина маточного поголів’я корів племінних стад лебединської породи одержана від імпорттованих плідників або спермопродукції бугаїв швіцької породи зарубіжної селекції. Рівень молочної продуктивності корів лебединської породи знаходиться в межах 3000 – 7000 кг молока. Проаналізована наявність спермопродукції бугаїв-плідників лебединської породи. Встановлено, що в банках генетичних ресурсів та селекційних центрах створено достатній запас сперми плідників у глибоко охолодженому стані. В чотирьох підприємствах зберігається сперма більше 15 бугаїв-плідників лебединської породи та їх помісей з швіцькою породою. Авторами розроблені перспективні заходи щодо збереження популяції лебединської породи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ільченко, М. О. "Взаємозв’язок між фізіологічними та біохімічними показниками сперми у кнурів." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2013): 55–57. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.02.13.

Full text
Abstract:
Досліджено фізіологічний та біохімічний статус сперми у кнурів різної якості спермопродукції. Серед фізіологічних показників визначено такі: об’єм,загальну кількість сперміїв – у тому числі живих, концентрацію, рухливість, терморезистентну пробу (ТРП), термостресстійкість (ТСС). Біохімічні показники, зокрема: загальний білок та його фракції, активність АлАТ, АсАТ та ЛДГ, креатинін, сечовина, холестерин, тригліцериди, фосфор, кальцій. Встановлено взаємозв’язок лише між окремими з них. It was studied the physiological and biochemistry status of semen in boars with different sperm quality. From physiological indexes were studied: the volume, the common number of sperm, the concentration, movement of semen, termoresistential test and termostres test. The biochemical indexes: general protein and its fractions, activity of AlAT, AsAT and LDG, creatinine, urea, cholesterol, triglycerides, phosphorus, calcium. It was determined the correlation only between the separate of them.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Yakovleva, V. "ВПЛИВ МУЛЬТИВІТАМІННОГО ТА ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ З АМІНОКМСЛОТАМИ «ТРІ-СОЛ» НА ВІДТВОРЮВАЛЬНУ ЗДАТНІСТЬ ПСІВ." Аграрний вісник Причорномор'я, no. 95 (February 24, 2020): 106–11. http://dx.doi.org/10.37000/abbsl.2019.95.17.

Full text
Abstract:
Вивчали ефективність використання мультивітамінного електролітичного комплексу з амінокислотами «Трі-Сол» на відтворювальну здатність псів породи мініатюрний пінчер в умовах племінного розплідника. Встановлено, що середній об’єм другої фракції (найбільш актуальний) у кобелів дослідної групи мав перевагу над аналогами контрольної групи на 16,7% (Р˃0,95). Відмічена лише тенденція до переваги за концентрацією сперми в 1 мл у кобелів дослідної групи на 0,83 млн або 0,6% (різниця статистично недостовірна – Р˃0,90), проте за рахунок підвищеного об’єму еякуляту у собак дослідної групи кількість сперміїв в еякуляті була вищою на 9,17 млн або 3,5% порівняно з аналогами контрольної групи при Р˃0,99. Відсоток сперматозоїдів зі швидко прогресуючою рухливістю у собак дослідної групи був вищим на 13,16% при Р˃0,95. Крім того, підвищена частка живих сперматозоїдів виявлена у собак дослідної групи, що одержували комплексний препарат «Трі-Сол» порівняно з контрольною на 5%, а частка мертвих сперматозоїдів та сперматозоїдів з дефектами голови, хвоста зменшилася на 2%, 3% та 1% відповідно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Павлова, І. В. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ У СПЕРМІ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗА ДІЇ ТЕПЛОВОГО СТРЕСУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 25, 2022): 126–33. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.01.16.

Full text
Abstract:
Теплові навантаження на тварин в літній період представляють суттєву загрозу для отримання не тільки якісної спермопродукції, але й загалом спричиняє падіння продуктивних властивостей. Метою дослідження було визначити дію теплового стресу на прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз в спермі кнурів-плідників різних порід. У досліді використовували кнурів-плідників двох порід полтавської м’ясної (ПМ) та червоно-білої м’ясної (ЧБП), аналогів за віком, живою масою та якістю спермопродукції. Встановлено, що в період теплового стресу в спермі кнурів-плідників прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз зміщується в бік прискорення процесів пероксидного окислення: стабільне зростання в спермі ПМ породи кількості дієнівих кон’югатів і ТБК-активних сполук; ЧБП породи мав негативний ефект до 40 днів експерименту з подальшим розвитком адаптаційної реакції. Такі зміни супроводжувалися зниженням активності супероксиддисмутази в ПМ (p<0,01) і вмісту відновленого глутатіону та аскорбінової кислоти з одночасним підвищенням рівня каталази. Виявлений неоднаковий вплив теплового стресу на формування прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу у спермі тварин різних порід. Встановлено, що інактивація (активність СОД) активних форм Оксигену має вірогідно вищу функціональну активність спермотозоїдів (р<0,01) у представників ЧБП порівняно із ПМ породами. При цьому рівень насиченості відновленим глутатіоном і дегідроаскорбіновою кислотою у спермі був вищим у тварин ПМ породи. Встановлено, що у представників породи ЧБП в період досліду із збільшенням інтенсивності перебігу окисних процесів, спостерігався прояв адаптації до несприятливого впливу надвисоких температур на 70-ту добу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ostapiv, R. D., V. V. Manko, I. M. Yaremchuk, and D. D. Ostapiv. "Sperm respiration intensity and survival of spermatozoa with taurine addition in diluted bull ejaculates." Animal Biology 16, no. 3 (September 2014): 110–15. http://dx.doi.org/10.15407/animbiol16.03.110.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kornyat, S. B. "Significance of mammals sperm plasma proteins for maintaining of spermatozoa viability and preservation of fertilizing ability." Animal Biology 20, no. 3 (September 30, 2018): 43–54. http://dx.doi.org/10.15407/animbiol20.03.043.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Иолчиев, Байлар Садраддинович, Анна Валиевна Таджиева, Павел Михайлович Кленовицкий, Вугар Алиевич Багиров, Александр Алексеевич Никишов, and Геннадий Викторович Ястребов. "Сравнительная оценка спермопродукции чистопородных и гибридных хряков-производителей." Аграрная Россия, no. 6 (June 20, 2017): 2–6. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2017-6-2-6.

Full text
Abstract:
Практической частью репродуктивной технологии является прогноз и оценка фертильности самцов. Существующие методы оценки семени не дают достаточно корректного прогноза результатов осеменения и, следовательно, репродуктивного потенциала того или иного производителя. В работе приведены данные комплексной оценки биологической полноценности семени чистопородных и гибридных хряков-производителей с использованием компьютерной технологии CASA (computer-assisted sperm analysis). Оценивали активность сперматозоидов в образцах классическим способом (микроскопирование) и с помощью компьютерной технологии, программа «Зоосперм 1.0». Исследования проводили в 2014 – 2015 гг. в Лаборатории репродуктивной криобиологии животных (Россия). Объектом исследования служила сперма чистопородных и гибридных хряков-производителей, разводимых в разных регионах Российской Федерации: крупная белая (n = 24), дюрок (n = 28), ландрас (n = 18), пьетрен (n = 8), гибридные (n = 6). Установлено, что высокими репродуктивными качествами отличаются хряки-производители породы ландрас и гибридов, от них в среднем за эякулят получено 290,2 и 290,6 мл спермы соответственно; наименьшими — хряки-производители породы пьетрен (270 мл). Частота встречаемости сперматозоидов с аномальной морфологией высокая у хряков-производителей породы дюрок (12 %) и пьетрен (15 %). Частота встречаемости аномалии в разных сегментах сперматозоидов зависит от индивидуальной особенности хряков-производителей. У одних производителей наиболее часто встречаются морфологические отклонения головки, например, у хряка породы ландрас оно составило 58,60 %, у других часто встречались отклонения от нормы в строении жгутика (12,1 – 29,3 %). Использование компьютерной технологии при оценке биологической полноценности сперматозоидов хряков-производителей является наиболее точным и информативным.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Korbetskyy, A. R., and M. M. Sharan. "The effect of thiotriazolin in dog ssemen freezin gextender on sperm plasma membrane and acrosome integrity after thawing." Animal Biology 16, no. 1 (March 2014): 83–89. http://dx.doi.org/10.15407/animbiol16.01.083.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ДЕНИСЕНКО, В. Ю. "ВЛИЯНИЕ ЦЕЛОСТНОСТИ ЭЛЕМЕНТОВ ЦИТОСКЕЛЕТА И КАЛЬЦИЯ ВНУТРИКЛЕТОЧНЫХ ДЕПО НА ФУНКЦИОНАЛЬНЫЙ СТАТУС РАЗМОРОЖЕННЫХ СПЕРМАТОЗОИДОВ." Molochnoe i miasnoe skotovodstvo, no. 1 (February 24, 2021): 38–41. http://dx.doi.org/10.33943/mms.2021.96.21.007.

Full text
Abstract:
Криоконсервация спермы — важный инструмент репродуктивных технологий, однако качество замороженной спермы остается невысоким. Предположено, что предварительная инкубация сперматозоидов быков до замораживания в присутствии определенных соединений может способствовать улучшению ее качества после разморозки. Предварительную инкубацию проводили с применением гепарина, который стимулирует в сперматозоидах быков увеличение количества капацитированных клеток. Другие используемые соединения — пролактин (ПРЛ) и гуанозинтрифосфат (ГТФ), при инкубации не увеличивали число капацитированных сперматозоидов. Добавление гепарина стимулировало освобождение Са2+ из внутриклеточных депо сперматозоидов быков, содержание которого снижалось в присутствии ингибитора полимеризации микрофиламентов цитохалазина Д, тогда как ингибитор полимеризации микротрубочек нокодазол не влиял на этот процесс. Активированное совместным действием ПРЛ и ГТФ освобождение Са2+ из внутриклеточных депо сперматозоидов отменялось в присутствии нокодазола, в то время как цитохалазин Д не влиял на этот процесс. После разморозки сперматозоидов увеличивается число капацитированных клеток, и чем их больше, тем хуже образец. С помощью хлортетрациклинового теста обнаружено, что после предварительной капацитации в присутствии гепарина, последующего замораживания и размораживания отмечалось снижение количества капацитированных сперматозоидов, в то же время использование для предварительной инкубации ПРЛ и ГТФ не приводило к уменьшению числа капацитированных клеток в размороженной сперме. Таким образом, предварительная инкубация сперматозоидов быков перед замораживанием в присутствии гепарина, действие которого связано с микрофиламентами, приводила к снижению числа капацитированных клеток после размораживания, что может свидетельствовать о возможном улучшении качества спермы после размораживания. INFLUENCE OF INTEGRITY OF CELLSKELETON AND CALCIUM ELEMENTS OF EXTRACELLULAR STORES ON THE FUNCTIONAL STATUS OF DEFROSTED SPERMATOZOA Sperm cryopreservation is an important tool of reproductive technologies, but the quality of frozen sperm remains low. It has been suggested that pre-incubation of bovine spermatozoa before freezing in the presence of certain compounds may provide to improving the quality of sperm after thawing. Pre-incubation was carried out with using of heparin, which stimulate an increase in the number of capacitated spermatozoa during incubation. Other compounds, which were used — prolactin (PRL) and guanosine triphosphate (GTP), did not increase the number of capacitated cells during incubation. The supplementation of heparin stimulated Ca2+ release from intracellular stores of bull spermatozoa, which was inhibited by microfilament polymerization inhibitor —cytochalasin D, while microtubule polymerization inhibitor nocodazole did not affect this process. The release of Ca2+ from intracellular sperm stores activated by complex action of PRL and GTP was canceled by nocodazole, while cytochalasin D did not affect this process. After thawing of sperm, the number of capacitated cells increases, and the higher their number is, the worse the sample is. By using chlortetracycline probe it was found that after preliminary capacitation conducted by heparin, subsequent freezing and thawing, the decrease in the number of capacitated cells was observed at the same time the usage of PRL for pre-incubation and GTP did not lead to the drop in the number of capacitated cells among thawed bovine spermatozoa. Thus, pre-incubation of bovine sperm before freezing in the presence of heparin, whose action is associated with microfilaments, led to a decrease in the number of capacitated cells after thawing that may indicate a possible improvement of sperm quality after thawing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Гиря, В. М., О. І. Метлицька, В. Є. Усачова, О. І. Мироненко, and В. Г. Слинько. "ВЗАЄМОЗВ՚ЯЗОК СПЕРМОПРОДУКТИВНОСТІ ТА СТАТЕВОЇ АКТИВНОСТІ КНУРІВ- ПЛІДНИКІВ РІЗНИХ ГЕНОТИПІВ ЗА ГЕНАМИ ACTN1 I FSHβ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 27, 2020): 130–39. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.01.15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена оцінці генотипів кнурів-плідників за показниками статевої активності і спе-рмопродуктивності та виявленню бажаних генотипів генів ACTN1, FSHβ для подальшої селекційної роботи у стаді. Метою наших досліджень було виявити зв՚язок генетичної структури кнурів-плідників за генами ACTN1, FSHβ та описати вплив їх поліморфізму на показники спермопродуктив-ності та статевої активності кнурів різних порід. Аналіз спермопродуктивності плідників за геном АСТN1 показав, що кнури генотипу АА мали більший на 28,6 мл об’єм еякуляту (11,8 %, Р≤0,05), ніж їх ровесники генотипу ВВ, однак поступались особинам з генотипом АВ на 52,4 мл (19,3 %). Виявле-но, що спермопродуктивність і статева активність плідників за геном FSHβ були подвійно: кнури великої білої породи мали більший об’єм еякуляту (на 89,0–33,7 мл, або у 0,8–4,3 раза), а плідники по-роди ландрас навпаки поступались за цим показником (на 114,5–123,3 мл, або на 51,5–57,7 %). Ре-зультати статистично високо достовірні (р≤0,001). У середньому ж по оціненим кнурам достовір-на різниця встановлена між генотипами за рухливістю спермій (р≤0,05). Зафіксовано статистично достовірну перевагу (Р≤0,001) гетерозисних кнурів генотипу АВ гену ACTN1 великої білої породи, ландрас, дюрок за показниками контакту з фантомом і ерекцією на 42,5–55,4 с., а також інтенсив-ністю еякуляції відповідно на 0,082–0,313 с., що й підтверджено вищими індексними показниками (2,1–4,2). За геном FSHβ підтверджена така ж тенденція відносно статевої активності досліджу-ваних кнурів. Загалом аналіз гаплотипів двох генів АСТN1 і FSHβ показав, що відбір кнурів за їх лібідо та спермопродуктивністю буде ефективнішим за субгенотипом АВАА, порівняно з генотипами АВАВ і АААВ спостерігається збільшення еякуляту на 7,6–38,6 %, концентрації спермій – на 14,3–30,2 %, рухливості спермій – на 2,5–4,6 %, вища статевою активністю: за контактом плідника з фантомом і ерекцією на 47,8–79,2 % та інтенсивністю еякуляції – на 5,0–14,5 %. Для оцінки продук-тивних якостей кнурів-плідників відмічена окрема роль використання індексів спермопродуктивнос-ті та статевої активності, які дають можливість проводити об՚єктивну оцінку племінної цінності кнурів для встановлення їх селекційного рейтингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Maksymjuk, H. V., Z. D. Vorobets, and V. M. Maksymjuk. "Зв’язок концентрацій сперматозоїдів та іонів солей лужних металів у спермі." Visnyk of Dnipropetrovsk University. Biology, medicine 3, no. 1 (March 18, 2012): 44–53. http://dx.doi.org/10.15421/021207.

Full text
Abstract:
It was found that destabilization of the low, medium and high concentrations of К+ in seminal fluid, spermatozoa and sperm is related to the hypo- and hyperfunctions of genitals’ generative tissues. The unmatched К+ concentrations and constant ratios of Са2+, К+ and Na+ under presence of normofunction and destabilization of their contents and ratios in seminal plasma and spermatozoa under hypo- and hyperfunction indicate that the features of ion homeostasis in sperm are programmed at the genetic level.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Ткачова, О. Л., Л. Т. Добродєєва, Л. В. Россоха, В. І. Россоха, and О. В. Ткачов. "Цитогенетична та біотехнологічна оцінка жеребців тракененської та ганноверської порід." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2013): 64–66. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.02.16.

Full text
Abstract:
Проведено порівняльну цитогенетичну і біотехнологічну оцінку обстежених жеребців тракененської та ганноверської порід за загальною хромосомною нестабільністю й кількісними та якісними показниками сперми після відтавання. За загальної хромосомної нестабільності обстежених жеребців ганноверської породи 4,9 % біотехнологічна придатність сперми становила 76,19 %, у жеребців тракененської породи біотехнологічна придатність сперми становила 72,73 % за хромосомної нестабільності 5,91 %. На біотехнологічну придатність сперми обстежених жеребців впливає також наявність парних і кольцевих аберацій. The comparative citogenetic and biotechnological evaluation of the inspected Traken and Hannover stallions by their general chromosomal instability and by the quantitative and qualitative parameters of sperm after thawing have been conducted. The general chromosomal instability of the investigated stallions of Hannover breed was 4,9%, the biotechnological fitness of sperm was 76,19% and the biotechnological fitness of sperm in the stallions of Traken breed was 72,73 and theirchromosomal instability was 5,91%. The presence of pair and circular aberrations also influences the biotechnological fitness of sperm of the inspected stallion.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Степченко, Л. М., Л. І. Галузіна, І. В. Павлова, А. М. Шостя, О. І. Кравченко, and М. М. Маслак. "ВПЛИВ РЕЧОВИН ГУМІНОВОЇ ПРИРОДИ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ У КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ПІД ЧАС ТЕПЛОВОГО СТРЕСУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2019): 141–46. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.04.17.

Full text
Abstract:
Сучасний стан у свинарстві вимагає оптимізації та повного розкриття потенціалу тварин при застосуванні біологічно нешкідливих та екологічно безпечних речовин. Однією з таких речовин є біо-логічно активна добавка гумінової природи, яка виготовляється з екологічно чистого українського торфу шляхом кислотно-лужної екстракції. Метою досліджень було встановити вплив речовин гу-мінової природи на спермопродукцію кнурів-плідників під час дії теплового стресу. А саме ‒ якість спермопродукції та морфомертичні показники сперміїв. В експерименті використані дорослі кнури-плідники двох порід полтавської м’ясної та червоно-білопоясої м’ясної порід, аналоги за віком, жи-вою масою та якістю спермопродукції, яким згодовували біологічно активну кормову добавку в пері-од теплового стресу. Виявлено існування міжпородної різниці серед досліджуваних порід за концен-трацією сперміїв у еякулятах, де вона була вищою у тварин І групи порівняно з ІІ групою. На 30-ту добу на 6,2 % і 60-ту добу від початку досліджень – 13,8% (р<0,001). Встановлено, дія що теплово-го стресу знижує якість спермопродукції у кнурів-плідників. Згодовування кормової добавки гумінової природи активує процеси сперматогенезу, вірогідно збільшуючи концентрацію сперміїв на 9,8 % у тварин полтавської м’ясної та 13,3 % червоно-білопоясої порід. Виявлено, що представники першої породи характеризувались вірогідно вищою рухливістю та виживаністю сперміїв відповідно на 6,7 % і 24,1 % (30-ту добу) і на 10,8 і 14,6% (60-ту добу експерименту) порівняно з другою породою. З’ясовано, що тепловий стрес протягом 30 діб негативно впливає на морфометричні показники спе-рміїв у напрямі істотного зменшення ширини і площі голівки відповідно на 23,6% (р<0,01) та 76,1% (р<0,001) (І група) і 25,0% (р<0,001) та 75,1% (р<0,001) (ІІ група). Згодовування кормової добавки гумінової природи кнурам-плідниками обох порід протягом 60 діб невілює дію негативного фактору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Шостя, А. М. "Прооксидантно-антиоксидантний гомеостаз у плазмі та спермі кнурців червоної білопоясної породи." Вісник аграрної науки Причорномор"я, Вип. 2 (84), т. 2 (2015): 133–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ляшенко, А. О. "МОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СПЕРМИ БУГАЇВ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (December 10, 2018): 130–33. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2014.01.31.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження морфологічних характе-ристик деконсервованих сперматозоїдів бугаїв різнихпорід Банку генетичних ресурсів за умов довготрива-лого зберігання в рідкому азоті. Встановлено вірогід-ну різницю між показниками патологічних і мертвихформ сперміїв бугаїв за різних термінів зберігання.У результаті проведених досліджень (за термінівзберігання 10–45 років) у бугаїв молочних порід спо-стерігались вищі за норму значення патологічнихформ сперматозоїдів у середньому на 2,5 %, окрімсперми української чорно-рябої молочної породи, а успермі бугаїв симентальської та м’ясних порід вищі усередньому на 5 %. The morphological characteristics of frozen bull sperm of different breeds the Bank of genetic resources the long-term storage in liquid nitrogen were studied. A significant difference between the indicators of pathological and dead forms of bull semen with different terms of storage was set. The result studies, by the terms of storage 10-45 years, in bulls of dairy breeds were observed above normal ​​of pathological forms of sperm in an average of 2,5 %, except for sperm Ukrainian Black Pied dairy breed. In semen bulls of Simmental and beef breeds above an average of 5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Григоренко, Н. А., М. А. Хомутов, А. Р. Симонян, С. Н. Кочетков, and А. Р. Хомутов. "Синтез 2,11-бис(метилиден)спермина – нового ингибитора сперминоксидазы." Биоорганическая химия 42, no. 4 (2016): 469–74. http://dx.doi.org/10.7868/s0132342316030088.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Исаев, Д. А., and И. В. Володяев. "Гипотермическая консервация спермы позвоночных: люди, мыши, рыбы…" Журнал эволюционной биохимии и физиологии 56, no. 7 (2020): 820–21. http://dx.doi.org/10.31857/s0044452920071882.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

И.Т. Джакупов, Г.Б. Турысбаева, Б.Е., Момбеков, and Б.С. Сейсенов. "ВЛИЯНИЕ ФЕЛУЦЕНА И АЙСИДИВИТА НА ВОСПРОИЗВОДИТЕЛЬНУЮ ФУНКЦИЮ БЫКОВ-ПРОИЗВОДИТЕЛЕЙ." HERALD OF SCIENCE OF S SEIFULLIN KAZAKH AGRO TECHNICAL UNIVERSITY, no. 2(109) (July 26, 2021): 50. http://dx.doi.org/10.51452/kazatu.2021.2(109).592.

Full text
Abstract:
Быки-производители содержащиеся в племенных центрах несут собой огромный потенциал желаемых качеств как у молочных, так у мясных и комбинированных пород, в связи с чем научные исследования направленные на повышение воспроизводительной способности у этих животных имеет большую практическую значимость. Наши исследования направлены на изучение воздействия совместного использования кормового комплекса Фелуцен и комплексного иммуностимулирующего препарата Айсидивит на воспроизводительную функцию, а также на биохимический состав кровеносной системы быков-производителей. Исследования проводились в АО «РЦПЖ «Асыл Түлік»» расположенного в Акмолинской области. Сперму и кровь у быков-производителей брали с соблюдением техники безопасности в манеже племенного центра Асыл Түлік. В последующем исследования спермы и крови проводились в соответствующих аккредитованных лабораториях. Исследуемые быки по своим воспроизводительным способностям были распределены на 4 группы (высокой (I), хорошей (II), пониженной воспроизводительной способностью (III) и неспособные к воспроизводству (IV)). Быкам группы с хорошей воспроизводительной способностью (II) был назначен препарат Фелуцен в виде гранул по 350-400 грамм ежедневно вместе с концентратами, а группам животных с пониженной воспроизводительной способностью (III) и неспособным к воспроизводству (IV) были назначены препарат Фелуцен в той же дозе, а так же комплексный иммунодепрессивный препарат Айсидивит, который применяли внутримышечно 5 раз с интервалом 3 дня по 10 мл. После применения вышеуказанных препаратов у быков II группы произошло увеличение объема эякулята в 1,03-1,5 раза, а у 66,6% быков III и IV групп – в 1,03-1,2 разаПо подвижности спермиев у быков II группы наблюдалось повышение на 1,01-1,2 раза, а III и IV групп только у 33,3% повысилась на 1,2-1,4 раза. Концентрация спермиев в эякуляте у быков II группы повысилась на 1,1- 1,2 раза. При применении кормовой добавки и введении комплексноговитамина из III и IV групп только у 16,6% быков наблюдалось повышение на 1,3 раза. В результате назначения быкам II группы Фелуцена повысились содержание глюкозы на 3,29 раза, кальция на 1,86 раза. При применении Фелуцена и Айсидивита у быков III группы наблюдалось повышение содержания в крови глюкозы на 2,64 раза, кальция на 1,1 раза, а у животных IV группы глюкозы в 2,8 раза и кальция в 2 раза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Кейнанен, Т. А., Т. Хивонен, Й. Вепсалайнен, Л. Алхонен, А. Р. Хомутов, and Ю. Янне. "Стабильные аналоги кофермент-субстратного комплекса спермидин/спермин-N1- ацетилтрансферазной реакции. Синтез, взаимодействие с ферментом." Биоорганическая химия 40, no. 2 (2014): 170–77. http://dx.doi.org/10.7868/s0132342314020079.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Королькова, Д. В., Н. Л. Радюкина, Т. Н. Сошинкова, С. Мапелли, and Вл В. Кузнецов. "Влияние экзогенного спермина на функционирование антиоксидантной системы растенийThellungiella salsuginea." Физиология растений 61, no. 1 (2014): 69–76. http://dx.doi.org/10.7868/s0015330314010072.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Kava, S. Y., D. D. Ostapiv, І. М. Yaremchuk, Yu V. Bodnar, and N. V. Kuzmina. "ЯКІСТЬ СПЕРМІЇВ ЗА РОЗРІДЖЕННЯ ЕЯКУЛЯТІВ БУГАЇВ ЛАКТОЗО–ЖОВТКОВО–ГЛІЦЕРИНОВИМ СЕРЕДОВИЩЕМ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnology 18, no. 3(70) (August 11, 2016): 128–32. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7030.

Full text
Abstract:
Quality and fertilizing ability of spermatozoa in cryopreserved sperm depends on numerous factors caused by both physiological characteristics and environments dilution of bull ejaculates. So studying physiological characteristics of ejaculates, respiratory activity and redox abillity of sperm, content of lipoproteins, succinate dehydrogenase activity and survival of spermatozoa in sperm diluted by lactose–yolk–glycerine environment.It was found that freshly obtained bull semen can be characterized by: volume – 2.0 – 8.0 ml sperm concentration – 0.28–1.56 × 109 cells / ml. Thus, the respiratory activity of sperm ranges from 0.70–2.02 ng–atom O / min × 0,1 ml of semen and redox ability 0,02–0,14 mV/min × 0.1 ml of semen. It was found that typical freshly obtained bull ejaculates characterize by such content of lipoprotein fractions: chylomicrons (hm) – 26,9 ± 1,93%, lipoproteins with very low density – 10,4 ± 0,44%, low (β–LP) – 18,3 ± 1.84%, high (α–LA) – 17,1 ± 1,09% and very high density – 26,8 ± 1,94%. Dilution of semen by lactose–yolk–glycerin environment leads to a likely (p <0,001) increase in the content of lipoproteins with very low density and reduction in high density lipoprotein fraction. The survival of spermatozoa in sperm diluted by lactose–yolk–glycerin medium varies between 77.1–162.0 hours, and the activity of the enzyme–marker of fertilizing ability succinate dehydrogenase – 5.0–71.7 UI / h × 0,1 ml of semen.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Хомутов, М. А., И. В. Михура, С. Н. Кочетков, and А. Р. Хомутов. "С -метилированные аналоги спермина и спермидина: синтез и биологическая активность." Биоорганическая химия 45, no. 6 (2019): 588–614. http://dx.doi.org/10.1134/s013234231906023x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Nasedkina, N., D. Ostapiv, I. Jaremchuk, and S. Kornyat. "Cholineesterase activity and isoform content in breeder sperm." Animal Biology 16, no. 2 (June 2014): 86–92. http://dx.doi.org/10.15407/animbiol16.02.086.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Каряка, Василь, Оксана Шевченко, Анна Федяєва, and Віктор Юхно. "ВІДТВОРЕННЯ ПОГОЛІВ’Я СВИНЕЙ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ВИМОГ ВЕДЕННЯ СВИНАРСТВА." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 11 (January 18, 2022): 123–26. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.24.12.2021.023.

Full text
Abstract:
Проводилися дослідження з вивчення якості сперми кнурів та їх використання при схрещуванні свиней різних порід в результаті чого визначали відтворювальну здатність за багатоплідністю, кількістю поросят при відлученні, середньої маси однієї голови і масі гнізда поросят при відлученні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

НАУМЕНКОВА, В. А., Е. Е. БРАГИНА, and Е. В. НИКИТКИНА. "УСТОЙЧИВОСТЬ СПЕРМЫ ЖЕРЕБЦОВ К ЗАМОРАЖИВАНИЮ ПОД ВЛИЯНИЕМ АНТИОКСИДАНТА SkQ1." Sel'skokhozyaistvennaya Biologiya, no. 2 (April 2012): 64–68. http://dx.doi.org/10.15389/agrobiology.2012.2.64rus.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

ТКАЧЁВ, А. В., О. Л. ТКАЧЁВА, and В. И. РОССОХА. "АССОЦИИРОВАННОСТЬ ЭРИТРОЦИТАРНЫХ АНТИГЕНОВ С ХАРАКТЕРИСТИКАМИ СПЕРМЫ ЖЕРЕБЦОВ ПОСЛЕ КРИОКОНСЕРВИРОВАНИЯ." Sel'skokhozyaistvennaya Biologiya 53, no. 4 (August 2018): 735–42. http://dx.doi.org/10.15389/agrobiology.2018.4.735rus.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

КОМБАРОВА, Н. А., Г. В. ЕСКИН, А. И. АБИЛОВ, Ю. А. КОРНЕЕНКО-ЖИЛЯЕВ, В. Н. ВИНОГРАДОВ, and А. А. ГАЛАНКИНА. "ОПТИМАЛЬНЫЙ РЕЖИМ ОТТАИВАНИЯ КРИОКОНСЕРВИ-РОВАННОЙ СПЕРМЫ ГОЛШТИНСКИХ БЫКОВ-ПРОИЗВОДИТЕЛЕЙ." sel'skokhozyaistvennaya Biologiya 53, no. 6 (December 2018): 1219–29. http://dx.doi.org/10.15389/agrobiology.2018.6.1219rus.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Ляшенко, А. О. "Кореляційна залежність між якісними показниками сперми бугаїв довготривалого зберігання." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1-2 (June 26, 2015): 87–90. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.1-2.17.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження взаємозв’язку між фізіо-логічними, морфологічними і морфометричними ха-рактеристиками сперматозоїдів бугаїв різних порід Банку генетичних ресурсів залежно від термінів збе-рігання. Визначено вірогідний кореляційний зв'язок між показниками морфології сперматозоїдів та морфологічними індексами. Встановлено зворотний зв'язок між вмістом патологічних форм і кількістю нормальних акросом: чим більша кількість сперма-тозоїдів з нормальною акросомою, тим менше ано-мальних клітин r=-0,3 (p<0,001). Існує негативний вірогідний кореляційний зв’язок між кількістю пато-логічних сперматозоїдів і HOST (r=-0,54) (p<0,001), між відсотком пошкоджених акросом, кількістю патологічних і мертвих клітин та довжиною різних частин сперматозоїда (r=-0,2) (p<0,05). The investigation of the relationship between the physiological, morphological and morphometric characteristics of bulls’ sperm of different breeds of the Bank of genetic resources, depending on the storage term was carried out. We determine the correlation between indicators of sperm of morphology and morphological indexes. We determine the inverse relationship between the content of pathological forms and the number of normal acrosome: the greater number of sperm with normal acrosome, the less number of abnormal cells r= -0,3 (p<0,001). There is a negative correlation between the number of abnormal sperm and HOST (r= -0,54) (p<0,001), between the percentage of damaged acrosome, the number of abnormal cells, the number of pathological and dead cells and the length of the different parts of the sperm (r= -0,2) (p<0,05).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Михно, В. В. "ВІДТВОРНІ ЯКОСТІ САМЦІВ КРОЛІВ У ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ПАРАТИПОВИХ ФАКТОРІВ." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 18, 2020): 88–99. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.88-99.

Full text
Abstract:
У статті наведені матеріали щодо вивчення сезонної мінливості показників спермопродуктивності самців кролів породи полтавське срібло в умовах утримання в капітальному виробничому приміщенні Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН. Найбільш вагомим був вплив сезонних коливань температури повітря влітку. У цей періодвідповідний показник у приміщенні в середньому становив 25,5°С, а зовні - 22,9°С. Самці, як і решта всього поголів’я, виглядали дещо пригніченими. Збільшувалась загальна потреба у воді для напування та знижувались обсяги поїдання комбікорму. На основі проведених досліджень показників спермопродуктивності самців кролів було встановлено сезону мінливість. Так, зокрема, при вимірюванні об’єму еякуляту сперми в першому еякуляті виявлена достовірна різниця до його збільшення взимку і незначне зменшення в решті сезонів року. Поступове зниження цього середнього показника від зими до літа більш яскраво виражене в другому еякуляті. Найбільша достовірна різниця за цим показником установлена при порівнянні зима – літо. Об’єм другого еякуляту сперми був більшим, ніж першого, в усі сезони року. При визначенні концентрації сперміїв в обох еякулятах вона була найвищою взимку, а найнижчою – влітку. Спостерігалась тенденція поступового сезонного зниження цього показника від зими до літа. Другі еякуляти за концентрацією сперми, як правило, у більшості випадків були кращими, ніж перші, у всі сезони року. При оцінці рухливості сперміїв в обох еякулятах найвищим цей показник спостерігався взимку, а найнижчим – улітку. Виявлена тенденція до поступового сезонного зниження цього показника від зими до літа. У всі сезони року в другому еякуляті рухливість сперміїв була достовірно вищою, ніж у першому. При визначенні загальної кількості активних сперміїв в еякуляті також виявлена сезонна мінливість в обох еякулятах - поступове зниження від зими до літа. За двома еякулятами достовірно найвищим цей показник був узимку, а найнижчим – улітку. Також у другому еякуляті не залежно від сезону року загальна кількість активних сперміїв була достовірно вищою, ніж у першому. Аналогічні сезонні зміни спостерігались і при обчисленні кількості умовних спермодоз, які теоретично можна одержати з одного еякуляту сперми самця, пропорційні його загальній кількості активних сперміїв. Таким чином, проведені дослідження спермопродуктивності самців кроля засвідчили її сезонну мінливість, а також преваги в якості другого еякуляту над першим. Проведений дисперсійний аналіз також підтвердив вірогідний вплив на мінливість переважної більшості досліджуваних показників спермопродуктивності. Отримані результати досліджень можуть бути враховані при плануванні відтворення стада в господарствах у залежності від сезону року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

СИЛЮКОВА, Ю. Л. "ЭФФЕКТИВНОСТЬ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ КОМБИНАЦИЙ САХАРИДОВ В СРЕДАХ ДЛЯ КРИОКОНСЕРВАЦИИ СПЕРМЫ ПЕТУХОВ." sel'skokhozyaistvennaya Biologiya 55, no. 6 (December 2020): 1148–58. http://dx.doi.org/10.15389/agrobiology.2020.6.1148rus.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Rokotianska, V. O. "The Effect of nanoacquahelates on the biological usefulness of spermatozoons." UKRAINIAN BLACK SEA REGION AGRARIAN SCIENCE 99, no. 3 (2018): 56–60. http://dx.doi.org/10.31521/2313-092x/2018-3(99)-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography