Journal articles on the topic 'Служби зайнятості'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Служби зайнятості.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Служби зайнятості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Діордіца, І. В., and М. В. Чумакова. "ДЕЯКІ ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОГО СПРИЯННЯ У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ." Прикарпатський юридичний вісник 1, no. 3(28) (March 16, 2020): 156–60. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v1i3(28).340.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні аспекти реформування державного центру зайнятості в Україні. Виділено етапи розвитку цього державного інституту. Доведено, що складність реформування державної служби зайнятості полягає в невизначеності її правового статусу. Це зумовлено недосконалістю інституціонального механізму, який має гарантувати дотримання правопорядку на регіональному ринку праці. Зазначається, що успішна діяльність державної служби зайнятості України в умовах зародження інноваційної структури зайнятості потребує підняття її авторитету, зміни принципів її діяльності, подальшого удосконалення її функцій з метою забезпечення ефективного функціонування та інноваційного розвитку регіонального ринку праці, підвищення рівня його гнучкості і максимізації продуктивної зайнятості населення. Підкреслено, що прискорення темпу реформи державної служби зайнятості допоможе знизити трансакційні витрати на регіональних ринках праці, підвищити конкурентоздатність послуг державної служби зайнятості. Зауважено, що наразі сформовано концептуально-технологічні та організаційно-методологічні засади модернізації державної служби зайнятості та перетворення її на сучасну сервісну службу, для роботодавців спроможну здійснювати якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників, а для безробітних та шукачів роботи – надавати якісні послуги з працевлаштування та розвитку професійної кар’єри. Виявлено, що в останні роки відбулися істотні зміни на ринку праці, зокрема поглиблення професійного дисбалансу між попитом роботодавців на працівників і пропозицією робочої сили, посилення впливу зовнішньої трудової міграції тощо. Саме тому нові виклики на ринку праці потребують нових механізмів та інструментарію діяльності державної служби зайнятості, сучасних технологій надання соціальних послуг населенню і роботодавцям. Крім того, їх упровадження вимагає відповідного рівня готовності надавачів послуг, тобто кадрового забезпечення реалізації сервісно орієнтованої державної політики зайнятості. Виділено, що сьогодні відповідно до оновленого регламенту діяльності служби зайнятості запроваджені в діяльність підходи щодо універсалізації функціонально-просторових секторів центрів зайнятості та функціональних обов’язків фахівців вимагають опанування ними нових навичок обслуговування клієнтів державної служби зайнятості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лєдовська, Юлія, and Тетяна Гургула. "МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЗАЙНЯТОСТІ МОЛОДІ НА ПРИКЛАДІ НІМЕЧЧИНИ ТА ПОЛЬЩІ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 2-3 (April 7, 2021): 92–100. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.02.04.2021.017.

Full text
Abstract:
У статті аналізується рівень зайнятості молоді в державах з високим соціальним розвитком. Порівняно моделі, принципи і підходи державної політики зайнятості провідних країн світу. На прикладі історії розвитку державного управління в сфері забезпечення зайнятості Німеччини та Польщі досліджено варіанти вирішення таких проблем молоді як: безробіття, недостатній рівень кваліфікації, ефективна профорієнтація соціальних служб на загальнонаціональному, регіональному та місцевому рівнях; питання політики патріотичного виховання, можливості забезпечення зайнятості молоді через співпрацю служби зайнятості з бізнесом, взаємодію освіти та бізнесу; прогнозування необхідної кваліфікованої робочої сили; неформальна освіта шляхом організації практичних занять на підприємствах; забезпечення практики та майбутнього робочого місця для молодих спеціалістів; пільги для підприємців, які створюють нові робочі місця та використовують новітні технології; міграція молоді до більш розвинених країн. У результаті дослідження запропоновано розробити ефективну державну молодіжну політику забезпечення зайнятості молоді через розвиток молодіжного підприємництва, мотивацію молоді та залучення до діяльності громади, самозайнятості, самоорганізації та саморозвитку; забезпечення високого рівня оплати праці; запровадження пільг для бізнесу, що надають перші робочі місця молоді та запроваджують технологічні інновації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Batiuk A.A. "Удосконалення комунікацій на ринку праці в процесі первинного профілювання осіб." Theory and Practice of Public Administration 3, no. 66 (September 24, 2019): 164–71. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.03.20.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто методику первинного профілювання осіб. Досліджено нову категорію фахівців служби зайнятості «кар’єрний радник». Проаналізовано етапи первинного профілювання. Визначено аспекти успішної взаємодії та взаєморозуміння на ринку праці. Виділено бар’єри, що виникають на шляху до ефективної комунікації. Обґрунтовано важливість врахування особистих якостей та настроїв клієнтів центрів зайнятості в процесі обслуговування. Запропоновано заходи щодо удосконалення комунікативної компетентності фахівців центрів зайнятості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Черняхович, І. Е. "СТОРОНИ ПУБЛІЧНО-ПРАВОВОГО СПОРУ У СФЕРІ ДЕРЖАВНО-СЛУЖБОВИХ ВІДНОСИН І ЇХ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНА ПРАВОСУБ’ЄКТНІСТЬ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 1(26) (November 28, 2019): 186–91. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(26).36.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характеристиці адміністративно-процесуальної правосуб’єктності сторін публічно-правового спору у сфері державно-службових відносин, формулюванню пропозицій щодо вдосконалення чинного процесуального законодавства. Виділено загальну адміністративну процесуальну правосуб’єктність сторони та спеціальну. Загальна складається із загальної адміністративної правоздатності та дієздатності. Спеціальна складається зі спеціальної адміністративної процесуальної правоздатності та дієздатності. Умовою наявності у суб’єкта владних повноважень адміністративної процесуальної правоздатності є організаційний характер виконуваних ним повноважень, що можуть носити характер; безпосередньої організації певної підсистеми в системі державної служби; підтримання зазначеної підсистеми в актуальному стані. Виділення спеціальної адміністративної правоздатності зумовлюється адміністративним матеріальним статусом особи як державного службовця конкретного виду державної служби, зокрема висуванням до неї додаткових вимог, зумовлених характером конкретного виду державної служби. Виявлено, що з метою забезпечення правового регулювання вирішення судом звернень позивачів – центрів зайнятості населення до органів державної влади зі зворотною вимогою про відшкодування сум виплаченої допомоги по безробіттю в разі поновлення на службі державного службовця, доцільно: внести зміни до назви ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши її в наступній редакції: «Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів, центрів зайнятості населення»; внести відповідні зміни до тексту зазначеної статті. Перспективним напрямом подальших наукових досліджень є організаційний характер діяльності суб’єкта владних повноважень як критерій віднесення публічно-правового спору у сфері державно-службових відносин до юрисдикції адміністративного суду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мітрова, О. В. "Почуття гумору – ресурс стресоподолання працівників служби зайнятості." Ринок праці та зайнятість населення, no. 3 (48) (2016): 28–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кашуба, Я. М. "Роль державної служби зайнятості у поверненні внутрішньо переміщених осіб до продуктивної зайнятості." Ринок праці та зайнятість населення, no. 1 (42) (2015): 4–6.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дубяга, Я. І. "АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ З РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ФАХІВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ УКРАЇНИ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (April 27, 2021): 132–38. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-3-16.

Full text
Abstract:
Професійна діяльність фахівців державної служби зайнятості України характеризується інтенсивністю міжособистісної взаємодії з клієнтами служби. Ефективна міжособистісна взаємодія вимагає від фахівця розвинених когнітивних здібностей щодо розпізнання емоційних переживань клієнта, вміння управляти власним емоційним станом та впливати на емоційний стан клієнта. Все це вказує на необхідність розвитку емоційного інтелекту фахівців служби зайнятості насамперед завдяки тренінговому впливу. Метою статті є аналіз результатів упровадження тренінгової програми з розвитку емоційного інтелекту фахівців державної служби зайнятості України. Для реалізації поставленої мети використано методику визначення рівня емоційного інтелекту Н. Холла, а також математично-статистичні методи обробки та аналізу результатів експериментального дослідження: непараметричний U-критерій Манна-Уітні для порівняння двох незалежних вибірок, непараметричний критерій Т-Вілкоксона для порівняння залежних вибірок та непараметричний критерій х² для порівняння результатів формувального експерименту в експериментальній та контрольній групах. Впровадження тренінгової програми з розвитку емоційного інтелекту, що спрямована на забезпечення узгодженого та комплексного характеру формувального впливу на підвищення рівня емоційного інтелекту фахівців ДСЗУ, було реалізовано у формі групового експерименту методом паралельних груп – експериментальної та контрольної. В експериментальній групі після проведення тренінгу спостерігається підвищення високого рівня та зниження низького рівня загального та всіх показників емоційного інтелекту, тоді як у контрольній групі спостерігається тенденція до зниження високого рівня за всіма показниками емоційного інтелекту. Результати дослідження дали змогу зробити висновки про те, що результати експериментальної групи підтверджують ефективність упровадження тренінгової програми з розвитку емоційного інтелекту фахівців ДСЗУ, який виступає важливим чинником професіоналізму у сфері діяльності «людина-людина».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ткалич, М. Г., and Я. І. Дубяга. "ЗАДОВОЛЕНІСТЬ ПРАЦЕЮ В КОНТЕКСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ: РЕЗУЛЬТАТИ ЕМПІРИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ." Problems of Modern Psychology, no. 2 (October 7, 2021): 97–104. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2021-2-12.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу результатів емпіричного етапу дослідження особливостей самореалізації фахівців державної служби зайнятості (ДСЗ) – задоволеності професійною діяльністю як рефлексивно- результативного компоненту цього процесу. Визначено теоретичне підґрунтя дослідження та основні особливості професійної самореалізації особистості, яка є індивідуальним, циклічним, динамічним та безупинним процесом реалізації особистісного потенціалу, відображає всі етапи професійного розвитку особистості, що характеризуються підвищенням професійного рівня, у процесі якої відбувається формування образу «Я-професіонал», розвиток професійної ідентичності, професійної зрілості. Виокремлено специфіку самореалізації фахівців служби зайнятості, яку визначають декілька основних її компонентів: особистісний, професійно-компетентнісний та рефлексивно-результативний компоненти, які узгоджуються з концепціями професійного розвитку особистості та особливостями професійної діяльності фахівців ДСЗ. Визначено місце задоволеності професійною діяльністю в контексті самореалізації. Критеріями задоволеності професійною діяльністю виступають соціально-психологічні та організаційні, соціально- економічні складові діяльності фахівців Служби. Емпіричним шляхом доведено, що рівень задоволеності професійною діяльність фахівців ДСЗ є середнім. Найбільше фахівці ДСЗ (n=318) задоволені взаємовідносинами з колегами та умовами праці, проте проблемними є параметри професійної відповідальності, професійного статусу та змісту роботи порівняно із заробітком. Виявлені особливості задоволеності працею у фахівців за статтю, віком, стажем роботи в ДСЗ та специфікою професійної діяльності. Основні відмінності стосуються вікових груп фахівців, а, отже, рівнів особистісної зрілості (з якою пов’язана професійна відповідальність), стажу роботи. Результати дослідження засвідчили наявність ряду проблем у рівні задоволеності професійною діяльністю фахівців служби зайнятості, що вказують на необхідність впровадження та застосування технологій розвитку їх професійної самореалізації загалом та підвищення рівня задоволеності професійною діяльністю зокрема.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ю. О., НАЗАРЕНКО. "РОЛЬ ЦЕНТРІВ ПРОФЕСІЙНОТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ В ФОРМУВАННІ ТА РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 89, no. 4 (December 28, 2020): 134–43. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2020.89-4-16.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено сучасні особливості діяльності системизакладів професійно-технічної освіти державної служби зайнятостіУкраїни. Виконуючи завдання ефективної підготовкивисококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання,перепідготовки та підвищення кваліфікації, центри професійнотехнічної освіти служби зайнятості відіграють важливу роль уформуванні та розвитку людського капіталу держави, для окремих їїтериторій і галузей економіки. Акцентовано, що заклади освіти службизайнятості активно використовують новітні технології навчання, атакож елементи відділеного, інклюзивного, дуального, неформальногопрофесійного навчання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хромов, М. І. "Роль державної служби зайнятості у формуванні людського капіталу." Економіка та право, no. 1 (29) (2011): 107–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Yurchуk, Н. M., and M. M. Chovpylo. "ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАПРЯМИ ПОДОЛАННЯ БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 83 (July 23, 2019): 226. http://dx.doi.org/10.31713/ve3201822.

Full text
Abstract:
Досліджено тенденції безробіття в Україні. Проведено аналіз залучення безробітних до активних та пасивних програм в системі Державної служби зайнятості. Доведено вплив макроекономічних факторів на безробіття населення. Визначено основні проблеми та напрями зниження безробіття в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Рісний, О. "Міжнародні стандарти та інституції у сфері зайнятості як основа для формування сучасної служби зайнятості." Україна: аспекти праці, no. 2 (2018): 19–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Shostak, V. V., L. D. Zahvoyska, and R. V. Pavlyuk. "Оптимізація характеристик функціонування цехової служби технічного обслуговування деревообробного обладнання." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 1 (February 28, 2019): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/40290118.

Full text
Abstract:
Представлено подальший розвиток методики оптимізації характеристик цехової служби технічного обслуговування деревообробного обладнання. Теоретичною основою слугує теорія масового обслуговування. Потік відмов деревообробного обладнання розглянуто як однорідний, стаціонарний, без післядії. Такий потік називають найпростішим або пуасонівським. Цехову службу технічного обслуговування обладнання розглянуто як систему масового обслуговування, прийнявши, що інтенсивність відмов та інтенсивність обслуговування є постійними величинами. За відомими з теорії масового обслуговування залежностями визначено: середню довжину черги на обслуговування Мо; середню кількість замовлень Nз; середня кількість вільних робітників No; коефіцієнт простою робітників Ко; коефіцієнт простою замовлень Коз; коефіцієнт зайнятості робітників Кз. За мету оптимізації прийнято мінімум простоїв обладнання. За функцію мети оптимізації прийнято суму протилежних за характером зміни складових F = Мо + Nз + No ® min. Встановлено залежності характеристик функціонування цехової служби технічного обслуговування від кількості робітників бригади ремонтників. Дослідження функції мети на екстремум дає змогу визначити оптимальну чисельність робітників. Приклад розрахунку наведено для меблевого цеху на 25 одиниць обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Скрипник, АЛ. "Удосконалення роботи державної служби зайнятості у сфері кадрового забезпечення економіки." Формування ринкових відносин в Україні, no. 9 (64) (2006): 153–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Боярчук, Л. В. "Застосування зарубіжного досвіду в роботі державної служби зайнятості в Україні." Науковий вісник Полісся, Вип. 1 (1) (2015): 65–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Боярчук, Л. В. "Застосування зарубіжного досвіду в роботі державної служби зайнятості в Україні." Науковий вісник Полісся, Вип. 1 (1) (2015): 65–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Боярчук, Л. В. "Застосування зарубіжного досвіду в роботі державної служби зайнятості в Україні." Науковий вісник Полісся, Вип. 1 (1) (2015): 65–70.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Баришніков, В. М. "Розвиток центрів професійно-технічної освіти як складова реформування державної служби зайнятості." Ринок праці та зайнятість населення, no. 1/2 (58) (2019): 47–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Shvorak, Anatoliy. "СХЕМИ ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ ГРОМАД - ОСНОВА РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, no. 23 (September 29, 2020): 130–35. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-130-135.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті проаналізовано основні проблеми розвитку сільських територій в умовах децентралізації з урахуванням сучасних реалій. На основі проведеного дослідження сформульовано основні напрямки розвитку та відродження сільських територій. Запропоновано рівневу ієрархію проектної документації. Нинішній етап соціального розвитку сільських територій чинності зміни способу сільськогосподарського виробництва та впровадження промислових технологій вирощування сільськогосподарських культур і догляду за худобою характеризується поступовим відмиранням "неперспективних" сільських поселень. Комплексний план просторового розвитку об 'єднаних територіальних громад має стати дорожньою картою розвитку сільських територій. Вирішення проблем розвитку сільських територій повинні включати такі заходи: формування нормативно-правової бази у сфері зайнятості сільського населення, створення потужної дорадчої служби, професійно освітню підготовку кадрів, яка підвищить якість робочої сили, що дозволить зберегти і створити нові робочі місця, сприятиме розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Харченко, Ю. О. "Пріоритетні завдання державної служби зайнятості в умовах сучасних викликів на ринку праці." Ринок праці та зайнятість населення, no. 3 (40) (2014): 3–4.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Фущич, Ю. І. "Нова стратегія працевлаштування шукачів роботи з інвалідністю (досвід Закарпатської обласної служби зайнятості)." Ринок праці та зайнятість населення, no. 3 (44) (2015): 67–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Білик, О. "Нові завдання державної служби зайнятості України в контексті сучасних викликів ринку праці." Україна: аспекти праці, no. 1 (2019): 10–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Vasyliev, Andrii, and Andrii Vasyliev. "Пріоритетні напрями державної політики щодо соціально-економічного захисту молоді в Україні." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 65 (May 15, 2019): 128–34. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.02.16.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні механізми формування та впровадження державної молодіжної політики, виокремлено пріоритетні напрями державної політики щодо соціально-економічного захисту молоді в Україні, розроблено шляхи їх реалізації. Доведено, що реформа системи соціально-економічного захисту молоді – процес багатоплановий. Її ціль – зробити молоду людину як можна менш залежною від держави. Варто підвищити рівень організації і технології обслуговування незайнятої молоді. Має потребу в подальшому розвитку матеріально-технічна база служби зайнятості за рахунок створення інформаційно-довідкової системи управління ринком праці; надання посередницьких послуг роботодавцям і незайнятим громадянам
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Зінкевич, Н. І. "Збереження трудового потенціалу України в умовах фінансової кризи та роль державної служби зайнятості." Економіка та держава, no. 3 (2010): 8–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Mudryk, Alla. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ." Psychological Prospects Journal, no. 33 (June 9, 2019): 192–204. http://dx.doi.org/10.29038/2227-1376-2019-33-192-204.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати розробки проблематики, що стосуються психологічних особливостей розвитку професійної кар’єри державних службовців. Викладено уявлення зарубіжних та вітчизняних учених про це явище. Особливості кар’єрного становлення особистості розглянуто у двох напрямах – структурному та процесуальному. Виокремлено й описано стадії кар’єрного становлення фахівця: адаптаційну, інтернальну та стагнаційну. Презентовано модель стадій професійного становлення державних службовців центрів зайнятості. Виявлено, що на державній службі темпи кар’єрного розвитку спеціалістів відрізняються від темпів професійного становлення працівників у підприємницьких структурах. До того ж аналіз посадового підвищення свідчить про стихійність кар’єрного зростання державних службовців, нерівномірність стажу перебування на посаді, утворення так званих кар’єрних тупиків або швидкісних десантних кар’єр. Ці кар’єрні аномалії негативно впливають на стимулювання трудової й фахової віддачі від державних службовців, підтримку сприятливого соціально-психологічного мікроклімату в їх середовищі. Негативним явищем, хоча й типовим для вітчизняної державної служби, є швидкісна кар’єра. Її зміст полягає в стрімкому підвищенні по службі або прийнятті на державні посади (часто дуже високого рівня) осіб без відповідної практики й професійного досвіду. На практиці ж державний службовець перед призначенням на високу посаду повинен пройти всі щаблі, що їй передують. Ця вимога диктується інтересами суспільства, ураховуючи підтримку високого авторитету держави й повагу до її законів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Vlasova, Olena, and Katherine Kalenichenko. "THE PROBLEM OF PERSONAL DEVELOPMENT OF EMPLOYEES OF THE STATE EMPLOYMENT SERVICE OF UKRAINE." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv. Series “Psychology”, no. 1 (10) (2019): 28–32. http://dx.doi.org/10.17721/bsp.2019.1(10).7.

Full text
Abstract:
In the article the analysis of modern researches of the personality of employees of the state employment service has been carried out. The psychological aspects of the lack of desire for self-development and self-knowledge of employees of the State Employment Service of Ukraine are described. The 53 persons (38 of which have no higher education) are retraining at psychologist at the Institute of Personnel Training SESU) took part in the research. The revealed factors that have an influence on the indicator of personal self- development of the employees of the SESU: orientation in time, creativity and plasticity of behavior, empathy, emotional management, taking responsibility for their emotions, motivating achievement.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Мисковець, О. "Ефективність сприяння працевлаштуванню населення через засоби масової комунікації (на прикладі Волинської обласної служби зайнятості)." Україна: аспекти праці, no. 7 (2015): 11–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Жигиреєва, В. С. "Особливості індивідуальних чинників співзалежності та адаптивних стратегій у жінок-працівників Державної служби зайнятості України." Ринок праці та зайнятість населення, no. 3 (36) (2013): 38–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Мисковець, О. "Ефективність сприяння працевлаштуванню населення через засоби масової комунікації (на прикладі Волинської обласної служби зайнятості)." Україна: аспекти праці, no. 7 (2015): 11–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Мисковець, О. "Ефективність сприяння працевлаштуванню населення через засоби масової комунікації (на прикладі Волинської обласної служби зайнятості)." Україна: аспекти праці, no. 7 (2015): 11–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Вітряк, Т. Б., and Г. П. Плисенко. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ МЕТОДИКИ ПРОФІЛЮВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ В ПРАКТИКУ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ УКРАЇНИ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(53) (April 18, 2019): 34–38. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2019.1(53).34-38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Рибалко, В. М. "Шляхи соціально-психологічної адаптації вимушених переселенців до умов регіонального ринку праці (досвід Донецької обласної служби зайнятості)." Ринок праці та зайнятість населення, no. 3 (44) (2015): 71–72.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Brych, V. V. "АНАЛІЗ РЕСУРСНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАВМАТОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 2 (September 25, 2020): 46–51. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2020.2.11410.

Full text
Abstract:
Мета: дослідити та проаналізувати ресурси та основні показники діяльності стаціонарного сектору травмато­логічної служби системи охорони здоров’я Закарпатської області. Матеріали і методи. У ході виконання дослідження використано статистичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Матеріалами дослідження слугували дані галузевої статистичної звітності по Закарпатській області за 2014–2018 рр. Результати. У 2018 р. в області введено 112,25 посад лікарів ортопедів-травматологів, із яких 16,0 – посади дитячих лікарів ортопедів-травматологів. Із загальної кількості посад в амбулаторно-поліклінічних підрозділах введено 37 посад лікарів ортопедів-травматологів, у тому числі 9,0 посад дитячих лікарів ортопедів-травматологів, що, відповідно, становить 32,9 та 56,3 % від їх загальної кількості. Рівень укомплектованості штатних посад лікарів ортопедів-травматологів у 2018 р. становив 93,1 %, у тому числі в амбулаторно-поліклінічних підрозділах – 89,9 %. В області зареєстрована тенденція до збільшення госпітальних ліжок, кількість яких у 2018 р. становила 399 травматологічних і 32 ортопедичних ліжок, що, відповідно, склало 3,18 та 0,25 на 10 тис. населення. Встановлено скорочення середньої зайнятості спеціалізованих госпітальних ліжок. Зайнятість травматологічних ліжок скоротилася на 1,55 днів і склала 320,75 днів на рік, а зайнятість ортопедичних ліжок – на 10,8 днів на рік і склала 302,06 днів на рік. За період дослідження мали тенденцію до збільшення середні терміни лікування пацієн­тів у стаціонарі, які в 2018 р., відповідно, становили 11,63 та 9,66 днів. За весь період дослідження летальність не перевищувала 1 %. Висновки. У ході дослідження встановлено, що ресурсна база травматологічної служби може забезпечити населення стаціонарною травматологічною і ортопедичною допомогою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Єршова, Людмила. "СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ВПЛИВУ НА РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 14 (September 21, 2018): 22–29. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2017.14.22-29.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз соціально-психологічних факторів упливу на планування та реалізацію професійної кар‘єри у вітчизняних професійно-технічних закладах. Для проведення аналізу було залучено: аналітичні матеріали комітету ВР України з питань науки і освіти, статистичні матеріали МОН України, Держстату України, Державної служби зайнятості, інтернет-ресурси (Eurostat Educational Statistics; UNESCO Database; HeadHanter), інформаційні матеріали з сайтів обласних відділів ПТО, аналітичні і статистичні матеріали українських ЗМІ щодо реформування ПТО, наукові публікації, присвячені аналізу різних чинників упливу на формування людського капіталу в системі професійної освіти. Здійснювався аналіз із урахуванням ціннісного, статусного, процесуального та індивідуально-особистісного підходів до визначення сутності професійної кар‘єри. До основних критеріїв аналізу було віднесено: соціальні та психологічні фактори впливу на професійну кар‘єру особистості, її життєві цілі, цінності й мотиви. Узагальнення соціальних та психологічних факторів упливу на професійну кар‘єру особистості дозволяє сформулювати низку основних положень щодо факторів підвищення якості підготовки учнів ПТНЗ до проектування та реалізації професійної кар‘єри: наявність у кожному закладі консультанта-координатора з реалізації професійної кар‘єри; ознайомлення педагогів із програмами розвитку професійної кар‘єри; забезпечення психологічного та інформаційного супроводу підготовки учнів до проектування й реалізації професійної кар‘єри, проведення кар‘єрного коучингу та тьюторингу; налагодження механізму фінансування муніципальної (регіональної) консультаційної служби (центру); проведення експертизи локальних регулятивних актів освітніх закладів, на предмет їх відповідності сучасним освітнім вимогам щодо формування кар‘єрних компетентностей учнів ПТНЗ; ознайомлення учнів загальноосвітніх шкіл із регіональними особливостями місцевих ринків праці; ознайомлення з варіантами побудови й реалізації вертикальної та горизонтальної професійної кар‘єри за робітничими професіями; гарантування якісної психолого-педагогічної освіти молоді у всіх типах навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Shulgina, Olena. "Development of legal culture of educators of state employment service vocational education centers as a pedagogical problem." Bulletin of Postgraduate Education (Series «Educational sciences»), no. 46 (2021): 176–92. http://dx.doi.org/10.32405/2218-7650-2021-17(46)-176-192.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Нежинська, О. О. "ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ ТА ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ ОСОБИСТОСТІ НА ЇЇ ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ." Problems of Modern Psychology, no. 3 (April 27, 2021): 99–107. http://dx.doi.org/10.26661/2310-4368/2020-3-12.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості впливу соціальної реклами та лідерських якостей особистості на її професійне самовизначення. Виявлено, що сучасні різноманітні трансформації у суспільстві, а також сьогоднішні проблеми пандемії коронавірусної хвороби призвели до істотних негативних змін на ринку праці, зокрема й появи значних масштабів безробіття, соціальної незахищеності тощо, тому сьогодні вельми актуальним є пошук шляхів розв’язання окреслених проблем, покращення нинішньої ситуації, пришвидшення залучення спеціалістів до трудової діяльності тощо. Поінформовано, що проблему професійного самовизначення особистості розглядали багато відомих вітчизняних і зарубіжних дослідників. Виділено види домінантних мотивів особистості під час реалістичного вибору професії, що може бути допомогою під час діагностики в процесі профорієнтаційної роботи. Визначено психологічні особливості соціальної реклами, зокрема і вплив соціальної реклами на сприйняття особистості, тривалість процесу уваги завдяки відповідним засобам, які використовуються в рекламі. Виявлено вплив соціальної реклами на суспільство та молодь. Зафіксовано, що під час професійного самовизначення важливо розкрити власні лідерські задатки й якості, лідерський потенціал та лідерські цінності, оскільки мобілізація внутрішніх резервів допоможе особистості у повсякденній поведінці, міжособистісній комунікації, а також сприятиме збагаченню власної діяльності новими способами її виконання та підвищить особистісну ефективність загалом. Зазначено, що невміння правильно користуватися власними ресурсами, виявляти та розкривати їх можуть викликати в особистості проблеми психологічного характеру в умовах професійного самовизначення. Підкреслено, що однією з умов правильного вибору професії є профорієнтація. Констатовано, що для професійного самовизначення громадян у державі здійснюється професійна орієнтація шляхом професійного інформування, професійного консультування та професійного відбору завдяки діяльності Державної служби зайнятості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kulalaieva, Natalia, and Dmytro Homeniuk. "ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ В УМОВАХ ДУАЛЬНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ." Professional Pedagogics 1, no. 20 (August 11, 2020): 146–50. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2020.20.146-150.

Full text
Abstract:
Актуальність: необхідність оновлення сучасної системи професійної освіти та запровадження, у зв’язку з цим, дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти актуалізують розвиток у них соціального партнерства. Це зумовлює пошук інноваційних підходів, методів, технологій і механізмів забезпечення даного процесу. Мета: розгляд суті та структури технології розвитку соціального партнерства в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах дуальної форми навчання, змісту її етапів для успішного й ефективного її використання. Методи: теоретичні (індукція, дедукція, синтез та узагальнення; моделювання); емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз педагогічного досвіду, робочих планів, програм підготовки майбутніх кваліфікованих робітників та результатів їхньої діяльності); опитувально-діагностичні (бесіда, інтерв’ювання). Результати: розроблено технологію розвитку соціального партнерства в закладах професійної (професійно-технічної) освіти в умовах дуальної форми навчання, що є сукупністю поетапно здійснюваних заходів, процедур, методів, котра забезпечує ефективну взаємодію закладів професійної (професійно-технічної) освіти із органами виконавчої влади, об’єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами різних форм власності й підпорядкування, установами служби зайнятості та дає можливість максимально узгодити їхні спільні інтереси. Вона містить структурні складники (концептуально-цільовий, змістово-технологічний та мотиваційно-результативний) та реалізується в чотири етапи (стратегічно-планувальний, організаційно-виконавчий, контрольно-координуючий та мотиваційно-стимулюючий). Висновки: визначені структурні складники запропонованої технології уможливлюють її життєвий цикл та подальше перетворення. Її ефективне запровадження у закладах професійної (професійно-технічної) освіти сприятиме взаємовигідній продуктивній діяльності суб’єктів системи соціального партнерства, спрямованої на ефективний розвиток професійної освіти, а саме: зміцненню зв’язків між закладами відповідного профілю та соціальними групами цієї професійної спільноти; гнучкості їхнього освітнього процесу та його швидкому реагуванню на вимоги роботодавців; спрощеній адаптації випускників закладів до умов виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Radkevych, Oleksandr. "ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 16 (December 7, 2018): 175–82. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.16.175-182.

Full text
Abstract:
У статті розкрито децентралізований характер управління закладами професійної освіти в країнах Східної Європи у контексті підвищення відповідальності органів місцевого самоврядування щодо планування та управління, зміцнення зв’язків між закладами професійної освіти та соціально-економічним середовищем. Приділено увагу участі місцевих та регіональних громад щодо покриття поточних витрат студентів та капітальних видатків. Встановлено, що фінансування закладів професійної освіти забезпечується бюджетами держав, місцевими й регіональними органами влади, а також окремими особами та роботодавцями, що являє собою змішане фінансування. Урядом визначається базова вартість кожного календарного року. Означено, що професійні заклади освіти мають право змінювати або доповнювати конкретні навчальні програми в межах профінансованої групи освітніх програм (визначених стандартом професійної освіти і навчання) та формою навчання. З’ясовано, що податкова система не заохочує роботодавців інвестувати в професійне навчання. Відтак, тільки великі стабільні підприємства можуть дозволити собі навчальний бюджет для своїх працівників. Досліджено, що вартість підготовки одного кваліфікованого робітника в Литві включає асигнування на заробітну плату персоналу й соціальне страхування, підвищення кваліфікації педагогічних працівників та фінансування на придбання різних навчальних ресурсів, проведення практичних занять. Приділено увагу вивченню діяльності місцевих (локальних) служб зайнятості (бірж праці), котрі зобов’язуються виплачувати закладам професійної освіти кошти в межах вартості ваучера за підготовку/ перепідготовку осіб. Проаналізовано двосторонні договори про професійну підготовку між безробітним і місцевими службами зайнятості і тристоронні трудові договори (між безробітним, місцевими службами зайнятості (біржами праці) та роботодавцями).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Пузирний, В. Ф. "Державна служба зайнятості України: історія і сучасність." Розумовські зустрічі, no. 1 (2014): 147–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Ковач, Валерія. "ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ РИНКУ ПРАЦІ." Public management 22, no. 2 (February 26, 2020): 93–104. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-2(22)-93-104.

Full text
Abstract:
Визначено основні підходи до участі деpжави у фоpмуванні політики зайнятості: 1) участь деpжавних оpганів в регулюванні ринку пpа- ці, пpи якому вони беpуть на себе лише ті функції, які не можуть бути вико- нані pинковими механізмами; 2) зaходи aктивного впливу деpжави на сферу упpавління зaйнятістю населення. Зазначено, що деpжавне регулювання за- йнятості повинно бути спрямовано на стимулювання попиту на pобочу силу та розробку сукупності заходів, що сприяють скоpоченню пропозиції робо- чої сили. Запропоновано пoлітику зайнятості населення напpавити, насам- перед, на зміну характеpу ринку пpаці за допомогою пеpеходу від надлиш- кової зайнятості з невисокою продуктивністю пpаці до поєднання низького pівня безробіття з високопpодуктивною зайнятістю. Зазначено, що об’єктом пoлітики зайнятості є не тільки офіційно заpеєстровані безpобітні, а й все пpацездатне нaселення. Представлено визначення поняття “деpжавна полі- тика в галузі зайнятості населення”. Структуровано та запропоновано осно- воположні напpями деpжавної політики зайнятості населення. Проаналізовано гарантії держави щодо pеалізації прав гpомадян на пpацю та соціальний захист від безробіття. Вважаємо, що всі види гаpантій зайнятості населення доцільно об’єднати в одну главу “Державні гарантії зайнятості”, в якій слід визначити умови їх pеалізації та джеpела фінансування. При цьому в Зако- ні про зайнятість доцільно визначити поняття “система деpжавних гаpантій зайнятості”, яка, на нашу думку, являє сoбою сукупність загaльних (для всіх громадян), спеціальних (для слабозахищених категорій населення) і сoці- альних (для безробітних) гaрантій. Запропоновано види гарантій за цільо- вим призначенням: гаpантії забезпечення зайнятості; матеріальної підтрим- ки безpобітних; гаpантії при прийомі на роботу і звільнення. За категоpіями населення гарантії пропонується дифеpенціювати на загальні, спеціальні та соціальні. Пропонується, зaлежно від джеpела фінансування класифікувати гарантії зайнятості населення, що pеалізуються за рахунок: деpжавного бю- джету; міcцевих бюджетів; кoштів наймачів. Запропонана система забезпе- чення зaйнятості населення, яка являє сoбою сукупність деpжавних органів і організацій, що здійснюють реалізацію політики зайнятості нaселення, і включає pізні рівні управління, службу зайнятості, нормативно-правову базу та деpжавні гарантії зайнятості та захисту від безробіття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Ковбаско, О. М. "Досвід європейських служб зайнятості у наданні електронних послуг." Ринок праці та зайнятість населення, no. 2 (47) (2016): 52–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Морозова, Н. Г. "Теоретико-методологічні засади дослідження проблем зайнятості на державній службі." Статистика України, no. 4 (51) (2010): 84–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Савченко В.Ф. and Маклюк О.В. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 154–63. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-20.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз теоретичних положень, світового досвіду та ситуації в Україні щодо соціальної сфери, її показників, досягнень та недоліків, надання і обґрунтування пропозицій відносно шляхів розвитку, окреслення питань подальших наукових досліджень у даному спрямуванні. Методологічною основою дослідження є використання методів теоретичного узагальнення, системного підходу, аналізу, синтезу, загальнонаукових та спеціальних методів економічного спрямування. В результаті показано можливість вирішення протиріч між ефективністю економіки і соціальною справедливістю, використовуючи різні форми, методи та інструменти. Запропоновано інструментарій державної соціальної політики. Надано певний історичний екскурс щодо програмного вирішення соціальних проблем у країнах світу. Охарактеризовано метод планування і прогнозування організаційно-економічної форми регулювання, наведено приклади програм соціального розвитку, включаючи стратегії, довгострокові програми, а також документи регіонального характеру. Проаналізовано надання населенню субсидій за регіонами у 2019 році, де враховуються пріоритети діяльності, територіальне розташування, зусиль владних верхівок територій. Підкреслено важливість інноваційного інструментарію соціальної політики держави в умовах бюджетного дефіциту і водночас високого рівня бідності населення. Виділено такі складові соціального захисту як соціальна допомога, соціальні послуги, соціальне страхування та соціальне забезпечення. Наголошено на особливій важливості соціальної допомоги, під якою розуміється системи заходів, спрямованих на поліпшення матеріального стану певних груп населення через програми та діяльність соціальних закладів. Доведено, що необхідно впроваджувати принципи стандартизації суспільного життя, основою яких є мотивація людей до підвищення ефективності діяльності. Вказується на основні проблеми фінансування соціальної сфери та способи їх вирішення. З'ясовано взаємодію фіскальної та соціальної політики, коли фіскальна політика має стимулювати ділову активність, а її використання тільки на збільшення надходжень до бюджету призводить до напруження у суспільстві. Підкреслюється, що головними напрямками соціального страхування є захист фізичних осіб під час втрати роботи, здоров’я, засобів існування, працездатності та інше. Зазначається важливість вдосконалення роботи державної служби зайнятості для посилення ефекту від її діяльності, а саме професійної орієнтації пошукачів роботи, забезпечення доступності соціальних послуг, набуття працюючими індивідами додаткової кваліфікації для кар'єрного зростання. Наведені та достатньо аргументовані пропозиції щодо перспектив розробки інноваційного інструментарію соціальної політики нашої держави в умовах бюджетного дефіциту і водночас бідності основної частки населення для максимального забезпечення його захисту, підвищення темпів економічного зростання, коли отримаємо дотримання високих соціальних стандартів, а також інноваційних змін революційного характеру при розробленні соціальних програм, які можуть бути використані в управлінських структурах на всіх рівнях, на підприємствах і в установах соціальної сфери. Гострота проблеми соціального забезпечення всіх жителів країни, підсилена економічною і політичною нестабільністю протягом багатьох років і пандемією Covid 19 на даному етапі, а також недостатнє наукове і методологічне опрацювання даної проблеми провокують до послідовного вивчення, розробки та застосування у практичних діях зазначеної складової розвитку країни, особливо в частині комплексності, послідовності, реалізації кращих складових світового і багато в чому повчального вітчизняного досвіду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Рісний, О. "Прогресивний Європейський досвід діяльності служб зайнятості: приклади для України." Україна: аспекти праці, no. 4 (2018): 9–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Міценко, Н. Г., and Х. В. Кузьма. "ТРУДОВА МІГРАЦІЯ: ДЕТЕРМІНАНТИ, СОЦІАЛЬНІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 35–42. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-05.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні причини трудової міграції під впливом зростання відкритості світової економіки, поглиблення міжнародного поділу праці, активізації євроінтеграції. Метою статті є систематизація економічних та неекономічних детермінантів розвитку трудової міграції з України, а також обґрунтування її позитивних та негативних економічних та соціальних наслідків. Надано характеристику міграційних потоків з України в 2010, 2015 та 2019 роках. Систематизовано економічні та неекономічні де-термінанти трудової міграції населення країни. Доведено, що сучасні темпи трудової міграції з України зумо-влені, з одного боку, складною економічною ситуацією всередині країни, а, з іншого боку, зростаючим попитом на трудові ресурси на європейському ринку праці. Розкрито сучасні особливості міграційних потоків за-робітчан з України. Обґрунтовано соціально-економічне значення міжнародної міграції у сприянні подоланню бідності населення. Доведено доцільність розгляду наслідків трудової міграції в розрізі короткострокових і довгострокових наслідків. Оскільки наслідки трудової міграції населення не можуть бути оцінені однозначно, розглянуто її позитивні та негативні наслідки як з економічної, так і з соціальної точок зору. В основу систе-ми заходів з регулювання трудової міграції населення України повинно покладатися глибоке вивчення тенденцій та детермінантів її розвитку у взаємозв’язку із загальносвітовими тенденціями розвитку міграційних про-цесів. Заходи державної політики мають спрямовуватися, з одного боку, на регулювання трудової міграції з України, підтримку трудових мігрантів силами консульських служб та служб зайнятості, а, з іншого боку, на створення умов для адаптації та закріплення на вітчизняному ринку праці мігрантів, що повернулися в країну, мотивації їх до інвестування коштів у вітчизняну економіку. Подальші дослідження варто спрямовувати на вивчення впливу пандемії коронавірусної інфекції на міграційні процеси, а також прогнозування обсягів мігра-ційних потоків та місткості вітчизняного ринку праці за різними сценаріями розвитку пандемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Тригуб, Галина, and Оксана Хникіна. "ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА ТРУДНОЩІ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ." Актуальні питання іноземної філології, no. 13 (June 22, 2021): 157–64. http://dx.doi.org/10.32782/2410-0927-2020-13-26.

Full text
Abstract:
У статті досліджено основні проблеми запровадження інклюзивної освіти у вищих навчальних закладах України. У сучасних умовах доступність вищої освіти для молоді з обмеженими функціональними можливостями є важливою соціальною й педагогічною проблемою. Інклюзивна вища освіта – один з етапів інтеграції студентів з особливими потребами в суспільство, що допомагає їм отримати бажану професію та самореалізуватися в професійній діяльності. У статті висвітлено особливості, завдання й принципи інклюзивної освіти. Окреслено її базові функції, серед яких найважливішими є правова, функція соціалізації, виховна, освітня та економічна. Визначено ключові принципи інклюзивної освіти в Україні: науковість, системність, варіативність і корекційну спрямованість, індивідуалізацію, соціальну відповідальність сім’ї, міжвідомчу інтеграцію та соціальне партнерство. Розкрито психологічні аспекти процесу адаптації студентів до умов навчання у вищий школі. Розглянуто специфіку входження до навчального середовища студентів, які мають обмеження фізичного здоров’я. Проаналізовано труднощі адаптації студентів з особливими потребами під час інтегрованого навчання. Висвітлено основні форми та методи навчання молоді з обмеженими можливостями. Визначено можливі шляхи подолання проблем, пов’язаних з упровадженням інклюзивної освіти, а саме: вдосконалення законодавчої бази й принципів фінансування, створення сприятливого освітнього середовища, формування матеріально-технічної бази, урахування індивідуальних особливостей і потреб студентів, організація психологічної підтримки учасників навчального процесу, надання соціальної та медико-реабілітаційної допомоги, створення умов для соціалізації, самовизначення й самореалізації, підготовка адаптованих навчально-методичних матеріалів для студентів, кадрове забезпечення, подолання соціальних та професійних стереотипів, що передбачає надання допомоги випускникам з особливими потребами в працевлаштуванні й проведення широкої роз’яснювальної роботи серед роботодавців, у засобах масової інформації, у системі служб зайнятості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Mikhailо Fandeev. "ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ, ЯК СКЛАДОВА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ В УКРАЇНІ." International Journal of Innovative Technologies in Social Science, no. 3(31) (September 14, 2021). http://dx.doi.org/10.31435/rsglobal_ijitss/30092021/7683.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється стан дистанційного навчання, як складової інформаційне-аналітичного забезпечення державного регулювання зайнятості в Україні. Висвітлюються недоліки та можливості використання дистанційного навчання в структурі, підпорядкованої державної служби зайнятості України. З метою формування якісно нового рівня надання послуг з навчання та перенавчання для різних верств населення, та створення інструменту інформаційного супроводження Єдиної технології обслуговування незайнятого населення відповідно до «Національної програми інформатизації». Надаються теоретичні рекомендації щодо її удосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Strygul, Larysa, Natalia Mitronicheva, and Anton Strygul. "HOTEL-RESTORED BUSINESS, AS PART OF THE SERVICE ECONOMY INDUSTRY: PROBLEMES TA DEVELOPMENT PERSPECTIVES." Pryazovskyi Economic Herald, no. 5(28) (2021). http://dx.doi.org/10.32840/2522-4263/2021-5-19.

Full text
Abstract:
The article provides a theoretical generalization and systematization of problematic features of the current state of functioning and formation of high-quality and effective employment management system, which should be adequate to modern challenges and become the basis of socially oriented market economy for productive forces of Ukraine and its regions. It is proved that the complex socio-economic situation in Ukraine requires the latest, unconventional approaches to solving this scientific problem, taking into account the peculiarities of the market economy, complicated by the pandemic, the specifics of socio-demographic processes and available financial and economic resources of businesses at all levels.The main indicators of the methodology for the sample survey of the population (households) on economic activity of the population, which is approved at the national level. The main differences from the previous approach, which has been used since the beginning of the country's independence, have been identified. The current state of unemployment, employment and existing vacancies in the Kharkiv region and the dynamics of the number of unemployed by gender are studied. An assessment of the TOP-10 occupations for which the number of unemployed is the highest and an analysis of the performance of the employment service of Kharkiv region in January - July 2020-2021. indicating non-compliance with the conditions. The dynamics of changes in the professional context of the number of vacancies offered for employment in the Kharkiv region in the context of the COVID-19 pandemic was studied. Based on the study of the current state of the public employment service, the main «bottlenecks» of its operation in a pandemic. The existing problems of increasing the role of the state employment service in the regulation of the labor market and substantiation of the methodology for determining the level of employment are highlighted. The priority directions of strengthening and development of the role of the state employment service in the regulation of the labor market in a market economy complicated by the pandemic, the specifics of socio-demographic processes and the existing deficit of financial and economic resources of economic entities are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Overchuk, Viktoriya. "FACTORS OF INFLUENCE AND INDICATORS OF EMPLOYMENT OF INDIVIDUALS WITH DISABILITIES WITH ASSISTANCE OF THE STATE EMPLOYMENT SERVICE." Scientific opinion: Economics and Management, no. 1(63) (2019). http://dx.doi.org/10.32836/2521-666x/2019-1-63-23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

"SOCIAL PROTECTION OF UNEMPLOYED ATO/OOS PARTICIPANTS IN THE CONTEXT OF ACTIVITIES OF THE STATE EMPLOYMENT SERVICE OF UKRAINE." CHERKASY UNIVERSITY BULLETIN: ECONOMICS SCIENCES, no. 4 (2021). http://dx.doi.org/10.31651/2076-5843-2021-4-124-132.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography