Journal articles on the topic 'Слова ключові'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Слова ключові.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Слова ключові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бук, С. "Ключові слова мови польських письменників." Проблеми слов"янознавства, Вип. 62 (2013): 100–113.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Xiaole, Zhu. "Позамузичні чинники в інструментальних творах Ф. Ліста (на прикладі «Першого року мандрів»)." Музичне мистецтво і культура 23 (November 30, 2016): 169–81. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2016-23-169-181.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Стаття виявляє роль позамузичних чинників у творчому методі Ф. Ліста на матеріалі програмної інструментальної музики композитора. Методологія роботи грунтується на методі комплексного дослідження з використанням даних музикознавства, літературознавства, філософії та культурологїі, що спрямоване на виявлення глибинного зв'язку музичного твору з поетичним джерелом в ракурсі сучасної теорії синестезії. Наукова новизна роботи полягає у визначенні ролі та значення поетичного слова в нотних текстах інструментальних творів Ліста та у розширенні уявлень про дію позамузичних чинників в інструментальній музиці. Висновки. Авторське слово композитора (власне або цитоване), виведене в нотному тексті, оформлене як епіграф або заголовок, виступає невід’ємним смисловим чинником музичного тексту, цілісної «програми дії», творчого зусилля виконавця, і виявляється ключовим фактором в його інтерпретації, прояснює і дає можливість уточнити ідеї оригінального звукового та філософсько-естетичного світів композитора. Ключові слова: Ф. Ліст, романтизм, позамузичні чинники, епіграф, взаємодія і синтез мистецтв, синестезія, програмна інструментальна музика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ситар, Руслана. "“БОЛІЛА БОЛЕМ СЛОВА НАШОГО…”: АНАЛІЗ НАУКОВОГО ДОРОБКУ ПРОФЕСОРА РОКСОЛАНИ ЗОРІВЧАК У СЛОВОЗНАВСТВІ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 184–90. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3182.

Full text
Abstract:
У статті розкрито науковий доробок професора Роксолани Зорівчак у Словознавстві, яка вміло продовжила працю свого вчителя Юрія Жлуктенка і перша на теренах України подала вичерпний, на той час, перелік англомовних перекладів “Слова”, аналізуючи кожен. Свої дослідження Роксолана Зорівчак не обмежила лише перекладами, а змогла зібрати та проаналізувати критичні праці над цією пам’яткою Середньовіччя. Не могла оминути увагою дослідниця і питання автентичності твору та його місця в контексті культури Київської Русі. Ключові слова: Англомовна Словіана, переклад, давньоруський епос, автентичність, “Слово о полку Ігоревім”, темні місця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Олексюк, О. Н. "Ключові слова як семантичні центри рекламних повідомлень у сугестивному дискурсі." Записки з українського мовознавства, вип. 21 (2014): 108–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КНИШ, Світлана, and Олександра Корвегіна. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТЯХ АНАТОМІЇ В КОНТЕКСТІ ВИМОГ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 3 (December 2020): 284–90. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-3-284-290.

Full text
Abstract:
АНОТАЦІЯ Головна мета Нової української школи – створити належні умови навчання дітей у школі, сприятливу атмосферу, організувати цікаву та змістовну навчальну діяльність, зробити процес навчання захоплюючим та бажаним. Саме тому вчитель біології має змінити підходи до викладання свого предмета, використати такі форми та методи навчання, щоб кожен учасник освітнього процесу перейшов від запам’ятовування фактів та матеріалу до набуття ключових компетентностей. У статті узагальнено результати досліджень упровадження сучасних технологій під час підготовки майбутніх учителів біології на заняттях з анатомії згідно з вимогами Нової української школи. Ключові слова: Нова українська школа, ключові компетентності, методична підготовка, сучасні технології, вчителі біології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кудрявицкая, Алина. "ВЛИЯНИЕ УДОБРЕНИЙ НА СОДЕРЖАНИЕ ФИКСИРОВАННОГО АММОНИЯ НА ЛУГОВО-ЧЕРНОЗЕМНОЙ ПОЧВЕ СЕВЕРНОЙ ЧАСТИ ЛЕСОСТЕПИ УКРАИНЫ." Научный взгляд в будущее, no. 23-01 (November 30, 2018): 48–52. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2021-23-01-010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гаген, Валентин. "РОЗРОБКА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ СТРУКТУРОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАПИСІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ОБМІНУ МЕДИЧНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ." MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, no. 1 (April 28, 2022): 49–56. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-69-1-7.

Full text
Abstract:
Наведені причини необхідності створення методів аналізу структурованих медичних записів при розробці системи обміну медичною інформацією між різними медичними інформаційними системами. Запропоновано теоретико-множинну модель аналізу даних FVA. На основі даної моделі побудовано модель інформаційної системи, що використовує структуровані дані. Проведено дослідження медичних систем за впровадження FVA-моделі, на основі чого було запропоновано принцип роботи системи обміну медичною інформацією «Елемент», в якому перевірка медичних записів складається з чотирьох етапів. При обробці медичних записів встановлюються зв’язки між полями F, їх значеннями V, функціями точності A та медичними записами MR.На основі FVA-моделі запропоновано базу даних системи обміну медичною інформацією, побудовано її структуру та представлено її компоненти. Структура бази даних складається з наступних компонентів: медичні інформаційні системи, медичні записи, пацієнти, лікарі, медичні заклади, медичні стандарти, ключові слова, синоніми до ключових слів, помилки в ключових словах та функції точності. Даних компонентів достатньо для представлення системи обміну медичною інформацією на основі FVA-моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дудок, Христина. "ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ АНГЛІЙСЬКОГО ТЕРМІНА МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 97–104. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3174.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено лексико-семантичному аналізу англомовного терміна мобільного зв’язку, який характеризується тенденцією до розвитку нових значень і перебуває в тісному зв’язку зі сло- вами загальновживаної лексики. Для творення термінів мобільного зв’язку характерні усі основні способи словотвору, за допомогою яких відбувається поповнення лексичного запасу літературної мови. Терміни – невід’ємні елементи певної системи, у нашому випадку, терміносистеми мобільного зв’язку, які посідають у ній ключове місце. Терміни на позначення мобільного зв’язку відрізняються від слів загальномовної лексики чіткою семантичною окресленістю меж і специфічним відтворенням спеціальних понять та їхнього словотвірного потенціалу. Основою для називання понять у спеціальній сфері є інваріантне значення, яке залишається незмінним у всіх випадках вживання слова-терміна. Як висновок, зазначено, що термін мобільного зв’язку – стійка одиниця синтетичної або аналітичної номінації, що закріплена за відповідним поняттям у сфері мобільних технологій і обмежена спеціальною галуззю використання. Ключові словa: термін мобільного зв’язку, терміносистема, вмотивованість терміна, загальнов- живана лексика, значення, смисл, функція терміна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семеніхіна, Олена Володимирівна, and Володимир Григорович Шамоня. "Використання віртуальних лабораторій в навчальному процесі." Theory and methods of e-learning 1 (December 14, 2013): 203–7. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v1i1.230.

Full text
Abstract:
В статті йде мова про застосування інформаційних комп’ютерних систем у вищій школі при вивченні дисциплін фізико-математичного циклу сьогодні. Ключові слова: інформаційні технології, віртуальні лабораторії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МАРЧУК, Володимир, Леся КОСТЮЧЕНКО, Олег ГАРМАШ, Надія ПЕРЕДЕРІЙ, and Юрій ГРАДИСЬКИЙ. "КЛЮЧОВІ ЕЛЕМЕНТИ ЛОГІСТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКУПІВЛЯМИ ДЛЯ ОБОРОННОЇ СФЕРИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 17 (November 14, 2021): 104–9. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i17.639.

Full text
Abstract:
Досліджено ключові елементів логістичного управління закупівлями для оборонного сектору у просторі. Встановлено, що тривалість процедури закупівлі на усіх стадіях займає часу набагато більше ніж фізична доставка предмету закупівлі. Причиною цього є де-факто відсутність логістичного управління системою матеріально-технічного забезпечення. Як наслідок – низький рівень практичного запровадження принципів логістики спрямованих на системне управління постачанням, що відповідає концепції логістики НАТО. Логістичне управління закупівлями для оборонного сектору дозволить скоординувати ресурси, техніку, інформацію і людей, оперативно, точно і злагоджено вирішувати поставлені завдання в умовах постійної нестабільності і зміни часових параметрів. Ключові слова: логістичне управління, закупівлі, система матеріально-технічного забезпечення, принципи логістики постачання, оборонний сектор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Ільєнко, А. Б., Є. О. Шупік, and Є. В. Шатілов. "Висвітлення воєнної історії України у експозиції Національного військово-історичного музею України (2014–2020 рр.)." Воєнно-історичний вісник 38, no. 4 (December 2, 2020): 17–28. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-38-4-17-28.

Full text
Abstract:
У статті розглядається експозиція Національного військово-історичного музею України та його філію у контексті військово-історичного наративу, що ретранслюється колективом музею у 2014–2020 рр. На основі сучасних теоретико-методологічних підходів до музейної діяльності аналізуються принципи побудови експозиції, виходячи із суспільного запиту, а ключовий наратив орієнтований на відвідувача. Визначено, що сучасна суспільно-політична ситуація та нові підходи до музейної справи істотно трансформували експозиційну діяльність НВІМУ та його філій у 2014–2020 рр. Ключові слова: музей, НВІМУ, воєнна історія, експозиція, Українська революція, АТО, ООС, війна на Сході України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Polianska, Tamara. "Тріо-сонати А. Вівальді та Г. Телемана в світлі взаємодії та протистояння італо-німецьких художніх традицій." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 398–405. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-398-405.

Full text
Abstract:
У статті дано порівняння Тріо-сонат Г. Телемана (D-dur) і А. Вівальді (g-moll) в спрямуванні на прослідковування специфіки німецької та італійської традиції у трактовці цього жанру. Ключові слова: тріо-соната, інструменталізм, церковна соната, бароко.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Стеців, Ярослав. "СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ ОФІЦЕРІВ-АРТИЛЕРИСТІВ НА ТЛІ РЕВОЛЮЦІЙНИХ ПОДІЙ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 1917–1918 рр." Воєнно-історичний вісник 41, no. 3 (January 18, 2022): 60–73. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-41-3-60-73.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені особливості суспільно-політичних настроїв офіцерів-артилеристів українського війська на тлі революційних подій в Україні в період 1917–1918 рр. Особливу увагу присвячено процесу трансформації свідомості офіцерів та конструювання образу влади на тлі революційних, воєнно-політичних та соціально-економічних подій в Україні під час зазначеного періоду. Наведено ключові аспекти взаємовідносин та причини конфронтації між владою та офіцерським корпусом. Ключові слова. Українська революція 1917–1921 рр., офіцерський корпус, Центральна Рада, суспільно-політичні настрої, артилерія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Боярова, Л. Г. "НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ." Лінгвістичні дослідження, no. 52 (2020): 51–63. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2020.52.06.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано німецькі запозичення в українській термінології в кількох аспектах. До мовного аналізу залучено терміни німецького походження, кодифіковані в сучасних українських словниках різного типу. Розглянуто адаптування німецьких запозичень до фонетичної, морфологічної, словотвірної й лексико-семантичної систем української мови. Здійснено порівняльний аналіз семантики спеціальних мовних одиниць у тлумачних словниках української та німецької мов. Показано, що через німецьку мову в словниковому складі української мови з’явилося багато термінів з інших мов, серед яких переважають слова-латинізми й слова-грецизми. Підкреслено вплив німецької мови на становлення української й формування її як мови європейської. Ключові слова: міжмовні контакти, українська термінологія, чужомовний термін, німецьке запозичення, адаптування запозичень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Chernoivanenko, Alla. "До питання про класифікацію музичних інструментів." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 215–26. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-215-226.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на важливості та необхідності вивчення музичних інструментів в тісному зв’язку з виконавським мисленням, з просторово-виконавськими прийомами гри, виконавською орієнтацією в просторі інструменту, формами ігрових рухів. Ключові слова: музичний інструмент, класифікація, мислення «простором інструменту», виконавський підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Вдовенко, Сергій, Микола Гульков, Сергій Сидоров, and Олександр Вдовенко. "ТЕХНІКА КРИПТОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ." Воєнно-історичний вісник 41, no. 3 (January 18, 2022): 132–45. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-41-3-132-145.

Full text
Abstract:
У статті розглядається технічний прогрес у сфері криптографічного захисту інформації та його вплив на систему управління військами в операціях першої половини ХХ століття на прикладі створення й розвитку техніки криптографічного захисту інформації США. Вирішення завдань скритності управління під час підготовки та проведення операції Збройних Сил в умовах сьогодення, зокрема в операції Об’єднаних сил на Сході України, вимагають врахування та використання в Україні та її Збройних Силах досягнень науково-технічного прогресу на всіх рівнях управління. Ключові слова: скрите управління військами, ключові системи, шифрувальна техніка, оперативність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Лизень, Євген. "ВІЙСЬКОВО-ДИПЛОМАТИЧНІ МІСІЇ КРАЇН АНТАНТИ НА ПЕРШОМУ ЕТАПІ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ 1918–1919 рр." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 31 (December 28, 2018): 194–202. http://dx.doi.org/10.15330/gal.31.194-202.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роботу перших військово-дипломатичних місій держав Антанти наприкінці 1918 р. – на початку 1919 р. Означено позицію урядів ЗУНР і Польщі та озвучено рекомендації антан­тівських делегацій щодо унормування польсько-українського військового конфлікту. Ключові слова: ЗУНР, Польща, переговорний процес, Антанта, миротворчі місії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Мартакова, Наталія Евгеніївна. "Використання інформаційних ресурсів у навчальному процесі." Theory and methods of e-learning 1 (December 2, 2013): 144–46. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v1i1.218.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються питання доцільності використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій навчання: Інтернет-технологій, мультимедійних програмних засобів. Зміни у підходах до навчання ініціюються новітніми інформаційними технологіями, новими джерелами інформації. Ключові слова: мультимедійні засоби навчання, Інтернет, веб-сайт, електронний каталог, інформаційний обмін, електронні наукові фахові видання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Kharchuk, L. M. "TO THE FORMATION OF A MUSEUM OF BEEKEEPING." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 5 (September 21, 2020): 42–46. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2020.5.08.

Full text
Abstract:
У статті подано результати виконання завдання Уряду України зі створення музею бджільництва. Надається характеристика і вміст головних експозиційних розділів, принципи їх формування, розміщення, подання, методи збирання матеріалів, експонатів для їх наповнення. Ключові слова: музей, експонати, експозиція, реманент, нектаро- та пилконоси, діорама, бортне та раціональне бджільництво.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Мельник, Наталя Георгіївна. "Соціально-побутова пісенність заробітчанської тематики: динаміка традиції та національна ментальність." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 8 (December 20, 2012): 210–22. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v8i0.632.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості вияву традиційних поглядів людини на життя в соціально-побутовій пісенності заробітчанської тематики та їх трансформації під впливом соціально-економічних чинників. Особлива увага приділяється проблемі зміни складових рис національної ментальності українців у залежності від суспільно-історичних умов. Ключові слова: традиція, ментальність, фольклор, заробітчанство, тематика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Pototska, Olena. "Музичний твір як предмет виконавської інтерпретації у контексті музикознавчих студій." Музичне мистецтво і культура, no. 20 (December 17, 2014): 384–95. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2014-20-384-395.

Full text
Abstract:
Спираючись на положення існуючих досліджень у галузі мистецтвознавства і музикознавства, у статті різнобічно розкрито сутнісні параметри музичного твору. Охарактеризовано специфіку його функціонування в історичному аспекті. Автором подано власне визначення музичного твору як предмету виконавської інтерпретації. Ключові слова: музичний твір, інтерпретація, музичний зміст, художній текст, авторство, виконавство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Romanenko, L. I., G. L. Bodnarchuk, and N. V. Ushkalova. "METHODS OF REPLANTING QUEEN BEES TRANSLATORS." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 6 (May 5, 2021): 62–66. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2021.6.10.

Full text
Abstract:
На підставі літературних джерел подано історичний досвід та способи підсадки бджолиних маток. Висвітлено основні та найбільш поширені в бджільницькій практиці способи підсадки бджолиних маток, вказано на чинники, що впливають на ефективність приймання маток бджолосім’ями. Ключові слова: бджолина матка, кліточка, спосіб підсадки, ізолятор, осиротіння, маточник, ароматизація, льоток.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

К., Тютюнник В. "ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ СЛУЖБОВО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН НА ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (38) (February 12, 2020): 153–60. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2019-38-2-153-160.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості правового регулювання службово-трудових відносин на державній службі України, а також проводиться аналіз окремих норм Кодексу законів про працю України і Закону України «Про державну службу», що стосуються праці державних службовців. Ключові слова: державна служба, службово-трудові відносини, трудовий договір, контракт, правове регулювання праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Баніт, Ольга. "ГОТОВНІСТЬ ТОП-МЕНЕДЖЕРІВ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНИХ КОМАНДНИХ СТРУКТУР." ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 1, no. 15 (January 20, 2020): 37–78. http://dx.doi.org/10.35387/od.1(15).2019.67-78.

Full text
Abstract:
Автором обгрунтовано актуальність досліджуваної проблеми. З’ясовано, що топ-менеджери проектів відіграють ключову роль у створенні високоефективних проектних команд. Створення й функціонування проектної командної структури є багатоступінчастим і тривалим процесом, який охоплює низку етапів: формування й становлення команди, на якому відбувається знайомство й розподіл командних ролей, розвиток команди, у процесі якого відбувається згуртування, налагоджується взаєморозуміння, продуктивна діяльність команди, завдяки якій досягається ціль проекту, розформування/реорганізація команди. Готовність топ-менеджера до формування проектної командної структури визначається такими ключовими критеріями як: розуміння переваг командної роботи, уміння ефективно розподіляти ролі в команді, навички організації командних процесів, зорієнтованість на результат з урахуванням стратегічних цілей організації. Кожен з цих критеріїв має показники, аналіз яких проведено у цій статті. Ключові слова: топ-менеджер, готовність; проектна команда; рольова структура команди, стадії життєвого циклу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Я., Мельник Я. "ЕПІСТЕМОЛОГІЯ ЮРИДИЧНОГО ПРОЦЕСУ В ПРОЦЕСУАЛЬНОМУ ПРАВІ: БЕЗПЕКОВИЙ АСПЕКТ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (38) (February 12, 2020): 28–39. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2019-38-2-28-39.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми юридичного процесу в процесуальному праві. Визначаються ключові взаємозв’язки юридичних конструкцій, встановлюються прояву матерії процесуального права. Наголошується на тому, що для процесуального права в епістемологічному сенсі є необхідність виділення без пекової складової, як невід`ємної матерії процесуальної форми. Доводиться, що акцентуація уваги на епістемологічному змісту процесуального права надає можливість проявляти в матерії процесуального права, його юридичного процесу ризикові фактори, фактори спроможності юридичним процесом забезпечувати ефективну дію правового регулювання процесуальних правовідносин, виявляти та долати аномалії процесуального права. Ключові слова: епістемологія права, постмодернізм права, процесуальна безпека, процесуальне право, юридичний процес, юридичні конструкції, інструментальна теорія права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Ільєнко, Андрій, Євгеній Шупік, and Євгеній Шатілов. "ЕКСПОЗИЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ УКРАЇНИ ЯК ВТІЛЕННЯ СУЧАСНОЇ ДЕРЖАВНИЦЬКОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВІЙСЬКОВОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ." Воєнно-історичний вісник 42, no. 4 (May 25, 2022): 49–61. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-42-4-49-61.

Full text
Abstract:
У даній статті автори аналізують структуру і наповнення експозиції Національного військово-історичного музею України (НВІМУ) у контексті відповідності актуальній державницькій концепції української військової історії та її практичного значення у сфері національно-патріотичного виховання військовослужбовців та молоді. Дослідники розглянули роль і значення музейних установ сучасної України в цілому, акцентуючи увагу на особливій ролі військових музеїв у сфері національно–патріотичного виховання. Визначено, що в експозиції музею втілено національні і державницькі підходи до військової історії України, висвітлено ключові етапи військового будівництва крізь призму українського державотворення. Ключові слова: музей, НВІМУ, воєнна історія, експозиція, Українська революція, АТО, ООС, збройний конфлікт на Сході України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Dolynska, Larysa. "Дитяча тема та образність в хоровій музиці: художньо-комунікативний аспект." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 159–66. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-159-166.

Full text
Abstract:
Питання про дитячу тему та її образні складові розглядається в широкому пізнавальному діапазоні, дозволяє зачіпати відомості про історичний генезис і соціокомунікативні призначення хорової традиції. Використовуються поняття співпричетності — партиципації, співпереживання — емпатії. У контексті вивчення хорової традиції нове значення надається категорії «дитячості». Ключові слова: дитяча творчість, дитяча тема, хорова традиція, партиципація, емпатія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

В., Рибак Н. "ПОНЯТТЯ ТА СУТНІСТЬ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (38) (February 12, 2020): 124–37. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2019-38-2-124-137.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано правову природу ефективності трудового законодавства. Детально розкрито аспекти сутності ефективності трудового законодавства. Охарактеризовано зміст і значення кожного з них. Наведено наукові підходи до наукової інтерпретації ефективності трудового законодавства. Виведено авторську унікальну дефініцію досліджуваного правового явища. Виявлено специфіку даної правової категорії. Ключові слова: ефективність, трудове законодавство, праця, працівник, трудова діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Sholohon, Liliya. "Форми актуалізації документів і матеріалів офіційного характеру з історії національно-культурного руху українців Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ ст." Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія 2, no. 48 (February 19, 2019): 6–13. http://dx.doi.org/10.31861/hj2018.48.6-13.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано особливості актуалізації джерел офіційного характеру з історії національно-культурного руху українців Галичини адміністративними установами та громадськими організаціями; громадсько-культурними діячами впродовж другої половини ХІХ – початку ХХ ст., дослідниками міжвоєнного періоду, українськими зарубіжними та радянськими вченими, сучасними науковцями. Ключові слова: Галичина, національно-культурний рух, джерела офіційного характеру, актуалізація джерел
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Обуховська, Оксана. "РАНИ ТА СПОСОБИ ЇХНЬОГО ЛІКУВАННЯ В ЕПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА РАННЬОГО ВІДРОДЖЕННЯ." Аннали юридичної історії (The Annals of Legal History) 4, no. 1 (March 2020): 29–44. http://dx.doi.org/10.38129/ann.yur.ist.2020.4.1.29.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні методи та речовини, які використовувалися для лікування ран у Середні віки та протягом наступних століть. Особливу увагу авторка звертає на способи лікування бойових ран, викликаних стрілами та вогнепальною зброєю. Подається і сучасний погляд на доцільність та шкоду від подібних медичних втручань. Ключові слова: рана, історія медицини, середньовіччя, вогнепальна зброя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Yakovlev, Oleksandr Вікторович. "Синергія культурних ідентичностей регіонів України." Музичне мистецтво і культура, no. 20 (December 17, 2014): 376–84. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2014-20-376-384.

Full text
Abstract:
В статті подана проблема використання теорії синергетики у культурологічних дослідженнях. Представлена стратегія синергії культурних ідентичностей регіонів України з досвіду науково-дослідної діяльності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, співпраці з Одеською національною академією імені А.В. Нежданової. Ключові слова: культурні ідентичності, регіони України, синергія, коеволюція, культурний континуум України, гуманітарні стратегії, модель культурного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Velychko, Larysa, and Artur Tovmasian. "Механізми державного управління примусовим виконанням судових рішень щодо суб’єктів господарювання: аналіз проведених досліджень і виокремлення перспективних їх напрямів." Theory and Practice of Public Administration 3, no. 66 (September 10, 2019): 8–15. http://dx.doi.org/10.34213/tp.19.03.01.

Full text
Abstract:
Проаналізовано зміст авторефератів дисертацій і фахових публікацій, присвячених державному управлінню примусовим виконанням судових рішень щодо суб’єктів господарювання. Виокремлено перспективні напрями дисертаційних досліджень за даною проблематикою. Конкретизовано перелік специфічних засобів (у межах визнаних методів) державного управління примусовим виконанням судових рішень. Ключові слова: державне управління, судові рішення, примусове виконання, суб’єкти господарювання, дисертаційні дослідження, перспективні напрями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Dovgalenko, Nina Sergiivna. "Серійні структури в композиціях В. Сильвестрова." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 59–68. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-59-68.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню прийомів та принципів застосування серійної техніки у деяких творах В. Сильвестрова 1960-х років. Аналіз зроблений на матеріалі фортепіанних та камерних творів цього періоду. Своєрідність стилістики композитора проявилася в переосмислюванні прийомів серійної та додекафонної техніки і синтезі її з елементами інтонаційно-мотивної системи. Ключові слова: серійна техніка, В. Сильвестров, шістдесятництво, український авангард.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Kharchuk, leonid, and Gennadiy Bodnarchuk. "ANALYSIS OF TECHNOLOGICAL PROCESSES OF OBTAINING WAX IN THE HISTORICAL ASPECT." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 4 (August 2020): 67–75. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2020.4.13.

Full text
Abstract:
На підставі зібраних численних архівних та літературних матеріалів, експонатів, які демонструються в музеї бджільництва та зберігаються в етнографічних музеях і фондах, проаналізовано та освітлено аспекти розвитку, удосконалення технологічних процесів видобування воску, використання його в пасічництві, інших сторонах життя людини: промисловості, медицині, повсякденному побуті. Ключові слова: медоносні бджоли, стільники, віск бджолиний, воскобійництво, відбілювання воску, воскотопка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Balagura, I. V., and D. V. Lande. "Лінгвістичні дослідження взаємозв’язків науковців на основі аналізу реферативної бази даних «Україніка наукова»." Реєстрація, зберігання і обробка даних 16, no. 3 (September 8, 2014): 45–53. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2014.16.3.100280.

Full text
Abstract:
Запропоновано використовувати методи комп’ютерної лінгвістики для наукометричних досліджень реферативної бази даних «Україніка наукова». Представлено методику наукометричних досліджень наукового напрямку на прикладі комп’ютерних наук реферативної бази даних « Україніка наукова» на основі методів комп’ютерної лінгвістики, що дозволяє детально дослідити тенденції наукової співпраці, виділити найбільш комунікативних науковців, наукові групи та визначити ключові слова для певних наукових груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Petrovych, Valentina. "Люстрації – джерело вивчення соціально-економічної історії міста Володимира середини XIV – XVIII століття." Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Історія 1, no. 45 (June 15, 2017): 13–18. http://dx.doi.org/10.31861/hj2017.45.13-18.

Full text
Abstract:
У статті розкрито інформативну можливість люстрацій 1545, 1552, 1765, 1789 рр., які є важливим джерелом дослідження історії міста Володимира. Показано, що вони є вагомою основою для об’єктивного вивчення та відтворення динаміки його соціально-економічного розвитку середини XIV –XVIII ст. Ключові слова: люстрація, оборонні укріплення, окольний град, житла, господарські та виробничі споруди, ремесла, промисли, млин, гребля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Bondar, Yevgeniia. "Нова сакральна музика: художньо-стильовий синтез традицій та новацій (латиномовний аспект)." Музичне мистецтво і культура, no. 19 (October 10, 2014): 254–64. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2014-19-254-264.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей художньо-стильового синтезу сучасної неосакральної хорової музики, де основою опусу стають образи, сформовані канонічним латинським текстом. В роботі представлені окремі визначення щодо провідних ознак неосакральної хорової музики латиномовної традиції в контексті дослідження явища художньо-стильового синтезу в сучасній хоровій творчості. Ключові слова: хорова творчість, неосакральна хорова музика, інтонаційно-художній синтез, художньо-стильовий синтез
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Skoryk, Adriana. "Дискурс мас-медіа в системі сучасних досліджень культурологічного характеру." Музичне мистецтво і культура, no. 19 (October 10, 2014): 71–82. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2014-19-71-82.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню певного типу дискурсу, у який входить свій стиль, мовний потік, певні чуттєві аспекти, представлені конкретним видом мистецтва. Дискурс характеризуються комунікацією у межах окремих каналів, тобто – дискурс візуальний, слуховий, тактильний; визначений правилами спілкування, способом викладу та втілення прагматичної мети оратора – дискурс дидактичний, лайливий, етикетний тощо. Ключові слова: дискурс, комунікація, практика, межа, культурна комунікація, інформація, інтерпретація, теорія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Huimin, Wu. "Вокальне інтонування як чинник семантичної типології оперної творчості." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (November 25, 2016): 316–23. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-316-323.

Full text
Abstract:
У статті пропонується семантичний підхід до вокально-інтонаційного змісту опери, водночас доводиться актуальність типологічної характеристики жанрової форми опери з боку семантичних властивостей вокального інтонування. Виявляються основні рівні семантичної типології оперної творчості у її естетичному та музично-інтерпретативному призначенні, характеризуються провідні способи оперного вокального інтонування (оперна вокальна поетика).Ключові слова: оперне вокальне інтонування, оперна семантика, оперна вокальна поетика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Лузан, Сергей. "ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНІСТІ І ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО НАПЛАВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ КОМПОЗИЦІЙНИМИ МАТЕРІАЛАМИ." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (March 18, 2021): 272–80. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.272-280.

Full text
Abstract:
В роботі на основі аналізу науково-технічної літератури обгрунтована економічна доцільність відновлення деталей машин. Наведено розрахунок економічної ефективності застосування створеного композиційного матеріалу і технології його електродугової наплавки на прикладі відновлення осі балансиру задньої підвіски автомобіля КамАЗ. Оцінка економічного ефекту виконана за собівартістю відновлення і від зміни ресурсу деталі. Ключові слова: ресурс, композиційний матеріал, наплавлення, оксиди, знос, економічна ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Zakharіya, Andrij, Halyna Davydova, and Svitlana Gotska. "RESEARCH OF DEAD BEES BODIES AS POTENTIAL RAW MATERIAL FOR APIPHYTOCOMPOSITIONS." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 4 (August 2020): 19–24. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2020.4.03.

Full text
Abstract:
Одержано екстракти із бджолиного підмору (літнього), визначено вміст у них флавоноїдів та каротиноїдів. Досліджено різні анатомічні відділи тілець бджіл (окремо голову з грудним відділом, окремо черевце), цільний бджолиний підмор та екстракти з нього на мікробіологічну чистоту, яка відповідала нормам безпечності для харчових продуктів, зокрема для апіфітокомпозицій. Ключові слова: бджолиний підмор, екстракти з нього, мікробіологічні показники, флавоноїди, каротиноїди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дирда, Ірина Анатоліївна. "Принципи навчання української мови як іноземної: теоретичні проблеми." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 146–51. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2516.

Full text
Abstract:
Дирда І. А. Принципи навчання української мови як іноземної: теоретичні проблеми. У статті розкривається сутність поняття «принцип навчання», аналізуються погляди українських і зарубіжних науковців стосовно різних принципів навчання мови. Виокремлено загальнодидактичні та лінгводидактичні принципи навчання української мови як іноземної. Ключові слова: принципи навчання, українська мова як іноземна, принципи навчання української мови як іноземної, загальнодидактичні та лінгводидактичні принципи навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Назимко, О. В. "СПОСОБИ ВЗАЄМОДІЇ МІЖНАРОДНИХ ТРУДОВИХ СТАНДАРТІВ І НАЦІОНАЛЬНОГО ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (40) (February 4, 2021): 120–26. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-40-2-120-126.

Full text
Abstract:
У рамках даної науково-правничої статті автори розглянули проблематику взаємодії між сучасними міжнародними трудовими стандартами та діючим національним трудовим законодавством. Вказану дослідницьку мету досягнуто за допомогою авторського звернення до змісту низки основоположних джерел міжнародного права МОП, а також відповідних наукових праць окремих фахівців. Ключові слова: сучасні міжнародні трудові стандарти, діюче національне трудове законодавство, способи взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Гошовська, Оксана. "АСОЦІАТИВНЕ ПОЛЕ ОБ’ЄКТИВАЦІЇ «НЕВІРИ» ЯК КОРЕЛЯТА КОНЦЕПТУ «ВІРА»." Українознавчі студії, no. 18 (March 30, 2017): 166–76. http://dx.doi.org/10.15330/ukrst.18.166-176.

Full text
Abstract:
У статті описано природу мовної асоціації, в основі якої лежить суб’єктивний та соціальний досвід респондента, а також проаналізовано вербалізатори диференційних когнітивних ознак «недовір’я», «безнадія», «сумнів управдивості», «маловір`я», «даремна надія», «віровідступництво», «невпевненість», «сумнів у здійсненні чогось», «зло», «неймовірність», «попри сподівання»,«раптова несподіванка» як складників асоціативного поля концепту «віра» насинхронному зрізі. Ключові слова: мовні асоціаціїсоціативне поле, а, вербалізатори, концепт, невіра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Бриська, Орислава. "РОЛЬ ПЕРЕКЛАДУ У ФОРМУВАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НА ТЛІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 165–72. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3180.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості ролі перекладу у формуванні національної ідентичності на тлі глобалізації комунікаційного простору. Висвітлено функції інструментального перекладу та його можливий вплив на комунікаційні процеси, зокрема в українському соціально-історичному контексті. Виокремлено репрезентативну, світоглядну, культуротворчу та консолідуючу функції перекладу у такому аспекті; переглянуті комунікативна, когнітивна та власне націєтворча функції. Ключові слова: переклад, функція, інструментальний переклад, національна ідентичність, глобалізація, комунікація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Mazurenko, Anastasiia. "Переінтонування як феномен дослідницької інтерпретації музичного фольклорного тексту: до питання вільного звуковисотного строю." Музичне мистецтво і культура, no. 19 (October 10, 2014): 350–58. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2014-19-350-358.

Full text
Abstract:
Питання дослідницької інтерпретації фольклорного тексту вирішується за допомогою експериментальних методик ладового аналізу. Основна проблематика статті – побутування вільного звуковисотного строю в пісенній автентиці та сприйняття його з точки зору дослідницького академічного досвіду. Мета дослідження – акцентування уваги на процесі переінтонування під час етномузикознавчого аналізу. Як результат такого переінтоування – деформація семантичних образів традиційної музики. Ключові слова: переінтонування, хроматизація, транскрипція, вільний звуковисотний стрій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Pochapska, Mar’yana. "Репертуар як політика: зміни в музичному житті Львова після вересня 1939 року." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 130–38. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-130-138.

Full text
Abstract:
Пропонована стаття присвячена детальному розгляду та аналізу репертуару львівської філармонії та оперного театру (на прикладі публікацій в львівських радянських газетах «Вільна Україна», «Ленінська молодь» і «Czerwony sztandar»). Основна мета: виявити впливи, пов'язані зі зміною влади, як і в музичній репертуарній політиці, так і в художньому контексті в цілому. Ключові слова: музична критика, музична публіцистика, оперний репертуар, ідеологія, соцреалізм, В. А. Барвінський.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Formaniuk, Iryna. "П’єси для домри-соло: філософсько-естетичні та музично-технологічні підстави мініатюризації." Музичне мистецтво і культура, no. 21 (December 25, 2015): 265–75. http://dx.doi.org/10.31723/2524-0447-2015-21-265-275.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена з’ясуванню ролі і значення сольної мініатюри в процесі еволюції концертного домрового репертуару, виявленню актуальних фактурних форм та ідейно-образних параметрів цих творів, а також виконавських особливостей їх концертної подачі. Підкреслюються оригінальність та специфіка втілення у жанрі мініатюри «тихих», камерних звучностей домрового звуку, у тому числі в сонорно-домровому комплексі. Ключові слова: домра, домрова музика, домра-соло, мініатюра, мініатюризація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Сегеда, С. П., and М. І. Паламар. "ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ГУМАНІТАРНОГО НАПРЯМУ ДЛЯ СЕКТОРУ ВОЄННОЇ БЕЗПЕКИ Й ОБОРОНИ В ПЕРІОД ВІДСІЧІ ТА СТРИМАННЯ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ." Воєнно-історичний вісник 37, no. 3 (September 30, 2020): 122–29. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2020-37-3-122-129.

Full text
Abstract:
Досліджуються сучасні проблеми військової освіти у ракурсі захисту національних інтересів, зокрема, шляхи підвищення кваліфікації фахів- ців державної та публічної влади з питань безпеки й оборони держави. Здійснюється компаративний аналіз підготовки фахівців гуманітарного спрямування для сектору безпеки й оборони України у мирний період і в час збройної агресії Російської Федерації. Ключові слова: військова освіта, безпека і оборона, якість освіти, військові фахівці, гуманітарний напрям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Кобза, I. I., Т. І. Кобза, Ю. С. Мота, and І. В. Кирилич. "Патологічна деформація та тромбоз лівої внутрішньої сонної артерії. Випадок із практики." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 61, no. 1 (June 30, 2020): 67–70. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.61.67-70.

Full text
Abstract:
Ділянки патологічних вигинів сонних артерій небезпечні виникненням тромбоутворення з подальшим перекриттям кровоплину. У даному клінічному спостереженні у хворої віком 54 роки, з діагнозом пристінкового тромбозу сонних артерій патологічна звивистість внутрішньої сонної артерії перешкодила подальшому просуванню тромбоембола через кровоносне русло, що дозволило уникнути небезпечних ускладнень при своєчасному проведенні хірургічного втручання. Ключові слова: патологічна звивистість, тромбоз, ішемічний інсульт, ретроградна каротидна тромбендартеректомія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography