Academic literature on the topic 'Складові безпеки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Складові безпеки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Складові безпеки"

1

Гнатенко, Валерій. "ОСНОВНІ СКЛАДОВІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ." Науковий вісник: Державне управління 1, no. 7 (March 1, 2021): 66–82. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2021-1(7)-66-82.

Full text
Abstract:
Найважливішою метою будь-якої економічної політики, в тому числі державної політики модернізації є забезпечення економічної безпеки країни. Визначено та проаналізовано основні складові економічної безпеки держави в сучасних умовах: фінансова, зовнішньоекономічна, макроекономічна, інвестиційно-інноваційна, інформаційна, науково-технологічна, енергетична, соціальна, демографічна, продовольча, виробнича та екологічна безпеки. Фінансова складова включає комплекс заходів по захисту економічних інтересів держави на макрорівні, фінансової діяльності господарчих суб'єктів на мікрорівні. Зовнішньоекономічна складова обумовлює створення умов для оптимального вростання національної економіки в міжнародний поділ праці. Макроекономічна складова передбачає досягнення збалансованості макроекономічних відтворювальних пропозицій. Інвестиційна-інноваційна складова визначає можливість держави отримувати, розміщувати та використовувати вітчизняні та іноземні кредити й інвестиції. Інформаційна складова являє собою умови і правила користування інформацією, що забезпечують загальну і економічну безпеку держави. Науково-технологічна складова обумовлює стан науково-технічного потенціалу країни. Енергетична складова передбачає забезпечення стабільності фізичних постачань енергоносіїв для внутрішнього споживання. Соціальна складова передбачає формування умов, що забезпечують прогресивний розвиток особистості, суспільства і держави. Демографічна складова проявляється в стабілізації чисельності населення України й формуванні передумов до подальшого демографічного росту. Продовольча складова передбачає забезпеченість економіки країни продовольством у розмірах, необхідних для ефективного функціонування національного господарства. Виробнича складова забезпечує ефективне використання наявних виробничих потужностей у країні. Екологічна безпека спрямована на запобігання або своєчасне вирішення протиріччя між суспільством і середовищем існування. Всі складові економічної безпеки тісно взаємопов'язані й переплетені. Параметри кожної зі складових повинні забезпечити її збалансованість, а їхній рівень має бути достатнім для забезпечення належної стійкості системи до дії внутрішніх і зовнішніх загроз в поточному та довгостроковому періодах. Надійна економічна безпека держави можлива лише за комплексного і системного підходу до її організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Vashaі, Yu V., and O. O. Doroshenko. "СТРУКТУРУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 90 (October 2, 2020): 32. http://dx.doi.org/10.31713/ve220204.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розгляду варіантів структури економічної безпеки. Авторами проаналізовані складові економічної безпеки держави, що регламентовані нормативними документами України, а також ті, що виділяють у своїх працях науковці. Розглянуто підходи до структурування економічної безпеки за елементами, за функціями, за джерелами виникнення загроз, за сторонами економічних процесів. Авторами запропоновано у складі зовнішньої підсистеми економічної безпеки виділити військову, зважаючи на значний вплив військових подій на економічний стан держави. Зазначено, що починаючи із анексії Криму, розгортання гібридної війни на Донбасі, економічна безпека України перейшла із антикризової в безпеку в умовах військових конфліктів, тому вже неможливо відділяти економічну безпеку від військової. Автори дійшли висновку, що кожна складова має велику значимість і заслуговує окремих досліджень. Однак ці дослідження слід проводити системно, вивчаючи взаємні впливи між складовими економічної безпеки, а також між іншими складовими національної безпеки держави у сучасному глобалізованому та військово нестабільному середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Fedorova, Hanna. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН." Public Administration and Regional Development, no. 3 (April 11, 2019): 162–77. http://dx.doi.org/10.34132/pard2019.03.10.

Full text
Abstract:
В статті розкрито змістовне навантаження понять «безпека», «безпека життєдіяльності», «цивільний контроль». Проаналізовано види безпеки та встановлено, що виокремлюють такі види безпеки: безпеку людини; національну безпеку, що складається з державної безпеки, безпеки політичної, економічної, воєнної, технологічної, екологічної, гуманітарної, демографічної, інформаційної, банківської, продовольчої, енергетичної тощо; безпеку життєдіяльності, складовими якої є: безпека праці, безпека військової служби, громадська безпека, безпека харчових продуктів, безпека особиста та ін. Показано що безпека являє собою досить суперечливий, довгостроковий феномен політичної сфери суспільного життя. Наголошено що специфіка політичного розвитку ставить питання про наростання проблем захисту національних інтересів, що вимагає не механічного нарощування зусиль в тому чи іншому загрозливому напрямку, а переосмислення засад функціонування системи забезпечення національної безпеки. Здійснено огляд нормативно-правових актів, що регулюють питання забезпечення безпеки в державі, суспільстві і безпеки громадянина. З’ясовано складові, які забезпечують умови безпечного середовища для населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Генералов, Олександр, and Олександр Романенко. "НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 357–61. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-78.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню глобальних факторів впливу на економічну безпеку держави та можливі заходи для підвищення економічної безпеки. Основний зміст статті складають теоретичні і практичні аспекти захисту наці-ональної економічної безпеки України. В роботі досліджена сутність поняття «економічна безпека», систематизована інформація про складові національ-ної економічної безпеки, проведено аналіз глобальних факторів впливу на неї, а також проаналізовано основні загрози національній безпеці України. У статті наводяться показники-індикатори, використання яких можливе для відслідковування поточної економічної ситуації і своєчасне виявлення ризи-ків. Проведений аналіз напрямів діяльності з посилення економічної безпеки з боку Міністерства економіки України. Результатом дослідження є визна-чення доступних заходів та надання рекомендацій для подальшого посилен-ня економічної безпеки України з урахуванням глобального впливу пандемії коронавірусу COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kolenda, Nataliia. "СТРАТЕГІЧНИЙ ПІДХІД ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОТИВАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 4, no. 20 (December 30, 2019): 67–74. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-04-67-74.

Full text
Abstract:
Розглянуто підходи до структурного наповнення мотиваційної безпеки та її змістового визначення. Сформульовано авторське трактування мотиваційної безпеки та визначено її складові (матеріальну, кар’єрну, трудову, соціально-психологічну та пенсійно-страхову безпеку). Подано тлумачення цих складових. Визначено етапи процесу стратегічного забезпечення мотиваційної безпеки. Запропоновано стратегії забезпечення мотиваційної безпеки, вибір яких залежить від наявного рівня безпеки та потенційних можливостей підприємства щодо її забезпечення, зокрема стратегію зростання (інтегрованого, комбінованого та селективного), стратегію утримання позицій (активну та пасивну), стратегію узгодження (об’єктоорієнтованого та суб’єктоорієнтованого узгодження) та стратегію саморегулювання. Наукова новизна дослідження полягає у визначенні сутності мотиваційної безпеки, її структурної будови, етапів стратегічного забезпечення та відповідних стратегій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гнатенко, Валерій. "ІНФОРМАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ." Public management 25, no. 5 (December 1, 2020): 63–74. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-63-74.

Full text
Abstract:
Розкрито сутність поняття “інформаційно-економічна безпека” та її роль у забезпеченні стабільного розвитку держави. Економіка інформаційного суспільства (або інформаційна економіка) орієнтована на стрімке зростання інформаційних ресурсів, і не може розвиватися без широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій. Суб’єкти ринкової економіки здійснюють свою діяльність в умовах, коли інформація, інформаційні взаємовідносини, тай взагалі, всі основні складові процесу інформатизації набувають все більшої значущості. Тому комплексна інформаційна безпека виступає запорукою забезпечення економічної безпеки. Вони органічно доповнюють одна одну і нерозривно пов’язані не тільки з практичної точки зору, але і в понятійному відношенні. Запропоновано розглядати в комплексі інформаційну компоненту економічної безпеки й економічний аспект інформаційної безпеки в якості єдиної сфери діяльності, що забезпечує безпеку в управлінській, енергетичній, фінансовій, техніко-виробничій, технологічній та інших областях, що мають істотний вплив на національну безпеку та забезпечують стабільний розвиток держави. Приведене визначення інформаційно-економічної безпеки: комплексна система, що забезпечує захист життєво важливих інтересів громадян, су- спільства та держави в економічній сфері від внутрішніх і зовнішніх інформаційних загроз. Останні в такому визначенні набувають статусу інформа- ційно-економічних загроз — сукупності умов, факторів і подій, що визначає ефективність внутрішніх і зовнішніх деструктивних інформаційних впливів на економічний стан країни, тим самим створюючи небезпеку економічно важливим інтересам особистості, суспільства і держави. Запропоновано сформувати нову міждисциплінарну галузь наукових знань, основним призначенням якої буде розробка шляхів і способів використання інформаційного середовища для вирішення завдань економічної безпеки. Теорія інформаційно-економічної безпеки має охоплювати не тільки опис інформаційних взаємовідносин в економіці, а й їх взаємозв’язок із національною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вініченко, І. І. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МОЛОКОПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ З УРАХУВАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СКЛАДОВОЇ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, no. 1(59) (October 9, 2020): 5–9. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/59-1.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що важливість підвищення рівня економічної безпеки молокопереробних підприємств визначається необхідністю інтенсифікації використання ресурсів на основі раціоналізації бізнес-процесів. Протягом останніх років спостерігається позитивна динаміка показників їх рентабельності, що характеризують кінцеві результати господарювання підприємства. Доведено, що оцінка економічної безпеки молокопереробних підприємств проводиться фрагментарно з неможливістю ідентифікації проблемних складових та виявлення пріоритетних напрямків стратегічного планування. Обґрунтована необхідність розробки об’єктивної системи показників, яка б враховувала всі складові, від яких залежить економічна безпека молокопереробних підприємств. Встановлено, що економічна безпека молокопереробних підприємств залежить від результативності господарюючих суб'єктів та вміння вирішувати поставлені цілі. Складна функціональна структура внутрішнього середовища виробників молочної продукції зумовлює важливість кожного з внутрішніх факторів у формуванні економічної безпеки як інструменту реалізації головної стратегії розвитку підприємства. Для подальшого удосконалення методичного забезпечення аналізу стану економічної безпеки молокопереробних підприємств запропоновано систему відносних показників оцінки тенденцій економічної безпеки у порівнянні з нормативними або сприятливими за певними критеріями значеннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Savchenko, Volodymyr Fedorovych, Vitalii Oleksandrovych Stoika, and Serhii Oleksandrovych Stoika. "ТЕОРЕТИЧНІ І ПРАКТИЧНІ СКЛАДОВІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA 1, no. 2(14) (March 1, 2018): 16–21. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2018-1-2(14)-16-21.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Розвинуті країни світу, спираючись на потужний інноваційний потенціал та розроблені методи впливу, бажають наростити свої переваги і отримані нагромадження. Це, а також слабка власна конкурентоспроможність, створює нові фактори ризику для багатьох держав, у тому числі України. Постановка проблеми. Доцільними є аналіз чинників, які формують загрози розвитку нашої держави, та окреслення заходів щодо мінімізації їх впливу. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Результати вивчення проблем забезпечення економічної безпеки в Україні та світі висвітлено у працях О. С. Власюка, В. М. Гейця, В. П. Горбуліна, Т. С. Клебинової, В. А. Предборського, А. І. Семенченка, Г. П. Ситника та інших. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Враховуючи теоретичні та практичні здобутки напрацювань вчених, необхідно також зазначити, що багато проблем потребують подальшого вивчення. Постановка завдання. Метою статті є дослідження проблем економічної безпеки в Україні, та розробка рекомендацій у даному напрямку. Виклад основного матеріалу. У статті проведено аналіз з питань забезпечення економічної безпеки на сучасному етапі розвитку держави і суспільства. Охарактеризовано світовий досвід сьогодення, коли економіка все більше інтегрується у глобальні процеси. Досліджено внутрішні та зовнішні загрози економічній безпеці. Визначено основні завдання економічної безпеки в Україні. Висновки. Вагому роль у частині забезпечення економічної безпеки держави відіграють процеси інтеграції і глобалізації, що призводять до необхідності розробки власної моделі розвитку, яка гармонійно поєднується із зазначеними явищами і мінімізує наслідки криз в економіці. Зроблено висновок, що економічна безпека України є особливо складною і важливою категорією і потребує додаткових заходів інституційно-правового, економічного та інформаційно-аналітичного характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Головач, Марко. "ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ У СИСТЕМІ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ." Вісник Університету банківської справи, no. 3(42) (December 23, 2021): 10–17. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253511.

Full text
Abstract:
Анотація. Досліджено роль ринку цінних паперів у забезпеченні фінансової безпеки держави, її ін-теграції у світовий економічний простір. Основну увагу приділено саме ринку облігацій внутрішньоїдержавної позики, оскільки саме цей ринок цінних паперів становить 95 % обсягу від усього ринкуцінних паперів в Україні. Доведено необхідність дослідження фінансової безпеки саме ринку облігаційвнутрішньої державної позики. Зроблено наголос на зв’язку фінансової безпеки ринку цінних паперів зінвестиційною, борговою безпекою держави і фінансовою безпекою юридичних та фізичних осіб. Роз-глянуто підходи, які запропоновані до визначення питання фінансової безпеки ринку цінних паперів, таїї зовнішню і внутрішню складові. Також проаналізовано зовнішні і внутрішні загрози, які можуть мативплив на ринок цінних паперів в Україні. Досліджено дані первинного і вторинного ринків облігаційвнутрішньої державної позики та коливань курсу гривні відносно іноземних валют. Проведено аналізвзаємозв’язку отриманих даних ринків первинного розміщення облігацій внутрішньої державної по-зики, вторинного їхнього продажу і курсових коливань гривні щодо долара США за період двох місяціві негативних зовнішніх чинників на фінансову безпеку ринку цінних паперів, які мали місце в цьомудіапазоні. Здійснено оцінку забезпечення фінансової безпеки ринку облігацій внутрішньої державноїпозики від зовнішніх чинників в Україні. Досліджено ймовірні наслідки негативного сценарію, які ма-тимуть вплив на національну економіку за повторної чи триваючої дії названих негативних зовнішніхчинників на ринок облігацій внутрішньої державної позики. З’ясовано, яким суб’єктам варто приділитибільшу увагу до піднятого питання, і запропоновано, у якому напрямі потрібно проводити співпрацюМіністерству фінансів України, Національному банку України і науковцям.Ключові слова: фінансові ринки, ринок цінних паперів, фінансова безпека ринку цінних паперів, еко-номічна безпека ринку цінних паперів, негативні чинники на ринок цінних паперів.Формул: 0; рис.: 2; табл.: 1; бібл.: 14.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Путінцева, Тетяна. "Характеристика підсистем системи управління ліквідністю у забезпеченні фінансової безпеки вітчизняних комерційних банків." Фінансовий простір, no. 3(43) (October 29, 2021): 27–39. http://dx.doi.org/10.18371/fp.3(43).2021.263842.

Full text
Abstract:
В статті визначені значущість і взаємозв’язок стану управління ліквідністю комерційного банку (КБ) у забезпеченні його фінансової безпеки (ФБ). Критично проаналізовані підсистеми наукового супроводу, а також нормативно-правого, організаційного, методичного, управлінського, інформаційно-аналітичного, кадрового й технологічного забезпечення системи управління ліквідністю КБ. Виявлено позитивний/негативний вплив зазначених підсистем на фінансову безпеку комерційного банку (ФБКБ) загалом і такі її складові, як: боргова, валютна, депозитна, інвестиційна, кредитна, податкова, ресурсоутворювальна безпеки, безпеку у сфері міжнародних розрахунків і платежів, а також безпеки доходів і витрат та ліквідності КБ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Складові безпеки"

1

Строков, Євген Михайлович. "Складові економічної безпеки підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27286.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Остапчук, В. С. "Комп'ютерні складові безпеки інформаційних технологій банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61875.

Full text
Abstract:
Останнім часом усе частіше в офіційних джерелах та чисельних періодичних виданнях різного рівня з’являються такі терміни, як “iнформацiйна безпека”, “комп’ютерна безпека”, “безпека інформації” тощо. У зв’язку з впровадженням у банках та в інших фінансово-кредитних установах нових інформаційних (комп’ютерних) технологій інколи поняття “інформаційна безпека” зводитися до поняття “комп’ютерна безпека”. Сьогодні не існує чіткого визначення сутності цих понять, має місце некоректність вживання деяких термінів. Інформаційна безпека не зводиться до суто комп’ютерної безпеки, як і поняття інформатизації не зводиться до поняття комп’ютеризації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бухкало, Світлана Іванівна. "Складові екологічно-інформаційної безпеки комплексних проектів." Thesis, Lviv Polytechnic National University, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30649.

Full text
Abstract:
The materials are presented the possibilities of solving problems of improving the use of wastes of different industries on a complex enterprise that can provide all its energy needs alone. The investigation are focused in researching such problems as organization of waste collection, transportation and identification of wastes according to adapted polymers classification; selection of scientific based methods of wastes to be utilized or recycled; the development of appropriated process flow sheets for polymers waste recycling.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сірік, Юлія Андріївна, Юлия Андреевна Сирик, and Yuliia Andriivna Sirik. "Складові економічної безпеки та критерії їх оцінки." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12180.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Полозова, Т. В., and В. С. Тимофєєнко. "Поняття та структура фінансової безпеки підприємства." Thesis, Київський економічний науковий центр, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/10263.

Full text
Abstract:
Фінансова безпека є базовою складовою економічної безпеки підприємства та однією із важливих характеристик забезпечення захисту діяльності підприємства від впливу негативних факторів зовнішнього та внутрішнього оточення і відображає рівень ефективності і стабільності функціонування підприємства в поточній і довгостроковій перспективі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тимченко, Н. Ю. "Складові регіональної стратегії у сфері екологічної безпеки в Україні в сучасних умовах." Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/25258.

Full text
Abstract:
Тимченко, Н. Ю. Складові регіональної стратегії у сфері екологічної безпеки в Україні в сучасних умовах : випускна кваліфікаційна робота : 281 «Публічне управління та адміністрування» / Н. Ю. Тимченко ; керівник роботи Г. М. Самійленко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра менеджменту та державної служби. – Чернігів, 2021. – 89 с.
В сучасних умовах значно зростає роль держави в формуванні та реалізації екологічної політики, що ставить за мету стабілізацію і покращення екологічного стану території нашої держави шляхом реалізації державної екологічної політики. Для забезпечення переходу до сталого розвитку та введення екологічно збалансованої системи природокористування велику роль має інтегрований підхід до соціально-економічного розвитку України. Мета роботи дослідження значення, розробка та обґрунтування стратегії розвитку Державної екологічної інспекції у Чернігівській області. Об’єкт дослідження процеси розробки стратегії розвитку Державної екологічної інспекції у Чернігівській області. Предмет дослідження є теоретико-методологічні аспекти та практичні рекомендації стратегії розвитку Державної екологічної інспекції у Чернігівській області. Інформаційну основу дослідження становлять Конституція України, чинні нормативно-правові акти, що регламентують функціонування пенсійної системи; звітні дані й аналітичні матеріали Державної екологічної інспекції, матеріали Державної служби статистики України. Методи дослідження – теоретичні методи, такі як аналіз опрацьованого матеріалу, синтез та порівняння одержаної інформації, абстрагування тощо; а також емпіричні методи.
In modern conditions, the role of the state in the formation and implementation of environmental policy is significantly increasing, which aims to stabilize and improve the environmental condition of our state through the implementation of state environmental policy. An integrated approach to the socio-economic development of Ukraine plays an important role in ensuring the transition to sustainable development and the introduction of an ecologically balanced system of nature management. The purpose of the study is the importance, development and justification of the development strategy of the State Ecological Inspectorate in Chernihiv region. The object of research is the processes of development strategy development of the State Ecological Inspectorate in Chernihiv region. The subject of research is theoretical and methodological aspects and practical recommendations of the development strategy of the State Ecological Inspectorate in Chernihiv region. The information basis of the study is the Constitution of Ukraine, current regulations governing the functioning of the pension system; reporting data and analytical materials of the State Ecological Inspectorate, materials of the State Statistics Service of Ukraine. Research methods - theoretical methods, such as analysis of the processed material, synthesis and comparison of the received information, abstraction, etc .; as well as empirical methods.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лисенко, В. В. "Формування системи фінансово-економічної безпеки комерційного банку." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/8190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дехтяр, Надія Анатоліївна, Надежда Анатольевна Дехтярь, and Nadiia Anatoliivna Dekhtiar. "Концептуальні засади забезпечення фінансової безпеки підприємства." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62955.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бреус, Світлана Василівна, and М. В. Москалець. "Фінансова безпека як складова економічної безпеки підприємства." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/4803.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Трахим-Курлович, Дмитро. "Фінансова безпека як складова економічної безпеки підприємства." Thesis, Фінансова рада України, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/7466.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Складові безпеки"

1

Шваб"юк, В. І. Опір матеріалів. Київ: Знання, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гущук, Ігор, Яна Гончарук, Микола Величко, and Микола Романов. Біологічна безпека та біологічний захист держави як складові національної безпеки України. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-7328-83-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стрельбицький, Микола, Ліля Стрельбицька, and Микола Романов. Соціально-правові засади управління національною безпекою України. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/28.05.2021/4.

Full text
Abstract:
У посібнику показано соціальні та правові аспекти, що мають місце в процесі управління національною безпекою України. Звернута увага на духовно-релігійну її складову. Призначено для студентів що вивчають чи досліджують проблеми національної безпеки України в цілому та управлінських питань зокрема. Друкується в авторській редакції
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Палагнюк, Ю. В., Т. В. Лушагіна, Т. Ю. Акімова, Т. Б. Костєва, А. С. Соловйова, О. Л. Файчук, Д. В. Сай, Л. Ю. Сай, Н. Л. Малиновська, and Р. В. Чубук. Залучення молоді до розвитку громадянського суспільства: тренінговий посібник. Миколаїв: Вид-во: Ємельянова Т. В., 2021. http://dx.doi.org/10.34132/idu.2021.02.

Full text
Abstract:
Тренінговий посібник є складовою частиною виконання науково-дослідної теми молодих науковців «Формування концептуальних засад залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України», яка здійснюється в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили за тематичним планом Міністерства освіти і науки України. Авторами відповідних розділів є науковці декількох суміжних галузей наук, таких як: політологія, державне управління, соціальна робота, історія та педагогіка. Тренінговий посібник розрахований на викладачів та студентів закладів вищої освіти і вчителів закладів загальної середньої освіти, тренерів, публічних службовців, членів громадських та молодіжних організацій, а також всіх тих, хто цікавиться тематикою посібника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Веремій, І. Г., М. О. Паламарчук, Р. Е. Юлдашев, Н. М. Гавриленко, Г. М. Широкий, Д. М. Серебрянський, О. В. Литвиненко, and О. О. Сінайко. Трансформація зовнішньоекономічних відносин України з Російською Федерацією: 2010–2020 роки. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.05.

Full text
Abstract:
Відносини між Російською Федерацією (РФ) та Україною визначаються насамперед міждержавним конфліктом із збройною складовою в Донецькій та Луганській областях. Спроба незаконної анексії Росією території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя в 2014 р. та їх окупації, збройне протистояння на Донбасі зумовлюють довгостроковий характер міждержавної конфронтації. Цей конфлікт є асиметричним. Для України наслідки протистояння з РФ – життєво важливі, а перебіг конфлікту впливає майже на всі значущі соціальні процеси. Натомість керівництво Росії розглядає Україну переважно одним з полів конкуренції із Заходом задля «утвердження позицій Російської Федерації як одного з впливових центрів сучасного світу». Пострадянський простір визначений пріоритетом зовнішньої політики Росії, водночас більше значення надається співробітництву з державами, які беруть участь у російських інтеграційних проєктах. Стратегією економічної безпеки РФ на період до 2030 року, ухваленою в 2017 р., пріоритетом розвитку російської економіки визначено створення умов для реалізації стратегічних національних пріоритетів РФ. Так констатується підпорядкування економіки реалізації насамперед стратегічних цілей, визначених політичним керівництвом. Економічний тиск Росії, який був важливим інструментом її політики щодо України й до 2014 р., після початку агресії набув якісно нового рівня. Так само як і застосування воєнних інструментів, обмеження українського експорту, припинення транзиту українських товарів російською територією, спрямоване, зокрема, на виснаження економічних ресурсів України та обмеження її розвитку, а також примушення політичних лідерів нашої держави до прийняття вимог Кремля. Російська Федерація продовжує докладати зусиль для максимального послаблення залежності від економічної співпраці з Україною. Йдеться про зменшення ролі України як транзитної держави для експорту російських енергоносіїв, розірвання усталених коопераційних зв’язків, насамперед у сфері військово-промислового комплексу. Російська політика практично не зважає на інтереси російського бізнесу, які зберігаються на території України, попри суттєве зменшення відповідної активності порівняно з максимальними рівнями, досягнутими на початку 2010-х років. Головним пріоритетом є прагнення утримати Україну в орбіті свого впливу, що в майбутньому має забезпечити компенсацію нинішніх втрат, зокрема й економічних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Складові безпеки"

1

Іванова, Вікторія. "ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЯК СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v1.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ситник, Н., and І. Гаврецька. "ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.11.2021.v1.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шара, Вікторія, and Ольга Маслак. "ХАРАКТЕРИСТИКИ СКЛАДОВИХ ІННОВАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ." In LE TENDENZE E MODELLI DI SVILUPPO DELLA RICERСHE SCIENTIFICI. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.03.2020.v1.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Галушка, З. І. "СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ҐАРАНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА." In Economic security: state, cluster, enterprise. Publishing House “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-018-6-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Грядуща, Віра. "ЗВІТНІСТЬ ПРО НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЯК СКЛАДОВА КУЛЬТУРИ БЕЗПЕКИ." In INTEGRACIÓN DE LAS CIENCIAS FUNDAMENTALES Y APLICADAS EN EL PARADIGMA DE LA SOCIEDAD POST-INDUSTRIAL. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.04.2020.v2.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лаврут, О. О., Т. В. Лаврут, and В. О. Колесник. "Розвиток кіберзахисту – одна із складових безпеки України." In TECHNICAL SCIENCES: THE ANALYSIS OF TRENDS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-109-1-2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Оніщенко, Наталія. "ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ЯК СКЛАДОВА РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА: ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ." In PROBLEMAS Y PERSPECTIVAS DE LA APLICACIÓN DE LA INVESTIGACIÓN CIENTÍFICA INNOVADORA. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-11.06.2021.v1.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Складові безпеки"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Інформаційна безпека як нова складова інформаційної культури. Рідна школа, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/808.

Full text
Abstract:
У постіндустріальну епоху, що наступила, індустрія інформаційних технологій органічно увійшла в усі сфери людської діяльності. Інформаційні технології доводиться не тільки використовувати, але й жити, співробітничати і конкурувати з ними. Усі ці тенденції свідчать про те, що суспільство переходить у нову стадію – стадію «інформаційного соціуму», що характеризується, насамперед, різким зростанням ролі інформації, високим рівнем її ефективності, залежністю майбутнього від рівня розвитку інформаційного сектора економіки. Інформаційне середовище нового соціуму – це сфера соціальної діяльності суб’єктів, пов’язана зі створенням, пошуком, збереженням, перетворенням і використанням інформації, тобто саме з тим, чим займається інформатика як наука. Враховуючи зростаючу глибину проникнення інформаційних технологій у суспільні відносини, питання формування інформаційної культури особистості стає пріоритетним завданням сучасної освітньої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Романець, Наталя Радомирівна. Боротьба зі шкідництвом в аграрному секторі Дніпропетровщини як складова «Великого терору» 1937-1938 рр. Вид-во Дніпропетр. нац. ун-ту, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4179.

Full text
Abstract:
Досліджено репресивну кампанію по боротьбі зі шкідництвом в аграрному секторі Дніпропетровщини як складова «великого терору» 1937–1938 рр. На основі аналізу документів архіву Служби безпеки України, що вперше вводяться до наукового обігу, визначено особливості, механізми, цілі карально-репресивних заходів влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Романець, Наталя Радомирівна. «Шкідницька лінія» у репресивній політиці радянської влади в українському селі за доби «великого терору» (1937–1938 рр.). Вид-во ЧДУ імені Петра Могили, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4168.

Full text
Abstract:
Досліджено репресивну компанію з боротьби із шкідництвом в аграрному секторі України, як складову «великого терору» 1937-1938 рр. На основі аналізу документів архіву Служби безпеки України, що вперше вводяться до наукового обігу, визначено особливості, механізми, цілі карально-репресивних заходів влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Романець, Наталя Радомирівна. Показові судові процеси над районним керівництвом як складова антишкідницької операції в аграрному секторі України доби Великого терору 1937–1938 рр. ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4172.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються показові судові процеси над районними керівниками як складова репресивної кампанії по боротьбі зі шкідництвом в аграрному секторі України під час Великого терору 1937-1938 рр. На основі критичного переосмислення вітчизняної і зарубіжної історіографії, аналізу документів архіву Служби безпеки України, що вперше вводяться до наукового обігу, визначаються особливості, механізми, цілі карально-репресивних заходів влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Романець, Наталя Радомирівна. Показові судові процеси над районним керівництвом як складова антишкідницької операції в аграрному секторі України доби Великого терору 1937-1938 рр. ПНПУ імені В. Г. Короленка, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4187.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються показові судові процеси над районними керівниками як складова репресивної кампанії по боротьбі зі шкідництвом в аграрному секторі України під час Великого терору 1937-1938 рр. На основі критичного переосмислення вітчизняної і зарубіжної історіографії, аналізу документів архіву Служби безпеки України, що вперше вводяться до наукового обігу, визначаються особливості, механізми, цілі карально-репресивних заходів влади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography