Academic literature on the topic 'Ситуації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ситуації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ситуації"

1

Курова, А. В. "СИТУАЦІЯ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ У ПАРАДИГМІ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ СУСПІЛЬСТВА." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 4 (April 7, 2022): 51–55. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.10.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано проблему невизначеності у психологічній науці, під якою розуміють: незавершеність процесу сприйняття або пізнання будь-чого, у ситуаціях, коли людина зіштовхується із браком, нечіткістю або суперечністю інформації, яка поступає ззовні; нову, складну ситуацію, що має багато протирічних інтерпретацій або є нерозв’язною; повну відсутність інформації про способи дії у незнайомій ситуації; сукупність обставин, умов, які характеризуються неповнотою змісту. Виділено й узагальнено ознаки ситуації невизначеності та її особистісні предиктори та поведінкові наслідки: недолік, суперечливість або нечіткість інформації, що реалізується у дослідженнях прийняття рішень, її новизну, складність і суперечливість, необхідність прояву активності, пошуку додаткових особистісних і когнітивних ресурсів, які не завжди сприяють пошуку адекватного рішення, непередбачуваність і численність наслідків або шляхів рішення життєвих ситуацій тощо. Показано, що ситуація невизначеності може взяти на себе основні соціально-особистісні функції (самоорганізації, саморозвитку, здійснення вибору), оскільки у ній проявляється індивідуально виражена та доступна суб’єкту здатність розпоряджатися власною свободою та відповідальністю, що посилює екзистенційний контекст невизначеності. Порівняно поняття «ситуація невизначеності» та «проблемна ситуація», виявлено їх спільні (мета, засоби досягнення, програма внутрішніх і зовнішніх дій) і відмінні риси (переважно у інформаційному блоці: у проблемній ситуації є брак інформації для розв’язання задачі, у ситуації невизначеності проявляється не тільки брак, але й суперечливість, нечіткість подання та завелика кількість цієї інформації). У зарубіжній психології проблема невизначеності розглядається через категорії: толерантності (у міжособистісних стосунках та в організаційній реальності), індивідуально-особистісні особливості й індивідуальні стратегії поведінки, культуральні відмінності та специфіку корпоративної культури, прийняття рішення в умовах невизначеності тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мiroshnychenko, V. P. "Надзвичайна ситуація: визначення, проблеми та рішення." EMERGENCY MEDICINE 17, no. 7 (January 5, 2022): 15–19. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.17.7.2021.244589.

Full text
Abstract:
Надзвичайні ситуації постійно супроводжують людство, призводячи до великих матеріальних втрат і людських жертв. Обговорювалися визначення та загальні закономірності розвитку надзвичайних ситуацій, їх роль у розвитку аварій та катастроф. Стверджується, що на сьогодні немає єдиного поняття надзвичайної ситуації. На підставі проведеного аналізу наданий механізм розвитку надзвичайної ситуації, сформульоване її визначення: надзвичайна ситуація — це стан природної та антропогенної активності в зовнішньому середовищі та соціумі. Обґрунтована необхідність зміни нормативного визначення поняття «надзвичайна ситуація».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Skrypnyk, A. V. "Гендерна асиметрія в органах місцевого самоврядування: на прикладі Дніпропетровської області." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 5(145) (July 13, 2017): 5. http://dx.doi.org/10.15421/171767.

Full text
Abstract:
Дана наукова публікація ставить за мету визначити ситуацію гендерної асиметрії в органах місцевого самоврядування. Стаття складається із трьох основних блоків. У першому блоці визначені теоретичні основи вивчення гендерної асиметрії, у тому числі – через призму соціологічної науки. Було зафіксовано характеристику таких понять, як «гендер», «стать», «гендерна асиметрія». Охарактеризовано закономірності розвитку ситуації гендерної асиметрії через призму світової історії. Водночас ситуація гендерної асиметрії досліджується в рамках українського суспільства. Ми досліджуємо гендерну асиметрію через одну з її сторін – політичну. Ситуація гендерної асиметрії у політичній сфері досліджується з позиції історичної (вплив історії українського суспільства на теперішню ситуацію). Далі ми досліджуємо перспективи та напрямки розвитку гендерної ситуації (на прикладі ЄС). Останнім блоком даної наукової публікації є характеристика сьогоднішньої ситуації, що склалася в органах місцевого самоврядування міст Дніпро, Кам’янське (Дніпродзержинськ) та Верхівцеве.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, А. В. "Ситуаційна обумовленість збирання, дослідження та використання доказів у кримінальному провадженні." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 4, no. 88 (December 26, 2019): 240–50. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.88.240-250.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена обґрунтуванню ситуаційної обумовленості збирання, дослідження та використання доказів у кримінальному провадженні. Автором проаналізовано основні підходи до розуміння терміна «слідча ситуація» та особливості застосування даного поняття як категорії криміналістичної тактики й методики. Розглянуто інші види криміналістично значущих ситуацій у кримінальному провадженні, зокрема ситуації слідчої (розшукової) дії, техніко-криміналістичні ситуації, експертні ситуації тощо. Запропоновано шляхи вдосконалення криміналістичних рекомендацій за рахунок використання науковцями закономірностей ситуаційної обумовленості доказування в кримінальному провадженні. Визначено пріоритетні напрямки дослідження ситуаційної обумовленості доказування в кримінальному провадженні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЧЕРЕЗОВА, Ірина. "АДАПТИВНА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ В КОНТЕКСТІ ЖИТТЄВИХ КРИЗ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 29, 2021): 72–79. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-72-79.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється огляд наукових напрямків дослідження адаптивної поведінки особистості в складних життєвих ситуаціях. Висвітлюється порівняльний аналіз концептуальних підходів до визначення поняття копінг-поведінки як такої, що дає можливість особистості опановувати себе у період життєвої кризи та адаптуватися до нових умов життя. Встановлено, що проблема копінг-поведінки бере свій початок з теоретичних передумов вивчення оволодіння стресом, а проблема опановуючої поведінки є міждисциплінарною, оскільки включає явища регуляції та саморегуляції поведінки суб’єкта, особистісний розвиток, благополуччя, психологічне здоров’я та ресурси продуктивності людини. З’ясовано, що поняття копінгу інтерпретується по-різному згідно з сучасними психологічними підходами. На основі аналізу цих підходів виділені основні характеристики копінг-поведінки, які полягають у загальній стратегії оволодіння стресом, зменшенням його дії та адаптації усіх сфер особистості. Виявлено, що в складних життєвих ситуаціях особистість використовує механізми психологічного захисту та копінги. Так, Т. Крюкова виділяє наступні ознаки такої поведінки: усвідомлюваність, можливість вибору способів поведінки та їх значущість, цілеспрямованість тощо. Домінуючим фактором адаптивної поведінки особистості є оцінка внутрішньої та зовнішньої ситуацій, яка відіграє важливу роль у виникненні емоцій та мотивації поведінки. З точки зору характеру ситуації (безпечна/небезпечна), її оцінка вперше стала центральним моментом у когнітивній моделі емоцій (М. Арнольд). Цю узагальнену модель процесу когнітивної оцінки ситуації уточнив та екс¬периментально обґрунтував Р. Лазарус, на основі якої оволодіння труднощами слугують досягненню двох цілей: оволодіння системою «індивід-навколишнє середовище», яка викликає стрес, та її зміна (проблемно-орієнтоване оволодіння); контроль стресових емоцій як емоційно-орієнтоване оволодіння, що є наслідком емоційного реагування на ситуацію. З’ясовано, що копінг-поведінка, трансформуючись відповідно до змін вимог ситуації до людини або змін самого суб’єкта в ситуації, має власну динаміку. Доведено, що людина використовує одночасно декілька усвідомлюваних видів поведінки у важкій життєвій ситуації: поодинокі копінг-дії, копінг-стратегії, копінг-стилі. Окреслено структурні компоненти копінг-поведінки як адаптивної при переживанні особистістю життєвих криз: сприйняття стресової ситуації, оцінка особистістю стресової ситуації як загрози або виклику, копінгова дія або реакція як стратегія подолання стресової ситуації. Ключові слова: копінг, копінг-поведінка, стрес, динаміка копінг-поведінки, структура копінг-поведінки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Предко, Вікторія. "Складна життєва ситуація як провідна умова формування життєстійкості особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 1(54) (2021): 74–99. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-54-1-74-99.

Full text
Abstract:
У статті розкрито поняття складної життєвої ситуації, визначено її психологічний зміст та основні сутнісні характеристики. Підкреслено її значення у актуалізації внутрішніх ресурсів та розвитку особистості. Доведено, що вона виступає провідним механізмом психологічної трансформації особистості, яка здатна реорганізувати життєвий простір, забезпечити новий якісний розвиток. Продемонстровано її провідну роль у формуванні життєстійкості особистості. Проаналізовано значення феномену життєстійкості, наведені основні його структурні компоненти та рівні існування. Представлено основну психологічну роль життєстійкості у забезпеченні ефективної життєдіяльності особистості. Наведені основні її функції, зокрема формування внутрішньої єдності, сприятливого само ставлення, спроможності вибирати конструктивні життєві стратегії. Таким чином, у статті визначається складний взаємозв’язок складної життєвої ситуації та життєстійкості особистості, який визначає, що життєстійкість детермінується ефективним вирішенням складних життєвих ситуацій й водночас вона забезпечує внутрішні ресурси, які є необхідними для її подолання. Життєстійкість постає тою життєвою силою, яку здобуває людини, переживши складну життєву ситуацію. Вона відображає не лише можливість подолати подальші складні життєві ситуації, а й також надає змогу досягнути внутрішнього балансу та визначити нові життєві перспективи. Вона допомагає людині не лише здобути витривалість в кризових обставинах, а й забезпечує високий рівень подальшої соціальної активності, підсилює орієнтацію на позитивні життєві установки. Ключові слова: складна життєва ситуація, життєстійкість, особистість, розвиток, внутрішній потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

МРИНСЬКА, Наталія. "ЕКСПЛІКАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В СИТУАЦІЇ ІНВАЛІДНОСТІ В КОНТЕКСТІ МЕТОДОЛОГІЇ МЕТААНТРОПОЛОГІЇ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 43 (November 29, 2021): 103–8. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.43.14.

Full text
Abstract:
Філософська антропологія XXI століття актуалізує і розширює погляди на проблемні точки соціалізації окремих груп людей. До таких груп відносяться і люди з інвалідністю. У статті проаналізована людина, що перебуває в «прикордонній ситуації», а саме в ситуації інвалідності. Реакція на ситуацію інвалідності як «прикордонну ситуацію» проявляється по-різному, і її мож- на проаналізувати за допомогою системи «метаантропології» за Н.В. Хамітовим. Додатковими інструментами для роздумів над проблемою послугували типи особистості Серена К'єркегора, понят- тя часу М. Гайдеґґера та види мужності Пауля Тілліха. Актуальність статті в Україні зумовлена все зростаючою кількістю людей, що потрапляють у ситуації інвалідності, оскільки Україна ‒ країна що перебуває у стані війни. Методики розуміння проблеми інвалідності суспільством зводяться лише до соціокультурного обґрунтування. Водночас філософско-антропологічний аспект, який може створи- ти основу для філософських практик, практик психологів, соціальних працівників і навіть медиків, ще не розкритий. Філософсько-антропологічна складова частина безпосередньо пов'язана зі стресовою ситуацією інвалідності, яка у психадинаміці створює повну картину переживань і труднощів, з якими стикається людина в «прикордонній ситуації». Мета статті ‒ вивчити і розкрити, як люди, які перебу- вають у різних вимірах буття, по-різному реагують на «прикордонну ситуацію» інвалідності, і які мето- ди здатні повернути душевно-духовну гармонію людини. Методи та наукова новизна. Вперше в синтезі використані методи метаантропології і типи особистості К'єркегора в контексті «прикордонної ситуації» Ясперса щодо проблеми інвалідності. Також вперше розглядається експлікація особистості, яка перебуває в ситуації інвалідності в поєднанні з часовими константами в навчанні Гайдеґґераа. Для визначення страхів і тривоги певної особистості в «прикордонній ситуації» використані типи відчаю за К'єркегором та Тілліхом. За Тілліхом вперше використані види мужності для подолання відчаю щодо людей, що перебувають у «прикордонній ситуації». Все це дозволило створити екзистенційно-динамічну модель для різних типів людей у ситуації інвалідності на різних рівнях буття. Значущість дослідження полягає в подальшому практичному застосуванні експлікацій, створених у цій роботі, для конкретних рішень проблемного питання людини із придбаною інвалідністю. Висновки. У статті оцінено вплив «прикордонної ситуації» на різні типи особистості згідно з К'єркегором. Безумовно, кожна особистість залежно від життєвих цінностей по-різному приймає і реагує на «прикордонну ситуацію», в цьому разі ситуацію інвалідності. Ця закономірність співвідношень типів особистості за К'єркегором і типами буття за Хамітовим, що дозволило створити експлікацію об'єднаних типів особистостей і відповідно до цього застосувати типи мужності за Тілліхом для виходу з поля «прикордонної ситуації». Аналіз і систематизація дали змогу розібратися та розкрити мету дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шойко, Василь. "ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ПОНЯТТЯ МЕХАНІЗМІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ." Public management 22, no. 2 (February 26, 2020): 230–41. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-2(22)-230-240.

Full text
Abstract:
Визначено, що державне управління у сфері цивільного захи- сту можна назвати окремим видом діяльності з організації процесів забез- печення захисту та безпеки населення, оптимального функціонування та сталого розвитку системи державного управління національною безпекою, яка проводиться публічними і приватними суб’єктами. Визначено, що до суб’єктів управління у сфері цивільного захисту належать державні органи влади, які реалізують розробку та виконання державної політики у сфе- рі цивільного захисту; об’єкт управління — акумулює різні аспекти сфери цивільного захисту як системи забезпечення захисту та безпеки життєді- яльності суспільства (в широкому сенсі представляє собою управлінську діяльність); процеси управління — відповідають за забезпечення суспільних відносин та організовують прямий і зворотний зв’язки між суб’єктами та об’єктами управління. Проаналізувавши доктринальні та нормативні джерела, в яких наво- диться визначення терміна “надзвичайна ситуація”, відмічена відсутність уніфікованого підходу до цього питання, що також можна спостерігати під час дослідження питання класифікації надзвичайних ситуацій. Систематизовано сім критеріїв, відповідно до яких конкретну подію можна віднести до надзвичайної ситуації: організаційно-управлінський; соціально-політичний; соціально-психологічний; соціально-екологічний; економічний; мультиплікаційний; часовий. Кожен із зазначених критеріїв відповідає певним якісним характеристи- кам. Будь-яку неочікувану екстремальну подію варто відносити до надзви- чайної ситуації лише у випадку її відповідності усім семи критеріям. Визна- чені критерії надзвичайної ситуації, у своїй сукупності, дають можливість кваліфікувати процеси, явища та події як надзвичайну ситуацію, водночас відокремлюючи їх від інших кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Вдовіченко, Оксана. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ РИЗИКУ ОСОБИС-ТОСТІ: ЦИКЛІЧНА СТРУКТУРНО-ПРОЦЕСУАЛЬНА МОДЕЛЬ." Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", no. 62 (February 2020): 18–36. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2020.62.01.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: концептуалізувати феномен «ризику особистості» та побудувати його теоретичну модель. Результати. У поданому дослідженні показано циклічну структурно-процесуальну модель ризику особистості, яка описує реальний цикл її перебування в ситуації ризику, що дає змогу розглядати особливості активності людини як прояв її суб’єктності в реакціях (діях) на ці ситуації. Процесуальність активності в ситуації ризику репрезентується через суб’єктивну оцінку ситуації, прийняття рішення, вибір моделі поведінки, реалізацію рішення, рефлексію результатів та визначається характером суб’єктивної оцінки ситуацій небезпеки і невизначеності в подальшому житті. Психологічну основу ризику особистості визначають такі його складові, як суб’єктивна оцінка ситуації небезпечної/невизначеної, схильність та готовність до ризику, так і системна взаємодія когнітивних, мотиваційно-регулятивних, конативних, афективних чинників. Висновки. Циклічна структурно-процесуальна модель ризику особистості відображує реальний цикл існування особистості в ситуації ризику, який дає можливість продемонструвати міру активності особистості як суб’єкта поведінки в ситуаціях ризику. Процес проходження особистості через етапи розгортання ситуації ризику структурований із урахуванням надбань психології прийняття рішень, психології вчинку, психології рефлексії та психології особистості. Виділені в моделі психологічні основи ризику особистості, а саме його ядро (схильність та готовність до ризику, суб’єктивна оцінка ситуації як небезпечної/невизначеної) й психологічні чинники визначають не тільки дослідницький, але і розвивальний потенціал запропонованої циклічної структурно-процесуальної моделі ризику особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПЕТРИК, Дмитро, and Валерій ПЛІСКО. "УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ В РІЗНИХ НЕШТАТНИХ СИТУАЦІЯХ СПІВРОБІТНИКАМИ ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 21, no. 2 (September 12, 2020): 184–98. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v21i2.428.

Full text
Abstract:
Розглянути умови, причини створення конфліктних ситуацій, психологію співробітника та правопорушника, застосування заходів фізичного впливу в різних ситуаціях, а також вирішення конфлікту за допомогою тактичних моментів. В статті були використані такі методи дослідження як: анкетування, педагогічне спостереження, аналіз документів та літературних джерел. Підтверджено дані про умови застосування заходів фізичного впливу співробітниками Державної кримінально-виконавчої служби України в різних нештатних ситуаціях. В ході дослідження визначено за яких умов та причин відбуваються конфліктні ситуації, як психологічно співробітник та правопорушник поводить себе. З метою припинення протиправних дій як саме застосовувалися заходи фізичного впливу в різних ситуаціях, також знайшли варіанти вирішення конфлікту за допомогою тактичних моментів. У статті проаналізовано науково-методичну літературу провідних вітчизняних та міжнародних фахівців, нормативно-правові акти, що безпосередньо стосуються Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС України). Дослідження проводилось серед діючих практичних працівників, які проходять службу на посадах начальників відділів, заступників начальника відділів, старших інспекторів оперативних підрозділів міжрегіональних управлінь, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України. Встановлені та охарактеризовані місця, де саме відбулась подія. Визначено орієнтовний час доби, темне чи освітлене місце в якому сталася конфліктна ситуація та її часові характеристики. Встановлено хто був ініціатором конфліктної ситуації та які причини створення конфлікту. Проаналізовано психологію правопорушника та співробітника в момент конфлікту. Сформульовано психологічні стани співробітника, які впливають на ефективність дій. Розкрито за рахунок яких заходів фізичного впливу та спеціальних засобів на практиці вирішуються дані конфлікти. Знайдено найбільш раціональні способи вирішення конфлікту та, які тактичні моменти застосовувались з обох сторін. Зрозуміло, яка кількість працівників і правопорушників приймали участь у подіях. Встановлено яким був ступінь загрози для життя. Проаналізовано хто отримав травми та яким виявився результат завершення конфліктної ситуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ситуації"

1

Сидорова, Ю. В. "ЕКЗИСТЕНЦІАЛЬНІ КРИЗОВІ СИТУАЦІЇ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бурлакова, Ірина Михайлівна, Ирина Михайловна Бурлакова, and Iryna Mykhailivna Burlakova. "Економічний механізм забезпечення сталого розвитку на основі екологізації життєвого циклу продукції." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15870.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі здійснено теоретичні узагальнення та подано авторське вирішення наукової проблеми формування економічного механізму забезпечення екологічно сталого розвитку на основі екологізації ЖЦ продукції. Вирішення цієї проблеми дозволяє формувати науково обґрунтовані напрямки екологізації ЖЦ продукції з урахуванням суспільних еколого-економічних втрат. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15870
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Колесніков, Г. Г., and Є. Доля. "Екстремальні ситуації на відпочинку." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21114.

Full text
Abstract:
Розкрито основні правила поведінки на відпочинку, а також перша допомога при обмороженнях, переохолодженнях і тому подібне. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21114
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Байдалюк, Ю. А., Людмила Дмитрівна Назаренко, Людмила Дмитриевна Назаренко, and Liudmyla Dmytrivna Nazarenko. "Прогнозування демографічної ситуації в Сумській області." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44323.

Full text
Abstract:
Закономірністю сучасних демографічних процесів є динамічне зменшення населення, спричинене низкою чинників. Актуальним є дослідження цих проблем методами економетричного моделювання з використанням спеціалізованого комп’ютерного пакету Eviews 7.0.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сергієнко, А. О., and С. М. Солодовніков. "Контроль як діагностика попередження антикризових ситуацій в організаціях." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28340.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шумейко, М. В. "Актуальні питання медицини катастроф у надзвичайних ситуаціях." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11346.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Жарова, Л. В. "Опосредованные убытки от чрезвычайных ситуаций (на примере пролонгированных последствий катастрофы на ЧАЭС)." Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26433.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Алєксєєва, Катерина Іванівна. "Поняття ситуації у філософській антропології." Diss. of Candidate of Philosophical Sciences, КНУТШ, 2012.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жарова, Любов Валеріївна, Любовь Валерьевна Жарова, and Liubov Valeriivna Jarova. "Оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій: міжнародний досвід." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12743.

Full text
Abstract:
Надзвичайні ситуації мають значний вплив на умови життя населення, економічний розвиток країн та окремих регіонів, що постраждали, на довкілля та інфраструктуру. Наслідки мають довготривалий ефект, який у деяких випадках може посилюватись із часом, або мати незворотні екологічні, соціальні, економічні наслідки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12743
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сосюра, С. Г. "Підходи щодо оцінки матеріальних збитків від надзвичайних екологічних ситуацій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14066.

Full text
Abstract:
Створення надійного і ефективного механізму, здатного забезпечити збалансоване рішення економічних завдань і проблем збереження навколишнього природного середовища для задоволення життєвих потреб населення, є основним завданням управління природоохоронною діяльністю в Україні. В той же час слід враховувати справжній стан виробництва, очікувану динаміку забруднення не тільки у сфері виробництва, але і у сфері споживання. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14066
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Ситуації"

1

Ковальський, Т. Дж. Проблемні ситуації в керуванні освітою. Львів: Літопис, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рогожин, О. Г. Соціально-економічний механізм формування медико-демографічної ситуації в селах України. Київ: [ Фенікс ], 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стеблюк, М. І. Цивільна оборона та цивільний захист. Київ: Знання-Прес, 2007.

Find full text
Abstract:
Наведено класифікацію і найважливіші характеристики надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. Висвітлюється організація захисту населення, тварин, рослин. урожаю, основи планування заходів цивільної оборони, організації і здійснення рятувальних та інших невідкладних робіт у надзвичайних ситуаціях. За змістом підручник відповідає програмі навчальної дисципліни “Цивільна оборона”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Матвієнко, О. В. Метод конкретних педагогічних ситуацій. Київ: Українські пропілеї, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малкина-Пых, И. Г. Экстремальные ситуации. Москва: Эксмо, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Івченко, І. Ю. Моделювання економічних ризиків і ризикових ситуацій. Київ: Центр учбової літератури, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зайончовская, Ж. А. Демографическая ситуация и расселение. Москва: Наука, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Фурман, А. В. Теорія навчальних проблемних ситуацій: психолого-дидактичний аспект. Тернопіль: Астон, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Малиновська, О. А. Міграційна ситуація та міграційна політика в Україні. Київ: НІСД, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Куликова, О. Г. Экологическая ситуация и целостность биосистем. Минск: Наука и техника, 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ситуації"

1

Вейсялли, Фахраддин. "Языковая ситуация в современном Aзербайджане." In Културни идентитет Азербејџана, 129–35. Београд: Филолошки факултет Универзитета у Београду, 2019. http://dx.doi.org/10.18485/kud_kiaz.2019.ch14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Михновець, Петро, and Галина Гнат. "ФОРМУВАННЯ ЩІЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ, СЕРЕДНЬОЇ ПОВЕРХОВОСТІ." In Культурна та історична спадщина, урбаністика та будівництво як форми мистецького надбання (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/kisybfmn.ed-1.01.

Full text
Abstract:
У даній науковій статті досліджена тема «формування щільної забудови, середньої поверховості». Актуальність на сьогодні, неймовірно висока, у зв’язку з негативними наслідками швидкої індустріалізації суспільства. Старі індустріальні райони занепадають і не використовуються належним чином. Крім того, у зв’язку з високою ціною на земельні ділянки, правильне використання функціональних зон при проектуванні та їх ущільнення, допоможе сформувати зручне та щільне житло. Дослідження було проведено аналітичним методом, через аналіз існуючих закордонних об’єктів. Це дало змогу проаналізувати реальний стан ситуації, оскільки сучасні норми проектування не відображають реальних побажань мешканців. А це дослідження показує, що люди згідні на деякі не нормативні рішення (наприклад зменшення розривів між будинками, фасади яких не глухі), але в заміну вони мають отримати рішення їх реальних потреб: хороша організація сміттєзбирання, змога паркування при відсутності машин у внутрішньому дворі і тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ксенофонтов, М. Ю., Д. А. Ползиков, and А. В. Урус. "Возможности и ограничения использования опыта ЕС в контексте разработки политики коллективной продовольственной безопасности ЕАЭС." In Научные труды 2020, 296–315. Москва: МАКС Пресс, 2020. – 624 с., 2020. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2020-296-315.

Full text
Abstract:
В статье описывается эволюция Единой сельскохозяйственной политики Европейского союза и анализируется её влияние на ситуацию в сфере продовольственного обеспечения. Обосновывается вывод о качественном различии проблемных ситуаций, в которых формировались концепции коллективной продовольственной безопасности ЕС и ЕАЭС. Это определяет сложности переноса опыта европейской интеграции в практику разработки агропродовольственной политики ЕАЭС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Izarova, Iryna. "Civil Procedure Reforms During the Period of Ukrainian Independence: New Goals and Principles." In Access to justice in the light of sustainable development: to the 30th anniversary of Ukraine's independence ed. by Yuri Prytyka and Iryna Izarova, 32–59. VD Dakor, 2021. http://dx.doi.org/10.33327/ajee-18-21-cp1-2.

Full text
Abstract:
Доступ до правосуддя є невід’ємним елементом верховенства права й демократичної правової держави. Забезпечення рівного доступу до правосуддя для всіх визначено у цілях сталого розвитку, що пояснює підвищення інтересу до вивчення ефективних шляхів його досягнення, зокрема, із досвіду провідних держав світу. Виходячи з наведеного, для держав, що вибороли свою незалежність не так давно, серед яких і Україна, особливої актуальності набувають розбудова ефективної системи правосуддя та її трансформація в умовах прагнення до сталого розвитку. Тридцятиріччя незалежності нашої країни — це гарна нагода для переосмислення проміжних результатів і досягнень, пошуку шляхів подальшого розвитку з урахуванням геополітичної ситуації й загальносвіто- вих тенденцій. Україна є однією з держав — засновниць Організації Об’єднаних Націй (ООН)1, і українська влада підтримує Цілі сталого розвитку ООН2. Крім того, Україна є однією з найбільших країн Європи за територією та кількістю населення3. Водночас у звіті Світового банку, у якому порівнюється регулювання підпри- ємницької діяльності, наша країна посідає 64 місце із 190 з точки зору просто- ти ведення бізнесу4. За даними Freedom House у звіті «Свобода у світі», Україні надано статус «частково вільної» (partly free status) через дуже низькі показни- ки верховенства права (6/16), незалежності судової влади (1/4), а також через низький рівень захисту від незаконного застосування фізичної сили і свободи від війни і повстань (1/4)5. У цій главі будуть узагальнені досягнення реформ цивільного процесуаль- ного права, що були провадилися упродовж періоду незалежності України, а також охарактеризовані нові підходи до визначення мети й окремих прин- ципів сучасного цивільного процесу, зокрема, принципу співробітництва суду і сторін у цивільному судочинстві. Визначальними у даному контексті є підтримка ідеї сталого розвитку й необхідність досягнення цілей сталого розвитку, насамперед забезпечення доступу до правосуддя для всіх, мирних і ефективних інституцій на всіх рівнях3.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Ситуация как бытие конкретное." In Proceedings of the XXII World Congress of Philosophy, 247–51. Philosophy Documentation Center, 2008. http://dx.doi.org/10.5840/wcp22200817825.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Краткий анализ экономической ситуации в Казахстане." In Конкурентоспособность логистики и транспорта в республике казахстан, 1–11. UN, 2019. http://dx.doi.org/10.18356/6dec4712-ru.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Великин, С. А., Р. В. Чжан, and Е. Н. Минова. "Вопросы организации геокриологического мониторинга гидротехнических сооружений в криолитозоне, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 81. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848019.

Full text
Abstract:
Проблема устойчивости гидротехнических сооружений в криолитозоне продолжает оставаться актуальной. При проведении мониторинга предлагается использовать ряд методических приемов, позволяющих обнаруживать негативные процессы и явления, в процессе эксплуатации сооружений, происходящих задолго до критических ситуаций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Денисова, Татьяна Юрьевна. "Метафизика человеческой ситуации в мифе о Лабиринте." In Proceedings of the XXIII World Congress of Philosophy, 109–14. Philosophy Documentation Center, 2018. http://dx.doi.org/10.5840/wcp23201813412.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

"Ситуации предстандарта в историческом становлении естественных наук." In Proceedings of the XXII World Congress of Philosophy, 351–58. Philosophy Documentation Center, 2008. http://dx.doi.org/10.5840/wcp2220085343.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

"Проведение анализа исходной ситуации и выявление проблем." In Сборник примеров надлежащей практики и извлеченных уроков в области установления целевых показателей и отчетности в рамках Протокола по проблемам воды и здоровья, 18–21. United Nations, 2021. http://dx.doi.org/10.18356/9789210586719c007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ситуації"

1

Косенко, Юлія Григорівна. "Комунікативні ситуації у процесі навчання української мови як іноземної." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-47-49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гречешнюк, Ірина. "ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ДИТИНИ В СИТУАЦІЇ РОЗЛУЧЕННЯ БАТЬКІВ." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE, chair Інна Хоржевська. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.10.2021.v2.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ільченко, Єлизавета. "ЩОДО ПОНЯТТЯ ТА ЮРИДИЧНИХ ОЗНАК НАДЗВИЧАЙНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ." In РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА ТА НАУКИ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ, chair Марина Черкашина. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/08.05.2020.v5.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Назарова, О. Ю., and Т. В. Чатченко. "ОСОБЛИВОСТІ ДЕМОГРАФІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ." In Economy digitalization in a pandemic conditions: processes, strate-gies, technologies. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-028-5-45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гавриловська, Ксенія. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ, ЩО ЖИВУТЬ У СИТУАЦІЇ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v3.48.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гурська, Н. В., С. М. Багрій, Л. І. Давибіда, Е. Д. Кузьменко, and І. В. Фіцак. "Просторове моделювання та прогнозування екологічної ситуації при наповненні Домбровського кар’єру." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412365.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Левченко, Вікторія, and Олена Нежинська. "ОСОБЛИВОСТІ СУБ’ЄКТИВНИХ СТРАТЕГІЙ ЛЮДИНИ В СИТУАЦІЇ СОЦІАЛЬНОГО ВИКЛЮЧЕННЯ (НА ПРИКЛАДІ ВТРАТИ РОБОТИ)." In GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.09.2021.63.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Левченко, Вікторія, and Олена Нежинська. "ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ВИЗНАЧЕННЯ ЖИТТЄВИХ СТРАТЕГІЙ ТА ПЕРСПЕКТИВ САМОРОЗВИТКУ ЛЮДИНИ В СИТУАЦІЇ ВТРАТИ РОБОТИ." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v2.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Каднай, Олексій, Ігор Волков, and Ірина Соколова. "ОЦІНКА ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ ЩОДО ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ В УКРАЇНІ ЗА 2015-2019 РОКИ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Інна Ключник. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v3.25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зелінська, Марія. "ЛЕКСИЧНІ ГЕРМАНІЗМИ В МОВЛЕННІ НОСІЇВ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ МОВНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСОБИСТОСТІ В СИТУАЦІЇ МУЛЬТИЛІНГВІЗМУ (НА ПРИКЛАДІ «АТЛАНТИДИ» А. ХЦЮКА)." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-15.10.2021.29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Ситуації"

1

Комаров, Володимир Олексійови. Проблемні ситуації і вивчення історії Росії. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4878.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Меліков, Омар Якович, Анатолій Петрович Афонін, and І. М. Конельська. Вплив екологічної ситуації на репродуктивне здоров'я молоді. КДПУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5297.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комаров, Володимир Олексійови. Проблемні ситуації на уроках з історії Стародавнього світу. КДПУ, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4856.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Miklushka, Evhenii. УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ МАСОВОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИТУАЦІЇ У СУСПІЛЬСТВІ. Ivan Franko National University of Lviv, June 2019. http://dx.doi.org/10.30970/vjo.2019.46.10036.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Педагогічні ситуації в оволодінні вчителем технологією художньої просвітницької діяльності. КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5280.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мельничук, Г. М., and В. А. Гаманюк. Специфіка дієслівного значення та семантичні моделі речень як експлікатори онтологічної ситуації. Львівский національний університет імені І. Франка, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1939.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна, and Олена Петрівна Шестопалова. Субсидіарні зміни особистості дитини (VTF) в ситуації вторинної травматизації (trauma survivos). ХНУ ім. Сковороди, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3902.

Full text
Abstract:
Представлено розуміння психологічного супроводу дітям і підліткам, які демонструють симптоми ПТСРю Проаналізовано техніки зняття стресу, феномени максимального витіснення з пам’яті дітей стресогенного чинника в консультуванні, а також прищеплення навичок аутогенного тренування, підвищення прийняття своєї особистості, формування нового сенсу існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Смолова, С. М. Формування діалогічних умінь майбутніх педагогів на практичних заняттях з німецької мови як другої мови в системі підготовки студентів факультету іноземних мов. Криворізький державний педагогічний університет, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5502.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність формування діалогічних умінь майбутніх педагогів на практичних заняттях з німецької мови в системі підготовки студентів факультету іноземних мов. Підкреслено, що моделювання на практичних заняттях з німецької мови професійно спрямованих ситуацій забезпечує створення умов для творчої діяльності, а пошук виходу із запропонованої ситуації дозволяє студентам накопичувати власний досвід педагогічної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пруняк, Володимир Васильович, and Ліліана Миколаївна Пруняк. Дидактичні умови організації навчально-ситуативного спілкування. КДПУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3310.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Колоїз, Ж. В. «З усього сказаного видно, що в нас характери м’які. Такі ми всі, тому що бідні. Тому ми бідні, що такі» До 90-річчя від дня народження Павла Глазового. Криворізький державний педагогічний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/546.

Full text
Abstract:
Проаналізовано розмірковування Павла Глазового про тих, хто, утративши свою історичну пам’ять, зневажає рідні звичаї, традиції, культуру, мову, оформлені в гумористичній формі. Розкрито особливості мовної ситуації в українському суспільстві, зокрема наголошено на ситуації двомовності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography