Academic literature on the topic 'Система радіаторна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система радіаторна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система радіаторна"

1

Нємий, С. В. "Ефективність теплорозподільчих пристроїв системи опалення салонів автобусів." Scientific Bulletin of UNFU 31, no. 1 (February 4, 2021): 80–84. http://dx.doi.org/10.36930/40310113.

Full text
Abstract:
Одним із домінуючих напрямів удосконалення конструкції автобусів є роботи з підвищення ефективності функціонування їх допоміжних систем, при цьому одночасно зі зниженням ними експлуатаційних витрат енергії, тобто покращення паливної ощадливості. На паливну ощадливість автобусів істотно впливають енергетичні витрати допоміжних агрегатів і систем. Щодо автобусів будь-якого класу, то однією із найбільших споживачів енергії є система опалення пасажирського приміщення і робочого місця водія. Встановлено, що реалізація завдання зниження енергетичних витрат системою опалення салонів автобусів є важливою проблемою під час проєктування й експлуатації автобусів. Отримано результати випробувань і здійснено їх аналіз щодо доцільності використання опалювачів салону автобусів з одним вентилятором, замість двох. Практична значущість досліджень полягає у зменшенні кількості електродвигунів з вентиляторами та зниження енергоспоживання системою опалення салону автобусів. Під час експериментальних досліджень проведено випробування аеродинамічних характеристик опалювачів з двома і одним осьовим вентилятором. Випробовували продуктивність за різних значень напруги на клемах електродвигунів та теплової ефективності радіатора обігрівача – температури повітря на вході і виході з обігрівача. За результатами експерименту встановлено, що продуктивність обігрівача із двома вентиляторами є тільки на 25 % більша, ніж з одним. Це явище пояснено на основі моделювання процесу з допомогою електричної аналогії. Обґрунтовано, що за одного і того самого типу теплорозсіювального радіатора, доцільно використовувати опалювачі салону пасажирських транспортних засобів із одним вентилятором замість двох. Причиною меншої ефективності опалювачів з двома вентиляторами є насамперед те, що аеродинамічний опір на вході двох вентиляторів є удвічі більшим, ніж на одному вентиляторі. Зі збільшенням продуктивності вентилятора теплотворність радіатора зменшується. Це пов'язано з тим, що зі збільшенням повітряного потоку через серцевину радіатора, зростання зняття повітрям температури з поверхні трубок радіатора перевищує інтенсивність теплообміну між нагріваючою рідиною і внутрішньою поверхнею трубок радіатора. Для збільшення аеродинамічної ефективності опалювачів салону доцільно зменшити аеродинамічний опір на вході у вентилятор, наприклад, застосуванням вентиляторів з високими аеродинамічними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Chaban, S., and A. Kovra. "ВПЛИВ КОНСТРУКЦІЙНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ФАКТОРІВ НА ЗАПАС ХОДА ЕЛЕКТРОАВТОМОБІЛІВ." Аграрний вісник Причорномор'я, no. 95 (February 24, 2020): 210–19. http://dx.doi.org/10.37000/abbsl.2019.95.29.

Full text
Abstract:
У статті приводиться аналіз розвитку електроавтомобілів в Україні, використання яких збільшується і в агропромисловому комплексі, що обумовлено можливістю зарядки акумуляторів в міжзмінний час та використання нетрадиційних джерел енергії. Використання електроавтомобілів обумовлено їх економічністю порівняно з традиційним автомобілями та меншими затратами на технічне обслуговування. Технічна досконалість електроавтомобілів проявляється в подальшому покращені конструкції та технології їх виготовлення. Конструктивна досконалість проявляється в зменшені деталей, вузлів та агрегатів, так як у електроавтомобіля відсутній двигун внутрішнього згоряння, система охолодження з радіатором, коробка передач, зчеплення та механічна трансмісія, компактність за рахунок спрощення конструкції тримальної системи, трансмісії, форми кузова та рівномірним розподілом навантаження. Важливою конструктивною технічною характеристикою електроавтомобілів являється їх економічність, яка оцінюється питомою витратою електроенергії та запасом ходу. В статі розрахунковим шляхом досліджується вплив експлуатаційних факторів на питому витрату електроенергії та запас ходу. Показано вплив швидкості руху, прискорення, коефіцієнта опору коченню, величини підйому, наявності вітру та температури навколишнього середовища на показники економічності. Приведені розрахунки показують кількісні величини впливу експлуатаційних факторів на економічність електроавтомобілів. Дані розрахунків можуть бути використанні при виборі режимів руху в експлуатації, а також в учбовому процесі при проектуванні електроавтомобілів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Voloshchuk, Vasily, Vladimir Ivanov, Lyudmila Zasukha, Olga Bordunova, and Julia Pavlenko. "ВПЛИВ ОХОЛОДЖЕНОГО ПОВІТРЯ НА УТРИМАННЯ СВИНОМАТОК З ПОРОСЯТАМИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, no. 1 (40) (February 24, 2020): 38–42. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.1.6.

Full text
Abstract:
Розроблено спосіб покращання комфорту підсисних свиноматок з поросятами великої білої і породи французької селекції за умов промислової технології свинокомплексу ТОВ «Агропрайм Холдинг». Згідно розробленого способу зниження температури в зоні фіксуючого боксу відбувається ступінчасте: за температури повітря в приміщенні 27°С вмикається система водяного зрошення, яка подає воду у вигляді крапель на тулуб свиноматки в області лопаток; за температури повітря в приміщенні 32°С, подається вода у вигляді тоненької цівки на тулуб свиноматки в області лопаток. Застосування запропонованого способу сприяло збільшенню маси гнізда поросят у 28 днів на 9,5-10,5 кг порівняно з традиційною технологією і на 5,0-6,4 кг порівняно з системою мілкодисперсного розсіювання води. На промисловому підприємстві ТОВ ТОВ «Агроінд» Дніпропетровської області розроблена система охолодження повітря за рахунок використання теплової енергії землі. Її сутність полягає у наступному. У приміщеннях для утримання тварин у підпідлоговому просторі проміж гнойовими ваннами на глибині одного метра було прокладено бетонні канали - повітропроводи з поперечним перерізом 1 × 1 м, по яких проходить вхідне повітря. За рахунок теплової енергії землі воно охолоджується у теплу пору року і подається у камеру попередньої підготовки вхідного повітря де розміщуються радіатори - теплообмінники, через їх труби або прокачується холодна вода з артезіанської свердловини. Додатково на вході до камери попередньої підготовки вхідного повітря встановлено пристрій контролю температури та вологості, що дозволяє регулювати і вирівнювати ці показники перед подачею у підземні канали – повітропроводи. Подача попередньо підігрітого (охолодженого) у підземних каналах - повітропроводах за рахунок теплової енергії землі повітря з низько розміщених по периметру приміщення вихідних отворів вентиляційної системи сприяє кращій сезонній стабілізації температури у приміщенні, ефективнішому видаленню шкідливих речовин, поліпшенню мікроклімату, підвищенню комфортності утримання поголів’я і як наслідок покращенню виробничих показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мазур, О. В., К. Є. Грабанова, and С. С. Гудзь. "Розробка та дослідження імітаційної моделі процесу термовакуумної обробки харчових продуктів як об’єкту керування." Automation of technological and business processes 12, no. 1 (March 30, 2020). http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i1.1708.

Full text
Abstract:
Перевагою теплової обробки харчових продуктів в вакуумі є можливість реалізації процесів в бескисневому середовищі. Теплова обробка в таких умовах сприяє збереженню поживних речовин, вітамінів, антиоксидантів, фарбувальних пігментів сировини, смакових якостей і т.п., а також збільшенню терміну застосування допоміжних речовин і зберігання готових продуктів в порівнянні з обробкою при атмосферному тиску. Роботу присвячено побудові імітаційної моделі процесу теплової обробки харчових продуктів в вакуумному термоелектричному котлоагрегаті. Проведено аналіз технологічного процесу як об’єкту керування. Виконана декомпозиція технологічного процесу на окремі субпроцеси та розроблена його загальна структура з основними взаємозв’язками між моделями окремих вузлів. Розроблено моделі термоелектричного перетворювача, пароводяної сорочки, випарника, паропроводу, конденсатора, радіатора з повітряним охолодженням, вакуумної системи, збірника конденсата, . Ці моделі, а також загальна імітаційна модель процесу реалізовані в середовищі Matlab Simulink. Для перевірки імітаційної моделі технологічного процесу термовакуумної обробки на адекватність проведені її тестові дослідження як об’єкту керування. В статті наведені отримані в ході проведених віртуальних експериментів, квазістатичні та динамічні характеристики процесу за основними каналами перетворень. Результати тестування імітаційної моделі процесу теплової обробки харчових продуктів в вакуумі як обєкту керування свідчать про те, що вона досить адекватно відтворює основні параметри складних теплових та тепломасообміних процесів, що протікають в малогабаритному вакуумному термоелектричному котлоагрегаті, і може бути використана при дослідженнях його як об’єкту керування, а також при розробці та тестуванні алгоритмів керування процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система радіаторна"

1

Чаговець, Ю. В., Олександр Олексійович Алексахін, and Олена Петрівна Гордієнко. "Порівняння варіантів виконання системи опалення громадської споруди." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38370.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мікула, Олег Орестович, and Oleh Mikula. "Комп’ютеризована система керування радіаторним опаленням." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35586.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження для подальшої розробки кваліфікаційної роботи проекту стала система “розумний” будинок. Мета проекту – розробка автоматизованої системи керування водяними радіаторами. Хоча такі проекти вже існують, але усунувши деякі недоліки системи приверне до себе більше уваги. Завданням роботи є розробка і створення автоматизованої системи керування водяними радіаторами. Результат – комп’ютеризована система, якою можна зручно налаштовувати температуру у приміщені. Для реалізації всієї логіки системи та панелі керування було обрано одноплатний комп’ютер Raspberry Pi 3. Логіка системи реалізована за допомогою середовища розробки PyCharm та мови програмування Python. Модулі та сенсори системи реалізовано на мікроконтролерах ESP, які програмуються за допомогою середовище розробки Arduino IDE. Програмування відбувається за допомогою мови програмування C/C++.
The object of research for further development of the qualification work of the project was the system "smart" house. The purpose of the project is to develop an automated control system for water radiators. Although such projects already exist, but eliminating some shortcomings of the system will attract more attention. The task of the work is to develop and create an automated control system for water radiators. The result is a computerized system that can easily adjust the room temperature. A Raspberry Pi 3 single-board computer was chosen to implement all the system logic and control panel. The system logic was implemented using the PyCharm development environment and the Python programming language. The modules and sensors of the system are implemented on ESP microcontrollers, which are programmed using the Arduino IDE development environment. Programming is done using the C / C ++ programming language.
СПИСОК СКОРОЧЕНЬ 7 ВСТУП 8 1 АНАЛІЗ ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ 9 1.1 Аналіз вимог до технічного завдання 9 1.2 Аналіз можливих рішень поставленого завдання 10 2 ПРОЕКТНА ЧАСТИНА 12 2.1 Розробка узагальненої структури комп’ютеризованої системи керування радіаторним опаленням 12 2.2 Обґрунтування вибору апаратного забезпечення комп’ютеризованої системи керування радіаторним опаленням 13 2.3 Обґрунтування вибору програмного забезпечення комп’ютеризованої системи керування радіаторним опаленням 15 2.4 Проектування комп’ютеризованої системи керування радіаторним опаленням 16 2.5 Алгоритми роботи комп’ютеризованої системи керування радіаторним опаленням 19 3 РЕАЛІЗАЦІЯ ТА ТЕСТУВАННЯ СИСТЕМИ 23 3.1 Реалізація або моделювання проектних рішень 23 3.2 Тестування 34 ВИСНОВКИ 47 БІБЛІОГРАФІЯ 48 ДОДАТКИ 50 Додаток А. Технічне завдання 50 Додаток Б. Лістинги реалізації компютерної системи керування радіаторним
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Котенко, А. В. "Розробка інтерфейсу інформаційної системи підтримки проектування систем радіаторного опалення." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64482.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пащенко, Сергій Олександрович, А. В. Скоробагатих, and Дмитро Васильович Бреславський. "Дослідження температурного поля блоку гіроскопів штучного супутника Землі." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22447.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Абраменко, Іван Вікторович. "Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту і технічного обслуговування системи охолодження двигуна автомобіля ЗИЛ–4331 з дослідженням робочих процесів теплопередачі й аеродинаміки в блоці «радіатор-вентилятор» охолоджуючого пристрою двигуна автомобіля." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18986.

Full text
Abstract:
Абраменко І.В. Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту і технічного обслуговування системи охолодження двигуна автомобіля ЗИЛ–4331 з дослідженням робочих процесів теплопередачі й аеродинаміки в блоці «радіатор-вентилятор» охолоджуючого пристрою двигуна автомобіля. 8.07010601 «Автомобілі і автомобільне господарство». – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2017. В магістерській роботі виконано розроблення проекту дільниці ремонтного цеху, представлені технології поточного ремонту і ресурсного діагностування системи охолодження двигуна.
Abramenko І.V. Plans and specifications of repair shop area for the cooling system of the engine ZIL-4331 with research of heat and aerodynamics workflows in the "radiator-fan" block of motor cooling device. 8.07010601 "Cars and Automobile Economy". - Ternopil Ivan Pul'uj National Technical University. - Ternopil, 2017. The master work concerns the repair shop area development. The technologies of current repair and resource diagnostics of engine cooling system are presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography