Academic literature on the topic 'Система оптимізації'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система оптимізації.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система оптимізації"

1

Smirnova, T., О. Drieiev, and O. Smirnov. "ЕКСПЕРТНА СИСТЕМА ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ВІДНОВЛЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ ТИПУ «ВАЛ» ЕЛЕКТРОДУГОВИМ НАПИЛЕННЯМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 54 (April 11, 2019): 149–54. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.2.149.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення у статті є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «ВАЛ» електродуговим напиленням. Метою роботи є побудова експертної системи оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS) з отримання поверхонь валів зі сталі 45 із заданими характеристиками на основі комбінації декількох технологічних процесів. Задачі: синтезувати абстрактний технологічний процес, визначити його властивості та методи переходу до конкретного технологічного процесу; сформулювати інформаційну модель технологічного процесу та методи її отримання; побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням. Результатами роботи є експертна система, яка включає у себе: базу знань, що містить дані експериментів, допустимі діапазони вхідних даних, список вхідних параметрів, список вихідних параметрів, методи та математичне забезпечення розрахунків витрат на процес; систему отримання вимог до результатів відновлення та критерій (або критерії) оптимізації; система пошуку екстремумів в багатовимірному просторі; систему перевірки на досягнення результату; систему виявлення “зацикленості” пошуку розв’язків, у випадках недосяжності поставлених вимог; систему введення неконтрольованих вхідних параметрів (в вказаній системі не використано, тому що устаткування має контрольоване середовище обробки); систему забезпечення інформаційного потоку між компонентами експертної системи з урахуванням синхронізації та взаємних блокувань. Висновки: наукова новизна полягає у сукупності синтезованого абстрактного технологічного процесу, визначення його властивостей та методів переходу до конкретного технологічного процесу; сформульованої інформаційної моделі технологічного процесу та методів її отримання, що дозволило побудувати абстрактні експертні системи та їх складові для оптимізації процесу відновлення та зміцнення поверхонь деталей типу «вал» електродуговим напиленням у вигляді хмарної рекомендаційної системи як сервісу (SaaS).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федько, В. В., and Д. Є. Безуглий. "Побудова веб застосунків на основі конструктивних елементів." Системи обробки інформації, no. 1(160), (March 30, 2020): 123–27. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2020.160.16.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему підбору конструктивних елементів для створення веб застосунків засобами CMS систем. Проаналізовано основні недоліки технології використання CMS систем під час розробки модулів. Запропоновано систему розширень модулів на основі колекції програмних хуків та віджетів. Така система прискорює розробку модулів, спрощує роботу з базою даних завдяки інтегрованій ORM системі, допомагає швидко втілювати функціонал, який є спільним для багатьох модулів. Описано систему оптимізації розробки модулів для сучасних CMS-систем на прикладі Prestashop, яка використовується для швидкої розробки Інтернет-магазинів. Під час дослідження використано технології PHP, JavaScript (ES6), Smarty, Symfony та методи побудови UML-сценаріїв використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Манько, Марина Олександрівна, and Юрій Васильович Триус. "Створення web-орієнтованої експертної системи для розв’язування задач оптимізації." New computer technology 13 (December 25, 2015): 295–99. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v13i0.918.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є створення web-орієнтованої експертної системи з методів оптимізації на основі принципів хмарних технологій. Завданням дослідження є проектування та розробка експертної системи на основі продукційної моделі подання знань про предметну область. Об’єктом дослідження є web-орієнтована експертна система. Предметом дослідження є задачі і методи оптимізації. У дослідженні використано методи математичного моделювання і комп’ютерного експерименту. Результатом дослідження є база знань на основі правил продукції про задачі та методи оптимізації, а також розроблена на її основі web-орієнтована експертна система для розв’язування задач оптимізації. Експертна система створюється з метою використання у навчальному процесі ВНЗ при підготовці математиків і прикладних математиків, фахівців з інформаційних технологій і економічних кібернетиків. Основні висновки і рекомендації. Web-орієнтована експертна система створюється з метою використання у навчальному процесі ВНЗ при підготовці фахівців з математики, прикладної математики, інформаційних технологій, економічної кібернетики. У перспективі планується розробка програмних модулів для розв’язування деяких класів задач оптимізації безпосередньо на сайті експертної системи, що надасть можливість використовувати її для вирішення реальних завдань зі сфери малого та середнього бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сагун, Є. C. "Мультикритеріальна оптимізація як підхід до планування завантаження повітряного судна." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 85–89. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.12.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню особливостей використання методу мультикритеріальної оптимізації та аналізу припущень перед створенням алгоритму планування та оптимізації завантаження повітряного судна. Використовується комбінація з декількох раніше вивчених методів для створення нової моделі оптимізації, яка складається з математичної моделі та евристичних тверджень на базі експертних систем. Така система надасть можливість сформувати нові критерії, за якими слід в подальшому організовувати та оформлювати вантажну документацію, запобігаючи впливу сформованих вільних місць у вантажному відсіку на проміжних відрізках маршруту слідування повітряного судна. Було визначено, що задля реалізації мультикритеріального підходу до вирішення проблеми планування та оптимізації завантаження повітряного судна та прийняття рішень, заснованих на альтернативах, необхідно подальше впровадження алгоритму оптимізації в експертну систему, орієнтовану на правилах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткаченко, К. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ." Vodnij transport, no. 1(29) (February 27, 2020): 116–23. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.2.30.13.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблематику моделювання транспортних систем на прикладі національної системи морського та річкового транспорту. Проаналізовано деякі загальні аспекти, етапи та принципи моделювання транспортних систем. Визначаються основні вимоги до моделювання транспортних систем для вирішення проблем функціонування, розвитку і вдосконалення як національної системи морського та річкового транспорту, так і окремих її компонентів. Шляхом вирішення проблем автором обрано ситуаційно-продукційне моделювання системи на основі онтологічного підходу (аналізу та відповідної класифікації елементів такої моделі). Ситуаційно-продукційне моделювання системи морського та річного транспорту сприятиме збільшенню ступеня повноти і достовірності оцінки стану системи та прогнозуванню стану систему завдяки враховуванню різних факторів, що впливають на різні рівні та компоненти системи. Проведено аналіз підходів до моделювання транспортних систем. Зроблено висновки, що для оптимізації прийняття відповідних управлінських рішень щодо розвитку та вдосконаленню національної системи морського та річкового транспорту доцільно використовувати відповідну багаторівневу модель. Розглянувши різні аспекти моделювання системи морського та річкового транспорту, можна зробити висновок, що запропонована багаторівнева ситуаційно-продукційна модель системи сприяє аналізу та прогнозуванню її станів. Для забезпечення ефективної роботи компонентів системи слід, зокрема, приділяти увагу стратегічному плануванню функціонування системи морського та річкового транспорту на основі відповідних моделей, зокрема й на запропонованій ситуаційно-продукційній багаторівневій моделі, визначати кількість підприємств системи різних рівнів та їх спеціалізацій відповідно до вимог ринку транспортних, логістичних та інших послуг, що надаються підприємствами системи. Ключові слова: транспортна система, система морського та річкового транспорту, моделювання, багаторівнева модель, ситуаційно-продукційна модель
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткаченко, К. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ." Vodnij transport, no. 1(29) (February 27, 2020): 116–23. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.1.29.13.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблематику моделювання транспортних систем на прикладі національної системи морського та річкового транспорту. Проаналізовано деякі загальні аспекти, етапи та принципи моделювання транспортних систем. Визначаються основні вимоги до моделювання транспортних систем для вирішення проблем функціонування, розвитку і вдосконалення як національної системи морського та річкового транспорту, так і окремих її компонентів. Шляхом вирішення проблем автором обрано ситуаційно-продукційне моделювання системи на основі онтологічного підходу (аналізу та відповідної класифікації елементів такої моделі). Ситуаційно-продукційне моделювання системи морського та річного транспорту сприятиме збільшенню ступеня повноти і достовірності оцінки стану системи та прогнозуванню стану систему завдяки враховуванню різних факторів, що впливають на різні рівні та компоненти системи. Проведено аналіз підходів до моделювання транспортних систем. Зроблено висновки, що для оптимізації прийняття відповідних управлінських рішень щодо розвитку та вдосконаленню національної системи морського та річкового транспорту доцільно використовувати відповідну багаторівневу модель. Розглянувши різні аспекти моделювання системи морського та річкового транспорту, можна зробити висновок, що запропонована багаторівнева ситуаційно-продукційна модель системи сприяє аналізу та прогнозуванню її станів. Для забезпечення ефективної роботи компонентів системи слід, зокрема, приділяти увагу стратегічному плануванню функціонування системи морського та річкового транспорту на основі відповідних моделей, зокрема й на запропонованій ситуаційно-продукційній багаторівневій моделі, визначати кількість підприємств системи різних рівнів та їх спеціалізацій відповідно до вимог ринку транспортних, логістичних та інших послуг, що надаються підприємствами системи. Ключові слова: транспортна система, система морського та річкового транспорту, моделювання, багаторівнева модель, ситуаційно-продукційна модель
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Voronenko, Yu V., Yu P. Vdovichenko, O. K. Tolstanov, and V. V. Krasnov. "ФУНКЦІОНАЛЬНІ І СТРУКТУРНІ ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ЛІКАРІВ ТА ПРОВІЗОРІВ У КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ." Медична освіта, no. 3 (May 12, 2019): 30–34. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10118.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати прагнення світової професійної спільноти удосконалити існуючі моделі безперервного професійного розвитку (БПР) у розвинених країнах світу, а також зіставлення цих трендів з реформами, що відбуваються в системі підготовки медичних кадрів в Україні. Основна частина. У статті проводиться аналіз актуальних документів ВООЗ та WFME. Якщо проаналізувати прагнення розвинених країн до вдосконалення існуючих систем підготовки медичних кадрів, можна визнати, що ці країни разом із ВООЗ прагнуть максимально встановити державний контроль над системою БПР. У свою чергу, з аналізу вимог стандарту WFME щодо БПР випливає, що у розвинутих країнах очікується створення системи, яка є подібною до тої, яка вже існує в Україні протягом останніх майже 30-ти років. Новітня реформа охорони здоров’я України ґрунтується на навчанні кадрів через державну систему післядипломної освіти. Але ця система, після виходу найновіших регуляторних актів, буде піддана майже повному руйнуванню. Висновки. Всі рішення експертів медичної освіти та охорони здоров’я світового рівня підкреслюють важливість узгодження діяльності систем підготовки кадрів і державного забезпечення охорони здоров’я. Якщо всі розвинені країни світу шукають, яким чином забезпечити безперебійну взаємодію цих двох систем, то Україна з січня 2020 р. таку взаємодію ліквідує і позбавляється поки наявних у нас переваг, до яких тільки прагнуть інші країни, що вважаються економічно розвиненими. Ми вважаємо, що система управління охороною здоров’я повинна не ліквідувати існуючі механізми формування професійних кадрів, а шукати шляхи її оптимізації та вдосконалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Lievi, L. "ГЕНЕТИЧНІ АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ В ЗАДАЧАХ КЕРУВАННЯ ЗРОШУВАЛЬНИМИ СИСТЕМАМИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 61 (September 11, 2020): 36–40. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.036.

Full text
Abstract:
На сьогодні спостерігається тенденція збільшення складності математичних і формальних моделей реальних систем і процесів управління. Це пов’язано з необхідністю підвищення адекватності цих моделей та врахування якомога більшої кількості факторів, які впливають на процеси прийняття рішень. Традиційні методи побудови моделей не приводять до задовільних результатів, коли описання проблеми, що підлягає вирішенню, с самого початку є неточним і неповним. Прагнення отримати всю вичерпну інформацію для побудови точної математичної моделі скільки-небудь складної реальної ситуації може привести лише до втрати часу та коштів, оскільки це може бути в принципі неможливо. До недавнього часу при проектуванні і дослідженні систем автоматизованого управління і систем інтелектуальної підтримки процесів підготовки і прийняття рішень використовувалися два великі класи математичних моделей і методів: один з них представлений детермінованими, а другий ймовірними моделями. Сьогодні відбувається бурхливий розвиток і все більш широке застосування в різних областях третього, абсолютно нового класу моделей і методів, заснованих на принципах теорії нечітких множин. Набув розвитку такий новий напрямок, як м’які обчислення, за допомогою яких стало можливим оптимізувати нечіткі моделі. Використання методів оптимізації дозволило будувати адекватні моделі процесів і систем навіть при достатньо грубій початковій нечіткій моделі. Однак у системах, заснованих на нечіткому підході, особливо при великій кількості змінних, практично неможливо врахувати синергізм, що може виникати при сумісній появі деяких конкретних значень окремих змінних, та неможливо забезпечити облік відмінностей у важливості факторів, що впливають на прийняття рішення. Зокрема в даній роботі генетичні алгоритми використано як оптимізаційні методи, що дозволяють мінімізувати відстань між бажаним та модельним результатом логічного висновку. На основі генетичних алгоритмів навчання нечітких регресійних моделей розроблено інтелектуальну систему підтримки прийняття рішень при діагностуванні параметрів режимів зрошення. Таку систему впроваджено у процес визначення строків та норм поливу при зрошенні овочевих культур сімейства пасльонових. Розроблена система підтримки прийняття рішень дозволяє в залежності від вибору режиму зрошення визначати потребу рослин у воді і або отримувати високі врожаї на фоні раціонального використання води, або заощаджувати водні ресурси при певних втратах врожаю, що з економічної точки зору є доцільним в порівнянні з витратами на подачу додаткових об’ємів поливної води для досягнення максимальних врожаїв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Купіна, О. А., М. Г. Лорія, and О. Б. Целіщев. "Порівняльний аналіз існуючих методів підвищення показників енергозабезпечення будівль." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 49–54. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-49-54.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються найбільш розповсюджені та актуальні способи енергозбереження та оптимізації енергоспоживання в сучасних будівлях. Приведений опис аспектів системи енергозабезпечення пасивного будинку. Описані основні технічні рішення щодо підвищення енергоефективності окремих будівель з автономізацією систем його енергозабезпечення. Наведено короткий опис експлуатаційних можливостей комбінованої системи теплопостачання на основі використання теплонасосних технологій. Але такий підхід не дозволяє досягтизначного підвищення енергоефективності систем,проведеннятермомодернізації, тільки за рахунок нарощування ізоляційного шару часто непризводить до плануємого зменшення рівня енерговитрат.Тому розглянутий напрямок енергозбереження, який пов'язаний з підвищенням показників термічного опору будівель і одночасним використанням для їх енергозабезпечення енергії альтернативних джерел.В даному випадку підвищення ефективності системи енергозабезпечення та кліматизації досягається завдяки використанню енергії сонячного випромінювання, тепла грунту і повітря (в тому числі вентиляційного). При цьому враховувується специфіка процесів енергообміну, акумулювання теплової енергії.Такий підхід лежить в основі методу контролю температури будівлі з використанням кривої нагріву, яка не вимагає моделі процесу, а задача оптимізації вирішується тільки на рівні однієї ланки, а не всієї системи. Цей недолік усувається завдяки автоматичному контролю вентиляції, водопостачання, побутової техніки (система «Розумний будинок»). Для вирішення задач оптимізації доцільно використовувати комплексний підхід -це управління опаленням в поєднанні з контролем роботи вентиляційної системи і системи водопостачання. Це дозволяє реалізувати повноцінну підтримку певного клімату в будинку, з урахуванням вологості повітря і показниками температури в різних приміщення, пори року тощо, але потребує побудови певної математичної моделі. Даний огляд підтверджує актуальність подальшої роботи в напрямку вирішення задачі оптимізації з питань енергоспоживання та енерговитрат в сучасних будівлях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СПАСІЧЕНКО, Оксана. "ДОСВІД ОПТИМІЗАЦІЇ МАРШРУТНОЇ МЕРЕЖІ МІСТА ЗА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПОКАЗНИКАМИ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 165–72. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.100.

Full text
Abstract:
У роботі запропоновано для моделювання маршрутної мережі застосовувати метод лінійного програмування (транспортна задача) із критеріями оптимізації показників економіко-екологічної та соціальної оцінки. Особливістю цільової функції є адитивний характер показників економічних витрат, екологічних та соціальних збитків при здійсненні пасажироперевезень з ваговими коефіцієнтами і характеризує витратність логістичної системи. Для кожного маршруту вибирається відповідно вагові коефіцієнти важливості економічного та екологічного показників залежно від особливостей здійснення перевезення, що дозволяє вибрати схему перевезення за інтегральним показником (розраховується план оптимальний за економічними чи екологічними показниками, або компромісний). Розроблений підхід застосовано для удосконалення маршрутної мережі громадського транспорту м. Києва на еколого-економічних засадах. Оптимізація маршрутної мережі тільки для окремих маршрутів дозволила збільшити дохід і зменшити витрати при здійсненні пасажироперевезень з одночасним зменшилися викиді шкідливих речовин.Ключові слова: транспортна система міста, маршрутна мережа, пасажироперевезення, оптимізація, еколого-економічні показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система оптимізації"

1

Кармінська-Бєлоброва, Марина Володимирівна. "Проблеми оптимізації податкового адміністрування." Thesis, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського, 2009. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36794.

Full text
Abstract:
Ефективно працююча податкова система може існувати тільки за умови також ефективно працюючого податкового відомства. Одним з основних напрямків його роботи є адміністрування податків, суть якого полягає у встановленні процедури нарахування та сплати податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Буров, Андрій Юрійович. "Інформаційна система оптимізації маршрутів торгових агентів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9531.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена розробці системи призначеної для ефективного управління торговими агентами та представниками, розробці технологій , що дозволять спростити роботу супервайзера та збільшити кількість активних клієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іванов, Віталій Олександрович, Виталий Александрович Иванов, and Vitalii Oleksandrovych Ivanov. "Система багатокритеріальної оптимізації компоновок верстатних пристроїв." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5421.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Волошко, О. В., and С. П. Вислоух. "Автоматизована система математичного моделювання та оптимізації технологічних параметрів." Thesis, Вид-во СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19958.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Доброловський, Володимир Володимирович. "Модель, метод та засоби оптимізації продуктивності кластерних java-систем." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9369.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Омельяненко, Віталій Анатолійович, Виталий Анатольевич Омельяненко, and Vitalii Anatoliiovych Omelianenko. "Аналіз завдань оптимізації інноваційних пріоритетів." Thesis, Ткачов О.О, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47561.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах технології розвиваються взаємопов’язано, і прориви в одній області пов'язані з досягненнями в інших областях. На рівні держав ці аспекти разом з глобальною конкурентною боротьбою та обмеженістю ресурсів призводять до необхідності розробки моделі вибору (актуалізації) пріоритетів науки, виходячи з глобальних трендів, стратегічних цілей держави, визначення заходів стимулювання і підтримки обраних пріоритетних напрямків розвитку науки, а також аналізу отриманих результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Стьопкін, В. В. "Система автоматичної оптимізації процесу нагріву метала у методичних печах." Thesis, Видавництво НГУ, 2010. http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/124.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.07. – Автоматизація процесів керування. – Національний гірничий університет, Дніпропетровськ, 2010
Диссертация на соискание научной степени кандидата технических наук по специальности 05.13.07 – Автоматизация процессов управления. – Национальный горный университет, Днепропетровск, 2010
The dissertation for the scientific degree of Candidate of the Technical Science on specialty 05.13.07 – Automation of Control Processes – National Mining University, Dnipropetrovsk, 2010.
Проведені теоретичні дослідження процесу нагріву металу, які дозволили встановити: процес є динамічним і питання його керування можуть бути вирішені методами динамічної оптимізації. Запропонований метод розпізнавальної оптимізації процесу нагріву металу дозволив скоротити питомі витрати природного газу на , економити 7,3 млн. грн. на рік з вкладеннями 257 тис. грн. при строку окупності 2 місяці. Запропонований додатковий керуючий вплив у вигляді зміни витрат палива у рекуперативній зоні печі, дозволив додатково знизити споживання природного газу на 10,4%. Розроблений алгоритм розпізнавальної оптимізації процесом нагріву металу, впровадження якого у ЛПЦ-1700 ММК ім. Ілліча дозволило скоротити споживання природного газу на 11,433%.
С появлением методических печей с шагающими балками (ранее с шагающим подом) и изменением схемы отопления этими печами, по сравнению с толкательными, возникли новые задачи управления, аналоги решения которых практически отсутствуют в литературе. Механический же перенос принципов автоматизации толкательных печей на печи новой конструкции приводит лишь к отрицательным результатам. Таким образом, необходимым есть использование более эффективных подходов, при построении автоматической системы управления печью, обеспечивающего оптимальный режим ее работы, с целью снижения удельных затрат природного газа при стабилизации качества получаемой продукции. Наиболее перспективным, на сегодняшний день есть рассмотрение конструкции методической печи с шагающими балками, которая спроектирована для ЛПЦ-1700 ММК им. Ильича. В диссертационной работе вопросы управления такими объектами как методические печи, с целью снижения энергопотребления, решаються с использованием новых подходов, которые позволяют создавать интеллектуальные системы. На данный момент метод распознающей оптимизации рассматривался лишь на примере статических объектов. В данной работе получена распознающая динамическая модель методической печи в обучающем режиме. В диссертационной работе рассматривается класс задач распознавания образов, в которых обучение осуществляется на основании большого числа наблюдений за технологическим объектом. Область функционирования исследуемого объекта в признаковом пространстве определяет математическая модель процесса нагрева металла в печи в виде суммы предикатных уравнений. Синтез распознающей динамической модели методической печи выполнен с помощью алгоритма обучения. Данная модель получена в виде совокупности предельных значений управляющих и возмущающих параметров, характеризующих процессы нагрева металла, принадлежащие всем областям, на которые разбито, в зависимости от суммарного расхода газа, пространство функционирования объекта. Распознающая динамическая модель объекта позволяет осуществлять прогноз значений критерия управления с различной глубиной памяти процесса. При этом увеличивается только размерность факторного пространства. Модель технологического процесса, построенная на едином математическом аппарате распознавания в виде совокупности предикатных уравнений содержит в неявном виде и ограничения, накладываемые на управление условиями ведения процесса, а использование такой модели в задаче оптимизации не требует привлечения традиционных численных методов. Дополнительно предложен энергосберегающий режим нагрева металла, обеспечивающий увеличение управляемости методической печи за счет перераспределения тепловой нагрузки, и обеспечивает дополнительное снижения суммарного расхода природного газа на 10,4%.
Theoretical researches of the process of heating metal, which identified: process is dynamic and its management issues can be solved by methods of dynamic optimization. The proposed method is distinctive optimization process of heating metal allowed to reduce specific costs of natural gas, saving 7.3 million UAH year with attachments 257 thousands of UAH at the term of recoupment 2 months. The proposed additional control actions in a change of fuel consumption in recuperative zone furnace, allowed to further reduce natural gas consumption at 10.4%. Algorithm optimization distinctive metal heating process, implementation of which in LPC-1700 MMK the name of Ilicha allowed reduce natural gas consumption at 11.433%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шкрамко, Денис Миколайович. "Візуальна далекомірна система." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50645.

Full text
Abstract:
Стереоскопія - це метод, який використовується для запису і подання стереоскопічних (3D) зображень. Він може створити ілюзію глибини, використовуючи два знімки, зроблені в трохи різних положеннях. Є два можливі способи отримання стереоскопічних зображень: за допомогою спеціальних двухоб'єктивних стереокамер або систем, в яких дві однооб'єктивні камери з'єднані разом. Стереоскопічні зображення дозволяють розрахувати відстань від камери (камер) до обраного об'єкта на зображенні. Відстань розраховується на основі відмінностей між зображеннями і додаткових технічних даних, таких як фокусна відстань і відстань між камерами. Певний об'єкт вибирається на лівому зображенні, в той час як той же об'єкт на правом зображенні автоматично виявляється за допомогою алгоритму оптимізації, який шукає мінімальну різницю між обома зображеннями. Розрахунок положення об'єкта може бути розрахований шляхом виконання деяких геометричних висновків. Точність положення залежить від дозволу зображення, оптичних спотворень і відстані між камерами. Результати показали, що відстань до об'єкта розрахована точно.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Яхно, В. М., and Д. Д. Сергеев. "Експериментальне обгрунтування якості градієнтних методів оптимізації." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19362.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Данілова, Л. В. "Моделі оптимізації діалогової взаємодії «Людина-інформаційна система» в задачах інтернет-маркетингу." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75633.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено розробці механізмів оптимізації діалогової взаємодії «Людина-інформаційна система» в задачах інтернет-маркетингу на основі моделі користувача інформаційної системи. У роботі проведено аналіз основних процесів інтернет-маркетингу, проблематики оптимізації діалогової взаємодії до потреб і рівня експертності користувача; розглянуто основні методи класифікації й оптимізації; досліджено методи прийняття рішень на основі марківського, напівмарківського процесу і прихованої марковської моделі. У роботі виконано розробку послідовності етапів алгоритму оптимізації діалогової взаємодії сайту й адаптації до рівня експертності користувача на основі класифікації і розроблених моделей користувачів. Результатом проведеної роботи є алгоритм адаптації діалогової взаємодії сайту до рівня експертності користувача. Практичне значення роботи полягає у формуванні стратегій оптимізації діалогової взаємодії «Людина-інформаційна система».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Система оптимізації"

1

Джалладова, І. А. Оптимізація стохастичних систем. Київ: КНЕУ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Антипенко, В. Оптимізація антитерористичної системи держави в умовах міжнародної і регіональної інтеграції. Київ: [ Б. в. ], 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сумець, Олександр. Проєктування операційних систем. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/pros.

Full text
Abstract:
У монографії викладено питання, що розкривають сутність операційної системи, а саме наведено аналіз трактувань поняття «операційна система», описана структура і типологія операційних систем, охарактеризовано їхній життєвий цикл та режим функціонування. Описано методичні аспекти проєктування операційних систем підприємств, їхню топологію. Розтлумачено поняття потужності операційної системи і описані методи її оптимізації, охарактеризована стратегія і тактика управління операційною системою. Приділена увага питанням організації і нормування робіт в операційних системах, інноваціям, формуванню надійності та визначенню результативності й ефективності їх функціонування. Для здобувачів вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 073 «Менеджмент».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Турчинов, О. В. Реформування і оптимізація системи опадаткування в Україні. 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 3. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 1. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Моделювання та оптимізація складних систем (МОСС-2001). Vol. 2. Київ: Київський університет, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шляхи оптимізації виборчої системи для парламентських та місцевих виборів в Україні, м. Київ, 20 березня 2007 року. Київ: Фоліант, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Система оптимізації"

1

Петренко, Ольга, and Андрій Носик. "ПАРАЛЕЛЬНІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ СТРУКТУРИ ДЛЯ РІШЕННЯ ЗАДАЧ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Проблеми автоматизації різних процесів управління і обробки даних на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки є на сьогодні однією з головних задач інформаційних технологій. Успішне рішення цих проблем залежить від сумісних зусиль різних фахівців. Одержані цікаві результати в області розробки і дослідження нових математичних моделей ряду важливих процесів, створення ефективних математичних методів рішення задач, що виникають при побудові автоматизованих систем, зокрема, задач дискретної і комбінаторної оптимізації в різних постановках. У монографії надані паралельні обчислювальні структури для рішення задач дискретної оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Касьянова, Н. В., Н. В. Попик, and І. В. Скорнякова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-22.

Full text
Abstract:
Метою управління інтелектуальним капіталом суспільства в системі сталого розвитку є досягнення значного результату від його використання за оптимізації витрат на його розвиток, передусім витрат на освіту. Освіта є одним із найважливіших складників розвитку інтелектуального капіталу. Україна відстає за рівнем інтелектуального капіталу від країн-лідерів, а також поступається багатьом країнам. Цифровізація освіти в нашій країні повинна максимально ліквідувати це відставання. Пандемія COVID-19 значною мірою прискорила розвиток усіх сфер онлайн-життя, у тому числі онлайн-освітньої моделі на найближчі десятиліття. У роботі розглянуто основні тенденції розвитку освіти в умовах цифрової трансформації суспільства, визначено основні відмінності онлайн-навчання, які носять як позитивний, так і негативний характер. Обґрунтовано необхідність запровадження нової методології навчання, яка ґрунтується не на окремих інструментах, а на можливостях онлайн-освіти з урахуванням існуючих технологічних рішень для освіти шляхом формування єдиної екосистеми. Усе це дало змогу виділити найбільш актуальні проблем розвитку інтелектуального капіталу в Україні та запропонувати шляхи їх подолання на засадах онлайн-освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Система оптимізації"

1

Прокопенко, Ксенія. "НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA, chair Тетяна Стеценко. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v1.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коломійцев, Олексій, Дмитро Голубничий, Григорій Коц, Вячеслав Третяк, Дмитро Євстрат, and Аліна Лисиця. "ЗАДАЧІ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ТА ЇХ ПОСТАНОВКА ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ В РОЗПОДІЛЕНІЙ СИСТЕМІ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v5.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Цапук, Денис. "СХІДНІ ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ ЯК ЗАСІБ ОПСХІДНІ ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУТИМІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ." In WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO, chair Наталія Пангелова. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v2.59.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Серединська, Н. М., В. І. Корнієнко, and К. С. Марченко-Толста. "Оптимізація функціонування серцево-судинної системи за застосування лефлуноміду на тлі коморбідного стану – експериментального ревматоїдногоатриту, асоційованого з артеріальною гіпертензією." In THE CONCEPT OF MODERN PHARMACY AND MEDICINE IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-113-8-41.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пабот, В. В., Д. В. Сахненко, and Д. В. Кострич. "Особливості окремих аспектів педагогічної еволюції та шляхи оптимізації систем захисту сільськогосподарських культур від комплексу шкідливих організмів за умов відтворення родючості ґрунтів." In Challenges, threats and developments in biology, agriculture, ecology, geography, geology and chemistry. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-111-4-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Система оптимізації"

1

Баюра, Вадим Іванович. Екологізація економіки як шлях подолання суперечностей між суспільством і природою. Класичний приватний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3648.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена оптимізації процесу екологізації економіки, що виявляється в еквівалентності обміну між природою й людиною на основі оптимальних організаційно-технічних рішень зі створення екосистем з використанням наданих природою матеріальних і технічних факторів. Екологізація економіки не є абсолютно новою проблемою. Практичне впровадження принципів екологічності тісно зв’язане з пізнанням природних процесів і досягнутим технічним рівнем виробництв. Орієнтація народного господарства на інтенсивні методи господарювання потребує того, щоб природоохоронна діяльність, як і будь-яка інша, була б підпорядкована кінцевим результатам – підвищенню добробуту та всебічному розвитку особистості. Але показники якості довкілля в плановій практиці поки що не стали мірилом добробуту населення. Тобто необхідна струнка система управління якістю довкілля, соціально-економічні нормативи якого можуть задаватися не лише технічними, а й економічними можливостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Братченко, Людмила Євгеніївна. Соціальні функції фахівців у сфері контролінгу. Класичний приватний університет, May 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3943.

Full text
Abstract:
Розглянуто категорію "контролінг" та визначено, що він є одним з найсучаснійших і ефективних методів управління підприємством, за допомогою якого можна вчасно попередити кризове явище на підприємстві. Досліджені різні підходи щодо оптимізації служби контролінгу, а також функціональні зобов'язання, задачі, функції та вимоги , які постають перед фахівцем в системі контролінгу - контролером. Визначена роль контролера на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шелевицький, Ігор Володимирович, Роман Дубан, Ольга Новікова, and Владислав Головко. Розроблення функції автоматизації ведення прийому дітей міської інформаційної системи «Первинна медична допомога» - МІС ПМД. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/292.

Full text
Abstract:
Звіт про НДР: 20 с., 20 рис., 12 джерел. Об`єкт дослідження – інформаційні системи в медицині. Мета роботи – Автоматизація ведення прийому дітей, зокрема скорочення часу на ведення записів у картку дитини, вибірка дітей певних категорій та форм ведення довідників дітей. Метод дослідження – системний аналіз процесів надання первинної медико-санітарної допомоги дітям та вдосконалення процесу роботи з даними й формами. На даний час в Україні відсутні національні чи регіональні системи ведення електронних медичних карток що дозволили б відмовитися від паперових. Передбачене в плані реформ медичної галузі програмне забезпечення не розроблене і не впроваджене. За 2011 рік у місті здійснено: 6781811 відвідувань поліклінік та 490260 відвідувань лікарями хворих удома. Тобто прогнозований річний обсяг звернень до сімейних лікарів складає 7 мільйонів (в середньому 10 звернень кожного мешканця). Прийнявши річний фонд робочого часу у 2000 год. середня завантаженість сімейного лікаря складе біля 9 відвідувань на годину. Тобто, середній час спілкування з пацієнтом становитиме 5-7 хвилин. Значну частину непродуктивних витрат часу лікаря складає робота із паперовою документацією. Знаходження та розшифровування необхідних медичних записів, повторне збирання анамнезу, записування до картки, виписування направлень й інших документів. Непродуктивні витрати часу складають до 2/3 часу прийому пацієнта. Суттєвими є також непродуктивні витрати часу пацієнтом через неможливість оперативного й точного планування часу прийому у лікаря. Типовими є черги в реєстратурі та під кабінетом лікаря. Часто саме черги у лікарняних закладах є місцем передачі інфекційних захворювань між пацієнтами. Розроблений прототип інформаційної системи продемонстрував можливість виконання базових функцій та обробки необхідних даних в тому числі й мобільними засобами. Прототип системи створено з метою уточнення специфікації інтерфейсів, головних функцій, інформаційних процесів та моделей. Результати розробки прототипу є основою для реалізації подальших планів розробки системи в цілому. З метою реалізації базових функцій для ведення прийому дорослих пацієнтів у листопаді-грудні 2012 року було реалізовано автоматизацію прийому дорослих пацієнтів та виконано оптимізацію часових характеристик уведення даних. Функції ведення прийому дітей у прототипі реалізовано не було, хоча інформаційна та функціональна моделі передбачають їх подальшу реалізацію. Ведення прийому дітей суттєво відрізняється від ведення прийому дорослих пацієнтів й передбачає уведення низки додаткових параметрів та налаштування форм прийому. На даному етапі виконання робіт передбачається реалізація функцій ведення прийому дітей та розширення сервісів для планування роботи і скорочення часу на уведення типової інформації. Результати НДР упроваджені в діяльність комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради. Прогнозні припущення щодо розвитку об`єкта дослідження – створення центру зберігання даних в режимі 7/24, впровадження програмної частини інформаційної системи, реалізація інформаційної системи у повному обсязі, покращення експлуатаційних характеристик та поширення ІС на місто.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Савосько, Василь Миколайович, Максим Олександрович Квітко, Юрій Васильович Лихолат, and Іван Панасович Григорюк. Лісові культурфітоценози як природоохоронний чинник екологічної безпеки Криворізького гірничо-металургійного регіону. Київ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4197.

Full text
Abstract:
З’ясування низки природоохоронних превентивних заходів з використанням лісових культурфітоценозів є важливою передумовою оптимізації стану навколишнього середовища в промислово розвинених регіонах України. Мета дослідження – з позицій екосистемного підходу проаналізувати лісові культурфітоценози як перспективний чинник екологічної безпеки (ЕБ) Криворізького гірничо-металургійного регіону. Матеріалами для виконання роботи слугували наукові публікації і результати власних польових досліджень, які отримано впродовж 2013 – 2019 рр. на теренах природних й штучно створених лісових фітоценозів, що розташовані в контрастних екологічних умовах та репрезентують основні різновиди деревних насаджень. Доведено, що в лісових культурфітоценозах регіону види деревних рослин перебувають у стресовому стані і втрачають стійкість внаслідок постійного впливу несприятливих екологічних чинників натурагенного та антропічнного генезису. Висунуто припущення, що лісові культурфітоценози Криворіжжя повинні набути статусу одного з ключових природоохоронних чинників, які визначають його ЕБ, як окремо цього регіону, так і України в цілому. Для цього в перспективі необхідно досягнути оптимальних показників лісистості Криворіжжя (8-10 %) шляхом створення їх з урахуванням наукових передумов нових та упорядкування існуючих насаджень. Першим етапом такого впорядкування може стати використання біогеохімічних показників системи «Листовий опад – ґрунт» як маркерів та предикторів стану деревостанів лісових культурфітоценозів регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography