Academic literature on the topic 'Система нормування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система нормування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система нормування"

1

Kalnoguz, A., V. Oliynyk, E. Demidov, O. Klevtsov, and O. Dybach. "Автоматизована система контролю і управління ядерної підкритичної установки: опис системи та попередні експертні оцінки." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(59) (September 18, 2013): 54–61. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2013.3(59).10.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні принципи структурної побудови автоматизованої системи контролю і управління (АСКУ) ядерної підкритичної установки (ЯПУ), керованої лінійним прискорювачем електронів (ЛПЕ). Описано склад і функції систем, що входять до АСКУ. Наведено відомості з питань експертних оцінок АСКУ ЯПУ, що охоплюють нормування вимог до АСКУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кривошапов, Сергей. "Визначення норми витрати палива газобалонних автомобілів на прогрів в умовах низьких температур експлуатації." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 21 (December 7, 2020): 211–21. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.211-221.

Full text
Abstract:
Перед Україною стоїть гостра проблема раціонального використання енергетичних ресурсів. Автомобільний транспорт є основним споживачем бензину, дизельного палива і зрідженого нафтового газу. Нажаль більша частина сировини - імпортного виробництва. Діюча на Україні для автомобільного транспорту методика нормування паливно-мастильних матеріалів має ряд недоліків: відсутні значення базових норм витрати палива для значної кількості марок автомобілів, не враховується конструктивні особливості транспортних засобів та вид паливної системи, відсутні норми витрати палива на один запуск і прогрів двигуна з урахуванням фактичної температури навколишнього середовища. Розширити можливості і усунути недоліки методики в статті запропоновано шляхом математичного моделювання паливної економічності автомобіля. За основу взята розрахункова модель витрати палива проф. Говорущенко Н.Я. У статті отримано аналітичні залежності для розрахунку витрати палива для транспортних засобів з різними паливними системами, включаючи автомобілів на яких встановлена ​газобалонне обладнання. Отримана нова модель розрахунку витрати палива на запуск і прогрів двигуна в залежності від температури навколишнього повітря. Для автомобіля SKODA Octavia (1,6l) наведені приклади розрахунку базової норми витрати палива при роботі двигуна на дизельному паливі, бензині та зрідженому нафтовому газі. Розрахункові значення витрати рідкого палива відповідає даним заводу-виготовлювача, між міським і змішанням циклом випробувань. Витрата газоподібного палива в 2 рази менше нормативного значення Мінтрансу України. Розраховані норми витрати палива, необхідного для запуску і прогріву двигуна в холодний період експлуатації автомобіля. Отримано табличні і графічні залежності для нормування витрат палива при різних значеннях температури навколишнього середовища. Діюча в Україні система нормування витрат палива враховує тільки 1-3 циклу запусків і прогріву автомобільного двигуна на добу. При інтенсивному режимі експлуатації зі частими і тривалими зупинками нору витрати палива автомобіля необхідно збільшувати. Наведена методика і результати дослідження можуть бути використані на підприємствах автомобільного транспорту для нормування витрат палива, коли відсутні інші джерела інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КРАВЧЕНКО, Олександр, Сергій КРИВОШАПОВ, and Сергій ЧУЙКО. "ВДОСКОНАЛЕННЯ АЛГОРИТМУ НОРМУВАННЯ ВИТРАТИ ПАЛИВА МІСЬКИМ АВТОБУСОМ ОБЛАДНАНИМ КОНДИЦІОНЕРОМ." СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, no. 13 (December 4, 2019): 76–83. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.90.

Full text
Abstract:
Процеси технічної експлуатації сучасних маршрутних автобусів, обладнаних кондиціонерами, доцільно розглядати як складну динамічну систему, функціонування якої відбувається при дії різних випадкових факторів, які впливають на витрату палива. Це поєднання внутрішніх процесів в салоні автобусу та вплив зовнішніх факторів. Тому на сучасному етапі удосконалення конструкцій міського автобусу існуюча система технічної експлуатації автотранспортних засобів потребує необхідного вдосконалення; необхідне обґрунтування нових підходів до її розвитку та нормування витрати палива. Фактори впливу технічного стану і організації руху є питанням насамперед правильної організації експлуатації. При цьому, питання організації руху (міські умови, період року, кількість працюючих на маршруті автобусів, нульовий пробіг тощо) не є домінуючими, так як їх важко класифікувати окремим числовим значенням і їхній вплив важко регламентувати конкретними коефіцієнтами.В роботі наведено результати досліджень теплового комфорту в салоні міського автобусу та приведені математичні залежності щодо розрахунку витрати палива при роботі кондиціонера. З аналізу досліджень випливає, що найбільший вплив мають фактори: завантаженість автобусу, кліматичні умови та конструктивні властивості автобусу (теплоізоляція, площа прозорих та не прозорих елементів салону). Запропоновано методику розрахунку нормативних значень витрати палива автобусом МАЗ-206 при роботі на маршруті без ввімкненого і з ввімкненим кондиціонером. Отримано алгоритм додаткової витрати палива при роботі кондиціонера. З розрахунків встановлена базова норма для автобусу МАЗ-206. Ця норма може бути використана для доповнення базового нормативного документу «Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті».Ключові слова: міський автобус, кондиціонер, мікроклімат, кліматичні умови, витрата палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ТАРАСЮК, В. Г., Н. Є. ЯНУШЕК, and О. Л. БЄЛОКОНЬ. "ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ СТОСОВНО РОЗРОБЛЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ ТА НАЦІОНАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ." Наука та будівництво 21, no. 3 (September 26, 2019): 34–41. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v21i3.107.

Full text
Abstract:
Наведено ряд невирішених проблем будівельної галузі України, зокрема пов’язаних із застосуванням системного підходу стосовно розроблення будівельних норм та національних стандартів, що є одним із важливих механізмів технічного регулювання будівельної галузі України. Відзначено, що застосування системного підходу в різних сферах діяльності відіграє значну роль у формуванні цілісної системи, що в свою чергу зумовлює створення відповідного об’єкту та його існування в рамках деякої великої цілісної комплексної системи на відповідному рівні. Наведено в загальному розумінні поняття системного підходу, що полягає у системному вирішенні будь-якої проблеми з урахуванням мети та завдань системи, її цілісності, структури, усіх зовнішніх та внутрішніх зв’язків. Проаналізовано проблеми застосування системного підходу стосовно розроблення будівельних норм та національних стандартів будівельної галузі України та визначено шляхи їх вирішення. Відомо, що в цілому національна нормативна база будівельної галузі України представлена у вигляді пірамідальної структури, яка містить нормативні акти та нормативні документи різного рівня підпорядкування, що мають працювати в комплексі як єдина система. Наведено окремі проблемні питання, що пов’язані із системним розробленням будівельних норм та національних стандартів, методом прийняття міжнародних та регіональних стандартів як національних, а також фінансуванням робіт з національної стандартизації та встановленням пріоритетності їх розроблення. Відзначено, що формування та удосконалення національної нормативної бази будівельної галузі України залежить від збалансованого застосування принципу щодо відкритості та прозорості процедур розроблення, затвердження і прийняття будівельних норм та національних стандартів, в тому числі національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та регіональними стандартами, з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін. Показано, що будівельні норми, що розроблені на основі параметричного методу нормування, та їх підтримуючі національні стандарти, є однією системою, що має працювати в комплексі. Встановлено стан розвитку національної нормативної бази будівельної галузі України стосовно розроблення державних будівельних норм та національних стандартів, в тому числі національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та регіональними стандартами. Визначено питання фінансування робіт з національної стандартизації будівельної галузі України, що мають бути урегульовані на рівні держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Костанда, І. О. "СТИЛІСТИЧНА КОДИФІКАЦІЯ: ПОЯВА ТА РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙНИХ ФОРМ ТЕКСТУ В МОВАХ ВЕНЬЯНЬ І БАЙХУА." Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", no. 2 (April 9, 2021): 91–95. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2020-2-13.

Full text
Abstract:
Одним із центральних понять при розгляді проблем формування та нормування мов є поняття кодифікації, оскільки у процесі кодифікації досліджують і фіксують мовні норми, які уже потім розглядаються як іманентна властивість літературної мови. Система функційних стилів і стилістичних засобів їх вираження пронизує усі мовні рівні. З огляду на те, що літературній мові кожного народу у відповідні епохи властива своя власна система функційних стилів і стилістичних засобів, центром уваги нашої роботи є кодифікація функційних стилів і стилістичних засобів їхнього вираження у китайських мовах веньянь і байхуа. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення функційних стилів мов веньянь і байхуа, а також літератури зі стилістичної кодифікації давнього Китаю. Комплексний аналіз аспектів стилістичної кодифікації літератури давнього Китаю потрібен для того, щоб наочно проілюструвати відмінність та оригінальність стилів у мовах веньянь і байхуа, а також продемонструвати ідею наступності у формуванні означених вище мов. Розгляд функційних стилів, етапів їхнього формування та кодифікації допоможе показати важливість стилістичних аспектів для розвитку китайської мови та культури. Метою цієї наукової розвідки є дослідження функційних стилів мов веньянь і байхуа та процесів стилістичної кодифікації давнього Китаю. У роботі було використано зіставний метод, описовий метод для класифікації та інтерпретації досліджуваних мовних явищ, історичний і порівняльно-історичний методи. Предметом дослідження є головні функційні стилі мов веньянь і байхуа. Об’єктом дослідження є процеси кодифікації та формування головних функційних стилів мов веньянь і байхуа. Історія стилістичної кодифікації, дослідження форм літератури та видів тексту в мовах веньянь і байхуа надає важливий матеріал для дослідження та пояснення лінгвістичних явищ сучасної китайської мови. Усебічний аналіз історії та концепції стилістичної кодифікації традиційних форм літератури та видів тексту може покласти початок новим науковим розвідкам у галузі стилістики та перекладознавства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Козаченко, С. В. "РОЛЬ НОРМУВАННЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (40) (February 4, 2021): 182–88. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-40-2-182-188.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена ролі нормування праці в сільському господарстві. Приділено увагу, у збільшенні продуктивності, прибутку і підвищення лояльності трудового колективу. Розглядається нормування робочого часу, що передбачає державне встановлення стандартів тривалості робочого часу. Приділяється увага нормуванню праці за допомогою трудової функції, оскільки ступінь інтелектуалізації трудової функції для більшості працівників значно зросла в зв'язку з розвитком сучасних технологій в нових соціально-економічних умовах. Зазначається, що нормування праці дозволяє обґрунтовувати трудові показники для слабо захищених категорій громадян, молоді та інвалідів, тим самим даючи можливість заповнити вакансії по малопривабливим робам або за напрямками, що відрізняються недостатністю фахівців на ринку праці. Нормування праці також сприяє підвищенню якості трудового життя, що є однією з найбільш важливих функцій управління працею в сільському господарстві. Поліпшення якості трудового життя передбачає поліпшення соціально-економічного становища працівників. Роль нормування праці та режиму роботи як основи організації виробництва, підвищення ефективності використання живої праці зростає. В сучасних умовах правове регулювання нормування праці та режиму роботи має забезпечувати об'єктивно необхідні роботи щодо впорядкування процесу праці, яка на основі розроблених способів нормування праці організовує, регулює і стабілізує соціотехнічну систему кожної організації. Зокрема нормування робочого часу передбачає державне встановлення стандартів тривалості робочого часу. У той же час сторонам трудових відносин повинна бути надана можливість розумно поєднувати державні стандарти і гнучкі підходи до встановлення норм робочого часу, які набувають особливої актуальності в сучасних технічних умовах. Крім того, за умови підсумованого обліку робочого часу є можливість вибору норми робочого часу, яка полягає в дотриманні не щоденної чи щотижневої норми, а протягом облікового періоду (місяця, кварталу, сезону, року). Ключові слова: праця, трудові відносини, працівники сільського господарства, норми праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kalinovsky, Ya O., Yu E. Boyarinova, and A. S. Turenko. "Обчислювальні властивості одного класу некомутативних гіперкомплексних числових систем четвертої вимірності." Реєстрація, зберігання і обробка даних 16, no. 3 (September 8, 2014): 12–24. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2014.16.3.100278.

Full text
Abstract:
Досліджено клас некомутативних гіперкомплексних числових систем (ГЧС) четвертої вимірності, які побудовано за допомогою некомутативної процедури подвоєння Грасмана-Кліфорда систем другої вимірності. Побудовано всі ГЧС цього класу, досліджено алгоритми виконання операцій у них а також методи обчислення таких алгебраїчних характеристик, як спряження, нормування, вигляд дільників нуля. Виведено формули представлення експоненціальноїфункціїу цих системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Євтєєв, Володимир Миколайович. "Нотатки про комп’ютерне тестування." Theory and methods of e-learning 3 (February 10, 2014): 88–95. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v3i1.322.

Full text
Abstract:
Где лгут и себе и друг другу,и память не служит уму,история ходит по кругуиз крови – по грязи – во тьму.И. Губерман Людину з царини тварин виділила не праця, не розвиток мови і не інші дуже важливі, але все ж другорядні чинники. Головним чинником переможної еволюції людини є накопичення, зберігання і негенетичний спосіб передачі знань про себе і навколишнє середовище. Саме для цього необхідно було розвивати мову, об’єм черепу і прямоходіння, щоб використовувати накопичені знання, тобто працювати. Щоб зрозуміти, як інформаційні технології впливають на суспільний уклад, розглянемо три епохальні винаходи. Десь близько півтори тисяч років до нашої ери почали з’являтись фонетичні алфавіти, які значно спрощували складні писемні технології з використанням ієрогліфів. Все настільки спрощувалось, що засвоїти писемність отримала змогу навіть дитина. Наступний епохальний винахід відбувся приблизно п’ятисотого року вже нашої ери. Це був винахід позиційних систем числення. Наприклад, до цього часу в Європі панувала непозиційна римська система числення, для якої алгоритми арифметичних дій були дуже складні з великою кількістю виключень з правил, тому для того, щоб вміти виконувати арифметичні розрахунки, необхідно було закінчувати університет. І, нарешті, ще через півтори висячи років винайшли персональний комп’ютер. Звичайно обчислювальні пристрої існували і раніше, але з’явились кавоварки, які розмовляють, в’язальні машини і кухонні комбайни, які необхідно програмувати і таке інше. Тепер пересічний громадянин, хоче він того чи ні, повинен засвоювати новий для нього алгоритмічний спосіб мислення так само, як щойно описані винаходи не тільки надавали нові можливості, але й вимагали засвоєння нових вмінь читати, писати і рахувати. Вже давно неписьменна людина є не тільки не бажаною, але й несе в собі певну загрозу суспільству. На жаль, досі не всі зрозуміли, що персональні комп’ютери – це не чергова «друкарська машинка», що це значно серйозніше.Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) виникло під гаслами боротьби з корупцією. Корупція в черговий раз перемогла, але ЗНО все ж таки дало корисні результати. Вперше ми отримали більш-менш об’єктивну оцінку стану освіти. Не дивлячись на шалені спроби, не вдалося повністю приховати реальні результати. По-перше, зсув оцінки на 100 балів може справити враження лише на тих, хто геть не розуміє, що таке обчислення. Наприклад, якщо успішність 50%, то додавання 100 балів може перетворити ці бали на 150 і, враховуючи, що тепер максимальна сума балів дорівнює 200, ми отримаємо загальну оцінку 150/200=75%. Кому потрібні подібні числові кульбіти? По-друге, навіщо потрібно натягувати реально виміряний розподіл результатів на геть недоречний в цьому випадку нормальний розподіл. Зрозуміло, що нормальний розподіл виникає, коли середнє значення зумовлене однією причиною, а відхилення від нього випадкові й незалежні. Коли студент шукає відповідь на завдання, він використовує декілька механізмів: просто вгадування, банальну ерудицію (побутовий досвід), знання і навіть помилково сформовані поняття (на жаль, буває і таке). Можливі й композиції наведених механізмів пошуку відповідей. Наприклад, за допомогою власного досвіду відсікається частина запропонованих відповідей і тим самим збільшується ймовірність, а далі йде просте вгадування.Існують два типи тестів, які мають відношення до освіти. Це тести для визначення здібностей і тести на визначення досягнень у навчанні. Перші цікаві більше для наукової діяльності, а використання їх для практичної діяльності, м’яко кажучи, дискусійне. Але тести на досягнення в навчанні мають суто практичне значення. Однак ці типи тестів сильно відрізняються один від одного. По-перше, діапазоном вимірювання. Наприклад, як вказати межі геніальності? А діапазон вимірювання тестів на досягнення завжди обмежений об’ємом навчальної програми. По-друге, на форму закону розподілу результатів вимірювання здібностей повинен впливати лише об’єктивний стан речей, а на форму закону розподілу тестів на досягнення може впливати і завжди впливає технологія (методика) навчання, яка не є об’єктивною причиною. До речі, форма закону розподілу результатів тестування на здібності не зобов’язана бути симетричною, як то прийнято в багатьох досить поширених теоріях тестування. Так, наприклад, якщо можна допустити, що кількість народжуваних із задатками геніїв приблизно однаково з кількістю народжуваних з задатками суперйолопів, то при вимірюванні у зрілому віці цей баланс, напевно, не зберігається. Дійсно, не всі діти з задатками геніальності зможуть розвинути їх в повній мірі. На те є дуже багато причин, при цьому відсоток тих, кому вдалося досягти максимального результату, буде складати значно менше, ніж 50. Те ж саме можна сказати про тих, хто зумів вибратись із дуже неприємних задатків і стати нормальною людиною. Таким чином, врешті решт суперйолопів буде значно більше, ніж геніїв.Оцінка в навчанні грає роль оберненого зв’язку і тому ні в якому разі не можна її спотворювати різними заохочувальними й іншими виховними змістами. Необхідно повернутися до попередньої практики, коли використовувались дві окремі оцінки: оцінка за навчання і оцінка за старанність. На жаль, п’ятибальна система оцінки була спочатку спотворена, а потім взагалі відкинута. Оцінка «задовільно» означала, що учень відтворив 100% навчального матеріалу. Оцінка «добре» відповідала осмисленому використанню знань для практичних завдань. І, нарешті, оцінка «відмінно» виставлялась у разі використання знань у нестандартних (в тих, які не згадувались у процесі навчання) випадках. Оцінка «незадовільно» виставлялась у всіх інших випадках, окрім тих, коли учень не міг або був не здатним, або не хотів навчатись. Для такої ситуації використовували оцінку «дуже погано» з обов’язковим повторним навчанням. Сучасна дванадцятибальна шкільна і, певною мірою, семибальна система вищих навчальних закладів відповідають лише градації сірого, тобто інтервалу від «незадовільно» до «задовільно» п’ятибальної системи. Слід згадати ще одну ваду сучасної системи оцінювання. Це плутанина коду оцінки з кількісною характеристикою. Мова йде про так звану середню оцінку або показник якості навчання. Якщо ми закодуємо числом «1» яблуню, числом «2» – вишню і числом «3» сливу і якщо далі з’ясується, що половина дерев у саду це яблуні, а половина – сливи, ми ж не будемо стверджувати, що у нас гарний вишневий садок? І ще гірше, якщо ми станемо оцінювати якість художнього твору за середнім кодом літер, які використані для його написання.Однією з головних вад комп’ютерного тестування є практична неможливість використати в тесті завдання, що вимагають неформальної перевірки експертом-людиною. Щодо неможливості корегувати завдання під час опитування, то це скоріше є перевагою комп’ютерного тестування, ніж його недоліком. До переваг комп’ютерного тестування слід віднести формальність, тобто незалежність від людського фактору проведення і оцінювання.Зупинимося на труднощах складання завдань для тестування. Перша перепона при розробці завдання – це визначення складності завдання. Добре відомо, що використання часу, необхідного для виконання завдання, не може бути критерієм його складності. Однак і популярний спосіб визначення складності за допомогою пробного тестування теж не витримує критики. Дійсно, якщо студента ретельно тренували бачити повний диференціал, то для нього знаходження деяких інтегралів буде дуже легким завданням, у випадку ж якщо студенту лише повідомляли про повний диференціал, але не тренували його розпізнавати, подібне завдання буде значно складнішим. Можна продовжувати подібні приклади, але і так зрозуміло, що технологія навчання радикальним способом впливає на складність виконання тестових завдань. Оскільки результати тестування мають бути незалежними від методики навчання, то зрозуміло, що використання пробного тестування для оцінки складності завдань не слід використовувати. Комп’ютерний тест – це інструмент для вимірювання. Як і будь-який прилад, він має певний діапазон, у якому він працює достеменно. Це означає, що частину балів студент може набрати, не володіючи знаннями, а просто вгадуючи відповідь. Щоб корегувати оцінку тестування, слід визначити кількість балів, яку студент може набрати, просто вгадуючи, відняти її від отриманої оцінки завдання і при визначенні підсумкової оцінки за тест провести нормування того, що залишилось, на максимальний бал тесту. При складанні завдань належить всіляко зменшувати ймовірність вгадувань. Наприклад, якщо відповідь подається у вигляді числа, то не бажано формулювати завдання у вигляді запитання з переліком можливих варіантів відповіді, а пропонувати студенту ввести число з клавіатури. Бажано відходити від практики використання завдань тільки з однією вірною відповіддю. Студент повинен сам вирішувати, скільки запропонованих відповідей він повинен вибрати: одну, дві, декілька, всі або навіть жодної. При такому підході перевіряються не тільки знання, а й впевненість у них.Рівень освіти знижується. В цьому легко переконатися, запропонувавши студентам завдання, наприклад, з посібників 30-літьої давнини для підготовки абітурієнтів. З багатьох причин необхідно створювати загальний для країни банк тестових завдань. Щоб завдання не старіли, їх треба робити багатоваріантними, тобто варіантів завдання повинно бути так багато, що запам’ятовувати без розуміння кожний з них окремо було б недоцільно. До того ж кожний варіант повинен вирішувати одну й ту саму дидактичну задачу, тобто повинен перевіряти знання конкретного теоретичного положення навчальної програми. Такий банк можна було б використовувати як для підготовки, так і для безпосередньо тестування. При наявності такого банку тестових завдань стане можливим реальне порівняння результатів тестування за різні роки, тоді як зміна завдань кожного року несе велику загрозу зменшення рівня складності. Звісно, таку базу необхідно доповнювати і розширювати на предмет все більшого і якісного охоплення навчального матеріалу. Однак слід дуже ретельно пильнувати і не дозволяти спрощення вимог до складності завдань. Необхідно уніфікувати підсумковий контроль у процесі навчання, і комп’ютерне тестування для цього на часі.Треба щиро сказати, що занепад освіти зумовлений суб’єктивним фактором, а саме недолугим і недалекоглядним керівництвом. Підтвердимо цей висновок наступними тезисами.Перша системна помилка полягає в тому, що замовник, виконавець і приймальник ‑ це одна й та ж установа, а саме МОНмолодьспорту. Якщо виконавця відокремити від замовника, то можна було б конкретніше з’ясувати, яку якість навчання можна вимагати вид виконавця і за яке фінансування. Це дуже непросте з’ясування, бо з одного боку ‑ грошей завжди не вистачає, а з другого ‑ розвиток суспільства напряму залежить від якості освіти.Друга системна вада управління освітою зумовлена недосконалістю теоретичної педагогіки. Наприклад, розглянемо теорію tabula rasa щодо освіти. Офіціальна педагогіка дуже ретельно критикує першу тезу цієї теорії, стверджуючи що «чистих дошок» не існує, але геть не розглядає другу тезу, яка стверджує, що якщо на «дошці» є вільне місце, то там можна написати що завгодно. А чи це так? Ні в кого не виникає заперечень, що процес навчання ‑ це інформаційний процес. Якщо це так, то для інформаційного процесу необхідно мати три структурні одиниці: передавач, канал і приймач. При цьому передавачів і каналів може бути декілька, а приймач один – учень. Саме на ньому відображається результат навчання і саме він є ключовою структурною одиницею в навчанні. Запитайте студента: «Що важливіше: знання чи диплом?». Ви отримаєте цілком обґрунтовану відповідь: «Звичайно ‑ знання, маючи їх завжди можна скласти іспити і отримати диплом». Але ж чому, деякі студенти попри всяку гідність вимолюють неадекватно завищені оцінки? Справа в тому, що крім недосконалостей теорії, існує варварське невігластво керівної ланки. Наприклад, варварський вираз: «Ви не учню ставите негативну оцінку, ви її собі ставите!», або більш хитромудрий: «Якщо студента відраховано з третього курсу, то гроші, які витрачені на його навчання ‑ це нецільове використання коштів». Чому саме платять хабар за вступ до навчального закладу, якщо майбутній студент справжній телепень? Тоді ж треба буде платити за кожний залік, за кожний іспит і кожну контрольну або курсову роботу. А якщо зустрінеться викладач, який не бере хабарів? Дуже довгий і ризикований ланцюжок. Чи не простіше піти і одразу купити диплом? Відповідь на ці запитання проста. Управління освітою відбувається з використанням недолугих і до того ж суперечливих показників. Наприклад, показник успішності, так званий показник якості, геть технологічно необґрунтований показник відношення кількості викладачів до кількості студентів, штучне обмеження кількості стипендіатів, і таке інше. За кожним з цих показників стоїть певна проблема керівної установи. Наприклад, популістський закон підвищення розміру стипендії без підвищення стипендіального фонду. До чого призводить цей суперечливий клубок вимог до керівництва навчального закладу і врешті-решт до викладачів? Негативні оцінки стають винятковим явищем. Тоді, якщо студент веде себе тихо, ходить на заняття, але нічого не вчить, він має свою чергову задовільну оцінку і, «відмотавши» певний строк, отримує диплом. Якби ж можна було перенести хоча б трохи відповідальності за результат навчання на студента, як того вимагає інформаційний характер процесу навчання, і при цьому використати незалежне від людського фактора комп’ютерне тестування, то можливо було б подолати описане ганебне явище.Нарешті, третя системна біда – невтримна вакханалія оптимізації і новаторства. Справа в тому, що оптимізація може бути дуже шкідливою, коли система знаходиться у збудженому нестійкому стані [1] тим, що оптимізаційні дії посилюють нестійкий стан і приводять до катастрофи. Як це не дивно, але діяльність вчителів-«новаторів» може наносити більше шкоди, ніж користі. Інновації можуть бути дуже локально корисними і шкідливими у загальносистемному сенсі. Так, багато століть учнів не спонукали зазубрювати таблицю додавання на кшталт таблиці множення, а замість цього дуже старанно привчали до виконання алгоритму переходу через розряд. Така методика сприяла глибшому розумінню того, як працює позиційна система числення. В наш час все більше вчителів змушують школярів заучувати таблицю додавання, що дійсно прискорює навчання швидкому рахуванню, але повністю знищує розуміння будови позиційної системи числення. Наступний приклад стосується викладання мови. Тенденція полягає в тому, що збільшується навчальний час на написання творів за рахунок навчання робити перекази. В результаті такого підходу учні не вміють писати доповідні, вести лабораторні журнали і взагалі пояснювати щось письмово. Замість цього вони списують з книжок незрозумілий у їхньому віці опис глибинних страждань Лариси Косач.Розглянемо деякі проблеми оптимізації з використання діаграми потенціального рельєфу рівня навчання. На рис. 1 локально стійкі стани мають номери: 1, 3, 5 і 6. Зрозуміло, що освіта може бути ефективною лише в стійких станах. Для того, щоб поліпшити ситуацію, систему треба перевести зі стійкого стану 1 до стійкого стану 3. Будемо збуджувати систему у стані 1 доти, поки система стане здатна сама переходити від збудженого стану 1 до збудженого стану 3 і навпаки. Потім, коли система буде знаходитись у збудженому стані 3, різко увімкнемо гальма, тобто використаємо відповідні стандарти, щоб система «охолола» до стійкого стану 3.Гальма ‑ це незмінний на певний час рівень тестування набутих знань. Якщо потроху знижувати рівень тестів, скажімо для покращення деяких показників, то система сама собою опиниться знов у стані 1. Описаний революційний спосіб оптимізації системи самий простий, однак він не завжди доступний. Наприклад, для переходу від стану 3 достану 5 такий спосіб не підходить. Дійсно, якщо поступово збільшувати збудженість стану 3, ми не досягнемо потрібного рівня і ймовірніше за все опинимося в стані 1. Для того, щоб перевести систему зі стійкого стану 3 до стійкого стану 5, необхідно швидко, протягом однієї чверті періоду коливань системи, збудити систему до необхідного рівня і зробити реформу, тобто змінити «правила гри», і знову увімкнути гальма, але вже на іншому вищому рівні. На рисунку такий перехід позначений штриховою лінією. Тепер зрозуміло, чому так важливо мати дієвий інструмент стабілізації системи. Комп’ютерне тестування, взагалі кажучи, відповідає вимогам для такого інструмента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пуховський, Є. С. "РОЗРОБКА СИСТЕМИ АВТОМАТИЗОВАНОГО ПРОЕКТУВАННЯ ГНУЧКОГО АВТОМАТИЗОВАНОГО ВИРОБНИЦТВА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes 45, no. 3 (February 21, 2022): 40–47. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.3.6.

Full text
Abstract:
Проектування гнучких виробничих систем (ГВС) сучасного багатономенклатурного виробництва зазвичай ведеться на основі загального нормування при використанні укрупнених рекомендацій. При цьому не завжди береться до уваги специфіка та особливості конкретного виробництва. В такому проектуванні найважливішим є досвід проектувальника, що не завжди базується на сучасних методах оптимізації проектних рішень. Тому надзвичайно актуальною є проблема створення автоматизованих систем проектування при розробці гнучких автоматизованих виробництв (ГАВ), які використовують вартісне обладнання з числовим програмним управлінням (ЧПУ). Розробка автоматизованих систем проектування базується на ідеях системного підходу, які визначають різні цикли процесу: проектування – підготовка виробництва – виробництво. Інформація про проектований об’єкт генерується в процесі розробки проекту різними групами користувачів: дослідниками, проектувальниками, конструкторами, технологами, організаторами виробництва. Багаторівневий, циклічний процес проектування потребує використання такого обсягу інформації, який неможливо переробити без застосування сучасних математичних методів та обчислюваної техніки. Тому надзвичайно важливим є створення систем автоматизованого проектування ГАВ, які відзначаються більшою універсальністю, ефективністю і можливістю розвитку, вдосконалення і адаптації до умов різних підприємств. Такі вимоги послужили базою для створення системи автоматизованого проектування ГВС (САП ГВС), що дозволяє протягом розробки проекту враховувати величезний обсяг інформації в автоматичному циклі. Наукова новизна роботи полягає в розробленні інтегрованої системи автоматизації проектування технології обробки та вибору елементів структур ГВС. При цьому забезпечується інформаційна єдність з системою технологічної підготовки виробництва на рівні експлуатації ГВС. Мета роботи – створення інтегрованої автоматизованої системи проектування технологічних процесів та елементів структури гнучкого автоматизованого виробництва на базі сучасних верстатів з ЧПУ, промислових роботів та систем оснащення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кривошапов, С. "Визначення норми витрати палива газобалонних автомобілів на прогрів в умовах низьких температур експлуатації." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 17 (March 18, 2020): 98–108. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.17.98-108.

Full text
Abstract:
Перед Україною стоїть гостра проблема раціонального використання енергетичних ресурсів. Автомобільний транспорт є основним споживачем бензину, дизельного палива і зрідженого нафтового газу. Нажаль більша частина сировини - імпортного виробництва. Діюча на Україні для автомобільного транспорту методика нормування паливно-мастильних матеріалів має ряд недоліків: відсутні значення базових норм витрати палива для значної кількості марок автомобілів, не враховується конструктивні особливості транспортних засобів та вид паливної системи, відсутні норми витрати палива на один запуск і прогрів двигуна з урахуванням фактичної температури навколишнього середовища.Розширити можливості і усунути недоліки методики в статті запропоновано шляхом математичного моделювання паливної економічності автомобіля. За основу взята розрахункова модель витрати палива проф. Говорущенко Н.Я. У статті отримано аналітичні залежності для розрахунку витрати палива для транспортних засобів з різними паливними системами, включаючи автомобілів на яких встановлена газобалонне обладнання. Отримана нова модель розрахунку витрати палива на запуск і прогрів двигуна в залежності від температури навколишнього повітря. Для автомобіля SKODA Octavia (1,6l) наведені приклади розрахунку базової норми витрати палива при роботі двигуна на дизельному паливі, бензині та зрідженому нафтовому газі. Розрахункові значення витрати рідкого палива відповідає даним заводу-виготовлювача, між міським і змішанням циклом випробувань. Витрата газоподібного палива в 2 рази менше нормативного значення Мінтрансу України.Наведена методика і результати дослідження можуть бути використані на підприємствах автомобільного транспорту для нормування витрат палива, коли відсутні інші джерела інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система нормування"

1

Козуля, Тетяна Володимирівна, and Наталія Валеріївна Шаронова. "Корпоративна основа нормування якостi навколишнього середовища, еколого-гiгiєнiчна оцiнка ризику здоров'ю населення." Thesis, Institute for Applied System Analysis, 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47679.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Плахотнюк, М. С. "Напрями вдосконалення обліку розрахунків з оплати праці." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10920.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юр'єва, Ірина Анатоліївна, and Т. В. Березіна. "Проблеми оплати праці та шляхи їх вирішення." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Івченко, О. В. "Система автоматизованого розрахунку прогнозованих обсягів енерговитрат при проектуванні технологічного процесу обробки деталей." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82137.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра становить 97 сторінок, в тому числі 29 рисунків, сім таблиць, бібліографії з 30 джерел на трьох сторінках, одного додатку на восьми аркушах. Виходячи з актуальності й ступеня наукової розробки проблеми, метою дослідження є підвищення енергетичної ефективності технологічних процесів механічної обробки металів шляхом впровадження системи автоматизованого розрахунку прогнозованих обсягів енерговитрат при його проектуванні на основі розроблення універсального методу обчислення значень питомого показника споживання енергії під час проектування операцій механічної обробки металів різанням. Об’єкт дослідження: процедура проектування технологічного процесу механічної обробки деталей. Предмет дослідження: методи обчислення значень питомого показника споживання енергії під час виконання операцій механічної обробки металів різанням. Наукова новизна отриманих результатів. Вперше запропоновані теоретичні основи універсального методу обчислення значень питомого показника споживання енергії під час виконання операцій механічної обробки металів різанням, які базується на прямих випробуваннях верстатів та визначення ККД устатковання за електроспоживанням під час зміни різних факторів технологічного процесу. Це дозволяє провести нормування обчислень енергетичної ефективності технологічного процесу механічної обробки металу за показником сумарної потужності процесу оброблення. Практичне значення отриманих результатів: запропоновано рекомендації щодо впровадження системи автоматизованого розрахунку прогнозованих обсягів енерговитрат при проектуванні технологічного процесу обробки деталей.
Квалификационная работа магистра составляет 97 страниц, в том числе 29 рисунков, семь таблиц, библиографии из 30 источников на трех страницах, одного приложения на восьми листах. Исходя из актуальности и степени научной разработки проблемы, целью исследования является повышение энергетической эффективности технологических процессов механической обработки металлов путем внедрения системы автоматизированного расчета прогнозируемых объемов энергозатрат при его проектировании на основе разработки универсального метода вычисления значений удельного показателя потребления энергии при проектировании операций механической обработки металлов резанием . Объект исследования: процедура проектирования технологического процесса механической обработки деталей. Предмет исследования: методы вычисления значений удельного показателя потребления энергии во время выполнения операций механической обработки металлов резанием. Научная новизна полученных результатов. Впервые предложены теоретические основы универсального метода вычисления значений удельного показателя потребления энергии во время выполнения операций механической обработки металлов резанием, которые базируется на прямых испытаниях станков и определения КПД оборудования по электропотреблением при изменении различных факторов технологического процесса. Это позволяет провести нормирование вычислений энергетической эффективности технологического процесса механической обработки металла по показателю суммарной мощности процесса обработки. Практическое значение полученных результатов: предложены рекомендации по внедрению системы автоматизированного расчета прогнозируемых объемов энергозатрат при проектировании технологического процесса обработки деталей.
The master's thesis is 97 pages, including 29 figures, seven tables, bibliographies from 30 sources on three pages, one appendix on eight sheets. Based on the relevance and degree of scientific development of the problem, the aim of the study is to increase energy efficiency of technological processes of metal machining by introducing a system of automated calculation of projected energy consumption in its design based on the development of a universal method of calculating specific energy consumption. . Object of research: the procedure for designing the technological process of machining parts. Subject of research: methods of calculating the values ​​of specific energy consumption during the operations of machining of metals by cutting. Scientific novelty of the obtained results. For the first time the theoretical bases of the universal method of calculation of values ​​of specific indicator of energy consumption during performance of operations of mechanical processing of metals by cutting which are based on direct tests of machines and definition of efficiency of the equipment on power consumption at change of various factors of technological process are offered. This allows the rationing of calculations of energy efficiency of the technological process of metal machining according to the total power of the processing. Practical significance of the obtained results: recommendations for the introduction of a system of automated calculation of the projected volumes of energy consumption in the design of the technological process of processing parts are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Виризуб, О. І. "Вдосконалення системи нормування праці в сучасних умовах." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4391.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Горбатюк, Таїсія Василівна. "Вдосконалення системи організації виробництва на промисловому підприємстві (на прикладі ТОВ «Нейл», м. Хмельницький)." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11856.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання вдосконалення системи організації виробництва на промисловому підприємстві «Нейл». Викладено теоретичні основи організації виробництва на промислових підприємствах. Наведена характеристика, проведено аналіз діяльності та організації виробництва у ТОВ «Нейл». Сформовано ефективну систему організації виробництва на даному підприємстві, зокрема визначено шляхи підвищення рівня організації виробництва на підприємстві та ефективності його діяльності. Розглянуто та обґрунтовано найважливіші з них: підвищення ефективності використання робочого часу робітників ремонтно-інструментальної дільниці завдяки застосуванню фотографії робочого часу та ліквідації його втрат протягом зміни; впровадження на цій дільниці багатоверстатного обслуговування устаткування; покращення умов праці у цеху з виробництва цвяхів та на ремонтно-інструментальній дільниці заводу. Пораховано економічний ефект і зроблено відповідні висновки щодо доцільності реалізації запропонованої системи організації виробництва у ТОВ «Нейл».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шкарупа, Олена Василівна, Елена Васильевна Шкарупа, Olena Vasylivna Shkarupa, and П. В. Кучеренко. "Модернізація системи управління якістю довкілля для сталого розвитку." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/85738.

Full text
Abstract:
Стандартизація і нормування в галузі охорони атмосферного повітря проводяться з метою встановлення комплексу обов'язкових норм, правил, вимог до охорони атмосферного повітря від забруднення та забезпечення екологічної безпеки. Особливістю нормування якості атмосферного повітря є залежність дії забруднюючих речовин, присутніх в повітрі, на здоров'я населення не лише від значення їх концентрацій, але і від тривалості тимчасового інтервалу, протягом якого людина дихає даним повітрям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кузнецов, Валерій Геннадійович, Валерий Геннадиевич Кузнецов, Valeriy G. Kuznetsov, Walery G. Kuzniecov, and Valerii H. Kuznetsov. "Розвиток теоретичних основ енергозбереження в системах електропостачання тяги поїздів постійного струму." Thesis, Видавництво Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 2012. http://eadnurt.diit.edu.ua:82/jspui/handle/123456789/1335.

Full text
Abstract:
Кузнецов , В. Г. Розвиток теоретичних основ енергозбереження в системах електропостачання тяги поїздів постійного струму : авт. дис. д-ра т. н.: 05.22.09 / В. Г. Кузнецов ; Днепропетр. нац. ун-т ж.-д. тр-та им. акад. В. Лазаряна. - Д. : Вид-во Днiпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. iм. акад. В. Лазаряна, 2012. УДК 629.423.3:621.331.024 ГРНТИ 55.41.29 Захист - 6 грудня 2012 р.
UK: Дисертація присвячена розвитку теоретичних основ енергозбереження в системах електропостачання тяги поїздів постійного струму для підвищення енергетичної та економічної ефективності процесу перевезень. У даній роботі проблема енергозбереження в системах тяги поїздів постійного струму розглядається як комплексна, багаторівнева й багатофакторна проблема. Створено методологічні підходи до вибору енергозберігаючих заходів у системах електропостачання тяги поїздів постійного струму. Удосконалено метод розрахунку систем тягового електропостачання на основі потоків відновлення для визначення втрат потужності та електроенергії в елементах тягових підстанцій. Розроблено метод визначення раціональних режимів систем тягового електропостачання постійного струму на основі генетичного алгоритму, визначено раціональні регламенти перемикань. Розроблено науково обґрунтовані методи визначення норм витрат електроенергії на потреби стаціонарних споживачів та на власні потреби тягових підстанцій, постів секціонування й пунктів паралельного з'єднання. Надано науково обґрунтовані рекомендації зі зниження небалансів електроенергії. Розроблені моделі й методи в сукупності складають теоретичні основи вирішення комплексних завдань енергозбереження, що виникають під час експлуатації систем електропостачання тяги поїздів постійного струму.
RU: Диссертация посвящена развитию теоретических основ энергосбережения в системах электроснабжения тяги поездов постоянного тока для повышения энергетической и экономической эффективности процесса перевозок. В данной работе проблема энергосбережения в системах тяги поездов постоянного тока рассматривается как комплексная, многоуровневая и многофакторная проблема. В работе созданы методологические основы выбора энергосберегающих мероприятий в системах тягового электроснабжения на основе определения потенциала энергосбережения с учетом системного эффекта, выбора альтернатив на предложенной графовой модели, инвариантно-согласованного метода анализа иерархий. На основе разработанных методологических основ предложены научные подходы к модернизации тяговых подстанций с учетом возможности перевода тяги поездов на высший класс напряжения. Разработаны новые научные подходы к определению условий рациональных режимов систем тягового электроснабжения. Показано, что при принятии решений необходимо учитывать возможность расчетов за потребленную электроэнергию по переменным в течение дня тарифам за электроэнергию. Также необходимо учитывать надежность силового оборудования, участвующего в регулировании. Составлена структурно-логическая схема для расчета показателей потока отказов при осуществлении регулирования режимов. На основе информации о величине потока отказов и типовых калькуляций работ определены величины экономического ущерба от возможных отказов при осуществлении регулирования. Усовершенствован метод расчета систем тягового электроснабжения на базе потоков восстановления в части дополнения его расчетными выражениями для определения потерь мощности и электроэнергии в элементах тяговых подстанций с учетом регулировочных воздействий. Разработан генетический алгоритм для решения задачи определения рациональных режимов системы электроснабжения тяги поездов постоянного тока. Разработан метод расчета регламента переключений оборудования фидерного участка, в котором учитываются современные возможности оплаты за электроэнергию по двух, трехзонным тарифам и оптовым ценам, потери надежности оборудования при переключениях, а также соответствующее программное обеспечение. Установлена зависимость величины потерь мощности в тяговой сети от дислокации поездов и расстояния между ними. Показано, что имеется существенный резерв по снижению потерь в контактной сети за счет подбора рациональной дислокации поездов. Вариация потерь мощности в зависимости от дислокации и расстояния между поездами достигает 3,5 раза на одной из межподстанционных зон постоянного тока. Разработаны усовершенствованные методологические основы и создана нормативная документация по определению норм расхода электроэнергии на нужды стационарных потребителей железных дорог Украины. При этом нормы расхода электроэнергии определяются по регрессионным зависимостям. Предложенная методология легла в основу методических указаний ЦЕ-0015. Созданы научные подходы и нормативная документация по определению норм расходов электроэнергии на собственные нужды тяговых подстанций, постов секционирования и пунктов параллельного соединения. Показано, что расход электроэнергии на собственные нужды распределительных устройств 3,3 кВ целесообразно определять по установленной мощности и продолжительности работы оборудования. На основе предложенных подходов создана инструкция ЦЕ-0018. Установлено, что причиной сверхнормативных небалансов электроэнергии является низкая загрузка измерительных трансформаторов тока и напряжения. Для подтверждения нормируемых метрологических характеристик трансформаторов напряжения согласно их классам точности 0,5 при действительных значениях мощностей и коэффициентов мощности их вторичной нагрузки было предложено мощность вторичной нагрузки обмоток и коэффициенты мощности вторичной нагрузки трансформатора напряжения привести в соответствие с требованиями ГОСТ-1983 и ГОСТ-7746 соответственно. Для этой цели предложено подключать к вторичной обмотке трансформатора напряжения добавочное сопротивление. Разработанные модели и методы в совокупности составляют теоретические основы по решению комплексных задач энергосбережения, возникающих при эксплуатации систем электроснабжения тяги поездов постоянного тока.
EN: The thesis is dedicated to the development of theoretical bases of DC traction power supply systems to increase energy and economic efficiency of the transport. In this paper the energy saving problem in DC traction systems is considered as a complex, multilevel and multifactorial problem. It’s created a methodological approach to the selection of energy saving measures in the DC traction power supply systems. It’s improved the method for calculating the traction power supply systems based on the restoration flows for estimating the power and energy losses in the elements of traction substations. It’s developed the method for determination of rational modes of DC traction power supply systems based on genetic algorithm, defined the rational switching rules. The author developed scientific justified methods for determining norms of electricity needs for stationary consumers and for self needs of traction substations, sectioning posts and points of parallel connection. Provided scientific and reasonable guidelines for reducing power unbalances. The developed models and methods together form the theoretical basis for solving complex energy saving problems during exploitation of electrical DC traction systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коробкова, Г. В. "Екологічне нормування якості поверхневих вод на прикладі басейну річки Сіверський Донець (в межах Харківської області)." Thesis, 2018. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/13892.

Full text
Abstract:
Дисертацію присвячено вдосконаленню методів екологічного нормування якості поверхневих вод України та дослідженням cтану довкілля басейну р. Сіверський Донець в межах Харківської області. Проведено оцінку сучасного і ретроспективного екологічного стану водних об'єктів басейну р. Сіверський Донець в межах Харківської області з урахуванням регіональних ландшафтно-географічних особливостей їх якісного стану. Результати оцінки сучасного стану свідчать, що найгірший екологічний стан – III клас (4 категорія) якості води («задовільний стан») – спостерігався у наступних пунктах в основному руслі: с. Есхар, вище м. Зміїв, вище м. Ізюм та с. Яремівка та у гирлових ділянках приток: р. Харків, р. Лопань, р. Уди, р. Балаклійка, р. Оскіл. Визначено просторовий розподіл якісного стану поверхневих вод басейну р. Сіверський Донець в межах Харківської області за інтегральними індексами. Особливу увагу було приділено розподілу за гідробіологічними складовими (показники макрозообентосу, макрофітів, фіто-, та зоопланктону). Розроблено тематичний картографічний матеріал щодо їх просторової динаміки. Запропоновано та науково обгрунтовано використання макрофітних індексів в системі екологічного нормування в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мокропулло, Поліна Олексaндрівна. "Шляхи удосконaлення системи нормувaння прaці нa ТОВ "Aгро-Сервис"." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4024.

Full text
Abstract:
Мокропулло П. О. Шляхи удосконaлення системи нормувaння прaці нa ТОВ "Aгро-Сервис" : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 051 "Економіка" / наук. керівник В. В. Мaлтиз. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 100 с.
UA : Кваліфікаційна робота викладена на 100 сторінках друкованого тексту, містить 13 таблиць, 20 рисунків, 3 додатки. Перелік посилань включає 65 джерел, з них 5 іноземною мовою.Об’єктом дослідження є персонaл ТОВ «Aгро-Сервис». Предметом дослідження є діяльність персонaлу в ТОВ «Aгро-Сервис». Метою квaліфікaційної роботи мaгістрa є розробкa шляхів удосконaлення системи нормувaння прaці нa підприємстві ТОВ «AгроСервис». У процесі дослідження отримaно тaкі нaукові результaти:  визнaчити сутність нормувaння прaці;  визнaчити основні зaдaчі тa методи нормувaння прaці;  розглянути функції нормувaння прaці;  визнaчити сучaсні проблеми нормувaння нa підприємстві;  провести aнaліз стaну нормувaння нa підприємстві ТОВ «AгроСервис»;  проaнaлізувaти структуру зaробітної плaти прaцівників ТОВ «AгроСервис»;  сформувaти шляхи удосконaлення системи нормувaння прaці. Методи дослідження: теоретичного узaгaльнення, логічного узaгaльнення, порівняльного aнaлізу, дедуктивний, мaркетингового aнaлізу, кореляційний aнaліз, індексний aнaліз тa ін. Нaуковa новизнa дослідження полягaє у розробці шляхів удосконaлення системи нормувaння прaці. Результaти дослідження можуть бути зaстосовaні в діяльності промислових підприємств, відділів кaдрів оргaнізaцій тa устaнов.
EN : The work is presented on 100 pages of printed text, contains 13 tables, 20 figures, 3 annex. The list of referеnces includes 65 sources, 5 of them in foreign languages. A research object is a personnel of LTD. " Agro-Service ". The article of research is activity of personnel in LTD. " Agro-Service ". The aim of qualifying work of master's degree is development of ways of improvement of the system of setting of norms of labour on the enterprise of LTD. " Agro-Service ". In the process of research such scientific results are got:  to define essence of setting of norms of labour;  to define basic tasks and methods of setting of norms of labour;  to consider the functions of setting of norms of labour;  to define the modern problems of setting of norms on an enterprise;  to conduct the analysis of the state of setting of norms on the enterprise of LTD. "Aгро-Сервис";  to analyse the structure of salary of workers of LTD. " Agro-Service ";  to form the ways of improvement of the system of setting of norms of labour. Research methods: theoretical generalization, logical generalization, comparative analysis, deductive, marketing analysis, cross-correlation analysis, index analysis and other. The scientific novelty of research consists in development of ways of improvement of the system of setting of norms of labour. Research results can be 6 applied in activity of industrial enterprises, human departments of resources of organizations and establishments.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Система нормування"

1

Сумець, Олександр. Проєктування операційних систем. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/pros.

Full text
Abstract:
У монографії викладено питання, що розкривають сутність операційної системи, а саме наведено аналіз трактувань поняття «операційна система», описана структура і типологія операційних систем, охарактеризовано їхній життєвий цикл та режим функціонування. Описано методичні аспекти проєктування операційних систем підприємств, їхню топологію. Розтлумачено поняття потужності операційної системи і описані методи її оптимізації, охарактеризована стратегія і тактика управління операційною системою. Приділена увага питанням організації і нормування робіт в операційних системах, інноваціям, формуванню надійності та визначенню результативності й ефективності їх функціонування. Для здобувачів вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 073 «Менеджмент».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іванова, Г. І. Формування прийомів нормування розумової праці засобами технології тайм-менеджмент. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4145.

Full text
Abstract:
У методичних рекомендаціях представлено етапи становлення та розвитку тайм-менежджменту; розглянуто методи аналізу витрачання часу (картка щоденного обліку часу О. Гастєва, хронокарти П. Керженцева, ABC-хронометраж, щоденний облік часу О. Федорова, хронометраж за Г. Архангельським, аналіз щоденних витрат часу) та методи управління часом (система управління часом Б. Франкліна, матриця пріоритетів Д. Ейзенхауера, часовий принцип В. Парето, система АБВ-аналізу, метод «Альпи» тощо). Автором запропоновано коучинг як інноваційну технологію для формування прийомів нормування розумової праці та практикум з оцінки навичок-тайм-менеджменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography