Academic literature on the topic 'Система зв’язку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система зв’язку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система зв’язку"

1

Степаненко, Євген, Вячеслав Думітраш, Ольга Думітраш, and Віталій Кокошинський. "Перспективи розвитку тропосферного зв’язку в інформаційно-телекомунікаційних системах спеціального призначення." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 42, no. 3 (December 17, 2021): 71–78. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-71-78.

Full text
Abstract:
Сучасні військові конфлікти змінили загальний підхід до ведення бойових дій. Раніше війни розвивалися шляхом наростання масштабності (масовості) при безпосередньому контакті військ (сил), то сучасні війни ведуться за принципом зменшенням людського ресурсу при збільшенні використання високоінтелектуальної зброї на значних відстанях. На сьогоднішній день широке застосування високоточної зброї, засобів вогневого ураження в поєднанні з засобами розвідки, диверсійно-розвідувальних груп, незаконних збройних формувань, засобів радіоелектронного придушення, суттєво впливає на функціонування системи військового зв’язку. Дана тенденція в майбутньому буде тільки посилюватись, що створюватиме загрози функціонування системи управління. У війні майбутнього, кожна Держава, ставить своїм завданням адекватно і своєчасно виявити ключові ризики, напрямок технологічного розвитку, та зрозуміти, як він може вплинути на потенціал можливого майбутнього військового конфлікту. У найближчому майбутньому основу перспективної інформаційно-телекомунікаційної системи ЗС України повинна становити об’єднана автоматизована цифрова система зв’язку, яка повинна включати космічний, повітряний, наземний (польовий і стаціонарний) і морський компонент, автоматизовану систему управління зв’язком і систему інформаційної безпеки та повинна сприяти більш тісному зближенню (взаємної інтеграції) систем управління військами та зброєю в єдину інформаційно-розвідувально-вогневу (ударну) просторово розподілену систему, ключовими елементами якої є розвідувально-ударні комплекси. У зв’язку з цим виникла необхідність коригування підходів до визначення основних напрямків розвитку засобів і комплексів тропосферного зв’язку як складової інформаційно-телекомунікаційної системи ЗС України. У статті викладені пропозиції щодо перспектив розвитку засобів тропосферного зв’язку в інтересах Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Zinchenko, A., R. Pikul, K. Zinchenko, K. Liubarchuk, E. Yusukhno, A. Maksymenko, Yu Sokol, and Yu Rindin. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД З ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ЗВ’ЯЗКУ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 132–36. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.132.

Full text
Abstract:
Найбільш характерними особливостями побудови систем зв'язку військового призначення є високий ступінь апріорної невизначеності стосовно оперативної обстановки та малий обсяг вихідних даних для планування зв’язку. У таких умовах важливий правильний вибір апарату оцінки прийнятих управлінських рішень, який дозволить посадовим особам органів управління системою зв’язку бути впевненим у правильності рішень, що приймаються. Прийняття рішення на побудову системи зв’язку будь-якого рівня, як правило, включає визначення мети її функціонування, вибір показників і обґрунтування критеріїв оцінки, синтез альтернативних структур і пошук раціонального варіанту розгортання системи зв’язку. Практика бойового застосування частин та підрозділів зв’язку переконливо показала, що в теорії та практиці організації зв’язку виникла необхідність в удосконаленні науково-методичного апарату, що буде відповідати сучасним умовам функціонування систем управління та забезпечувати більш адекватну оцінку ефективності систем зв’язку, що розгортаються. В зазначеній статті авторами запропоновано методичний підхід з оцінки ефективності системи зв’язку спеціального призначення. Запропонований підхід заснований на використанні показника доступності системи зв’язку спеціального призначення з першого разу. В ході зазначеного дослідження авторами використані основні положення теорії зв’язку, теорії завадостійкості та розвідзахищеності. Новизна запропонованого методичного підходу, на відміну від існуючих полягає в тому, що система зв’язку спеціального призначення оцінюється по узагальненому показнику доступності канальних та мережевих ресурсів системи зв’язку спеціального призначення, що є згорткою часткових показників оцінки ефективності системи зв’язку спеціального призначення. Практичне значення запропонованого методичного підходу полягає в тому, що запропонований підхід дозволяє оцінити систему зв’язку по більшій кількості часткових показників, визначити заходи щодо розгортання системи зв’язку та виробити заходи стосовно підвищення ефективності системи зв’язку спеціального призначення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Макаров, C. А., О. М. Чекунова, and С. П. Бєляк. "Методика оцінки завадостійкості системи зв’язку Повітряних Сил." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 128–37. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.15.

Full text
Abstract:
У статті в результаті проведеного аналізу встановлено, що складовою системи управління є система зв'язку, ефективність функціонування якої з урахуванням досвіду ведення бойових дій на сході України істотно залежить від впливу сучасних засобів радіоелектронного подавлення Збройних сил Російської Федерації. Визначені показники ефективності системи зв’язку, правильна оцінка яких дозволить забезпечення якісного управління частинами та підрозділами Повітряних Сил. Обґрунтована доцільність використання єдиного пiдходу щодо оцінки завадостійкості системи зв’язку в мережах Повітряних Сил. На основі існуючих методик оцінки якості функціонування систем зв’язку, радіотехнічного забезпечення та інформаційних систем запропоновано узагальнену удосконалену методику оцінки завадостійкості системи зв’язку, яка враховує показник ймовірності постановки противником навмисних завад та оцінку показника електромагнітної сумісності як одного із складових.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МОСКАЛЕНКО, ОЛЕКСАНДР. "Правова система в контексті еволюції соціологічного розуміння права." Право України, no. 2020/03 (2020): 194. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-03-194.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку суспільства все частіше виникає розуміння необхідності переходу до вивчення соціологічної природи права та його ролі у забезпеченні необхідних соціальних результатів. Метою статті є висвітлення зв’язку концепції правової системи з соціологічним розумінням права, а також трансформації поглядів на сутність і функції правової системи в контексті розвитку соціології права від початку ХХ ст. до сьогодні. У статті розглядається концепція правової системи з позицій соціологічного розу міння права у контексті історико-правового дискурсу, який відображає розвиток як соціології права за останні 100 років, так і еволюцію соціологічного розуміння сутності правової системи, зв’язок останньої з іншими соціальними підсистемами, її структуру і функції. У статті пропонується аналіз поглядів представників найбільш відомих шкіл соціології права. Зокрема, серед представників європейських учених особлива увага приділяється представникам німецької (М. Вебер та Є. Ерліх) та французької (Е. Дюркгейм, Л. Дюгі) шкіл соціології права. Відзначається той зв’язок між розвитком правової системи та змінами парадигми розвитку суспіль них відносин, який свого часу підкреслювали представники обох зазначених шкіл. Серед інших цікавих ідей слід виокремити думку щодо зменшення ролі держави як регулятора суспільних відносин, пов’язану з розвитком приватноправової сфери та громадянського суспільства, яку свого часу запропонував Л. Дюгі. Аналізуючи праці представників американської школи соціології права (Б. Кардозо, Р. Паунд, К. Ллевеллін), підкреслюється зв’язок правової системи з процедурами здійснення правосуддя та судовою системою як такою, що являє собою механізм двостороннього зв’язку між правом та іншими соціальними підсистемами, який, зі свого боку, забезпечує відповідність розвитку правової системи швидким змінам постіндустріального суспільства. Головним висновком статті є теза про те, що, аналізуючи право як основну регулятивну систему суспільних відносин, теоретики соціології права підкреслюють різноманітні й багатогранні зв’язки правової системи з іншими соціальними феноменами. Розуміння ж правової системи як системи юридичних комунікацій підкреслює необхідність усвідомлення проблематики особливого статусу інституцій і тих підстав, які уповноважують ці інституції для створення відповідної системи комунікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шпинковський, О. А., М. І. Шпинковська, and В. В. Голобородько. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ДЛЯ ДОПОМОГИ ФІНАНСОВИМ УСТАНОВАМ У ВИЗНАЧЕННІ КРЕДИТОСПРОМОЖНОСТІ КЛІЄНТІВ." Automation of technological and business processes 11, no. 3 (November 11, 2019): 14–22. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1496.

Full text
Abstract:
У роботі підкреслено важливе місце у діяльності фінансових установ їх спроможність надавати якісні послуги юридичним та фізичним особам в отриманні кредитних позик. Розроблювальна інформаційна система надасть можливість контролю роботи та керування записами користувачів системи. Завдяки її використанню банківські установи зможуть автоматизувати оцінку кредитоспроможності та уникнути небажаних ризиків та суб’єктивних оцінок. Проаналізовано сучасні системи визначення можливості надання позик особам та організаціям. Визначено необхідні характеристики та фактори, що впливають на роботу систем. Запропоновано функціональні і нефункціональні вимоги до системи. Розроблено діаграми прецедентів, що надають повну інформацію зв’язку між користувачами та їх взаємодію з інформаційною системою. Спроектовано діаграми активності і послідовності, що надають інформацію про динамічні процеси інформаційної системи. Розроблено діаграми зв’язків у таблицях баз даних, окреслено мінімальні необхідні вимоги до можливостей комп’ютера для функціонування додатку. Запропоновано алгоритми для оцінки кредитоспроможності клієнтів банку як юридичних так і фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Shanda, V. I., and E. O. Yevtushenko. "Агрофітоценоз як специфічна екологічна система." Biosystems Diversity 16, no. 2 (June 8, 2008): 194–99. http://dx.doi.org/10.15421/010869.

Full text
Abstract:
Агрофітоценозу властиві системні ознаки: внутрішня будова, структура, організованість, наявність підсистем, елементів, множин, відношень, властивостей, взаємодій, каналів зв’язку. Специфічними системними властивостями агрофітоценозів є диференційованість, ізольованість, взаємодія, інтеграція, зворотний зв’язок, регуляція, саморегуляція. Агрофітоценозам як системам притаманні певні форми складності та упорядкованість. Системотвірні та системоруйнівні фактори в агрофітоценозах інтегруються у взаємодіях антропного контролю, регуляції та спонтанних об’єктивних природних явищ і процесів зонального характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kunakh, Nataliia, Liudmila Kharlai, Оleksii Konovalov, Kostiantyn Nikiforenko, Yuliia Sotnichenko, and Yurii Matiushychev. "ОСОБЛИВОСТІ БЕЗПРОВІДНОГО АБОНЕНТСЬКОГО ДОСТУПУ З ВИКОРИСТАННЯМ ОПТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 127–35. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-127-135.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Технологія Wi-Fi використовується для побудови безпровідних локальних мереж Wi-Fi. Недоліками Wi-Fi технології є використання радіоканалу, інтерференція, низька безпека й захищеність даних і самих мереж Wi-Fi. Тому є потреба в модифікації безпроводового доступу. Постановка проблеми. Усунення недоліків дасть змогу забезпечити користувачів високонадійним та швидкісним зв’язком. Запропоновано модифікацію безпроводового доступу. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації з досвіду використання в локальних мережах оптичних технологій. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Можливість перехоплення інформаційних сигналів, що випромінюються через віконні отвори. Відсутність всеспрямованих оптичних антен. Постановка завдання. Вдосконалення параметрів та характеристик локальних оптичних мереж доступу, зокрема підвищення рівня інформаційної захищеності. Виклад основного матеріалу. У роботі проведено порівняльний аналіз двох систем безпровідного абонентського доступу. Показано, що система безпровідного доступу з використанням оптичних технологій має певні переваги, серед яких можна відзначити відсутність завад від сусідніх мереж та практично повну захищеність від перехоплення інформації. Запропоновано застосування світлодіодів ультрафіолетового діапазону для забезпечення відсутності витоку світлового сигналу через віконні отвори. Для побудови багатоточкових систем локального оптичного зв’язку з випадковим розташуванням абонентів запропоновано використання оптичних циліндричних елементів із високим показником заломлення. Висновки відповідно до статті. Побудова оптичних систем безпровідного зв’язку з використанням оптичних технологій має певні переваги перед безпровідними системами, що використовують радіотехнології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ролик, Александр Иванович. "Модель підсистеми управління інформаційними потоками з адаптивним регулятором." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 16 (December 15, 2010): 94–103. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.16.2010.33768.

Full text
Abstract:
Для систем мережевого управління розроблена система управління інтенсивністю вхідних інформаційних потоків. Синтезований адаптивний регулятор, який обмежує надмірні вхідні інформаційні потоки, тим самим запобігає перевантаженням у каналах зв’язку. Регулятор функціонує при відсутності апріорної інформації про об’єкт управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Serkov, A., K. Trubchaninova, and B. Lazurenko. "МЕТОД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОСТІ РУХОМОГО ЗВ’ЯЗКУ ПРИ ВИНИКНЕННІ ВНУТРІШНЬОСИСТЕМНИХ ЗАВАД." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 155–59. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.155.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення є процеси забезпечення безпроводової завадостійкої передачі дискретної інформації на грунті надширокосмугових сигналів з високою інформаційною ємністю. Мета – розробка рекомендацій щодо забезпечення електромагнітної сумісності надширокосмугової системи зв’язку при передачі дискретних повідомлень каналом зв’язку з аддитивним гаусовим шумом. Задача – забезпечення усталеної та надійної роботи надширокосмугової системи зв’язку в умовах внутрішньосистемних завад. Використані методи: методи аналітичного, імітаційного моделювання та цифрового кодування сигналів. Отримані наступні результати. Показано, що випадкові зміни енергії та автокореляційної функції прийнятих надширокосмугових сигналів в потоці бітів інформації є причиною виникнення внутрішньосистемних завад. У свою чергу це викликає збільшення бітової похибки та деградацію імовірнісних характеристик системи зв’язку. Отримані характеристики бітової похибки свідчать про високий рівень прихованості та електромагнітної сумісності надширокосмугової системи зв’язку при передачі дискретних повідомлень в каналі зв’язку з адитивним гаусовом білим шумом. Причому, за умов використання некратних затримок кодуючих імпульсів в процесі кодової спектральної модуляції, отримуємо імовірність бітової похибки на рівні 10(-5) – 10(-6) при суттєво менших одиниці відношеннях сигнал/шум. Висновки. Використання технології надширокосмугових сигналів дозволяє здійснити безпроводову приховану передачу інформації з малою потужністю випромінювання на швидкості 1-2 Мб/с з імовірністю похибки на біт менш, ніж 10 . Таким чином система надширокосмугового радіозв’язку з кодовою модуляцією в передавачі та спектральною обробкою в приймачі має високу завадостійкість, що дозволяє здійснювати надійну передачу цифрової інформації при появі внутрішньосистемних завад
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мусієнко, О. П., І. М. Тупиця, М. В. Пархоменко, В. Д. Коломієць, and Б. І. Бойко. "Розробка імітаційної моделі оцінки методу захисту каналів командно-телеметричної інформації від інформаційної протидії противника." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(64), (December 17, 2020): 101–6. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.64.13.

Full text
Abstract:
Розроблена імітаційна модель на основі технології ортогонального розподілення каналів з мультиплексуванням, що призначена для оцінки перешкодозахищеності, а також імітозахисту каналу командно-телеметричної інформації безпілотного літального апарату. Досліджено, що існуюча бортова система захисту інформації є морально та технічно застарілою. При цьому, оцінка захисту каналу зв’язку є недостатньо ефективною для попередження інформаційної протидії противника. Тому запропоновано новий алгоритм імітаційної моделі системи оцінювання захисту каналу зв’язку безпілотного апарату, що забезпечить вчасне виявлення та протидію засобам радіоелектронної боротьби противника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система зв’язку"

1

Агарков, І. В. "Автоматична система телефонного зв’язку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75601.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка випускної роботи містить: 71 сторінок, 22 рисунків, 6 таблиць, 22 формули і 5 розділів. Об'єкт розробки – пристрій захисту від помилок для міні-АТС. Мета роботи – спроектувати систему захисту від помилок для цифрової системи комутації на базі міні-АТС. У першому розділі проведений огляд технічної літератури за даним напрямком проектування, розглянуті існуючі характеристики і варіанти побудови подібних пристроїв. У другому розділі міститься науково-дослідна частина, присвячена розрахунку параметрів системи для котрої далі буде проектуватися пристрій. У третьому розділі обґрунтовується вибір схеми алгоритму, а також проводиться синтез структурної та електричної функціональної схем. У четвертому розділі проводиться вибір елементної бази та розрахунок принципових електричних схем вузлів і блоків системи та розробка принципової схеми. П’ятий розділ містить техніко-економічне обґрунтування для розроблюваної системи . У додатку наведено програмне забезпечення, яке було розроблено у ході проектування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гайворонська, А. Г. "Багатопортова система комутації послідовних каналів зв’язку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75530.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка містить:94 сторінок, 4 графіки. Графічна частина роботи містить алгоритм, структурну, функціональну і принципову схеми. У першому розділі проведений огляд літературних джерел по вибраному напрямку проектування. Другий розділ містить розробку та обгрунтування алгоритму функціонування пристрою і структурної схеми. Третій розділ присвячений розробці функціональної та принципової схем пристрою. Четвертий розділ включає в себе вибір елементної бази, розрахунок основних вузлів та опис принципу роботи пристрою за принциповою схемою. Висновок включає в себе підведення підсумку за проектом, що було зроблено та можливі шляхи для вдосконалення системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Маленчик, Т. В., and А. В. Булашенко. "Система цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67542.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день в умовах бойових дій на сході України постає актуальним питання побудови систем цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів для передачі швидкісної інформації на великі відстані. Основними проблемами на шляху створення систем зв’язку дальньої дії є: 1) забезпечення радіо радіовидимості між літальним апаратом (ЛА) та наземним комплексом управління; 2) компенсація великого загасання сигналу на трасі. Пряма видимість між ЛА та наземним комплексом управління може бути досягнута за рахунок збільшення висоти польоту ЛА та збільшенням висоти підйому наземної антени. Передача інформації з високою швидкістю на відстані більше 300 км можливе з використанням ретрансляційного обладнання, супутникових систем зв’язку, стаціонарних систем передачі інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Стасєв, Ю. В., and Д. О. Мєдвєдєв. "Аналіз системи зв’язку, що функціонує в умовах застосування потужних перешкод." Thesis, Академія внутрішніх військ МВС України, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9937.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мєліхова, Г. В. "Мікроконтролерна система зв’язку на основі PowerLine технології." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75682.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота магістра містить 80 сторінок тексту, 4 таблиці, 22 рисунка, 17 літературних джерел. В даній кваліфікаційній роботі проектована мікроконтролерна система зв’язку на основі PowerLine технології, яка збирає і передає інформацію по енергомережах. Область застосування даної мережі- телекомунікаційні системи та мережі, інформаційно- управляючі системи, з використанням енергомереж. Були розроблені схема алгоритму роботи даної системи, структурна, фунціанальна, принципова електричні схеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дубровський, Є. С., О. Л. Кайдалов, В. В. Лисенко, and Г. О. Павлюк. "Система бездротового зв’язку з мікропроцесорними вимірювальними приладами." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/25902.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Токаренко, Д. В. "Адаптивна система передачі інформації для асиметричних каналів зв’язку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81488.

Full text
Abstract:
Широке впровадження автоматизованого управління немислимо без використання засобів зв'язку, телемеханіки та обчислювальної техніки. У процесі автоматизованого управління технікою, виробничими процесами та галузями народного господарства, а також в процесах творчої діяльності людини та суспільних явищ відбувається інтенсивний обмін інформацією між окремими ланками системи управління, між людиною та технікою, людиною та природою, між окремими людьми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ладний, Д. О. "Удосконалена система охоронного пристрою автомобіля з сповіщуванням по каналу сотового зв’язку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71437.

Full text
Abstract:
В ході проектування вдалося розробити пристрій, що бездоганно виконує поставлені перед ним цілі та має ряд переваг, серед яких можна виділити:  Небачена раніше простота схеми (завдяки використанню сучасного мікроконтролера, кількість деталей зведено до мінімуму, що спрощує збірку і виключає необхідність налагодження пристрою);  Великий набір функцій пристрою;  Мінімальна вартість конструкції не порівнянна з вартістю інших подібних систем;  Можливість оповіщення користувача, як дзвінком, так і SMS - повідомленням;  Має окремий сигналізатор рівня сигналу мережі, що дозволяє встановлювати пристрій в різних географічних точках, що особливо вигідно при установці охороною системи на автомобіль;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Свид, І. В., О. С. Мальцев, and В. С. Шаповалов. "Аналіз ефективності використання паралельних просторових каналів в системах зв’язку наступного покоління." Thesis, ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/4139.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Олійник, С. М. "Система реєстрації та регулювання температури з компенсатором опору лінії зв’язку з датчиком." Master's thesis, Cумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75703.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка містить: 79 сторінок, 33 малюнків, 3 таблиці, вступ і 6 розділів тексту. Графічна частина роботи містить алгоритм, структурну, функціональну та принципову схеми. У першому розділі проведений огляд літературних джерел по вибраному напрямку проектування. Другий розділ присвячений науково-дослідній частині. Третій розділ містить розробку та обгрунтування алгоритму функціонування і структурної схеми пристрою. Четвертий розділ присвячений розробці функціональної схеми пристрою. П’ятий розділ містить розробку та розрахунок принципової схеми пристрою. У шостому розділі виконані розрахунки собівартості виготовлення пристрою. Приведені 23 літературних джерел та перелік елементів принципової схеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Система зв’язку"

1

Новоселецький, Микола, Богдан Нечипорук, Олександр Новоселецький, and Віктор Стрельчук. Основи фізики. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-07-6.

Full text
Abstract:
Підвищена активність у сфері створення кіберфізичних систем спрямована на пошук нових напрямів розвитку інформаційно-обчислювальних технологій, що сприятиме об’єднанню та інтегруванню різних за призначенням підсистем в єдину децентралізовану гнучку систему. Ця проблематика набуває актуальності з огляду на значне збільшення можливостей щодо практичної реалізації вимірювальних, обчислювальних та комунікаційних компонентів таких систем на основі сучасних технологічних досягнень у виготовленні інтегральних схем та засобів бездротового зв’язку. Передбачаються проекти взаємодії кібернетичних засобів (вимірювально-обчислювальних, комунікаційних, керуючих, вимірних) з фізичними процесами навколишнього світу. Розв’язання відповідних проблем потребує висококваліфікованих фахівців, які розуміються на сутності фізичних явищ та процесів. Цьому сприятиме пропонований навчальний посібник, в якому викладені базові положення фізичної науки з акцентуванням уваги на питаннях електромагнетизму та мікроелектроніки. Це дозволить майбутнім спеціалістам орієнтуватися в особливостях взаємодії фізичних процесів навколишнього світу з кібернетичними засобами (швидкість перебігу фізичних процесів порівняно з обчислювальними та комунікаційними можливостями кібернетичних засобів), питаннях фізичних процесів (лінійних, нелінійних, синергетичних), наявних можливостях визначити стан фізичного процесу (повнота інформації, точність) та можливого впливу на нього тощо. Наведений додатковий матеріал в розділах підкреслює єдність неживої і живої природи та прояву фізичних закономірностей в ній. Кожний розділ містить вимоги до знань та вмінь та питання для поточного комп’ютерного тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Конопка, Наталія. PR в міжнародних відносинах. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2020. http://dx.doi.org/10.25264/24.02.2020.

Full text
Abstract:
Навчально-методичний посібник «PR в міжнародних відносинах» присвячений найважливішим аспектам PR-технологій у сфері міжнародних відносин, зокрема у ньому розглядаються поняття, суть та приниципи, історичний розвиток зв’язків з громадськістю; подано особливості комунікації з громадськістю, теорію та практику формування іміджу в системі PR; ключові аспекти стратегічного управління тощо. Особлива увага присвячена основам політичного та міжнародного PR, зокрема проаналізовано особливості лобістської діяльності, ключові аспекти формування політики державного брендингу та досвід для України. Посібник містить методичні рекомендації підготовки до практичних занять та індивідуально-дослідницького завдання, питання самопідготовки, самоконтролю й підготовки до заліку, список рекомендованих джерал та літератури, термінологічний словник, що сприятиме глибшому засвоєнню матеріалу. Для викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Система зв’язку"

1

Бутенко, Олена, and Наталія Опікунова. "РОЛЬ СИСТЕМИ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ У ПРОЦЕСІ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО НАВЧАННЯ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.06.

Full text
Abstract:
Зворотний зв'язок у студоцентрованому навчанні має свої особливості, він потребує зміну підходів до його опису через посилення усіх видів взаємозв’язків на всіх рівнях та змінення акцентів на ролі які вони виконують. Увага науковців підтверджує думку про важливість значення зворотного зв’язку для забезпечення якісного використання особистісно-орієнтованого підходу у підготовці здобувачів вищої освіти. Метою дослідження є встановлення основних завдань зворотного зв'язку у студоцентрованому навчанні, визначення критеріїв для забезпечення його якості. Виконано та проаналізовано інтерактивний вид зворотного зв’язку у вигляді анкетування здобувачів вищої освіти. Установлено, що такий засіб сприяє підвищенню якості зворотного зв’язку і надає оцінку якості освітнього процесу та якості комунікаційного зв’язку освітніх послуг. Результати аналізу анкетування були використані при складанні освітніх компетентностей та переліку дисциплін освітньої програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семигіна, Тетяна, and Юрій Рашкевич. "БАЗОВІ ПОНЯТТЯ СИСТЕМИ КВАЛІФІКАЦІЙ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПАРАДИГМИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.03.

Full text
Abstract:
Дискурс щодо термінології системи кваліфікацій залишається мінливим та контраверсійним, що зумовлено трансформацією освітньої парадигми. У цій роботі представлено результати співставлення визначення понять «професія», «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», тощо, наявних у чинних вітчизняних та міжнародних документах. Визначено характеристики поняття «професія», вставновлено потребу в осучасненні вітчизняної термінології. Подано детальний аналіз, побудований на виокремленні смислових одиниць (сем), та виявлено основні структурні елементи понять «кваліфікація», «результати освіти», «компетентності», проаналізовано їхні розбіжності та встановлено неузгодженості у нормотворчому застосуванні. Визначено зв’язки цих понять із іншими поняттями системи кваліфікацій, запропоновано авторське бачення структуризації понять у відповідності до їхньої ієрархії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Aleksandrova, O. O., and L. V. Shapovalova. "ФОРМУВАННЯ МИСЛЕННЯ СУЧАСНОГО ВИКОНАВЦЯ В СИСТЕМІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТЕОРІЇ МУЗИКИ ТА ІНТЕРПРЕТОЛОГІЇ." In MODERN CULTURE STUDIES AND ART HISTORY: AN EXPERIENCE OF UKRAINE AND EU, 1–20. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-72-3.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Смерічевський, С. Ф., О. В. Чумак, and В. Є. Командровська. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОРІЄНТИРИ У СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-28.

Full text
Abstract:
Стратегічне управління розглянуто крізь призму умов ефективного функціонування підприємств за ринкових умов та кола визначених імперативів, для чого проаналізовано трактування цього терміна в науковій літературі та зауважено на основних проблемах сьогодення щодо даної теорії. Зауважено на важливість одного з інструментів зв’язку між урядом і установою, яка реалізує права власника, – стратегічного плану. У розвиток даного тезису акцентовано на необхідності розроблення корпоративної стратегії, яка визначає загальний напрям розвитку підприємства та бізнес-стратегії. Оскільки формування стратегії державного підприємства базується на стратегії власності держави, із метою підвищення дієвості та співвідношення процесу стратегічного управління економічним розвитком державних підприємств за умов кризових явищ запропоновано складати Карту програми стратегії управління, яка дає змогу враховувати ключові складники стратегії, що визначають результативність стратегічного плану. Рекомендовано акцентувати увагу на концептуальному складнику підходу до стратегічного управління, який передбачає, зокрема, побудову функціональних стратегій залежно від виду державних підприємств. Стратегічне управління посилює встановлення балансу між централізованою та децентралізованою системами управління державним підприємством за умов розроблення комунікаційної інфраструктури для їх ефективної взаємодії по вертикалі й горизонталі управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Система зв’язку"

1

Соколов, К. О., О. М. Романов, and А. М. Нищук. "Розробка удосконаленого підходу з оцінки ефективності системи зв’язку спеціального призначення." In NEW DEVELOPMENT AREAS OF DIGITALIZATION AT THE BEGINNING OF THE THIRD MILLENNIUM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-172-5-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Луцяк, Віталій, Анатолій Остапчук, and Ярослав Бондарчук. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ КОМУНІКАЦІЄЮ ОРГАНІЗАЦІЇ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕНЬ ЗВ’ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ." In АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ: ОСОБЛИВОСТІ, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-19.02.2021.economics.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Система зв’язку"

1

Мінтій, Ірина Сергіївна, Сергій Олексійович Семеріков, and Ігор Володимирович Тарасов. Методика формування у майбутніх учителів інформатики компетентностей з програмування на прикладі теми «Експертна система». НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/981.

Full text
Abstract:
Нові галузеві стандарти вищої освіти України розроблено на основі компетентнісного підходу. Тому актуальним є пошук практичних шляхів реалізації цього підходу у вищій освіті, що є особливо важливим для підготовки вчителя інформатики у зв’язку з постійним розвитком науки інформатики та засобів ІКТ. В статті обговорюються можливі підходи до формування у майбутніх учителів інформатики компетентностей з програмування на прикладі теми «Експертна система» курсу «Вступ до програмування».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович, and Ілля Олександрович Теплицький. Інваріантність до операційної системи та мови програмування як засіб фундаменталізації курсів інформатики у ВНЗ. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/812.

Full text
Abstract:
Однією з головних проблем, з якою стикаються викладачі інформатики, є необхідність швидкого реагування на зміни у цій галузі з подальшою адаптацією програмно-методичного забезпечення відповідних курсів. При цьому практично не розрізняються суттєві зміни, що вимагають модифікації окремих теоретичних положень, та несуттєві, пов’язані переважно з випуском чергової версії одного із застосовуваних для підтримки курсу інформатики програмних продуктів. На нашу думку, “мода” на постійне оновлення апаратного та програмного забезпечення є штучно сформованою рекламними засобами для забезпечення комерційних потреб фірм-виробників і, в силу свого походження, не повинна впливати на зміст курсу інформатики (так само, як покупка нової моделі телефону з найновішою прошивкою не впливає на якість власне зв’язку). Слідування їй в процесі навчання інформатики здатне сформувати скоріше майбутнього гарного покупця, ніж спеціаліста. З метою подолання негативної тенденції штучного прив’язування змісту курсу інформатики до використовуваного програмного забезпечення нами розробляється методична система, окремі компоненти якої останні п’ять років впроваджується в практику підготовки вчителів інформатики та інженерів-програмістів у педагогічних, технічних та економічних ВНЗ м. Кривого Рога та Дніпропетровської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович. Методи вимірювання складності. НТУУ «КПІ», May 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1120.

Full text
Abstract:
Дослiдження останнiх рокiв переконливо довели, що фiнансово-економiчнi системи вiдносяться до складних мережеподiбних систем i мають ряд унiверсальних властивостей, якi мало чим вiдрiзняються вiд аналогiчних систем iншої природи: технiчних (Iнтернет, силовi електромережi), соцiальних (граф акторських зв’язкiв, граф цитування), бiологiчних (системи реакцiй, нейрозв’язки) та iн.. Проблема зводиться до кiлькiсних мiр визначення складностi системи, аналiз яких дозволив би судити вiдносно процесiв, що контролюють системнi властивостi. Обговорюються проблеми i перспективи квантифiкацiї складних фiнансово-економiчних систем, використання мiр складностi для побудови передвiсникiв кризових явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поліщук, Олександр Павлович, and Сергій Олексійович Семеріков. Побудова інтерфейсу користувача в системі X Window. Брама ІСУЕП, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/710.

Full text
Abstract:
Одним з найбільш яскравих прикладів реалізації подіє-орієнтованого програмування є задача побудови інтерфейсу користувача, елементи якого взаємодіють один з одним через механізм повідомлень. Набір функцій (класів) для створення інтерфейсу утворює бібліотеку. В операційній системі MS-DOS прикладами таких бібліотек є Turbo Vision та Graphics Vision (перша створює текстовий інтерфейс, друга – графічний). В операційних системах сімейства Windows є власні механізми обробки подій, об’єднані в програмний інтерфейс Win32 (Win64), над яким надбудовуються об’єктно-орієнтовані бібліотеки (OWL, MFC, VCL). На жаль, застосування цих бібліотек в процесі навчання подіє-орієнтованого програмування сьогодні утруднене, адже всі вони (так само, як і згадані операційні системи) вимагають значних ліцензійних виплат фірмам-розробникам, що для більшості навчальних закладів України є непідйомним тягарем. В зв’язку з цим виникає актуальна проблема: створення курсу подіє-орієнтованого програмування графічного інтерфейсу користувача на основі операційних систем та бібліотек, що не вимагають ліцензійних відшкодувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Демиденко, Г. Г. Невербальні засоби спілкування в системі фразеології української мови. Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1447.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу деяких праць вітчизняного та зарубіжного мовознавства в царині невербальної комунікації; окреслено перспективи розвитку паралінгвістики у зв’язку з фразеологічним фондом української мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, В. І., and І. Л. Мінжоріна. Реактивність вегетативної системи як можливість виконання легкоатлетичних вправ. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1869.

Full text
Abstract:
Здійснено пошук зв’язку між показниками вегетативної нервової системи і успішністю виконання бігу на 400 м у студентів першокурсників. Встановлено показники в межах норми симпатичного відділу ВНС у 30% і парасимпатичного відділу ВНС у 85% у студентів, які показали в тестуванні результат середній і вище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Соловйов, В. М., and Ю. Є. Тобілевич. Спектральний аналіз фондових ринків. Брама, видавець Вовчок О. Ю., 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1295.

Full text
Abstract:
В даній роботі досліджуються складні системи, зокрема часові ряди фондових індексів. Об’єкти таких систем мають бінарні зв’язки, які можна представити у вигляді складної мережі (complex network) або графу з нетривіальними топологічними властивостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Деркач, А. В., and Володимир Миколайович Соловйов. Використання спектральних мір надійності складних систем. Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1175.

Full text
Abstract:
Складні мережеподібні системи мають високу продуктивність завдяки своїй надійності, тобто здатності виживати внаслідок випадкових подій. Наприклад, сучасне суспільство залежить від інфраструктурних мереж: зв’язку, електроенергії, залізничних, соціальних, фінансових та інших. Через надзвичайну важливість надійність стала центральною темою в складних мережах і привертає все більшу увагу. В залежності від того, за якими параметрами мережі ми робимо висновки щодо стабільності, можна умовно розділити міри надійності складних мереж на топологічні та спектральні. В даній роботі ми розглянемо тільки деякі із спектральних мір складності. При цьому будемо використовувати як матрицю суміжності, так і матрицю Лапласа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Дослідження дидактичних можливостей мови Лісп як засобу побудови інтелектуальних систем у шкільному курсі інформатики. БДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/789.

Full text
Abstract:
Одна з основних тенденцій інформатизації навчання – його інтелектуалізація, створення нового типу навчаючих систем – інтелектуальних, в яких реалізовані теоретичні підходи і практичні досягнення такої міждисциплінарної області наукового знання, як штучний інтелект, розвиток якої нерозривно пов’язаний з розвитком інформатики як науки. У зв’язку з цим особливого значення набуває такий розділ шкільного курсу інформатики, як «Штучний інтелект».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Комарова, Олена Володимирівна. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2197.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним елементом системи знань старшокласників, засобом фундаменталізації змісту сучасної біологічної освіти та ефективним засобом посилення аксіологічної та культурологічної спрямованості змісту біології в старшій школі. Схарактеризований авторський підхід до виділення принципів формування системи знань старшокласників із біології. Стверджується, що такими є принципи генералізації, діяльності, еволюціонізму, екологічності, міждисциплінарності, наступності, науковості, системності, фундаментальності. Перспективи подальшого дослідження автор вбачає у розробці методичних шляхів формування системи знань учнів із біології, ґрунтуючись на виділених принципах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography