To see the other types of publications on this topic, follow the link: Система динамічна.

Dissertations / Theses on the topic 'Система динамічна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Система динамічна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Дмитрієв, Є. Є. "Динамічна оцінка ризику ліквідності банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58903.

Full text
Abstract:
Наявний або потенційний ризик ліквідності для надходжень та капіталу виникає через неспроможність банку виконати свої зобов’язання у належні строки, не зазнавши при цьому неприйнятних втрат. Це явище досить поширене в умовах сучасних потрясінь на внутрішньому та глобальному фінансовому ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Товстуха, Едуард Володимирович. "Розподілена динамічна система кластеризації для видобутку просторових даних." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/10298.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є процес розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних Предметом дослідження є модель, метод розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних та розподілена динамічна система кластеризації для видобутку просторових даних. Метою дипломної роботи є підвищення ефективності розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних шляхом розроблення розподіленої динамічної системи кластеризації для видобутку просторових даних. Для розв’язання поставлених задач використовувалися методи теорії множин, теорії комп’ютерних мереж, теорії кластерного аналізу. Наукова новизна отриманих результатів: − удосконалено модель процесу розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних, яка, на відміну від відомих моделей, використовує алгоритми стиснення та агрегації даних; − удосконалено метод розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних, який, на відміну від відомих методів, ґрунтується на побудованій моделі розподіленої динамічної кластеризації для видобутку просторових даних, застосовує методи стиснення даних та динамічної кластеризації та є основою розподіленої динамічної системи кластеризації для видобутку просторових даних. Застосування розробленого методу дозволить підвищити ефективність кластеризації для видобутку просторових даних, в порівнянні з відомими методами. На основі проведених досліджень розроблено розподілену динамічну систему кластеризації для видобутку просторових даних. Практична цінність отриманих результатів полягає у дипломної роботи полягає в розробленні розподіленої динамічної системи кластеризації для видобутку просторових даних, яка надає можливість підвищити ефективність кластеризації для видобутку просторових даних, в порівнянні з відомими системами. Ключові слова: розподілена система, динамічна кластеризація, кластер, просторові дані, видобуток просторових даних, стиснення даних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фейзиев, Ф. Г., and З. А. Самедова. "Об управляемости и наблюдаемости одного класса 3D - линейных модулярных динамических систем." Thesis, Cумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47095.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лівчук, Максим Олександрович. "Конфіденційна система зв'язку з використанням пристроїв із хаотичною динамікою." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9682.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Иванов, Д. В. "Оценивание параметров линейных динамических систем дробного порядка с помехой в выходном сигнале." Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44276.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ємельяненко, Сергій Сергійович, Сергей Сергеевич Емельяненко, and Serhii Serhiiovych Yemelianenko. "Определение динамической податливости технологической системы." Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6373.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

П, Кучеров Д., and Зброжек Л. В. "Метод моделювання навчання динамічної системи термінальному керуванню в умовах обмежених завад." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18847.

Full text
Abstract:
В доповіді розглядається метод моделювання динамічної системи, що відпрацьовує термінальну задачу в умовах обмежених за рівнем завад. В доповіді пропонується рішення задачі навчання термінальному керуванню динамічної системи з невідомими параметрами у випадку, коли в каналах вимірювання координат діють обмежені за рівнем завади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Харченко, А. О., and Олександр Юрійович Заковоротний. "Дослідження стійкості руху залізничного рухомого складу за допомогою критерію Михайлова." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45203.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Степаненко, Ю. С. "Застосування рекурентних діаграм для класифікації часових рядів." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12133.

Full text
Abstract:
Повторюваність - основна властивість динамічних систем, яку можна використовувати для характеристики поведінки системи у фазовому просторі. Потужним інструментом їх візуалізації та аналізу є рекурентна діаграма. Методи, що ґрунтуються на них, виявилися дуже успішними, особливо в аналізі коротких, зашумлених та нестаціонарних даних, як вони характерні. У цій статті описаний метод класифікації часових рядів на основі побудови графіків рецидивів. Часовий ряд перетворюється на графіки повторення - чорно-біле зображення. Далі, звивиста нейронна мережа використовується для класифікації зображення. Результати показали, що розглянутий метод має досить високу точність класифікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

О, Калашнік М. "Різницеві рівняння в демографії." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50725.

Full text
Abstract:
1. Застосування лінійної алгебри / I. О. Рокiцький, О. Б. Панасенко, Вiнниця : Вид. Главацька Р. В., 2012. - 240с. 2. Демографія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — К.: МАУП, 2005.— 112 с. 3. Різницеві рівняння. Методичні вказівки для вивчення розділів математики. /В.І. Урманчев, 2018.- 44с. 4. Стеценко С.Г. Демографічна статистика: підруч. К.: Вища шк., 2005. 415 с. 5. Методологічні особливості і проблематика сучасних етнодемографічних досліджень - [Електронний ресурс]- Режим доступу: https://ipiend.gov.ua/wp-content/uploads/2020/02/makarenko_metodologichni.pdf.
Математичні моделі доволі давно набули широкого використання у різних сферах діяльності, а особливо в екології, інженерії, демографії та економіці. Вони і по сьогоднішній день не втрачають своєї актуальності та значущості. Демографічна політика усіх держав світу без виключення повинна регулюватися в той чи інший бік, в залежності від наявної ситуації всередині країни або регіону в цілому, проте перед тим, як приймати якісь рішення, наявні демографічні процеси повинні бути глибоко досліджені, оскільки неправильні рішення в цій сфері призведуть до дуже суттєвих негативних наслідків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Залога, Вільям Олександрович, Вильям Александрович Залога, Viliam Oleksandrovych Zaloha, Юрій Володимирович Шаповал, Юрий Владимирович Шаповал, and Yurii Volodymyrovych Shapoval. "Вплив стану динамічної системи на шорсткість обробленої поверхні при точінні." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45860.

Full text
Abstract:
На даний момент машинобудування зробило величезний стрибок в сфері обробки матеріалів з використанням прогресивного ріжучого інструменту з нових інструментальних матеріалів покращеної геометрії і підвищеної стійкості застосуванням різних способів комбінованої обробки з внесенням додаткових потоків енергії і нових кінематичних схем. Однак не можна сказати, що проблеми виготовлення деталей машинобудівного призначення повністю вирішені. Динамічний розвиток економіки і конкурентна боротьба в умовах ринку вимагають постійного вдосконалення технологій виробництва з урахуванням високих характеристик, що пред'являються до якості продукції і швидкості виготовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Лінькова, Олена Юріївна. "Роль еквіфінальності при виборі стратегії розвитку промислового підприємства в постіндустріальному суспільстві." Thesis, Національний гірничий університет, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35464.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Коваль, О. В. "Моделювання процесу пригнічення хаосу у нелінійних системах." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75664.

Full text
Abstract:
Розроблено та практично застосувано метод математичного моделювання для дослідження та керування хаотичними коливаннями в детермінованих динамічних системах, а також одержано істотно нові результати при яких можливе перетворення хаотичного руху в стабільний. Розроблену математична модель реалізовано у формі програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Креденцар, Світлана Максимівна. "МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ЗОРОВИХ ОБРАЗІВ ДИНАМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ В АЕРОНАВІГАЦІЙНИХ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ РЕАЛЬНОГО ЧАСУ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2010. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/9873.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – Інформаційні технології, Національний авіаційний університет, м. Київ, 2010. Дисертація присвячена рішенню важливої науково-технічної задачі підвищення ефективності процесів представлення динамічної обстановки на екранах АНГС РЧ. Запропоновано модель побудови зорового образу динамічної обстановки та схему каналу побудови зорових образів на екрані АНГС РЧ. Розроблено метод побудови картографічного фону в АНГС РЧ. Створено модифікований алгоритм повороту складного символу, який реалізує метод базових матриць. Розроблено алгоритми відновлення картографічного фону при організації процесу переміщення складного символу. Запропоновано метод вибору набору алгоритмів побудови зорового образу, оптимізуючи швидкість його відображення. Запропоновано методику побудови зорового образу динамічної обстановки в АНГС РЧ.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.13.06 - Информационные технологии, Национальный авиационный университет, г. Киев, 2010. Диссертация посвящена решению важной научно-технической задачи повышения эффективности процессов представления динамической обстановки на экранах аэронавигационных геоинформационных систем в реальном времени. Впервые предложена модель построения зрительного образа динамической сцены, содержащая модель картографического фона и модель представления движущегося объекта, которые в соответствии с предложенными алгоритмами построения зрительного образа обеспечивают построение динамической сцены. Разработана схема канала построения зрительного образа динамической сцены, согласно которой последовательные процедуры преобразования данных разделяются на «медленные», обеспечивающие построение картографического фона, и «быстрые» - построение динамической составляющей, что, в отличие от известных решений, позволяет обрабатывать не весь дисплейный файл зрительного образа, а лишь его динамическую составляющую. Предложен метод построения картографического фона на экране АНГС, который при первичном построении картографического фона, в течение цикла функционирования АНГС РВ, выбирает необходимые данные из файлов данных БКД и отображает картографический фон на экран с одновременным сохранением его в отдельной последовательности файлов, а при последующих обращениях к ранее отображаемым участкам картографического фона выбирает данные из этой последовательности файлов карты, не обращаясь непосредственно в БКД, за счет чего сокращается время построения картографического фона. Разработан алгоритм, реализующий этот метод. Выполнена оценка эффективности применения метода построения картографического фона, которая рассчитывает время, затрачиваемое на построение и отображение картографического фона и показывает сокращение времени построения картографического фона до 2 раз. Предложен модифицированный алгоритм поворота сложного символа, реализующий метод базовых матриц, и показана его эффективность в случае применения базы данных символов, которая содержит азимутальные изображения символа объекта, что позволяет выполнять поворот символа на шаг за время, равное времени развертки кадра, и при этом не требуются дополнительные ресурсы, которые необходимы известным методам. Также разработана программа реализации данного алгоритма, осуществляющая поворот сложного символа на угол от 00 до 3600 с шагом 11,250 и его воспроизведение на экране для матриц различного размера. Программа осуществляет расчет времени, затрачиваемого на процедуры поворота и отображения символа, что в свою очередь, позволило произвести оценку эффективности применения предложенного алгоритма, которая показала значительное сокращение времени, затрачиваемого на поворот сложного символа, причем увеличение эффективности наблюдалось с увеличением размерности матрицы отображения сложного символа. Разработаны алгоритмы восстановления картографического фона при организации перемещения сложного символа, обеспечивающие сокращение размеров памяти при восстановлении картографического фона более чем в 2 раза для единичного осенесимметричного символа и в 3 раза для единичного осесимметричного символа, и обеспечивающие при отображении полной динамической сцены сокращение памяти от 51% до 76%. Предложен метод выбора набора алгоритмов построения зрительного образа динамической сцены, который на основании количества динамических объектов с учетом объема используемой памяти и скорости вычислительных процессов путем решения задачи оптимизации позволяет определить оптимальный процент использования каждого алгоритма, увеличивая скорость отображения зрительного образа. Приведено решение данной задачи для конкретного примера в случае использования для построения ЗО динамической обстановки метода синусно-косинусного преобразования и метода базовых матриц. Разработана методика построения зрительного образа динамической обстановки в аэронавигационных геоинформацыонных системах реального времени, объединяющая предложенные модели, методы и алгоритмы: модель построения динамической сцены в АНГС РВ, модель построения картографического фона, модель представления движущихся объектов при построении зрительного образа динамической обстановки, метод построения картографического фона, схему канала построения зрительного образа на экране АНГС РВ, алгоритмы организации процесса перемещения сложного символа объекта с восстановлением картографического фона, метод выбора набора алгоритмов, сочетание которых обеспечивает построение зрительного образа динамической обстановки в реальном времени в соответствии с выдвигаемыми требованиями по скорости и реалистичности отображения.
A candidate’s thesis in engineering under 05.13.06 speciality – Information Technologies, National Aviation University, Kyiv, 2010. The thesis is aimed at solving a research problem of increasing the efficiency of visualization a dynamic situation on the displays of real-time air-navigation geo-information systems (ANGS). The model of the process and a structure of the channel of building the visual images to the display in a real-time ANGS are suggested. The method of quick building of a cartographic background has been developed. The modified algorithm for the method of base matrixes has been created for turning a complex symbol. Algorithms have been created for reconstruction of the cartographic background. A method of selecting the set of algorithms that provide building of the visual image and optimizing the speed of displaying the visual image. A procedure of building the visual images of a dynamic scene in a real-time ANGS is suggested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Вітренко, Андрій Миколайович, Андрей Николаевич Витренко, and Andrii Mykolaiovych Vitrenko. "Стабилизация равновесного состояния динамической системы при воздействии взаимно-коррелированных шумов." Thesis, Сумский государственный университет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67928.

Full text
Abstract:
Рассматривается стохастическая динамическая система, которая описывается уравнением Ланжевена с линейной возвращающей силой и двумя взаимно-коррелированными гауссовскими белыми шумами, один из которых – аддитивный, другой – мультипликативный. Система имеет равновесное состояние в x = 0. При отрицательной взаимной корреляции каждый из шумов характеризуется критической амплитудой, при которой в системе индуцируется унимодальный-бимодальный переход.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Шевченко, А. В. "Молодіжний сленг як мовне явище." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22538.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Скляренко, Наталія, and Марина Колосніченко. "Транспортна реклама як форма динамічної візуальної комунікації: рівні проєктування." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18109.

Full text
Abstract:
У дослідженні розкрито сутність рівнів проєктування транспортної реклами як форми динамічної візуальної комунікації в умовах мінливого середовища. На основі системного підходу виділено предметно-просторовий, антропосоціальний та середовищний рівні візуальної комунікації. Охарактеризовано способи формування інтегрованих дизайн-систем на кожному з рівнів, що сприяють гармонізації взаємодії людини із зовнішньою рекламою, транспортом, природним та штучним середовищем.
The study shows the essence of the levels of the design of the transit advertising in the conditions of the variable environment. We mean that the transit advertising is a form of the dynamic visual communication. The subject-spatial, anthroposocial and environmental levels of the visual communication were highlighted based on the system approach. The ways of forming of the integrated design-systems on each level provide the harmonization of communication of a human with outdoor advertising, transport, natural and artificial environment. We consider the dynamic visual communication is the process of increasing the perception efficiency due to the emotionality and immersion, which contribute to create of the new way of designing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Калитюк, М. С. "Концепції проектування графічних динамічних систем." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13405.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сілярський, Тарас Миколайович, and Ttaras Mykolaiovych Siliarskyi. "Дослідження динамічних процесів при точінні дворізцевими системами вирівнювального типу з врахуванням похибок заготовок." Master's thesis, ТНТУ, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36793.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота розглядає результати магістерського дослідження динамічної поведінки в процесі токарної обробки сисем вирівнювального типу, споряджених 2 різцями, з врахування наявних похибок використовуваних заготовок. Метою роботи є підвищення точності токарного оброблення деталей. Для цього використовуються дворізцеві вирівнювальні системи, які в процесі токарного оброблення зумовлюють зменшення впливу похибок заготовок. Представлений аналіз проблематики підвищення точності при точінні і впливу похибок робочого процесу на такі характеристики. Також розглянуті способи дослідження динамічних процесів для випадку токарної обробки, як загалом з точки зору динамічної поведінки пружної системи верстату, так і з точки зору аналізу частотних характеристик. Проведені розрахунки технологічних передумов подальшого аналізу на прикладі розробки операційної технології обробки конкретної деталі. Сформовані схеми формоутворення, які характерні для токарного оброблення і на їх основі запропоновані компоновочні рішення для верстату. За результатами кінематичних розрахунків побудована кінематична схема і сконструйований привід головного руху стосовно обраного токарного верстату, а також лінія його шпинделя. Сформульована мета наукового пошуку. Для її реалізації стосовно токарних операцій проведений аналіз дворізцевих систем для компенсації похибок обробки при вирівнюванні осьових навантажень різання на деталь. В якості прикладу у дослідженні проведена робота щодо розробки математичної моделі динаміки руху механічної системи вирівнювального типу із двома різцями в процесі точіння заготовок із різними похибками. Математична модель розв’язана аналітично, а її результати проаналізовані із використанням комп’ютерних програм. На основі розробленої моделі побудовані графіки динамічної поведінки системи в робочому процесі. Визначені параметри швидкодії системи для різних випадків та запропоновані відповідні висновки. Кваліфікаційна робота супроводжується технічним обґрунтуванням та аналізом заходів з охорони праці, а також пропозиціями з безпеки життєдіяльності.
Qualification Paper deals with the results of Master’s study of dynamic behavior in the process of turning systems of equalizing type, equipped with two cutters, taking into account the errors of the workpiece used. The objective of the paper is to increase the accuracy of turning parts. For this purpose double tool systems are used, which in the process of turning cause a reduction in the impact of work piece errors. The problems analysis of increase of accuracy at turningband influence of errors of working process on such characteristics is presented. Methods of research of dynamic processes for the case of turning are also investigated, both in general from the point of view of dynamic behavior of the elastic system of the machine tool, and form the point of view of the analysis of frequency characteristics. Calculations of technological preconditions of the further analysis on an example of development of the processing of a concrete working part are carried out. Shape froming schemes are formed, which are characteristic for turning, and on their basis structure assembly solutions are proposed for the lathe. Based on the results of kinematic calculations, a kinematic scheme is developed and the main motion drive is designed in relation to the selected lathe, as well as the line of its spindle is constructed. The purpose of scientific research is formulated. For its realization concerning turning operations the analysis of two-cutter systems for compensation of errors of machining in equalizing the axial cutting loadings on a detail is carried out. As an example, the study carries out the development work towards the mathematical model of the dynamics of the mechanical system of the leveling type with two cutters in the process of turning workpieces with differetnt errors. The mathematical model is solved analytically, and its results are analyzed using computer programs. On the basis of the developed model graphs of dynamic behavior of system in the working process are constructed. The system speed performance rates for different cases are determined and the corresponding conclusions are offered. Qualification Paper is accompanied by a feasibility study and analysis of labor protection measures, as well as proposals for life safety.
Робота складається зі вступу, 4 розділів, загальних висновків, списку літератури
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Мокін, Б. І., and І. О. Чернова. "Еквівалентні моделі динамічних систем з операцією диференціювання у правій частині." Thesis, ВНТУ, 2016. http://conferences.vntu.edu.ua/index.php/all-feeem/all-feeem-2016/paper/view/525.

Full text
Abstract:
Запропоновано метод еквівалентування за критичною частотою лінійних динамічних систем високого порядку, що містять похідні у правій частині математичної моделі, моделями 3-го порядку, придатними для аналізу стійкості та оптимізації
Proposed a method of equivalenting on critical frequency of linear dynamic systems with higher order, containing derivatives in the right side of the mathematical model, by the models 3rd order, suitable for analysis of stability and optimization.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Міщенко, Павло Миколайович, Павел Николаевич Мищенко, and Pavlo Mykolaiovych Mishchenko. "Динамічна модель регіонального розвитку та пошук алгоритмів її управління." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40819.

Full text
Abstract:
Інтелектуальні системи прийняття рішень, при застосуванні їх до задач економічного спрямування, зіштовхуються з рядом труднощів. Причиною цього є складність побудови математичної моделі економічної системи, адже треба враховувати, що суб'єкт економічного життя прагне одночасно слідувати і внутрішнім і зовнішнім цілям, а регіональна економіка є динамічною системою, що взаємодіє з зовнішнім економічним середовищем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Іванов, Сергій Миколайович. "Аналіз локальних властивостей динаміки автономних систем на компактному гладкому многовиді." Doctoral thesis, Київ, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/32131.

Full text
Abstract:
Робота виконана в Інституті космічних досліджень Національної академії наук України (ІКД НАНУ) та Державного космічного агентства України.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуальних проблем в області аналізу автономних систем. Досліджується локальна структурна стійкість (орбітально топологічна еквівалентність), локальна (в околі точки положення рівноваги) дифеоморфність динамічних систем на компактному гладкому многовиді, які описуються звичайними диференціальними рівняннями (автономними системами), а також фрактальна розмірність Каплана-Йоркі. Математично обґрунтовано метод оцінювання локальної матриці Якобі та обчислення експонент Ляпунова. Проводиться аналіз і обчислення експонент Ляпунова, розмірності та граничної ентропії для геомагнітних індексів Dst, Kp, AE, які мають ознаки гіперхаотичної динаміки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Гриценко, Костянтин Григорович, Константин Григорьевич Гриценко, and Kostiantyn Hryhorovych Hrytsenko. "Методичні аспекти комплексного динамічного оцінювання діяльності страхової компанії." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/58809.

Full text
Abstract:
Запропоновано метод комплексного динамічного оцінювання, який дає змогу не лише отримувати комплексну оцінку діяльності страховика, а й спрямовувати його подальший розвиток через формування динамічної нормативної моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Борода, А. О. "Моделювання слабо формалізованої динамічної системи." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46735.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Равлюк, Людмила Юліанівна, Людмила Юлиановна Равлюк, Liudmyla Yulianivna Ravliuk, Віталій Іович Симоновський, Виталий Иович Симоновский, and Vitalii Iovych Symonovskyi. "Розробка алгоритму та програми розрахунку стійкості складних лінійних динамічних систем." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7768.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Симоновський, Віталій Іович, Виталий Иович Симоновский, Vitalii Iovych Symonovskyi, Людмила Юліанівна Равлюк, Людмила Юлиановна Равлюк, and Liudmyla Yulianivna Ravliuk. "Розробка алгоритму та програми розрахунку стійкості складних лінійних динамічних систем." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Сердюк, Л. В. "Математичне моделювання динамічних систем за допомогою лінійних стаціонарних моделей." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4260.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Фільченко, Дмитро Вікторович, Дмитрий Викторович Фильченко, and Dmytro Viktorovych Filchenko. "Специфікація та розв'язання LQ-задач оптимального керування стаціонарними динамічними системами." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20734.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Дмітрієв, Артем Володимирович, Артем Владимирович Дмитриев, and Artem Volodymyrovych Dmitriiev. "Ідентифікація, імітація та прогнозування в рамках стаціонарних динамічних систем." Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20732.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються ідентифікація, імітація та прогнозування в рамках стаціонарних динамічних систем. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20732
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Дмитрієва, О. А., О. В. Дегтяр, and Н. Г. Гуськова. "Паралельне моделювання динамічних систем вкладеними методами." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47892.

Full text
Abstract:
В даній роботі пропонується вирішення актуальної наукової задачі дослідження ефективності паралельних комп‘ютерних систем при моделюванні динамічних процесів, що описуються жорсткими системами звичайних диференційних рівнянь (СЗДР), вкладеними методами з автоматичним вибором кроку інтегрування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Мелейчук, Станіслав Станіславович, Станислав Станиславович Мелейчук, Stanislav Stanislavovych Meleichuk, В`ячеслав Михайлович Арсеньєв, Вячеслав Михайлович Арсеньев, Viacheslav Mykhailovych Arseniev, Дмитро Олексійович Левченко, Дмитрий Алексеевич Левченко, Dmytro Oleksiiovych Levchenko, and Д. М. Пономаренко. "Уточнена методика розрахунку динамічних характеристик системи вакуумного охолодження." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5585.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Нікуліна, Олена Миколаївна. "Методи, моделі та інформаційна технологія оптимізації управління складними динамічними системами (на прикладі енергоблоку АЕС)." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44914.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології (12 – Інформаційні технології). – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, Харків, 2019 р. Об’єкт дослідження – процеси управління складними динамічними системами. Предмет дослідження – методи, моделі та інформаційна технологія оптимізації управління складними динамічними системами. Докторська дисертація є завершеною науково-дослідною роботою, що містить розв’язання важливої науково-прикладної проблеми розробки методів, моделей та інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами, які характеризуються високим порядком моделей і великою кількістю параметрів та нелінійностей, на основі об’єднання програмних блоків моделей систем і методів оптимізації, критеріїв систем, подання інформації про динамічні процеси і процеси оптимізації, модулів методів інтегрування та структур даних на прикладі оптимізації систем управління енергоблоку АЕС з реактором ВВЕР-1000. У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, сформульовано мету та задачі дослідження, викладено наукову новизну і практичну цінність отриманих результатів, особистий внесок здобувача в розробку теми дисертаційної роботи. Наведено дані щодо впровадження результатів дисертаційних досліджень, їх апробацію та публікації. Перший розділ містить аналіз проблем інформаційних технологій управління складними динамічними системами, обґрунтування напрямку досліджень. Проведено аналіз сучасних інформаційних технологій управління та оптимізації з метою їх використання для оптимізації процесів управління складними динамічними системами. Як приклад складної динамічної системи розглянуто енергоблок АЕС з ядерним реактором ВВЕР-1000. Проаналізовані методи моделювання процесів в складних динамічних системах та аналізу інформаційних управляючих систем, показники якості інформаційно-управляючих систем і можливості їх застосування до процесів управління складними динамічними системами, існуючі підходи та методи синтезу інформаційно-управляючих систем, розглянуті обчислювальні методи оптимізації та можливості їх використання для оптимізації показників якості інформаційно-управляючих систем. Другий розділ присвячений розробці елементів інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами. Розроблено наукові та методологічні основи створення та застосування інформаційної технології для управління складними динамічними системами, яка включає шість основних функціональних елементів – блок моделей систем, модуль методів інтегрування, блок обчислення критеріїв якості систем, блок методів оптимізації, блок представлення інформації та модуль структур даних з формуванням структур даних задач та процесів оптимізації та функціональну модель процесу оптимізації управління складними динамічними системами, що дозволяє записувати структури даних в файл з можливістю продовження процесу оптимізації складної динамічної системи та представлення його результатів в текстовій та графічній формах. У третьому розділі узагальнено принципи моделювання динамічних систем та розроблені конкретні моделі динамічних систем для інформаційної технології оптимізації управління на прикладі енергоблоку АЕС з реактором ВВЕР-1000 серії В-320. Запропоновані загальні моделі динамічних систем з відносними змінними стану, на основі яких побудовані нелінійні математичні моделі для об’єктів управління енергоблоку АЕС як складних динамічних систем. На підставі нейтронної кінетики реактора, поступового тепловиділення, теплових процесів в паливі, оболонках і теплоносії, зміні концентрацій ксенону і бору розроблені зосереджена та вертикально розподілена моделі ядерного реактора ВВЕР-1000 серії В-320. За рівняннями теплопередачі, матеріального і теплового балансу пароутворення, циркуляції, головного парового колектору, приводу клапана парової турбіни і виконавчого механізму регулюючого живильного клапана побудована модель парогенератора ПГВ-1000. За рівняннями тиску в постійних об’ємах парової турбіни, які включають витрату пари, рівняння частоти обертання ротора з використанням змінної потужності турбіни побудована модель парової турбіни К-1000-60/1500-2. Четвертий розділ присвячений узагальненню методів аналізу складних динамічних систем та аналізу процесів в реакторі ВВЕР-1000 серії В-320, парогенераторі ПГВ-1000, паровій турбіні К-1000-60/1500-2 на основі нелінійних математичних моделей цих об’єктів управління. Удосконалено методи аналізу математичних моделей динамічних систем з використанням матричних методів інтегрування систем диференціальних рівнянь – методу матричної експоненти та її інтегралу для інтегрування лінійних систем, системні методи першого, другого і третього ступенів для інтегрування нелінійних систем, що забезпечує підвищення точності та надійності побудови перехідних процесів в порівнянні з іншими методами. Виконано аналіз перехідних процесів в нелінійних зосередженої та вертикально розподіленої моделях реактора ВВЕР-1000 серії В-320, моделі парогенератора ПГВ-1000 та парової турбіни К-1000-60/1500-2. Для вертикально розподіленої моделі реактора обчислено аксіальний офсет. У п’ятому розділі розроблено моделі інформаційних управляючих систем для складних динамічних об’єктів на прикладі інформаційних управляючих систем енергоблоку з реактором ВВЕР-1000. Узагальнені моделі інформаційно-управляючих систем для ідентифікації параметрів інформаційних управляючих систем, а також для оптимізації параметрів регуляторів. Побудовані моделі інформаційних управляючих систем енергоблоку АЕС – нейтронної потужності ядерного реактора, рівня води в парогенераторі, частоти обертання ротора парової турбіни, усього енергоблоку для підтримки нейронної потужності реактора та підтримки тиску в головному паровому колекторі у вигляді систем диференціальних рівнянь, що включають вектори змінних стану, змінних та постійних параметрів, зовнішніх дій, що включені до блоку моделей систем інформаційної технології. Шостий розділ присвячений узагальненню моделей інформаційно-управляючих систем для ідентифікації її параметрів та використанню інформаційної технології для ідентифікації параметрів динамічних систем на прикладі інформаційно-управляючої системи парогенератора ПГВ-1000 та інформаційно-управляючих систем інших елементів другого контуру енергоблоку АЕС. Розроблені критерії та методи ідентифікації динамічних систем, сформована векторна цільова функція ідентифікації, розроблений метод її обчислення та для її оптимізації реалізовані методи безумовної оптимізації скалярних функцій з перезавантаженням операції порівняння. Побудовані загальні математичні моделі систем управління з ПІ регуляторами для ідентифікації параметрів об’єктів управління. Розв’язана задача ідентифікації параметрів моделі системи управління рівнем води в парогенераторі ПГВ-1000 за експериментальними даними. За результатами налагоджувальних випробувань систем управління дру- гого контуру енергоблоків АЕС з реакторами ВВЕР-1000 проведена ідентифікація параметрів для деаераторів, конденсаторів, головних парових колекторів, колекторів власних потреб, турбоживильних насосів, сепараторів пароперегрівачів, підігрівачів низького і високого тиску. Аналіз ступеня стійкості та меж області стійкості для цих систем управління обґрунтовує їх стійкість. Сьомий розділ присвячений узагальненню обчислення критеріїв якості інформаційно-управляючих систем – прямих показників якості і покращених інтегральних оцінок, формуванні на їх основі векторних цільових функцій та методів їх оптимізації, а також прикладам використання інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами. Розроблені методи обчислення прямих показників якості динамічних систем та покращених інтегральних квадратичних оцінок, задачі оптимізації параметрів динамічних систем зведені до оптимізації векторних цільових функцій,що враховують вимоги реалізації системи, її стійкості, покращення показників якості. Для оптимізації векторних цільових функцій наведені методи оптимізації з одновимірним пошуком. З використанням інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами на основі моделей інформаційних управляючих систем ядерного реактора ВВЕР-1000 серії В-320, парогенератора ПГВ-1000, парової турбіни К-1000-60/1500-2, систем другого контуру енергоблоку, всього енергоблоку АЕС з реактором ВВЕР-1000 в нормальних умовах експлуатації з частковим зниженням навантаження виконана оптимізація параметрів регуляторів за прямими показниками якості. Наведене техніко-економічне обґрунтування отриманих результатів використання інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами підтверджує, що вона має суттєві технічні переваги, а її використання дозволяє зменшити витрати часових, апаратних, програмних та людських ресурсів при розробці та вдосконаленні складних динамічних систем за рахунок підвищення рівня автоматизації цих процесів.
Thesis for scientific degree of Doctor of Technical Sciences in specialty 05.13.06 “Information Technologies” (12 – Information Technologies). – National Technical University “Kharkіv Polytechnic Institute”, Ministry of education and science of Ukraine, Kharkіv, 2019. The object of research is the processes of control of complex dynamic systems. The subject of research is the methods, models and information technology of optimization of control of complex dynamic systems. The doctoral dissertation is a completed research work which contains the solution of an important scientific and applied problem of development of methods, models and information technology of optimization of control of complex dynamic systems characterized by high order of models and a large number of parameters and nonlinearities on the basis of combining program blocks of systems models and optimization methods, system criteria, information on dynamic and optimization processes, modules of integration methods and data structures as an example of optimizing the control of NPPs with WWER-1000. The introduction validates the relevance of the subject of the dissertation, formulates the purpose and objectives of the research, outlines the scientific novelty and practical value of the results obtained, the personal contribution of the applicant to the development of the subject of the dissertation. The data of the implementation of the results of the dissertation research, their validation and publications are provided. The first section contains the analysis of the problems of information technology control of complex dynamic systems, substantiation of the direction of research. The research analyzes modern information technologies of control and optimization with the purpose of their use for optimization of processes of complex dynamic systems control. As an example of a complex dynamic system the NPP unit with the WWER-1000 nuclear reactor is considered. The thesis analyzes methods of process modeling in complex dynamic systems and information control systems, quality indicators of information and control systems and possibilities of their application to the processes of control of complex dynamic systems, existing approaches and methods of synthesis of information control systems, computational optimization methods and possibilities of their use for optimization of quality indicators of information and control systems. The second section is devoted to the development of information technology elements of optimization of control of complex dynamic systems. The scientific and methodological foundations of creation and application of information technology for control of complex dynamic systems are developed which includes six basic functional elements, namely a block of systems models, a module of methods of integration, a block of calculation of criteria of quality of systems, a block of methods of optimization, a block of presentation of information and a module of data structures with the formation of data structures of tasks and processes of optimization and a functional model of process of optimization of control of complex dynamic systems that allows filing data structures with the ability to continue the process of optimizing the complex dynamic system and presenting the results in text and graphical forms. The third section summarizes the principles of dynamic systems modeling and develops specific models of dynamic systems for information technology control optimization, using the example of a B-320 series WWER-1000 reactor. General models of dynamic systems with relative state changes are proposed, on the basis of which nonlinear mathematical models for the control units of NPP units as complex dynamic systems are constructed. Based on the neutron kinetics of the reactor, gradual heat dissipation, thermal processes in the fuel, shells and coolant, changes in xenon and boron concentrations, concentrated and vertically distributed models of the WWER-1000 nuclear reactor of the B-320 series have been developed. According to the equations of heat transfer, material and thermal balance of steam generation, circulation, the main steam collector, the drive of steam turbine valve and the actuator of regulating feed valve, the model of PGV-1000 steam generator has been built. The K-1000-60 / 1500-2 steam turbine model is built based on the pressure equations in constant volumes of a steam turbine which include steam flow, the rotor speed equation using the turbine variable power. The fourth section is devoted to the generalization of methods of analysis of complex dynamic systems and analysis of processes in WWER-1000 reactor of B-320series, PGV-1000steam generator, K-1000-60 / 1500-2 steam turbine on the basis of nonlinear mathematical models of these objects of control. Methods of analysis of mathematical models of dynamic systems are improved with the use of matrix methods of integration of systems of differential equations that is the method of the matrix exponent and its integral for integration of linear systems, system methods of the first, second and third degrees for integration of nonlinear systems, which ensures the improvement of accuracy processes compared to other methods. The analysis of transients in nonlinear concentrated and vertically distributed models of the WWER-1000 reactor of the B-320 series, the model of the PGV-1000 steam generator and the K-1000-60 / 1500-2 steam turbine has been made. For the vertically distributed reactor model, the axial offset is calculated. In the fifth section models of information control systems for complex dynamic objects are developed, for example, information control systems of a power unit with WWER-1000 reactor. Models of information control systems for identification of parameters of information control systems and for optimization of parameters of regulators have been generalized. The thesis develops models of information control systems of NPP unit, namely the models of Neutron power of nuclear reactor, the model of water level in steam generator, the model of rotation speed of steam turbine rotor, the model of a whole power unit to maintain neural power of the reactor and to maintain the pressure in the main steam collector in the form of differential equations, systems of differential equations, variable and permanent parameters, external actions included in the block of models of systems of information technology. The sixth section is devoted to the generalization of models of information control systems for identification of their parameters and use of information technology for identification of parameters of dynamic systems exemplified by information control system of the PGV-1000 steam generator and information control systems of other elements of the second circuit of the NPP unit. Criteria and methods for the identification of dynamic systems have been developed, a vector target identification function has been formed, a method for its calculation has been developed, and methods for unconditional optimization of scalar functions with the restart of the comparison operation have been implemented for its optimization. Mathematical models of control systems with PI regulators to identify the parameters of control objects have been generalized. The task of identifying the parameters of the model of the water level control system in the PGV-1000 steam generator according to the experimental data has been done. The thesis carries out the identification of parameters for deaerators, condensers, main steam collectors, auxiliary collectors, turbo-feed pumps, separators of superheaters, low and high heaters according to the results of adjustment tests of control systems of the second circuit of NPP units with WWER-1000 reactors. The analysis of the degree of stability and the boundaries of the area of stability for these control systems substantiates their stability The seventh section is devoted to the generalization of the quality criteria for information control systems, namely, direct quality indicators and improved integral estimates, the formation of vector target functions and methods of their optimization based on them, as well as examples of use of information technology to optimize the control of complex dynamic systems. Methods of calculation of direct quality indicators of dynamic systems and improved integral quadratic estimations are developed, problems of optimization of parameters of dynamic systems are reduced to optimization of vector target functions that take into account the requirements of implementation of the system, its stability, improvement of quality indicators. One-way search optimization methods are provided to optimize vector target functions. Using information technology to optimize the control of complex dynamic systems based on models of information control systems of the WWER-1000 nuclear reactor of the B-320 series, the PGV-1000 steam generator, the K-1000-60 / 1500-2 steam turbine, the systems of the second circuit of the power unit, the entire NPP unit with the WWER-1000 reactor under normal operating conditions with partial load reduction, the parameters of the regulators have been optimized according to the direct quality indicators. The above feasibility study of the obtained results of the use of information technology optimization control of complex dynamic systems confirms that it has significant technical advantages, and its use allows reducing the time, hardware, software and human resources in the development and improvement of complex dynamic systems by increasing the level of automation of these processes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Сіжук, А. С. "Мікроскопічна динамічна теорія та кінетика модельної системи неполярних молекул." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КНУТШ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Брощак, Олександр Степанович, and Oleksandr Broshchak. "Автоматизація та дослідження технологічного процесу виробництва томатної пасти на базі установки вакуумного випаровування." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, Кафедра автоматизації технологічних процесів і виробництв, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33243.

Full text
Abstract:
In the qualification work, a study of the automatic control system of the control of the installation of vacuum evaporation of tomato paste and its thickening to a given moisture content in the final product. Ensuring low boiling points of raw materials and reducing the duration of the technological transition of evaporation best ensures the final quality of food and the efficiency of the installation as a whole - increasing its energy efficiency and reducing the duration of the production cycle. This qualification work proposes an improved dynamic model of vacuum evaporation installation, which takes into account changes in the perturbation channels, namely - deviations of flow characteristics, temperature fluctuations of the coolant and raw materials, dynamic changes of pressure parameters in the installation chamber. In the qualification work the automated control system of the vacuum evaporation unit was developed - on the basis of a programmable controller.
В кваліфікаційній роботі проведено дослідження роботи автоматичної системи управління контролю установкою вакуумного випарювання томатної пасти та її згущення до заданого вмісту вологи у кінцевому продукті. Забезпечення низьких температур кипіння сировини і скорочення тривалості технологічного переходу випарювання найкраще забезпечує кінцеву якість харчових продуктів та ефективність установки в цілому, – підвищення її енергоефективності та скорочення тривалості виробничого циклу. В даній кваліфікаційній роботі запропоновано удосконалену динамічну модель установки вакуумного випарювання, яка враховує зміни по каналах збурення, а саме, – відхилення витратних характеристик, температурні коливання теплоносія та сировини, динамічні зміни параметрів тиску у камері установки. В кваліфікаційній роботі розроблено автоматизовану систему керування установкою вакуумного випарювання на базі програмованого контролера.
АНОТАЦІЯ 1 ЗМІСТ 3 ВСТУП 5 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 7 1.1 Аналіз та обґрунтування тематики кваліфікаційної роботи 7 1.2 Аналіз вихідної інформації кваліфікаційної роботи 8 1.3 Огляд сучасного вакуумновипарного устаткування 9 1.4 Технологічні операції та процеси і їх характеристики 10 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 11 2.1 Модель установки вакуумного випарювання 11 2.2 Аналіз процесу вакуумного випаровування плодоовочевих сумішей для виготовлення концентратів 22 2.3 Методики проведення експерименту та досліджень процесу вакуумного випарювання багатокомпонентних плодоовочевих сумішей в умовах вакууму. 24 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 30 3.1 Визначення виробничої програми в цеху плодоконсервного заводу 30 3.2 Вибір, обґрунтування параметрів технології виготовлення пасти томатної 31 33.3 Технологічні розрахунки установки вакуумного випарювання продуктивністю 20 т/год 34 4 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 38 4.1 Розробка конструкції установки вакуумного випарювання 38 4.1.1 Аналіз структури та складу вакуумновипарної установки. 38 4.2 Розрахунки деталей вакуумновипарної установки. Розрахунок ланцюгової передачі приводу вакуумновипарної установки. 38 4.3 Склад та принцип функціонування вакуумновипарної установки 41 4.4 Розробка системи автоматизації лінії виробництва томатної пасти 43 4.5 Розробка автоматизованої системи управління і контролю установки вакуумно-випарної УВИП-20/5 – на базі програмованого контролера 49 4.5.1 Призначення. 49 4.5.2 Склад і функціонування. 51 4.5.3 Робота з модулем 52 4.5.5 Підключення до комп'ютера 53 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА. 54 5.1 Програмування модуля RS 2-1 в мережах MODBUS 54 5.2 Формати команд 54 5.3 Алгоритм обчислення контрольного циклічного коду (CRC16) 58 6 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 61 6.1 ОХОРОНА ПРАЦІ 61 6.1.1 Правила безпеки при експлуатації обладнання, що проектується. 61 6.1.2 Розрахунок природнього освітлення для проектованої дільниці. 63 6.2 БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 65 6.2.1 Основні заходи захисту населення і територій 65 6.2.2 Евакуаційні заходи 67 6.2.3 Розрахунок евакуаційних шляхів із виробничих приміщень (дільниці) цеху що проектується. 68 ВИСНОВОК 73 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 74 ДОДАТКИ 77
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Нікуліна, Олена Миколаївна. "Методи, моделі та інформаційна технологія оптимізації управління складними динамічними системами (на прикладі енергоблоку АЕС)." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44889.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології. – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України, Харків, 2019 р. Дисертацію присвячено розробці й обґрунтуванню методів, моделей та інформаційної технології оптимізації управління складними динамічними системами та їх дослідження для на прикладі енергоблоку АЕС. Проведено аналіз сучасних інформаційних технологій управління склад- ними динамічними системами. Розроблено наукові та методологічні основи створення та застосування інформаційної технології для управління складними динамічними системами. Запропоновано загальні моделі динамічних систем з відносними змінними стану, на основі яких побудовано нелінійні математичні моделі для об’єктів управління енергоблоку АЕС як складних динамічних систем. Удосконалено методи аналізу математичних моделей складних динамічних систем та виконано аналіз процесів в нелінійних моделях основних елементів енергоблоку АЕС. Узагальнено моделі інформаційно-управляючих систем для ідентифікації параметрів систем, а також для оптимізації параметрів регуляторів. Розроблено критерії оцінювання якості математичних моделей складних динамічних систем та виконано ідентифікацію параметрів моделей за експериментальними процесами в елементах енергоблоку АЕС. Розроблено інформаційну технологію оптимізації управління складними динамічними системами та приведено приклади її використання для оптимізації інформаційних управляючих систем енергоблоку АЕС. Результати досліджень дозволяють підвищити якість проектування систем управління складними динамічними об’єктами, підвищити ступінь наукової обґрунтованості технічних проектів з удосконалення систем управління енергоблоків АЕС.
Thesis for scientific degree of Doctor of Technical Sciences in specialty 05.13.06 – Information Technologies. – National Technical University "Kharkіv Polytechnic Institute", Ministry of education and science of Ukraine, Kharkіv, 2019. The dissertation is devoted to the development and justification of methods, models and information technology for optimizing control of complex dynamic systems and their study using the example of information and control systems of a nuclear power unit. The research analyzes modern information technologies of control and optimization with the purpose of their use for optimization of processes of complex dynamic systems control. As an example of a complex dynamic system the NPP unit with the WWER-1000 nuclear reactor is considered. The thesis analyzes methods of process modeling in complex dynamic systems and information control systems, quality indicators of information and control systems and possibilities of their application to the processes of control of complex dynamic systems, existing approaches and methods of synthesis of information control systems, computational optimization methods and possibilities of their use for optimization of quality indicators of information and control systems. The scientific and methodological foundations of creation and application of information technology for control of complex dynamic systems are developed which includes six basic functional elements, namely a block of systems models, a module of methods of integration, a block of calculation of criteria of quality of systems, a block of methods of optimization, a block of presentation of information and a module of data structures with the formation of data structures of tasks and processes of optimization and a functional model of process of optimization of control of complex dynamic systems that allows filing data structures with the ability to continue the process of optimizing the complex dynamic system and presenting the results in text and graphical forms. General models of dynamic systems with relative state changes are proposed, on the basis of which nonlinear mathematical models for the control units of NPP units as complex dynamic systems are constructed. Based on the neutron kinetics of the reactor, gradual heat dissipation, thermal processes in the fuel, shells and coolant, changes in xenon and boron concentrations, concentrated and vertically distributed models of the WWER-1000 nuclear reactor have been developed. According to the equations of heat transfer, material and thermal balance of steam generation, circulation, the main steam collector, the drive of steam turbine valve and the actuator of regulating feed valve, the model of PGV-1000 steam generator has been built. The K-1000-60/1500-2 steam turbine model is built based on the pressure equations in constant volumes of a steam turbine which include steam flow, the rotor speed equation using the turbine variable power. Methods of analysis of mathematical models of dynamic systems are improved with the use of matrix methods of integration of systems of differential equations that is the method of the matrix exponent and its integral for integration of linear systems, system methods of the first, second and third degrees for integration of nonlinear systems, which ensures the improvement of accuracy processes compared to other methods. The analysis of transients in nonlinear concentrated and vertically distributed models of the WWER-1000 reactor, the model of the PGV-1000 steam generator and the K-1000-60/1500-2 steam turbine has been made. For the vertically distributed reactor model, the axial offset is calculated. Models of information control systems for identification of parameters of information control systems and for optimization of parameters of regulators have been generalized. The thesis develops models of information control systems of NPP unit, namely the models of Neutron power of nuclear reactor, the model of water level in steam generator, the model of rotation speed of steam turbine rotor, the model of a whole power unit to maintain neural power of the reactor and to maintain the pressure in the main steam collector in the form of differential equations, systems of differential equations, variable and permanent parameters, external actions included in the block of models of systems of information technology. Criteria and methods for the identification of dynamic systems have been developed, a vector target identification function has been formed, a method for its calculation has been developed, and methods for unconditional optimization of scalar functions with the restart of the comparison operation have been implemented for its optimization. Mathematical models of control systems with PI regulators to identify the parameters of control objects have been generalized. The task of identifying the parameters of the model of the water level control system in the PGV-1000 steam generator according to the experimental data has been done. The thesis carries out the identification of parameters for deaerators, condensers, main steam collectors, auxiliary collectors, turbo-feed pumps, separators of superheaters, low and high heaters according to the results of adjustment tests of control systems of the second circuit of NPP units with WWER-1000 reactors. The analysis of the degree of stability and the boundaries of the area of stability for these control systems substantiates their stability. Methods of calculation of direct quality indicators of dynamic systems and improved integral quadratic estimations are developed, problems of optimization of parameters of dynamic systems are reduced to optimization of vector target functions that take into account the requirements of implementation of the system, its stability, improvement of quality indicators. One-way search optimization methods are provided to optimize vector target functions. Using information technology to optimize the control of complex dynamic systems based on models of information control systems of the WWER-1000 nuclear reactor, the PGV-1000 steam generator, the K-1000-60/1500-2 steam turbine, the systems of the second circuit of the power unit, the entire NPP unit with the WWER-1000 reactor under normal operating conditions with partial load reduction, the parameters of the regulators have been optimized according to the direct quality indicators.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Курской, Ю. С. "Нелинейная метрология как универсальный инструмент исследования сложных систем." Thesis, Сумский государственный университет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45777.

Full text
Abstract:
Результаты научных исследований зависят от качества измерений характеристик объекта научного интереса. Наиболее сложными для исследования и прогнозирования являются открытые нелинейные динамические системы (НДС). К их чертам относятся: связанные между собой динамические переменные с нелинейным, часто хаотичным, поведением; подверженность внешним воздействиям, зависимость от начальных условий. Такие разные по происхождению объекты и системы как лазер, живой организм, социум, океан и фондовый рынок объединяет то, что все они — примеры НДС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Сіленко, Олег Іванович. "Динаміка гідрофізичних систем сіткового виду." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Мін-во освіти України. Київ. Державн. Технічн. Ун-тет будівництва і Архітектури, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Адашевський, Володимир Михайлович, Андрій Сергійович Бєломитцев, and А. С. Степаненко. "Механічні характеристики динамічної системи "спортсмен – жердина"." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38283.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Ніколаєнко, О. М. "Моделювання інвестицій в n-секторну динамічну макроекономічну систему." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41156.

Full text
Abstract:
Основним показником розвитку країни є економічне зростання, що покращує матеріальне благополуччя людей та підвищує рівень життя в країні. Інвестиції виступають основною рушійною силою для зростання економіки. Значний внесок в моделювання інвестицій зробив Р.Солоу – лауреат Нобелівської премії з економіки 1987 року, який розглядав макроекономічну систему, як агреговану замкнену односекторну економіку [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Кожушко, Андрій Павлович. "Динамічна навантаженість ходової системи колісного трактора з агрегатами змінної маси." Thesis, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Галушка, Олександр Сергійович, and Oleksandr Galushka. "Інформаційна система аутентифікації людини за її динамічним підписом." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2013. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/2710.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано використання нового методу прийняття рішень на основі стохастичної моделі динамічного підпису з використанням коефіцієнтів ортогонального перетворення як аутентифікаційних ознак.
The aim of work is to develop theoretical and based on probabilistic approach, mathematical models, methods of dynamic signatures and methods of decision- making for individual authentication tasks in information systems. Substantiated usage of a new method of decision-making based on a stochastic model of the on-line signature using orthogonal transformation coefficients as authentication attributes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Борода, А. О. "Специфікація та ідентифікація лінійних динамічних систем і прогнозування їх розвитку." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41137.

Full text
Abstract:
Математичні моделі в багатьох галузях є ефективним інструментом імітації динамічних процесів та прогнозування подальшого розвитку. Присутність неформалізованих і неоднозначних факторів, швидка зміна явищ – це основні проблеми, що заважають побудові адекватних математичних моделей, які б мали високі імітаційні та прогнозні властивості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Бєломитцев, Андрій Сергійович, Євген Іванович Дружинін, and Олег Костянтинович Морачковський. "Алгоритм дослідження поведінки нелінійних систем." Thesis, Одесский национальный политехнический университет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34239.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Плаксій, К. Ю., and Юрій Володимирович Міхлін. "Резонансна динаміка дисипативної пружинно-маятникової системи." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46647.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Мартиненко, Геннадій Юрійович. "Динаміка роторів турбомашин в пасивних і активних магнітних підшипниках." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38014.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин (13 – механічна інженерія). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, Харків, 2018. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми зі створення нового загального способу математичного опису динамічної поведінки роторів в системах з магнітними підшипниками різних типів, який відрізняється узагальненістю підходу і повнотою врахування нелінійного взаємозв'язку процесів, що відбуваються в такій системі – електричних, магнітних і механічних, що дозволяє домогтися можливості адекватного моделювання та пошуку різних динамічних явищ і режимів роботи для знаходження раціональних або оптимальних варіантів конструкцій роторних машин зі зниженою віброактивністю і підвищеною надійністю, а також верифікація цього способу за допомогою порівняльного аналізу для експериментальної лабораторної моделі, що реалізує комбінований пасивно-активний магнітний підвіс ротора, і практичне його використання для аналізу та синтезу складних промислових роторних машин з магнітними підшипниками. На основі розроблених способів, методик, алгоритмів і засобів моделювання, розрахунку та аналізу силових і жорсткісних характеристик пасивних і активних МП, а також динамічних характеристик роторів, встановлених в них, створено новий науково обґрунтований комплексний підхід до синтезу систем обпирання роторів турбомашин в повних магнітних підвісах, виходячи з результатів поглибленого варіантного аналізу роторної динаміки, який відрізняється повнотою врахування різних чинників, властивостей і явищ, в тому числі нелінійних, підтверджений реалізацією лабораторної роторної установки з повним пасивно-активним магнітним підвісом і узгодженістю з достатньою точністю розрахункових і експериментальних даних, що має новизну, достовірність, теоретичне і практичне значення, та дозволяє знизити вібраційну навантаженість машини, її вартість і експлуатаційні витрати, підвищити динамічну стійкість, надійність і безвідмовність, а значить і конкурентоспроможність.
The thesis for the degree of Doctor of Technical Sciences in specialty 05.02.09 – Dynamics and Strength of Machines (13 – Mechanical Engineering). – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkіv, 2018. The thesis deals with a solution of the scientific and applied problems of creating a new general method for the mathematical description of the dynamic behavior of rotors in systems with magnetic bearings of various types that is characterized by a generalization of the approach and the completeness of taking into account the nonlinear interconnection of the processes occurring in such a system – electrical, magnetic and mechanical ones, which allows achieving the possibility of adequate modeling and searching for various dynamic phenomena and operating modes for finding rational or optimal designs of rotor machines with a reduced vibroactivity and increased reliability, as well as the verification of this method by means of a comparative analysis for the experimental laboratory model realizing the combined passive-active magnetic suspension of the rotor and its practical use for an analysis and a synthesis of complex industrial rotor machines with magnetic bearings. Based on the developed methods, techniques, algorithms and tools for modeling, calculating and analyzing the strength and stiffness characteristics of passive and active magnetic bearings, as well as the dynamic characteristics of the rotors installed in them, a new scientifically grounded complex approach for a synthesis of rotor support systems of turbomachines in full magnetic suspensions is created on a basis of the results of an in-depth variant rotor dynamics analysis. It is characterized by a completeness of taking into account various factors, properties and phenomena, including nonlinear ones, and is verified by a realization of a laboratory rotor installation with a full passive-active magnetic suspension and a consistency of calculated and experimental data with a sufficient accuracy. This approach has novelty, authenticity, theoretical and practical value, and allows to reduce the vibration loading of the machine, its production and operating costs, as well as to increase the dynamic stability and reliability, and hence a competitiveness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Мартиненко, Геннадій Юрійович. "Динаміка роторів турбомашин в пасивних і активних магнітних підшипниках." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38023.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин (13 – механічна інженерія). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, Харків, 2018. Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми зі створення нового загального способу математичного опису динамічної поведінки роторів в системах з магнітними підшипниками різних типів, який відрізняється узагальненістю підходу і повнотою врахування нелінійного взаємозв'язку процесів, що відбуваються в такій системі – електричних, магнітних і механічних, що дозволяє домогтися можливості адекватного моделювання та пошуку різних динамічних явищ і режимів роботи для знаходження раціональних або оптимальних варіантів конструкцій роторних машин зі зниженою віброактивністю і підвищеною надійністю, а також верифікація цього способу за допомогою порівняльного аналізу для експериментальної лабораторної моделі, що реалізує комбінований пасивно-активний магнітний підвіс ротора, і практичне його використання для аналізу та синтезу складних промислових роторних машин з магнітними підшипниками. На основі розроблених способів, методик, алгоритмів і засобів моделювання, розрахунку та аналізу силових і жорсткісних характеристик пасивних і активних МП, а також динамічних характеристик роторів, встановлених в них, створено новий науково обґрунтований комплексний підхід до синтезу систем обпирання роторів турбомашин в повних магнітних підвісах, виходячи з результатів поглибленого варіантного аналізу роторної динаміки, який відрізняється повнотою врахування різних чинників, властивостей і явищ, в тому числі нелінійних, підтверджений реалізацією лабораторної роторної установки з повним пасивно-активним магнітним підвісом і узгодженістю з достатньою точністю розрахункових і експериментальних даних, що має новизну, достовірність, теоретичне і практичне значення, та дозволяє знизити вібраційну навантаженість машини, її вартість і експлуатаційні витрати, підвищити динамічну стійкість, надійність і безвідмовність, а значить і конкурентоспроможність.
The thesis for the degree of Doctor of Technical Sciences in specialty 05.02.09 – Dynamics and Strength of Machines (13 – Mechanical Engineering). – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkіv, 2018. The thesis deals with a solution of the scientific and applied problems of creating a new general method for the mathematical description of the dynamic behavior of rotors in systems with magnetic bearings of various types that is characterized by a generalization of the approach and the completeness of taking into account the nonlinear interconnection of the processes occurring in such a system – electrical, magnetic and mechanical ones, which allows achieving the possibility of adequate modeling and searching for various dynamic phenomena and operating modes for finding rational or optimal designs of rotor machines with a reduced vibroactivity and increased reliability, as well as the verification of this method by means of a comparative analysis for the experimental laboratory model realizing the combined passive-active magnetic suspension of the rotor and its practical use for an analysis and a synthesis of complex industrial rotor machines with magnetic bearings. Based on the developed methods, techniques, algorithms and tools for modeling, calculating and analyzing the strength and stiffness characteristics of passive and active magnetic bearings, as well as the dynamic characteristics of the rotors installed in them, a new scientifically grounded complex approach for a synthesis of rotor support systems of turbomachines in full magnetic suspensions is created on a basis of the results of an in-depth variant rotor dynamics analysis. It is characterized by a completeness of taking into account various factors, properties and phenomena, including nonlinear ones, and is verified by a realization of a laboratory rotor installation with a full passive-active magnetic suspension and a consistency of calculated and experimental data with a sufficient accuracy. This approach has novelty, authenticity, theoretical and practical value, and allows to reduce the vibration loading of the machine, its production and operating costs, as well as to increase the dynamic stability and reliability, and hence a competitiveness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Янчик, Галина Володимирівна, Галина Владимировна Янчик, Halyna Volodymyrivna Yanchyk, and С. А. Галинська. "Функціонально-динамічний підхід до оцінки стану вегетативної нервової системи." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8581.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Іванов, Віталій Олександрович, Виталий Александрович Иванов, Vitalii Oleksandrovych Ivanov, Владислав Євгенович Карпусь, Владислав Евгеньевич Карпусь, Vladyslav Eugenovych Karpus, Іван Михайлович Дегтярьов, et al. "Визначення динамічних характеристик системи «верстатний пристрій – заготовка»." Thesis, Сумський національний аграрний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42493.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз вібраційного стану елементів системи "верстатний пристрій - заготовка" свідчить, що при обробці важеля із заданими у технологічному процесі режимами різання явище резонансу не виникає. При цьому амплітуда коливань, що виникають при механічній обробці важеля у верстатному пристрої, складеному з елементів системи універсально-збірного переналагоджуваного пристрою не перевищує допуски на обробку на відповідних переходах.
Методами чисельного моделювання для трьох різних систем досліджені коливання, що виникають у системі "верстатний пристрій - заготовка" у процесі різання на різних переходах обробки важеля. Визначені амплітудно-частотні характеристики верстатного пристрою.
Методами численного моделирования для трёх разных систем исследованы колебания, возникающие в системе "станочноё приспособление - заготовка" в процессе резания на разных переходах обработки рычага. Определены амплитудно-частотные характеристики станочного устройства.
Vibrations of the three different systems "fixture-workpiece" in the processing of the lever were studied by methods of numerical simulation. Amplitude-frequency characteristics of the fixture were determined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Адашевський, Володимир Михайлович, and А. С. Степаненко. "Фізико-математичне моделювання динамічної системи "спортсмен – жердина"." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Піндус, Н. М. "Система контролю теплових і акустичних характеристик динамічних випромінювачів звуку." Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2004. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/4049.

Full text
Abstract:
Робота присвячена контролю динамічних випромінювачів звуку. Розроблено методику контролю теплових характеристик випромінювачів звуку. Розроблено математичну модель, яка пов'язує теплові і акустичні характеристики ВЗ, що дало можливість дослідити оптимальні режими роботи випромінювача звуку та залежність основних параметрів ВЗ від його теплових характеристик. Таким чином отримана методика розробки ВЗ під задані параметри з мінімальними тепловими втратами. Побудовано еквівалентну теплову схему динамічного випромінювача звуку з метою переходу від рівнянь математичної моделі до реальних елементів конструкції. Розроблено систему контролю теплових і акустичних характеристик ВЗ, яка дає можливість здійснювати суцільний контроль цих характеристик безпосередньо в умовах виробництва, а також проводити наукові дослідження з метою проектування нових типів випромінювачів. Розроблено удосконалену конструкцію ВЗ з додатковим охолодженням і контролем температури звукової котушки, вібрації корпусу та звукового тиску, Спроектовано акустичну систему з покращеною АЧХ, розширеним діапазоном відтворення та зменшеним рівнем лінійних, нелінійних і фазових спотворень. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження на ВАТ "Карпати", ТзОВ "ПК-Сервіс"(м. Івано-Франківськ).
Работа посвящена контролю излучателей звука динамического типа. На качество работы звуковоспроизводящего тракта наибольшее влияние имеют акустические системы. В этих системах большей частью применяют электродинамические излучатели звука для которых характерными являются высокие технологические и экономические показатели. Проведен метрологический анализ системы контроля динамических ИЗ, который состоит в определении погрешности измерений температуры в разных точках излучателя с дальнейшим анализом всего теплового поля для определения его качественных показателей. Решение такой многопараметрической задачи метрологического анализа системы осуществлено структурным методом, который состоит в разделении погрешности на отдельные составляющие, которые можна определить экспериментальным или аналитическим путем. Основные результаты работы нашли промышленное внедрение на ОАО "Карпаты" и ООО "ПК-Сервис"(г. Ивано-Франковск).
Work is dedicated to cheking dynamic type sound radiators and its based on making the automatic cheking wich allowed to create the electro-dynamic facilities with high acoustic features. The methods of the checking the heat features of sound radiators was designed. It is designed mathematical model, which links heat and acoustic features of sound radiators that enabled to research the optimum state of working sound radiators and dependency main parameter sound radiators from its heat features. The equivalent heat scheme of the dynamic sound radiators was built for the reason transition from equations of the mathematical model to real element of the designs. It is designed system of the checking heat and acoustic features of the sound radiators that allows to raise reliability and coefficient of efficiency loudspeakers, as well as conduct the scientific studies for the reason designing the new types radiators, as well as for utter checking the acoustic features sound radiators and maximum temperature of the sound spool right in condition production. The advanced design of the sound radiators is designed with additional cooling and checking the temperature of the sound spool, vibrations of the body and sound pressure. The acoustic system with perfected amplitude-frequency feature, extended range of the reproduction and reduced level linear, nonlinear and phase distortion was designed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography