Academic literature on the topic 'Синтетичні маркери'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Синтетичні маркери.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Синтетичні маркери"

1

Shevchuk, O. O. "ЕФЕКТИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ФІЛГРАСТИМУ ПРИ СУБХРОНІЧНІЙ ДОКСОРУБІЦИНОВІЙ ТОКСИЧНОСТІ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (October 21, 2019): 146–56. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v.i3.10510.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Побічні реакції при проведенні протипухлинної хіміотерапії часто стають причиною переривання лікування. Мета роботи – дослідити вплив ентеросорбента С2 та препарату гранулоцитарного колонієстимулювального фактора (Г-КСФ) на гематологічні параметри та біохімічні показники функціонування серця, нирок та печінки у щурів на моделі субхронічної доксорубіцинової токсичності. Матеріал і методи. Субхронічну токсичність моделювали внутрішньочеревним введенням доксорубіцину (DOX) 1 раз на тиждень у дозі 5 мг/кг маси чотирикратно. Для корекції використовували вуглецевий гранульований ентеросорбент С2 та філграстим. На 29 добу після першої ін’єкції DOX вивчали основні гематологічні параметри, активність ферментів КФК-МВ, АлАТ, АсАТ, лужної фосфатази, рівні загального білка, церулоплазміну, креатиніну та сечовини, концентрацію МСМ1 та МСМ2. Результати. На тлі субхронічної доксорубіцинової токсичності погіршуються гематологічні параметри досліджуваних щурів, порушуються білково-синтетична функція печінки та показники функціонування нирок, про що свідчить зростання рівнів сечовини та креатиніну на 26,2 % та 19,2 %. Усі ці процеси супроводжуються вираженим зростанням маркерів ендогенної інтоксикації: МСМ1 в 2 рази, МСМ2 – в 1,75 раза. На кардіотоксичність DOX вказує достовірне зростання активності АсАТ та КФК-МВ – маркерів пошкодження серцевого м’яза (на 75,1 та 64,2 % відповідно). Застосування ентеросорбції зменшує побічні ефекти доксорубіцину, що проявляється покращенням гематологічних параметрів, функції нирок, зниженням показників ендогенної інтоксикації. Однак, саме комбінація ентеросорбента С2 з препаратом Г-КСФ демонструє більш суттєве покращення досліджуваних показників, особливо маркерів пошкодження міокарда: знижувалася активність ферментів АсАТ на 26,3 %, КФК-МВ – на 17,0 %; АлАТ – на 20,4 %. Висновки. Отримані нами результати слугують основою для подальшого глибшого дослідження можливостей застосування ентеросорбції та Г-КСФ для зменшення побічних реакцій антрациклінових антибіотиків та їх ім­плементації в клінічну практику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гарєєв, Олексій. "ЗАПАЛЬНА ПРИРОДА АЛЕРГІЇ." Immunology and Allergy: Science and Practice, no. 3-4 (December 24, 2020): 50–64. http://dx.doi.org/10.37321/immunology.2020.3-4-06.

Full text
Abstract:
Вступ. Огляд присвячений оцінці алергічної реакції як одного із захисних механізмів.Наведено аргументи на користь запальної природи алергії, де флогогеном виступає білкова конструкція, яка зберегла частину імуногенних епітопівв процесі деструкції при проникненні через захисні бар’єри слизових і шкіри у внутрішнє середовище макроорганізму. Дано аналіз еволюційного розвитку захисних механізмів, які передбачають єдність запальних та імунних реакцій при впливі на організм людини структур з антигенними властивостями. Філогенія реактивності спрямована на спеціалізацію елементів захисної системи, що виражається в призначенні IgE опосередкованої реакції взаємодіяти з білковими антигенними структурами, які проникли у внутрішнє середовище макроорганізму. Описано механізм резорбції білків через слизові оболонки і шкіру, при цьому підкреслено неминучість деструкції молекул білка. Визначено важливість оцінки ступеня дисоціації, денатурації білків. Підкреслено ключову роль мікробіома в процесі деструкції білків-алергенів, який виступає додатковим химерним органомщодо макроорганізму.Висновок. Робиться висновок, що в організмі здорової людини розщеплення білків зовнішнього середовища проходить до амінокислот, у хворогоалергологічним захворюванням виникає недостатність в деструктивному процесі, що визначає проникнення у внутрішнє середовище пептидних за-лишків. Висловлюється припущення розвитку алергології як самостійної дисципліни від екстрактної через молекулярну, до епітопної. Робиться пропозиція розширити перелік усталених лабораторних тестів додатковими, де маркерами повинні виступати синтетичні пептиди, що повторюють амінокислотні послідовності епітопів білків-алергенів. Визнана найбільш ефективною, алерген-специфічна імунотерапія може бути застосована виключно в паліативних цілях. Залишається відкритим питання виникнення відстрочених ускладнень у хворих, які пройшли курс імунотерапії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Makarenko, O. A., and M. I. Velikov. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОФІЛАКТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ ПРИ КАРІЄСІ ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ." Medical and Clinical Chemistry, no. 2 (August 25, 2020): 47–53. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i2.11359.

Full text
Abstract:
Вступ. Карієс є найпоширенішою у світі патологією, яка суттєво впливає не лише на стоматологічне, але й на соматичне здоров’я. Мета дослідження – оцінити ефективність профілактичного комплексу при карієсі за умов статевого дозрівання в щурів-самців лінії Вістар. Методи дослідження. Експеримент проведено на базі віварію Інституту стоматології НАМН Украї­ни на 40 білих щурах лінії Вістар стадного розведення (самці, вік – 1 місяць, маса – 53–68 г). Тварин було поділено на 4 групи по 10 щурів у кожній: 1-ша – інтактний контроль на дієті віварію; 2-га – карієсогенний раціон; 3-тя – карієсогенний раціон+NaNO3, 250 мг/л; 4-та – карієсогенний раціон+NaNO3+профілактичний комплекс. Профілактичний комплекс складався з препаратів, які вводили внутрішньошлунково щодня: “Кверцетин-гранули з пектином” 500 мг/кг та комплекс вітамінів і мінералів “Алфавіт школяр” по 150 мг/кг. Уранці тваринам проводили чистку зубів пастою R.O.C.S., у кінці дня – аплікації на зуби гелем R.O.C.S. Результати й обговорення. Утримування молодих щурів на раціоні Стефана призвело до гальмування приросту маси тіла тварин, розвитку каріозного процесу, інтенсифікації процесів запалення в порожнині рота й організмі, що супроводжувались активацією резорбційних процесів у твердих тканинах зубів та кістковій тканині щелеп на тлі зниження неспецифічного антимікробного захисту в порожнині рота і пульпі зубів тварин. Тривале споживання питної води, що містила 5 ГДК нітратів, у поєднанні з карієсогенним раціоном викликало посилення вищеописаних процесів у щурів. Крім того, у тварин з додатковим навантаженням нітратами встановлено збільшення ступеня атрофії альвеолярної кістки нижньої щелепи, уповільнення синтетичних процесів у пульпі й кістковій тканині щелепи, зниження рівня кальцію в щелепах і підвищення “печінкових” маркерів у сироватці крові. Проведення щоденної профілактики кверцетином з пектином, комплексом вітамінів і мінералів у поєднанні з гігієною засобами для порожнини рота R.O.C.S. ефективно запобігало негативній дії карієсогенного раціону та нітратів. Висновок. За експериментальних умов підтверджено ефективність профілактичного комплексу для нівелювання несприятливих карієсогенних впливів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Sergienko, O. V. "РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОРИСТАННЯ НОВИХ БАТЬКІВСЬКИХ ЛІНІЙ КАВУНА (CITRULLUS LANATUS (THUNB.) MATSUM. ET NAKAI) ПРИ СТВОРЕННІ КОНКУРЕНТНОДАТНИХ ВИСОКОГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДНИХ КОМБІНАЦІЙ ПЕРШОГО ПОКОЛІННЯ." Vegetable and Melon Growing, no. 64 (January 3, 2019): 14–23. http://dx.doi.org/10.32717/0131-0062-2018-64-14-23.

Full text
Abstract:
Мета. Виділити нові ефективні батьківські форми з високою комбінаційною здатністю та рядом цінних господарських ознак, залучити їх до селекційного процесу зі створення нових гібридних комбінацій F1, виділити кращі гетерозисні комбінації першого покоління за цінними господарськими ознаками та рівнем прояву гетерозису. Методи. Методи синтетичної селекції з застосуванням індивідуального та масового доборів на всіх етапах селекційного процесу, гібридизації, відповідно до методичних підходів з селекції гетерозисних гібридів кавуна; польової оцінки; розрахунково-аналітичні. Статистичний обробіток отриманих результатів здійснювали за методикою Б.О. Доспєхова. Матеріалом слугували селекційні лінії та гібриди Fl власної селекції. Результати. Висвітлено результати – створення нових материнських і батьківських ліній кавуна. Проведено оцінку та наведено їх характеристику за цінними господарськими ознаками. Визначено їх комбінаційну здатність. Виділено 24 материнських і 25 батьківських ліній зі значним позитивним ефектом загальної комбінаційної здатності за ознакою «урожайність» (gi = 0,18–22,51; gj = 0,09–47,08) та за ознакою «товарність» (gi = 0,06–23,11; gj = 0,03–57,13). Створено 63 нових гібридних комбінацій першого покоління. Виділено 30, які істотно перевищили стандарт за врожайністю (42,7–69,3 т/га, перевищення склало відповідно від 39,0 до 104,0 %), а також були відмічені високі показники товарності (79–100 %), стійкості проти хвороб (7–9 балів) та якості плодів. Визначено ступінь домінантності та ефект гетерозису нових гібридних комбінацій першого покоління. Виділено 14 гібридних комбінацій зі стабільно високим рівнем прояву гетерозису за цінними господарськими ознаками (Х = 95,5–148,0 % за ознакою «урожайність»; Х = 97,5–105,5 % за ознакою «товарність»). Висновки. Нові лінії мають незаперечні переваги для створення нових гетерозисних гібридів кавуна, які будуть відповідати вимогам ринку: високоврожайних, ранньостиглих та середньоранніх з високою якістю плодів, стійких до біотичних та абіотичних чинників довкілля. Моноеційність материнських ліній та наявність маркерних ознак у материнських і батьківських компонентів дозволить спростити отримання гібридного насіння і підвищить його гібридність. Синтезовано 63 нових гібридних комбінацій першого покоління. З них 30 виділено за комплексом цінних господарських ознак, 14 – за рівнем прояву гетерозису. Отже, доведено доцільність використання нових ліній для гетерозисної селекції кавуна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Skochylo, O. V. "ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕСІВ ОСТЕОРЕГЕНЕРАЦІЇ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ МАТЕРІАЛУ НА ОСНОВІ ГІДРОКСИАПАТИТУ ТА ПОЛІЛАКТИДУ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини 1, no. 3 (November 2, 2017). http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2017.v1.i3.8176.

Full text
Abstract:
Вступ. Остеорегенерація при відновленні кісткових дефектів щелеп є важливим питанням сучасної стоматології. Незважаючи на численні опубліковані праці, ідеального матеріалу все ще не існує, тому його пошук є актуальним.Мета дослідження. Вивчення процесів остеорегенерації шляхом оцінювання маркерів обміну колагену та проведення порівняльного аналізу репарації в кореляції з рентгенологічними даними на 180 добу експерименту.Матеріал і методи. Експеримент проведено на білих щурах-самцях масою 180–200 г. Під загальним знеболюванням тваринам створювали наскрізний отвір у ділянці щелепи. У контрольній групі загоєння відбувалось лише під кров'яним згортком, а у дослідних групах кістковий дефект заміщувався матеріалом на основі гідроксиапатиту та полілактиду з різним відсотковим вмістом компонентів (1 група (80:20 %); 2 група (50:50 %)). Окремо була виділена група інтактних тварин, яким втручання не проводили, а лише здійснювали забір сечі для порівняльного дослідження.Рентгенологічне дослідження вилучених щелеп проводили за допомогою цифрового радіовізіографа Intra (Фінляндія).Результати. В усіх випадках після пошкодження відбуваються процеси деструкції, що тривають до 7 діб. У контрольній групі спостерігається повільна їх зворотня тенденція, а збалансування відбувається лише на 90 добу, досягнення фізіологічного гомеостазу – на 180 добу.У 1 дослідній групі переважання синтетичних процесів над деструкцією відмічається на 30 добу, а у віддалені терміни (90 та 180 доба) надалі відбувається домінування процесу катаболізму над анаболізмом.У 2 дослідній групі домінування процесів синтезу колагену пришвидшується та відмічається вже на 21 добу, а кінцеве завершення остеорегенерації спостерігається на 180 добу.Дані, отримані при оцінці рентгенограм нижніх щелеп тварин корелювали з даними біохімічного дослідження.Висновки. Заповнення кісткових дефектів запропонованими остеоімплантатами змінює перебіг регенерації. Встановлено, що виповнення дефекту резорбуючим композитом зменшує деструктивні процеси та пришвидшує формування первинної та вторинної кісткової мозолі. У цьому відношенні ефективнішою виявилась композиція з однаковим вмістом обох її складових.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Синтетичні маркери"

1

Харабар, Владислав Володимирович. "Підсистема визначення позиції в просторі для мобільного додатку навігації з використанням доповненої реальності." Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/31883.

Full text
Abstract:
Метою роботи є створення підсистеми визначення позиції для мобільного додатку навігації з використанням доповненої реальності. Об’єктом дослідження є системи внутрішньої навігації на основі комп’ютерного зору. Було виконано огляд підходів та технік визначення позиції мобільного пристрою в приміщеннях та зроблені висновки щодо їх переваг та недоліків. Створено модуль позиціонування в складі мобільного додатку для смартфонів, що базується на поєднанні SLAM та маркерів ArUco. Продукт можна використовувати для потреб внутрішньої навігації. Було подано тези на щорічну студентську конференцію «Сучасні проблеми наукового забезпечення енергетики».
Relevance of the topic Nowadays navigation services have become an integral part of our lives. The vast majority of mobile devices support global GPS positioning. However, it is not possible to use it inside buildings. In these cases, specific technologies that often require modified mobile devices have to be developed. On the IPIN market, the main approach now is to use BLE beacons and signals from existing Wi-Fi access points. However, both methods require considerable investment of money and time. Today's smartphones have reached a level of performance that supports real-time camera image stream processing and determining the relative movement of the device. The combination of these factors makes the development of optical positioning systems for mobile devices extremely relevant. The purpose of research is the creation of a positioning subsystem for the mobile indoor navigation application, which helps users to find away to the points of interest and accompanies to them by providing interactive instructions using augmented reality. To achieve this goal, we need to complete the following research objectives: — to consider, analyze and compare methods of indoor position determination; — to develop an indoor positioning service based on the chosen approach; — integrate the subsystem with other components of the software product. Object of study: Indoor positioning methods based on computer vision. Subject of study: A visual-inertial indoor positioning system for navigation using smartphones. Research methods: To solve the problem, we use software architecture design methods, theory of data flows modeling, object-oriented analysis of the domain. Scientific novelty: Internal positioning system has been improved by combining visual-inertial odometry with synthetic markers, which has led to the possibility of developing a localization system without deploying expensive devices for receiving or transmitting signals. Practical meaning is that the developed application can be used for the purposes of finding rooms in educational buildings, as well as for object annotation. The functionality of the application allows you to replace the map of the facility to reuse in other fields. Approbation. The results of the research were discussed at the 17th Scientific and Practical Conference of Young Scientists and Students "Modern Problems of Scientific Support for Energy" held in Kyiv, April 23-26, 2019.Structure and volume of the thesis The master's thesis consists of an introduction, five sections and conclusions, a list of references with 46 sources; includes 25 figures, 25 tables and 2 appendices. The full amount of work is 112 pages, 5 of them — references list and appendices — 13 pages. The introduction substantiates the need to develop new approaches to navigation, sets a research goal, and defines the task of development. The first section describes the concept of navigation. It describes the practical importance of internal positioning systems and their potential applications. Determines place of the subsystem in the resulting application and its data flow. The second section explores the basic techniques and technologies for indoor navigation positioning. Attention is especially focused on the SLAM method. Existing software systems, their advantages and disadvantages are analyzed. An approach combining SLAM and synthetic markers is proposed. Justified the choice of ArUco markers. The third section is devoted to the software implementation of the subsystem. We describe used development tools, structure and configuration of the developed product. The fourth section provides instructions on how to deploy, install, and use the software product — mobile application. The fifth section provides an analysis of possibilities to implement the product as a startup project. We identified development and marketing strategies, conducted a SWOT-and financial analysis and described risk and opportunity factors. The conclusions set out the results of the work and provide recommendations for further research on the topic. The appendices contain the program code of the developed subsystem and the abstracts for the conference where the dissertation materials were discussed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography