Academic literature on the topic 'Синтез водню'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Синтез водню.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Синтез водню"

1

Kosakivska, I. V., V. A. Negretsky, V. M. Pushkarev, O. A. Konturska, J. B. Rakhmetov, and A. Yu Ustinova. "Effect of short-term temperature stresses on HSP70 synthesis and level of hydrogen peroxide in Amaranthus caudatus L. seedlings." Ukrainian Botanical Journal 70, no. 4 (August 30, 2013): 552–56. http://dx.doi.org/10.15407/ukrbotj70.04.552.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єршова, О. Г., В. Д. Добровольський, Ю. М. Солонін, and О. Ю. Коваль. "ВПЛИВ Fe ТА Y НА ВОДЕНЬСОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ, ТЕРМІЧНУ СТІЙКІСТЬ ТА КІНЕТИКУ ДЕСОРБЦІЇ ВОДНЮ З ГІДРИДНОЇ ФАЗИ MgH2 МЕХАНІЧНОГО СПЛАВУ Mg + 10%ваг.Fe + 5% ваг.Y." Vidnovluvana energetika, no. 4(63) (December 27, 2020): 31–41. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.4(63).31-41.

Full text
Abstract:
Ефективний і безпечний спосіб зберігання водню - це його хімічне зв'язування в металогідридах. Незважаючи на те, що вчені приділяють велику увагу гідриду магнію, він ще не знайшов широке застосування в якості акумулятора водню для автомобільної промисловості через високу температуру (300 °C при 0,1 МПа H2) і повільну кінетику дисоціації. У даній роботі досліджена можливість зниження температури, поліпшення кінетики розкладу стехіометричного гідриду MgH2 за рахунок його комплексного легування Fe і Y з застосуванням методу реактивного механохімічного сплавлення (РМС). Були синтезовані механічні сплави Mg + 10% ваг. Fe + 5% ваг. Y (МС1) і Mg + 10% ваг. Fe (МС2) і досліджено їх фазовий склад, мікроструктуру, водородосорбційні властивості, термічну стабільність і кінетику десорбції водню з використанням методів рентгенівської дифракції (XRD), скануючої електронної мікроскопії (SEM) і термодесорбційної спектроскопії (TDS). Для оцінки впливу комплексного легування на температуру розкладу і термостабільність фази MgH2 отримані ізобари десорбції водню при першому нагріванні після синтезу РМС зразків механічних сплавів і після подальшого їх циклічного гідрування з газової фази. Всі ізобари отримані при тиску водню в реакторі 0,1 МПа і швидкості нагріву зразка 30/ хв. і використані для визначення як температури початку десорбції водню (Тпоч.) з гідридної фази MgH2 МС, так і температури Тмакс., що відповідає максимальній швидкості виділення водню. Кінетичні криві десорбції водню з механічних сплавів-композитів отримані при постійному тиску водню 0,1 МПа в реакторі і температурах 310 і 330 °С і були використані для визначення як часу виділення половини кількості водню (τ1/2), так і загальної кількості виходу водню (τп) з МС. Встановлено, що додавання Fe і Y до магнію призводить до значного поліпшення кінетики десорбції водню з гидридної фази MgH2, про що свідчить значне зменшення (в 15 і 6 разів) часу виділення з неї половини і всього водню при 330 0С. Розроблені матеріали можуть знайти практичне використання в стаціонарних умовах їх застосування.Бібл. 48, табл.2, рис. 9.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лисицын, Ю. А., and А. В. Сухов. "Электрохимическое аминирование. Синтез анилина в водно-ацетонитрильных растворах серной кислоты." Электрохимия 51, no. 11 (2015): 1229–32. http://dx.doi.org/10.7868/s0424857015110092.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Грайворонська, І., Е. Хоботова, В. Даценко, and І. Черепньов. "Гранульований доменний шлак як сорбент органічних барвників." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 11, 2021): 53–59. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).53-59.

Full text
Abstract:
Визначено властивості гранульованого доменного шлаку «АрселорМіттал Кривий Ріг», що зумовлюють його сорбційну активність. У складі фракцій шлаку ідентифіковані мінерали: окерманіт Ca2MgSi2O7, геленіт Ca2Al(Al,Si)2O7, ранкініт Ca3Si2O7, псевдоволластоніт CaSiO3, мервініт Ca3MgSi2O8, мікроклін КAlSi3O8, кальцит CaCO3, ольдгаміт CaS з вмістом алюмосилікатів кальцію і магнію > 50 %. Деякі фази знаходяться в аморфному сорбційно-активному стані. Показана доцільність активації водою протягом 1 доби, в результаті якої на поверхні утворюються і дисоціюють гідроксильні і гідрофільні силанольні групи з формуванням негативного заряду поверхні шлакових частинок, що характерно для алюмосилікатів Са і Mg, а також мінералів кальциту і ольдгаміту. Форма ізотерми адсорбції свідчить про утворення полімолекулярних шарів органічного барвника метиленового синього (МС), що збільшує ефективність шлакового сорбенту. Величина адсорбції МС не менш 2 мг/г. Показано відсутність десорбції МС з шлаку, що забезпечує безпеку як захоронення відпрацьованого сорбенту, так і його утилізації в якості наповнювача будівельних матеріалів. Доведено радіаційну безпеку шлаку. Питома ефективна активність фракцій шлаку не перевищує 370 Бк/кг, що дозволяє його використання в якості технічних матеріалів без обмежень. Запропоновано технологічну схему адсорбційної очистки стічних вод підприємств органічного синтезу і текстильної промисловості, що містять органічні барвники, за допомогою шлакового сорбенту.Стадії технологічного процесу: надходження шлаку з відвалу, аналіз мінерального складу шлаку, водна активація шлаку, статична сорбція барвників в відстійнику, подальша утилізація шлаку і надходження очищених вод в первинне виробництво. Технологія передбачає видалення органічних барвників із стічних вод і їх повторне використання, що забезпечує замкнутість циклу оборотного водоспоживання, відсутність витрат хімічних реагентів на активацію шлакового сорбенту, поліпшення екологічної ситуації в місцях розташування шлакових відвалів за рахунок використання шлаків в якості сорбентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kukin, M. Yu, and L. I. Kuznetsova. "Determination of starch gelatinization degree in water-flour mixtures." Baking in Russia 1, no. 1 (2022): 24–29. http://dx.doi.org/10.37443/2073-3569-2022-1-1-24-29.

Full text
Abstract:
Водно-мучные смеси со значительно клейстеризованным крахмалом (заварки) позволяют улучшить органолептические характеристики хлеба, особенно при использовании муки с пониженной сахарообразующей способностью. В связи с этим возникла необходимость различать водно-мучные смеси, подвергавшиеся или не подвергавшиеся нагреванию. В основу идентификации заварок было положено изменение свойств крахмала. В статье приведены результаты исследования поврежденного при заваривании крахмала, содержащегося в водно-мучных смесях, приготовленных с использованием ржаной муки, ферментированного солода и пророщенного зерна ржи. Установлено, что для водно-мучных смесей без крупных (более 3 мм) включений информация о вязкости позволяет судить о степени клейстеризации крахмала. Показано изменение динамической вязкости водно-мучных смесей в процессе их хранения. Для незаваренных полуфабрикатов при градиенте напряжения на срез 10 с-1 характерна динамическая вязкость менее 12 Па с, а для заваренных — более 30 Па с. Клейстеризованный крахмал образует с йодом синее окрашивание. Показано, что в некоторых случаях заваренные и незаваренные водно-мучные смеси идентично окрашиваются йодом, поэтому был разработан метод анализа, основанный на сравнении одной и той же водно-мучной смеси в изначальном состоянии и после повторного заваривания. При клейстеризации происходит набухание и разрушение зерен крахмала. Показано, что для водно-мучных смесей на основе ржаной муки оптимальной для визуальной оценки является кратность увеличения от 150х до 300х. На представленных фотографиях показано, что микроскопирование позволяет различать заваренные и незаваренные мучные полуфабрикаты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шишмаков, А. Б., Ю. В. Микушина, О. В. Корякова, and Л. А. Петров. "Синтез бинарных оксидов TiO2–ZrO2гидролизом смеси тетрабутоксититана и тетрабутоксициркония в водно-аммиачной атмосфере." Журнал неорганической химии 60, no. 9 (2015): 1166–74. http://dx.doi.org/10.7868/s0044457x15090159.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kushchevska, N. F., M. G. Zaliubovskyi, and V. V. Malyshev. "Synthesis of Ultrafine Tungsten-Based Powders by Reduction in Hydrogen." METALLOFIZIKA I NOVEISHIE TEKHNOLOGII 43, no. 2 (April 23, 2021): 173–81. http://dx.doi.org/10.15407/mfint.43.02.0173.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Фрумин, Леонид Ерухимович, Кристина Павловна Юрьева, Александр Дмитриевич Аскретков, Денис Игоревич Прохоров, Андрей Валерьевич Матвеев, Елена Сергеевна Жаворонок, Алексей Валерьевич Панов, Денис Олегович Шаталов, Елизавета Александровна Шняк, and Станислав Анатольевич Кедик. "Оптимизация первой стадии синтеза эноксапарина методом гидролитической деполимеризации нефракционированного гепарина." Химико-фармацевтический журнал 52, no. 8 (October 27, 2018): 46–50. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2018-52-8-46-50.

Full text
Abstract:
Исследована первая стадия получения низкомолекулярного гепарина (эноксапарина) методом гидролитической деполимеризации нефракционированного гепарина, которая заключается в химическом взаимодействии исходного гепарина с хлоридом бензетония в водно-солевых (NaCl) растворах. Показано, что с повышением концентрации хлорида натрия у нефракционированного гепарина определяется большее количество кислотных эквивалентов. Вероятно, это связано с влиянием ионной силы раствора на конформацию макромолекулы гепарина, что подтверждается данными метода динамического рассеяния света. Средний размер наблюдаемых центров светорассеяния в водных растворах гепарина падает с увеличением концентрации хлорида натрия. Показано, что для ускорения очистки гепарината бензетония от исходных реагентов, а также для снижения количества промывных вод целесообразно применять промывание водой, а не растворами хлорида натрия, а также использовать ультразвуковую обработку. Состав полученных и очищенных образцов гепарината бензетония подтвержден методом 1H ЯМР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шишмаков, А. Б., Л. С. Молочников, Д. О. Антонов, Ю. В. Микушина, О. В. Корякова, and Л. А. Петров. "Синтез ксерогелей ZrO2–SiO2и ZrO2–SiO2–Cu(II) совместным гидролизом прекурсоров в водно-аммиачной атмосфере." Журнал неорганической химии 61, no. 9 (2016): 1141–48. http://dx.doi.org/10.7868/s0044457x1609018x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Серхачева, Н. С., Е. В. Черникова, Н. И. Прокопов, В. В. Огай, К. О. Минеева, Д. С. Целоусов, and И. О. Плюснина. "СИНТЕЗ БЛОК-СОПОЛИМЕРОВ АКРИЛОВОЙ КИСЛОТЫ И н -БУТИЛАКРИЛАТА В УСЛОВИЯХ ОБРАТИМОЙ ПЕРЕДАЧИ ЦЕПИ В ВОДНО-СПИРТОВОЙ СРЕДЕ." Высокомолекулярные соединения Б 62, no. 5 (2020): 372–81. http://dx.doi.org/10.31857/s2308113920050113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Синтез водню"

1

Тульська, Альона Геннадіївна. "Деполяризація анодного процеса SO₂ в електрохімічному синтезі водню." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17098.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.03 – технічна електрохімія. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2015 р. Дисертацію присвячено вирішенню важливої прикладної задачі – зниженню питомих витрат електроенергії при виробництві водню електролізом за рахунок деполяризації анодного процесу SO₂. На підставі термодинамічного аналізу встановлено умови реалізації деполяризації анодного процесу за участю газоподібного SO₂, а не продуктів його взаємодії з анолітом. Доведена участь кисеньвмісних часток радикального характеру в окисненні SO₂ на поверхні платинового аноду. Досліджений вплив матеріалу аноду, концентрації та температури електроліту на кінетичні показники окиснення SO₂. Запропонований склад активного покриття газодифузійного аноду, що виявляє високі кінетичні показники в широкому діапазоні густин струму, а також спосіб його нанесення. Проведені випробування зносостійкості анодних матеріалів. Результати кінетичних досліджень підтверджені в роботі лабораторного електролізеру. Показана можливість використання сульфатнокислотного методу одержання водню для утилізації SO₂. Встановлено, що питомі витрати електроенергії склали 2,6...3,1 кВт⋅год⋅нм³ Н₂ при густині струму 500...1000 А⋅м¯². Проведено дослідно-промислові випробування, які довели перспективність реалізації деполяризації анодного процесу SO₂ в сульфатнокислотному методі одержання водню.
Thesis for the Degree of Candidate of Technical sciences in specialty 05.17.03 – Technical Electrochemistry. – National Technical University "Kharkiv Polytechnical Institute", Kharkоv 2015. The thesis deals with the anodic depolarization of SO₂ in hydrogen by electrolysis of solutions of sulphate acid. Based on thermodynamic analysis set conditions for the implementation of anodic depolarization process with SO₂. Proved part oxygenated radical nature of the particles in the oxidation of SO₂ on the surface of the platinum anode. The effect of the anode material, electrolyte concentration and temperature on the kinetic parameters of oxidation of SO₂. The composition of the active coating of the gas diffusion anode, exhibits high kinetic parameters in a wide range of current densities, and a method of its application were proposed. The durability of anode materials have been tested. The results of kinetic studies confirmed the laboratory cell. The possibility of using sulphur-acid method of producing hydrogen for utilization of SO₂. It was determined that the specific energy consumption was 2.6 ... 3.1 kW ∙ h ∙ nm³ H₂ at a current density of 500 ... 1000 A∙m¯². Conducted pilot tests, which proved the feasibility of the depolarization of the anodic process of SO₂ in sulphur-acid method of producing hydrogen.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковальова, А. А., О. А. Олійник, М. О. Накорняк, and Борис Іванович Байрачний. "Металоксидні електродні матеріали для мембранного електролізу." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20844.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Желавська, Юлія Анатоліївна, Борис Іванович Байрачний, Антоніна Олександрівна Майзеліс, С. Г. Желавський, and Олена Володимирівна Вороніна. "Електричні параметри оксидних систем титану та міді." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20843.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Трет'яченко, Дар'я Костянтинівна, Світлана Іванівна Авіна, Григорій Іванович Гринь, and Вікторія Дмитрівна Штепа. "Дослідження процесу синтезу ціаністого водню." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45254.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матрунчик, Ольга Леонідівна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Удосконалення електрохімічного синтезу метансульфонової кислоти." Thesis, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31719.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Спіцевський, Денис Євгенович, Галина Петрівна Зубар, and Галина Дмирівна Нескорожена. "Дослідження особливостей синтезу епоксиестерів, що розріджуються водою." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21904.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білоус, Тетяна Андріївна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Вибір стадійності в електрохімічному синтезі пероксиоцтової кислоти." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31698.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Забіяка, Н. А., and Володимир Борисович Байрачний. "Хімічний цикл синтезу водню з використанням сплавів алюмінію для отримання екологічно безпечного тепла в енергетиці." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41957.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Матрунчик, Ольга Леонідівна, Альона Геннадіївна Тульська, Світлана Германівна Дерібо, and Сергій Анатолійович Лещенко. "Анодні процеси в електрохімічному синтезі метансульфонової кислоти." Thesis, Дослідно-видавничий центр Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45473.

Full text
Abstract:
Synthesis of methanesulfonic acid occurs during the course of an anode reaction – oxidation of dimethyl sulfoxide (DMSO). The application of the electrochemical method of oxidation DMSO allows you to control the process. The control parameters are: the potential of the anode, the catalytic activity of the anode material, the temperature of the electrolyte, promoters and inhibitors in the electrolyte. Voltamperic dependences of methanesulfonic acid from dilute solutions of DMSO with background with sulphate acid were contemplated. The emergence of a half-wave at cyclic voltammetric dependences and the dependence of its limiting current density on the concentration of DMSO indicates the occurrence of adsorption processes. We can talk about the process of oxidation of DMSO to methanesulfonic acid through the intermediate stage of the formation of dimethylsulphone. The possibility of electrochemical synthesis of methanesulfonic acid in a diaphragm electrolyzer with the ratio of the anode current density to the cathode 20:1 is shown.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography