Academic literature on the topic 'Середовище конкурентне'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Середовище конкурентне.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Середовище конкурентне"

1

Морохова В.О., Бойко О.В., and Лорві І.Ф. "МАРКЕТИНГОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ ПІДПРИЄМСТВ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 87–93. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-12.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто питання використання маркетингових технологій з метою формування конкурентних переваг. Систематизовано дослідження зарубіжних і вітчизняних науковців стосовно джерел конкурентних переваг. Узагальнено вимоги, яким мають відповідати конкурентні переваги та наведено систематизований перелік характеристик, через які виявляється сутність конкурентних переваг. Конкурентні переваги мають вигідно відрізняти підприємство від конкурентів, задовольняти потреби споживачів, забезпечувати підприємству довгострокову конкурентну позицію на ринку, бути гнучкими та адаптованими до змін сучасного бізнес-середовища. Доведено, що засобом досягнення конкурентоспроможної позиції підприємства на ринку є розробка конкурентної стратегії, що базується на системі цінностей споживачів. Впровадження принципу клієнтоорієнтованості та створення споживчої цінності визначено головними складовими забезпечення стійких конкурентних переваг. За сучасних умов нестабільного ринкового середовища аргументовано доцільність розробки адаптивних маркетингових стратегій, що дають змогу підприємствам реагувати на зміни ринкового середовища, мінімізувати ризики та втримати конкурентні позиції. Наголошено на необхідності забезпечення системного підходу до формування стратегій окремих елементів комплексу маркетингу. Виділено напрями адаптивного маркетингового управління. Узагальнено сучасні маркетингові технології, які можуть застосовувати підприємства з метою розширення цільової аудиторії, збільшення обсягів продаж та зміцнення своїх позицій на ринку. Їх особливостями є орієнтація на стратегічні цілі розвитку, інтегрованість із загальною системою управління підприємством, комплексність, безперервність та динамізм реалізації. Результатом ефективного використання цих технологій є успішна діяльність підприємств на ринку, досягнення маркетингових та управлінських цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Rubsky, Vyacheslav. "Екстеріоризація релігійного світогляду (на прикладі християнської місії)." Multiversum. Philosophical almanac, no. 3-4 (November 30, 2018): 176–87. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2018.3-4.14.

Full text
Abstract:
У статті розглянута філософська проблема винесення світогляду в конкурентне середовище, пов'язана з імперативом його поширення в соціумі. Представлено аналіз компонентів мотивації поширення своїх переконань у найбільш полярних позиціях – атеїзмі й теїзмі. На прикладі екстеріоризації релігійної картини світу, зокрема православної місії, продемонстровано внутрішнє протиріччя ідеї місії і базових основ православ'я. Розглянуто питання про розробку конструктивного типу експлікації і поширення світогляду. Доведено, що природність сприйняття власних метафізичних тверджень, відсутність високого градусу його винесення в конкурентне середовище, що пов'язано з імперативом його поширення, могла б сприяти більш конструктивному діалогу світоглядів і, за необхідності, світоглядним дискусіям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Григорова, Зоя Валентинівна, and Ю. О. Мудрієвська. "Конкурентне середовище: складові та вплив на діяльність підприємства." Технологія і техніка друкарства, no. 2(28) (June 30, 2010): 126–30. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.2(28).2010.56257.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ткаченко, С. М. "СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРІТЕТИ ВИКОРИСТАННЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 22–27. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-04.

Full text
Abstract:
У статті досліджується оцінка та стратегічне управління конкуренто- спроможністю підприємства. Розглянуті основні концепції управління і питання удосконалення управління інноваціями, що направлені на підви- щення конкурентоспроможності підприємства. Обґрунтовано, що важли- вим аспектом системи забезпечення належного рівня конкурентоспромож- ності підприємства є процес його оцінювання, в ході якого виявляються його сильні і слабкі сторони, приховані можливості та потенційні загрози, що у подальшому дає можливість ефективно планувати та розвивати діяль- ність на основі конкурентних переваг. Визначення рівня конкурентоспро- можності підприємства є початковим моментом планування його діяльності та розробки стратегії конкурентоспроможності. Для функціонування орга- нізаційно-економічного механізму забезпечення конкурентоспроможності підприємства необхідна система оцінки конкурентоспроможності, яка б врахувала інтереси інвесторів, підприємств, споживачів, держави. Акцен- товано увагу на те, що відсутність єдиного розуміння суті поняття конку- рентоспроможності підприємства обумовило неоднозначність трактування даної категорії. В сучасних ринкових умовах підприємства діють в конку- рентному середовищі. Зроблено висновок, що для забезпечення ефектив- ної діяльності підприємствам потрібно вивчати конкурентне середовище, визначати конкурентні переваги та конкурентоспроможність. Визначено, що існують різні підходи до визначення конкурентоспроможності підпри- ємства. Зроблено висновок що конкурентоспроможність підприємства це: порівняльна перевага, відмінність чи відносна характеристика, показник; властивість об’єкта управління (суб’єкта ринкових відносин) задовольняти потреби; система показників конкурентоспроможності та ефективності; підсумковий показник стійкості роботи підприємства, ефективного вико- ристання ресурсів, здатності протистояти чи виробляти і збувати товари і послуги; здатність витримувати конкуренцію на ринку; займана частка ринку; критерій виходу підприємства на товарні ринки; гнучкість і адап- тивність; рівень компетенції підприємства; пріоритетні аспекти конку- рентоспроможності з урахуванням інтересів зацікавлених користувачів інформації про конкурентоспроможність; якість і конкурентоспроможність продукції, що випускається. Зроблено висновки, що важелями підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства є фактори конкурентоспро- можності. Встановлення визначальних факторів конкурентоспроможності здійснюють за їх впливом та в залежності від цілей і завдань управління конкурентоспроможністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бойчук, І. В. "ВПЛИВ КОМПЛЕКСУ МАРКЕТИНГУ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 60 (July 3, 2020): 68–74. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-60-11.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено обґрунтуванню теоретичних положень та поданню практичних рекоменда-цій щодо визначення впливу комплексу маркетингу та окремих його елементів на вдосконалення діяльності під-приємства в умовах посилення конкуренції для отримання ним конкурентних переваг на ринку. Актуальність дос-ліджуваної теми пов’язана з тим, що в умовах сьогодення можливості маркетингової діяльності суб’єктів еко-номіки суттєво залежать від їхнього вміння якісно формувати маркетинг-мікс і підбирати окремі його складові для забезпечення швидкого реагування на конкурентне середовище. На основі узагальнення наукових публікацій і з врахуванням прикладних умов реалізації стратегічних підходів підприємств на засадах конкуренції виявлено, що вона є потужним інструментом формування цивілізованих ринків і змушує підприємців розширювати власне ви-робництво, покращувати якість продукції, знижувати собівартість товарів, орієнтуватися на соціально-економічні запити сучасного споживача. Зазначено, що саме комплекс маркетингу розглядають як основу органі-зації управління підприємством і прийняття зважених рішень з орієнтиром на врахування ринкового попиту і стану конкурентної боротьби. Доведено, що для забезпечення цілісного характеру маркетингового впливу на ринкове становище фірми потрібно розглядати предмет конкуренції з позицій товару (послуги) і з погляду спо-живача, чим обумовлений вибір різних методів конкурентної боротьби для привернення потенційної клієнтури. Обґрунтовано, що зважені рішення про структуру та наповнення маркетингового комплексу базуються на кра-щому розумінні потреб цільового споживача і тих критеріїв, якими він керується, приймаючи рішення про вибір однієї з конкуруючих пропозицій. Серед критеріїв вибору товару клієнти аналізують економічні та психологічні параметри, які напряму пов’язані з формуванням конкурентного маркетинг-міксу. Вказано на необхідність роз-робки товарної політики фірми з орієнтацією на набір товарів і послуг, які пропонуються цільовому ринку; їхню якість, кількість і відповідність потребам споживачів; додаткову користь, яку вони пропонують клієнту на противагу товарам-конкурентам; частоту оновлення номенклатури, упаковку і бренд продукції загалом. Запро-поновано враховувати рівні “товарної цибулини” при виборі маркетингової стратегії продукту для узгодження стратегічних рішень і тактичних дій щодо визнання товару цільовим ринком і забезпеченні його конкуренто-спроможності. Процес визначення ціни на товар як елементу маркетингу необхідно узгоджувати зі стратегіч-ними цілями діяльності підприємства, попитом на його продукцію, ціновою політикою основних конкурентів, рівнем доходів населення й іншими важливими чинниками оточуючого середовища. Особлива увага приділяється типу конкурентного ринку, що визначає специфіку цінової поведінки на ньому і стає основою розробки комплексу маркетингу. На цій основі рекомендовано формувати маркетингову політику ціноутворення та використовува-ти ціновий фактор як ефективний засіб конкурентної боротьби. Показано вагомість місця як складової комплек-су маркетингу, що забезпечує систему збуту товарів і гарантує доступність продукції для потенційних спожи-вачів. Запропоновано створення такого виду корисності для цільової клієнтури, як зручність місця купівлі това-ру, що забезпечить реалізація маркетингової стратегії розподілу та збуту на більш високому рівні в порівнянні з фірмами конкурентів. Доведено доцільність проштовхування продукції підприємства на основі інформування, переконання і впливу на рішення про купівлю, з фокусуванням на її перевагах над конкуруючими товарами. В скла-ді маркетингової стратегії просування потрібно враховувати співвідношення її важливих елементів, а саме: реклами, заходів із стимулювання збуту, персонального продажу і пропаганди. Окремо розглянуто вплив на кон-курентні позиції підприємства рекламування товарів як важливого засобу комунікації з цільовою аудиторією. Визначено специфіку застосування різних засобів стимулювання збуту, особистого продажу і PR-заходів із вра-хуванням потреб споживачів і рівня їхньої прихильності. Вказано на важливість забезпечення балансу всіх скла-дових комплексу маркетингу в діяльності підприємства, що є підґрунтям для сильних позицій підприємства і формування конкурентних переваг, що має практичну цінність. Запропоновано поєднувати методи цінової і неці-нової конкуренції в маркетинговій діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Хоменко, І. "Особливості впливу транснаціональних корпорацій на конкурентне середовище в економіці." Підприємництво, господарство і право, no. 2 (2008): 159–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Довгань, Ж. "Конкурентне середовище в банківській системі України в контексті забезпечення її фінансової стійкості." Світ фінансів, Вип. 3 (2011): 39–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Вітченко, A. O. "ЛІДЕРСЬКА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ: НАСЛІДУВАННЯ ЧИ ЗМАГАЛЬНІСТЬ?" Духовність особистості: методологія, теорія і практика 96, no. 3 (June 29, 2020): 112–23. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-96-3-112-123.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено осмисленню сучасної стратегії розвитку української педагогічної науки, розкриттю сутності лідерства в науково-педагогічній діяльності. З’ясовано, що внаслідок суттєвого корегування вектору цивілізаційного прогресу, стрімкого зростання людського чинника у процесі суспільних перетворень, надання людській діяльності випереджального та культуротворчого спрямування неабиякого значення набуває лідерська позиція вченого-педагога, його вплив на поширення педагогічних інновацій. З цією метою уточнили професіографічний портрет науковця-лідера, сформулювали критеріальні показники його лідерської діяльності (самостійність, ініціативність, ентузіазм, сміливість, рішучість, гнучкість у розв’язанні проблем, принциповість, відповідальність). До специфічних ознак науково-педагогічного лідерства віднесли те, що воно ґрунтується на беззаперечному моральному авторитеті вченого, критичному ставленні до результатів будь-якої науково-дослідницької, професійно-практичної діяльності; наукові здобутки втілюються в освітньо-виховний процес, відображаються на конкретних показниках освітньої підготовки вихованців, закладають підґрунтя для подальшої їх життєвої і професійної успішності. Визначено умови поширення лідерства у педагогічній науці: усвідомлена потреба колективу в лідері, успішне розв’язання завдань, інноваційний науковий пошук; особиста мотивація вченого на лідерську позицію, готовність до співпраці; змагальність, конкурентне наукове середовище; сприйнятливість колег, учнів, академічного середовища до нових ідей; особиста налаштованість на співпрацю і спільний успіх. Наголошено на тому, що поширення ідеї лідерства в академічному середовищі передбачає утвердження активного культуротворчого ставлення до розв’язання актуальних проблем навчання, виховання та розвитку особистості в сучасних соціокультурних координатах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дорошкевич, Дарія, Інна Литвиненко, and Алєкс Лапань. "ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВА В ГАЛУЗІ ЕКСПОРТНОГО КОНСАЛТИНГУ В УМОВАХ ДІДЖИТАЛ ЕКОНОМІКИ." Молодий вчений, no. 2 (102) (February 28, 2022): 69–75. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-2-102-14.

Full text
Abstract:
Проблема формування цифрової маркетингової стратегії для підприємства є актуальною у діджитал економіці. Метою представленої статті є формування цифрової маркетингової стратегії на прикладі підприємства Старт Глобал, що професійно допомагає виходити на міжнародні ринки. Визначено необхідність впровадження компанією цілісної маркетингової стратегії. Перш за все, для формування цифрової маркетингової стратегії в галузі експортного консалтингу, було досліджене конкурентне середовище на ринку. Було з’ясовано, який цифровий інструментарій є у застосуванні. при формуванні їх власної цифрової стратегії. У статті обґрунтована комплексна стратегія цифрового маркетингу для підприємства в галузі експортного консалтингу, яка дасть змогу використати сильні сторони компанії, приховати або вирішити існуючі проблеми, скориставшись можливостями, які дає ринок, та уникнути можливих проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мухіна, І. А., and І. В. Хорунжий. "ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МІСІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ГОСПОДАРСТВА." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 7 (June 29, 2021): 81–90. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.7.10.

Full text
Abstract:
Конкурентне середовище ринку передбачає взаємодію в одному просторі економічних суб’єктів, інтереси яких часто є протилежними за змістом: підприємців, споживачів товарів та послуг, найманих працівників, постачальників сировини та матеріалів, партнерів, соціальних і політичних інституцій та ін. Серед інструментів стратегічного управління, що сприяє оптимальному поєднанню інтересів суб’єктів ринку, – місія підприємства. Вона створює соціально-психологічні умови для гуманізації бізнесу та соціалізації економіки у цілому. У дослідженні розглянуто питання теоретичних засад та практичних особливостей формування місії науково-дослідного господарства. У ході роботи над темою отримано результати, які мають самостійне наукове та практичне значення: запропоновано використовувати метод субоптимізації для обґрунтування місії; визначено відмінності субоптимізації від оптимізації; рекомендовано визначати стратегічні цілі підприємства з урахуванням аналізу вимог учасників мікросередовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Середовище конкурентне"

1

Мірошниченко, Олеся Володимирівна, Олеся Владимировна Мирошниченко, and Olesia Volodymyrivna Miroshnychenko. "Конкурентне середовище ринку банківських послуг України." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63297.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Джарадат, Т. А. "Підходи до екологічної оцінки конкурентного середовища підприємств." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Обгрунтування факторів конкурентоспроможності продукції." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Проценко, І. С. "Конкурентне середовище промислового підприємства на ринку пасажирського вагонобудування України." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10059.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Циганова, Н. В. "Конкурентне середовище у банківському секторі України в умовах глобалізації." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61527.

Full text
Abstract:
Розглядається як конкурентоспроможність українських банків в умовах виходу на світові ринки банківських послуг, так і їх здатність конкурувати в умовах масового проникнення зарубіжних банків до вітчизняної банківської системи.
It is considered as the competitiveness of Ukrainian banks in the conditions of entering the world markets of banking services, as well as their ability to compete in conditions of mass penetration of foreign banks to the domestic banking system.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Романчик, Тетяна Володимирівна. "Конкурентна розвідка як чинник економічної сталості підприємства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32779.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Животенко, Віталій Олександрович, and Юрій Вікторович Карпенко. "Механізми управління аграрними підприємствами в умовах розвитку конкурентного середовища." Thesis, Біла К.О, 2013. http://dspace.puet.edu.ua//handle/123456789/1456.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Портна, Ю. О. "Особливості формування конкурентних переваг для забезпечення підвищення конкурентоспроможності підприємства (на матеріалах ТОВ «МЕД-СЕРВІС»)." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19564.

Full text
Abstract:
Портна, Ю. О. Особливості формування конкурентних переваг для забезпечення підвищення конкурентоспроможності підприємства (на матеріалах ТОВ «МЕД-СЕРВІС») : магістерська робота : 075 Маркетинг / Ю. О. Портна ; керівник роботи Бабаченко Л. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра маркетингу, PR-технологій та логістики. – Чернігів, 2019. – 92 с.
Перший розділ роботи містить теоретичні підходи до визначення сутності конкурентних переваг, конкурентоспроможності, аналіз механізмів формування конкурентних переваг підприємства. Другий розділ містить організаційно-економічну характеристика та аналіз конкурентних переваг ТОВ «Мед-Сервіс». На основі проведеного дослідження вноситься ряд пропозицій по впровадженню маркетингових заходів та напрямів підвищення конкурентних позицій ТОВ «Мед-Сервіс» в конкурентному середовищі. Визначено рівень конкурентоспроможності підприємства, за допомогою інтегрального показника конкурентоспроможності. Висновки відбивають основні результати проведення маркетингового дослідження та напрями підвищення конкурентних позицій в конкурентному середовищі підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Циганова, Н. В. "Реорганізація банків як чинник формування конкурентного середовища." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63043.

Full text
Abstract:
Однією з найважливіших проблем сучасної української економіки є формування стабільної та конкурентоспроможної банківської системи. Подальше удосконалення банківської системи нерозривно пов’язане із таким процесом, як реорганізація банків шляхом злиття та поглинання. Завдяки цьому можливі зміни на краще структури банківської системи в цілому, вирішення проблем окремих проблемних банків. Реорганізація банків є реальним втіленням таких об′єктивних економічних процесів, як подальший розвиток конкуренції в банківській сфері, концентрація і централізація банківського капіталу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Колісник, О. В. "Стратегічне управління малими підприємствами машинобудування в умовах конкурентного середовища." Thesis, Навчально-науковий видавничо-поліграфічний центр ХНУРЕ, 2010. http://openarchive.nure.ua/handle/document/7948.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Середовище конкурентне"

1

Антипенко, Н. В., О. Ю. Жам, and О. М. Рибак. "АКТИВІЗАЦІЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-15.

Full text
Abstract:
Оцінюючи страхове середовище, рівень його сприятливості до розвитку, важливо розуміти, що рівень концентрації страхового ринку знаходиться у тісному взаємозв’язку з процесами конкуренції та монополізації. Надмірний рівень концентрації здебільшого гальмує розвиток страхового ринку, стримує вільну конкуренцію та негативно впливає на економічний розвиток країни у цілому. Оцінивши конкурентні позиції та проблеми страхових компаній України, обґрунтовано причину створення об’єднань страховиків, а саме: неможливість самостійного вирішення окремими страховими компаніями проблем, які постійно виникають на страховому ринку, гальмують його подальший розвиток, заважають розвитку бізнесу страховиків. У дослідженні зазначено, що інноваційний складник страхового ринку є невід’ємним складником розвитку страхової галузі. Лише завдяки використанню інновацій можна досягти інтенсивного її розвитку, що передбачає використання в повному обсязі потенціалу страхового сектору, формування ефективної та збалансованої структури страхового ринку. З огляду на це, поглиблене дослідження застосування окремих інноваційних інструментів на страховому ринку є перспективним і потребує подальших наукових розвідок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography