To see the other types of publications on this topic, follow the link: Світовє господарство.

Journal articles on the topic 'Світовє господарство'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Світовє господарство.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Кушнір, С. О., and В. С. Кармазіна. "ІНВЕСТУВАННЯ В СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 103–7. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-20.

Full text
Abstract:
Розвиток сільського господарства та його інвестиційна підтримка є одним з стратегічних завдань для України. У статті розглянуто ефективність діяльності агробізнесу за останні роки. Досліджено статистичні дані щодо динаміки частки сільського господарства у структурі українського ВВП у фактичних цінах, суми прямих інвестицій у сільське господарство та динаміку частки агропромисловості у загальній структурі прямих інвестицій. Проаналізовано світові рейтинги щодо виробництва та експорту сільськогосподарської продукції. Узагальнено статистичні дані щодо зміни сум фінансування АПК у рамках державних програм підтримки, а також іноземних інвесторів. Особливу увагу приділено детальному ознайомленню з інвестиційними проектами 2020-2021 рр., і дослідженню інвестиційної привабливості для іноземних держав. Виокремлено проблеми й перспективи покращення інвестиційного клімату в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ignatenko, M. M. "Аграрний сектор України за час президентства Л.Кучми : стан розвитку та тенденції змін." Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, no. 10(138) (January 26, 2017): 93. http://dx.doi.org/10.15421/1716111.

Full text
Abstract:
Виявлено, що реформування в аграрному секторі України за часів президентства Леоніда Кучми проходило дуже повільно , часто непослідовно. З’ ясовано, що політичне керівництво нехтувало науковими доробками вітчизняних економістів – аграріїв , виявляло нездоровий консерватизм в галузі реформування сільського господарства. Встановлено, що у 1994-2004 роках послідовно формувався в суспільній свідомості образ селянина-власника, господаря. Охарактеризовано закономірності змін в сільському господарстві та перспективи розвитку села, а саме-швидке досягнення макроекономічної стабілізації шляхом створення широкої соціальної бази ринкових реформ. Досягнення цієї мети планувалось через масову приватизацію державної власності та створення мільйонів приватних власників. Встановлено, що, через численнім «шпаринам» у законодавстві, створювались сприятливі умови для зловживань у цьому процесі. В аграрній галузі формувався прошарок власників, який намагався повністю заволодіти найприбутковішою частиною власності. Паузи в економічних реформах , що виникали, були наслідками світової економічної кризи 1998 року та парламентських виборів. Сільське господарство України у значній мірі залежало від політичної кон’юнктури, деструктивних процесів у суспільстві. Оцінено наслідки політичного напруження й протистояння ( серед них це, насамперед, згортання інвестиційних програм іноземними і вітчизняними інвесторами, вивезення капіталів за межі держави, згасання ділової активності). Все це вкрай негативно впливало на закріплення та подальший прогрес тих позитивних тенденцій, що намітились.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

КАРУНСЬКИЙ, О. Й., О. Є. ВОЄЦЬКА, and К. С. ГАРБАДЖІ. "РОЗВИТОК ОРГАНІЧНОГО НАПРЯМКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА У СВІТІ ТА ЙОГО СТАН В УКРАЇНІ." Grain Products and Mixed Fodder’s 18, no. 3 (October 24, 2018): 29–33. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v18i3.1076.

Full text
Abstract:
У статті представлено огляд літературних даних про питання органічного методу ведення сільського господарства. Викладено поняття ʺорганічне сільське господарствоʺ і ʺорганічна продукціяʺ. Розглянуто рівень світового розвитку органічного напрямку ведення сільського господарства та його перспективи для України. Матеріали приведені на підставі літературних даних, різних звітів світових організацій органічного напрямку у сільському господарстві та матеріалів, наданих Органічним рухом України. Дослідники встановили, що метод органічного господарювання дозволяє отримувати високоякісну сировину і продукти харчування з використанням нових технологій, які спрямовані на захист та покращення стану навколишнього середовища. Вирощена продукція на органічній основі повинна бути екологічно чистою і відповідати міжнародним стандартам якості. На території України на даний час працюють 12 іноземних та 1 український сертифікаційні органи. Український сертифікаційний орган «Органік стандарт» має міжнародну акредитацію на проведення сертифіка- ційних робіт та визнання Єврокомісії та Швейцарської Конфедерації. У статті наведено аналіз розподілу площі, органічно оброблених земель у світі і в Україні. Лідером по споживанню органічної продукції є Швейцарія. У роботі приводиться схема переходу до органічного виробництва. Представлені найбільш поширені логотипи європейської, американської та японської системи сертифікації органічних продуктів. Експортний потенціал сектору оці- нюється у 50 млн. євро. Основні країни-споживачі української «органіки»: Німеччина, Австрія, Польща, Італія, Франція, Нідерланди, Данія, Швейцарія, США, Канада. В основному експортують такі органічні товари з України: зернові, бобові, олійні культури ягоди фрукти. Також експортується олія соняшникова, шрот соняшниковий, ефірні олії, концентрований яблучний сік, горіхи, джеми, сиропи та березовий сік. Встановлено, що Україна має потужний потенціал агропромислового комплексу і може стати одним із головних експортерів органічної продукції на ринку ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Vdovenko, Nataliіa, and Marina Pavlenko. "СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ГАЛУЗЕЙ МОРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ТА КРУЇЗНОГО ТУРИЗМУ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT 3(15), no. 3(15) (2018): 55–62. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2018-3(15)-55-62.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено вітчизняний та світовий досвід у підходах до регулювання та розвитку галузей морського господарства та круїзного туризму як складової реалізації політики модернізації національної економіки. Викладено результати аналізу попередніх досліджень та поглиблене обґрунтування підходів щодо оцінки сучасного стану розвитку галузей морського господарства та круїзного туризму. Доведено, що збалансований розвиток галузей морського господарства сприяє забезпеченню координуючої ролі держави в реалізації національної туристичної політики із застосуванням принципів та методів регулювання, концентрації ресурсів держави на пріоритетних завданнях функціонування цієї сфери, заходів формування та розвитку інформаційної системи в круїзному туризмі та поступовій її інтеграції до світової інформаційної туристичної мережі в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Артиш, В. І. "Біодинамічне світове сільське господарство." Економіка АПК, no. 4 (258) (2016): 89–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Андрієнко, Микола, and Петро Гаман. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ." Науковий вісник: Державне управління 1, no. 7 (March 1, 2021): 6–25. http://dx.doi.org/10.32689/2618-0065-2021-1(7)-6-25.

Full text
Abstract:
Ефективність відповіді системи державного управління на соціально-економічні, політичні та гуманітарні виклики нової глобалізації та четвертої промислової революції буде залежати від її здатності забезпечити адекватну мінливій кон’юнктурі ринку праці систему підготовки фахівців, політику зайнятості з високим горизонтом планування, диференціацією по галузях і кластерах виробництва, а також стратегію інноваційного розвитку, що має мінімізувати транзакційні витрати. Глобалізація означає перехід системи національного господарства в інтегроване світове господарство. Вона призводить не просто до встановлення і розвитку відносин між економічними, соціальними та іншими суб’єктами різних країн, а й до різкого збільшення значущості цих відносин. Водночас вплив глобалізаційних процесів зумовлює необхідність нових теоретичних підходів для обґрунтування структурних зрушень в українській економіці. Розкриті питання спрямовані на формування стійкості до негативних чинників, посилення конкурентоспроможності, реалізація завдань щодо сталого розвитку, забезпечення відповідності встановленим світовим нормам, реагування на загрози посилили актуальність із точки зору гарантування економічної безпеки України в умовах глобалізаційних викликів. Метою дослідження є виокремлення негативних факторів здійснення глобалізаційних процесів в Україні, аналіз індексу глобалізації, надання пропозицій щодо формулювання заходів стимулювання розвитку цифровізації в Україні. Враховуючи зазначене, в ході дослідження розглянуто основні підходи науковців до поняття «глобалізація»; визначено основні фактори, які заважають здійснювати процеси глобалізації в Україні; виокремлено проблеми формування інформаційного суспільства в Україні; охарактеризовано індекс глобалізації та місце України в ньому; проаналізовано цифровізацію в контексті глобалізаційних процесів та сформульовані основні заходи щодо стимулювання цифровізації в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Аніловська, Г. Я. "Інтеграція України у світове господарство." Фінанси України, no. 10 (2003): 14–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Водославський, Тарас. "ГОСПОДАРСЬКО-АДМІНІСТРАТИВНІ ПИТАННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ НА СЕСІЯХ ГАЛИЦЬКОГО КРАЙОВОГО СЕЙМУ (1908–1914 рр.)." Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина", no. 34 (December 10, 2021): 234–46. http://dx.doi.org/10.15330/gal.34.234-246.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено господарсько-адміністративні питання українців у діяльності послів Галицького крайового сейму в 1908–1914 рр., напередодні Першої світової війни. Автор поставив за ме­ту визначити основні господарсько-адміністративні проблеми населення Галичини, з’ясувати кількість внесків, поданих послами-українцями, та їх результативність, розкрити загальну активність українсь­кого сеймового представництва та окремих політичних партій, найбільш активних депутатів і таких, що вели себе більш пасивно. Зокрема, у внесках представників української сеймової репрезентації пору­шувалися питання надання допомоги мешканцям для боротьби з наслідками природних лих, спорудження об’єктів інфраструктури, вирішення соціальних проблем, сприяння веденню сільського господарства, прийняття крайових законів у господарській сфері та внесення до них поправок, виділення нових адмі­ністративних і судових одиниць у межах краю. Проблематика роботи дозволяє дослідити найбільш нагальні потреби повсякденного життя галицьких українців, з’ясувати, наскільки швидко та ефективно вони вирішувалися місцевою законодавчо-представницькою владою. Ключові слова: Галицький крайовий сейм, посол, депутат, українці, поляки, господарсько-адмі­ністративні питання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дерманська, Л. В. "ПРІОРІТЕТНІСТЬ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ІМПОРТУ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 5 (February 26, 2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.5.4.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто пріоритетність зовнішньоекономічної діяльності України в напрямі імпорту. Здійснений аналіз дає змогу виявити основні тенденції, що відбуваються на світових ринках, визначити ступінь інтегрованості держави у світове господарство, ефективність експортно-імпортної політики держави. Особливу увагу приділено аналітиці основних показників, що характеризують динаміку зовнішньоекономічної діяльності в контексті імпорту, а саме: обсяги експорту/імпорту товарів та послуг в Україні; кількість учасників зовнішньоекономічної діяльності, що займалися імпортом товарів; обсяги експорту та імпорту основних видів продукції; основні торговельні партнери України щодо імпорту товарів. Розкрито проблеми, чинники, які впливають на наявні тенденції зовнішньоекономічної діяльності в контексті імпорту за останні декілька років, та сформовано нові виклики для забезпечення конкурентоспроможності України на ринку міжнародної торгівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Баковецька, Ольга. "УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ У ВІЙНАХ ХХ–ХХІ СТОЛІТЬ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 152–56. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-33.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена висвітленню ролі та місця жінок у війнах ХХ – ХХІ століть: Першій, Другій світових війнах та російсько-українському конфлікту, що розпочався у 2014 році. В матеріалі визначено, що протягом вказаного періоду жінки завжди проявляли активну громадянську позицію і готові були нарівні з чоловіками відстоювати свою державу. В часи Першої світової війни жінки, в основному, приймали активну участь у діяльності благодійних товариств. Однак і на фронті, всупереч суспільній думці, їх можна було побачити не лише серед медичної служби а й в якості бійців. Подібне явище не мало масового характеру, але доводило – жінки прагнули до дієвої участі у війні, визнанні їх прав на участь у вирішенні існуючих викликів та гендерної рівності із чоловіками. В Другій світовій війні жінки окрім забезпечення функціонування галузей народного господарства, військової промисловості в тилу, медичної служби, пліч о пліч із чоловіками відстоювали свою землю від зазіхань армій супротивників. В наш час, з моменту початку російсько-української війни, жінки знов виявили готовність не лише шляхом провадження волонтерської діяльності, а із зброєю в руках захищати свою Батьківщину. Участь жінок у війнах є одним із засобів посилення супротиву противнику, а розвиток гендерної рівності, в тому числі в армії, є вкрай важливим і абсолютно виправданим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Kovalova, O. V. "Інноваційний інструментарій структурної політики управління розвитком аграрного сектору економіки." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 2 (March 13, 2020): 99–108. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.02.11.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню питань інноваційного інструментарію структурної політики управління розвитком аграрного сектору економіки. Метою статті є дослідження та застосування інноваційних інструментів структурної політики управління розвитком аграрного сектору економіки. Наукова новизна. Визначено, що існує взаємозв’язок між типом економічних відносин та моделлю управління, періодичністю процесів ускладнення та спрощення систем управління, пов’язаних із базовим розподілом праці. При спрощені (скороченні) функцій державного управління на перший план виходять альтернативні організації. Тому актуалізуються принципи належного врядування як елемент організаційно-управлінської системи політики, притаманний сучасним системам державного управління. Визначено логічні підсистеми структурної політики управління розвитком аграрного сектору економіки. Розроблено та обґрунтовано напрями і стратегічні пріоритети модернізаційної структурної політики в аграрному секторі економіки України. Висновки. Забезпечення сталого розвитку аграрного сектору – визначальний пріоритет, який повинна враховувати держава при розробці і здійсненні структурної політики. Реалізація концепції сталого розвитку за рахунок раціонального використання потенціалу сільського сектору, сільського господарства й суміжних галузей має стати головною компонентою національного соціально-економічного зростання. Без відповідної структурної політики розвитку аграрного сектору рух в заданому напрямі є проблематичним. На такому баченні перспективи сьогодні наполягає усе передове світове співтовариство тому, що до аграрного сектору сформовані принципи економічної, екологічної та соціальної сталості. Усі вони пов’язані з природою та діяльністю людини, а сільське господарство – частина природи, яка задіяна у формуванні системи забезпечення головною компонентою людського існування – продовольством. Сталий розвиток аграрного сектору економіки нерозривно пов'язаний із забезпеченням сталого розвитку сільських територій. І тут необхідним є врахування зарубіжного, зокрема Європейського досвіду вирішення цієї проблеми. Вирішення даного питання вважаємо стратегічним для забезпечення конкурентоспроможного розвитку агропродовольчого комплексу та сільських територій. Стратегічні пріоритети сталого розвитку аграрного сектору економіки мають узгоджуватися з глобальними рішеннями, які прийняті світовою спільнотою, зокрема Цілями сталого розвитку 2030.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Куревіна, І. О. "Інтеграція України у світове господарство: міграційний аспект." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 66, ч. 2 (2007): 173–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Фомішин, С. В. "Передумови інтеграції України в сучасне світове господарство." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 5 (2006): 302–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Пачев, О. В. "Деякі аспект інтеграції України в світове господарство." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 55/57 (2002): 121–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Псюк, Михайло Олександрович. "Державне регулювання та координація участі України в міжнародних організаціях аерокосмічного профілю." Економіка, управління та адміністрування, no. 1(95) (March 12, 2021): 66–68. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-1(95)-66-68.

Full text
Abstract:
Аерокосмічна галузь сьогодні є однієї з провідних, її успішний розвиток гарантує технологічне, економічне та політичне лідерство України на світовій арені. У статті зазначено, що аерокосмічна діяльність України насамперед орієнтована на розширення і поглиблення міжнародного співробітництва на міждержавному, міжурядовому та міжвідомчому рівнях, на розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств космічної галузі, виведення національних космічних розробок на світовий ринок, впровадження передових космічних технологій у різні сфери народного господарства, створення умов для розвитку конкуренції та приватної ініціативи. Проаналізовано участь України в роботі провідних міжнародних організацій у сфері регулювання, координації та використання космосу й космічних технологій. Обґрунтовано необхідність державної підтримки розвитку та реалізації міжнародних коопераційних проєктів та програм співпраці, що є одним з основних напрямів державного регулювання аерокосмічної галузі України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Salamin, O. C. "СТАНОВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ КООПЕРАЦІЇ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 6, 2016): 127–31. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6925.

Full text
Abstract:
Аналізуються причини, що стримують становлення і розвиток в Україні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, передумови виникнення таких кооперативів, можливості їх впливу на загальний рівень цін на сільськогосподарську продукцію, обґрунтовуються способи державної підтримки кооперативів. Показано, що поява обслуговуючих кооперативів у світовій практиці пов'язана з монополізацією сфери закупівель продукції. Створення кооперативів і формування на кооперативних засадах маркетингових каналів було способом протидії монопольно низьким закупівельним цінам. У жодній країні без створення таких кооперативів лише державним регулюванням не вдавалось забезпечити підтримання паритету цін на сільськогосподарську та промислову продукцію. Досліджувався вплив державної підтримки кооперативів. Організаційні зусилля державних органів управління сільським господарством та пряма державна фінансова підтримка сприяли збільшенню кооперативів, однак не мали замітного впливу на обсяги послуг, що надавались кооперативами. Якщо державна фінансова підтримка є визначальним чинником створення кооперативу, то це провокує появу псевдокооперативів, метою створення яких є одержання цієї підтримки. Ідея створення обслуговуючих кооперативів неоднозначно сприймається їх потенційними засновниками – власниками особистих селянських господарств та фермерами. Скептицизм породжує втручання органів державного управління сільським господарством у діяльність обслуговуючих кооперативів, що видається як організаційна підтримка таких кооперативів. Зроблено висновок, що необхідною умовою виникнення та розвитку життєздатних кооперативів є забезпечення ними засновникам та учасникам відчутних переваг. Пропонується на кооперативних засадах формувати інфраструктуру аграрного ринку, а державну фінансову підтримку спрямовувати на кооперативи, якими пропонуватиметься конкурентоспроможна на зовнішньому ринку продукція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Кочергіна, Н. Л. "Формування зовнішньоекономічних відносин - складова механізму інтеграції України у світове господарство." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 50 (2001): 49–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Шарнопольська, О. М. "Особливості економічної інтеграції України у світове господарство на сучасному етапі." Наукові праці Донецького національного технічного університету. Економічна, Вип. 84 (2004): 75–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Непомнящий, І. О. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ТА ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЦІ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 65 (January 28, 2022): 172–78. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-65-23.

Full text
Abstract:
Успіх розвитку економіки будь-якої країни світу визначається успішними чи невдалими діями керівництва уряду. Такі дії базуються на макроекономічній політиці, яка в умовах постійно зростаючої відкритості національних економік визначається не в останню чергу позицією країни у світовому економічному просторі. У статті проаналізовано сутність глобалізаційних та інтеграційних процесів в економіці, зокрема висвітлено форми прояву впливу глобалізаційних та інтеграційних процесів на національні економіки. Глобалізація відкриває найширші можливості для розвитку та зростання економіки, але темпи її поширення нерівномірні. Процес інтеграції у світове господарство відбувається в одних країнах швидше, ніж у інших. Ті, кому вдалося досягти інтеграції, мають більш високі темпи зростання та скорочення бідності. Підвищення рівня життя створило можливості для розвитку демократії та прогресу у вирішенні таких проблем, як захист економічної безпеки держави. Економічна “глобалізація” – це історичний процес, що є результатом інновацій у суспільстві та технічного прогресу. Під цим терміном розуміють постійно зростаючий ступінь інтеграції країн світу, в основному за рахунок торгових і фінансових потоків. Зрозуміло, що глобалізація впливає на всі сторони соціально-економічного життя практично кожної країни світу, і цей процес є об’єктивним і незворотним. У світовій економіці, що глобалізується, залишається все менше місця для національної економічної автономії, а це означає, що національні уряди поступово втрачають контроль над економічним розвитком країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Сарікурт, Бедірхан. "Погляд на 6-й найбільший світовий ринок насіння: Індія." Аграрні інновації, no. 8 (November 5, 2021): 84–90. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.8.13.

Full text
Abstract:
Загальна площа становить 200 мільйонів гекта- рів, а кількість людей, що зайняті у сільському госпо- дарстві та супутніх видів діяльності в Індії, становить 600 мільйонів. Індійська насіннєва галузь достатньо розвинута і посідає 6 місце у світі. У країні домінує нез- рошуване землеробство, яке страждає від дефіциту води, енергії та робочої сили; має більші виробничі витрати, низьку рентабельність виробництва, низьку інтенсивність землеробства, проблеми з нестабільною та низькою врожайністю, пов’язані з непередбачувані- стю природного зволоження, біотичних та абіотичних стресів, традиційними методами ведення сільського господарства та низькою забезпеченістю сертифікова- ним насінням. Але Індія – динамічна країна, і крок за кроком вирішує проблеми за допомогою міжнародних інвесторів. У цьому огляді ми розглянемо індійський ринок насіння, щоб виявити деякі можливості та загрози для інвесторів насіннєвого сектору в цій тропічній кра- їні. Результати. Індійський насіннєвий сектор відіграє ключову роль у сільському господарстві Індії. Ринок насіння сегментований за типом, культурним складом, обробкою насіння, ознаками, конкуренцією, географією та доступністю передових технологій. Насіннєвий сек- тор в Індії складається з великого державного та зроста- ючого приватного сектору. Індія має світле майбутнє на ринку насіння. Відкрите сортове насіння домінує в індій- ському насінницькому бізнесі, але ситуація змінюється, і тепер споживачі насіння надають перевагу отриманню високоякісного врожаю, добре пристосованого до пере- робки та транспортування на великі відстані. В Індії величезна кількість генетично модифікованих гібрид- них кукурудзи та бавовнику. Висновки. Через велике розмаїття кліматичних, географічних, соціальних, агро- культурних та ринкових умов у масштабах Індії краще вийти на цей ринок у новому консорціумі, що включає компанії з різних сегментів. Другий консорціум, що складається з малих та середніх індійських партнерів, також може бути корисним для побудови стабільної та складної мережі, здатної перетворитися на більш прийнятий на місцевому рівні міжнародний агломерат. Ця система може не лише підтримувати стійку торгівлю, але й покращувати знання місцевого сільського госпо- дарства на благо фермерів з низьким рівнем доходу. Ця стратегія взаємного виграшу, вірогідно, забезпечить зростання доходів фермерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кочергіна, Н. Л. "Теоретичні аспекти економічної інтеграції України у світове господарство: шлях до Європи." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 42 (2000): 46–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Жук, М. В. "Альтернативи регіонального розвитку в Україні в контексті інтеграції у світове господарство." Актуальні проблеми економіки, no. 12 (2006): 102–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Сіденко, В. Р. "Політика підтримки національного виробника в контексті інтеграції України у світове господарство." Економіка і прогнозування, no. 1 (2002): 45–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Жук, М. В. "Альтернативи регіонального розвитку в Україні в контексті інтеграції у світове господарство." Актуальні проблеми економіки, no. 12 (2006): 102–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Рідей, Н., T. Гоголь, В. Любарець, Ю. Земліна, and Н. Родінова. "ТЕРИТОРІАЛЬНІ ІННОВАЦІЙНІ КЛАСТЕРИ: СВІТОВІ ОРІЄНТИРИ / УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 418–28. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.245193.

Full text
Abstract:
Анотація. Досліджуються питання формування інноваційних кластерів на регіональному рівні з урахуванням практичного світового досвіду. На основі аналізу сучасних тенденцій розвитку національного господарства країн та окремих його складових у формі регіонів доведено необхідність застосування процесів поєднання виробництва з науковими установами і державними організаціями. Здійснений аналіз теоретичних підходів до використання економічної категорії «кластер» продемонстрував певну подібність думок фахівців, сприяв визначенню різноманіть підходів, на основі яких запропоновано авторське визначення кластера. Проведений аналіз класифікації кластерів дозволив окреслити класифікаційні ознаки та ідентифікувати можливі типи інноваційних кластерів. Дослідження особливостей і відмінностей кластерів від інших територіальних й адміністративних об’єднань дали змогу визначити їхні переваги і з’ясувати недоліки. Проаналізовано наукові підходи до особливостей, переваг і перспектив формування інноваційних кластерів, головною рушійною силою яких для соціально-економічних систем регіонів є динамічність, адаптивність і синергія. Систематизовано передумови формування інноваційних кластерів на рівні регіону. Аналіз досвіду розвинутих країн світу з практики кластерізації економіки дозволив виділити три географічно обумовлені центри розвитку інноваційних кластерів та історично сформовані моделі їх формування. Докладний аналіз останніх дав змогу визначити їхні основні характеристики, типові риси, охарактеризувати особливості використання в певних країнах світу. Досліджено кількісні характеристики наявних інноваційних кластерів у високорозвинутих країнах за галузевою специфікою. На підставі аналізу наявних стратегій розвитку певних областей країни надано характеристику стану формування і розвитку кластерних моделей у певних галузях національного господарства. Визначено наявні перешкоди активному інноваційному розвиткові регіонів країни, як висновки рекомендовано застосування італійської моделі, що характеризується мінімальними перешкодами до впровадження. Ключові слова: кластер, інновація, розвиток, регіони, синергетичний ефект, кластерні моделі. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 2; бібл.: 23.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Полуянов, В. П. "Світова практика державно-приватного партнерства в інфраструктурному забезпеченні комунального господарства." Економіка України, no. 9 (610) (2012): 78–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

H.V., Havriushenko. "METHODOLOGICAL APPROACHES TO FORMATION OF THE ECONOMIC COMPETENCES OF STUDENTS IN TEACHING OF SCHOOL COURSE OF GEOGRAPHY “UKRAINE AND THE WORLD ECONOMY” (ON THE EXAMPLE OF SECTION “SECONDARY SECTOR OF ECONOMY”)." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Geographical Sciences, no. 10 (September 9, 2019): 194–201. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-7391/2019-10-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Solovey, M. S. "Експорт зерна: стан, проблеми та перспективи." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 2(80) (February 25, 2019): 43–48. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.2.8.

Full text
Abstract:
В даний час Україна є одним із світових лідерів з експорту сільськогосподарської продукції. Метою написання статті є аналіз ситуації на ринку зерна, визначення тенденцій, ємності ринку зерна та експортного потенціалу України. В статті зроблено огляд експортного потенціалу ринку зурна в Україні та світі. Аналізуючи данні ми дійшли наступних висновків. Україна займає 7,5 відсотків загального світового експорту пшениці, що ставить її на шосте місце в світі. Позитивні тенденції щодо зростання відсотку експорту в порівнянні з 2018 роком на 15,5 відсотків, що свідчить про поступовий вихід України в першу трійку експортерів зерна. В статті зроблено висновок, що зберігаючи високі темпи нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, агропромисловий сектор має значний додатковий нереалізований потенціал щодо нарощування експорту продукції з доданою вартістю. Подальший його розвиток (за умови стійкого забезпечення продовольчої безпеки держави) здатен не лише закріпити за Україною статус надійного постачальника якісного доступного продовольства на світовий ринок, але і стати потужним рушієм розвитку економіки та зростання добробуту населення, сприяти сталому розвитку сільського господарства, реалізовуючи при цьому потужний виробничий та експортний потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Бойко, Катерина. "Урок на тему "Україна і світове господарство. Зовнішні економічні зв"язки України"." Географія та основи економіки в школі, no. 6 (2007): 17–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Бойко, Катерина. "Урок на тему "Україна і світове господарство. Зовнішні економічні зв"язки України"." Географія та основи економіки в школі, no. 6 (2007): 17–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Коваленко, Г. В., and І. С. Поточилова. "ОСНОВНІ ТРЕНДИ РОЗВИТКУ СФЕРИ РЕСТОРАННИХ ПОСЛУГ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ." Підприємництво та інновації, no. 14 (October 30, 2020): 37–41. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/14.7.

Full text
Abstract:
Окреслено важливість сфери ресторанного господарства для економіки країни. Воно вирішує низку соціальних проблем, зокрема виступає однією з ланок розподілу матеріальних благ у суспільстві і сприяє раціональному використанню харчових ресурсів держави, поліпшенню здоров’я людей, зростанню продуктивності праці. Галузь ресторанного господарства є висококонкурентною сферою з високою окупністю і високими ризиками. Тому підприємствам ресторанної галузі постійно необхідно стежити за новими трендами у своїй галузі і вміти оперативно підлаштовуватися під них. Зосереджено увагу на актуальних світових тенденціях розвитку закладів харчування. Виділені основні тренди, які впливають на заклади сфери ресторанного бізнесу, такі як: створення тематичних ресторанів; надання послуги з кейтерингу; розвиток франчайзингу; створення креативних просторів; використання інноваційних інтернет-технологій. Проведено типізацію закладів підприємств ресторанного господарства м. Миколаєва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Лопатюк, Р. І. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗРОБКИ, ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ГОТЕЛЬНИХ КОНЦЕПЦІЙ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 61 (December 22, 2020): 112–17. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-17.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах розвитку туризму, з’явилася нагальна потреба в системному вивченні зага-льних і специфічних властивостей готельного бізнесу, його організації, закономірностей розвитку й керування, його міжгалузевих і інфраструктурних взаємозв’язків. Готельні інновації продовжують аналізуватися лише у вузькому спектрі додаткових послуг, які може надати готель своїм клієнтам, а їх інвестиційний розвиток продовжує залишатися поза межами комплексного економічного аналізу. У статті проведено аналіз динаміки та розвитку інновацій у сфері обслуговування. Виявлено, що інновації виступають величезним стимулом для подальшого розвитку готельного бізнесу, сприяють відповідності світовим стандартам готельного обслуго-вування. У статті обґрунтовано необхідність впровадження інновацій на вітчизняних готельних підприємст-вах з метою охоплення більшої кількості потенційних споживачів готельно-ресторанного продукту. На основі проведеного дослідження автором зроблено висновки щодо доцільності використання інновацій як важливого інструменту розвитку підприємств готельного господарства. Узагальнено, що використання нових техноло-гій управління інвестиційними процесами у готельно-ресторанному бізнесі на сучасному етапі розвитку еко-номіки є важливим завданням, що викликає значний інтерес у менеджерів підприємств даної сфери. Проведене дослідження дає підстави стверджувати, що динаміка розвитку українського ринку готельних послуг відо-бражає основні світові тенденції і сучасну практику. Зроблено висновок, що використання міжнародного дос-віду розробки, впровадження та застосування нових моделей інноваційних готельних концепцій є дуже ак-туальним і значущим завданням для сфери готельних послуг в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Підлісна, Ольга, Олена Симонова, and Олена Чирва. "СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 4 (May 18, 2021): 629–36. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.05.2021.118.

Full text
Abstract:
Надана стаття розглядає питання подальшого розвитку вищої художньої освіти в Україні. Зокрема, досліджуються стратегічні напрями художньо-дизайнерської та архітектурної галузі освіти в умовах її глобалізації та цифровізація. Розглянуто особливості сучасної зарубіжної художньої освіти, висвітлено основні спільні світові проблеми та накреслено можливі шляхи їх розв’язання на прикладі новацій у художній підготовці в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Підкреслено роль художньої освіти для сталого розвитку суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Гродзієвська, К. О. "Адаптація сільського господарства України до впливу світових продовольчих криз." Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 27, т. 2 (2012): 434–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Гродзієвська, К. О. "Адаптація сільського господарства України до впливу світових продовольчих криз." Теоретичні та прикладні питання економіки, Вип. 27, т. 2 (2012): 434–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

О. Г., ТКАЧЕНКО, and МАЛІЧ Л. А. "СВІТОВИЙ РИНОК ЯК СЕРЕДОВИЩЕ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ СФЕРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 91, no. 2 (January 19, 2022): 72–81. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2021.91-2-08.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано необхідність знання сучасної ситуації, що склалася на світовому ринку, проаналізовано поточний стан і визначено основні траєкторії змін, виділено періоди порушення основної тенденції зростання і надано їм характеристику. Виділено основні тенденції і особливості змін світового ринку, що мають визначальне значення для розвитку зовнішньоекономічної сфери національного господарства України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Даміров, Я. "ТНК як фактор включення національних господарств до світової економіки." Економіка України, no. 5 (2007): 67–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Гайдуцький, А. П. "Продовольча проблема в умовах глобалізації та залучення іноземних інвестицій у світове сільське господарство." Економіка АПК, no. 9 (2004): 50–58.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Галалюк, Наталія. "Конспект уроку на тему "Україна й світове господарство. Зовнішні економічні зв"язки України." Географія та основи економіки в школі, no. 8 (2006): 17–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Зелінська, О. М. "СУТНІСТЬ МІЖНАРОДНОЇ МІГРАЦІЇ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РІВНЯ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ В МІЖДЕРЖАВНИЙ РИНОК РОБОЧОЇ СИЛИ." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 25, 2020): 28–36. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.28-36.

Full text
Abstract:
Міграція робочої сили впливає на суспільне життя, і відіграє важливу роль у розвитку соціально–економічних відносин, що, у свою чергу, впливає і на політичний розвиток. Тому актуальність даної статті полягає в глобальності та швидкому зростанні внутрішньодержавних та міждержавних переїздів населення і трудових ресурсів у різноманітних формах, зумовлених, насамперед, нерівномірністю соціально–економічного розвитку країн. Обсяги міжнародної міграції з кожним роком зростають. До неї залучається все більше трудових ресурсів. Цей факт підтверджує важливість вивчення міжнародної міграції трудової сили, як однієї з основних форм світових господарських зв'язків, та її вплив на світове господарство. Важливість дослідження процесів міграції трудових ресурсів зумовлена швидким зростанням їх обсягів, нарощуванням інтенсивності, значним впливом на соціальний та економічний розвиток держави. Особливостями міграційних процесів на даному етапі розвитку суспільства є їх динамізм, швидке реагування на зміни у суспільстві та економіці. В даній статті об’єктом вивчення виступає міждержавний обмін робочої сили. Предметом дослідження є теоретичні аспекти міжнародної міграції трудової сили в Україні, а також сучасні тенденції які спостерігаються у переміщенні трудової сили. Основними методами дослідження, застосованими у дослідженні стали загально філософський, діалектичний, логіко–семантичний, метод синтезу, системно–структурний, соціологічний, а також статистичний метод. Найбільш важливе значення належить загально філософському методу, тому що вивчення міграційних процесів своїм корінням сягає глибини, яку доцільно досліджувати за допомогою філософського обґрунтування. Використання діалектичного методу пізнання обумовлено можливістю дослідити міграційні проблеми в єдності економічного, соціального, морального та правового змісту. Метод синтезу надає можливість поповнити категоріальний апарат новими визначеннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Д’яченко, Ю. Ю., and А. В. Огар. "Особливості управління інноваційними процесами на підприємствах готельно – ресторанного господарства." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 3 (267) (April 10, 2021): 53–57. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-267-3-53-57.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню особливостей управління інноваційними процесами на підприємствах готельно-ресторанного господарства, визначено основні поняття та елементи управління інноваційними технологіями. Розвиток інноваційних процесів у закладах готельно-ресторанного бізнесу є дуже актуальним, тому стає необхідним сформувати основні засади управління інноваційними процесами на таких підприємствах. У статті визначено основні функції та напрями управління інноваційними процесами у закладах готельно-ресторанного господарства та розглянуто елементи стратегічного і оперативного управління інноваціями з подальшим розглядом їх основних аспектів. Визначено основні підсистеми підприємств готельно-ресторанного господарства, які беруть участь у розробці й реалізації інноваційної діяльності й безпосередньо впливають на неї. Попри складну економічну ситуацію в Україні, в сучасних умовах інноваційні процеси стають основним чинником розвитку закладів готельно-ресторанного бізнесу і дають змогу підвищити рівень конкурентоспроможності та якості обслуговування споживачів. Тільки при активному впровадженні науково-технічних досягнень, а також готовності закладів сфери гостинності до нововведень, можливо вижити в умовах світової конкуренції та постійних економічних перетворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Завадинська, О. Ю., and Є. Дубчак. "ДІАЛЕКТИКА РОЗВИТКУ ЯКОСТІ ПОСЛУГ В ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ В УКРАЇНІ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 64 (October 7, 2021): 43–47. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-64-07.

Full text
Abstract:
У даній науковій статті ставиться завдання проаналізувати “поняття якості” в динаміці йо-го розвитку в індустрії гостинності України. В процесі розвитку індустрії гостинності питання якості посі-дають одне з важливих місць. Ключовим моментом у формуванні якості є процес взаємодії туристичних фірм і готельно-ресторанних комплексів. Встановлено, що зміна форм власності, інтеграція України у світовий простір стали початком нових підходів до формування якості сервісних послуг готелів, ресторанів і турис-тичних фірм. На основі аналізу діяльності туристичної фірми “Супутник” (туроператор з багаторічним дос-відом роботи на ринку туристичних послуг України), а також враховуючи опрацювання наукових джерел з даного питання, авторами робиться спроба систематизувати діалектику розвитку, поняття якості за останні десятиліття. Хронологічні межі дослідження: 70-80-ті роки XX століття та період ринкових відно-син у незалежній Україні. Логічним і своєчасним є судження про важливість якості послуг в умовах всесвіт-ньої пандемії коронавірусу COVID-19. Доведено, що наслідком всесвітньої пандемії коронавірусу стала поява цілого ряду новітніх технологій обслуговування клієнтів туристичними фірмами і готельно-ресторанними комплексами. Актуальним є бачення історичної динаміки розвитку поняття якості як фактора привабливості індустрії гостинності та її рушійної сили. Зроблено висновок, що готельно-ресторанні господарства і туризм як одні з високорентабельних сфер світової економіки в XXI столітті стають провідним напрямом економіч-ного і соціального розвитку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Чижиков, Г. "Економічні інтереси суб"єктів малого бізнесу в умовах інтеграції економіки України у світове господарство." Економіст, no. 3 (2006): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Чижиков, Г. "Економічні інтереси суб"єктів малого бізнесу в умовах інтеграції економіки України у світове господарство." Економіст, no. 3 (2006): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Чижиков, Г. "Економічні інтереси суб"єктів малого бізнесу в умовах інтеграції економіки України у світове господарство." Економіст, no. 3 (2006): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Чижиков, Г. "Економічні інтереси суб"єктів малого бізнесу в умовах інтеграції економіки України у світове господарство." Економіст, no. 3 (2006): 44–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

KALYNIAK, Lev. "ЕКОНОМІЧНІ ІНІЦІЯТИВИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛЬСЬКИХ СЕЛЯНСЬКИХ ПАРТІЙ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919–1926)." Наукові зошити історичного факультету Львівського університету / Proceedings of History Faculty of Lviv University, no. 21 (October 24, 2020): 102–13. http://dx.doi.org/10.30970/fhi.2020.21.3536.

Full text
Abstract:
Розглянуто позиції провідних польських селянських партій Західної України в питанні захисту економічних інтересів селянства. Після закінчення Першої світової та польсько-української 1918–1919 рр. воєн, особливо гострими були проблеми державних кредитів на відбудову селянських господарств, відсутність будівельних матеріялів, палива, насіння тощо. На першому місці з-поміж них стояла необхідність реалізувати земельну реформу. Надання у власність селянам значної частини земельних володінь місцевих латифундистів вважалося важливою передумовою відродити село.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Макаєв, М. В. "Провідний світовий досвід "позеленення" національних господарств (на прикладі Німеччини і Данії)." Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції, Вип. 19, № 1 (2013): 192–200.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Yurchenko, O., and O. Kushnir. "Розвиток експортного потенціалу підприємств за умов глобалізації: фактори та пріоритети." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 46, no. 4 (January 8, 2021): 82–90. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2020.46.10.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються проблемні питання формування і розвитку експортного потенціалу національних підприємств в умовах економічних криз глобального характеру. Враховується досвід формування експортного потенціалу з огляду на досвід порушення функціонування світових галузевих ринків, що спричинені протиепідемічними заходами та локдауном. Відзначається, що експорт відіграє особливу роль в оздоровленні економіки країни, особливо в умовах спаду внутрішнього виробництва. Адже кошти, що надходять від експортної діяльності, спрямовуються на погашення заборгованості, модернізацію, розв’язання соціально-економічних проблем. Розвиток експортного потенціалу розглядається як інтегральна діяльність підприємств. Відзначається важливість застосування різноманітних інструментів менеджменту для формування експортного потенціалу підприємства, а також необхідність визначати його пріоритети, зокрема модифікація складу функцій, оптимізація часу стійкості і нестійкості структури, підвищення рівня керованості, оптимізація шляхів реалізації з метою підвищення ефективності. Також приділено увагу формуванню та управлінню експортним потенціалом під час кризи. Адже вплив процесів глобалізації на розвиток експортного потенціалу має багатовимірний характер. Йдеться як про позитивні, так і негативні сторони інтеграції підприємств до світового господарства в контексті зовнішньої торгівлі, у тому числі експортних можливостей. Зокрема, йдеться про наслідки світової кризи, що пов’язана з обмеженнями для економічної активності підприємств, в умовах пандемії вірусу COVID-19. Таким чином, розглянувши поняття експортного потенціалу підприємства, шляхів його використання і підвищення та конкурентної стратегії країни, необхідно зазначити, що ці поняття нерозривно пов’язані між собою, а точніше, експортний потенціал кожного підприємства країни є однією з важливих складових, що дає їй змогу посідати гідне місце на міжнародній арені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Жуков, Святослав. "НОВІ ПРІОРИТЕТИ МІЖНАРОДНОЇ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО." Геополітика України: історія і сучасність, no. 1(22) (May 10, 2019): 166–87. http://dx.doi.org/10.24144/2078-1431.2019.1(22).166-187.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography