To see the other types of publications on this topic, follow the link: Світова війна.

Dissertations / Theses on the topic 'Світова війна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Світова війна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Дячкова, Є. "Дитячі спогади про війну." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47836.

Full text
Abstract:
Друга світова війна – кривава сторінка історії, яка не оминула й Україну. Тисячі життів було загублено, мільйони доль зламано. Читаючи про це на сторінках книг, важко осягнути тяжкість тих подій, але досить поспілкуватися із людиною, яка бачила все своїми очима – і розумієш, як важливо зробити все можливе, щоб не допустити цього знову.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іващев, С. Ю. "Діти Другої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44709.

Full text
Abstract:
Грушевич Олександра Іванівна народилася 01.05.1927 р. в селі Великий Бобрик Краснопільського району (нині – Сумська обл.). У 1944 р. Одександра Іванівна почала навчання в Сумському хіміко-технологічному технікумі за професією бухгалтер. Навчалася три роки і 1947 р. закінчила навчання. Отримала направлення на роботу у рибній промисловості. Групами людей на потязі відправили до Владивостока, а вже потім – на Камчатку, де Олександра Іванівна пропрацювала 3 роки. Там же вийшла заміж. Ще через два роки в чоловіка закінчився договір з підприємством і вони разом повернулися в Україну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гордієнко, C. "Радянський підпільний рух на Харківщині в роки нацистської окупації." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шмельов, Юрій Михайлович. "Особливості формування радянського партизанського руху на території УРСР у 1941-1942 рр." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ляшенко, О. О. "Радянські військовополонені у Німеччині у 1941-1945 роках." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15509.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Юрченко, Ольга Андріївна. "Авіамоторобудування України в роки Другої світової війни." Thesis, НАУ, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19721.

Full text
Abstract:
Юрченко О.А. Авіамоторобудування України в роки Другої світової війни / О. А. Юрченко // Цивільна авіація України в роки Другої світової війни: матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 70-річчю визволення України від нацистських окупантів. Київ, 17 листопада 2014 р. Національний авіаційний університет. – К.: НАУ, 2015. – С. 42 – 45.
В статті характеризується процес авіамоторобудування в Україні в роки Другої світової війни, прослідковується робота авіаційного заводу №29 в евакуації по виготовленню авіадвигунів для бомбардувальників та винищувачів та після завершення війни та повернення в Україну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мазурок, О. Ю. "Гендерне питання в контексті функціонування ОУН та УПА." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15522.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Литвиненко, M. "Діти Другої світової війни… Спогади очевидців." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47841.

Full text
Abstract:
Значення спогадів для вивчення Другої світової війни важко переоцінити. Дітей часів Другої світової війни з кожним роком зальшається усе менше, тому їх свідчення набирають усе більшу вагу та цінність. Серед таких і Скоренко Ольга Федосіївна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нишпоренко, Є. "Спогади про війну." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47843.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Швецова, І. В. "Спогади ветерана Другої світової." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44703.

Full text
Abstract:
Глибоке осмислення сучасного і минулого – важлива запорука розквіту, гідного місця в сім’ї цивілізованих народів світу, бо минуле – кращий урок для сучасного і майбутнього. Наша історична пам’ять, розуміння того, хто ми і якого роду, допоможе нам зміцнити державу і зцементувати українську націю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Коренєва, А. Ю., Микола Сергiйович Назаров, Николай Сергеевич Назаров, and Mykola Serhiiovych Nazarov. "Пропаганда Радянського Союзу під час Другої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40515.

Full text
Abstract:
До початку другої світової війни журналісти та спеціалісти, що займалися пропагандою усіх країн сходилися на думці, що пропаганда буде грати у війні вирішальну роль Ця думка з'явилася завдяки майже неймовірному успіху пропаганди, що поширювалася під час першої світової війни, а також під впливом величезного технічного прогресу, і в першу чергу через розвиток радіо. Чимале значення мав і досвід ідеологічного керівництва, накопичений за минулий період між двома війнами. До початку другої світової війни угруповання противників були майже такими ж, як і перед першою світовою війною, але тепер супротивники вже знали, що пропаганда є потужною зброєю [1]. Не було майже ніякого сумніву в тому, що в разі війни весь цей багаторічний досвід буде використаний в повній мірі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Юзькова, Є. П., and А. Б. Пономаренко. "Повсякденне життя українських селян на окупованих землях в роки другої світової війни." Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24099.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються особливості повсякденного життя та праці селян на українських землях в період німецької окупації 1941-1943 рр.
The article is devoted to the conditions of everyday life and work of agricultural population in the Ukrainian lands during the German occupation of 1941-1943.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ковгород, Г. І. "Деякі аспекти діяльності грошово-кредитних установ у період першої світової війни." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61745.

Full text
Abstract:
Висвітлюються аспекти діяльності кредитно-фінансових установ у період першої світової війни (за матеріалами Сумщини).
The aspects of the activity of credit and financial institutions during the period of the First World War (based on Sumy region) are covered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Гостєва, К. "Доля родини." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41555.

Full text
Abstract:
Трагічною сторінкою в історію нашої країни увійшла Друга світова війна. Людські втрати Радянського Союзу становили 26,6 мільйонів. Війна залишила криваві рани у душах нашого народу, що не загояться ніколи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Мехова, А. О., and В. М. Василенко. "Внесок Сумщини у перемогу над фашизмом." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66592.

Full text
Abstract:
Друга світова війна - рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі і тривала довгих 6 років. Вогняний смерч пронісся над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопив простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Сухонос, Віктор Володимирович, Виктор Владимирович Сухонос, and Viktor Volodymyrovych Sukhonos. "Прокуратура СРСР після ІІ Світової війни." Thesis, Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70749.

Full text
Abstract:
Розглянуто структуру прокуратури СРСР, її управлінь та інститутів в історичному аспекті після ІІ Світової війни до моменту припинення існування СРСР.
Рассмотрена структура прокуратуры СССР, ее управлений и институтов в историческом аспекте после Второй мировой войны до момента прекращения существования СССР.
The structure of the Prosecutor's Office of the USSR, its departments and institutes in the historical aspect after the Second World War until the end of the existence of the USSR was considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Михайліченко, М. А. "Долі вояків зі старої світлини: фрагменти біографій Г. Шевченка та М. Доршпрунг-Целіце - учасників Першої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77148.

Full text
Abstract:
Уже близько 10 років я колекціоную світлини доби Першої світової війни, поєднуючи при цьому захоплення колекціонера та науковий інтерес історика. Найцікавіше у цьому різновиді колекціонування – атрибуція знімку, з’ясування роду військ, місця служби вояків, а інколи і фактів біографії. Останнє – найцікавіше, оскільки вимагає не лише досвіду, знань і доступу до джерел інформації, але й, досить часто, випадковості. Саме завдяки випадковому везінню мені вдалося з’ясувати деякі факти з біографій двох людей з фотографії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Рогуля, М. В., Віталій Миколайович Король, Виталий Николаевич Король, and Vitalii Mykolaiovych Korol. "Буремні події ХХ століття у спогадах старої людини." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44814.

Full text
Abstract:
Щоб пізнати минуле свого народу і роду зовсім недостатньо прочитати книжки з історії чи подивитися документальні фільми. Усвідомити сутність реалій колишнього життя обов’язково має допомогти спілкування з безпосередніми учасниками і свідками історичних подій. Молодь повинна скористатися пам’яттю, досвідом і мудрістю старих сивочолих людей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Улько, Є. С., К. О. Мурашко, Сергій Іванович Дегтярьов, Сергей Иванович Дегтярев, and Serhii Ivanovych Dehtiarov. "До питання про становище українських земель після Першої світової війни." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78008.

Full text
Abstract:
Остання фаза Першої світової війни та перші повоєнні роки були для України надзвичайно важкими. У цей час тут відбувалися складні політичні процеси. Поставала українська державність, спроби зберегти яку виявилися невдалими. І велику роль у цьому відігравали не лише внутрішні чинники, але й повоєнна ситуація у світі та Європі, складні суспільно- політичні процеси на міжнародному рівні. Ціла низка існуючих і новостворених європейських держав, які виявилися союзниками Антанти – переможниці у війні, претендували на ті чи інші українські території. Це стало складним випробуванням для України на міжнародній арені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Лобко, Н. В. "Правові засади використання праці військовополонених в роки першої світової війни та їх дотримання на Сумщині." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66360.

Full text
Abstract:
Початок ХХ століття для європейського континенту ознаменувався трагічними подіями. Загострення геополітичних протиріч між Німеччиною, Австро-Угорщиною з одного боку і Великобританією, Францією, Росією - з іншого, привели до першої в історії людства світової війни, що тривала протягом 1914-1918 років. Історія Першої світової війни вивчена досить докладно, але все ще є чимало питань і проблем, які потребують дослідження. До таких тем можна віднести і становище військовополонених, зокрема, малодослідженим є питання формування правових засад використання праці військовополонених та забезпечення дотримання їх прав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Король, Віталій Миколайович, Виталий Николаевич Король, and Vitalii Mykolaiovych Korol. "Пропаганда переваг нацистського ладу в матеріалах окупаційної преси Сумщини (1941-1943 рр.)." Thesis, Видавництво Миколаївського державного аграрного університету, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8618.

Full text
Abstract:
Автор зробив спробу проаналізувати матеріали окупаційних газет Сумської області, присвячені пропаганді переваг нацистського ладу. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8618
Автор сделал попытку проанализировать материалы оккупационных газет Сумской области, посвященные пропаганде преимуществ нацистских порядков. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8618
The author attempts to analyze the materials of occupation newspapers of Sumy region dedicated to promoting the benefits of Nazi order. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8618
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Нестеренко, Вадим Анатолійович, Вадим Анатольевич Нестеренко, and Vadym Anatoliiovych Nesterenko. "Пропозиції щодо змін німецької окупаційної політики на Сході у 1943-1944 рр." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77150.

Full text
Abstract:
Наприкінці 1943 рр. було зрозуміло, що у Другій світовій війні стався злам. Радянські війська, зупинивши наступ вермахту під Курськом, почали витісняти його частини з території СРСР. В Україні вони форсували Дніпро й вели бої на Правобережжі. Війська союзників, передусім США й Великобританії, завдали поразки Африканському корпусу й висадилися в Сицилії й Італії. Авіація союзників методично завдавала ударів по території Німеччини. Однак попри це в керівництві Третього рейху не згасали сподівання на перемогу чи, принаймні, на сепаратний мир із західними союзниками СРСР. Тому не лише аналізувався досвід й підводилися підсумки східної окупаційної політики, але й розроблялися плани по її вдосконаленню на майбутнє. Її складовою були й заходи в сільськогосподарській сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Даценко, Д. "Сумська область у 1941-1943 рр." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/47626.

Full text
Abstract:
У наш час Україна веде активну боротьбу з ворожими військами в неоголошеній війні з країною-окупантом. Противник використовує багато методів, які свого часу застосовували фашисти, воюючи на території нашої країни. Тому потрібно детально досліджувати й вивчати бойові дії часів Другої світової війни, що проходили, у першу чергу, на території нашого рідного краю. Необхідно пам’ятати про оборонні операції минулого та втрати, спричинені війною, щоб уникнути повторення помилок у сьогоденні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Тесленко, Є. Є., Віталій Миколайович Король, Виталий Николаевич Король, and Vitalii Mykolaiovych Korol. "Остарбайтери з окупованої України (1942-1945 рр.)." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/73968.

Full text
Abstract:
У наш час колишніх остарбайтерів залишилось небагато з огляду на їхній поважний вік. Ті ж, хто лишився, знаходяться навколо нас – це наші прабабусі чи прадідусі, сусіди чи просто знайомі. На основі сучасних спогадів колишніх остарбайтерів маємо унікальну можливість дізнатися, які ці люди зараз. Їхні життєві історії можуть дати відповіді на ті питання, що тривожать нас зараз, адже за їхніми плечима такий великий досвід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Скрипниченко, Ю. "Нацистський психологічний вплив на цивільне населення Харківщини через висвітлення антисемітської пропаганди в місцевих окупаційних періодичних виданнях у 1941–1943 рр." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77060.

Full text
Abstract:
Друга світова війна посідає одну з найтрагічніших сторінок в історії. Чільне місце серед злочинів, скоєних нацистами проти людства у воєнні роки є політика, розроблена та запроваджувана щодо єврейського населення окупованих територій. Даній тематиці присвячено чимало праць наукового і публіцистичного спрямування [1-4]. Проте і на сьогоднішній день в історичній науці дана тема не цілком висвітлена. Актуальність теми зумовлена станом вивченості даної тематики в історичній науці і необхідністю заповнення певних прогалин в історії Другої світової війни через призму дослідження наступної теми – юдофобська, антисемітська пропаганда в окупаційних періодичних виданнях Харківщини 1941-1943 років. Мета дослідження полягає в розкриті через місцеві періодичні видання (газета «Нова Україна», журнал «Харків’янин» та інші) сутності, головних напрямків та ефективності впливу нацистської антисемітської пропаганди на окуповане населення Харківщини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Нестеренко, Вадим Анатолійович, Вадим Анатольевич Нестеренко, and Vadym Anatoliiovych Nesterenko. "Ставлення німецьких окупаційних властей до відродження церковного життя." Thesis, Видавництво Миколаївського державного аграрного університету, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8606.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано позицію німецьких окупаційних установ щодо відновлення релігійного життя на захоплених землях України у 1941-1943 рр. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8606
Охарактеризована позиция немецких окупационных учреждений относительно возобновления религиозной жизни на захваченных землях Украины в 1941-1943 гг. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8606
There are described the position of the German occupation institutions for the restoration of religious life in the occupied lands of the Ukraine in 1941-1943. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8606
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Кучеренко, І. І., and В. Т. Британ. "Війні легше запобігти, аніж її зупинити (до 70-річчя завершення Другої світової війни)." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5777.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Лепісевич, П. М., and P. M. Lepisevych. "Загальна Українська Рада: проблеми консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.): дисертація." Thesis, ЛНУ ім. І. Франка, 2005. http://dspace.lvduvs.edu.ua/handle/1234567890/328.

Full text
Abstract:
Лепісевич П.М. Загальна Українська Рада: проблеми консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.): дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України / Лепісевич Петро Миронович. - Львів: Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2005. - 195 с.
У дисертації досліджено внутрішньо- та зовнішньополітичні передумови виникнення Загальної Української Ради як складову всеукраїнського національно-культурного відродження, еволюцію її політичної програми щодо здобуття національних прав українського народу в контексті східної австро-німецької політики. Проаналізовано вплив Ради на суспільно-політичні процеси на Волині та Холмщині, її національно-освідомлювальну роботу серед полонених українців у таборах Австро-Угорщини та Німеччини. Виявлено значення ЗУР для об’єднання національно-демократичних сил у боротьбі за державність і соборність України в роки Першої світової війни. In the dissertation on the basis of studying of the published and archives documents, domestic and foreign historiography, periodical pre-conditions of foundation of the Common Ukrainian Council (1915–1916), its structure, the main program bases are investigated. The influence of the Common Ukrainian Council and social-political processes in Volyn' and Kholmshchyna are revealed; the cultural-educational actions in the West-Ukrainian Lands and among the war prisoners in the concentration camps of Austrian-Hungary and Germany. The role and the meaning of the Common Ukrainian Council for consolidation of national-democratic forces in the struggle for the statehood and unity of Ukraine are generalized.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Дорошенко, Максим Сергійович, Максим Сергеевич Дорошенко, Maksym Serhiyovych Doroshenko, Віталій Миколайович Король, Виталий Николаевич Король, and Vitalii Mykolaiovych Korol. "Нацистська пропаганда на сторінках окупаційної преси Сумщини (1941-1943 рр.)." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67966.

Full text
Abstract:
Друга світова війна, як і будь-який інший збройний конфлікт, велася не тільки у битвах за допомогою звичайної зброї. Не менш запеклою була також боротьба в інформаційній площині. Метою даної роботи є висвітлення головних принципів, напрямів та змісту нацистської ідеологічної обробки населення військової зони України у пресі на прикладі Сумської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Ковальчук, І. В. "Україноцентричний аспект Другої світової війни." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21344.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Банька, В. О. "Село Боромля в роки Другої світової війни." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19564.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Божко, В. "Радянські жінки–військові в Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21200.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Пазяк, Надія Михайлівна. "Поетика фольклорної прози східнослов"янських народів про другу світову війну." Diss. of Candidate of Philological Sciences, АН України, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Проданюк, Ф. М., and І. О. Масич. "Українське образотворче мистецтво в роки Другої світової війни." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14949.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Гирич, М. М. "Зображення Другої світової війни у творчості О. Довженка." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/19609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Ількова, Оксана Григорівна. "Легендарний У-2 в роки Другої світової війни." Thesis, НАУ, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19832.

Full text
Abstract:
Ількова О.Г. Легендарний У-2 в роки Другої світової війни / О.Г. Ількова // Цивільна авіація України в роки Другої світової війни: матеріали науково-практичної конференції присвяченої 70-річчю визволення України від нацистських окупантів. Київ, 17 листопада 2014 р., Національний авіаційний університет. – К. : НАУ, 2015. – С. 22-27.
Стаття висвітлює створення авіаконструктором М.М. Полікарповим та застосування літака У-2, який став справжньою легендою в роки Другої світової війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Макарчук, Сергій Сергійович. "Документальні публікації в Україні з історії другої світової війни." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім.Т.Шевченка, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Мухін, В., and В. Вишковський. "Оцінка діяльності ОУН-УПА у часи Другої світової війни." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5800.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Грезенталь, А. М. "Створення і діяльність напередодні Першої світової війни товариств Українських січових стрільців." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5724.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Ткаченко, Михайло Іванович. "Музеї України під час Другої світової війни (1939-1945 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, Укр. держ. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова., 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Комочкін, Я. І. "Жителі сіл Гришівка та Івано-Слиньківка в Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21328.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Зінов'єва, А. С. "До питання про роль українських жінок у Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5947.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Клименко, Валентина Анатоліївна, Валентина Анатольевна Клименко, Valentyna Anatoliivna Klymenko, and М. Петренко. "До питання про діяльність ОУН-УПА в роки другої світової війни." Thesis, Видавництво СумДУ, 2004. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23274.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Дубняк, К., and Ю. Ткачова. "Жінки в умовах окупаційного періоду: стратегії виживання у Другій світовій війні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21284.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Шаповал, Каріна Володимирівна. "Допомога постраждалим від військових дій категоріям населення в місті Харкові в роки Першої світової війни (1914-1917)." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15588.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Поліщук, П. Я. ""Польська підпільна держава" за доби другої світової війни. Виникнення, розвиток та діяльність." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КНУТШ, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Гуменюк, А. О. "Польські національно-політичні сипи під час Першої світової війни (1914-1918 рр.)." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/20088.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Гордієнко, В"ячесла Володимирович. "Православні конфесії в Україні періоду другої світової війни (вересень 1939 -- вересень 1945 рр.)." Diss. of Candidate of Historical Sciences, КУ ім. Т.Шевченка, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Ілюшин, Ігор Іванович. "Селянські військві формування у національно-визвольній боротьбі польського народу за часів другої світової війни." Diss. of Candidate of Historical Sciences, Мін-во освіти України. КУ ім. Т.Г.Шевченка, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Карпов, Віктор Васильович, Viktor Karpov, and Виктор Васильевич Карпов. "Полонення та репатріація японської Квантунської армії (1945 - 1956)." Thesis, Національна академія оборони України, 2004. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51099.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія. – Національна академія оборони України. – Київ, 2004. У дисертації досліджується зміст капітуляції, полонення та інтернування Квантунської армії у 1945 році, трудового використання японських військовополонених та їх репатріації упродовж 1946 – 1956 років, а також суть їх ідеологічного перевиховання в таборах для військовополонених Міністерства внутрішніх справ СРСР та окремих робочих батальйонах Міністерства оборони СРСР. Вперше в Україні здійснено систематизацію наявної історіографічної та джерельної бази дослідження. З’ясовано, що полонення японської армії залежало від завдань економічного і військового зміцнення далекосхідного регіону СРСР на фоні протистояння між Радянським Союзом та США, що виявилося у повоєнний період і, особливо, у питанні майбутнього Японії. Автором у хронологічній послідовності висвітлюється процес здійснення репатріації японських військовополонених до Японії, показуються причини затримки репатріації. Матеріали дослідження узагальнюють досвід політичної роботи серед військовополонених.
The dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of historical sciences on a specialty 20.02.22 - military history. - National Defense Academy of Ukraine. - Kyiv, 2004. The dissertation examines the variable capitulation, Polonization and internment of the Kwantung Army in 1945, the long-term use of Japanese prisoners of war and their replication between 1946 and 1956, and their ideological transformation in POW camps for the Ministry of the Interior. For the first time in Ukraine the systematization of the national historiographical and source base of researches has been carried out. It was found that the position of the Japanese army depended on the creation of economic and military strengthening of the Far Eastern region of the USSR to counter the actions of the Soviet Union and the United States, which manifested itself in the postwar period, especially in the future of Japan. The author outlines the process of repatriation of Japanese prisoners of war to Japan in chronological order, reveals the reasons for the delay in repatriation. The materials of the research summarize the experience of political work among prisoners of war.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата исторических наук по специальности 20.02.22 - военная история. - Национальная академия обороны Украины. - Киев, 2004. В диссертации исследуется переменная капитуляция, полонизация и интернация Квантунской армии в 1945 году, многолетнее использование японских военнопленных и их репликация на протяжении 1946 - 1956 годов, а также их идеологическое преобразование в лагерях для военнопленных министерств внутренних дел. Впервые в Украине осуществлена ​​систематизация национальной историографической и источниковой базы исследований. Установлено, что положение японской армии зависело от создания экономического и военного укрепления дальневосточного региона СССР в противодействии действия Советского Союза и США, что оказалось в послевоенном периоде, особенно в вопросе будущего Японии. Автором в хронологической последовательности вислютуеться процесс осуществления репатриации японских военнопленных в Японии, оказывается причинами задержки репатриации. Материалы исследования обобщают опыт политической работы среди военнопленных.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography