Academic literature on the topic 'Санація фінансова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Санація фінансова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Санація фінансова"

1

Гавриш, О. М., В. П. Пильнова, and О. О. Ващенко. "ФІНАНСОВА САНАЦІЯ ЯК СПОСІБ ЗАПОБІГАННЯ БАНКРУТСТВУ ПІДПРИЄМСТВ." Підприємництво та інновації, no. 17 (April 30, 2021): 66–71. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/17.13.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто динаміку кількості підприємств за їх розмірами та наведено чистий прибуток (збиток) від їхньої діяльності. Установлено, що значна кількість різних за розмірами підприємств щорічно зазнає збитків. Для уникнення даної тенденції підприємствам доцільно вчасно використовувати санаційні заходи, які здатні вивести підприємство з незадовільного фінансового стану, поліпшити його платоспроможність та прибутковість. Розглянуто трактування поняття «санація» вітчизняними та зарубіжними науковцями. Установлено, що залежно від характеру антикризових заходів підприємство може застосовувати у своїй діяльності захисну та наступальну тактики. Наведено характеристики зовнішньої та внутрішньої санації. Розглянуто основні види зовнішньої санації, джерела отримання грошових надходжень під час відновлення боргової платоспроможності підприємства та форми санації з урахуванням чинника фінансового забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Череп, О. Г., and К. Р. Рєпка. "ВИБІР МОДЕЛІ ДІАГНОСТИКИ ЙМОВІРНОСТІ БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ АДИТИВНОЇ ЗГОРТКИ В КОНТЕКСТІ ОЦІНКИ ЙОГО САНАЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ." Visnik Zaporiz'kogo nacional'nogo universitetu. Ekonomicni nauki, no. 2 (50) (August 12, 2021): 88–93. http://dx.doi.org/10.26661/2414-0287-2021-2-50-17.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність поняття «криза». Проаналізовано наукові роботи дослідників та визначено найбільш ґрунтовне тлумачення такої економічної категорії як «санація підприємства». Висвітлено мету проведення санації підприємства. Зазначено, що головним критерієм прийняття рішення щодо санації чи ліквідації підприємства є його санаційна спроможність та охарактеризовано дане визначення. Вказано загальні передумови санаційної спроможності. Також представлено більш розширений погляд на передумови санаційної спроможності підприємства, відповідно до якого вони поділяються нормативно-правові, загальноекономічні, ресурсні та фінансово-економічні. Встановлено, що вдале проведення санації підприємства не можливе без ефективного управління санаційною спроможністю. Зазначено два підходи до трактування поняття. Запропоновано структурно-логічну схему процесу управління санаційною спроможністю підприємства, яка орієнтована на здійснення своєчасної діагностики рівня санаційної спроможності підприємства, виявлення стратегічних розривів між наявним і бажаним рівнями та розробці програми заходів з метою підвищення санаційної спроможності, використовуючи при цьому відповідну санаційну стратегію та відповідні інструменти її відновлення. Визначено, що оцінка санаційної спроможності є дієвим інструментом, за допомогою якого можна визначити стан неплатоспроможності підприємства та його здатність не лише подолати кризу, визначити фактори впливу, що призвели до зниження рівня його окремих елементів, а й запобігати настання кризових явищ. Відзначено, що неабиякий вплив на оцінку санаційної спроможності має діагностика ймовірності банкрутства підприємства. Здійснено багатокритеріальний вибір моделей діагностики ймовірності банкрутства вітчизняних підприємств на основі адитивної згортки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Костецький, В. "Санація підприємства як дієвий механізм фінансової стабілізації його діяльності." Світ фінансів, Вип. 4 (2016): 108–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковтун, О. А. "Формування механізму державної фінансової підтримки санації підприємств." Економіка та держава, no. 7 (2011): 28–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Школова, О. В. "Процес фінансової санації в умовах антикризового управління підприємством." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 1 (2007): 407–10.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Новик, Ірина. "САНАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ЧИННИК ЙОГО ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ." Економіка та суспільство, no. 27 (May 25, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-27-8.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність та особливості фінансової санації підприємства. Розглянуто детальну характеристику процедури санації. Проаналізовано загальні принципи, на яких базується фінансова санація. Окреслено особливі риси фінансової санації в системі забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства. Обґрунтовано напрями реалізації фінансової санації в системі забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства в Україні. Проведено порівняльний аналіз фінансових, статистичних та математичних методів оцінювання, які використовуються в системі управління фінансовою безпекою. Розглянуто форми фінансової участі кредиторів у санації боржників. Виявлено перспективи вдосконалення інструментів використання фінансової санації в системі забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Bodnar, Olena, Hanna Bondarenko, and Vitaliy Tarasenko. "FINANCIAL SANITATION OF THE ENTERPRISE IN THE CONDITIONS OF GLOBALIZATION OF UKRAINE." Market Infrastructure, no. 35 (September 2019). http://dx.doi.org/10.32843/infrastruct35-20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Матукова, Ганна, Наталя Багашова, and Дар’я Матукова-Ярига. "АНТИКРИЗОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ: АЛГОРИТМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Економіка та суспільство, no. 32 (October 26, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-32-89.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням сучасного антикризового менеджменту. Визначені завдання антикризового фінансового менеджменту: своєчасне проведення фінансової діагностики процесів і тенденцій, що приводять до кризових ситуацій; аналізування, прогнозування подій і наслідків виникнення кризи (антикризове супроводження); усунення причин, зменшення загроз або припинення їх наростання; розроблення і впровадження заходів з упередження фінансової кризи (антикризова профілактика); організація управління кризовою ситуацією; усунення неплатоспроможності підприємства; запобігання банкрутству та ліквідації підприємства, у тому числі шляхом проведення санації; крайнім випадком є проходження процедури банкрутства з мінімальними втратами для власників підприємства; запобігання повторенню кризи. Окреслено основні функції антикризового менеджменту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Санація фінансова"

1

Манзюк, А. О., and А. М. Сітало. "Банкрутство та фінансова санація підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33063.

Full text
Abstract:
Під час становлення ринкової економіки керівникам підприємств було необхідно постійно приймати рішення в умовах невизначеності. Все це в умовах нестабільності політичної та фінансової супроводжувалося кризами, результатом яких могли бути неплатоспроможність або банкрутство. Підґрунтям для такої ситуації часто ставали прорахунки в стратегічних планах і в тактичних заходах, які не повною мірою дозволяли підприємству знайти успішний вихід з даної кризової ситуації. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33063
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гук, О. В., and Г. О. Ткаченко. "Банкрутство та фінансова санація підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/42470.

Full text
Abstract:
Питання проведення санації є досить актуальними для української економіки. Санація є одним із найдієвіших засобів подолання платіжної кризи та запобігання банкрутства підприємства. Банкрутство підприємства та її ліквідація мають негативні наслідки не тільки для власників підприємства. Серйозних збитків зазнають кредитори фірми, її виробничі партнери та споживачі продукції. Крім того, банкрутство певного підприємства призводить до зменшення податкових надходжень у бюджет а також збільшення безробіття, що негативно впливає на економіку країни в цілому. Це дає підстави зробити висновок про те, що у випадку успішної програми фінансового та стратегічного оздоровлення підприємства, найменшого втручання держави в процес запобігання банкрутству, дотримання антимонопольного законодавства та інших законів ринку, підвищення кваліфікації професійних санаторів та арбітражних керуючих можливим стане подолання економічної кризи на вітчизняних підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вижга, В. А. "Формування фінансово-економічної стратегії з метою запобігання банкрутства підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70024.

Full text
Abstract:
Мета роботи – вивчення теоретичних і практичних засад діагностики кризового стану та механізму антикризового фінансового управління на підприємстві, а також розробка та формування на підприємстві комплексної системи попередження, прогнозування і подолання банкрутства та кризових явищ за сучасних умов господарювання. Об’єкт дослідження – процеси виявлення, попередження та подолання банкрутства підприємства. Методи дослідження - загальні методи наукового пізнання, аналітичні та статистичні методи, синтезу, аналізу, метод порівняння, а також методи економічного аналізу даних. У першому розділі розглянута фінансова стратегія як різновид економічної стратегії; досліджена фінансова криза на підприємстві та визначені причини її виникнення; розглянутий інститут банкрутства в Україні та визначені його правові функції. У другому розділі охарактеризовані місце та роль фінансового аналізу в розробленні фінансової стратегії запобігання банкрутства підприємства; досліджена процедура діагностики імовірності банкрутства і запропонована методика вибору стратегії по його запобіганню. У третьому розділі проведений аналіз ймовірності банкрутства ДМП «Теплокомуненерго» та визначені заходи щодо оздоровлення його фінансового стану; запропонований контролінг як сучасна концепція управління діяльністю підприємства; визначені напрямки удосконалення механізму управління фінансовою санацією підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чайка, Т. В. "Особливості побудови механізму банкрутства та фінансової санації банківської установи." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33106.

Full text
Abstract:
Досвід існування банківської системи України показав, що з кожним роком все більше банків зазнають негативного впливу різноманітних факторів, які спричиняють хвилі банкрутств. В таких умовах, особливу актуальність набуває трансформація фінансово-організаційного механізму управління фінансовим оздоровленням (ФОМУФО) банківської установи або в разі її неможливості – банкрутства та ліквідації. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33106
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Величко, О. В. "Проблеми фінансового оздоровлення комерційних банків." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61364.

Full text
Abstract:
Для розвинутої ринкової економіки характерна складна і широко розгалужена банківська система, що включає велику кількість найрізноманітніших ланок і елементів. Їх функції полягають у тому, щоб, базуючись переважно на принципах вільної купівлі-продажу, організувати відтворювальний обіг коштів і капіталів. Втручання держави в особі ряду спеціалізованих інститутів в економіку та банківську систему здійснюється за принципом необхідного мінімуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Самойлiкова, Анастасiя Вiкторiвна, Анастасия Викторовна Самойликова, Anastasiia Viktorivna Samoilikova, and І. В. Сич. "До питання управління фінансовою санацією підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/38733.

Full text
Abstract:
Сучасні економічні та соціально-політичні тенденції в Україні та світі змушують керівників підприємств ухвалювати рішення в умовах невизначеності, фінансової і політичної нестабільності, під впливом яких зростає ймовірність виникнення кризових ситуацій, результатом яких може стати неплатоспроможність або банкрутство підприємства. Значний рівень конкуренції на ринках товарів і послуг у різних галузях національної та міжнародної економіки, фінансово-економічні ризики, уповільнення платіжного обороту, зростаючі темпи інфляції, нестабільність податкової системи та законодавчої бази, недостатня кваліфікація менеджерів підприємства та ряд інших внутрішніх і зовнішніх факторів зумовлюють поширення випадків банкрутства й відповідно актуальність політики антикризового фінансового управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Коверсун, К. С. "Антикризова діяльність підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75897.

Full text
Abstract:
В першому розділі роботи «Економічний зміст фінансової санації підприємства» приводяться мета і задачі фінансової санації, аспекти формування механізму банкрутства в Україні і представлений план проведення санації підприємства. В другому розділі роботи «Аналіз фінансово-господарської діяльності» проведений аналіз діяльності ТОВ «Феєрія», зроблена оцінка загрози банкрутства. В третьому розділі роботи «Напрямки діяльності підприємства по виходу з кризи» представлені основні підходи антикризового фінансового управління, методики діагностики банкрутства на підприємстві, розглянуті механізми фінансової стабілізації і реструктуризації підприємства, представлені заходи щодо проведення фінансової санації підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Касьяненко, Тетяна Вячеславівна, Татьяна Вячеславовна Касьяненко, Tetiana Viacheslavivna Kasianenko, and А. М. Сітало. "Оцінка ефективності фінансової санації." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32990.

Full text
Abstract:
Найдавнішим та основним видом оздоровлення підприємств, які не задовольняють вимогам нормального фінансово-економічного стану і знаходяться в кризовому стані та проходять процедуру банкрутства, слід вважати санаційні заходи. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32990
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Боярко, І. М., Лариса Леонідівна Гриценко, Лариса Леонидовна Гриценко, and Larysa Leonidivna Grytsenko. "Проблеми правового регулювання фінансової санації неплатоспроможних суб’єктів господарювання в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61133.

Full text
Abstract:
В умовах подолання наслідків фінансової кризи діяльність знач- ної кількості суб’єктів господарювання потребує виявлення внутрі- шніх та зовнішніх фінансових можливостей покращення фінансово- го стану, а для деяких – відновлення платоспроможності для уникнення банкрутства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцев, Олександр Васильович, Александр Васильевич Зайцев, Oleksandr Vasylovych Zaitsev, and Д. В. Нікітін. "Концепція нового оперативного механізму фінансової санації державних підприємств." Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82287.

Full text
Abstract:
Тези виступу на науковій конференції
Для державних підприємств, у яких відсутній прибуток і існують не виплачені кредити, то для них необхідний інший фінансовий механізм. Цей інший фінансовий механізм відрізняється від традиційного фінансового механізму. Традиційний фінансовий механізм, це такий фінансовий механізм, в якому існує можливість отримання прибутку. Інший фінансовий механізм, це такий механізм, в якому законодавчо не існує можливість отримання прибутку. Цей неприбутковий механізм будемо називати механізмом фінансової санації. Механізм фінансової санації для підприємства-боржника повинен відрізняться від звичайного фінансового механізму для підприємства не боржника, принаймні, для державного підприємства.
Для государственных предприятий, в которых отсутствует прибыль и существуют не выплаченные кредиты, для них необходим другой финансовый механизм. Этот другой финансовый механизм отличается от традиционного финансового механизма. Традиционный финансовый механизм, это такой финансовый механизм, в котором существует возможность получения прибыли. Другой финансовый механизм, это такой механизм, в котором законодательно не существует возможность получения прибыли. Этот некоммерческий механизм будем называть механизмом финансовой санации. Механизм финансовой санации для предприятия-должника должен отличатся от обычного финансового механизма для предприятия не должника, по крайней мере, для государственного предприятия.
For state-owned enterprises, which have no profit and there are unpaid loans, they need a different financial mechanism. This other financial mechanism is different from the traditional financial mechanism. The traditional financial mechanism is a financial mechanism in which there is a possibility of making a profit. Another financial mechanism is a mechanism in which there is no legal possibility to make a profit. This non-profit mechanism will be called the mechanism of financial rehabilitation. The mechanism of financial rehabilitation for the debtor enterprise must be different from the usual financial mechanism for the borrow enterprise, at least for the state enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Санація фінансова"

1

Терещенко, О. О. Управління фінансовою санацією підприємств. Київ: КНЕУ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Терещенко, О. О. Управління фінансовою санацією підприємств. Київ: КНЕУ, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography