Academic literature on the topic 'Рідина робоча'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рідина робоча.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рідина робоча"

1

Морозюк, Л. І., В. В. Соколовська-Єфименко, С. В. Гайдук, and А. В. Мошкатюк. "Термодинамічний аналіз процесу відкладання забруднень в проточному конденсаторі." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 1-2 (July 4, 2020): 27–36. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i1-2.1826.

Full text
Abstract:
Працездатність і ефективність теплообмінного апарату залежить від відповідності розрахункових робочих параметрів і реальних умов його експлуатації. В роботі здійснено пошук інструментарію, який дозволив сформувати загальний підхід до прогнозування відкладів в різних типах теплообмінників з різними робочими рідинами. Пошук побудований на розгляді відкладання усередині труби проточного конденсатора у вигляді пористої структури. Представлена модель механізму формування відкладання в трубі у вигляді декількох етапів. Початковий етап – заповнення шорсткостей в матеріалі труби, другий і третій – ущільнення шару різними способами з утворенням гетерогенної пористої структури, у яку проникає робоча рідина. На останньому етапі ущільнення відбувається зменшення проникності до стану гетерогенної пористої речовини, яка є непроникною для рідини. Процеси в структурі досліджені методами прикладної нерівноважної термодинаміки, зокрема, методом «мінімізації виробництва ентропії» в наведених параметрах. Розв'язана задача визначення впливу відкладання на величину необоротних втрат в проточному конденсаторі, простежуючи виробництво ентропії потоком води. Умовно потік води розділений на два, що рухаються паралельно. Нерівноважність і незворотність головного потоку обумовлені в'язкою течією рідини, що містить тверді частки, і масообміном на його кордоні. Нерівноважність і незворотність в шарі пористої структури визначені теплопровідністю твердого скелету і потоку рідини. Задача вирішена методом чисельного моделювання, в основі якого закони збереження маси, зміни внутрішньої енергії, перший і другий закони термодинаміки. Рішення отримано в загальному вигляді з використанням наведених параметрів. На окремому прикладі використані результати натурних випробувань руху води різної жорсткості в циліндричній трубі. Застосування запропонованого методу аналізу на стадії проектування теплообмінного апарату дозволить врахувати реальні умови експлуатації і спрогнозувати міжремонтні терміни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Булат, А. Ф., В. І. Єлісєєв, Є. В. Семененко, М. М. Стадничук, and Б. О. Блюсс. "Особливості використання малов’язкого ньютонівського середовища в екструзійному апараті для тривимірного друку." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 6 (December 23, 2021): 23–31. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.06.023.

Full text
Abstract:
Розглядається задача про рух високов’язкої рідини у вузькому каналі з підігрівом, який моделює процес екструдування полімерів для тривимірного друку. Важливим елементом для цього класу задач є підбір параметрів руху полімерної маси та теплообміну з метою сталого формування виробу. Він полягає в тому, щоб трохи перегріту масу подати до відповідного місця, де вона швидко застигне, в результаті чого буде стійко зберігатися форма друкованого виробу. Як робоче середовище використовуються відповідні полімери, які мають необхідні властивості. У задачі, що розглядається, для розкриття фізичних особливостей процесу використовується ньютонівська рідина, яка за своїми властивостями є близькою до поліетилентерефталату (ПЕТФ), який також застосовується в технології тривимірного друку. Задачу про рух і теплообмін сформульовано в рамках теорії моделі вузького каналу з урахуванням дисипації механічної енергії. Для високов’язких рідин, навіть незважаючи на малі швидкості, урахування дисипативних членів є необхідним, оскільки великі градієнти швидкостей можуть призводити до великої величини дисипації і, відповідно, до значного зростання температури. Ця особливість виявилася надзвичайно важливою саме для такого класу задач. Для більш яскравого подання розв’язку крім однієї рідини, близької до ПЕТФ, розглянуто рух і нагрів рідини, в’язкість якої у 10 разів менша за в’язкість полімеру. Розв’язання було проведено методом смуг, в яких температура і, відповідно, в’язкість, що залежить від неї, приймалися незалежними від поперечної координати. Це дозволило використовувати аналітичну залежність для швидкостей у кожній смузі, що зробило метод напіваналітичним та полегшило розв’язання задачі. Результати, отримані чисельно, вказують на те, що в робочому інтервалі формування (приблизно 0,1 м/с та 0,5 м/с), дисипація дійсно значно впливає на процес. Так, для умовно малов’язкої рідини перегрів її в кінці апарату виявляється істотним, але може бути знятий за допомогою додаткового обдування. Для високов’язкої рідини це зробити практично неможливо, тобто така рідина не може використовуватися в апараті з розглянутими геометричними розмірами. Отже, математичне моделювання досліджуваного процесу дає можливість проводити розрахунки параметрів течії та визначати необхідні умови і, відповідно, властивості рідини для стійкого тривимірного друкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Роганков, О. В. "Конденсаційна генерація тиску в літієвих контурних теплових трубах." Refrigeration Engineering and Technology 56, no. 3-4 (January 11, 2021): 100–113. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v56i3-4.1950.

Full text
Abstract:
Звичайні і контурні теплові труби відносяться до найбільш ефективних способів передачі тепла від таких джерел, як активна зона ядерного реактора. Конвективні потоки маси і теплоти, утворені у випарнику, передаються конденсатору потоком пари робочої речовини, яка розширюється (v), і потім сконденсована рідина (l) повертається у випарник через вузькі пористі канали ґніту. Зміна капілярного тиску в ґноті вважається єдиним (крім опціонного впливу гравітації) рушійним фактором для повернення рідини і забезпечення стійкої роботи теплової труби. У даній статті обґрунтовується наявність додаткового рушійного фактора, так званого конденсаційного теплового насосу, у будь-яких реальних випарно-конденсаційних циклах при відносно невеликих перепадах температури і тиску. Це підтверджується детальним розглядом контурної теп­лової труби з літієвим теплоносієм та її термодинамічного циклу, який функціонує головним чином в області вологої та перегрітої пари. В роботі проведено аналіз способів передачі тепла від активної зони реактору, визначено обмежуючі фактори та наведено можливі шляхи їх усунення у реалізації малогабаритних потужних автономних джерел енергії. У згаданому контексті розглянуто особливості та переваги роботи контурних теплових труб у порівнянні з протиточними тепловими трубами і надана нова інтерпретація їх термодинамічного циклу. Вона заснована на результатах нещодавніх робіт [10-12], в яких обґрунтовується існування області гетерогенних станів перегрітої парової фази, так званої v-інтерфази. Показана асиметрія (незворотність) теплоти фазового переходу дозволяє ввести таке поняття, як конденсаційний тепловий насос в доповнення до капілярного насосу ґніту теплових труб. Запропоновано модифіковані способи оцінки оптимальних температур робочих циклів з урахуванням зазначених термодинамічних ефектів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кравцов, Андрей. "Оцінка ефективності застосування фулеренових композицій в гідростатичних приводах сільськогосподарських машин." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 22 (December 7, 2020): 211–20. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.211-220.

Full text
Abstract:
Наведено аналіз застосування фулеренів і фулеренових добавок до робочих рідин гідростатичних приводів ГСТ-90 сільськогосподарської техніки. Показано, що застосування фулеренових композицій в гідравлічних оливах гідростатичних приводів сільськогосподарських машин є перспективним напрямком і дозволить знизити витрати на тертя в трибосистемах ГСТ, що призведе до економії палива, при одночасному зниженні швидкості зношування матеріалів трибосистем та збільшенню ресурсу. Метою даної роботи є експериментальне дослідження ефективності застосування фулеренових композицій в гідравлічних оливах гідростатичних приводів і ступеня їх впливу на питому витрату палива приводного електродвигуна. Маса фулеренової композиції 100 гр на один кілограм гідравлічної оливи. Склад фулеренової композиції - 0,75 гр фулеренів і 99,25 гр рослинної ріпакової олії. Загальна маса фулеренової композиції 100 гр вводилася в 1000 гр базовой гідравлічної оливи МГЕ-46В, (10% мас.). Витрати на тертя в трибосистемах ГСТ-90 оцінювали по величині потужності приводного електродвигуна на випробувальному стенді КІ-4815М. Експериментальним шляхом отримані значення зниження потужності електродвигуна на привод ГСТ-90 під час випробувань на стенді. Встановлено, що при використанні фулеренової композиції в робочої рідині МГЕ-46В, потужність електродвигуна на привод ГСТ зменшується на 17,2…17,6%. Застосування фулеренової композиції в робочій рідині дозволить знизити витрати палива дизелем сільськогосподарської машини. На прикладі зернозбирального комбайна, де використовується ГСТ-90, розраховано зменшення витрати дизельного палива від застосування фулеренової композиції. При напрацюванні зернозбиральним комбайном 300 мотогодин за сезон, економія палива складе 735 кг на одну машину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сівак, Вадим, Олег Воробйов, Ігор Власов, and Вікторія Воробйова. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПІДХОДІВ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ВІЙСЬКОВИХ МАШИН ЗА ДОПОМОГОЮ МАГНІТНИХ ПОЛІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 84, no. 1 (September 12, 2021): 240–53. http://dx.doi.org/10.32453/3.v84i1.813.

Full text
Abstract:
Підвищення ресурсу технічних систем, у тому числі й військових машин в сучасних умовах стає все більш актуальним. Це пов’язано з наявністю у складі ЗС України досить великої частки техніки, що вичерпала свій ресурс та, необхідністю підвищення ресурсу для перспективних зразків машин і тих, що нещодавно поставлені у війська. З метою розв'язання цих проблем визначені фактори, які суттєво впливають на функціонування систем живлення та змащування двигунів і взагалі на технічний стан військових машин та технічних систем. На основі визначених факторів запропоновані підходи щодо підвищення ресурсу військових машин за допомогою магнітних полів. На погляд авторів, найбільш доцільно застосовувати магнітні поля в системах змащування транспортних засобів військового призначення у відстійниках під час очищення змащувальних, охолоджувальних і робочих рідин (масла в гідроприводах). Це пояснюється порівняно невеликою кількістю рідин у відповідних системах військових транспортних машин та відповідно малими робочими об’ємами апаратів очищення (фільтри, циклони, відстійники), у яких є можливість вмонтувати джерело магнітного поля. Використовуючи останні здобутки у галузі досліджень процесів кінетики коагуляції феромагнітних частинок в магнітному полі, встановлені основні закономірності впливу магнітного поля на змащувальні та робочі матеріали запропоновано порядок розрахунку обґрунтування основних параметрів до проєктування електромагнітних фільтрів у системах живлення та змащування двигунів військових машин. Запропоновані моделі можуть бути використані для розробки технологій і технологічного обладнання очищення газів і рідини, що містять феромагнітні компоненти. У матеріалах статті встановлені основні закономірності впливу магнітного поля на змащувальні та робочі матеріали та визначені основні підходи (порядок розрахунку) для обґрунтування основних параметрів до проєктування електромагнітних фільтрів в системах живлення та змащування двигунів транспортних засобів військового призначення. Це дозволить надалі шляхом очищення робочої рідини в системах гідроприводу машин, мастила в системах змащування двигунів, повітря в системах живлення повітрям від феромагнітних частинок та забруднень, що значно зменшить знос поверхонь в трибосистемах транспортних засобів військового призначення і підвищить загальний ресурс приведених технічних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пастушенко, А. С. "МОДЕЛЮВАННЯ АЕРОДИНАМІЧНО РАЦІОНАЛЬНОГО РОЗПИЛЮВАЛЬНОГО ПРИСТРОЮ." СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, no. 46 (May 29, 2021): 93–102. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.485.

Full text
Abstract:
Проблема хімічного захисту рослин набуває все більшого значення, оскільки аграрне виробництво держави втрачає від шкідників, хвороб та бур’янів, за окремими культурами, майже третину валового збору урожаю. Існуючий парк засобів хімічного захисту сільськогосподарських культур, цілеспрямований на підвищення ефективності цієї роботи, потребує розвитку і вдосконалення. Тематика статті обумовлена необхідністю розроблення нових аналітичних підходів щодо проєктування робочих органів обприскувачів рослин, які відповідають сучасним технологічним вимогам, шляхом покращення аеродинамічних показників проточної частини розпилювача. Конструкція розпилювача є досконалою в аеродинамічному відношенні, якщо відсутній відрив прикордонного шару від стінки або якщо область відриву розташована як можна нижче за течією. Для цього визначається місце відриву прикордонного шару від стінки на основі дослідження двофазного середовища робочої рідини та обмінних процесів, характеристик, що істотно впливають на формування та розвиток прикордонного шару і його відрив, а, отже, на мінімізацію опору обтічних поверхонь. Наслідком цього підходу є зниження втрат енергії. На основі дослідження відомих аналітичних рішень, які можна адаптувати до моделювання руху двофазних середовищ у каналі розпилювача робочої рідини, в комплексі із графоаналітичним методом конструювання поверхонь каналу, запропоновано підхід, що дозволяє профілювати робочі органи обприскувачів зі зменшеними втратами енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тараненко, Г. В. "Дослідження витікання газу з отвору в тарілці провального типу." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 124–27. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-124-127.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті особливості введення газу в рідину на тарілках провального типу, які визначають гідродинамічні режими їх роботи. Робота тарілки розглядається на основі рівняння Бернуллі в різних перерізах газорідинного шару. Обґрунтовується величина певної висоти газорідинного шару, при якій настає зміна гідродинамічного режиму в газорідинному шарі на тарілках провального типуБув проведений аналіз літератури за методиками вимірювання динамічного напору струменя газу, що витікає з отвору в плоскій стінці в рідину. Показана ідентичність гідродинамічних характеристик витікання газового струменя в повітря і воду. Таким чином, ядро газорідинного струменя на досить великій відстані від отвору, залишається газовим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Войтік, Андрій, Василь Кравченко, Олександр Пушка, and Тарас Щур. "Дослідження руху секцій робочих органів посівних машин з метою рекуперації енергії." Bulletin of Lviv National Agrarian University Agroengineering Research, no. 25 (December 20, 2021): 92–98. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2021.25.092.

Full text
Abstract:
Рекуперація використаної енергії є одним із напрямів розвитку енергозбереження під час використання машин. Під час роботи сільськогосподарських машин одним із резервів рекуперації енергії є виконання посівних робіт машинами, робочі органи яких розміщені на рухомих секціях, що копіюють поверхню поля. Оскільки поля зазвичай не є ідеально рівними, тому існує велика ймовірність примусового руху секцій відносно рам машин. Cтворену таким рухом енергію і можна розглядати як енергію для рекуперації. Основними схемами кріплення висівних секцій сівалок є паралелограмна та радіальна. Виконавчим механізмом системи рекуперації руху секцій сівалок буде гідроциліндр, рух поршня якого створюватиме потік робочої рідини. У паралелограмній підвісці розмістимо гідроциліндр по лінії більшої діагоналі паралелограма. У радіальній підвісці сошникової секції хід штока гідроциліндра буде залежати від зміни вертикального положення сошника, а також від конструктивних особливостей секції. Результати розрахунків показують, що за однакових зовнішніх умов, а саме нерівностей поля, і за фактичних розмірів паралелограмної та радіальної підвісок робочих органів вибраних сівалок зміна довжини проєктованого штока гідроциліндра радіальної підвіски менш виражена, ніж паралелограмної підвіски. Також проведені теоретичні дослідження з визначення можливих переміщень штока, вмонтованого в багатошарнірні секції посівних машин, показали, що за використання гідроциліндра з діаметром поршня 40 мм вони дозволяють створювати подачу робочої рідини до 8,1 л/хв для паралелограмних секцій сівалки та до 3,9 л/хв для радіальних підвісок секцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Глазунов, О. А., and А. О. Груздева. "ТЕХНОГЕННІ ФАКТОРИ ВИРОБНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПОРОЖНИНУ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 115, no. 2 (September 22, 2021): 2–5. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-40-2.1.

Full text
Abstract:
Різні техногенні фактори мають негативний вплив на стоматологічний статус робітників, які пра- цюють у шкідливих умовах. Результати численних досліджень свідчать про поступовий зріст розпо- всюдженості захворювань порожнини рота зі збіль- шенням робочого стажу. Вивчення розповсюдже- ності та факторів ризику формування різних форм патології серед професійних груп, які зайняті на підприємствах залізорудного виробництва, є акту- альним. Мета дослідження – оцінити стан гігі- єни порожнини рота та активність біохімічних маркерів ротової рідини у робочих залізорудного виробництва, виявити Їх взаємозв’язок зі ступенем впливу шкідливих чинників виробництва. Матері- али та методи дослідження. Обстежено 256 робо- чих промислових залізорудних підприємств у віці від 20 до 60 лет, стаж роботи складав 5–20 років. Стан гігієни порожнини рота оцінювали згідно гігієнічного індексу Ю.А. Федорова та В.В. Володкиної (1971), индексів Stallard (1969) та J. Silness(1964), H. Loe (1967). У ротовій рідині оцінювалися біохімічні мар- кери – активність каталази (маркер стану антиок- сидантної системи) і лізоциму (рівень неспецифічної резистентності). Результати дослідження та їх обговорення. Рівень гігієни ротової порожнини серед робітників промис- лових підприємств був значно гірший, ніж у группі порівняння. У ротовій рідині відзначається істотне зменшення з віком гірників активності ферменту каталази, що є маркером антиоксидантної системи і лізоциму, що відображає рівень неспецифічної резис- тентності, що свідчить про ослаблення захисних сил організму і формування умов для зростання патології органів і тканин порожнини рота.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сировицький, К. Г., М. Л. Шуляк, and В. І. Мельник. "РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ГІДРАВЛІЧНИХ РОЗПИЛЮВАЧІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ РОСЛИН." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 2 (44) (May 5, 2022): 41–44. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.2.9.

Full text
Abstract:
В статті дано обґрунтування методики досліджень технічного стану гідравлічних розпилювачів для хімічного захисту рослин, як: вплив форми сопла розпилювача на якість і рівномірність розпилення робочої рідини, тиск подачі робочої рідини. Так само, як і за теоретичними уявленнями, форма сопла розпилювача та тиск подачі робочої рідини вагомо впливали на форму плями розпилення і рівномірність розподілу рідини.Авторами розроблено методику діагностування технічного стану гідравлічних розпилювачів для хімічного захисту рослин на створеному дослідному стенді. Дослідний стенд дозволяє отримувати двомірні характеристики розподілу робочої рідини розпилювачем, проводити дослідження впливу технічного стану розпилювача на якісні показники його роботи.Збільшення витрати рідини розпилювачами, яке створюється за рахунок погіршення технічного стану сопла може призвести до перевитрати робочої рідини у 1,2-1,8 разів за годину роботи, що негативно впливає на технологічний процес захисту рослин та його техніко-економічну оцінку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рідина робоча"

1

Самородов, Вадим Борисович, and Вадим Михайлович Шевцов. "Дослідження теплових режимів роботи гідрооб'ємнї передачі в складі гідрооб’ємно механічної трансмісії трактора." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40832.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цибульняк, Д. А. "Розробка регульованого аксіально-поршневого насоса з похилим блоком." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82197.

Full text
Abstract:
Виконано розрахунок розмірів насосу. Розроблена конструкція насосу. Виконані і розрахунки на міцність. Розроблений технологічний процес складання вузла качаючого, розглянута система технічного обслуговування насосу, виконано аналіз потенційних небезпечних та шкідливих факторів під час роботи насосного обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гречка, Ірина Павлівна. "Гідророзподільник із гідравлічним керуванням, чутливий до керуючих сигналів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24913.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевцов, Вадим Михайлович. "Аналіз температурних режимів роботи гідрообм'ємної передачі в складі гідрооб'ємно-механічної трансмісії трактора." Thesis, Baltija Publishing, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40841.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лебедєв, Антон Юрійович. "Підвищення вихідних характеристик лабіринтно-гвинтових насосів шляхом визначення їх раціональних параметрів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21759.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.17 – гідравлічні машини та гідропневмоагрегати. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. У дисертаційній роботі визначено, науково обґрунтовано і вирішено задачу підвищення вихідних характеристик лабіринтно-гвинтових насосів за рахунок розробки теорії його робочого процесу. Уточнено фізичну модель його робочого процесу і на цій основі розроблено методику їх розрахунку та проектування, що включає багатокритеріальну оптимізацію параметрів і не містить емпіричних коефіцієнтів. Вперше розроблено тривимірну математичну модель течії робочої рідини в проточній частині лабіринтно-гвинтового насоса та отримано лінії течії і розподілу тиску по його довжині. Введено безрозмірні критерії для оцінки робочих характеристик даного насоса. Розроблено дві удосконалені конструкції проточних частин робочих органів лабіринтно-гвинтового насоса, які дозволяють підвищити його робочі характеристики та технічний рівень. Виявлено закономірності та особливості робочих процесів, що відбуваються в лабіринтно-гвинтовому насосі, і проведено його експериментальні дослідження. Теоретичним та експериментальним шляхом встановлено миттєву подачу і пульсації тиску на його виході та визначено граничну межу газовмісту робочої рідини, при якій забезпечується режим без кавітаційної роботи. Вперше отримано аналітичні залежності для визначення запасу герметичності торцевого ущільнення насоса. Встановлено показники його надійності. Для різних конструкцій робочих органів насоса отримано нові математичні залежності, що характеризують вплив конструктивних параметрів на його характеристики. Результати роботи впроваджено у ряді спеціалізованих підприємств України і використовуються у навчальному процесі.
Thesis for degree of Candidate of Sciences in Technique for speciality 05.05.17 – hydraulic machines and hydropneumatic units. – National Technical University "Kharkiv Polytechnical Institute", Kharkiv, 2016. This work deals with certain, scientifically grounded and decided task of increase of labyrinth-screw pumps output descriptions due to development of theory of his working process. The physical model of his working process is specified on this basis the developed method of their calculation and planning which includes multicriterion optimization of parameters and does not contain empiric coefficients. In the first time the three-dimensional mathematical model of flow of working liquid is developed in running part labyrinth-screw pump and the got lines of flow and distributing of pressure on his length. Dimensionless criteria are entered for the estimation of workings descriptions of this pump. Two improved constructions of running parts of workings organs are developed labyrinth-screw pump, which allow to promote his workings descriptions and technical level. Found out conformities to law and features of workings processes which take place in to the labyrinth-screw pump and conducted it experimental researches. A theoretical and experimental way is set an instantaneous serve and pulsations of pressure on his output and the maximum limit of gas content of working fluid is certain at which the mode is provided without cavitation. In the first time analytical dependences are got for determination of supply of impermeability of buttend compression of pump. Set his reliability indexes. For the different constructions of workings organs of pump new mathematical dependences which characterize influence of structural parameters on his descriptions are got. Job performances are inculcated in a number of the specialized enterprises of Ukraine and used in an educational process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лебедєв, Антон Юрійович. "Підвищення вихідних характеристик лабіринтно-гвинтових насосів шляхом визначення їх раціональних параметрів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21757.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.17 – гідравлічні машини та гідропневмоагрегати. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. У дисертаційній роботі визначено, науково обґрунтовано і вирішено задачу підвищення вихідних характеристик лабіринтно-гвинтових насосів за рахунок розробки теорії його робочого процесу. Уточнено фізичну модель його робочого процесу і на цій основі розроблено методику їх розрахунку та проектування, що включає багатокритеріальну оптимізацію параметрів і не містить емпіричних коефіцієнтів. Вперше розроблено тривимірну математичну модель течії робочої рідини в проточній частині лабіринтно-гвинтового насоса та отримано лінії течії і розподілу тиску по його довжині. Введено безрозмірні критерії для оцінки робочих характеристик даного насоса. Розроблено дві удосконалені конструкції проточних частин робочих органів лабіринтно-гвинтового насоса, які дозволяють підвищити його робочі характеристики та технічний рівень. Виявлено закономірності та особливості робочих процесів, що відбуваються в лабіринтно-гвинтовому насосі, і проведено його експериментальні дослідження. Теоретичним та експериментальним шляхом встановлено миттєву подачу і пульсації тиску на його виході та визначено граничну межу газовмісту робочої рідини, при якій забезпечується режим без кавітаційної роботи. Вперше отримано аналітичні залежності для визначення запасу герметичності торцевого ущільнення насоса. Встановлено показники його надійності. Для різних конструкцій робочих органів насоса отримано нові математичні залежності, що характеризують вплив конструктивних параметрів на його характеристики. Результати роботи впроваджено у ряді спеціалізованих підприємств України і використовуються у навчальному процесі.
Thesis for degree of Candidate of Sciences in Technique for speciality 05.05.17 – hydraulic machines and hydropneumatic units. – National Technical University "Kharkiv Polytechnical Institute", Kharkiv, 2016. This work deals with certain, scientifically grounded and decided task of increase of labyrinth-screw pumps output descriptions due to development of theory of his working process. The physical model of his working process is specified on this basis the developed method of their calculation and planning which includes multicriterion optimization of parameters and does not contain empiric coefficients. In the first time the three-dimensional mathematical model of flow of working liquid is developed in running part labyrinth-screw pump and the got lines of flow and distributing of pressure on his length. Dimensionless criteria are entered for the estimation of workings descriptions of this pump. Two improved constructions of running parts of workings organs are developed labyrinth-screw pump, which allow to promote his workings descriptions and technical level. Found out conformities to law and features of workings processes which take place in to the labyrinth-screw pump and conducted it experimental researches. A theoretical and experimental way is set an instantaneous serve and pulsations of pressure on his output and the maximum limit of gas content of working fluid is certain at which the mode is provided without cavitation. In the first time analytical dependences are got for determination of supply of impermeability of buttend compression of pump. Set his reliability indexes. For the different constructions of workings organs of pump new mathematical dependences which characterize influence of structural parameters on his descriptions are got. Job performances are inculcated in a number of the specialized enterprises of Ukraine and used in an educational process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Браженко, В. М. "Очищення робочих рідин повнопотоковим гідродинамічним фільтром з обертовим перфорованим циліндром та бункером для осаду." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67879.

Full text
Abstract:
В дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача – підвищення ефективності очищення робочих рідин від механічних частинок повнопотоковим гідродинамічним фільтром, а саме ротаційним, в якому запропоновано використовувати у якості фільтроелемента обертовий перфорований циліндр та бункер для осаду для збору відсепарованих частинок. На основі чисельного моделювання, яке базується на усереднених по Рейнольдсу рівняннях Нав’є-Стокса (RANS) зі застосуванням моделі турбулентності переносу зсувних напруг (SST k-ω модель) Ментера, проведено дослідження течії несучої рідини біля обертової фільтруючої поверхні та області бункера для осаду ротаційного фільтра. Доведено нерівномірність протікання рідини у радіальному напрямку крізь перфорований циліндр. Крізь отвори розташовані біля вхідного перетину в робочу область проходить більше рідини ніж через отвори, які максимально віддалені від даного перетину, що негативно впливає на реалізацію гідродинамічного ефекту очищення. Досліджено еволюцію течії рідини біля отворів уздовж поверхні перфорованого циліндра в залежності від зміни параметрів Reφ, Rer та показано, що зі збільшенням Reφ, що характеризує обертовий рух рідини, збільшується перекриття отворів набігаючим потоком. У тривимірній постановці досліджено траєкторії руху завислих частинок біля проникної поверхні фільтроелемента, доведено здійснення гідродинамічного ефекту очищення для перфорованого циліндра в якості фільтроелемента при різних режимах течії та відмічено наявність «буферної зони», яка виключає контакт частинок домішки з поверхнею проникного циліндра. На основі вісесиметричної постановки виявлено позитивний вплив обертання торцевої стінки фільтроелемента на гідродинаміку течії, що проявляється в стримуванні поширення вихрових зон з області бункера в робочу область фільтра, та утримання частинок у бункері. Отримано залежності ефективності очищення фільтра від відносного діаметру і густини частинок домішки та густини рідини при заданій конструкції фільтра. Визначено найвищу ефективність утримання частинок домішки в бункері циліндричної та конічної розбіжної форми. Проведено експериментальні дослідження, що підтвердили ефективність, яка складає 95 %, запропонованого пристрою очищення рідини АМГ-10 від частинок розміром 100…200 мкм, та адекватність отриманих теоретичних результатів реальним фізичним процесам. Розбіжність між розрахунковими й отриманими в результаті експерименту значеннями порівнюваних параметрів склала не більше 9 %.
In the thesis the actual scientific and technical problem is solved – an increase in the efficiency of cleaning of working fluids from mechanical particles by a full-flow hydrodynamic filter, namely a rotational, in which it is proposed to use a rotating perforated cylinder as a filter element and a sludge hopper for collecting the separated particles. On the basis of numerical modeling based on the Navier-Stokes (RANS) averaged Reynolds equations using a shift model of the shifting stresses (SST k-ω model) of Menther, a study of the flow of a carrier fluid near the rotating filtering surface and the area of the rotor sink hopper filter. The uneven flow of a fluid in a radial direction through a perforated cylinder is proved. Through the openings located near the inlet to the working area there is more fluid than through the openings, which are as far removed from this section, which adversely affects the implementation of the hydrodynamic effect of cleaning. The evolution of the fluid flow along the holes along the surface of the perforated cylinder, depending on the change in the parameters Reφ, Rer, has been studied, and it is shown that with increasing Reφ, which characterizes the rotary motion of the liquid, the overlapping of the apertures with the incident flow increases. In the threedimensional form, the trajectories of the motion of suspended particles near the permeable surface of the filter element have been investigated, the hydrodynamic effect of purification for a perforated cylinder as a filter element has been proved under different flow regimes and the presence of a «buffer zone» is excluded, which excludes the contact of impurity particles with the penetrant cylinder surface. On the basis of an axisymmetric statement, the positive effect of the rotation of the end wall of the filter element on the hydrodynamics of the current, revealed in the containment of the diffusion of vortex zones from the bunker region to the working region of the filter, and the content of the particles in the hopper, was found. The dependence of the filter cleaning efficiency on the relative diameter and density of the particles of impurity and fluid density on the given filter design was obtained. The highest efficiency of the content of impurity particles in the bunker of the cylindrical and conical divergent configuration is determined. Experimental studies have been carried out to confirm the efficiency of 95 % of the proposed cleaning device from particles of 100…200 μm AMG-10 fluid and the adequacy of the obtained theoretical results to real physical processes. The difference between the calculated values and the resulting parameters obtained by the experiment was not more than 9 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Чуйко, Всеволод Петрович, Всеволод Петрович Чуйко, and Vsevolod Petrovych Chuiko. "Поліпшення експлуатаційних характеристик об'ємних гідродвигунів поступального руху в складі гідроагрегатів шляхом компенсації впливу нерівномірної подачі насоса." Thesis, Вид-во СумДУ, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40850.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.05.17 – гідравлічні машини та гідропневмоагрегати. – Сумський державний університет, Суми, 2015 р. Вирішується важлива науково-практична задача: поліпшення експлуатаційних характеристик об’ємних гідродвигунів поступального руху у складі гідроагрегатів. Аналіз гідроагрегатів, у яких гідравлічними двигунами виконуються високоточні операції в умовах надвисокого тиску виявив складнощі в реалізації традиційних методів забезпечення рівня вібрації та точності руху його елементів. Дана робота присвячена дослідженню альтернативного методу забезпечення контрольованого руху вихідної ланки гідродвигуна при пульсуючій подачі насоса для випадку, коли традиційні методи гасіння пульсацій використовувати недоцільно. Вирішення даної задачі реалізується концепцією компенсації впливу нерівномірної подачі насоса за допомогою використання регульованого гідравлічного дроселя в зливній лінії гідроагрегатів. Уточнюються базові математичні залежності, об'єднані в математичну модель гідравлічного агрегату, призначеного для поздовжньої деформації шпильки в процесі монтажних операцій з корпусними частинами насоса. На базі математичної моделі визначаються параметри тиску та витрат у порожнинах гідроагрегатів, при забезпеченні яких рух вихідної ланки гідродвигуна буде рівномірним. Створена нова конструкція регульованого гідравлічного дроселя. Визначено, що максимальне відхилення від ідеального рівномірного руху із застосуванням дроселя зменшується у 3,1 рази відносно роботи системи без дроселя. Середнє відхилення від рівномірного руху із застосуванням регульованого гідравлічного дроселя зменшується у 3,5 рази. У роботі надаються рекомендації щодо застосування запропонованого методу та визначення параметрів елементів гідроагрегатів.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.05.17 - гидравлические машины и гидропневмоагрегаты. - Сумский государственный университет, Сумы, 2015. В диссертационной работе решается важная научно-практическая задача: улучшение эксплуатационных характеристик объемных гидродвигателей поступательного движения в составе гидроагрегатов. Для ряда гидроагрегатов, выполняющих технологические операции деформации материалов, существует необходимость обеспечения контролируемого уровня вибрации и точности. Основными проблемами в обеспечении контролируемого движения выходных звеньев гидравлических двигателей является неравномерная подача насоса. Анализ гидроагрегатов, в которых гидравлическими двигателями выполняются высокоточные операции в условиях сверхвысокого давления выявил трудности в реализации традиционных методов обеспечения гашения пульсаций давления в системе питания. Таким образом, данная работа посвящена исследованию альтернативного метода обеспечения компенсации влияния пульсации подачи насоса на движение выходного звена гидравлического двигателя для случая, когда традиционные методы использовать нецелесообразно. Решение данной задачи реализуется концепцией компенсации влияния неравномерной подачи насоса посредством использования регулируемого гидравлического дросселя в сливной линии гидроагрегата. Исследование расширяет спектр методов обеспечения контроля движения выходных звеньев гидравлических двигателей в целом. В диссертации уточняются базовые математические зависимости, объединенные в математическую модель гидравлического агрегата, предназначенного для продольной деформации шпильки в процессе монтажных операций с корпусными частями насоса. На базе математической модели определяются параметры давления и расхода в полостях гидроагрегата, при обеспечении которых движение выходного звена гидравлического двигателя будет равномерным. Доказано преимущество способа управления движением выходного звена, заключающегося в установке дросселя в сливной линии гидроагрегата. При этом изменением дросселирующей щели предусматривается обеспечение расчетных параметров расхода и давления. На основе анализа существующих дроссельных элементов и особенностей рассматриваемого гидроагрегата создается новая конструкция регулируемого гидравлического дросселя. В работе описывается методика и результаты экспериментального определения коэффициента дросселирования. В экспериментальной части работы исследуется и сравнивается работа гидроагрегата с применением регулируемого гидравлического дросселя в сливной линии и без его применения. Анализ ведется по параметрам максимальных мгновенных отклонений и среднего значения отклонения от условного идеально равномерного движения. Проведенные экспериментальные исследования гидроагрегата, состоящего из гидравлического двигателя, насоса и регулируемого гидравлического дросселя подтверждают целесообразность применения предложенного метода компенсации пульсаций давления. Подтверждается адекватность уточненной математической модели рабочего процесса. По результатам статистической обработки экспериментальных данных определено, что максимальное отклонение от идеального равномерного движения с применением дросселя уменьшается в 3,1 раза по сравнению работы системы без дросселя. Среднее отклонение от равномерного движения с применением РГД уменьшается в 3,5 раза. В работе приводятся рекомендации по применению предложенного метода и определения параметров элементов гидроагрегата.
Thesis for a Candidate’s Degree in Technical Sciences: speciality 05.05.17 - Hydraulic machines and hydropneumatics aggregates. – Sumy State University, Sumy, 2015. The thesis solves an important scientific and practical task, namely the improvement of operating characteristics of linear motion volumetric hydraulic drives included to the hydraulic units. The analysis of the hydraulic units, where the hydraulic drives perform high-precision operations in terms of ultrahigh pressure, showed difficulties in traditional methods realization of assuring of vibration level and the elements movement precision. The present thesis focuses on the alternative method investigation of controlled motion of hydraulic drive output link while fluctuating pump flow for the case when traditional fluctuation suppression methods are not reasonable to use. The current problem is solved by the conception of uneven pump flow compensation by means of the variable displacement hydraulic throttle application in the drain line of the hydraulic unit. The paper specifies basic mathematical relations that are united in a mathematical model of hydraulic unit for longitudinal stud deformation when mounting with pump body parts. On the basis of the mathematical model defined pressure and discharge parameters in the cavity of the hydraulic unit; when providing them the motion of the hydraulic drive output link is even. The new construction of controlled hydraulic throttle has been created. It was defined, that the maximum deviation from the ideal even motion with the throttle application decreases by 3.1 relative to the system operation without the throttle. The average deviation from the even motion with the controlled hydraulic engine application decreases by 3.5. The recommendations as for the suggested method application and definition of hydraulic unit elements parameters are given in the present thesis.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дмитрієнко, Ольга Вячеславівна, Володимир Вікторович Клітной, and Максим Сергійович Свинаренко. "Діагностування гідравлічних приводів за станом робочої рідини." Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38258.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Каша, Р. О. "Вільновихровий насос для транспортування рідин з домішками." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76293.

Full text
Abstract:
Мета роботи – розроблення конструкції вільновихрового насоса для транспортування рідин з домішками. Відповідно до поставленої мети було : - обґрунтовано вибір конструктивної схеми насоса; - виконано опис конструкції; - виконано гідравлічні розрахунки, які включають розрахунок розмірів проточної частини, радіальної та осьової сил; - виконано розрахунки на міцність: вала, шпонкових з’єднань; - виконано розрахунок довговічності підшипників. У розділі економіки подано систему обслуговування та ремонту насосного агрегату. У розділі охороні праці виконано аналіз потенційних небезпек у проектованому агрегаті, розглянута безпека в надзвичайних ситуаціях на досліджуваному об’єкті. У технологічній частині розроблено маршрутний технологічний процес виготовлення робочого колеса, виконано опис характеристик визначеного типу виробництва і службове призначення та характеристика виробу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography