To see the other types of publications on this topic, follow the link: Рівнемір.

Journal articles on the topic 'Рівнемір'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Рівнемір.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Рижков, Вадим Генієвич, Карина Володимирівна Бєлоконь, Євгенія Анатоліївна Манідіна, and Віктор Анатолійович Цимбал. "РАДІАЦІЙНА БЕЗПЕКА У ЧОРНІЙ МЕТАЛУРГІЇ: КОНТРОЛЬ БРУХТУ, ДЕФЕКТОСКОПІЯ, КОНТРОЛЬНО-ВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ, ПОЖЕЖНІ ДАТЧИКИ." Scientific Journal "Metallurgy", no. 2 (February 22, 2022): 108–15. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2021-2-13.

Full text
Abstract:
Деякі роботи у металургійній промисловості пов’язані з використанням джерел іонізуючого випромінювання як у вигляді радіоактивних ізотопів кобальту, плутонію, америцію, цезію тощо, так й із застосуванням спеціальних приладів на прикладі рентгенівських трубок або прискорювачів елементарних часток. Хоча частка цих робіт є незначною у загальному обсязі виробництва, проте поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, радіоактивними речовинами, потребує особливої уваги, ретельного дотримання правил безпеки, використання, за потребою, засобів індивідуального захисту та безпечної утилізації відпрацьованих пристроїв. У всьому комплексі робіт такого типу можна відокремити основні: контроль металобрухту та виробів на наявність радіоактивного забруднення; застосування джерел іонізуючого випромінювання для виявлення зовнішніх та внутрішніх дефектів виробів з металу; використання γ-випромінювання у контрольно-вимірювальних приладах, насамперед у рівнемірах; застосування трансуранових ізотопів у пожежних сповіщувачів. Додержання вимог Державних санітарно-екологічних правил і норм з радіаційної безпеки за проведення операцій з металобрухтом є важливим як з точки зору екологічної безпеки (виключення радіоактивного забруднення навколишнього середовища), так і з точки зору охорони праці (запобігання прояву стохастичних ефектів впливу іонізуючого випромінювання на робітників). Під час дефектоскопії застосовують випромінювання високих енергій, що, за недотриманням правил безпеки, може завдати великої шкоди обслуговуючому персоналу. Як правило, запобігання негативного впливу випромінювання під час роботи дефектоскопів здійснюється насамперед завдяки безпечній конструкції. Рівнеміри та пожежні сповіщувачі є найбезпечнішими з перелічених приладів та пристроїв. Розглянуто вищеназвані роботи з джерелами іонізуючими випромінюваннями у чорній металургії, напрями їх розвитку, заходи безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кіптенко, В. К. "Типологія країн світу за рівнем глобалізації." Географія та туризм, Вип. 6 (2010): 33–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коліщук, О. В. "Аналіз класифікацій інновацій за рівнем новизни." Економіка харчової промисловості 10, вип. 3 (2018): 57–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коліщук, О. В. "Аналіз класифікацій інновацій за рівнем новизни." Економіка харчової промисловості 10, вип. 3 (2018): 57–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сандлер, А. К., and А. І. Батинський. "Волоконно-оптичний пристрій контролю рівня для високотемпературних систем паливопідготовки." Automation of technological and business processes 12, no. 2 (June 30, 2020): 9–13. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v12i2.1802.

Full text
Abstract:
Для збереження своєї присутності на ринку судновласники змушені шукати шляхи істотного скорочення власних витрат з тим, щоб не тільки конкурувати з іншими судновласниками, а й забезпечити рівень доходів, який би створював умови для розширеного відтворення. Судноплавні компанії реалізують скорочення власних фінансових витрат різними шляхами, наприклад зниженням заробітних плат екіпажу, скороченням кількості екіпажу на судні, зниження основних експлуатаційні витрат за рахунок переходу на дешеві сорти високов'язких палив в'язкістю понад 380 мм кв./с. Один з перспективних методів зниження фінансових витрат є перехід на шлях оптимизирования енергоспоживання і підвищення енергоефективності судів. Удосконалення енергетичної ефективності судна передбачає виконання регулювання параметрів основних елементів паливної системи і мінімізацію енергетичних витрат на підготовку важкого палива. Аналіз застосування існуючих рівнемірів показав, що їх застосування в спеціальних експлуатаційних умовах характеризується недостатньою достовірністю результатів вимірювання, високою похибкою, низькою оперативністю, припускають контакт з паливом, не забезпечують умов безпеки при роботі з вуглеводнями. Для пошуку шляхів поліпшення метрологічних характеристик пристроїв контролю рівня були проаналізовані конструкції поширених вимірювальних приладів. Розроблено новий схемотехнічне рішення рівнеміра для контролю високотемпературних середовищ. У пристрої немає необхідності застосування додаткових заходів по захисту чутливого елемента в умовах впливу експлуатаційних факторів, є можливість обліку і компенсації коливань температури контрольованого середовища і одночасно збережені надійність, чутливість і простота схемотехнік пристроїв відомих типів. Основною відмінністю пропонованого пристрою є те, що генератор коливання винесено із зони підвищених температур, стрижень з инвара розташований коаксіально до комбінованого световоду з єдиною оболонкою і багатьма серцевинами. Комбінований світловод захищений оболонкою з инвара. Випромінювання до световоду надходить від джерела випромінювання через первинний розгалужувач, мультиплексор / демультиплексор, вторинний розгалужувач. Після проходу світловода випромінювання, відбившись від дзеркальних шарів на кінцях серцевин, повертається в зворотному порядку до фотоприймача. Використання розробленого пристрою дозволить не тільки адекватно і достовірно оцінювати кількісний показник рівня в суднових системах паливопідготовки на належному рівні, а й контролювати витрату палива енергетичною установкою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Akhnovska, I. O. "Управління рівнем дивергенції та конвергенції в освіті." Економіка і організація управління, no. 2 (2018): 14–21. http://dx.doi.org/10.31558/2307-2318.2018.2.2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кіптенко, В. К. "Типологія країн Європи за рівнем туристичної конкурентоспроможності." Географія та туризм, Вип. 7 (2010): 23–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Колодізєв, О. М. "Групування банків України за рівнем достатності капіталу." Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України, Вип. 23 (2008): 61–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шамич, Олександр. "Особливості самореалізації паралімпійців за рівнем спортивних досягнень." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 1(54) (2021): 116–29. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-54-1-116-129.

Full text
Abstract:
Мета. Порівняти емоційні стани спортсменів-паралімпійців за рівнем їх спортивних досягнень. Визначити психологічні особливості спортивної самореалізації паралімпійців за рівнем спортивних досягнень. Результати: Встановлено, що гpупa пapaлiмпiйцiв з нaйвищим piвнeм peзультaтiв мaє iстoтнo вищi пoкaзники зaдoвoлeнoстi влaснoю спopтивнoю кap’єpoю тa сaмooцiнки влaснoї нaближeнoстi дo вepшини дoсягнeнь у спopтi зa гpупу спopтсмeнiв, щo пoки нe мaють суттєвиx спopтивниx дoсягнeнь. Пapaлiмпiйцi з нaйвищим piвнeм peзультaтiв мaють iстoтнo вищi зaiншиx спopтсмeнiв пoкaзники сaмooцiнки влaснoгo мaтepiaльнoгo стaнoвищa тa пoбутoвиx умoв. У паралімпійців двох груп з вищим рівнем результатів є вищим, за групу без суттєвих спортивних досягнень, показник можливості чи перспективи закордонних поїздок. У групи з нижчим рівнем результатів є єдино вищі, за дві групи з вищим рівнем результатів, вияв такого стимулу як можливість виправити чи компенсувати недоліки здоров’я. Висновки: Отримані результати можуть бути використані з метою підвищення ефективності та ставленню тренерів паралімпійських збірних команд в тренувально-змагальному процесі паралімпійців, а також длясприяння їх самореалізації. Перспективи подальших досліджень полягають у аналiзі та oсмисленні, чому для групи паралімпійців з нижчим рівнем результатів, в першу чергу, є єдино вищим, за дві групи з вищим рівнем результатів, вияв такого стимулу як можливість виправити чи компенсувати недоліки здоров’я. Ключові слова: паралімпійці, спортивні досягнення, паралімпійський спорт, самореалізація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Яремко, Роман. "Дослідження професійної мотивації майбутніх рятувальників." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)Т2 (2021): 354–62. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-2-354-362.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема професійної мотивації майбутніх рятувальників. Здійснено ґрунтовний теоретичний аналіз наукових праць щодо проблеми професійної мотивації майбутніх рятувальників. Підібрано та проведено ряд методик спрямованих на дослідження професійної мотивації майбутніх рятувальників, готовності до ризику, особистісних якостей, самооцінки, нервово-психічної стійкості. Описано результати емпіричного дослідження. Виявлено, що у курсантів переважає адекватна мотивація до служби, ситуаційна мотивація, викликана престижністю професії та конформістський тип професійної мотивації. Визначено наступні кореляційні зв’язки. Адекватний тип професійної мотивації позитивно корелює із високим рівнем нервово-психічної стійкості, готовністю до ризику, високим рівнем домагань, високим рівнем самооцінки, врівноваженістю. Ситуаційний тип, пов’язаний із престижем професії та матеріальними стимулами позитивно корелює із середнім рівнем готовності до ризику, високим рівнем самооцінки. Ситуаційний тип, пов’язаний із романтичною привабливістю професії позитивно корелює із фемінністю та низьким рівнем готовності до ризику. Конформістський тип професійної мотивації позитивно корелює із високим рівнем домагань та готовністю до ризику. Компенсаційний тип, позитивно корелює із низьким рівнем самооцінки та сором’язливістю. Кримінальний тип професійної мотивації позитивно корелює із спонтанною агресивністю, середнім рівнем домагань, та середнім рівнем готовності до ризику. Ключові слова: мотивація, професійна мотивація, курсанти, майбутні рятувальники, типи професійної мотивації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Karman, S., and O. Manhul. "PROVING THE DEPENDENCE BETWEEN THE LEVEL OF ECONOMIC GROWTH AND THE LEVEL OF ECONOMIC SECURITY OF UKRAINE." Scientific papers OF DMYTRO MOTORNYI TAVRIA STATE AGROTECHNOLOGICAL UNIVERSITY (ECONOMIC SCIENCES) 41 (2020): 84–91. http://dx.doi.org/10.31388/2519-884x-2020-41-84-91.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Журавльова, Олена. "Особливості соматизації в осіб із різним рівнем прокрастинації." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 2(52) (2020): 23–32. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-52-2-23-32.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано актуальність вивчення впливу психологічних факторів, зокрема, прокрастинації, на фізичне самопочуття людинита розкрито поняття «суб`єктивної картини здоров`я». В результаті кореляційного аналізу виявлено широкий спектр взаємозв`язків між рівнем схильності до дилаторної поведінки індивіда та проявом у нього психосоматичних порушень. Найбільш тісний зв`язок показників загального рівня схильності до зволікання прослідковується зі значеннями за шкалою «Виснаження», що засвідчило властиве прокрастинаторам надмірне зниження енергетичних ресурсів організму. Зафіксована кореляція прокрастинації з критерієм шлункових скарг, підтвердила схильність осіб зі сформованою звичкою відтермінування важливих справ до синдрому нервових епігастральних нездужань. Тісний зв`язок інтегральних показників прокрастинації зі значеннями за шкалою «Ревматичний фактор» підтвердив наявність у вказаних респондентів суб`єктивних страждань, пов`язаних із алгічними та спастичними симптомами. На характерність прокрастинаторам нездужань локалізованих у судинній сфері вказала зафіксована кореляція показників досліджуваного конструкту з частотою вираження серцевих скарг респондентами. Предикацію прокрастинації, відповідно до результатів регресійного аналізу, здійснює стан виснаження та наявність у індивіда проявів епігастрального синдрому. Отже, узагальнення отриманих результатів свідчить про те, що у досліджуваних із різним рівнем прокрастинації прояви соматизації мають суттєві відмінності. Зокрема, особи зі сформованою звичкою зволікання, на відміну від індивідів, яким вказана форма поведінки не властива, зазвичай, оцінюють власне фізичне самопочуття як незадовільне.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Завада, Т. Ю. "Особливості мотиваційної сфери студентів з різним рівнем перфекціонізму." Psychological journal 5, iss. 11 (31) (2019): 283–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Заболоцький, Т. "Оцінка ваг валютного портфеля з найнижчим рівнем VaR." Вісник Національного банку України, no. 8 (186 ) (2011): 31–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Волковинський, О. С. "Заголовок і текст публіцистичного твору: взаємообумовленість рівнем інформативності." Наукові записки Інституту журналістики 56, липень - вересень (2014): 73–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Чувасова, Н. О. "Критерії і рівневі характеристики пізнавальної активності студентів вищих педагогічних закладів." Освітній вимір 36 (September 13, 2012): 237–44. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v36i0.3419.

Full text
Abstract:
Чувасова Н. О. Критерії і рівневі характеристики пізнавальної активності студентів вищих педагогічних закладів. У статті розкрито критерії і рівневі характеристики пізнавальної активності студентів вищих педагогічних закладів, розглянуто шляхи та методи розв’язання проблеми визначення рівня сформованості пізнавальної активності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

САВИЦЬКА, Ольга, and Тетяна ЯБЛОНСЬКА. "ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙМАННЯ СИТУАЦІЇ ЕКЗАМЕНУ СТУДЕНТАМИ З РІЗНИМ РІВНЕМ ТРИВОЖНОСТІ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 3 (52) (February 21, 2022): 133–39. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.19.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасні погляди дослідників на феномен екзаменаційного стресу, здійснено опис процедури семантичного диференціалу для кількісного та якісного індексування значень при вивченні сприймання понять «екзамен», «хвилювання», «навчання в університеті». Метою статті є висвітлення результатів емпіричного дослідження особливостей сприймання ситуації екзамену студентами з різним рівнем тривожності. Наукова новизна. Показано специфіку семантичного диференціалу поняття «екзамен» у студентів з різним рівнем тривожності, з’ясовано можливість вивчення особистісного смислу (емоційного ставлення) студентів до іспиту за допомогою семантичного диференціалу. Висновки. У семантичному просторі свідомості студентів з різним рівнем тривожності поняття «екзамен», «хвилювання» та «навчання в університеті» представлені на різній семантичній відстані. Найбільшою є семантична відстань між поняттями «навчання в університеті» та «хвилювання» у студентів з низьким та середнім рівнем тривожності. У студентів з середнім та високим рівнем тривожності «екзамен» і «хвилювання» перебувають на значній семантичній відстані, тоді як для семантичного простору свідомості студентів з низьким рівнем тривожності характерна близькість цих понять. Семантичні профілі цих понять також відрізняються у студентів залежно від рівня тривожності. Так, профілі семантичного диференціалу кожного з понять із низьким та середній рівнем тривожності свідчать про подібність емоційних реакцій на стимули «екзамен» та «навчання в університеті», а профілі семантичного диференціалу поняття «навчання в університеті» у них практично збігаються, що може свідчити про подібність конотативних значень цього концепту, тоді як у студентів із високим рівнем тривожності спостерігається менш інтенсивна емоційна реакція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

ДОЛИННИЙ, Ю. О., О. І. ХОЛОДНИЙ, and Л. С. КРАВЧУК. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА СФОРМОВАНОСТІ РЕФЛЕКСИВНОГО КОМПОНЕНТА ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ I СПОРТУ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, no. 3 (November 17, 2021): 39–44. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.7.

Full text
Abstract:
Сучасному соціуму вкрай потрібні висококваліфіковані, компетентні та конкурентоспроможні фахівці, здат- ні ефективно проводити спортивно-масові заходи, фізкультурно-оздоровчу роботу, відновлювати стан здоров’я людей і молоді. Отже, якісна професійна підготовка здобувачів вищої освіти з фізичного виховання і спорту є актуальною проблемою сучасності. Для експериментальної перевірки якісної професійної підготовки здобувачів вищої освіти з фізичного вихо- вання і спорту, а саме методики ефективності сформованості рефлексивного компонента готовності майбутніх фахівців із фізичного виховання i спорту до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи було запропо- новано експертне оцінювання рівнів оволодіння професійною компетентністю рефлексивного компонента готов- ності майбутніх фахівців із фізичного виховання і спорту: проведено зіставлення розподілів здобувачів вищої освіти експериментальних і контрольних груп (порівнюваля відповідні розподіли на початку й у кінці форму- вального експерименту; кількісні та якісні результати констатуючого та формувального експериментів; визначено достовірності результатів та обґрунтовано висновки про педагогічний ефект експерименту). Результати констатуючого експерименту переконливо доводять суттєві позитивні зрушення у рівнях сформо- ваності рефлексивного компонента готовності здобувачів вищої освіти до спортивно-масової та фізкультурно- оздоровчої роботи: частка таких здобувачів вищої освіти зросла відповідно на високому рівні на 10%, на достат- ньому – на 20,3%. Експерти продемонстрували єдність думок у тому, що низький рівень рефлексивних здатностей притаманний лише 5,5% студентам експериментального масиву. У контрольних групах рівневі зрушення менш помітні: на 3,7% зросла частка здобувачів вищої освіти з високим і достатнім рівнями сформованості рефлексивно- го компонента готовності до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи; практично не змінилася кіль- кість здобувачів вищої освіти з низьким рівнем сформованості названого компонента.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

BILOUS, S. P. "STRUCTURAL-LEVEL CHARACTERISTICS OF ECONOMIC SECURITY OF THE REGION." CHERKASY UNIVERSITY BULLETIN: ECONOMICS SCIENCES, no. 3 (2018): 3–9. http://dx.doi.org/10.31651/2076-5843-2018-3-3-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Гриньова, О. "Ступінь цивілізованості держави визначається рівнем соціального захисту її громадян." Соціальний захист, no. 6 (2002): 44–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Балтачеєва, Н. "Типологізація регіонів України за рівнем соціального й економічного розвитку." Україна: аспекти праці, no. 3 (2012): 31–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Васютинський, В. О. "Ціннісно-орієнтаційні уподобання молоді з різним рівнем матеріальної забеспеченості." Психологічні перспективи, Вип. 19 (2012): 78–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Балюк, Т. "Регулювання трансфертного ціноутворення в країнах з різним рівнем розвитку." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 88, ч. 1 (2010): 178–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Shchur, R. I., I. I. Plets, and O. V. Mykytiuk. "КЛАСТЕРНИЙ АНАЛІЗ РОЗПОДІЛУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ЗА РІВНЕМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 111–22. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.111-122.

Full text
Abstract:
Проведено SWOT-аналізу загроз та переваг стратегії інноваційного розвитку Івано-Франківської області в контексті фінансового забезпечення. Визначено методичний підхід до визначення потенціалу публічно-приватного партнерства як інструменту фінансування інноваційного розвитку економіки. Проведено кластерний аналіз щодо можливостей формування державно-приватного партнерства в тому чи іншому регіоні. На основі кластерного підходу визначається оптимальний набір проблемних сфер, які потребують першочергового вирішення та фінансового забезпечення. Це дозволить випрацювати практичні рекомендації до формування дієвого фінансового механізму в регіонах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Лемак, Олександр, Олександр Корсак, Ірина Султанова, Ірина Іванишин, Родіон Арламовський, and Анна Фірка. "ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПІДЛІТКІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 35 (January 4, 2021): 48–59. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.35.48-59.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідити взаємозв’язок між фізичним розвитком (на прикладі довжини тіла) іфізичним станом в учнів підліткового віку. Методи. В дослідженні взяло участь 411 підлітків, з них –201 жіночої та 210 чоловічої статі. З метою вивчення особливостей фізичного стану досліджуваногоконтингенту (темпів росту) були використані такі методи: оцінка фізичної підготовленості школярів;визначення аеробної продуктивності методом степ-ергометрії; стан регуляторних механізмівоцінювали на підставі адаптаційного потенціалу за М. Баєвським. У якості критерію фізичного роз-витку використовували показники довжини тіла. Кількісні дані опрацьовані статистично з викорис-танням методів варіаційної статистики та методів перевірки гіпотез. Результати. У підлітківжіночої статі в групі з низьким рівнем фізичного розвитку сприятливим періодом для розвитку гнуч-кості є вік 12–13 років, для розвитку швидкісно-силових здібностей – 13–14 років. У групі з середнімрівнем фізичного розвитку вік 13–14 років є сприятливим для розвитку динамічної сили згиначів плеча.Для розвитку швидкісно-силових здібностей період 13–14 років є сприятливим у підлітків чоловічоїстаті з високим та середнім рівнями фізичного розвитку; вік 13–15 років є сприятливим для групипідлітків з низьким рівнем фізичного розвитку. Динамічну силу згиначів плеча доцільно розвивати у 13–14 років у підлітків з високим рівнем фізичного розвитку та у 15–16 років у групі з середнім рівнемфізичного розвитку. Для розвитку статичної м’язової витривалості сприятливим є період 13–14 років упідлітків з середнім рівнем фізичного розвитку. Висновок. Наявність сприятливих періодів для розвиткуфізичних якостей у різні періоди онтогенезу та флюктуацій напруги адаптаційних механізмів упідлітків з різним рівнем фізичного розвитку, а також тенденції до зниження фізичної підготовленостіта аеробної продуктивності зумовлює необхідність розробки та запровадження у практику їх фізичноїпідготовки диференційованих підходів з урахуванням рівня фізичного розвитку.Ключові слова: фізичний стан, підлітки, фізичний розвиток, аеробна продуктивність, адап-таційний потенціал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Мельничук, Майя. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ЮНАКІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ САМОРЕГУЛЯЦІЇ." Young Scientist, no. 12 (88) (December 30, 2020): 283–87. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-56.

Full text
Abstract:
У статті надається характеристика особливостей ціннісних орієнтацій особистості, їх становлення у юнацькому віці та особливостей психологічного розвитку юнаків, взаємозв’язку ціннісних орієнтацій та саморегуляції у даному віці. Охарактеризовано основні принципи та вимоги до проведення емпіричного дослідження у психології, а також подано опис методик, що можуть бути використані для емпіричного дослідження ціннісних орієнтацій юнаків із різним рівнем саморегуляції. Обгрунтовано вибір віку респондентів емпіричного дослідження. Також наводиться опис результатів проведеного емпіричного дослідження ціннісних орієнтацій юнаків, зв’язку термінальних та інструментальних цінностей та саморегуляції досліджуваних. Зазначено перспективи подальших розвідок дослідження ціннісних орієнтацій юнаків із різним рівнем саморегуляції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

ПОНОМАРЕНКО, Яна. "ОСОБЛИВОСТІ ЧАСОВОЇ ПЕРСПЕКТИВИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ІЗ РІЗНИМ РІВНЕМ ПРОФЕСІЙНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 3 (52) (February 21, 2022): 122–26. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.17.

Full text
Abstract:
Представлено результати теоретичного й емпіричного вивчення особливостей часової перспективи поліцейських у контексті їхньої професійної самореалізації. Аналіз психологічної літератури показав, що планування власного професійного майбутнього позитивно позначається на якості виконуваної роботи поліцейськими, зумовлює їх задоволеність професією та реалізованістю в ній. Мета статті – вивчити особливості часової перспективи майбутнього у працівників поліції з різним рівнем професійної самореалізації. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що поглиблено наявні знання щодо часової перспективи поліцейських у контексті їхньої професійної самореалізації та вдосконалено емпіричні підходи до психологічної діагностики часової перспективи професійного майбутнього поліцейських. Вибірка дослідження становила 106 поліцейських. Згідно з даними опитувальника «Тип та рівень професійної самореалізації» Є. Гаврилової з використанням кластерного аналізу за принципом k-середніх досліджувані були розподілені за трьома групами. До першої групи увійшли 39 поліцейських із низьким рівнем професійної самореалізації, до другої групи віднесені 23 досліджувані, які мають середній рівень професійної самореалізації, а третю групу становили 44 поліцейські, які мали високі показники професійної самореалізації. Група із середнім рівнем професійної самореалізації була виключена з подальшого дослідження. Також у дослідженні було використано «Опитувальник часової перспективи», розроблений Ф. Зімбардо. Висновки. Емпірично вста- новлено, що в поліцейських із низьким рівнем професійної самореалізації виявлені ознаки травматичного попереднього професійного досвіду, який негативно впливає на їхнє сьогодення, що зумовлює впевненість у неконтрольованості перебігу подій та неможливості конструктивного вирішення проблемної чи кризової ситуації; це стає причиною втрати віри у власну спроможність долати проблеми, попередити виникнення тих чи інших подій, знайти оптимальне вирішення в екстремальних обставинах. Поліцейським із високим рівнем професійної самореалізації притаманна позитивна оцінка минулого досвіду, вони відчувають упевненість у собі та у власній здатності вирішувати професійні завдання, що підвищує їхню професійну спроможність і компетентність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Бабчук, О. Г. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ КОМУНІКАТИВНОЇ ТОЛЕРАНТНОСТІ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 3 (February 17, 2022): 5–9. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.1.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати теоретико-емпіричного дослідження особливостей майбутніх фахівців з різним рівнем комунікативної толерантності. У нашому дослідженні комунікативна толерантність розглядається як важлива частина навчального процесу для підготовки майбутніх фахівців. Комунікативна толерантність як одна з найважливіших і дуже інформативних рис людини є «збірною», оскільки в ній відбиваються фактори долі і виховання, досвід спілкування, культура, цінності, потреби, інтереси, настанови, характер, темперамент, звички, особливості мислення і, звичайно, емоційний стереотип поведінки. Вибірку дослідження становили 54 особи – студенти факультету дошкільної педагогіки та психології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. Психодіагностичний комплекс становили традиційні, стандартизовані психодіагностичні методики: «Методика діагностики загальної комунікативної толерантності» (В.В. Бойко), «Фрайбурзький особистісний опитувальник» (FPI) (В. Фаренберг, Х. Зарг і Р. Гампел). Проведений кореляційний аналіз показав наявність значущих зв’язків між показниками комунікативної толерантності та показниками факторів особистості, що показує взаємопов’язаність таких феноменів і підтверджує, що кожний з них має свої специфічні характеристики і відповідно реалізує свої функції. За допомогою методу «асів» були виділені досліджувані з певними проявами комунікативної толерантності, а саме: групи осіб з високим та низьким загальним рівнем комунікативної толерантності. У результаті якісного аналізу було надано психологічну характеристику майбутнім фахівцям, які різняться за рівнем комунікативної толерантності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Рудюк, О. В. "ТИПОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ СТРУКТУРИ БЕЗРОБІТНИХ." Психологія: реальність і перспективи, no. 10 (November 18, 2019): 134–41. http://dx.doi.org/10.35619/prap_rv.vi10.106.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню типологічних особливостей особистісної структури безробітних, врахування яких забезпечить проектування ефективних технологій їх психологічного супроводу, спрямованих на подолання негативних наслідків втрати зайнятості і підвищення толерантності до даної критичної ситуації. У ході проведеного дослідження було отримано емпіричну типологію безробітних залежно від особливостей їх особистісної структури. Перший тип сформували безробітні з високим рівнем інтернальної і смислової і низьким рівнем професійно ідентифікаційної особистісної диспозиції, другий тип – безробітні з високим рівнем професійно ідентифікаційної особистісної диспозиції, третій тип – безробітні з низьким рівнем інтернальної і професійно ідентифікаційної особистісної диспозиції, четвертий тип – безробітні з низьким рівень смислової особистісної диспозиції. Передбачається, що змістовно-процесуальні і результативні параметри подолання кризи зайнятості у безробітних визначатимуться передусім типологічними особливостями їх особистісної структури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Односталко, Олена, and Наталя Харченко. "Особливості часової перспективи юнаків, що мають різний досвід переживання складних життєвих ситуацій." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 1(51) (2020): 253–62. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-51-1-253-262.

Full text
Abstract:
Конcтановано, що сприйняття, оцінка і інтерпретація будь-якої ситуації має для людини різну значущість, емоційну оцінку і наслідки. Переживання складної життєвої ситуації здатне трансформувати часову перспективу. Метою дослідження є емпіричне вивчення і порівняння особливостей часової перспективи юнаків, що мають різний досвід переживання складних життєвих ситуацій. Методи дослідження: шкала оцінки впливу травматичної події , опитувальник травматичних ситуацій, методика часова перспектива, експрес-методика Кассандра. Результати. Встановлено, що юнаки мають різний досвід в переживанні складних життєвих ситуацій. Розподілено досліджуваних на дві групи з високим та низьким рівнем впливу травматичної події за критерієм статистично значимих розходжень за шкалами вторгнення та уникнення. Встановлено події, що мали травматичний характер: розлучення батьків, емоційна зневага і приниження однолітками, економічна нужда, емоційні порушення близьких. Зазначено, що юнаки з низьким рівнем впливу травматичних подій вказують майже на ті ж самі травматичні події, але вплив їх менший. Продемонстровано, що ведучими часовими перспективами у юнаків з низьким рівнем впливу травматичних подій є майбутнє і позитивне минуле, а в юнаків з високим рівнем – теперішнє та негативне минуле. Показано, що юнаки з високим рівнем впливу травматичних подій мають ризик наркотизації, що підтверджено наявністю високого рівня за шкалами «Особистісні передумови», «Психосоціальні передумови». Висновки. Досвід переживання майже однакових травматичних подій (розлучення батьків, емоційна зневага і приниження однолітками, економічна нужда, емоційні порушення близьких) проявляється у юнаків по-різному. У юнаків, з високим рівнем впливу травматичних подій відбуваються реакції вторгнення і уникнення, що вірогідно впливає на переважання часової перспективи теперішнього і негативного минулого, а також імовірно є предиктором ризику наркотизації. У юнаків з низьким рівнем впливу травматичних подій визначено статистично менше реакцій вторгнення і уникнення, переважає часова перспектива майбутнього і позитивного минулого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

ПОНОМАРЕНКО, Яна. "ЕМОЦІЙНА СКЛАДОВА У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ З РІЗНИМ РІВНЕМ ПРОФЕСІЙНОГО САМОЗДІЙСНЕННЯ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 4 (53) (May 12, 2022): 52–56. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.4.9.

Full text
Abstract:
Презентовано результати теоретичного огляду закордонних наукових джерел щодо проблеми емоцій у професійній діяльності поліцейських. Наведені результати емпіричного дослідження емоційної сфери працівників поліції в контексті їх професійного самоздійснення. Мета дослідження – виявити специфіку емоцій у професійній діяльності в поліцейських з різним рівнем професійного самоздійснення (ПС). Завданнями дослідження виступили: 1) теоретичний аналіз закордонних досліджень, що висвітлюють роль емоцій у професійній діяльності поліції; 2) встановлення особливостей емоцій та бажаних переживань у поліцейських з різним рівнем професійного самоздійснення. Наукова новизна дослідження полягає у деталізації ролі емоцій в контексті професійної діяльності поліцейських. Вибірка дослідження. Вибірку склали 72 поліціанти. На ґрунті даних, отриманих із використанням методики «Опитувальник професійного самоздійснення» О. Кокуна із застосуванням кластерного аналізу за принципом k – середніх було сформовано групи респондентів з низьким, середнім та високим рівнем професійного самоздійснення. Вибірку склали 72 поліціанти. Низький рівень ПС було виявлено у 24 осіб, середній рівень діагностовано у 28 осіб, високий рівень визначено у 20 осіб. До подальшого дослідження були залучені поліцейські з низьким рівнем професійного самоздійснення (перша група) та з високим рівнем (друга група). Для виявлення у поліцейських з різним рівнем ПС емоційних станів, які супроводжують несення ними служби, було задіяно методику «Шкала оцінки значущості емоцій» Б. Додонова. Висновки. Емпірично встановлено, що високий рівень професійного самоздійснення поліцейських знаходить свій вираз у пріоритетності та більшій бажаності таких емоційних переживань як «Радісне хвилювання, нетерпіння», «Задоволення, гордість, коли можеш довести свою цінність як особистості та фахівця», «Активний інтерес до нового» та «Почуття краси та гармонійності при сприйнятті різних об’єктів та явищ», тобто, емоцій акизитивного, праксичного, гностичного та естетичного змісту, що є менш характерним для досліджуваних з низьким рівнем професійного самоздійснення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Пономаренко, Я. С. "РОЛЬ ЕМОЦІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ІЗ РІЗНИМ РІВНЕМ ОСОБИСТІСНОЇ ЗДІЙСНЕНОСТІ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 4 (April 7, 2022): 72–75. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.14.

Full text
Abstract:
Стаття містить теоретичний огляд і результати емпіричного дослідження проблеми емоційної сфери працівників поліції. Психологічні джерела свідчать про те, що однією з найбільш актуальних проблем у правоохоронній системі є питання емоційних станів поліцейських, котрі є невід’ємною складовою частиною регуляції діяльності, спрямованої на досягнення спільної мети. Підкреслюється, що у науці емоції поліцейських більшою мірою розглядалися через призму ступеня раціональності або у контексті когнітивних чи поведінкових процесів, однак такий аспект, як психологічний внесок особистісної здійсненності у функціонування емоційної сфери працівників поліції ще не висвітлений у психологічних дослідженнях. Мета статті – вивити специфіку емоційної сфери поліціантів із різними рівнями особистісної здійсненності (ОЗ). Емпіричне дослідження складалося із двох етапів. Змістом першого етапу став розподіл досліджуваних працівників поліції на різні рівні особистісного здійснення на грунті даних, отриманих із використанням «Опитувальника особистісного здійснення» О. Штепи. Загальну вибірку склали 97 поліцейських із різних поліцейських підрозділів, котрі із застосуванням кластерного аналізу за методом к-середніх були розподілені на три групи. Перша група з низьким рівнем ОЗ склала 25 осіб, друга група з високим рівнем ОЗ налічувала 29 досліджуваних, до третьої групи середнього рівня ОЗ увійшли 43 респонденти. До подальшого дослідження були залучені респонденти з низьким рівнем особистісного здійснення (перша група) та з його високим рівнем (друга група). Другий етап дослідження передбачав визначення специфіки емоційних станів, домінуючих потреб і бажаних переживань у поліцейських із різним рівнем особистісної здійсненності. Для досягнення поставленої мети була задіяна «Шкала оцінки значущості емоцій» Б. Додонова. Кількісна обробка результатів здійснювалася за допомогою t-критерія Стьюдента для незалежних вибірок. Емпірично доведено, що бажані переживання й емоції виявляють істотні відмінності у поліцейських із різним рівнем особистісної здійсненності. Працівники поліції з низьким рівнем ОЗ більш схильні вважати бажаними переживання позитивно забарвлених емоцій, які зумовлюють відчуття радості, безтурботності тощо, на відміну від поліцейських із високим рівнем ОЗ, котрі надають перевагу емоціям, що активізують увагу у ситуаціях невизначеності, супроводжують процес отримання нових знань, надбання досвіду, що надає таким емоціям позитивний зміст із погляду особистісного розвитку, а також, альтруістичним та естетичним емоціям, які виступають важливою умовою формування моральних якостей особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Dudar, I., V. Savchuk, O. Loboda, Y. Gonchar, I. Shifris, and V. Krot. "Рівень пролактину у пацієнтів з ХХН V стадії, які лікуються гемодіалізом." Ukrainian Journal of Nephrology and Dialysis, no. 3(59) (September 30, 2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.31450/ukrjnd.3(59).2018.06.

Full text
Abstract:
Розповсюдженість гіперпролатинемії у пацієнтів, які лікуються гемодіалізом (ГД), становить 30-65%. Метою нашої роботи було дослідити рівень пролактину (ПЛ) у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) V стадії, які лікуються ГД. Матеріали та методи. Відкрите проспективне нерандомізоване дослідження за участю 43 пацієнтів з ХХН VД стадії, які лікуються гемодіалізом. Критеріями включення пацієнтів до дослідження були: інформована згода хворого прийняти участь у дослідженні, лікування ГД понад трьох місяців, Кt/V>1,2; судинний доступ АВ-фістула. Критеріями виключення були: відмова хворого від участі у дослідженні, цироз печінки, гострі гепатити В, С, гіпотиреоз, гострий коронарний синдром, гостре порушення мозкового кровообігу, вагітність, пацієнти з злоякісними новоутвореннями; ті хто, системно отримує такі медикаменти, як трициклічні антидепресанти, інгібітори моноамінооксидази, резерпін, метилдопу, похідні фенотіазину, протиблювотні препарати (зокреама метоклопрамід), інгібітори синтезу дофаміну, нейролептики. Всім хворим проводили визначення ПЛ в сироватці крові. Результати. У хворих, які лікуються ГД констатовано підвищений рівень ПЛ у 32 (74%) пацієнтів. Рівень ПЛ сироватки крові у хворих, які лікуються ГД, був вищим порівняно з групою контролю: 47,17 ± 32,4 проти 11,76 ± 4,33нг/мл (р<0,001). Порушення місячного циклу склало 85% у групі жінок з підвищеним рівнем ПЛ проти 20% у жінок з нормальним рівнем ПЛ (р<0,05). У групах жінок та чоловіків з підвищеним рівнем ПЛ достовірно нижчий рівень Нb (р<0,05). Встановлено, що рівень ПЛ мав негативний кореляційний зв'язок з рівнем Нb(r=-0,36; p=0,02) та позитивний кореляційний звʼязок між рівнем ПЛ та СРБ (r=0,32; p=0,03). Висновки. Розповсюдженість гіперпролактинемії в нашому дослідженні склала 74%. Порушення менструального циклу зустрічалося достовірно частіше у жінок з гіперпролактинемією (85% проти 20%). Підвищення концентрації ПЛ має негативний зв'язок з рівнем Нb та позитивний зв'язок з рівнем СРП, що дозволяє припускати причетність ПЛ до процесів хронічного запалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Меленчук, Наталя. "САМОСТАВЛЕННЯ АВАНТЮРНИХ ОСІБ: ПОШУК ВІДМІННОСТЕЙ." Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки 12, no. 9(54) (February 27, 2020): 107–17. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series12.2020.9(54).10.

Full text
Abstract:
В цій статті презентовано результати дослідження самоставлення осіб з різним рівнем авантюрності. Здійснено аналіз досліджень щодо визначення таких феноменів, як: «авантюрність», «самоставлення». Авантюрність, як складна властивість особистості, розглядається з позицій континуально-ієрархічного підходу до структури особистості. Актуальність розробки проблеми пов’язана з потребою вивчення властивостей особистості, котрі вимагають від особистості сміливих, швидких, а інколи й ризикованих дій в умовах високої невизначеності. Такою властивістю є схильність особистості до авантюрної поведінки (авантюрності). Ми припустили, що авантюрна особистість, за даними літератури, має позитивне ставлення до себе. Для емпіричної перевірки було обрано: оригінальний психодіагностичний «Тест-опитувальник схильності до авантюрності» (АВАНТ-1)» О. П. Саннікової, О. І. Саннікова, Н. І. Меленчук і методику «Тест-опитувальник самоставлення особистості» С. Р. Пантілєєва, В. В. Століна. Встановлено статистично значимі взаємозв’язки показників авантюрності і самоставлення. Якісний аналіз за допомогою методу асів і профілів дозволив вивчити психологічні особливості самоставлення осіб, які різняться рівнем авантюрності. Показано, що особи з низьким рівнем авантюрності в даній виборці є схильними до більшого самоприйняття, схвалення себе в цілому і більш позитивного ставлення до себе. Особи з високим рівнем авантюрності, характеризуються невисокими значеннями за показниками самоставлення та відсутністю негативних емоцій в сторону свого «Я». Представники групи осіб з високим рівнем авантюрності не готові поставити собі в провину свої промахи, невдачі, власні недоліки і не схильні до самозвинувачення. Таким чином, в роботі доведено припущення про те, що авантюрні особи, хоча за рівнем нижче, ніж не авантюрні особи, характеризуються позитивним самоставленням, самоінтересом, саморозумінням, самоповагою, аутосимпатією, самовпевненістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Voloshyn, Olena, Iryna Chen’, and Volodymur Voloshyn. "Характер психомоторних реакцій в осіб із різним рівнем фізичної працездатності." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 2(302) (October 27, 2018): 142–46. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2015-302-142-146.

Full text
Abstract:
Досліджували зорово-моторну реакцію, оцінку часових інтервалів і коректурну пробу задля вивчення специфіки психофізіологічних реакцій організму осіб з різним рівнем фізичної працездатності. За винятком швидкості зорово-моторної реакції, всі досліджувані показники мають якісно вищий рівень в осіб із середнім і високим рівнями індексу Руф’є та нормальною частотою серцевих скорочень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Kolomiіets, Lesia, and Alina Stepova. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМОАКТУАЛІЗАЦІЇ ОСІБ ЮНАЦЬКОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 7, no. 3 (May 25, 2017): 70–81. http://dx.doi.org/10.31108/1.2017.3.7.7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Vasiuk, Katerina, and Vladislava Bozhneko. "СПОСОБИ ДЕТЕКЦІЇ БРЕХНІ У СТУДЕНТІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 10, no. 6 (December 26, 2017): 9–24. http://dx.doi.org/10.31108/1.2017.6.10.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Batsylyeva, Olha, Irina Puz, and Inna Hresko. "ОСОБЛИВОСТІ СТАВЛЕННЯ ДО ЗДОРОВ’Я МОЛОДІ З РІЗНИМ РІВНЕМ ПСИХОЕМОЦІЙНОГО НАПРУЖЕННЯ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 16, no. 6 (July 2, 2018): 167–83. http://dx.doi.org/10.31108/1.2018.6.16.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Савчук, І. Г. "Типізація регіонів України за рівнем переробки продукції зовнішньої торгівлі товарами." Український географічний журнал, no. 2 (2008): 33–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Pavlovskyi, V. V., Ch D. Ganzha, I. I. Abramiuk, O. Ye Kahlian, and D. I. Gudkov. "АНОМАЛІЇ СКЕЛЕТА РИБ У ВОДОЙМАХ ІЗ РІЗНИМ РІВНЕМ ЗАБРУДНЕННЯ РАДІОНУКЛІДАМИ." Scientific Issue Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University. Series: Biology 77, no. 3 (September 24, 2019): 52–58. http://dx.doi.org/10.25128/2078-2357.19.3.7.

Full text
Abstract:
The development features of morphological anomalies of the sunbleak (Leucaspius delineates Heckel) skeleton in water bodies, characterized by background (neighbourhood of Kyiv City) and high (Chornobyl exclusion zone) levels of radionuclide contamination were studied. The impact of radionuclide contamination on the appearance of morphological skeletal anomalies of fish was established. The level of radiation background of the natural environment is constantly increasing due to the continuous flow of radioactive substances into the aquatic and terrestrial ecosystems. The causes of the significant deterioration of the existing state are the emergencies at the nuclear fuel cycle enterprises, related to the radionuclide emissions, among which the Chornobyl NPP accident is the most massive catastrophe in the history of nuclear energy, both in terms of the amount of radioactive substances that have been released into the environment and the area of territories that have been contaminated. Despite the fact that part of the radionuclides has decayed more than three decades after the accident, other long-lived substances remain sources of additional ionizing radiation in the environment. This necessitates the study and evaluation of all processes related to radioactive contamination. One of the important tasks of radioecology is to study the characteristics of the receipt, migration and accumulation of radioactive substances by components of aquatic biogeocenosa and their impact on the biota. The radionuclides released into aquatic ecosystems migrate and are most effectively accumulated by the upper trophic levels to which the fish belongs, serving as an important object of radioecological monitoring. The relevance of this study is to detect the influence of radionuclide contamination on the appearance of morphological skeletal anomalies in the fish species typical for the reservoirs of the Chornobyl Exclusion Zone, which is a representative exemplar of fresh aquatic ecosystems, taking into account the peculiarities of its way of existence. The novelty of the work is determined by the fact that for the mentioned reservoirs the relevant study was conducted for the first time.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Хандогіна, О. В. "Кластерний аналіз регіонів України за рівнем розвитку системи управління відходами." Комунальне господарство міст. Серія : Економічні науки 2, вип. 155 (2020): 70–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Єльнікова, Ю. В. "Кластеризації країн світу за рівнем їх привабливості для відповідальних інвестицій." Економіка та держава, no. 9, вересень (2020): 86–90.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Лавренчук, В. А. "Моделювання взаємозалежностей між збільшенням енерговитрат та рівнем економічного зростання України." Формування ринкових відносин в Україні, no. 1 (128) (2012): 45–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Хотетовська, О. Б. "Особливості сучасних методик рейтингового оцінювання банківських установ за рівнем конкурентоспроможності." Статистика України, no. 1 (64) (2014): 10–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Олійник, Т. І. "Динамічні групування сільськогосподарських підприємств за рівнем продуктивності та оплати праці." Статистика України, no. 4 (2007): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Беспалько, А. О. "ПРО ОБУМОВЛЕНІСТЬ ДОМІНУЮЧОЇ КОПІНГ-СТРАТЕГІЇ РІВНЕМ АДАПТИВНОСТІ УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ." Вісник Національного університету оборони України 57, no. 4 (January 7, 2021): 12–22. http://dx.doi.org/10.33099/2617-6858-2020-57-4-12-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Баратинська, Анастасія, and Лоліта Пось. "СТУПІНЬ ЗАДОВОЛЕНОСТІ ШЛЮБОМ У ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ АДАПТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ." Молодий вчений, no. 3 (103) (March 31, 2022): 37–42. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-3-103-8.

Full text
Abstract:
У статті розкрита тема сімейно-рольової взаємодії як чинника формування адаптивної поведінки особи. Звертається увага на вплив зовнішніх факторів, емоційної атмосфери, що панує в родині, ставлення до дітей, стилю виховання і вплив структури сім’ї на процес соціалізації дитини. Констатовано вплив сімейних цінностей і норм, що в майбутньому впливатиме на вибір і дії суб’єкта. Розкрито різницю між поняттями «сім’я» і «подружжя», які часто ототожнюються між собою. Проаналізовано специфіку подружніх відносин, мотивацію укладання шлюбу та потреби молодих людей у цьому союзі. Автори демонструють емпіричне дослідження взаємозв’язку ступеня задоволеності шлюбом з рівнем адаптивної поведінки особи. В даній праці було виявлено статистично значущі зв’язки між показниками: самоприйняття, емоційним комфортом, інтернальністю, адаптивністю особистості та ступенем задоволеності подружніми стосунками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Котлова, Людмила, and Марина Зінченко. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КОНФЛІКТНИХ ФОРМ ПОВЕДІНКИ СТУДЕНТІВ З РІЗНИМ РІВНЕМ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ." Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки 12, no. 8(53) (December 27, 2019): 49–56. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series12.2019.8(53).05.

Full text
Abstract:
У статті презентовано результати емпіричного дослідження взаємозв’язку конфліктних форм поведінки з рівнями розвитку емоційного інтелекту студентів; уточнено зміст поняття «конфліктні форми поведінки» та їх класифікацію, «емоційний інтелект» та його структурні компоненти; представлено витоки конфліктних форм поведінки відповідно до рівня емоційного інтелекту особистості на основі гендерних та вікових особливостей. Проаналізовано поняття конфліктних форм поведінки, їх класифікацію та причини виникнення, зокрема, визначено комплекс суб’єктивних та об’єктивних детермінант конфліктних форм поведінки. Конфліктні форми поведінки (КПФ) – це такий стиль поведінки людини (фізична, вербальна, непряма агресія, роздратування, негативізм, образа, підозрілість тощо), який призводить до виникнення конфліктів. Практично будьяка конфліктна поведінка поєднує в собі як суб’єктивні, так і об’єктивні причини її виникнення, тобто її основу складає комплекс детермінант. Конфліктні форми поведінки поділяються на м’які, нейтральні та жорсткі та у кожної особистості проявляються різною мірою. Студенти з високим рівнем розвитку емоційного інтелекту схильні до співпраці у конфлікті та прояву м’яких форм конфліктної поведінки (фіксація позиції, дружелюбність, угода тощо); студенти із середнім рівнем розвитку емоційного інтелекту найчастіше вдаються до компромісу у конфлікті та нейтральних форм конфліктної поведінки (демонстративні дії, санкціонування, коаліція); студенти з емоційним інтелектом нижче середнього рівня дотримуються більш жорстких форм конфліктної поведінки (фізичне та психологічне насильство, тиск тощо) та схильні до конкуренції у конфліктній ситуації. З’ясовано, що існує тісний прямий зв’язок між окремою групою конфліктних форм поведінки та відповідним рівнем розвитку емоційного інтелекту студентів, а саме: м’які конфліктні форми поведінки найчастіше застосовуються студентами із високим рівнем розвитку емоційного інтелекту; нейтральні конфліктні форми поведінки – студентами із середнім рівнем розвитку емоційного інтелекту; жорсткі конфліктні форми поведінки – студентами із низьким рівнем розвитку емоційного інтелекту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Voloshyn, O. S., Н. B. Humenyuk, M. V. Voloshyn, Yu S. Smorshchok, and N. H. Zinkovska. "ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІЗМУ ОСІБ ЮНАЦЬКОГО ВІКУ З РІЗНИМ РЕЗЕРВОМ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ СЕРЦЯ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (August 17, 2020): 70–76. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i2.11009.

Full text
Abstract:
Функціональний стан організму значною мірою визначається характером та ефективністю механізмів його адаптації. Дослідження функціональних можливостей серцево-судинної системи дозволяє отримати широкий масив інформації про реактивність організму у відповідь на коливання умов середовища. Мета – дослідити особливості показників діяльності серцево-судинної системи, рівень адаптаційного потенціалу, рівень тренованості апарату зовнішнього дихання, толерантність до розумових навантажень з метою оцінки функціонального стану організму осіб із різним рівнем працездатності серця. Матеріал і методи. В ході роботи обстежено 60 практично здорових осіб юнацького віку. Вивчали показники частоти серцевих скорочень, артеріального тиску, адаптаційного потенціалу за Баєвським, резервні можливості системи дихання за Скібінським і рівень тренованості апарату зовнішнього дихання за Розенталем, досліджували індекс Робінсона, а також показники толерантності до розумового навантаження. Результати. В обстежених із рівнем індексу Руф’є вище середнього (1-а група) 88,9 % осіб має задовільний рівень адаптаційного потенціалу, тоді як в осіб із середнім рівнем індексу Руф’є (2-а група) задовільний рівень адаптаційних реакцій мали лише 60,0 % обстежених. В осіб 1-ої групи резервні можливості системи дихання мають кращі показники: у 22,3 % осіб встановлено добрий рівень індексу Скібінського, 66,7 % обстежених мали задовільний рівень цього показника. Водночас в осіб 2-ої групи добрий рівень індексу Скібінського мали 10 % обстежених, 80 % осіб – задовільний, ще 10 % – низький рівень. Серед обстежених 1-ї групи домінують особи з високим рівнем толерантності до розумового навантаження – 60 %. Висновки. У групі з вищими показниками функціональних резервів серця на 20,8 % більше осіб із задовільним рівнем адаптаційного потенціалу, на 12,3 % більше обстежених із добрим рівнем індексу Скібінського. Особи з більшим резервом працездатності серця демонструють кращі показники толерантності до розумового навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Kopchak, O. O. "Вікові особливості взаємоЗв’язку між рівнем лептину та тяжкістю когнітивних порушень у пацієнтів з хронічною недостатністю мозкового кровообігу та метаболічним синдромом." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 1.63 (January 24, 2014): 44–50. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.1.63.2014.80439.

Full text
Abstract:
ивчити можливий взаємозв’язок між рівнем лептину та тяжкістю судинних когнітивних порушень у хворих із метаболічним синдромом та дисциркуляторною енцефалопатією різного віку; уточнити характер зв’язку між рівнем лептину та складовими метаболічного синдрому, а також між тяжкістю когнітивних порушень та ступенем інсулінорезистентності в обстежених пацієнтів у віковому аспекті. У дослідження увійшли 85 хворих із дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом віком 48–85 років. Усі хворі були розподілені на 3 вікові групи: 45–59 років — середній вік (n = 33), 60–74 — похилий вік (n = 32), 75–89 років — старечий вік (n = 20). Ступінь когнітивних порушень оцінювали за допомогою короткої шкали оцінки психічного статусу (Mini Mental State Examination). Усі хворі пройшли клініко-неврологічне обстеження, загальні лабораторні тести, визначення рівня лептину в крові, рівня глюкози та інсуліну крові натще, С-реактивного білка, інструментальні дослідження. Виявлений вірогідний кореляційний зв’язок між рівнем лептину крові та такими компонентами метаболічного синдрому, як індекс маси тіла (вираженість ожиріння) у пацієнтів середнього та похилого віку, рівень артеріального тиску у хворих середнього та старечого віку, рівнем ліпопротеїнів високої щільності у групі обстежених похилого віку. Рівень лептину впливає на тяжкість когнітивних порушень. При цьому вплив зниження рівня лептину на стан когнітивних функцій у пацієнтів посилюється з віком: вірогідний прямий кореляційний зв’язок між рівнем лептину та тяжкістю когнітивних порушень в обстежених хворих виявлено в похилому та старечому віці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography