To see the other types of publications on this topic, follow the link: Ряд динаміки.

Journal articles on the topic 'Ряд динаміки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ряд динаміки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Вітомський, В. "Аналіз факторів, що впливають на відновлення легеневої функції впродовж фізичної терапії на стаціонарному етапі після кардіохірургічних операцій." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (December 20, 2021): 92–97. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.2.92-97.

Full text
Abstract:
Резюме. Мета. Виявити та провести аналіз кореляційних зв’язків між динамікою показників спірографії та передопераційними, інтраопераційними факторами. Методи. Аналіз наукової літератури, статистичні дослідження. Результати. Серед передопераційних факторів найбільшу кількість статистично значимих зв’язків з динамікою показників легеневої функції мав вік, проте вони були слабкими. Маса тіла, фракція викиду лівого шлуночка не корелювали з динамікою показників спірографії, а одиничні зв’язки мали довжина тіла та функціональний клас за NYHA. Отримані результати щодо впливу індексу маси тіла на зниження легеневої функції після кардіохірургічних втручань не узгоджуються з попередніми дослідженнями, оскільки встановлено лише два дуже слабких зв’язки. Показник віку мав обернений зв’язок (чим більший вік, тим менше зниження), що також суперечить попереднім висновкам наукових робіт. Динаміка швидкісних показників спірографії мала менше кореляційних зв’язків з передопераційними факторами. Жодний з розглянутих інтраопераційних факторів не мав взаємозв’язків з показниками динаміки пікової об’ємної швидкості вдиху та резервного об’єму видиху. Проведений кореляційний аналіз не встановив зв’язків між тривалістю перетискання аорти, тривалістю штучної вентиляції легень та післяопераційною динамікою показників спірографії. Отримані результати підтвердили вплив кількості шунтів на динаміку показників спірографії, проте зв’язки були дуже слабкими. Проведений аналіз встановив ряд кореляційних зв’язків між динамікою показників спірографії та передопераційними, інтраопераційними факторами, але усі вони були дуже слабкими. Кількість зв’язків з інтраопераційними факторами була більшою. У ряді випадків відсутність зв’язків, їх сила або напрям не узгоджувалися з представленими у літературі факторами ризику післяопераційних легеневих ускладнень, зокрема ступенем серцевої недостатності та віком пацієнта. Ключові слова: дихання, фізична терапія, реабілітація, кардіореабілітація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kondratska, N. M., and V. I. Dziuba. "ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ: СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА НАПРЯМИ ЙОГО МІНІМІЗАЦІЇ." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, no. 82 (June 26, 2019): 59. http://dx.doi.org/10.31713/ve220187.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз динаміки та структури державного боргу протягом основних періодів розвитку держави. Обґрунтовано доцільність виділення нового періоду – пришвидшеного зростання державного бору. Виділено основні загрози в управлінні державним боргом та запропоновано ряд заходів, спрямованих на розбудову системи управління державним боргом, серед яких: оптимізація структури державного боргу, розвиток ринку державних ціннихпаперів, макроекономічного та бюджетного планування та прогнозування, оцінки та мінімізації фіскальних ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Melnychuk, Tetiana. "СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДОЇ СІМ’Ї: ТЕОРЕТИКО − ЕМПІРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ." PSYCHOLOGICAL JOURNAL 13, no. 3 (April 12, 2018): 96–109. http://dx.doi.org/10.31108/2018vol13iss3pp96-109.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз теоретичного та емпіричного досліджень щодо соціально-психологічних закономірностей економічної соціалізації молоді на сучасному етапі розвитку Українського суспільства та визначено ряд пріоритетних цінностей які визначили як значущі студентська молодь. Виявлено, що поведінка та настанови, отримані у батьківських родинах, впливають на формування економічних цінностей та економічної свідoмості у молоді, так як є наслідком емoційної динаміки раннього дитинства, що формувалося в іншому сoціально-екoномічному просторі. Підтверджено важливість і наступність отриманням навиків та відповідних знань з фінансової грамотності серед учнів та молоді. Визначено, що пріоритетними напрямами створення цілісної системи фінансової освіти є розроблення психологічно обґрунтованих навчальних програм інтегрованої освіти для учнів, студентів навчальних закладів, поширення практики інтеграції фінансових елементів у навчальні програми з різних предметів, напрацювання низки факультативних фінансових програм для учнів, студентів, упровадження курсу «Фінансова грамотність» з урахуванням особливостей переходу до профільного навчання, активізація роботи гуртків, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Артюшин, Леонід, Анатолій Лобанов, and Володимир Герасименко. "Математична модель побудови бойового порядку спільної авіаційної групи пілотованої та безпілотної авіації." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 41, no. 2 (September 30, 2021): 23–30. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-41-2-23-30.

Full text
Abstract:
Для здійснення автоматизованого управління бойовими порядками спільних авіаційних груп необхідно створення системи математичних моделей етапів функціонування бойового порядку, а також засобів реалізації цієї системи, включно з процедурами управління та інтеграції. Найбільш вдало така задача може бути розв’язана при застосуванні логіко-динамічних моделей та теорії логіко-динамічних систем. Метою статті є створення банку моделей, як системи моделей математичного опису етапів функціонування бойового порядку спільної авіаційної групи, що становить основу математичної моделі бойового порядку спільної авіаційної групи пілотованої та безпілотної авіації. Задача синтезу логіко-динамічних моделей полягає у розділенні вихідної моделі на сукупність структурних станів (режимів), причому систему у кожному структурному стані можна розглядати як самостійну. Моделювання кожного з станів полягає у об’єднанні ряду режимів, що характеризуються постійним значенням аеродинамічних характеристик пілотованих та безпілотних літальних апаратів залежно від значення функцій предикат змінних. Відповідно, модель виконання бойового завдання спільною авіаційною групою пілотованої та безпілотної авіації розбивається на ряд етапів. Зміст задачі дослідження передбачає використання повної нелінійної моделі динаміки польоту без розділення руху на повздовжній, боковий та вертикальний, при прийнятих припущеннях. Визначення заданого відносного положення пілотованих та безпілотних літальних апаратів у бойовому порядку дозволить описати їх спільний відносний рух, що формує особливості системи управління бойовим порядком, а обрання системи координат відносно веденого надасть переваги на всіх подальших етапах розв’язання задачі управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тарас, Уляна, and Марія Руда. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЗМІНИ СТРУКТУРИ І МІКОЛОГІЧНОГО СКЛАДУ ГРУНТІВ ПІСЛЯ ЧИСЛЕННИХ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ПІДПАЛІВ РОСЛИННОСТІ, ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДИКИ ВІДНОВЛЕННЯ МІКОРИЗОВАНИМ РОЗЧИНОМ НА ОБ'ЄКТІ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ «ГОРА ЛЕВА» У МІСТІ ЛЬВІВ. ДОСЛІДЖЕННЯ 2020." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 6 (July 4, 2021): 149–59. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.026.

Full text
Abstract:
Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» оголошений об’єктом природно-заповідного фонду України ухвалою Львівської обласної Ради народних депутатів від 02 грудня 1993 року №327. Парк створений для збереження і відтворення унікального природно-історичного комплексу гряди Знесіння і прилеглих територій давніх поселень Знесіння і Кривчиць. Територія Парку належить до категорії земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення. Для Парку відведена територія площею 312,10 га. Для регулювання впливу міського оточення і формування єдиного природно-архітектурного ансамблю Парку і прилеглих територій, виділяється охоронна зона площею 473,61 га. Площа Парку разом з охоронною зоною – 785,71 га.В роботі проведено ряд мікологічних досліджень різних ділянок грунту а також вирахувано всі необхідні показники та коефіцієнти для ефективного моніторингу стану ґрунтів. Під час досліджень застосовується споровий препарат на органічній основі. Дослідження проводились у весняний період. Для закріплення ефекту та з метою мінімізації ризику втрати позитивної динаміки, з урахуванням негативних сукцесійних змін, які спостерігались раніше, рекомендується провести впродовж вегетаційного сезону повторну інокуляцію мікоризованим споровим препаратом ґрунту гори Лева в РЛП «Знесіння».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Museibli, Parviz Tofik. "On the electrostatic field in expansion dynamics of gas bubbles." Вестник Самарского государственного технического университета. Серия «Физико-математические науки» 23, no. 4 (2019): 756–63. http://dx.doi.org/10.14498/vsgtu1717.

Full text
Abstract:
Работа посвящена изучению динамики образования пузырьков в газожидкостной системе с учетом разности потенциалов. Электропроводность жидкости определяется в зависимости от концентрации электролита и, соответственно, от электростатического поля, возникающего при течении жидкости. Влияние электростатического поля на динамику образования пузырьков показало, что радиус пузырьков газа и динамика его расширения вследствие изменения перепада давления зависят от разности потенциалов протекания. В зависимости от концентрации электролита определяется электрическая проводимость жидкости и, соответственно, электростатическое поле, возникающее в результате трения в жидкости. Влияние электростатического поля на динамику образования пузырьков показало, что радиус пузырьков газа и динамика его расширения, образованная падением давления, могут регулироваться параметром разности потенциалов. Показано, что одним из основных факторов, влияющих на течение двухфазных жидкостей, является природа жидкой фазы и концентрация электролита. Результаты регулирования динамики образования пузырьков в газожидкостной системе посредством электростатического поля и ряда физических параметров могут быть применены в процессах нефтегазовой отрасли, химического производства, биомеханике.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gornostai, Pavlo. "Колективна травма як проблема соціальної та політичної психології." Проблеми політичної психології 21 (December 6, 2018): 54–68. http://dx.doi.org/10.33120/popp-vol21-year2018-5.

Full text
Abstract:
Проблема колективних травм є актуальною для українського сьогодення і важливою з погляду розуміння функціонування великих і малих соціальних груп. У психологічній та психотерапевтичній літературі тема колективних травм дістала наразі досить широке висвітлення як у загальному плані, так і щодо вивчення конкретних прикладів, які стосуються травм геноциду, рабства, терористичних нападів тощо. Найбільш представленим можна вважати аспект, пов'язаний з колективною травмою Голокосту та її трансгенераційною передачею. Колективна травма українського Голодомору має натомість порівняно незначну представленість у літературі. Поняття “колективна травма” може бути співвіднесено з іншими спорідненими поняттями: історична травма, трансгенерційна травма, національна травма, культурна (або культуральна) травма, інформаційна травма. Є ряд чинників, що визначають тяжкість колективної травми та умови передавання травматичного досвіду нащадкам: тяжкість травми, рівень переживання несправедливості, активність чи пасивність травмованої групи, опрацювання наслідків. Можна виділити різні типи стратегій подолання колективної травми великою групою: прогресивну, активно-агресивну, пасивно-агресивну та регресивну, у процесі реалізації яких проявляються як конструктивні (перетворення травми на історичний наратив), так і деструктивні (формування агресивної ідеології) тенденції. Подолання наслідків колективних травм у великих групах пов’язане з різними способами ритуалізації травматичного досвіду, одним з видів яких є створення героїчного епосу в певні історичні періоди. У малих групах спостерігаються колективні травми, викликані подіями, що відбуваються в цій групі, а також наслідки історичних травм, які актуалізуються в певні періоди загострення групової динаміки. Для опрацювання колективних травм та інших соціокультурних тем розроблено низку методів, серед яких одне з чільних місць займає метод соціодрами. Ключові слова: колективна травма, історична травма, соціальна динаміка, трансгенераційна передача, стратегії подолання травми, ритуалізація травматичного досвіду, соціодрама.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

P., Kucher, and Yunkova O. "MODELLING OF THE MEDICINES MARKET DYNAMICS ON THE EXAMPLE OF THE DRUG FOR VARICOSIS." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, no. 40 (December 24, 2020): 73–81. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2020-40-13.

Full text
Abstract:
The current state of the economy, which is characterized by dynamism, a high degree of environmental uncertainty, significant technological transformations, requires a quantitative assessment of the development of socio-economic processes. In such con-ditions, marketing activities aimed at achieving the goals of the enterprise and meeting the needs of consumers, usually based on the study of markets for individual products, identifying prevailing trends, developing marketing strategies. The ability to predict future prospects increases the success of marketing activities of any enterprise. Therefore, forecasting sales of a product is always a pressing issue. Solving the problem of forecasting plays a crucial role in the processes of both strategic planning and operational management in various fields of science and technology. To ensure competitiveness, domestic analysts use various economic and mathematical methods and models that allow forecasting economic and financial performance of the enterprise, optimize the management system and more. The scientific article considers the process of analysis and econometric modeling for sales of the varicose veins drug (to make this research as objective as possible, the name of the studied drug is conditional – "Veiner"). Correlation-regression and factor analysis of factors that have a direct impact on drug sales is performed. The influence of each factor on the studied variable is estimated and the time series is modeled. In addition, a detailed analysis of the studied indicator (sales of the drug in pieces for three full years) was performed using the autocorrelation function and also the method of the first differences to determine the nature of the time series. The results of econometric modeling allowed to identify the main factors in-fluencing the sale of the medicine drug. After that, short-term and long-term forecasting, based on the obtained results, was carried out. Taking into account that the projected results reproduced accurately enough the actual sales of the drug, it can be said that the used method can be applied to similar researches.Keywords: drug market, drug sales, modeling, time series, correlation-regression analysis, multiple regression, forecasting. В даній статті розглянуто процес дослідження та економетричного моделювання продажів лікарського препарату від варикозу (назва досліджуваного препарату є умовною – «Вейнер»). Проведено кореляційно-регресійний та факторний аналіз чинників, які мають безпосередній вплив на продажі препарату. Оцінено вплив кожного фактору на досліджувану величину і потім проведене моделювання часового ряду. Окрім того, проведено детальний аналіз досліджуваного показника (обсяги продажів лікарського препарату в штуках) за допомогою автокореляційної функції і також методу перших різниць, щоб визначити природу ряду. Результати економетричного моделювання дали змогу виявити головні чинники впливу на продажі лікарського препарату «Вейнер», а також здійснити прогнозування в короткостроковій та довгостроковій перспективі.Ключові слова: ринок лікарських засобів, продажі лікарських препаратів, моделювання, часовий ряд, кореляційно-регресійний аналіз, множинна регресія, прогнозування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Glagolev, M. V., A. F. Sabrekov, E. V. Faustova, and O. E. Marfenina. "Modelling of concentration dynamics of fungal aerosols in the atmospheric boundary layer: I. Basic processes and equations." Environmental Dynamics and Global Climate Change 7, no. 2 (December 15, 2016): 85–102. http://dx.doi.org/10.17816/edgcc7285-102.

Full text
Abstract:
Грибы - важные аллергены, патогены растений, животных и человека, а также они образуют токсины и являются агентами биодеградации естественных и искусственных материалов. Данная публикация обобщает сравнительно немногочисленные теоретические и экспериментальные работы, посвященные моделированию динамики биоаэрозолей в приземном слое атмосферы. Акцент сделан на тех процессах и количественных закономерностях, которые важны для расчёта динамики грибного аэрозоля, состоящего из спор и вегетативных клеток различного диаметра. Описаны ключевые процессы, определяющие динамику биоаэрозоля в приземном слое атмосферы: эмиссия, гравитационная седиментация, турбулентная диффузия, вымывание осадками, соударение частиц и ряд других процессов. Осуществляется постановка задачи, вводится ряд уравнений, описывающих динамику биоаэрозоля в приземном слое атмосферы, обсуждаются граничные условия, необходимые для проведения расчётов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гичиев, Набиюла. "ВЛИЯНИЕ ИНВЕСТИЦИЙ В ОСНОВНОЙ КАПИТАЛ НА ЭКОНОМИЧЕСКИЙ РОСТ: РЕГИОНАЛЬНЫЙ АСПЕКТ." Региональные проблемы преобразования экономики, no. 7 (January 10, 2022): 121–28. http://dx.doi.org/10.26726/1812-7096-2021-7-121-128.

Full text
Abstract:
Предметом исследования является экономический рост регионов Северо-Кавказского федерального округа на основе анализа взаимосвязи динамики инвестиций в основной капитал с валовым региональным продуктом. Цели/задачи. Исследовать цикличность в динамике экономического роста и инвестиционной активности, выявить фазы роста и снижения удельного веса инвестиций в валовом региональном продукте, дать оценку интенсивности взаимосвязи инвестиций в основной капитал с ростом экономики. Для этого сформированы динамические ряды статистических показателей, проведен регрессионный анализ влияния инвестиций на параметры экономического роста экономики. Методология. Применяется корреляционно-регрессионный анализ, позволяющий установить статистически значимую связь между релевантными параметрами, используются эконометрические модели, демонстрирующие возможность оценки параметров роста через управляющие параметры, включая инвестиционный фактор. Результат и область применения. Повышение динамики экономического роста регионов Северо-Кавказского федерального округа возможно за счет разработки комплекса мероприятий по улучшению инвестиционной привлекательности региона, повышения удельного веса инвестиций в основной каптал и применения новых технологий. Выводы/значимость. Динамика инвестиций в основной капитал обеспечивает основное воздействие на темп экономического роста в регионах Северо-Кавказского макрорегиона. Наиболее важным индикатором, определяющим уровень технологического лидерства региона, является удельный вес инвестиций в основной капитал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Артемова, Ольга Игоревна, Olga Igorevna Artemova, Владимир Дмитриевич Кревчик, Vladimir Dmitrievich Krevchik, Михаил Борисович Семенов, and Mikhail Borisovich Semenov. "Моделирование влияния экстраклеточного информационного поля в динамике рисков формирования и развития раковой опухоли." Вестник Самарского государственного технического университета. Серия «Физико-математические науки» 23, no. 4 (2019): 705–23. http://dx.doi.org/10.14498/vsgtu1701.

Full text
Abstract:
Рассматривается динамическая нелинейная 2D-модель влияния экстраклеточного информационного поля в динамике рисков формирования и развития раковой опухоли. В качестве основных внешних параметров, формирующих информационный метаболический потенциал, рассматриваются физические свойства экстраклеточной матрицы, доступность питательных веществ, концентрация кислорода, pH экстраклеточной матрицы, взаимодействие со стромальными клетками и др. В рамках построенной аналитической 2D-модели показано, что микровзаимодействие через экстраклеточную матрицу возникающих раковых клеток посредством динамического информационного метаболического профиля существенно влияет на динамику рисков формирования и развития раковой опухоли. Показано, что в зависимости от структуры 2D-информационного метаболического профиля возникает ряд характерных нелинейных особенностей типа 2D-бифуркаций, биений, хаотизации, накладываемых на интегральные динамические кривые, напоминающие по виду функцию Гомпертца и описывающие вероятные риски формирования и развития раковой опухоли. Проводится сравнение результатов рассматриваемой аналитической модели с результатами моделирования других авторов по изучению хаотической и бифуркационной динамики в системе «опухоль - иммунный кластер - вирус». В результате проведенных количественных оценок в рамках предложенной теоретической модели сформулирован способ оценки рисков развития злокачественных новообразований, в котором в качестве факторов риска предложено выделять субфебрильную температуру, уровень каспаз, кольпоскопический индекс Рейда, определяющих порог вероятности формирования злокачественных новообразований.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Емец, В. М. "АНАЛИЗ МНОГОЛЕТНЕЙ ДИНАМИКИ ПОПУЛЯЦИОННЫХ ПАРАМЕТРОВ ПАШЕННОГО ЧЕРВЯ (APORRECTODEA CALIGINOSA) В ЗАТОПЛЯЕМОМ ОЛЬШАНИКЕ ВОРОНЕЖСКОГО ЗАПОВЕДНИКА, "Экология"." Экология, no. 4 (2018): 318–24. http://dx.doi.org/10.7868/s0367059718040108.

Full text
Abstract:
Анализировали 20-летнюю динамику весенних популяционных параметров (ПП: средней плотности - экз/0.25 м2, доли неразмножающихся особей в выборке из 12 почвенных проб), а также 10-летнюю динамику летних и осенних ПП пашенного червя (Aporrectodea caliginosa) в ежегодно затапливаемом ольшанике Воронежского заповедника. В 20-летней динамике весенней средней плотности выявлены три полных 3-летних цикла и один полный 6-летний; установлена тесная корреляция 20-летних рядов средней плотности и доли неразмножающихся особей в весенний период; 10-летний ряд летней средней плотности тесно коррелировал с 10-летним динамическим рядом количества осадков в летний период.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Kuz'min, Mihail Ju. "Сравнение идентичности и ее динамики у младших школьников, подростков и лиц юношеского возраста." Российский психологический журнал 14, no. 2 (August 31, 2018): 67–89. http://dx.doi.org/10.21702/rpj.2017.2.4.

Full text
Abstract:
Введение. В статье рассматриваются особенности идентичности и ее динамики на выборках младшего школьного, подросткового, юношеского возраста. Автор рассматривает различные подходы к проблеме, принятые в отечественной и зарубежной психологии. Новизна исследования заключается в изучении места интегральной идентичности с малыми группами в системе идентичности у испытуемых различного возраста и связи данного компонента с кризисом идентичности. Методы. Автор использует методики «Двадцать утверждений» М. Куна и Т. МакПартленда, и «Семантический дифференциал» Ч. Осгуда как наиболее востребованные при изучении данной проблемы. Результаты. На выборке из 902-х испытуемых в ходе двухлетнего исследования автор показывает, что существует ряд возрастных и гендерных особенностей динамики идентичности. Показано, что в период с младшего школьного до юношеского возраста оценка себя испытуемыми вне зависимости от их пола постепенно снижается. Одновременно испытуемые все чаще описывают свою личность, как «сложную». Обнаружено, что наиболее выраженными компонентами социальной идентичности у младших школьников, подростков и лиц юношеского возраста являются гендерная, семейная и профессиональная идентичности. При этом существует как гендерная, так и возрастная специфика динамики данных компонентов. Описан постепенный рост социального компонента идентичности при одновременном снижении ее личностного компонента у младших школьников и подростков. Наконец, проанализирована динамика такого компонента идентичности, как интегральная идентичность с малыми группами: у младших школьников и подростков выраженность данного компонента увеличивается, а в юношеском возрасте уменьшается. Обсуждение результатов. Автор сравнивает полученные им результаты с работами как отечественных (А. В. Микляева, Т. В. Румянцева, В. Л. Ситников), так и зарубежных (Z. Abdukeram, Ch. Tanti) авторов. Анализируются различия в полученных результатах, обусловленные как разницей в выборках, так и подходах к изучаемой проблеме (использование трехкомпонентной модели зарубежными авторами). Делается вывод об особой роли такого компонента идентичности, как интегральная идентичность с малыми группам в динамике идентичности подростков.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Агаян, Сергей Мартикович, Шамиль Рафекович Богоутдинов, Дмитрий Альфредович Камаев, and Михаил Николаевич Добровольский. "Стохастические тренды на основе нечеткой математики." Чебышевский сборник 20, no. 3 (January 20, 2020): 92–106. http://dx.doi.org/10.22405/2226-8383-2019-20-3-92-106.

Full text
Abstract:
В настоящее время существует ряд способов определения трендов и экстремумов на стохастических временных рядах, что неудивительно, поскольку тренды временного ряда являются фундаментальной характеристикой динамики процесса, стоящего за ним. Реальные стохастические тренды совсем не похожи на идеальные математические, посколько в них случаются сбои. Это не смущает исследователя, изначально обладающего адаптивным восприятием фундаментальных свойств предельности, непрерывности, связности, тренда и т. д. Он поймет, когда нарушение несущественно и тренд продолжается, а когда нарушение прерывает тренд.В настоящей работе предлагается новый подход к распознаванию стохастических трендов, основанный на математической конструкции регрессионных производных для конечного временного ряда. Тренды ищутся с помощью производной по сценарию классического математического анализа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Чехлов, М. В., А. М. Рябоконь, Е. А. Столярчук, and Л. В. Булатова. "Мініінвазивні методики флебектомії в лікуванні варикозного розширення вен ніг за перфорантним типом." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 61, no. 1 (June 30, 2020): 140–47. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2020.61.140-147.

Full text
Abstract:
Вступ. Варикозне розширення вен нижніх кінцівок (ВРВНК) є однією з найпоширеніших судинних патологій серед населення планети, що вражає до 50% популяції розвинених і країн, що розвиваються. Спектр медичної допомоги при варикозній хворобі обмежений компресійною терапією і варіантами оперативного лікування, спрямованими на оклюзію неспроможних сегментів підшкірної венозної системи, що включають термодеструкцію, склерооблітерація, скарифікацію, лігування і, найчастіше, комбінацію різних методів). Необхідність поєднання різних методів диктується варіативністю калібру і конфігурації судинного русла і неефективністю кожного з методів окремо щодо комплексного порушення венозної гемодинаміки. Двома принципово відмінними сценаріями пошкодження венозної макроциркуляції є висхідний і нисхідний варіанти, за даними літератури, з приблизно рівним розподілом і частим поєднанням між собою. Традиційні методи хірургічного лікування варикозної розширення вен ніг мають ряд принципових особливостей в умовах перфорантного типу хвороби. Мета дослідження. Порівняння ефективності та дослідження результатів використання мініінвазивих методик лікування у пацієнтів з хронічною венозною недостатністю, обумовленою варикозною хворобою нижніх кінцівок висхідного типу С2-6EpsAрPr класів. Дослідження динаміки якості життя пацієнтів з варикозною хворобою після проведеного комплексного лікування. Матеріали та методи. Дослідження базується на результатах аналізу 214 клінічних випадків комбінованого хірургічного лікування пацієнтів з висхідною формою варикозної хвороби на базі Університетської клініки (УК) ОНМедУ за період 2015–2019. Загальна вибірка була розділена на три групи: 1 – перша: група, в якій виконана транслюмінальна оклюзія перфорантів із застосуванням торцевого світловоду – 158 пацієнтів; 2 – друга: група, в якій в використано пінну склерооблітерація – 20 пацієнтів; 3 – третя: група з 36 осіб, яким виконано 60 лігувань перфорантів. Динаміка якості життя досліджувалася за допомогою стандартних протоколів шкали клінічної тяжкості венозної недостатності (Venous Clinical Severity Scope – VCSS). Результати досліджень та їх обговорення. Контроль лікування проводився за допомогою опитування та УЗ контролю апаратом інтраопераційно і через 7 днів, 1, 2, 6 місяців після операції. Як критерій якості проведеного втручання був обраний параметр повноти облітерації неспроможної перфорантної вени. Для результатів 1 і 2 групи визначено статистично достовірну різницю (p <0,001) на користь результатів 2 групи. Для результатів 1 і 3 групи підтверджена статистична значущість різниці (p <0,001) на користь результатів 3 групи. Для результатів 2 і 3 групи розрахована статистична перевага для 3 групи (р <0,05). За результатами загоєння трофічних виразок знайдена співставна ефективність досліджуваних способів лікування варикозної хвороби. Висновки. Транслюмінальна оклюзія перфорантів є найбільш ефективним малоінвазивним методом лікування горизонтального венозного рефлюксу у пацієнтів із висхідним варіантом варикозного розширення вен ніг. Комплексний підхід з індивідуальною оцінкою морфологічних особливостей організму пацієнта і анатомічного варіанту конфігурації венозної мережі є запорукою успішної оклюзії джерел венозного рефлюксу. Ключові слова: варикозна хвороба нижніх кінцівок, мініінвазиві методики лікування, хронічна венозна недостатність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Эскиев, М. А. "СОВРЕМЕННЫЕ ТЕНДЕНЦИИ В КРЕДИТОВАНИИ СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА РОССИИ: ОСОБЕННОСТИ И ПРОБЛЕМЫ." Вестник Чеченского государственного университета, no. 1/37 (June 29, 2020): 52–60. http://dx.doi.org/10.36684/chesu-2020-37-1-52-60.

Full text
Abstract:
Аннотация. статья посвящена проблемам обеспечения кредитными ресурсами сельскохозяйственных организаций России за последние годы. Актуальность данной темы связана с усилением роли аграрного сектора в политике государства по обеспечению продовольственной безопасности страны, что требует достаточного объема финансовых ресурсов для этой отрасли. Рассмотрена динамика показателей объемов кредитования и кредитной задолженности в сельскохозяйственной отрасли. Проведен анализ указанных выше показателей за ряд лет. Выявлены основные проблемы в кредитовании аграрного сектора на современном этапе с учетом динамики последних лет. Выявлены и систематизированы факторы, препятствующие стимулированию кредитного механизма в отрасли сельского хозяйства. Предложены направления повышения качества оказываемых услуг организациями кредитно-финансовой системы в решении проблем финансового обеспечения воспроизводственного процесса в сельскохозяйственной отрасли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

V.B., Nepiklonov, Spiridonova E.S., and Maksimova M.V. "Fractal analysis of global model dynamics Earth's gravitational field." Geodesy and Aerophotosurveying 64, no. 4 (2020): 380–90. http://dx.doi.org/10.30533/0536-101x-2020-64-4-380-390.

Full text
Abstract:
Работа посвящена вопросам анализа динамики системы глобальных моделей гравитационного поля Земли в виде сферических гармоник геопотенциала, включая ежегодный рост количества моделей, темпы выпуска новых моделей, повышение детальности представления гравитационного поля Земли. Процессы, отражающие эту динамику, представлены виде временных рядов. Эти временные ряды были исследованы с использованием фрактального анализа. Сопоставлены оценки их фрактальной размерности, полученные различными методами. Всеми методами подтверждена персистентность (устойчивость) роста количества моделей. Большинством методов подтверждена тенденция наращивания темпов ежегодного выпуска моделей и повышения детальности представления гравитационного поля Земли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Косыгина, Светлана Валерьевна. "Воспроизводство населения Томска в 1918-1926 гг." Izvestiya of Altai State University, no. 5(109) (November 21, 2019): 60–63. http://dx.doi.org/10.14258/izvasu(2019)5-09.

Full text
Abstract:
Целью исследования является характеристика динамики показателей воспроизводства населения Томска в 1918-1926 гг. В работе впервые представлены основные показатели воспроизводства населения, установлены тенденции динамики движения горожан. Задачи исследования: расчет демографических показателей, выявление основных демографических тенденций в зависимости от социально-экономических условий, определение влияния войн и революций на рост и снижение численности горожан. Использовались методы статистического анализа, статистическое наблюдение, сводка и группировка статистических материалов, абсолютные и относительные статистические величины, выборка, ряды динамики. Хронологические рамки охватывают 1918-1926 гг., выбор нижней границы объясняется началом Гражданской войны и изменением в динамике населения, выбор верхней границы определяется проведением Всесоюзной переписи населения в 1926 г. Делается вывод, что с 1918 г. начал проявляться демографический кризис, ставший в 1920-1922 гг. демографической катастрофой. Процент убыли городского населения в 1918-1922 гг. был наиболее высоким. Катастрофическое падение численности населения объяснялось гибелью молодых мужчин в Гражданской войне, тифозной и холерной эпидемиями. Сокращению населения способствовало закрытие большинства промышленных предприятий, что вызвало отток крестьян обратно в деревни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Нинштиль, Елена Юрьевна, and Татьяна Ивановна Заяц. "Современные тенденции развития сферы услуг в Сибирском федеральном округе." Russian Journal of Entrepreneurship 18, no. 9 (May 16, 2017): 1497. http://dx.doi.org/10.18334/rp.18.9.37877.

Full text
Abstract:
В данной статье проведен обзор и анализ рынка платных услуг в Сибирском федеральном округе (далее – СФО). А именно, проведено исследование объема оказанных платных услуг по регионам в действующих и сопоставимых ценах, определена динамика роста рынка услуг. Проведенный анализ, позволил нам сделать ряд выводов об уровне платных услуг в целом по СФО и его регионам, что послужит основой для проведения более детального анализа рынка, с целью выявления слабых сторон деятельности предприятий различных отраслей сферы услуг. Данная информация в первую очередь необходима вновь открывающимся организациям сферы услуг. Необходимость состоит в том, что одной из составляющей при открытии новой организации или расширения перечня услуг является маркетинговый анализ рынка. Таким образом, данная статья предоставляет информацию о динамике развития рынка сферы услуг в СФО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Bakulina, Larisa S., Nikolay N. Pluzhnikov, and Andrey V. Isaev. "Алгоритм исследования прооксидантной системы организма с целью выбора патогенетической фармакотерапии." Сорбционные и хроматографические процессы 18, no. 5 (October 12, 2018): 766–75. http://dx.doi.org/10.17308/sorpchrom.2018.18/605.

Full text
Abstract:
Регуляторная функция свободнорадикальных процессов в обеспечении жизнедеятельности клетки и их присутствие в качестве промежуточного этапа в ряде жизненно важных ферментативных реакций, определяют актуальность исследований, посвященных оценке продукции и инактивации свободных радикалов. Изучение прооксидантной и антиоксидантной систем, интенсивности свобод-норадикального окисления (СРО) позволяет решить многие проблемы, как-то: выявление динамики активности патологического процесса, прогноза того или иного патологического состояния, а также выбора возможных путей фармакологической коррекции про- и антиоксидантного баланса при вос-палительных заболеваниях. Инициацию и поддержание оксидативного стресса, а также нарушение структуры и гибель клетки ряд авторов связывают с повреждением клеточных мембран и перекисным окислением их ли-пидов. Создание алгоритма исследования показателей активности прооксидантной системы с исполь-зованием современных спектрофотометрических и хроматографических методов, позволяет последо-вательно «шаг за шагом» определить и оценить данные показатели.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Щербаков, Дмитрий Андреевич. "ЭНЕРГОЕМКОСТЬ ВВП: АНАЛИЗ ДИНАМИКИ, ВЗАИМОСВЯЗЬ С СОСТОЯНИЕМ КОММУНАЛЬНОЙ ИНФРАСТРУКТУРЫ." Региональные проблемы преобразования экономики, no. 8 (January 29, 2020): 18. http://dx.doi.org/10.26726/1812-7096-2019-8-18-24.

Full text
Abstract:
Статья посвящена анализу динамики показателя энергоемкости ВВП и ее взаимосвязи с состоянием коммунальной инфраструктуры. Цель исследования – рассмотреть реальную динамику снижения энергоемкости ВВП России и обосновать опасность недостаточного ее снижения для коммунальной инфраструктуры страны. Предметом является анализ политики энергоэффективности в РФ. Методологию исследования составили: анализ взаимосвязей, рассмотрение методик учета и расчета показателей, изучение статистических данных. Среди множества проблем коммунальной инфраструктуры особый акцент зачастую делается именно на технических, проблема высокого износа основных фондов является очевидной для всех. Но справедливо ли ее ставить на роль первопричины всех бед и плохой работы сферы в целом? На взгляд автора, износ основных фондов – это естественный процесс, который должен контролироваться и устраняться грамотным управлением коммунальным комплексом, а также рациональным эксплуатированием. Энергоемкость ВВП отражает степень нагрузки на большую часть основных фондов коммунальной инфраструктуры. Как известно, Россия входит в тройку стран мира по количеству потребленной энергии в год. Потенциал уменьшения энергоемкости зарубежными экспертами оценивается очень высоко, как минимум 40–45 %, и это только за счет очевидных и наиболее доступных возможностей России. Энергоемкость ВВП является обратным показателем энергоэффективности экономики страны. Данные показатели позволяют понять, насколько хорошо извлекается полезный эффект из производимой энергии. Следовательно, можно видеть перспективу, сколько энергии будет нужно в дальнейшем для успешного развития отраслей экономики. В статье обосновывается значимость данных показателей и взаимосвязь с состоянием коммунальной инфраструктуры. Анализируется динамика энергоемкости ВВП в России, проводится сравнительный анализ по ряду показателей с другими странами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Соловйов, Володимир Миколайович, and Вікторія Володимирівна Соловйова. "Теорія складних систем як основа міждисциплінарних досліджень." Theory and methods of learning fundamental disciplines in high school 1 (April 2, 2014): 152–60. http://dx.doi.org/10.55056/fund.v1i1.424.

Full text
Abstract:
Наукові дослідження стають ефективними тоді, коли природу подій чи явищ можна розглядати з єдиних позицій, виробити універсальний підхід до них, сформувати загальні закономірності. Більшість сучасних фундаментальних наукових проблем і високих технологій тісно пов’язані з явищами, які лежать на границях різних рівнів організації. Природничі та деякі з гуманітарних наук (економіка, соціологія, психологія) розробили концепції і методи для кожного із ієрархічних рівнів, але не володіють універсальними підходами для опису того, що відбувається між цими рівнями ієрархії. Неспівпадання ієрархічних рівнів різних наук – одна із головних перешкод для розвитку дійсної міждисциплінарності (синтезу різних наук) і побудови цілісної картини світу. Виникає проблема формування нового світогляду і нової мови.Теорія складних систем – це одна із вдалих спроб побудови такого синтезу на основі універсальних підходів і нової методології [1]. В російськомовній літературі частіше зустрічається термін “синергетика”, який, на наш погляд, означує більш вузьку теорію самоорганізації в системах різної природи [2].Мета роботи – привернути увагу до нових можливостей, що виникають при розв’язанні деяких задач, виходячи з уявлень нової науки.На жаль, теорія складності не має до сих пір чіткого математичного визначення і може бути охарактеризована рисами тих систем і типів динаміки, котрі являються предметом її вивчення. Серед них головними є:– Нестабільність: складні системи прагнуть мати багато можливих мод поведінки, між якими вони блукають в результаті малих змін параметрів, що управляють динамікою.– Неприводимість: складні системи виступають як єдине ціле і не можуть бути вивчені шляхом розбиття їх на частини, що розглядаються ізольовано. Тобто поведінка системи зумовлюється взаємодією складових, але редукція системи до її складових спотворює більшість аспектів, які притаманні системній індивідуальності.– Адаптивність: складні системи часто включають множину агентів, котрі приймають рішення і діють, виходячи із часткової інформації про систему в цілому і її оточення. Більш того, ці агенти можуть змінювати правила своєї поведінки на основі такої часткової інформації. Іншими словами, складні системи мають здібності черпати скриті закономірності із неповної інформації, навчатися на цих закономірностях і змінювати свою поведінку на основі нової поступаючої інформації.– Емерджентність (від існуючого до виникаючого): складні системи продукують неочікувану поведінку; фактично вони продукують патерни і властивості, котрі неможливо передбачити на основі знань властивостей їх складових, якщо розглядати їх ізольовано.Ці та деякі менш важливі характерні риси дозволяють відділити просте від складного, притаманного найбільш фундаментальним процесам, які мають місце як в природничих, так і в гуманітарних науках і створюють тим самим істинний базис міждисциплінарності. За останні 30–40 років в теорії складності було розроблено нові наукові методи, які дозволяють універсально описати складну динаміку, будь то в явищах турбулентності, або в поведінці електорату напередодні виборів.Оскільки більшість складних явищ і процесів в таких галузях як екологія, соціологія, економіка, політологія та ін. не існують в реальному світі, то лише поява сучасних ЕОМ і створення комп’ютерних моделей цих явищ дозволило вперше в історії науки проводити експерименти в цих галузях так, як це завжди робилось в природничих науках. Але комп’ютерне моделювання спричинило розвиток і нових теоретичних підходів: фрактальної геометрії і р-адичної математики, теорії хаосу і самоорганізованої критичності, нейроінформатики і квантових алгоритмів тощо. Теорія складності дозволяє переносити в нові галузі дослідження ідеї і підходи, які стали успішними в інших наукових дисциплінах, і більш рельєфно виявляти ті проблеми, з якими інші науки не стикалися. Узагальнюючому погляду з позицій теорії складності властиві більша евристична цінність при аналізі таких нетрадиційних явищ, як глобалізація, “економіка, що заснована на знаннях” (knowledge-based economy), національні і світові фінансові кризи, економічні катастрофи і ряд інших.Однією з інтригуючих проблем теорії є дослідження властивостей комплексних мережеподібних високотехнологічних і інтелектуально важливих систем [3]. Окрім суто наукових і технологічних причин підвищеної уваги до них є і суто прагматична. Справа в тому, що такі системи мають системоутворюючу компоненту, тобто їх структура і динаміка активно впливають на ті процеси, які ними контролюються. В [4] наводиться приклад, коли відмова двох силових ліній системи електромережі в штаті Орегон (США) 10 серпня 1996 року через каскад стимульованих відмов призвели до виходу із ладу електромережі в 11 американських штатах і 2 канадських провінціях і залишили без струму 7 млн. споживачів протягом 16 годин. Вірус Love Bug worm, яких атакував Інтернет 4 травня 2000 року і до сих пір блукає по мережі, приніс збитків на мільярди доларів.До таких систем відносяться Інтернет, як складна мережа роутерів і комп’ютерів, об’єднаних фізичними та радіозв’язками, WWW, як віртуальна мережа Web-сторінок, об’єднаних гіперпосиланнями (рис. 1). Розповсюдження епідемій, чуток та ідей в соціальних мережах, вірусів – в комп’ютерних, живі клітини, мережі супермаркетів, актори Голівуду – ось далеко не повний перелік мережеподібних структур. Більш того, останнє десятиліття розвитку економіки знань привело до зміни парадигми структурного, функціонального і стратегічного позиціонування сучасних підприємств. Вертикально інтегровані корпорації повсюдно витісняються розподіленими мережними структурами (так званими бізнес-мережами) [5]. Багато хто з них замість прямого виробництва сьогодні займаються системною інтеграцією. Тому дослідження структури та динаміки мережеподібних систем дозволить оптимізувати бізнес-процеси та створити умови для їх ефективного розвитку і захисту.Для побудови і дослідження моделей складних мережеподібних систем введені нові поняття і означення. Коротко опишемо тільки головні з них. Хай вузол i має ki кінців (зв’язків) і може приєднати (бути зв’язаним) з іншими вузлами ki. Відношення між числом Ei зв’язків, які реально існують, та їх повним числом ki(ki–1)/2 для найближчих сусідів називається коефіцієнтом кластеризації для вузла i:. Рис. 1. Структури мереж World-Wide Web (WWW) і Інтернету. На верхній панелі WWW представлена у вигляді направлених гіперпосилань (URL). На нижній зображено Інтернет, як систему фізично з’єднаних вузлів (роутерів та комп’ютерів). Загальний коефіцієнт кластеризації знаходиться шляхом осереднення його локальних значень для всієї мережі. Дослідження показують, що він суттєво відрізняється від одержаних для випадкових графів Ердаша-Рені [4]. Ймовірність П того, що новий вузол буде приєднано до вузла i, залежить від ki вузла i. Величина називається переважним приєднанням (preferential attachment). Оскільки не всі вузли мають однакову кількість зв’язків, останні характеризуються функцією розподілу P(k), яка дає ймовірність того, що випадково вибраний вузол має k зв’язків. Для складних мереж функція P(k) відрізняється від розподілу Пуассона, який мав би місце для випадкових графів. Для переважної більшості складних мереж спостерігається степенева залежність , де γ=1–3 і зумовлено природою мережі. Такі мережі виявляють властивості направленого графа (рис. 2). Рис. 2. Розподіл Web-сторінок в Інтернеті [4]. Pout – ймовірність того, що документ має k вихідних гіперпосилань, а Pin – відповідно вхідних, і γout=2,45, γin=2,1. Крім цього, складні системи виявляють процеси самоорганізації, змінюються з часом, виявляють неабияку стійкість відносно помилок та зовнішніх втручань.В складних системах мають місце колективні емерджентні процеси, наприклад синхронізації, які схожі на подібні в квантовій оптиці. На мові системи зв’язаних осциляторів це означає, що при деякій критичній силі взаємодії осциляторів невелика їх купка (кластер) мають однакові фази і амплітуди.В економіці, фінансовій діяльності, підприємництві здійснювати вибір, приймати рішення доводиться в умовах невизначеності, конфлікту та зумовленого ними ризику. З огляду на це управління ризиками є однією з найважливіших технологій сьогодення [2, 6].До недавніх часів вважалось, що в основі розрахунків, які так чи інакше мають відношення до оцінки ризиків лежить нормальний розподіл. Йому підпорядкована сума незалежних, однаково розподілених випадкових величин. З огляду на це ймовірність помітних відхилень від середнього значення мала. Статистика ж багатьох складних систем – аварій і катастроф, розломів земної кори, фондових ринків, трафіка Інтернету тощо – зумовлена довгим ланцюгом причинно-наслідкових зв’язків. Вона описується, як показано вище, степеневим розподілом, “хвіст” якого спадає значно повільніше від нормального (так званий “розподіл з тяжкими хвостами”). У випадку степеневої статистики великими відхиленнями знехтувати вже не можна. З рисунку 3 видно, наскільки добре описуються степеневою статистикою торнадо (1), повені (2), шквали (3) і землетруси (4) за кількістю жертв в них в США в ХХ столітті [2]. Рис. 3. Системи, які демонструють самоорганізовану критичність (а саме такі ми і розглядаємо), самі по собі прагнуть до критичного стану, в якому можливі зміни будь-якого масштабу.З точки зору передбачення цікавим є той факт, що різні катастрофічні явища можуть розвиватися за однаковими законами. Незадовго до катастрофи вони демонструють швидкий катастрофічний ріст, на який накладені коливання з прискоренням. Асимптотикою таких процесів перед катастрофою є так званий режим з загостренням, коли одна або декілька величин, що характеризують систему, за скінчений час зростають до нескінченності. Згладжена крива добре описується формулою,тобто для таких різних катастрофічних явищ ми маємо один і той же розв’язок рівнянь, котрих, на жаль, поки що не знаємо. Теорія складності дозволяє переглянути деякі з основних положень ризикології та вказати алгоритми прогнозування катастрофічних явищ [7].Ключові концепції традиційних моделей та аналітичних методів аналізу і управління капіталом все частіше натикаються на проблеми, які не мають ефективних розв’язків в рамках загальноприйнятих парадигм. Причина криється в тому, що класичні підходи розроблені для опису відносно стабільних систем, які знаходяться в положенні відносно стійкої рівноваги. За своєю суттю ці методи і підходи непридатні для опису і моделювання швидких змін, не передбачуваних стрибків і складних взаємодій окремих складових сучасного світового ринкового процесу. Стало ясно, що зміни у фінансовому світі протікають настільки інтенсивно, а їх якісні прояви бувають настільки неочікуваними, що для аналізу і прогнозування фінансових ринків вкрай необхідним став синтез нових аналітичних підходів [8].Теорія складних систем вводить нові для фінансових аналітиків поняття, такі як фазовий простір, атрактор, експонента Ляпунова, горизонт передбачення, фрактальний розмір тощо. Крім того, все частіше для передбачення складних динамічних рядів використовуються алгоритми нейрокомп’ютинга [9]. Нейронні мережі – це системи штучного інтелекту, які здатні до самонавчання в процесі розв’язку задач. Навчання зводиться до обробки мережею множини прикладів, які подаються на вхід. Для максимізації виходів нейронна мережа модифікує інтенсивність зв’язків між нейронами, з яких вона побудована, і таким чином самонавчається. Сучасні багатошарові нейронні мережі формують своє внутрішнє зображення задачі в так званих внутрішніх шарах. При цьому останні відіграють роль “детекторів вивчених властивостей”, оскільки активність патернів в них є кодування того, що мережа “думає” про властивості, які містяться на вході. Використання нейромереж і генетичних алгоритмів стає конкурентноздібним підходом при розв’язанні задач передбачення, класифікації, моделювання фінансових часових рядів, задач оптимізації в галузі фінансового аналізу та управляння ризиком. Детермінований хаос пропонує пояснення нерегулярної поведінки і аномалій в системах, котрі не є стохастичними за природою. Ця теорія має широкий вибір потужних методів, включаючи відтворення атрактора в лаговому фазовому просторі, обчислення показників Ляпунова, узагальнених розмірностей і ентропій, статистичні тести на нелінійність.Головна ідея застосування методів хаотичної динаміки до аналізу часових рядів полягає в тому, що основна структура хаотичної системи (атрактор динамічної системи) може бути відтворена через вимірювання тільки однієї змінної системи, фіксованої як динамічний ряд. В цьому випадку процедура реконструкції фазового простору і відтворення хаотичного атрактора системи при динамічному аналізі часового ряду зводиться до побудови так званого лагового простору. Реальний атрактор динамічної системи і атрактор, відтворений в лаговому просторі по часовому ряду при деяких умовах мають еквівалентні характеристики [8].На завершення звернемо увагу на дидактичні можливості теорії складності. Розвиток сучасного суспільства і поява нових проблем вказує на те, що треба мати не тільки (і навіть не стільки) експертів по деяким аспектам окремих стадій складних процесів (професіоналів в старому розумінні цього терміну), знадобляться спеціалісти “по розв’язуванню проблем”. А це означає, що істинна міждисциплінарність, яка заснована на теорії складності, набуває особливого значення. З огляду на сказане треба вчити не “предметам”, а “стилям мислення”. Тобто, міждисциплінарність можна розглядати як основу освіти 21-го століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Кошкаров, А. А., and О. Н. Макшакова. "ВЛИЯНИЕ СВЯЗЫВАНИЯ КОФАКТОРА НА ВНУТРИМОЛЕКУЛЯРНУЮ ДИНАМИКУ ГЛИЦЕРАЛЬДЕГИД-3-ФОСФАТДЕГИДРОГЕНАЗЫ." Биофизика 66, no. 2 (2021): 230–39. http://dx.doi.org/10.31857/s0006302921020034.

Full text
Abstract:
Глицеральдегид-3-фосфатдегидрогеназа является одним из ключевых ферментов гликолиза, кроме того, белок вовлечен в регуляцию широкого ряда клеточных функций, включая индукцию апоптоза. Глицеральдегид-3-фосфатдегидрогеназа также участвует в развитии ряда патологических состояний, нейродегенеративных и раковых заболеваний. Новые подходы к регуляции активности фермента требуют детального понимания организации его пространственной и динамической структуры. В данной работе проведено исследование взаимодействия кофактора никотинамидадениндинуклеотида с димерами, составляющими тетрамер соматического глицеральдегид-3-фосфатдегидрогеназы человека, методом молекулярной динамики. Охарактеризовано влияние связывания кофактора на внутримолекулярную динамику белка. Показано, что димеры связывают кофактор с разными энергиями, что связано с подвижностью S-петли и ее способностью взаимодействовать с молекулой кофактора. В димере ОР, стабилизированном обширными контактами протяженных бета-структур, обнаружены группы остатков в смежных субъединицах, которые движутся согласованно, при этом показано, что связывание кофактора модулирует характер коррелированных движений в димере.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Semenenkо, Olegh, Liliia Semenenko, Victoriia Koverga, Iryna Chernyshova, Tetiana Sovhiria, and Alevtina Getman. "Методичний підхід до прогнозування воєнних витрат деяких країн світу на основі аналізу динаміки цих витрат за довгостроковий період (1999-2020 рр.)." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 2 (April 28, 2021): 152–77. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.2.15.

Full text
Abstract:
Економічне забезпечення відіграє вирішальну роль в укріпленні обороноздатності будь-якої держави. У більшості випадків об’явлення війн та їх початок обумовлювалися боротьбою за ресурси, а іноді, коли ресурси були на межі, бойові дії призупинялися. Плани розвитку, будівництва та застосування збройних сил завжди розробляються з урахуванням можливостей держави. Крім цього, аналіз використання фінансових ресурсів, що спрямовуються державою на забезпечення національної безпеки та оборони, дозволяє з’ясувати масштаби її підготовки до війни. У статті авторами запропонований методичний підхід до прогнозування воєнних витрат країни на основі аналізу динаміки цих витрат за довгостроковий період (понад двадцять років). Для проведення аналізу динаміки та прогнозу воєнних витрат були використані статистичні дані щодо обсягів воєнних витрат таких країн, як: Литва, Польща, Великобританія, Китай, Німеччина, Росія, США, Чехія, Угорщина, Румунія, Молдова та Україна. Для розрахунку показників динаміки автори запропонували кожен рівень ряду порівнювати з одним і тим же базисним рівнем. Для розрахунку показників динаміки кожний наступний рівень ряду порівнюється з попереднім. Найважливішим статистичним показником динаміки є абсолютний приріст, який визначається як різниця зіставлення двох рівнів ряду динаміки в одиницях виміру вихідної інформації. Запропонований методичний підхід щодо прогнозування воєнних витрат деяких країн світу на основі аналізу їх динаміки дозволяє отримати якісну картину щодо уваги держави до власної безпеки, а також достатньо достовірно спрогнозувати обсяги оборонних витрат країн зі стабільною економікою. Подальші дослідження будуть пов’язані з дослідженням внутрішніх та зовнішніх факторів, які впливають на рівень воєнних витрат в тих чи інших країнах світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ланде, Д. В., Л. Страшной, and І. В. Балагура. "Метод формування та кластеризації кореляційних мереж понять." Реєстрація, зберігання і обробка даних 23, no. 2 (June 29, 2021): 27–36. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2021.23.2.239209.

Full text
Abstract:
Для вирішення задачі формування та кластеризації понять запропоновано методику формування, кластеризації, ранжирування та подальшої візуалізації спрямованих кореляційних мереж, зв’язки яких визначаються на основі рядів динаміки, що відповідають цим поняттям. Як приклади розглянуто часові ряди динаміки вживання термінів, що формуються сервісом Google Books Ngram Viewer для формування кореляційної мережі наукових понять, і часові ряди динаміки захворюваності на коронавірус у різних країнах для формування та кластерізації мережі країн за ознакою подібності відповідних статистичних рядів. Наведена методика може застосовуватися з метою узагальнення множини сутностей без явно виражених зв’язків між ними на основі даних, отриманих в аналітичних системах різного призначення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Tsymbaliuk, V. І., V. V. Меdvediev, Yu Yu Senchik, and N. G. Draguntsova. "Порівняльний аналіз динаміки рівня рухової функції паретичної кінцівки щура на тлі відкритої проникної травми спинного мозку з тривалою персистенцією біосумісного стороннього тіла в каналі хребта." Klinicheskaia khirurgiia, no. 2 (February 2, 2018): 65–68. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.02.65.

Full text
Abstract:
Мета дослідження. Порівняти динаміку рівня рухової функції паретичної кінцівки щура на тлі тривалої компресії травмованого спинного мозку стороннім тілом. Матеріали і методи. У якості первинних цифрових даних використано емпіричний матеріал, отриманий у ряді попередніх досліджень (В. І. Цимбалюк, В. В. Медведєв та ін., 2016, 2017). Тварини – зрілі білі безпородні щури самці (5,5 міс., 300 г, інбредна лінія, похідна Wistar). Експериментальні групи: група 1 – лівобічний половинний перетин (ЛПП) спинного мозку на рівні Т11 (n = 40); група 2 – аналогічна травма спинного мозку + негайна імплантація в зону ураження стороннього тіла (n = 10). Моніторинг показника рухової функції (ПФ) паретичної кінцівки – шкала Вasso–Вeattie–Вresnahan; розрахунок щотижневого приросту ПФ, прискорення приросту та статистичний аналіз – у межах програмного пакету Statistica 10.0. Результати. Протягом 2–го тиж. в групі 1 спостерігали сповільнення приросту ПФ, у групі 2 – зменшення до нуля. Протягом 3 – 8–го тиж. динаміка ПФ у групі 2 відсутня. Починаючи з 8–го тиж., у групі 2 спостерігали повільний приріст ПФ з максимальною швидкістю впродовж 4–го місяця. Висновок. Компресія спинного мозку стороннім тілом унеможливлює аутогенне відновлення рухової функції паретичної кінцівки, зменшення компресії супроводжується відновленням рухової функції, динаміка якого аналогічна виявленій у віддалений період ізольованої травми спинного мозку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Lyubovych, O. E., and I. M. Klishch. "ОСОБЛИВОСТІ ЗМІН АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ В ДИНАМІЦІ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ НА ТЛІ ГІПОТИРЕОЗУ." Вісник наукових досліджень, no. 4 (December 13, 2018): 175–79. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2018.4.9619.

Full text
Abstract:
У патогенезі багатьох патологічних станів важливе місце посідають порушення антиоксидантної системи. При відсутності належного контролю за активністю процесів вільнорадикального окиснення розвивається ряд патологічних станів, що супроводжуються виникненням деструктивних, запальних та імунних реакцій. Ряд дослідників встановив захисну дію йодовмісних тиреоїдних гормонів при стресі, що реалізуються в результаті їх взаємодії із клітинним геномом, який призводить до стимуляції локальних стрес-лімітуючих систем. Мета дослідження – вивчити особливості змін показників ферментної і неферментної ланок функціонування антиоксидантної системи за умов іммобілізаційного стресу на тлі зниження рівня йодовмісних гормонів щитоподібної залози. Матеріали і методи. Гіпотиреоз моделювали щоденним введенням per os тиреостатика “Мерказоліл” (“Здоров’я”, Україна) у дозі 25 мг/кг протягом 21-ї доби. Гострий іммобілізаційний стрес моделювали шляхом прив’язування дослідних щурів у положенні на спині за 4 кінцівки без обмеження рухомості голови на 3 год. Для дослідження концентрації йодовмісних гормонів щитоподібної залози використовували імуноферментні методи, показників антиоксидантної системи – спектрофотометричні методи. Результати досліджень та їх обговорення. Досліджено вплив іммобілізаційного стресу в щурів із попередньо змодельованим гіпотиреозом на показники антиоксидантної системи крові. На стадії тривоги розвитку стрес-реакції в евтиреоїдних тварин встановлено незначне пригнічення антиоксидного захисту, що проявляється зниженням активності основних антиокситдантів першої лінії – каталази і супероксиддисмутази, зменшення концентрації церулоплазміну та пригнічення глутатіонової ланки антиоксидантної системи. На стадії резистентності відбувається стабілізація, а у ряді випадків і підвищення показників антиоксидантної системи відносно тварин без патології. Однак при тривалому стресі (стадія виснаження) антиоксидантний потенціал крові знову достовірно знижується, що свідчить про виснаження захисного антиоксидантного резерву. У тварин із гіпотиреозом на усіх стадіях розвитку стрес-реакції має місце достовірне пригнічення антиоксидантної здатності крові як стосовно тварин без змодельованої патології, так і евтиреоїдних тварин з іммобілізаційним стресом. Висновки. На тлі гіпотиреозу спостерігається більш інтенсивне, ніж в евтиреоїдних тварин, пригнічення антиоксидантної здатності крові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Цакаев, Алхазур Харонович, and Хава Аслановна Межиева. "ТРАНСФОРМАЦИЯ ДЕНЕЖНО-КРЕДИТНОЙ СИСТЕМЫ РОССИИ: ВЫЗОВЫ И РЕШЕНИЯ." 3 Всероссийская научно-прак. конф. «Социальн-экономические и финансовые аспекты развития РФ и ее регионов в современных условиях», no. 3 (May 27, 2022): 58–68. http://dx.doi.org/10.36684/62-2022-3-58-68.

Full text
Abstract:
Формирование и совершенствование денежно-кредитной системы (ДКС) Российской Федерации происходило под влиянием ряда факторов, таких как территория, ресурсы, климат, обычаи и население, повлиявших непосредственным образом на характер и особенности ее исторического становления, которое оказало собственно решающее воздействие на социально-экономические особенности развития ДКС РФ сегодня. Проведена оценка показателей состояния и развития ДКС РФ в разрезе 1995-2021 гг. Проанализирована динамика изменения следующих показателей: индекс потребительских цен, индекс девальвации, коэффициент монетизации, норма процента (номинальная), норма процента (реальная). На основе проведенного анализа пришли к следующему выводу: ДКС сегодня не вполне состоятельна в вопросах обеспечения роста российской экономики и благосостояния россиян ввиду наличия определенных трудностей (проблем), тормозящих ее развитие. В рамках данной статьи акцент сделан на оценке и анализе состояния банковской системы РФ. Определен ряд проблем и выработаны предложения по их нивелированию.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Киреенков, А. А., and Г. В. Федотенков. "Модель силового контакта композитной сферической оболочки с твердой поверхностью с учетом комбинированного анизотропного сухого трения." Механика композиционных материалов и конструкций 27, no. 4 (December 28, 2021): 558–69. http://dx.doi.org/10.33113/mkmk.ras.2021.27.04.558_569.09.

Full text
Abstract:
Рассматривается движение упругой композитной оболочки по твердой шероховатой повехрности при наличии комбинированного анизотропного сухого трения. Эта модель может быть использована для исследования динамики пневматиков (авиационных и автомобильных) в условиях сложной кинематики, а также различных управляемых робототехнических систем. Для корректного учета влияния анизотропии коэффициентов сухого трения в таких системах, требуется построение приближенных аналитических моделей силового состояния внутри пятна контакта с учетом реального распределения нормальных и касательных контактных напряжений. Распределение контактного давления строится с использованием уравнения С.А. Амбарцумяна для трансверсально изотропной сферической оболочки. Это уравнение модифицируется путём введения дополнительных соотношений для приведённого контактного давления и нормальных перемещений. Построение разрешающего интегрального уравнения относительно контактного давления основано на принципе суперпозиции и методе функций Грина. Для этого строится соответствующая функция Грина, представляющая собой нормальные перемещения оболочки как решение задачи о воздействии сосредоточенного давления. Функция Грина так же, как и контактное давление, разыскивается в виде разложений в ряды по полиномам Лежандра с учётом дополнительных соотношений для приведённого контактного давления и нормальных перемещений. С использованием функции Грина построено разрешающее задачу интегральное уравнение. В результате задача состоит в определении коэффициентов разложения в ряд приведённого контактного давления. Ограничиваясь конечным числом членов рядов разложений, с использованием дискретизации области контакта и свойств полиномов Лежандра задача сводится к решению системы алгебраических уравнений относительно коэффициентов разложения для приведённого контактного давления. После этого из дополнительного соотношения определяются коэффициенты разложения искомого контактного давления в ряд по полиномам Лежандра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Низамутдинов, М. М., В. В. Орешников, and А. Р. Атнабаева. "3.2. ISSUES OF CONSISTENCY OF FORECASTS OF ECONOMIC DEVELOPMENT OF REGIONS (ON THE EXAMPLE OF THE REPUBLIC OF BASHKORTOSTAN)." Audit and Financial Analysis, no. 4 (January 4, 2021): 42–47. http://dx.doi.org/10.38097/afa.2020.72.81.005.

Full text
Abstract:
Статья посвящена вопросам прогнозирования развития субъектов Российской Федерации. Рассмотрен прогноз динамики валового регионального продукта Республики Башкортостан на средне- и долгосрочную перспективы, а также ряд взаимосвязанных параметров. Проведен анализ показателей в текущих и сопоставимых ценах, их динамики и соотношения. Выявлен ряд противоречий, указывающих на наличие рассогласованности представленных значений. Раскрыты отдельные противоречия другим документам стратегического планирования. Результаты могут быть использованы для повышения эффективности управления региональным развитием. The article is devoted to the issues of forecasting the development of the subjects of the Russian Federation. The forecast of the dynamics of the gross regional product of the Republic of Bashkortostan for the medium - and long-term prospects, as well as a number of interrelated parameters, is considered. The analysis of indicators in current and comparable prices, their dynamics and correlation is carried out. A number of contradictions are revealed, indicating the presence of inconsistency of the presented values. Some contradictions with other strategic planning documents are revealed. The results can be used to improve the efficiency of regional development management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Низамутдинов, М. М., В. В. Орешников, and А. Р. Атнабаева. "3.2. ISSUES OF CONSISTENCY OF FORECASTS OF ECONOMIC DEVELOPMENT OF REGIONS (ON THE EXAMPLE OF THE REPUBLIC OF BASHKORTOSTAN)." Audit and Financial Analysis, no. 4 (January 4, 2021): 42–47. http://dx.doi.org/10.38097/afa.2020.72.81.005.

Full text
Abstract:
Статья посвящена вопросам прогнозирования развития субъектов Российской Федерации. Рассмотрен прогноз динамики валового регионального продукта Республики Башкортостан на средне- и долгосрочную перспективы, а также ряд взаимосвязанных параметров. Проведен анализ показателей в текущих и сопоставимых ценах, их динамики и соотношения. Выявлен ряд противоречий, указывающих на наличие рассогласованности представленных значений. Раскрыты отдельные противоречия другим документам стратегического планирования. Результаты могут быть использованы для повышения эффективности управления региональным развитием. The article is devoted to the issues of forecasting the development of the subjects of the Russian Federation. The forecast of the dynamics of the gross regional product of the Republic of Bashkortostan for the medium - and long-term prospects, as well as a number of interrelated parameters, is considered. The analysis of indicators in current and comparable prices, their dynamics and correlation is carried out. A number of contradictions are revealed, indicating the presence of inconsistency of the presented values. Some contradictions with other strategic planning documents are revealed. The results can be used to improve the efficiency of regional development management.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Таштамиров, М. Р. "РОЛЬ КРЕДИТНОГО КОМПОНЕНТА В ОБЕСПЕЧЕНИИ ЭФФЕКТИВНОСТИ БАНКОВСКОЙ СИСТЕМЫ." Вестник Чеченского государственного университета, no. 4/44 (November 23, 2021): 28–36. http://dx.doi.org/10.36684/chesu-2021-44-4-28-36.

Full text
Abstract:
Состояние и развитие банковской системы сопряжено с влиянием множества факторов внешней и внутренней среды. Особенно остро данный вопрос стоит в условиях усиления экономической неопределенности в периоды кризисов различного экономического и неэкономического характера. В связи с этим достаточную актуальность приобретают вопросы влияния неоднородных компонентов на показатели функционирования банковской системы. Данная статья направлена на выявление степени воздействия эндогенных факторов совокупной ликвидности банковской системы на показатель ее эффективности и результативности с точки зрения динамики формирования финансового результата. Проведен эконометрический анализ с применением инструментов корреляционной и регрессионной оценки силы связи и степени воздействия ряда эндогенных факторов на финансовый результат банковской системы. Полученные данные свидетельствуют о необходимости исследования состояния банковской системы с учетом не только макроэкономической внешней среды, но и использования кредитных компонентов, которые имеют важное значение в динамике развития банковской системы страны.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Сулимин, Владимир Власович, Владимир Владимирович Сулимин, and Елена Александровна Ляшенко. "Оценка развития сельского хозяйства и других видов экономической деятельности в условиях нестабильной макроэкономической среды." Аграрная Россия, no. 4 (April 29, 2018): 36–39. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2018-4-36-39.

Full text
Abstract:
Сельское хозяйство является значимым видом экономической деятельности во многих странах мира. От него зависит продовольственная безопасность страны. В России крайне обширны земельные угодья, однако большая часть является зоной земледелия повышенного риска. Важно поддерживать на государственном уровне развитие сельского хозяйства не только политическими мерами, но и экономическими, поскольку сельское хозяйство не является высокорентабельным видом деятельности. В основе авторской оценки развития сельского хозяйства и ряда других видов экономической деятельности в Российской Федерации лежит расчет, сопоставление и сравнение в динамике за период 2008 – 2015 гг. ряда важных относительных показателей, в частности, индексов объемов производства, реальной заработной платы и производительности труда. По индексу объемов производства сельское хозяйство и другие виды экономической деятельности в исследуемый период не имели постоянного роста. Реальная заработная плата работников сельского хозяйства снизилась, в то время как ее номинальная величина повысилась. Динамика индекса производительности труда в сельском хозяйстве показала неравномерный рост, значимые снижения произошли в годы неблагоприятных климатических условий. Сопоставление индексов производительности труда и заработной платы выявило, что сельское хозяйство по уровню заработной платы уступает другим видам экономической деятельности, но является более устойчиво развивающимся по производительности труда. Установлены интегральные индексы, которые определили состояние сельского хозяйства в сравнении в целом по экономике как «условно нестабильное» и в сравнении по среднегодовой динамике как «стабильное».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Іщенко, П. В., and А. В. Борисенко. "АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАЯВЛЕНИХ І ТРАДИЦІЙНИХ НЕЗНІМНИХ ШИНУЮЧИХ ОРТОПЕДИЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ У ПАЦІЄНТІВ БЕЗ ДЕФЕКТА ЗУБНОГО РЯДУ, ЩО МАЮТЬ ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ПАРОДОНТИТ У СТАДІЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЗА ПОКАЗНИКОМ ІГ." Інновації в стоматології, no. 1 (June 1, 2021): 35–38. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2019.1.7.

Full text
Abstract:
Актуальність. Проблема захворювань пародонту займає великий відсоток серед стоматологічних захво-рювань,що спонукає лікарів науковців та стоматологів практиків більш активно займатися даною патологі-єю. Ортопедичне втручання дуже важливе при функціональному відновленні цілісності зубного ряду у пацієн-тів без дефектів зубного ряду з генералізованим пародонтитом у стадії стабілізації.Нами для лікування генералізованого пародонтиту з боку ортопедичної складової запропоновані заявлені інтердентальні шини, які використовувались при ортопедичному лікуванні пацієнтів з даною патологією по-ряд з традийійним шинуванням.Мета З'ясувати клінічно, які з використаних у дослідженні шин більш фізіологічні для спровокованого па-родонту в зоні їх відповідальності за допомогою ІГ.Матеріали та методи Дане клінічне дослідження проведене на групі з 54 хворих генералізованим пародо-нтитом, у стадії стабілізації. Попередньо їм було проведено комплексне лікування генералізованого пародон-тита. У досліджуваній групі зі станом пародонта в стадії стабілізації перебувало 24 людини . Це група із за-явленими досліджуваними шинами. І група із шинами відомими традиційними - у кількості 30 людей у групі.Результати При проведенні дослідження встановлено, що через 18 місяців значення показника індексу гі-гієни (ІГ) для хворих без дефектів зубного ряду в групі контролю покращилось, у середньому, на 60,9±2,1 %, а в групі дослідження – лише на 27,6±2,8 % (p<0,001).За весь період дослідження в групі без дефектів зубного ряду динаміка розвитку ознак процесу запалення в досліджуваній групі більш стримана в порівнянні з контролем, що говорить про доцільність застосування зая-влених конструкцій в даній групі.Висновки. Проведені дослідження у групах пацієнтів виявили перевагу в застосувнні нових шинуючих конструкцій при застосуванні їх при генералізованому пародонтиті у стадії стабілізації перед традиційним шинуванням за показником ІГ. Поліпшення у відсотковому співвідношенні склало за 18 місяців 33,3±3,5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Когтев, Ольга, and Александр Сергиенко. "НАТУРНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ ДЕБИТА МЕТАНА ИЗ УГЛЕПОРОДНОГО МАССИВА 604 РЯДЫ Ю ПЕРВОМАЙСКОЕ ШАХТЫ «ЮБИЛЕЙНАЯ»." SWorldJournal, no. 03-02 (February 28, 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-03-02-026.

Full text
Abstract:
Метою досліджень авторами статті було встановлення закономірності виділення газуу згідно даним динаміки дебіту метану із дегазаційних свердловин, Авторами проведений аналіз даних натурних досліджень вуглепородного масиву лави шахти «Ювілейна». Отримані г
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Когтев, Ольга, and Александр Сергиенко. "НАТУРНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ ДЕБИТА МЕТАНА ИЗ УГЛЕПОРОДНОГО МАССИВА 604 РЯДЫ Ю ПЕРВОМАЙСКОЕ ШАХТЫ «ЮБИЛЕЙНАЯ»." SWorldJournal, no. 03-02 (February 28, 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-03-02-026.

Full text
Abstract:
Метою досліджень авторами статті було встановлення закономірності виділення газуу згідно даним динаміки дебіту метану із дегазаційних свердловин, Авторами проведений аналіз даних натурних досліджень вуглепородного масиву лави шахти «Ювілейна». Отримані г
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Лушников, А. А. "Эволюционные уравнения и случайные графы." Чебышевский сборник 19, no. 4 (March 18, 2019): 103–17. http://dx.doi.org/10.22405/2226-8383-2018-19-4-103-117.

Full text
Abstract:
На примере эволюции случайного графа обсуждается подход к стохастической динамике сложных систем на основе эволюционных уравнений. Для случая графа эти уравнения описывают временные изменения в структуре графа, связанные с процессом случайного добавления в него новых связей. Такой процесс тесно связан с коалесценцией отдельных неприводимых компонент графа и ведет к появлению сингулярностей в спектрах и их моментах в течение конечных промежутков времени. Эти сингулярности возникают вследствие появления гигантской связной компоненты, порядок которой сравним с полным порядком всего графа. В работе демонстрируется метод анализа динамики процесса эволюции случайного графа, основанный на точном решении эволюционного уравнения, которое описывает зависимость от времени производящего функционала для вероятности застать в системе заданное распределение связных компонент графа. Дан вывод нелинейного интегрального уравнения для производящей функции распределения по числу связных компонент и обрисованы методы его анализа. В заключительной части обсуждены возможности применения изложенного подхода для решения ряда эволюционных проблем статистической геодинамики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Кумратова, Альфира Менлигуловна, Елена Витальевна Попова, Татьяна Алексеевна Недогонова, and Андрей Игоревич Василенко. "ВЫЯВЛЕНИЕ ТРЕНД-СЕЗОННЫХ КОМПОНЕНТ ВО ВРЕМЕННЫХ РЯДАХ ЭКОНОМИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ." Современная экономика: проблемы и решения 6 (June 20, 2018): 20–30. http://dx.doi.org/10.17308/meps.2018.6/1907.

Full text
Abstract:
Цель: Исследование тренд-сезонных экономических процессов на базе временных рядов, с последующей подготовкой данных для прогнозирования динамики развития с использованием методов прогнозирования как гибридных, так и методов нелинейной динамики. Обсуждение: В современных условиях экономики для минимизации рисков и потерь часто применяют прогнозирование на основе временных рядов. Одним из наиболее значимых факторов, которые необходимо учитывать на начальном этапе анализа данных временного ряда, является сезонность. В данной работе представлен алгоритм выявления сезонной компоненты Четверикова, проведена его апробация на основе эталонного ряда, и представлено исследование на выявление сезонной компоненты во временных рядах цен на нефть марки Brent, курса доллара к рублю и временного ряда оптовой продажи бутелированной питьевой воды в городах Краснодарского края. Результаты: метод Четверикова позволяет нам выделять сезонную компоненту во временных рядах с явно существующей зависимостью от времени года. Говорить о сезонности в таких временных рядах как цены на Brent и курс доллара достаточно сложно, так как на их значение большое влияние оказывают геополитические факторы, например, договоренности стран ОПЕК. Авторами планируется проведение дальнейшего исследования представленных в работе временных рядов для прогнозирования динамики развития процессов с использованием как гибридных методов, так и методов нелинейной динамики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Pritulina, Yu G., I. V. Krivoruchko, V. V. Shentsova, D. S. Astapchenko, and L. A. Sakharova. "Практическая значимость анализа цитокинового профиля при ряде инфекционных заболеваний." ACTUAL INFECTOLOGY, no. 1.02 (February 1, 2014): 40–44. http://dx.doi.org/10.22141/2312-413x.1.02.2014.82278.

Full text
Abstract:
В последние годы открытие цитокинов и изучение их роли в патогенезе широкого круга заболеваний определили приоритеты их исследования при различной патологии, в том числе при инфекционных заболеваниях. В данной статье приводится анализ изучения цитокинового статуса различных биологических жидкостей и динамики его показателей при ряде инфекционных заболеваний. Цитокиновый профиль позволяет оценить характер течения инфекционного процесса, прогнозировать исход заболевания и оценить эффективность терапии. Данная работа проведена на кафедре инфекционных болезней ВГМА им. Н.Н. Бурденко с целью изучения динамики показателей цитокинового профиля в сыворотке крови и супернатантах гепатобиоптатов у больных хроническим гепатитом В и хроническим гепатитом С, исследования местного цитокинового статуса носоглоточного секрета и слюны у пациентов с гриппом, а также анализа уровня цитокинов в буллезном экссудате у больных с рецидивирующей рожей. В исследование включены 268 человек, которые были разделены на четыре группы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Пётч, Ольга. "Перспективные расчеты населения в Германии." Демографическое обозрение 5, no. 2 (August 21, 2018): 32–60. http://dx.doi.org/10.17323/demreview.v5i2.7934.

Full text
Abstract:
Целенаправленная социально-экономическая политика немыслима без представлений о будущем развитии населения и его структуры. Перспективные расчеты населения позволяют получить такого рода компас. Их результаты показывают, как будут изменяться численность и структура населения при определенных гипотезах о развитии рождаемости, смертности и миграции. Поскольку эти демографические процессы протекают очень постепенно и их воздействие проявляется в полной мере лишь через несколько десятилетий, особый интерес представляют расчеты на долгосрочную перспективу. Данная статья знакомит с официальными перспективными расчетами населения Федерального статистического управления Германии. Опираясь на широко распространенные в международной практике когортно-компонентный метод и сценарную технику, они имеют ряд особенностей. Как трактовка целей и интерпретация результатов, так и некоторые детали методологии, и дизайн сценариев как системы равноценных вариантов будущего развития отличны от принятых в настоящее время в России. На примере предположений 13-го координированного перспективного расчета о будущей динамике рождаемости статья знакомит с одним из возможных подходов к моделированию гипотез. В основе этого подхода находится анализ тенденций динамики репродуктивного поведения женщин реальных поколений. В заключение сделанные на базе данных 2013 г. выводы о будущем уровне итоговой рождаемости критически анализируются с учетом новых данных до 2016 г. о подъеме деторождения в Германии. Анализ факторов, сопутствующих этому процессу, позволяет оценить их потенциал для будущего развития рождаемости.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Ерёмин, А. М., П. В. Захаров, А. И. Чередниченко, М. Д. Старостенков, and М. П. Фараджева. "СТАТИСТИЧЕСКИЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДИСКРЕТНОГО БРИЗЕРА В КРИСТАЛЛЕ CuPt7 С ОРТОГОНАЛЬНОЙ И ТРИГОНАЛЬНОЙ КОНФИГУРАЦИЯМИ." Фундаментальные проблемы современного материаловедения, no. 1 (March 30, 2021): 24–29. http://dx.doi.org/10.25712/astu.1811-1416.2021.01.003.

Full text
Abstract:
В статье методом молекулярной динамики проводится расчёт статистических характеристик дискретного бризера в модельном кристалле CuPt7 с ортогональной и тригональной конфигурациями. Роль рассматриваемых объектов в динамике кристаллической решетки остается до конца не ясной в виду сложностей их прямого наблюдения. Платиновые сплавы зачастую обеспечивают необходимые условия существования дискретных бризеров различных размерностей и конфигураций. Обязательными условиями существования дискретных бризеров является существенная нелинейность межатомных связей и наличие запрещенной зоны в фононном спектре кристалла. Поэтому на первом этапе рассчитаны фононные спектры этого модельного кристалла, как с ортогональной, так и тригональной конфигурациями. Далее выявлены зависимости среднеквадратичного отклонения, коэффициента вариации и средней частоты модельного дискретного бризера от времени его существования. Анализ статистических данных показывает, что в описанной модели с использованием потенциала межатомного взаимодействия, полученного методом погружённого атома (EAM), квази-бризерное модельное решение незначительно отличается от соответствующего ему точного бризера. В рамках данной модели для обоих сингоний были рассчитаны следующие статистические характеристики и зависимости: группированный статистический ряд абсолютных и относительных частот, гистограмма относительных частот, полигон абсолютных и относительных частот, эмпирическая функция распределения исходной выборки. Статистические данные позволяют вникнуть в причины разрушения бризеров и более полно описать процесс рассеяния ими энергии. Разрушение квази-бризеров происходит в тот момент, когда среднеквадратическое отклонение превышает разность между средней частотой бризера и ближайшей границей фононного спектра кристалла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Kazimov A.H., Aliyeva D.M., Veliyeva G.J., Aghayeva A.H., and Rustamova T.V. "Анализ психофизиологического статуса у практически здоровых юношей и юношей с невротическими расстройствами 15-16 лет." Journal of Theoretical, Clinical and Experimental Morphology 2, no. 3-4 (June 12, 2020): 124–30. http://dx.doi.org/10.28942/jtcem.v2i3-4.134.

Full text
Abstract:
Цель исследования. Выявить различия психофизиологического состояния здоровых юношей и юношей с невроти-ческими нарушениями пубертатного возраста. Материал и методы. Проведен сравнительный анализ возрастной динамики психофизиологических функций в группах здоровых юношей (группы А-15, А-16) и в аналогичных возрастно-половых группах лиц с невротическими расстройствами (группы Н-15, Н-16). Использованы показатели выполнения следующих тестов: корректурной пробы, теста «память на числа», теста «арифметические вычисления» и треморометрического теста, а также психологического теста субъективной самооценки состояния САН. Результаты исследования. Результаты психофизиологического тестиро-вания здоровых юношей и юношей с пограничными невротическими расстройствами в динамике возрастного периода от 15 до 16 лет указывают на нарушение ряда высших мозговых функций, а именно – внимания, кратковременной невербальной памяти, темпа арифметических вычислений, психомоторной статической и динамической координации при минимальных неврологических нарушениях. Заключение. В группах юношей с пограничными состояниями с возрастом наблюдается не прогрессирование функций памяти, точности простых логических операций, психомоторной координации, а, напротив, их ухудшение.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Кроль, О. С. "Оцінка динамічних характеристик шпиндельного вузла багатоцільового токарного верстата в середовищі «АРМ WinMachine»." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(265) (March 16, 2021): 33–40. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-265-1-33-40.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему аналізу працездатності багатофункціонального токарного верстата, оснащеного різноманітним модульним оснащенням. Розроблено статичний формуляр для оцінки характеристик жорсткості двухопорного шпиндельного вузла зі змінними інструментальними блоками. Показана ефективність модуля АРМ Structure-3D в умовах складного характеру деформування шпиндельних опор. Дана оцінка напружено-деформованого стану шпинделя за допомогою аналізу полів напружень, розрахованих методом кінцевих елементів. Побудований ряд частотних характеристик, що відображають динаміку шпиндельного вузла при комбінованому просторовому навантаженні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Якушин, Антон Павлович. "Анализ структуры и динамики портфеля активов фондов целевого капитала в Российской Федерации." Russian JOurnal of Entrepreneurship 17, no. 6 (March 31, 2016): 721. http://dx.doi.org/10.18334/rp.17.6.35049.

Full text
Abstract:
Современное развитие фондов целевого капитала невозможно без грамотного построения эффективной и доходной инвестиционной стратегии. Однако существует ряд проблем, связанных с функционированием как финансового рынка, так и фондов целевого капитала, не позволяющих активизировать устойчивое развитие самих фондов. Данное исследование представляет собой анализ структуры и динамики различных видов активов, содержащихся в портфеле фондов, с точки зрения наиболее актуальных и инновационных финансовых моделей. Научная статья будет интересна участникам финансового рынка и работникам, тесно взаимодействующим с фондами целевого капитала в Российской Федерации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Богданець, В. А. "Динаміка землекористування Олешківських пісків: аналіз часового ряду 1987-2017 рр." Землеустрій, кадастр і моніторинг земель, no. 4 (2017): 71–75.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Рублев, Владимир Владимирович. "ПЕРСПЕКТИВЫ РАЗВИТИЯ МЕЖДУНАРОДНОГО АЭРОПОРТА «МАХАЧКАЛА» В УСЛОВИИ МАКРОЭКОНОМИЧЕСКОЙ НЕСТАБИЛЬНОСТИ." Региональные проблемы преобразования экономики, no. 3 (September 7, 2021): 13–21. http://dx.doi.org/10.26726/1812-7096-2021-3-13-21.

Full text
Abstract:
Цель работы. Целью проводимого исследования является анализ деятельности международного аэропорта «Махачкала». Падение мирового рынка пассажирских авиаперевозок по итогам 2020 года превысило 60 %, однако ряд региональных аэропортов РФ продемонстрировал положительную динамику роста пассажиропотока. Спад пассажиропотока аэропорта международного аэропорта «Махачкала» составил 6,5 % при условии положительной динамики роста с июля по декабрь 2020 года. В условии макроэкономической нестабильности на российском рынке пассажирских авиаперевозок прослеживается тенденция развития внутреннего авиасообщения на фоне введения временных запретительных и ограничительных мер на международные авиаперевозки. Методология и методы проведения работы. При проведении исследования были использованы статистические данные деятельности международного аэропорта «Махачкала», а также других региональных российских и зарубежных аэропортов. Основой методологической базы послужили результаты исследования российских и зарубежных ученых. Результаты. Построение модели перспективного развития направлений в структуре маршрутной сети международного аэропорта «Махачкала» стало результатом проведенного исследования. Тенденция на российском рынке пассажирских авиаперевозок в условиях кризиса, а также анализ европейского опыта преодоления последствий мирового финансового кризиса 2008 года позволили сделать заключение о востребованности региональных субсидируемых и региональных бюджетных направлений как приоритетного пути развития аэропорта в условиях преодоления кризиса. Область применения результатов. Результаты проведенного исследования могут быть применимы при разработке стратегии развития международного аэропорта «Махачкала», а также развития в условиях преодоления кризиса другими региональными аэропортами Российской Федерации. Выводы. При условии расширения маршрутной сети международного аэропорта «Махачкала» за счет направлений региональных субсидируемых и региональных бюджетных авиаперевозок пассажиропоток аэропорта может демонстрировать ежегодный показатель роста на уровне +20 %, + 30 %, став ведущим региональным аэропортом СКФО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Локота, Є. Ю., С. І. Оплета, and Ю. Є. Локота. "Моніторинг ортопедичних конструкцій для лікування осіб молодого віку м. Ужгород із наявністю малих включених дефектів зубних рядів." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина 60, no. 2 (December 31, 2019): 50–53. http://dx.doi.org/10.24144/2415-8127.2019.60.50-53.

Full text
Abstract:
Вступ. Серед питань сучасної ортопедичної стоматології набирає актуальності проблема наявності малих дефектів зубних рядів в осіб молодого віку. Такі пацієнти рідко звертаються за стоматологічною допомогою. Дані дефекти не викликають значного порушення жувальної функції, однак протягом часу це спричинює не лише порушення морфологічної єдності зубних рядів, але й деформацію прикусу та складну органічну перебудову в ділянці дефекту, що згодом може поширитися на весь зубний ряд. Отже, вивчення особливостей протезування таких пацієнтів сприятиме покращенню заходів лікування, спрямованих на усунення дефектів, що передбачає зниження рівня захворюваності населення. Мета дослідження: комплексно обстежити ортопедичні захворювання в осіб молодого віку міста Ужгород; підвищити ефективність протезування хворих із малими дефектами зубних рядів для профілактики вторинних дентоальвеолярних деформацій; обгрунтувати вибір оптимального виду ортопедичної допомоги для результативного лікування. Матеріали та методи. Проведено стоматологічні огляди 975 пацієнтів віком 15–29 років на базі Університетської стоматологічної поліклініки міста Ужгород. Об’єктом дослідження були малі включені дефекти бічних ділянок зубних рядів та їх ускладнення у осіб молодого віку. Результати досліджень та їх обговорення. За допомогою комплексних досліджень отримані дані щодо поширення малих дефектів зубних рядів серед молодих осіб віком 15–29 років міста Ужгород; проаналізовано динаміку захворюваності в цілому. Практичне значення одержаних результатів полягає у наданні об’єктивної стоматологічної допомоги пацієнтам даної вікової категорії, що включає в себе розробку ефективних методів ортопедичного лікування та профілактики зубощелепних деформацій. Висновки. На підставі дослідження поширеності, інтенсивності, тенденції розвитку малих включених дефектів зубних рядів серед осіб молодого віку м. Ужгород, проаналізовано динаміку захворюваності в цілому, визначено спрямованість і силу впливу негативних патогенетичних чинників на перебіг і формування різноманітних порушень із боку зубощелепної системи. Ключові слова: стоматологічний огляд, особи молодого віку, малі включені дефекти зубного ряду, ортопедична захворюваність, ортопедична конструкція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Вахнина, Ирина Леонидовна, Елена Викторовна Носкова, and Марина Алексеевна Голятина. "Особенности изменения площадей водного зеркала и количества озер степной зоны Восточного Забайкалья." Вестник ВГУ. Серия: География. Геоэкология, no. 3 (July 26, 2020): 13–23. http://dx.doi.org/10.17308/geo.2020.3/3019.

Full text
Abstract:
Цель исследования – анализ морфометрических характеристик озер, расположенных в степной зоне Восточного Забайкалья. Методы. Определение площади водного зеркала и количества озер выполнено по мультиспектральным снимкам космических аппаратов Landsat TM, ETM+ и OLI с 1989 по 2016 годы с помощью модифицированного нормализованного разностного водного индекса (MNDWI). Оценка погодно-климатических условий и расчет параметров засушливости и увлажнения проведены по данным наблюдений близлежащих метеорологических станций Забайкальского управления по гидрометеорологии и мониторингу окружающей среды. Результаты. Выявлены годы с максимальными и минимальными значениями количества и общей площади водных поверхностей озер. С помощью корреляционного анализа показано, что изменение исследуемых характеристик тесно связано с климатическими условиями территории. Выводы. Динамика морфометрических характеристик озер степной зоны Восточного Забайкалья обусловлена влиянием климатических факторов. Последняя сухая фаза климатического цикла совпала с ростом температур теплого периода, что привело к повышенному испарению и к значительному сокращению числа и общей площади водной поверхности озер. Для бессточных озер размеры текущего года являются следствием характера водности ряда предшествующих лет. Снижение размеров может сохраняться и в многоводном году, если этому предшествовал ряд маловодных лет, и увеличение в маловодном, если этот маловодный год наблюдается в пределах многоводного периода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Косова, Лариса Борисовна. "Динамика установок россиян в сфере интимных отношений." Демографическое обозрение 4, no. 4 (December 25, 2017): 127–49. http://dx.doi.org/10.17323/demreview.v4i4.7532.

Full text
Abstract:
Модернизация социальной жизни - центральная тема исследовательской работы в сфере наук об обществе. Как отмечал Р. Нисбет, вся проблематика современной социологии заключается в изучении процессов перехода от сословного, иерархического, закрытого общества к обществу открытому, достижительскому. Важнейший аспект модернизации - смещение акцентов в принципах социальной регуляции от системных, наложенных извне запретов в сторону индивидуальной свободы и ответственности. Одна из поведенческих сфер, где подобные сдвиги проявляются наиболее ярко, сфера сексуальных отношений. В модерных обществах сексуальное удовольствие и удовлетворенность признаются важными элементами личной жизни, имеющими право на существование как таковые, а не только как необходимое условие деторождения. Процессы модернизации глобальны, однако фазовые различия существенны в разных странах. В статье анализируется динамика установок по отношению к сфере интимного в России, показано место России в ряду других стран. Расчеты основаны на данных социологических опросов, в первую очередь международного исследования ISSP (International Social Survey Programme), позволяющего как отследить динамику установок во времени, так и проводить межстрановые сравнения. Все данные получены из Единого архива экономических и социологических данных НИУ ВШЭ: http://sophist.hse.ru Тоталитарное государство стремится контролировать все сферы личной жизни. Ликвидация эротической культуры, маркировка сексуального как грязного, предосудительного ‒ важнейший элемент системы тоталитарного контроля. Сокращение контроля со стороны государства повышает пермиссивность в сфере интимного: либерализация установок в сексуальном поведении россиян была зафиксирована еще в 1960-е гг. и только усилилась с перестройкой и демократизацией. Россия занимает более чем либеральные позиции по отношению к внебрачному сексу, достаточно пермиссивна по отношению к сексу добрачному. Сложнее выстраивается система установок по поводу гомосексуальных отношений: некоторая либерализация взглядов, заметная в конце 1990-х гг., сменилось ростом ригидности, последовавшим за изменившимся тоном государственной политики и пропаганды. Усиление консервативных тенденций государственной политики последнего времени сказывается на динамике установок в сфере сексуального поведения, но не может отменить основные модернизационные тренды - рост разнообразия сексуальных практик и индивидуальной ответственности за сделанный выбор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Кудинов, Алексей Никифорович, Сергей Александрович Михеев, Владимир Николаевич Рыжиков, Виктор Павлович Цветков, and Илья Викторович Цветков. "DEMOGRAPHIC PHASE SPACE OF THE TVER REGION FROM 1989 TO 2020 AND TVER REGION POPULATION." Вестник Тверского государственного университета. Серия: Экономика и управление, no. 4(52) (December 23, 2020): 170–80. http://dx.doi.org/10.26456/2219-1453/2020.4.170-180.

Full text
Abstract:
Авторами предложен метод исследования особенностей демографической динамики на основе демографического фазового пространства. Целью работы является анализ динамики народонаселения Тверской области и оценка возможности ее стабилизации в будущем с использованием демографического фазового пространства. Научная новизна работы состоит в применении нового метода исследования особенностей демографической динамики на основе демографического фазового пространства на интересующем промежутке времени. В статье построены кусочно-линейные функции, которые непрерывно аппроксимируют временные ряды численности народонаселения и скорости изменения численности народонаселения Тверской области с 1989 по 2020 гг. Сконструировано демографическое фазовое пространство Тверского региона с 1989 по 2020 гг. Получены аналитические выражения, описывающие динамику тренда численности народонаселения Тверской области. Найдена асимптотическая стабилизация численности народонаселения Тверского региона на уровне 1.0998 млн человек к 2060 году. The article proposes a method for studying the features of demographic dynamics based on the demographic phase space. The aim of the work is to analyze the dynamics of the population of the Tver region and to assess the possibility of its stabilization in the future using the demographic phase space. The scientific novelty of the work consists in the application of a new method for studying the characteristics of demographic dynamics based on the demographic phase space at the specific time interval. The article constructs piecewise linear functions that continuously approximate the time series of the population and the rate of change in the population of the Tver region from 1989 to 2020. The authors present a demographic phase space of the Tver region from 1989 to 2020t. An analytical expression describes the dynamics of the trend in the population of the Tver region. The investigation highlights an asymptotic stabilization of the population of the Tver region at the level of 1.0998 million people by 2060.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography