Academic literature on the topic 'Руховий'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Руховий.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Руховий"

1

Миценко, Євген. "ПРИДАТНІСТЬ ЗАСОБІВ ОЦІНКИ РУХОВОЇ ФУНКЦІЇ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ СТАНУ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРУ АУТИЗМУ." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 36 (January 22, 2021): 38–45. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.36.38-45.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження спрямоване на перевірку придатності тестів, як інструментів оцінки рухової функції дітей з розладами спектру аутизму. Представляє аналіз засобів і методів, які дозволяють оцінити рухову сферу людини і можуть бути застосовані до дітей з розладами спектру аутизму.Методи. Було відібрано шістнадцять хлопців з розладами спектру аутизму, віком від 7 до 11 років. Також для них були підібрані рухові тести з урахуванням теорії Миколи Берштейна про координацію та регуляцію рухів. А саме: теппінг тест, проба Ромберга, спеціально регламентовані стрибки/ходьба по платформах, ходьба на задану відстань, відтворення кута підйому передпліччя, ліплення, перекати в сторону, стрибок на точність, ходьба над лавками, метання кульки в ціль, монтаж-демонтаж заклепок, перебудова стереотипу письма. Дві групи рухових тестів було порівняно: одна група тих, що були розроблені та використовувалися раніше іншими дослідниками для здорових людей та інша група тестів, що були розроблені нами для роботи з дітьми з розладами спектру аутизму. Метою порівняння було оцінити різницю в тому наскільки ці тести є придатними для виконання дітьми з розладами спектру аутизму, та на основі отриманих даних обґрунтувати доцільність їх застосування. Результати. Отримані результати порівняння показали значну різницю між двома групами рухових тестів в тому наскільки рухові завдання, що лежать в їх основі доступні для розуміння дітей з розладами спектру аутизму. Відсоток засвоєних досліджуваними інструкцій з виконання рухових завдань, суттєво різниться для першої та другої групи тестів (P<0.05). А саме виявлено, що друга група моторних тестів є для них більш зрозумілою ніж перша. Висновок. З наведеного можна зробити висновок, що запропоновані нами тести більш ефективні для оцінки рухової функції дітей з розладами спектру аутизму ніж ті, що застосовувались раніше іншими дослідниками для здорових людей.Ключові слова: оцінка, розлади спектру аутизму, діти, рухова функція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ripak, M., and I. Ripak. "ОСОБЛИВОСТІ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ ЖІНОК." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 33 (January 3, 2020): 72–78. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.33.72-78.

Full text
Abstract:
Результати анкетування дозволили з’ясувати ставлення дорослих жінок до спеціально організованої рухової активності, а також форми рухової активності, властиві для дорослих жінок у режимі дня. Мета: встановити місце рухової активності у режимі дня дорослих жінок. Матеріал і методи: аналіз науково-методичної літератури, анкетування, методи математичної статистики. В анкетуванні брали участь 1864 дорослі жінки, з них 1119 жінок проживають у містах і 745 – у сільській місцевості. З’ясовано, що для дорослих жінок властива здебільшого побутова рухова активність, натомість спеціально організованій руховій активності приділяється недостатньо уваги. Жінки сільської місцевості оцінили власний рівень рухової активності як високий та середній, міські жінки – як середній. Дорослі жінки надають перевагу побутовій руховій активності, яка займає більшу частину доби. Спеціально організована рухова активність у режимі дня дорослих жінок, які проживають у сільській місцевості посідають лише 9 рейтингове місце серед усіх видів занять у вільний час, а у міських жінок – 5 рейтингове місце
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Матвієнко, Ірина. "Формування мотивації школярів до занять фізичною культурою та спортом у закладах загальної середньої освіти." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (April 20, 2021): 81–85. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.3.81-85.

Full text
Abstract:
Анотація. На сьогодні залишається недостатньо висвітленим механізм залучення учнівської молоді до позаурочних та позашкільних форм фізичного виховання, зацікавленість до занять спортом у системі дитячо-юнацького та масового спорту, що сприятиме підвищенню їх мотивації до фізичних вправ на уроках фізичної культури. Мета. Вивчити вмотивованість школярів до відвідування уроків фізичної культури та спортивних секцій та вплив учителів фізичної культури, тренерів і батьків на формування інтересу до занять руховою активністю. Методи. Аналіз літературних джерел та мережі Інтернет, узагальнення, систематизація, методи математичної статистики. Результати. Визначено зниження інтересу школярів до занять фізичними вправами, відвідування обов’язкових форм занять фізичною культурою в школі, що, в свою чергу, виявляється і у відвідуванні спортивних секцій. Відповіді опитаних школярів свідчать про бажання відвідувати уроки фізичної культури, лише незначна їх частина відвідує спортивні секції, переважна частина не займається спортом. У ході дослідження виявлено зацікавленість учнів та батьків у заняттях на базі школи. Зміст проведення вільного часу школярів, за даними опитування, свідчить про природну потребу дітей у руховій активності та інтерес до фізичних вправ. Не сформовано мотивацію до систематичних занять руховою активністю. Доведено необхідність формування дієвого механізму організації рухової активності школярів та підвищення їх мотивації шляхом урахування інтересів у навчальний та позанавчальний час, налагодження співпраці зі спортивними клубами, ДЮСШ, визначення чітких критеріїв оцінювання мотивації до занять фізичною культурою та різними видами рухової активності і заходів до її підвищення. Ключові слова: мотивація, рухова активність, фізична культура, урок, спортивні секції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гордієнко, О. І., and В. П. Мовчан. "ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 10 (April 26, 2022): 162–69. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.10.21.

Full text
Abstract:
Сучасний навчальний процес у ЗВО часто призводить до погіршення здоров’я студентів. Перехід студентів на технології дистанційного навчання, на думку фахівців, може викликати несприятливі зміни функціонального стану через низький руховий компонент та значне психічне напруження. Така ситуація вимагає вдосконалення раціональної організації рухової діяльності студентів при дистанційному навчанні. Мета – розкрити спеціально організовані форми рухової активності студентів в умовах дистанційного навчання та дослідити особливості впливу рухового режиму на показники фізичного стану досліджуваних. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне, соціологічне спостереження, метод функціональних тестів, метод індексів, методи математичної статистики. Дослідження проводили в Переяславському університеті імені Григорія Сковороди. У дослідженні взяли участь 136 студентів – 68 хлопчиків та 68 дівчат. Результати. Аналіз результатів дослідження показує, що перехід на дистанційне навчання призвів до зниження фізичної активності студентів, збільшення тривалості їх перебування за комп’ютером, що відбилося на погіршенні їх самопочуття. Для покращення рухового режиму учнів нами була розроблена спеціально організована тижнева модель фізичної активності, яка включала: перелік форм занять фізкультурою, кількість годин на тиждень, їхню розрахункову енергетичну цінність та визначаємо зміст кожної форми занять, годин. Модель спрямована на досягнення адекватних стандартів фізичної активності та споживання енергії. Впровадження запропонованої моделі в спосіб життя студентів мало покращити їхній фізичний стан та самопочуття. Висновки. Результати дослідження свідчать про доцільність впровадження розробленої моделі рухової діяльності спеціально організованої в режимі студентів в умовах дистанційного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гордієнко, О. І., and В. П. Мовчан. "ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 10 (April 26, 2022): 162–69. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.10.21.

Full text
Abstract:
Сучасний навчальний процес у ЗВО часто призводить до погіршення здоров’я студентів. Перехід студентів на технології дистанційного навчання, на думку фахівців, може викликати несприятливі зміни функціонального стану через низький руховий компонент та значне психічне напруження. Така ситуація вимагає вдосконалення раціональної організації рухової діяльності студентів при дистанційному навчанні. Мета – розкрити спеціально організовані форми рухової активності студентів в умовах дистанційного навчання та дослідити особливості впливу рухового режиму на показники фізичного стану досліджуваних. Методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне, соціологічне спостереження, метод функціональних тестів, метод індексів, методи математичної статистики. Дослідження проводили в Переяславському університеті імені Григорія Сковороди. У дослідженні взяли участь 136 студентів – 68 хлопчиків та 68 дівчат. Результати. Аналіз результатів дослідження показує, що перехід на дистанційне навчання призвів до зниження фізичної активності студентів, збільшення тривалості їх перебування за комп’ютером, що відбилося на погіршенні їх самопочуття. Для покращення рухового режиму учнів нами була розроблена спеціально організована тижнева модель фізичної активності, яка включала: перелік форм занять фізкультурою, кількість годин на тиждень, їхню розрахункову енергетичну цінність та визначаємо зміст кожної форми занять, годин. Модель спрямована на досягнення адекватних стандартів фізичної активності та споживання енергії. Впровадження запропонованої моделі в спосіб життя студентів мало покращити їхній фізичний стан та самопочуття. Висновки. Результати дослідження свідчать про доцільність впровадження розробленої моделі рухової діяльності спеціально організованої в режимі студентів в умовах дистанційного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Панчук, Андрій, Ілона Панчук, Анатолій Кашуба, Володимир Ковальський, and Наталія Торчинська. "ФІТНЕС-ПРОГРАМИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТІВ: АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕНЬ." Інноватика у вихованні 1, no. 13 (June 15, 2021): 173–83. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v1i13.351.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано, що один із напрямків сучасної концепції фізичного виховання полягає в тому, щоб досягти більш вагомих результатів рухової підготовленості на основі реалізації принципово нових підходів, засобів, технологій, де головною складовою є складна і клопітлива робота, яка сприяє ефективному формуванню у cтудентів грамотного відношення до себе, свого тіла, а також сприяє формуванню потребно-мотиваційної сфери, усвідомленню необхідності укріплення здоров’я, ведення здорового способу життя, фізичного удосконалення. Аналіз досліджень свідчить, що складовою частиною гармонійного розвитку особистості є взаємодія фізичного та естетичного виховання, що поєднує в собі фізичні та духовні якості. Використання засобів фізичної культури у цьому напрямку у значній мірі буде пов’язане із застосуванням фізкультурно-оздоровчих програм. При складанні програм оздоровчої спрямованості враховуються загальні закономірності навчання руховим діям і розвитку фізичних якостей, особливості методики фізичного виховання студентського контингенту. З’ясовано, що реалізація різноманітних фізкультурно-оздоровчих завдань стала причиною розробки і створення нових видів рухової активності. Фітнес-програми є практичним проявом фізкультурно-оздоровчих технологій у фізичному вихованні. Вони побудовані таким чином, щоб задовольнити психологічні потреби, зняти втому, сприяти покращенню серцево-судинної системи, розвитку фізичних якостей. Але як зазначає низка авторів, метою ідеальної оздоровчої системи повинен бути всебічний розвиток функцій організму як необхідна умова здоров’я. Одним зі специфічних завдань є оптимізація фізичного розвитку, удосконалення рухових здібностей, зміцнення і збереження здоров’я. Комплексність взаємодії, як методичний принцип, пропонує одночасний вплив на психофізичну сферу, функціональні системи, рухові здібності та інтелект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zhyhuliova, Evelina, and Ivan Stasyuk. "Вплив систематичних фізичних навантажень на морфофункціональний розвиток школярів." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 3 (43) (September 27, 2018): 78–85. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-03-78-85.

Full text
Abstract:
Актуальність. Проблема збереження й зміцнення здоров’я дітей привертає до себе все більше уваги фахівців різних галузей. Значні негативні зрушення в стані здоров’я та морфофункціонального розвитку школярів, які спостерігаються протягом останніх років, з одного боку, пов’язані зі зростанням навчального навантаження на фоні значних порушень умов навчання та організації навчально-виховного процесу, а з іншого – зниженням функціональних резервів організму дітей, від яких залежить рівень адаптаційних можливостей організму дитини. Серед низки причин підвищення функціональних розладів та захворюваності дітей шкільного віку недостатня рухова активність посідає чільне місце. Мета дослідження – вивчити вплив систематичних фізичних навантажень на морфофункціональний розвиток дітей старшого шкільного віку. У дослідженні взяли участь 132 учня 10–11 класів (вікова група від 16 до 18 років), у тому числі 65 хлопців, 67 дівчат. Весь контингент підлітків розподілили за віком, статтю та об’ємом рухового режиму. До першої групи увійшли учні з низькою руховою активністю, які відвідували два уроки фізичної культури в загальноосвітній школі. Другу групу (високий руховий режим) склали підлітки-спортсмени, які займалися 10–12 годин на тиждень ігровими видами спорту (баскетбол) із переважним розвитком аеробних можливостей організму. Обстежувались учні, віднесені до 1- та 2-ї груп здоров’я, які не мають хронічних хвороб та які в останні два тижня перед дослідженням не хворіли. Результати роботи. Установлено, що на рівень фізичного розвитку, функціонального стану організму підлітків впливає величина рухового режиму. Виявлено, що в юнаків і дівчат, котрі займаються спортом, спостерігали найвищий рівень фізичного розвитку та функціональних резервів. У підлітків, які відвідують лише уроки фізичної культури в загальноосвітній школі, виявлено низький рівень фізичного розвитку. Результати дослідження дають змогу прогнозувати етапи кінцевого становлення сомато-фізіологічних показників організму дітей, сприяють більш об’єктивній оцінці функціонального стану життєво важливих систем організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Красілов, А. Д. "СУТНІСТЬ І СТРУКТУРА КІНЕЗІОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ." Педагогіка та психологія, no. 62 (August 2019): 105–11. http://dx.doi.org/10.34142/2312-2471.2019.62.11.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано сутність та структуру кінезіологічної компетентності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту (ФКіС), яка формується та розвивається в процесі їхньої професійної підготовки. Кінезіологічна компетентність майбутніх фахівців фізичної культури та спорту розуміється як складова їх професійної компетентності, інтегральна особистісна якість, яка проявляється у поєднанні ціннісних поведінкових установок на раціональне виконання рухових дій і прагнення до фізичного розвитку й саморозвитку, спеціальних (кінезіологічних) знань і вмінь та методичних навичок їхнього розвитку в себе та інших, а також навичок рефлексії щодо оцінки ефективності рухової активності. Під формуванням кінезіологічної компетентності майбутніх фахівців з фізичної культури та спорту розуміється динамічний процес якісних та кількісних особистісних змін у майбутніх фахівців ФКіС, що відбуваються з позицій їхньої мотивації до формування кінезіологічної компетентності як професійного пріоритету у професійній діяльності та цілеспрямованості в оволодінні спеціальними кінезіологічними знаннями та вміннями. Результатом такого формування є цілісна особиста освіта, яка забезпечує ефективне вирішення професійних завдань майбутніми фахівцями ФКіС. Виділено гносеологічний (сприйняття, осмислення і відображення кінезіологічних знань, а також біомеханічне моделювання рухової активності), праксеологічний (здатність конструювання процесу навчання руховим діям та їх корекції) та поведінковий (прагнення досконалості професійної діяльності у формуванні рухових дій, професійно необхідні особистісні якості для педагогічної взаємодії) компоненти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кожокар, Марина, and Ігор Хавруняк. "РУХОВА АКТИВНІСТЬ ЯК ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я СТУДЕНТІВ." Молодий вчений, no. 12 (100) (December 30, 2021): 112–14. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-12-100-24.

Full text
Abstract:
Рухова активність складається із рухів, які є однією із необхідних умов життя. Вона підвищує працездатність, покращує здоров’я, забезпечує різносторонній гармонійний розвиток, функціонування серцево-судинної, дихальної, гормональної та інших систем організму, активізує нервово-м’язовий апарат і механізми передачі рефлексів з м’язів на внутрішні органи. Рухова активність є не тільки засобом здійснення рухової функції, але має і загальнобіологічне значення. Однак останнім часом спостерігається зниження рухової активності молоді, що призводить до погіршання здоров’я, фізичного розвитку та функціональних можливостей. Сучасна система фізичного виховання в Україні не задовільняє природну біологічну потребу дітей, учнівської і студентської молоді в руховій активності. Також варто звернути увагу на той факт, що студенти завжди знаходяться в стресовому стані, оскільки розумова діяльність пов’язана з емоційною напругою, особливо під час сесії. Тому заняття фізичною культурою і спортом вже є вкрай необхідними. Рух стає каталізатором життєвої активності, умовою і невід’ємною частиною повноцінного життя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СУЯТИНОВА, Катерина, and Ганна ШТУРКО. "ВПЛИВ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ НА КОГНІТИВНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ." Acta Paedagogica Volynienses 1, no. 1 (April 14, 2022): 123–29. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.20.

Full text
Abstract:
У статті представлено вплив рухової активності на когнітивний розвиток дітей дошкільного віку. Актуальність теми дослідження обумовлюється погіршенням фізичного та психічного розвитку дітей дошкільного віку, що є свідченням зниження рухової активності. Однією з цінностей дошкільної освіти є «зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров’я». Своєчасно організована рухова активність закладає основи для подальшого ефективного її розвитку за іншими напрямами розвитку особистості дитини. Мета статті полягає у теоретичному вивченні та обґрунтуванні впливу рухової активності на когнітивний розвиток дітей дошкільного віку. Представлено дефініцію «рухова активність». Оптимальна рухова активність виконує роль своєрідного регулятора росту та розвитку організму дитини дошкільного віку. Завдяки достатній руховій діяльності діти дошкільного віку мають добре здоров’я, фізичний розвиток та швидше засвоюють фізичні вправи. Важливий фактор росту та розвитку організму дитини є кінезофілія – задоволення органічної потреби в рухах. Кінезофілія дає можливість до запровадження систематичних занять фізичною культурою не тільки на систематизованих тренуваннях і заняттях, а й у повсякденному житі Основна частина когнітивних можливостей проявляється в період дитинства. Аналіз наукових досліджень фізіологів, психологів, педагогів дозволив виділити поняття «психомоторика». Відомо, що в немовлячому періоді починає розвиватися моторна сфера. Поступовий розвиток моторики забезпечує становлення всіх психічних функцій дитини. У випадках занедбаності, несприятливих умов виховання у дитини можуть виникати затримки /порушення / уповільнення розвитку психічних процесів, які в подальшому компенсувати складно. Рухова активність є джерелом здоров’я, працездатності, а також фактором розвитку психомоторики, сприймання, уваги, мислення, пам’яті – когнітивної сфери дошкільника. Рухова активність є необхідною умовою для становлення та формування дитини не лише як біологічної істоти, а й соціального суб’єкта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Руховий"

1

Шищук, Володимир Дмитрович, Владимир Дмитриевич Шищук, Volodymyr Dmytrovych Shyshchuk, and А. В. Бойко. "Диагностическая ценность артросонографии при патологии опорно-двигательного аппарата." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6920.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малахова, О. Ю., Т. В. Носова, and Т. В. Жемчужкіна. "Про необхідність розробки системи діагностики опорно-рухового апарату." Thesis, НТУ «ХПІ», 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13697.

Full text
Abstract:
Обґрунтована необхідність розробки системи діагностики ОРА під час ходьби, яка дозволить детально і всебічно вивчити порушення в його роботі та знайти оптимальні шляхи для вирішення проблем, що виникають в процесі реабілітації шляхом використання розглянутих методів діагностики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Носова, Т. В., Т. В. Жемчужкіна, and К. І. Резуненко. "Про необхідність розробки тренувально-реабілітаційної системи для людей з обмеженими можливостями." Thesis, НТУ «ХПІ», 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/13698.

Full text
Abstract:
Обґрунтована необхідність розробки системи тренувань для реабілітації пацієнтів, яку слід використовувати в період відновлення м'язової активності верхніх кінцівок пацієнта. Методологічний компонент повинен включати в себе декілька наборів тестів для розвитку дрібної моторики, що враховують використання різних форм і текстур тестових об'єктів, а також перетворення в бальну оцінку якості (правильності) виконання тестів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Резуненко, К. І., Т. В. Носова, and Т. В. Жемчужкіна. "Реабілітаційна система для людей з обмеженими можливостями." Thesis, ХНАДУ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11909.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Обихвіст, О. О. "Анатомічні особливості змін органів опорно-рухового апарату внаслідок надмірних навантажень у спорті." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61312.

Full text
Abstract:
У сучасному світі дуже актуальним є питання спорту як до засобу самовдосконалення людини, покращення не тільки фізичних її якостей, а й моральних. Але заняття спортом часто супроводжуються ризиком виникнення травм незалежно від віку, статі, тренованості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Томин, Любов Василівна, Любовь Васильевна Томин, and Liubov Vasylivna Tomyn. "Лікування переломів кісток гомілки у дітей з політравмою в Сумській області." Master's thesis, Вид-во СумДУ, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36628.

Full text
Abstract:
Одним з розповсюджених ушкоджень опоно-рухової системи є переломи кісток гомілки, які складають більше третини від усіх переломів довгих кісток. При їх лікуванні широко використовуються консервативні (кісткове витягування і гіпсова іммобілізація) та оперативні методи з використанням апаратів різноманітних конструкцій для внутрішньокісткового, накісткового та позавогнищевого остеосинтезу). При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36628
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шищук, Володимир Дмитрович, Владимир Дмитриевич Шищук, Volodymyr Dmytrovych Shyshchuk, Дмитро Володимирович Шищук, Дмитрий Владимирович Шищук, and Dmytro Volodymyrovych Shyshсhuk. "Особенности жировой эмболии при тяжелых повреждениях опорно-двигательного аппарата." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Видра, К. О. "До питання розробки взуття для профілактики статичної деформації стоп." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9031.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Малахова, О. Ю., Т. В. Носова, and Т. В. Жемчужкіна. "Про необхідність розробки системи реабілітації ОРА." Thesis, ХНАДУ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11910.

Full text
Abstract:
З огляду на статистичні показники, високий відсоток людей щорічно зазнають проблем з руховою активністю через травмування, спричинені різноманітними факторами. Опорно-руховий апарат, як основний об’єкт реабілітації для відновлення повсякденної діяльності, має знаходитися під постійним наглядом під час усього періоду реабілітації. Оскільки існуючі апаратно-програмні комплекси діагностики опорно-рухового апарату зазвичай базуються на одному з методів досліджень, є необхідним розробити систему діагностики опорно-рухового апарату під час ходьби для всебічного вивчення порушення його роботи та вирішення виникаючих у процесі реабілітації проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ніколенко, А. В. "Порушення опорно-рухового апарату у пацієнтів з гіпермобільністю суглобової головки нижньої щелепи." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61216.

Full text
Abstract:
В даний час повсюдно відзначено зростання числа звернень хворих з патологією скронево-нижньощелепного суглоба, відмічається схожість їх клінічних симптомів при різних варіантах захворювань суглоба, що нерідко призводить до проведення неадекватного лікування, так як не враховуються особливості функціональних і морфологічних порушень в окремих структурах СНЩС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Руховий"

1

Малхазов, Олександр Ромуальдович. Психологія та психофізіологія управління руховою діяльністю. Київ: Євролінія, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Руховий"

1

Хмара, Марина. "УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 2002-2022 РОКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.08.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано зміст експериментальних навчальних програм з фізичного виховання в Україні в період 2002-2022 років. Встановлено їх основні напрями освітньої діяльності, а саме: збереження та зміцнення здоров’я учнів; підвищення рівня рухової активності, розвитку рухових здібностей, фізичної працездатності та фізичного розвитку школярів; ціннісно орієнтоване навчання на уроках фізичної культури та створення ефективної фізкультурно-оздоровчої системи в загальноосвітньому навчальному закладі як при традиційному навчанні, так і при дистанційному або гібридному (змішаному). Представлені результати теоретичного аналізу ефективності даних програм, загальні тенденції і особливості їх впровадження та встановлено, що впровадження нових форм, засобів та методів навчання з фізичного виховання в освітній процес українських шкіл відбувалося з чіткім дотриманням принципів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Rybalko, P. F., and I. I. Samokhvalova. "АНАЛІЗ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТУДЕНТОК ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ СПОРТИВНИХ ІГОР У ПРОЦЕСІ СЕКЦІЙНИХ ЗАНЯТЬ." In MODERN RESEARCHES IN PSYCHOLOGY AND PEDAGOGY, 333–52. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-36-5/19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Руховий"

1

Стамат, Олександр, and Олександр Спринь. "ДІАГНОСТУВАННЯ ТОЧНОСТІ РЕАГУВАННЯ НА РУХОМИЙ ОБ'ЄКТ У СЕНСОРНОДЕПРИВОВАНИХ." In TENDENZE ATTUALI DELLA MODERNA RICERCA SCIENTIFICA. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/05.06.2020.v2.53.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Григоренко, Г. В., Д. П. Григоренко, and І. С. Голубцов. "Колове тренування в структурі занять з розвитку рухових здібностей учнів." In PHYSICAL CULTURE AND SPORTS IN THE EDUCATIONAL SPACE: INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-044-5-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Булатова, Катерина. "ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕТОДІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ПОСТІНСУЛЬТНИЙ ПЕРІОД З ПОРУШЕННЯМ РУХОВИХ ФУНКЦІЙ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES, chair А. Сушецька. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-29.10.2021.v2.27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кошелева, О. О., Т. В. Сидорчук, and З. В. Анастасьєва. "Особливості рухової активності студентів закладу вищої освіти." In PHYSICAL CULTURE AND SPORTS IN THE EDUCATIONAL SPACE: INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-044-5-16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Заїка, Євген Валентинович. "ТРЕНІНГ ГНУЧКОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ПРОСТОРОВОГО МИСЛЕННЯ І РУХОВИХ КООРДИНАЦІЙ (ДЛЯ ШКОЛЯРІВ І СТУДЕНТІВ)." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9789669726087.2017.23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Король, Анжеліка, and Дарина Довгопола. "НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ В ІНКЛЮЗИВНИХ КЛАСАХ ВІДПОВІДНО ДО СЕНСОРНИХ ТА ОПОРНО-РУХОВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ УЧНЯ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.07.2020.v3.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Григоренко, Г. В., Д. П. Григоренко, and Ю. С. Васильєв. "Спортивно-ігрові методи в структурі навчальних занять, спрямованих на розвиток рухових здібностей школярів." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: THE ART OF TEACHING AND LEARNING. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-041-4-40.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Білик, Яна Степанівна, and Микола Іванович Лісовий. "Навчання іноземних студентів української вимови." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-10-13.

Full text
Abstract:
Тези є фрагментом дослідження питань викладання української мови іноземним студентам на початковому етапі їхнього навчання, зокрема – вивчення української фонетики. Основний акцент зроблено на різних аспектах артикуляції, які усвідомлюються на основі рухової, слухової, наочної, тактильної опор. Підкреслюється, що робота з артикуляцією українських звуків проходить паралельно з вивченням словесного наголосу й оволодінням українською інтонацією. Ключові слова: артикуляція, аспекти артикуляції, інтонація, навички вимови, наголос.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рубан, Л. А., and В. Б. Місюра. "Вплив рухової активності на кардіогемодинамічні показники осіб працездатного віку." In PHYSICAL CULTURE AND SPORTS IN THE EDUCATIONAL SPACE: INNOVATIONS AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-044-5-23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Алексєєва, А., and З. Бадалов. "ВПЛИВ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ НА ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ПСИХО-ЕМОЦІЙНОГО СТАТУСУ І РИТМУ СЕЧОВИПУСКАННЯ." In WISSENSCHAFTLICHE ERGEBNISSE UND ERRUNGENSCHAFTEN: 2020, chair Н. Маслова. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/25.12.2020.v2.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Руховий"

1

Шутько, Віктор Васильович. Непрофесійна фізкультурна освіта майбутнього педагога. Криворізький державний педагогічний університет, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1965.

Full text
Abstract:
В статті відображена необхідність професійної фізкультурної освіти студентів педагогічного навчального закладу для її застосування в своїй подальшій педагогічній діяльності. Ознайомлення студентів педагогічного вищого навчального закладу з основами методики застосування фізичних вправ і рухливих ігор в різних формах організації фізичного виховання дає їм можливість суттєво поповнити свій педагогічний багаж в непрофесійній фізичній освіті, а в подальшому передати свої уміння та руховий досвід школярам та вихованцям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчик, Валентина Іванівна, Світлана Василівна Переверзєва, and Вікторія Іванівна Бороденко. Ступень взаємодії рухових і когнітивних здібностей. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3117.

Full text
Abstract:
У дослідженні взаємодії рухових і когнітивних здібностей на прикладі порівняння різних контингентів, які спеціалізуються у розвитку рухових здібностей (студенти 1 курсу Криворізького державного педагогічного університету спеціальність «Фізична культура») і математичної підготовки (студенти 1 курсу Криворізького державного педагогічного університету спеціальність «Математика, інформатика»; ліцеїсти випускного класу Криворізького природничо-наукового ліцею факультету математика, фізика) при застосуванні тесту Шейна Фредеріка виявлено її низький ступень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, Валентина Іванівна. Вплив рухової активності на працездатність. Чернігівський національний технологічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1630.

Full text
Abstract:
В роботі зроблений аналіз показників рухової активності і оцінки працездатності студентів 2 курсу ВНЗ виявив пряму залежність між ними: чим більше годин витрачається на рухову активність, тим краща оцінка працездатності (за пробою Амосова).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марчик, В. І., О. П. Терещенко, and В. Є. Андріанов. Культура рухової діяльності в системі освіти. Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1716.

Full text
Abstract:
В студентському середовищі досліджувалися найбільш привабливі види фізичних вправ. Через анонімне анкетування виявлено, що серед представниць жіночої статті найбільш популярним є волейбол, друге і третє місце поділяють баскетбол і плавання і поступаються їм легка атлетика та фітнес-аеробіка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Письменний, Олександр Миколайович, and А. С. Ярошенко. Сучасний стан фізичного здоров’я дітей молодшого шкільного віку. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3041.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему зниження рухової активності дітей молодшого шкільного віку та поставлено завдання проаналізувати намагання органів державної влади сприяти формуванню здорового способу життя підростаючого покоління, а також дослідити рухову активність і стан здоров’я молодших школярів. На жаль, заходи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Верховної Ради суттєво не змінили на краще фізичний розвиток підростаючого покоління. Так, дослідження рухової активності дітей молодшого шкільного віку показали, що фізичне навантаження на уроках фізичної культури не відповідає моторній щільності (70–75 %). Аналіз розпорядку дня молодших школярів засвідчують, що за останні роки в дітей молодшого шкільного віку скарги на підвищену втомлюваність, емоційну лабільність, неспокійний сон, підвищену пітливість та головну біль. Отже, потрібно створити нову модель фізичного виховання підростаючого покоління та надання майбутнім учителям сучасних якісних знань у галузі фізичної культури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Марчик, Валентина Іванівна, Віктор Іванович Карпов, and Едуард Олександрович Кайда. Вплив різних форм рухової активності на рівень фізичного стану студентів. Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1636.

Full text
Abstract:
Робота призначена вивченню впливу різних форм рухової активності на фізичний стан студента. Визначено в спортивній групі, де займаються фізичними вправами 2-3 рази на тиждень, 70% юнаків з високим рівнем фізичного стану за експрес-тестом О. Я. Пирогової і в звичайній групі, де займаються один раз на тиждень, 36% юнаків із таким же рівнем фізичного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Халік, Олена Олександрівна, and Тетяна Олександрівна Дерипаска. Можливості використання психомоторних ігор та ігрових дій для розвитку дрібної моторики дошкільників. Аксіома, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3790.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються можливості використання психомоторних ігор з метою розвитку дрібної моторики старших дошкільників. Визначено види психомоторних ігор та ігрових дій: пальчикові ігри, ігри-шнурівки, ігри з лічильними паличками, піском, водою, тістом, папером, народні ігри, рухливі ігри, ігровий самомасаж. Продіагностовано рівень розвитку рухових навичок пальців і кисті за методикою Т. Г. Візель у двох старших групах дошкільного навчального закладу. Виявлено домінування середнього рівня розвитку дрібної моторики; близько третини дітей мають низький рівень сформованості рухових навичок кисті та пальців. Враховуючи отримані результати було розроблено систему психомоторних ігор та ігрових дій, яка спрямована на вдосконалення рухових навичок пальців і кисті дошкільників. Визначена система впроваджувалася в навчально-виховний процес дошкільного закладу в експериментальній групі у три етапи: підготовчий, практичний, активно-ігровий. Підготовчий етап передбачав розробку системи психомоторних ігор та ігрових дій для старших дошкільників з метою розвитку дрібної моторики. Практичний етап мав на меті поступове введення системи даних ігор у навчально-виховний процес експериментальної групи дитячого садка. Активно-ігровий етап полягав у створенні умов для активної, самостійної ігрової діяльності дітей з метою закріплення та вдосконалення рухових навичок. Експериментальним шляхом доведено, що використання психомоторних ігор та ігрових дій сприяє розвитку дрібної моторики старших дошкільників. Після застосування вказаної системи психомоторних ігор та ігрових дій статистично достовірно підвищився рівень розвитку рухових навичок кисті та пальців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Марчик, Валентина Іванівна, and Даниіл Валерійович Лопатін. Статична координація в залежності від обсягу рухової активності, статті та віку. Донбаський державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3115.

Full text
Abstract:
В досліджені відмінностей в оцінці статичної координації людей за обсягом рухової активності, статті та віку виявлена пряма залежність у збережені стійкості рівноваги за пробою Ромберга і обсягом тижневого фізичного навантаження, у чоловіків показники статичної координації кращі, ніж у жінок. Не залежно від статі показники поліпшуються у віковому періоді з 21 до 30 років, а в наступні десятиріччя поступово зменшуються. Фізичні вправи на розвиток координації рухів та утримання статичної рівноваги тіла сприяють розвитку когнітивних здібностей людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марчик, Валентина Іванівна, and Сергій Валентинович Поліщук. Стан кардіо-респіраторної системи у студентів за віком і рівнем рухової активності. ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1669.

Full text
Abstract:
Під час фізичного навантаження у кардіо-респіраторній системі відбуваються зміни, що носять адаптаційний характер. Дослідження стану кардіо-респіраторної системи у студенток 1 та 5 курсів, а також студенток, які займаються баскетболом без спортивної кваліфікації, показало, що більшість з них мають оцінку «задовільно». Відмінностей у стані кардіо-респіраторної системи студентів за віковим фактором і рівнем рухової активності при використані індексу Скибінської не виявлено.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гуменко, Н., Т. Андріанов, and В. Марчик. Рухова активність і правильне харчування у формуванні здорового способу життя студентської молоді. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1861.

Full text
Abstract:
Пріоритетність фізичного виховання у процесі виховання дітей, закріплення здорового способу життя у молоді та його підтримання у зрілому віці повинно бути важливою державною політикою. Рухова активність та правильне харчування є запорукою гармонійного фізичного розвитку, нормалізації ваги, наявності енергії і почуття здоров’я. Використання електронних ресурсів сприяє підвищенню усвідомленості і зацікавленості студентів у питаннях формування навичок здорового способу життя і, як наслідок, рівня фізичної підготовленості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography