Journal articles on the topic 'Рука'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Рука.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Рука.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Чаглаян, З. "Туркменистан - Турция вперед рука об руку." DA Diyalog Avrasya, no. 29, июнь, спец. вып. Туркменистана (2012): 18–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Колесник, М. ""Бриллиантовая рука"." Фокус, no. 41 (643), 11.10.2019 (2019): 50–53.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яремчук, Андрій. "Щедра рука мецената." Українська культура, no. 10 (2008): 3.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

О. Шинкарук and А. Улан. "Прояви функціональної асиметрії у чоловіків та жінок в спорті (на прикладі фехтування)." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (February 28, 2018): 15–23. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.1.15-23.

Full text
Abstract:
Мета. Розглянути особливості прояву функціональної асиметрії у чоловіків і жінок і виявити її закономірності у спортсменів у фехтуванні на різних видах зброї для створення індивідуального профілю асиметрії. Методи. Теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури та даних мережі Інтернет, педагогічне спостереження, аналіз змагальних поєдинків у фехтуванні в різних видах зброї, опитування, систематизація, методи математичної статистики. Результати. У праворуких спортсменів, які займаються фехтуванням, спостерігається підвищення активності лівої півкулі мозку, що закономірно визначено специфікою виду спорту, його асиметричністю і вимогами до спортсмена при виконанні технічних прийомів, застосовуваних у поєдинку. Перелік варіантів індивідуального профілю асиметрії у спортсменів-фехтувальників значно звужений і специфічний для даного виду спорту, що необхідно враховувати під час розробки індивідуальних тренувальних програм на всіх етапах спортивного удосконалення. Серед 146 ліворуких спортсменів, які представляють країни-лідери у фехтуванні на різних видах зброї, 45 % фехтувальників (66 чол.) займають 1–10-е місця, 34 % (50 чол.) – 11–20-е місця, 18 % (26 чол.) – 21–30-е місця і близько 3 % (4 чол.) знаходяться на 31–40-й позиціях. Аналіз структури розподілу латеральних переваг показав, що для спортсменів-фехтувальників характерно функціональне переважання правої руки, ока і вуха. У прояві асиметрії моторики нижніх кінцівок виявлено, що в 54 % у фехтувальників провідною була права нога, в 40 % – ліва нога, в 6 % виявлено амбідекстрію ніг. Висновки. Серед кваліфікованих спортсменів-фехтувальників виявлено велику кількість «прихованих ліворуких», що необхідно враховувати під час організації тренувального процесу. У фехтуванні, навіть при виявленні у спортсмена провідної лівої ноги, стійка фехтувальника все одно права (права нога попереду). У цьому випадку наявні хороші пересування в фехтувальній стійці. Перестановка таких спортсменів у лівобічну стійку неефективна, тому що провідну роль у фехтуванні виконує рука. Для спортсмена-фехтувальника оптимальним вважається однобічне домінування руки і ноги в поєднанні ліва нога – ліва рука або права нога – права рука.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яминский, И. В., А. И. Ахметова, and Г. Б. Мешков. "Развитие инструментальных методов бионаноскопии." NANOINDUSTRY Russia 12, no. 3-4 (June 24, 2019): 186–88. http://dx.doi.org/10.22184/1993-8578.2019.12.3-4.186.188.

Full text
Abstract:
Основными тенденциями развития сканирующей зондовой микроскопии за три десятилетия ее существования можно назвать развитие инструментальной части (перенос макроскопических методик измерений на микро- и наномасштабы), широкое проникновение сканирующей зондовой микроскопии в различные области науки и технологии – физику, химию, биологию, медицину, материаловедение, геологию. Эти тенденции идут рука об руку, их развитие зависит и от развития методик проведения исследований, включающих приготовление образца и подложки, выбор режима работы микроскопа, обработку, анализ и интерпретацию полученных данных.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фуэнтес, Агустин. "Полевой дневник. Рука помощи." National geographic. Россия, апрель, № 115 (2013): 20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Новокрещенов, А. В. ""Невидимая рука" избирательного процесса." Социологические исследования, no. 8 (2002): 29–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЧАЄНКОВА, Оксана Костянтинівна. "СОМАТИЧНІ ФРАЗЕОЛОГІЗМИ З КОМПОНЕНТОМ «РУКА» (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ, ТУРЕЦЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ)." Мова, no. 35 (July 29, 2021): 202–8. http://dx.doi.org/10.18524/2307-4558.2021.35.237857.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються фразеологічні одиниці із соматичним компонентом «рука» в українській, турецькій і англійській мовах. Людина пізнає навколишнє середовище за допомогою органів тілесності. Cоматичний компонент «рука» як частина людського тіла, виконує найважливіші функції людського організму у християн та мусульман. Мета дослідження – продемонструвати дані зіставного аналізу фразеологізмів із соматизмом «рука» у вказаних мовах. Об’єктом вивчення виступають українські, турецькі та англійські фразеологічні одиниці на позначення емоційних рис людини. Матеріал вивчення вибрано із фразеологічних і тлумачних словників української, турецької та англійської мов. Предметом вивчення є особливості культурологічного аспекту функціювання таких фразеологічних одиниць у зазначених мовах та їх структурно-семантичні особливості. Результатом проведення зіставного аналізу турецьких, англійських та українських відповідників кількох груп фразеологічних одиниць стала їх класифікація за семантичними групами. Дослідження соматичних фразеологізмів з компонентом «рука» в зазначених мовах дає змогу виокремити чотири семантичних групи, що характеризують позитивні і негативні риси людини: 1) здійснення якоїсь дії чи роботи; 2) допомога та повага, взаємні стосунки; 3) користь і невдячність, нечесний спосіб життя; 4) жадібність, необережність, відсутність здорового глузду. Особливості світосприйняття різних народів впливають на кількість фразеологізмів у семантичних групах та на структуру соматизмів у мовній картині світу. Соматичні фразеологізми з компонентом «рука» в українській, турецькій та англійській мовах віддзеркалюють традиції, культуру та історичний розвиток вказаних мов. Вони рідко характеризуються повним збігом з огляду на різні граматичні та синтаксичні структури, але часто збігаються з осмисленням довкілля, поглядами на стосунки між людьми, розумінням законів всесвіту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Помінчук, Н. ""Українська рука" у світовому кінематографі." Фінансовий контроль, no. 11 (118) (2015): 65–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Помінчук, Н. ""Українська рука" у світовому кінематографі." Фінансовий контроль, no. 11 (118) (2015): 65–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

О, Генри. "Рука, которая терзает весь мир." Москва, no. 3 (2011): 140–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Неправська, Наталія. "Рука допомоги від братнього народу." Український туризм, no. 2, березень - квітень (2014): 56–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

MELKUMYANTS, A. M., T. V. BALAKHONOVA, O. A. POGORELOVA, and M. I. TRIPOTEN. "Влияние кратковременных физических упражнений на гемодинамический аспект функции эндотелия плечевой артерии человека." Kardiologicheskii vestnik, no. 3 part: 14 (September 30, 2019): 44–48. http://dx.doi.org/10.36396/ms.2019.14.03.007.

Full text
Abstract:
В экспериментах на 10 мужчинах4добровольцах в возрасте 5060 лет без выраженной сердечно4сосудистой патологии исследовали влияние относительно кратковременных (по 3050 мин. в день) физических упражнений, сопряженных с повышением напряжения сдвига в ПА, на величину эндотелий4зависимой вазодилатации этой артерии, вызываемой увеличением в ней скорости кровотока. В контрольном периоде на обеих руках испытуемых регистрировали эндотелий4зависимую дилатацию ПА, вызываемую увеличением кровотока в период реактивной гиперемии, следующей за окклюзией, длительностью 5 мин. После 4 дней, в течение которых каждый испытуемый периодически увеличивал кровоток в сосудах только левой руки, ритмически сжимая ею в течение 3050 мин. в сутки резиновый кистевой эспандер, вновь измеряли поток4зависимую вазодилатацию (ПЗВД) на обеих руках и сопоставляли результаты с данными контрольных измерений. В контрольных измерениях реакции ПА обеих рук на повышение кровотока, вызванного окклюзией, были практически одинаковы (4,98 0,3 на левой руке и 5,07 0,6 на правой руке). После 44дневного цикла упражнений левой рукой величина ПЗВД на правой руке не изменилась (p 0,5), а на левой руке достоверно выросла у всех испытуемых, в среднем до 7,84 0,82 (p 0,01). Таким образом, показано, что даже кратковременные физические упражнения, сопряженные с увеличением действующего на стенку артерий напряжения сдвига, заметно улуч4 шают способность эндотелия расслаблять сосудистые гладкие мышцы при увеличении кровотока. Этот результат подтверждает представление о том, что трансформация эндотелиального гликокаликса под действием напряжения сдвига улучшает механоцептивную функцию эндотелия.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

H. Najim, Kassim, and Mudher Nasrallah AL Mamoori. "Логико-Семиотическое И Образное Моделирование Фразеологизмов В Арабском Языке Logical Semantic and Figurative Modeling of Phraseological Units in Arabic." Journal of the College of languages, no. 43 (January 2, 2021): 243–66. http://dx.doi.org/10.36586/jcl.2.2021.0.43.0243.

Full text
Abstract:
Статья посвящена анализу арабских фразеологизмов з компонентом рука, отобранные путем сплошной выборки из «Учебного русско-арабского фразеологического словаря: около 900 фразеологизмов» Г. Л. Пермякова арабские фразеологизмы с компонентом рука смоделированы в качестве инвариантных ситуаций (по логико-семиотическим моделям) и как образные высказывания, выраженные фразеологическими вариантами (по образной характеристике компонента рука). Автор акцентирует внимание на том, что соматизм рука в арабской фразеологии имеет знаково-символическую природу, маркируя различные ситуации поведения арабов, их действия, поступки, обряды, эмоциональные и психологические состояния, этикет, в частности этикетные формулы поздравления и вежливости. Таким образом, арабская фразеология кодирует эти ситуации как инварианты, для обозначения которых используются фразеологические варианты с компонентом рука, который является образно-символическим центром образования их фразеологического значения. Abstract The present article is devoted to the analysis of Arabic phraseological units with a component hand, selected by continuous sampling from the “Training Russian-Arabic phraseological dictionary: about 900 phraseological units” by G. L. Permyakov. Arabic phraseological units with a component hand are modeled as invariant situations (by logical-semiotic models) and figurative statements are expressed by phraseological variants (according to the figurative characteristic of the hand component). The artical focuses on the fact that somatism in Arabic phraseology has a symbolic and symbolic nature, marking various situations of Arabs' behavior, their actions, deeds, rituals, emotional and psychological states, etiquette, in particular etiquette formulas of congratulations and politeness. Thus, Arabic phraseology encodes these situations as invariants, for which phraseological variants are used with the component hand, which is the figurative and symbolic center of formation of their intended phraseological meaning.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

O.S., Romaniuk. "ROMANTIC MEDIA DISCOURSE: GENDER PREFERENCES FOR TOUCHING BEHAVIOUR." South archive (philological sciences), no. 86 (June 29, 2021): 132–36. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-2691/2021-86-20.

Full text
Abstract:
The purpose is to analyze the influence of gender on touching behaviour in a mixed dyad within romantic media discourse. The comparative study demonstrates new insights into gender-neutral and gender-specific touch cues initiated by strangers in face-to-face romantic encounters. Methods. A hybrid approach (inductive and deductive) to thematic analysis was used to interpret codes of nonverbal immediacy cues. The thematic analysis covered six stages of the coding process resulted in deriving a codebook. Qualitative interactive sociolinguistic and quantitative analyses, as well as a method of statistical evaluation of hypotheses (Pearson’s chi-square test), were used to reveal the statistical evidence for touch cues functioning.Results. The sample consisted of 24 groups of touching behaviour, which included 557 feminine and 302 masculine touch cues. The identified nonverbal cues were grouped according to the focus of the object: self-focused (eight groups) and other person focused (sixteen groups). According to the results of the study, the expected gender differences were partially supported, considering the extent of the effect size. Gender-neutral touching behaviour includes eleven groups: four groups of self-focused (clothes straightening, holding hands in front of one’s body, hair grooming, holding hands behind one’s back) and seven groups of other person focused (hugs, hand-in-hand, handshake, kiss on the cheek, clap, dancing, arm link). Thirteen groups of touching behaviour were found to be gender-specific: four self-focused (clap – initiated only by men; hand(s) on the heart, face covering, lower lip biting – initiated only by women) and nine other person focused (hand kiss, lifting up a woman, selfie – initiated only by men; conversely, caress, kiss on lips, couple rubbing noses, shoulder massage, feeding a partner with one’s fingers, jumping into partner’s arms – initiated only by women).Conclusions. Comparative analysis of touching behaviour revealed that women tended to communicate the immediacy through hand-in-hand (φ = 0.35), hair grooming (φ = 0.28), hugs (φ = 0.23), holding hands in front of one’s body (φ = 0.18), pat (φ = 0.12), hand(s) on the heart, and face covering; while men were predisposed to use clothes straightening (φ = 0.1) and hand kiss; handshake and kiss on the cheek were initiated similarly by both genders. The obtained data are a prerequisite for further analysis of nonverbal behaviour initiated by opposite-sex strangers in the contemporary media dating context.Key words: nonverbal communication, face-to-face encounters, initiating romantic relationship, media context, dating culture, reality dating show, interpersonal interaction. Мета. Метою статті є аналіз впливу ґендеру на тактильну поведінку у змішаній діаді в рамках сучасного романтичного медіадискурсу на етапі ініціації романтичних відносин. Порівняльне дослідження демонструє нові уявлення про ґендерно-нейтральні і ґендерно-специфічні такесичні засоби комунікації, ініційовані комунікантами під час романтичного знайомства. Методи дослідження. Гібридний підхід (індуктивний і дедуктивний) до тематичного аналізу було застосовано для інтерпретації кодів невербальних засобів комунікації. Тематичний аналіз охоплював шість етапів кодування, за результатами якого було розроблено кодову книгу. Якісний інтерактивний соціолінгвістичний і кількісний аналіз, а також метод статистичної оцінки гіпотез (критерій хі-квадрат Пірсона) використовувались з метою розкриття статистичних закономірностей функціо-нування такесичних засобів комунікації. Результати. Вибірка дослідження становила 24 групи тактильної поведінки, до яких увійшли 557 зразків фемінних і 302 зразки маскулінних такесичних засобів комунікації. Виявлені засоби комунікації було згруповано відповідно до фокусу об’єкта на самоорієнтовані (8 груп) і контакто-орієнтовані (16 груп). За результатами дослідження очікувані ґендерні від-мінності були частково підтримані з урахуванням показника вагомості впливу. До ґендерно-нейтральних віднесено 11 груп такесичних засобів комунікації: 4 групи самоорієнтованих (розправляння одягу, тримання рук спереду, гра з волоссям, тримання рук за спиною) і 7 груп контакто-орієнтованих (інтимні обійми, рука в руці, рукостискання, поцілунок у щоку, обійми з поплескуванням, танець, тримання під руку). До ґендерно-специфічних віднесено 13 груп такесичних засобів комунікації: 4 групи самоорієнтованих (плескання в долоні – ініційовано лише чоловіками; рука на серці, закриття руками обличчя, покусування нижньої губи – ініційовано лише жінками) і 9 груп контакто-орієнтованих (поцілунок руки, здіймання жінки на руки, селфі – ініційовано лише чоловіками; ласка, поцілунок у губи, пестощі носами, масаж плечей, годування партнера з рук, стрибки на руки партнеру – ініційовано лише жінками).Висновки. Порівняльний аналіз встановив, що жінки надають перевагу руці в руці (φ = 0,35), грі з волоссям (φ = 0,28), інтимним обіймам (φ = 0,23), триманню рук спереду (φ = 0,18), обіймам з поплескуванням (φ = 0,12), руці на серці і закрит-тю руками обличчя; чоловіки надають перевагу розправлянню одягу (φ = 0,1) і поцілунку руки; тотожними є рукостискання і поцілунок у щоку. Отримані дані є передумовою для подальшого аналізу невербальних засобів комунікації, ініційованих під час первинної міжособистісної інтеракції в рамках романтичного медіадискурсу. Ключові слова:невербальна комунікація, знайомство віч-на-віч, ініціація романтичних відносин, медіапростір, дейтинг культура, реаліті дейтинг-шоу, міжособистісна інтеракція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Звягин, А. А. "Высокие технологии. Госвмешательство vs невидимая рука рынка." High-tech Enterprises Economy 1, no. 4 (2020): 155–72. http://dx.doi.org/10.18334/evp.1.4.111147.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Trofimchuk, Vladimir. "Manus manum lavat: can corruption be considered a state-imposed trade barrier?" Meždunarodnoe pravosudie 10, no. 3 (2020): 118–37. http://dx.doi.org/10.21128/2226-2059-2020-3-118-137.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Чумакаев, Алексей Эдуардович. "Фразеологизмы с компонентом- соматизмом кол ‘рука’ в алтайском языке." ГУМАНИТАРНЫЕ НАУКИ, no. 11/2 (2021): 155–58. http://dx.doi.org/10.37882/2223-2982.2021.11-2.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Lyubimov, I. L., and I. V. Iakubovskii. "Economic and educational complexity in the Russian regions: Should they go hand in hand with each other?" Journal of the New Economic Association 46, no. 2 (2020): 187–97. http://dx.doi.org/10.31737/2221-2264-2020-46-2-11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Pichugin, Mikhail. "The creation of the laboratory stand "ARM"." Transaction of Scientific Papers of the Novosibirsk State Technical University, no. 2 (August 31, 2017): 46–57. http://dx.doi.org/10.17212/2307-6879-2017-2-46-57.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ткаченко, І. "Ю. Тищенко (Сірий) - права рука М. Грушевського у київських справах." Наукові праці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Вип. 16 (2006): 417–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Радчик, Р. ""Для допомоги подана рука - від уст святіша, що молитву творять"." Наукові читання Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вип. 18 (2012): 185–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Липов, В. "Невидима рука чого...або кого? Від взаємного пристосування до інституційної комплементарності." Економічна теорія, no. 3 (2011): 21–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Tokarchuk, V. A. "WORD-FORMATION PARADIGM OF THE WORD HAND / РУКА DERIVATIONAL AND TRANSLATION ASPECTS." Тrаnscarpathian Philological Studies 2, no. 17 (2021): 66–70. http://dx.doi.org/10.32782/tps2663-4880/2021.17-2.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kononez, Irina Evgen’evna, and Aida Beyshenalievna Saydyldaeva. "ТИПЫ ПРОФИЛЯ МЕЖПОЛУШАРНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ГОЛОВНОГО МОЗГА И ПОКАЗАТЕЛИ ПОТРЕБНОСТИ ОБЩЕНИЯ, ПОТРЕБНОСТИ ДОСТИЖЕНИЯ, БЕСПОКОЙСТВА И ТРЕВОЖНОСТИ СТУДЕНТОВ-МЕДИКОВ I-III КУРСОВ." V Mire Nauchnykh Otkrytii 9, no. 4 (October 28, 2017): 122. http://dx.doi.org/10.12731/wsd-2017-4-122-133.

Full text
Abstract:
Цель. Определение процентного соотношения вариантов профиля латеральной организации головного мозга; показателей потребности общения, потребности достижения, беспокойства и тревожности студентов-медиков.Материалы и методы. Метод Е.Д. Хомской, 1997 [19]; схема «рука-нога-глаз-ухо»; методика по Ж. Тейлору, (Н.М. Пейсахов, 1977) [12].Результаты исследования. Изучены варианты профиля латеральной организации (ПЛО) головного мозга по схеме «рука-нога-ухо-глаз» и показатели потребности общения (ПО), потребности достижения (ПД), уровень беспокойства и тревоги (БТ) у 320 студентов I-III курсов факультета «Лечебное дело» Кыргызской государственной медицинской академии в возрасте от 18 до 22 лет. Выявлено, что к третьему году обучения увеличиваются варианты с левыми признаками ПЛО у испытуемых. Уровень беспокойства-тревоги (БТ) у первокурсников достоверно выше по сравнению со студентами II–III курсов, причем у девочек показатели БТ достоверно превышают значения у мальчиков. Показатели ПО выше у чистых правшей нежели у смешанных типов ПЛО, а значения ПД самые высокие у смешанных типов ПЛО, чистые правши оказались более тревожны, чем смешанные типы. Результаты исследования могут оказать помощь в разработке практических рекомендаций для оптимизации образовательного процесса.Выводы:1. К третьему году обучения увеличиваются варианты с левыми признаками профиля латеральной организации мозга у испытуемых.2. Показатели беспокойство-тревога на 1 курсе достоверно выше по сравнению со студентами II–III курсов.3. Показатели потребности общения у чистых правшей превышают значения у лиц со смешанными типами профиля латеральной организации, а потребность достижения выше у смешанных типов ПЛО. Чистые правши оказались более тревожны, чем смешанные типы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

POTEMKIN, MIKHAIL SERGEEVICH, and ALEXANDER VENIAMINOVICH BUSHMANOV. "DEVELOPMENT OF SOFTWARE FOR MANAGEMENT MANIPULATING DEVICE «HAND»." Messenger AmSU, no. 95 (2021): 39–42. http://dx.doi.org/10.22250/jasu.95.7.

Full text
Abstract:
Software has been developed to control the manipulator device using a text data exchange protocol between the MC and a smartphone (Android OS) to control the manipulator links. The functionality and software modules of the software product are described.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ђорђевић, Бојан М. "Чија се рука машила непријатељске браве: о „издаји” интелектуалаца у Првом светском рату." ЛИК : часопис за литературу и културу 4, no. 5 (2018): 55–81. http://dx.doi.org/10.18485/ai_lik.2018.4.5.2.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Васько, Р. В. "Логіко-семіотичне й образно-символічне моделювання фразеологізмів із компонентом "рука" в арабській мові." Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія : Філологія 17, no. 1 (2014): 25–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Васько, Р. В. "Логіко-семіотичне й образно-символічне моделювання фразеологізмів із компонентом "рука" в арабській мові." Вісник Київського національного лінгвістичного університету. Серія : Філологія 17, no. 1 (2014): 25–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Олешко, Олеся. "Из рук в руки." Профиль, no. 48 (2008): 36–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Олешко, Олеся. "Из рук в руки." Профиль, no. 48 (2008): 36–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Nikolaev, Sergey, Yuri Nikolaev, and Oleg Grebik. "Рівень розвитку психофізіологічних особливостей студентів вищих закладів освіти." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 3(47) (October 1, 2019): 48–53. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-03-48-53.

Full text
Abstract:
Актуальність. Рухова активність – один із головних чинників, які визначають рівень фізичного здоров'я молоді. Існує багато академічних праць і значна частина робіт методичного характеру, які висловлюють загальні питання рухової активності. Практично не зʼясованими залишаються питання управління руховою активністю залежно від психофізичних особливостей студентів. Мета дослідження – вивчення рівнів розвитку психо- фізіологічних особливостей студентів вищих закладів освіти. Методи. Для оцінювання психофізіологічних особливостей студентів проводилися теппінг-тест, швидкість простої та складної реакції, статичний і динамічний тремор, стійкість уваги за таблицею Анфімова. Усього в педагогічному дослідженні брало участь 160 студентів 1– 4 курсів факультету фізичної культури, спорту та здоровʼя СНУ ім. Лесі Українки. Результати. Швидкість простої реакції залежно від курсу навчання становила 0,16–0,19 с. Складна реакція на 0,04–0,06 с триваліша. Найвищі показники простої й складної реакцій спостерігали на 1- і 4-му курсах. Показники статичного тремору становили 2,20–3,87 доторкування (права рука) та 4,91–5,80 доторкування (ліва рука). Аналіз точності роботи студентів різних курсів протягом 5 хв за таблицею Анфімова свідчив, що найкращі результати спостерігали в студентів 1-го курсу, найгірші результати стійкості уваги демонстрували студенти 2-го курсу навчання. Висновки. Найвищі показники частоти рухів за результатами теппінг-тесту в студентів спостерігали на першому етапі виконання тесту. Найвищі показники простої та складної реакцій простежено на 1- і 4-му курсах навчання. Результати динамічного тремору значно гірші за статичний. Коефіцієнт продуктивності залежно від курсу навчання становив 0,49–0,63 ум. од. Аналіз точності роботи студентів різних курсів протягом 5 хв за таблицею Анфімова свідчив, що найкращі результати спостерігали в студентів 1-го курсу, найгірші результати стійкості уваги демонстрували 2-курсники. Продуктивність роботи була найвищою в студентів 2-го курсу (особливо на 1-, 3- і 4-й хв роботи).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

глаз, глаз, рука рука, and нога нога. "Проблема межъязыковой эквивалентности русских и китайских соматических фразеологизмов с компонентами «глаз», «рука», «нога» и." Korean Association of Slavic Languages 27, no. 1 (April 30, 2022): 17–34. http://dx.doi.org/10.30530/jsl.2022.27.1.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Surovyatkina, Eugene Gtnnadyevna, Larissa Evgenievna Deryagina, Svetlana Viktorovna Kosyginа, and Natalya Viktorovna Anikeeva. "ВЛИЯНИЕ МЕЖПОЛУШАРНОЙ ФУНКЦИОНАЛЬНОЙ АСИММЕТРИИ ГОЛОВНОГО МОЗГА НА ПЕРЦЕПТИВНЫЕ ПРОЦЕССЫ ЧЕЛОВЕКА." Sovremennye issledovaniya sotsialnykh problem) 8, no. 11 (November 17, 2017): 136. http://dx.doi.org/10.12731/2218-7405-2017-11-136-148.

Full text
Abstract:
Целью работы было установление взаимосвязи между доминирующим полушарием головного мозга и протеканием перцептивных процессов личности курсантов вуза Министерства внутренних дел России. Изучение проблемы взаимосвязи особенностей протекания перцептивных процессов человека и мозговой латерализации функций дополняет сведения о профессиональной пригодности и надежности сотрудников силовых структур в рамках индивидуально-типологического подхода. Проведено экспериментально-психологическое исследование определения моторных и сенсорных асимметрий в системе измерений «рука-нога-ухо-глаз» (Е.Д. Хомская), выявлен ведущий аудиальный канал восприятия у испытуемых с левополушарным доминированием и кинестетический – у испытуемых с правополушарным доминированием. Особенности функционирования системы «ФМПА-восприятие» в группах с различным типом полушарного доминирования рекомендуется учитывать как в учебной и служебной деятельности курсантов, так и на этапе проведения профессионального отбора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Nikuliin, Alexander. "Invisible Hands and Visible Sympathies. Book Review on Dolgin A. 2010. Manifesto of the New Economy. A Second Invisible Hand of the Market. M.: AST." Journal of Economic Sociology 12, no. 1 (2011): 124–28. http://dx.doi.org/10.17323/1726-3247-2011-1-124-128.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Shestakov, Daniel. "To Keep the Market under Thumb: A Review of Two New Books “Invisible Hand” of the Market (SU HSE, 2008) and Reviving The Invisible Hand by D. Lal (New Publishing House, 2009)." Journal of Economic Sociology 10, no. 4 (2009): 92–99. http://dx.doi.org/10.17323/1726-3247-2009-4-92-99.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Sirajudinov, R. M. "Phraseologisms in the Works of the Avar Writer Musa Magomedov with the Kver "Hand" Component." Язык и текст 7, no. 2 (2020): 81–90. http://dx.doi.org/10.17759/langt.2020070209.

Full text
Abstract:
The question of the structural types of phraseological units was considered as on the material of the Caucasian languages. As for the Dagestan languages, there are works that raise questions of structural and grammatical analysis and the structural model of phraseological units. Phraseological units of the Avar (Magomedkhanov M.M., Khangereev M.-B.D.-G. and others, information about which will follow below), Lezghian (Gyulmagomedov A.G.; Ramaldanov A.R.), Rutul (Makhmudova S.M.) Agul (Suleimanov N., Hasanova S.N.) languages. The analysis of the structures of phraseological units, with a few exceptions (except for those structures of phraseological units that have undergone deformation), retain the syntactic model of that phrase (less often the syntactic model of a sentence) from which they were formed. A variety of structural types of phraseological units noted by experts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Sychyova, N. A. "Representation Features of the Somatism "рука/ręka" in the Proverbs of the Russian and Polish Languages." Philologos 41, no. 2 (2019): 82–89. http://dx.doi.org/10.24888/2079-2638-2019-41-2-82-89.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Сорокин, Д. "Кoгaн A.M. Макрорегулирование высокоразвитого рынка: "невидимая рука", конкуренция, потребности системы. М.: Маркет ДС, 2006. - 144 с." Вопросы экономики, no. 5 (2008): 144–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Golubtsova, Nadezhda Vasil'evna, Ol'ga Nikolaevna Matveeva, and Galina Olegovna Papsheva. "“Homo Corporis” Image: Somatic Vocabulary with the Component “Hand” in A. Akhmatova’s Lyrics." Filologičeskie nauki. Voprosy teorii i praktiki, no. 6 (June 2020): 37–42. http://dx.doi.org/10.30853/filnauki.2020.6.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

TAI, Yu V., and S. L. BUDYLIN. "THE LONG ARM OF TORT LAW. THE COMPETENCE OF U.S. COURTS IN DEFAMATION CLAIMS AGAINST FOREIGN DEFENDANTS." Herald of Civil Procedure 11, no. 4 (October 20, 2021): 87–111. http://dx.doi.org/10.24031/2226-0781-2021-11-4-87-111.

Full text
Abstract:
Jurisdiction of American state courts over out-of-state defendants is determined by state law, but is limited by constitutional considerations. If the defendant does not have sufficient contacts with the state, it is unconstitutional for the state court to consider the dispute. With respect to defamation suits, not only does the defamatory information actually reach a sufficient number of state residents, but also the foreign defendant’s purposeful actions directed at that state are necessary for state court jurisdiction over the out-ofstate defendant to arise. In the case of the media, such a purposeful action might be, for example, selling a significant number of copies of a magazine in that state or advertising its website in that state. However, the posting of defamatory information on a website available in that state does not, by itself, create jurisdiction over the publisher in state courts. If, for example, a foreign-language website describes events outside the United States, a U.S. court would probably not have jurisdiction, even if the plaintiff’s reputation in the United States was damaged. But if an English-language publication on some website intentionally defames a state resident by describing his or her activities in that state, the publication will likely be found to be “directed at” that state, and a state court will consider the defamation claim. The plaintiff’s location in this state in a defamation action is not sufficient to give rise to state court jurisdiction over a defendant who does not have sufficient minimal contacts in the state. To hear such a dispute in that state would violate the defendant’s constitutional right to “due process” because of the burdensome nature of his participation in the process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Ashtabekova, D. A. "Somatism "hand" in the conceptualization of sememe “start smth / start doing smth” in the Lezgian and Arabic languages." Herald of Dagestan State University 33, no. 3 (2018): 74–78. http://dx.doi.org/10.21779/2542-0313-2018-33-3-74-78.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Lavrenenko, I. S., Yu N. Filippovich, and M. G. Arutyunyan. "FORMALIZATION OF THE RUSSIAN SIGN LANGUAGE DACTYLS CLASSES FOR APPLICATION IN «ROBO-HAND» TYPE ROBOTECHNICAL SYSTEMS." Современные наукоемкие технологии (Modern High Technologies), no. 9 2021 (2021): 81–85. http://dx.doi.org/10.17513/snt.38820.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Хижникова, А. Е., А. С. Клочков, А. М. Котов–Смоленский, Н. А. Супонева, and М. А. Пирадов. "Динамика кинематического портрета постинсультного пареза руки на фоне реабилитации." Экзосомы, no. 4 (August 31, 2019): 34–41. http://dx.doi.org/10.24075/vrgmu.2019.056.

Full text
Abstract:
По данным литературы, только 5–20% пациентов после инсульта могут полностью восстановить двигательную функцию руки. Важны корректная постановка целей и индивидуальный подход, направленный на восстановление функционального статуса пациента. Целью исследования было на основании клинико-биомеханического анализа разработать алгоритм оценки нарушения двигательной функции руки у пациентов после инсульта и определить принципы выбора тактики реабилитации. В исследование были включены 25 пациентов с инсультом полушарной локализации и 10 здоровых добровольцев. Для оценки двигательной функции руки применяли формализованные клинические шкалы (шкала Фугл–Мейера, Эшворта, тест ARAT) и видеоанализ движений. Пациенты были разделены на 2 группы по степени тяжести пареза руки (легкий/умеренный и грубый/выраженный). В обеих группах проводили курс реабилитации, включавший механотерапию, массаж, ЛФК. Выявлено, что у пациентов 1-й группы восстановление двигательной функции в паретичной руке происходит по пути нормализации паттерна движения: нормализация биомеханических параметров, прямо коррелирующая с уменьшением клинической выраженности степени пареза по шкале Фугл–Мейера (r = 0,94; p = 0,01). У пациентов 2-й группы восстановление двигательной функции в паретичной руке происходит по пути компенсации двигательного дефицита: сохранение патологической синергии по данным биомеханического анализа, обратно коррелирующее с уменьшением клинической выраженности степени пареза (r = –0,9; p = 0,03). В результате проведенного исследования сформирован алгоритм выбора тактики ведения пациентов, основанный на исходных клинических показателях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Бородулькина, Татьяна. "Метафора руки как проективный материал в работе практического психолога." East European Journal of Psycholinguistics 4, no. 1 (June 27, 2017): 17–29. http://dx.doi.org/10.29038/eejpl.2017.4.1.bor.

Full text
Abstract:
У статті звертається увага на проблему науково-практичного обґрунтування використання метафоричних образів в якості проективного матеріалу в роботі практичного психолога. У результаті теоретичного аналізу автор описує метафору як проективний і терапевтичний інструмент, обґрунтовує необхідність звертання психологів до метафори, розглядає причини використання різноманітних метафор у психологічній практиці. Робиться акцент на розумінні метафори як засобі вираження та конструювання смислів, у тому числі екзистенційних. На прикладі змістовного наповнення метафоричних асоціативних карт піднімається проблема науково-практичного обґрунтування метафоричних образів, що використовуються у психологічній практиці. Автор вважає метафору руки важливим проективним матеріалом у роботі психолога та необхідним змістовним наповненням такого психологічного терапевтичного інструменту як метафоричні асоціативні карти. У результаті аналізу різноманітних досліджень символіки й значень руки, узагальнення досвіду використання зображення руки в практичній психології (на матеріалі діагностичних методів і різноманітних метафоричних асоціативних карт), а також на основі власного різноманітного досвіду практичної роботи автор запропонував робочу модель можливостей використання метафори руки як проективного матеріалу в роботі практичного психолога (на прикладі авторських метафоричних карт). З огляду на багатозначність, багатовимірність і відносну універсальність метафори руки, автор вважає, що залучення до психологічної практики очевидних (об’єктивних) і символічних характеристик руки дозволить практичним психологам працювати з великим репертуаром психологічних запитів (проблеми фізичного й психічного здоров’я; вікового розвитку й старіння; взаємин; соціального й професійного статусу; влади й підпорядкування; екзистенційні, моральні, ціннісно-смислові питання тощо). References Albedil, M.F. (2013). “Ty derjish mir v prostertoi dlani”: simvolika ruki [«You hold the world in the stretched out arm»: arm’s symbolics]. Teoriia Mody, 27, 155–172. Retrieved from: http://www.nlobooks.ru/node/3296. Anastazi, A., & Urbina, S. (2001). Psikhologicheskoe Testirovanie [PsychologicalTtesting]. S.-Petersburg: Piter. Vachkov, I. V. (2006). Metaforicheskii Trening [Metaphorical Training]. Moscow: “Os-89”. Metaforicheskie assotsiativnue karty. Rukovodstvo k primeneniiu [The Metaphoric Cards. Guidance for the Use] Germany: OH Verlag. Retrieved from http://pushkov.com.ua/ohcards/item/53-instrukcii-k-katam.html. 6. Mikhina, І. М. (2003). Rozvytok tvorchykh zdibnostei doshkilnykiv zasobamy terapevtychnoi metafory [Development of creation in under school age children by means of therapeutic metaphors]: Extended Abstract of Ph.D. dissertation. Ivano-Frankivsk. Mylnikova, N.V. (2009). Struktura i funktsionirovanie kontsepta «ruka» v russkom yazyke [Structure and functioning concept «hand» in Russian]. Extended Abstract of Ph.D. dissertation. Samara. Mylnikova, N.V. (2009). Funktsionalnyi aspekt soderjaniia kontsepta «ruka» [Functional aspect of the maintenance concept «hand»]. Vestnik Samarskogo Gosudarstvennogo Universiteta, 67, 157–163. Retrieved from: http://cyberleninka.ru/article/n/funktsionalnyyaspekt-soderzhaniya-kontsepta-ruka. Ortega y Gasset, J. (1990). Dve velikie metafory [The two great metaphors]. In: Teoriya Metafory. (pp. 68–82), N. Arutyunova, M. Zhurinska, (Eds.). Moscow: Progress. Pezeshkian, N. (2001) Psikhoterapia Povsednevnoi Zhizni: Trening Razrecheniia Konfliktov [Psychotherapy of a Daily Life: Training to Resolve Conflicts]. S.-Petersburg: Rech. Pergamenshchik, L. A. (2015). Teoreticheskiie osnovaniia krizisnoi psikhologii [The theoretical basis of the crisis psychology]. Lichnost v Ekstremalnykh Usloviiakh i Krizisnykh Situatsiiakh Zhiznedeiatelnosti, 5, 92–100. Retrieved from http://elib.bspu.by/handle/doc/9116. Popova, A. R. (2004) Polisemant Ruka i realizatsiia ego leksiko-frazeobrazovatelnykh vozmojnostei v russkom yazyke [Polysemant Hand and realisation of its lexical and phraseological possibilities in Russian]. Extended Abstract of Ph.D. dissertation.. Orel. Popova, A.R. (2009). Frazeobrazovatelnyi potentsial polisemanticheskoi leksemy i ego realizatsiia v natsionalnom russkom yazuke (na primere sushchestvitelnogo ruka) [Phraseological potential polysemantic lexemes and its realisation in national Russian (on an example of a noun a hand) Vestnik Cheliabinskogo Gosudarstvennogo Pedagogicheskogo Universiteta, 5, 264–277 Retrieved from http://cyberleninka.ru/article/n/frazeoobrazovatelnyy-potentsial-polisemantichnoyleksemy-i-ego-realizatsiya-v-natsionalnom-russkom-yazyke-na-primere. Ruka (simvol) [Hand (symbol)]. Megaentsiklopediia Kirilla i Mefodiia. Retrieved from: http://megabook.ru/article/Рука%20(символ). Svirepo, O. А., Tumanova, O. S. (2004). Obraz, Simvol, Metafora v Sovremennoi Psikhoterapii [Image, Symbol, Metaphor in Modern Psychotherapy]. Moscow: Institute of Psychotherapy. Shragina, L. I. (2016). Psykhologiia Verbalnoyi Uiavy: Funktsionalno-Systemnyi Pidkhid [The Psychology of Verbal Imagination: The Functional and Systemic Approach]. Kyiv: Kyiv-Mohyla Academy Publishers.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Dronov, P. S. "PARTICIPATION IS MOVEMENT, PARTICIPATION IS TOUCH: MODIFICATIONS AND (IR)REGULARITIES IN GESTURE IDIOMS WITH THE WORDS HAND AND FINGER." Voprosy Kognitivnoy Lingvistiki, no. 2 (2016): 134–45. http://dx.doi.org/10.20916/1812-3228-2016-2-134-145.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Утебеков, С. "Сравнительно-сопоставительный анализ использования в тюркских языках анатомических названий, встречающиеся в «Диван-и хикмет»." Turkology 105, no. 1 (March 31, 2021): 112–40. http://dx.doi.org/10.47526/turkology.v105i1.494.

Full text
Abstract:
В статье проводится лингвистический анализ анатомических названий, занимающих важное место в лексике Кокшетауской версии известного произведения средневекового поэта, суфийского толка Ходжи Ахмеда Ясави «Диван-и Хикмет». Анализируются более чем двадцать анатомических названий, встречающиеся в «Диван-и Хикмет», а также дается информация об использовании этих названий в исторических памятниках, в языках и диалектах современных тюркских народов. В статье подробно исследуются такие анатомические названия как ағыз «рот», арқа «спина», айақ ~ айағ «ноги», бағыр «печень», баш «голова», бел «талия», бойұн «шея», ич «живот», егин «плечо», елиг ~ ел «рука», көг(ү)с «грудь», көз «глаз», құлақ «ухо», өпке «легкие», сач «волосы», сақал «борода», сунгек «кость», тыл «язык», ұча «спина, лопатка», йүрек «сердце», йүз «лицо». В статье уделяется внимание фонетическим явлениям, которые встречаются в некоторых названиях, наряду с этим при описании употребления каждого названия в тюркских языках сравниваются как смысловые, так и личностные стороны. Наряду с этим, проведен сопостовительно-научный анализ мнений ученых в связи с созданием и формированием некоторых названий. Автором исследованы прямые и косвенные значения, а также многозначное значение некоторых названий. Кроме этого, в статье описаны значения и особенности употребления в тюркских языках соматизмов, встречающиеся в языке памятника, т.е. фразеологических выражений из анатомических названий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Kozyavkina, O. V., N. V. Kozyavkina, M. S. Hordiyevych, T. V. Voloshyn, V. L. Lysovych, V. Y. Babelyuk, H. I. Dubkova, et al. "ПРОГНОЗУВАННЯ ЗМІН МОТОРНОЇ ФУНКЦІЇ РУК ВНАСЛІДОК ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ КОЗЯВКІНА® У ДІТЕЙ ІЗ СПАСТИЧНОЮ ФОРМОЮ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ ЗА ЇХ ПОЧАТКОВИМ РІВНЕМ, А ТАКОЖ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ЕЕГ, ВСР ТА ГРВ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 4 (January 22, 2019): 17–35. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2018.v0.i4.9732.

Full text
Abstract:
Раніше ми повідомляли, що у дітей із спастичною формою церебрального паралічу (CФЦП) після двотижневого курсу реабілітації методом Козявкіна© тести на моторну функцію рук змінювалися неоднозначно (у 11 із 14 поліпшувались, проте у 3 погіршувалися), і такі зміни супроводжувалися різноспрямованими змінами низки параметрів ЕЕГ, варіабельності ритму серця (ВРС) та газорорядної візуалізації (ГРВ). Мета дослідження – виявити особливості змін параметрів ЕЕГ, ВРС і ГРВ у дітей зі сприятливими і несприятливими змінами параметрів моторної функції рук, а також з’ясувати можливість передбачити характер змін мотор­ної функції рук за сукупністю початкових параметрів організму. Матеріал і методи. Об'єктом спостереження було 14 дітей (6 дівчаток та 8 хлопчиків) у віці 8–15 років з СФЦП. Стан моторного розвитку за шкалою GMFCS був на рівні II÷IV. Функціональний стан рук за шкалою MACS був на рівні II÷III. Оцінка функції рук здійснювалася за допомогою динамометрії (D), тесту «коробка і блоки» (BB) та тесту «дев'ять лунок і кілків» (NHP). Ми реєстрували також компоненти м'язового тонусу за допомогою пристрою «NeuroFlexor» (Aggero MedTech AB, Швеція), пара­метри ВРС та EEГ одночасно за допомогою апаратно-програмних комплексів «Cardiolab + VSR» та «NeuroCom Standard» (ХАІ Медика, Харків, Україна), а також параметри ГРВ «GDV Chamber» («Biotechprogress», СПб, РФ). Результати. Методом дискримінантного аналізу з’ясовано, що прогнозування лише за статтю, шкалою MACS, ВВ тестом лівої руки і в’язкою компонентою м'язового тонусу, попри безпомилковість, все ж недостатньо надійне (квадрат віддалі Mahalanobis D2M між кластерами 6,85; p=0,208). Натомість дискримінантна модель на основі 7 параметрів ЕЕГ і ULF смуги ВРС вже цілком надійна (D2M=116; p=0,011). Додаткове включення у модель параметра ГРВ веде до подальшого підвищення надійності прогнозу (D2M=222; p=0,011), котра сягає максимуму при врахуванні ВВ тесту правої руки (D2M=262; p=0,002). Висновок. Характер змін параметрів моторної функції рук внаслідок курсу реабілітації методом Козявкіна© кондиціонується як їх початковим рівнем, так і сукупністю параметрів ЕЕ, ВРС і ГРВ і піддається надійному прогнозуванню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Davydov, Vladimir, Vladimir Shantarovich, and Dmytro Pryhodich. "Морфофункциональные показатели гребцов на байдарках и каноэ 17–19 лет." Physical education, sport and health culture in modern society, no. 3(51) (September 30, 2020): 67–73. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2020-03-67-73.

Full text
Abstract:
Актуальность. В условиях спорта высших достижений особую значимость приобретает раннее выявление наиболее одаренных, перспективных спортсменов, так как рекордные достижения демонстрируются именно теми, кто обладает наиболее оптимальными показателями, характерными для данного вида спорта. Цель – изучить особенности морфофункциональных показателей гребцов на байдарках и каноэ 17–19 лет. Организация исследования. В исследовании принимали участие гребцы на байдарках и каноэ в возрасте 17–19 лет обоих полов и различной спортивной квалификации. Всего обследовали 243 гребцов обоих полов. Методы исследования. Комплексное обследование включало антропометрические измерения тотальных, продольных, размеров тела, диаметров, обхватов, частичных размеров тела (тесты Попеску) и анализ компонентов состава массы тела. Измерение продольных размеров тела проводилось антропометром Мартина по общепринятой методике. Результаты исследования. Проведенное морфофункциональное обследование 17–19-летних гребцов обоих полов и разной специализации показывает, что во всех обследуемых группах присутствует положительная динамика роста результатов морфофункциональных показателей. Однако у мужчин она замедляется к 18-летнему возрасту как у каноистов, так и у байдарочников. К 19-летнему возрасту по основным морфофункциональным показателям у мужчин статистически значимые различия отсутствуют. У девушек к 19-летнему возрасту статистически значимые различия (р<0,05) выявлены в показателях массы тела, размаха рук и кистевой динамометрии. Выводы. В качестве информативного критерия оценки спортсменов при отборе в гребле на байдарках и каноэ целесообразно использовать модернизированные тесты Попеску, позволяющие определять основные параметры человека. К ним относятся длина тела, длина туловища и длина руки, размах рук, а также для байдарочников (длина, сидя на полу, руки вверх) и для каноистов (длина, стоя на коленях, руки вверх).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Semiachko, Svetlana A. "“The Right Hand is Lying on the Chest, as if Blessing …” Legends of the Blessing Hand of a Saint in the Context of the Struggle of the Official Russian Church with the Old Believers." Texts and History: Journal of Philological, Historical and Cultural Texts and History Studies 4 (2020): 51–69. http://dx.doi.org/10.31860/2712-7591-2020-4-51-69.

Full text
Abstract:
The article examines the early history of Anna of Kashin and Euthymius of Arkhangelsk’s cults. Their veneration began at the end of the 1640s and acquired new content several decades later, after the Russian Church schism. The author of the article focuses on the origin of the legends, according to which the saints rest in their tombs with fingers of their right hands positioned as if they were making a two-finger sign of the cross. The study is based on hagiographic texts dedicated to these saints, legislative acts, documents of church councils, and icons. The author comes to the conclusion that the legends had oral roots and originated among the opponents of Nikon's reforms in the early post-reform period.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography