Academic literature on the topic 'Розчин водний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розчин водний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розчин водний"

1

Булавін, Л. А., О. М. Алєксєєв, Ю. Ф. Забашта, and С. Ю. Ткачов. "Механізм частотно-незалежної електропровідності водних розчинів електролітів." Ukrainian Journal of Physics 56, no. 6 (February 10, 2022): 547. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe56.6.547.

Full text
Abstract:
Показано, що поведінка залежності опору комірки з водним розчином NaCl від частоти змінного струму в вибраному наближенні не може бути пояснена тільки поляризаційними явищами в граничних областях електрод–електроліт. Запропоновано фізичний механізм, що пояснює монотонне зростання питомої електропровідності розчину при зростаннічастоти, коли частота менша за 104 Гц, і сталість питомої електропровідності розчину при частотах в інтервалі (104–105) Гц. Розраховано температурні залежності коефіцієнта дифузії іонів Na+ і Cl– у водних розчинах NaCl та розміру фізичного нескінченно малого об'єму (області встановлення локальної рівноваги) для такого електроліту. Проведено аналіз просторової та часової ієрархії у водному розчині NaCl та показано зв'язок співвідношення періоду змінного струму та певних характерних часів з частотною залежністю питомої електропровідності цього електроліту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bulavin, L. A., N. V. Gaiduk, M. O. Redkin, and A. V. Yakunov. "Специфічна дія мікрохвиль на водний розчин родаміну 6G за даними флуоресцентного аналізу." Ukrainian Journal of Physics 66, no. 3 (April 7, 2021): 265. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe66.3.265.

Full text
Abstract:
Вивчено вплив мiкрохвиль з частотою 2,45 ГГц на флуоресценцiю водного розчину органiчного барвника родамiну 6G. Зафiксовано вiдхилення в динамiцi змiни вiдносної iнтенсивностi та пiкової довжини хвилi пiд час поглинання мiкрохвиль, а також пiд час подальшого охолодження розчину порiвняно iз контактним нагрiванням. Результати iнтерпретовано в рамках перколяцiйної моделi. Передбачається, що електрична складова електромагнiтної хвилi може безпосередньо впливати на структуру перколяцiйного кластера, який формується сiткою водневих зв’язкiв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевченко, А. М. "ЩОДО КОНТРОЛЮ НАПАДУ ЗООФІЛЬНИХ МУХ НА КОРІВ В УМОВАХ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 2 (June 28, 2019): 232–37. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.31.

Full text
Abstract:
Паразитичні комахи є значною проблемою для молочного скотарства в Україні та світі. Най-більш ефективним способом захисту від гнусу вважається обробка тварин інсектицидами, з-поміжяких окремо необхідно виділити групу синтетичних піретроїдів. Метою роботи було вивчити інсек-тицидно-репелентну ефективність препарату «Ектосан-плюстм» (ТОВ «Бровафарма») в різномурозведенні проти зоофільних мух. «Ектосан-плюстм» складається з двох синергічних діючих речовин:альфаметрину (7,5 %) і піпероніл-бутоксиду (10,5 %), а також суміші ефірних олій лимона і троянди(10 %). Паразитологічні дослідження щодо тестування впливу на літаючих комах інсектициду «Ек-тосан-плюстм» у розведенні 1:1000 і 1:750 були проведені на трьох групах корів. Попередньо в дослід-ному господарстві була встановлена підвищена активність Stomoxys calcitrans за таких погоднихумов: денна середньодобова температура повітря +19-21°С, нічна – +9-12°С. Доведено, що у примі-щеннях ферми для надійного захисту дійних корів від нападу мух-жигалок необхідно використовува-ти водний розчин (1:750) засобу «Ектосан-плюстм» один раз на дві доби. Коефіцієнт відлякувальноїдії (КВД) робочого розчину становить вище 80 %. Норма витрати препарату – 250 см3 на тварину.Повторнаа обробка тварин зазначеним розчином збільшує тривалість інсектицидної дії препаратудо трьох діб, що вказує на ймовірну накопичувальну дію засобу. У разі помірної чи низької інтенсив-ності нападу зоофільних мух на корів достатньо однієї обробки раз на три доби; за високої інтенси-вності – раз на дві доби. «Ектосан-плюстм» у розведенні водою 1:1000 не забезпечує достатній за-хист корів протягом світлового часу доби, оскільки КВД через 6 годин після обробки знижується до69,0 %. Упродовж всього періоду експерименту зовнішніх проявів інтоксикації не було зафіксовано ужодної з дослідних тварин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Chechko, V. E. "Якісний аналіз кластеризації в спиртово-водних розчинах III." Ukrainian Journal of Physics 66, no. 10 (November 1, 2021): 865. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe66.10.865.

Full text
Abstract:
У роботi обговорюються особливостi кластеризацiї у водних розчинах одноатомних спиртiв. Основна увага фокусується на деталях кластеризацiї у водних розчинах перших чотирьох спиртiв гомологiчного ряду метанолу та iзомерiв бутанолу. Приймається, що об’єм елементарного кластера, виявляється меншим за сумарний молекулярних об’ємiв компонент, що утворюють цей кластер. Визначено ступiнь кластеризацiї водних розчинiв за температури 15 ∘С у концентрацiйних iнтервалах вiд 0 до концентрацiї, що вiдповiдає особливiй точцi розчину конкретного спирту. Отримано концентрацiйну залежнiсть ступеня кластеризацiї водних розчинiв iзомерiв бутанолу за температури 20 ∘С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Yefimenko, Tetiana, and Hanna Odnosum. "DETERMINATION OF ATTRACTIVENESS FOR BEES TO SOLDERING AN AQUEOUS SUSPENSION OF CHLORELLA VULGARIS (STRAIN IFR № C-111)." SCIENTIFIC AND PRODUCTION JOURNAL "BEEKEEPING OF UKRAINE" 1, no. 4 (August 2020): 7–12. http://dx.doi.org/10.46913/beekeepingjournal.2020.4.01.

Full text
Abstract:
Визначено привабливість для бджіл водної суспензії Chlorella vulgaris, вміст живих клітин 19–34 млн/мл в концентраціях 10, 20, 50 і 100% порівняно з розчином солі 0,1%, меду 1% та чистої води (контроль). Установлено, що бджоли випили води з хлорелою 124–340%, порівняно з контролем (100%). Найбільш приваблива хлорела в 50% концентрації (255–340%) порівняно з чистою водою і розчином меду (148–160%). У цей період у бджіл найбільша потреба в розчині солі (500–650%). З початком масового цвітіння рослин бджоли почали використовувати природні джерела пилку й нектару і хлорелу вживали у кількості, що відповідає чистій воді. Отже, хлорелу доцільно згодовувати навесні та влітку в умовах дефіциту білкового корму. Ключові слова: хлорела, суспензія, концентрація, розчин солі і меду, чиста вода з водопровідної мережі, привабливість для бджіл, споювання через напувалки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Євстаф’єва, В. О. "ТОКСИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІНСЕКТОАКАРИЦИДНОГО ПРЕПАРАТУ ЕКТОСАНУ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2012): 85–87. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.04.21.

Full text
Abstract:
Отримані дані щодо токсичної характеристикиінсектоакарицидного препарату ектосану. Лікар-ський засіб у терапевтичній концентрації (0,13 %водний розчин) не проявляв місцевоподразнюючоїта резорбтивної дій на двох видах тварин (кролі,щури). За місцевою дією на шкіру лабораторнихтварин за одноразового його нанесення ектосанвідносився до нульового класу і характеризувавсявідсутністю подразнюючої дії. В групі білих щуріву однієї тварини через 15 хвилин після обробкипрепаратом реєстрували занепокоєння, слабкуеритему та помірний свербіж, які зникали через30 хвилин після їх появи. The data on the toxic properties of the insectoakaricidic preparation of ektosan have been received. The drug in therapeuticconcentrations (0.13 % aqueous solution) showed no local irritation and resorptive effect on two species of animals (rabbits,rats). As for the local effect on the skin of laboratory animalsunder a single application ektosan was referred to the zero classand characterized by the absence of irritation. In the group ofwhite rats an anxiety, weak erythema and considerable itch wereregistered in one animal in 15 minutes after treatment with thispreparation, which disappeared in 30 minutes after their appearance.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Orel, V. I., B. S. Pitshyshyn, and I. Yu Popadyuk. "Використання змішувача нової конструкції для приготування водних розчинів поліакриламіду в потоці Тейлора-Куетта." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 9 (December 26, 2019): 121–25. http://dx.doi.org/10.36930/40290921.

Full text
Abstract:
Подано результати експериментальних досліджень впливу ексцентриситету ротора відносно статора та розчинів поліакриламіду на коефіцієнт тертя в потоці Тейлора-Куетта. Кільцевий проміжок між ротором із діаметром 113 мм і статором із діаметром 142 мм заповнено водними розчинами поліакриламіду масовою концентрацією 100 ppm. Кільцевий проміжок між поверхнями циліндрів, який відповідав коаксіальному їх розташуванню, трансформувався у замкнений конфузорно-дифузорний під час зміни положення зовнішнього циліндра відносно внутрішнього. Виявлено залежність коефіцієнта тертя від числа Рейнольдса, ширини проміжку між ротором і статором за їх аксіального розташування та концентрації водних розчинів поліакриламіду. Зі збільшенням числа Рейнольдса спостережено зменшення коефіцієнта тертя для дослідженої концентрації розчину поліакриламіду, порівняно з водою. Для однакових значень числа Рейнольдса за концентрації розчину поліакриламіду 100 ppm отримано зменшення коефіцієнта тертя, порівняно з водою. Збільшення коефіцієнта тертя для дослідженої концентрації розчину поліакриламіду одержано зменшенням ширини проміжку. Для водних розчинів поліакриламіду, порівняно з водою, перше критичне число Рейнольдса має менше значення. При цьому значення коефіцієнта тертя, що відповідає цьому числу Рейнольдса, є більшим. Отримані результати свідчать про можливість приготування водних розчинів поліакриламіду в запропонованому змішувачі з використанням електродвигуна з регульованою швидкістю обертання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бошкова, І. Л., А. С. Тітлов, Н. В. Волгушева, Н. О. Колесніченко, and Т. А. Сагала. "Модернізація системи охолодження магнетронів малої потужності." Refrigeration Engineering and Technology 55, no. 3 (July 1, 2019): 158–64. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i3.1573.

Full text
Abstract:
Розглядається питання забезпечення теплового режиму анодного блоку магнетрона шляхом заміни системи повітряного охолодження на систему рідинного охолодження. Стверджується, що система рідинного охолодження найбільш підходяща для магнетронів, які в даний час передбачають систему повітряного охолодження, однак не розраховані на тривалу роботу в складі промислових мікрохвильових установок. Організація системи рідинного охолодження дозволить магнетрон працювати тривалий час без перегріву і в сприятливих умовах, при яких виключено забивання частинками і пилом поверхні теплообміну і виникнення перегріву поверхні анодного блоку. Основним елементом розроблюваної системи рідинного охолодження є сорочка охолодження, що представляє собою кільцевий канал з теплопровідного матеріалу. Сорочка охолодження кріпиться безпосередньо на анодний блок, при цьому ступінь стиснення поверхонь і товщина повітряного зазору повинні забезпечити мінімальне сумарне термічний опір. Для визначення коефіцієнтів тепловіддачі отримана емпірична залежність, яка відображає той факт, що при охолодженні анодного блоку раціональними є в'язкі і в'язкісно-гравітаційні режими руху. Визначено основні теплові характеристики процесу охолодження, що включають коефіцієнт теплопередачі, зміну температури теплоносія, максимально допустиму температуру на вході. Розрахунки проведені для двох видів теплоносіїв: вода і 54 % водний розчин етиленгліколю. Застосування даного схемного рішення і вибір раціональних розрахункових режимних дозволяє вирішити проблему підвищення ефективності виробництва і надійності роботи мікрохвильової техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Самілик, М. М. "ФІЗИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ОСМОТИЧНОЇ ДЕГІДРАТАЦІЇ ЯК СПОСОБУ ОБРОБКИ КОРЕНЕПЛІДНИХ ОВОЧІВ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 4 (46) (April 7, 2022): 55–59. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.4.8.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати експериментального дослідження осмотичного зневоднення коренеплідних овочів. Як предмет дослідження використовували стиглі коренеплідні овочі: моркву (Daucus) Шантане, столовий буряк (Beta vulgaris) Бордо 237, пастернак (Pastináca sátiva) Білий лелека. Як осмотичний розчин використовували цукрові розчини різних концентрацій (50, 60, 70%). Експеримент проведено за різних температур (40, 50, 60 °С) та з різною тривалістю процесу (1; 1,5; 2; 2,5 год). Дослідження показало, що частинки овочів розмірами менше 5 мм можуть розварюватися і мають непривабливу зморщену форму та суху консистенцію після висушування. Частинки розміром 10 мм мають характерну форму, але в них навіть після 2,5 годин дегідратації спостерігається відчутний запах та присмак овочів, що негативно впливає на сенсорні показники якості. Запропоновано подрібнення овочевої сировини на кубики розміром 5×5×5 мм, що забезпечує однаковий шлях дифундування та гарні органолептичні властивості готового продукту для всіх видів досліджуваних овочів. За результатами експериментальних досліджень та математичних розрахунків визначено оптимальні параметри ведення процесу осмотичної дегідратації під час виробництва овочевих цукатів. Встановлено, що найбільша динаміка зневоднення спостерігається в першу годину дегідратації, коли різниця концентрацій сахарози в осмотичному розчині та всередині частинок найбільша. Найбільше перенесення маси спостерігається у разі використання розчину зі вмістом сахарози 70%. Така концентрація осмотичного розчину створює достатній осмотичний потенціал, тим самим спричиняючи більшу втрату води, уповільнюючи окисне та неферментативне підрум’янення, що дає змогу отримати продукт кращої якості. Активна масопередача відбувається в перші 2 години, тому процес можна обмежувати цим терміном, оскільки подальше зневоднення є економічно та технологічно недоцільним. Математично доведено, що осмотичне зневоднення овочів відбувається швидше під час перемішування цукрового розчину за рахунок зниження опору масообміну на поверхні й уникнення локалізованого розведення, яке впливає на швидкість видалення води.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

В. Прудіс, Світлана, Наталія Л. Гес, Артур М. Милін, and Володимир В. Брей. "КОНВЕРСІЯ ФРУКТОЗИ В ПРОТОЧНОМУ РЕЖИМІ ДО МЕТИЛЛАКТАТУ НА SnO2–ZnO/Al2O3 КАТАЛІЗАТОРІ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 1 (April 25, 2021): 1–9. http://dx.doi.org/10.15421/082107.

Full text
Abstract:
Проведено перетворення фруктози в метиллактат на SnO2–ZnO/Al2O3 каталізаторі в проточному режимі. Нанесений 10SnO2–5ZnO/Al2O3 каталізатор було одержано простим методом просочення гранульованого γ-Al2O3 водним розчином SnCl4 та Zn(OAc)2. Представлено дані щодо структурного аналізу, текстурних та кислотно-основних параметрів синтезованих зразків. Знайдено наступні оптимальні умови для отримання 70 % виходу метиллактату при 100 % конверсії фруктози: використання 4.8 мас.% розчину фруктози у 80 % водному метанолі в якості вихідної суміші, температура реакції 180 °С при 3.0 МПа. Допування каталізатора SnO2/Al2O3 іонами Zn дозволяє використовувати вихідний розчин фруктози без додавання карбонату калію. Каталізатор 10SnO2–5ZnO/Al2O3 забезпечує повну конверсію фруктози за 70 % селективності за метиллактатом протягом 6 год в проточному реакторі. Витрачений каталізатор після регенерації промиванням водою при 120 °С відновлює початкову активність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розчин водний"

1

Клещев, Микола Федосович, Тетяна Данилівна Костиркіна, and Наталія Юріївна Масалітіна. "Спектрофотометричне визначення фенілаланіну і триптофану." Thesis, Національний університет харчових технологій, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44193.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рутковська, Катерина Сергіївна, and Геннадій Георгійович Тульський. "Обґрунтування вибору газодифузійного катоду в електрохімічному синтезі гіпохлориту натрію." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39979.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сушко, О. А. "Побудова програмного модуля комп’ютеризованої системи визначення канцерогенів у водних розчинах." Thesis, Дніпро, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11373.

Full text
Abstract:
В тезах доповіді пропонується розробка спеціалізованого програмного забезпечення для детектування канцерогенних речовин у водних розчинах та автоматизації аналізу отриманих даних. Розробка програмного модуля комп’ютеризованої системи забезпечить пошук відповідності між інтенсивністю випромінювання і концентрацією речовини та калібрувальною кривою
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Люшниченко, М. П., О. Е. Старинський, Максим Сергійович Скиданенко, Максим Сергеевич Скиданенко, Maksym Serhiiovych Skydanenko, Віталій Якович Стороженко, Виталий Яковлевич Стороженко, and Vitalii Yakovych Storozhenko. "Розробка об’ємно-трубчастого реактора з турбоежекційним перемішуючим пристроєм для отримання аміачної води високої концентрації." Thesis, Cумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63011.

Full text
Abstract:
Виробництво рідких азотних добрив, зокрема, аміачної води, в порівнянні з виробництвом твердих азотних добрив обходиться на 30-40% дешевше, оскільки відпадає необхідність в таких енергоємних технологічних операціях, як гранулювання, сушіння, сортування, кондиціонування продукту. Відомо, що основні методи приготування водного розчину аміаку (аміачної води) засновані на абсорбційному поглинанні газоподібного аміаку водою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гуцул, О. В. "Безелектродне дослідження водних розчинів NaCl." Thesis, БДМУ, 2021. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18852.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бордун, І. М., В. В. Пташник, and О. М. Наконечна. "Дослідження температурної залежності імпедансу водних розчинів." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40702.

Full text
Abstract:
Імпедансна спектроскопія є сучасним методом визначення інтегральних характеристик природної води та різних розчинів. Суть методу полягає у вимірюванні частотних залежностей активного та реактивного опору, подальшому виборі еквівалентних схем заміщення та встановленні їх параметрів. Температура досліджуваного середовища є важливим показником, отже, перевірка стійкості схем заміщення до змін температури є важливою прикладною задачею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Османова, Марина Павлівна, Геннадій Георгійович Тульський, Лариса Василівна Ляшок, Аліна Едуардівна Соболева, and А. М. Жук. "Дослідження процесу окиснення псевдосплавів вольфраму карбідного типу у водних розчинах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39978.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Обушенко, Т. І., Н. М. Толстопалова, and Н. В. Баранюк. "Флотоекстракційне вилучення іонів міді з водних розчинів." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67698.

Full text
Abstract:
Метою дослідження було визначення закономірностей флотоекстракційного вилучення іонів міді з водних розчинів в залежності від: мольного співвідношення метал: ПАР, рН, об’єму органічної фази, тривалості процесу; вибір збирача та екстрагенту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чубур, В. С., І. В. Умнік, Світлана Борисівна Большаніна, Светлана Борисовна Большанина, and Svitlana Borysivna Bolshanina. "Вплив температури на швидкість процесу адсорбції з водних розчинів на твердих сорбентах." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39679.

Full text
Abstract:
Адсорбція належить до числа складних масообмінних процесів. При цьому, вплив температури на сорбцію з водних розчинів далеко не однозначний. Відомо, що адсорбція - екзотермічний процес, і з ростом температури такі процеси погіршуються. Однак, при сорбції іонів, розміри яких близькі до ефективних розмірів пір сорбентів, проникнення цих іонів в пори залежить від їх кінетичної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Джепа, Людмила Олександрівна. "Механізм акустичної релаксації в водних розчинах нітратів двозарядних катіонів." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Полтавський держ. пед. ін-т, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Розчин водний"

1

Мосендз, А. О., В. М. Левчик, and М. Ф. Зуй. "Твердофазна мікроекстракція ряду ароматичних альдегідів у водних розчинах." In PROSPECTS FOR EARTH EXPLORATION: CURRENT STATE AND RATIONAL USE OF RESOURCES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-183-1-18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Розчин водний"

1

Савосько, Василь Миколайович. Хімічна детоксикація субстратів шахтного хвостосховища Криворіжжя. Донецкий ботанический сад НАН Украины, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/560.

Full text
Abstract:
Методами модельних експериментів досліджували можливість використання водогінної води; 0,002 Н розчин Трилону Б; 0,001 % розчин гуматів; простого суперфосфату та крейди для детоксикації субстратів шахтного хвостосховища. Встановлено, що для практичного використання доцільно застосовувати наступну схему попередньої хімічної детоксикації субстратів шахтних хвостосховищ: внесення крейди у дозі 3 т фізичної маси на 1 га при 18 днях інкубації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савосько, Василь Миколайович. Вплив комбінацій меліорантів і термінів їхньої дії на фітотоксичність субстратів шахтних хвостосховищ Криворіжжя. Львівський Університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/493.

Full text
Abstract:
У лабораторних умовах вивчали вплив сумісної дії меліорантів крейди та Трилону Б, крейди та води на зміну фітотоксичності техногенних субстратів. Встановлено, що для детоксикації молодих хвостів більш перспективним є промивання водою та внесення крейди. У той же час, для лежалих хвостів доцільним є промивання розчином Трилону Б та внесення крейди при максимальних термінах їхньої попередньої дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лобов, Вячеслав Йосипович, Ігор Ігорович Дубовик, and Василь Миколайович Савосько. Спосіб сівби насіння. Кривий Ріг, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/565.

Full text
Abstract:
Спосіб сівби насіння, що містить створення в ґрунті борозен, подачу в них через сошник насіння і ущільнення борозен, при цьому додатково здійснюють підготовку насіння, поєднуючи її з подачею насіння у борозни шляхом змішування в сошнику потоку насіння з потоком водяного розчину добрив і стимуляторів росту, а ущільнення борозен поєднують з подачею в них спільного потоку насіння і водяного розчину добрив і стимуляторів росту на глибину закладення шляхом інтенсивного зволоження ґрунту водою, причому додатково в робочій зоні сівалки у атмосферному повітрі вимірюють фізико-хімічні властивості сільськогосподарського пилу (пилу ґрунтової дефляції), який виникає при переміщені посівного агрегату, обчислюють гігроскопічність цього пилу, по якому визначають вологість ґрунту, і в залежності від її рівня автоматично керують виконавчими механізмами сошників сівалки, наприклад гідроциліндрами, які регулюють потрібні глибини борозен для закладання насіння, а у посівну борозну вводять порцію води для приведення ґрунту до стану оптимальної вологості, що забезпечує необхідну польову схожість насіння в тому випадку, якщо вологість ґрунту, розрахована за даними її вимірювань до висіву і в процесі висіву, менше нормованої, та визначають коефіцієнт спектральної яскравості сільськогосподарського пилу (пилу ґрунтової дефляції), по якому розраховують гумусові речовини ґрунту, та в залежності від його рівня керують виконавчими механізмами, які регулюють подачу у борозни органічних речовин, які необхідні рослинам для забезпечення потрібної родючості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography