Academic literature on the topic 'Розривна функція'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розривна функція.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розривна функція"

1

Volos, V. O., B. R. Tsizh, Yu Yu Varyvoda, M. I. Chokhan, and F. M. Gonchar. "ДЕЯКІ ОСНОВНІ СПІВВІДНОШЕННЯ АЛГЕБРИ АСИМЕТРИЧНИХ УЗАГАЛЬНЕНИХ ФУНКЦІЙ В ЗАДАЧАХ НЕОДНОРІДНОЇ ТЕПЛОПРОВІДНОСТІ І ТЕРМОПРУЖНОСТІ." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, no. 2 (September 5, 2015): 37–40. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6807.

Full text
Abstract:
Запропоновано метод представлення теплофізичних і фізико – механічних характеристик науково – однорідних робочих вузлів машин і механізмів харчових виробництв за допомогою асиметричних узагальнених функцій. Такі вузли , що складаються з окремих частин з різними , і не постійними в межах кожної із них фізико – механічних характеристик , можуть бути записані для кусково – однорідного тіла як єдиного цілого за допомогою асиметричних одиничних функцій та нової дельта – функції Дірака. Показано, що застосування апарату узагальнених функцій для дослідження теплового стану неоднорідних елементів конструкції являється однією із ефективних теорій розв’язку проблем термомеханіки тіл неоднорідної структури на сучасному етапі її дослідження. Ця теорія в термомеханіці тіл неоднорідної структури призвела до виникнення нового напрямку – застосування узагальнених функцій в термомеханіці тіл неоднорідної структури: багатошарових, армованих тіл, тіл із наскрізними і не наскрізними включеннями, покриттями, із залежними від температури теплофізичними характеристиками, із неперервною неоднорідністю. З кусково-постійними коефіцієнтами тепловіддачі, багатоступеневих пластин, оболонок, валів. В запропонованій роботі показано, що відповідні неоднорідні характеристики можуть складатися не лише із постійних різних величин, що змінюються стрибкоподібно на межах спряження, але й із різних кусків неперервних функцій, заданих в області визначення кожні компоненти неоднорідного тіла як єдиного цілого. Для цього отримано правила диференціювання розривних функцій , а також функцій, що представляються у вигляді добутку двох розривних функцій , а також правила знаходження узагальненої похідної кусково – неперервної функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kalinin, Yevhen, Oleksii Kolomiitsev, and Alina Rybalchenko. "ВЗАЄМНА КОРЕЛЯЦІЯ УЗАГАЛЬНЕНИХ КООРДИНАТ БАГАТОВИМІРНОЇ ЛІНІЙНОЇ СИСТЕМИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 66 (December 1, 2021): 16–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.4.016.

Full text
Abstract:
Предметом досліджень статті є своєрідну поведінку взаємних кореляційних функцій узагальнених координат – наявність розриву першого роду при переході аргументу від його позитивних значення до негативних. Метою є оцінка можливості формування розриву парних та непарних складових кореляційної функції та обґрунтування даного явища. Застосовувані методи: співставлення двох функцій дійсних змінних на основі перетворення Фур’є, статистичні методи аналізу даних, теорія випадкових функцій, кореляційний аналіз. Отримані результати: побудова принципів отримання парних та непарних складових кореляційної функції багатовимірної лінійної системи з аналізом їх безперервності в узагальненому сенсі; запропоноване тлумачення подібних виразів як границі послідовності безперервних функцій, що забезпечує їх безперервність в узагальненому сенсі та усуває виниклу суперечливість в даному випадку. Практична значущість роботи полягає у побудові моделі взаємної кореляції узагальнених координат лінійної системи з урахуванням особливостей поведінки кореляційних функцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Борсукевич, Т., О. Ніканоров, and В. Заєць. "Ефективність вправ на платформі BOSU у пацієнтів після оперативного лікування переломів кісток надп’ятково- гомілкового суглоба та розриву ахіллового сухожилка." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (December 20, 2021): 51–55. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2021.2.51-55.

Full text
Abstract:
Резюме. Мета. Визначити ефективність відновлення опорної функції та продуктивність увагиза допомогою платформи BOSU у пацієнтів з переломами кісток надп’ятково-гомілковогосуглобата розривом ахіллового сухожилка після оперативного лікування. Методи. Експери-ментальні, статистичні дослідження. Результати. При опитуванні за ВАШ відзначено достовір-не зменшення больового синдрому в обох групах через два тижні від початку фізичної терапії(р ≤ 0,05), проте достовірної різниці між підгрупами не отримано (р ≥ 0,05). Внаслідок сен-сомоторних тренувань досягнута стійка поза, з малим діапазоном відхилень та ефективноюмоделлю утримання рівноваги, опорна функція достовірно зросла в обох основних підгрупахпорівняно з контрольними (р ≤ 0,05). Також було досягнуто достовірного зростання продуктив-ності уваги та зменшення енергозатрат на утримання пози (р ≤ 0,05). Кращі результати малипацієнти з ушкодженням надп’ятково-гомілкового суглоба порівняно з хворими з ушкоджен-ням ахіллового сухожилка, проте з несуттєвими відмінностями (р ≥ 0,05). При занятті на плат-формі BOSU не відзначено достовірного зниження больового синдрому в обох групах порівня-но з контрольними. Заняття на платформі BOSU дозволяють достовірно покращити опірністьта рівновагу, підвищити продуктивність уваги та зменшити енергозатратність при виконаннізавдання на рівновагу (р ≤ 0,05).Ключові слова: надп’ятково-гомілковий суглоб, ахілловий сухожилок, фізична терапія, плат-форма BOSU, нестабільність, баланс, пропріорецепція, стабілоплатформа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Давидов, П. Г., О. С. Цибулько, and М. І. Харламов. "СТАЛИЙ РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 102, no. 3 (December 30, 2021): 110–22. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-102-3-110-122.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, враховуючи домінантну роль концепції сталого розвитку. Оскільки освіта є невід’ємною частиною сучасного світу і покликана забезпечувати потреби різних і численних членів суспільства, функції і роль освіти також важливі і значні. У найбільш загальному вигляді роль освіти у суспільстві полягає у соціалізації та інкультурації його членів, тобто прилученні до культури. Саме освіта забезпечує передачу загальнозначимих знань та концептів соціального досвіду, моральних цінностей та етичних норм від старших поколінь до молодших. Не менш значущі інші функції освіти: комунікативна і когнітивна. Комунікація за допомогою освіти відбувається більш цілеспрямовано та індивідуалізовано, ніж через засоби масової інформації, друковані та електронні, або через виразні засоби, властиві різним жанрам мистецтва. Нарешті, когнітивна функція освіти полягає у сприянні пізнанню світу, передачі інформації. У сучасних умовах, коли суттєво зростають цілісність, складність та інтеграційний потенціал світової спільноти, рівень антропогенного впливу на навколишнє середовище, а також масштаби та темпи соціальних змін, будь-яке, навіть невелике відставання в людському розвитку може викликати дуже несприятливі наслідки. Саме освіта покликана не допустити цього розриву у темпах змін. Відповіддю освітньої системи на цю потребу сучасного світу стає формування цілісного світогляду, що передбачає новий спосіб мислення, а значить – і дії людини, яка знає, розуміє суспільство, вміє жити в сучасному світі з його різноманіттям культур і стилів життя, долає власні стереотипи, усвідомлює довгострокові наслідки своєї діяльності та здатна дати адекватну оцінку актуальним процесам життя. Отже, означені у статті тенденції сучасного розвитку системи вищої освіти виштовхують до нової парадигми освіти, ключову роль у якій відіграє інтеграція, комунікація та поліструктурність. Відкритість системи вищої освіти виявляється в постійному оновленні та сприйнятті нових викликів, що і є перспективою подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Vaskovskyi, М. І. "Динамічний скрут підземного трубопроводу від раптового повоpоту фрагмента основи." Oil and Gas Power Engineering, no. 1(33) (September 3, 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2020-1(33)-66-72.

Full text
Abstract:
У цій статті ми вивчаємо питання міцності підземних трубопроводів, які прокладені через території тектонічних розломів, і, як наслідок, експлуатуються в складних гірничо-геологічних умовах. На таких небезпечних ділянках окрім штатного навантаження тиском транспортованого продукту труба зазнає додаткових впливів від рухів неоднорідної, часто пошкодженої основи. Прогнозовано найбільш небезпечною виглядає ситуація, коли такі рухи є швидкоплинними. Метою роботи є розробка моделі для описання нестаціонарного процесу деформування трубопроводу на пошкодженій основі, спричиненого раптовим взаємним розворотом блоків довкола осі труби. Динаміку трубопроводу досліджували в лінійній постановці, моделюючи його стрижнем з трубчастим поперечним перерізом. При розгляді питань граничної рівноваги долучали безмоментну теорію циліндричних оболонок та енергетичну концепцію міцності. ґрунтову засипку розглядали як пружний прошарок Вінклера. Локальне порушеннями суцільності жорсткої основи описується раптовим розривом кута повороту її фрагмента. Такий підхід, відпрацьований на задачах статики, дає можливість і в динаміці оцінювати міцність підземного трубопроводу не за зовнішнім навантаженням від ґрунту, яке зазвичай є невідомим, а за спостережуваними чи прогнозованими параметрами рухів берегів розлому. Сформулювали початково-крайову задачу для гіперболічного диференціального рівняння скруту з розривною правою частиною. На підставі аналітичного розв’язку задачі, побудованого у вигляді квадратур від функцій Бесселя, вивчено вплив раптового розвороту фрагмента основи довкола осі труби на напружено-деформований стан трубопроводу. Побудовано графіки просторово-часового розподілу кута повороту, кутової швидкості, крутної деформації та еквівалентного напруження Мізеса в передфронтовій та післяфронтовій області. Встановлено, що урахування динамічних ефектів призводить до підвищення максимумів деформації скруту та еквівалентного напруження у стінці труби порівняно з випадком статичного збурення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pershyna, Yu I., and V. O. Pasichnik. "Solution of the Problem of Restoring Discontinuous Functions by the Minimax." Mathematical and computer modelling. Series: Physical and mathematical sciences, no. 19 (June 25, 2019): 98–104. http://dx.doi.org/10.32626/2308-5878.2019-19.98-104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Першина, Юлія Ігорівна, and Валентина Олексіївна Пасічник. "НАБЛИЖЕННЯ РОЗРИВНОЇ ФУНКЦІЇ ДВОХ ЗМІННИХ РОЗРИВНИМИ ІНТЕРЛІНАЦІЙНИМИ СПЛАЙНАМИ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРИКУТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ." Applied Questions of Mathematical Modeling 3, no. 1 (2020): 159–67. http://dx.doi.org/10.32782/2618-0340/2020.1-3.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сhernova, O. T., and G. M. Kryvenko. "АНАЛІЗ НЕБЕЗПЕК ПІД ЧАС РОЗРИВУ АВТОЦИСТЕРНИ." Transport development, no. 4(11) (January 14, 2022): 129–36. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.12.

Full text
Abstract:
Вступ. Автомобільний транспорт – один із найпоширеніших і найдо- ступніших видів транспорту в нашій країні. Для його нормальної та надійної роботи потрібне якісне паливо. Скраплений вуглеводневий газ є найдешевшим доступним джерелом палива. Сьогодні автогазозаправні станції віднесені до об’єктів підвищеної небезпеки. Тому виникла потреба в проведенні досліджень впливу чинників, що призводять до аварійних ситуацій. Мета. Метою роботи є аналіз небезпек під час розриву автоцистерни з урахуванням комплексного дослідження чинників, що впливають на них. Для досягнення поставленої мети сформульовані такі завдання: аналіз чинників, які впливають на виникнення аварійної ситуації під час проведення технологічних операцій з автоцистерною; кількісна оцінка параметрів ударної хвилі при вибухах паливно-повітряних сумішей. Результати. Проведено аналіз чинників, що призводять до руйнування або порушення герметичності цистерни: підвищення тиску пари скрапленого вуглеводневого газу в цистерні до критичного, механічний, корозійний знос і людський чинник. Рекомендовано перелік заходів для запобігання, локалізації аварії. Проаналізовано чинники, що пов’язані із залповим викидом великої кількості скраплених вуглеводневих газів. Проведено оцінку параметрів ударної хвилі та її наслідків у разі дорожньо-транспортної пригоди з автоцистерною зі скрапленим газом. За результатами кількісної оцінки параметрів ударної хвилі визначено ймовірність ураження з використанням пробіт-функцій. Висновки. Наведені результати досліджень можуть використовуватися під час вирішення питань безпечної експлуатації об’єктів, пов’язаних зі скрапленими вуглеводневими газами. Це дасть змогу визначити потенційні загрози при вибухах і пожежах на об’єктах автогазозаправних станцій і розробити заходи щодо запобігання виникненню шкідливих впливів на довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pavlyk, Vladyslav Volodymyrovych. "ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ РОЗРИВІВ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ." SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, no. 2(18) (2019): 114–19. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-2(18)-114-119.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Низький рівень ефективності наявних зелених технологій призводить до недоотримання обсягу енергії від наявних енергетичних потужностей країни, що у свою чергу є передумовою виникнення розривів енергоефективності національної економіки (РЕНЕ). Постановка проблеми. Встановлено, що єдиного підходу до оцінювання розривів енергоефективності світовою науковою спільнотою не прийнято. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Автором систематизовано передумови виникнення РЕНЕ. На основі результатів дослідження визначено, що традиційно під розривами енергоефективності розуміють явище, що виникає у наслідок не ефективного використання наявних та потенційно можливих природних ресурсів для виробництва та споживання енергії. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Визначено, що наявні підходи до оцінювання РЕНЕ не враховують еколого-економічних детермінант, що впливають на величину РЕ. Постановка завдання. Метою статті є дослідження науково-методичних підходів до оцінювання РЕНЕ та урахування еколого-економічних детермінант. Виклад основного матеріалу. Результати аналізу свідчать про зростаючий тренд наукових праць присвячених дослідженню питань РЕНЕ. Встановлено, що традиційно РЕНЕ визначаються як різниця між енергетичним потенціалом та фактичним енергетичним балансом країни. Автором систематизовано основні детермінанти, що впливають на величину РЕНЕ, а саме: соціальні параметри, обсяг зелених інвестиції, показники екологічної ефективності, показники ефективності державного управління та макроекономічної стабільність. Висновки. На основі результатів дослідження підходів до оцінювання РЕНЕ автором запропоновано використовувати транслогову функцію та метод фронтироного стохастичного аналізу, що на відміну від існуючих, враховує соціальні, екологічні та макроекономічні детермінанти. У подальших досліджень доцільним є практична апробація запропонованого науково-методичного підходу до оцінювання РЕНЕ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соколовський, Олександр Олександрович. "СТРУКТУРНІСТЬ ПРАВОВОЇ СВІДОМОСТІ ЯК ОСНОВОПОЛОЖНА ОЗНАКА, ЩО ВИЗНАЧАЄ ЇЇ ЗМІСТ." Актуальні проблеми філософії та соціології, no. 25 (November 26, 2019): 60–66. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i25.870.

Full text
Abstract:
Правосвідомість як складне структурне формування характеризується шляхом поступового та послідовного розкриття складових частин, які логічно та функціонально пов'язані між собою та утворюють цілісну організацію. Актуальність даного питання виражається в тому, що виділення структури правової свідомості допомагає краще зрозуміти її місце в житті як суспільства, так і окремого індивіда, в системі соціально-нормативного регулювання. В статті здійснено аналіз структури правосвідомості як її ключової характеристики на основі поглядів вчених стосовно цього питання. Здійснено теоретичне узагальнення та систематизація уявлень про структуру, функції, механізми формування й реалізації регулятивних засад правосвідомості. Правосвідомість, відображаючи об'єктивні потреби суспільного розвитку, є передумовою і регулятором поведінки людини, додає цілеспрямованого характеру діяльності. Висловлена думка щодо систематизації наявних знань з приводу даного питання, відповідно до якої у структурі правової свідомості виділяють правову психологію та правову ідеологію, як керівні елементи, а також правову поведінку — складову, яка обумовлюється ідеологічними та психологічними факторами. Встановлено взаємовплив, взаємозв’язок складових елементів, їх роль в процесі реалізації функцій правової свідомості. Показана відносна самостійність структурних елементів правової свідомості щодо суспільного буття. Показано, що елементи правосвідомості не просто знаходяться в певних відносинах, а й обов’язково обумовлюють один одного, що дозволяє конкретній системі перебувати в процесі безперервного розвитку. Визначено, що правосвідомість функціонує як складна динамічна система, яка включає в себе правові ідеї, знання, відчуття, переконання, якими оперує її суб’єкт. Охарактеризовано значення кожного з елементів правосвідомості для організації та оформлення суспільної правової реальності. Обгрунтована роль наукового пізнання у справі ліквідації розриву між правосвідомістю і досягнутим рівнем розвитку суспільних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розривна функція"

1

Литвин, О. М., and О. Г. Литвин. "Приклади наближеного відновлення розривних функцій двох змінних сумами Фур’є без явища Гіббса." Thesis, ХНУРЕ, 2020. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16410.

Full text
Abstract:
Дана робота є продовженням досліджень авторів з наближення розривних функцій, що описують внутрішню структуру 2D тіла з допомогою проекцій, які поступають з комп’ютерного томографа. Пропонується метод побудови сплайн-функції, яка має на вказаних лініях такі ж розриви першого роду, як і наближувана розривна функція. На цій основі будується неперервна функція, для відновлення якої використовується метод О. М. Литвина наближення сумами Фур’є з використанням проекцій. Метод ілюструється на конкретних прикладах наявності однієї та двох ліній розриву. Наведено аналіз результатів. Підтверджується факт зникнення впливу явища Гіббса на кінцевий результат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литвин, О. М., and О. Г. Литвин. "Метод відновлення розривних функцій спеціального вигляду з використанням проекцій і скінченних сум Фур’є." Thesis, Друкарня Мадрид, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9449.

Full text
Abstract:
Досліджується метод наближення розривних функцій, що описують внутрішню структуру 2D тіла з допомогою проекцій, які поступають з комп’ютерного томографа. Пропонується використовувати розривні сплайни двох змінних для автоматичного знаходження ліній розриву та метод О. М. Литвина обчислення коефіцієнтів Фур’є функцій двох змінних з допомогою періодичних розривних сплайнів однієї змінної і проекцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Маслов, Олександр Петрович, Александр Петрович Маслов, Oleksandr Petrovych Maslov, and М. К. Супруненко. "Чисельне дослідження наближення розривних функцій." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65560.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Массалітіна, Євгенія Вікторівна. "Одновимірні та багатовимірні інтегральні нерівності для неперервних і розривних функцій та їх застосування." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Нац. техн. ун-т України "Київський політехнічний інститут", 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Литвин, О. М., О. Г. Литвин, and М. І. Бобков. "Тестування методу скінченних сум Фур‘є для реконструкції 2d зображень з обчисленням коефіцієнтів за допомогою проекцій." Thesis, 2019. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11956.

Full text
Abstract:
Досліджується метод обчислення коефіцієнтів Фур’є функцій двох змінних за допомогою проекцій, які поступають з комп’ютерного томографа. Ці коефіцієнти Фур’є використовуються в скінченних сумах Фур’є для наближення вказаних функцій, що описують внутрішню структуру 2D зображення. Наведено результати тестування методу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Литвин, О. М., and О. Г. Литвин. "Про один підхід до наближення розривних функцій з використанням проекцій і скінченних сум Фур’є." Thesis, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9459.

Full text
Abstract:
Досліджується метод наближення розривних функцій, що описують внутрішню структуру 2D тіла з допомогою проекцій, які поступають з комп’ютерного томографа. Пропонується використовувати розривні сплайни двох змінних для знаходження ліній розриву та метод О.М. Литвина обчислення коефіцієнтів Фур’є функцій двох змінних з допомогою періодичних розривних сплайнів однієї змінної і проекцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography