Academic literature on the topic 'Розрахунковий метод'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розрахунковий метод.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розрахунковий метод"

1

Вожегова, Р. А., П. В. Лиховид, І. М. Біляєва, С. О. Лавренко, and Х. І. Бойценюк. "Модифікований метод Хольдріджа для визначення евапотранспірації." Аграрні інновації, no. 3 (March 22, 2021): 17–20. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2020.3.3.

Full text
Abstract:
Оцінити можливості та доцільність застосу- вання методу Хольдріджа для визначення річної потен- ційної евапотранспірації для з’ясування вологодефі- циту та коригування режимів зрошення на прикладі Херсонської області шляхом порівняння результатів оцінки агрометеорологічного показника з еталонними розрахунками у програмі ФАО ET0 Calculator, що вико- ристовує алгоритм Пенмана – Монтейта (референсна евапотранспірація), а також запропонувати можливий варіант перерахунку потенційної евапотранспірації в референсну. Методи. Розрахунковий метод оцінки евапотранспірації в Херсонській області за річний період 1973–2019 років (методи Хольдріджа за біотемпературою та Пенмана – Монтейта); статистичний аналіз точності розрахунків; метод лінійної регресії для побудови трен- дів і лінійного прогнозу; регресійний аналіз для розро- блення модифікованої формули розрахунку евапотран- спірації за біотемпературою. Результати. Встановлено, що метод Хольдріджа в чистому вигляді дає похибку 37,03% під час оцінювання евапотранспірації порів- няно з методом Пенмана – Монтейта. Тренд і лінійний прогноз за обох методик оцінки евапотранспірації іден- тичний, відрізняється лише крутизною. Модифіковане рівняння Хольдріджа дозволяє зменшити похибку роз- рахунку референсної евапотранспірації до 11,41%, що дозволяє рекомендувати його для використання в аграр- ній науці та практиці. Висновки. Застосування методу Хольдріджа в чистому вигляді доцільне у кліматології, але має обмеження для сільськогосподарського вико- ристання. Модифіковане нами в результаті регресійного аналізу даних рівняння Хольдріджа можна рекоменду- вати для швидкої оцінки річної референсної евапотран- спірації в аграрному секторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Levchenko, L., and M. Bahrii. "МЕТОДИ ПОПЕРЕДНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБСТАНОВКИ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 90–93. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.090.

Full text
Abstract:
Предметом даного дослідження є процеси формування електромагнітної обстановки у виробничому середовищі в умовах впливу на неї джерел електромагнітних полів різних амплітудно-частотних характеристик. Мета роботи розроблення методологічного підходу до попереднього оцінювання електромагнітної обстановки у приміщеннях різного призначення у залежності від типу та характеристик технологічного обладнання, параметрів електричних мереж та впровадження відповідних організаційно-технічних заходів захисту людей. Завданням дослідження є аналіз математичних методів розрахунку рівнів електромагнітних полів у залежності від поставлених задач та характеристик електромагнітних полів. Використано аналітичний метод оцінювання адекватності математичних функцій умовам формування електромагнітної обстановки. У роботі показано, що розрахункові та експериментальні методи не можуть бути використані окремо. Це пояснюється обов’язковою присутністю припущень та спрощень при моделюванні поширення електромагнітного поля навколо джерела та наявністю великих обсягів експериментальних даних за їх окремого використання. Зазначено, що більшість розроблених засобів оцінювання електромагнітної обстановки стосуються одного джерела поля або групи однотипних джерел, що не відповідає сучасним вимогам. Надано прикладний розрахунковий апарат для оцінювання зниження високочастотного електромагнітного поля неоднорідними (перфорованими) екрануючими поверхнями. Показано необхідність попереднього експериментального визначення електрофізичних властивостей використаних матеріалів для двокомпонентних захисних матеріалів. Зроблено висновок, що крім аналітичного оцінювання електромагнітної обстановки традиційними методами доцільним є розроблення програмно-технічного комплексу з моделювання поширення електромагнітного поля від джерела. Таке програмне забезпечення має враховувати геометричні характеристики приміщень та відбивні характеристики обмежуючих поверхонь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shablya, O. S., and O. G. Kholodnyak. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАРКЕТИНГОВИЙ ПІДХІД ДО ПРОЦЕСУ СЕЛЕКЦІЇ НОВИХ СОРТІВ БАШТАННИХ КУЛЬТУР В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ." Vegetable and Melon Growing, no. 69 (July 26, 2021): 131–39. http://dx.doi.org/10.32717/0131-0062-2021-69-130-139.

Full text
Abstract:
Мета. Розробити ефективний організаційно-маркетинговий механізм для процесу селекції нових сортів баштанних культур та визначити конкурентоспроможність сортів вітчизняної селекції на внутрішньому плодоовочевому ринку України. Методи. Використано методи: діалектичний метод пізнання для аналізу наукових праць учених щодо проблематики організаційно-економічного механізму; розрахунковий метод для визначення основних показників конкурентоспроможності окремих сортів кавуна, графічний для побудови діаграм структури виробництва баштанних культур, визначальних переваг споживачів щодо сортів кавуна вітчизняної селекції. Результати. Наведено характеристику складових організаційно-маркетингового процесу виробництва та просування нових сортів баштанних культур вітчизняної селекції науковими установами на внутрішньому ринку України. Визначено, що селекційний процес завжди має три взаємопов’язані складові: дослідження морфології рослин, біохімічного складу плодів, стійкості проти біотичних і абіотичних факторів навколишнього середовища. Встановлено, що конкурентоспроможність плодів баштанних культур безпосередньо визначається на ринку і є головним чинником ефективності виробництва. Обґрунтовано, що при вирощуванні баштанних культур необхідно враховувати властивості різних сортів у якості ринкового товару, а також інтереси виробників, торговців і споживачів, беручи до уваги технологічні й товарні якості, а також органолептичні властивості кожного конкретного сорту. Запропоновано визначати конкурентоспроможність вітчизняних сортів кавуна для виробника, торговця та споживача через коефіцієнт конкурентоспроможності який є порівняльною оцінкоюдосліджуваного сорту відносно контрольного та його конкурента. Висновки. Обґрунтовано, що досконалий організаційно-маркетинговий механізм у селекції баштанних культур є одним з головних елементів адаптації наукової установи до сучасних умов економічного середовища, що забезпечить її успішне функціонування та сталий розвиток у період недостатнього фінансування з боку держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Semashko, P. V. "CALCULATION METHOD FOR DETERMINING NOISE EXPOSURE LEVELS DURING AIRCRAFT OVERFLIGHTS." Hygiene of populated places 2018, no. 68 (December 26, 2018): 150–54. http://dx.doi.org/10.32402/hygiene2018.68.150.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kravchuk, V., O. Nemchuk, and O. Lymarenko. "Розрахункова оцінка втомної міцності зміцнених зубів зубчастих коліс при згині." Herald of the Odessa National Maritime University, no. 60 (March 17, 2020): 49–58. http://dx.doi.org/10.33082/2226-1893-2019-3-49-58.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості оцінки втомної міцності зубів зубчастих коліс при згині. Показано, що в усіх стандартах для оцінки втомної міцності зубів коліс застосовують значення границь витривалості, одержаних трудомісткими експериментальними методами. На основі аналізу відповідних даних обґрунтована необхідність розробки розрахункових залежностей для визначення границь витривалості зубів зубчастих коліс, побудованих на статистичних закономірностях подібності втомного руйнування. Запропоновано метод для розрахункової оцінки границь витривалості поверхнево зміцнених зубів коліс при згині. Проведено експериментальні дослідження границь витривалості цементованих зубів зубчастих коліс при згині. Наведено аналіз розрахункових та експериментальних даних. Показана доцільність застосування на практиці розробленого метода для розрахункової оцінки границь витривалості зміцнених зубів зубчастих коліс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kukhotska, O., I. Ovdiienko, and M. Ieremenko. "Розробка та валідація моделі ВВЕР‑1000 для коду PARCS." Nuclear and Radiation Safety, no. 2(90) (June 14, 2021): 12–21. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.2(90).02.

Full text
Abstract:
Сучасні підходи до моделювання процесів в активній зоні, насамперед у перехідних та аварійних режимах, з метою проведення аналізу безпеки ядерних реакторів, вимагають використання сполучених теплогідравлічних та нейтронно-фізичних розрахункових програм. Однією з таких програм є комп’ютерний код TRACE з модулем тривимірної кінетики PARCS. Розробка розрахункової моделі водо-водяного енергетичного реактора (ВВЕР-1000) для коду PARCS та подальша її валідація є складною багатоступеневою задачею, починаючи з підготовки бібліотеки нейтронно-фізичних констант, від якості якої залежить точність моделювання фізичних процесів в активній зоні, та закінчуючи проведенням валідаційних розрахунків та їх аналізом. У цій статті стисло описано всі стадії розробки розрахункової моделі та результати валідаційних розрахунків – наведено підходи до підготовки бібліотеки нейтронно-фізичних констант, необхідної для розрахунків кодом PARCS, коротко описані розроблені нейтронно-фізична та теплогідравлічна моделі активної зони та наведені результати валідаційних розрахунків реалізованої моделі ВВЕР‑1000 для коду PARCS. Метою проведених розрахунків є валідація розробленої розрахункової моделі активної зони ВВЕР‑1000 для комп’ютерного коду PARCS, а саме підтвердження того, що розроблена модель придатна для застосування у рамках проведення нейтронно-фізичних розрахунків стаціонарних станів та перехідних і аварійних режимів експлуатації реакторної установки ВВЕР‑1000. Валідація розрахункової моделі полягала в порівняльному аналізі отриманих результатів розрахунку основних нейтронно-фізичних характеристик із результатами, отриманими під час експериментальних досліджень чотирьох реальних паливних завантажень енергоблока № 2 Відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція», та з отриманими результатами розрахунку з використанням коду DYN3D для аналогічних розрахункових станів. Розрахункові моделювання охоплювали стани на мінімально контрольованому рівні та номінальному рівні потужності, а також за різних положень робочої групи органів регулювання системи управління і захисту, а також перехідний (динамічний) процес зі спрацюванням прискореного розвантаження блока для третього паливного завантаження енергоблока № 2 Відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

P. P. Gontarovskiy, N. V. Smetankina, N. G. Harmash, A. A. Glyadya, D. V. Klimenko, and V. N. Sirenko. "ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ПАЛИВНОГО БАКА ВАФЕЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ РАКЕТИ-НОСІЯ." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій, no. 29 (May 27, 2019): 91–102. http://dx.doi.org/10.15421/4219008.

Full text
Abstract:
Проведені дослідження напружено-деформованого стану паливних баків вафельного типу ракет-носіїв з метою прогнозування їх несучої здатності. Використовувалося програмне забезпечення, розроблене на основі методу скінченних елементів, що дозволяє проводити аналіз термонапруженого стану конструкцій у тривимірній постановці з урахуванням пластичних деформацій. При побудові розрахункової моделі враховувалися конструктивні особливості паливного бака. Розрахункові значення руйнівних навантажень визначаються діаграмами пружно-пластичного деформування матеріалу бака.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kovalenko, R. I. "Удосконалення процесу доставки води під час гасіння лісових пожеж." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 2 (March 28, 2019): 127–30. http://dx.doi.org/10.15421/40290226.

Full text
Abstract:
Проаналізовано сучасні способи доставки води до місць гасіння лісових пожеж, а також наведено їх основні переваги та недоліки. Встановлено, що найперспективнішим для України способом доставки води до місця гасіння лісових пожеж з урахуванням закордонного досвіду є залучення до транспортного процесу багатофункціональних мобільних аварійно-рятувальних комплексів зі знімними кузовами-контейнерами. З'ясовано, що організація доставки води способом її підвозу в разі залучення до цього процесу вказаного виду транспортних засобів потребує попереднього обґрунтування їх чисельності. Запропоновано удосконалений розрахунковий метод визначення чисельності багатофункціональних мобільних аварійно-рятувальних комплексів зі знімними кузовами-контейнерами під час організації процесу доставки води до місця гасіння лісових пожеж за рахунок врахування коефіцієнта об'ємних втрат води з цистерни, показника середнього часу, який затрачається водієм автомобіля-носія на виконання маневрів на пункті заправки, показника середнього часу, що затрачається водієм автомобіля-носія на виконання маневрів на пункті витрати і показника середнього часу, котрий затрачається на приведення пожежного насосу кузова-контейнера у робочий стан та приєднання його напірного патрубка до рукавної лінії на пункті витрати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Донець, С. Є., В. В. Литвиненко, and Є. М. Прохоренко. "ТЕРМОГРАФІЧНИЙ МЕТОД ДІАГНОСТИКИ ТА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ УСТАНОВОК ДЛЯ ПРОМЕНЕВОГО ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, no. 1 (43) (February 21, 2022): 3–7. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.1.1.

Full text
Abstract:
Розглянуто підходи до оцінки ефективності застосування установок для знезараження води в умовах несталих значень її оптичної прозорості. Запропоновано розрахункову методику для визначення розподілу дози опромінення в камері обробки. Пропонується застосовувати термографічні методи до оцінки ефективності опромінення води з урахуванням виникнення ламінарних потоків в камері. Запропоновано метод обробки термографічних зображень з метою автомати-зованого виділення ділянок з відмінними значення радіаційної температури та визначення якості та надійності з’єднань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Hrudkina, N. S., L. I. Aliieva, and K. V. Malii. "Проектування процесів холодного видавлювання на основі енергетичних розрахункових модулей." Обробка матеріалів тиском, no. 1(50) (March 31, 2020): 125–29. http://dx.doi.org/10.37142/2076-2151/2020-1(50)125.

Full text
Abstract:
Грудкіна Н. С., Алієва Л. І., Малій Х. В. Проектування процесів холодного видавлювання на основі енергетичних розрахункових модулей. Oбробка матеріалів тиском. 2020. № 1 (50). - С. 125-129. Розглянуто можливості енергетичного методу верхньої оцінки с точки зору використання розрахункових моделей при проектування процесів холодного видавлювання. Проведено класифікацію кінематичних модулів за різними параметрами та властивостями, що сприятиме їх більш раціональному використанню на етапі побудови розрахункових схем процесів. Відокремлено кінематичні модулі за жорсткістю комбінування із суміжними кінематичними модулями та можливістю варіювання (за формою кривої похилої межі або кутом нахилу) та розташуванням в межах розробленої розрахункової схеми. На основі проведених досліджень визначено особливості використання кінематичних модулів складної конфігурації в комбінації з різними суміжними модулями. Для процесу послідовного комбінованого радіально-прямого видавлювання врахована раціональність заміни прямокутного осьового модуля на трикутний з криволінійною межею. В подальшому рекомендовано використання даної заміни для процесів із переходом від прямого (в осьовій частині) до радіального видавлювання. На основі раніше виконаних досліджень процесу комбінованого радіально-зворотного видавлювання розроблено програмний модуль із можливістю вибору складових розрахункової схеми. Цей програмний продукт дозволяє прогнозувати формоутворення деталі, приведений тиск деформування із визначенням оптимальної швидкості витікання металу у вертикальному напрямку. Враховано рекомендації щодо вибору розрахункової схеми в залежності від осередку деформації та геометричних співвідношень даного процесу деформування. Таким чином, продемонстровано можливості використання моделей на основі енергетичного методу при проектуванні процесів холодного видавлювання. Це сприятиме визначенню оптимальних параметрів конфігурації інструмента та розробці відповідних конструкторсько-технологічних рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розрахунковий метод"

1

Ольховський, А. М., and Владимир Иванович Милых. "Розрахунковий аналіз фазових співвідношень електромагнітних величин в турбогенераторі ТГВ-200." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/26649.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Колєсніченко, Анастасія Сергіївна. "Методи оцінки й аналізу ризиків постачальників електричної енергії за нерегульованим тарифом." Thesis, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18682.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гонтар, Віталій Олександрович. "Теоретико-експериментальні методи розрахунку на міцність елементів електронної апаратури." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9604.

Full text
Abstract:
Метою роботи є полягає у підвищенні міцнісної надійності виробів електроніки, що мають циліндричну форму, на прикладі резисторів, фоторезисторів та конденсаторів, за рахунок розробки і удосконалення теоретико-експериментальних методів розрахунку на міцність. Методи, що використовувались при проведенні досліджень: аналіз статичної міцності; методи опору матеріалів, методи розв’язання задач теплопровідності; експериментальні дослідження електротезометричним методом; вимірювальні експериментальні засоби: вольтметри, генератори, осцилографи, вакуумна установка. Експериментальні дослідження проводились у лабораторії статичної і динамічної міцності виробів радіоелектроніки Хмельницького національного університету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Фесенко, Ксенія Володимирівна. "Метод розрахунково-теоретичного дослідження структури течії та характеристик ступенів відцентрових нагнітачів." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/17148.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.05.16 – турбомашини та турбоустановки. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2015 р. В дисертації розроблено метод розрахунково-теоретичного дослідження структури течії та характеристик ступенів відцентрових нагнітачів з радіальними лопатками робочих коліс, який дозволяє визначати в широкому діапазоні режимів роботи сумарні характеристики та структуру осередненої у коловому напрямку стисливої дозвукової течії в проточній частині, включаючи міжлопаткові канали. Для врахування в'язких ефектів використані узагальнені напівемпіричні залежності, що використовуються для розрахунку відцентрових нагнітачів. Запропонований метод дозволяє врахувати геометричні особливості радіальних робочих коліс з лопатками, що образовані циліндричними або конічними поверхнями, лопаткових і безлопаткових дифузорів, зворотних направляючих апаратів та криволінійних обводів проточних частин, а також оцінювати узгодженість їх сумісної роботи. За допомогою розробленого програмного комплексу AxCB проведено верифікацію методу розрахунку, яка показала задовільну точність зіставлення результатів числових досліджень течій в ступенях ВЦН з даними експериментальних досліджень та з аналітичним рішенням. Проведено дослідження впливу геометричних параметрів проточної частини і лопаткових вінців на структуру течії і сумарні характеристики ступенів ВЦН. На підставі виконаного детального аналізу запропоновано удосконалення геометричних параметрів трьох ступенів ВЦН з метою підвищення їх напору, ККД або розширення робочої зони характеристики.
Thesis for scientific degree of the Candidate of Sciences (Engineering) on the special-ty 05.05.16 – Turbomachinery and Turboplants. – National Technical University "Kharkiv Politechnical Institute", Kharkov, 2015. The calculation and theoretical studies method of flow structure and characteristics of centrifugal blowers stages with impellers radial vanes was created. It allows determining summary characteristics and 2D flow structure of flow path including blade-to-blade channels in wide range of working regimes. To account for viscous effects generalized semiempirical dependences for centrifugal blowers were used. The proposed method allows taking into account the geometric features of radial impeller with blades that formed by cylindrical and conical surfaces, vaneless and vaned diffusers, reverse guide vanes and gas-path curvilinear contours. The software package AxCB was developed, which allows carrying out the verification of the calculation method. It showed satisfactory accuracy of flow numerical investigation results in the stages with experimental and analytical data. With the proposed method and software package AxCB studies were undertook which dealt with influence of different geometric parameters of flow path and blade rows on the flow structure and stages summary characteristics. On the basis of a detailed analysis modernization of three centrifugal blower stages was proposed to improve their basic parameters or expand the characteristic working area.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Медведєв, Сергій Вікторович, Serhii Medvediev, and Сергей Викторович Медведев. "Проектування вакуумних систем видалення відходів пасажирських літаків." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45912.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена проектуванню СВВ вакуумного типу сучасного літака, яка описує поетапний процес і методи розробки системи, розробку математичних моделей, розрахункового комплексу.Запропонована методика проектування системи видалення відходів, яка дозволяє виконати поетапну розробку системи від створення концепції, її вихідних даних, до реалізації на літаку. Запропонована методика розрахунку та розрахунковий комплекс який охоплює усі потрібні для проектування розрахунки та рекомендує етапність виконання розрахунків в залежності від стадії проекту. Розроблено математичну модель, що описує квазістаціонарні гідравлічні процеси течії відходів в трубопроводі системи видалення відходів літака, за допомогою якої визначаються геометричні та газодинамічні характеристики трубопроводу. Використовуючи програмне забезпечення Ansys CFX проведено дослідження процесів вакуумізації та наповнюваності баку зберігання відходів, що є складовою розрахунку баку відходів. За результатами чисельних досліджень визначено мінімально допустиме значення товщини повітряного зазору між поверхнею відходів та баком для різних діаметрів баків, при якому концентрація відходів у магістралі вакуумування не перевищить критичних значень. Результати роботи успішно впроваджені у виробничу практику на ДП «Антонов», що підтверджується актом впровадження.
The dissertation is devoted to the design of the vacuum waste disposal system of a modern aircraft, which describes the step - by - step process and methods of system development, development of mathematical models, calculation complex. A method of designing a waste disposal system is proposed, which allows to perform a step-by-step development of the system from the creation of the concept, its initial data, to implementation on the aircraft. The method of calculation and the calculation complex which covers all calculations necessary for designing and recommends step-by-step execution of calculations depending on a stage of the project are offered. A mathematical model has been developed that describes quasi-stationary hydraulic processes of waste flow in the pipeline of the aircraft waste disposal system, which determines the geometric and gas-dynamic characteristics of the pipeline. Using Ansys CFX software, a study of the processes of vacuuming and filling the waste storage tank, which is part of the calculation of the waste tank. Based on the results of numerical studies, the minimum allowable value of the air gap thickness between the waste surface and the tank for different tank diameters, at which the concentration of waste in the vacuum line will not exceed the critical values. The results of the work have been successfully implemented in the production practice at the State Enterprise "Antonov", which is confirmed by the act of implementation.
Диссертация посвящена проектированию системы удаления отходов вакуумного типа современного самолета, которая описывает поэтапный процесс и методы разработки системы на этапах научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, разработку математических моделей, расчетного комплекса и позволяет на ранних этапах проектирования системы получить качественные характеристики будущей системы. Тенденции проектирования и эксплуатации современных самолетов привели к созданию на борту новых усовершенствованных систем. Не исключением стала и одна из систем жизнеобеспечения - система удаления отходов, которая обеспечивает необходимые комфортные условия на борту самолета и предназначена для удовлетворения физиологических потребностей организма человека. Современные требования к комфорту, санитарно-гигиеническим нормам, экологичности, энергосбережения, технологичности, требования к минимизации затрат на обслуживание, повышение эксплуатабельности и т. д., заставляют проектировщика систем, прикладывать немало усилий и ресурсов для создания конкурентоспособного продукта. Проведенный анализ существующих методов, концепций, и подходов к проектированию систем самолетов, расчетов составных частей системы удаления отходов (СУО) показал, что отсутствует комплексный, научно обоснованного подход к методике проектирования СУО, ее расчета и определения рациональных характеристик системы. Такие подходы к проектированию системы является служебной или конфиденциальной информации и уникальны для каждой самолетостроительной фирмы или вообще отсутствуют, и на практике конструктор сталкивается с их разрозненностью, половинчатостью, и часто незавершенностью. Современное проектирование любой системы на борту самолета является сложным, многофакторным, разветвленной задачей и заключается в нахождении оптимального соотношения параметров, при котором основными приоритетами являются безопасность и комфорт пассажиров на борту. В связи с этим предложена методика проектирования СУО, которая позволяет выполнить поэтапную разработку системы от создания концепции, ее исходных данных, к реализации на самолете, как отдельной функциональной системы, интегрированной и проектируемой в комплексе всего самолета. Предложена методика расчета и расчетный комплекс, который охватывает все необходимые для проектирования расчеты и рекомендует этапность выполнения расчетов в зависимости от стадии проекта. Разработана математическая модель, описывающая квазистационарные гидравлические процессы течения отходов в трубопроводе СУО самолета, с помощью, которой определяются геометрические и газодинамические характеристики трубопровода, что позволяет более качественно выполнить моделирование рабочих режимов и сократить время оптимизации системы и выбора трубопроводов по заданным параметрам. Используя программное обеспечение Ansys CFX, проведено исследование процессов вакуумирования и наполняемости баке хранения отходов, которое показало, что попадание отходов в магистраль вакуумирования происходит из-за значительной интенсификации процесса отрыва частиц отходов при уменьшении толщины воздушного зазора вследствие больших скоростей воздушных потоков, возникающих в процессе вакуумирования. По результатам многочисленных исследований определено минимально допустимое значение толщины воздушного зазора между поверхностью отходов и баком для различных диаметров баков, при котором концентрация отходов в магистрали вакуумирования не превысит критических значений. Практическая ценность полученных результатов заключается в предложенных методиках проектирования и расчета системы удаления отходов вакуумного типа для пассажирских самолетов. Методика расчета позволяет за счет комплекса программных и технических средств выполнить весь необходимый объем расчетов для получения характеристик системы; методика проектирования систематизировать процесс проектирования, выполнить оценку объема работ по проекту, выполнить конфигурирование системы и ее элементов. Разработанная математическая модель трубопровода позволяет получить нужные характеристики трубопровода в зависимости от предварительных условий. Предложенная математическая модель процесса наполняемости баке - получить характеристики бака, который соответствует установленным требованиям. Результаты работы успешно внедрены в производственную практику на ГП «Антонов» и апробированы при разработке системы удаления отходов для самолетов семейства Ан-148-100 и его модификаций (серийно эксплуатируемых), используются при разработке новых систем, что подтверждается актом внедрения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борсук, Олена Валентинівна. "Дисертація_Удосконалення методу розрахункової оцінки вогнестійкості сталевих балок із вогнезахисним мінераловатним облицюванням." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2021. http://sci.ldubgd.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8046.

Full text
Abstract:
Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-технічної задачі розкриття закономірностей залежності часу настання моменту відшарування мінераловатного вогнезахисного облицювання від конструктивних параметрів сталевих балок із таким типом вогнезахисту як наукове підґрунтя для удосконалення методів розрахункової оцінки вогнестійкості даних конструкцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Волобой, А. О., П. П. Пльонсак, and Л. П. Сидорова. "Розрахункові спектрофотометричні методи при визначенні вмісту бінарних cумішей барвників E102 та E110." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67783.

Full text
Abstract:
Метод молекулярної спектрофотометрії у видимій області не вимагає дорогої апаратури і є досить простий у виконанні. Визначенню барвників не заважають речовини, що не мають смуги поглинання у видимій області, але виникає проблема визначення одних барвників в присутності інших. Для вирішення цієї проблеми були розглянені метод Фірордта та HPSAM модіфікований метод добавок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Башинська, Ольга Юріївна, and Olha Bashynska. "Створення розрахункових моделей будівельних конструкцій при врахуванні реологічних властивостей залізобетону." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40283.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена розробці методики розрахунку залізобетонних конструкцій на основі подвійного степеневого закону, із врахуванням впливу фізичної нелінійності та реологічних властивостей бетону, а також, із врахуванням впливу зміни температури оточуючого середовища та при розрахунку на вогнестійкість. Розроблена універсальна методика для чисельного розрахунку залізобетонних елементів конструкцій, що дозволяє врахувати вплив зміни температури в перерізі елементів на зниження механічних та деформаційних властивостей матеріалів. Також, розроблено алгоритм визначення деформацій конструкції із врахуванням виникнення деформацій повзучості на основі подвійного степеневого закону. Вдосконалено алгоритм визначення функції повзучості при врахуванні впливу зміни температури оточуючого середовища. Отримані рівняння і розроблена методика розрахунку плит перекриття при впливі температурних факторів, та із врахуванням в’язкопружнопластичності бетону. Набула подальшого розвитку математична модель, що дозволяє врахувати зміну температури навколишнього середовища та її вплив на розвиток нелінійних деформацій, із врахуванням зниження міцнісних та деформаційних характеристик матеріалу. Запропоновану методику можна використовувати при проектуванні будівель та споруд, в яких можуть проявлятися деформації повзучості. Виконані чисельні експерименти дозволяють визначити небезпечні фактори, що характеризують можливу зміну умов експлуатації будівлі (збільшення пластичних деформацій або високотемпературні впливи тощо). Наведені алгоритми розрахунку конструкції можуть бути використані при повторному перерахунку будівель та споруд, що зазнали вогневого впливу. Результати дослідження можна використовувати при удосконаленні стандартів у рамках забезпечення конструктивної безпеки будівель та споруд у випадку впливу високих або підвищених температур.
Диссертация посвящена разработке методики расчета железобетонных конструкций на основе двойного степенного закона, с учетом влияния физической нелинейности и реологических свойств бетона, а также с учетом влияния изменения температуры окружающей среды и при расчете на огнестойкость. Разработана универсальная методика для численного расчета железобетонных элементов конструкций позволяет учесть влияние изменения температуры в сечении элементов на снижение механических и деформационных свойств. Также, разработан алгоритм определения деформаций конструкции с учетом возникновения деформаций ползучести на основе двойного степенного закона. Усовершенствован алгоритм определения функции ползучести при учете влияния изменения температуры окружающей среды. Полученные уравнения и разработана методика расчета плит перекрытия при воздействии температурных факторов, и с учетом вязкоупругопластичности бетона. Получила дальнейшее развитие математическая модель, позволяющая учесть изменение температуры окружающей среды и ее влияние на развитие нелинейных деформаций, с учетом снижения прочностных и деформационных характеристик материала. Предложенную методику можно использовать при проектировании зданий и сооружений, в которых могут проявляться деформации ползучести. Выполнены многочисленные эксперименты позволяют определить опасные факторы, характеризующие возможную смену условий эксплуатации здания (увеличение пластических деформаций или высокотемпературные воздействия и т.д.). Приведенные алгоритмы расчета конструкции могут быть использованы при повторном пересчете зданий и сооружений, подвергшихся огневому воздействию. Результаты исследования можно использовать при усовершенствовании стандартов в рамках обеспечения конструктивной безопасности зданий и сооружений в случае воздействия высоких или повышенных температур.
The consideration of rheological properties of concrete is one of the most important stages in ensuring the long-term and safe operation of buildings and structures. Rheological properties include shrinkage, swelling, creep and relaxation. Within the dissertation, the phenomenon of creep is investigated. Creep is temperate deformation of the body under the action of constant load. The property of creep is characterized for a lot of materials. Real buildings are often subjected to variable loads that cause instant elastic and plastic deformation, as well as creep. In order to study the motion of the material in creep, ordinary devices of a continuous medium mechanical are used. That is, they are introduced the tensor of voltage, deformation and rapid deformation. In the general case, the displacement of the points of the body may be significant in comparison with its original dimensions. In this case, its deformation must be described by means of the final deformation tensor, and at the deformed body surface must also be given by the corresponding boundary conditions. An important property of concrete is that when the temperature of the surrounding environment increases, the modulus of elasticity of the material decreases. It’s possible to take into account the decrease in the elasticity modulus by using the lowering coefficients. But all construction documents say that full calculation and analysis of structures should be done not only with taking into account the lowering coefficients, but also the coefficients that will take into account the effect of creep, depending on the temperature change. In the work, the calculation methodology for reinforced concrete structures is represented. The methodology is developed on the basis of a double power law, taking into account the influence of high temperatures and the calculation on fire resistance, as well as taking into account the influence of physical nonlinearity and rheological properties of concrete.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рудяк, Юрій Аронович, Юрий Аронович Рудяк, and Yu А. Rudyak. "Оптичні експериментально-розрахункові методи визначення напружено-деформованого та граничного станів прозорих діелектриків." Thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2015. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/5827.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі технології та обладнання зварювального виробництва Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України.Захист відбувся в 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.052.01 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56, навчальний корпус №2, аудиторія №79. З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Дисертаційна робота присвячена розв’язанню наукової проблеми – підвищення ефективності та функціональних можливостей експериментальних досліджень шляхом розробки експериментально-розрахункових оптичних методів визначення напружено-деформованого та граничного стану прозорих діелектриків на основі аналізу параметрів тензора діелектричної проникності. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено новий метод визначення НДС, який використовує п’єзооптичний ефект поглинаючого середовища (метод поглинання – МП), одержано формули визначення КІН за даними МП. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено новий метод визначення НДС, який базується на ефекті дифузного поверхневого розсіювання (МДПР), одержано формули визначення КІН (моментів) за допомогою даного методу, а також сумісним вимірюванням даних МДПР та фотопружності. Розроблено та реалізовано модель оптичного тензодатчика, який працює на основі МДПР, обґрунтовано застосування методу для оцінки «зони шийкоутворення» біля вершини тріщини. Розвинуто поляризаційно-оптичний метод для розв’язання таких задач експериментальної механіки руйнування, як визначення КІН КІ, КІІ, КІІІ, для неоднорідного основного напруженого стану та малих за величиною (до ) картин оптичної анізотропії, для випадків великих різниць оптичного ходу ( ) та значних градієнтів, коли важко визначити нульову ізохрому. Розроблено фізико-механічний критерій граничного стану діелектриків (критерій тензора діелектричної проникності - ТДП), експериментально досліджено, згідно критерію ТДП, граничний стан пластин з оргскла та оболонок з епоксидної смоли з тріщинами. За допомогою модифікованих методик поляризаційно-оптичного методу та розробленого фізико-механічного критерію ТДП проведено комплексне дослідження напруженого та граничного станів багатошарових структур (триплексів) при температурі Т=213 К і при можливій наявності тріщиноподібних дефектів у їх складових частинах (елементах).
Диссертационная работа посвящена решению научной проблемы –повышению эффективности и функциональных возможностей экспериментальных исследований путем разработки экспериментально-расчетных оптических методов определения напряженно-деформированного и предельного состояния прозрачных диэлектриков на основе анализа параметров тензора диэлектрической проницаемости. Теоретически обоснован и экспериментально подтвержден метод определения НДС, который использует пьезооптический эффект поглощающей среды (метод поглощения - МП), действие которого основано на анализе величин изменения мнимой части компонент тензора диэлектрической проницаемости (ТДП) при нагружении объекта. Метод предоставляет принципиальную возможность определения НДС объектов, изготовленных из непрозрачных в видимом диапазоне диэлектриков и позволяет определять сразу отдельно квазиглавные напряжения и деформации, а не их линейные комбинации, как в поляризационно-оптических (разности) и когерентно-оптических (суммы) методах. Предложенный метод поглощения применен для определения величин КИН при исследовании объектов, содержащих трещиноподобные дефекты (получены формулы определения КИН по данным МП). Теоретически обоснован и экспериментально подтвержден метод определения НДС, который использует эффект диффузного поверхностного рассеивания (метод диффузного поверхностного рассеивания – МДПР). Предложенный метод основывается на измерениях перераспределения интенсивностей зеркальной и диффузных составляющих рассеянного поверхностью объекта светового потока при локальном изменении ее кривизны. Метод позволяет проводить измерения в широком диапазоне изменения величин деформаций: от порогового значения чувствительности до разрушения объектов (10-2 – для полимеров, 10-0- для эластомеров), значительно превышая диапазон измерения спекл-интерферометрии. Получены формулы определения КИН (моментов) по данным МДПР для симметричного относительно берегов трещины моментного состояния (определения К3) и несимметричного моментного состояния (определения К3 и К4). Разработаны и реализованы модели оптических датчиков деформаций, которые работают на эффекте диффузного поверхностного рассеивания (датчики МДПР). Чувствительным элементом датчика первого конструктивного исполнения является изогнутая пластинка, а второго – выемка с диффузнорассеивающей поверхностью. Датчик МДПР, чувствительным элементом которого является выемка, не крепится определенным образом на поверхности объекта, а является частью приповерхностного слоя. Такая конструкция позволяет повысить точность измерений за счет отсутствия погрешностей в системе “датчик–склеивающий слой–поверхность объекта”. Предложен физико-механический критерий предельного состояния диэлектриков (критерий тензора диэлектрической проницаемости – ТДП). Критерий основывается на изменении компонент тензора диэлектрической проницаемости при нагружении объекта и позволяет интегрально учитывать влияние как механических, так и физических факторов (температуры, влажности, радиации) на предельное состояние диэлектриков. В данном критерии при изменении физических факторов изменяется не только предел прочности (как в классических механических теориях), а и выражение для эквивалентного напряжения за счет изменения величины соотношения оптико-механических констант С1/С2. Предложенный критерий ТДП позволяет определять долговременную прочность полимеров при постоянной нагрузке. Модифицирован поляризационно-оптический метод исследования натурных объектов с трещинами для малых по величине (до 1λ, где λ – длина волны зондирующего излучения) картин оптической анизотропии и для случаев больших разностей оптического хода (>8 λ) и значительных градиентов, при которых сложно определить нулевую изохрому. Исследована кинетика разрушения и предельное состояние неорганического силикатного стекла (как составной части гомогенных и гетерогенных триплексов). Проанализированы, при помощи критерия ТДП, данные разрушения пластин из органического стекла (как составной части гетерогенных триплексов) с краевыми трещинами. На моделях из эпоксидных смол ЭПСА и ЭД-20М показано конструкционное и технологическое влияние обрамления на распределение величин КИН при прорастании поверхностных трещин (надрезов) в сквозные в склеивающем слое триплексов. С помощью модифицированных методик поляризационно-оптического метода и разработанного физико-механического критерия ТДП проведено комплексное исследование напряженного и предельного состояния гомогенных и гетерогенных триплексов при сниженных температурах (до Т=213 К), с обрамлением и без, при возможном наличии трещиноподобных дефектов в их составных частях (элементах): неорганическом силикатном стекле, органическом стекле и склеивающем слое. Это позволило определить влияние гетерогенности и обрамления, а также получить численные результаты оценки НДС и предельного состояния для различных вариантов триплексов и выбрать оптимальный: гетерогенный триплекс без обрамления.
Thesis is dedicated to the solution of a scientific problem – developing of the optical experimental and computational methods for determining the stress-strain and limit states of transparent dielectrics on the basis of the analysis of the dielectric penetration tensor. The author theoretically justified and experimentally confirmed the new method for determining the SDS, that uses the piezooptic effect of absorbing environment (the absorption method – AM), obtained the formulae for finding SIF accord Кing to the data of the AM. The author theoretically justified and experimentally confirmed a new method for determining the SDS on the basis of the method of diffuse surface scattering (MDSS), obtained the formulae for finding SIF with help of this method and due to the joint estimation of data of the MDSS and photo resilience as well. The author developed and realized the model of optical strain gauge that works on the basis of the MDSS, the application of the method for estimation of “neck-like formation area” at the crack tip. The author developed the polarized and optical method for solution of such tasks of experimental mechanics of destruction like SIF F1 F2 F3 in the case of finding heterogeneous stress state and the small size (<1λ) pictures of optical anisotropy in the case of significant optical motion’s differences (>8λ) and significant gradients when it is difficult to determine the zero isochromat. The author developed the physical-mechanical criterion of boundary state of dielectrics (the criterion of dielectric penetration tensor (DPT)) and experimentally investigated according to the criterion of DPT the boundary state of the organic glass plates and epoxy resin’s casing with cracks. Due to the modified polarized and optical method and developed physical-mechanical criterion of DPT was conducted the complex study of stress and boundary states of multilayer structures (triplexes) with the temperature T= 213 K and with the possible availability of crack-like defects in their component parts (elements).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Маценко, І. М. "Розрахункове та експериментальне дослідження технологічних параметрів ежекторно-очисної установки з метою підвищення її ефективності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82290.

Full text
Abstract:
У даній роботі проводилося дослідження ежекторно-очисної установки з метою виявлення можливих шляхів по підвищенню ефективності оброблення деталей. В якості ежектора використовується піскоструменеве сопло, від ефективності якого залежить ефективність всієї піскоструменевої установки. У робочому соплі змішуються два потоки: абразивного матеріалу та повітря. Течія абразивної суміші, що проходить через сопло, в даній роботі досліджувалася чисельно та експериментально.
В данной работе проводилось исследование эжекторно-очистной установки с целью выявления возможных путей по повышению эффективности обработки деталей. В качестве эжектора используется пескоструйная сопло, от эффективности которого зависит эффективность всей пескоструйной установки. В рабочем сопле смешивается два потока: абразивного материала и воздуха. Течение абразивной смеси, проходящей через сопло, в данной работе исследовалось численно и экспериментально.
In this work, an ejector-cleaning plant was carried out in order to identify possible ways to improve the efficiency of machining parts. A sandblasting nozzle is used as an ejector, the efficiency of which determines the efficiency of the entire sandblasting unit. Two streams are mixed in the working nozzle: abrasive material and air. The flow of the abrasive mixture passing through the nozzle in this work was studied numerically and experimentally.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Розрахунковий метод"

1

Турінов, А. М., and О. М. Галдіна. Використання комп’ютерного моделювання при розв’язанні квантовомеханічних задач. Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2320.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено одному з актуальних питань сучасної педагогіки – застосуванню методу комп’ютерного моделювання в навчальному процесі, зокрема при розв’язанні розрахункових задач загальної та теоретичної фізики в середовищі Mathematica. Сучасна фізична картина світу є квантово-польовою і потребує специфічного понятійного й математичного апарату. Практично кожне поняття подається за допомогою деякої математичної конструкції з розділів математичного й функціонального аналізу, для якісного розуміння якої необхідно самостійне розв’язання студентом на практиці конкретної фізичної задачі. Проектування інформаційних моделей фізичних процесів дозволяє осмислити задачу як об’єкт або явище фізичної реальності, проаналізувати її з використанням різних математичних методів, розробити алгоритм і програму розв’язку на комп’ютері. Як приклад, у статті розглядається типова квантовомеханічна задача про електрон у потенційній ямі. Для перших трьох стаціонарних станів за допомогою математичного пакету Wolfram Mathematica знайдено енергії та хвильові функції, побудовано відповідні графіки. Проведено детальний аналіз отриманих результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography