Journal articles on the topic 'Розпуск'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Розпуск.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Розпуск.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Володимирівна, Фірсова Наталія. "ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК." Часопис цивілістики, no. 41 (August 6, 2021): 45–50. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i41.421.

Full text
Abstract:
У науковій статті доведено актуальність розгляду аграрної розписки як невід’ємного й універсального інстру­менту інвестування в аграрну сферу. Пілотні проекти щодо запуску аграрних розписок територією України дали свої позитивні результати та зумовили їх розповсюдження та модернізацію. Авторкою обґрунтовано, що можли­ вість отримання кредитних ресурсів у період міжсезоння є важливим і необхідним для «виживання» та подаль­шого розвитку бізнесу у сільськогосподарській сфері. На передній план виступають саме умови отримання фінан­сування аграрного сектору, а також механізм забезпечення виконання аграріями своїх зобов'язань. У роботі наголошено на своєчасності модернізації системи правового регулювання обігу аграрних розпи­сок. Також акцентовано увагу на змінах, що сьогодні пропонуються новим законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо функціонування та обігу аграрних розписок». Проведено порівняльно-пра­вовий аналіз чинного Закону України «Про аграрні розписки» та проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо функціонування та обігу аграрних розписок», наведено їхні позитивні та негативні тенденції. Також авторкою виокремлено ознаки аграрних розписок: аграрну розписку віднесено до групи товаророзпорядчих документів, що посвідчують право власності на визначений товар (речі, продукцію) та надають право держателю товаророзпорядчого документа розпоряджа­тися такими об'єктами за умови настання певних юридичних фактів; аграрна розписка фіксує характер правовідносин, що виникли між боржником і кредитором за зобов'язан­ням. Особливістю є безспірність вимог; істотною характеристикою є те, що виконання зобов'язання боржника за виданою розпискою забезпечу­ється заставою; предметом застави за аграрною розпискою може бути виключно майбутній врожай сільськогосподарської продукції; видавати аграрні розписки можуть сільськогосподарські підприємства чи фізичні особи, що займаються виробничо-господарською діяльністю лише у сфері рослинництва, адже в заставу передається майбутній врожай, проте авторкою наголошується на необхідності на законодавчому рівні також передбачити можливість надання в заставу за аграрними розписками і сільськогосподарських тварин і продукції тваринництва; розмір застави повинен бути не меншим за розмір зобов'язання за аграрною розпискою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Harkava, T. A. "Історичні витоки петриківського декоративного розпису." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 4(144) (July 11, 2017): 53. http://dx.doi.org/10.15421/171761.

Full text
Abstract:
Встановлено, що вітчизняна наука про народне мистецтво зародилася та розвивалася передусім як вивчення археологічних старожитностей, і важливим фактором його вивчення стали археологічні з’їзди. З’ясовано, що Петриківський декоративний розпис як складова українського народного декоративно-прикладного мистецтва своїм корінням сягає Трипілля, зародившись у вигляді селянського хатнього малювання - стінопису. Упродовж віків в Україні формувалися різноманітні школи декоративного розпису, однак найбільше і найкраще зберігся і розвинувся петриківський декоративний розпис. Визначено основні віхи розвитку петриківського розпису від часу його офіційного визнання і донині, названі основоположники традиційної школи петриківського декоративного розпису та їх послідовники.Висвітлено внесок самобутнього петриківського декоративного розпису у світову культуру визнанням його ЮНЕСКО як нематеріальної культурної спадщини людства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хлистун, Юлія. "ВИКОРИСТАННЯ СИМВОЛІЧНИХ ЗНАКІВ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ МОНУМЕНТАЛЬНОМУ ЦЕРКОВНОМУ ЖИВОПИСІ : КЛАСИФІКАЦІЯ, ПРИХОВАНА СЕМАНТИКА." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 39 (January 31, 2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v39i.499.

Full text
Abstract:
Монументальний церковний живопис часто сприймається або як внутрішня прикраса храму, або як «Євангеліє для неписьменних», оскільки храмовий розпис часто містить сцени зі Святого Письма. У науці живопис Православної Церкви є переважно предметом вивчення мистецтвознавців, але з точки зору культурології та семіотики він вивчений недостатньо. Символіка монументального церковного живопису недостатньо розкрита. Автор пропонує власну класифікацію символів монументального церковного розпису, використовуючи приклади з фресок сучасних православних храмів на Сході України, переважно з Донецької обл. За словами автора, усі символічні знаки сучасного українського монументального церковного живопису можна поділити на такі види: персоніфіковані, літургійні, апокаліптичні, містичні, декоративні, абстрактно-спіритуалістичні, пейзажні та символічні елементи. Аналіз семіотичних знаків у монументальному церковному живописі сприяє більш детальному «прочитанню» розпису православного храму, розкриттю прихованої семантики іконографічної тематики та глибшому розумінню східнохристиянського світогляду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

БАКУМЕНКО, Тетяна, Ірина ФРОЛОВА, and Мілена ЯРОСЛАВЦЕВА. "МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ДЕКОРАТИВНОМУ МАЛЮВАННЮ ЗА МОТИВАМИ НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ УКРАЇНИ." Acta Paedagogica Volynienses 1, no. 1 (April 13, 2022): 9–17. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.2.

Full text
Abstract:
У статті схарактеризовано теоретичні аспекти методики навчання дітей старшого дошкільного віку деко- ративному малюванню за мотивами народних промислів України, в ході якої відбувається процес національного виховання. Виходячи із розуміння сучасних педагогічних підходів, визначено поняття «методика навчання дітей старшого дошкільного віку декоративному малюванню за мотивами народних промислів України», яке тракту- ється як сукупність взаємозв’язаних методів та прийомів навчання, які передбачають системну і планомірну роботу з декоративного малювання за мотивами народних промислів України в процесі спеціально організова- ного освітнього середовища закладу дошкільної освіти та спрямовані на виховання в дітей старшого дошкіль- ного віку любові до України, поваги до праці народних майстрів та національних цінностей українського народу. Розкрито сутність принципів, на яких ґрунтується методика – національної спрямованості, історизму, гумані- зації, диференційованого підходу та інтеграції. Визначені завдання навчання дітей старшого дошкільного віку декоративному малюванню, які спрямовані на ознайомлення з творами українського декоративного мистецтва – народною іграшкою, керамікою, килимарством, вишивкою; використанням в декоративному малюванні худож- ньо-стильових особливостей народних промислів України (розпис на гончарних і керамічних виробах сіл Опішня, Косова, Дибинців, орнаменти Решетилівських, Полтавських вишивок, Петриківський розпис на папері, дереві, пап’є-маше, розписи дерев’яних іграшок міст Яворова, Ужгорода та ін.). Методика навчання дітей старшо- го дошкільного віку декоративному малюванню складається з пропедевтичного, відтворюючого та творчого етапів, в кожному з яких визначено мету, методи та зміст педагогічної роботи з дітьми. Наведено тематику мистецтвознавчих розповідей, ігрових прийомів, дидактичних ігор, тематичних занять, які сприяють успішному навчанню дітей декоративному малюванню в контексті національного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юлія, Хлистун. "ПРОГРАМА РОЗПИСУ ПРАВОСЛАВНОГО ХРАМУ ЯК КУЛЬТУРОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: КУЛЬТУРОЛОГІЯ) 35 (February 6, 2021): 214–20. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v35i0.387.

Full text
Abstract:
Висвітлюється проблема визначення поняття «програма розпису православного храму» в контексті культурології, а також співвідношення термінів «програма», «система» і «схема» розпису православного храму. Приділяється увага факторам, що безпосередньо впливають на формування програми храмового розпису. Із точки зору різних наукових підходів дослідників розкривається призначення монументального живопису, звертається увага на те, як впливає час на особливості сприйняття храмового розпису.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Найден, О. "Розписи Якова Бацуци." Народне мистецтво, no. 1/2 (2006): 15–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Василенко, Р. "Здушений крик розпуки." Нові дні 41, no. 481, березень (1990): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Василенко, Р. "Здушений крик розпуки." Нові дні 41, no. 481, березень (1990): 27–30.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Pavlyuchenko, Yu, and B. Kravchuk. "Правова характеристика аграрних розписок." Правничий часопис Донецького університету, no. 1-2 (2017): 49–56. http://dx.doi.org/10.31558/2518-7953.2017.1-2.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Виговський, О. "Правова природа депозитарних розписок." Юридична Україна, no. 10 (94) (2010): 76–82.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

КРЯЧКО, К. В., В. А. БУРЕНІН, І. О. ТОВСТОНОЖЕНКО, and У. А. АЗІЗОВ. "Удосконалення способу визначення швидкості розпуску составів на сортувальній станції." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті, no. 3 (June 25, 2019): 21–24. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v0i3.170661.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Гарькава, Т. А. "Методичні засади навчання петриківського розпису." Bulletin of Alfred Nobel University. Series "Pedagogy and Psychology" 2, no. 16 (2018): 18–22. http://dx.doi.org/10.32342/2522-4115-2018-16-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Задорожний, М. П. "Музей писанкового розпису в Коломиї." Географія та економіка в рідній школі, no. 2 (192) (2018): 2–3.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Гербеда, О. "Внесення змін до штатного розпису." Праця і закон, no. 1 (121) (2010): 13–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Барабаш, Ю. Г. "Інститут розпуску парламенту на сучасному етапі державотворення: порівняльно-прааовий аналіз." Університетські наукові записки Хмельницького університету управління та права. Право. Економіка. Управління, Вип. 1 (2008): 36–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Попова, А. "Поняття, ознаки та класифікація депозитарних розписок." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, Вип. 80 (2009): 34–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Шимчук, Є. "Настінні розписи Михайла Бойчука у Словіті." Образотворче мистецтво, no. 2 (2007): 98–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Квєтна, І. Р. "Реалізація програм випуску депозитарних розписок в Україні." Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 45, ч. 2 (2004): 241–47.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сіроклин, Іван Миколайович, Валерія Олексіївна Фоміна, and Андрій Анатолійович Бражник. "Використання методів аналізу відеозображення для контролю розпуску на сортувальних гірках. Частина 1." ScienceRise 1, no. 2 (6) (January 25, 2015): 16. http://dx.doi.org/10.15587/2313-8416.2015.35869.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Мамалига, С. В. "Аграрні розписки в Україні: проблеми та перспективи розвитку." Агросвіт, no. 9, травень (2017): 30–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Мамалига, С. В. "Аграрні розписки в Україні: проблеми та перспективи розвитку." Агросвіт, no. 9, травень (2017): 30–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Якименко, Л. "Композиційна типологія творів майстрині декоративного розпису Параски Хоми." Вісник Закарпатської академії мистецтв, Вип. 9 (2017): 85–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Шевченко, М. "Штатний розпис та класифікатор професій: шукаємо компроміси." Праця і закон, no. 1 (121) (2010): 16–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Barabash , B. A. "Компетенція законодавчої влади на сучасному етапі розвитку сус­пільства." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 1 (February 24, 2021): 13–26. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2021.01.02.

Full text
Abstract:
У статті детально розглядаються функції і компетенція законодавчої влади. Аналіз проведено з урахуванням законодавчих новел та сучасних тенденцій розподілу владних повноважень, що спостерігаються у світі.Метою статті є дослідження сучасних тенденцій розвитку компетенції законодавчої влади. Наукова новизна дослідження полягає в аналізі основних функцій і компетенції законодавчої влади з точки зору переважаючих тенденцій розподілу влади в сучасному світі.Висновки. Парламент обмежений у своїх фінансових правах, у праві контролю над діяльністю уряду. Парламент не визначає й політичної програми уряду. Обговорення урядових заяв зводиться лише до формального вираження побажань кабінету. Важливим засобом впливу на уряд у парламентських республіках та монархіях могло б стати право парламенту на вираження вотуму недовіри. Однак можливість використання такого засобу обмежена тим, що парламент піддається ризику дострокового розпуску, до якого може вдатися уряд. У республіках зі змішаною формою правління прем’єр-міністр та міністри призначаються президентом, але визначається склад уряду зазвичай з урахуванням співвідношення партійних сил у парламенті. Однак ця норма не є обов’язковою і більшою мірою залежить від голови держави, аніж від парламенту. Парламент може висловити недовіру кабінету, але така процедура є досить складною. Крім того, вона, як і в парламентарних державах, може призвести до розпуску самого парламенту. У президентських республіках парламент та президент, який стоїть на чолі уряду, формально незалежні один від одного. Не маючи можливості безпосередньо впливати на діяльність президента та його адміністрації, на формування останньої, парламент може певною мірою використати власні фінансові та контрольні повноваження як засіб впливу на них. Але фактично державні органи діють не ізольовано один від одного, а є єдиним механізмом влади, головним завданням якої є вироблення загальної стратегії для забезпечення інтересів тих соціальних прошарків суспільства, яким ця влада належить. Отже, очевидним є той факт, що законодавча влада практично втратила своє початкове значення, і зараз є рудиментарним, анахронічним елементом системи державного управління, потребуючи суттєвої трансформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Єпіхіна, Д. В. "Техніка та технологія монументального розпису у сучасному міському середовищі." Проблеми розвитку міського середовища, Вип. № 2 (14) (2015): 54–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Яцух, О. "Аграрні розписки як інноваційна форма фінансування діяльності сільськогосподарських підприємств." Аграрна економіка 12, no. 1/2 (2019): 68–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Яцух, О. "Аграрні розписки як інноваційна форма фінансування діяльності сільськогосподарських підприємств." Аграрна економіка 12, no. 1/2 (2019): 68–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Чуднівець, А. С. "Автобіографізм у мистецтві народного розпису: "Мій рушник" Ф. Панка." Культура і сучасність, no. 1 (2017): 158–63.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kotenko, Viktoriia. "Орнаментація херсонеської кераміки в елліністичний час (семантика та поширення)." Eminak, no. 1(33) (March 31, 2021): 244–52. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2021.1(33).505.

Full text
Abstract:
У статті розглядається столовий посуд, виготовлений у Херсонесі Таврійському в елліністичний час. Досліджується орнаментація виробів, запропоноване можливе трактування семантичного навантаження окремих елементів декору. Припускається взаємозв’язок мотивів розпису та міфологічних сюжетів, які також відобразилися і в інших проявах матеріальної культури полісу. З’ясовуються традиційні прийоми херсонеської орнаментики за доби еллінізму. Простежується поширення херсонеського орнаментованого столового посуду до полісів Північно-Західного Причорномор’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Lukova, Olha. "Accounting Identification of Agricultural Receipts as Financial Instruments." Oblik i finansi, no. 4(94) (2021): 30–38. http://dx.doi.org/10.33146/2307-9878-2021-4(94)-30-38.

Full text
Abstract:
Agricultural receipts are a particular financial instrument with industry specifics and are used exclusively by agricultural producers. However, not all types of agricultural receipts are always financial instruments. The purpose of the article is to reveal the accounting nature of the agricultural receipt as a financial instrument to avoid the risks of the accumulation of information in erroneously defined accounting sections. The study results show that approaches to accounting for commodity and financial agricultural receipts should be distinguished. It was proved that regardless of whether an agricultural receipt is issued in exchange for goods or money, it cannot be identified as a financial instrument because it provides for settlement by receiving (supplying) a non-financial asset. At the same time, the financial agricultural receipt meets the criteria of the financial instrument. So it should be reflected in the accounting by the rules set out in the relevant National Accounting Standard. Based on the analysis of subspecies of financial agricultural receipt, it was established that its variable accounting nature is manifested in the fact that depending on the terms of the contract and in exchange for which such an agricultural receipt was issued, it can be recognised in accounting repayable financial assistance (loan), accounts payable for goods (works or services) or derivative financial instruments. Recognition of a financial agricultural receipt as a derivative requires careful consideration of each embedded component and evaluation of the contractual relationship to determine the change (or lack thereof) in the asset's fair value or liability at each reporting date. The identified features of agricultural receipts as accounting objects must be considered in the formation of accounting policies of the enterprise and the implementation of expert verification of accounting records of transactions with such financial instruments.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Кондратюк, А. Ю. "Діячі Київського Церковно-археологічного товариства про барокові розписи Лаврської школи." Могилянські читання, no. 2002 рік (2003): 231–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Радзієвська, В. "Депозитарні розписки - засіб розширення операцій комерційних банків з цінними паперами." Банківська справа, no. 4 (2000): 56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Чупрун, В. Т., and Т. А. Сутюшев. "Комплекс тактичних способів ведення естафетного пошуку в гірсько-лісистій місцевості." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 130–37. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.19.

Full text
Abstract:
Розглядаються способи ведення естафетного пошуку в умовах гірсько-лісистої місцевості. Наводяться способи, пов’язані з виявленням противника у смузі пошуку, передаванням естафети пошуку, розпуском та збором пошукових команд, доставленням (виведенням) пошукових команд на рубежі введення у пошук, використанням армійської авіації, протидією вогневим засідкам, з перебудовою бойових порядків, транспортуванням та евакуацією поранених і загиблих, блокуванням противника, з примушенням його до здачі і доставленням його представників до слідчо-оперативної групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Фомін, М. В. "«УВАРОВСЬКИЙ» СКЛЕП-МАРТИРІЙ НА НЕКРОПОЛІ ХЕРСОНЕСА – ХЕРСОНА." Історія та географія, no. 57 (2020): 131–36. http://dx.doi.org/10.34142/2313-2345.2020.57.21.

Full text
Abstract:
Херсонес-Херсон є унікальним археологічним комплексом на території якого велися системні дослідження з кінця ХІХ ст. Вивчення його пам'яток дозволяє простежити процес трансформації пізньоантичного міста в ранньосередньовічне. Особливе місце в цьому процесі займає поширення християнства. Серед пам'яток раннього християнства в місті виділяються Херсонеські ранньохристиянські розписні склепи. Вони є унікальною пам'яткою, що свідчить про процес формування християнської художньої та символічної традиції і можуть бути поставлені в один ряд з катакомбами Риму і фресками Дура - Европос. Зображення відображають етап формування ранньохристиянської художньої традиції та ілюструють уявлення про потойбічну долю і Раї. Склепи були створені в середині - кінці IV ст. Особливий інтерес представляє склеп-мартирій відомий в літературі як «Уваровський» або склеп 2114/1904 р. (1853 р). Він являє собою типовий для Херсонеського некрополя склеп з нішами, прямокутної форми. Його стіни зберегли сліди поліхромної розпису, одна з локул була поглиблена (подібно саркофагу). На її внутрішній стіні був зображений вінок переможця. Локула була закрита плитами із зображенням плодових дерев. Серед зображень на стінах - фігура зі свічками, фрагмент композиції з павичів, стеля прикрашена гірляндами і хрісмою. Особливості організації внутрішнього простору, система розпису свідчать про особливий статус похованого в склепі. Він міг бути місцево шанованим святим, загиблим під час антихристиянських репресій середини IV ст. Приміщення склепу могло використовуватися для специфічних богослужінь, пов'язаних з шанування святого.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Міляєва, Л. "Розписи восьмерика і бані нави церкви Святого Георгія (Юра) в Дрогобичі." Студії мистецтвознавчі, Ч. 4 (32) (2010): 72–101.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Содома, Р. "Аграрні розписки в Україні як сучасний інструмент фінансування аграрного сектору держави." Аграрна економіка 10, no. 3/4 (2017): 35–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Содома, Р. "Аграрні розписки в Україні як сучасний інструмент фінансування аграрного сектору держави." Аграрна економіка 10, no. 3/4 (2017): 35–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Podgorna, Anastasiia. "Позашлюбні діти в документах церковного обліку населення у XVIII – першій половині XIX століття." Eminak, no. 3(27) (October 5, 2019): 76–84. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2019.3(27).313.

Full text
Abstract:
У статті розглядається різниця у відображенні позашлюбних дітей у метричних книгах і сповідних розписах другої половини XVIII – першої половини XIX ст. Робиться висновок, що на присутності байстрюків у джерелах позначилися не так реалії епохи, як принципи укладання джерел, зокрема і через дві послідовні зміни формуляру ведення метричних книг. Також було розглянуто відображення позашлюбних дітей у сповідних розписах і, зокрема, співставлено дані метричних книг і сповідного розпису, що продемонструвало ретельнішу їх реєстрацію у метричних записах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Olha, Kulynych. "Legal regulation of entry and enforcement of agrarian bondsin Ukraine." Law. Human. Environment 10, no. 1 (April 25, 2019): 60–66. http://dx.doi.org/10.31548/law2019.01.008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Yatsukh, O. "Agrarian receipts as an innovative form of the activities of agricultural enterprises financing." AGRARIAN ECONOMY 12, no. 1 (October 1, 2019): 68–81. http://dx.doi.org/10.31734/agrarecon2019.01.068.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Кондратюк, А. "Розписи Церкви Спаса на Берестові доби Петра Могили: проблематика й перспективи дослідження." Студії мистецтвознавчі, Ч. 1 (2008): 41–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Банцекова, А. "Монументальні розписи в стилі ар-деко у Львові: творчысть Яна Генрика Розена." Студії мистецтвознавчі, Ч. 3 (2005): 83–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Чуднівець, А. "Презентація петриківського розпису у творах виставкового та масового характеру в сучасному культурному просторі." Мистецтвознавчі записки, Вип. 33 (2018): 176–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Коцан, В. В. "Популяризація мистецтва писанкового розпису (на прикладі діяльності Закарпатського музею народної архітектури та побуту)." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Історія, вип. 1 (38) (2018): 96–103.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Abramova, I. V. "The Achievements, Problems and Prospects of Functioning and Circulation of Agricultural Receipts in Ukraine." Business Inform 2, no. 517 (2021): 273–79. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2021-2-273-279.

Full text
Abstract:
In present times, agrarian receipts are becoming increasingly popular among small agricultural producers. In parallel, the issues related to the improvement of the legal framework for their functioning and circulation, the incompleteness of the process of registration of property rights and lease agreements for land plots in the State Register of property rights to immovable property, low awareness of farmers with the mechanisms of circulation of these financial instruments appear to be relevant. The study is aimed at theoretical substantiating the problems, achievements and prospects associated with the functioning and circulation of agrarian receipts, as well as developing practical recommendations for improving this process. The study was carried out according to the general methodological scheme of the system approach. In the course of the study, the methods of comparative analysis, statistics-economic, abstract-logical, graphic, and some other methods were used. It is determined that the functioning of the five-year project «Agrarian Receipts in Ukraine», initiated by the International Finance Corporation (IFC), provided a powerful basis for the successful use of agrarian receipts. The peculiarities of functioning and circulation of agrarian receipts in agriculture of Ukraine are substantiated. A comparative analysis of the use of agrarian receipts and other credit instruments by agricultural producers is carried out. Problems are identified and advantages associated with the use of agrarian receipts are outlined. It is proved that agrarian receipts are an effective instrument for attracting relatively cheap credit resources by small and medium-sized agricultural producers. Registration of agrarian receipts speeds up the procedure for obtaining a loan; does not require additional collateral, since the collateral is the future crop; can be repaid by the products for which the loan was provided. It is determined that the improvement requires a mechanism of functioning of agrarian receipts in terms of increasing the period of their use, expanding the list of entities that can issue agrarian receipts, changing the collateral for agrarian receipt. Further research will be aimed at developing new and improving existing financial instruments of rural development.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Котенко, Вікторія. "Розписна кераміка Ольвії елліністичного періоду: джерела до вивчення та історія дискусії." Старожитності Лукомор'я, no. 1 (February 10, 2021): 5–13. http://dx.doi.org/10.33782/2708-4116.2021.1.43.

Full text
Abstract:
Розглянуто полеміку в історіографії стосовно походження орнаментованої елліністичної кераміки у Північному Причорномор’ї. Особлива увага приділена Херсонесу Таврійському та Ольвії, в колекції яких присутня серія червоноглиняного столового посуду з рослинним і смугастим орнаментом. Походження стилістики, в основі якої лежить флористичний розпис, пов’язано із впливом стилю Гадра, який був поширений у Середземномор’ї. Окремо висвітлено питання ґенези смугастого орнаменту. З’ясовано, що одним з основних центрів виготовлення розписної кераміки в елліністичний період був Херсонес Таврійський, звідки фіксується її поширення в центри Північно-Західного Причорномор’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Топчій, В. В., and Г. М. Мамка. "Кримінально-правова характеристика бюджетних коштів як предмета кримінальних правопорушень." Ірпінський юридичний часопис, no. 2(4) (April 5, 2021): 154–59. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.2(4).2020.154-159.

Full text
Abstract:
У цій статті зазначається, що предметом злочинного посягання у кримінальних провадженнях щодо нецільового використання бюджетних коштів є витрати бюджету у великих та особливо великих розмірах, що здебільшого представлені у формі видатків і витрачаються на цілі, які не відповідають бюджетним призначенням, установленим Законом «Про Державний бюджет України» або рішенням про місцевий бюджет, напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі або в порядку використання бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів. Вказується, що таке розуміння предмета злочинного посягання має вагоме значення для розслідування вказаної категорії протиправних діянь, оскільки уточнює, у якій формі він відображений та з якого моменту можуть учинятися бюджетні посягання у формі нецільового використання бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Рацибарська, Ю. "Петриківський розпис: яскраві квіти на темному тлі або Міжнародне визнання на фоні виживання." Українська культура, no. 4 (1024) (2014): 6–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Івашків, Галина. "Кераміка Влодави і Павлова: історія, типологія, художні особливості." TEKA Komisji Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych 6 (December 13, 2021): 317–31. http://dx.doi.org/10.31743/teka.13369.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено історію розвитку гончарства Влодави та Павлова до середини ХХ століття. Значні поклади глини, особливо багатої окисами заліза, давали змогу місцевим майстрам виготовляти передусім димлені вироби. У ХVІ ст. гончарний цех у Влодаві отримав великі привілеї, виробляючи різні види посуду. Мальована кераміка у Павлові з’явилася завдяки гончарям із Прикарпаття, зокрема з Кут (колишнє Станіславівське воєводство; зараз Івано-Франківська область). Визначено основні типологічні групи кераміки (посуд, предмети інтер’єру церков і помешкань – вази, скарбонки, а також іграшки), названо імена майстрів. Простежено художні особливості, зокрема основні техніки декору димлених (гладження, ритування) та мальованих (розпис кольоровими ангобами та поливою) глиняних виробів. Деякі з керамічних предметів застосовували в обрядах календарного й родинного циклів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Зайцева, В. О. "Зовнішній настінний розпис кріпосних мурів Києво-Печерської лаври. Історія реставрації, дослідження та проблеми збереження." Сіверщина в історії України, Вип. 11 (2018): 26–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography