Journal articles on the topic 'Розподілення'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Розподілення.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Розподілення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Куцин, М. М. "Судова влада в системі розподілення влади." Адвокат, no. 12 (2005): 3–7.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

П. Дерев'янко, Наталія, Наталія П. Лашко, Григорій О. Чаусовський, and Катерина С. Гостіщева. "ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ ВМІСТУ НІТРАТІВ У НАТУРАЛЬНИХ СОКАХ." Journal of Chemistry and Technologies 29, no. 4 (January 21, 2022): 599–606. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i4.235568.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день актуальним залишається пошук оптимальних режимів зберігання і переробки свіжої рослинної продукції, які забезпечують зниження вмісту нітратів у продуктах харчування. В даній роботі вивчалась можливість використання природних сорбентів різної природи для зниження вмісту нітратів у свіжих овочевих соках. Шляхом фільтрування відділяли сік від сорбенту та аналізували фільтрат на вміст нітратів іонометричним методом на рН-метрі-іономірі «Експерт−001». Сорбційну активність сорбентів розраховували за показниками загального зв’язування (R, %) та коефіцієнта розподілення (D), будували ізотерми сорбції та визначали їх термодинамічні параметри. Об’єктами дослідження були: свіжі овочеві соки; в якості сорбентів використовували дисперсний мінерал бентоніт (БЕН), желатину (ЖЕЛ) та синтетичний флокулянт поліоксиетилен (ПОЕ). Визначення показника загального зв’язування (R, %) та коефіцієнта розподілення (D) нітратів із соків сорбентами показали, що використання сорбентів призводить до зменшення вмісту нітратів у середньому в 1.2–1.9 разу. Максимaльну сорбційну активність при 3 годинному контакті з соком мав бентоніт (загальне зв'язування нітратів 16.1 %; коефіцієнт розподілення 19.0), мінімальну − синтетичний сорбент поліоксиетилен (загальне зв'язування 5.5 %; коефіцієнт розподілення 5.8). Встановлено, що експериментальне одержання ізотерм сорбції Лангмюра та розрахунок термодинамічних показників сорбції дозволяє оптимізувати вибір сорбентів для зменшення нітратного забруднення свіжих овочевих соків. Найбільш ефективними сорбентами для зниження вмісту нітратів у натуральних соках є бентоніт та желатина. Наведені умови обробки натуральних соків сорбентами можна рекомендувати для профілактики нітратного забруднення натуральних соків при їх виробництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Hrebenyuk, D. "АНАЛІЗ МЕТОДІВ РОЗПОДІЛЕННЯ РЕСУРСІВ У СЕРЕДОВИЩАХ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 52 (December 13, 2018): 98–103. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.6.098.

Full text
Abstract:
Існуючі в хмарних обчислювальних середовищах підходи до початкового виділення і подальшого розподілу ресурсів можна розділити на 3 типи: ручне призначення ресурсів, планування ресурсів диспетчером хмарного обчислювального середовища і планування ресурсів середовищем віртуалізації. Хмарні обчислювальні середовища мають особливості, які створюють специфіку розподілу ресурсів в такому середовищі. Деякі елементи цієї проблематики є спільними з проблемами систем віртуалізації, а деякі мають особливості, характерні для хмарних обчислювальних середовищ. У середовищах віртуалізації проблема планування та оптимізації використання ресурсів вирішується двома способами: перерозподіл ресурсів адміністратором середовища віртуалізації вручну; автоматичне планування ресурсів з використанням методів розподіленого виділення ресурсів DRS (Distributed Resource Scheduling) і розподіленого управління енергоспоживанням DPM (Distributed Power Management). У різних середовищах віртуалізації DRS і DPM працюють по-різному, однак початкова логіка роботи зберігається. Предметом статті є дослідження проблематики розподілення ресурсів у середовищах віртуалізації та у хмарних обчислювальних середовищах. Метою є оцінка існуючих методів розподілення ресурсів у віртуальних середовищах, виявлення їх відповідності до обов’язкових характеристик хмарних обчислень. Завдання: проаналізувати існуючі методи розподілення ресурсів у середовищах віртуалізації та хмарних обчислювальних середовищах, визначити їх переваги і недоліки. За результатами порівняльного аналізу можна зробити висновок, що методи, які найчастіше застосовуються в хмарних обчислювальних середовищах, дуже примітивні, і завдання розподілу ресурсів в хмарному середовищі може бути більш ефективно вирішено тими ж методами, що використовуються в середовищах віртуалізації. Висновки. Недоліком кожного з проаналізованих методів є те, що потреби застосунків, які працюють всередині екземплярів, враховуються тільки в контексті необхідних обсягів процесорного ресурсу, оперативної пам'яті і наявності вільного дискового простору. При цьому не враховується специфіка роботи застосунків, а також те, як з цим застосунком будуть розділяти ресурси вже розгорнуті на тих же хостах екземпляри. Таким чином, не завжди має місце вибір оптимального хоста / ресурсу зберігання для розміщення екземпляру, що призводить до істотного зниження продуктивності застосунків і ефективності використання «хмарного» ресурсу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Белоус, Р., Є. Крилов, and В. Анікін. "Методи оптимізації запитів розподілених БД." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 39 (December 15, 2021): 3–11. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.39.2021.247364.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є розподілені БД. У статті наголошено на великій різноманітності існуючих баз даних та дано їх коротку характеристику. Проаналізовано переваги, недоліки та необхідні вимоги до розподіленої БД. Окремо перелічено найбільш ефективні шляхи оптимізації структури розподілених БД. Метою роботи є аналіз підходів до оцінки ефективності розподілених БД (продуктивність, масштабованість (розширюваність), надійність, захист даних, доступність, простота розробки додатків, рівень взаємодії з користувачем). Приведено фрагмент граматики мови T-SQL та наведено основні узагальнюючі рекомендації по написанню запитів, що є зручними для оптимізатора і ефективні при виконанні. Бібл. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ризваш, Борис Самуилович. "Дослідження закону розподілення вірогідностей завантаженості процесора персонального комп’ютера." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 9 (February 9, 2006): 102–8. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.9.2006.37500.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Євграфов, Д. В. "Розподілення абсолютного максимуму в теорії виявлення сигналів засобами радіоконтролю." Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вип. № 1 (2005): 46–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kosyak, I. V. "Формування розподілення конусних поверхонь у структурі оптичних дифузорів-гомогенізаторів." Реєстрація, зберігання і обробка даних 22, no. 3 (October 27, 2020): 31–38. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2020.22.3.219022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бірюков, Є. І. "ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ В СУЧАСНИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ РЕАЛІЯХ." Підприємництво та інновації, no. 8 (December 30, 2019): 88–92. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/8.14.

Full text
Abstract:
У статті визначено інституціональні засади функціонування підприємств електроенергетики в сучасних інтеграційних реаліях. Встановлено, що, відповідно до класифікації видів економічної діяльності, підприємства електроенергетики належать до секції D «постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря». Цей вид економічної діяльності включає різні групи, серед яких слід назвати групу «виробництво, передача та розподілення електроенергії». Ця група підприємств об’єднує такі класи за класифікацією видів економічної діяльності, як виробництво електроенергії, передача електроенергії, розподілення електроенергії та торгівля електроенергією. Діяльність підприємств електроенергетики безпосередньо пов’язана з електроенергетичною системою, частиною якої вона є. Обґрунтовано, що у дефініційному значенні синонімічними є поняття «енергетичне господарство», «єдина енергетична система», «енергосистема національного господарства», «енергетичний комплекс», які застосовуються в енергетиці у значенні системної єдності виробництва, перетворення, транспортування, передачі різних видів енергії, їх розподілення, збуту та споживання. Встановлено, що об’єднує окреслені поняття застосування теорії систем щодо енергетики. Функціонування підприємств електроенергетики багато в чому залежить від управління енергетичною системою на державному рівні, що поєднує державне регулювання та ринкові механізми, включає механізми регулювання природних монополій, тарифної політики відповідно до принципів реалізації суспільних інтересів. Встановлено, що підвищення ефективності функціонування енергетичної системи є можливим тільки за умов досягнення консенсусу між усіма його учасниками, дотримання балансу інтересів між виробниками та споживачами електроенергії. Обґрунтовано, що функціонування енергетичних підприємств багато в чому залежить від створених інституціональних умов розвитку всієї енергетичної системи держави, що поєднує державне регулювання та ринкові механізми, включає механізми регулювання природних монополій, тарифної політики відповідно до принципів реалізації суспільних інтересів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Киркин, Олександр. "ПОВЫШЕНИЕ ЭФФЕКТИВНОСТИ РАБОТЫ ТРАНСПОРТНЫХ СИСТЕМ ПРЕДПРИЯТИЙ ПРИ ИСПОЛЬЗОВАНИИ МЕТОДОВ РАСПРЕДЕЛИТЕЛЬНОЙ И ТРАНСПОРТНОЙ ЛОГИСТИКИ." Научный взгляд в будущее, no. 18-01 (January 1, 2018): 65–68. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2020-18-01-024.

Full text
Abstract:
В роботі розглядається вплив розподільчої логістики на використання логістичних методів при плануванні, керуванні та організації роботи транспортних систем. Рішення прийняті на етапі розподілення вантажного та транспортного потоків, є основою для знаходже
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ievtushenko, O. V. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕПЛООБМІННИКА ІЗ ЗАДАНИМ ЗАКОНОМ РОЗПОДІЛЕННЯ КОЕФІЦІЄНТІВ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ВЗДОВЖ ПОВЕРХНІ ТЕПЛООБМІНУ." Industrial Heat Engineering 38, no. 3 (June 20, 2016): 27–34. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.3.2016.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто теплообмінник, у якого коефіцієнт теплопередачі змінюється вздовж теплопередавальної поверхні за законом нормального розподілення Гауса. На базі даного теплообмінника представлений вивід основних рівнянь та виконані розрахунки температурного профілю, а також профілю теплового потоку та ефективності теплопередавальної поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Novosad, Oksana. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ РОЗПОДІЛЕННЯ ГАЗУ В РЕГІОНІ." Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 2, no. 18 (June 4, 2019): 82–88. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2019-02-82-88.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні та вторинні нормативно-правові акти, що забезпечують процес регулювання у газорозподільних мережах (ГРМ); проаналізовано особливості законодавства, щодо взаємодії постачальника та споживача природного газу стосовно укладання договорів, надання послуг та їх оплати, відповідальності сторін та ін.; з’ясовано практичну необхідність функціонування чіткої регулюючої бази, що є запорукою прийняття вірних рішень, уникнення спірних питань між постачальниками та споживачами природного газу, підвищення ефективності роботи суб'єктів господарювання; обґрунтовано необхідність змін та вдосконалень у законодавстві за для отримання можливості формування конкурентного ринку газу з метою виходу на рівень європейських країн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Тимошин, Юрій Афанасійович. "Оптимізація розподілення навантаження на бездротову мережу в офісній інфраструктурі компанії." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 25 (October 16, 2014): 41–46. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.25.2014.38823.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Михальський, С. А. "Особливості розмірного розподілення клітин тимусу залежно від методу цитометричного дослідження." Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. Біологія, Вип. 26 (1996): 30–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Гончаров, С. Л. "Розподілення метацеркаріїв Paracoenogonimusovatus (Trematoda, Cyathocotylidae) у м’язовій тканині прісноводних риб." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 25, 2015): 95–98. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2015.04.24.

Full text
Abstract:
Досліджено розподілення метацеркарії в трема-тод Paracoenogonimus ovatus (Katsurada, 1914) ум’язовій тканині популяції прісноводних риб, а саме:тарані (Rutilus rutilus), густери (Blicca bjoerkna), ляща(Abramis brama), карася (Carassius gibelio), червоно-пірки (Scardinius erythrophthalmus), щуки (Esox lucius),судака (Sander lucioperca). Показано, що максималь-на кількість метацеркаріїв P. ovatus локалізувалася уділянці спинних м’язів, а саме поблизу спинного плав-ця та становила 41,3 % від загальної кількості вияв-лених паразитів. Мінімальні показники кількості ме-тацеркаріїв трематоди спостерігали в ділянці аналь-ного плавця – 2,1 %. The distribution of metacercariae of trematodes Paracoenogonimus ovatus (Katsurada, 1914) in the muscle tissue of the population of freshwater fish, such as: roach (Rutilus rutilus), silver bream (Blicca bjoerkna), bream (Abramis brama), crucian (Carassius gibelio), rudd (Scardinius erythrophthalmus), pike (Esox lucius), pikeperch (Sander lucioperca). It is shown that the maximum number of metacercariae P. ovatus was localized in the dorsal muscles, namely near the dorsal fin and amounted to 41,3 % of the total number of identified parasites. The minimum number of indicators fluke metacercariae is observed in the anal fin – 2,1 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Селівьорстова, Тетяна, and Андрій Селегей. "Методика визначення фактичного рудного навантаження доменної печі з допомогою спеціалізованого програмного забезпечення." System technologies 6, no. 131 (March 1, 2021): 175–85. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-15.

Full text
Abstract:
В роботі розроблено нову методику автоматизованого розрахунку фактичного рудного навантаження на колошнику доменної печі, що обладнана системою моніторингу поверхні засипу шихтових матеріалів. Рудне навантаження, що дорівнює відношенню маси залізовмісних шихтових матеріалів до маси палива (коксу) є важливим показником, що характеризує протікання доменного процесу. Корегування ходу плавки можливе завдяки зміні параметрів завантаження шихтових матеріалів на колошник, а це, в свою чергу, потребує проведення аналізу газодинамічних характеристик та відповідного фактичного значення рудного навантаження. Визначене фактичне рудне навантаження не тільки вздовж радіусу колошника, а й всієї доменної печі. Запропоновано новий підхід до корегування параметрів завантаження шихтових матеріалів в доменну піч, який базується на зміні рудного навантаження вздовж радіусу колошника. Це дозволяє впродовж визначеної кількості циклів завантаження досягти розподілення оптимального розподілення рудного навантаження, яке задається у вигляді функціональної залежності. Наведені напрямки подальших досліджень, що вдосконалюватимуть процес раціоналізації керуючих факторів завантаження для оперативної та якісної корекції процесу доменної плавки на конкретній печі та з використанням шихтових матеріалів з конкретними гранулометричними характеристиками.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Petrov, L. M., and A. V. Lysyi. "A method of uniform weight distribution between the wheel driving gears." Odes’kyi Politechnichnyi Universytet. Pratsi, no. 2 (December 15, 2014): 54–58. http://dx.doi.org/10.15276/opu.2.44.2014.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Литовченко, А. О., В. В. Хижняк, and А. Г. Дмитрієв. "Аналіз складових похибок траєкторних вимірювань натурних випробувань складних технічних об’єктів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(63), (April 7, 2020): 68–73. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.63.09.

Full text
Abstract:
За результатами аналізу похибок траєкторних вимірювань у зв'язку зі значною кількістю факторів, що впливають, а також для спрощення розрахунків і синтезу моделі похибок траєкторного комплексу показано, що похибка вимірювань i-го навігаційного параметра ξi (несучого інформацію про координати чи швидкість рухомого об'єкта) має нормальне розподілення і цілком характеризується значенням дисперсії похибок вимірювань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Nykytiuk, I., S. Lementar, Yu Veresotskyi, and D. Ryndiuk. "MODELING OF THE DISTRIBUTION PROCESS OF THERMAL HEATONSOUS IN DRYER FOR THERMALABLE PRODUCTS." Scientific Works of National University of Food Technologies 24, no. 1 (February 2018): 167–73. http://dx.doi.org/10.24263/2225-2924-2018-24-1-21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Katyukha, S. M., N. V. Magrelo, G. V. Sus, and U. M. Vus. "Analysis of distribution of diseases in dogs and cats by age." Bulletin "Veterinary biotechnology" 36 (2020): 86–92. http://dx.doi.org/10.31073/vet_biotech36-08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Мусієнко, О. П., І. М. Тупиця, М. В. Пархоменко, В. Д. Коломієць, and Б. І. Бойко. "Розробка імітаційної моделі оцінки методу захисту каналів командно-телеметричної інформації від інформаційної протидії противника." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(64), (December 17, 2020): 101–6. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.64.13.

Full text
Abstract:
Розроблена імітаційна модель на основі технології ортогонального розподілення каналів з мультиплексуванням, що призначена для оцінки перешкодозахищеності, а також імітозахисту каналу командно-телеметричної інформації безпілотного літального апарату. Досліджено, що існуюча бортова система захисту інформації є морально та технічно застарілою. При цьому, оцінка захисту каналу зв’язку є недостатньо ефективною для попередження інформаційної протидії противника. Тому запропоновано новий алгоритм імітаційної моделі системи оцінювання захисту каналу зв’язку безпілотного апарату, що забезпечить вчасне виявлення та протидію засобам радіоелектронної боротьби противника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Ролик, Александр Иванович. "Алгоритм послідовного аналізу варіантів в задачі розподілення віртуальних машин в центрі обробки даних." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 21 (November 22, 2012): 61–69. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30682.

Full text
Abstract:
Запропоновано алгоритм послідовного аналізу варіантів (ПАВ) для вирішення задачі розподілу віртуальних машин по фізичним серверам у центрах обробки даних. Визначено набір елімінуючих тестів і правил алгоритму ПАВ. Приведено результати експериментальних досліджень для задач різної розмірності. Проведено порівняння запропонованого алгоритму з евристичними і генетичним алгоритмами. Оцінено часові витрати роботи алгоритму ПАВ в залежності від розмірності задачі. Дано рекомендації щодо використання алгоритму ПАВ. Для задач, де необхідна висока точність розподілу, краще використовувати алгоритм ПАВ, оскільки він знаходить оптимальне рішення, тоді як евристичні та еволюційні алгоритми дозволяють швидко отримати ефективне рішення. Швидкість роботи евристичних і еволюційних алгоритмів істотно не залежить від розмірності задачі, проте якість їх рішень поступається алгоритму ПАВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Kuleshkov, Yuriy, Timofey Rudenko, Mykhailo Krasota, and Ruslan Osin. "The Researching of Dynamic Electricity Distribution Along with the Renovation of Automobile Details by the Contact Covering Welding." National Interagency Scientific and Technical Collection of Works. Design, Production and Exploitation of Agricultural Machines, no. 50 (2020): 173–81. http://dx.doi.org/10.32515/2414-3820.2020.50.173-181.

Full text
Abstract:
The goal of completed research is determination of common factors of dynamic electricity distribution in the area of simple welding spot forming due to contact welding-on compact and powdered materials. Due to contact welding-on of compact (rod, belt) and powdered materials there is the dissimilarity of an electric field, which determines the unequal distribution of temperature field in the area of the moulded core creating and influence on the welded on covering quality. By the contact welding-on of compact materials, there is an occurrence of central core zone unheating, which is coming as a result of geometrical, temperature and magnetic-electric factors. During contact welding of metal powders, considering high speed of heating and a small-time of dynamic electricity passage through powder, it is possible to make a conclusion, that the stability of heat generation in a powder surface will be determined by starting electricity resistance value. High-quality plating can be reached if the powder charge will have low and stable electricity resistance in a cross-section and good compactness under the condition of low compress pressure, which is used for welding. (40 ... 70 MPa). Electrical field dissimilarity with contact welding-on powdered materials leads to unequal heating of powdered materials and covering defects, which is taking place due to the features of powder compression. As a result of current lines concoction in the central area is observed at a local temperature increase. Besides, interstices are dielectrical phase and increase electrical resistance in the peripheral areas. To increase the quality of coverings, got by contact welding-on is able due to providing high-quality powder material compression on the whole covering cut.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Біліченко, Валерій. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ У МАЛИХ ТАКТИЧНИХ ГРУПАХ." Молодий вчений, no. 11 (99) (November 30, 2021): 296–98. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-65.

Full text
Abstract:
У даній статті висвітлюються основні аспекти ефективності застосування тактики малих тактичних груп. Окрім цього, зазначаються особливості розподілення ролей в таких малих тактичних групах та роз’яснюється кут відповідальності, який закріплюється за кожним членом групи. Також зазначаються негативні моменти, з якими можна зіткнутися у практичній діяльності під час виконання завдань у малих тактичних групах та наведені дієві методи вирішення вищевказаних проблемних аспектів. Окрім цього, охарактеризовано поняття малих тактичних груп, їх кількісний та функціональний склад. Крім того, зазначаються найбільш поширені випадки проведення операцій за допомогою малих тактичних груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Булавка, С. "Підвищення ефективності передстартової системи термостатування повітря космічних апаратів." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 42 (March 25, 2021): 24–30. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-42-04.

Full text
Abstract:
У роботі було запропоновано модифіковані структурні схеми передстартової системи термостатування повітря космічних апаратів для підвищення її ефективності та виконано порівняльну оцінку. Теоретичні результати, отримані для передстартової системи термостатування повітря космічних апаратів показали, що розроблені структурні схеми мають більшу ефективність роботи у порівнянні з існуючою, оскільки відхилення значень розподілення градієнту температур за довжиною по осі при температурі зовнішнього середовища в 20 і 30ºС не перевищує 16,7%. Отримані результати вказують на доцільність в застосуванні запропонованої модифікованої схеми передстартової системи термостатування повітря з підпірним дроселем та фільтрами грубого і тонкого очищення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kuchuk, N. "СИНХРОНІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ МЕРЕЖІ НА ГІПЕРКОНВЕРГЕНТНІЙ ПЛАТФОРМІ З ОБЧИСЛЮВАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ ЇЇ ВУЗЛІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 6, no. 58 (December 28, 2019): 48–53. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.6.048.

Full text
Abstract:
В процесі функціонування комп'ютерної мережі гіперконвергентної архітектури за рахунок централізованого управління збільшується час обробки системних транзакцій. Але для деяких підсистем, особливо для тих, що повинні функціонувати у режимі, наближеному до режиму реального часу, дані показники є дуже суттєвими. Метою статті є формування такого розподілу завдань по вузлах мережі, для якого середня затримка пакету прийматиме мінімальне значення. Це забезпечить максимальну синхронізацію між інформаційною структурою мережі та обчислювальними ресурсами її вузлів. Результати дослідження. Розроблена математична модель розподілу завдань між вузлами комп’ютерної мережі на гіперконвергентній платформі. У моделі мінімізована інтенсивність обміну між вузлами мережі. Для цього вводиться поняття штрафу при розподілі завдань на вузли мережі. Розроблений метод розподілу завдань між вузлами мережі на гіперконвергентній платформі. Рішення задачі пошуку раціонального розподілу завдань множини по вузлах множини має ітераційний характер. Даний метод розвинений за рахунок мінімізації середньої затримки пакету даних в мережі при розподіленій обробці завдань. Запропонована математична модель управління розподіленою обробкою завдань в мережі на гіперконвергентній платформі дозволяє описати завдання пошуку раціонального розбиття множини завдань, що обробляються в мережі, на підмножини і їх розподілення по вузлах мережі, що мінімізує середню затримку пакету даних. при розробці моделі прийнято, що загальний сумарний доступний обчислювальний ресурс вузлів мережі є рівним загальному сумарному необхідному обчислювальному ресурсу трансакцій системи. з цією метою вводиться фіктивний вузол з доступним обчислювальним ресурсом та фіктивне завдання з відповідним штрафом. Висновок. Сформований розподіл завдань по вузлах мережі, для якого середня затримка пакету прийматиме мінімальне значення, що забезпечить максимальну синхронізацію між інформаційною структурою мережі та її обчислювальними ресурсами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Varchuk, I. V., and О. M. Lyshak. "Development of a Web Application Software Module for Distributing of Workflows ‘’Task Manager’’." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 144, no. 3 (2019): 67–74. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2019-144-3-67-74.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Кулешов, Володимир. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРЕДСТАВНИЦЬКИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 120–34. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-120-134.

Full text
Abstract:
Розглянуто теоретико-методологічні засади громадського контролю представницьких органів влади в умовах децентралізації. Проведено аналіз зарубіжних наукових джерел, що дозволило виокремити широкий спектр досліджень громадського контролю представницьких органів влади та надало можливість систематизувати теоретико-методологічні засади формування та розвитку такого контролю за напрямами досліджень. Узагальнення сутності теорій, концепцій, підходів, шкіл зарубіжної науки продемонструвало широкий діапазон їх практичного застосування для діяльності публічних адміністрацій у побудові взаємовідносин з громадою в аспектах: самостійного прийняття рішень у сфері політики та розподілення ресурсів; формування сильних громад, які контролюють і координують дії по відношенню до держави; виборчого процесу та розподілення відповідальності; взаємодії з обраними в представницькі органи влади; здійснення влади; впливу об’єднань громадян на застосування законів і політики (публічної політики) на сфери життєдіяльності населення; участі громадськості та державних управлінців в плануванні та реалізації розвитку громади; впливу громадськості на кризи на місцевому рівні; соціальної роботи; процесу залучення громадян до процедури контролю тощо. Проведений аналіз наукових джерел продемонстрував відсутність у вітчизняній науковій думці теоретико-методологічних засад і теорій громадського контролю як явища і як процесу, зокрема за представницькими органами влади в умовах децентралізації. Здебільшого йдеться про форми, методи, технології, інструменти та процедури громадського контролю, які часто дорівнюються до методів залучення громадян у процес прийняття рішень на різних рівнях управління. Аналіз наукових поглядів на формування та розвиток контролю дав змогу узагальнити сфери громадського контролю представницьких органів влади, класифікувати їх за сферами публічного управління, а відповідно до змісту, сенсу та характеристик теорій, за сферами впливу на життєдіяльність населення. Продемонстровано, що громадський контроль представницьких органів влади — це одна з форм взаємовідносин публічної адміністрації з громадою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Хижняк, В. В., А. О. Литовченко, and А. Г. Дмитрієв. "Оцінка розподілення ймовірностей та кореляційних функцій за результатами аналізу методів розрахунку ймовірнісних характеристик вимірювальних сигналів." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(56) (December 20, 2018): 128–32. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2018.56.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Фомін, О. В., А. О. Ловська, and С. Ю. Сапронова. "Дослідження повздовжньої навантаженості несучої конструкції вагона-платформи зчленованого типу з пониженим центром ваги." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 5(261) (October 26, 2020): 74–80. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-261-5-74-80.

Full text
Abstract:
Проведено визначення динамічної навантаженості несучої конструкції вагона-платформи зчленованого типу з пониженим центром ваги при експлуатаційних режимах. Враховано, що вагон-платформа завантажений двома великовантажними контейнерами типорозміру 1АА. Дослідження проведені в плоскій системі координат. Встановлено, що прискорення, які діють на несучу конструкцію першої з боку сили секції вагона-платформи складають 37,7 м/с², а другої – близько 38,6 м/с². Проведено розрахунок на міцність несучої конструкції вагона-платформи. Максимальні еквівалентні напруження при цьому виникають в зоні взаємодії хребтової балки зі шворневою та складають близько 300 МПа. Визначено поля розподілення прискорень відносно несучої конструкції вагона-платформи. Розбіжність між результатами математичного та комп’ютерного моделювання склала близько 13%. Проведені дослідження сприятимуть створенню нових конструкцій вагонів-платформ, а також підвищенню ефективності експлуатації комбінованих перевезень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Писанко, А. Г., В. І. Богом’я, and Л. Л. Пліта. "АНАЛІЗ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ СУДНОМ ТА ОСОБЛИВОСТЕЙ ЇХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 36–41. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.05.

Full text
Abstract:
В статті проведені дослідження що пов'язані з визначенням основних напрямків розвитку суднових автоматизованих систем керування судном. На основі аналізу літератури здійснено розподілення суднових систем на рівні керування в залежності від їх функціональних властивостей. Також здійснюється огляд стану питання і проаналізовані основні напрямки розвитку силових енергетичних установок та систем автоматизованого керування судном. При цьому система керування судном розглядається як об’єднана інформаційна платформа керування судном. Це пов'язано з тим, що на сьогоднішній день сучасний розвиток суднових систем керування розробляється відповідно до технології Е-навігації та використовує спеціалізовані інформаційні системи. Це дає можливість підвищити ефективність експлуатації судна за допомогою своєчасним керуванням силових вузлів і пристроїв, а також зміни умов функціонування. Ключові слова: автоматизовані системи керування, навігаційно-інформаційний комплекс, суднові енергетичні установки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Кулаковська, І. "Нелінійне множинне регресійне рівняння для оцінювання розміру програмного забезпечення з відкритим кодом типу mp3players на JAVA." КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО, no. 37 (December 28, 2019): 72–80. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2019-37-11.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються різні підходи до оцінки трудомісткості розробки програмного забезпечення (ПЗ). Аналізується залежність оцінки трудомісткості розробки ПЗ від розміру проекту. Описуються основні види існуючих метрик і можливість їх застосування. Пропонуються показники для порівняння метрик. Нелінійна регресійна модель для оцінювання розміру програмного забезпечення з відкритим кодом типу mp3players на JAVA побудована на основі нормалізації шестивимірного негаусового набору даних (фактичний розмір програми в тисячах рядків коду, загальна кількість класів, загальна кількість зв'язків та інші) в концептуальній моделі даних з 32 програм за допомогою нелінійного регресійного рівняння. Модель, що побудована, в порівнянні з іншими регресійними моделями (як лінійними, так і нелінійними), має більший множинний коефіцієнт детермінації, менше значення середньої величини відносної похибки. Для отриманого рівняння досліджено нормальне розподілення остач, обчислені ширини довірчого інтервалу для нелінійної регресії
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Гиря, В. М., О. І. Метлицька, В. Є. Усачова, and О. М. Бондаренко. "Зв’язок поліморфізмів генів РLIN і MC4R з відгодівельними якостями свиней." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 1 (March 29, 2018): 101–7. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2018.01.18.

Full text
Abstract:
Представлено аналіз розподілення алельних варіантів генів РLIN і MC4R у свиней різних порід. Встановлено вплив поліморфізму генів на відгодівельні якості тварин. Одержані результати досліджень істотно доповнюють науково-пізнавальну базу генетичних факторів, які визначають рівень продуктивності відгодівельного молодняка та підтверджують ефективне використання їх поліморфізму в якості ДНК-маркерів у регірнальних селекційних програмах. The analysis of distribution of allelic variants of RLIN and MC4R genes in pigs of different breeds is presented. The influence of gene polymorphism on animal fattening qualities was established. The obtained research results substantially complement the scientific and cognitive basis of genetic factors that determine the level of productivity of fattening young animals and confirm the effective use of their polymorphism as DNA markers in the periodic breeding programs.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Савенко, O., A. Нічепорук, and В. Паюк. "Оцінка ефективності та достовірності розподілених систем виявлення зловмисного програмного забезпечення в комп’ютерних системах локальних мереж." КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ОСВІТА, НАУКА, ВИРОБНИЦТВО, no. 36 (November 27, 2019): 134–39. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2019-36-17.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано оцінку ефективності та достовірності розподіленої багаторівневої системи виявлення зловмисного програмного забезпечення в комп’ютерних системах локальних мереж. Проведено огляд та характеристику відомих методів виявлення зловмисного програмного забезпечення на прикладі вірусних програм, що здійснюють мутацію власного коду, а також здійснено порівняння їх достовірності виявлення із розподіленою багаторівневою системою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

ЖАРКО, Л. О., В. П. ОВЧАР, А. М. БЄЛОКОНЬ, and О. А. ФЕСЕНКО. "ВИПРОБУВАННЯ НЕРОЗРІЗНОЇ ЗАЛІЗОБЕТОННОЇ БАЛКИ З КОНСОЛЯМИ ТА ТРІЩИНАМИ ПІДСИЛЕНОЇ ВУГЛЕПЛАСТИКОМ." Наука та будівництво 25, no. 3 (October 22, 2020): 47–54. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v25i3.5.

Full text
Abstract:
В статті йдеться про актуальні випробування нерозрізної залізобетонної балки з консолями та тріщинами, підсиленої вуглепластиком з метою перевірки на фрагменті відповідності проектним вимогам конструкцій перекриття монолітного залізобетонного каркасу кроком 9 м з двома колонами, балкою та її консолями різної довжини при різних заданих навантаженнях ділянок. Дослідний зразок монолітної залізобетонної нерозрізної Т-подібної балки перекриття з полицею шириною 2 м і товщиною 0,2 м, ребром висотою 0,6 м і шириною 0,8 м, прольотом 9 м із двома консольними ділянками 4 м і 2,5 м і двома квадратними опорами 0,6×0,6 м було виготовлено і випробувано в Державному підприємстві «Державний науководослідний інститут будівельних конструкцій». За умов експлуатації балки в натурі проектне вертикальне рівномірно-розподілене навантаження ділянок становить: на лівій консолі – 6,0 т/пм, на основному прольоті – 7,0 т/мп, на правій консолі – 13,5 т/мп. У віці 42 доби балку було навантажено 50% розрахункового навантаження до утворення тріщин в нижній зоні шириною розкриття до 0,2 мм. Під час підсилення балки з тріщинами використано композитні стрічки на основі епоксидних смол з вуглецевими волокнами, типу S&P CFK-Lamellen, які фіксуються двохкомпонентним епоксидним клеєм Resin 220. Анкерування стрічок виконували за допомогою композитних мат типу S&P G Sheet 240 з вуглевмісних волокон, котрі були наклеєні на двокомпонентному клею Resin 55. Вуглепластиком підсилено ділянки балки зверху, знизу і по боках. На четверту добу після підсилення балку було випробувано вертикальним рівномірно-розподільним навантаженням на стенді з силовою підлогою, системою розподілення навантаження гідродомкратами та вимірювальними приладами. Тріщини шириною розкриття 0,1-0,3 мм утворилися на полиці балки на опорі біля довшої консолі, при навантаженні 80 % проектного. Прогини балки при проектному навантаженні становили на кінці консолі 4 м – 33,86 мм, по центру прольоту 9 м – 1,22 мм, на кінці консолі 2,5 м – 0,6 мм; після розвантаження, відповідно – 6,53 мм, 0,24 мм, 0,83 мм. Досліджене конструктивне рішення перекриття монолітного залізобетонного каркасу кроком 9 м з двома колонами, однопрогонною балкою та її консолями довжиною 4 м і 2,5 м при різних заданих навантаженнях ділянок повністю відповідає проектним вимогам і безпечне для експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Лященко, Р. В., Д. О. Кузнєцов, О. В. Повещенко, В. В. Козін, and Д. В. Стасенко. "Розподілена система збору, обробки, зберігання і пошуку геопросторових даних при веденні геопросторової розвідки." Системи озброєння і військова техніка, no. 1(61), (May 14, 2020): 118–27. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.61.14.

Full text
Abstract:
Розглядаються особливості мережецентричних систем, що підвищують ефективність процесів збору, зберігання та пошуку геопросторових даних при веденні геопросторової розвідки, як прогресивного та перспективного технічного виду воєнної розвідки України. Розроблена концепція створення розподіленої системи збору, зберігання і пошуку геопросторових даних. Запропоновано типову структуру геопросторових даних, що обробляються в територіально-розподілених базах. Розроблений алгоритм розподіленого пошуку геоданих в каталогах з моделлю управління доступом до геопросторових даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Чумак, Дмитро Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. "Розробка програмного комплексу для метакомп’ютерних обчислень." New computer technology 5 (November 10, 2013): 102–3. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.106.

Full text
Abstract:
Метакомп’ютінг (розподілені обчислення в Інтернет) – одна з «модних» технологій останніх десятиліть, призначена насамперед для рішення задач, що вимагають розподіленої обробки великих масивів даних. Для розв’язання на метакомп’ютерах найбільш придатні задачі пошукового і переборного характеру. Класичним прикладом таких задач є задачі теорії чисел. Огляд існуючих розподілених систем показує, що, за рідким винятком, вони є вузькоспеціалізованими (призначеними для розв’язання однієї задачі). Тому розробка архітектури універсальної метакомп’ютерної системи, призначеної для розв’язання вказаного класу переборних задач, має високу актуальність.Основна мета роботи полягала в розробці архітектури універсальної розподіленої системи для розв’язання теоретико-числових проблем та її програмної реалізації. В результаті аналізу літератури та існуючого програмного забезпечення було встановлено, що:Найбільш придатними для розв’язання в розподілених системах є задачі, що вимагають обробки великих обсягів слабко корельованих даних, зокрема теоретико-числові проблеми.Для реалізації розподіленої системи доцільно використовувати класичні технології: інтерфейс сокетів та багатопоточність.Аналіз існуючих метакомп’ютерних систем показує практично повну відсутність оболонок для створення таких систем при високому попиті на даний клас програмного забезпечення.Засоби, використані при побудові розподіленої системи: pthread – застосовується для багатопоточної роботи програмного комплексу; Boost – використовується для створення надійної, розширюваної та простої архітектури програмного комплексу; log4cxx – застосовується для реєстрації процесу роботи програмного комплексу; GMP – використовується для математичних обчислень з високою точністю; OpenSSL, на прикладі якої розглядається можливість організації захищеного зв’язку у програмних засобах за архітектурою “клієнт-сервер”.Функціональна схема роботи створеного в процесі дослідження комплексу Metacomputing Framework (http://sf.net/projects/mcframework/):один сервер займається розв’язанням однієї задачі;при старті сервер одержує діапазон і бібліотеку, що він буде надсилати клієнту;агент одночасно виконує тільки одну задачу (бібліотеку) і з’єднується тільки з одним сервером, але може обробляти кілька діапазонів одночасно (у різних потоках);на одній машині може бути запущено кілька серверів для розв’язання різних задач, так само і з клієнтами;після видачі клієнту конкретного діапазону, сервер чекає на результат протягом визначеного часу, за який цей діапазон нікому іншому не видається; у випадку одержання результату від клієнта, даний діапазон позначається відповідним чином; якщо клієнт не виходив на зв’язок протягом визначеного терміну, даний діапазон вважається неопрацьованим і розподіляється заново;сервер є відмовостійким та періодично зберігає отримані результати у файл, використовуючи який, можна поновити роботи після збою системи чи тимчасової зупинки сервера;агент є кросплатформеним, підтримувані платформи – POSIX (Linux, FreeBSD і т.д.), Windows;агент щораз відкриває і закриває з’єднання із сервером під час звітування та повернення результатів;агент зберігає завантажені бібліотеки. При старті клієнт перевіряє наявність яких-небудь файлів у визначених директоріях, обчислює хеш кожного зі знайдених файлів і намагається по черзі завантажити їх як динамічну бібліотеку. Якщо це вдається, то клієнт одержує версію бібліотеки, викликавши відповідну інтерфейсну функцію;зв’язок між агентом і сервером здійснюється по двох каналах: 1) керуючий (передача команд); 2) канал даних (передача даних, таких як файли бібліотек, результати обчислень тощо).Обчислювальний експеримент проводився на ПП «Апріоріт» (м. Дніпропетровськ). Тривалість експерименту склала двоє доби (49 годин 23 хвилини 55 секунд). В ході експерименту було обчислено 27 перших простих числа Мерсенна, що зайняло 28 годин 7 хвилин і 5 секунд.Усі розрахунки є вірними і відповідають уже відомим числам Мерсенна. Під час експерименту не було отримано помилкових даних, внаслідок чого можна зробити висновок про те, що розроблений програмний комплекс успішно справляється з задачами, для виконання яких він призначений та повністю відповідає технічному завданню.Подальший розвиток дослідження передбачає розширення функціональності програмного комплексу Metacomputing Framework шляхом створення допоміжних програмних утиліт, що надають статистику про хід виконання обчислень в режимі реального часу та дозволяють прозоро додавати і видаляти в працюючій системі нові завдання, а також розподіляти обчислювальні ресурси агентських машин між різними задачами по пріоритетах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Микитин, М. М., М. Р. Мартиняк, and Х. І. Середницька. "ТРАНСФОРМАЦІЯ КІЛЬЦЕВОГО ЗАЗОРУ МІЖ ПІВПРОСТОРОМ І ЖОРСТКОЮ ОСНОВОЮ ПІД ДІЄЮ РОЗПОДІЛЕНИХ ПО КОЛУ СТОКІВ ТЕПЛА." Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 33, no. 1 (October 10, 2021): 126–36. http://dx.doi.org/10.15421/4221011.

Full text
Abstract:
Досліджено ефект локального кільцевого розшарування між пружним півпростором і жорсткою основою під дією стоків тепла, розподілених по колу і розташованих у півпросторі на деякій відстані від його поверхні. Сформульовану контактну задачу термопружності зведено до сингулярного інтегрального рівняння відносно висоти кільцевого зазору між тілами. На основі отриманого числового розв’язку проаналізовано залежності висоти і ширини зазору та контактного тиску зовні зазору від інтенсивності стоків тепла та радіуса кола, по якому вони розподілені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Shulzhenko, S. V. "Thermal Power Plant Fuel Consumption Accounting using “Negative” Member Method in Linear Programming Model for Optimal Generation Dispatch." Problems of General Energy 2019, no. 3 (September 24, 2019): 4–10. http://dx.doi.org/10.15407/pge2019.03.004.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Кулинич, С. М. "Вплив «Трифузолу» на загоєння післякастраційних ран у кнурів." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2013): 77–80. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2013.04.20.

Full text
Abstract:
За динамікою морфологічних досліджень крові представлені результати ефективності внутріш-ньоорбітальних вливань 1,0 % розчину «Трифузолу» в дозі 5 мл на одну тварину. Встановлено, що після одноразового введення препарату в післяопераційний період на сьому добу реєструється зменшення кіль-кості лейкоцитів, що поєднується зі зростанням у лейкограмі ґранулоцитів. Зміни в складі клітин чер-воної крові, характеризуються зниженням кількості еритроцитів на 9,4 %, а також на 12,1 % такого показника, як розподілення розміру еритроцитів. According to the dynamics of morphological studies, the findings of the effectiveness of blood internal orbital injections of 1.0% solution “Tryfuzol” in a dose of 5 ml per animal were presented. It was found that after a single injection of the drug in the postoperative period, on the seventh day the reduction of the number of white blood cells is recorded, that is combined with the growth of granulocytes in leucogram. Changes in red blood cells are characterized by the decrease of red blood cell by 9.4% and 12.1% of the index of the size distribution of red blood cells.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Зінченко, I. І., О. Ю. Сакалюк, О. В. Ольшевська, О. Ю. Козуб, А. Ю. Волкова, Ж. А. Титуренко, О. В. Харахаш, and О. О. Шершун. "Імплементація Web- та Lib-стандартів у діяльність бібліотек." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 43–49. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.1999.

Full text
Abstract:
У цифрову еру найголовнішим засобом комунікації між читачем і академічною бібліотекою є мультимедійні продукти. Відповідно, з впровадженням нових технологій повністю змінюється система бібліотечного менеджменту. Зараз в більшість процесів діяльності бібліотек імплементують веб ресурси. Правильний менеджмент допомагає бібліотечним працівникам більш якісно і оперативно обслуговувати користувачів і виконувати постійно змінні виклики часу. Системи управління бібліотекою і веб ресурси допомагають використовувати ключові принципи тайм-менеджменту для заощадження часі. Правильно запроваджене програмне забезпечення дозволяє керувати процесом обслуговуваня користувача від моменту замовлення примірника до його розподілення на відповідного читача. Для цього залучають у автоматизовану діяльність всі відділи бібліотеки (комплектування, обробки, обслуговування). І як наслідок, виконується постійний моніторинг в реальному часі шляхом використання інформаційно-управляючої системи. Метою даного дослідження був аналіз бібліотечного менеджменту, як інструменту, який дозволяє сучасним бібліотекам комунікувати з відвідувачами і налагодити діяльність всіх структурних підрозділів. Також метою є проведення аналізу, наскільки стандарти Web та Library впливають на розвиток академічної бібліотечної справи. Ядро сучасної інформаційної епохи - це користувачі. Отже, бізнес-процес бібліотеки, орієнтований на читача, повинен бути побудований, відображаючи потреби сучасного світу і задовольняти мінливі потреби читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Усік, Павло Сергійович, Олексій Анатолійович Смірнов, Ірина Валеріївна Миронець, Костянтин Олегович Буравченко, and Наталія Миколаївна Якименко. "МЕТОД ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗПОДІЛЕНОЇ ОБРОБКИ ДАНИХ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ ОПЕРАТОРІВ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 4 (March 15, 2021): 103–10. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.4.2020.223782.

Full text
Abstract:
За аналізом якості обслуговування абонентів у реалізованих проектах мереж 5G в світі встановлено, що заявлені вимоги до мереж п’ятого покоління не досягаються в жодній із реалізованих мереж, а фактична якість обслуговування абонентів перебуває на не досить високому рівні, що свідчить про низьку ефективність наявних методів керування мережами стільникового оператора та розподіленої обробки даних у них. Тому було розроблено метод оптимізації розміщення масштабованих послуг на розподілених обчислювальних ресурсах мережі стільникового оператора. Також було проведено імітаційне моделювання для оцінювання ефективності розробленого у роботі методу, результати якого підтвердили його ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Semenenkо, Oleh, Marina Abramova, Serhii Mytchenko, Serhii Baranov, Анна Козорог, and Pavlo Boiko. "Щодо ролі та значення банківської системи як інструменту забезпечення воєнно-економічної безпеки України." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, no. 5 (October 31, 2021): 190–203. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.5.18.

Full text
Abstract:
Сьогодні боротьба з ризиками є важливим завданням усієї банківської системи, а забезпечення банківської безпеки стає є основою функціонування механізму забезпечення фінансової безпеки держави, а свою чергу через неї воєнно-економічної безпеки в цілому. Авторами в статті наведено погляди щодо ролі банківської системи України, як важливого суб’єкта у трансакційній фінансовій видатково-дохідній системі розподілення кошторисної частини бюджету, загрози її ґрунтовного впливу на мікроекономічні та макроекономічні процеси, воєнно-економічний потенціал держави та рівень воєнно-економічної безпеки у світі. Автори також запропонували ієрархічну видаткову структуру розрахунково-касового обслуговування Збройних Сил України та розкрили її зв’язок з показниками воєнно-економічної безпеки держави. У статті наведені результати аналізу динаміку середньорічних темпів девальваційних (ревальваційних) темпів курсової диференціації гривні з екстраполяцією на два майбутні періоди відносно двох провідних світових валют: долара та євро. Зроблена спроба розкриття сучасних ризиків уповільнення розвитку економіки України та зміни рівня її воєнно-економічної безпеки. На основі аналізу роботи банківської системи України визначені основні можливості удосконалення бюджетного трансакційного платіжно-касового процесу та прогнозовані результати такого удосконалення. Подальшим напрямом досліджень є проведення фінансово-економічних розрахунків щодо надійного функціонування надійності Єдиного Казначейського Державного банку, як закритої системи платіжно-розрахункового обслуговування, його впливу на внутрішній рівноважний економічний стан держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Климаш, М., О. Гордійчук-Бублівська, І. Чайковський, and Т. Данильченко. "Дослідження алгоритмів паралельного опрацювання інформації в базах даних." Information and communication technologies, electronic engineering 1, no. 1 (July 2021): 51–62. http://dx.doi.org/10.23939/ictee2021.01.051.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено питання зменшення часу оброблення інформації в базах даних. Для швидкого пошуку та аналізу запитів запропоновано використовувати розподілені бази даних, в яких інфомація розподіляється і зберігається на декількох пристроях. Для взаємозв’язку всіх даних та швидкого пошуку застосовується метод колонкових індексів, у якому враховано подібність даних та передбачено можливість знаходження інформації за ключем, навіть якщо вона міститься розподілено на різних пристроях. Такий підхід спрощує проблеми пошуку великих обсягів інформаціії в базах даних і дає можливість ефективніше опрацьовувати користувацькі запити.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Макаринська, Алла Василівна, and Ніна В'ячеславівна Ворона. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІЗІОЛОГІЇ ГОДІВЛІ МОЛОДНЯКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПТИЦІ." Scientific Works 82, no. 2 (February 15, 2019): 29–34. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v82i2.1146.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз особливостей фізіології годівлі молодняка сільськогосподарської птиці. Доведено, що успішне птахівництво обумовлено використанням сучасних високопродуктивних кросів сільськогосподарської птиці зарубіжної селекції. Вони володіють високим потенціалом продуктивності, однак дуже вимогливі до умов утримання і повноцінної годівлі. Розроблена поетапна блок-схема системи травлення птиці, в якій наведено детальні умови перетравлення комбікорму під час проходження у шлунково-кишковому тракті. Обґрунтовано, що для досягнення генетично закладеної продуктивності у вигляді яєць від курей-несучок та м’яса бройлерів необхідно, в першу чергу, знати особливості травлення та обміну речовин у сільськогосподарської птиці. Встановлено, що птиця відрізняється інтенсивним обміном речовин, про що свідчать швидкий ріст молодняка. Визначено, що оптимальна температура питної води та повітря для зростання, розвитку та засвоєння кормів залежить від віку птиці. Доведено, що високий рівень продуктивності та пов'язаний з нею рівень конверсії корму в птахівництві може бути досягнутий лише при якісному утриманні та використанні високоякісних, збалансованих за всіма показниками та з високим вмістом протеїну раціонів, до складу яких входять легкозасвоювані та відповідно підготовлені кормові компоненти. До сировини, яка використовується для виробництва високоякісних комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці, пред’являється високий рівень вимог, а саме легка доступність та перетравність поживних речовин, висока санітарна якість, можливість розподілення мікрокомпонентів у об’ємі, що не перевищує норму разового споживання комбікорму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Коваль, О. В., В. О. Кузьміних, С. Я. Свістунов, Сюй Бейбей, and Чжу Шивэй. "Збір даних для аналітичної діяльності з використанням адаптивної мікросервісної архітектури." Реєстрація, зберігання і обробка даних 23, no. 1 (March 16, 2021): 67–79. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2021.23.1.235408.

Full text
Abstract:
Розглянуто загальну структуру адаптивної підсистеми обробки запитів, як розроблюється в рамках створення інформаційно-аналітичної системи оцінки рівня міжнародної діяльності. В основі побудови системи обробки запитів покладено використання мікросервісної архітектури. Сучасний розвиток наукової діяльності вимагає всебічного аналізу та її оцінки за різними критеріями в залежності від того, для яких цілей проводиться цей аналізі і які задачі ставляться. Необхідність оцінювати поточну ситуацію і прогнозувати значення показників ефективності на перспективу стає останнім часом дуже важливим при визначенні позицій установ та окремих груп науковців в світі. Успішного просування в міжнародному освітньому та науковому просторі і підвищення зацікавленості з боку іноземних вчених, викладачів і студентів університетів потребує чіткої оцінки ступені, на якій вони знаходяться міжнародна наукова діяльність організацій, переваги, які роблять привабливими конкретні освітні та наукові організації для отримання спеціальності і проведення досліджень. Специфіка задач оцінки рівня міжнародної діяльності потребує розробки методів та засобів проектування розподілених інформаційних систем для задач аналітичної діяльності, що спирається на розподілену архітектуру програмного забезпечення для реалізації сценарії аналітичної діяльності та охоплюють значне коло, різноманітних за формою організації та місцями розташування, джерел інформації. Основою для побудови таких інформаційно-аналітичних систем може бути адаптивна мікросервісна архітектура побудови інформаційних систем, яка являє собою комплекс незалежно розгорнутих сервісів. Розміщення мікросервісів реалізується на розподілений мережі. Розгалужена система хостів тієї мережі, на яких розміщаються мікросервіси, орієнтована на можливість більш ефективного вилученні інформації з конкретного джерела, з якого отримує інформацію мікросервіс. У підсистемі передбачено використання мікросервісів як автономних контейнерів. Кожний з контейнерів призначений для виконання певних операцій по вилученню необхідної інформації з конкретного інформаційного джерела з параметрами , що можуть бути адаптовані під конкретний запит. Для формування та подальшого управління контейнерами передбачається використання платформ Docker та Kubernetes, що дозволяє крім всього контролювати навантаження на кожний хост. Іл.: 2. Бібліогр.: 14 найм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Pareniuk, Olena, Yuliya Ruban, Nataliya Nesterova, and Kateryna Shavanova. "Вплив рельєфу на формування дозового навантаження на Сryptomeria japonica, сформованого внаслідок аварії на АЕС Фукусіма-1." Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, no. 2(390) (February 3, 2021): 45–49. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2020-390-2-45-49.

Full text
Abstract:
В поданій статті розглянуто просторове розподілення дозового навантаження на фітоценози забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на АЕС Фукусіма території. Вивчено вплив особливостей рельєфу на перерозподіл радіонуклідного забруднення у гірській місцевості. Мета роботи – побудувати карту розподілу експозиційної дози не тільки навколо точок відбору проб, але й більш детально охарактеризувати навколишню територію, що може дати змогу передбачати основні патерни міграції і перерозподілу радіонуклідів у досліджуваній екосистемі. Визначити динаміку дозових навантажень на елементи фітоценозу гірських територій Японії та порівняти їх із дозами, що викликають радіобіологічні ефекти для ендеміка субальпійського поясу гір Японії Cryptomeria japonica. За допомогою Erica Tool було обраховано дози для рослин японського кедру Cryptomeria japonica, сформовані внаслідок проростання рослини на території з обрахованим вмістом радіонуклідів, коливались у межах від 2,65 до 121,4 мкГр за годину. В результаті проведеної роботи визначено, що особливості рельєфу мають визначальний вплив на розподіл радіонуклідного забруднення на території зони відселення, сформованої після аварії на АЕС Фукусіма-1. Поверхневий змив і горизонтальний перенос значною мірою впливають на перерозподіл забруднення, а отже, для отримання валідних результатів у довгострокових радіоекологічних дослідженнях абсолютно необхідним пунктом є визначення динаміки і передбачення шляхів міграції радіонуклідів. Також можна стверджувати, що навіть при істотномі впливі рельєфу на перерозподілення радіонуклідів на досліджуваній території Наміє не буде сформовано дозу, що матиме істотний вплив на ріст і розвиток визначального для формування фітоценозу японського кедра Cryptomeria japonica.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Ozarkiv, I. M., M. S. Kobrynovuch, Z. H. Humeniuk, and I. V. Petryshak. "Контроль напружено-деформованого стану і вологості деревини в тепломасообмінних процесах сушіння." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 10 (November 29, 2018): 81–84. http://dx.doi.org/10.15421/40281017.

Full text
Abstract:
Сушіння деревини – це обов'язковий технологічний процес у виробництві пиломатеріалів, меблевих заготівель, будівельних деталей тощо. Різні аспекти розглянутих у цьому дослідженні можуть зацікавити фахівців підприємств лісопромислового комплексу. Відомо, що основні форми зв'язку вологи з деревиною (адсорбційний, капілярно-конденсаційний та капілярний зв'язки вільної вологи в порожнинах клітин) залежать від температури та відносної вологості сушильного агента. Це означає, що деревина, як матеріал рослинного походження, поводиться своєрідно залежно від температурно-вологісних полів. Проблема сушіння деревини охоплює питання щодо перенесення тепла і вологи (маси) як у середині тіла, так і в пограничному шарі на межі розподілу фаз "тіло (об'єкт сушіння) – "навколишнє середовище". Треба зазначити, що інтенсивність сушіння є максимальною, коли можливості перенесення тепла і маси в пограничному шарі відповідають можливостям переміщення вологи і тепла всередині об'єкта сушіння. Описано властивості деревини, як природного полімера, що володіє специфічними пружно-в'язкими властивостями. Розкрито механізм перенесення вологи (маси) із центральних шарів об'єктів сушіння до їхніх поверхонь. У теоретичних дослідженнях розглянуто явище всихання як повного, так і у трьох структурних напрямах. Зазначено, що сушіння є складним тепломасообмінним процесом, який супроводжується молекулярною природою та механізмом явищ, що зумовлюють кінетику їхнього перебігу. Показано, що розв'язання відповідних рівнянь молекулярно-молярного перенесення тепла і маси (вологи) за відповідних крайових (граничних) умов дає змогу описати поля, тобто розподілення потенціалів перенесення – температури і вологовмісту в об'єкті сушіння в будь-який момент часу сушіння. Адже криві сушіння (в координатах "швидкість сушіння – вологість матеріалу") і температурні криві (в координатах "температура об'єкта сушіння – вологість об'єкта сушіння") відображають характер перебігу процесу сушіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Shaporenko, Olga, and Lyudmila Parshchenko. "ІННОВАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 2 (November 8, 2018): 12–19. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0202.

Full text
Abstract:
Перехід від індустріального до інформаційного суспільства, так званого «суспільства знань», провокує формування нового типу економіки, заснованої на знаннях, де процеси створення та розподілення знань стають ключовими. В наш час знання вже є капіталом і головним ресурсом держави. Зміна соціальних орієнтацій провокує спрямування акценту на кожну окрему особистість, як основну соціальну цінність. Вибір інноваційного типу розвитку, створення та впровадження наукових технологій, постійно зростаюча роль інформації та знань у соціально-економічному розвитку держави призводять до підвищення попиту на висококваліфікованих фахівців. Крім того, формування інноваційної моделі розвитку суспільства розширює коло функціональних особливостей системи вищої освіти в напрямку поєднання функції передачі накопиченого суспільного досвіду, знань та навичок зі сприянням у розробці нових наукових ідей, технічних рішень і технологічних процесів та підготовкою фахівців нового рівня, які відзначаються розвинутими аналітичними та професійними здібностями. Вища школа покликана стати центром формування інноваційного середовища, що забезпечить спрямованість професійної підготовки на формування готовності майбутніх фахівців до інноваційної діяльності. Враховуючи вище зазначене, у статті проаналізовано правове поле, у якому функціонує система освіти нашої держави, виокремлено класично-управлінські моделі, що можуть бути реалізовані у процесі вирішення нагальних управлінських проблем сьогодення, а також міжнародний досвід, пов’язаний із питанням дослідження інноваційної складової менеджменту освітою. Підкреслено важливість застосування принципу інноваційності для вдосконалення професійної компетентності керівника ВНЗ. У статті розглянуто проблему формування й удосконалення професійної компетентності управлінських кадрів завдяки моделюванню їхньої діяльності. Запропоновано діяльність вищого навчального закладу розглядати як єдину цільову програму. Визначено основні напрямки інноваційного управління, цілі внутрішніх підсистем діяльності вищих навчальних закладів, розкрито їх структурні складові та функції управління освітньою діяльністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Sukmaniuk, V. M. "ЕКОНОМІКО-ПРАВОВА МОДЕЛЬ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА В ЗАЛІЗНИЧНІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ." Transport development, no. 2(7) (March 15, 2021): 17–29. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.02.

Full text
Abstract:
Вступ. В умовах обмеженого фінансування, породженого складною еконо- мічною ситуацією в країні, зростає актуальність і важливість застосування будь-яких форм партнерства держави і приватних підприємств у галузях, які відносяться до державної монополії та виконують значне соціальне наванта- ження. Мета. Метою статті є уточнення сутності поняття «державно- приватне партнерство» з урахуванням його визначальних характеристик та розроблення підходу до формування економіко-правової моделі державно-при- ватного партнерства, що забезпечує прискорений та ефективний розвиток залізничної інфраструктури в умовах складної загальноекономічної ситуації в країні та обмеженого фінансування стратегічно важливих галузей. Резуль- тати. До трактувань дефініції «державно-приватне партнерство» внесено принципові доповнення, що характеризують відмінності такого партнерства від інших випадків взаємодії держави з інвесторами та приватними підпри- ємцями. Обґрунтовано доцільність застосування державно-приватного парт- нерства як єдиного шляху забезпечення прискореного розвитку стратегічних галузей та отримання позитивного ефекту від реалізації суспільно значущих проєктів. Здійснено варіантний аналіз і запропоновано економіко-правову модель розвитку залізничної галузі у формі державно-приватного партнерства шляхом ведення державним підприємством та інвестором спільної діяльності без створення юридичної особи. Підкреслено соціальну спрямованість проєкту з розвитку залізничної інфраструктури та досягнення балансу розподілення вигод і ризиків між його учасниками. Висновки. Запропонований варіант парт- нерства державного підприємства і приватного бізнесу, в основі якого лежить спільна діяльність без створення юридичної особи, дасть змогу залучити значні кошти вітчизняного інвестора для суттєвого збільшення провізної спромож- ності залізниці на перевантаженій дільниці, що матиме соціальний та низку інших позатранспортних ефектів, а також сприятиме отриманню очікуваних вигод кожним учасником спільного проєкту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

АЛАВЕРДЯН, Л. М. "БОРОШНО ЗІ СПЕЛЬТИ: ВИЗНАЧЕННЯ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ РИНКУ, ОЦІНКА ЯКОСТІ." Товарознавчий вісник 1, no. 12 (November 21, 2019): 6–17. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-01.

Full text
Abstract:
Мета. Визначення тенденцій та економічне обґрунтування розвитку ринку продукціїзі спельти, як реліктової культури, на основі порівняння її споживних властивостей зсучасними злаковими культурами; оцінка якості борошна із спельти.Методика. Під час дослідження використовували методи: мінімуму-максимуму,спостереження, усереднення й узагальнення, розподілення за категоріями, кількіснийописовий метод.Результати. Визначено, що дослідні зразки борошна із спельти мають відміннуякість за органолептичними показниками. Порівняно із контролем - борошном пшеничним,борошно із спельти відрізняється горіховим смаком і ароматом, що позитивно вплинулона загальну балову оцінку. Під час дослідження смаку і запаху зразків борошна методомпрофілювання із врахуванням визначених дегустаторами дескрипторів, було зробленовисновки про те, що зразки борошна із спельти органічної мають більш вираженугармонійність смаку і аромату. Визначено чинники, що сприяють вирощуванню спельтивітчизняними підприємствами аграрного сектору і збору врожаю, достатнього длязабезпечення, як внутрішніх потреб, так і формування потужного експортногопотенціалу. До них віднесено сприятливі кліматичні умови в Україні, перенасичення ринкузлакових борошном з неорганічної пшениці, посилення прагнення населення до здоровогохарчування і безпосередньо хімічний склад спельти. Зазначено, що на сьогодні, українськийринок спельти залишається вузьким і характеризується скороченням обсягів виробництваборошна з неї. В той час світові тенденції споживання продукції зі спельти тасформовані ціни її реалізації в Україні свідчать про економічну доцільність таперспективність розвитку досліджуваного напряму в українському аграрному секторі.Наукова новизна. Встановлено переваги борошна зі спельти, зокрема, борошна ізспельти органічної за органолептичними показниками порівняно із традиційним борошноміз пшениці за допомогою сучасних методів сенсорного аналізу. Запропоновано шляхиподальшого розвитку вітчизняного ринку спельтового борошна.Практична значимість. Одержані результати дослідження органолептичнихпоказників якості, а також порівняння хімічного складу зерна спельти і пшениці можутьвикористовуватися не тільки фахівцями торгівлі, харчової промисловості, нутриціології,але і в косметології та медицині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography