Academic literature on the topic 'Розвиток особистісний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розвиток особистісний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розвиток особистісний"

1

Савчин, М. В., М. І. Заміщак, and С. І. Заболоцька. "ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНЕ ТА ЕМПІРИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОГРАМИ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 3 (February 17, 2022): 101–6. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.20.

Full text
Abstract:
Аналізується актуальність проблеми особистісного розвитку майбутнього педагога в контексті державного професійного стандарту та стандарту освіти з підготовки вчителя середньої школи. Викладаються сутність та зміст зазначеного феномену, теоретико-методологічні засади складання програми особистісного розвитку студента-педагога: уявлення про сутність, зміст, феноменологію, структуру та здатності особистості, як-от розвиток свідомості та самосвідомості, спонукальної (мотиваційної) сфери, потенціалу особистості (інтелект, емоційно-вольова сфера, саморегуляція, рефлексія та ін.), індивідуальні характеристики (темперамент, характер, здібності), природні основи становлення особистості (тип н.с., задатки). Розвиток особистості розглядається в єдності з її цілісною життєдіяльністю. Аналізуються складники здорової особистості педагога (психічний, психологічний, соціальний, моральний та духовний) та ознаки здорового стилю життєдіяльності. Характеризується запропонований варіант програми особистісного розвитку майбутнього педагога, в якій виділяють блоки самопізнання особистості та стилю життєдіяльності, розвиток свідомості, самосвідомості, спонукальної сфери, потенціалу особистості та її природні основи. Представлені дані емпіричного вивчення результатів реалізації програми виявили значне зростання мотивації студентів до проблеми особистісного саморозвитку та вивчення психологічних дисциплін, зростання їх суб’єктності та особистісної включеності в цей процес, як-от досягнення в самоаналізі внутрішнього світу, опануванні особистісних здатностей, вдосконаленні стилю життєдіяльності (цілеспрямованість, осмисленість та результативність життя), вирішенні широкого кола особистісних та життєвих проблем, налагодженні міжособистісних стосунків, а також у питанні підготовки до майбутньої професійної діяльності. Викладено особливості діяльності педагога в керуванні реалізацією студентами програми особистісного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ушаков, A. C. "ЦІННІСНИЙ ВИМІР ОБРАЗУ ЛЮДИНИ КУЛЬТУРИ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 92, no. 5 (November 29, 2019): 211–28. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-92-5-211-228.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено теоретичному аналізу проблеми впливу духовних цінностей на формування образу людини культури. Автором розкрито сутність понять: «людина культури», «образ людини культури», представлено структуру ціннісної системи особистості, проаналізовано особливості детермінаційного впливу духовних цінностей на особистісний розвиток в цілому; окреслено напрями педагогічного впливу, що сприяє формуванню образу людини культури у студентської молоді. Акцентується увага на тому, що людина як суб’єкт і об’єкт культури є носієм вищих (духовних, моральних, естетичних, творчих, інтелектуальних) цінностей і одночасно джерелом їхнього виникнення або трансформації. Особливістю людини культури є спрямованість на індивідуальний особистісний розвиток та духовну, творчу самореалізацію в соціумі. У статті визначено двокомпонентну структуру ціннісної системи особистості: об’єктивні цінності, що представлені суспільними ідеалами та суб’єктивні цінності, які визначають світогляд людини та мотиви її поведінки. Засвоєння духовних цінностей та морально-етичних норм стає підґрунтям розвитку образу людини культури, що детермінує подальший особистісний розвиток у напрямі актуалізації зазначених цінностей. Формуванню образу людини культури у студентської молоді сприяє ознайомлення з найкращими взірцями світової культурної спадщини, де вдало поєднуються інтелектуальний, естетичний, духовний і моральний розвиток особистості, Ключові слова: людина культури, образ людини культури, духовні цінності, моральні цінності, ціннісна логосфера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваль, Марина. "Виховний вплив інформаційних технологій на особистісний розвиток учнів." Освітній вимір 44 (February 19, 2015): 145–48. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v44i0.2668.

Full text
Abstract:
Коваль М. М. Виховний вплив інформаційних технологій на особистіснийрозвиток учнів. У статті розкривається проблема підготовки підростаючого покоління до повноцінної, плідної життєдіяльності, в умовах розвитку школи нового рівня з використанням інформаційних технологій у навчально-виховному процесі як засіб збереження неповторності й унікальності кожної дитини, готової до саморозкриття, запровадження нових інформаційних технологій в освітню галузь, у систему виховання особистості в сучасному світі при повному доступі до інформатизації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Літвінова, О. В., and М. М. Криворучко. "МЕДІАСЕРЕДОВИЩЕ ЯК ЗАСІБ ВПЛИВУ НА ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК ПІДЛІТКІВ." International scientific-practical conference «Ideas of academician Vernadskyi and problems of sustainable development of education and science» 19 (September 10, 2021): 24–25. http://dx.doi.org/10.30929/2079.vern.2021.24-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матукова, Ганна. "Організаційно-діяльнісні ігри як засіб розвитку підприємницької компетентності майбутніх економістів." Освітній вимір 43 (December 11, 2014): 60–66. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v43i0.2728.

Full text
Abstract:
Матукова Г. І. Організаційно-діяльнісні ігри як засіб розвитку підприємницької компетентності майбутніх економістів. Статтю присвячено опису методики проведення організаційно-діяльнісних ігор, що спрямовуються на особистісний розвиток майбутніх фахівців, набуття ними досвіду міждисциплінарного способу розв’язання професійних проблем. Розкрито зміст організаційно-діяльнісної гри «Регіональний бізнес-проект», проведеної автором у рамках підготовки до міжвузівського конкурсу захисту бізнес-планів задля розвитку компетентності до підприємницької діяльності в майбутніх економістів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мочан, Т. М. "Професійна мобільність та її вплив на особистісний розвиток фахівця." Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Педагогіка та психологія", вип. 1 (5) (2017): 130–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Богатирьова, Г. А. "РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІЗ ТУРИЗМУ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ АНІМАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 97, no. 4 (September 30, 2020): 17–24. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2020-97-4-17-24.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовані теоретичні засади розвитку творчих здібностей майбутніх фахівців із туризму щодо проведення анімаційних заходів у професійній діяльності в умовах закладів вищої освіти. Визначено основні підходи щодо розвитку творчих здібностей майбутніх фахівців із туризму: суб’єктивно-особистісний, системно-структурний, акмеологічний. Встановлено, що творчі здібності проявляються у відкритості до всього нового, прагненні і здатності до саморозвитку, самореалізації та самовдосконаленню; у готовності до ризику та нестандартним рішенням; у наявності творчого мислення, яке проявляється у вмінні висувати гіпотези, вмінні генерувати нові ідеї, вести багатоваріантний пошук, у гнучкості мислення. Наголошено, що для ефективного розвитку творчих здібностей майбутніх фахівців із туризму щодо проведення анімаційних заходів в професійній діяльності необхідно створити педагогічні умови, а саме: навчання на основі мотивації досягнень, інтерактивне навчання з використанням прийомів модерації, професійна спрямованість процесу навчання. Зазначено, що накопичення кожним студентом досвіду самостійної творчої діяльності передбачає активне використання на різних етапах виконання творчих завдань колективних, індивідуальних і групових форм роботи. Зроблені висновки, що розвиток творчих здібностей майбутніх фахівців із туризму щодо проведення анімаційних заходів у професійній діяльності має бути цілеспрямованим, методологічно обґрунтованим процесом, адже його метою є розвиток особистісних якостей та підвищення мотивації до навчання та професійної діяльності, що є вкрай актуальним в умовах сучасної вищої освіти. При цьому ефективність та результативність педагогічного здійснення забезпечується всією логікою побудови змісту навчального процесу, стилем навчання і виховання, відповідними організаційними формами квазіпрофесійної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Савчин, М. В., and Л. П. Василенко. "ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРАКТИЦІ ВИКЛАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 3 (February 17, 2022): 96–100. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.19.

Full text
Abstract:
Констатується, що психологічна підготовка в педагогічних навчальних закладах вимагає переосмислення, докорінного оновлення мети, змісту психологічної освіти через посилення її практичної спрямованості. Зазначається, що нагальною є потреба в з’ясуванні умов, механізмів та вдосконаленні методів викладання психології з метою формування професійної компетентності в майбутніх педагогів. Виділено компетенції, розвиток яких можна забезпечити під час викладання психологічних дисциплін: діагностичну, соціально-психологічну, соціально-перцептив- ну, особистісну, аутопсихологічну, забезпечення професійного розвитку, саморегулятивну, забезпечення навчання (само- і взаємонавчання), виховання (само- і взаємовиховання), розвитку (само- і взаєморозвитку) школярів, комунікативну, а також складники та механізми їх становлення. Зазначається, що формування професійної компетентності в майбутніх педагогів у процесі вивчення психології є важливим етапом у загальній системі її розвитку під час навчання у виші. Його специфіка визначається виникненням у студентів особливої професійної позиції, яка містить особистісний (мотиваційна спрямованість на учня), діяльнісний (система навчально-професійних дій) і рефлексивно-оцінний складники. Виділено умови формування професійної компетентності в майбутніх педагогів засобами психологічних дисциплін, як-от орієнтація на суб’єктність студента та особистісну спрямованість, створення креативного середовища, спонукання до рефлексивної діяльності, проблематизація освітнього процесу, забезпечення становлення професійної ідентичності та професійної мотивації. Зазначається, що важливим показником професійної компетентності майбутнього педагога є його здатність самостійно виконувати завдання, які визначаються умовами реальної педагогічної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

БІЛОЗЕРСЬКА, Світлана. "ОСОБИСТІСНІ ЯКОСТІ ЯК ОСНОВА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Психологія, no. 3 (52) (February 21, 2022): 20–26. http://dx.doi.org/10.32689/maup.psych.2021.3.3.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування професійного іміджу як важливої компетенції кожного майбутнього вчителя та затребуваної особистісно-професійної якості, що безпосередньо підвищує ефективність навчання. У системі професійної освіти майбутніх вчителів приділяється достатньо уваги оволодінню академічним знанням, проте формуванню вчителя як гармонійно розвиненої особистості, суб’єкта педагогічної діяльності, психічні якості якого вдало поєднуються з фізичним, духовним, моральним, особистісним, соціальним розвитком, зовнішньою привабливістю, вчителя, який володіє адекватною самооцінкою, повагою та розвиненою Я-концепцією, часто залишається поза межами діяльності навчальних закладів. Мета статті – проаналізувати найбільш значущі та бажані особистісні якості, які є основою формування позитивного професійного іміджу майбутнього педагога. Як показали результати нашого короткого наукового дослідження, сучасного майбутнього вчителя вже не можна обмежувати лише навичками добору та подання навчального матеріалу. Його діяльність у нових соціально-економічних умовах має бути зосереджена на творчості, ефективному спілкуванні, вмілому поєднанні демократичності з педагогічною вимогливістю та зв’язку навчального матеріалу з життям, що загалом вимагатиме від майбутнього педагога оволодіння відповідними особистісними якостями. Висновки. Доводиться думка, що професійна підготовка майбутніх вчителів потребує не лише системного вдосконалення змісту та методики їх навчання, а й формування та розвитку особистості, оволодіння тими особистісно-професійними якостями, які забезпечать повноцінну професійну діяльність педагога в сучасному українському суспільстві. При цьому професійні якості майбутнього вчителя нової ери невіддільні від особистісних, що виглядає цілком логічно, оскільки неможливо стати справжнім, ефективним учителем, маючи лише той чи інший показник. Отже, сформованість усіх особистісних і професійних характеристик забезпечать сучасному вчителю високу продуктивність праці та сприятливий професійний імідж.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ревенко, Світлана. "Адаптація та психометричний аналіз методики «Особистісної і соціальної ідентичності» В. Урбанович." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 1(51) (2020): 186–99. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-51-1-186-199.

Full text
Abstract:
Метою статті є адаптація методики «Особистісної і соціальної ідентичності»В. Урбанович до вибірки дослідження студентської молоді та її психометричний аналіз. Методи. Для досягнення мети було проведене дескриптивний аналіз (М – середнє арифметичне значення; SD – стандартне відхилення) з подальшим розрахунком надійності за внутрішньою узгодженістю за критерієм альфа Кронбаха. Результати. проведений психометричний аналіз методики «Особистісної і соціальної ідентичності» В. Урбанович показав, що сім шкал із восьми підтвердили свою надійність за внутрішньою узгодженістю, це шкали Служба (робота), Матеріальне положення, Здоров'я, Сім'я, Оточення, Майбутнє, Суспільство.Шкала Внутрішній світ її надійність за внутрішньою узгодженістю не підтверджено. Її перетворено у додаткову шкалу, яка отримала назву Особистісний розвиток і показала гранично припустимий рівень надійності за внутрішньою узгодженістю. Висновки. Методика «Особистісної і соціальної ідентичності» В.Урбановіч підтвердила свою надійність за внутрішньою узгодженістю і може бути використана для проведення дослідження та подальших розрахунків за шкалами: Служба (робота), Матеріальне положення, Здоров'я, Сім'я, Оточення, Майбутнє, Суспільство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розвиток особистісний"

1

Руденко, Лариса Анатоліївна. "Особистісний і професійний розвиток викладачів закладів вищої освіти у процесі підвищення кваліфікації." Thesis, Higher education institutions as a medium for the formation of a new generation of pedagogical workers, 2018. http://hdl.handle.net/123456789/4849.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Резнік, Світлана Миколаївна. "Особистісно-професійна позиція викладача в умовах інформаційного суспільства." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18197.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зінченко, Ліна Володимирівна. "Основні осередки формування відповідальності особистості." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43281.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дзюба, Вероніка Вікторівна. "Переживання почуття самотності в юнацькому віці." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52243.

Full text
Abstract:
Сучасне суспільство постійно зазнає змін в соціально-економічній, соціально культурній та інших сферах, що безпосередньо впливає на самосвідомість людини, її особистісні зміни та міжособистісні відносини, які викликають почуття самотності. Стрімкий розвиток технологій починає відводити живе спілкування на другий план, тому подолання кризи в юнацькому віці, яке обумовлене здатністю людини встановлювати соціальні взаємини з метою відчуження самотності, набуває все більшої актуальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мілорадова, Наталя Едуардівна, and Наталя Євгеніївна Твердохлєбова. "Психологічний супровід трансформацій інтегральної ідентичності майбутніх правоохоронців." Thesis, Національна академія внутрішніх справ, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38868.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна. "Професійна самореалізація особистості та її дослідження в сучасній науці." Thesis, Харківський національний університет внутрішніх справ, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38878.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Крячок, Галина Вадимівна, and Halyna Kriachok. "Вплив акцентуацій характеру на розвиток особистісної сфери підлітків." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43259.

Full text
Abstract:
Підлітковий вік характеризується початком перебудови організму людини. Особливістю підліткового віку є й те, що за своїми потребами це доросла людина, а по внутрішнім відчуттям і можливостям підліток залишається дитиною. В цьому віці збалансований характер зустрічається рідко, тому, маючи певну акцентуацію, підліткам психологічно важко переносити деякі життєві ситуації. Тож проблема впливу акцентуацій характеру на особистісну сферу підлітків є актуальною проблемою соціальної психології.
Adolescence is characterized by the beginning of the restructuring of the human body. The peculiarity of adolescence is that according to their needs it is an adult, and according to the inner feelings and capabilities of the adolescent remains a child. At this age, a balanced character is rare, so, with some emphasis, it is psychologically difficult for adolescents to tolerate some life situations. Therefore, the problem of the influence of character accentuations on the personal sphere of adolescents is an urgent problem of social psychology.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Скринник, А. А. "Психологічні особливості рівня розвитку особистісної зрілості старшокласників." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22591.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пастух, Галина Миколаївна, and H. M. Pastukh. "Дослідження напрямів професійно-особистісного розвитку державних службовців, на прикладі Управління Держпраці у Тернопільській області." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33690.

Full text
Abstract:
Об'єкт дослідження  процес управління професійно-особистісним розвитком державних службовців. Метою роботи є дослідження напрямів професійно-особистісного розвитку державних службовців Управління Держпраці у Тернопільській області. Предметом дослідження є теоретичні та прикладні засади управління процесом професійно-особистісного розвитку працівників державних служб. Наукова новизна роботи полягає у дослідженні теоретичних засад, розробленні практичних рекомендацій та пропозицій щодо реформування системи професійно-особистісного розвитку державних службовців в Україні. Практичне значення результатів роботи полягає в розробленні проектних пропозицій щодо застосування результатів соціологічного дослідження ефективності стратегічного спрямування професійно-особистісного розвитку персоналу Управління Держпраці в Тернопільській області, дослідження ролі тренінгових технологій у підвищенні рівня професійно-особистісного розвитку працівників установи, реформування оплати праці державних службовців. Методи дослідження – контент-аналізу, анкетування, факторного та логічного аналізу, графічний, табличний методи. The object of research  the process of managing the professional and personal development of civil servants. The purpose of the work is to study the areas of professional and personal development of civil servants of the Department of State Labor in Ternopil region. The subject of the study is the theoretical and applied principles of managing the process of professional and personal development of civil servants. The scientific novelty of the work lies in the study of theoretical principles, development of practical recommendations and proposals for reforming the system of professional and personal development of civil servants in Ukraine. The practical significance of the results is to develop project proposals for the application of the results of sociological research on the effectiveness of strategic direction of professional and personal development of staff of the State Labor Office in Ternopil region, research on the role of training technologies in improving professional and personal development of civil servants. Research methods - content analysis, questionnaires, factor and logical analysis, graphical, tabular methods.
Вступ…6. Розділ 1. Теоретичні засади професійно-особистісного розвитку державних службовців в Україні та за кордоном…8. 1.1. Сутність, зміст та законодавчі засади професійно-особистісного розвитку державних службовців…8. 1.2. Основні складові процесу реформування системи професійно-особистісного розвитку персоналу державної служби та органів місцевого самоврядування…20. 1.3. Європейський та світовий досвід професійно-особистісного розвитку державних службовців…27. Розділ 2. Аналіз основних напрямів професійно-особистісного розвитку державних службовців Управління Держпраці в Тернопільській області…31. 2.1. Загальна характеристика Управління Держпраці у Тернопільській області, його функції та організаційна структура…31. 2.2. Особливості здійснення професійно-особистісного розвитку державних службовців досліджуваної публічної установи у співпраці з освітніми закладами Тернопільської області…38. 2.3 Самоосвіта і внутрішні навчальні програми для працівників Управління Держпраці у Тернопільській області…51. Розділ 3. Удосконалення ключових напрямків професійно-особистісного розвитку державних службовців Управління Держпраці в Тернопільській області…56. 3.1. Соціологічне дослідження стратегічних перспектив професійно-особистісного розвитку персоналу Управління Держпраці в Тернопільській області…56. 3.2 Дослідження ролі тренінгових технологій у підвищенні рівня професійно-особистісного розвитку працівників Управління Держпраці в Тернопільській області…70. 3.3 Реформування оплати праці державних службовців як елемент стимулювання професійно-особистісного розвитку…78. Розділ 4. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях ...89. 4.1 Основні засади діяльності з охорони праці в Управлінні Держпраці у Тернопільській області…89. 4.2 Підготовка і перепідготовка керівного складу цивільного захисту, її органів управління вмінню діяти у надзвичайних ситуаціях …92. Висновки та пропозиції…96. Бібліографія…98.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пономаренко, Н. П. "Виявлення та розвиток лідерських якостей студентів у системі особистісно-орієнтованого навчання." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14395.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Розвиток особистісний"

1

Жабенко, Олександр, Вікторія Муромець, Ірина Регейло, Юрій Скиба, Ганна Чорнойван, and Ольга Ярошенко. Теоретичні основи розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України у контексті розширення інституційної автономії. Edited by Юрій Скиба. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-40-3-2020.

Full text
Abstract:
Аналітичні матеріали (препринт) присвячено проблемі розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України в контексті розширення інституційної автономії. Авторами на основі аналізу вітчизняних і зарубіжних наукових праць визначено й обґрунтовано теоретичні основи (гіпотези, закономірності, тенденцій, принцип) розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України. Запропоновано розвиток науково-педагогічного потенціалу здійснювати за рівнями (інституційний, особистісний) та компонентами (інтелектуальний, емоційний, духовний). Обґрунтовано інноваційні педагогічні технології (супервізія, теленаставництво, ситуативне навчання та ін.) розвитку науково-педагогічних працівників. Уточнено підходи до оцінювання наукової активності науково-педагогічних працівників відповідно до концепції бібліометрики та концепції досконалості у вищій освіті та дослідженнях. Упровадження аналітичних матеріалів (препринту) сприятиме залученню розробників освітньої політики, керівників закладів вищої освіти, науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти до теоретичних основ розвитку науково-педагогічного потенціалу університетів України з метою розроблення стратегій розвитку університетів, підвищення їх рейтингу та конкурентоспроможності в Європейському просторі вищої освіти. Для розробників освітньої політики, науковців, керівників закладів вищої освіти, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зінченко, Віктор, Наталія Базелюк, Михайло Бойченко, Людмила Горбунова, Сергій Курбатов, Юрій Мєлков, Оксана Шипко, and Віктор Зінченко. Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства : монографія. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, 2020. http://dx.doi.org/10.31874/978-617-7486-36-6-2020.

Full text
Abstract:
У монографії узагальнено результати наукового дослідження «Стратегії вищої освіти в умовах інтернаціоналізації для стійкого розвитку суспільства». Основну увагу приділено глобальним інституційним трансформаціям, міжнародній публікаційній активності, розвитку системи освіти України у світлі зміни поколінь, трансформативним стратегіям вищої освіти, проблемі якості, гуманістичним та особистісним інтенціям вищої освіти, комунікаційній складовій вищої освіти. Упровадження монографії сприятиме підвищенню рівня і якості інтернаціоналізації вищої освіти України, формуванню світоглядного підґрунтя для стимулювання і забезпечення стійкого розвитку суспільства, підвищенню соціальної відповідальності вищої освіти і зміцненню її функції служіння суспільству. Для науковців у галузі вищої освіти, філософії освіти і педагогіки, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Розвиток особистісний"

1

Надім’янова, Т. В. "Формування професійної компетентності та особистісної зрілості майбутнього вчителя." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 337–63. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лантух, Ігор, Ольга Гульбс, Валерій Лантух, Олександр Кобець, and Ксенія Балабанова. "ПРОБЛЕМА МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТІСНОЇ НАДІЙНОСТІ У НАВЧАННІ МАЙБУТНІХ ПІДПРИЄМЦІВ." In Theoretical foundations of pedagogy and education, 833–85. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.iii.8.12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комар, Володимир, and Євгеній Хоролець. "ПЕРСПЕКТИВИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.03.

Full text
Abstract:
Головною метою цієї роботи є – визначення сутності та структури формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки. Використання новітніх нумерологічних технологій в системі професійної освіти майбутніх офіцерів-правоохоронців Національної поліції України (НПУ) – забезпечує формування необхідних професійних компетентностей та є актуальним напрямком наукових досліджень. Не дивлячись на значну кількість робіт зазначеного напряму наукових розвідок, питанням визначення сутнісних характеристик формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки нами не виявлено, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. На підставі проведеного теоретико-методологічного аналізу з даної проблематики, визначені сутнісні характеристики формування професійних компетентностей у майбутніх офіцерів-правоохоронців НПУ із використанням засобів нумерології в системі їх спеціальної фізичної підготовки – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у майбутніх офіцерів-правоохоронців ключових професійних компетентностей, готовності до захисту України, до виконання завдань за призначенням у різних умовах службово-бойової діяльності та забезпечує узгодження ними знань про зміст та структуру професійної діяльності із урахуванням нумерологічних особливостей індивіда та вимог цієї діяльності до рівня спеціальної фізичної підготовленості, а також психофізіологічного стану, сформованих компетентностей професійної діяльності зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами, а також структуру такої готовності за мотиваційним, функціональним, прикладним, та стресостійким компонентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Розвиток особистісний"

1

Вознюк, А. В. "Особливості розвитку особистісної компетентності практичних психологів." In PEDAGOGY AND PSYCHOLOGY IN THE MODERN WORLD: INTERACTION VECTORS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-078-0-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павлов, Роман, Володимир Казначеєв, and Андрій Надутий. "ПЕДАГОГІЧНА МОДЕЛЬ КЕРІВНИЦТВА ОСОБИСТІСНИМ ЗРОСТАННЯМ СПОРТСМЕНІВ ВИСОКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ." In АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СЛУЖБОВО-ПРИКЛАДНИХ, ТРАДИЦІЙНИХ ТА СХІДНИХ ЄДИНОБОРСТВ. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/knuia2020.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Розвиток особистісний"

1

Гаманюк, В. А., Н. А. Печенiна, О. I. Кожухар, and В. А. Фiнiчева. Історична освіта в Криворізькому педуніверситеті: особистісний вимір. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3693.

Full text
Abstract:
У виданні публікуються розвідки щодо життєвого шляху, професійної та наукової діяльності істориків КДПУ, їх внесок у розвиток вітчизняної історичної науки у різні періоди функціонування навчального закладу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гладка, О. В. Розвиток критичного мислення майбутніх учителів іноземної мови як умова їхньої підготовки до особистісно-орієнтованого навчання старшокласників. Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, 2007. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1986.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Марчик, Валентина Іванівна, Олександр Миколайович Письменний, and Олена Іллінічна Письменна. Роль студентського спорту в формуванні особистісних цінностей сфери фізичної культури. Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1611.

Full text
Abstract:
Активна пропаганда здорового способу життя в соціумі в останні десятиріччя спияла підвищенню цінностей у сфері фізичної культури. Всі студенти-спортсмени і дві третини студентів загального курсу з фізичного виховання регулярно і систематично використовують фізичні вправи для вдосконалення фізичного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дирда, І. А. Реалізація підходів до розвитку полікультурної компететності іноземних студентів у процесі навчання української мови. Видавництво Бердянського державного педагогічного університету, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2993.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано погляди вітчизняних та зарубіжних науковців щодо визначення понять “підхід”, “підходи до навчання української мови”. Розвиток полікультурної компетентності іноземних студентів передбачає реалізацію компетентнісного, діяльнісного, особистісно орієнтованого, полікультурного підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчик, В. Самооцінка фізичного розвитку дівчат в залежності від курсу навчання. Національна металургійна академія України, 2013. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1872.

Full text
Abstract:
В роботі, в якій визначити динаміку самооцінки фізичного розвитку студентів протягом І і ІІ курсів навчання, використовували анонімний опитувальник, розроблений на кафедрі фізичного виховання і спорту Дніпропетровського національного університету ім. О . Гончара (Пічурін В. В. «Обумовлюючі фактори позитивного ставлення до занять фізичним вихованням», 2013 р.). Дослідження самооцінки фізичного розвитку студентів жіночої статті Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «КНУ» виявило на ІІ курсі осіб з низькою самооцінкою більш, ніж у два рази при порівнянні з контингентом І курсу. Показано, що зниження самооцінки фізичного розвитку є наслідком неуспішності у фізкультурній діяльності, причинами якої можуть виступати завищенні вимоги дисципліни, одноманітність навчальних занять, особистісні якості викладача та його знеособлене ставлення до студента, малий вибір спортивного інвентарю, неякісна спортивна база тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Білоконенко, Л. А. Репертуар мовних форм завершення міжособистісного конфлікту з перевагою однієї зі сторін. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1815.

Full text
Abstract:
Проаналізовано репертуар мовних форм завершення міжособистісного конфлікту, зумовленого перевагою однієї зі сторін. Установлено структурні та комунікативно-прагматичні особливості завершальної стадії україномовного конфлікту, яка має три форми втілення: жорстку, середню та помірковану. Визначено, що вибір мовної форми реалізації завершальної стадії залежить від значущості особистісних стосунків індивідуумів, а також мовленнєвих і емоційних реакцій сторін на етапі розвитку конфлікту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Переверзєва, Світлана Василівна. Проблеми викладання фізичного виховання в контексті саморегуляції в учнів і студентів. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4098.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано цільовий напрям розвитку фізичного виховання орієнтованого на педагогічний процес, який полягає у втіленні ефективних ідей, форм навчального змісту діяльності викладача у пріоритеті особистісно pорієнтованого виховання учнів і студентів. Аналізується система навчальної діяльності із застосуванням концептуальних положень і принципів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кучерган, Єлизавета Валеріївна. Роль психічного стану випускників загальноосвітніх шкіл в адаптації до сучасних умов життя. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1399.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті психологічні стани випускників загальноосвітніх шкіл, які стоять перед професійним та життєвим вибором. Розкриті їхні індивідуально особистісні риси та їх взаємозв'язок з кінцевим результатом вибору. Також розкрита динаміка розвитку психологічних процесів адаптації до сучасних умов життя. Виявлені джерела дезадаптації, їх негативний вплив на систему вибору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Томашевський, Володимир Володимирович. Формування естетичної культури майбутніх дизайнерів. Теоретичний аспект. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4956.

Full text
Abstract:
У статті досліджується проблема, що спрямована на підготовку майбутнього дизайнера в єдності професійно-практичного досвіду та формування його естетичної культури в сучасних умовах зміни пріоритетності дизайнерської освіти, тобто цілісного підходу до фахової, психолого-педагогічної, методичної та науково-дослідницької діяльності, формування особистісних смислів не лише в межах моно художнього простору дизайну, але й в умовах вирішення проблеми його глобального розвитку в контексті інтеграції, взаємопроникнення різних видів художньої діяльності, їх взаємозв’язків та активної взаємодії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Теплицький, Ілля Олександрович, and Сергій Олексійович Семеріков. Інформаційне суспільство: гуманістичний аспект. НПУ імені М. П. Драгоманова, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/803.

Full text
Abstract:
У сучасну постіндустріальну епоху індустрія інформаційних технологій органічно входить в усі сфери людської діяльності. Ці технології доводиться не тільки використовувати, але й співпрацювати і навіть конкурувати з ними. Розвиток інформаційних мереж, як і процес перетворення громадян у користувачів всесвітніх мережних структур далеко не завжди (і вже аж ніяк не автоматично) сприяють зміні особистісних форм буття людей, їхньої самореалізації. Посилення влади глобальних мереж в інформаційному суспільстві стає настільки інтенсивним, що природним шляхом постають питання: 1. Чи можлива свобода особистості в інформаційному суспільстві? 2. Чи не перетвориться особистість у такому суспільстві на автомат, що виконує соціальні ролі, які нав’язуються їй? Пошук відповідей на ці питання має сенс почати з аналізу головних особливостей інформаційного соціуму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography