Academic literature on the topic 'Розвиток мовний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Розвиток мовний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Розвиток мовний"

1

Сухенко, Вікторія Григорівна. "Мова і час: узаємодія і розвиток." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 9, no. 2 (December 3, 2013): 164–70. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v9i2.469.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено колу питань, пов’язаних із функціонуванням мови в соціумі в контексті окремого часового виміру. Проаналізовано мовні явища, зумовлені змінами у світі останнього періоду; висвітлено мовний аспект неповноти культури кінця ХХ – початку ХХІ ст., проведено спостереження над мовою художніх творів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Hryshyna , N., and M. Bihari . "МОВНИЙ АСПЕКТ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ПЕРСПЕКТИВИ Й НАСЛІДКИ." Theory and Practice of Public Administration 4, no. 71 (December 17, 2020): 24–31. http://dx.doi.org/10.34213/tp.20.04.03.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню мовного аспекту глобалізації, узагальненню основ-них підходів до провадження мовної політики в країнах ЄС, спрямованої на захист і розвиток державної мови та протидію експансії мов міжнародного спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Макухіна, С. В. "ВИКОРИСТАННЯ КЕЙС-МЕТОДУ В КОНТЕКСТІ ІНШОМОВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ." Nova fìlologìâ, no. 82 (August 10, 2021): 128–32. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-21.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасних технологій зумовлює зміну підходу щодо вивчення іноземної мови в немовному закладі вищої освіти. Стаття присвячена аналізу використання методу кейс-стаді для навчання іноземної мови професійного спрямування. У роботі представлено теоретичний матеріал про метод кейс-стаді, наведено практичні рекомендації з використання цієї методики. Визначено, що, на відміну від традиційних методів сучасного викладання, метод кейс-стаді потребує активної участі здобувача вищої освіти в процесі навчання. Кейси дають змогу здобувачам творчо застосовувати пройдений мовний матеріал на базі своїх професійних знань і адаптуватися до реальних і потенційно можливих ситуацій, розвивають вміння вести дискусію, вдосконалюють навички професійного читання іноземною мовою, дають змогу повноцінно вирішити самостійну роботу здобувачів. У статті наголошено на формуванні конкурентоздатності в процесі роботи над ситуаціями у здобувачів, розвитку персональної і колективної відповідальності, особистих цінностей та установок, здобуванні навичок управління репутацією і формуванні позитивного іміджу. Розглянуто моделі ситуаційного навчання, виділено етапи створення кейсу, які допомагають зробити навчання більш результативним і ефективним. Проаналізовано переваги, недоліки і особливості застосування кейс-стаді як активного методу навчання іноземних мов, принципи і закономірності критичного мислення, основні психолого-педагогічної характеристики здобувачів в освітньому процесі аграрно-економічних закладів вищої освіти. На базі аналізу теоретичних джерел та педагогічної практики пропонується напрям пошуку більш продуктивних підходів та способів вирішення питання розвитку проблемно-дієвої основи навчання професійній англійській мові в контексті впровадження кейс-методу. Розвиток цього методу – це динамічний та циклічний процес, який передбачає постійну взаємодію між афективними, когнітивними та експериментальними факторами. Зроблено висновки, що кейси та рольові ігри, які розглядають проблемні ситуації реального бізнесу, мотивують студентів-аграріїв вивчати іноземну мову і застосовувати на практиці свої професійні знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zayikina, Т. S., N. G. Ryndina, and G. Yu Тitova. "СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ПРИ ВИКЛАДАННІ КЛІНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН АНГЛОМОВНИМ ІНОЗЕМНИМ СТУДЕНТАМ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ." Медична освіта, no. 1 (April 19, 2019): 61–63. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.9558.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати існуючі труднощі при викладанні клінічних дисциплін англомовним іноземним студентам та розробити можливі шляхи їх вирішення. Основна частина. У статті продемонстровано, що головними проблемами при здобутті медичної освіти англомовними іноземцями на сьогоднішній день залишаються мовний бар’єр, недостатнє володіння викладачами сучасними педагогічними методиками, інноваційними технологіями дистанційного навчання, доволі низький рівень володіння практичними навичками при спілкуванні та проведенні діагностичних процедур хворим. Дієвими шляхами подолання цих проблем ми вважаємо якнайшвидше впровадження єдиного мовного іспиту для студентів-іноземців, фінансове заохочення викладачів з високим рівнем мовної підготовки, розвиток університетських клінік, залучення міжнародних онлайн-платформ з викладання базових та клінічних дисциплін у медичних вишах. Висновки. Імплементація вищезазначених підходів сприятиме підвищенню якості вищої медичної освіти, формуванню позитивного іміджу вітчизняних вишів в очах іноземних абітурієнтів та, безумовно, збільшенню фінансових надходжень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КУЗЬМІНА, І. В., and Т. В. БОЙКО. "РОЗВИТОК ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ НА ЗАНЯТТЯХ СЛОВЕСНОСТІ ЯК ВИХОВАННЯ КОМПЕТЕНТНОГО МОВЦЯ ТА ЧИТАЧА." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, no. 4 (April 19, 2022): 9–14. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.4.2.2.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються основні методи й засоби розвитку творчої особистості на заняттях української мови і літератури як складник виховання компетентного мовця й читача. Основні акценти переміщено з накопичення обсягу мовних чи літературних знань на цілеспрямований розвиток мовної і літературної компетентності як інтегрованої якості особистості. Наголошено, що формування духовного обличчя здобувача освіти, його культури залежить від того, як педагоги зуміють розвинути в ньому уміння знаходити красу в тому, що його щоденно оточує. Зауважується, що розвиток творчих здібностей важливий для будь-якого здобувача освіти, бо він стає більш самостійним у своїх судженнях, має власну думку і вміє її відстоювати, в нього вища працездатність, і найголовніше – розвивається його емоційна сфера, почуття. А при розвинених емоціях буде розвиватися і мислення. Наголошено, що важливою особливістю компетентної мовної особистості є її постійний інтелектуальний розвиток, розвиток памʼяті (зорової та слухової), мислення – абстрактного (понятійного) й образного (художнього), спостереження, уяви – репродуктивної (відтворювальної) і творчої. Позитивно створене середовище сприяє формуванню таких складників літературної компетентності, як особистісна (діалогічне мовлення, творча уява, розвиток природних обдарувань), діяльнісна (образне мислення, самостійна критична оцінка дій літературного героя), когнітивна (знання змісту літературного твору та теорії літератури). Зазначено, що компетентну мовну особистість характеризує духовне багатство та здатність берегти й розвивати мовні традиції національного мовленнєвого етикету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яременко, Василь. "Борис Грінченко про українські національні справи: епістолярний, мовний та редакторський аспекти." Український інформаційний простір, no. 1(7) (May 20, 2021): 175–96. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.1(7).2021.233902.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена осмисленню епістолярних діалогів Бориса Грінченка про українські національні справи. Зокрема, досліджено епістолярію як складник наукового, публіцистичного і літературного процесу, проблеми унормування мови, літератури, науки в листах Бориса Грінченка, а також з’ясовано діяльність Бориса Грінченка як редактора Кулішевого перекладу Біблії. З’ясовано, що Грінченко підходив до епістолярної спадщини в історичному освітленні. Не випадково ж, коли Іоіль Руденко передав йому віднайдений у священника на Глухівщині зшиток різних за жанрами давніх творів, а серед них «Листовню» – своєрідну інструкцію і зразки написання листів офіційним і близьким особам, – він відразу опублікував її на сторінках «Земского сборника Черниговской губернии» із власною передмовою. Виокремлено у дослідженні Київський період життя і творчості Бориса Грінченка 1902–1909 рр., який був позначений, крім всього іншого, активним листуванням із діячами науки та культури, видавцями. У статті підкреслюється, що особливе місце в епістолярних діалогах про низку українських проблем належить листуванню Бориса Грінченка із Ганною Барвінок. Йдеться про підготовку до друку «Оповідань з народних уст» Ганни Барвінок, історико-літературознавчого нарису про неї «Поет жіночого горя» і популяризацію її етнографічно-фольклорних оповідань серед української спільноти. Окреслено, що листи Б. Грінченка засвідчують прагнення і практичну роботу в царині розвитку національної культури на демократичній, народній основі. Більшість громадських заходів, ініціаторами яких ставали В. Гнатюк і Б. Грінченко, були суголосні потребам часу і ідеї соборності України. Листи Б. Грінченка до В. Гнатюка засвідчують високий розвиток епістолярного стилю в українській літературі, його публіцистичність. На основі проведеного дослідження зроблено висновок про те, що Грінченко мав намір створити окремий вид літератури – епістолярну літературу, в тому числі й інтимну епістолярну літературу зі щиро почуттєвим патріотичним змістом і високою культурою викладу. Також, Б. Грінченко був серед тих, хто переконав П. Куліша робити новий переклад Біблії. З’ясовано, що виходу в світ перекладу Біблії передувала копітка робота з виготовлення копій Кулішевого перекладу, яку також взяв на себе Борис Грінченко. Видання Біблії було подією непроминального значення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Андрейчук, Надія. "ТЛУМАЧЕННЯ ЗНАКА В ТРАКТАТАХ СВ. АВГУСТИНА: ПОБІЧНІ МІРКУВАННЯ ЧИ ЦІЛІСНА ТЕОРІЯ?" Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 35–48. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3169.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто тлумачення мовного знака в трактатах середньовічного філософа Августина Аврелія “Про діалектику”, “Про вчителя” та “Про Християнську доктрину”. На матеріалі текстів латинських оригіналів та їхніх перекладів англійською мовою з’ясовано вектор його семіотичних пошуків, спрямований на встановлення зв’язку речей, знаків та знання. Оцінено вклад Августина у становлення семіотики як науки та обґрунтовано переконання, що науковий дискурс Августина Аврелія про знаки становить цілісну семіотичну теорію, яка була створена для зʼясування низки аспектів його Християнської доктрини, і яка була першою доктриною знаків, що визначила розвиток семіотики на багато століть уперед. Ключові слова: Августин Аврелій, знак, мовний знак, мовлення, знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Nechitaylo, I. S., and A. V. Minko. "«Невидимі» бар’єри соціальної нерівності: передумови відтворення у дошкільній і початковій освіті." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 9 (October 12, 2018): 41–46. http://dx.doi.org/10.15421/1718113.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розгляду бар’єрів соціальної нерівності, що відтворюються в освіті, зокрема на її початкових рівнях. Встановлено, що результати більшості сучасних соціологічних досліджень свідчать про те, що успіхи в освіті та соціальний статус, що досягається через деякий час після закінчення навчання, залежать від соціального походження індивіда. Зауважується, що така залежність свідчить про недієвість легальних механізмів соціальної мобільності, зокрема тих, що закладені в основу функціонування інституту освіти. Оцінено вплив факторів нерівності, що є мало вивченими в соціології. З опорою на праці зарубіжних соціологів, виявлено «бар’єри», що мають місце в системі освіти, сприяють відтворенню соціальної нерівності і перешкоджають вертикальній соціальній мобільності. Особливу увагу приділено науковому осмисленню одного з них, який пов’язаний із відмінностями у мовних і когнітивних кодах, носіями яких є діти – вихідці з різних соціальних прошарків. Надаються авторські тлумачення термінів «мовний код» і «когнітивний код». Наводяться результати досліджень, проведених за участю авторів у 2013–2015 роках, що підтверджують наявність і розкривають механізм дії зазначеного бар’єру. За результатами досліджень доведено, що ступінь розвиненості когнітивних кодів, хоча і залежить від фактору соціального походження, зокрема від роду професійної діяльності матері як найважливішого агенту первинної соціалізації, все ж таки стиль роботи педагога значною мірою впливає на розвиток когнітивних кодів. Робиться заключний висновок про те, що дотримання вчителями демократичних засад спілкування і діалогічності освітнього дискурсу, спрямованість викладацьких методик, перш за все, на когнітивний розвиток учнів (а не на завантаження їх пам’яті інформацією) дозволить зняти один із фундаментальних бар’єрів нерівності в освіті, що закладається ще на перших освітніх сходинах – на рівні загальної дошкільної та початкової шкільної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Корнієненко, Ірина. "Проєктне навчання мови у компетентнісному дискурсі." New pedagogical thought 102, no. 2 (September 7, 2020): 91–94. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-102-2-91-94.

Full text
Abstract:
У статті зроблено спробу поглибити уявлення про специфіку та висвітлити можливості проєктного формування в учнів мовної компетентності. Компетентнісна мовна освіта школярів розглядається як хід і результат предметного навчання, пов’язаного з мовним розвитком особистості, здатної діятиза допомогою мовних засобів у навчальному процесі та в широкому соціально-культурному контексті, зокрема у майбутній професійній діяльності. Розкриваються активні форми й можливості проєктного навчання української мови з метою ефективного формування в учнів мовних компетентностей, зокрема правописної. Аналізуються актуальні тематичні дослідження, висвітлюються характерні особливості та значні переваги проєктного навчання. Звертається увага на активізацію самостійної пізнавальної діяльності учнів та формування в них здатності усвідомлювати мету своєї роботи, планувати її виконання й добирати для цього відповідні засоби, оцінювати результати власних зусиль та вносити відповідні корективи у пізнавальний процес тощо.Представлено опис інформаційно-ігрового навчального проєкту «Зміни до українського правопису», що має на меті рельєфне визначення правописних позицій та їх емоційне сприйняття і логічне засвоєння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кваснецька, Наталія, and Ірина Рудь. "НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ АВТЕНТИЧНОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА ОСНОВІ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ." New pedagogical thought 99, no. 3 (February 11, 2020): 102–4. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2019-99-3-102-105.

Full text
Abstract:
У статті доведено значущість використання автентичних художніх текстів під час навчання учнів-старшокласників іноземної мови, зокрема у розвитку комунікативної компетентності учнів. Представлено приклади вправ, які допоможуть працювати з автентичним текстом, опираючись на мовну практику учнів у класі. Значна увага приділяється вивченню мовних та комунікативних особливостей англійської розмовної мови, для якої характерне використання розмовної лексики та фразеології, передусім коротких, простих синтаксичних конструкцій, виразної інтонації, у формуванні мовної та соціокультурної компетентності у навчанні англійської мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Розвиток мовний"

1

Сергіна, Світлана Володимирівна, and Віктор Васильович Басов. "Мовний портфоліо як одна з перспективних технологій формування особистісних компетенцій." Thesis, ТОВ "Планета-Прінт", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49167.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рогінський, О. "Питання мовної політики у США, СРСР та в Україні." Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22508.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дяченко, Олена Валеріївна. "Актуальність дисципліни "Українська мова як іноземна" на сучасному етапі." Thesis, Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37691.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гарник, Людмила Петрівна. "Мовний клуб "Діалог" як інструмент розвитку мовних компетенцій іноземних студентів." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42278.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лащ, К. "Вплив розвитку технологій та інтернету на розвиток англійської мови." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39112.

Full text
Abstract:
Наприкінці ХХ сторіччя Інтернет та інформаційні технології набули неабиякого поширення. Цей процес добряче вплинув на мову і спричинив появу нових термінів для позначення нових технічних засобів тощо. Це, в свою чергу, вплинуло на розвиток словникового запасу мови та поширило Інтернет-інновації в мовах світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ворона, Наталія Олександрівна, Наталия Александровна Ворона, and Nataliia Oleksandrivna Vorona. "Мова як чинник існування і розвиток нації, вплив внутрішніх мовних процесів на вивчення української мови іноземцями." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18446.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гончаренко, С. М. "Розвиток мовних навичок в процесі підготовки майбутніх юристів." Thesis, Громадська наукова організація "Всеукраїнська Асамблея докторів наук з державного управління", 2022. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19305.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дегтярьова, Лариса Іванівна, Лариса Ивановна Дегтярева, Larysa Ivanivna Dehtiarova, and О. Бойченко. "Вплив німецької мови на розвиток української." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16849.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бондар, Ірина Олександрівна, Ирина Александровна Бондарь, and Iryna Oleksandrivna Bondar. "Вплив лютеранства на розвиток німецької мови та літератури." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11954.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Золотова, Світлана Григорівна, Светлана Григорьевна Золотова, and Svitlana Hryhorivna Zolotova. "Розвиток комунікативних навичок на заняттях з іноземної мови." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40218.

Full text
Abstract:
Необхідність активного розвитку комунікативних компетенцій при вивченні іноземних мов диктується потребами сучасного суспільства отримувати високоосвічених спеціалістів із стін вищих начальних закладів. Процес надання студенту необхідних комунікативних навичок вимагає висококваліфікованої підготовки від викладача, який здатний діяти як активний суб'єкт професіональної діяльності і володіє високим рівнем комунікативної компетенції. Викладач пропонує і застосовує нові підходи, методи та засоби формування у студентів навичок спілкування іноземною мовою. В процесі навчання іноземної мови викладачу слід брати до уваги адекватне розуміння специфічної реальності країни, де буде використовуватися іноземна мова. Студенти, в свою чергу, повинні бути зацікавлені у оволодінні високими комунікативними здібностями для коректної соціальної поведінки іноземця в різних ситуаціях за кордоном.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Розвиток мовний"

1

Кубайчук, В. Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови. Київ: К.І.С., 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Зацний, Ю. А. Розвиток словникового складу сучасної англійської мови. Запоріжжя: ЗДУ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чернюх, Б. В. Історична граматика латинської мови. Львів: Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гапон, Н. П. Соціальна психологія. Львів: Львівський національний університет ім. І.Франка, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Городецька, Вероніка, and Наталія Малюга. Українська мова як іноземна. Вид. Р. А. Козлов, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2239.

Full text
Abstract:
Запропонована система подачі навчального матеріалу з української мови як іноземної дозволяє засвоїти орфоепічні, акцентуаційні, орфографічні, лексичні, стилістичні норми, основи української граматики, оволодіти паремійним багатством української мови, формує базисний словниковий запас, навички усного і писемного мовлення. Уміщені завдання, зокрема й пов’язані з компресією тексту (тези, анотування, реферування тощо), сприяють формуванню україномовної особистості (розвиток мовної, мовленнєвої, комунікативної та соціокультурної компетентностей). Посібник розрахований на студентів-іноземців, а також викладачів української мови як іноземної.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Литовченко, Ірина Олександрівна. Динамічні процеси у військовій лексиці української мови (назви зброї, амуніції, споруд). Вид. Р. А. Козлов, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/515.

Full text
Abstract:
У монографії визначено екстралінгвальні детермінанти, які стимулюють розвиток військової лексики, виявлено специфіку лексико-семантичних груп «Назви зброї», «Назви амуніції», «Назви споруд», визначено основні типи системних зв’язків. Розглянуто механізм адаптації окремих елементів військової субмови до нових умов їхнього функціонування, їхню функціональну переорієнтацію. Проаналізовано засоби нової номінації у сфері військової справи. Представлено джерела формування й етимологію номенів досліджуваних груп військової лексики. Для студентів філологічних спеціальностей вишів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку української фахової лексики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мови європейського культурного ареалу: розвиток й взаємодія. Київ: Довіра, 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пасічник, Ігор, Олександра Вісич, Христина Карповець, and Зоя Столяр, eds. Мовна особистість в освітньому просторі. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-02-1.

Full text
Abstract:
У монографії вміщено наукові розвідки лінгводидактів, мовознавців, літературознавців, у яких висвітлено актуальні питання професійної підготовки майбутніх філологів. Автори зосереджують увагу на специфіці формування мовної особистості в закладах різних рівнів, утіленні компетентнісної парадигми філологійної освіти, лексико-семантичних та граматичних особливостях української мови в сучасному науково-педагогічному дискурсі; досліджують комунікативний вимір функціювання української мови; аналізують моделі літературної комунікації в художньому тексті. Філологам нинішнім і майбутнім, а також усім, кому не байдуже питання розвитку, функціювання та навчання державної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Розвиток, міжкультурного взаєморозуміння. 9 Міжнародна конференція "Розвиток міжкультурного взаєморозуміння за допомогою викладання англійської мови". Горлівка, 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вербовий, М. Історична граматика української мови: збірник вправ та текстів. КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2471.

Full text
Abstract:
Видання покликане допомогти студентам у засвоєнні курсу Історичної граматики української мови. Головна увага у посібнику спрямована на вироблення навичок правильного розуміння а) причин виникнення та особливостей розвитку фонетичних явищ української мови; б) шляхів еволюції граматичної будови нової української мови; в) найголовніших ознак синтаксичних конструкцій старо-, середньоукраїнської мови у зіставленні з новою українською мовою. Це підготує майбутніх учителів української мови до осмисленого сприйняття і міцного засвоєння курсів “Сучасної української літературної мови”, “Історії української літературної мови”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Розвиток мовний"

1

Слободюк, Юлія. "ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ГЕЙМІФІКАЦІЇ ПРИ ВИВЧЕННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.02.

Full text
Abstract:
Англійська мова - міжнародна мова, яка домінує майже в усіх сферах людської діяльності. Незважаючи на вивчення англійської мови як іноземної починаючи з початкової школи, українські студенти все ще стикаються з труднощами в говорінні та письмі під час навчання та за межами освітнього простору. Дослідники стверджують, що традиційні методи викладання англійської мови не змогли мотивувати учнів до систематичного навчання та не утримують увагу студентів до предмету на належному рівні. В результаті не відчувається прогрес у вивченні мови і студенти не отримують позитивний результат, що не підвищує мотивацію студентів до навчання. Це дослідження має на меті розглянути застосування новітніх методів при вивченні іноземної мови, зокрема гейміфікацію, як ефективний метод залучення студентів до навчання. Поєднання класичних та новітніх методик фокусується на підвищенні мотивації, результативності та розвитку конкурентоспроможності серед студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шелепкова, І. М. "ВІД ТЕРМІНА ДО ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ." In СУЧАСНА ФІЛОЛОГІЧНА НАУКА: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ, 247–75. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-242-8-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Самойленко, О. І. "Музично-мовна свідомість як історичний та психологічний феномен: творчі конекції і теоретичні пролонгації." In НОВІ ВІХИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА У XXI СТОЛІТТІ, 1–22. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-249-7-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Майєр, Н. В. "Теорія і практика формування креативної компетентності майбутніх викладачів французької мови і культури." In ПЕДАГОГІКА XXI СТОЛІТТЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ, 804–30. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-241-1-29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лебедь, Юлія, and Людмила Радомська. "МІЖМОВНІ КОНОТАТИВНІ АНТРОПОНІМИ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ МЕДІАПРОСТОРІ." In Pedagogical concept and its features, social work and linguology (2nd ed.). 2nd ed. Primedia eLaunch LLC, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/pcaifswal.ed-2.02.

Full text
Abstract:
Дослідження власних назв, представлених у стилі масової комунікації, реалізує виявлення як загальних тенденцій розвитку національної літературної мови, так і специфічних, властивих масмедійному мовленню. У роботі проаналізовано специфіку конотативних апропонімів у сучасному українському медіапросторі, на конкретних зразках визначено їхні характерні ознаки, особливості творення й використання. Актуальність роботи визначена, з одного боку, потребою системного аналізу сучасного медійного мовлення, з іншого – потребою доповнення та увиразнення теоретичних відомостей щодо конотонімії як універсального явища. Конотація як процес набування власними назвами нових значень – явище, особливо поширене серед антропонімів, передусім особових імен та поетонімів. За механізмом утворення конотативного значення виділено вмотивовані та невмотивовані власні назви, що утворюються на основі метафори, метонімії, перифразу. Зроблено висновок про узуальний характер і значну поширеність міжмовних конотонімів у сучасних українських медіатекстах. Як основну ознаку конотативних топонімів визначено їхню здатність інтенсифікувати значення, тобто підкреслювати конкретну сему із загального значення власної назви.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Розвиток мовний"

1

Макуха, Ігор. "РОЗВИТОК МОВНОЇ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТА." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES, chair Анна Хаджи. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v6.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Черновалюк, Ірина Володимирівна. "Інноваційні технології в іншомовному освіту." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-78-81.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль інноваційних технологій у сфері освіти.Інформаційно-комунікаційні технології визначають розвиток всіх сфер діяльності людини, включаючи сферу освіти. Відзначено роль інформаційних технологій в підвищенні якості мовної підготовки іноземних студентів. Питання організації ефективного процесу навчання іноземних студентів, високої якості освітніх послуг і ефективної реалізації сучасних концептцій викладання розглядаються в руслі сучасної концепції іншомовної освіти. Ключові слова: інноваційні технології, інформаційно-комунікаційні технології, іншомовна освіта, концепція навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зозуля, Ірина Євгеніївна. "Розвиток іншомовної дискурсивної компетенції іноземних студентів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-37-39.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему формування іншомовної дискурсивної компетенції студентів вищої школи в процесі навчання українській мові як іноземній. Обґрунтовано важливість розвитку різноманітних підходів щодо проблеми іншомовної підготовки майбутніх фахівців технічної сфери в умовах освітнього середовища університету. Зазначено, що навчання іноземній мові повинно відбуватися в межах особистісноорієнтованого, комунікативно спрямованого і професійно-діяльнісного підходів у системі мовної професійно-орієнтованої підготовки студентів за умови впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання українській мові як іноземній. Доведено, що ефективність навчання монологічному мовленню як типу дискурсу залежить в першу чергу від рівня сформованості дискурсивної компетентності студентів. Ключові слова: дискурсивна компетенція, українська мова як іноземна, іноземний студент, міжкультурна компетентність, метод навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Божко, Наталія. "РОЗВИТОК ЛІНГВОСОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v2.53.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексєєнко, Тетяна Миколаївна, Ірина Миколаївна Кушнір, and Наталія Ігорівна Ушакова. "Навчальний комплекс з української мови «паралель» для англомовних студентів-нефілологів." In ІІ Міжнародна науково-практична конференція. Bila Tserkva National Agrarian University, 2021. http://dx.doi.org/10.33245/20-05-2021-8-10.

Full text
Abstract:
Тенденції розвитку вищої освіти зумовлюють необхідність створення навчально-методичних комплексів для іноземних студентів різних профілів навчання відповідно до рівня володіння українською мовою та мови надання освітніх послуг. У поданій доповіді схарактеризовано навчальний комплекс з української мови як іноземної для англомовних здобувачів вищої нефілологічної освіти в Україні. Зазначено, що навчальний комплекс «Паралель» реалізує особливості сучасної мовноосвітньої парадигми, а його структурно-змістові елементи забезпечують реалізацію дійсних комунікативних потреб інофонів та інтенсифікацію навчання. Ключові слова: англомовні студенти-нефілологи, навчально-методичний комплекс, українська мова як іноземна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Трумко, Оксана. "ТЕМА «ДІМ» НА ЗАНЯТТЯХ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ (ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ)." In РОЗВИТОК НАУКОВОЇ ДУМКИ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА: СУЧАСНИЙ ДИСКУРС. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/13.11.2020.v3.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шакало, Лілія. "ВПЛИВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА РОЗВИТОК МОЛОДІЖНОГО СЛЕНГУ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE, chair Інна Козубай. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v3.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богданович, Маргарита. "АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ НОМІНАЦІЇ АМЕРИКИ В МОВНІЙ КАРТИНІ АМЕРИКАНЦІВ ПРИ ВІДТВОРЕННІ ЛЕКСИЧНОГО ПОРТРЕТУ КОНЦЕПТУ АМЕРИКА." In НАУКА, ТЕХНОЛОГІЇ, ІННОВАЦІЇ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ, chair Леся Шевчук. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/17.04.2020.v4.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лещенко, Анна. "ВИКОРИСТАННЯ НАРОДНИХ КАЗОК ПРИ ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." In СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ, chair Ірина Каширіна. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.12.2020.v4.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Степанов, Андрій. "РОЗВИТОК УСНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ПРИ ВИКЛАДАННІ ІСПАНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДРУГОЇ ІНОЗЕМНОЇ." In INTEGRACIÓN DE LAS CIENCIAS FUNDAMENTALES Y APLICADAS EN EL PARADIGMA DE LA SOCIEDAD POST-INDUSTRIAL. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.04.2020.v4.35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Розвиток мовний"

1

Пруняк, Володимир Васильович. Розвиток комунікативної компетентності як необхідна умова становлення творчої особистості молодшого школяра. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3974.

Full text
Abstract:
У статті розглядається проблема формування навичок говоріння і письма як засіб розвитку комунікативної компетентності молодших школярів на засадах сучасних досліджень комунікативного процесу та його ситуативних складових. Робиться акцент на тому, що говоріння і письмо – це різнорідні види мовленнєвої діяльності, які суттєво різняться між собою не тільки формою реалізації, а й дією великої кількості позалінгвістичних факторів. Урахування специфіки мовної організації усних і письмових висловлень на основі засвоєння доступних для дітей молодшого шкільного віку мовних ресурсів у поєднанні з орієнтуванням на умови реалізації процесу усного і писемного спілкування забезпечить формування комунікативної компетентності, сприятиме становленню творчої особистості молодшого школяра. Результатом його мовленнєвої діяльності буде мовленнєво-творчий процес, що характеризується індивідуальністю, виразністю, образністю, емоційністю, дієвістю, стилістичною довершеністю усного і писемного мовлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Стародуб, Т. Ф. Розвиток мовлення молодших школярів. Криворізький державний педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5581.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зубко, В. А. Розвиток пам'яті та її тренування у вивченні англійської мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5578.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гладка, О. В. Розвиток умінь креативного письма на заняттях з іноземної мови. Видавець Лисенко В. Ф., 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2025.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання розвитку умінь креативного письма, конкретизовано поняття «креативне письмо» з точки зору діяльнісного підходу до навчання писемного мовлення, запропоновано комплекс вправ для розвитку умінь креативного письма студентів на заняттях з іноземної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гладка, О. В. Розвиток умінь креативного письма на заняттях з іноземної мови. Видавець Лисенко В. Ф., 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/495.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання розвитку умінь креативного письма, конкретизовано поняття «креативне письмо» з точки зору діяльнісного підходу до навчання писемного мовлення, запропоновано комплекс вправ для розвитку умінь креативного письма студентів на заняттях з іноземної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дирда, І. А. Розвиток полікультурної компетентності студентів-іноземців у процесі навчання української мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3008.

Full text
Abstract:
У статті з’ясовано сутність поняття «полікультурна компетентність»; наголошено на особливостях навчання іноземних студентів в Україні; проаналізовано навчальні плани, програми і підручники з української мови для іноземців; запропоновано методику розвитку полікультурної компетентності іноземних студентів у процесі вивчення української мови; презентовано авторський посібник «Полікультурна освіта студентів-іноземців» та визначено його роль у розвитку полікультурної компетентності іноземних студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Качайло, К. А. Конфікси ви-...-ок, недо-..-ок, по-..-ок в історії української мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5540.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Альбрехт, І. К., and О. В. Гладка. Розвиток умінь монологічного мовлення старшокласників засобами проблемного навчання на уроках іноземної мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5995.

Full text
Abstract:
У статтi розглянуто сутнiсть та змiст монологiчного мовлення, простежено спосiб формування вiдповiдної компетентностi у старшiй школi. Основну увагу сфокусовано на специфiцi застосування проблемного навчання на уроках iноземної мови; проаналiзовано психолого-фiзiологiчнi особливостi старшокласникiв. Надано рекомендацiї для вчителiв iноземних мов щодо розвитку умiнь монологiчного мовлення старшокласникiв засобами проблемного навчання та зроблено вiдповiднi висновки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Віняр, Г. М. Розвиток системи дериваційних засобів на базі кореневих морфем. Житомирський педагогічний університет, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/29.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі дериваційних афіксів перехідного статусу, що набули регулярності у сучасних новотвірних процесах під упливом інтернаціоналізації мови, деспеціалізації термінів, унаслідок зростання потреб у номінації нових явищ дійсності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Клименко, І. М. Розвиток системи англійського словоскладання у різні історичні періоди. Криворізький державний педагогічний університет, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5424.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості розвитку системи словоскладання англійської мови від давньоанглійського до сучасного періоду в її історії. Проаналізовано лінгвістичні та екстралінгвістичні причини словотвірних змін, основні моделі композиції, такі її нові тенденції, як синтаксичне та дериваційне словоскладання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography