Academic literature on the topic 'Ринок енергетичний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ринок енергетичний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ринок енергетичний"

1

Бойко, Б. О., and В. В. Небеснов. "ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СУДНОВОГО ПРОПУЛЬСИВНОГО КОМПЛЕКСУ ШЛЯХОМ МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМ МОНІТОРИНГУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ." Ship power plant 41 (November 5, 2020): 78–81. http://dx.doi.org/10.31653/smf341.2020.78-81.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми у загальному вигляді. У статті пропонується огляд деяких проблем, що виникають при експлуатації суднового пропульсивного комплексу. Розглянуто основні методи та шляхи модернізації моніторингу енергетичних показників, фактори які впливають на енергетичні показники. Пропонується рішення проблеми за допомогою впровадження підвищеного запасу потужності головного двигуна . Сьогодні суднобудування це міжнародний ринок з дуже розвиненою конкуренцією, в результаті чого судновласники замовляють судна там, де вони бачать високу якість продукції та які задовольняють їх терміни будівництва і вартість судна. Тому сьогодні дуже важливо підвищити та повністю використати резерви головного двигуна, які дадуть нам змогу підвищити енергетичну ефективність суднового пропульсивного комплексу в цілому. При розробці або модернізації систем управління пропульсивним комплексом при русі судна необхідно враховувати дію зовнішніх чинників невизначеного характеру, що впливають на техніко-експлуатаційні характеристики судна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Romaniuk, Nataliia, and Yuliia Shukalovych. "ОСОБЛИВОСТІ СПІВРОБІТНИЦТВА ТУРКМЕНІСТАНУ І КИТАЮ В ЕНЕРГЕТИЧНІЙ СФЕРІ." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (8) (November 26, 2020): 172–83. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2020-02-172-183.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються відносини Туркменістану та Китайської Народної Республіки в енергетичній сфері. В умовах трансформації системи світової політики енергетична взаємодія цих країн стає все більш цікавою темою для вивчення. Хоч, і під впливом різних факторів ситуація в їх енергетичному співробітництві з роками майже не змінюється. Наразі Китай є одним із найбільш значущих споживачів енергоресурсів у світі, саме тому, для забезпечення своїх громадян енергоресурсами країна надає важливого значення розвитку енергетичного діалогу з Туркменістаном, який за покладами газу займає 4 місце в світі, і розглядає Ашгабат, як одного з головних стратегічних партнерів в забезпеченні власної енергетичної безпеки. В статті проаналізовані особливості туркменсько-китайських відносин в газовій сфері. Акцентовано увагу на тому, що маючи досить великі поклади газу, Туркменістан є обмеженим в диверсифікації своїх ресурсів на світовий ринок. За останні роки відбулася низка зустрічей високого рівня між Туркменістаном і КНР, які стосувались співробітництва в енергетичній сфері, і підписано ряд нормативно-правових документів, які визначають співпрацю двох держав у даному напрямку. Спільне співробітництво офіційних Ашгабату та Пекіну хоч і є вигідним для обох країн, але наразі, Китай вибудовує свою політику таким чином, аби поставити Туркменістан в довгострокову фінансову залежність та отримувати, в перспективі, весь туркменський газ. Визначені суперечності, які виникли в енергодіалозі двох країн через фінансову та транспортну залежність одного з учасників, що вносить серйозний елемент напруженості у відносини офіційних Ашгабата і Пекіна в енергетичному співробітництві
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Памбук, С. А., О. М. Мирошніченко, and М. В. Шенгелая. "РОЗВИТОК І ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ НАПОЇВ." Підприємництво і торгівля, no. 28 (February 5, 2021): 73–77. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто тенденції і особливості розвитку ринку безалкогольних енергетичних напоїв в Україні. Під час проведення аналізу розглянуто частку ринка безалкогольних напоїв на категоріями у грошовому вимірі, динаміку обсягів реалізації безалкогольних енергетичних напоїв в Україні. Проаналізовано рівень споживання енергетичних напоїв в Україні, Європі та інших країнах, розглянуто та охарактеризовано основних лідерів ринку. Виявлено та описано основні категорії споживачів енергетичних напоїв, основні канали збуту. Розглянуто як перспективи, так і існуючі обмеження щодо розвитку даного ринку. Встановлено, що ринок енергетичних напоїв в Україні має досить великий потенціал і характеризується достатньо високими темпами зростання протягом всього періоду, хоча при цьому Україна досі відноситься до країн з найменшим рівнем споживання енергетичних напоїв в Європі. Ринок енергетичних напоїв характеризується достатньо високим рівнем монополізації. Значна доля ринку припадає на продукцію 3-х виробників групи компаній «Нові продукти», компанії «Monster Beverage» та команії «Red Bull». Більшу частину ринку енергетичних напоїв контролюють саме вітчизняні виробники. Лідируючим гравцем на ринку енергетичних напоїв залишається група компаній «Нові Продукти» як в грошовому виражені, так і по обсягам реалізації, завдяки популярності брендів Pіt Bull і Non Stop. Загалом кількість брендів енергетичних напоїв на українському ринку перевищує два десятки. Дистрибуція енергетичних напоїв в Україні здійснюється переважно через мережі роздрібної та оптової торгівлі. Основними споживачами енергетичних напоїв в Україні є активна молодь і головним критерієм вибору напоїв у даної категорії споживачів є ціна. Потенційними споживачами енергетичних напоїв є спортсмени, водії, працівники напруженої фізичної і розумової роботи. Серед проблем, які гальмують розвиток ринку енергетичних напоїв виділено зростанні цін при одночасному прояві кризових явищ в країні, антирекламу енергетичних напоїв, популяризацію здорового способу харчування. Прогнозується подальше розширення асортименту енергетичних напоїв і зростання обсягів реалізації, в тому числі, у каналі електронної торгівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Dudkin, O. M. "Чинники та ризики створення стратегічних нафтогазових резервів національної економіки." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 5 (October 30, 2018): 96–105. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2018.05.12.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття та передумови побудови стратегічних нафтогазових резервів національної економіки. Проведений огляд нормативної бази Євросоюзу щодо формування стратегічних нафтогазових резервів. Виділені чинники створення стратегічних нафтогазових резервів та здійснена їхня систематизація за зазначеними критеріями. Розглянуті та узагальнені ризики, які впливають на стабільність постачання енергетичних ресурсів на внутрішній ринок України. Сформовано пропозиції щодо управління такими ризиками на засадах використання стандарту ISO 31000.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кордзая, Натела Ревазівна, and Інна Олександрівна Ковалів. "Аналіз ринку батончиків зернових м. Одеса." Economic and food security of Ukraine, no. 3-4 (March 6, 2019): 35–41. http://dx.doi.org/10.15673/efs.v6i3-4.1284.

Full text
Abstract:
Сьогодні нові тенденції в культурі харчування і проблема дефіциту таких біологічно активних речовин як харчові волокна, вітаміни і мінеральні елементи, спонукають виробників харчових продуктів до розробки та впровадження у виробництво збагаченої продукції. В основному, в якості натуральних інгредієнтів, для збагачення використовують продукти переробки овочів, фруктів і ягід. Одним з видів такої продукції є зернові батончики. Батончики зернові - це нове покоління продуктів харчування, джерело харчових волокон, вітамінів і мінералів, зручний формат готового продукту з ідеальним складом. Ці продукти служать хорошим і корисним сніданком або «перекусом» і мають високу енергетичну цінність, позитивно впливають на організм людини, здатні зняти «тягу до солодкого». Крім того, батончики зернові нормалізують перистальтику кишечника, діяльність всього шлунково-кишкового тракту, допомагають відновити обмінні процеси в організмі, позитивно впливають на процеси розщеплення жирів, що не тільки добре позначається на фігурі, але і зменшує рівень холестерину в крові, підвищуючи тривалість і якість життя людини.В роботі досліджено асортимент батончиків зернових, що реалізовується в роздрібній торговельній мережі м Одеси. З метою комплексного аналізу всіх показників асортименту, перелік продукції, що продається, представлений у вигляді таблиці із зазначенням найменування, вартості і виробника батончиків зернових по кожній торговельній мережі окремо. Отримано дані, по зростанню даного сегмента ринку за рахунок розширення асортименту батончиків вітчизняного виробництва. Проаналізовано цінова політика виробників батончиків зернових. Вивчено харчову та енергетичну цінність батончиків зернових, а також визначено співвідношення продукції вітчизняного та імпортного виробництва на сучасному ринку України (базуючись на аналізі асортименту кількох торгових мереж). Отримані результати підтверджують перспективність розробки і виведення на ринок нових батончиків зернових збагачених добавками рослинного походження (коренеплодами селери і моркви, спеціями). Виробництво такої техніки дозволить використовувати її для корекції як звичайних (щоденних) раціонів харчування населення, так і раціонів людей з особливими харчовими потребами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Nahovska, V., Y. Hachak, О. Myhaylytska, and N. Slyvka. "Застосування пшеничних висівок, як функціонального інгредієнта, в технології кефіру." Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, no. 80 (October 9, 2017): 52–56. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8011.

Full text
Abstract:
В останні роки на світовому ринку нових технологій харчових продуктів визначилася тенденція до збільшення кількості якісно нових продуктів, які призначені для запобігання різних захворювань, зміцнення захисних сил організму, зниження ризику впливу токсичних сполук і сприятливої екологічної дії. В ринкових умовах харчова промисловість динамічно розвивається за рахунок впровадження нових інтенсивних технологій і випуску на їх основі харчових продуктів оздоровчого та профілактичного напрямку, що забезпечує умови підвищення стану здоров'я населення і створює можливість конкурентноздатного виходу на міжнародний ринок. Тому, використовуючи останні досягнення науки і техніки, створюються нові кисломолочні напої із високими харчовими, дієтичними та лікувально-профілактичними властивостями. Разом з тим, функціональними можуть вважатися тільки ті продукти, які, крім своєї енергетичної цінності, володіють ще й здатністю здійснювати оздоровчий вплив на організм людини. Саме тому об’єктом наших досліджень було вибрано кефір з масовою часткою жиру 2,5%, який містить пшеничні висівки. В результаті проведених експериментів було встановлено оптимальну дозу пшеничних висівок, яку доцільно вносити в кефір. Здійснено порівняльну характеристику кефіру традиційного і з пшеничними висівками протягом терміну зберігання на основі зміни фізико-хімічних та органолептичних показників. Встановлено, що кефір із пшеничними висівками є лікувально-профілактичним продуктом і може виготовлятися на підприємствах молочної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Івашина, Л. Л., and Л. Г. Бишовець. "ВИЗНАЧЕННЯ КОНКУРЕНТНОЇ ПЕРЕВАГИ БОРЩУ «ХОЛОДНОЯРСЬКОГО»." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 96–103. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.11.

Full text
Abstract:
У статті наведено технологію приготування борщу «холодноярського» з метою розширення асортименту страв української кухні. Розглянуто конкурентні переваги борщу «холодноярського» стосовно прототипу борщу українського. Проаналізовано сучасний стан української національної кухні та розглянуто технологію приготування борщів за рахунок використання сучасних інгредієнтів у створенні нових смаків досить відомих страв. Отримано комплекс даних, що характеризують якість розробленої страви, доведено її високу харчову цінність. Обґрунтовано розроблення технології приготування борщу «холодноярського», оскільки борщі посідають вагоме місце в раціоні харчування населення. Підвищення конкурентоспроможності нової технології борщу буде здійснене за рахунок поліпшення якісних характеристик продукції (підвищення біологічної, органолептичної цінності, унікальних властивостей і характеристик, що зумовлює збагачення борщу мікроелементами та амінокислотами), а також виведення нової продукції на ринок. Проведено органолептичну оцінку борщу «холодноярського» та надано порівняльну характеристику органолептичних показників якості з прототипом. Дослідження показали, що борщ «холодноярський» володіє більш високими смаковими властивостями порівняно з прототипом. Також представлено харчову цінність борщу «холодноярського» порівняно з прототипом. Дослідження показали, що розроблена технологія борщу має підвищений вміст білків, жирів і вуглеводів порівняно з борщем українським, що привело до збільшення енергетичної цінності на 150% за рахунок введення трьох видів м’яса. Також представлено розрахунок собівартості набору сировини борщу «холодноярського» та прототипу борщу українського. Доведено, що соціальний ефект від упровадження нової технології полягатиме в розширенні асортименту й поліпшенні якості кулінарної продукції. Розроблена технологія приготування борщу «холодноярського» може бути рекомендована для харчування в повсякденному раціоні та для розширення асортименту страв української кухні в закладах ресторанного господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shumylo, O. M. "ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ РОЗМІРІВ ПОДОВЖЕННЯ ПАСАЖИРСЬКИХ СУДЕН У ПРОЦЕСІ ЇХ МОДЕРНІЗАЦІЇ." Transport development, no. 1(12) (May 3, 2022): 85–104. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.1-12.08.

Full text
Abstract:
Вступ. Світовий круїзний ринок демонструє впевнене зростання. Це спонукає судноплавні компанії розробляти та реалізовувати стратегії щодо збільшення пасажиромісткості флоту, однією з яких є модернізація наявних суден. Метою дослідження є створення математичної моделі визначення розмірів і пасажиромісткості шляхом додавання додаткової секції в модельному перерізі судна. Результати. У роботі запропоновано вирішення проблеми визначення оптимального розміру додаткової секції, що є складовою частиною модернізації пасажирських лайнерів. Основною метою модернізації є підвищення конкурентоспроможності судноплавної компанії. У зв’язку із цим проведено ретельний аналіз стану круїзного ринку, за результатами якого виявлено сталу динаміку його зростання. Обґрунтовано доцільність модернізації пасажирських суден як засобу оновлення флоту компанії. Визначено показники, що впливають на конкурентоспроможність судноплавної компанії, які пропонується формулювати з огляду на технічні та економічні показники конкретного судна, визначені на етапах проєктування й експлуатації. Здійснено оцінку факторів, що характеризують стан та основні тренди розвитку світового пасажирського флоту, кількість перевезених пасажирів, загальну характеристику пасажирського флоту (водотоннажність і пасажиромісткість), усереднену вартість спорудження лайнерів та основні тенденції щодо їх зростання. Розглянуто основні стратегії розвитку круїзних компаній, при цьому особливу увагу приділено модернізації як системному процесу вдосконалення, підвищення ринкової конкурентоздатності круїзних суден шляхом застосування проєктно-конструкторських, технологічних і фінансово-економічних заходів та процедур. Проведено комплексну оцінку факторів конкурентоспроможності флоту круїзних компаній, що є підґрунтям для проведення їх модернізації. Ці фактори включають технічні й економічні аспекти, аналіз яких дасть змогу комплексно оцінити напрям здійснення модернізації. У морській індустрії є декілька підходів до модернізації: реновація, переобладнання, модернізація суднової енергетичної установки. У статті розглядається застосування переобладнання зі збільшенням розміру (водотоннажності) шляхом виготовлення та встановлення додаткової секції по мідель-шпангоуту. Визначення оптимальних розмірів (пасажиромісткості) цієї вставки становить основне завдання роботи. Для цього отримано рівняння для визначення ефекту (прибутку) від модернізації, яке прийнято за цільову функцію. Як обмеження застосовано рівняння щодо вартості модернізації, установки нового обладнання, операційних витрат, міцності корпусу з дотриманням вимог класифікаційних товариств. Висновки. У роботі запропоновано модель проведення розмірної модернізації круїзного судна з визначенням довжини додаткової секції за критерієм забезпечення найбільшої прибутковості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гальперіна, Любов, Євген Панченко, and Ольга Яценко. "МІЖНАРОДНА КООРДИНАЦІЯ СТРАТЕГІЙ ІНТЕГРАЦІЇ В’ЄТНАМУ ДО СВІТОВОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РИНКУ ЗГІДНО З ВИМОГАМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." Economy and Society, no. 22 (December 15, 2020). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2020-22-60.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена впливу міжнародної координації стратегій інтеграції енергетичної системи В’єтнаму до світового енергетичного ринку згідно вимог сталого розвитку. Визначено, що енергетика В’єтнаму прискореними темпами інтегрується у світовий енергетичний ринок. Участь у міжнародній координації щодо імплементації вимог сталого розвитку спричинила коригування енергетичних стратегій В’єтнаму в бік зміни структури первинного енергоспоживання. На стратегії інтеграції В’єтнаму до світового енергетичного ринку вплинула участь у міжнародній координації з приводу сталого розвитку енергетики на всіх рівнях: на першому – при обміні інформацією щодо вимог та заходів сталого розвитку на глобальному, регіональному та національному та локальному рівнях; на другому – бере до уваги плани щодо сталого розвитку енергетики інших країн в національні енергетичні плани та стратегії; на третьому – здійснює спільні дії за для досягнення цілей сталого розвитку в рамках АСЕАН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Pavlova, Olena, Konstantin Pavlov, Alina Yakymchuk, Iya Sorokopud, and Sergiy Galiant. "ENERGY MARKET OF THE WESTERN REGION OF UKRAINE." International scientific journal "Internauka". Series: "Economic Sciences", no. 7(39) (2017). http://dx.doi.org/10.25313/2520-2294-2020-7-6202.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ринок енергетичний"

1

Жосан, Ольга. "Пріоритети міжнародного економічного співробітництва України у сфері ядерної енергетики." Thesis, XVIIІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів "Політ. Сучасні проблеми науки", 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/37770.

Full text
Abstract:
роботі виявлено системні проблеми – економічні, технологічні, екологічні – та виклики щодо гарантування та забезпечення безпеки, що супроводжують розвиток ядерної енергетики в Україні та у світі. Визначено провідні міжнародні організації, що опікуються питаннями розвитку ядерної енергетики. Особлива увага приділена обґрунтуванню пріоритетів міжнародного економічного співробітництва України у сфері вирішення стратегічних завдань щодо розвитку ядерної енергетики. Висвітлено вплив Нової енергетичної стратегії України до 2035 р. та міжнародного економічного співробітництва на розвиток ядерної енергетики в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сегеда, І. В. "Джерела та сутність виникнення ризиків суб'єктів енергетичного ринку." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/11399.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пімоненко, Тетяна Володимирівна, Татьяна Владимировна Пимоненко, Tetiana Volodymyrivna Pimonenko, and S. O. Vostotskyy. "Prospects for development of alternative." Thesis, Sumy State University, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36159.

Full text
Abstract:
The problems of operation and development of the energy markets have been gaining importance in the world and require the innovative solutions. Such as the limitations and deficit of energy resources, as also the monopoly of the world market for the energy resources is a global problem. It should be noted that the energy monopolists (USA, Russian Federation) argue that the next 50 years, the traditional energy resources (oil and gas) will account for the largest share of the world energy consumption. According to optimistic forecasts of leading scientists, by 2020 the share of the alternative energy should increase to 12.9 % in the world energy balance. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36159
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гриб, Олег Герасимович, Ігор Тимофійович Карпалюк, and С. В. Швець. "Майбутнє сучасної енергетики - перехід до єдиного цифрового середовища енергетичних комплексів." Thesis, Мадрид, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зайцев, Роман Валентинович, Михайло Валерійович Кіріченко, and Л. В. Зайцева. "Апробація вдосконаленого теплообмінного блоку для фотоенергетичної установки." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45022.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Віхляєва, Світлана Іванівна, and Чао Лі. "Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємств енергетики України та Китаю." Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38178.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дергачова, В. В., and К. О. Кузнєцова. "Формування конкурентного енергетичного ринку України на умовах сталого розвитку." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36860.

Full text
Abstract:
Електроенергетика України має достатні потужності генерації та розвинену мережу постачання електроенергії споживачам, однак існуючі проблеми, зумовлені технологічною відсталістю, зношеністю її основних фондів, недосконалістю системи управління, непрозорою нормативно-правовою базою тощо, наближають її до кризового стану. Таким чином, актуальним стає питання реформування енергетичного ринку України на основі його лібералізації з метою створення повноцінного конкурентного середовища, стимулювання залучення інвестицій, поліпшення фінансово-економічного стану підприємств. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/36860
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мехович, С. А., and А. С. Колєсніченко. "Реформування енергетичного ринку України з урахуванням світових тенденцій." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26488.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Прийменко, Світлана Анатоліївна, Светлана Анатольевна Прийменко, Svitlana Anatoliivna Priymenko, and D. Siniagovskiy. "Ecological problems nowadays causes and consequences of macroeconomic problems of energy market in Ukraine." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65654.

Full text
Abstract:
From the economic point of view, the most significant problem of power industry in Ukraine is the energy dependence on supplies of certain types of energy, which determines the level of national security of the state as a whole.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Januła, E. "Dylematy światowego rynku energetycznego." Thesis, Sumy State University, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54470.

Full text
Abstract:
W latach 70-tych, XX wieku po raz pierwszy w historii gospodarki światowej doszło do globalnej rozgrywki o dostęp do źródeł energii. Wygrała ją grupa państw Bliskiego Wschodu z Arabią Saudyjską i ówczesnym Iranem na czele. Skorzystał obiektywnie również kolejny wielki eksporter czyli Związek Radziecki. Większość państw eksporterów utworzyła też w następstwie OPEC, czyli organizacje lobbystyczną, która pozwalała poprzez koordynacje działań na uzyskiwanie coraz większych cen.za surowce energetyczne. Wielkie koncerny naftowe, które nazywano „siedmioma siostrami” musiały w wyniku tego kryzysu, dopuścić państwa naftowe do poważnego udziału w zyskach. W ramach przebiegu tego kryzysu skończyła się również bezpowrotnie tania ropa naftowa i równie tani gaz ziemny.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography