Academic literature on the topic 'Ризик валютний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ризик валютний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ризик валютний"

1

Гарбінська-Руденко, А. В. "ПРАВОВІ АСПЕКТИ КАТЕГОРІЇ ВАЛЮТНОГО РИЗИКУ." Ірпінський юридичний часопис, no. 1(5) (September 7, 2021): 69–76. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.69-76.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті та проаналізовані наукові категорії «ризику» та «валютного ризику», досліджено стан правового регулювання термінології ризиків у законодавстві. Особливу увагу приділено аналізу останніх змін у чинному валютному законодавстві, надані пропозиції щодо доповнення Закону України «Про валюту і валютні операції» категорією «валютний ризик». Доведена необхідність виокремлення правового змісту валютного ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Перепьолкіна, О. О. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ЗАСОБАМИ МАКРОПРУДЕНЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ НБУ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 57–63. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-09.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто важливість забезпечення стійкості фінансових систем в умовах невизна-ченості, що спричинена світовою пандемією. Встановлено пріоритетність цілей цінової та фінансової стабільності у функціонуванні НБУ. Економічний зміст фінансової стабільності визначено як стан фінансової системи, за якого вона здатна належним чином виконувати основні функції, такі як фінансове посередництво та здійснення платежів, а також протистояти кризовим явищам. Охарактеризовано зміст макропруден-ційної політики НБУ, принципи її реалізації та інструменти макропруденційного регулювання, що використо-вуються для забезпечення стабільності фінансової системи. Акцентовано увагу на необхідності забезпечення контролю розрахунків, розкрито механізм та об’єкти оверсайта платіжних систем. Розглянуто спектр по-казників, що визначають фінансову стійкість, досліджено їх рівень в умовах застосування карантинних об-межень. Проаналізовано ефективність забезпечення фінансової стабільності Національним банком; встанов-лено, що її високу результативність досягнуто завдяки деактивації буферів капіталу, рекомендацій банкам утриматися від виплати дивідендів, створенню сприятливих регуляторних умов для реструктуризації кре-дитів, наданню банкам ліквідності у необхідних обсягах через стандартні інструменти рефінансування НБУ. Розкрито загрози фінансового сектору на підставі результатів стрес-тестування НБУ, досліджено ризики функціонування банківської системи (кредитний ризик, ризик достатності капіталу, ризик ліквідності, юри-дичний ризик, валютний та ризик прибутковості). Виокремлено рекомендації щодо підвищення ефективності забезпечення фінансової стабільності для органів державної влади та банківських установ; наголошено на перспективних напрямах досліджень, серед яких підвищення рівня збалансованості грошової маси, вдоскона-лення параметрів функціонування фінансово-кредитного сектору, детінізація грошово-кредитного сектору та протидія викликам глобалізації у грошово-кредитній сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мертенс, О. В. "Чи існує премія за валютний ризик на фінансовому ринку України?" Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 49 (2001): 40–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Матвєєв, П. "Умови договору валютного дилінгу: валютний ризик, обмінний курс, маржинальна торгівля." Юридична Україна, no. 11 (2008): 62–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Матвєєв, П. "Умови договору валютного дилінгу: валютний ризик, обмінний курс, маржинальна торгівля." Юридична Україна, no. 11 (2008): 62–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лисенок, Олексій Володимирович. "Теоретико-методологічні відмінності диверсифікації та сек’юритизації кредитного портфеля банку." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 99–105. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-99-105.

Full text
Abstract:
У статті досліджується сутність диверсифікації як основного методу управління кредитною діяльністю вітчизняних банків, під час використання якої враховується здатність портфеля кредитів зменшувати можливий ризик за умови врахування до нього різних за характеристиками та складом позик. У статті також зазначено, що диверсифікація дає змогу знизити не лише кредитний ризик, а й інші банківські ризики, які супроводжують загальний кредитний процес: ризик дострокового погашення, ліквідності, процентний, валютний та інші. Традиційна банківська теорія розглядає диверсифікацію як оптимальний спосіб ефективної організації кредитної діяльності, при цьому найефективнішою вважається така позикова діяльність банків, яка є максимально диверсифікованою. Проаналізовано, що кредитний портфель банків України слабо диверсифікований і дуже ризиковий, оскільки більше половини виданих кредитів вітчизняними банками зосереджено у Київській області та більше третини виданих позик знаходяться у торгівлі. У статті чітко виокремлено позитивні і негативні сторони диверсифікації. Завдяки дослідженню процесу сек’юритизації доведено, що для вітчизняних банків вона є відносно новим видом банківської діяльності. Завдяки трансформації неліквідних активів у ліквідні, сек’юритизація зменшує портфельний кредитний ризик банківської установи, що дає можливість розглядати сек’юритизацію як процес перетворення неліквідних активів у цінні папери, тобто як один зі специфічних механізмів здійснення фінансово-економічної діяльності банків. У статті пропонується розрізняти три основні різновиди сек’юритизації: класична сек’юритизація, синтетична сек’юритизація та сек’юритизація бізнесу. У статті зазначено причини, чому українські банки не поспішають застосовувати сек’юритизацію, а також її основні переваги порівняно з диверсифікацією активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Borysiuk, Оlena, Tatiana Shmatkovskaya, and Maria Datsyuk-Tomchuk. "ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ СТЕЙБЛКОЇНІВ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗМЕНШЕННЯ ВОЛАТИЛЬНОСТІ КРИПТОВАЛЮТ НА ФІНАНСОВОМУ РИНКУ." Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 1, no. 25 (March 28, 2021): 69–78. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2021-01-69-78.

Full text
Abstract:
Криптовалютам властива висока волатильність. Це пояснюється, перш за все тим, що цей ринок відносно молодий з невеликою кількістю учасників і обсягами торгів. Якщо на традиційних ринках присутній потік публічної інформації, регулярна корпоративна звітність відповідно до міжнародних стандартів, звітність регуляторів про макроекономічні показники, прогнозні оцінки аналітиків з поточного та майбутнього стану ринків. То у сфері криптовалют таке середовище тільки формується. Це призводить до того, що курси криптовалют (в основному в доларовому вираженні) схильні до високого рівня волатильності, що робить їх використання не зручними з практичної точки зору як засобу обміну і вартості. Водночас волатильності курсу біткоїну і інших криптовалют на фінансовому ринку перешкоджає використанню цих цифрових активів в якості грошей. Поряд з інструментами, що дозволяють пом'якшити валютний ризик використання існуючих криптовалют, розробляються нові криптовалюти, спеціально сконструйовані так, щоб їх ринковий курс мав низьку волатильність щодо того чи іншого активу. Такі криптовалюти отримали назву стейблкоїни (stablecoins).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ШЕРЕМЕТЬЄВА, ОЛЬГА. "Правовий статус та роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин в глобалізаційному процесі." Право України, no. 2020/02 (2020): 244. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-02-244.

Full text
Abstract:
Процес глобалізації відбувається в усіх сферах життєдіяльності світової спільноти загалом й у сфері валютних відносин зокрема. Проте правовий статус і роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин, особ ливо в умовах глобалізації, досліджено недостатньо. Мета статті – охарактеризувати правовий статус і роль міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин, особливо враховуючи глобалізаційні процеси, з метою уникнення прогалин і непорозумінь у науці та правозастосовній практиці. У статті досліджуються особливості правового статусу міжнародної фінансової організації як суб’єкта валютних правовідносин в умовах глобалізації. Зокрема, особ ливості правосуб’єктності міжнародної фінансової організації, привілеї та імунітети, якими наділені ці міжнародні фінансові інституції. Також характеризуються деякі сучасні проблемні аспекти співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Підсумовуючи викладений матеріал, авторка зазначає, що договірна правоздатність міжнародних фінансових організацій суттєво відрізняється від договірної правоздатності держав, оскільки міжнародні фінансові організації наділені правосуб’єктністю, що є похідною від правосуб’єктності держав, якими вони створені. Цю особливість правового статусу міжнародних фінансових організацій необхідно брати до уваги у процесі здійснення співробітництва з ними. Водночас міжнародні фінансові організації наділені привілеями та імунітетами, властивими міжнародним організаціям, із деякими особливостями. Крім цього, міжнародним фінансовим організаціям властиве певне розширення обсягу правосуб’єктності, закріпленого в установчих документах цих організацій, за відсутності заперечень із боку держав-членів. А також входження до обсягу їхньої правосуб’єктності “квазізако-нодавчих” і “квазісудових” повноважень. Загалом можна зазначити, що міжнародні фінансові організації залежно від їхньої правосуб’єктності відіграють важливу роль у глобалізаційних процесах, які відбуваються у світі. Так, вони сприяли формуванню сучасних форм вивозу капіталу та збільшенню його обсягів, спрямуванню валютних і фінансових ресурсів у найбільш важливі для суспільного розвитку галузі, мінімізуючи ризики транскордонного руху капіталів, а також вони мають вагоме значення у процесі регулювання платіжних балансів держав тощо. І, нарешті, авторка звертає увагу, що в науці та українському законодавстві відсутня чітка, загальноприйнята і загальновизнана назва терміна “міжнародна фінансова орга нізація”. У зв’язку з цим вона вважає, що найповніше відповідатиме меті, суті та правовому статусу цих міжнародних фінансових структур термін “міжнародна валютна організація”. Оскільки саме цей термін відображає основну “вагову” категорію, з якою ці організації мають справу, тобто виключно валюта опосередковує всі їхні фінансові операції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Санжаревський, В. "Валютний контроль,протидія "відмиванню" коштів та системні банківські ризики." Вісник Національного банку України. Додаток. Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності, no. 7 (2001): 42–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вайцеховська, О. Р. "ПРАВОВА ПРИРОДА ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН МІЖНАРОДНОГО ВАЛЮТНОГО ФОНДУ З КРАЇНАМИ-ЧЛЕНАМИ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Law sciences, no. 10 (November 18, 2021): 97–102. http://dx.doi.org/10.36477/2616-7611-2021-10-13.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню механізмів фінансування Міжнародного валютного фонду. На підставі проаналізованої наукової літератури з даної проблематики висвітлено спектр діаметрально різних поглядів на правову природу фінансування МВФ, а саме механізм фінансування МВФ розглядається науковцями як: 1) кредит; 2) відсутність кредитних відносин, оскільки має місце купівля валюти; 3) міжнародний договір; 3) відсутність договірних відносин, оскільки міжнародна угода між МВФ і країною, якій надається фінансування, не укладається. Проаналізовано нормативно-правове підґрунтя та умови надання фінансової допомоги Фонду кра- їнам-членам. Проілюстровано організаційно-правові особливості процедури отримання валютних коштів на прикладі фінансування України, висвітлено основний зміст таких документів, як Лист про наміри та Меморандум про економічну та фінансову політику. Визначено, що механізми фінансування МВФ: 1) ані формально, ані структурно не належать до системи міжнародних договорів, а виступають особливим правовим механізмом у формі односто- ронніх рішень щодо надання фінансування країні-члену; 2) за змістом домовленостей не належать до кредитних договорів, а є купівлею-продажем відповідної валюти (але за функціональним призначенням подібні до кредитних договорів). Встановлено, що, незважаючи на відсутність юридично оформленого індивідуального кредитного договору між МФВ і країною-членом, практика відносин свідчить, що цей факт не зменшує ймовір- ність виконання відповідних зобов’язань з боку країн через такі чинники: 1) зобов’язання, що виплива- ють із механізмів фінансування, виконуються як такі, що випливають зі Статуту МВФ; 2) автори- тет МВФ як центральної інституції в міжнародному валютному правопорядку; 3) репутаційні ризики у випадку порушення країною умов механізму фінансування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ризик валютний"

1

Ребрик, М. А. "Структурна характеристика валютного ризику банку." Thesis, Симферополь, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62788.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Олійник, Віктор Михайлович, Виктор Михайлович Олейник, Viktor Mykhailovych Oliinyk, and В. О. Коваль. "Захисна обмовка як засоб зниження валютного ризику." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33091.

Full text
Abstract:
Після другої світової війни в зовнішньоекономічні діяльності почали використовувати золоті та валютні захисні обмовки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33091
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ткачик, С. С. "Прогнозування валютних курсів в системі управління валютними ризиками." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71164.

Full text
Abstract:
У роботі дана загальна характеристика взаємозв’язку валютних ризиків та коливання валютного курсу, проведено аналіз курсових коливань в Україні, систематизовано причини, що їх викликали; проведено аналіз регулюючих дій НБУ на валютному ринку, дослідження вплив основних макроекономічних факторів (валового внутрішнього продукту, рівня безробіття та рівня споживчої інфляції) на курс гривні до долара США. Проаналізовано коливання валютних курсів в Україні та їхній вплив на рівень життя населення. Також, на основі побудованої регресійної моделі, здійснено прогнозування обмінного курсу, обґрунтовано напрями впливу коливання обмінного курсу на макроекономічні показники розвитку України, а також систематизовано основні ризики підприємств, зумовлені цими коливаннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вербицький, А. В. "Управління валютним ризиком у банку." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76153.

Full text
Abstract:
В роботі досліджено теоретичні та практичні засади управління валютним ризиком банківських установ та розроблено на цій основі рекомендації щодо побудови комплексної системи управління валютним ризиком банку.
В работе исследованы теоретические и практические основы управления валютным риском банковских учреждений и разработаны на этой основе рекомендации по построению комплексной системы управления валютным риском банка.
The paper investigates theoretical and practical principles of currency risk management of banking institutions and banks. On this basis, the recommendations for the construction of a comprehensive system of currency risk management of the bank were developed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Posokhov, Igor Mikhailovich, Anna Potkalo, and Catherine Pokryshko. "Investment risks in the global real estate market." Thesis, Ljubljana School of Business, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ребрик, М. А. "Лімітування валютного ризику банку." Thesis, Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63770.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ребрик, М. А. "Нефінансові методи управління транзакційним валютним ризиком банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62241.

Full text
Abstract:
Доповідь присвячена результатам дослідження нефінансових методів управління транзакційним валютним ризиком в банку
The report presents the results of the research of non-financial methods of bank's transaction currency risk managing
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мозговий, Я. І. "Управління валютним ризиком банку." Master's thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49714.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення напрямів удосконалення управління валютним ризиком банку на основі систематизації теоретичних підходів та критичного аналізу існюючих методик управління валютним ризиком банку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Летуновська, Наталія Євгенівна, Наталия Евгеньевна Летуновская, and Nataliia Yevhenivna Letunovska. "Аналіз ризиків, що виникають на валютному ринку." Thesis, Аналітичний центр "Нова економіка", 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45200.

Full text
Abstract:
У тезах розглядаються особливості валютних ризиків, зокрема їх класифікаційні ознаки, причини виникнення, способи їх хеджування тощо.
В тезисах рассматриваются особенности валютных рисков, в частности их классификационные признаки, причины возникновения, способы их хеджирования и др.
The features of currency risks, including their classification signs, causes, ways to hedge and more are analyzed in theses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ребрик, М. А. "Управління валютним ризиком в банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51693.

Full text
Abstract:
У дисертації запропоновано теоретичне узагальнення й авторське вирішення наукової задачі, що виявляється у розвитку науково-методичних підходів і розробці практичних рекомендацій щодо управління валютним ризиком в банку.
The thesis proposed a theoretical generalization and scientific problem solving copyright, manifested in the development of scientific and methodological approaches and develop practical recommendations for the management of currency risk in the bank.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Ризик валютний"

1

Романенко, Є. О., В. М. Кочетков, and О. О. Кочеткова. "ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-19.

Full text
Abstract:
Значення і роль банківської системи визначаються насамперед принциповими змінами в національній економіці. Політика НБУ спрямована на досягнення встановленого рівня інфляції, підтримку стійкості національної валюти і посилення стабільності банківської системи. Цілями грошово-кредитної політики є досягнення макроекономічної стабілізації, дотримання передбачених темпів інфляції, забезпечення стабільності курсу національної валюти, досягнення врівноваженого платіжного балансу, створення умов для позитивних структурних зрушень, подолання кризових явищ в економіці в умовах сталого розвитку. Забезпечити стабільність національної валюти можна лише за умови стійкості функціонування банківської системи. Найважливіше завдання банківського менеджменту полягає у тому, щоб у межах виробничо-господарської цільової системи знайти оптимальне співвідношення між прибутком, ризиком і ліквідністю. Для успішного функціонування банку і забезпечення його стійкості в умовах глобалізації важливим є розроблення відповідної стратегії управління ризиком. Мета процесу управління ризиками полягає в обмеженні чи мінімізації рівня ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography