Journal articles on the topic 'Рецептивні'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Рецептивні.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Рецептивні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Кирильчук, О. "Богдан-Ігор Антонич у радянському літературознавстві: рецептивні моделі Степана Трофимчука та Дмитра Павличка." Мандрівець, no. 6 (2006): 54–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Качак, Тетяна Богданівна. "Література для дітей та юнацтва: проблеми методології дослідження." Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 10 (December 22, 2017): 22–34. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v10i0.61.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено проблему формування в українському літературознавстві методології дослідження літератури для дітей та юнацтва. Маргарита Славова подає чотири основні підходи як напрямки теорії дитячої літератури: педагогічний, психологічний, аналіз літератури для дітей у контексті рецептивної естетики та культурології. У статті розглянуто філологічний та інші критичні підходи (наратологічний, рецептивно-естетичний, компаративний), які практикували у наукових дослідження українські літературознавці. Детально охарактеризовано літературознавчу, дидактичну та мультидисциплінарну інтерпретаційні стратегії та ефективність їх інструментарію у дослідженні художніх текстів для дітей та юнацтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

РУСКУЛІС, Л. В. "ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ЗЗСО: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, no. 3 (November 17, 2021): 104–10. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.16.

Full text
Abstract:
У статті наголошено, що прерогативна мета сучасної освіти – це формування компетентного учня, який на високому рівні оволодів усіма мовними рівнями та вільно послуговується засобами української мови в усіх видах мовленнєвої діяльності; підкреслено, що граматичний рівень закладає основи для розуміння мови як цілісної системи; з’ясовано тісний взаємозв’язок граматики з фонетикою та лексикою української мови й проаналізовано чинну програму з української мови з метою визначення інформаційного обсягу, що засвоюють учні; простудійова- но поняття «граматична компетеність» й визначено, що це рівень оволодіння граматичною системою мови (мор- фемна будова слів; види морфем, способи словотвору; морфологічна й синтаксична структура української мови); оперування термінологічним апаратом; системне оволодіння граматичними поняттями й засобами вираження граматичних категорій на основі ґрунтовних знань із усіх рівнів української мови; «чуття» граматичної форми; вміння використовувати здобуті граматичні знання в процесі мовленнєвої діяльності; потрактовано системотвір- ні компоненти граматичної компетентності (мотиваційний, гностичний та особистісний; досліджено домінантні складники граматичної компетентності (граматичні навички, граматичні знання й граматична усвідомленість) та визначено, що граматичні навички – це автоматизоване оперування граматичними явищами; граматичні зна- ння – це оволодіння граматичними правилами в межах чинної програми та практичне застосування їх, а грама- тичне усвідомлення – це осмислення граматичних категорій, що засвоюються в шкільному курсі мови; висвітле- но етапи формування граматичних понять: аналіз мовного матеріалу з метою виокремлення домінантних ознак поняття; узагальнення магістральних ознак граматичного поняття, встановлення між ними зв’язків та засвоєння терміна; уточнення ознак поняття; конкретизація поняття в процесі виконання вправ (практичний аспект); роз- межовано репродуктивні та рецептивні граматичні навички та з’ясовано етапи формування їх; наголошено, що глибоке засвоєння граматичного рівня української мови неможливе без активної мовленнєвої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ТЕЛЬВАК, Віталій, and Оксана САЛАТА. "РЕЦЕПТИВНА ГРУШЕВСЬКІАНА: ЕПІСТОЛЯРНИЙ ВИМІР." Східноєвропейський історичний вісник, no. 20 (2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.20.240046.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Качак, Тетяна Богданівна. "Інструменти конструювання автобіографії дитинства (на матеріалі повісті «Потерчата» Володимира Рутківського)." Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 1, no. 95 (February 2020): 70–95. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2020.1.95.04.

Full text
Abstract:
У статті на основі узагальнення міркувань різних науковців щодо специфіки побудови автобіографічних наративів, застосування власної концепції дослідження, яка базується на моделі комунікації Р. Якобсона та теорії системного підходу до аналізу поетики Г. Клочека, проаналізовано інструменти конструювання художньої автобіографії дитинства у повісті-сповіді «Потерчата» Володимира Рутківського. Доведено, що Володимир Рутківський у повісті «Потерчата» не тільки розповів про свої дитячі роки, а створив автобіографію втраченого дитинства цілого покоління. При цьому відбулася актуалізація інструментарію трьох типів: психологічного, поетикального, рецептивного, які умовно співвіднесено з відповідними компонентами моделі комунікації (адресант, повідомлення, контекст, канал, код, адресат) та етапами її реалізації (креативним, референтним, рецептивним). Ця повість – результат саморефлексії письменника, вербалізації емоційного дитячого досвіду і мовного структурування дитячих спогадів з метою відтворення втраченого світу та звільнення від дитячих травм. На креативному етапі комунікації письменник актуалізує психологічні інструменти конструювання автобіографії. Автобіографію дитинства в повісті репрезентовано концептом «втраченого дитинства» та індивідуальною історією особистості; сконденсовано в образі головного героя та у відвертій сюжетній оповіді-сповіді про пережиті події та дитячі емоції; трансльовано гомодієгетичним наратором в інтрадієгетичній ситуації. Так В. Рутківський на референтному етапі комунікації актуалізував поетикальні інструменти конструювання смислу. Рецептивний інструментарій декодування тексту пов’язаний із процесами його сприймання й осмислення читачами різного віку з урахуванням контекстуальних чинників і потребує глибшого емпіричного дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Оляндер, Л. "Ракурс - ракурсна постановка - твір як рецептивна проблема." Волинь філологічна: текст і контекст, Вип. 20 (2015): 69–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Могілей, І. І. "Проблеми сучасної американської новели в контексті рецептивно-естетичних досліджень." Вісник Черкаського університету. Філологічні науки, Вип. 7 (1998): 154–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кулакова, М. М. "Зорова поезія у контексті теорії рецептивної естетики." Літературознавчі студії, Вип. 39, ч. 2 (2013): 73–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кулакова, М. М. "Зорова поезія у контексті теорії рецептивної естетики." Літературознавчі студії, Вип. 39, ч. 2 (2013): 73–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Канівець, Н. "Рецептивна бернсіана Івана Франка та його російських і польського побратимів." Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах, Вип. 13 (2006): 30–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Маліновська, Діана, and Інна Фельцан. "МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ГОВОРІННІ У МАЙБУТНІХ ВИКЛА¬ДАЧІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 19, no. 4 (May 8, 2020): 239–47. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v19i4.270.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження даної статті випливає з аналізу психологічних і методичних передумов формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні; конкретизації змісту формування професійно орієнтованої компетентності в говорінні у майбутніх викладачів англійської мови в єдності предметного та процесуального аспектів. У статті розкривається теоретично обґрунтована методика формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні, яка реалізується впродовж трьох етапів (вступний, підготовчий (рецептивно-аналітичний та рецептивно-синтетичний), основний), що передбачає використання вебквестів, ділової гри, презентації, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Розглянуто реалізацію лінгводидактичної моделі формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні, складниками якої є цільовий, методологічний, змістовий, організаційно-процесуальний і оцінювально-результативний компоненти; уточнено сутність та структуру професійно орієнтованої компетентності в говорінні майбутніх викладачів англійської мови; удосконалено критерії відбору навчального матеріалу. З урахуванням визначених у процесі дослідження критеріїв відбору сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (практичної доцільності, відносної простоти в організації навчання, доступності, потенціалу для розвитку вмінь говоріння, перспективності) зроблено висновок про доцільність використання при формуванні у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності таких сервісів і програм: YouTube, Google Hangouts, Google Classroom, Skype. Сформульовано методичні рекомендації для викладачів щодо взаємопов’язаного формування у майбутніх викладачів англійської мови професійно орієнтованої компетентності в говорінні та інформаційно-комунікаційної компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Kuznetsova, Anna Vladimirovna. "RECEPTIVE-INTERPRETATIVE SPACE OF LITERARY TEXT: PROBLEMATIC PARADIGM." Philological Sciences. Issues of Theory and Practice, no. 12 (December 2019): 118–21. http://dx.doi.org/10.30853/filnauki.2019.12.25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Трефяк, Н. "Рецептивно-комунікативний вимір прози письменників-шістдесятників Миколи Вінграновського та Григора Тютюнника." Іноземна філологія, Вип. 126, ч. 2 (2014): 155–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Сінченко, О. Д. "Рецептивне моделювання в романах "Інтелігент" Леоніда Скрипника та "Голяндія" Дмитра Бузька." Таїни художнього тексту (до проблем поетики тексту), Вип. 12 (2011): 243–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Зубрицька, М. "Теоретичні засади дискурсу гібридності з погляду рецептивної естетики." Вісник Львівського університету ім. Івана Франка. Серія філологічна, Вип. 44, ч. 1 (2008): 32–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Данько, О. С. "Джерела комічного у драматургії Івана Франка (рецептивний аспект)." Магістеріум, Вип. 38 (2010): 79–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Гавриленко, О. "Похибки й девіації соціально-рецептивної інформації у ЗМІ." Український інформаційний простір, Число 1, ч. 1 (2013): 197–201.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Арзуманян, Лиана Сержиковна, Такуи Калдазуновна Асатрян, Нарине Степановна Арутюнян, Анаит Маратовна Геворгян, and Тамара Эдуардовна Манташян. "Когнитивно-коммуникативный подход обучения английской медицинской рецептивной лексике." ГУМАНИТАРНЫЕ НАУКИ, no. 03 (2021): 42–45. http://dx.doi.org/10.37882/2223-2982.2021.03.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Kachak, Tetiana. "Художня репрезентація автобіографічної пам’яті у сучасній українській прозі для дітей та юнацтва." Slavica Wratislaviensia 173 (October 7, 2020): 278–86. http://dx.doi.org/10.19195/0137-1150.173.23.

Full text
Abstract:
В статье на материале анализа повестей-воспоминаний Потерчата Владимира Руткивського и Девочка на шаре Ольги Слонëвской раскрываются художественно-эстетические аспекты ретрансляции автобиографической памяти в современной украинской прозе для детей и юношества. Определено, что не все эпизоды из автобиографической памяти писателей появляются в произведениях. Авторы соединяют индивидуальную и коллективную память, философское осмысление и историческое самовоспоминание. Освещается проблема автобиографической памяти, выступающая в качестве основного содержательного компонента автобиографического нарратива. Исследуется психологизм изображения героя-рассказчика, нарративные практики и перспективы. Анализируется функциональная нагрузка и рецептивно-эстетические координаты автобиографических текстов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Щербина, М. Б. "ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ АНГЛОМОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ: РЕЦЕПТИВНО-КОГНІТИВНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ." Vìsnik KNLU. Serìâ “Psihologìâ ta pedagogìka” / Visnyk KNLU. Series "Pedagogy and Psychology", no. 29 (January 10, 2019): 128–34. http://dx.doi.org/10.32589/2412-9283.29.2018.153999.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Тамбовкина, Т. Ю., and М. В. Гаевский. "К некоторым вопросам обучения многоязычию в европейском высшем образовании." TIDINGS of the Baltic State Fishing Fleet Academy: Psychological and pedagogical sciences (Theory and methods of professional education) 1, no. 55 (February 28, 2021): 60–66. http://dx.doi.org/10.46845/10.46845/2071-5331-2021-1-55-60-66.

Full text
Abstract:
Представлено исследование отдельных вопросов обучения многоязычию в европейском образовательном контексте высшей школы. Установлены различия понятий «многоязычие», «полилингвизм» и «мультилингвизм» в европейском образовании. Описаны основные модели обучения многоязычию, применяемые в европейской высшей школе, к которым относятся CLIL (Content-Integrated Language Learning), взаимное понимание (intercomprehension), рецептивное многоязычие и модели, основанные на компетентностном подходе. Рассмотрено понятие «многоязычная компетенция», компоненты которой зависят от целей и личности обучающихся
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Білоног, Ю. І. "Дихотомічний "пейзаж, намальований чаєм": чоловіче й жіноче у наративно-рецептивній стратегії Мілорада Павича." Літературознавчі студії, Вип. 11 (2004): 59–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Kirilenko, Natalia N. "RECEPTIVE COMPETENCE AND "THE RULES" OF THE DETECTIVE CLUB." RSUH/RGGU Bulletin. Series History. Philology. Cultural Studies. Oriental Studies, no. 2 (2018): 231–38. http://dx.doi.org/10.28995/2073-6355-2018-2-231-238.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Siuta, Halyna. "Terminology of receptive stylistics: the adaptation of other-disciplinary concepts." Terminological Bulletin, no. 5 (2019): 104–11. http://dx.doi.org/10.37919/2221-8807-2019-5-13.

Full text
Abstract:
Receptive stylistics is the latest trend in the stylistics of text. It studies the mechanisms of text perception, in view of the account time, socio-cultural and individual psychological factors of perception. This integrative model of textology combines the ideas of hermeneutics, phenomenology, receptive aesthetics and poetics, traditional poetics, linguоsynergetics etc. Maximum openness to the researching of the intellectual and communicative nature of the text is reflected in the terminology of receptive stylistics. One of the theoretical platforms of receptive stylistics is receptive aesthetics (aesthetics of the reception). Terminology of this scientific branch was actively accepted and integrated into the special language of the new stylistic direction. First of all, we are talking about key concepts such as aesthetic experience and horizon [expectations] of the author / reader, horizons of perception / understanding. empty spaces / semantic gaps in the structure of the text, identification of the reader with the text, specification of the text, actual dimension of the text, etc. Today, the Ukrainian receptive theory is structured by the concept of actualization of the text, the horizon of the text, the constitution of the text, the communicative certainty / uncertainty of the text. Emphasizing theoretical and methodological cores of contemporary Ukrainian receptive theory, it is necessary to focus on the national historical and cultural context of its constructing. Especially important from this point of view is the treatise by Ivan Franko From the Secrets of Poetic Art. Most of the theses of this work present a progressive vision of the deep psychological mechanisms of reading the artistic text in the measure of active perception, as lingual and aesthetic communication, dialogue between the author and the reader through the text. Also, the concurrence of Ivan Franko’s views with fundamental receptive principles of studying artistic text constitutes the scientific concepts of aesthetics, inductive aesthetics, perception, reception, suggestion, resonance, sensory vibration, etc. Consequently, the concept of reading and interpreting works of verbal art, formed in the treatise From the Secrets of Poetic Creativity, implicitly contains the basic principles of receptive aesthetics and poetics. Cardinally new philosophy of reconnaissance of the nature of artistic text, psycholinguistic mechanisms of influence on the reader, regularities of reception and interpretation at the end of the 20th century presented linguistic synergetic. Actual, and in some aspects methodological for receptive theory has become the following concepts of linguistic synergetic: nonlinearity of development, stability / instability of development, openness of the system, rhizomes, energy of the text, energy resonance, author’s energy, reader energy, etc. In contemporary receptive stylistic studies they do not stagnate, but are in a state of active deepening, refinement. For example, the concept energy of the text is coordinated with such established, well-known categories of stylistics as linguistic and literary tradition, lingual and cultural memory, reception and interpretation. Process of terminological borrowing and assimilation of units of other disciplines contributes to the development of an integrative terminological paradigm optimally adapted to the needs of the reciprocal description of the nature of artistic text.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Алипер, А. Т., И. Дамянович, А. А. Зайчикова, Е. М. Максимова, and П. В. Максимов. "Тонкая структура рецептивных полей ориентационно-избирательных ганглиозных клеток сетчатки рыб." Сенсорные системы 34, no. 1 (2020): 19–24. http://dx.doi.org/10.31857/s0235009220010035.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Крайнікова, Т. "Друкована книга і читання в сучасній культурі медіаспоживання: рецептивний аналіз." Бібліотечний вісник, no. 2 (214) (2013): 30–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Пронякин, В. И. "Зияющий дискурс, или Интерпретативный беспредел, Ницше в рецептивном поле постмодерна." Грані, no. 8 (100), серпень (2013): 100–111.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

СКРИПНИК, Надія. "ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ СКЛАДНИКАМИ РЕЦЕПТИВНИХ ВИДІВ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ." Humanities science current issues 3, no. 29 (August 7, 2020): 264–68. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4863.3/29.209586.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Shaulov, Sergey S. "“The Kumanin Inheritance Case” and The Adolescent: A Reception Aspect." Dostoevsky and world culture. Philological journal, no. 4 (2020): 105–16. http://dx.doi.org/10.22455/2541-7894-2020-4-105-116.

Full text
Abstract:
The article considers a little-known aspect of the autobiographical context of F.M. Dostoevsky’s novel The Adolescent, which is related to the writer’s long-standing dispute with his relatives over A.F. Kumanina’s inheritance. Clear parallels between the vicissitudes of the case and Dostoevsky’s novel suggest that he consciously used this biographical material while working on The Adolescent. Unlike the Petrashevsky case, however, the Kumanin case did not become part of Dostoevsky’s biographical myth. Apparently, this explains both The Adolescent’s relatively poor reception compared to other novels of the great “Pentateuch” and its lesser appeal. In the historical “competition” of legends that distort the popular perception of Dostoevsky’s image, his personality, and life, the case of the Kumanin inheritance was less “successful”. As a result, it practically fell out of the context of The Adolescent’s perception and Dostoevsky’s legacy in general, although the novel begins with a direct mention of a disputed inheritance. Without taking into account its reverberations, the reception aspect of The Adolescent runs the risk of remaining significantly limited.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Shaulov, Sergey S. "“The Kumanin Inheritance Case” and The Adolescent: A Reception Aspect." Dostoevsky and World Culture. Philological journal, no. 4 (2020): 105–16. http://dx.doi.org/10.22455/2619-0311-2020-4-105-116.

Full text
Abstract:
The article considers a little-known aspect of the autobiographical context of F.M. Dostoevsky’s novel The Adolescent, which is related to the writer’s long-standing dispute with his relatives over A.F. Kumanina’s inheritance. Clear parallels between the vicissitudes of the case and Dostoevsky’s novel suggest that he consciously used this biographical material while working on The Adolescent. Unlike the Petrashevsky case, however, the Kumanin case did not become part of Dostoevsky’s biographical myth. Apparently, this explains both The Adolescent’s relatively poor reception compared to other novels of the great “Pentateuch” and its lesser appeal. In the historical “competition” of legends that distort the popular perception of Dostoevsky’s image, his personality, and life, the case of the Kumanin inheritance was less “successful”. As a result, it practically fell out of the context of The Adolescent’s perception and Dostoevsky’s legacy in general, although the novel begins with a direct mention of a disputed inheritance. Without taking into account its reverberations, the reception aspect of The Adolescent runs the risk of remaining significantly limited.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Басняк, Т. А. "Роман З. Ленца "Перебіжчик": успіх після провалу або парадокс рецептивної трансгресії." Питання літературознавства, Вип. 99 (2019): 166–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Плотніков, Є. О. "Мультимедійні вправи для формування англомовної рецептивної граматичної компетенції у майбутніх учителів." Іноземні мови, no. 4 (2010): 33–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Yankova, Arina. "Receptive Reaction on the Novel “The Little Demon” by F.Sologub Through Drama Prizm." Pitannâ lìteraturoznavstva 87 (September 3, 2013): 265–78. http://dx.doi.org/10.31861/pytlit2013.87.265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Кропивко, І. В. "Рецептивна специфіка організації оповіді в циклі оповідань для дітей "Дивні дні Гані Грак" Любка Дереша." Український смисл, no. 2 (2012): 181–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Сюта, Г. "Текст як об"єкт пізнання і стрижневе поняття рецептивної естетики та поетики." Українська мова, no. 3 (63) (2017): 64–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Алипер, А. Т. "РАЗМЕРЫ РЕЦЕПТИВНЫХ ПОЛЕЙ СПОНТАННО-АКТИВНЫХ ГАНГЛИОЗНЫХ КЛЕТОК СЕТЧАТКИ СЕРЕБРЯНОГО КАРАСЯ, "Сенсорные системы"." Сенсорные системы, no. 1 (2018): 8–13. http://dx.doi.org/10.7868/s023500921801002x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Кирильчук, О. "Рецептивний підхід в українському інваріанті: досвід історії інтерпретації творчості Богдана-Ігоря Антонича." Філологічні семінари, Вип. 10 (2007): 198–207.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Aksenova, Anastasiya Aleksandrovna. "POSITION OF A REPRESENTED OBSERVER AS A RECEPTIVE ASPECT OF THE VISUAL IN LITERATURE." Philological Sciences. Issues of Theory and Practice, no. 9 (September 2019): 116–19. http://dx.doi.org/10.30853/filnauki.2019.9.24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Шалкине, Александра. "РОМАН АНДРЕЯ ИВАНОВА «ПУТЕШЕСТВИЕ ХАНУМАНА НА ЛОЛЛАНД» КАК ПРОВОКАЦИЯ СОВРЕМЕННОГО ЧИТАТЕЛЯ (НА ОСНОВЕ ПОСТУЛАТОВ РЕЦЕПТИВНОЙ ЭСТЕТИКИ)." Literatūra 59, no. 2 (December 5, 2017): 149. http://dx.doi.org/10.15388/litera.2017.2.11070.

Full text
Abstract:
В статье анализируется потенциал воздействия романа Андрея Иванова «Путешествие Ханумана на Лолланд» на читателей. Методологической основой исследования является рецептивно-эстетическая теория Х. Р. Яусса и В. Изера, согласно которой автор, создавая свой текст, ведет определенную игру с читателем. Основной прием воздействия – провокация, влекущая за собой изменение мировоззрения читателя, сдвиги горизонтов ожиданий и формирование «нового» значения текста для определенных социальных, исторических и культурных условий. Вскрывая семиотические коды чтения, уже заложенные в «Путешествии», можно объяснить успех книги у публики разных возрастов и стран, причины ее номинации на крупные российские премии и прочие аспекты. Последовательно анализируются название произведения, система персонажей и другие элементы текста. Объясняется, почему роман, с одной стороны, шокирует читателя обилием нецензурных слов и сленга, с другой – завораживает и держит в напряжении. С помощью разнообразных приемов манипуляции читательскими ожиданиями Андрей Иванов ведет диалог с современниками, побуждая их иначе взглянуть на устройство мира и его ценностные установки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Probst, N. A. "Emotional and receptive-axiological aspects of the speech act of threat in everyday conflict communication in Russian." Slovo.ru: Baltic accent 11, no. 4 (2020): 28–44. http://dx.doi.org/10.5922/2225-5346-2020-4-3.

Full text
Abstract:
The article analyses the emotive aspect of the production and perception of the speech act of threat and the specificity of the perception of this act by a modern native speaker of Rus­sian. The act of threat is an instrument of influence exerted on the listener. Its effectiveness depends on the strength of the negative emotions of anxiety, fear, etc. initiated in the listener. At the same time, the production of threatening statements is often associated with the speak­er's emotional state, which in some cases can serve as a catalyst for imperative influence. The speech act of threat, being an element of conflict discourse, contradicts the traditional princi­ples of productive communication and the legal norms of any developed state. In everyday communication, a verbal threat can be regarded as a way of implementing communicative intentions that are completely justified from the socio-ethical point of view. For a modern Russian speaker, threat is not a communicative taboo and can be deliberately used in conflict situations related to the protection of human dignity, life, social values, etc.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Гнатишин, О. О. "Музично-естетичні дослідження С. Людкевича у контексті формування концепції рецептивної естетики українського музикознавства." Мистецтвознавчі записки, Вип. 17 (2010): 9–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Volkova, Anna A. "LITERARY CRITICISM OF N.S. LESKOV IN THE ASPECT OF RECEPTIVE AESTHETICS (DEFINING THE PROBLEM)." Vestnik Tomskogo gosudarstvennogo universiteta, no. 394 (May 1, 2015): 5–9. http://dx.doi.org/10.17223/15617793/394/1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Pastushuk, Halyna. "The Receptive Potential of the Porter’s Scene in William Shakespeare’s tragedy “Macbeth”." Pitannâ lìteraturoznavstva 88 (December 6, 2013): 7–21. http://dx.doi.org/10.31861/pytlit2013.88.007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Boeva, Galina Nikolaevna. "Sologub and Andreev as Reformers of the Theater: Aesthetic and Receptive Aspects." Sibirskiy filologicheskiy zhurnal, no. 2 (June 1, 2014): 61–67. http://dx.doi.org/10.17223/18137083/47/9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Соломко, Заріна. "КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ ЮРИСТІВ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ РЕЦЕПТИВНОЇ ЛЕКСИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ПРОЦЕСІ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ." Vìsnik KNLU. Serìâ “Psihologìâ ta pedagogìka” / Visnyk KNLU. Series "Pedagogy and Psychology" 28, no. 28 (June 27, 2018): 102–9. http://dx.doi.org/10.32589/2412-9283.28.2018.135462.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Basniak, Tetiana. "The Novel by S. Lenz “Der Überläufer”: Success After Failure or the Paradox of Receptive Transgression." Pitannâ lìteraturoznavstva 99 (June 28, 2019): 166–79. http://dx.doi.org/10.31861/pytlit2019.99.166.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Kryukova, Ekaterina V. "REVIEWING THE RECEPTIVE ASPECT OF PALIMPSEST (A CASE STUDY OF T. PRATCHETT'S WORKS)." RSUH/RGGU Bulletin. "Literary Theory. Linguistics. Cultural Studies" Series, no. 9 (2020): 179–87. http://dx.doi.org/10.28995/2686-7249-2020-9-179-187.

Full text
Abstract:
The model of literary palimpsest originally put forward by G. Genette is of essential value now, giving an insight into the mechanism of realizing transtextual meanings. Figurative use of the notion of “palimpsest” as a hierarchy of texts shining through each other, be it different versions of the same text or texts intersecting in the common narrative space, presents a new perspective on the modern literary process, when under the influence of mass culture a literary text may consist of not only other literary texts but also those of the cinema or even music. Although the conception of palimpsest has been further developed and refined by different scholars, some of its aspects, e.g. the receptive one, have not yet been studied in detail. Indeed, the receptive aspect of palimpsest is worthy of special attention as the literary process now is inseparable from the recognition of the communicative nature of art, therefore without a reader the literary work’s meaning cannot be actualized. Making a case study of the comic fantasy series by the modern English writer Terry Pratchett, the article considers the way palimpsest functions from the receptive point of view and sums up the effects it achieves.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Бугаева, Любовь Ивановна, Елена Александровна Кузубова, Михаил Васильевич Мальцев, Юлия Александровна Морозова, Иван Николаевич Тюренков, and Виктория Владимировна Багметова. "Влияние нового производного глутаминовой кислоты (нейроглутам) с антидепрессивной активностью на генеративную функцию крыс-самцов." Экспериментальная и клиническая фармакология 80, no. 3 (March 24, 2017): 10–13. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2017-80-3-10-13.

Full text
Abstract:
В экспериментах на крысах изучено влияние нового производного глутаминовой кислоты (вещества нейроглутам) с антидепрессивной активностью на сперматогенез и оплодотворяющую функцию крыс-самцов. Нейроглутам вводили крысам самцам интрагастрально в течение 2 мес в дозах 26 мг/кг (экспериментально доказанная терапевтическая доза) и 650 мг/кг (условно токсическая доза, превышающая терапевтическую в 25 раз). Установлено отсутствие негативного влияния нейроглутама на процессы сперматогенеза и фертилизирующие свойства сперматозоидов. При этом во влиянии нейроглутама на половые мотивации крыс-самцов отмечены эффекты дозозависимого снижения процептивного полового поведения (увеличивался латентный период первого мотивационного подхода к интактной самке, снижалось количество таких подходов и длительность половой активности) и рецептивных половых мотиваций (снижалось количество покрытий самок с/без интрамиссий). Вместе с тем у интактных крыс-самок после спаривания с самцами, получавшими нейроглутам, не изменялись индекс беременности и плодовитость.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Красоткин, Дмитрий Михайлович. "POLYSEMY OF A LITERARY TEXT AS A VIOLATION OF THE «HORIZON OF EXPECTATION»." Вестник Тверского государственного университета. Серия: Филология, no. 1(68) (April 9, 2021): 273–79. http://dx.doi.org/10.26456/vtfilol/2021.1.273.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматривается такая категория литературоведения, как «горизонт ожидания». Данный термин был введен в научный оборот Х.Р. Яуссом в рамках школы «рецептивной эстетики». Статья представляет собой попытку соотнести данную категорию с проблемой многозначности художественного текста. В статье демонстрируется зависимость понимания текста от определенного «горизонта ожидания». Многозначность рассматривается прежде всего как нарушение «горизонта ожидания». This article examines such a category of literary criticism as the «horizon of expectation». This term was introduced into scientific use by H.R. Jauss within the framework of the school of «receptive aesthetics». The article is an attempt to correlate this category with the problem of polysemy of a literary text. The article demonstrates the dependence of the understanding of the text on a certain «horizon of expectation». Polysemy is considered primarily as a violation of the «horizon of expectation».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Merkushov, Stanislav F. "“TREES SWING WITHOUT WIND”: A RECEPTIVE AND INTERTEXTUAL GESTURE BY DENIS TRETYAKOV (“THE CHURCH OF CHILDHOOD”)." Practices & Interpretations: A Journal of Philology, Teaching and Cultural Studies 6, no. 3 (September 1, 2021): 80–95. http://dx.doi.org/10.18522/2415-8852-2021-3-80-95.

Full text
Abstract:
The article is based on the hypothesis of Yu. Kristeva on gesture as a semiotic text. The text of Denis Tretyakov’s song “Trees (Trees swing without wind)” is considered as a receptive and intertextual gesture. Оbservations made in this article offer the key to this text / gesture: step by step reconstruction of its creative communication with fragments of religious and mystical teachings (Kabbalah, Crowlianism, etc.), literary and journalistic works (“Apollo Bezobrazov” by B. Poplavsky, “Trees took the form of wind” by W.S. Burroughs). As a result, it is established that all the problematic and thematic fields and connections of the text are transferred to the cosmic sphere, and this allows its author to create a universal ontological model of the world.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography