Academic literature on the topic 'Рецептивні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рецептивні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рецептивні"

1

Кирильчук, О. "Богдан-Ігор Антонич у радянському літературознавстві: рецептивні моделі Степана Трофимчука та Дмитра Павличка." Мандрівець, no. 6 (2006): 54–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Качак, Тетяна Богданівна. "Література для дітей та юнацтва: проблеми методології дослідження." Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 10 (December 22, 2017): 22–34. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v10i0.61.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено проблему формування в українському літературознавстві методології дослідження літератури для дітей та юнацтва. Маргарита Славова подає чотири основні підходи як напрямки теорії дитячої літератури: педагогічний, психологічний, аналіз літератури для дітей у контексті рецептивної естетики та культурології. У статті розглянуто філологічний та інші критичні підходи (наратологічний, рецептивно-естетичний, компаративний), які практикували у наукових дослідження українські літературознавці. Детально охарактеризовано літературознавчу, дидактичну та мультидисциплінарну інтерпретаційні стратегії та ефективність їх інструментарію у дослідженні художніх текстів для дітей та юнацтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

РУСКУЛІС, Л. В. "ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ ЗЗСО: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, no. 3 (November 17, 2021): 104–10. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.16.

Full text
Abstract:
У статті наголошено, що прерогативна мета сучасної освіти – це формування компетентного учня, який на високому рівні оволодів усіма мовними рівнями та вільно послуговується засобами української мови в усіх видах мовленнєвої діяльності; підкреслено, що граматичний рівень закладає основи для розуміння мови як цілісної системи; з’ясовано тісний взаємозв’язок граматики з фонетикою та лексикою української мови й проаналізовано чинну програму з української мови з метою визначення інформаційного обсягу, що засвоюють учні; простудійова- но поняття «граматична компетеність» й визначено, що це рівень оволодіння граматичною системою мови (мор- фемна будова слів; види морфем, способи словотвору; морфологічна й синтаксична структура української мови); оперування термінологічним апаратом; системне оволодіння граматичними поняттями й засобами вираження граматичних категорій на основі ґрунтовних знань із усіх рівнів української мови; «чуття» граматичної форми; вміння використовувати здобуті граматичні знання в процесі мовленнєвої діяльності; потрактовано системотвір- ні компоненти граматичної компетентності (мотиваційний, гностичний та особистісний; досліджено домінантні складники граматичної компетентності (граматичні навички, граматичні знання й граматична усвідомленість) та визначено, що граматичні навички – це автоматизоване оперування граматичними явищами; граматичні зна- ння – це оволодіння граматичними правилами в межах чинної програми та практичне застосування їх, а грама- тичне усвідомлення – це осмислення граматичних категорій, що засвоюються в шкільному курсі мови; висвітле- но етапи формування граматичних понять: аналіз мовного матеріалу з метою виокремлення домінантних ознак поняття; узагальнення магістральних ознак граматичного поняття, встановлення між ними зв’язків та засвоєння терміна; уточнення ознак поняття; конкретизація поняття в процесі виконання вправ (практичний аспект); роз- межовано репродуктивні та рецептивні граматичні навички та з’ясовано етапи формування їх; наголошено, що глибоке засвоєння граматичного рівня української мови неможливе без активної мовленнєвої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ТЕЛЬВАК, Віталій, and Оксана САЛАТА. "РЕЦЕПТИВНА ГРУШЕВСЬКІАНА: ЕПІСТОЛЯРНИЙ ВИМІР." Східноєвропейський історичний вісник, no. 20 (2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.20.240046.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Качак, Тетяна Богданівна. "Інструменти конструювання автобіографії дитинства (на матеріалі повісті «Потерчата» Володимира Рутківського)." Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди "Літературознавство" 1, no. 95 (February 2020): 70–95. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1076.2020.1.95.04.

Full text
Abstract:
У статті на основі узагальнення міркувань різних науковців щодо специфіки побудови автобіографічних наративів, застосування власної концепції дослідження, яка базується на моделі комунікації Р. Якобсона та теорії системного підходу до аналізу поетики Г. Клочека, проаналізовано інструменти конструювання художньої автобіографії дитинства у повісті-сповіді «Потерчата» Володимира Рутківського. Доведено, що Володимир Рутківський у повісті «Потерчата» не тільки розповів про свої дитячі роки, а створив автобіографію втраченого дитинства цілого покоління. При цьому відбулася актуалізація інструментарію трьох типів: психологічного, поетикального, рецептивного, які умовно співвіднесено з відповідними компонентами моделі комунікації (адресант, повідомлення, контекст, канал, код, адресат) та етапами її реалізації (креативним, референтним, рецептивним). Ця повість – результат саморефлексії письменника, вербалізації емоційного дитячого досвіду і мовного структурування дитячих спогадів з метою відтворення втраченого світу та звільнення від дитячих травм. На креативному етапі комунікації письменник актуалізує психологічні інструменти конструювання автобіографії. Автобіографію дитинства в повісті репрезентовано концептом «втраченого дитинства» та індивідуальною історією особистості; сконденсовано в образі головного героя та у відвертій сюжетній оповіді-сповіді про пережиті події та дитячі емоції; трансльовано гомодієгетичним наратором в інтрадієгетичній ситуації. Так В. Рутківський на референтному етапі комунікації актуалізував поетикальні інструменти конструювання смислу. Рецептивний інструментарій декодування тексту пов’язаний із процесами його сприймання й осмислення читачами різного віку з урахуванням контекстуальних чинників і потребує глибшого емпіричного дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Оляндер, Л. "Ракурс - ракурсна постановка - твір як рецептивна проблема." Волинь філологічна: текст і контекст, Вип. 20 (2015): 69–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Могілей, І. І. "Проблеми сучасної американської новели в контексті рецептивно-естетичних досліджень." Вісник Черкаського університету. Філологічні науки, Вип. 7 (1998): 154–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кулакова, М. М. "Зорова поезія у контексті теорії рецептивної естетики." Літературознавчі студії, Вип. 39, ч. 2 (2013): 73–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кулакова, М. М. "Зорова поезія у контексті теорії рецептивної естетики." Літературознавчі студії, Вип. 39, ч. 2 (2013): 73–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Канівець, Н. "Рецептивна бернсіана Івана Франка та його російських і польського побратимів." Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах, Вип. 13 (2006): 30–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рецептивні"

1

Prykhodko, Oksana, Оксана Юріївна Приходько, Оксана Юрьевна Приходько, Dmytro Drozdovskyi, Дмитро Ігорович Дроздовський, and Дмитрий Игоревич Дроздовский. "Time after the End: New Frontiers for the Comparative Studies." Thesis, Chung-Ang University, Seoul, Korea, 2010. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/24534.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельничук, І. В. "Розвиток англомовної фонетичноїкомпетентності учнів 5-го класу наоснові використання автентичнихаудіо- та відеоматеріалів." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9786.

Full text
Abstract:
Дипломна робота магістра присвячена дослідженню проблеми активізації розвитку англомовної фонетичної компетентності учнів 5-го класу на основі автентичних аудіо- та відеоматеріалів у період їх адаптації до першого циклу базової середньої освіти. У роботі визначено психологічні особливості засвоєння англомовного матеріалу учнями в адаптаційний період; схарактеризовано сутність та структуру англомовної фонетичної компетентності, особливості організації процесу навчання фонетичного матеріалу на уроках англійської мови; розроблено систему вправ та завдань для активізації розвитку англомовної фонетичної компетентності в учнів 5-го класу з використанням автентичних аудіо- та відеоматеріалів популярних освітніх веб-сайтів, мобільного додатка Playtime та ігрових методів навчання; експериментально перевірено ефективність розробленої системи фонетичних вправ на уроках англійської мови та під час самостійної роботи п’ятикласників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевцова, Аліна Владленівна, Алина Владленовна Шевцова, and Alina Vladlenivna Shevtsova. "Особенности обучения рецептивным видам речевой деятельности иностранных студентов." Thesis, Издательство СумГУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17480.

Full text
Abstract:
Работа по развитию специфических для аудирования умений и по переносу в процесс обучения аудирования умений, сформированных в других видах речевой деятельности, позволяет студентам-иностранцам в короткий срок достичь в восприятии русской речи на слух уровня понимания, приближенного к уровню понимания при чтении. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17480
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кленова, Ю. В. "Роман «Ключи счастья» А.А. Вербицкой в функционально-рецептивном аспекте : диссертация на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.01.01." Thesis, б. и, 2017. http://hdl.handle.net/10995/47102.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кленова, Ю. В. "Роман «Ключи счастья» А.А. Вербицкой в функционально-рецептивном аспекте : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата филологических наук : 10.01.01." Thesis, б. и, 2017. http://hdl.handle.net/10995/47082.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сміян, Олександр Іванович, Александр Иванович Смиян, Oleksandr Ivanovych Smiian, and Н. О. Савельєва-Кулик. "Вплив поєднаного застосування сульфату цинку та рецептивної музикотерапії на перебіг вегетосудинної дисфункції у дітей-нащадків ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/6584.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Загидуллина, М. В. "Классические литературные феномены как историко-функциональная проблема (Творчество А. С. Пушкина в рецептивном аспекте) : Автореф. дис. ... д-ра филол. наук: 10.01.01." Thesis, 2002. http://hdl.handle.net/10995/559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Рецептивні"

1

Милосављевић Милић, Снежана М. "Модели рецептивног одговора у савременој српској књижевности за децу." In Српски језик и књижевност данас — теоријско-методолошки аспекти проучавања, рецепције и превођења, 173–83. Београд: Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2021. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2021.50.2.ch17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Боева, Галина. "Финляндия в жизни и творчестве Леонида Андреева." In Rusistica Latviensis, 151–61. University of Latvia Press, 2021. http://dx.doi.org/10.22364/ruslat.9.15.

Full text
Abstract:
В статье обосновывается важность в жизни Леонида Андреева геокультурного топоса Финляндия, с которой писатель был связан биографически и творчески в последнее десятилетие своей жизни. Исследованы следующие аспекты темы: жизнетворческий («домостроительство» писателя на Черной Речке рассматривается как жизнестроительный проект в духе модерна); рецептивный (восприятие творчества Андреева в контексте романтико-модернистского комплекса «Север» и культа Ибсена); аспект поэтики (в произведениях «финского периода» писатель обращается к локусу «Финляндия», моделируя «фьордовое», замкнутое пространство). Приводятся современные свидетельства мифотворческой активности места, где находился дом Андреева.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography