Academic literature on the topic 'Релін'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Релін.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Релін"

1

Дроздовська, С. Б. "Молекулярно-генетичні фактори розвитку гіпертрофії міокарда при інтенсивних фізичних навантаженнях." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (April 20, 2017): 19–25. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2017.1.19-25.

Full text
Abstract:
Мета: розглянути молекулярно-генетичні механізми розвитку гіпертрофії міокарда у відповідь на систематичні фізичні навантаження та встановити ключові фактори, що сприяють розвитку крайніх форм гіпертрофії, виявити спадкові фактори, які сприяють її розвитку. Методи: аналіз наукової та науково-методичної літератури. Результати. Встановлено, що схильність до розвитку гіпертрофії міокарда під впливом інтенсивних фізичних навантажень має спадкові особливості, які залежать від поліморфізмів генів та рівня їх експресії. До переліку таких генів належать гени білків–регуляторів метаболічних мереж, ренін-ангіотензинової системи, структурних білків серцевого м’яза, факторів росту та гени некодуючих РНК (мікрота довгих некодуючих РНК). Висновки. Дослідження поліморфізмів генів білків–регуляторів метаболічних мереж, ренін-ангіотензинової системи, структурних білків серцевого м’яза, некодуючих РНК та рівня їх експресії у відповідь на фізичні навантаження дозволять розкрити молекулярногенетичні механізми регуляції адаптаційної відповіді серцево-судинної системи та слугуватимуть основою створення методу неінвазивної діагностики схильності до розвитку патологічних форм гіпертрофії міокарда. Експресія генів некодуючих РНК є потенційним інформаційним маркером перебігу адаптаційних процесів до фізичних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Fushtey, I. M., S. G. Podluzhnyi, and E. V. Sid. "РЕМОДЕЛЮВАННЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ПАЦІЄНТІВ З ПАРОКСИЗМАЛЬНОЮ ФІБРИЛЯЦІЄЮ ПЕРЕДСЕРДЬ ПРИ ПОЛІМОРФІЗМАХ ГЕНІВ РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 3 (September 29, 2020): 165–72. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i3.11598.

Full text
Abstract:
Сучасними важливими медико-соціальними проблемами у світі є гіпертонічна хвороба (ГХ), ішемічна хвороба серця (ІХС) та фібриляція передсердь (ФП). Виникненню аритмій може сприяти поєднання певних поліморфізмів генів, особливо актуальним є вивчення ролі генів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС), оскільки у даний час, саме її роль, у патогенезі ФП поєднаної з ГХ визначається як провідна. У даний час є обмежена кількість даних про зв᾽язок гіпертрофії лівого шлуночка у пацієнтів з коморбідною патологією, що вказує на необхідність визначення популяційних особливостей при вивченні ролі поліморфізмів генів у розвитку мультифакторних захворювань таких, як ІХС та ГХ та їх ускладнень, що викликає великий практичний інтерес. Мета – визначити особливості ремоделювання лівого шлуночка у пацієнтів з пароксизмальною фібриляцією передсердь при поліморфізмах генів ренін-ангіотензин-альдостеронової системи. Матеріали і методи. Для досягнення мети було проведено проспективне, відкрите порівняльне дослідження на базі комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня № 10» Запорізької міської ради. Вибірку пацієнтів проводили в період з 2014 по 2019 рр. Результати дослідження базуються на даних комплексного обстеження і динамічного спостереження за 176 хворими на пароксизмальну ФП на тлі ІХС з гіпертонічною хворобою, з них було 98 осіб із міста Запоріжжя та 78 – із сільської місцевості. Розподіл хворих на групи проводили після встановлення відповідності хворих щодо критеріїв включення/виключення дослідження залежно від комбінації генотипу поліморфізмів генів. Усім обстеженим було виконано ехокардіографічне дослідження, визначення поліморфізму генів. Отримані результати. Було виявлено, що генетичні поліморфізми ренін-ангіотензин-альдостеронової системи можуть впливати на вираженість патологічних змін у хворих на пароксизмальну ФП на тлі ІХС з гіпертонічною хворобою. Визначено, що поліморфізм Т174М гена ангіотензиногену впливає на показники ремоделювання лівого шлуночка. У пацієнтів, що мали алельний ген M, індекс маси міокарда лівого шлуночка був достовірно вище. Дослідження поліморфізму А1166С гена AGTR1 дозволяє прогнозувати ризик виникнення несприятливого концентричного ремоделювання лівого шлуночка, при наявності у хворого алельного гену С збільшується ризик у 2,03 раза. Висновки. Таким чином, при дослідженні впливу даних поліморфізмів на діяльність серцево-судинної системи слід враховувати генетичні особливості окремих етносів і популяцій. Отримані нами результати дозволяють вважати поліморфізми генів додатковим фактором прогнозу формування неадекватної маси лівого шлуночка, що веде до його несприятливого ремоделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Koval, S. M., L. A. Ryeznik, I. O. Snigurska, and O. V. Mysnychenko. "Антиатерогенні ефекти блокатора рецепторів ангіотензину II олмесартану: механізми, вираженість та клінічна значимість." HYPERTENSION, no. 2.28 (March 1, 2013): 28–34. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.2.28.2013.86518.

Full text
Abstract:
В огляді наведені дані літератури, що свідчать про ключову патогенетичну роль ренін-ангіотензинової системи та її головного нейрогормону ангіотензину ІІ у розвитку атеросклерозу та про потужні антиатерогенні властивості блокатора рецепторів ангіотензину ІІ олмесартану. Показано, що антиатерогенна дія олмесартану реалізується через виражені антиоксидантні й протизапальні ефекти та його нормалізуючий вплив на функцію ендотелію. Детальний аналіз літератури свідчить про те, що переконливі докази вираженої антиатеросклеротичної дії олмесартану отримані як в експериментальних, клінічних, так і в проспективних багатоцентрових рандомізованих дослідженнях (EUTOPIA, MORE, VIOS, OLIVUS, OLIVUS-Eх). Представлені дані обґрунтовують перспективність широкого застосування олмесартану в лікуванні артеріальної гіпертензії, особливо при поєднанні з атеросклерозом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Tashchuk, V. K., O. S. Polianska, O. I. Hulaha, and O. M. Hinhuliak. "Нейрогуморальний вплив артеріальної гіпертензії та хронічної хвороби нирок на гострий інфаркт міокарда: патогенетичні взаємодії ремоделювання серця з використанням антагоністів альдостерону." HYPERTENSION, no. 3.41 (August 21, 2015): 61–65. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.3.41.2015.80660.

Full text
Abstract:
Перебіг гострого Q-інфаркту міокарда при наявній артеріальній гіпертензії супроводжується надмірною активацією ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, втратою скорочувальної здатності гладком’язових клітин, розширенням передсердь, а зменшення рівня нейропептиду вазопресину при використанні антагоністів альдостерону забезпечує функціонуючий захист від розвитку серцевої недостатності. Еплеренон порівняно зі спіронолактоном сприяє більш вираженому зниженню концентрації альдостерону, особливо у хворих із хронічною хворобою нирок ІІ стадії. Рівні передсердного натрійуретичного пептиду, ангіотензинперетворювального ферменту та фактора Віллебранда у таких хворих при застосуванні спіронолактону мали статистично вірогідну тенденцію до зростання, а при використанні еплеренону спостерігалося вірогідне зниження їх концентрації. Параметри нейрогуморальних показників служать не тільки діагностичними маркерами перебігу захворювання, окремі з них є незалежними предикторами розвитку та прогресування кардіоваскулярних катастроф.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Gubenko, V. P., S. M. Fedorov, A. V. Tkalina, and T. M. Zachatko. "Мануальна терапія в лікуванні та реабілітації хворих із руховими порушеннями." INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL, no. 7.69 (December 24, 2014): 94–100. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.7.69.2014.80925.

Full text
Abstract:
Умовою ефективного лікування й реабілітації хворих із руховими порушеннями є багатобічний вплив на ланки саногенезу різними методами, одним із яких є мануальна терапія (МТ). Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти застосування МТ у хворих із руховими порушеннями. Застосування МТ у медичній реабілітації хворих із патологією кістково-м’язової та нервової систем приводить до нормалізації м’язового тонусу, оптимізації динамічного стереотипу, усунення больового синдрому, покращання мікроциркуляції та трофічних процесів. Використовують прийоми МТ — мобілізацію, маніпуляцію, м’які мануальні техніки (нейром’язову терапію, міофасціальний реліз, краніосакральну терапію). МТ є ефективним методом відновлення рухової функції у хворих із захворюваннями опорно-рухової та нервової систем. Вивчення нових методик МТ розширить коло показань та підвищить її ефективність при різних захворюваннях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Buryanov, O. A., M. G. Kryshchuk, V. V. Lykhodiy, V. O. Eshchenko, M. O. Zadnichenko, and Yu L. Sobolevsky. "Імітаційне комп’ютерне моделювання впливу латерального релізу на нестабільність надколінка диспластичного генезу." TRAUMA 14, no. 2 (March 1, 2013): 72–79. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.2.14.2013.88596.

Full text
Abstract:
На основі створених динамічних моделей пателофеморального суглоба з дисплазією виростків стегнової кістки (тип А та В) проведено визначення кутових та лінійних переміщень надколінка, а також еквівалентних за Мізесом напружень у хрящі надколінка при згинанні колінного суглоба від 0° до 30° у нормі, при нестабільності надколінка та латеральному релізі при нестабільності, що супроводжується дисплазією виростків стегнової кістки типу А та В. Встановлено, що при нестабільності надколінка концентратори напруження розташовуються лише на латеральній фасетці незалежно від типу дисплазії. Тип дисплазії впливає на кутові та лінійні переміщення надколінка, а також розподіл еквівалентних за Мізесом напружень у хрящі надколінка в нормі та при нестабільності. Латеральний реліз зменшує напруження на латеральній фасетці надколінка, проте не нормалізує кутові та лінійні переміщення. Тип дисплазії виростків стегнової кістки впливає на розподіл напруження та кутові та лінійні переміщення надколінка при латеральному релізі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Psaryova, V. G. "Features of the Activity of Separate Components of the Renin-Angiotensin-Aldosterone System in Arterial Hypertension and Concomitant Obesity." Ukraïnsʹkij žurnal medicini, bìologìï ta sportu 4, no. 2 (April 8, 2019): 168–72. http://dx.doi.org/10.26693/jmbs04.02.168.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kadykova, O. "Gender Specific Distribution of Polymorphisms of Genes of Renin-Agiotensin-Aldosterone System in Patients with Coronary Artery Disease and Obesity." Ukraïnsʹkij žurnal medicini, bìologìï ta sportu 3, no. 1 (January 15, 2018): 130–34. http://dx.doi.org/10.26693/jmbs03.01.130.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Maksiv, Сh Ya, and M. I. Marushchak. "ПАТОГЕНЕЗ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ: РОЛЬ ОКИСНЮВАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ." Вісник медичних і біологічних досліджень, no. 2 (September 18, 2020): 81–87. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.2.11385.

Full text
Abstract:
Резюме. Артеріальна гіпертензія (АГ) є основним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких, як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда та хронічна серцева недостатність, що зумовлює актуальність дослідження механізмів, що лежать в основі даного захворювання. Мета дослідження – проаналізувати літературні джерела щодо особливостей перебігу процесів вільнорадикального окиснення у патогенезі артеріальної гіпертензії. Матеріали і методи. У дослідженні опрацьовано наукові публікації за останнє десятиліття, які доступні у мережі «Інтернет», ключовими словами були «артеріальна гіпертензія», «патогенез», «вільнорадикальне окиснення». Результати. У розвитку АГ бере участь підвищення активності ангіотензину II, який зумовлює хронічну реактивацію ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, порушення балансу пресорних і депресорних систем. Дослідження останніх років свідчить про те, що окрім основних патогенетичних концепцій при розвитку АГ необхідно також враховувати такі механізми, як ендотеліальна дисфункція, оксидативний стрес і неспецифічне запалення. Свідченням цього є також дослідження, в яких описано як оксидативний стрес спричиняє ендотеліальну дисфункцію через зниження біодоступності ключового судинного регулятора NO, а також збільшення затримки натрію і води, зміни симпатичного відтоку, що призводить до підвищення АТ. Висновки. Результати аналізу літературних джерел підтверджують наше припущення, що однією з найвірогідніших причин АГ є оксидативний стрес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Mogilevskyy, S. Yu, Yu O. Panchenko, S. V. Ziablitsev, and L. V. Natrus. "Порушення агрегації тромбоцитів як чинник розвитку діабетичної макулопатії та діабетичного макулярного набряку у хворих на непроліферативну діабетичну ретинопатію при цукровому діабеті 2-го типу." Archive of Ukrainian Ophthalmology 6, no. 3 (September 28, 2021): 24–29. http://dx.doi.org/10.22141/2309-8147.6.3.2018.165203.

Full text
Abstract:
Актуальність. Аналіз сучасних даних дає можливість висунути припущення, що патогенетичні чинники цукрового діабету (ЦД) можуть провокувати проагрегантний статус тромбоцитів (Тц) та викликати порушення мікроциркуляції в оболонках ока і розвиток діабетичної макулопатії (ДМП) та діабетичного макулярного набряку (ДМН). Мета дослідження — проаналізувати порушення агрегації Тц при ДМН та ДМП за умов непроліферативної діабетичної ретинопатії (НПДР) при ЦД 2-го типу. Матеріали та методи. Дослідження включало 32 хворих (32 ока) із ЦД 2-го типу, у яких за класифікацією ETDRS виявлена легка (14 хворих, 14 очей) і помірна (18 хворих, 18 очей) стадії НПДР. Для дослідження Тц in vitro використовували аденозиндифосфат (АДФ), адреналін, ангіотензин-2 (Анг-2), фактор активації тромбоцитів (ФАТ) і колаген. Оцінку агрегації Тц проводили турбидиметричним методом на аналізаторі Chronolog (США). Результати. У пацієнтів з ДМП при помірній стадії НПДР виявлена більша реактивність Тц до Анг-2, ФАТ і адреналіну, ніж при легкій стадії (p < 0,01). Даний феномен відбивав підвищення агрегації Тц внаслідок порушень симпатоадреналової та ренін-ангіотензинової систем та зростання тяжкості запалення. Гіперреактивність Тц до Анг-2 була причиною розвитку ДМН у хворих з ДМП при помірній стадії НПДР. Висновки. Патогенетичні чинники ЦД можуть провокувати проагрегантний статус Тц і тим самим викликати порушення мікроциркуляції в оболонках ока, що супроводжується розвитком ДМП і ДМН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Релін"

1

Марусич, Максим Ігорович. "Чотирьохвалковий каландр з модернізацією механізму прогину валка." Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27146.

Full text
Abstract:
Знайдено шляхи модернізації механізмів компенсації прогину валка і перехрещення валків. Проведено порівняльні розрахунки базових конструкцій та модернізованої а також параметричні, кінематичні, теплові розрахунки та розрахунки на міцність, які підтверджують працездатність агрегату та доцільність обраної модернізації. Розроблено start-up проект в якому були проаналізовані всі можливості та загрози майбутнього виробництва, визначено сильні та слабкі сторони за рахунок яких є можливість виходу на провідні позиції в виробництві лінолеуму та реліну.
After conducting literature and patent examinations, ways were found to modernize the mechanisms for compensating the roll deflection and the intersection of the rolls. Comparative calculations of basic structures and modernized, as well as parametric, kinematic, thermal calculations and strength calculations, confirming the efficiency of the unit and the feasibility of the selected modernization, are carried out. A start-up project was developed in which all the possibilities and threats of future production were analyzed, strengths and weaknesses were identified due to which it is possible to reach leading positions in the production of linoleum and relien. developed a scheme of automation and measures of labor protection.
Найдены пути модернизации механизмов компенсации прогиба валка и пересечения валков. Проведены сравнительные расчеты базовых конструкций и модернизированной а также параметрические, кинематические, тепловые расчеты и расчеты на прочность, подтверждающие работоспособность агрегата и целесообразность выбранной модернизации. Разработан start-up проект в котором были проанализированы все возможности и угрозы будущего производства, определены сильные и слабые стороны за счет которых есть возможность выхода на ведущие позиции в производстве линолеума и релина.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кривчанська, М. І. "Генетичні маркери ренін-ангіотензин-альдостеронової системи." Thesis, БДМУ, 2022. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/19381.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яременко, В., Ярослав Васильович Яненко, Ярослав Васильевич Яненко, and Yaroslav Vasylovych Yanenko. "Особливості створення прес-релізів спортивної тематики." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49189.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто загальні теоретичні засади та практичні рекомендації по створенню прес-релізів спортивної тематики для факультету ІФСК СумДУ.
The article deals with general theoretical bases and practical recommendations for the creation of press releases on the topic of sports for the faculty IFSK SSU.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Новітченко, В. О. "Лінгвопрагматичні особливості сучасного англомовного прес-релізу (перекладацький аспект)." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86826.

Full text
Abstract:
Прес-релізи загалом визнані провідним жанром PR-комунікації та основним інструментом взаємодії PR-спеціалістів із пресою. Ці тексти є повідомленнями, які інформують зовнішню аудиторію про значущі події в діяльності PR-суб'єкта та створюють його позитивний імідж.
Пресс-релизы признаны ведущим жанром PR-коммуникации и основным инструментом взаимодействия PR-специалистов с прессой. Эти тексты являются сообщениями, информирующими внешнюю аудиторию о значимых событиях в деятельности PR-субъекта и создающими его положительный имидж.
Press releases are recognized as the leading genre of PR communication and the main tool for interaction between PR specialists and the press. These texts are messages informing the external audience about significant events in the activities of the PR subject and creating his positive image.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Shalimova, А., Валентина Григорівна Псарьова, Валентина Григорьевна Псарева, Valentyna Hryhorivna Psarova, М. Kochuieva, O. Kolesnikov, and K. Prosolenko. "Metabolic disorders and the state of the renin-angiotensin-aldosterone system in obese patients with resistant hypertension." Thesis, Bioscientifica, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86227.

Full text
Abstract:
The study included 200 patients with uncontrolled AH and obesity. Obese patients with true resistance differed from pseudo–resistant patients with significantly lower BMI, higher aldosterone levels, and less pronounced adipokines imbalance.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пікуш, Катерина Олександрівна. "Особливості функціонально-орієнтованого підходу в подіартричній практиці серед дітей." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4611.

Full text
Abstract:
Пікуш К. О. Особливості функціонально-орієнтованого підходу в подіартричній практиці серед дітей : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» / наук. керівник К. Ю. Бойченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 64 с.
UA : Дипломна робота – 64 сторінки, 12 таблиць, 18 рисунків, 66 літературних джерела. Об’єкт дослідження – процес корекції функціонального стану стопи в дітей з плоско-вальгусною деформацією. Мета дослідження – оцінка ефективності застосування функціонально-орієнтованого підходу в корекції плоско-вальгусної стопи у дітей. Методи дослідження – аналіз та узагальнення літературних джерел; методи діагностики функціонального стану стопи: візуальний метод (ВАШ шкала); тестування (шкала оцінки стопи – AOFAS); інструментальні методи (ультрозвукова діагностика); методи математичної статистики. При порушенні формування м’язово-зв’язкового апарату стопи розвивається патологія, яка з часом, залежно від маси тіла, активності дитини, якості взуття, може трансформуватися в статичну повздовжню плоскостопість. Порушення біомеханіки стопи призводить до зменшення зовнішнього та внутрішнього склепіння, пронації заднього відділу стопи, що збільшує довжину та площу контакту з поверхнею. У зв’язку з тим, що в дитячому віці кістково-м’язові структури стопи м’які та пластичні, вони легко піддаються впливу, тому застосування функціонально-орієнтованого підходу (кінезіотейпування, функціональних вправ, міофасціального релізу, міостимуляції та устілок) в реабілітаційній програмі серед дітей з плоско-вальгусною деформацією стопи забезпечило поліпшення показників функціонального стану стопи, що є ознакою оптимізації та збільшення адаптивної поведінкової реакції при виконанні фізичних навантажень, і дозволяє рекомендувати дану програму для практичного використання при роботі з даним контингентом.
EN : Thesis – 64 pages, 12 tables, 18 drawings, 66 literary sources. The object of research is the process of correction of the functional state of the foot in children with flat-valgus deformity. The purpose of the study was to evaluate the effectiveness of a functionally-oriented approach in the correction of flat-foot valgus in children. Research methods – analysis and generalization of literary sources; methods of diagnostics of the functional state of the foot: visual method (visual analog scale); testing (AOFAS foot evaluation scale); instrumental methods (ultrasound diagnostics); methods of mathematical statistics. When the formation of the musculoskeletal system of the foot is disturbed, a pathology develops, which over time, depending on the body weight, activity of the child, quality of shoes, can be transformed into static longitudinal flat feet. Violation of the biomechanics of the foot leads to a decrease in the outer and inner arches, pronation of the posterior part of the foot, which increases the length and area of contact with the surface. Due to the fact that in childhood the musculoskeletal structures of the foot are soft and plastic, they are easily affected, so the use of functionally-oriented approach (kinesiotaping, functional exercises, myofascial release, myostimulation and insoles) in rehabilitation The program among children with flat-valgus deformity of the foot has improved the functional state of the foot, which is a sign of optimization and increase the adaptive behavioral response during exercise, and allows us to recommend this program for practical use when working with this contingent.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Плотнікова, Тетяна Анатоліївна, and Tetiana Anatoliivna Plotnikova. "Фізична терапія спортсменів лучників при міофасціальному больовому синдромі плечового пояса." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/9885.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена проблемі фізичної терапії спортсменів лучників при міофасціальному больовому синдромі плечового пояса. Мета магістерського дослідження полягає у науковому обґрунтуванні та розробці програми фізичної терапії для спортсменів лучників, які страждають на міофасціальний больовий синдром у міжзмагальний період для покращення функціональних можливостей, повернення активності в повсякденному житті. На основі аналізу наукових літературних джерел вивчено особливості міофасціальних больових синдромів та причини їх розвитку у спортсменів лучників. Розроблено програму фізичної терапії спортсменів лучників з міофасціальним больовим синдромом та реалізовано її в умовах дитячо-юнацької спортивної школи. Перевірено ефективність запропонованої програми фізичної терапії. Передбачається, що розроблена програма фізичної терапії, яка буде реалізована для спортсменів лучників з міофасціальним больовим синдромом, скоротить терміни реабілітації спортсменів, зменшить кількість рецидивів, скоротить термін зняття клінічних синдромів, покращить психологічний стан.
The master's thesis is devoted to the problem of physical therapy of archers in myofascial pain of the shoulder girdle. The purpose of the master's research is to scientifically substantiate and develop a program of physical therapy for archers who suffer from myofascial pain in the inter-competition period to improve functionality, return to activity in everyday life. Based on the analysis of scientific literature, the features of myofascial pain syndromes and the reasons for their development in archery athletes have been studied. The program of physical therapy of archers with myofascial pain syndrome has been developed and implemented in the conditions of children and youth sports school. The effectiveness of the proposed physical therapy program is tested. It is assumed that the developed program of physical therapy, which will be implemented for athletes archers with myofascial pain, will reduce the rehabilitation of athletes, reduce the number of relapses, reduce the time of removal of clinical syndromes, improve the psychological state.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography