Academic literature on the topic 'Релокація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Релокація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Релокація"

1

Smochko, Nataliia, and Tetyana Luzhanska. "Релокація українського бізнесу як інструмент економічної безпеки в умовах військового стану." Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, no. 4 (August 31, 2022): 112–18. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.4.10.

Full text
Abstract:
Мета роботи: аналіз стану розвитку релокації бізнесу України в умовах воєнного стану та оцінка процедурних моментів розміщення. Дизайн/Метод/Підхід дослідження: аналіз, емпіричний метод та прогнозний аналіз. Теоретична цінність дослідження: у статті розкрито поняття “релокація бізнесу” та проаналізовано нормативно-правову базу становлення. Практична цінність дослідження: виявлено основні складові успішної релокації бізнесу в Україні. Тип статті: теоретичний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Недошитко, Ангеліна, and Ірина Яремко. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ: РЕЛОКЕЙТ ПІДПРИЄМСТВ." Grail of Science, no. 14-15 (June 6, 2022): 63–69. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.05.2022.007.

Full text
Abstract:
Розглянуто можливості ведення підприємницької діяльності у харчовій сфері в сучасних воєнних умовах. Досліджено можливі і адекватні до цих умов основні напрямки вироблення державно-приватної політики розвитку та відбудови національної економіки. Виділено основні проблемні фактори для стабільної діяльності підприємств галузі харчових технологій. Обґрунтовано важливість виокремлення особливостей функціонування підприємництва у досліджуваній галузі та аргументовано їх значимість для формулювання нових підходів до регулювання діяльності підприємств харчових технологій у поточних умовах та поступової адаптації до умов повоєнної відбудови економіки. Доведено важливість своєчасного вироблення адаптивних засад державної регуляції і механізмів побудови раціональних принципів та підходів до організації підприємництва в галузі. Встановлено, шо через географічні чинники ведення бойових дій багато підприємств не мають можливість безпечної роботи на територіях сходу та півночі України. Обґрунтовано актуальність формулювання базових засад організації міжобласного релокейту бізнесу в територіальних межах країни. Визначено, що релокація підприємництва досліджуваної галузі в територіальних межах держави є реальним напрямом втримати функціонування бізнесу цієї сфери, відновити досяжний рівень його стабільності в обмежених воєнних умовах. Запропоновано при реалізації процесів релокації урахувати особливості регіону, кількість економічно зайнятого населення та інші показники, які можуть впливати на роботу структурних підрозділів суб’єктів харчової промисловості. При практичному впровадженні цих процесів стратегічно потрібно починати з вибору місця та способу переїзду, оскільки нове приміщення та його структура бізнесу можуть стати надійною основою для його повоєнного відновлення та розвитку. Відзначено актуальність вирішення під час релокейту питань розміщення та створення умов для працівників, що евакуйовуються разом з підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Светлана Николаевна, Андреева,. "Relocations in the Russian Federation: Legal Nature and State Support." ЖУРНАЛ ПРАВОВЫХ И ЭКОНОМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ, no. 4 (December 12, 2022): 92–96. http://dx.doi.org/10.26163/gief.2022.54.13.015.

Full text
Abstract:
В процессе управления персоналом используется особый механизм трудовой мобильности - релокация работников. Данный механизм предполагает перевод сотрудников в другое подразделение компании, расположенное за пределами населенного пункта, где они первоначально осуществляли свою трудовую деятельность. То есть релокация подразумевает изменение их места жительства при сохранении трудового договора с компанией. В статье рассматриваются правовые аспекты оформления релокации, анализируются преимущества и проблемы, порождаемые релокацией. In the process of personnel management, a special labor mobility mechanism is used - the relocation of employees. Given mechanism involves the relocation of staff to another business unit located outside the municipality wherein the employees were initially working. That is, the relocation implies a change in their place of residence while maintaining an employment contract with the company. The article discusses legal aspects of relocation, analyzes the advantages and problems caused by relocation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бокій, Олена, and Микола Мороз. "ЦІНИ НА СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩУ ХАРЧОВУ ПРОДУКЦІЮ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ ВИКЛИКІВ." ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ 10, no. 18 (July 29, 2022): 207–18. http://dx.doi.org/10.31073/foodresources2022-18-20.

Full text
Abstract:
Предмет дослідження  економічні процеси та підтримка цін на харчову продукцію соціального призначення для забезпечення продовольчої безпеки. Мета дослідження полягає у визначенні реакції цін на продовольчому ринку в умовах надзвичайних викликів і заходів протидії ціновому зростанню та підтримки малозабезпечених верств населення. Застосовано методи: діалектичний і системного узагальнення – для оцінки еволюції поняття щодо соціально значущої харчової продукції; порівняльний, індексний – для порівняння, оцінки цін та індексів цін на харчову продукцію в областях України та в динаміці; прогнозних оцінок – для побудови прогнозів цін на харчову продукцію; аналізу статистичної звітності. Результати дослідження. Соціально значущою запропоновано визначити харчову продукцію, що регулярно споживається всіма верствами населення, забезпечує основний раціон харчування найменш захищених верств і має високу соціальну значущість. В умовах надзвичайних викликів – пандемії та військової агресії Російської Федерації – насамперед прискорилося зростання цін на продукцію тривалого зберігання. Знижується купівельна спроможність мешканців України у перерахунку на курятину, молоко та хліб, що нижча більше ніж удвічі, порівнюючи із Польщею та Угорщиною. В Україні на національному рівні для третини домогосподарств не забезпечено продовольчу безпеку. За прогнозними розрахунками, у серпні до квітня 2022 р. очікується зростання цін на курятину і молоко. Під впливом агресії російської федерації посилилися регіональні відмінності цін на харчову продукцію. Прискореними темпами зросли ціни у найбільш військово нестабільних Херсонській і Донецькій областях, а також в областях із великою концентрацією переселенців – Львівській і Тернопільській. Для протидії ціновому зростанню, забезпечення доступності харчових продуктів необхідно налагодити безперебійну логістику постачання сировини переробним підприємствам та роботу переробних підприємств; вдосконалити логістику постачання готової продукції населенню. Важливо розробити методику визначення осіб, які найбільше потребують продовольчої підтримки, надати адресну підтримку вразливим верствам населення. Сприятимуть безперебійному забезпеченню харчовими продуктами релокація потужностей із зони ризику, постачання продовольства у вразливі регіони, створення карти продовольчої допомоги для зарубіжної підтримки. Сфера застосування результатів дослідження. Призначено для фахівців у галузі економічних досліджень ринку продовольства й аналізу цін, наукових працівників, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів. Результати можуть бути використані у подальших наукових дослідженнях цінової ситуації на ринку продовольства, механізмів стримування цін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Князевич, А. О. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РЕЛОКАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВІЙНИ." Ekonomika ta derzhava, no. 8 (August 18, 2022): 9–14. http://dx.doi.org/10.32702/2306-6806.2022.8.9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кондратьєв, Олександр. "НАПРЯМКИ СПІВРОБІТНИЦТВА У БУДІВЕЛЬНІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ ТА США У КОНТЕКСТІ НОВИХ РЕАЛІЙ." Молодий вчений, no. 7 (107) (July 31, 2022): 23–26. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-7-107-6.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено вивченню напрямків співробітництва у будівельній галузі України та США у контексті поточних тенденцій світового розвитку галузі. До уваги приймається нерозкритий потенціал професійного діалогу у сегменті цивільного та промислового будівництва, нові реалії в яких перебуває Україна у 2022 році та наявні можливості до продуктивної співпраці. Акцент у статті робиться на застосуванні власного підприємницького досвіду та експертного аналізу; узагальненні аргументів на користь винайдення подальшого вектору співробітництва України та США. Наводяться результати власних спостережень щодо специфіки, переваг та обмежень у застосуванні механізованої (автоматичної) шпаклівки. Наводяться якісні та кількісні (економічні) переваги застосування у будівництві саме механізованої шпаклівки. З огляду на масштаби ринку США обґрунтовується доцільність подальших розробок у цьому напрямку, як-то активне застосування у галузі будівництва інновацій, зокрема сенс звернутися до штучного інтелекту, який дозволятиме у недалекому майбутньому розпізнавати криві та похилі стіни (кут викривлення) для створення нових машин / систем / агрегатів. Окремо увага звертається на сенсі існування американсько-українських будівельних підрядних компаній (база США), релокації найкращих українських спеціалістів будівельної галузі задля подальшого продуктивного співробітництва у контексті нових реалій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Polyanska, A. S., V. B. Martynets, and O. V. Kaban. "ОПТИМІЗАЦІЯ ЛАНЦЮГА ПОСТАЧАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ В УМОВАХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ." Actual problems of regional economy development 2, no. 18 (June 29, 2022): 112–27. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.18.112-127.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано необхідність дослідження логістичних ланцюгів постачання в умовах війни в Україні, яка спричинила кризові явища у економічному, гуманітарному, технічному, інформаційному середовищі діяльності підприємств. Зазначено, що війна в Україні додала ризиків для міжнародних ланцюгів постачання, частиною яких були вітчизняні підприємства. Зруйновані або частково пошкоджені наслідками військових дій, ланцюжки поставок стикаються з багатьма проблемами, які, якщо їх не вирішити, завадять відновленню економіки та довгостроковому зростанню. Розглянуто особливості функціонування та управління логістичними ланцюгами в умовах зміни середовища та впливу негативних тенденцій, зокрема зменшення обсягів експорту та імпорту, зміни структури на напрямів логістичних потоків, зупинення діяльності та релокації підприємств, збільшення ризиків та загроз постачання товарів. Охарактеризовано умови функціонування логістичних ланцюгів вітчизняних підприємств в умовах війни. Узагальнено зарубіжний досвід оптимізації логістичних ланцюгів, зокрема шляхом визначення та класифікації потенційних та існуючих для них ризиків, враховуючи сформований під час пандемії досвід. Обґрунтовано, що такий досвід частково може бути використаний для відновлення та підвищення стійкості вітчизняних логістичних ланцюгів в сучасних умовах війни та післявоєнного відновлення. Використано та адаптовано матрицю класифікації ризиків управління логістичними ланцюгами постачання для вітчизняних промислових підприємств. Розглянуто можливі стратегії управління ризиками відповідно до рівня складності їх передбачення та впливу на них. Охарактеризовано критерії оптимізації управління логістичними ланцюгами постачання на основі виділення таких позицій: виявлення і збереження логістичних потужностей; забезпечення стійкості у майбутньому; створення прозорості; оцінка реалістичності попиту кінцевого споживача; оцінка реалістичності попиту кінцевого споживача. Розглянуто задачу оптимізації управління логістичним ланцюгом постачання в умовах кризових явищ. Запропоновано ключові індикатори ефективності функціонування логістичних ланцюгів на основі розгляду як загальних, так і логістичних показників та напрямів їх оптимізації на основі врахування розглянутих у статті критеріїв оптимізації та обґрунтування ключові індикатори оцінювання такої оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vasylchenko, S. М., and L. I. Mykhailyshyn. "АНАЛІЗ ЯКОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПАСПОРТІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ПРИКАРПАТТЯ." Actual problems of regional economy development 2, no. 18 (June 29, 2022): 31–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.18.31-46.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано методику аналізу якості інвестиційних паспортів територіальних громад та проведено аналіз якості інвестиційних паспортів територіальних громад Прикарпаття. Маркетинг території та маркетинг інвестиційних можливостей громади, як будь-який комплекс маркетингу, повинний проводитись за стандартною методикою, а також містити увесь необхідний набір параметрів громади, які можуть зацікавити потенційних інвесторів та вплинути на їх інвестиційні рішення. Тому для аналізу якості інвестиційних паспортів територіальних громад, авторами статті було розроблено власну методику оцінки якості інвестиційних паспортів. Аналіз якості інвестиційних паспортів територіальних громад проводився шляхом моніторингу тих паспортів, які розміщені на офіційних сайтах ТГ Прикарпаття (62 територіальні громади) і посилання на які можна знайти на ресурсі https://decentralization.gov.ua/. Однак, якщо при моніторингу сайту, нами не було виявлено інвестиційного паспорту громади, ми звертались до пошукової системи GOOGLE задля пошуку такого документу на інших веб-ресурсах. Як свідчить проведений в статті огляд рейтингових оцінок Прикарпаття сьогодні володіє високим інвестиційним потенціалом, а на території області створено сприятливий інвестиційний клімат, який дозволяє успішно залучати інвестиції для розвитку економіки області. Однак, на погляд авторів статті, такий інвестиційний потенціал Прикарпаття реалізується не повністю через малу увагу, яку територіальні громади приділяють розробці інвестиційних паспортів громад. Автори статті поставили за мету проаналізувати наявність та якість інвестиційних паспортів громад Івано-Франківської області аби виявити резерви для подальшого росту інвестиційної активності на території Прикарпаття. Крім того, як відомо, інвестиційний паспорт є ключовим маркетинговим інструментом територіальної громади, а в умовах війни інвестиційний паспорт громади стає головним орієнтиром для бізнесу, який здійснює релокацію підприємств з зони боєвих дій. Результати проведеного аналізу показали, що підсумкова загальна оцінка якості інвестиційних паспортів громад Івано-Франківської області виявилась невисокою. Середній бал склав 6,12 (за 12 – ти бальною шкалою), тобто якість інвестиційних паспортів громад задовільна. Основні недоліки інвестиційних паспортів, які з знизили їх загальну оцінку, полягали у недотриманні структури, відсутності окремих розділів, або в їх недостатній інформативності. Крім того, як засвідчив проведений аналіз, лише 14% громад області мають розроблені та розміщені інвестиційні паспорти на свої сайтах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мельник, Тетяна Юріївна. "Державна підтримка та стимулювання розвитку бізнесу в Україні під час дії воєнного стану." Економіка, управління та адміністрування, no. 2(100) (July 22, 2022): 3–11. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2022-2(100)-3-11.

Full text
Abstract:
Військові дії на території нашої держави негативно впливають на функціонування та розвиток усіх суб’єктів бізнесу і завдають нищівних руйнувань економіці. В той же час робота українського бізнесу під час війни є особливо важливим джерелом наповнення держбюджету та створення робочих місць. Тому для України наразі особливо актуальними є розробка та реалізація обґрунтованої та ефективної державної політики підтримки розвитку бізнесу з метою створення сприятливих умов для його організації та ведення. З урахуванням зазначеного статтю присвячено дослідженню прийнятих урядом програм державної підтримки та стимулювання розвитку підприємництва в умовах війни. На основі проведених досліджень обґрунтовано, що під державною підтримкою необхідно розуміти державне регулювання підприємницької діяльності, яке передбачає, перш за все, свідоме формування державними структурами відповідних прямих та опосередкованих інструментів підтримки бізнесу, зокрема, створення стимулів, використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів, що залучаються для його суб’єктів. Пріоритетність державного регулювання та підтримки підприємництва в умовах війни зумовлює необхідність переходу від прямого адміністративного сприяння до формування сприятливого економічного і соціального середовища щодо удосконалення механізмів та інструментів стимулювання розвитку суб’єктів бізнесу. В статті досліджено зміни в законодавстві, які стосуються політики оподаткування суб’єктів господарювання в особливий період, зокрема щодо нарахування і сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. Обґрунтовано ліміти та правила роботи в сфері сплати податків для фізичних осіб-підприємців під час дії воєнного стану. Визначено, що такі зміни нададуть можливість суб’єктам бізнесу заощадити кошти на сплаті податків та інвестувати їх в подальшу господарську діяльність і, таким чином, підтримувати та розвивати її. Проаналізовано зміни, які стосуються проведення перевірок, нарахування штрафів та пені під час дії воєнного стану, та на цій основі визначено, які перевірки дійсно скасовано, а які можуть бути проведені. Також проаналізовано умови запровадженої урядом програми релокації бізнесу та зміни, які були внесені до програми «Доступні кредити 5–9 %». Проведені дослідження свідчать, що на сьогоднішній день українським Урядом була прийнята низка рішень, які передбачають тимчасові послаблення та підтримку для бізнесу під час дії воєнного стану. В той же час недоліки і складнощі, з якими стикаються в процесі функціонування господарські суб’єкти, свідчать про необхідність синхронно розвивати як державну систему підтримки бізнесу, так і ініціативу підприємців, малих і середніх підприємств з об’єднання зусиль у сфері державно-фінансової діяльності. Обґрунтовано, що актуальним є питання удосконалення системи інформаційної та консультативної державної підтримки бізнесу з метою стимулювання його розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Власова, Валентина, Ірина Тарновська, and Дарина Недоля. "БІЗНЕС-СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТУРБУЛЕНТНОГО ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА." Економіка та суспільство, no. 42 (August 30, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-42-85.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні етапи формування бізнес-стратегії підприємства. Визначено, що частина підприємств переглядає свої бізнес- стратегії через релокацію. Досліджено можливості та ризики релокації для того, щоб підприємства продовжували працювати в умовах турбулентного зовнішнього середовища. На сьогодні основними причинами переміщення підприємств є намір їх збереження, переміщення попиту, переважно на Західну Україну або закордон, а також релокація вирішує низку логістичних проблем. Визначено основні проблеми з якими стикаються вітчизняні підприємства під час релокації. Зазначено, що при релокації підприємства в середині країни існує державна підтримка. Релоковані за кордон підприємства кардинально переглядають свої бізнес-стратегії. При релокації підприємств за кордон важливо вивчити особливості ведення бізнесу в обраній країні, оцінити фінансові витрати, пов’язані з релокацією
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Релокація"

1

Емілович, Ярослав, and Інна Іванівна. "ВИМУШЕНА МІГРАЦІЯ ТА РЕЛОКАЦІЯ БІЗНЕСУ ЯК ПОТЕНЦІАЛ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2022. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.12.2022.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Олехніцка, А., and А. О. Князевич. "Механізми релокації українських підприємств." In ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ У XXI СТОЛІТТІ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-278-7-75.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tret’yakova, L. A., and N. A. Azarova. "ASSESSMENT OF HUMAN RESOURCE POTENTIAL DYNAMICS IN THE FOREST SECTOR IN RUSSIA." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.494.500.

Full text
Abstract:
Предприятия лесопромышленного комплекса, являясь частью ведущих отраслей отечественной экономики, обеспечивающих национальную безопасность, формирующих конкурентоспособность страны на глобальном мировом рынке, призванных реализовать стратегические цели новой государственной экономической политики: инновационное реформирование экономики. Для сбалансированного рынка труда характерен показатель индекса от 2 до 3, а в лесной промышленности он уже достиг 1,3 и продолжает последовательно снижаться. При сохранении этих тенденций через один-два года рынок труда столкнется с острым дефицитом персонала. Уже сейчас работодатели отмечают сложности в поиске квалифицированных рабочих, операторов производственных линий и инженернотехнических работников. Между тем лесная промышленность готова предложить квалифицированным сотрудникам вполне конкурентоспособную заработную плату и адекватные условия труда. Поэтому один из очевидных выходов из сложившейся ситуации на рынке — развитие программ по релокации персонала из внутренних регионов, переброс трудовых ресурсов туда, где они нужнее
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography