Journal articles on the topic 'Рекомендація груп'

To see the other types of publications on this topic, follow the link: Рекомендація груп.

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Рекомендація груп.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Безсмертний, Ю. О., and Г. В. Безсмертна. "Аналіз рекомендацій з медичної реабілітації осіб з інвалідністю." Pain medicine 3, no. 2/1 (October 16, 2018): 12–13. http://dx.doi.org/10.31636/pmjua.t1.34530.

Full text
Abstract:
Основними формами реабілітаційних заходів, що представлені в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) особи з інвалідністю, є: надання реабілітаційних послуг (з медичної, професійно-трудової та соціальної реабілітації); забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення; матеріальне забезпечення. Обсяг рекомендацій з усіх видів реабілітації, що призначаються щороку медико-соціальними експертними комісіями України, є масштабним. Так, у 2017 р. рекомендації з медичної реабілітації в ІПР були визначені 511 855 особам з інвалідністю, в т. ч. з відновної терапії – 495 779 особам, що склало 96,86 % від усіх рекомендацій з медичної реабілітації, з реконструктивної хірургії – 11 455 особам (2,24 %), ортезування – 4621 особам (0,90 %), причому відносні показники практично не відрізнялись від минулорічних. Рекомендації з медичної реабілітації здебільшого визначались особам з інвалідністю ІІІ групи (61,69 % від загальної кількості), потім – з інвалідністю ІІ групи (30,63 %) і лише 7,68 % – з інвалідністю І групи (більшість рекомендацій з медичної реабілітації надавалась особам з І-Б групи), хоча ця категорія осіб потребує більшої уваги лікувально-профілактичних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Volokha, A. P. "Вакцинація груп ризику." CHILD`S HEALTH, no. 3.54 (June 19, 2014): 160–65. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.3.54.2014.76094.

Full text
Abstract:
Упродовж останніх десятиліть імунізація дозволила суттєво знизити захворюваність і смертність від вакцинокерованих інфекцій. Однак діти груп ризику не завжди адекватно вакцинуються, незважаючи на більшу частоту тяжких форм інфекцій, розвиток ускладнень. Це може бути зумовлено відсутністю рекомендацій з проведення вакцинації груп ризику або прихильності до їх виконання. Загальна мета — підвищити настороженість щодо імунізації дітей груп ризику. Конкретні цілі: вміти диференціювати специфічні групи ризику у дітей, знати особливості проведення вакцинації дітей груп ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фаріон, Олег, Олександр Андрощук, and Геннадій Радіонов. "РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ДИВЕРСІЙНО-РОЗВІДУВАЛЬНИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ ВИСОКОЇ ЙМОВІРНОСТІ ВОГНЕВОГО УРАЖЕННЯ ПРОТИВНИКОМ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 86, no. 4 (April 16, 2022): 112–28. http://dx.doi.org/10.32453/3.v86i4.893.

Full text
Abstract:
У науковій статті окреслено актуальність питання та необхідність наукового пошуку перспективних способів для ведення спеціальних заходів (дій) щодо боротьби з диверсійно-розвідувальними групами. На основі аналізу досвіду країн-членів НАТО щодо боротьби з диверсійно-розвідувальними групами узагальнено основні заходи та розкрито форми тактичного маневру. За результатом аналізу локальних військових конфліктів акцентовано увагу на ефективне використання безпілотних літальних апаратів для ведення розвідки та знищенняоб’ ктів противника. Подано основні завдання прикордонних загонів Державної прикордонної служби України, що виконуються для боротьби з диверсійно-розвідувальними групами. Розкрито типову побудову службово-бойового порядку прикордонного загону, призначення його елементів та основні способи дій для ведення спеціальних заходів з пошуку та ліквідації диверсійно-розвідувальних груп. Встановлено, що в умовах високої ймовірності вогневого ураження противником службово-бойовий порядок для проведення спеціальних заходів з пошуку та ліквідації диверсійно-розвідувальної групи необхідно побудувати за такими елементами, як група прикриття напрямків ймовірного руху диверсійно-розвідувальної групи та резерв. Наведено варіанти зразків безпілотних авіаційних літальних апаратів, що є на озброєнні в прикордонних загонах Державної прикордонної служби України. На основі аналізу досвіду боротьби диверсійно-розвідувальними групами та тактико-технічних характеристик безпілотних літальних апаратів, які є на озброєнні прикордонних загонів Державної прикордонної служби України та доданих сил і засобів, визначено низку перспективних способів ведення спеціальних заходів для пошуку та ліквідації диверсійно-розвідувальної групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бойко, Анна, and Катерина Колиушко. "Ефективність застосування алгоритму фізичної терапії осіб після тотального ендопротезування кульшового суглоба." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 1 (July 3, 2021): 19–23. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.1.19-23.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті подано оцінку ефективності впровадження алгоритму фізичної терапії пацієнтів після тотального ендопротезування кульшового суглоба на амбулаторному етапі відновлення. З огляду на те що до основних ускладнень після ендопротезування кульшового суглоба належать стійкі порушення його функціональності, обмеження мобільності та активності пацієнта у виконанні щоденної діяльності значно знижують і погіршують якість життя. Мета. Оцінити ефективність застосування алгоритму фізичної терапії пацієнтів після тотального ендопротезування кульшового суглоба у 3–4-й фазі відновного процесу. Методи. Теоретичні, соціологічні, клінічні, математичної статистики. Результати. У дослідженні брали участь 37 осіб 56,1 ± 8,2 року після тотального ендопротезування кульшового суглоба у 3–4-й фазі відновного процесу, яких було розподілено на основну та групу порівняння. При первинному обстеженні було виявлено, що у більшості пацієнтів спостерігалися знижені показники амплітуди рухів у суглобах, сили м’язів в ураженій кінцівці та погіршення їх мобільності. Застосування алгоритмізованого фізіотерапевтичного втручання для зазначених осіб базувалося на сучасних підходах: проблемно-орієнтований, пацієнт-центрований, мультидисциплінарний та комплексний. Алгоритм фізичної терапії в основній групі пацієнтів включав засоби і методи, які умовно було поділено на чотири компоненти: терапевтичні вправи (додатково тренування ходьби та переміщень), мануальна терапія (масаж, пасивні рухи, постізометрична релаксація); апаратна фізіотерапія (процедури електроміостимуляції); рекомендації зі щоденної активності та мобільності. Для пацієнтів групи порівняння застосовували стандартні реабілітаційні заходи. При повторному обстеженні у результаті застосування алгоритму реабілітаційних заходів було виявлено достовірну позитивну динаміку на рівнях структури, функції і діяльності та участі за МКФ у пацієнтів обох груп, проте в основній групі більшість зазначених показників була достовірно кращою. Ключові слова: кульшовий суглоб, фізична терапія, алгоритм, відновний процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гузченко, С. В., С. М. Телюков, and М. Д. Ткаченко. "Рекомендації щодо створення міжвидових тактичних груп." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(36) (August 29, 2019): 27–32. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2019.36.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Козуб, С. В., and Ю. Є. Чечельницька. "РЕКРЕАЦІЇ ТА ФІЗИЧНІ ТРЕНУВАННЯ ДЛЯ РІЗНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ." Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), no. 9 (March 21, 2022): 56–61. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2021.9.7.

Full text
Abstract:
Питання подовження людського роду споконвіків було актуальним. З метою зміцнення здоров’я молоді, формування здорового покоління українців запропоновано через рекреацію зменшити негативні явища серед молодого покоління, досягти більшої активності різних груп населення через керовані прогулянки та інші види занять на свіжому повітрі. Визначено завдання оздоровчої фізичної культури під час вагітності. Запропоновано рекомендації для вагітних, які не обмежуватимуть їх у цей період, а навпаки, сприятимуть правильному і корисному розподіленню вільного часу. Мета розвідки полягала у дослідженні змін показників фізичного стану різних груп населення під час рекреації та фізичних тренувань, жінок у період вагітності. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури; педагогічні методи; антропометричні методи дослідження; фізіологічні методи; методи математичної статистики. Перевірено статистичну значущість розходження показників до й після експерименту. Вирішено продовжувати дослідження вищезазначеного питання. Спостерігаються позитивні зміни показників фізичного стану різних груп населення після врахування наших рекомендацій, а саме поліпшення стану серцево-судинної і дихальної систем організму, підвищення рівня фізичної підготовленості, активності. Такі підходи у профілактиці порушень у стані здоров’я різних груп населення дозволяють покращити їхнє самопочуття, задовольнити потреби у сфері дозвілля, відпочинку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Pankiv, V. I. "Звернення головного редактора." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine) 13, no. 4 (September 2, 2021): 226–28. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.13.4.2017.107539.

Full text
Abstract:
Нещодавно опублікована позиція Американської робочої групи з профілактики захворювань (USPSTF) стосовно скринінгу раку щитоподібної залози (ЩЗ). На сьогодні не рекомендується проводити скринінг раку ЩЗ у дорослих пацієнтів, у яких відсутні клінічні симптоми. Як стверджують представники цієї робочої групи, аргументів, що обґрунтовують доцільність такого скринінгу, недостатньо. У той же час лікування може призвести до негативних наслідків. Нові рекомендації USPSTF були одночасно опубліковані онлайн у журналі «JAMA» і на веб-сайті організації. Слід зазначити, що позиція USPSTF щодо цього виду скринінгу залишається незмінною ще з моменту виходу попередньої версії цих рекомендацій у 1996 р. Очевидно, що ці рекомендації не стосуються пацієнтів із симптомами раку ЩЗ (осиплість голосу, біль в горлі, утруднення ковтання, поява вузлів, набряклості або асиметрії на шиї).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

І. В. Пиріг. "ОРГАНІЗАЦІЯ І ТАКТИКА ПРОВЕДЕННЯ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ В СУЧАСНИХ УМОВАХ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ." Криміналістичний вісник 32, no. 2 (February 4, 2020): 30–37. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2019-32-2-30.

Full text
Abstract:
Метою статті є з’ясування змісту огляду місця події та надання рекомендацій із тактики проведення цієї слідчої (розшукової) дії за участю групи спеціалістів. У процесі дослідження уточнено підходи до визначення сутності огляду місця події, конкретизовано його цілі і завдання, функції учасників. Узагальнено досвід проведення огляду місця події поліцією США, а також застосування сучасної техніки, яку можна використовувати для фіксації матеріальних об’єктів, що несуть на собі слідову інформацію вчиненого правопорушення, на місці події. Доведено, що зміни, які відбулися в структурі злочинності, підвищення рівня її організованості, застосування злочинцями сучаснихспособів маскування кримінальних правопорушень потребують застосування дещо іншої тактики огляду місця події, а отже огляд місця події має проводити слідчо-оперативна група, до складу якої доцільно залучати спеціалістів із різних галузей знань для виконання основного обсягу робіт з виявлення, фіксації, вилучення та дослідження матеріальних об’єктів, які несуть на собі слідову інформацію вчиненого правопорушення. Запропоновано авторське бачення організації огляду місця події, сформульовано рекомендації з тактики проведення цієї слідчої (розшукової) дії за участю групи спеціалістів. Достовірність отриманих результатів і висновків забезпечено комплексом загальнонаукових і спеціальних методів пізнання, обраних відповідно до поставленої мети. Основу становив діалектичний метод, завдяки якому предмет статті розглядався у сукупності та взаємозв’язку його елементів. Також застосовувалися формально-логічні (аналіз, синтез, дедукція, індукція, аналогія, абстрагування), системно-структурний та порівняльно-правовий методи. Результати дослідження ґрунтуються на узагальненні даних практики розслідування злочинів, отриманих із використанням соціологічних (опитування, інтерв’ювання) і статистичних методів.Ключові слова: розслідування; огляд місця події; група спеціалістів; слідчо-оперативна група.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Zhulkevych, I. V., and B. D. Kryvokulsky. "ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ В ОНКОЛОГІЇ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ПРОФІЛАКТИКИ ТРОМБОЕМБОЛІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ПАНГІСТЕРЕКТОМІЇ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 4 (March 6, 2019): 11–18. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2018.4.9875.

Full text
Abstract:
Мета: підвищити ефективність хірургічного лікування хворих на рак ендометрія шляхом оптимізації діагностичної тактики та хірургічної профілактики тромботичних ускладнень у ранній післяопераційний період. Матеріали і методи. Обстежено 3 групи жінок: І – група 30 соматично здорових жінок; ІІ – контрольна група (група порівняння) – ретроспективно проаналізовано 120 карт стаціонарних хворих на рак ендометрія, яким виконано пангістеректомію в період 2010–2013 рр.; ІІІ – основна група жінок, хворих на рак ендометрія, яким виконували хірургічне втручання (пангістеректомію) – 147 хворих, які перебували на хірургічному лікуванні в 2014–2017 рр. Результати. На першому етапі нашого дослідження проаналізовано основні антропометричні характеристики обстежених жінок і ризик виникнення тромботичних ускладнень за шкалою J. Сарrіnі. В основній групі обстежених і в групі порівняння виявлено зростання ризику виникнення тромбоемболій порівняно з групою здорових осіб, що вказувало на високий і вкрай високий ризик їх виникнення на операційному етапі лікування. При вивченні гемостазіологічних показників в основній групі та групі порівняння у доопераційний, інтраопераційний і ранній післяопераційний періоди виявлено гіперкоагуляцію з ознаками внутрішньосудинного згортання, що проявлялась достовірним зниженням протромбінового індексу та скороченням ТЧ і АЧТЧ з одночасним підвищенням рівня ПЧ, ФГ, D-димеру. Ознаки гіперкоагуляції зростали під час операції та на 1–5 добу післяопераційного періоду і поступово знижувались до доопераційних значень, за винятком D-димеру, пік якого спостерігали на 8 добу післяопераційного періоду. Створено і впроваджено в практику охорони здоров’я алгоритм оптимізації діагностичної та хірургічної профілактики тромбоемболій у хворих на рак ендометрія з врахуванням ризику їх виникнення. Висновки. 1. Досягнуто зниження смертності в ранній післяопераційний період у хворих на рак ендометрія від тромбоемболії легеневої артерії з 4,17 до 0 % і післяопераційних тромботичних ускладнень – з 11,67 до 1,36 %. 2.Розроблено і впроваджено в клінічну практику алгоритм оптимізації діагностичної тактики та хірургічної профілактики можливих венозних тромбоемболічних ускладнень у хворих на рак ендометрія з урахуванням стану активності системи гемостазу та антропометричних даних і вмотивовано надано дієві практичні рекомендації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пророк, С. Ю., and І. І. Козань. "Ефективність і значення виключення вушка лівого передсердя зі системного кровообігу у пацієнтів із фібриляцією передсердь." НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЖУРНАЛ АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛІНІЧНОЇ ТА ПРОФІЛАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ 4, no. 1 (July 24, 2020): 42–49. http://dx.doi.org/10.33247/2312-1025.4(1).2020.06.

Full text
Abstract:
Резюме. Фібриляція передсердь – одне з найпоширеніших порушень ритму серед дорослого населення, що пов’язане з підвищенням ризику смерті в 1,5–1,9 разу. Однією з головних причин смерті й інвалідизації у цій групі пацієнтів є тромбоемболія.Мета дослідження – аналіз сучасних публікацій про виключення вушка лівого передсердя зі системного кровообігу для визначення показань, доцільності та ефективності у профілактиці тромбоемболії.Методи дослідження. Розроблено CHADS2 score та CHA2DS2-VASc score, що дозволяють визначити групу пацієнтів, яка особливо потребує профілактики цих ускладнень. Головним інструментом профілактики вважається застосування оральних антикоагулянтів.Результати дослідження. Застосування оральних антикоагулянтів виконується як супутня процедура під час відкритих кардіохірургічних втручань. Згідно з рекомендаціями Американської асоціації кардіологів 2014 року, ампутація лівого вушка під час інших кардіохірургічних операцій підпадає під ІІ клас рекомендацій із рівнем доказовості. Питання про доцільність такої процедури вирішується на основі думки і досвіду окремих спеціалістів та залежно від політики клініки.Висновки. Торакоскопічне виключення вушка лівого передсердя як ізольована процедура, у порівнянні з іншими методиками, є малодослідженою, і результати, що будуть отримані у ході наступних досліджень, ще тільки належить порівняти з результатами інших методик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Аравіцька, M., and O. Лазарєва. "Значення комплаєнтності пацієнтів у довготривалій модифікації стилю життя в процесі корекції маси тіла." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (February 15, 2021): 91–99. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2020.2.91-99.

Full text
Abstract:
Мета. Визначити значення реабілітаційної комплаєнтності пацієнтів у довготриваліймодифікації стилю життя в процесі корекції маси тіла в рамках програми фізичної терапії.Методи. Обстежено 288 осіб другого зрілого віку з аліментарно-екзогенним ожирінням І–ІІІ ступеня. За результатами визначення реабілітаційного комплаєнсу їх було поділено надві групи. Групу порівняння становили особи з низьким рівнем комплаєнсу, які були інфор-мовані про ризики ожиріння та принципи зменшення маси тіла. Основну групу становилиособи з високим рівнем комплаєнсу, які проходили річну програму корекції із застосуваннямзаходів для підтримки комплаєнсу, модифікації харчування, збільшення фізичної активно-сті, лімфодренажу, психокорекції. Контрольну групу становили 60 осіб з нормальною масоютіла. За допомогою анкетування визначали поширеність модифікованих факторів ризикувиникнення ожиріння у стилі життя. Після впровадження реабілітаційної програми повторновизначали їх поширеність; ефективність програми визначали за динамікою індексу маси тіла.Результати. Початкове анкетування показало значну поширеність модифікованих етіологічнихфакторів ожиріння. У пацієнтів основної групи після річного періоду спостереження за всімазапитаннями анкети визначалось значне зменшення поширеності факторів ризику ожиріння.На фоні застосування програми реабілітації із використанням заходів для утриманнякомплаєнсу на високому рівні досягнуто статистично значущого покращення індексу маситіла. Висновок. Високий рівень комплаєнсу сприяє тривалій модифікації стилю життя хворихожирінням, виконанню ними наданих рекомендацій і, як наслідок, значному зменшеннюмаси тіла. Низький рівень комплаєнсу супроводжується невиконанням рекомендацій щодомодифікації стилю життя та відсутністю зменшення маси тіла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Білоконна, Ніна Іванівна, and Інна Адамівна Кравцова. "Шляхи підвищення ефективності самопідготовки молодших школярів в умовах групи продовженого дня." Освітній вимір 47 (July 23, 2019): 75–80. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v47i0.2433.

Full text
Abstract:
Білоконна Н. І., Кравцова І. А. Шляхи підвищення ефективності самопідготовки молодших школярів в умовах групи продовженого дня. Статтю присвячено проблемі професійного становлення вихователя групи продовженого дня. Авторами подано рекомендації щодо удосконалення самопідготовки як важливого режимного моменту ГПД; схарактеризовано умови, дотримання яких не лише сприяє формуванню самостійності молодших школярів та забезпечує якісне виконання ними домашніх завдань, а й позитивно впливає на загальний розвиток кожного учня як особистості. Налагодження суб’єкт-суб’єктної взаємодії під час самопідготовки дозволить учням активно усвідомити важливість самостійного здобуття знань та формування на їх основі практичних умінь і навичок, зробить педагогічний процес у групі продовженого дня продуктивним і гармонійним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Титух, Ярослав Вікторович. "ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ЗБУДНИКІВ МАСТИТУ НА СКЛАД МОЛОКА." Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Veterinary Medicine, no. 2 (53) (January 27, 2022): 33–38. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.vet.2021.2.5.

Full text
Abstract:
Традиційно ідентифікація і діагностика мікоплазм проводилися за допомогою мікробних культур. Зовсім недавно використання полімеразної ланцюгової реакції запропоновано для виявлення мікоплазм з молока великої рогатої худоби. Полімеразна ланцюгова реакція має більш високу ефективність, специфічність і чутливість для лабораторної діагностики в порівнянні з традиційними методами, заснованими на мікробіологічних дослідженнях. Дослідження проводили ТОВ «Агрофірма Лан», Сумська обл., Сумський р-н, с. Кіндратівка. Процедури поводження з тваринами в рамках дослідження були затверджені Комітетом з етики Сумського національного аграрного університету (затвердження №: 2017/01). Експерименти виконувались на коровах голштинської породи 1-5 лактації. Загалом було досліджено 200 голів. Захворювання на мастит визначали за допомогою каліфорнійського тесту та визначення кількості соматичних клітин у молоці. Проби молока для дослідження збирали під час ранкового доїння з кожної чверті вимені щотижня. Всі дослідження експерименти виконувались згідно рекомендацій та норм. Також у молоці мікробіологічними методами визначали мікроорганізми-збудники субклінічного маститу. Сортність молока за кМАФАнМ визначали згідно з ДСТУ 7357, ДСТУ 7089, ДСТУ ISO 4833, ДСТУ IDF 100B та соматичних клітин згідно з ДСТУ ISO13366-1, ДСТУ ISO13366-2, ДСТУ 7672. Крім того, були проведені молекулярно-генетичні дослідження біологічного матеріалу (молоко) від корів у ПЛР. Дослідженнями було встановлено, що кількість соматичних клітин (КСК) у молоці корів 1 дослідної групи було більше на 1265 %, кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів (кМАФАнМ) було більше на 31 %, порівняно до здорових тварин у контролі. Також у корів 1 дослідної групи шляхом проведення ПЛР у молоці була виявлена Mycoplasma spp. У другій дослідній групі, де був виділений Staphylococcus spp.у молоці, КСК було вище на 18,5% та кМАФАнМ – на 1010 %. У корів 3 дослідної групи основний патоген у молоці був виділений E. coli . При цьому КСК було вище на 24 %, а кМАФАнМ – на 1108 %, порівняно до здорових тварин. За результатами проведених досліджень було встановлено, що виділені ізоляти мікроорганізмів проявляли чутливість до пеніцилінових, аміноглікозидів та цефалоспоринофих груп антибактеріальних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Акимова, Любов, Тетяна Пархоменко, Марія Кузеванова, and Маргарита Натальченко. "ВИЗНАЧЕННЯ ПРОФПРИДАТНОСТІ ПОЖЕЖНИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 2-3 (April 10, 2021): 544–47. http://dx.doi.org/10.36074//grail-of-science.02.04.2021.111.

Full text
Abstract:
Психофізіологічна експертиза спрямована на виявлення відповідності психофізіологічних якостей фахівця професійним вимогам щодо робіт по гасінню пожеж та аварійно-рятувальних робіт. У даній роботі проводиться аналіз ступеня відповідності професійно важливих психофізіологічних якостей особового складу пожежно-рятувального загону вимогам професійної діяльності в осередках надзвичайних ситуацій. Визначені групи професійної придатності пожежних рятувальників. Окреслені рекомендації кожній групі профпридатності щодо проведення реабілітаційно-відновлювальних або лікувальних заходів для забезпечення високої індивідуальної працездатності у професії при максимальному збереженні здоров’я та трудового довголіття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ostapenko, V. O. "Співпраця України та ОБСЄ у сфері захисту прав людини на свободу совісті і віросповідання." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 1 (February 27, 2019): 62–71. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.01.07.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз основоположних документів НБСЄ – ОБСЄ та їх вплив на вітчизняне законодавство у сфері свободи совісті і віросповідання, а також співпраця нашої держави й ОБСЄ щодо захисту свободи совісті і релігійних прав людини та громадянина. Наукова новизна полягає в аналізі нормативної бази співпраці України й ОБСЄ щодо захисту прав людини на свободу совісті і віросповідання, відповідності національного законодавства нашої держави принципам і рекомендаціям ОБСЄ щодо захисту прав віруючих, а також реалізації двосторонніх проектів, які забезпечують демократичні перетворення у нашій державі. Висновки. Україна тісно співпрацює з ОБСЄ у сфері захисту прав людини і громадянина, у тому числі у сфері свободи совісті і віросповідання. Більша частина відповідних рекомендацій ОБСЄ імплементована в національне законодавство, розробляються нові законодавчі зміни, покликані врахувати рекомендації ОБСЄ щодо забезпечення прав віруючих і релігійних громад. Правовою основою двосторонньої співпраці додатково виступають Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України й Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва від 13 липня 1999 р., а також меморандуми про: взаєморозуміння між Міністерством внутрішніх справ України та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ) від 5 липня 2012 р., співробітництво між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні від 16 липня 2014 р., співробітництво між Верховним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні від 24 липня 2014 р. Ці правові акти стали основою для реалізації у 2015 – 2016 рр. проекту ОБСЄ/БДІПЛ «Зміцнення безпеки релігійних громад та інших груп в Україні». Активну діяльність провадять Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, які співпрацюють з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини. Завдяки такій інтенсивній співпраці ОБСЄ й України удосконалюється не лише національне законодавство у сфері захисту прав людини на свободу совісті і віросповідання, а й судова практика, що є гарантією демократичних перетворень у нашій державі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Yavorovenko, O. B., N. M. Belyayeva, I. V. Kurylenko, L. V. Tomaschuk, M. F. Yavorovenko, and G. V. Pavlichenko. "ПОТРЕБИ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК СОМАТИЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ В ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ВИРОБАХ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 3 (January 29, 2019): 69–77. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2018.3.9764.

Full text
Abstract:
Мета: визначити потреби учасників антитерористичної операції з інвалідністю внаслідок соматичної патології в технічних засобах реабілітації та виробах медичного призначення. Матеріали та методи. На основі аналізу індивідуальних програм реабілітації, розроблених медико-соціальними експертними комісіями 19 областей України, розраховані показники потреб учасників антитерористичної операції з інвалідністю внаслідок соматичної патології в технічних засобах реабілітації та виробах медичного призначення. Результати. В структурі заходів медико-соціальної реабілітації учасникам антитерористичної операції з інвалідністю рекомендації щодо технічних засобів склали 2,3%, медичних виробів – 0,1%. Загалом було призначено 327 рекомендацій із засобів реабілітації (в середньому на 1 особу – 0,17) та 31 рекомендацій з медичних виробів (0,016). Серед технічних засобів найбільшою була потреба у засобах пересування та протезних виробах; у осіб старших 60 років та з інвалідністю І групи; у Тернопільській області та м. Києві; при хворобах кістково-м’язової системи та нервової системи. Серед медичних виробів – у гігієнічних засобах для догляду, наборах для аорто-коронарного шунтування; у хворих молодого віку та осіб з інвалідністю І групи; в Івано-Франківській області; при хворобах вуха та соскоподібного відростку. Висновки. Визначення особливостей потреб в технічних засобах реабілітації та виробах медичного призначення учасників антитерористичної операції з інвалідністю внаслідок соматичної патології в залежності від віку, важкості інвалідності, виду засобу (виробу), регіональної належності є організаційно-методичною основою для удосконалення системи медико-соціальної реабілітації таких осіб як в цілому, так і на регіональному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Сузукі, Осаму. "Тенденція дослідження та перспектива викладання балу Ігри в шкільній освіті в Японії." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 4 (May 20, 2021): 67–72. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.4.67-72.

Full text
Abstract:
Анотація. В освітніх рекомендаціях в Японії класифікація ігор з м’ячем ділиться на «гол-тип», «мережевий», «бейсбольний» тощо, і рекомендації фокусуються на «розумінні ігор». Однак результати не досягають інтелектуального «дедуктивного» рівня. Автор пропонує шлях для розуміння значущості процесу розвитку в конкурентній боротьбі, представляючи концептуальну схему, засновану на дослідженні теорії ігрової структури. Результати цього дослідження сприятимуть проведенню уроків фізичної культури, де можна створювати і грати «перед нами, тут і зараз». Для вирішення нових завдань Міністерство освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії готує національну навчальну програму для шкіл та переглядає її приблизно раз на 10 років, починаючи з кінця Другої світової війни. Мета. Створення і впровадження в уроки фізичної культури ігрового методу. Результати. У навчальних рекомендаціях зміст, що розглядається в навчальній програмі з фізичного виховання, організований багатовекторно. При цьому, оскільки кількість навчальних годин, призначених для фізичного виховання, не перевищує кількості годин інших навчальних предметів протягом шкільного освітнього періоду, неможливо охопити всі види фізичної активності на уроках фізичної культури, та залучити тренера для кожного виду спорту. Незважаючи на це, ігри з видів спорту з подібними характеристиками згруповані разом, а деякі види беруться за прототип та практикуються в кожній групі. Ключові слова: ігри з м’ячем, адаптовані ігри, інтелектуальні спортивні ігри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Kostrub, A. A., I. A. Zasadnyuk, V. V. Kotyuk, and S. M. Kanyus. "ПРИМЕНЕНИЕ ИНЪЕКЦИОННОГО ГЛЮКОЗАМИНА СУЛЬФАТА в комплексной терапии пациентов с остеоартритом." TRAUMA 14, no. 5 (September 1, 2013): 32–35. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.5.14.2013.88093.

Full text
Abstract:
Остеоартит или остеоартроз — хроническое прогрессирующее невоспалительное заболевание суставов неизвестной этиологии, которое характеризуется дегенерацией хряща и структурными изменениями субхондральной кости, а также явным или скрытым умеренно выраженным синовитом. Он может развиваться как без явной причины, так и вследствие травм, оперативных вмешательств, нарушения обмена веществ, действия вредных факторов производства и окружающей среды, увеличения массы тела, ограничения физической активности. В Украине существуют протоколы лечения пациентов с остеоартритом, которые составлены на основании рекомендаций международных обществ и включают в себя немедикаментозные и медикаментозные методы лечения. Протоколы содержат рекомендации по применению препаратов определенных лекарственных групп без указания действующих веществ и схем лечения [1]. Одним из наиболее перспективных препаратов группы хондропротекторов является глюкозамина сульфат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Соколова, І. М., З. Р. Шайхлісламов, and В. Ю. Горбенко. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ САМОСТАВЛЕННЯ В СТУДЕНТІВ-ПСИХОЛОГІВ." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, no. 4 (April 7, 2022): 118–23. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.4.23.

Full text
Abstract:
Українське суспільство наразі переживає соціально-психологічні труднощі, пов’язані передусім із пандемією у світі, нестабільним фінансово-економічним становищем і соціально-політичними негараздами, які зачепили кожну сім’єю. Усе це створює значну кількість стресогенних чинників для населення. Карантинні обмеження, постійне перебування людини в стресовому стані викликають труднощі з підтримкою психологічного комфорту членів нашого суспільства, зумовлені зміною умов життя. Усе це стосується також студентів, майбутніх психологів. Мета статті – виявити й дослідити психологічні особливості самоставлення в студентів-психологів, надати рекомендації. Стаття присвячена дослідженню феномена самоставлення. Предметом дослідження є психологічні особливості самоставлення в студентів-психологів різних років навчання. У статті наведено порівняння студентів першого курсу й об’єднаної групи другого і третього курсів, подані результати дають змогу дослідити розвиток самоставлення студентів без психологічного досвіду і студентів із певними психологічними знаннями. Робота буде цікава викладачам психології, здобувачам освіти, адміністрації закладів освіти. Надано аналіз наукових психологічних підходів до проблеми виявлення сутності поняття «самоставлення». Самоставлення визначено як специфічне, стійке ставлення людини до власного «Я», яке проявляється в особистісній, емоційній, соціальній і поведінковій сферах життєдіяльності. Розглянуто роботи таких учених, як С.Р. Пантилеєв, Н.І. Сарджвеладзе, В.В. Столін, І.І. Чеснокова, У. Джеймс, Ч. Кулі, Д. Мід, К. Роджерс, Р. Бернс, М. Розенберг, С. Куперсміт, А. Маслоу, С. Епштейн, С. Хартнер та інші. Наведено результати емпіричного дослідження, яке включало дослідження самоставлення за методикою «Дослідження самоставлення» С.Р. Пантилеєва, студентів першого, другого і третього років навчання напряму навчання 053 «Психологія». Виявлено, що така характеристика само ставлення, як самоцінність, має найвищий рівень вираженості, респонденти першої групи виявили тенденцію до низького рівня самоприхильності, респонденти другої групи отримали низькі показники рівня самозвинувачення. Інші характеристики в обох груп виявлені на середньому рівні. Згідно з проведеним статистичним аналізом, виділено, що за U-критерієм Манна-Уітні виявлено суттєві відмінності за показником самоприхильності. За результатами дослідження виявлено, що студенти-психологи першого курсу мають нижчий рівень самоприйняття й самоприхильності та вищий рівень самозвинувачення відповідно до старших курсів. Відповідно до результатів дослідження надано рекомендації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Коваль, В. В., Л. М. Артюшин, Б. Й. Семон, А. А. Лобанов, and В. В. Герасименко. "Підходи до формулювання стратегії управління спільними бойовими порядками пілотованої та безпілотної авіації." Наука і оборона, no. 4 (February 24, 2022): 34–43. http://dx.doi.org/10.33099/2618-1614-2021-17-4-34-43.

Full text
Abstract:
У статті наведені підходи до формулювання стратегії управління бойовими порядками спільних авіаційних груп пілотованої та безпілотної авіації для подальшої централізації управління ними. Реалізація методологічного апарату дасть змогу обґрунтувати нові закономірності, принципи й тактичні прийоми спільного застосування пілотованої та безпілотної авіації, підходи до управління спільними бойовими порядками, які складатимуть основу для формулювання стратегії управління спільними бойовими порядками, та надати рекомендації щодо централізації управління під час застосування спільних авіаційних груп.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Мацко, Анатолій, and Людмила Івашкевич. "ВІК, З ЯКОГО НАСТАЄ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ." Молодий вчений, no. 1 (89) (January 29, 2021): 51–53. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-1-89-11.

Full text
Abstract:
У статті, на основі аналізу діючих кримінально-правової та спеціальної наукової літератури проведено аналіз поняття вік. Біологічний вік дає більш чітке визначення про категорію «вік кримінальної відповідальності», розкриваючи її суть, зміст та основні ключові ознаки. Наукові погляди стосовно визначення віку суб’єктів злочину було розподілено на три групи: перша група - знижений вік кримінальної відповідальності – 11-13 років та загальний вік кримінальної відповідальності – 14 років; друга група – знижений вік кримінальної відповідальності – 14 років та загальний вік кримінальної відповідальності – 16 років; третя група – не має чітко визначеної нижньої межі віку настання кримінальної відповідальності. В КК нижнєю віковою межєю щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності є вік з 14 років, загальним віком кримінальної відповідальності є 16 років У виновках та рекомендаціях запропоновано знизити вік осіб, до яких можуть бути застосовані виховні заходи до 10 років. Загальний вік з якого може наставати кримінальна відповідальність знизити до 15 років. Також необхідно здійснити зниження мінімального віку для настання кримінальної відповідальності до 13 років за скоєння суспільно-небезпечних діянь, які наведені в переліку за ч. 2 ст. 22 КК України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Романовська, Діана. "Сформованість ціннісних орієнтацій здобувачів освіти у процесі розвитку соціальної компетентності." New pedagogical thought 102, no. 2 (September 4, 2020): 75–80. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2020-102-2-75-79.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблемі формування ціннісних орієнтацій здобувачів освіти як складової їх соціальної компетентності. Визначено важливість формування соціальної компетентності в освітньому процесі фахівцями психологічної служби. Розкрито зміст та структурні компоненти поняття «соціальна компетентність», роль ціннісних орієнтацій. Представлено результати дослідження рівнів сформованості основних груп ціннісних орієнтацій та рейтингові позиції 16-ти цінностей-маркерів, що входять до означених груп, в учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Проаналізовано рейтинг основних груп життєвих цінностей, який був представлений у такому порядку: сімейні; духовні;соціальні; індивідуалістичні. Виокремлено порушення еталонного порядку формування груп цінностей, відносно яких відбувається процес розвитку свідомості людини. Описано результати дослідження стану соціального благополуччя респондентів. Сформульовано висновки та рекомендації закладам освіти щодо вдосконалення процесу формування соціальної компетентності та життєвих цінностей здобувачів освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Nahirnyi, Ya P. "Особливості перебігу післяопераційного періоду після видалення ретинованих нижніх третіх молярів при застосуванні остеопластичного матеріалу «Колапол КП-3 ЛМ»." Clinical Dentistry, no. 1 (July 1, 2020): 17–23. http://dx.doi.org/10.11603/2311-9624.2020.1.11217.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати вивчення особливостей перебігу загоєння ран після операції атипового видалення нижніх третіх молярів (НТМ) при заповненні комірки видалених зубів остеотропним матеріалом «Колапол-КП 3ЛМ». Досліджували вираження запальної реакції у м’яких тканинах в ділянці травми, а також інтенсивність та тривалість больового синдрому. Мета дослідження – вивчити вплив застосування остеопластичного матеріалу «Колапол КП-3ЛМ» після операції атипового видалення НТМ на вираження запальної реакції м’яких тканин у ділянці травми, інтенсивність і тривалість больового синдрому в післяопераційному періоді. Матеріали і методи. У клінічні спостереження включено 32 хворих віком 18–23 роки. В умовах стаціонару пацієнтам була проведена операція атипового видалення нижніх третіх молярів відповідно до рекомендацій (С. Асанамі та Я. Казасакі,1993). Хворих поділили на дві групи: перша група – загоєння комірки проходило під кров’яним згустком (15 осіб) і друга група – комірку після операції заповнювали остеопластичним матеріалом «Колапол КП-3ЛМ» (17 осіб). Спостереження за станом хворих проводили впродовж 4 днів. Клінічно оцінювали вираження запальної реакції, інтенсивність і тривалість больового синдрому за шкалою Verbal Descriptor Scale. Результати досліджень та їх обговорення. Клінічні прояви запальної реакції, яка виникає при видаленні нижніх третіх молярів, були менш вираженими при застосуванні остеопластичного матеріалу «Колапол КП-3ЛМ». У другій групі хворих швидше регресували симптоми запалення: біль, набряк тканин у ділянці комірки видаленого зуба, серозні виділення з рани, нормалізація температури тіла. У цих хворих упродовж усього терміну спостереження інтенсивність больового синдрому була нижчою, що підтверджується вищим відсотком хворих, у яких не було больових відчуттів, і меншим, у яких больові відчуття були слабкої і помірної інтенсивності. Висновки. Застосування остеопластичного матеріалу «Колапол КП-3ЛМ» приводить до зменшення запальної реакції в післяопераційному періоді при атиповому видаленні нижніх третіх молярів, порівняно з хворими, у яких загоєння комірок відбувалося під кров’яним згустком. Остеопластичний матеріал «Колапол КП-3ЛМ» не приводить до зменшення тривалості больового синдрому в післяопераційному періоді, однак суттєво знижує його інтенсивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Пантєлєєв, Кирило. "ПРОГРАМА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНИХ МЕДИЧНИХ ГРУП, ХВОРИХ НА ОЖИРІННЯ: НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 24, no. 1 (April 26, 2021): 285–98. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v24i1.644.

Full text
Abstract:
Поширення зайвої ваги та ожиріння серед молоді є потенційною загрозою виникнення супутніх тяжких хвороб. Актуальність окресленої проблеми зумовлена необхідністю вдосконалення змісту фізичного виховання, розробки та впровадження нових підходів і технологій роботи зі студентами, хворими на ожиріння й зарахованими до спеціальної медичної групи. Існує необхідність подальшого пошуку та розробки науково обґрунтованих методик фізичного виховання цих студентів. Значущість цього пошуку продиктована сучасними вимогами до рівня фізичної підготовленості студентів. Практична апробація експериментальної програми, спрямована на методичну, планомірну трирічну роботу у спеціальних медичних групах зі студентами, хворими на ожиріння І–ІІ ступеня, забезпечила позитивний результат та довела адекватність підібраних засобів фізичного виховання в напрямку ліквідації наявного захворювання в організмі студентів ЕГ. Усі отримані результати у групах студентів, хворих на ожиріння, які займались за експериментальною програмою, свідчать про її значні переваги над традиційною. Комплексна методика експериментальної програми засвідчила свою ефективність і довела правильність обраної стратегії роботи, що є підґрунтям для її рекомендації стосовно змін і доповнень до програми з фізичного виховання цих груп для вдосконалення курсу “Фізичне виховання” у ВНЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Don, O. D., and I. Y. Privarnikova. "Нематеріальний складник групової трудової мотивації." Bulletin of the Dnipropetrovsk University. Series: Management of Innovations, no. 7 (December 25, 2016): 185. http://dx.doi.org/10.15421/191619.

Full text
Abstract:
Обмеження фінансових можливостей підприємств у збільшенні матеріальних стимулів, зокрема реальної заробітної плати співробітників, підвищило увагу до нематеріального боку мотивації. Оскільки мотиви та стимули групової мотивації достатньо не вивчено, а підходи, застосовні для індивідуальної мотивації працівників, не завжди можна застосувати для мотивування групи, тема дослідження актуальна.Мета роботи – охарактеризувати нематеріальний складник трудової групової мотивації, мотиваційні типи працівників і навести можливі нематеріальні стимули, специфічні для мотивування групи досягти ціль.Трудову мотивацію потрібно розглядати як систему компонентів, що являють собою сукупність мотивів внутрішнього і зовнішнього походження, стимулюючих чинників, які спонукають виробничий колектив до активної діяльності для досягнення як особистих, так і цілей підприємства. Високомотивовані працівники – працівники зацікавлені, а отже, досягаючи загальних цілей підприємства, вони задовольняють особисті потреби та свідомо обирають певний тип поведінки.Охарактеризовано основні мотиви (потреби), які спонукають робітників до діяльності. Мотивів, які визначають поведінку людини в процесі праці, безліч, проте нею керують тільки декілька з них, один з яких обов’язково переважає. Підбір учасників команди із урахуванням розбіжностей у мотивах забезпечує початкові умови для успіху. Зроблено припущення, що в кризових умовах мотиваційні потреби як окремих працівників, так і групи здебільшого пов’язані з очікуванням матеріальної винагороди за виконану роботу. За обмежених фінансових можливостях доцільно застосовувати нематеріальні стимули. Під час їх добору керівнику необхідно враховувати той факт, що для покращення результатів роботи виконавці мають перебувати у середовищі, яке відповідає їх основному емоційному стану. Невід’ємні компоненти такого «здорового» середовища – правильна субординація, корпоративний етикет, мікроклімат у колективі, наявність досвідченого керівника.Мотиваційний вплив як на окремого працівника, так і на групу в цілому реалізують із урахуванням відмінностей у потребах, рисах характеру, робочої поведінки, статусі, кваліфікації, досвіді, світогляді. У статті охарактеризовано мотиваційні типи робітників за цими критеріями та оцінено їх здатність працювати у групі за шкалою «низька здатність – висока здатність». Зроблено висновок, що для ефективної мотивації роботи групи у ході формування команди перевагу слід надавати працівникам господарського типу, який разом з інструментальним найбільше відповідає вимогам результативної праці. Надано рекомендації щодо застосування мотиваційних стимулів у контексті «застосування стимулів – формування умов».Наукова новизна дослідження – виявлення найпридатнішого до групової роботи мотиваційного типу співробітників шляхом порівняння їх потреб і стимулів.Результати дослідження можна використати для створення на підприємстві реальних умов для побудови групової трудової мотивації та зацікавлення кожного працівника у збільшенні продуктивності праці.Перспективні напрямки подальших досліджень – оцінка ефективності окремих запропонованих мотиваційних стимулів підвищення результативності групової праці для різних сфер діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Годованець, О. І., А. В. Котельбан, and І. М. Марусей. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ ЯК ШЛЯХ ДО ПОЛІПШЕННЯ ГІГІЄНІЧНИХ НАВИЧОК У ДІТЕЙ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 113, no. 4 (May 28, 2021): 84–87. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2020-38-4-84-87.

Full text
Abstract:
У час стрімкої гаджетизації дітей, в тому числі і дошкільного віку, мотиваційним кроком є залучення мобільних додатків для поліпшення кратності та якості гігієнічних навичок. На ринку представлені рі-зновікові, мультифункціональні мобільні додатки, такі як: Dental Care APP, Oral-B APP, CavityFree 3D, Sonicare for kids. Вони не тільки мають просвітниць-ку функцію, а й надають рекомендації при введені не-обхідних даних.Мета дослідження. Оцінити рівень гігієни ротової порожнини дітей та поліпшити її шляхом застосу-вання спеціалізованих мобільних додатків.Матеріали і методи дослідження. Нами проведено огляд різних мобільних додатків для операційних сис-тем Android та IOS, із функцією навчання санітарної стоматологічної грамотності, та вибрано найбільш ефективні. Задля визначення ефективності викорис-тання мобільних додатків із метою поліпшення гігіє-ни ротової порожнини ми визначали рівень гігієни за індексами Грін-Верміліона та Podshadley, Haley при першому візиті, через 1, 3 та 6 місяців у 73 дітей ві-ком 6 років, що проживають на Буковині. Ми сфор-мували 2 групи: основну – діти, які під час чищення зубів використовували мобільні додатки, та порівня-льну – діти, які під час чищення зубів не використову-вали мобільні додатки. Дітям обох груп дано рекоме-ндації щодо вибору засобів та предметів гігієни, про-ведено навчання гігієні.Результати. Результати опитування вказують на недостатню увагу дітей до гігієни ротової порожни-ни: двічі на добу чистять зуби тільки половина рес-пондентів, зранку – кожна п’ята дитина обох груп. Перед сном доглядає за ротовою порожниною майже кожна третя дитина.Аналіз гігієни ротової порожнини на момент обстеження показав низький рівень гігієни ротової порожнини. За отриманими нами даними індекса Грін-Верміліона в дітей основної та порівняльної груп виявлена задовільна гігієна ротової порожнини. Се-реднє значення гігієнічного індекса в дітей основної підгрупи через місяць застосування мобільних додат-ків під час чищення зубів становило 0,54±0,03 бали, що на 56,80 % нижче показників групи порівняння (p1˂0,05). Отримані результати вказують на добру гігієну ротової порожнини і утримуються на такому ж рівні і у віддалені терміни. У динаміці спостере-ження через 1 місяць за індексом Podshadley, Haley стан гігієни ротової порожнини в дітей основної групи був добрий і становив 0,47±0,03 балів. Вірогідна відмінність порівняно з вихідним станом та добрий рівень гігієни спостерігалися також у віддалені тер-міни.Висновки. Упровадження в практику щоденного чи-щення зубів у дітей мотивуючих чинників, таких як мобільні додатки з функцією санітарного стомато-логічного навчання, дає можливість суттєво поліп-шити гігієну ротової порожнини, що підтверджу-ється вірогідно нижчими показниками гігієнічного ін-дексу у віддалені терміни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Khaniukov, O. O., and O. V. Smolyanova. "ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ЛОГІЧНИХ ІГОР ПРИ ВИКЛАДАННІ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ У СТРУКТУРІ ДИСЦИПЛІНИ “СІМЕЙНА МЕДИЦИНА”." Медична освіта, no. 1 (May 6, 2019): 131–34. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.10097.

Full text
Abstract:
Мета роботи – оцінити ефективність використання методу логічних ігор як самостійної роботи студентів під час вивчення дисципліни “Сімейна медицина”. Основна частина. У дослідженні було використано метод логічних ігор (кросворд) для підготовки до теми “Організація надання невідкладної допомоги в практиці сімейного лікаря. Невідкладна допомога, що надається сімейним лікарем у випадку раптової смерті на догоспітальному етапі” у студентів 6 курсу, що вивчали дисципліну “Сімейна медицина”. У дослідженні взяли участь 56 студентів, які були розподілені на 2 групи: перша (25 студентів) готувалася до заняття, використовуючи лише методичні рекомендації, друга (31 студент) – на додаток до методичних рекомендацій отримала кросворд, складений співробітниками кафедри, який містив 0 питань з відповідної теми. Кросворд було видано за 1 день до теми з метою спрямувати увагу студента на важливі деталі під час підготовки до заняття: етіологію, препарати та їх дозування, особливості ЕКГ. На занятті було роздано кейси за темою з питаннями без запропонованих можливих відповідей. Отримані результати виявили збільшення успішності студентів другої групи порівняно зі студентами першої. Висновки. Використання методу логічних ігор допомагає, з одного боку, підвищити активну складову навчання та додати позитивних емоцій у навчальний процес. Це, у свою чергу, сприяє кращому засвоєнню отриманих знань. З іншого боку, дана методика сприяє спрямуванню уваги на запам’ятовування важливих у діяльності лікаря термінів і назв лікарських засобів з точним дозуванням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Бурлака, О. А., О. В. Горбенко, А. О. Келемеш, and А. О. Бурлака. "ДОСЛІДЖЕННЯ НАДІЙНОСТІ РОБОТИ ЕЛЕМЕНТІВ ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНИХ КОМБАЙНІВ." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 3 (September 24, 2021): 258–64. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.03.32.

Full text
Abstract:
Статтю викладено як системний аналіз причин відмов та надання практичних науково обґрун-тованих пропозицій для покращення надійності роботи зерно-транспортних ліній сучасних зерноз-биральних комбайнів. Автори проаналізували основні чинники та причини, що призводять до перед-часного виходу з ладу та руйнування елементів зерно-транспортної лінії зернозбиральних комбайнів. Об’єктом дослідження обрано фізичні явища, що відбуваються у верхній частині зернового та коло-сового елеваторів зерно-транспортної групи зернозбиральних комбайнів під час транспортування зерна. Детально досліджено та проаналізовано роботу спряження: робоча поверхня привідної зірочки – ланцюг зі скребками зернового та колосового елеватора комбайна. Визначено основні причини руйнування зубів привідної зірочки та прискореного зносу ланцюга зі скребками елеватора зернозбирального комбайна: абразивне зношування, контактне зношування, пластична деформація, корозійне зношування та ін. Основними з науково обґрунтованих та практичних рекомендацій стали такі: проведення системного діагностичного обстеження складників зерно-транспортної групи; зменшення інтервалів між обслуговуванням комбайнів у разі роботи у складних умовах збирання врожаю; можливість дзеркального встановлення частково зношеної зірочки поворотом на 180°; ретельне очищення робочих органів транспортних систем зернозбирального комбайна від рослинних залишків і бруду при технічних обслуговуваннях та постановці на зберігання; використання нових конструкційних матеріалів, зокрема і композитів, для виготовлення нових привідних зірочок ланцюга зі скребками елеваторів зерно-транспортної групи зернозбиральних комбайнів. Пропоновані поради та рекомендації з обраної тематики дослідження доцільно застосовувати при використанні існую-чих конструкцій та проєктуванні нових елементів зернотранспортних ліній сучасних зернозбираль-них комбайнів вітчизняного та закордонного виробництва. Також результати цього дослідження доцільно впроваджувати в навчальний процес при підготовці здобувачів вищої освіти спеціальностей 208 Агроінженерія та 133 Галузеве машинобудування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kuleshnyk, Ya F., V. V. Senyk, and T. V. Maherovska. "Використання статистичних методів для створення когнітивних тестових завдань." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 8 (October 25, 2018): 122–28. http://dx.doi.org/10.15421/40280824.

Full text
Abstract:
Подано означення тесту, складності тестового завдання, валідності, дискримінативності та надійності тестових завдань. Обґрунтовано необхідність проходження тестовими завданнями процесу спеціального оцінювання з використанням елементів математичної статистики. Розглянуто два основні підходи до створення тестів та головне питання теорії тестів – побудова оптимального тесту. Подано математичну постановку задачі створення і аналізу тестових завдань. На конкретних результатах тестових завдань розглянуто методику розрахунку тестових характеристик. Складність тестових завдань розкрито на підстаі емпіричної перевірки завдань, з підрахунком частки правильних відповідей, за відомими формулами розраховано коефіцієнти варіації та дисперсії. Зроблено оцінку валідності з використанням значущого зовнішнього критерію – експертної оцінки. Подано таблицю критеріїв для інтерпретації значення коефіцієнта валідності, щоб унеможливити створення неякісних тестових завдань. Для обчислення коефіцієнта дискримінативності застосовано метод крайніх груп, подано критерії інтерпретації значення коефіцієнта дискримінативності, розроблено конкретні рекомендації для створення тестових завдань з належним значенням коефіцієнта дискримінативності. Розглянуто два види надійності тестів: надійність як стійкість і надійність як внутрішню погодженість. Для визначення значення надійності як стійкості застосовано перетворений коефіцієнт кореляції Пірсона "фі" для дихотомічних даних. Наведено результати проведених розрахунків значення коефіцієнта надійності як внутрішньої погодженості вирахуваного за формулою Спірмена-Брауна з використанням формули Пірсона. Подано таблицю критеріїв для інтерпретації значення коефіцієнта надійності, використано метод Кьюдера-Річардсона як метод розщеплення тесту для оцінки надійності дихотомічних завдань тестів. Наведено інтерпретацію результатів та вироблення спрощених загальних рекомендацій укладачам, котрі можна застосовувати в тестологічній практиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Filyk, O. V. "Запобігання тромбозам та антитромботична терапія в дітей і новонароджених." EMERGENCY MEDICINE, no. 7.70 (November 7, 2015): 111–18. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.7.70.2015.78739.

Full text
Abstract:
У статті наведено дані про фізіологічні особливості системи гемостазу в дітей різних вікових груп. Наведено епідеміологічні дані щодо частоти виявлення тромбозів та їх основних причин у дітей. Розглянуто показання до тромбопрофілактики та схеми, а також оптимальні стратегії щодо мене-джменту тромбозів у дітей відповідно до міжнародних рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Передерій, Ольга Леонідівна. "Вплив освітньої системи на рівень особистісної тривожності учнів вальдорфської школи та учнів загальноосвітніх шкіл." Педагогіка вищої та середньої школи 50 (April 18, 2017): 292–304. http://dx.doi.org/10.31812/pedag.v50i0.1316.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз проблеми впливу освітньої системи на рівень особистісної тривожності учнів. Виокремлено найістотніші причини виникнення тривожності школярів різних вікових груп. Розкрито основні відмінності рівнів особистісної тривожності учнів вальдорфської та загальноосвітніх шкіл. Надано рекомендації щодо корекціїосвітньої системи з метою зниження тривожності та стабілізації емоційного стану учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Дмитрієв, Ілля. "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ." Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, no. 27 (November 14, 2021): 75. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.27.75.

Full text
Abstract:
УДК 331.108.2; JEL Classification: M12 Мета. Формування практичних рекомендацій щодо застосування інноваційних персонал-технологій на підприємствах автомобільного транспорту. Методика дослідження. Теоретичною і методологічною основою є праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, в яких розглядаються питання інноваційного інструментарію щодо управління персоналом підприємств. В роботі використано методи узагальнення та абстрагування; метод аналізу і синтезу. Результати дослідження. В умовах сучасної ринкової економіки, що характеризується динамічністю, турбулентністю та невизначеністю для підтримання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств особлива увага повинна приділятися формуванню ефективної системи управління персоналом. Не зважаючи на великий досвід управління персоналом, застарілі методи не приносять відчутний ефект. Тому постає завдання в дослідженні та впровадження нових інноваційних методів управління персоналом. Автором проведено аналіз останніх досліджень за напрямом інноваційних методів управління персоналом, а також розглянуто досвід практичного їх використання на провідних підприємствах світу та України. Визначено, що інноваційні методи управління персоналом - це нововведення в систему управління персоналом, які є системними та включають спектр методів, процесів, спрямованих на підвищення ефективності діяльності працівників. Для забезпечення впровадження інноваційних методів в систему управління персоналом необхідно застосовувати диференційовані підходи та стилі управління для різних груп працівників, що досягається за допомогою персонал-технологій. В статті розкрито особливості в забезпеченні управління персоналом підприємств автомобільного транспорту. Головною специфікою діяльності, а також головною особливістю автотранспортних підприємств визначено транспортний процес, який відбувається поза межами підприємства. На основі проведеного дослідження інноваційних методів управління персоналом, персонал-технологій та специфіки діяльності підприємств автомобільного транспорту, автором удосконалено їх систематизацію та визначено можливість використання на підприємствах автомобільного транспорту. Розроблена модель впровадження персонал-технологій в систему управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту. Наукова новизна. Розроблені рекомендації щодо використання інноваційних персонал-технологій на підприємствах автомобільного транспорту. Практична значущість. Запропоновані в статті теоретичні висновки, підходи і рекомендації можуть бути використані для розроблення інноваційної системи управління персоналом підприємства та дозволять сформувати ефективний інструментарій розвитку персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Бойко, О. В., О. Ф. Гончар, O. M. Гавриш, and T. Г. Осокіна. "ВПЛИВ НА ВІДТВОРЮВАЛЬНУ ЗДАТНІСТЬ САМЦІВ ТА САМОК НОРОК БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ДОБАВОК." Effective rabbit breeding and fur farming, no. 6 (March 18, 2020): 26–38. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.26-38.

Full text
Abstract:
Проведена практична перевірка ефективності використання бурштинової кислоти в умовах господарства для покращення продуктивних якостей самців та самок норок та підвищення рентабельності виробництва продукції норківництво. Сформовано електронну базу даних показників реалізації відтворювальної здатності самців та самок норок при застосуванні бурштинової кислоти в якості біологічно активних добавок. Проведено оцінку рівня впливу біологічно активних добавок на перебіг сезону парування самок норок. Досліджено якісні та кількісні показники гнізд самок норок та рівень збереженості молодняку при застосуванні біологічно активних добавок. Визначено вплив біологічно активних добавок на статеву активність та запліднюючу здатність самців норок. На основі дослідження впливу використання біологічно активних добавок в якості кормової добавки в годівлі норок звірогосподарства Черкаської облспоживспілки встановлено, що запропоновані схеми використання біологічно активних добавок мали не однаковий ефект. Самки дослідних груп характеризувались дещо вищою статевої активністю під час проведення гону та меншим відсотком самок, які не дали приплоду. Підвищення плодючості спостерігалось у самок норок групи Д1, яким перед проведенням сезону парування додатково вводилась бурштинова кислота в розрахунку 10 мг/кг живої маси. Також про позитивний вплив саме бурштинової кислоти, як біологічно активної добавки свідчить і більша кількість отриманого приплоду на самку, що щенилась другої дослідної групи Д2, яким додатково вводилась в раціон біологічно активна добавка (бурштинова кислота) у дозі 50 мг/кг живої маси порівняно із аналогічним показником самиць контрольної групи перевага склала 15 відсотків. За результатами роботи сформульовано висновки та підготовлено рекомендації для використання у розвитку галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

ЛЮБЧЕНКО, ПАВЛО. "Проблемні аспекти адміністрування процесу всеукраїнського референдуму." Право України, no. 2020/08 (2020): 121. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-08-121.

Full text
Abstract:
Народовладдя здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Реалізація народного суверенітету залежить від ефективності правового регулювання форм прямої демократії. Це зумовлює необхідність теоретичних досліджень, вивчення зарубіжного досвіду організації та проведення референдумів, розроблення дієвої моделі функціонування цього інституту. Відсутність такого закону позбавляє народ можливості скористатися закріпленим Конституцією України правом брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах. Метою статті є формулювання прикладних рекомендацій щодо вдосконалення правового регулювання повноважень органів адміністрування референдуму на осно ві осмислення наявної практики діяльності Центральної виборчої комісії (ЦВК), окружних і дільничних комісій із референдуму. Розглянуто практику організації всеукраїнського референдуму в Україні в 1991 та 2000 рр. Проаналізовано рішення ЦВК щодо реєстрації ініціативних груп і відмови в їхній реєстрації за період із 2000 р. до сьогодення. Сплеск активності щодо проведення всеукраїнського референдуму спостерігався у 2005–2006 рр. Тоді було зареєстровано 109 ініціативних груп щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. У 2001 р. ЦВК прийняла 13 постанов про відмову в реєстрації ініціативних груп всеукраїнського референдуму, у 2005 р. – 15, у 2006 р. – 137, у 2007 р. – 11, у 2008 р. – 8, у 2009 р. – 17, у 2010 р. – 3, у 2011 р. – 20. Переважна більшість постанов ЦВК про відмову в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму були прийняті у зв’язку з невідповідністю поданих документів вимогам Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”. Серед найбільш поширених порушень: участь у зборах громадян України для утво рення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою осіб, які не досягли 18-річного віку, неправильне оформлення документів, несвоєчасне їх подання до ЦВК. Водночас були випадки, коли в доволі схожих ситуаціях ЦВК приймала абсолютно протилежні рішення. Така практика роботи органу адміністрування референдуму не може вважатися допустимою, адже це може призводити до зловживань та обмеження права громадян ініціювати всеукраїнський референдум. Досить поширеною є практика винесення на всеукраїнський референдум взаємо виключних питань, що не відповідає вимогам Кодексу належної практики з питань референдуму Венеційської комісії, згідно з яким питання референдуму повинні мати процедурну придатність у трьох аспектах: єдність форми, єдність змісту та єдність ієрархічного рівня. Запропоновано на законодавчому рівні закріпити за ЦВК повноваження перевіряти питання, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум, на процедурну та предметну придатність. На сучасному етапі державотворення для реального забезпечення народовладдя необхідне: а) якісне нормативно-правове регулювання процесу ініціювання референдумів, їх підготовки та проведення; б) визначення процедури внесення референдних ініціатив, реєстрації ініціативних груп, перевірки конституційності питань, які виносяться на референдум; в) створення умов для всебічного обговорення громадськістю змісту питань, що виносяться на референдум, і наслідків їх затвердження (схвалення); г) здійснення контролю за проведенням агітації та фінансуванням кампанії; ґ) належне спостереження, підрахунок голосів і встановлення результатів референдуму; д) об’єктивний і неупереджений розгляд судами справ у спорах щодо організації референдумів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Grishin, B. O., L. V. Mormil, I. I. Hrytsyniak, and I. A. Osoba. "Оцінка органолептичних та інтерʼєрних показників помісних коропів першого покоління від схрещування антоніно-зозуленецького та любінського внутрішньопородного типів української рамчастої породи." Animal Breeding and Genetics 55 (May 15, 2018): 56–60. http://dx.doi.org/10.31073/abg.55.07.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз органолептичних та інтер’єрних показників помісних коропів першого покоління від схрещування антоніно-зозуленецького та любінського внутрішньопородного типів української рамчастої породи. Об’єктом досліджень виступали дволітки досліджуваних груп коропа, одержані наприкінці вегетаційного сезону. Розділення частин тіла риби проводили відповідно до методичних рекомендацій. Найбільшу частку маси тіла досліджуваних груп риб становило філе зі шкірою, найменшу – луска, що зумовлено типом лускового покриву.Одержані результати досліджень свідчать про те, що вихід їстівних частин у помісних груп був вищим, порівняно з вихідними формами. Так, в результаті проведених досліджень найвищим показник їстівної частини виявився у обидвох помісних групах коропів порівняно з їх вихідними формами, що на нашу думку зумовлено явищем гетерозису. Неїстівна частина тушки у досліджуваних груп риб в середньому складала близько 15%. Найменшою їстівна частина тушки виявилася у вихідної форми любінського рамчастого коропа відносно трьох інших груп.Проаналізовано особливості основних показників інтер’єру у помісних коропів першого покоління від схрещування антоніно-зозуленецького та любінського внутрішньопородного типів української рамчастої породи. Зокрема досліджено вміст протеїну, жиру та сухої речовини у тканинах дволіток коропа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

АРТЮХ, Т. М., С. В. ЯГЕЛЮК, and В. В. АРХІПОВ. "УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ ТА ПРОДАЖЕМ КОПІЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ." Товарознавчий вісник 1, no. 15 (February 18, 2022): 21–30. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-2.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення напрямків забезпечення конкурентоспроможності торгівельних підприємств з продажу сучасної копіювальної техніки з врахуванням її властивостей та потреб споживачів. Методика. Під час виконанні дослідження були використанні сучасні методи аналізу, синтезу, наукової абстракції та комплексного підходу. Це дозволило встановити основні засади управління асортиментом та продажем, а також ідентифікаційні характеристики досліджуваної техніки. Результати. Копіювальна техніка є невід ’ємною частиною сучасного життя. Вона використовується вдома, офісі, академічній установі, виробництві, видавництві, у дизайнерських фірмах. Широке коло потенційних споживачів формує вимоги до властивостей та показників якості, яким повинні відповідати принтери, сканери, ксерокси, а також цінову політику торговельного підприємства. На жаль вітчизняна класифікація асортименту та нормативно-технічна документація не відповідають сучасним тенденціям на ринку копіювальної техніки та ускладнюють споживачам і торговельними організаціям підбір необхідних пристроїв. В статті запропонована удосконалена класифікація асортименту копіювальної техніки, яка ґрунтується на групуванні за основними ознаками пропозицій сучасних виробників. Вона включає такі групи: портативні та малопродуктивні пристрої, копіювальні апарати середньої продуктивності, високопродуктивні (промислові) апарати, пристрої для широкоформатного друку, мультифункціональні та 3D принтери. Основна відмінність запропонованої класифікації полягає у спрощенні (об ’єднанні окремих груп) та введенні таких сучасних груп копіювальної техніки, як мультифункціональні апарати, пристрої для широкоформатного друку, 3D принтери. Також визначена необхідність удосконалення нормативно-технічної документації, що регламентує показники якості копіювальної техніки. За результатами досліджень сформовані практичні рекомендації. Практична значимість. Отримані результати досліджень можуть бути використані торговельними підприємствами під час формування конкурентоспроможного асортименту, митними органами для ідентифікації товарних партій копіювальної техніки, а також студентами спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність під час навчання та підготовки наукових робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Эпштейн, Наум Аронович. "Требования пригодности системы для методик жидкостной хроматографии: контролируемые параметры и их рекомендуемые значения (обзор)." Химико-фармацевтический журнал 54, no. 5 (May 28, 2020): 47–54. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2020-54-5-47-54.

Full text
Abstract:
На результаты хроматографических анализов могут оказать воздействие различные факторы, связанные с хроматографической системой. Для того чтобы минимизировать риск критического влияния таких факторов на результаты анализов в методику, вводят требования к пригодности системы (SS). В обзоре рассмотрены хроматографические параметры для тестирования пригодности системы и их рекомендуемые значения. Особенностью этого обзора является то, что параметры разбиты на 5 групп в зависимости от цели их введения в требования пригодности системы; учитывается тип методики (изократическая или градиентная), назначение теста – определение содержания основного вещества или примесей, асимметрия пиков и т.д.; рассмотрены некоторые дополнительные внутрилабораторные параметры для тестирования SS, используемые при серийных анализах. Впервые для градиентных методик определения примесей дана рекомендация вводить в пригодность системы условие N ≥ 0,9Nexp, где Nexp – наименьшее экспериментальное значение N, при котором еще выполнялось требование к чувствительности системы S/N во время анализов до и при валидации методики. Это условие обосновано с теоретической точки зрения. Обращено внимание на целесообразность исследования робастности методик для уточнения требований пригодности системы. Сведения, приведенные в статье, существенно дополняют рекомендации Европейской фармакопеи, фармакопеи США и ГФ РФ по проверке пригодности хроматографических систем. Они важны для повышения надежности контроля пригодности хроматографической системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Mischuk, V. R. "Оцінка нутритивного статусу й енергопотреби в дітей у критичних станах." EMERGENCY MEDICINE, no. 6.61 (August 1, 2014): 193–97. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.6.61.2014.83659.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання оцінки нутритивного статусу й енергетичних потреб у тяжкохворих дітей. Проаналізовані сучасні рекомендації щодо оцінки антропометричних даних дітей різних вікових груп, а також інформативність лабораторних методів діагностики нутритивної недостатності. Наголошено на важливості коректного визначення енергетичних потреб у критично хворих дітей. Найбільш точним методом, що дає змогу оцінити потреби в енергії, а також адекватність її використання, є непряма калориметрія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Svischenko, E. P., A. E. Bagriy, L. M. Ena, S. M. Koval, V. V. Kovalenko, I. M. Mellina, and Y. M. Sirenko. "Рекомендації Української асоціації кардіологів, Української асоціації ендокринних хірургів,Асоціації нефрологів України з диференційної діагностики артеріальних гіпертензій. 2014 р." INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), no. 8.64 (January 22, 2015): 125–54. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.8.64.2014.77876.

Full text
Abstract:
У статті представлені рекомендації по диференціальній діагностиці артеріальних гіпертензій.Рекомендації підготувала робоча група з артеріальної гіпертензії Української асоціації кардіологів за участю спеціалістів-нефрологів та ендокринологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Бакум, Зінаїда, and Олександра Пальчикова. "Навчання іноземних мов на крос-культурній основі: прикладний аспект." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 19 (May 23, 2019): 129–44. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v19i0.2327.

Full text
Abstract:
У статті порушено проблему навчання іноземних мов (українська, англійська, німецька, іврит) на крос-культурній основі. Обґрунтовано доцільність використання крос-культурного компонента як важливого чинника в оволодінні іноземними мовами, оскільки різноманіття культур у світі – важливий крок до духовного взаємозбагачення етносів, що водночас може спричинити непорозуміння між представниками тієї чи тієї культури. Розроблено методичні рекомендації, завдання, вправи, виконання яких сприятиме формуванню крос-культурної компетентності представників різних етнічних груп під час навчання іноземних мов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Семенов, Є. І., О. М. Сенніков, Г. М. Сеннікова, В. А. Лабунець, О. В. Лабунець, Т. В. Дієва, and С. А. Шнайдер. "ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ ТА ОБСЯГУ ІМПЛАНТОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ У МОЛОДОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 119, no. 2 (May 26, 2022): 60–65. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-44-2.11.

Full text
Abstract:
В ході роботи було проведено порівняльний аналіз поширеності, топографії, структури дефектів зубних рядів молодого населення м. Одеси ті м. Івано-Франківска і на основі цих даних науково – обґрунтована потреба цієї групи населення в дентальних імпланта- тах в якості опор незнімних ортопедичних конструкцій. Також на осмотрі стоматологічних оглядів було вивчено забезпеченість в цьому виді допомоги. Матеріали та методи. Згідно з рекомендаціями ВООЗ були сформовані наступні вікові групи: 15–19, 20–24, 25–29 років. Кількість обстежених у кожній віковій групі складала 70 осіб. При обстеженні в обстежувані групи включались тільки соматичні особи які не мали протипоказань до проведення дентальної імплантації. Всього було обстежено 420 осіб в м. Івано- Франківську і м. Одесі вікової групи обстеження. Отримані результати перераховувались на 1000 чоловік населення. Результати та їх обговорення. При аналізі отриманих даних проглядаються наступні закономірності: більш велика кількість осіб у всіх вікових категоріях, які не мають дефектів зубних рядів, серед жителів м. Одеси. У жителів м. Івано-Франківська у всіх вікових групах було виявлено значно більшу загальну кількість дефектів, ніж серед жителів м. Одеси. Також звертає на себе тай факт, що серед жителів м. Одеси у віковій групі 15–19 років відсутні дистально-необмежені дефекти, в той же час, серед жителів м. Івано- Франківська цей показник склав 57,1 осіб. У жителів м. Одеси молодого віку не має дефектів протяжністю в 4 зуби, в той же час у жителів м. Івано-Франківська у віковій групі 25–29 років таких було 100 осіб на 1000 чоловік населення. З 210 обстежених осіб молодого віку мешканців м. Одеси ортопедичні конструкції з опорою на дентальні імплантати мали 9 осіб (їм було встановлено 16 імплантатів). Серед жителів м. Івано-Франківська з 210 обстежених ортопедичні конструкції з опорою на дентальні імплантати мали 7 осіб (їм було встановлено 12 імплантатів). На основі отриманих даних, потреба молодого населення м. Одеси в імплантатах становить 9,7 % від загальної потреби. Серед жителів м. Івано-Франківська – 4 % від потреби. На підставі проведених досліджень було зроблено наступні висновки: 1. Було виявлено значно більшу кількість дефектів у жителів м. Івано-Франківська у всіх вікових групах молодого населення порівняно з жителями м. Одеси. 2. Молоде населення м. Одеси з ціллю виготовлення незнімних ортопедичних конструкцій з опорою на дентальні імплантати має потребу в встановленні 2364 імплантатів на 1000 чоловік, а в м. Івано-Франківську – 4171, при цьому забезпеченість дентальними імплантатами серед жителів м. Одеси становить 9,7 % від потреби, а серед жителів м. Івано-Франківська – 4 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Shved, M. I., and I. O. Yastremska. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ІНФАРКТУ МІОКАРДА У ХВОРИХ З МЕТАБОЛІЧНИМ СИНДРОМОМ." Здобутки клінічної і експериментальної медицини, no. 2 (August 19, 2020): 195–201. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i2.11343.

Full text
Abstract:
Ішемічна хвороба серця (ІХС) продовжує займати головне місце в структурі захворюваності і є однією з провідних причин смертності та інвалідизації населення. Мета – дослідити особливості перебігу інфаркту міокарда на фоні метаболічного синдрому та встановити предиктори порушення метаболізму і патогенетичні механізми взаємообтяжуючого впливу вказаних патологічних процесів. Матеріал і методи. В дослідження було включено 87 хворих на гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST, з них у 59 пацієнтів, які склали дослідну групу, діагностовано МС. Групу контролю становили 28 хворих на ІМ без МС. Діагноз гострого ІМ верифікували згідно з рекомендаціями ESC. Діагностику МС проводили згідно з рекомендаціями Міжнародної діабетологічної федерації (ІDF, 2016). Інсулінорезистентність визначали за допомогою індексу НОМА. Результати. Наявність МС суттєво впливає на клінічний перебіг патологічного процесу, що проявилось розвитком ІМ у осіб молодшого віку, а сама хвороба характеризувалась достовірно тривалішим больовим синдромом, частішими рецидивами, а також значно більше вираженими проявами резорбтивно-некротичного синдрому, що свідчить про більшу зону ураження міокарда у хворих з метаболічним синдромом. Одночасно у цієї категорії хворих діагностується суттєво більша частота розвитку ускладнень у гострому періоді захворювання, що проявилося частішими порушеннями ритму і провідності та ознаками гострої серцевої недостатності. Аналіз даних ліпідограми дозволяє стверджувати, що інфаркт міокарда у хворих з метаболічним синдромом перебігає на тлі не лише порушень вуглеводного обміну, але й прогностично несприятливих показників ліпідного спектра крові. Висновки. Слід відмітити кумуляцію в групі хворих на інфаркт міокарда з метаболічним синдромом прогностично несприятливих характеристик – більш низькі значення фракції викиду лівого шлуночка, порушення процесів ремоделювання, збільшення індексу порушення локальної скоротливості міокарда, прогностично несприятливих показників ліпідного спектра крові з більш вираженими прозапальними змінами і порушеннями вуглеводного обміну, що супроводжується схильністю даної категорії хворих до розвитку ускладнень у гострому періоді захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Andreychyn, M. A., N. А. Nychyk, N. H. Zavidnyuk, and Ya I. Iosyk. "ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГАРЯЧКИ РИФТ-ВАЛЛІ." Інфекційні хвороби, no. 4 (March 19, 2020): 53–62. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.4.10964.

Full text
Abstract:
Мета роботи – узагальнити дані про етіологію, епідеміологічні особливості, клінічні прояви та підходи до лабораторної діагностики гарячки Рифт-Валлі, подати основні рекомендації ВООЗ і CDC стосовно профілактики та лікування цієї інфекції. Висновок. Наведені найновіші дані про хворобу, спричинену вірусом гарячки Рифт-Валлі (Rift Valley fever virus), особливості її розповсюдження, характерні клінічні симптоми та ускладнення свідчать про особливу небезпеку цього захворювання для людства. Через серйозні наслідки хвороби, можливість виникнення великих епідемій, поширення за межі Африки ГРВ включено до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) 2005 року до групи інфекційних хвороб «які становлять особливу національну та регіональну проблему», а збудник віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї. Вірус ГРВ здатний інфікувати багато видів тварин, призводити до розвитку тяжких захворювань серед великої рогатої худоби, овець, верблюдів і кіз. Резервуаром збудника можуть бути також антилопи і гризуни. Найчутливішими до збудника є вівці, більше 90 % інфікованих ягнят помирає. Показник викиднів серед інфікованих вагітних овець досягає майже 100 %. На даний час основними методами боротьби з цією інфекцією, згідно з основними рекомендаціями ВООЗ і CDC, є лише профілактичні заходи. Ліцензованих вакцин проти ГРВ, доступних для людини, немає. Ефективні методи лікування ще не розроблені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Вавдіюк Н.С. "УДОСКОНАЛЕННЯ ВИБОРУ СТИЛІВ ЛІДЕРСТВА В СИТУАЦІЙНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 62–74. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-8.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто ситуаційні змінні вибору стилів лідерства за методом Ф.Е.Фідлера. За результатами опитування 28 керівників структурних підрозділів комерційної організації були визначені показники найменш сприятливого співробітника, встановлено взаємозв’язки «керівник-підлеглий», визначено структурованість чи неструктурованість завдання, достатність посадових повноважень. З часу проведення наукового спостереження керівники були згруповані в першу групу з хорошими стосунками «керівник-підлеглий», структурованими завданнями та достатніми посадовими повноваженнями – 6 осіб, що становить 21,4% від загальної кількості респондентів. Друга група при хороших відносинах «керівник-підлеглий», структурованих завданнях і недостатньо службових повноважень містить 2 особи (7,1%). Третя група з хорошими відносинами керівник-підлеглий», неструктурованими завданнями, але достатніми посадовими повноваженнями включає 5 осіб, або 17,9% від загальної кількості респондентів. Четверта група з добрими відносинами «керівник-підлеглий», структуровані завдання, але недостатніми посадовими повноваженнями включала 8 осіб, що становить 28,6% від загальної кількості респондентів. Оскільки керівники вважали, що вони мають сильний достатній авторитет, і поділ цих груп проводився на тих, хто має погані стосунки «керівник-підлеглий», включав модельні тести в групах ситуацій управління: п’ята – а це 4 особи (14,3%)); шоста – 2 особи (7,1%), сьома: 1 особа (3,6%). Менеджери, які отримали низькі оцінки НСП (1-3 бали) мотивовані завданням, суворо оцінюють своїх підлеглих і часто використовують суворий контроль: завдання виконуються, цілі досягаються, керівник, мотивований завданнями, задовольняється деталями та спостереженням за досягненням їх результатів. Менеджери, які отримали високі оцінки НСП (7-8 балів) є особами, мотивованими стосунками в колективі, зосереджені на соціальній взаємодії. Менеджери, які мають середні бали (4-6 балів), залежно від того, наскільки їх показник наближений до верхнього чи нижнього значення шкали, можуть бути як орієнтованими на завдання, так і на стосунки. За результатами опитування 28 керівників структурних підрозділів організації визначено показники дослідження, встановлено взаємовідносини «керівник-підлеглий», визначено структурованість завдань, достатність службових повноважень. Встановлено гіпотези дослідження: зі зростанням орієнтації керівника на завдання зростатиме групова взаємодія підлеглих, зростатиме і результативність діяльності і навпаки. Якщо гіпотеза H0 – кореляційний зв’язок між якісними ознаками не значимий, то гіпотеза відхиляється; конкуруюча гіпотеза H1 – кореляційний зв’язок між якісними ознакам значимий, то гіпотеза приймається. Для підтвердження гіпотез розраховано коефіцієнти рангової кореляції Спірмена (rR=0,99; Tkp <p, 0,17 <2,571); Кендалла ( =0,9; τ>Tkp, а саме 0,9>0,62) та прийнято гіпотезу Н1 про те, що ранговий кореляційний зв’язок за оцінками двох тестів є значущим. Встановлено значний кореляційний зв’язок між аналізованими ознаками. Керівник, орієнтований на стосунки, є ефективним, коли ситуаційні фактори поєднуються і є сприятливими для керівника, який має помірний контроль над ситуацією. Якщо ситуаційні чинники створюють ситуацію, що є дуже сприятливою або дуже несприятливою для керівника, очікується, що керівники, орієнтовані на завдання, будуть ефективнішими. Керівник, який прийняв певний стиль управління, повинен відповідати управлінській ситуації, в якій цей стиль був би більш ефективним. Залежно від ситуаційних змінних управлінської ситуації сформовано рекомендації застосування стилів управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Данилов, Д. Е. "The Review of Recommendations of the European Association for the Study of the Liver (EASL) 2020 on Treatment of Hepatitis C." Рецепт, no. 4 (November 11, 2021): 543–57. http://dx.doi.org/10.34883/pi.2021.24.4.011.

Full text
Abstract:
Встатье проведено сравнение протоколов лечения Европейской ассоциации изучения печени (EASL) пациентов с хроническим гепатитом С, а также циррозом печени в его исходе за 2018 и 2020 годы, а также анализ необходимости имплементации новых данных и рекомендаций в существующие национальные рекомендации: Постановление Министерства здравоохранения Республики Беларусь № 19 от 19.03.2019 «Диагностика и лечение пациентов (взрослое население) с хроническими вирусными гепатитами B и С». Приведен перечень рекомендуемых лекарственных препаратов, даны рекомендации по диагностике и схемам лечения по упрощенному (без определения генотипа) и с определением генотипа лечению у пациентов без цирроза печени, с компенсированным и декомпенсированным циррозом печени. Представлены рекомендации по лечению особых групп пациентов (ВГС-инфекция у беременных; лечение ВГС-инфекции у пациентов с почечной недостаточностью, в том числе у пациентов, находящихся на гемодиализе; лечение ВГС-инфекции у пациентов с ко-инфекцией ВГВ), атакже схемы для повторного лечения у пациентов с неэффективным курсом лекарственных препаратов прямого противовирусного действия в анамнезе. In the article, there are compared the treatment guidelines for chronic hepatitis C of the European Association for the Study of the Liver (EASL) 2018 and 2020, highlighting the need to implement new data and recommendations into the existing national guidelines: Resolution of the Ministry of Health of the Republic Belarus No. 19 of 03/19/2019 “Diagnosis and treatment of patients (adults) with chronic viral hepatitis B and C”. The article provides information on the recommended antiviral drugs, diagnostic approach and treatment in patients with various stages of liver disease (including simplified regimens without determining the genotype). Recommendations are presented for the treatment of special groups of patients (HCV infection in pregnant women; treatment of HCV infection in patients with renal failure, including patients on hemodialysis; treatment of HCV infection in patients with HBV co-infection), as well as the regimens for re-treatment of DAA failures.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Kuzikova, Svitlana, and Tetiana Shcherbak. "СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ПЕРЕЖИВАННЯ ЩАСТЯ ОСОБИСТІСТЮ." Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", no. 62 (February 2020): 200–213. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2020.62.11.

Full text
Abstract:
Наразі в наукових психологічних дослідженнях ще не повною мірою вивчені джерела відчуття щастя. Відтак видається доцільним з'ясувати чинники, що сприяють відчуттю щастя та блокують його. Отримані дані дозволять скласти рекомендації, коригувальні програми та тренінги щодо покращення психологічного самопочуття людини. Зазначена проблема є актуальною, оскільки від того, як людина переживає щастя, залежить, як вона буде долати перешкоди і вирішувати проблеми. Метою статті є проведення теоретичного аналізу та емпіричного вивчення проблеми соціально-психологічних чинників щастя особистості. Мета роботи полягає у визначенні рівня щастя, пов’язаного з віком, статтю та належністю до певної професійної групи. Методи дослідження. Для проведення дослідження були використані такі методики: «Шкала задоволеності життям» Е.Дінера; методика «Діагностика особистості на мотивацію до успіху» Т.Елерса; методика діагностики ступеня задоволеності основних потреб (метод парних порівнянь) В.В.Скворцова; проективна методика «Намалюй, як ти уявляєш щастя» та асоціативна методика «Асоціації до поняття щастя». Результати. Представлено теоретичний аналіз проблеми соціальних та психологічних факторів щастя особистості. Висвітлено різні наукові підходи до тлумачення поняття «щастя». Визначено соціальні та психологічні чинники щастя особистості. Представлено результати емпіричного вивчення соціальних та психологічних факторів щастя особистості. Дослідження виявило, що найбільш вагомим і позитивно прийнятим критерієм щастя було здоров'я. Сім'я і любов займають особливе місце в уявленні про щастя. Було встановлено, що серед різних професійних груп – психологів, лікарів та вчителів, найвищі показники задоволеності життям мали психологи, найнижчі – вчителі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Bonchuk, Iu, G. Ratia, and O. Kashparov. "Викиди при нормальній експлуатації АЭС і опромінення населення." Nuclear and Radiation Safety 12, no. 1 (March 10, 2009): 12–17. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2009.12-1(41).02.

Full text
Abstract:
Розглянуто принципи розрахунку доз населення при нор­мально експлуатації АЕС. Отримані результати розрахунків проаналізовані з точки зору встановлення радіаційно-гігієнічних регламентів першої групи (контрольні І допустимі рівні викиду), для яких наведено рекомендації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Dukhnevych, Vitalii M. "Психологічні наслідки воєнного конфлікту на cході: теоретичний аналіз явищ політико-правової сфери." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 41(44) (July 6, 2018): 31–45. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi41(44).131.

Full text
Abstract:
Аналізуються негативні психологічні наслідки в політико-правовій сфері, що супроводжують воєнний конфлікт на сході України. Охарактеризовано загальну картину суспільно-політичної дійсності в країні напередодні і на початку воєнного конфлікту. Визначено, що такі негативні психологічні наслідки можуть бути зумовлені порушеннями ефективної чи оптимальної взаємодії громадян між собою або громадян з органами влади. Показано, що одним із психологічних механізмів, покладених в основу створення самопроголошених ЛДНР, було руйнування української та загальноукраїнської ідентичностей за рахунок створення і використання різноманітних міфів та нищення відчуття безпеки громадян. Здійснено систематизацію і групування негативних психологічних наслідків у соціально-психологічному та політико-правовому аспектах. У межах першого аспекту виділено такі групи негативних психологічних явищ у політико-правовій сфері в умовах воєнної агресії Росії: 1) руйнування єдності громадянського суспільства; 2) наростання незадоволеності діяльністю влади; 3) порушення процесу політико-правової ідентифікації; 4) посилення піддатливості маніпулятивним інформаційним впливам; 5) поширення неконструктивних патернів поведінки; 6) зневіра в майбутньому України. Політико-правовий аспект представлено через психологічну інтерпретацію таких явищ, як радикалізація свідомості, сепаратизм, колабораціонізм, екстремізм, мілітаризація свідомості, аномія, дераціоналізація (ірраціоналізація) свідомості, знецінення життя та людської гідності; участь у блокуванні інфраструктурних об’єктів, залучення військових та колишніх учасників АТО до різноманітних політико-правових акцій, “військовий туризм”, аватаризм; формування різних форм порушень правосвідомості; криміналізація побутових конфліктів; соціальне утриманство, перекладання відповідальності за актуальну політико-правову ситуацію лише на політиків; загострення націоналістичних настановлень та зменшення толерантності до людей інших національностей, негативна стеріотипізація щодо окремих соціальних груп, поляризація уявлень персон та окремих соціальних груп, ухиляння представників інституціональних суб’єктів від взяття на себе відповідальності за долю країни чи її громадян; формування образу ворога тощо. Зроблено висновок, що зміст та специфіка виявів цих явищ ще потребує свого уточнення, аби в подальшому запропонувати ефективні рекомендації чи програми супроводу відповідно до того чи того змістового вияву таких явищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Solomenchuk, T. M., L. M. Kopchak, and G. V. Tshngryan. "Астенія і якість життя хворих з артеріальною гіпертензією: ефективність мельдонію." Likarska sprava, no. 3-4 (December 5, 2018): 105–14. http://dx.doi.org/10.31640/3-4.2018(16).

Full text
Abstract:
Вивчали вплив мельдонію на якість життя та прояви астенії у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ). Обстежено 49 пацієнтів, 20 чоловіків (40,8 %) та 29 жінок (59,2 %). У дослідження не включали хворих із супутніми хворобами, однією з проявів яких є астенія. Методом випадкової вибірки хворих розподілено на дві групи: 25 (І група) отримували лікування АГ згідно з рекомендаціями Європейського товариства кардіологів (ESC, 2013); 24 (ІІ група) – аналогічне лікування з включенням мельдонію (Тризипін® лонг, ТОВ НВФ “Мікрохім”) у добовій дозі 1000 мг протягом 8 тиж. Пацієнтам проводили стандартне клінічне, лабораторне та інструментальне обстеження з включенням добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ). Для оцінки наявності та тяжкості перебігу астенії використовували анкети Multidimensional Fatigue Inventory (MFI-20). Якість життя вивчали за тестом 36-Item Short-Form Health Survey (SF-36). Результати лікування оцінювали як динаміку змін між початком дослідження і через 8 тиж після лікування. При початковому анкетуванні за результатами тесту MFI-20 практично в усіх пацієнтів спостерігали помірні прояви загальної та фізичної астенії. У хворих з АГ та астенією з недостатнім контролем АТ виявлено істотне зниження якості життя, пов’язаної із здоров’ям. Показано, що застосування комбінованої терапії з включенням мельдонію супроводжується достовірним зменшенням проявів астенії та покращанням якості життя на фоні поліпшення контролю за основними показниками ДМАТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Ударцева, О. М., and O. M. Udartseva. "Вебометрический подход к анализу востребованности информационных ресурсов и услуг библиотеки." Научно-техническая информация. Серия 1: Организация и методика информационной работы, no. 9 (2020): 8–18. http://dx.doi.org/10.36535/0548-0019-2020-09-5.

Full text
Abstract:
Проводится сравнение вебометрических показателей 7 групп ресурсов и 5 групп услуг библиотечных сайтов разных организационно-правовых форм, что позволило определить, насколько лояльны посетители к предоставляемым ресурсам и услугам библиотек. В результате оценки источников трафика установлены наиболее эффективные каналы продвижения для каждой группы ресурсов и услуг библиотеки. Предложены рекомендации, выполнение которых позволит библиотекам повысить эффективность собственной деятельности в веб-среде.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography