Academic literature on the topic 'Рейтинг країни'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рейтинг країни.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рейтинг країни"

1

Сочинська-Сибірцева, І. М. "ЧИННИКИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ." Підприємництво та інновації, no. 18 (June 30, 2021): 73–77. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/18.13.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано чинники впливу на інноваційний розвиток країни, розглянуто методи оцінки рівня інноваційного розвитку країни та проаналізовано міжнародний досвід підтримки і стимулювання інноваційного розвитку провідних країн. Із п’яти міжнародних рейтингів особлива увага приділяється глобальному інноваційному індексу, що охоплює усі сфери функціонування економіки країни та є показовим у дослідженні рівня інноваційного розвитку країни. Охарактеризовано рейтинг та результативність інноваційної діяльності України у 2019–2020 рр. Запропоновано шляхи посилення впливу інноваційних чинників на розвиток економіки України, серед яких: формування сприятливого інституційного середовища для розвитку інноваційно-технологічної діяльності; збільшення загального обсягу асигнувань на науково-дослідні та науково-технічні розробки; посилення ролі бізнесу у забезпеченні фінансування науково-технічних та інноваційних процесів; побудова національної інноваційної системи, націленої на підвищення інноваційності та ефективності української економіки; створення дієвого механізму стимулювання і суспільного визнання науково-дослідної та інноваційної діяльності на всіх рівнях національної інноваційної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dubyna, Maksym, Natalia Ostrovska, and Iryna Murashkovska. "ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕЙТИНГОВИХ АГЕНТСТВ НА РИНКУ КРЕДИТНИХ ПОСЛУГ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 2(26) (2021): 124–33. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-124-133.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті теоретичні питання функціонування рейтингових агентств на ринку кредитних послуг, зокрема, розглянуто сутність таких категорій, як «рейтинг», «кредитний рейтинг». Для цього було проаналізовано різні концепції дослідження змісту таких дефініцій. Також визначено та описано роль кредитних рейтингових агентств у розвитку фінансової системи країни, що було реалізовано через виокремлення та уточнення функцій цих установ. У статті також обґрунтовано важливість розвитку кредитних рейтингових агентств для функціонування банківських та інших фінансових установ, забезпечення стабільності їх роботи та стійкості економіки до виникнення і розвитку кризових ситуацій у фінансовій системі країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Hopej, Malwina. "НАЙКРАЩА КРАЇНА СВІТУ В 2018 РОЦІ. АНАЛІЗ ЗВІТУ BEST COUNTRIES 2018." ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, no. 6 (October 6, 2019): 73–76. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.017.

Full text
Abstract:
Метою статті є представити публікацію «Best Countries 2018. Global rankings, international news and data insights» – припущення щодо визначення, методології та нарешті результатів роботи, якими є списки класифікації країн у дев’яти категоріях, зрештою формуючи рейтинг кращих країн світу. Цитований звіт представляє способи сприйняття націй іншими країнами, що корисно для корпоративних менеджерів, осіб, які приймають рішення, а також самих громадян. Він ґрунтується на припущенні, що глобальне сприйняття визначає країни з точки зору ряду виразів, які можуть впливати на напрямок торговельної політики, туризму, інвестицій, а також загалом на національну економіку. Best Countries 2018 досліджує потенціал загальної кількості 80 країн, що представляють близько 95% світового валового внутрішнього продукту та представляють понад 80% світового населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поплавський, Михайло. "Рейтинг університету як інструмент оцінювання якості освіти." Український інформаційний простір, no. 2(8) (November 15, 2021): 16–38. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.2(8).2021.245787.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в комплексному аналізі методології рейтингування провідних міжнародних та європейських рейтингів університетів. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні методів абстрагування, аналізу й синтезу, що дало змогу теоретично осмислити явище рейтингування університетів світу. Наукова новизна одержаних результатів полягає в розробці пропозицій з удосконалення міжнародних рейтингів університетів. На підставі аналізу показників, індикаторів і вагових коефіцієнтів найбільш впливових міжнародних рейтингів університетів світу (ARWU, THE, QS World University Rankings, Webometrics, PRSP, CWTS Leiden Ranking, SCImago Institutions Rankings, U-Multirank) констатовано, що склад їх показників варіюється в межах відносно невеликої кількості ключових ознак, вибір яких пов’язаний із мірою доступності даних для аналізу та суб’єктивною позицією розробників щодо першорядних характеристик університету. Зроблено висновок, що рейтингові показники не враховують специфіку організації освітнього, наукового та інноваційного процесів в університеті. У методологіях рейтингування відсутні індикатори, що характеризували б процесс навчання, якість викладання, успішність студентів, міру сформованості їх вміння вчитися та самостійно здобувати нове знання, якщо йдеться про міжнародні рейтинги, і готовність випускників до професійної діяльності в конкретному соціальному контексті конкретної країни, якщо йдеться про національні рейтинги. Наголошено, що маркетинговий механізм оцінювання університетів повинен бути доповнений гуманістичним, який передбачає розуміння процесу навчання як взаємодію студента, викладача й оточуючого середовища. При розробці рейтингів варто чітко визначитися з набором показників для різних за профілем підготовки університетів, обґрунтувати індикатори, їх вагові коефіцієнти та методи підрахунку інтегрального показника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Cімахова, Анастасія Олексіївна, and Тетяна Олександрівна Грицик. "Сучасна транснаціоналізація економіки України." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 64–68. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-64-68.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні відмінні характеристики ТНК від інших іноземних компаній. Метою статті є оцінка рівня транснаціоналізації ринку України та діяльності передових ТНК в Україні. Використано загальнонаукові методи аналізу й синтезу, систематизації та порівняння. Проаналізовано рейтинг найбільших компаній України за 2020 р. з виокремленням українських філій світових ТНК. Серед ТНК, які займають лідируючі позиції у світі, лише 15 проводять свою діяльність в Україні. Визначено позиції даних ТНК в рейтингу «Global 500». Передовими українськими компаніями є підприємства таких секторів економіки, як енергетика та металургія, збільшується роль агропромислового комплексу та ІТ-компаній. Здійснено розподіл філій світових ТНК серед 200 передових компаній України за рівнем доходу. Секторальний аналіз найбільших підприємств України вказує на їх сировинну приналежність, отже, потенційні можливості виробництва й інноваційної діяльності не реалізовуються. Перспективами транснаціоналізації економіки України є посилення соціальної відповідальності ТНК, їх інноваційно-інвестиційної активності, створення нових робочих місць для вирішення соціальних проблем країни. Транснаціоналізація є одним із потенційних шляхів соціально-економічного розвитку України, що має можливість надати поштовх для реалізації нових інвестиційних стимулів, підвищити конкурентоспроможність країни й рівень якості життя населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Блащук-Дев’яткіна, Наталія, and Ірина Себестянович. "КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 341–44. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-72.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан малого та середнього бізнесу, особливості його кредитування. Проаналізовано основні показники структурної статистики по суб’єктах господарювання. Продемонстровано рейтинг банківських послуг на вітчизняному ринку в контексті підтримки розвитку МСБ. Розглянуто заходи стимулювання малого та середнього бізнесу зі сторони НБУ. Охарактеризована програма «Доступні кредити 5-7-9%». Подано висновки щодо ролі малого та середнього бізнесу в економіці країни та шляхи його подальшого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Baula, O. V. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ ТА АКТИВІЗАЦІЇ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ІННОВАЦІЙНІЙ СФЕРІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 17 (November 30, 2021): 49–58. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.17.49-58.

Full text
Abstract:
Метою статті є моніторинг зарубіжного досвіду комерціалізації інновацій та активізації інтеграційних процесів у інноваційній сфері. Для виконання окресленої мети у процесі дослідження використано методи формалізації, аналогій, аналізу, порівняння. Інформаційною базою дослідження є матеріали Європейської комісії, матеріали монографій, наукових статей вітчизняних і зарубіжних вчених, аналітичних оглядів. Проведено систематизацію праць вітчизняних та зарубіжних вчених з метою наведення комплексного трактування інновації в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано рейтинг країн світу за Глобальним індексом інновацій у 2015-2021 рр. (ТОП-20 та Україна). Досліджено спектр практичних засобів та інструментів задля забезпечення інноваційного розвитку та підвищення рівня комерціалізації інновацій, що застосовують країни світового економічного простору. Оцінивши передовий досвід активізації інноваційної діяльності зроблено висновок про те, що першочерговим завданням, яке вирішують країни-інноваційні лідери є побудова інноваційного ланцюга від генерації ідеї до її реалізації в підприємницькому середовищі. У статті здійснено узагальнення зарубіжного інтеграційного досвіду фінансового, організаційного і нормативно-правового забезпечення комерціалізації інновацій, а також окреслено заходи даного спрямування, що можуть бути адаптовані для впровадження у вітчизняну інноваційну практику. Науковою новизною отриманих результатів є обґрунтування прямого впливу комерціалізації інновацій на конкурентоспроможність країни, уточнено трактування дефініції «інновації» акцентуванням на необхідності їх постійності та безперервності продукування, а також на оптимальності інноваційно-управлінської інфраструктури на мікро-, макро-, мезо- та мегарівнях. Виокремлено із передового зарубіжного досвіду країн – інноваційних лідерів заходи підвищення рівня комерціалізації інновацій для інтегрованих структур (наука, держава, бізнес), що сприятимуть підвищенню ефективності усього ланцюга створення інноваційного продукту у вітчизняній практиці. Одержані результати дослідження можуть бути використані при формуванні заходів інноваційної політики щодо формування стратегічних напрямів підвищення рівня комерціалізації інновацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bratus, Yaroslava, and Mykola Sydorov. "Про важливість дослідження репутації закладів вищої освіти." Sociological studios, no. 1(18) (June 28, 2021): 24–32. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2021-01-24-32.

Full text
Abstract:
Одним з наслідків конкуренції на ринку освітніх послуг є поява рейтингів ЗВО. На перших порах вони використовувались для обґрунтування розподілу ресурсів між навчальними закладами. У світі зараз налічується більше 10 підходів до ранжування ЗВО світу та окремих країн, таких, як QS World University Rating, Round University Rating, Times Higher Education World Rank, U-Multirank та інші. Але навіть вже така кількість різних рейтингів говорить про те, що, вони використовують різні показники та по-різному вимірюють рейтинг, який є досить суб’єктивним і не дозволяє порівнювати показники з різних рейтингів. Більш об’єктивним показником для порівняння ЗВО може виступати його репутація. Саме на репутацію навчального закладу вступники звертають більшу увагу, ніж на рейтинги. У свою чергу репутація є більш стійким показником, на відміну від рейтингів, і передбачає наявність системи показників, які є зрозумілими та корисними для зацікавлених сторін – як вступників, так і працедавців. У даній роботі ми розглядаємо відмінність між репутацією та рейтингом, а також обґрунтовуємо необхідність дослідження рейтингів університетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Berezina, L., Iu Samoilyk, and Ya Bodryi. "Ефективність праці в аграрних підприємствах: показники, тенденції, стратегія підвищення." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 4 (82) (December 23, 2019): 106–13. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.4.21.

Full text
Abstract:
У статті набули подальшого розвитку рекомендації щодо підвищення ефективності праці в аграрних підприємствах. Виявлено особливості та роль праці в аграрному секторі економіки. Обґрунтовано, що продуктивність праці не тільки характеризує ефективність використання персоналу підприємства, а й показує загальні результати суспільного розвитку та рейтинг країни у світовому масштабі. Для діагностики ефективності використання персоналу у світовому масштабі проведено оцінювання таких показників, як виробництво ВВП за паритетом купівельної спроможності на одну особу та ВВП за паритетом купівельної спроможності на одну людино-годину. Виявлено лідерів серед країн Європи за ефективністю праці. До них належать Ірландія, Норвегія, Люксембург, Франція, Нідерланди, Данія, Швейцарія, Швеція, Австрія, Великобританія. Проведено дослідження тенденцій ефективності праці в сільському господарстві. З’ясовано, що у 2019 р. частка робітників, зайнятих у сільському господарстві в середньому по світу становила 26,9 %, розраховано, що продуктивність праці в сільськогосподарських підприємствах України вдвічі нижча, ніж в Латвії та у 20 разів менше, порівняно із Данією. Обґрунтовано, що основною стратегії підвищення ефективності праці в аграрних підприємствах має бути збалансований підхід до забезпечення економічної, соціально та екологічної ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Добруха, Л. "Індекс ефективності логістики як інтерактивний інструмент порівняльного аналізу ефективності транспортної системи." Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», no. 18 (March 18, 2020): 17–31. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.18.17-31.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто декілька показників формування загального індексу LPI, на значення яких впливає якість логістичних послуг, що безпосередньо обумовлено ефективністю, своєчасністю, професійністю надання автотранспортних послуг з перевезень пасажирів та вантажів і позначається на іміджі держави, як комерційного партнера на міжнародному ринку.Об’єкт дослідження: процес надання логістичних послуг в умовах глобалізації автоперевезень пасажирів та вантажів.Мета роботи: аналіз та дослідження впливу показника «якості і компетентності логістичних послуг» на міжнародні індекси і рейтинг країни.Науковою новизною проекту є запропонований підхід щодо здійснення в он-лайн режимі моніторингу компетентності виконавців автотранспортних послуг, в тому числі водіїв, який не має аналогів в Україні і відповідає світовим вимогам і стандартам галузі.Методи досліджень - статистичний аналіз, метод Делфі, методи SWOT-аналізу, SMART–аналізу та STEP – аналізу, множинного кореляційного аналізу, прогнозування.В роботі розглянуто питання впровадження інформаційної системи управління професійною компетентністю (Реєстр водіїв), як «доступу до професії» на ринку комерційних автоперевезень.Прогнозований вплив проекту на розвиток автотранспортної та суміжних галузей: введення в дію інформаційної система управління професійною компетентністю дозволить покращити умови для імплементації Угоди про Асоціацію у частині запровадження початкової кваліфікації і періодичної підготовки водіїв деяких видів автомобільного транспорту для перевезення вантажів або пасажирів, що в свою чергу позитивно вплине на підвищення ефективності та безпеки переміщення товарів українськими комерційними автотранспортними операторами у міжнародному сполученні, на підвищення рівню логістичних послуг, та як результат показника Якості та Компетентності логістичних послуг при формуванні загального індексу LPI України, і як наслідок підвищення рівню конкурентоспроможності, розвитку міжнародної торгівлі, привабливості інвестиційного клімату, а значить іміджу і рейтингу країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Рейтинг країни"

1

Могильна, Наталія Олексіївна, Наталия Алексеевна Могильная, Nataliia Oleksiivna Mohylna, Віталій Анатолійович Омельяненко, Виталий Анатольевич Омельяненко, and Vitalii Anatoliiovych Omelianenko. "Essence and necessity of marketing of the country." Thesis, Черноморье, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29847.

Full text
Abstract:
This article is devoted to the essence of marketing of the country and its need for modern conditions. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29847
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пустовіт, Дарина Артемівна, and Віталій Володимирович Александров. "Наглядова рада як один із інструментів вирішення проблем корпоративного управління в Україні." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45965.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Неселевська, О. О. "Деякі проблеми зіставлення країн світу. Україна у світових рейтингах." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60358.

Full text
Abstract:
Сьогодні світові рейтинги країн є дуже поширеними й охоплюють практично всі сфери людського життя. Світові зіставлення країн за економічними показниками є чи не найбільш визнаними та розповсюдженими.
Today, world rankings of countries are very widespread and cover virtually all spheres of human life. Global comparisons of countries by economic indicators are perhaps the most acknowledged and widespread.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Павлова, Марія Юрієвна. "Оцінка сприятливості середовища україни для входження ТНК за міжнародними рейтингами." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50651.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі світових економічних відносин всі країни мають за мету залучити іноземний капітал в національну економіку, впустивши на ринок іноземні транснаціональні компанії. Через світову конкуренцію за іноземний капітал та надання інвесторами переваг іншим державам завжди існують країни, в яких прослідковується дефіцит іноземних інвестиційних ресурсів. Основною причиною може бути недостатня зацікавленість іноземних інвесторів в розміщенні виробничих потужностей на території цих країн через негативний інвестиційний клімат держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Науменко, І. В. "Основні шляхи спрощення процедури державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11037.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Летуновська, Наталія Євгенівна, Наталия Евгеньевна Летуновская, and Nataliia Yevhenivna Letunovska. "Challenges for the health components of a region in the context of globalization." Thesis, Sumy State University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80957.

Full text
Abstract:
У тезах проаналізовані сучасні виклики для систем охорони здоров'я регіонів. Досліджена концепція здорового регіону. Узагальнено у вигляді висновків вплив пандемії COVID-19 на глобалізаційні зміни в світі.
В тезисах проанализированы современные вызовы для систем охраны здоровья регионов. Исследована концепция здорового региона.Обобщено в виде выводов влияние пандемии COVID-19 на глобализационные изменения в мире.
The theses analyze modern challenges for the health care systems of the regions. The concept of a healthy region is investigated. The impact of the COVID-19 pandemic on globalization in the world is summarized in the form of conclusions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Рейтинг країни"

1

Приватна колекція. Львів: Піраміда, 2002.

Find full text
Abstract:
Вибрана українська проза та есеїстика кінця ХХ століття, авторський проект Василя Габора. Зібрано сотню кращих творів більш як сорока провідних авторів сучасної української літератури. Переможець "Форуму видавців 2002" де зайняла перше місце у рейтингу "Книжка року" 2002" у номінації "Красне письменство" і друге місце у Гран-при 4 Всеукраїнської акції рейтингового опитування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Рейтинг країни"

1

Братченко, Людмила Євгеніївна, and Олена Олексіївна Комарова. Досвід зарубіжних країн з організації національних пенсійних систем - орієнтир для України. BoScience Publisher, September 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3942.

Full text
Abstract:
В статті досліджується та аналізується сучасний стан трьохрівневої пенсійної системи України, рейтинг найкращих пенсійних систем економічно розвинених країн світу. Акцентовано увагу на спільні цілі, які об'єднують різні пенсійні системи та рекомендовано Україні саме на них орієнтуватися за для досягнення ефективних результатів в реформуванні пенсійної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography