Academic literature on the topic 'Радіолокаційна інформація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Радіолокаційна інформація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Радіолокаційна інформація"

1

Кадук, С. О., А. С. Сторожук, Є. Ю. Стрельчик, and Р. А. Сікорський. "Використання інформації радіолокаційної розвідки ADS-B при створенні єдиного інформаційного простору Повітряних Сил Збройних Сил України." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(66), (October 22, 2020): 51–57. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.66.07.

Full text
Abstract:
Сучасні інформаційні технології дозволяють створювати інформаційний простір шляхом об’єднання різноманітної інформації від різнорідних джерел. В статті розглядається спосіб об’єднання радіолокаційної інформації від радіолокаційних станцій Повітряних Сил та приймачів ADS-B. Показано, що за рахунок використання ADS-B даних можна суттєво розширити радіолокаційний простір та отримати додаткову інформацію для попередження будь-яких порушень у повітряному просторі України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Трофимов, І. М., І. В. Гурєєв, and О. В. Пуховий. "Підвищення достовірності радіолокаційної інформації в багатопозиційних радіолокаційних системах за рахунок використання кооперативного прийому відбитих сигналів." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(45) (November 25, 2021): 93–98. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.45.11.

Full text
Abstract:
Розглядається підвищення достовірності радіолокаційної інформації в багатопозиційних радіолокаційних системах за рахунок використання кооперативного прийому відбитих сигналів. Підвищення достовірності радіолокаційної інформації досягається за рахунок усунення хибних вимірів в багатопозиційній радіолокаційній системі не за рахунок введення додаткових позицій, а за рахунок використання багатопозиційних методів визначення координат повітряних об’єктів. Використання багатопозиційних методів визначення координат повітряних об’єктів передбачає значне зменшення імовірності виникнення хибних вимірів без збільшення кількості позицій. Проведено порівняльний аналіз імовірності виникнення хибного виміру в даній системі при використанні кооперативного прийому відбитих сигналів та без нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Mohilatenko, A. S., D. N. Obidin, O. P. Kondratenko, and V. M. Rudenko. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РАДІОЛОКАЦІЙНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ УПРАВЛІННЯ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 47 (February 8, 2018): 21–27. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.1.021.

Full text
Abstract:
Необхідність практичного вирішення завдання забезпечення регіонального центру повітряного руху радіолокаційною інформацією з необхідною повнотою і точністю та недостатня розвиненість теоретичної бази для її вирішення, зумовлюють актуальність наукової задачі розробки методу формування та видачі повідомлень про повітряні об'єкти від джерел радіолокаційної інформації на регіональний центр управління повітряним рухом, адаптивного до змін продуктивності джерел радіолокаційної інформації і пропускної здатності каналів передачі даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лєбєдєв, В. О., О. М. Чекунова, С. М. Блащук, and О. В. Висоцький. "Аналіз світових тенденцій розвитку посадочних радіолокаторів радіолокаційних систем посадки." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(44) (July 22, 2021): 124–30. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.44.14.

Full text
Abstract:
У роботі проведено аналіз світових тенденцій розвитку посадочних радіолокаторів (ПРЛ) радіолокаційних систем посадки. Актуальність теми роботи визначається необхідністю вдосконалення радіолокаційних систем посадки на основі дослідження напрямків розвитку радіолокаційної техніки, методів обробки радіолокаційної інформації та сигналів, а також розробки та впровадження фазованих антенних решіток (ФАР) у зв’язку з розширенням способів застосування повітряних суден й підвищенням вимог до безпеки та якості польотів, своєчасності й безпеки радіолокаційного забезпечення польотів. З наведеного аналізу розвитку ПРЛ в радіолокаційних системах посадки слідує, що на даний час за кордоном використовуються ПРЛ з цифровою обробкою сигналів як у мобільних, так і в стаціонарних варіантах використання. При будові сучасних ПРЛ спостерігається тенденція збільшення випуску ПРЛ із використанням ФАР.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малишев, О. А., М. Р. Арасланов, С. В. Бєлай, В. В. Сидоров, І. С. Бабенко, and А. О. Астахов. "Імітатор повітряно-завадової обстановки з використанням системи “Віраж-РД” для оглядових аналогових радіолокаційних станцій." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 4(41), (October 25, 2020): 112–24. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2020.41.14.

Full text
Abstract:
Для якісного навчання бойових обслуг радіолокаційних станцій радіотехнічних військ доцільно використовувати імітатори повітряно-завадової обстановки, яка була б максимально наближена до реальної. Запропоновано імітатор, модель нальоту в якому програмується в персональних електронно-обчислювальних машинах, а відображення обстановки здійснюється на штатних індикаторах кругового огляду радіолокаційних станцій. Для їх зв’язку з комп’ютером розроблені пристрої спряження, які здійснюють синхронізацію роботи та перетворення цифрової інформації у аналогову з подальшою передачею її на радіолокаційну станцію. Для створення повітряно-завадової обстановки використовується система оперативно-тактичних розрахунків та імітаційного моделювання бойових дій “Віраж-РД”. Пристрій спряження виконаний з використанням COTS-технологій на базі сімейства плат Arduino, що дає змогу зробити імітатор низьковартісним. Розроблений імітатор доцільно використовувати в якості тренажно-імітаційного комплексу при навчанні бойових обслуг радіолокаційних станцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Averyanova, Yuliya, Anna Rudiakova, and Felix Yanovsky. "Оперативна корекція траєкторії повітряного судна на основі інформації бортових метеорологічних радіолокаторів." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15133.

Full text
Abstract:
Прогнозування та корекція траєкторії руху повітряного судна є одною з важливих можливостей для ефективного управління повітряним рухом. Одним з ключових факторів, що впливає на прогнозування траєкторії польоту є метеорологічний стан в аеропортах вильоту та посадки, а також впродовж траєкторії польоту. За таких умов важливим є широке використання можливостей систем оперативного одержання інформації про небезпечні погодні умови для короткочасної корекції траєкторії польоту. Бортові метеорологічні радіолокаційні системи є потужним та зручним засобом для одержання оперативних даних під час польоту у випадку виникнення несприятливих атмосферних умов. В даній роботі показані та обговорюються можливості корекції траєкторії польоту з використанням оперативної метеорологічної інформації, що одержується за допомогою бортових радіолокаційних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Fedorov, A., V. Chalyi, and V. Finaev. "ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ МУЛЬТИЛАТЕРАЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 55–60. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.055.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є система мультилатерації (MLAT) та її взаємодія з існуючими засобами радіолокації під час ведення радіолокаційного контролю (РЛК) повітряного простору. Метою є аналіз можливостей використання системи MLAT для підвищення ефективності РЛК повітряного простору. Завдання: аналіз основних тенденцій розвитку засобів повітряного нападу, аналіз відомих організаційних та технічних шляхів підвищення ефективності ведення РЛК малопомітних та малорозмірних повітряних об’єктів (ПО), визначення напрямків поєднання можливостей системи MLAT та інформації від існуючих радіолокаційних засобів, аналіз можливості отримання інформації від системи MLAT в радіотехнічних підрозділах, аналіз особливостей та обмежень на використання інформації від системи MLAT. Використовуваними методами є: методи визначення координат ПО, різницево-далекомірний метод, методи пасивної радіолокації, методи визначення координат ПО з використанням інформації супутникових навігаційних систем. Отримані такі результати. Встановлено, що система MLAT є системою незалежного кооперативного спостереження, в основі роботи системи MLAT покладений відомий далекомірний метод визначення координат ПО, мінімальна кількість пунктів прийому дорівнює трьом, отримано вираз для лінійної похибки різницево-далекомірного методу в системі MLAT, встановлено, що у якості приймачів в системі MLAT можливе використання транспондерів системи ADS-B, наведено декілька варіантів рішення задачі по виявленню потенційно небезпечних ПО, що бажають бути непоміченими, або здійснюють “мімікрію”. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: підвищення точності визначення координат ПО та якості РЛК повітряного простору шляхом поєднання можливостей системи MLAT та інформації від існуючих радіолокаційних засобів; встановлено, що використання системи MLAT суттєво підвищить точність супроводження ПО; намічені шляхи оптимізації геометричної побудови приймачів системи MLAT на позиціях радіотехнічних підрозділів та розробки методу сумісної обробки радіолокаційної інформації та інформації від системи MLAT при РЛК повітряного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пархомей, Ігор Ростиславович. "Фізико - математична модель процесу взаємодії НВЧ - сигналу з кристалічною структурою радіопоглинаючого діелектрика." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 21 (November 22, 2012): 54–60. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30681.

Full text
Abstract:
За допомогою запропонованої в статті підходу можуть бути дослідженні перспективні способи отримання інформації про сучасні літальні апарати. Сучасна техніка створюється з використанням неметалічних матеріалів у своєї конструкції. Це зрозуміло за рядом причин, основною з яких є кращі характеристики речовин, що використовуються. Існуючі підходи щодо отримання радіолокаційної інформації про такі об’єкти є непідходящими оскільки вони засновані на використанні ефектів, що протікають в металах під час їх опромінення електромагнітним НВЧ полем. Проблемою є створення умов щодо дистанційної тимчасової зміни провідних властивостей для використання викликаних ефектів у існуючих способах радіолокації. Тенденція розвитку сучасних літальних засобів полягає у використанні неметалічних композитних матеріалів у конструкції планеру. Цей напрямок суттєво знижує можливості існуючих радіолокаційних засобів по виявленню та супроводженню таких літальних апаратів. Основний недолік існуючих метолів локації літальних апаратів полягає у використанні принципу „потужного сигналу”, тобто збільшенні потужності випроміненого зондуючого сигналу для підвищення рівня віддзеркаленого від повітряного об’єкту радіолокаційного сигналу і покращення прийомних характеристик РЛС виявлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пархомей, Ігор Ростиславович. "Розробка підходів щодо використання побічних ефектів, які виникають внаслідок опромінення резонансним НВЧ-сигналом покриттів літальних апаратів." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 20 (November 23, 2012): 82–86. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.20.2012.30706.

Full text
Abstract:
За допомогою запропонованої в статті підходу можуть бути дослідженні перспективні способи отримання інформації про сучасні літальні апарати. Сучасна техніка створюється з використанням неметалічних матеріалів у своєї конструкції. Це зрозуміло за рядом причин, основною з яких є кращі характеристики речовин, що використовуються. Існуючі підходи щодо отримання радіолокаційної інформації про такі об’єкти є непідходящими оскільки вони засновані на використанні ефектів, що протікають в металах під час їх опромінення електромагнітним НВЧ полем. Проблемою є створення умов щодо дистанційної тимчасової зміни провідних властивостей для використання викликаних ефектів у існуючих способах радіолокації.Тенденція розвитку сучасних літальних засобів полягає у використанні неметалічних композитних матеріалів у конструкції планеру. Цей напрямок суттєво знижує можливості існуючих радіолокаційних засобів по виявленню та супроводженню таких літальних апаратів. Основний недолік існуючих метолів локації літальних апаратів полягає у використанні принципу „потужного сигналу”, тобто збільшенні потужності випроміненого зондуючого сигналу для підвищення рівня віддзеркаленого від повітряного об’єкту радіолокаційного сигналу і покращення прийомних характеристик РЛС виявлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пархомей, Ігор Ростиславович, and Олексій Юрійович Кагаров. "Адаптивні методи отримання радіолокаційної інформації." Адаптивні системи автоматичного управління 1, no. 26 (June 29, 2015): 112–17. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.26.2015.45517.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Радіолокаційна інформація"

1

Кузнєцов, О. Л., Олексій Володимирович Коломійцев, В. В. Бєлоусов, and І. А. Черепньов. "Оптимізація вимірювання частоти та її похідних за часом когерентної пачки радіоімпульсів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45016.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заволодько, Ганна Едвардівна. "Оптимізація обробки інформації в мережі систем спостереження повітряного простору." Thesis, Одеська національна академія зв'язку ім. О. С. Попова, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45851.

Full text
Abstract:
На основі розгляду процедур, які виконуються на етапах обробки інформації систем спостереження повітряного простору, показано, що оптимізувати виявлення та вимір координат повітряних об’єктів можливо тільки при розподіленій обробці інформації в мережі систем спостереження, а величина аналогового порогу виявлення сигналів використовується в якості параметру при сумісній оптимізації обробки інформації спостереження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Галак, Олександр Валентинович, В. Ю. Славгородський, and І. Ю. Шубін. "Інформаційна технологія інтелектуального аналізу радіолокаційних сигналів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44997.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Даценко, О. О., and І. В. Свид. "Оптимізація обробки інформації первинних радіолокаційних систем спостереження повітряного простору." Thesis, ХНУВС, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16038.

Full text
Abstract:
У роботі показано, що для способу обробки інформації при якому поєднання інформації здійснюється на рівні прийняття рішень про виявлення повітряних об’єктів в кожному каналі обробки сигнальних інформації має деякі переваги в якості обробки інформації первинних радіолокаторів в порівнянні з використовуваним в даний час варіантом поєднання інформації. Все це дозволяє підвищити якість інформації в системі контролю повітряного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Даценко, О. О. "Розподілена обробка інформації у мережевих системах спостереження повітряного простору." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20133.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Даценко, О. О. "Розподілена обробка інформації у мережевих системах спостереження повітряного простору." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20226.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чернишов, М. В., С. Р. Козирєв, and І. І. Обод. "Обробка інформації у мережі оглядових радіолокаційних систем спостереження повітряного простору." Thesis, ХНУВС, 2021. https://openarchive.nure.ua/handle/document/16042.

Full text
Abstract:
В роботі показано, що використання розподіленої обробки даних у зазначеній синхронній мережі систем спостереження з урахуванням можливості використання рівноцінності факту виявлення повітряних об’єктів первинною та вторинною систем спостереження більш доцільно у порівнянні з існуючою структурою інформаційного забезпечення системи контролю повітряного простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глущенко, А. О., and І. І. Обод. "Оцінка якості об'єднання інформації в мережі радіолокаційних систем спостереження повітряного простору." Thesis, ХНУВС, 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20338.

Full text
Abstract:
Рішення задач, поставлених перед Повітряними Силами держави, у значному ступені визначається якістю інформаційного забезпечення, яке базується на первинних та вторинних радіолокаційних систем спостереження. Вторинні систем спостереження вирішують задачу ідентифікації об'єктів за ознакою «свій-чужий» та отримання координатної та іншої польотної інформації від своїх об’єктів. Ідентифікаційна система спостереження потребує цілевказівки від первинної систем спостереження та видачі її інформації в систему обробки первинної систем спостереження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Казаков, Є. Л., Олексій Володимирович Коломійцев, О. О. Болюбаш, С. І. Клівець, В. В. Шулежко, and В. І. Захаров. "Розпізнавання цілей за сигнальною інформацією в однопозиційних і багатопозиційних локаторах." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Старокожев, С. В., and І. І. Обод. "Оптимізація обробки інформації в мережі радіолокаційних систем спостереження." Thesis, 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20334.

Full text
Abstract:
Основою інформаційного забезпечення системи контролю використання повітряного простору і управління повітряного руху є радіолокаційні системи спостереження повітряного простору. В радіолокаційних системах спостереження (СС) повітряного простору має місце жорстка послідовність обробки інформації за етапами. Кожен етап має свій масштаб реального часу обробки, що дозволяє здійснювати їх автономну реалізацію. Основними, автономними за реалізацією, етапами обробки інформації радіолокаційних СС повітряного простору є: обробки радіолокаційних сигналів; первинна обробка радіолокаційної інформації та вторинна обробка радіолокаційної інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography