To see the other types of publications on this topic, follow the link: Підхід синергетичний.

Journal articles on the topic 'Підхід синергетичний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Підхід синергетичний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Конаржевська, В. І. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ЯК ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІСТИЧНОЇ СКЛАДОВОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА." Духовність особистості: методологія, теорія і практика 100, no. 1 (April 28, 2021): 115–24. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-100-1-115-124.

Full text
Abstract:
Згідно назви, у статті аналізується важливість застосування синергетичного підходу для фахової підготовки майбутніх офіцерів, особливо для соціально-гуманістичної складової їхнього професійного становлення. Окреслена мета статті має за ціль визначити основні характеристики синергетичного підходу для навчального процесу військового вишу щодо формування ціннісних соціально-гуманістичних орієнтацій курсантів. Надається основна інформація про дослідження науковців в області синергетики, а саме її трансформування у соціальну сферу як базової ідеї теорії самоорганізації. Встановлено, що синергетика розкриває особливості соціальних, когнітивних і комунікативних ситуацій та дозволяє особистості синергетично мислити, бути критичним до особистих формулювань, вимагати кардинальних самозмін. Обґрунтовано, що синергетичне мислення сприяє організації інформаційного суспільства, перебуває у тісному взаємозв’язку з оточенням, розуміє його та дозволяє особистості розуміти свій духовний світ на підставі самоспостереження, усування, вживання, співпереживання. Досліджено, що синергетичний підхід знайшов своє поширення і у сфері педагогіки. Аналіз наукової літератури дозволив дійти висновку про відсутність єдності погляду дослідників щодо однозначності тлумачення та осмислення синергетичного підходу в педагогіці, що демонструє багатогранність цього явища. Проте у висновках дослідників просліджується єдність думок стосовно характеру принципів самоорганізації цієї системи з множинними структурами. Зосереджено увагу на характеристиці синергетики як «нового світобачення», «універсальної метамови», засобу гуманітаризації освіти, що поєднує гуманітарний та природничо-науковий компоненти задля результативності освітнього процесу. Доведено, що синергетичний підхід може бути використаний як теоретико-методологічне підґрунтя вищої військової освіти для створення соціокультурного освітньо-інформаційного середовища курсантів, формування їхньої цілісної картини світу, підвищення ефективності пізнавальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щолокова, Ольга, and Олена Нагорна. "Синергетична детермінанта фахової підготовки вчителя музичного мистецтва." Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (December 27, 2019): 3–9. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.01.

Full text
Abstract:
Особливістю музично-педагогічної реальності сьогодні є співіснування різних педагогічних парадигм і підходів. З’явилися нові концепти педагогічного знання, серед яких такі поняття як «синергетична педагогіка» і «синергетичний підхід». Аналіз їх теоретичного пошуку і практичного досвіду дозволив виокремити базові ідеї, які становлять підґрунтя для викладання музично-педагогічних дисциплін майбутнім фахівцям мистецької освіти. Обґрунтовуються принципи практичної реалізації синергетичного підходу на заняттях з фахових дисциплін та практичної діяльності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сизоненко, В. О. "Мотивація підприємства: синергетичний підхід." Економіка і управління, no. 1 (2004): 13–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цюй, Ге. "Синергетичний підхід: сутність і характерні особливості застосування в наукових дослідженнях з педагогіки мистецтва." Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (December 27, 2019): 127–30. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.20.

Full text
Abstract:
Синергетичний підхід окреслено в якості однієї з методологічних основ, що спрямовують сучасні мистецько-педагогічні дослідження у русло еволюційного розвитку і самоорганізації складних систем, дозволяють окреслити нову парадигму сучасної педагогіки мистецтва, направляють її на розвиток креативності особистості. Визначено поняття «синергетика» як міждисциплінарний напрямок наукових досліджень у галузі складних еволюціонуючих систем. Синергетичний підхід актуалізує такий напрямок розвитку педагогічної науки, як педагогічна синергетика. Недостатньо дослідженим є потенціал синергетичного підходу щодо розвитку мотиваційної сфери майбутнього вчителя музичного мистецтва до навчально-виконавської діяльності в процесі інструментальної підготовки. Окреслено сукупність характерних для синергетичного підходу специфічних категорій. Розглянуто деякі з цих категорій у контексті формування мотивації до навчально-виконавської діяльності як основи подальшої ефективності фахової діяльності вчителя мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іванчук, Сабіна. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОЦЕСУ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ." Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти 1, no. 14 (July 6, 2021): 68–75. http://dx.doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236449.

Full text
Abstract:
Розвиток екологічної освіти має відбуватись на основі синтезу трьох основних підходів (тенденцій), що сьогодні існують: тенденції формування сучасних екологічних уявлень, тенденції формування принципово нового ставлення до природи і тенденції формування нових стратегій і технологій взаємодії з природою. У статті розкрито особливості синергетичного підходу до процесу професійної підготовки майбутніх вихователів до формування екологічно доцільної поведінки у дітей дошкільного віку. Означені сутнісні характеристики систем за синергетичними уявленнями. Наголошено на базові якості синергетичного підходу, налаштовані саме на екологізацію фахової підготовки студентів у вказаному напрямі. Зроблено висновок, що синергетичний підхід має свою специфіку, істотно збагачує методологію педагогічних досліджень, проте не вичерпує всього її багатства та багатовимірності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Khyzhnyak, Inna A. "ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕЛЕКТРОННОЇ ЛІНГВОМЕТОДИКИ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ." Information Technologies and Learning Tools 43, no. 5 (October 24, 2014): 104–17. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v43i5.1126.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються філософсько-методологічні підходи доформування лінгводидактичної компетентності майбутніх учителів початкових класів у процесі їхньої лінгвометодичної підготовки. На основі методології педагогіки і з урахуванням специфіки фахової лінгвометодичної освіти вчителя початкової школи автор виокремлює основні методологічні засади та описує технологію їх реалізації в навчально-виховному процесі сучасного ВНЗ. До таких засад віднесено компетентнісний, особистісно-діяльнісний, системно-синергетичний, соціокультурний, ресурсний та технологічний підходи. У межах особистісно-діяльнісного підходу розглядаються герменевтичний, прагматичний та акмеологічний компоненти, а соціокультурний підхід включає аксіологічний складник.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бондар, О. І. "Синергетичний підхід як підгрунтя лінгвістичної екології." Записки з українського мовознавства, вип. 20 (2013): 4–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Франчук, Т. "Синергетичний підхід у системі компетентнісної освіти." Проблеми дидактики історії, Вип. 9 (2018): 45–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Якімцов, В. В. "Синергетичний підхід у сучасній економічній науці." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія "Економіка", вип. 2 (46) (2015): 265–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Островерхова, Н. "Синергетичний підхід до аналізу якості уроку." Директор школи, ліцею, гімназії, no. 2 (2006): 90–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Надурак, В. В. "Перспективи формування універсальної етики: синергетичний підхід." Практична філософія, no. 3 (45) (2012): 166–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Родигіна, І. В. "Компетентнісний підхід в освіті: синергетичний вимір." Молодь і ринок, no. 1 (108), січень (2014): 44–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Цегельська, М. В. "Синергетичний підхід ц позашкільній філологічній освіті." Educational Dimension 32 (November 25, 2011): 536–42. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4630.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються можливості використання ідей синергетики в процесі організації роботи позашкільного закладу філологічного профілю. Використання синергетичної парадигми у навчально-виховному процесі дасть змогу гармонізувати інтелектуальний та емоційний фактори в навчанні, що в кінцевому результаті сприятиме вихованню особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання і мобільності в умовах реформування сучасного суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

КВАСНИЦЯ, Ірина. "НАУКОВІ ПІДХОДИ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МОБІЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ТРЕНЕРА-ВИКЛАДАЧА З ВИДУ СПОРТУ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (April 2020): 288–96. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-288-296.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються теоретико-методологічні засади формування професійної мобільності майбутніх тренерів-викладачів з виду спорту в закладах вищої освіти. Зазначено, що в умовах сучасного ринку праці професійна освіта сприятиме становленню конкурентоспроможної особистості тільки за умови формування в неї професійної мобільності, актуальність якої пов’язана з соціальним замовленням. Наукова категорія “професійна мобільність” розглядається як системне багаторівневе явище, яке потребує міждисциплінарного підходу дослідження. Мета статті – визначити наукові підходи до формування професійної мобільності майбутніх тренерів-викладачів у закладах вищої освіти. Автором визначено зовнішні та внутрішні чинники, які впливають на цей процес. У роботі проаналізовано наукові підходи до формування професійної мобільності фахівця сфери фізичної культури і спорту в умовах закладів вищої освіти. Автором визначено, що концептуальними підходами формування професійної мобільності майбутнього тренера-викладача в закладах вищої освіти є системний, діяльнісний, особистісний, компетентнісний, аксіологічний., синергетичний, праксеологічний. Упровадження отриманих результатів передбачає: вивчення професійної мобільності як цілісної системи, що об’єднує взаємопов’язані та взаємозумовлені компоненти (системний підхід); розвиток фахових компетентностей (переважно компетентнісний, діяльнісний підходи); спрямованість змісту фахової підготовки майбутніх тренерів-викладачів на пошук найбільш оптимальних шляхів досягнення мети в тренерській діяльності, орієнтацію таких методів роботи з майбутніми спортивними педагогами, які б забезпечили їхню підготовку не лише як висококваліфікованих фахівців, але й високоморальних громадян (аксіологічний підхід); формування професійно важливих якостей і практичних навичок як засобів саморозвитку, самоорганізаці, самоосвіти особистості, становлення її як суб’єкта професійної діяльності (особистісний, синергетичний підходи); вдосконалення процесу формування професійної мобільності майбутніх фахівців фізкультурно-спортивного профілю на забезпечення їхньої успішності в майбутній професійній діяльності, уміння результативно планувати й виконувати фахову діяльність в майбутньому (праксеологічний підхід). Ключові слова: професійна мобільність, формування професійної мобільності, тренер-викладач, наукові підходи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Шульга, Л. М. "ТВОРЧЕ САМОВИРАЖЕННЯ ДІТЕЙ В ХУДОЖНЬО-ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 1, no. 3 (April 29, 2021): 182–88. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-1-28.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз проблеми запровадження педагогічних підходів до творчого самовираження дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в художньо-практичній діяльності. Констатовано, що освітній процес з художньо-продуктивної діяльності дітей в закладі дошкільної освіти та початковій школі в основному зорієнтовано на оволодіння основ зображувальної грамоти, формування технічних навичок, наслідування зразка педагога, а наявні підходи до організації творчого самовираження в художньо-практичній діяльності є недосконалими, повною мірою не відповідають сучасним вимогам і не забезпечують наступності. Обґрунтовано, що науково-методологічною базою для подальшої розбудови освітнього простору мистецького напряму з урахуванням наступності та позицій відкритості, співтворчості, спрямованості на саморозвиток кожної дитини можуть бути теоретичні основи педагогічної синергетики. Розкрито сутність синергетичного підходу в організації художньо-практичної діяльності дітей на заняттях із образотворчої діяльності в закладі дошкільної освіти та уроках мистецтва в початковій школі, який надає можливість вибору одного з багатьох шляхів розвитку і сприяє активізації творчого потенціалу дитини для цілісного, відкритого пізнання дійсності. Охарактеризовано п’ять етапів організації процесу творчого самовираження в художньо-практичній діяльності на основі синергетичного підходу: мотиваційний; чуттєво-пізнавальний; художньо-комунікативний; творчо-діяльнісний; рефлексивно-ціннісний. Зазначено, що синергетичний підхід до організації художньо-творчого самовираження дітей спрямований на забезпечення саморозвитку, творчості та нелінійності мислення; невіддільність процесу пізнання від досвіду та спілкування, результатом якого є активне створення дітьми знань, набуття необхідних вражень, почуттів, досвіду, вмінь та навичок художньо-естетичної діяльності; формування нового типу відносин між учителем та дитиною, взаємодопомога та співпраця, спільний, творчий розвиток світу; діалогічне спілкування із природою, мистецтвом, навколишнім світом та розкриття власних тенденцій розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Коновалова, Катерина Ігорівна. "Методологічні підходи дослідження професійної культури майбутніх вихователів." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 31–36. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2491.

Full text
Abstract:
Коновалова К. І. Методологічні підходи дослідження професійної культури майбутніх вихователів. У статті розглянуто сучасні методологічні підходи до формування професійної культури майбутніх фахівців спеціальності «Дошкільна освіта» в умовах вищого педагогічного закладу. Розкрито сутність поняття «методологія», «підхід». Проаналізовано основні методологічні підходи до професійної культури майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів. Виокремлено та охарактеризовано культурологічний, системний, особистісно зорієнтований, синергетичний, аксіологічний, компетентнісний підходи допрофесійної культури майбутніх вихователів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Варення, Г. А. "Синергетичний підхід до навчання з охорони праці." Безпека життєдіяльності, no. 4 (2007): 13–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Михайловська, О. В. "Системно-синергетичний підхід у дослідження глобалізаційних трансформацій." Актуальні проблеми економіки, no. 7 (121) (2011): 40–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Чемшит, Д. О. "Політична кризи в умовах модернізації: синергетичний підхід." Грані, no. 4 ( 84) (2012): 143–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Іщенко, І. В. "Політичні інститути у період нестабільності: синергетичний підхід." Філософія і політологія в контексті сучасної культури, Вип. 4 (1) (2012): 80–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Barbashyna, Kateryna Ruslanivna. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ЯК ІНСТРУМЕНТ ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН." Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, no. 2 (December 25, 2021): 49–55. http://dx.doi.org/10.15421/353224.

Full text
Abstract:
У роботі детально досліджується синергетичний підхід та аспекти розвитку міждержавних відносин як динамічної міжнародної системи на основі синергетики як головного інструменту політичних досліджень. Розглядаються проблеми нестабільності та нестійкості двосторонніх міжнародних відносин, їх стан біфуркації та ймовірні сценарії їх розвитку. Особлива увага приділяється характеристикам розвитку синергетики як міждисциплінарного наукового напряму, що дозволяє прогнозувати вектори майбутніх станів міждержавних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ткачук, Наталія. "СИСТЕМНО-СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ДОСЛІДЖЕННІ ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ." Вісник Університету банківської справи, no. 1(34) (April 23, 2019): 21–28. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(34)2019183104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Білова, Н. К. "Синергетичний підхід як методологічний концепт музично-педагогічних досліджень." Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського, no. 3 (128) (2019): 134–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Черленяк, І. "Система оптимізації державної влади та управління: синергетичний підхід." Вісник Національної академії державного управління при Президентові України, no. 2 (2008): 38–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Фрицюк, Валентина. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОГО САМОРОЗВИТКУ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 19, no. 4 (May 8, 2020): 416–28. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v19i4.284.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано синергетичний підхід як один з основних методологічних підходів дослідження підготовки майбутніх медичних працівників до професійного саморозвитку. З позицій синергетики професійний саморозвиток розглядається як внутрішня здатність майбутніх медичних працівників, пов’язана з розвитком певних якостей, які будуть необхідними для конкурентоспроможної діяльності в кардинально нових або змінених умовах соціально-економічного середовища. Також з позицій синергетичного підходу саморозвиток розглянуто як саморегульовану ціннісну систему, що характеризується відкритістю, динамічністю, складністю, невизначеністю та сприяє ефективній професійній діяльності майбутніх лікарів у суспільстві, постійне особистісне і професійне зростання шляхом активного залучення внутрішніх ресурсів і можливостей, що можуть бути створені у закладі вищої освіти. У статті “готовність майбутнього медичного працівника до професійного саморозвитку” визначено як здатність студента медичного закладу вищої освіти до рефлексивної діяльності, що пов’язана з визначенням перспектив і втіленням планів щодо якісних змін своєї особистості, також ця здатність передбачає уміння на практиці втілити свій досвід щодо професійного самовизначення. У роботі йдеться також про важливість в закладах вищої освіти розробити й організувати відповідну систему фахової підготовки майбутніх медичних працівників, яка б сприяла цілеспрямованому процесу формування їхньої готовності до професійного саморозвитку. Саме така система здатна забезпечити можливість для майбутніх медичних працівників постійно вдосконалювати свої особистісні та професійні якості та підвищувати рівень професійної майстерності. Доведено, що саме завдяки синергетиці в педагогіці з’являється можливість розробки й застосування дійсно інтегрованого підходу до вивчення педагогічних систем, фахової підготовки майбутніх медичних працівників у контексті формування їхньої готовності до професійного саморозвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Харченко, Н. А. "Синергетичний підхід у дослідженні Г.С. Костюком вікових особливостей учня." Вісник Національного університету оборони України, no. 1 (48) (2017): 221–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ільченко, Б. В. "Інтеграція України в глобальну економічну систему: системно-синергетичний підхід." Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України, no. 1 (2004): 106–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Kazymyrenko, Yu O., and O. V. Drozd. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАВАНТАЖЕНОСТІ СУДЕН НА ПРИПОРТОВИХ ЗАЛІЗНИЦЯХ." Transport development, no. 3(10) (November 18, 2021): 52–60. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.3-10.04.

Full text
Abstract:
Вступ. Підвищення ефективності експлуатації припортових залізниць зале- жить від застосування інформаційного простору, який об’єднує діяльність спе- ціалізованих комунікацій для їх обслуговування. Мета роботи полягає у практич- ному застосуванні синергетичного підходу до розробці нового інформаційного забезпечення завантаженості суден на основі принципів синхронізації діяльності залізниці і порту. Методологія досліджень ґрунтується на наукових положеннях системного аналізу, об’єктно-орієнтованого програмування та попередніх дослі- дженнях авторів щодо транспортно-технологічних систем припортових заліз- ниць і проєктування спеціалізованих інформаційних систем для їх обслуговування. Проаналізовано проблемні питання вантажообігу на припортових залізницях, зокрема пов’язаних з недоліками інформаційних систем; визначено шляхи їх вирі- шення. Взаємодію залізничного і водного транспорту наведено у графічній інтер- претації у вигляді моделі синергетичного підходу до єдиного інформаційного про- стору. Модель надає уявлення про принципи синхронізації для координації служб залізниці і порту. Складено програму заходів щодо підвищення ефективності виконання вантажних операцій за рахунок впровадження нових організаційних рішень з інформаційного забезпечення, виконано їх ситуаційний аналіз. Розробле- но проєкт інформаційної системи, який матиме модульну структуру, що перед- бачатиме роботу у режимах адміністратора і користувача. Для написання бази даних застосовано мову програмування Java. Результати роботи апробовані на віртуальній моделі і можуть бути застосовані у сучасній практиці стивідор- них та логістичних компаній. Висновки: за допомогою синергетичного підходу досліджено взаємозв’язок організаційних, економічних та експлуатаційних скла- дових завантаження суден на припортових залізницях з розробкою нового інфор- маційного забезпечення для підвищення ефективності організаційних процесів. Практичне значення роботи полягатиме у розробці програми заходів та ситу- аційному аналізі організаційно-технічних рішень з інформаційного забезпечення для завантаження суден на припортових залізницях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ільчук, Л. П. "МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ДЗВОНАРСТВА." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 3 (April 29, 2021): 62–67. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2020-3-2-09.

Full text
Abstract:
У статті охарактеризовано теоретико-методологічні аспекти професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до виховання школярів засобами дзвонарства. Визначено необхідність формування означеної готовності майбутніх педагогів-музикантів із позицій особистісно орієнтованого, культурологічного, етнопедагогічного, діяльнісного, компетентнісного, синергетичного й аксіологічного підходів. З’ясовано, що особистісно орієнтований підхід сприяє розвитку індивідуально-пізнавальних можливостей і здібностей майбутніх учителів, допомагає глибше пізнати себе, самоактуалізуватися та самореалізуватися у професії. Основою діяльнісного підходу є соціально-виховний аспект майбутньої професійної діяльності студентів, спрямованої на пізнання дзвонарства, дослідження його національних ознак, розмаїття проявів. Культурологічний підхід орієнтує процес фахової підготовки майбутніх педагогів-музикантів на певний змістовий контент, збагачений відомостями про дзвонарську культуру, що сприяє формуванню загальнолюдських і національно-культурних цінностей особистості. Етнопедагогічний підхід орієнтує освітній процес у вищій школі на національні традиції та ментальні особливості української нації, її культури, національно-етнічної обрядовості і звичаїв, що стосуються дзвонарства як важливої ознаки самобутності народу. У руслі компетентнісного підходу визначено формування висококомпетентного професіонала, який володіє загальними і спеціальними знаннями, вміннями і навичками використання виховного потенціалу дзвонарства в роботі зі школярами. Синергетичний підхід передбачає відкритість, нелінійність освіти майбутніх педагогів, визнання їхніх індивідуальних потреб і можливостей. Використання аксіологічного підходу формує у студентів ціннісні орієнтації, шанобливе ставлення до дзвонарського мистецтва, визначає зміст виховання учнів на засадах педагогічних цінностей і морально-духовного, естетично-пізнавального потенціалу засобів дзвонарства. Встановлено, що комплексне використання означених наукових підходів сприятиме вирішенню суперечностей, що супроводжують процес професійної підготовки майбутніх педагогів- музикантів до виховання школярів засобами дзвонарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Klimchuk, M. M. "ТРІАДО-МОДУСНА МОДЕЛЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ПОТЕНЦІАЛУ ЕНЕРГОРЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 68–73. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.68-73.

Full text
Abstract:
У статті досліджено категоріальний апарат ресурсного, енергетичного та потенціалу енергозбереження, що обумовило розроблення тріадо-модусної моделі реалізації потенціалу енергоресурсозбереження підприємств на засадах концепції “environmental economics”. Для оцінювання рівня ефективності споживання енергоресурсів на підприємстві запропоновано використовувати дефініцію “потенціал енергоресурсозбереження”, яку інтерпретовано як синергетичний підхід щодо підвищення резервів енергозбереження через інтенсифікацію виробництва на базі раціоналізації використання всіх видів ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

ЧЕРВІНСЬКА, Інна. "СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ДО РОЗВИТКУ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ГІРСЬКОЇ ШКОЛИ РЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ." Освітні обрії 50, no. 1 (March 26, 2020): 41–46. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.50.1.41-46.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються особливості становлення та розвитку соціокультурного простору освітніх закладів гірських районів Карпат з позицій синергетичного підходу. Автор подає трактування характеристик регіону як складових соціокультурного простору, що детермінує науково-філософські знання та сучасну інтерпретацію цього багатоаспектного явища. Окреслюється сутність наукового дискурсу щодо формування соціокультурного простору гірської школи регіону Українських Карпат, вказується на необхідність за умов розвитку інтеграційних процесів та глобалізації в усьому світі зберегти самобутність, інтелектуальний, морально-етичний та етнокультурний потенціал, який властивий цьому освітньому закладу. Акцентується увага на тому, що соціокультурний простір – це складна динамічна система взаємопов’язаних педагогічних подій, освітньої та культурної діяльності, яка становить основу розвитку та життєдіяльності гірської школи регіону Українських Карпат. Відповідно, складовими соціокультурного освітнього простору гірської школи за умови реалізації синергетичного підходу повинні стати такі змістові елементи: особистісний простір учня; навчальний простір; самоосвітній простір; трудовий простір; соціальний простір; культурний простір; вітальний простір; ігровий простір; виховний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Soloshych, I. "СИСТЕМНИЙ СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ-ЕКОЛОГІВ." Transactions of Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University 2 (April 29, 2019): 23–28. http://dx.doi.org/10.30929/1995-0519.2019.2.23-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Карчева, Г. Т. "Системно-синергетичний підхід до оцінки ефективності функціонування та розвитку банківських систем." Вісник Української академії банківської справи, no. 2 (25) (2008): 28–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Письменний, І. "Оптимізація діяльності Верховної Ради України в умовах політичної реформи (синергетичний підхід)." Актуальні проблеми державного управління, Вип. 2 (2006): 35–44.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Bilousova, Natalia. "Акмеологічний підхід до професійної підготовки медичних представників у вітчизняних фармацевтичних компаніях." Освітній простір України, no. 15 (April 15, 2019): 66–72. http://dx.doi.org/10.15330/esu.15.66-72.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються особливості професійної підготовки медичних представників у вітчизняних фармацевтичних компаніях на основі акмеологічного підходу. Розкривається суть акмеологічного підходу як системного способу навчання медичних працівників проектуванню, створенню і частковій апробації елементів системи професійної діяльності з просування лікарських засобів на фармацевтичному ринку в процесі взаємодії з його різними суб’єктами. Він синтезує різні підходи до професійної діяльності: системний, цілісний, суб’єктний, синергетичний, аксіологічний. Акцентується увага на необхідності дотримання акмеологічних закономірностей у вирішенні проблеми розвитку професіоналізму медичного представника: вивчення медичним представником або виробничим колективом результативності власної праці; врахування динамічних змін на життєвому шляху людини, пов’язаних з віковими особливостями. Виявлено суттєві відмінності між закономірностями в психології розвитку і в акмеології.Обґрунтована посередницька роль медичного представника, що дає підстави вважати цю професію складною, оскільки вона потребує медичних і психологічних знань, володіння такими навичками, як: лідерство, наставництво, делегування, уміння мотивувати персонал, володіння акмеологічними знаннями для професійного зростання і розвитку професійної кар’єри.Незважаючи на те, що для розвитку компетентностей медичних представників у фармацевтичних компаніях використовують технології успіху в галузі професійної діяльності, проте нині актуалізувалась необхідність розроблення науково-методичного забезпечення розвитку кар’єри цих фахівців, яке має базуватися передусім на акмеологічному підході.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Нестор, В. Р. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ ТА У СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ." Знання європейського права, no. 3 (February 2, 2021): 12–15. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.90.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано вважати, що методологія кожного дослідження - і конституційно-правові та муніципально-правові дослідження не є винятком - являє собою сукупність низки підходів, які своєю чергою зумовлюють ті методи, які застосовуються для визначення явищ, об'єктів, що аналізує вчений з метою досягнення обґрунтованого та достовірного результату. Варто підкреслити, що вибрані дослідником методологічні підходи та методи є важливими на кожному етапі наукової роботи, починаючи з формулювання мети дослідження та завдань, вирішити які необхідно для досягнення поставленої мети. А отже, саме тому підрозділи наукових праць, присвячені питанням методології, розміщуються на початку цих праць. Слід погодитись зі справедливістю таких традицій, що склались у науковій літературі. Антропоцентричний підхід притаманний будь-якому сучасному конституційно-правовому дослідженню, і дослідження міського самоврядування в Україні та у Сполученому Королівстві не є винятком. Сучасне конституційнеправоконцентруєтьсянавкололюдини-їїжиття,здоров'я,честі,гідності,їїприроднихтаіншихправ. Важливим для дослідження міського самоврядування в Україні та у Сполученому Королівстві є системний підхід. Міське самоврядування являє собою систему, адже воно здійснюється не одним, а кількома органами публічної влади, посадовими особами. Застосування синергетичного підходу до дослідження міського самоврядування в Україні та у Сполученому Королівстві обґрунтоване такими чинниками. По-перше, це міждисциплінарність нашого дослідження. Досліджуючи міське самоврядування у вибраних країнах, неможливо не звертатися до питань його історичної ґенези (історія держави і права зокрема та історичні науки загалом), до питань особливості міських населених пунктів (економічні науки, географічні науки), інших. По-друге, як уже зазначалось у обґрунтуванні застосування системного підходу, органи міського самоврядування являють собою елементи відповідних систем - міського самоврядування, місцевого самоврядування, органів публічної влади тощо. Резюмовано, що для дослідження за вибраною темою найбільш важливими стали такі методологічні підходи, як: аксіологічний, антропологічний, діалектичний, системний, синергетичний, телеологічний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Varianytsia, Liudmyla. "The Phenomenon of Design Thinking: a Synergetic Approach." Bulletin of Luhansk Taras Shevchenko National University 2, no. 1 (339) (2021): 120–29. http://dx.doi.org/10.12958/2227-2844-2021-1(339)-2-120-129.

Full text
Abstract:
The article focuses on describing the phenomenon of design thinking on the basis of synergetic approach methodology. The author studies the category of design thinking as a methodology of generating innovations, as well as determines its characteristic features, namely, accumulating ideas with the help of creative thinking; making risky decisions at the primary stages of a project; empathy with the user of the service; no fear of failure; testing ideas on a number of customers in advance; ergonomic value of a service or product. The realisation of the synergetic approach in accord with the category of design thinking is described by means of the main principles of synergy, including its homeostatic, hierarchic and open character, linearity / non-linearity, observation. The author comes to the conclusion that design thinking as a methodology of solving non-linear tasks is an open system with non-linear relations between the components and sub-systems which is capable of self-development and self-organisation. Moreover, the development of such a system includes the processes of bifurcation which re-direct the self-development of a system towards innovation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Vlasenko, Fedir, Yevheniia Levcheniuk, and Dmytro Tovmash. "FEATURES OF THE CULTURAL TRANSFORMATION OF UKRAINIAN SOCIETY: A SYNERGISTIC APPROACH." Politology bulletin, no. 85 (2020): 23–36. http://dx.doi.org/10.17721/2415-881x.2020.85.23-36.

Full text
Abstract:
The article attempts to outline the essence of transformation processes in Ukrainian culture. Analyzed are both positive and negative phenomena in the cultural sphere of modern Ukrainian society. The analysis of culture from the point of view of a synergistic approach, which is based on the provisions of holism, the recognition of the integrity of culture as its immanent property, is supported thanks to and despite differentiation and integration, changes in instability and stability, qualitative changes associated with the emergence of new formations and the preservation of traditional foundations in culture. It is noted that the likelihood of the emergence of new cultural forms and institutions of culture is still not guaranteed to overcome social instability. The level of chaos and risk increases in a situation of changes in the external context for the socio-cultural organism and corresponding changes in culture in society. It is substantiated that the dialectical connection between «chaos and risk», a one-sided interpretation of sociocultural instability arises from an underestimation of the capabilities of culture, many of its components, such as anthropo-socio-cultural systems that self-organize. It has been proved that socio-cultural processes of self-organization allow a certain degree of influence on them, because at one of the stages of development, the «measure of chaos» and «measure of order» are violated, due to which the spontaneity, unstructuredness of changes contribute to the formation of «false attractors» that enhance negative processes and tendencies. Comprehension of the unity of all components of the sociocultural sphere in the integral system of sociocultural reality creates the preconditions for the regulation of contradictory cultural and transformational processes. One of these mechanisms of state regulation is cultural policy. Based on a comparison of the basic principles of cultural policy of Ukraine and the countries of the European Union, it was stated that the latter approve the concepts of «public-private partnership» and «distribution of efforts» between state and non-state sources of funding for culture. One of the main tasks of cultural policy was the desire for democratization, decentralization and development of the cultural life of the population as a whole. In Ukrainian society, the processes of self-organization in culture are activated, there are manifestations of a new social order — civil society and its socio-cultural institutions, a legal state based on democratic principles.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Bilova, Nataliia. "Synergistic approach as a methodological concept of music-pedagogical research." Scientific bulletin of South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynsky, no. 3 (128) (October 31, 2019): 134–42. http://dx.doi.org/10.24195/2617-6688-2019-3-19.

Full text
Abstract:
The significance of the synergistic paradigm in the context of the search for theoretical and methodological foundations of the musical and pedagogical research made in XXI century is actualized in the article. The synergetic approach has been studied; it is being actively implemented in the field of music education ‒ a complexly organized system which through openness, nonlinearity and instability leads to a critical (supercritical, creative) bifurcation state, which is conditioned by search and person’s own choice of solving a problem situation (artistic and pedagogical problem) and actualised by internal sources of personality self-development ‒ personality self-development of future professionals in the field of music. The purpose of the article is to highlight the conceptual ideas of the synergistic approach, the substantive essence of the concept “synergy” for solving the problems of modern music-pedagogical education in order to determine its theoretical and methodological foundations. To achieve this goal, a number of methods were used, such as: conceptual, terminological and comparative analysis, generalization of scientific views, concretization and extrapolation of theoretical and methodological provisions in the didactic plane. The results of the analysis devoted to the genesis of music-pedagogical education as a scientific and practical field have been covered; the productivity of the use of synergistic methodology alongside with other scientific approaches for fundamentalising and conceptualising musical and pedagogical explorations has been proved. The views of representatives of different science fields on the synergistic picture of the world and scientific reflection on the specifics of training future teachers of music in the focus of the synergistic approach, taking into account the spiritual dominant, have been compared. The substantiation of the theoretical provisions of the study is provided by the use of the concepts complementing the synergistic approach – methodological concepts (competence-based, hermeneutic, artistic-communicative, activity-centred and creative, etc.) – in order to create a holistic picture of the scientific space of music-pedagogical education. The ideas of M. Kagan’s synergetics and A. Svidzynskyi’s synergetic concept of culture have been extrapolated into the plane of formation of a self-organized multifaceted personality of the future Musical Arts teacher as an open, non-linear system which allows taking into account such factors as semantics of a figurative-symbolic language of music, impossibility to understand music unambiguously, influence of associative memory, life experience, evaluative judgments. It has been proved that synergy as a result of a creative “cooperation” between person’s psycho-physiological processes and co-creating of specialists-musicians in different types of music-performing activities has the effect of emergence, when the merging of two or more forces (actants), energies, flows (emotional and cognitive, auditory-visual-kinaesthetic, rational and irrational, subjective and objective) in the process of artistic-performing and creative-pedagogical activities leads to a new improved quality of the final result. The practical value of the research results, which can serve as a theoretical and methodological basis for further scientific research in the field of art education, has been determined. Keywords: music-pedagogical education, methodological approaches and concepts, synergistic approach, synergy, scientific space, training of future teachers of musical arts, artistic and educational environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Olkhovska, N. "Synergetic Approach to the Study of the German-Language Text of Agricultural Advertising." Mìžnarodnij fìlologìčnij časopis 12, no. 1 (December 22, 2020): 88–92. http://dx.doi.org/10.31548/philolog2021.01.088.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Krasylnikov, Ihor, and Nataliia Drach. "SYNERGETIC APPROACH AS A METHODOLOGY OF PSYCHOLOGICAL CORRECTION OF PERSONALITY IN THE EDUCATIONAL ENVIRONMENT." Scientific Notes of Ostroh Academy National University: Psychology Series 1 (January 30, 2020): 137–42. http://dx.doi.org/10.25264/2415-7384-2020-10-137-142.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Karpchuk, Nataliia, and Liubov Dobrzhanska. "Соціальна відповідальність та інформаційна етика конкурентної розвідки в організаціях." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (May 29, 2017): 78–90. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2017-02-78-90.

Full text
Abstract:
Проблема інформаційної етики конкурентної розвідки стає особливо актуальною через активне бажання підвищувати конкурентоспроможність організацій і підтримувати максимально позитивний імідж компаній. Кодекс етики вважають загальноприйнятим елементом ведення конкурентної розвідки, адже він сприяє зростанню капіталізації та прихильності серед партнерів і споживачів. Виконуючи репутаційну, управлінську функції й функцію розвитку корпоративної культури, кодекс формує довіру до організації, бо моральна відповідальність співробітників означає надійність і стабільність. Основними завданнями дослідження є: 1) з’ясувати роль і місце конкурентної розвідки в інформаційному забезпеченні конкурентоспроможності організацій; 2) дослідити використання етики конкурентної розвідки у практичній діяльності; 3) розробити рекомендації щодо оцінки рівня професійності та дотримання етичних норм у роботі спеціалістів конкурентної розвідки. Для вирішення поставлених у роботі задач було використано декілька наукових підходів, а саме: інформаційний підхід (збір та аналіз інформації), системний підхід (дослідження структури, взаємозв’язків, функціонування, суті та особливості елементів системи), синергетичний підхід (аналіз шляхів розвитку, результатів майбутньої взаємодії). У статті розкрито значення та роль кодексу етики в діяльності конкурентної розвідки; на основі типових ситуацій у сфері КР проаналізувано та визначено правильну поведінку КР-спеціалістів у роботі; дослідження критеріїв оцінки професійності КР-фахівців дало змогу визначити характерні особливості та навички, яким повинен володіти професіонал конкурентної розвідки. Наголошено, що КР-професіонали повинні володіти необхідними етичними та професійними навичками, зокрема, аналітичною, комунікаційною, етичною, мережевою майстерністю. На основі SWOT-аналізу проведено оцінку рівня професійності та використання етичних норм у роботі КР-професіоналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Гришко, У. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДСТАВИ ДОГОВІРНОГО ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ." Юридичний вісник, no. 5 (December 21, 2021): 17–26. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i5.2241.

Full text
Abstract:
У статті подано аналіз теоре-тичних та методологічних аспек-тів підстав договірного правовогорегулювання в сучасному глоба-лізованому та транзитивномусуспільстві.Проведений контент-аналізчинного законодавства різногалу-зевого законодавства дає можли-вість мотивувати затребуваністьдоговірних конструкцій, котрізалучені до регулювання відносин.Загалом, сучасна практика свід-чить про відсутність погодженоїконцепції договірного регулювання,що вказує на можливі прогалини врегулюванні та породжує проблемипраксіологічного характеру.Вказано, що важливою підста-вою впровадження договірного пра-вового регулювання є узгодженняйого меж з державно-дозвільнимирежимами. Аспекти співвідно-шення можуть бути різними: пара-лельне та одноосібне функціону-вання одного з видів регулювання.Доведено, що не можна допускатиколізійності регулювання.Виокремлено теоретичні під-стави договірного правового регу-лювання в сучасних умовах роз-витку суспільства, а саме: потребадвостороннього/багатосторон-нього волевиявлення суб’єктівправовідносин; має містити унор-мований консенсус договірних сто-рін; імплементування в договірнихвідносинах особистої волі сторін;націлення досягає корисного соці-ального результату; можливістьурегулювання відносин за допомо-гою індивідуальної норми.Авторами вмотивовано, щоосновою сучасного методологію-вання в репрезентованій сфері ана-лізу має стати: поєднання підхо-дів узгодженості приватного тапублічного регулювання, що перед-бачає поєднання індивідуального(договірного) та публічно-пра-вового критерію у формуваннісуспільних відносин, відображаєнеобхідність розумного пропорцій-ного вибору у визначенні закономір-них засобів і механізмів юридичнорегламентованої та дозволеноїповедінки; синергетичний підхід,що є корисним під час дослідженняоновленого розуміння всіх правовихявищ у глобальному суспільстві тасприяє виокремленню транзитив-них підстав договірного регулю-вання; розширювальний підхід, щовідображає експансію договірногорегулювання шляхом проникненнядоговірного права в публічно-пра-вові сфери і трансформацію всієїправової політики в бік гуманізаціїправа, лібералізації правових відно-син, демократизму та ціннісноговиміру прав людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Плюта, Олена Павлівна. "АКСІОСФЕРА В СИСТЕМІ КЛІЄНТСЬКОГО СЕРВІСУ: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ДИСКУРС." Питання культурології, no. 38 (October 29, 2021): 166–77. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1311.38.2021.245849.

Full text
Abstract:
Мета статті — обґрунтувати теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти сутності та структури механізму функціонування і розвитку аксіосфери систем клієнтського сервісу. Досягнення поставленої мети зумовило необхідність дослідження, класифікації, експертної оцінки головних визначальних чинників і елементів аксіосфери систем клієнтського сервісу. Методологічною основою став комплекс взаємопов’язаної сукупності різних методів наукового дослідження: аналізу та синтезу — для окреслення теоретичних прикладних засад проблем формування аксіосфери; діалектичного пізнання — для постановки проблеми дослідження, вивчення та деталізації об’єкта дослідження; семантичного аналізу — для визначення сутності основних понять проблемного поля дослідження; спостереження й узагальнення — для характеристики сучасного стану підприємств та визначення тенденцій розвитку сфери гостинності; структурно-логічного аналізу — для встановлення взаємозв’язків між категоріями досліджуваної проблеми. Методологічним орієнтиром дослідження проблеми стали ключові методологічні підходи — аксіологічний, системний, культурологічний, компетентнісний, синергетичний та ін. Наукова новизна. Розвинуто науковий підхід до визначення структурно- змістового наповнення механізму функціонування і розвитку аксіосфери систем клієнтського сервісу через розширення суб’єктивного складу, що надає системі ефективного значення. Висновки. Обґрунтовано доцільність використання певного набору формалізованих підходів до формування систем організаційної культури та професійного компетентнісного потенціалу в системах клієнтського сервісу, що, як наслідок, забезпечить додану та ринкову вартість бізнесу підприємств готельно-ресторанної сфери. Брак комплексності та системності у висвітленні питань удосконалення та ефективності систем клієнтського сервісу зумовлює потребу в подальших теоретичних дослідженнях цієї проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Fedun, I. L., and K. P. Kravets. "СИНЕРГІЧНІ ЕФЕКТИ В ПРОЦЕСАХ КОНЦЕНТРАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 91 (December 20, 2020): 163. http://dx.doi.org/10.31713/ve3202015.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичні аспекти прояву синергічних ефектів при сучасних концентраційних процесах. Досліджено основні форми прояву синергічних ефектів на прикладі харчової промисловості. Розглянуто основні форми прояву синергетичних ефектів. Сформовано теоретичні підходи до сутності понять «синергетика» та «синергетичні ефекти». Наведено методичний інструментарій дослідження синергетичних ефектів. Розглянуто синергетичні ефекти в розрізі позитивного та негативного результату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

E.O, Veremchuk. "АВТОПОЕЗИС СИСТЕМИ ЕТИЧНИХ КАТЕГОРІЙ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: ЛІНГВОСИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Germanic Studies and Intercultural Communication, no. 1 (August 2, 2021): 26–31. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2021-1-4.

Full text
Abstract:
The paper represents the results of ethical categories study on the material of the English language from the linguo-synergetic approach. The aim of the paper is to address the issue of self-organization of the system of English-language ethical categories in diachronical perspective. It also highlights the principles of autopoiesis of language systems, invento-rizes the lexical verbalization means of the target ethical categories, reveals the etymological images that underpin ethical categories verbalizers, explains the cognitive connections among the categories in the process of self-organization. The employed methods include semantic analysis, which reveals the meaning of the analyzed words; etymological analysis, which unravels the inner form of the lexicalization units; cognitive reinterpretation, which explains the mental associative connections between the meanings; synergetic analysis, which explains the process of self-organization of the system of ethical categories. The paper draws a borderline between ethical categories and values and argues that ethical cate-gories appeared as a result of generalizations when, for example, a good deed of recurring character was conceived as something good in general, or an obligation in a particular situation was generalized to an all-embracing duty etc. The synergetic properties of language systems are revealed and they include complex hierarchical organization, being open and dynamic, instability and non-linearity. The paper reveals the etymological images that underly the analyzed cate-gories. The process of self-organization of the corpus of ethical categories consists in the fact that the most primordial moral category being reinterpreted gave birth to all other ones. The most primary cognitive trait is “whole” which underlies the category GOOD, while the antagonistic category EVIL is based on the cognitive feature “split”, which proves the polar perception of these categories on the cognitive level in diachrony but not only on the level of current lexico-semantic vari-ants. The autopoiesis of the system of linguoethical categories in the English language has a complex non-linear character, since the connections between the images, which underlie them are multifaced.Key words: cognitive feature, diachrony, etymological image, non-linearity, self-organization. У статті представлені результати дослідження етичних категорій на матеріалі англійської мови з позицій лінгвосинергетичного підходу. Метою статті є викладення проблеми самоорганізації системи англомовних етичних категорій у діахронії. У роботі розглядаються принципи автопоезису мовних систем, здійснюється інвентаризація лексичних засобів вербалізації аналізованих етичних категорій, викладаються етимологічні образи, що покладені в основу вербалізаторів, пояснюються когнітивні зв’язки між категоріями в процесі самоорганізації. Застосовані методи містять семантичний аналіз, етимологічний аналіз, когнітивну інтерпретацію, синергетичний аналіз. У статті здійснено розмежування між етичними категоріями й етичними цінностями й зроблено висновок, що етичні категорії з'явилися в результаті узагальнень, коли, наприклад, повторення певного доброго вчинку стало осмислюватися як щось хороше в цілому або обов'язок у конкретній ситуації був узагальнений до всеосяжного обов'язку тощо. Схарактеризовано синергетичні властивості мовних систем, до яких належать складна ієрархічна організація, відкритість, динамічність, нерівноважність і нелінійність. Було визначено, що між цими параметрами існує кільцева залежність, зміна одного з них веде до зміни всіх інших. У статті розкриваються етимологічні образи, що покладені в основу аналізованих категорій. Викладено процес самоорганізації корпусу етичних категорій, який полягає в тому, що найбільш первинна етична категорія внаслідок когнітивного переосмислення стала основою для утворення інших, що цілком корелює з принципом метафоричності людського мислення. Найбільш первинною когнітивною рисою є «цілісність», яку покладено в основу категорії ДОБРО, тоді як антагоністична категорія ЗЛО базується на когнітивній ознаці «розкол», що доводить полярне сприйняття цих категорій на когнітивному рівні в діахронії, а не лише на рівні сучасних лексико-семантичних варіантів. Автопоезис системи лінгвоетичних категорій в англійській мові має складний нелінійний характер, оскільки зв'язки між образами, які покладено в їх основи, є багатоплановими.Ключові слова: діахронія, етимологічний образ, когнітивна риса, нелінійність, самоорганізація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Finagina, O. V., O. V. Zakharova, and K. O. Skibskaya. "Теоретичні особливості та складники розвитку регіонального ринку праці." European Journal of Management Issues 26, no. 1-2 (June 25, 2018): 14–21. http://dx.doi.org/10.15421/191802.

Full text
Abstract:
Мета роботи – визначити теоретичні особливості та обґрунтувати складники розвитку регіонального ринку праці. Дизайн/Метод/Підхід дослідження. Застосовано системний підхід при обґрунтуванні концептуальної схеми розвитку регіонального ринку праці та метод логічного узагальнення – при обґрунтуванні чинників розвитку регіонального ринку праці відповідно до очікувань його суб’єктів. Інформаційна основа дослідження – монографічні роботи та наукові публікації за його тематикою. Результати дослідження. Обґрунтовано доцільність запровадження заходів щодо розвитку ринку праці в Україні на її сучасному етапі соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку. Визначено основних суб’єктів ринку праці, до яких було віднесено найманих працівників, роботодавців та органи влади. Узагальнено чинники розвитку ринку праці на основі диференціації цілей суб’єктів ринку праці. Обґрунтовано характерні риси розвитку ринку праці. Створено концептуальну схему розвитку регіонального ринку праці, що враховує очікування та вимоги суб’єктів, бар’єри та проблеми на шляху розвитку, напрями задоволення очікувань і подолання бар’єрів й індикатори розвитку ринку праці. Практичне значення дослідження. Результати дослідження можуть стати основою для формування політики активізації процесів кластероутворення з метою досягнення тенденцій розвитку регіонального ринку праці та прискореного задоволення очікувань його суб’єктів, що забезпечить синергетичний ефект. Оригінальність/Цінність/Наукова новизна дослідження. Запропоновано визначення сутності поняття «розвиток регіонального ринку праці», у якому, на відміну від існуючих трактувань, зосереджено увагу на обґрунтуванні напрямів задоволення очікувань та вимог суб’єктів ринку праці шляхом подолання існуючих й прогнозованих бар’єрів і проблем задля досягнення індикаторів розвитку ринку праці. Обмеження дослідження/Перспективи подальших досліджень. Результати дослідження мають бути покладеними в основу діагностики регіональних ринків праці України за основними чинниками їх розвитку. Тип статті – теоретична.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

ПЛАЧИНДА, Тетяна. "СУЧАСНІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК УСПІШНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки 26, no. 3 (November 5, 2021): 111–26. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v26i3.883.

Full text
Abstract:
У статті актуалізовано питання необхідності застосування в освітньому процесі закладів вищої освіти сучасних педагогічних технологій з метою вдосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців, зокрема авіаційної галузі. Зазначається, що одним із напрямів осучаснення освітнього процесу є SТЕМ-освіта. Наголошується, що метою вищої освіти є здобуття особою високого рівня наукових професійних і загальних компетентностей, необхідних для діяльності за певною спеціальністю чи в певній галузі знань. Аналізуються кваліфікаційні характеристики фахівці авіаційної галузі, які мають володіти комплексними компетентностями, зокрема розглянуто вимоги до інженера з управління повітряним рухом, диспетчера управління повітряним рухом, командира повітряного судна, пілота (другого пілота). Зазначається, що в епоху цифрових технологій та креативної економіки актуалізації набувають компетентності, що дозволять критично мислити, взаємодіяти та комунікувати, мати навички творчого підходу до справи. Зауважується, що зважаючи на тенденції викладання дисциплін в останні десятиліття (відповідність освітнього процесу сучасним тенденціям в галузі освіти та відображення в ньому останніх науково-технічних досягнень; активація пізнавальної діяльності; впровадження інформаційно-комунікаційних технологій; синергетичний підхід; упровадження останніх досягнень науки і техніки в освітній процес, сучасне навчальне обладнання; пріоритетним завданням освіти стає не стільки засвоєння певного об’єму знань умінь і навичок, скільки формування компетенцій, пов’язаних з подальшою професійною діяльністю, таких як: здатність до самоосвіти, ініціативність, уміння працювати в колективі, гнучкість і креативність мислення, інноваційність тощо), саме застосування засобів STEM-освіти дозволить розширити можливості ефективної й якісної професійної підготовки майбутніх фахівців, зокрема авіаційної галузі. Висновлюється, що означена сучасна педагогічна технологія демонструє потужний науковий потенціал для ефективної професійної підготовки майбутніх фахівців, із запровадженням пошуководослідницького підходу під час викладання навчальних дисциплін у закладах вищої освіти. Впровадження кращих європейських практик зі STEM-освіти та їхнє активне використання є перспективним напрямом у вищій школі України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Козловський Ю. М. and Цюприк А. Я. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО МОДЕЛЮВАННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ОСВІТІ." ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ, no. 49 (October 29, 2021): 29–35. http://dx.doi.org/10.37915/pa.vi49.245.

Full text
Abstract:
У статті розглядається моделювання едукаційних систем як складний, багатоетапний процес. Складність організації таких систем підкреслює актуальність проблеми і настійливу необхідність її практичного вирішення. Проблемний підхід передбачає інтеграцію знань, здатних при взаємодії створювати якісно нові поєднання та раніше невідомі знання. Цей підхід є особливо важливим у професійній освіті, де фахівець повинен постійно оновлювати та коригувати свої професійні знання. Встановлено, що традиційні методологічні підходи до опису складних процесів не завжди враховують неоднозначність майбутнього, конструктивність хаотичного начала в еволюції систем, роль швидких процесів у розвитку складних структур тощо. У синергетичній картині світу, що нині встановлюється, розкривається складна природа нового, а освітні процеси є нелінійними системами – і дослідження їхньої структури не може обмежуватися вивченням окремих елементів. Суттєва особливість синергетичних систем полягає в тому, що на них можна впливати, змінюючи діючі на них зовнішні фактори: коли зовнішні фактори управління підтримуються сталими, можна враховувати їх у рівняннях, покладаючи сталими відповідні параметри. Дидактичні системи характеризуються структурною нестійкістю та наявністю корелятивних зв’язків, хоча до недавнього часу їх розглядали в основному як системи функціональні, а синергетика забезпечує методологічні основи розуміння шляхів розвитку освітньої системи, пояснює причини криз, надійність прогнозів тощо. Обґрунтовано, що використання ідей синергетики в дидактиці є одним з можливих напрямів розвитку її теоретичних основ, зокрема поєднання ідей інтеграції та синергетики дає можливість розвинути в дидактиці якісно нові напрями теоретичних та експериментальних досліджень. Креативний підхід трактує творчий потенціал як сутність, зміст людської натури. Педагогічні прогнози мають бути узгоджені з прогнозами у інших галузях. Доведено, що тільки за системного, комплексного підходу можна будувати реальні моделі та розраховувати на отримання достовірної і безперервної багатопланової прогностичної інформації, необхідної для оптимізації рішень. Синхронізація на засадах інтеграції навчального, виховного і наукового процесів у навчальному закладі, їх узгоджена взаємодія забезпечує самодостатність кожного процесу за умов їх самоподібності, що вимагає використання фрактального підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Шеленко, Д. І., І. Ф. Баланюк, М. М. Мацола, Л. С. Сас, and Д. В. Неміш. "СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ КЛАСТЕРНОЮ МОДЕЛЛЮ РОЗВИТКУ БІОЕНЕРГЕТИЧНОГО РИНКУ." Actual problems of regional economy development 2, no. 16 (November 25, 2020): 139–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.139-146.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження особливостей формування кластерної моделі розвитку біоенергетичного ринку. Доведено доцільність поглиблення кластеризації на різних рівнях управління в Україні. Визначено, що найбільш доцільним напрямком вирішення проблеми кластерної моделі розвитку біоенергетичного ринку стають пошук і використання відновлюваних джерел енергії. Наголошено на важливості кластеризації для підтримки організаційних елементів управління процесами виробництва та використання альтернативних відновлюваних видів палива, що стане передумовою збільшення обсягів виробництва біомаси сільськогосподарського походження.Запропоновано структурну побудову організації управління кластерною моделлю розвитку біоенергетичного ринку. Метою статті є дослідження організації управління кластерною моделлю розвитку біоенергетичного ринку. В процесі досліджень використано методи наукової абстракції – для виокремлення передумов пожвавлення ринкової діяльності кластерів на біоенергетичному ринку України та системно-синергетичний підхід – з метою дослідження біокластерів. Обґрунтована доцільність врахування двох груп факторів ендогенного та екзогенного генезису для досягнення очікуваних проміжних і кінцевих результатів кластерної моделі розвитку біоенергетичного ринку. Доведено, що створення спеціалізованих кластерів повинно базуватися на усвідомленні та формуванні не лише індивідуальної, а й загальної відповідальності за результативність відповідного напряму роботи. Винятково важливим є те, що глибоке усвідомлення необхідності кластеризації, поступово проявляється у формуванні сприятливого середовища для її формування і розвитку. Встановлено, що визначальним етапом розвитку кластерної моделі біоенергетичного ринку є дослідження реального стану осередку, в якому функціонує система.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography