To see the other types of publications on this topic, follow the link: Підхід методичний.

Journal articles on the topic 'Підхід методичний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Підхід методичний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Вавдіюк Н.С and Подолян Д.В. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО АНАЛІЗУ СТВОРЕННЯ СТАРТАПІВ СТУДЕНТАМИ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 45–53. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-6.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто методичні підходи до аналізу стартапів, створених студентами: UBI Global World Rankings of Business Incubators & Accelerators (Швеція), методичний підхід сформований на основі моделі «потрійної спіралі» Г. Іцковіца і Л. Лейдесдорффа (Росія), The Female Founders Monitor (FFM) (Німеччина), European University Association EUA Study (Бельгія), The State of European Tech (Великобританія), Startup Ranking (Перу), European Startup Monitor (Німеччина), QS World University Rankings (Великобританія), German Startup Monitor (Німеччина), Global Innovation Index (Швейцарія), Startup Friendliness Index (США). Описано переваги та недоліки використання кожного підходу. У розрізі вищеописаних методичних підходів виокремлено показники, що досліджують стартапи, створені студентами. Здійснено їхній розподіл відповідно до життєвого циклу стартапу та підходів до управління. Їхнє дослідження дозволило сформувати авторський методичний підхід до аналізу створення стартапів студентами. Вона охоплює напрями, вибір яких спирається на наступні визначальні ознаки: аналіз розвитку підприємницьких університетів; аналіз практики розвитку бізнес-інкубаторів при університетах зарубіжних країн; аналіз сфери реалізації та способів фінансування стартапів, створених студентами; аналіз засновників стартапів. Відповідно до 4-х визначальних ознак, здійснено вибір показників для проведення аналізу створення стартапів студентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

МОСОВ, Сергій, Сергій САЛІЙ, and Андрій Чуканов. "ВИЯВЛЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ ВИКЛИКІВ, НЕБЕЗПЕК І ЗАГРОЗ ПРИКОРДОННІЙ БЕЗПЕЦІ РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ." Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 83, no. 2 (February 21, 2021): 204–22. http://dx.doi.org/10.32453/3.v83i2.568.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання вибору методичного апарату для виявлення й оцінки викликів, небезпек і загроз прикордонній безпеки Республіки Казахстан. Проведено аналіз підходу, який широко застосовується в країнах Європейського Союзу на основі моделі аналізу ризиків, а також в Україні, Молдові, Вірменії, Грузії в рамках реалізації інтегрованого управління кордонами. Схожим підходом керуються Азербайджан і Білорусь. Аналогічні підходи описані в державних стандартах РФ, Австралії, Канади та Великої Британії в сферах управління надійністю і ризиками. Розглянуто також методичний підхід до виявлення загроз на основі формування паспортів загроз, який може являти собою ідентифікацію подій, явищ, процесів, інших факторів, що ускладнюють реалізацію національних інтересів держави в прикордонній сфері. Як недолік методичних підходів вказано семантичне ототожнення понять «виклик», «небезпека», «загроза» і «ризик», у результаті чого порушується логічний ланцюжок подій для завчасного (своєчасного) виявлення та прогнозування можливої ​​загрози. Прикордонній службі Комітету національної безпеки Республіки Казахстан рекомендовано застосовувати методичний підхід на основі побудови пертінентних сигнатур викликів, небезпек і загроз прикордонній безпеці. Проведено аналіз методичних підходів для оцінки ризиків, що виникають внаслідок виникнення несприятливих ситуацій для прикордонної безпеки. Розглянуто два підходи на основі моделі аналізу ризиків. Зроблено висновки про те, що у першому варіанті методичний апарат недостатньо структурований та формалізований, по суті вважається експертним і базується, природно, на думці експертів, що вимагає від них наявності високої професійної майстерності, системних знань і об’єктивності суджень; методичний апарат, що викладений у другому варіанті, є структурованим і достатньо апробованим, забезпечує формалізацію процедур. Прикордонній службі Комітету національної безпеки Республіки Казахстан рекомендовано застосовувати методичний підхід, описаний у другому варіанті, а також розробити окреме технічне завдання на побудову системи аналізу ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Камінська І.М., Ковальчук Н.В., Демидович А.С., and Горчинська І.П. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО АНАЛІЗУ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Економічний форум 2, no. 2 (June 12, 2021): 79–87. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-2-10.

Full text
Abstract:
У статті здійснено системне дослідження теоретичних і методичних підходів до аналізу ефективності діяльності підприємства. На основі аналізу сучасних теоретичних підходів вчених-економістів до розуміння сутності категорії «ефективність діяльності підприємства» виокремлено такі підходи до її трактування: економічний підхід; оціночний підхід; затратний підхід; цільовий підхід; фінансовий підхід; комплексний підхід. Трактуючи ефективність діяльності підприємства варто враховувати усі підходи вчених, що дозволить розглядати цю категорію у найширшому значенні. Базуючись на проведеному дослідженні, доведено, що ефективність діяльності підприємства характеризує його здатність досягати позитивні кількісні та якісні результати від провадження підприємницької діяльності й відповідно досягати визначених цілей при раціональному використані усіх наявних ресурсів. Встановлено, що категорії «ефективність», «продуктивність», «результативність», «інтенсивність», «економічність», «прибутковість», «доходність», «дієвість», «раціональність» є самостійними й відмінними, що водночас виражають сукупність параметрів комплексної категорії «ефективність діяльності підприємства». У статті обґрунтовано сутність та визначено цілі аналізу ефективності діяльності підприємства. Наведено принципи аналізу ефективності діяльності підприємства. Сформовано алгоритм й визначено етапи аналізу ефективності діяльності підприємства. На основі розгляду сучасних методичних підходів до аналізу ефективності діяльності підприємства встановлено, що відсутній єдиний і універсальний методичний підхід до її аналізу. У статті розглянуто зміст і особливості основних методик аналізу ефективності діяльності підприємства. Встановлено, що комплексний, деталізований та усесторонній аналіз ефективності діяльності підприємства повинен охоплювати різноманітні методи та прийоми аналізу. Резюмуючи методичні підходи науковців до аналізу ефективності діяльності підприємства, у статті систематизовано за групами узагальнюючі і часткові показники. Доведено, що аналіз ефективності діяльності підприємства є важливим і необхідним інструментом визначення поточного її рівня, вивчення резервів підвищення ефективності діяльності суб’єкта господарювання й формування конкретного і адекватного інструментарію нарощення його кінцевих фінансово-економічних результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Chupakhina, Svitlana. "Сучасні підходи у підготовці майбутніх педагогів до інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами." Освітній простір України, no. 11 (October 16, 2017): 114–22. http://dx.doi.org/10.15330/esu.11.114-122.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано сучасні підходи у підготовці вчителів до інклюзивного навчання. Обґрунтовано методичну компетентності, як здатність до методичної діяльності. Методична компетентність в дослідженнях визначається як загальна компетентність педагога, яка включає інтегральну властивість особистості, харак-теризує здатність виконувати методичні професійні спеціальні функції у роботі з дітьми з ООП. Охарактеризовано структуру методичної компетентності, як корек¬ційну спрямованість в методичній діяльності педагога через конкретний навчальний предмет, педагогічні концепції, позиції, принципи, технології тощо сучасної спеціальної освіти, які сприяють вмінню підбирати та використовувати найефективніші форми і методи взаємодії педагога і дитини з ООП, враховуючи сучасні підходи до педагогічної діяльності. Доведено, що процесуальний підхід методичної компетентності передбачає методичні дії в теоретичному й практичному аспектах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ісаєва, Наталія. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ СТРАТЕГІЙ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ." Молодий вчений, no. 5 (93) (May 31, 2021): 361–66. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-5-93-70.

Full text
Abstract:
Досліджено методичні рекомендації ЄС та Польщі щодо формування та оцінювання стратегічних документів. Обґрунтовано, що експертну оцінку якості стратегічних документів необхідно проводити ще на етапі розробки їх проектів, це дасть можливість виявити недоліки в структурному, змістовному, ресурсному плані та завчасно усунути їх, а також встановити актуальність, адекватність та узгодженість пропонованих заходів. Розроблено методичний підхід експертного оцінювання якості стратегій соціально-економічного розвитку. Пропонований методичний підхід оцінювання якості стратегій рекомендується проводити за основними напрямками оцінки: узгодженість, структура, якість змісту, реалістичність та реалізованість. Завдяки практичному використанню розробленого методу оцінювання можна поліпшити якість стратегічного документу ще на етапі підготовки його проекту, а також використовувати в процесі реалізації стратегії, що вплине на ефективність управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Корнієнко, Вікторія. "Система психологічного супроводу процесу розвитку реабілітаційного потенціалу особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)Т3 (2021): 106–16. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-3-106-116.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано систему психологічного супроводу процесу розвитку реабілітаційного потенціалу особистості. Мета статті полягала у визначенні системоутворюючих чинників розвитку реабілітаційного потенціалу особистості. Методологічний підхід грунтується на теоретичних положеннях про системну будову психічних явищ та концепцію психологічного супроводу процесу розвитку рабілітаційного потенціалу особистості.Використано комплекс методів дослідження: інформаційно-теоретичний, вербально-комунікативний, психометричний, Результати. Розкрито сутність системного підходу, що ґрунтується на емпіричних даних, які включають дослідження, спрямовані на гармонізацію психологічного стану хворих. Розглянуто методичний комплекс психологічного супроводу розвитку реабілітаційного потенціалу особистості. Зазначено роль соціального психолога і зміст соціальної роботи з формування психологічного супроводу розвитку реабілітаційного потенціалу особистості.Висновки. Використання теоретичної та методичної бази існуючих підходів до психологічного супроводу розвитку реабілітаційного потенціалу особистості є недостатнім для оцінки та регуляції психологічного стану. Тому використання комплексного підходу до оцінки психологічних станів з позиції уявлень про реабілітаційний потенціал особистості, створює умови для своєчасної діагностичної (контроль, оцінка) та корекційної (оптимізація, профілактика) роботи в умовах реабілітації. Ключові слова:реабілітаційний потенціал, психологічний стан, пацієнти, розвиток, методологічний підхід підхід, соціальна підтримка , розвиток, психологічний супровід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ОСТРОВСЬКА, Г. Й. "АНАЛІЗУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УПРАВЛІНЦІВ НА ОСНОВІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, no. 5 (21) (June 17, 2021): 101–15. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/243630.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є поглиблення методологічного підґрунтя та розробка методичного підходу до аналізу інтелектуального потенціалу управлінців в контексті формування і використання професійних компетенцій в умовах інноваційно-активних промислових підприємств. Методика. Дослідження базується на теоретичних і методологічних положеннях, висвітлених у працях класиків економічної та управлінської науки, вітчизняних і зарубіжних вчених у сфері управління інтелектуальним потенціалом промислових підприємств. У процесі дослідження використовувались кількісні і якісні методи збору та аналізу даних і інформації; аналітичного, ситуаційного аналізу і синтезу; порівняльного аналізу, узагальнення наукового досвіду сучасних теоретичних досліджень; формалізації, системно-комплексний підхід. Результати. Розглядається підхід щодо формування ключових компетенцій менеджерів різного рівня в ході вищої освіти та в процесі набуття практичного досвіду. Виокремлено джерела формування професійних компетенцій менеджерів вищої та середньої ланки інноваційно-активних підприємств. Розроблено методичний підхід до дослідження компетенцій для інноваційного менеджменту. Сформовано модель, яка реалізує теоретико-концептуальний підхід щодо порівняльного дослідження інтелектуального потенціалу керівників різних рівнів. Окреслено низку основних заходів організаційно-економічного характеру, що забезпечують позитивну динаміку розвитку та ефективного використання інтелектуального потенціалу в процесі впровадження моделі компетенцій на підприємстві. Наукова новизна. Запропоновано методичний підхід до аналізу інтелектуального потенціалу промислового підприємства, який, на відміну від загально прийнятих, грунтується на компетентністному підході. При цьому перше інтелектуальний потенціал розглядається в цілісній (холістській) перспективі: у взаємозв’язку з джерелами його формування та його впливом на інноваційну діяльність підприємства, а також інноваційну систему розвитку підприємства. Реалізація вказаного підходу має відіграти вирішальну роль у формуванні: аналітичних компетенцій, заснованих на розумінні соціально-економічних процесів підприємства і механізмів функціонування його зовнішнього середовища; компетенцій, пов’язаних з розробкою, впровадженням та функціонуванням сучасних систем управління підприємством. Практична значимість одержаних результатів: підхід дає змогу виявити значущі для інноваційного розвитку професійні компетенції, які об’єктивно виникають в ході здійснення управлінських функцій на промислових підприємствах, задля підвищення ефективності організаційного навчання післядипломної освіти. Ключові слова: промислове підприємство; інтелектуальний
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Корнієнко, Вікторія. "Концептуалізація вивчення проблеми соціально-психологічних основ розвитку реабілітаційного потенціалу особистості." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 3(56)Т2 (2021): 169–79. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-56-3-2-169-179.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано особливості вивчення проблеми соціально-психологічних основ розвитку реабілітаційного потенціалу особистості. Мета статті полягала у визначенні особливостей оптимізаційних чинників реабілітаційного потенціалу особистості для психологічного забезпечення соціальної підтримки хворих. Методологічний підхід грунтується на теоретико-методологічних положеннях про системну будову психічних явищ та концепцію розвитку рабілітаційного потенціалу особистості. Використано комплекс методів дослідження: інформаційно-теоретичний, вербально-комунікативний, психометричний, Результати. Розкрито сутність методологічного підходу, що ґрунтується на емпіричних даних, які включають дослідження, спрямовані на гармонізацію психологічного стану пацієнтів. Розглянуто методичний комплекс психологічного забезпечення розвитку реабілітаційного потенціалу особистості. Зазначено роль соціального психолога і зміст соціальної роботи з формування психологічних основ розвитку реабілітаційного потенціалу. Висновки. Використання теоретичної та методичної бази існуючих підходів до психологічного забезпечення розвитку реабілітаційного потенціалу особистості є недостатнім для оцінки та регуляції їх психологічного стану. Тому використання комплексного підходу до оцінки психологічних станів з позиції уявлень про реабілітаційний потенціал особистості, створює умови для своєчасної діагностичної (контроль, оцінка) та корекційної (оптимізація, профілактика) роботи в умовах реабілітації. Ключові слова: реабілітаційний потенціал, психологічний стан, пацієнти, розвиток, методологічний підхід підхід, соціальна підтримка , розвиток
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Назарова, Тетяна Юріївна. "Методичний підхід до оцінки фінансового потенціалу промислових підприємств з урахувань синергетичного підходу." ЕКОНОМІКА І РЕГІОН Науковий вісник, no. 3(58) (August 9, 2018): 22–27. http://dx.doi.org/10.26906/eir.2016.3(58).1123.

Full text
Abstract:
Запропоновано методичний підхід до визначення оцінки фінансового потенціалу промислового підприємства, що охоплюють всі основні внутрішньо фірмові процеси. Зроблено висновок, що запропонований підхід забезпечує системну оцінку діяльності промислового підприємства, яка дозволить виявити сильні і слабкі сторони, а також створити на цій основі комплексний план перспективного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мацько, О. Й., В. В. Коваль, and М. В. Комісаров. "До питання визначення внеску факторів в ефективність виконання заходів протимінної діяльності в Україні." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 3(44) (July 22, 2021): 154–58. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.44.18.

Full text
Abstract:
У статті розкрито методичний підхід щодо визначення внеску факторів в ефективність виконання заходів протимінної діяльності. Цей підхід базується на евристичному та експертному методах та передбачає групування факторів, оцінювання їх внеску в ефективність виконання заходів протимінної діяльності з використанням шкали бажаності Харінгтона. Отримані за допомогою підходу результати доцільно використовувати для розробки математичної моделі виконання заходів протимінної діяльності та формування сукупності показників для оцінювання ефективності виконання заходів протимінної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Поколенко, В. О., and Є. В. Любий. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНЮВАННЯ ТЕНДЕРНИХ ПРОПОЗИЦІЙ." Building production 1, no. 66 (November 28, 2019): 60. http://dx.doi.org/10.36750/2524-2555.66.60-62.

Full text
Abstract:
Для генеральних підрядників, субпідрядних підприємств і служб замовників будівництва актуальним є створення методичного підходу до оцінювання тендерних пропозицій, аналіз різних способів і методів оцінки тендерних пропозицій, що дозволить службам замовникабільш обґрунтовано і багатостороннє оцінювати тендерні пропозиції, а підрядним підприємствам перед тим як приймати участь у тендерах здійснити аналіз власних переваг та недоліків,завчасно убезпечивши себе від багатьох помилок. Здійснено огляд передбачених законодавствомпроцедур закупівель, критерії оцінювання, етапи проведення оцінювання тендерних пропозицій.Здійснено огляд існуючих методів оцінювання тендерних пропозицій і наведено приклад використання методу для вибору тендерної пропозиції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Сущенко, О. В. "Методичний підхід до моделювання у хмелярстві." Актуальні проблеми економіки, no. 10 (2007): 207–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Ковальська, Л. С. "Методичний підхід до оцінювання регіонального потенціалу." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 4 (67) (2012): 38–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Zui, Y. O. "Методичний підхід до кількісного оцінювання спроможностей медичних підрозділів Збройних Сил України." Ukrainian Journal of Military Medicine 2, no. 2 (June 30, 2021): 14–22. http://dx.doi.org/10.46847/ujmm.2021.2(2)-014.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті запропоновано методичний підхід до модульного кількісного оцінювання спроможностей медичних підрозділів Збройних Сил України, в основу якого покладено модульний підхід до побудови та оцінювання медичних підрозділів, що застосовується у Північноатлантичному Альянсі. Аналіз затверджених методів оцінювання спроможностей дозволив зробити висновки про необхідність розробки та впровадження до практики ЗС України модульного оцінювання функціонування медичних підрозділів з використанням принципів багатокритеріальної оптимізації. Мета. Розробити можливі підходи до кількісного оцінювання спроможностей медичних підрозділів ЗС України та їх функціональних модулів. Матеріали та методи. Бібліосемантичний, системного аналізу та підходу, концептуального моделювання, медико-статистичний. Результати. Мета медичного забезпечення збройних сил досягається виконанням сукупності завдань для вирішення яких існують медичні підрозділи, заклади та керівні медичні органи. Постає необхідність визначення таких завдань, які були б реальні для виконання в умовах впливу зовнішніх та внутрішніх факторів, та з іншої сторони – забезпечували необхідний рівень надання медичного забезпечення основних сил. Оскільки медичне забезпечення є багатокомпонентною системою з безліччю критеріїв та показників, постає проблема в об’єктивному порівнянні рівня набутих медичними підрозділами спроможностей з необхідними. Практика країн, що запровадили на державному рівні оборонне планування на основі спроможностей, показує, що стандартизація модульної побудови медичних підрозділів збройних сил та оцінювання спроможностей за елементами системи DOTMLPF-I забезпечує високу готовність підрозділів, більш ефективну та гнучку роботу під час виконання покладених на них завдань. Якісне, обґрунтоване та стандартизоване оцінювання спроможностей дасть змогу виявляти ризики, мінімізувати суб’єктивне тлумачення вимог до спроможностей та наблизити функціональну, організаційну та ресурсну сумісність медичних підрозділів Сил оборони України та Північноатлантичного альянсу. Зазначене вище актуалізує необхідність розробки методології оцінювання спроможностей медичних підрозділів ЗС України наближеної до стандартів НАТО. Висновки. Незважаючи на те, що у ЗС України вже багато років триває робота стосовно набуття взаємосумісності з державами‐членами НАТО, розробки доктрини з оцінювання та методичних рекомендацій з оцінювання (сертифікації), дослідження питань оборонного планування на основі спроможностей та проблем оцінки спроможностей досліджена недостатньо. Робота з розробки методів оцінювання спроможностей медичних підрозділів триває і досі. В результаті системного аналізу виявлено значні відмінності в рівнях оцінювання спроможностей медичного забезпечення збройних сил, функціональній побудові медичних підрозділів та розбіжності в критеріях оцінювання спроможностей, що дозволяє запропонувати методичний підхід щодо оцінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Шлафман, Наталія, Олена Бондаренко, Олександр Захаров, and Євген Штока. "ВПЛИВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО СЕРЕДОВИЩА НА РОЗВИТОК РИНКУ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ." ГРААЛЬ НАУКИ, no. 7 (September 3, 2021): 28–40. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.08.2021.002.

Full text
Abstract:
У статті викладені теоретичні підходи до виявлення взаємозв’язку факторів, що характеризують стан підприємницького середовища, з розвитком ринку інноваційних технологій. Розвинено методичний підхід до виявлення взаємозв’язку факторів, що характеризують стан підприємницького середовища, з розвитком ринку інноваційних технологій, який базується на екосистемному підході, графічному методі аналізу, методах аналогії та логічного дослідження та визначенні системи факторів, що характеризують стан підприємницького середовища в контексті розвитку ринку інноваційних технологій. Верифіковано гіпотезу щодо існування взаємозв’язків факторів, що характеризують стан підприємницького середовища, та розвитку ринку інноваційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Zinchenko, A., R. Pikul, K. Zinchenko, K. Liubarchuk, E. Yusukhno, A. Maksymenko, Yu Sokol, and Yu Rindin. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД З ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ЗВ’ЯЗКУ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 59 (February 26, 2020): 132–36. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.132.

Full text
Abstract:
Найбільш характерними особливостями побудови систем зв'язку військового призначення є високий ступінь апріорної невизначеності стосовно оперативної обстановки та малий обсяг вихідних даних для планування зв’язку. У таких умовах важливий правильний вибір апарату оцінки прийнятих управлінських рішень, який дозволить посадовим особам органів управління системою зв’язку бути впевненим у правильності рішень, що приймаються. Прийняття рішення на побудову системи зв’язку будь-якого рівня, як правило, включає визначення мети її функціонування, вибір показників і обґрунтування критеріїв оцінки, синтез альтернативних структур і пошук раціонального варіанту розгортання системи зв’язку. Практика бойового застосування частин та підрозділів зв’язку переконливо показала, що в теорії та практиці організації зв’язку виникла необхідність в удосконаленні науково-методичного апарату, що буде відповідати сучасним умовам функціонування систем управління та забезпечувати більш адекватну оцінку ефективності систем зв’язку, що розгортаються. В зазначеній статті авторами запропоновано методичний підхід з оцінки ефективності системи зв’язку спеціального призначення. Запропонований підхід заснований на використанні показника доступності системи зв’язку спеціального призначення з першого разу. В ході зазначеного дослідження авторами використані основні положення теорії зв’язку, теорії завадостійкості та розвідзахищеності. Новизна запропонованого методичного підходу, на відміну від існуючих полягає в тому, що система зв’язку спеціального призначення оцінюється по узагальненому показнику доступності канальних та мережевих ресурсів системи зв’язку спеціального призначення, що є згорткою часткових показників оцінки ефективності системи зв’язку спеціального призначення. Практичне значення запропонованого методичного підходу полягає в тому, що запропонований підхід дозволяє оцінити систему зв’язку по більшій кількості часткових показників, визначити заходи щодо розгортання системи зв’язку та виробити заходи стосовно підвищення ефективності системи зв’язку спеціального призначення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Sumets, Alexander. "Методичний підхід до оцінки системи менеджменту виробничих підприємств." Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 6, no. 2 (June 20, 2020): 126–43. http://dx.doi.org/10.51599/are.2020.06.02.08.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є розробка методичного підходу до оперативної оцінки системи менеджменту виробничих підприємств з використанням показників, що характеризують організаційну структуру їх управління, управлінський персонал та ефективність його діяльності. Методологія / методика / підхід. Теоретичною і методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання, концептуальні положення й результати досліджень вітчизняних і закордонних науковців за проблематикою оцінки системи менеджменту суб’єктів господарювання. Дослідження здійснено з використанням сучасних загальнонаукових і спеціальних методів: абстрактно-логічного – для теоретичних узагальнень результатів наукового пошуку та формулювання висновків; індуктивно-дедуктивного – для формування системи показників оцінки системи менеджменту підприємства; монографічного – для поглиблення розуміння поняття «система менеджменту»; анкетного опитування експертів – для формування найбільш придатних для оперативної оцінки показників. Інформаційну базу дослідження становили статистична та фінансова звітність підприємств олійно-жирової галузі. Результати. Розроблено алгоритм оцінки системи менеджменту виробничих підприємств. Алгоритм спрямований на оцінювання організаційної структури управління підприємством, управлінського персоналу та ефективності його управлінської діяльності. Обґрунтовано оптимальний мінімально достатній перелік показників для оцінки системи менеджменту виробничих підприємств. Запропоновано до практичного використання методику оцінки системи менеджменту виробничих підприємств. Оригінальність / наукова новизна. У статті вперше запропоновано методичний підхід до оцінки системи менеджменту виробничих підприємств з використанням оціночних показників, визначення яких не потребує додаткових наукових досліджень. Практична цінність / значущість. Запропонований методичний підхід може бути застосований на підприємствах для організації аналітичної роботи з оцінки ефективності функціонування системи менеджменту за тривалий час господарювання (три, п’ять і більше років). Отримані результати розрахунків будуть корисними для щорічного корегування (за потребою) організаційно-економічного механізму управління підприємствами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Наторіна, А. О. "ЕСЕНЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ ОНЛАЙН-БІЗНЕСУ: ІТ-РАКУРС." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 59 (June 18, 2020): 98–104. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-59-13.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що каталізатором динамічного розвитку онлайн-бізнесу в умовах цифрової трансформації та мінливому маркетинговому середовищі є раціональний менеджмент ІТ-ризиків. Він формує фундамент для реалізації активних релевантних дій з підвищення конкурентоспроможності онлайн-бізнесу відповідно до його візії, місії та дозволяє досягти заплановані метрики у максимально можливі короткі часові терміни. Розроблено систематизований перелік ІТ-ризиків онлайн-бізнесу у розрізі трьох груп (ризики ІТ-забезпечення та підтримки; ризики управління ІТ-потенціалом; ризики ІТ-адміністрування) та наведено його графічну інтерпретацію. Запропоновані ІТ-ризики враховують особливості цифрової трансформації та її вплив на ведення і розвиток онлайн-бізнесу. Обґрунтовано науково-методичний підхід щодо оцінювання ймовірності настання ІТ-ризиків та прийняття коректних управлінських рішень щодо їх нівелювання або ліквідації у перспективі. Науково-методичний підхід передбачає ідентифікацію статусів ІТ-ризиків онлайн-бізнесу, врахування яких дозволяє розробити релевантний план менеджменту. Апробовано запропонований науково-методичний підхід на прикладі українських ритейлерів, що здійснюють ведення онлайн-бізнесу у різних ринкових сегментах (food-ритейл; дрогери; ритейл у сфері побутової техніки та електроніки; DIY-ритейл). Детерміновано передумови та причини виникнення ІТ-ризиків онлайн-бізнесу досліджуваної сукупності україн-ських ритейлерів у розрізі кластерів. Аргументовано надано роз’яснення щодо значущості та ймовірності настання ІТ-ризиків онлайн-бізнесу ритейлерів відповідно до їх ідентифікованих статусів. Розроблено конти-нуум уніфікованих заходів зі зменшення негативних наслідків ІТ-ризиків у розрізі трьох груп, базуючись на ре-зультатах апробації обґрунтованого науково-методичного підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Ларіонова, К., О. Синюк, Т. Донченко, and Г. Капінос. "УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВА НА ОСНОВІ ОЦІНКИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ." Science and Innovation 18, no. 2 (April 30, 2022): 30–43. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.02.030.

Full text
Abstract:
Вступ. Реалізація інноваційної реструктуризації підприємств дозволить досягти позитивних результатів у фінансово-економічному становищі, зростанні питомої ваги наукомісткої конкурентоспроможної інноваційної продукції та інтелектуальних послуг промисловості, що має посилити конкурентоспроможність продукції. Розробка нових механізмів інноваційної реструктуризації підприємств набуває особливої актуальності.Проблематика. Практично не дослідженими залишаються питання визначення та встановлення ролі, складу та основних критеріїв об’єктивної комплексної оцінки реструктуризаційного потенціалу для обґрунтування доцільності проведення інноваційної реструктуризації на підприємстві.Мета. Розробити методичний підхід до оцінки реструктуризаційного потенціалу підприємства, використання якого дозволить комплексно узагальнити отримані результати та прийняти оптимальні управлінські рішення.Матеріали й методи. Застосовано методичний підхід для розрахунку інтегрального показника за допомогою індексного та експертного методів оцінки та інтерпретації його величини лінгвістичними характеристиками шкали рівнів реструктуризаційного потенціалу.Результати. Удосконалено науково-методичний інструментарій оцінки реструктуризаційного потенціалу промислового підприємства, який ґрунтується на обчисленні системи локальних показників, сформованої з урахуванням функціональних складових реструктуризаційного потенціалу. Впровадження системи спостереження за локальними, комплексними показниками і загальним рівнем реструктуризаційного потенціалу дозволило розробити єдинийдля кожної групи підприємств алгоритм вибору відповідного виду реструктуризації та обрати відповідну стратегію розвитку.Висновки. Сформовано систему індикаторів і здійснено моделювання розроблених інтегральних показників реструктуризаційного потенціалу підприємства. Запропоновано методичний підхід щодо вибору стратегії розвитку підприємства для впровадження інноваційної реструктуризації залежно від рівня реструктуризаційного потенціалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Сокольська, Рената Борисівна, Владислав Давидович Зелікман, and Ірина Андріївна Фандєєва. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ВИЗНАЧЕННЯ ТРУДОМІСТКОСТІ ОБЛІКОВИХ РОБІТ." Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», no. 1(51) (April 13, 2018): 457–62. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2018.1(51).457-462.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Берегова, Г. Д. "Концептуально-методичний підхід до формування світогляду молоді." Практична філософія, no. 3 (45) (2012): 61–65.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Соколик, М. "Методичний підхід до оцінки потенціалу домашніх господарств." Економічний аналіз, Вип. 5 (2010): 181–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Єрмошенко, А. М. "Методичний підхід до аналізу стресостійкості страхових компаній." Актуальні проблеми економіки, no. 7 (181) (2016): 369–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Рожко, О., Ю. Сафонов, Є. Баженков, Л. Ємельяненко, and Є. Бридун. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНЮВАННЯ БЮДЖЕТНИХ ДИСБАЛАНСІВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 99–109. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244905.

Full text
Abstract:
Анотація. Зосереджено увагу на неоднозначності ставлення вчених-економістів до незбалансованості державного бюджету. Обґрунтовано розуміння збалансованого за доходами і видатками державного бюджету відповідно до концепції «здорових фінансів». Виявлено недоліки концепції «здорових фінансів», зокрема те, що щорічне балансування доходів і видатків бюджету виключає, чи значною мірою зменшує можливості антициклічного, стабілізувального впливу фіскальної політики держави. Актуалізовано увагу на особливостях концепції хронічного бюджетного дефіциту і специфіці дефіцитного фінансування державних витрат у рамках концепції контрциклічного регулювання. Водночас доведено, що збалансованість бюджету є другорядною проблемою за концепцією функціональних фінансів. З’ясовано, що дефіцит бюджету може спричинювати як позитивні, так і негативні соціально-економічні ефекти, залежно від обставин, у яких дефіцит сформований. Виділено та охарактеризовано різновиди дефіциту державного бюджету, а саме: номінальний дефіцит, реальний дефіцит, операційний дефіцит первинний дефіцит, фактичний дефіцит, прихований дефіцит, квазіфіскальний дефіцит, сукупний дефіцит, активний дефіцит, пасивний дефіцит, вимушений дефіцит, свідомий дефіцит, структурний дефіцит і циклічний дефіцит. Доведено, що основним завданням держави є досягнення його збалансованості, тобто підтримка балансу доходів і витрат держави. Розглянуто підхід до оцінювання дисбалансу бюджету за допомогою застосування нерівності Коші та сформовано алгоритм оцінювання дисбалансу бюджету. Доведено, що забезпечення бюджетної збалансованості можливо в таких напрямах: поліпшення якості планування основних показників бюджету; розширення дохідної бази; оптимізація / секвестр видатків бюджету; цільове фінансування; підвищення ефективності управління державною власністю, бюджетного контролю; запровадження бюджетування, орієнтованого на результат, та аудиту ефективності використання бюджетних коштів; удосконалення міжбюджетних відносин; управління державним боргом. Розвинуто науково-методичний підхід до оцінювання дисбалансу, зокрема Зведеного бюджету в частині обґрунтування граничного значення показника міри дисбалансу, що ґрунтується на застосуванні нерівності Коші, а також визначення впливу факторів динамічних змін дисбалансу бюджету на основі застосування методу ланцюгових підстановок. Перевагами такого науково-методичного підходу є можливість порівняння оцінки дисбалансу бюджетів, що суттєво різняться за обсягом фінансових ресурсів, як перерозподіляються через бюджет, оскільки такі оцінки є відносними, що дозволяє нівелювати ефект масштабу бюджету. Ключові слова: бюджетна система, бюджет, бюджетний дефіцит, дефіцитне фінан­сування, бюджетна збалансованість, оцінювання дисбалансу, контрциклічне регулювання економіки. Формул: 3; рис.: 1; табл.: 1; бібл.: 10.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Алєксєєва, Світлана. "КОНЦЕПЦІЯ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ ДО РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ." Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка, no. 17 (December 27, 2018): 22–26. http://dx.doi.org/10.32835/2223-5752.2018.17.22-26.

Full text
Abstract:
Проблема кар’єрного розвитку стає актуальною у сучасній педагогіці. У державних документах зазначається про необхідність створення інституту кар’єрного радника, який уможливить надання якісних послуг із планування кар’єри та працевлаштування, забезпечить індивідуальний підхід до цього процесу. Такі заходи підкреслюють необхідність організації підготовки дизайнерів до розвитку кар’єри на сучасних, принципово нових підходах. Концепція підготовки майбутніх дизайнерів до розвитку професійної кар’єри спрямована на розв’язання проблеми популяризації професійної кар’єри як процесу успішного становлення й розвитку професіоналізму фахівця. Така концепція обґрунтовує цілісну, динамічну, відкриту систему підготовки майбутніх дизайнерів до розвитку професійної кар’єри з адекватною структурою, метою, змістом, педагогічними умовами та відповідною методичною системою забезпечення такої підготовки. Реалізація концепції охоплює чотири взаємопов’язані концепти: методологічний, теоретичний, методичний і практичний. Методологічний концепт відображає сукупність підходів, що забезпечують об’єктивність та ефективність процесу підготовки майбутніх дизайнерів, зокрема: системний; аксіологічний, особистісний, компетентнісний, діяльнісний, акмеологічний, праксиологічний, середовищний, контекстний. Теоретичний концепт визначає підготовку майбутніх дизайнерів як послідовний процес, що здійснюється на мотиваційно- ціннісному, процесуальному та оцінно-діагностичному етапах реалізації методичної системи. Методичний концепт забезпечується упровадженням інноваційних методик підготовки, технології контекстного навчання, коучингових технологій, тренінг-технологій, залучення до самоосвітньої діяльності. Практичний концепт передбачає упровадження електронних засобів підготовки майбутніх дизайнерів до розвитку кар’єри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Череп, А., О. Череп, and Ю. Огренич. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ДО ОЦІНКИ ВПЛИВУ ФАКТОРІВ НА ВИКОРИСТАННЯ МЕХАНІЗМУ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ОПЕРАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ У КРИЗОВИХ УМОВАХ." Financial and credit activity problems of theory and practice 1, no. 42 (March 31, 2022): 134–44. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.42.2022.3681.

Full text
Abstract:
Анотація. Визначено, що промислові підприємства зазнають постійного негативного впливу факторів внутрішнього і зовнішнього середовища, що відображається на стані операційної діяльності, а також на відповідних інструментах, які використовуються для її підтримання, тобто: механізмі і системі управлінні операційною діяльністю; стратегії антикризового управління; механізмі формування стратегії антикризового управління операційною діяльністю промислових підприємств. Тому для успішного використання інструментів щодо забезпечення управління операційною діяльністю, її підвищення постає потреба у виявленні, дослідженні та врахуванні дії факторів. Зосереджено увагу на дослідженні впливу внутрішніх факторів, які значною мірою впливають на механізм формування стратегії антикризового управління операційною діяльністю та їх урахування дозволить створити належні умови для його впровадження, успішного використання та досягнення бажаних результатів. Удосконалено та обґрунтовано науково-методичний підхід до оцінки впливу внутрішніх факторів на використання механізму формування стратегії антикризового управління операційною діяльністю промислових підприємств. Його особливість полягає в тому, що він дозволяє визначити групи факторів, перелік показників за кожною групою, обрати фактори, які мають найбільший вплив на використання механізму, упровадження стратегії антикризового управління операційною діяльністю, здійснити оцінку впливу факторів на початковій, головній, завершальній стадіях. В основу науково-методичного підходу закладено використання експертного методу, розрахунок інтегральних показників за кожною групою факторів. Результатом упровадження науково-методичного підходу є розроблення рекомендацій для нейтралізації впливу факторів і забезпечення ефективного впровадження механізму формування стратегії антикризового управління операційною діяльністю і подальше його використання на промислових підприємствах. Отже, доведено, що запропонований науково-методичний підхід забезпечує визначення групи внутрішніх факторів, що більшою мірою впливають на використання механізму, оцінку рівня впливу факторів, їх урахування для забезпечення результативного використання механізму. Ключові слова: внутрішні фактори, операційна діяльність, стратегія антикризового управління, механізм формування стратегії антикризового управління операційною діяльністю промислових підприємств, інтегральні показники, науково-методичний підхід, модель. Формул: 3; рис.: 2; табл.: 0; бібл.: 31. му.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Dybach, Inna. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 4(20) (2019): 37–51. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-4(20)-37-51.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто необхідність матеріального стимулювання праці науково-педагогічних працівників. Розроблено процедуру удосконалення системи мотивації праці професорсько-викладацького складу за допомогою розробки науково-методичного підходу до застосування норм праці в системі матеріального стимулювання. Запропоновано використання надбавки «за високі досягнення науково-педагогічного персоналу у праці». Опрацьовано науково-методичний підхід до розрахунку такої надбавки, що ґрунтується на визначені трудомісткості виконаних робіт науко-педагогічних працівників за певний проміжок часу, порівняної з граничним (мінімальним) місячним фондом робочого часу. Досліджено використання норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової та організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, з урахуванням найсуттєвіших факторів впливу на ефективність трудових процесів та інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

ХАВРОВА К. С. "ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЮ ДІЯЛЬНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ." Manager. Bulletin of Donetsk State University of Management 87, no. 2 (September 22, 2020): 75–83. http://dx.doi.org/10.35340/2308-104x.2020.87-2-07.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано науково-методичний підхід до визначеннярівня сприятливості зовнішнього середовища для інтелектуалізаціїдіяльності торговельних підприємств. Такій підхід передбачаєрозрахунок комплексного показника сприятливості зовнішньогосередовища, сформованого на основі інтегрування оцінок критичнихфакторів зовнішнього середовища (політичних, економічних, соціальних,інституційних та технологічних). Він дозволяє отримати об’єктивнийвисновок щодо зовнішнього клімату для інтелектуалізації діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Шалигін, А. А., В. О. Нерубацький, and С. І. Смик. "Методичний підхід до оцінки бойових потенціалів безпілотних авіаційних комплексів, їх підрозділів і угруповань." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 2(43), (May 11, 2021): 73–79. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.43.10.

Full text
Abstract:
В статті запропонований методичний підхід до оцінки бойових потенціалів без пілотних авіаційних комплексів, їх підрозділів і угруповань, який на відміну від існуючих методик оцінки ефективності пілотованої авіації, враховує специфічні особливості сучасних БпАК, а саме: наявність у складі БпАК станції наземного керуваннях, що може бути уражена противником; наявність у складі комплексу декількох літальних апаратів, що можуть застосовуватись послідовно або одночасно; суттєву залежність ефективності бойового застосування від погодних умов. Запропонований підхід більш детальне враховує умови бойового застосування, а саме: наявність хибних об’єктів противника і їх маскування; наявність в складі угруповання БпАК різного призначення і особливості їх спільного застосування. Методичний підхід буде корисним при оцінюванні співвідношення сил сторін, та дозволяє визначати чутливість бойових потенціалів підрозділів та угруповань, озброєних безпілотними літальними апаратами, до зміни умов бойових дій та характеристик БпАК, які входять до їх системи озброєння, що підтверджується наведеними результатами розрахунків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Крихівська, Н., І. Данилюк-Черних, Л. Тришак, Т. Орищин, and O. Ромашко. "ОЦІНЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ ЗА МЕТОДИКОЮ PRRЕL." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 56–65. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251392.

Full text
Abstract:
Анотація. Розроблено та обґрунтовано методичний інструментарій оцінювання ефективності діяльності банківських установ. Ураховуючи, що застосування методів оцінювання ефективності діяльності банку визначається суб’єктом оцінювання, споживачем інформації та метою оцінки, установлено доцільність використання таких груп показників: рентабельності діяльності, ефективності використання ресурсів банку, ефективності управління доходами і витратам, використання персоналу. Запропонований методичний підхід PRRЕL-оцінювання ефективності діяльності банківських установ передбачає розрахунок 15 відносних коефіцієнтів, які характеризують різні аспекти ефективності, з подальшим визначенням «сірих зон» на основі нормативних значень із урахуванням динаміки зміни показника, що враховується при визначенні бальної оцінки. За результатами бального шкалювання проведено градацію банків за рівнем ефективності діяльності банківської установи на чотири групи: критичний, середній, достатній і високий рівні. Результати апробації методики PRRЕL укотре підтвердили хибність підходу до оцінювання ефективності діяльності за допомогою єдиного критерію — показника прибутку. Такий підхід зумовлює концептуальну і методичну обмеженість діагностики та виявлення проблем ефективності управління діяльністю банку. За результатами проведеного PRRЕL-оцінювання найвищий рівень ефективності діяльності визначено в банку, який отримав найнижчий за абсолютним показником прибуток у порівнянні з іншими досліджуваними установами. Використання запропонованої методики PRRЕL до оцінювання рівня ефективності діяльності банківських установ дозволяє обґрунтувати необхідність здійснення оперативного реагування на негативні зміни шляхом ухвалення управлінських рішень і розроблення комплексу дієвих регулятивних заходів для забезпечення стабільної та ефективної роботи банків. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямі є визначення домінант забезпечення ефективності діяльності банку, а також порогових значень індикаторів її оцінювання, що дозволяють виявити слабкі місця в діяльності установи. Ключові слова: банк, ефективність, рентабельність, рівень ефективності діяльності, скорингова модель, PRRЕL-оцінювання. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 5; бібл.: 13.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Олена Олегівна, Болотова. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ЩОДО ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА." Вісник Херсонського національного технічного університету 4 (2019): 125–30. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2019.4.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Загорка, О. М., А. А. Корецький, А. К. Павліковський, and І. О. Загорка. "Методичний підхід до обґрунтування параметрів обрису Збройних Сил." Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ імені Івана Черняховського, no. 1-62 (May 10, 2018): 19–27. http://dx.doi.org/10.33099/2304-2745/2018-1-62/19-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гусак, Юрій Аркадійович, and Василь Кузьмович Шевченко. "Методичний підхід щодо аналізу живучості системи пунктів управління." Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 37, no. 1 (May 20, 2020): 191–96. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2020-37-1-191-196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Василишина, Любов. "Методичний підхід до формування територіальної структури регіонального господарювання." Economical 2, no. 21 (2019): 133–41. http://dx.doi.org/10.31474/1680-0044-2019-2(21)-133-141.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Оболенцева, Л. В. "Методичний підхід до оцінки сучасного стану промисловості України." Бізнес Інформ, no. 10 (2018): 136–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Мельникова, К. В. "Методичний підхід до матеріального стимулювання менеджерів з логістики." Проблеми економіки, no. 1 (2014): 236–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Стахорська, С. І. "Методичний підхід щодо оцінки інвестиційної привабливості регіонів України." Управління розвитком, no. 4 (186) (2016): 30–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Дроздова, Л. "Методичний підхід щодо інтегральної оцінки якості трудового життя." Україна: аспекти праці, no. 8 (2013): 33–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Корінєв, В. Л. "Методичний підхід до ціноутворення в умовах нестабільної економіки." Держава та регіони. Економіка та підприємництво, no. 6 (2007): 63–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Назаренко, І. М. "Методичний підхід до оцінки забезпеченності капіталом сільськогосподарських підприємств." Агросвіт, no. 4, лютий (2016): 8–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Сігаєва, Т. Є. "Методичний підхід до визначення економічної ефективності інвестиційних проектів." Бізнес Інформ, no. 9 (2015): 153–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Дончак, Л. Г., Г. М. Бойківська, and С. П. Лисюк. "Методичний підхід до оцінювання рівня кадрового потенціалу підприємства." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1 (June 7, 2021): 96–112. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2021.96-112.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано та обґрунтовано методичний підхід до оцінювання рівня кадрового потенціалу підприємства на основі використання математичного апарату теорії нечіткої логіки. Це дає змогу врахувати сукупність як кількісних, так і якісних показників, які впливають на систему управління персоналом на підприємстві та дозволяє отримувати достовірну інформацію для своєчасного прийняття відповідних управлінських рішень щодо гнучкості кадрового потенціалу підприємства до несприятливого внутрішнього або зовнішнього впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Костишин, Юрій Сергійович. "Науково-методичний підхід до оцінювання ефективності митного контролю в системі фінансової безпеки." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(94) (December 29, 2020): 88–98. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2020-4(94)-88-98.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню функціонування блоку оцінки результатів митного контролю, що вимагає розробки методичного забезпечення такої оцінки та формування показників і критеріїв результативності й ефективності контрольної діяльності. Визначено, що сьогодні не існує єдиної методики оцінки ефективності митного контролю. Це обумовлено такими причинами: по-перше, митний контроль має власну специфіку оцінки, що вимагає формування відповідних показників та критеріїв; по-друге, триває дискусія з приводу придатності для цілей оцінки ефективності часткових або все ж таки інтегральних показників; по-третє, є плутанина з приводу оцінки результативності, дієвості та ефективності контролю як близьких за змістом оціночних характеристик. Відсутність єдиної методики оцінки ефективності митного контролю в системі фінансової безпеки, важливість розробки оціночних показників та критеріїв для таких цілей свідчить про актуальність та значущість теми дослідження в цьому напрямі. Метою статті є аналіз наукових підходів до ефективності контрольної діяльності та розробка методичного забезпечення оцінки ефективності митного контролю в системі фінансової безпеки. Оцінка переваг та недоліків існуючих методичних підходів до аналізу ефективності митного контролю надала можливість обрати науково-методичний підхід, який є поєднанням підходу, орієнтованого на бенчмаркінг результатів із застосуванням методу Евклідової відстані, і клієнтоорієнтованого підходу, результатом використання якого є визначення інтегрального показника ефективності діяльності регіональних митниць та ідентифікація місця кожної митниці в одержаному кінцевому рейтингу шляхом проведеного ранжування з використанням методики «суми місць». Прикладне застосування запропонованого науково-методичного підходу дозволить визначити ефективність діяльності митних органів з позиції збільшення митних надходжень до бюджету та забезпечення відповідного рівня фінансової безпеки, встановити ступінь задоволеності користувачів митних послуг діяльністю митних органів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Batiy, V., V. Selyukova, D. Fedorchenko, and M. Khazhmuradov. "Організація науково-технічного супроводу з метою підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(53) (March 12, 2012): 57–60. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2012.1(53).11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Mezentsev, O. V. "Методика оцінювання сумісності нормативних документів." Реєстрація, зберігання і обробка даних 16, no. 1 (February 15, 2014): 44–49. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2014.16.1.100237.

Full text
Abstract:
Розглянуто методичний підхід до оцінювання ступеня сумісності нормативних документів на основі поєднання формальних процедур, які базуються на об’єктивній інформації, із неформальними, евристичними прийомами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Torosov, A. S., I. M. Zhezhkun, A. O. Kalashnikov, and Yu V. Kharchenko. "Методичні підходи до визначення модельних підприємств лісового господарства." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 9 (October 25, 2018): 110–13. http://dx.doi.org/10.15421/40280921.

Full text
Abstract:
Підприємства лісового господарства зазнають впливу не лише соціально-економічних, а й природно-кліматичних чинників. На сьогодні актуальним питанням для підприємств лісової галузі України є визначення нормативних (оптимальних) організаційно-економічних параметрів їх діяльності за регіонами та їх уповільнення до реальних економічних умов функціонування. Розглянуто методичний підхід до визначення за регіонами модельних лісогосподарських підприємств (лідерів). Запропонована методика спирається на сценарний підхід у методології управління господарською діяльністю підприємств галузі та використовує методи міжгосподарського порівняльного аналізу. Прогнозування параметрів діяльності лісогосподарських підприємств за регіонами здійснюється за достовірними багатофакторними моделями з шістьма групами найвагоміших факторів впливу. Запропоновані оптимальні багатофакторні моделі організаційно-економічної діяльності лісогосподарських підприємств містять такі параметри: ресурсно-виробничого потенціалу (потужності), еколого-економічної (лісівничо-екологічної та економічної складових) та соціально-економічної ефективності (соціальної значущості для власних працівників та економіки регіону) за шістьма групами критеріїв. Запропонований методичний підхід апробовано на лісогосподарських підприємствах чотирьох областей України (Вінницької, Сумської, Харківської та Чернігівської).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Bashynskyi, V., I. Televnyi, and V. Nikitcnenko. "МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ВЕЛИЧИНИ ЗБИТКУ ВІЙСЬКАМ ПРОТИВНИКА ШТУРМОВОЮ АВІАЦІЄЮ З УРАХУВАННЯМ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ." Наукові праці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, no. 2 (December 23, 2019): 26–32. http://dx.doi.org/10.37701/dndivsovt.2.2019.04.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано методичний підхід щодо визначення величини збитку військам (об’єктам) противника, що прикриваються угрупуваннями військ протиповітряної оборони, штурмовою авіацією з урахуванням ефективності авіаційних засобів ураження та методичний підхід для ефективного дослідження стохастичних властивостей застосування авіаційних засобів ураження по наземним цілям. Проведено аналіз наземних типових цілей та визначено, що переважна більшість цілей являють собою розосереджені на деякій площі об’єкти. Визначено основні калібри, які застосовуються штурмовою авіацією для нанесення збитку об’єктам противника. Підтверджено, що найбільш повним показником оцінки ефективності нанесення збитку наземним об’єктам, що прикриваються угрупуваннями військ протиповітряної оборони, авіацією, можна вважати математичне очікування величини збитку нанесеного авіацією об’єктам і враховує головні завдання авіації по знищенню об’єктів, ефективність застосування авіаційних засобів ураження штурмовою авіацією та важливість даних об’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Shchur, R. I., I. I. Plets, and O. V. Mykytiuk. "КЛАСТЕРНИЙ АНАЛІЗ РОЗПОДІЛУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ЗА РІВНЕМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ." Actual problems of regional economy development 1, no. 13 (April 25, 2017): 111–22. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.111-122.

Full text
Abstract:
Проведено SWOT-аналізу загроз та переваг стратегії інноваційного розвитку Івано-Франківської області в контексті фінансового забезпечення. Визначено методичний підхід до визначення потенціалу публічно-приватного партнерства як інструменту фінансування інноваційного розвитку економіки. Проведено кластерний аналіз щодо можливостей формування державно-приватного партнерства в тому чи іншому регіоні. На основі кластерного підходу визначається оптимальний набір проблемних сфер, які потребують першочергового вирішення та фінансового забезпечення. Це дозволить випрацювати практичні рекомендації до формування дієвого фінансового механізму в регіонах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Фесіна, Ю. Г. "КРЕАТИВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ." Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", no. 18 (71) (November 29, 2021): 224–40. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2021-18(71)-24.

Full text
Abstract:
Резолюція ООН затвердила 2021 рік міжнародним роком креативної економіки задля сталого розвитку. Тому концентрація уваги на цілях формування екосистеми креативної економіки та підвищення значимості людського капіталу є важливими завданнями сьогодення. Запропоновано та обгрунтовано авторський підхід до вибору системи показників для оцінювання креативного потенціалу регіону. Здійснено оцінку індексу талантів, технологій та толерантності. Обгрунтовано науково-методичний підхід для здійснення інтегральної оцінки креативного потенціалу регіону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Dmytriiev, V., and V. Shaporenko. "АНАЛІЗ ВПЛИВУ КІЛЬКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ РІВНЯ УНІФІКАЦІЇ ЗРАЗКІВ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ НА ЇХ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНУ ОЦІНКУ." Наукові праці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, no. 2 (December 23, 2019): 68–73. http://dx.doi.org/10.37701/dndivsovt.2.2019.10.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз впливу кількісних показників рівня уніфікації зразків озброєння та військової техніки на їх техніко-економічну оцінку та сформований методичний підхід до обґрунтування вимог до значень кількісних показників рівня уніфікації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography